Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Pomocy
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 styczeń 21 2010 12:18  (Czytany 1673 razy)  


Dzień Dobry... Piszę z prośbą o pomoc.. Gdyż cała rodzina , wszyscy bliscy stracili siłę i wiarę w uleczenie krewnej chorej na schizofrenię. Choroba jest nieuleczalna, z dnia na dzień jest co raz gorzej..

Wszystko zaczęło się 20 lat temu..wtedy rodzina zauważyła oznaki że coś z Nią jest nie tak. Odtrąciła się od Boga. Wiary od 8 lat nie była w kościele, nie modli się czuje wstręt do wszystkiego co jest święcone.Naprawdę nie wiemy ,jak mamy jej pomóc..


Pojawiły się również listy pisane do Sądu, że jej mama ją truję, ojciec podgląda .. Po incydencie z oskarżeniem mężczyzny pracującego w radiu, że również ją podgląda że nie daje jej spokoju .. Została umieszczona w zakładzie psychiatrycznym jednak nie była tam zbyt długo. Było widać poprawę, lecz przestała brać leki. Dopiero nie dawno pomyśleliśmy, że to może nie jest choroba psychiczna?  ... Nawet rozsądnie ułożył nam się zbieg wydarzeń. Może doznała jakiegoś urazu na studiach? Była też taka nowina.. Że profesor ją wykorzystywał, może i było to prawdą . I dopiero potem się zaczęło? Pamiętam jak przepisała całe Pismo Święte na kartki, może w ten sposób chciała się chronić? ale nie dała rady to było silniejsze i porzuciła kościół i Boga . Odwróciła się od rodziny według niej wszyscy jesteśmy źli, podglądamy ją i wykorzystujemy. Ale ile można tłumaczyć? My już też nie mamy siły.W pokoju siedzi zamknięta nie wychodzi słyszy jakieś dziwne pukanie, stukanie, bluźni, śmieje się sama do siebie.. Proszę o pomoc i poradę, jeśli to możliwe to o kontakt z egzorcystą .


 


Witam. 


Bez odpowiednich zaświadczeń wykluczających chorobę psychiczną żaden egzorcysta umocowany w Kosciele nie podejmie się egzorcyzmowania. Chorzy na schizofrenię bywają uciążliwi. Być może należałoby zapewnić waszej krewnej stacjonarną opiekę w domu pomocy społecznej. Niezwykle ważna jes wasza edukacja


Wspólnotą zajmującą się modlitwami wstawienniczymi jest Mamre (można znaleźć informacje w internecie) lub wszystkie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Ale pisząc, kochani, do nas (i do tego nie podając adresu zwrotnego) nic nie zdziałacie. Dlatego zanim chwycicie za najprostszą metodę (i najmniej czasochłonną) - to przejdźcie się po księżach, po diakoniach czy proboszczach. Kościół Katolicki nie jest zamkniętą wspólnotą i księża mają dostęp do różnych wiadomości.


Oczywiście, że mogę podać numer do księdza Cyrana (głównego egzorcysty w Polsce), ale po pierwsze nie wiem czy byłby z tego zadowolony, a po drugie - powiedziałby to samo co ja. Proszę popytać mniejscowych księży a nawet napisać list do biskupa. Albo dowiedzieć się kiedy i gdzie jest najbliższe spotkanie wspólnoty Mamre i przyjechać (powiem, że będzie to w marcu, w Częstochowie w kościele św. Józefa na Rakowie). Z takich ogólnych wiadomości mogę podać że najpierw jest msza o 18 (i każdy kto jest w stanie powinien być już po spowiedzi - oczywiście jeśli jest to osoba opentana to nie ma takiej możliwości) a potem są modlitwy wstawiennicze (nie tylko egzorcystyczne, ale także z różnymi prośbami). Wszystko kończy sie punkt północ.


Wspólnota jest jak najbardziej sprawdzona i przyjęta przez wyższe władze Kościoła. Każdy kto należy do wspólnoty musi chodzić wiele lat i zdawać różne egzaminy z KKK i ogólnie przyjmowanej wiedzy KRK (w trosce o ustrzegnięcie przed rozłamem i dochowania czystości charyzmatów).


Proszę popytać i poszukać.


Powodzenia

===

 
 Cytat 
Matija
 styczeń 28 2010 14:20   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 08/13/05
Postów:: 857

Pierwsze słyszę, aby ks. Cyran był głównym egzorcystą w Polsce Wink. Ale powyższy przypadek, jeśli jest prawdziwy trzeba rzeczywiście polecić takiemu kapłanowi.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 28 2010 21:56   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 11/06/08
Postów:: 1231

oj czepiasz się Big Grin===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana