Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 kierunek odwiertów
 |  Wersja do druku
Tadeusz Adam Michał
 grudzień 04 2009 15:29  (Czytany 2253 razy)  
Forum

Status: offline

Niedawno słyszałem w radiu Maryja wezwanie księdza Tadeusza Rydzyka, aby dawać jeszcze więcej pieniędzy na radio, bo sytacja jest zła jak nigdy dotąd. Jak wiadomo pośród dzieł księdza Tadeusza są odwierty geotermalne, aby dostać się do gorących wód pod ziemią i je spożytkować (nie wiem dokładnie, o co w tym chodzi). Mam jednak radę: może by tak zrobić tym razem odwiert podziemny do jakiegoś banku i w ten sposób pozyskać fundusze? Byłoby to lepsze niż takie mnóstwo małych wirtualnych "odwiercików" do portfeli wiernych i nieraz biednych owieczek.
(P. S. Zaznaczam, że nie jestem wrogiem radia Maryja, słucham je czasami i cenię, przede wszystkim za modlitwę.)

===

Niech będzie Bóg błogosławiony!

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 grudzień 08 2009 22:35   
Forum

Kill them all God will recognize his own Twisted Evil

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 grudzień 09 2009 08:42   
Forum

Quote by: pijany+pastor

Kill them all God will recognize his own Twisted Evil

nie wem czy zdajesz sobie sprawę, że piszesz w dziale "na wesoło"?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 grudzień 09 2009 09:18   
Forum

Quote by: medieval

Rozluźnij szczękę Cool
Nie było w tym nienawiści.
Tak mi się jakoś skojarzyło - wiesz polityka, brak tolerancji, tylko własne interesy, przebiegłość, oportunizm.
Takie wesołe świąteczne życzenia dla całego radia.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 grudzień 20 2009 09:10   
Forum

Quote by: medieval

Rozluźnij szczękę Cool
Nie było w tym nienawiści.
Tak mi się jakoś skojarzyło - wiesz polityka, brak tolerancji, tylko własne interesy, przebiegłość, oportunizm.
Takie wesołe świąteczne życzenia dla całego radia.

...wiesz miliony osób odmawiających różaniec, liturgia godzin, czytanie duchowe, tematy i goście których próżno szukać w innych miejscach.

Ale jak ktoś zna obraz RM z TVN to tak jakby poznakował kulturę żydowską przez Der Stürmer.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 grudzień 20 2009 15:09   
Forum

Quote by: Pius
...wiesz miliony osób odmawiających różaniec, liturgia godzin, czytanie duchowe, tematy i goście których próżno szukać w innych miejscach.

Całe szczęście że piszesz w dziale na wesoło.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 grudzień 20 2009 17:15   
Forum

dlaczegóż?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 grudzień 21 2009 12:29   
Forum

dlaczegóż?

Temat dotyczy pozamisyjnej działalności rozgłośni.
Wszystkie posty w tym temacie były raczej humorystyczne niż jakiekolwiek inne.
Wydaje mi się że dyskusja nieubłaganie zmierza w kierunku konfrontacji opinii na temat radia i jego odbiorców. Niestety rozczaruje cię, nie jestem żadnym przeciwnikiem tych ludzi. Nie należe ani do przeciwników ani do zwolenników. Wiem że dla wielu osób głównie starszych audycje tej rozgłośni są bardzo ważne. Szanuje tę inicjatywę i nie widze nic złego w zaspakajaniu potrzeby modlitwy, dzieleniu się swoimi doświadczeniami duchowymi.

Osobiście jednak gdy przyglądam się bliżej to pojawia się na mojej twarzy uśmiech delikatnego podziwu dla przedsiębiorczości ojca biznesmena który z pewnością wygrałby konkurs pt. najlepszy pomysł na firmę, czyli jak uzależnić od siebie ludzi by byli oddani a potem umiejętnie nimi manipulować. Jednak wykorzystywanie do tego celu przekazu o treści religijnej i osób wierzących daje tylko pretekst przeciwnikom do ataków na radio i całą religię katolicką.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 grudzień 21 2009 14:02   
Forum

dlaczegóż?

Temat dotyczy pozamisyjnej działalności rozgłośni.
Wszystkie posty w tym temacie były raczej humorystyczne niż jakiekolwiek inne.
Wydaje mi się że dyskusja nieubłaganie zmierza w kierunku konfrontacji opinii na temat radia i jego odbiorców. Niestety rozczaruje cię, nie jestem żadnym przeciwnikiem tych ludzi. Nie należe ani do przeciwników ani do zwolenników. Wiem że dla wielu osób głównie starszych audycje tej rozgłośni są bardzo ważne. Szanuje tę inicjatywę i nie widze nic złego w zaspakajaniu potrzeby modlitwy, dzieleniu się swoimi doświadczeniami duchowymi.

Osobiście jednak gdy przyglądam się bliżej to pojawia się na mojej twarzy uśmiech delikatnego podziwu dla przedsiębiorczości ojca biznesmena który z pewnością wygrałby konkurs pt. najlepszy pomysł na firmę, czyli jak uzależnić od siebie ludzi by byli oddani a potem umiejętnie nimi manipulować. Jednak wykorzystywanie do tego celu przekazu o treści religijnej i osób wierzących daje tylko pretekst przeciwnikom do ataków na radio i całą religię katolicką.

To mnie nie rozczarowałeś, mam podobną opinie na ten temat. Molo rzeczy mnie demotywuje tak jak audycje z udziałem parlamentarzystów w RM, ale mało mnie tak motywuje jak np. prof. Wolniewicz, pozatym tez widze te inne zle rzeczy o ktorych piszesz ale wole koncentrować sie na dobrych, bo te zle i tak wykorzystują i wyolbrzymiają juz inne środowiska.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 30 2009 10:12   
Forum

Mysle, że Rydzyk się w końcu dowierci do piekła...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 grudzień 30 2009 13:14   
Forum

Quote by: suration

Mysle, że Ryd\zyk się w końcu dowierci do piekła...

tak sobie kliknąłem w pierwszy lepszy Twoj komentarz:

Bardzo ładny obrazek dał Pan do artykułu, szczególnie ciekawy, gdy się odczyta treść. Jest Pan tak bardzo naiwny, czy liczy na naiwność innych, którzy to "kupią"?

Można odbić piłeczkę: świat stworzył wszechobecny i od zawsze istniejący stwór, który nie wiadomo skąd się wziął - samozwańczy władca Wszechświata. Pstryknął palcami i się pojawiło się. Chce, żeby do niego się modlić, za dobro wynagradza, a za zło karze. Jest w trzech osobach, choć ludzie, do których pierwszy się odezwał, wcale tak nie twierdzą. Swojego syna wysłał pod cielesną postacią na Ziemię w samobójczej misji, żeby zbawić świat. Całkiem logiczne... (Szkoda, że ateiści nie mogą tego pojąć...)

I pomyślałem że sa tak zakute łby przez które nie przewierci sie żaden człowiek, w Bpgu nadzieja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 styczeń 04 2010 10:30   
Forum

I pomyślałem że sa tak zakute łby przez które nie przewierci sie żaden człowiek, w Bpgu nadzieja.

Po pierwsze - powiedz, gdzie sie mylilem w mojej wypowiedzi.
Po drugie - nie wiem, kim jest ten "Bpg", w ktorym pokładasz nadzieje, że dowierci się do Twojego łba.
Po trzecie - zauważ, że zakute łby zazwyczaj tworzą się w dziecinstwie, pod wpływem opowiadan rodzicow. I nie wazne, czy jest to mitologia grecka, mitologia islamska, czy mitologia chrzescijanska. Wszystkie tak samo zakuwają łby...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty