Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Czas nadszedł by wrócić.
 |  Wersja do druku
Bartosz
 wrzesień 08 2009 03:55  (Czytany 4323 razy)  
Forum

Status: offline

Witam, znowu.
Pisałem jakiś czas temu, że się żegnam, zaznaczając, że mogę kiedyś wrócić - chyba właśnie teraz nadszedł na to czas. Więc trochę ja ateista, "poprzeszkadzam" Wam trochę swą osobą. Każdego dnia tu zaglądałem by poczytać o czym tu piszecie, nie raz mnie kusiło by napisać, ale uważałem, że to jeszcze nie ten moment. Jeśli szefostwo uzna ten post za zbędny, zamiast usuwać proszę przenieść go do tematu gdy się żegnałem.
Przy swoim powrocie zapewniam, że za niedługo prześlę tutaj swój tekst, który będzie tutaj artykułem, drugim w swojej karierze tutaj, tym razem na temat biblijny.
Przy okazji chciałbym się Wam pochwalić pewną nowiną. Pewnie większość z Was wiedziała mniej więcej w jakim wieku jestem, lecz może niektórych to zdziwi, że jestem dosyć młodym człowiekiem. Bo od października zaczynam studia dzienne na kierunku historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Więc od października będę tutaj bardzo rzadko, ale pewnie zrozumiecie, zresztą pewnie i tak nie tęskniliście Wink Radość i duma mnie rozpiera, aczkolwiek wiem, że to dopiero początek bywania z historią i ciężka przeprawa mnie czeka, ale mam nadzieje, że dopnę swego. Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Edith
 wrzesień 08 2009 07:57   
Forum

Super. Ja sie bardzo cieszę.
Wiesz, myslę że niepotrzebnie sie tłumaczysz, zastrzegasz, asekurujesz. To jest mimo wszystko bardzo przyjazne miejsce w necie :-) i zawsze , nawet po wielu, wielu miesiacach przerwy znajdzie sie ktos kto Cie przywita z otwartymi ramionami, bedzie Cie pamietał i nawet jesli walczy z Toba zażarcie, to i tak Cie lubi. Wiem z autopsji.
Powodzenia na UŚ (bliskim memu sercu) :-)

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 08 2009 08:31   
Forum Moderator
Moderator

Witaj.
Już jestem ciekaw jaką tym razem bombę podłożysz Wink

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 wrzesień 08 2009 10:23   
Forum

Cieszą się, że wróciłeś - wiedziałem, że długo nie wytrzymasz.
Takich ateistów jak Ty - miłośników Biblii - to daj Boże Wink
Ucz się pilnie na tych studiach a jak już będziesz wiedział jak to z tym Konstantynem było to wrócimy do tematu, Twisted Evil - bo ja go pogłębiam
mam nadzieję na dyskusje jak dotychczas - merytoryczne i z kulturą.
A jak tam książka - masz już wydaną?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 12 2009 01:22   
Forum

Witam. Czy szykuje bombę? Mam nadzieję, że będzie nią mój artykuł który niedawno posłałem do redakcji. A z racji, że jest naprawdę długi, mam nadzieję, że stanie się głównym artykułem przez jakiś czas i że mogę liczyć na wasze opinie na temat mych dociekań. Tematu nie zdradzę, ale kto zna moje poglądy, może wiedzieć czego się spodziewam.

A co do książki, no właśnie jeszcze nie jest skończona niestety. W sensie muszę dopisać jeszcze troszkę tam i poprawić.
Jeśli coś ciekawego na studiach się dowiem na temat chrześcijaństwa to na pewno o tym tutaj wspomnę.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Ewa
 wrzesień 17 2009 01:04   
Forum

...Bartus tak sie stesknilamSmile) za Toba, a ja tez wszystkich witam.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 17 2009 18:34   
Forum

Co to Twojego tekstu... zdążyłem go zobaczyć, na szczęście już zniknął i nie bede tacił czasu żeby na niego odpowiadac ale zanim go gdzieś umieścisz to poczytaj co jest napisane w PS o Bóstwie Jezusa np. co mówi sw Tomasz, dobry Łotr czy Zydzi jak go oskarżają.

Na szczęście ktoś się opamiętał i zaoszczędził wstydu Blyy i serwisowi. Poza tym to widze, że nie staciłeś poczucia humoru, dystansu do siebie i rzeczywistości...

Pozdrawiam! I życze rzetelniejszych tekstów...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 17 2009 21:18   
Forum

też zdążyłem
Pius ma rację
Na przyklad, zeby pisac o Logosie trzeba najpierw dowiedziec się skąd ten Logos w Biblii się wziął, a nie traktować go jak faksu z nieba (poznać pisma Heraklita z Efezu, stoików, platończyków, Filona z Aleksandrii, który to pojęcie wprowadził do judaizmu, poznac szkoły filozofii hellenistycznej, poznac szeroko pojętą gnozę - by dowiedzieć się, co w Ewangelii Jana oznacza Logos)
No, ale cały ten świat przed Tobą, BLyy....

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Bartosz
 wrzesień 17 2009 22:03   
Forum

Pojęcie logosu nie kłóci się z tym uznając Jezusa tylko za proroka. Byli też tacy którzy uważali, że logos to mądrość Boża, a ona jest odwieczna, jak również to, że Bóg wiedział, że będzie miał syna jeszcze przed powstaniem świata. Poza tym nigdzie nie twierdziłem, że logos nie jest Bogiem, wręcz przeciwnie, tam potwierdzam, że jest Bogiem. Logos jest Słowem Boga o Chrystusie, a wiemy, że same Słowo też jest Bogiem bo słowem choćby działał przy stwarzaniu świata. Mądrość Boża była u Ojca, a on ją w pełni przelał na syna co potwierdza Stary Testament jak i Nowy. Mądrość Boża miała być przelana w całości na Jezusa co mówi Mdr 7,22-30, gdzie w Nowym Testamencie jest nazwany Mocą i Mądrością Bożą w 1 Kor 1,24. Więc Logos jest Słowem Boga o Chrystusie, a Jezus będąc na ziemi to co mówił, mówił tak naprawdę Bóg, więc Jezus był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem. Logos można dopasować do wielu teorii, kwestią jest tylko interpretacja. Poza tym Jezus nigdzie nie jest nazwany Logosem wprost. A tak w ogóle tylko czytaliście jedną część o logosie, bo na końcu było małe uzupełnienie, jak i do logosu, jak i pierworodności. Przeczytacie, zobaczymy co powiecie. Pozdrawiam.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 17 2009 22:20   
Forum

Quote by: BLyy

Pojęcie logosu nie kłóci się z tym uznając Jezusa tylko za proroka. Byli też tacy którzy uważali, że logos to mądrość Boża, a ona jest odwieczna, jak również to, że Bóg wiedział, że będzie miał syna jeszcze przed powstaniem świata. Poza tym nigdzie nie twierdziłem, że logos nie jest Bogiem, wręcz przeciwnie, tam potwierdzam, że jest Bogiem. Logos jest Słowem Boga o Chrystusie, a wiemy, że same Słowo też jest Bogiem bo słowem choćby działał przy stwarzaniu świata. Mądrość Boża była u Ojca, a on ją w pełni przelał na syna co potwierdza Stary Testament jak i Nowy. Mądrość Boża miała być przelana w całości na Jezusa co mówi Mdr 7,22-30, gdzie w Nowym Testamencie jest nazwany Mocą i Mądrością Bożą w 1 Kor 1,24. Więc Logos jest Słowem Boga o Chrystusie, a Jezus będąc na ziemi to co mówił, mówił tak naprawdę Bóg, więc Jezus był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem. Logos można dopasować do wielu teorii, kwestią jest tylko interpretacja. Poza tym Jezus nigdzie nie jest nazwany Logosem wprost. A tak w ogóle tylko czytaliście jedną część o logosie, bo na końcu było małe uzupełnienie, jak i do logosu, jak i pierworodności. Przeczytacie, zobaczymy co powiecie. Pozdrawiam.

Jak nie jest?

1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.

14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.

Jezeli Słowo to nie Jezus to to jakim sie stało ciałem czy w kim zamieszkało i o kim świadczy sw. Jan? To juz nawet swiadkowie Jehowy przyznają że Słowem jest Jezus...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 18 2009 00:32   
Forum

No właśnie nie rozumiesz, bo połowę tekstu urwało. Przeczytasz całość, w tym inny punkt o logosie to zrozumiesz myślenie tych co wierzą, że Jezus prorokiem. Mam nadzieję, że wszystkie trzy części (bo podzieliłem go na tyle, cztery punkty na jedną część) ukażą się w tym samym momencie w ten sposób przejrzyście każdy zobaczy me dociekania.

1) Logos
2) Pierworodny
3) Obietnice dane Adamowi i Ewie
4) Obietnice dane Abrahamowi
5) Obietnice dane Dawidowi
6) Wolna wola Jezusa
7) Kto stworzył świat.
8) Ja jestem
9) Zanim był Abraham, ja jestem
10) Jezus równy Ojcu
11) Pierworodny oznacza tytuł, władzę – uzupełnienie
12) Logos – uzupełnienie.

Porozmawiamy i podociekamy o tym, gdy wszystkie trzy części się pojawią, zgoda? Wink
Pozdrawiam.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 18 2009 01:02   
Forum

No właśnie nie rozumiesz, bo połowę tekstu urwało. Przeczytasz całość, w tym inny punkt o logosie to zrozumiesz myślenie tych co wierzą, że Jezus prorokiem. Pozdrawiam.

"Ja Pan[Jahwe],pierwszy i ostatni Ja jestem"(Iz 41,4) "Jam pierwszy i Jam ostatni,a oprócz Mnie nie ma Boga"(Iz 44,6)"Jam to jest, Ja pierwszy i Ja ostatni"(Iz 48,12) tak mówi Bog ojciec.

"Jam jest Alfa i Omega,Pierwszy i Ostatni,Początek i Koniec"Ap 22,13 Jezus o sobie, tez mówi w innym fragmencie Pan szabatu a kto ustanowił szabat?

Ok ale to mógł mówic Bog Ojciec przez niego...

Ale tu masz słowa samego Jezusa odnoszące sie do Ojca lub innych osób o Jezusie.

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy"(J 10,30)

"Tak długo jestem z wami,a nie poznaliście Mnie? Filipie,kto widzi Mnie,widzi i Ojca. Jakże więc możesz mówićRazzokaż nam ojca?(J 14,9)

Przecież oni poznali w Jezusie proroka od razu nie chce mi sie szukać
tego fragmentu bo wszyscy go znaja jak Pan Jezus pyta za kogo Go uważają. Ale Boga niektórzy w nim orazu nie zobaczyli...

"W Nim cała pełność Bóstwa zamieszkuje cieleśnie(Kol 2,9)

"Wiemy,że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu,abyśmy poznali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu,w Synu Jego,Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Dzieci,strzeżcie się fałszywych bogów(1 J 5,20 i 21).

"On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem - ku chwale Boga Ojca." (Fil.2:5-11 BT)

"Potem rzekł [Jezus] do Tomasza: Daj tu palec swój i oglądaj ręce moje, i daj tu rękę swoją, i włóż w bok mój, a nie bądź bez wiary, lecz wierz. Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" J 20,28.

Lecz Jezus im odpowiedział: Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam. Dlatego więc usiłowali Żydzi tym bardziej Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu"

"Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież — sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił"
(Łk 23, 40-42)

"Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem." (Jan. 10:33)

Mozna dac jeszcze duzo inny wersetów jak modlitwa sw. Szczepana do Pana Jeza itp.

W sumie nie wiem po co to wklejam to sa rzeczy oczywiste...

Porozmawiamy i podociekamy o tym, gdy wszystkie trzy części się pojawią, zgoda? Wink
Pozdrawiam.

Możemy porozmawiać jak poczytasz PS i przestaniesz pomijać ważne fragmenty np. te które podałem wyżej.

Bez problemy można udowodnić to, że był pierworodny jako wcielony Syn Bozy np. słowa Najświętszej Maryi Panny zawsze Dziewicy o tym , że nie zna męża lub ofiarowanie Go w świątyni. To ze był pierworodnym wszelkiego stworzenia tez.

Mysle, że daleko Ci do bycia ignorantem jak Świadkowie Jehowy ale juz przeginasz... ((:

btw kiedys wykserował z kilku słowników znaczenia słowa logos dla kolegi wyszło pare stron mysle że o tym samym tym słowinie można napisac ksiązke ... a poza tym ta egzemplifikacja po grecku którą dawałeś to nie wiem po co była zupłenie... nie dośc ze jakos dziwnie zapisana, to po co? Pierwsza czesc ciężka była nawet do skomentowania czy ustosunkowania sie, bo Twoje wywody były bardzo nazwijmy to "odjechane".

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 18 2009 01:48   
Forum

Wiedziałem, że ktoś to przetoczy. Każdy ten argument jest obalony w moim artykule. Porozmawiamy potem Wink Nawet są tytułu w mych punktach jak
- wolna wola
- ja jestem
- zanim był Abraham, ja jestem.
Tylko problem, że akurat te punkty zostały zjedzone przez limit. Będzie. Pogadamy o tym potem.

Możemy porozmawiać jak poczytasz PS i przestaniesz pomijać ważne fragmenty np. te które podałem wyżej.

Znam Biblię dobrze. I nie pomijam żadnego fragmentu!!! Bo jak mówiłem, połowy tekstu brakowało, a poruszało te wątki, które poruszasz Ty teraz.

Bez problemy można udowodnić to, że był pierworodny jako wcielony Syn Bozy np. słowa Najświętszej Maryi Panny zawsze Dziewicy o tym , że nie zna męża lub ofiarowanie Go w świątyni. To ze był pierworodnym wszelkiego stworzenia tez.

No właśnie nie, zabrakło wątku uzupełniającego, który również się tam nie znalazł. Poboczne wątki o Logosie i Pierworodnym zabrakło, bo miejsca zabrakło. Wtedy o tym porozmawiamy gdy się pojawią, teraz nie będę o tym pisał dopóki trzy częściowy artykuł się nie pojawi, nawet jeśli poruszysz dalej ten temat teraz.

Mysle, że daleko Ci do bycia ignorantem jak Świadkowie Jehowy ale juz przeginasz... ((:

Przekonasz się czy przeginam.

btw kiedys wykserował z kilku słowników znaczenia słowa logos dla kolegi wyszło pare stron mysle że o tym samym tym słowinie można napisac ksiązke ... a poza tym ta egzemplifikacja po grecku którą dawałeś to nie wiem po co była zupłenie... nie dośc ze jakos dziwnie zapisana, to po co? Pierwsza czesc ciężka była nawet do skomentowania czy ustosunkowania sie, bo Twoje wywody były bardzo nazwijmy to "odjechane".

To mają być argumenty przeciw? Po Tobie się tego nie spodziewałem. Poza tym wspominam, brakowało połowy tekstu, gdzie jeszcze dalej jest o Logosie.
Nazywanie mnie teraz jakkolwiek byle w negatywnym świetle nie przystoi chrześcijaninowi, jak i każdemu, jeśli tylko dostał część prawdy. By ocenić kogoś musisz poznać całą prawdę o kimś.
Pogadamy o tym gdy się pojawią ok?. Bo wcześniej nie poruszę tego wątku, obojętnie kto to zrobi i co napisze. Już wysłałem treść jakby co do redakcji. I mam nadzieję, że ukażą się w tym samym czasie mniej więcej by znowu połowicznym tekstem się nie posługiwać.

Pozdrawiam.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 18 2009 02:05   
Forum

to bylo btw a nie argumenty ((:

To wyślij to do Watykanu i na Brooklyn do Centrum Swiątków Jehowy. Po 1 bo Twój tekst obala wiarę chrześcijańską po 2 bo znalazleś odpwiedzi na pytania które dyskredytują SJ od kilu dziesięcioleci. Marnujesz się tu nam ... W sumie teraz to nie będę mógł spać i bede czekał na tekst ... człowiek uczy się greki, przymierza się do hebrajskiego i nic nie wymyśli a Blyy wywraca świat do góry nogami z egzemplifikacją zapisana w formie którą ciężko mi odczytaćm, a co dopiero zrozumieć. no ale przydechy, akcenty i w ogóle grecki alfabet to dla laików widocznie... No ale moze stane sie sławny przez to, że pisaliśmy na jednym forum jako ten który Cie nie docenił...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 wrzesień 18 2009 02:24   
Forum

Nie będę wysyłał nic do Watykanu ani tym bardziej do serwisów ŚJ bo nie jestem wojującym ateistą, nie chce by to co pisałem brali za broń w walce z chrześcijaństwem i w celu szerzeniu swej wiary na ludzi mniej obeznanych z Biblią. Moje prace i dociekania tylko na fora chrześcijańskie jak już zamieszczę w celu polemiki z chrześcijanami. Dlatego zamieszczam tekst tutaj, a nie na stronach ŚJ. A co do ŚJ to nie reprezentuje ich poglądów. A co do bycia sławnym, każdy może nim być, więc może kiedyś się pochwalisz Smile Dobranoc.

===

Cytat 
Ewa
 październik 01 2009 13:55   
Forum

apropo Watykanu .....to dlaczego ja wole Ziemie Swieta niz Watykan?......moze ze wzgledu na ten "maly" szegol, ze w Ziemi Swietej i po niej to wlasnie ..... chodzil Pan Jezus......i ja tam sycilijskim mafioso kieszeni nabijac nie mam zamiaru moja swietnosciaWink, i oczywiscie jak co roku prwie pozdrawiam jesze z upalnej Majorki....

P.S.

BLyy Pius jest wojujacym katolikiem, nie przejmuj sieWink

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 01 2009 19:59   
Forum

Quote by: corka

apropo Watykanu .....to dlaczego ja wole Ziemie Swieta niz Watykan?......moze ze wzgledu na ten "maly" szegol, ze w Ziemi Swietej i po niej to wlasnie ..... chodzil Pan Jezus......i ja tam sycilijskim mafioso kieszeni nabijac nie mam zamiaru moja swietnosciaWink, i oczywiscie jak co roku prwie pozdrawiam jesze z upalnej Majorki....

P.S.

BLyy Pius jest wojujacym katolikiem, nie przejmuj sieWink

Nie jestem niestety wojującym katolikiem bo slabo mi idzie bycie chrześcijaninem w zyciu ale jutro pojde do spowiedzi (pierwszy pietek) i sie zmienie!!!!!

Poza tym, tak zeby przestało byc wesoło. To jeżeli na serio wybierasz Izrael to faktycznie włoskiej mafii nie wspierasz tylko jeszcze gorszą która spuszc za bomby na Liban i smieje sie oficjalnie swiatu w twarz. A 2 poza tym, to tez bardzo bym chcial pojechać do Ziemi Świętej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
grubyilysy
 czerwiec 06 2011 11:15   
Forum

A pozdrawiam szanowne siostry i szanownych braci Big Grin ...
Zwłaszcza trzeźwego popa i futurystycznego mena. Laughing Out Loud
Ale i wszystkich rzecz jasna bardzo serdecznie Big Grin
Dawnom nie pisał, bo jakoś czasu i entuzjazmu braknie, ale szacowne grono internetowe mam nadal na linku na pulpicie, a nawet jakbym nie miał,
to dzięki googlom jakoś na stałe mi się tutaj wrosło, może mnie najdzie wena żeby czasem coś jeszcze napisać, póki co pozdrawiam, polecam was Panu naszemu i wy o mnie w modlitwie czasem też sobie przypomnijcie Wink .

Łaska z Wami,
Gruby

===

"Do Lucyfera STOP Z chrześcijanami nie walczyć STOP Dać możliwość wolnej dyskusji wewnętrznej STOP Sami się nawzajem wykończą... STOP Belzebub STOP

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,52 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty