Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Ewangelia sukcesu — czyjego?
 |  Wersja do druku
Dezerter
 październik 19 2009 15:09  (Czytany 2891 razy)  
Forum

Status: offline

Ciekaw jestem waszej opinii na temat pochodzącego z USA nowego trendu w ewangelizacji jest to tzw. Ewangelia Sukcesu
poznałem ją dzięki opracowaniu cenionego przeze mnie chrześcijanina znanego z wielu forów qustera
oto fragment jego artykułu:

Ewangelia sukcesu — czyjego?

Ewangelia sukcesu jest jedną z największych hańb, jakich Kościół Jezusa dopuścił się od czasów Chrystusa. Ta przekręcona ewangelia zatruwa tłumy. Jest to amerykańska ewangelia wymyślona i rozpowszechniana przez bogatych amerykańskich ewangelistów i pastorów. Tak wielu ludzi może słuchać kaset i oglądać taśmy wideo pochodzące z tych konferencji.

Ta trucizna rozprzestrzenia się na całym świecie! W ubiegłym tygodniu otrzymałem kasetę wideo zarejestrowaną w styczniu tego roku na spotkaniach Kennetha Copelanda. Gdy słuchałem mówców, oniemiałem. Jeżeli ktoś słucha bezkrytycznie takich ludzi, to ma „twarde i nie obrzezane serce, i jest duchowo ślepy”. Nie można mu pokazać niczego z Pisma, ponieważ tzw. „słowo prorockie”, wzięło górę nad Słowem Bożym. Kiedy krytycznie odnosimy się do nagrań z wykładami Copelanda, pewnym ludziom, może się to nie spodobać. Rozważ sam, czy tak nauczali: prorocy, apostołowie, lub Chrystus?

Lżenie z Boga

Ewangelista Dawid Wilkerson ( na podstawie jego dwóch konferencji opracowano ten artykuł ) opowiadał przebieg pewnej konferencji:

Mówca mówi: „Jeśli biedna wdowa na zasiłku daje ci pięć dolarów, to lepiej je weź. Eliasz zabrał wdowie ostatni posiłek. To ty jesteś namaszczony. To ty zasługujesz na to - weź to”. Ten sam mówca powiedział: „Mieszkam w domu o powierzchni 8000 stóp kwadratowych (ok. 740 m2). Zamierzam zbudować większy dom, z którego byłby dumny sam król Salomon. Właśnie zapłaciłem 15.000 dolarów za psa.

Czy widzicie ten wspaniały pierścień na moim palcu? Byłem na Jamajce i zapłaciłem za niego 32.000 dolarów”. (...) „Chcę abyście wiedzieli, że kiedy ludzie w moim mieście przechodzą obok mojej rezydencji i widzą mojego Rolls Royce’a na podjeździe, to wiedzą, że w Niebie jest Bóg”.

Inny mówca powiedział: „Zawarliśmy przymierze z bratem Copelandem. Przez kolejny rok żaden z nas nie będzie cierpiał nawet przez jeden dzień. Nie zaznamy ani chwili zniechęcenia. Nigdy nie „będziemy chorzy, ani w potrzebie. Zamierzamy cieszyć się wszystkimi błogosławieństwami. Odrzucamy wszelkie cierpienie, wszelki ból, wszelkie problemy finansowe.”

Inny głosił: „Duch Święty nie może zostać na ciebie wylany, zanim nie znajdziesz się wpierw w przepływie pieniędzy. Zanim nie zacznie ci się powodzić. Duch Święty nie może wykonywać Swojej pracy”. Nagle ten mówca mówi: „Biegnijcie po pieniądze”, a ludzie biegają wszędzie jak szaleni, a podczas gdy biegną mówią, że w ten sposób domagają się bogactw. Mówcy z trudnością mogli się przebić, ponieważ wszyscy ludzie podbiegali do nich, wypychając im kieszenie pieniędzmi.

Jeśli chcesz być błogosławiony, musisz znaleźć najbardziej błogosławionego ewangelistę lub pastora, ponieważ „Ten komu wiele dano, weźmie wiele, a temu, który ma mało, zostanie zabrane i to, co ma”. Tak więc gdy znajdziesz tego najbardziej błogosławionego i najlepiej prosperującego kaznodzieję i dasz mu pieniądze, to sam będziesz błogosławiony. Im bardziej on jest błogosławiony, tym bardziej ty będziesz błogosławiony. Dajesz tym, którzy są najbardziej błogosławieni. To jest piramida finansowa.

Potem widzę ludzi ześlizgujących się jak węże ze swoich miejsc na podłogę. Widzę ewangelistę chodzącego i „ssssyczącego” jak wąż, a ludzie padają wszędzie. Przyjaciele, co się dzieje? To jest hańba dla czystego zgromadzenia! Jeden z pastorów na tej konferencji, o której wspomniałem próbował powiedzieć zgromadzeniu, że ta tkana suknia Jezusa była jedną z najdroższych sukni, jakie można było kupić. (Jana 19:23). Nawet Jezusa wciągnęli w tą herezję.

Barman pijanych dusz

Pewien ewangelista nazywa siebie „barmanem Ducha świętego”. Mówi „Podejdźcie do baru i napijcie się - Ducha Świętego”. Nazywają to piciem nowego wina. Kiedy widzę jak chrześcijanie podchodzą do tego, co nazywane jest barem Ducha Świętego, zataczając się jak pijani.

Szyderstwo dla świata

Przyjaciele, najgorsze bluźnierstwo na świecie nie przychodzi ze strony ateistów. Ono przychodzi zza kazalnic i spod piór odstępczych bezbożnych kaznodziei. Obserwujący grzesznik mówi sobie: „Czy to jest ta darmowa ewangelia? Czy też jest to ewangelia o banknotach dolarowych?”

całość
http://chomikuj.pl/quster
Wierze, że polskich ewangelistów ten problem nie dotyczy

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 listopad 12 2009 06:59   
Forum

Status: offline

Tak ja słyszałem o tej tzw. Ewangeli, rozpowszechniają ją Biznesmeni Pełnej Ewangeli oni wiernym każą sobie płacić za to że im głoszą Słowo Boże lecz to słowo to wałkowanie by w ludziach wzbudzć chęć bogacenia i zazdrości że brat ma więcej odemnie (tak Jezus nie nauczał), Jezus przedewszystkim kazał się dzielić z tego co mamy mamy dużo to dużo mamy się dzielić a oni każą powiększać swój majątek. Jeszcze z tym płaceniem gdy członkowie zboru np. mojego postanowią że będziemy mieli nowego pastora to się mu wyznacza wypłatę i jest to konkretna suma np. 500zł. zgoda nie są to duże pieniądze lecz jest to zachęta by pastor nie poprzestawał natym bo u nas każdy starszy zboru pracuje na swoje utrzymanie jeden jest murarzem i w tym zawodzie pracuje (musi pracować by utrzymać dom). Tak więc ci BPE czynią na odwrót niż Pan Jezus nauczał. Pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty