Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 prosze mi wytlumaczyc
 |  Wersja do druku
Ewa
 kwiecień 14 2010 21:35  (Czytany 2186 razy)  
Forum

Status: offline

Dlaczego ma sie odbyc pochowanie pANA kACZYNSKIEGO NA wAWELU??.
Oops! nierozumiem Eek! i nie jestemRolling Eyes za tym!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 14 2010 21:49   
Forum

W artykule na stronie głównej zostało to dość dobrze opisane. Osobiście nie przepadam za poglądami gospodarczymi jakie reprezentował tragicznie zmarły prezydent Lech Kaczyński, aczkolwiek nie mam nic przeciwko jego miejscu pochówku. Ale to i tak bez znaczenia. Bo całe szczęście nie demokracja o tym decyduje, także ani Twoje córko ani moje zdanie nie ma znaczenia. Bardzo dobrze. Łączmy się raczej w smutku a nie wszczynajmy takie w rzeczy samej bzdurne dysputy.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 14 2010 21:56   
Forum

masz pewnie racje Molier,ale krew mnie zalewa, to nie demokracja decyduje?...to teraz wiesz dlaczego i zle mi tu i dobrze! chociaz...najlepiej jest na swoim.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 14 2010 22:28   
Forum

Corko zapewne nie cieszylo by Cie to jesli np. posiadajac dom z pieknym ogrodem Twoi sasiedzi przeglosowaliby wiekszoscia ze chca tam zrobic wysypisko smieci. Drastyczny przyklad. Nierealny? Otoz wyobraz sobie ze ludzie w demokracji jeszcze glupszymi decyzjami wplywaja na Twoje zycie coraz bardziej kazdego dnia. Cieszmy sie, ze Wawel ma swojego wlasciciela, ktory decyduje o nim jako jedyny.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 kwiecień 14 2010 22:38   
Forum

Quote by: corka

Dlaczego ma sie odbyc pochowanie pANA kACZYNSKIEGO NA wAWELU??.
Oops! nierozumiem Eek! i nie jestemRolling Eyes za tym!

Też nie rozumiem tej decyzji i uważam że Lech Kaczyński nie był wielkim Polakiem.
Nie protestuje bo szanuje prawo rodziny do wyboru miejsca pochówku. Może nawet na księżyc polecieć jak brat zarządzi. Dla mnie bez różnicy.
Przed tragedią media zniekształcały wizerunek prezydenta, to samo dzieje się w chwili obecnej. Dzisiaj Wawel jutro beatyfikacja.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 14 2010 23:17   
Forum

Molierze,

normalnie czy masz na mysli Smoka Wawelskiego? calkiem powaznie...

Pastor

o jak bliskie jest mi Twoje zdanie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 15 2010 00:46   
Forum

Radze poczytac kto zadecydowal o pochowku wlasnie tam...zanim prowadzic trele morele dyskusje tego samego pokroju co "nie rozumiem dlaczego asfalt jest ciemny.. powinien byc koloru zoltego.. " "owszem moim zdaniem rowniez powinien byc koloru zoltego".

Niniejszy watek sugeruje raczej cos innego:" a ja nie wstydze sie ze Kaczynskiego nie lubilem/lubilam. Dodam wiecej: chce wsadzic swoje brudne budziska i decydowac gdzie jego cialo lezec powinno".
Cenie szczerosc u ludzi. Lepsze to niz obluda. Ale sa momenty kiedy warto zamilczec. Gdzie admini?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 15 2010 01:31   
Forum

Molier

jestes taki zlosliwy...
patrz dostalam taki fajny link ktory tlumaczy wiele

http://wyborcza.pl/1,105841,7768819,Dlaczego_Wawel__a_nie_Powazki_.html

a oto innyhttp://wyborcza.pl/1,75248,7773165,Kto_wymyslil_Wawel_dla_Lecha_i_Marii_Kaczynskich_.html

i co sie buntujesz?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 15 2010 02:06   
Forum

Z artykułow gazety wyborczej (dlaczego nie dziwi mnie ze cytujesz akurat ta gazete.. ) wynika ze decyzja nalezala do Dziwisza. Moze sie to Tobie corko nie podobac, ale cale szczescie nie masz wplywu na decyzje wlascicieli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 15 2010 10:03   
Forum

ale widzisz Molier...

ja obludna nie jestem,cenie sobie swobode slowa,nie boje sie adminow,ja wogole nikogo poza Panem Bogiem sie nie boje...no moze troche mojej szefowej..,ale powiedzmy ze mam sie na ostroznosci przed nia.

Ale ja Ciebie Molier nie rozumiem,zabierasz glos w tej rozmowie,pisezsz ze...ale cale szczescie nie demokracja o tym decyduje....przepraszam Molier w ktorym wieku zyjesz-nie ma demokracji u Ciebie?

i ty sie z tego cieszysz tak?

Do czego takie cos prowadzi,zastanowmy sie do zlosci?.No bo przeciez pokojowe to to nie jest-to nazwalabym ostatnia dyktatura.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 15 2010 10:24   
Forum

ale widzisz Molier...

ja obludna nie jestem,cenie sobie swobode slowa,nie boje sie adminow,ja wogole nikogo poza Panem Bogiem sie nie boje...no moze troche mojej szefowej..,ale powiedzmy ze mam sie na ostroznosci przed nia.

Ale ja Ciebie Molier nie rozumiem,zabierasz glos w tej rozmowie,pisezsz ze...ale cale szczescie nie demokracja o tym decyduje....przepraszam Molier w ktorym wieku zyjesz-nie ma demokracji u Ciebie?

i ty sie z tego cieszysz tak?

Do czego takie cos prowadzi,zastanowmy sie do zlosci?.No bo przeciez pokojowe to to nie jest-to nazwalabym ostatnia dyktatura.

Ale jaka demokracja?

Jeżeli po mojej smierci ludzie z koscioł.pl powiedzą zeby mnie poćwiartować, spalic, a pozniej prochy wystrzelic z armaty, a moja rodzina bedzie chciala mnie pochować na Wawelu i jakimś cudem władze kościoła zgodzą się na to, to sorry możesz mówic dyktatorzy ble ble ble, gdzie demokracja ale to stek bzdur... Psy szczekają karawana idzie dalej. Daj katolikom WOLNOŚĆ, katolicy maja prawo chować katolików w KATOLICKIM MIEJSCU! Nikt się nie wtrąca do cmentarzy żydowskich, kogo tam sobie chowają itd. Ale żydowskie lewactwo które ma z tym miejsciem tylko wspólnego co ja z meczetami i synagogami robi najwięcej hałasu, jako Polak Katolik czuje sie zaszczuty. Chociaz zupełnie mi objęte gdzie bedzie pochowany prezydent.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 15 2010 12:32   
Forum

Z calym szacunkiem Pius dla Pomarlych,

to nie nalezy do mojej decyzji i do mojej jakiejs tam osobistej kalkulacji,wyrazam jedynie moje zdanie do ktorego mam prawo.

Ja chce sie dowiedziec bo mieszkam na obczyznie o przyczyne tylko tak daleko idacej decyzji.Dla mnie Wawel to jest serce POLSKI mojej Ojczyzny,chyba mam prawo czy jak Ty sobie myslisz ,juz nie mam prawa dopytac o decyzje?.

Z checia bym uslyszala czy poczytala o zaszczytach bo tylko tak moge sobie wyobrazic to wszystko,gdyz zaszczytne jest to miejsce dla mnie ten Wawel.

Zastanawiam sie,tyle nienawisci plynie do lewactwa-zydowskiego tak?.Nie sa z tym zgodni? i maja prawo.To jest demokracja.

Czy naprawde Polak Katolik czuje sie zaszczuty? jak widac nie,ale na pewno pochopnie wyciaga wnioski ten Polak Katolik,moim zdaniem zbyt wiele tez nosi w sobie nienawisci-to az sie nie godzi miec taka postawe.
Ale to pisze bo mam prawo dac moje zdanie,to nie ma tu nic w zasadzie do rzeczy.

Pogodzmy sie w koncu z przeszloscia bo nigdy nie znajdziemy sie w terazniejszosci.Dzekuje to wszystko co mam tu do powiedzenia w tym temacie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 15 2010 13:00   
Forum

Czy taki zaszczytny ten Wawel.. hmm.. Piłsudski tam leży. Warto się zainteresować kim był i jak się znalazł na Wawelu. Ale jak już wcześniej powiedziałem decyzja należy do właściciela miejsca pochówku. A ja córko mógłbym żyć i 100 lat później - zawsze będę przeciwny kretyńskiemu tokowi myślenia.
Jeśli zaś chodzi o Twoje pytanie. Poważnie radzę kierować tego typu pytania do Dziwisza. To on wyraził zgodę. Pewnie postąpiłbym inaczej, ale nie mam tego problemu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 kwiecień 15 2010 13:28   
Forum

Molier

cos dla Ciebie:http://pl.wikipedia.org/wiki/Kretynizm.

Ja wiem, ty co innego miales na mysli,ale oto jeszcze jeden dowod na to ze czlowiek jest imperfekt.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 15 2010 14:02   
Forum

Z calym szacunkiem Pius dla Pomarlych,

to nie nalezy do mojej decyzji i do mojej jakiejs tam osobistej kalkulacji,wyrazam jedynie moje zdanie do ktorego mam prawo.

Ja chce sie dowiedziec bo mieszkam na obczyznie o przyczyne tylko tak daleko idacej decyzji.Dla mnie Wawel to jest serce POLSKI mojej Ojczyzny,chyba mam prawo czy jak Ty sobie myslisz ,juz nie mam prawa dopytac o decyzje?.

Z checia bym uslyszala czy poczytala o zaszczytach bo tylko tak moge sobie wyobrazic to wszystko,gdyz zaszczytne jest to miejsce dla mnie ten Wawel.

Zastanawiam sie,tyle nienawisci plynie do lewactwa-zydowskiego tak?.Nie sa z tym zgodni? i maja prawo.To jest demokracja.

Czy naprawde Polak Katolik czuje sie zaszczuty? jak widac nie,ale na pewno pochopnie wyciaga wnioski ten Polak Katolik,moim zdaniem zbyt wiele tez nosi w sobie nienawisci-to az sie nie godzi miec taka postawe.
Ale to pisze bo mam prawo dac moje zdanie,to nie ma tu nic w zasadzie do rzeczy.

Pogodzmy sie w koncu z przeszloscia bo nigdy nie znajdziemy sie w terazniejszosci.Dzekuje to wszystko co mam tu do powiedzenia w tym temacie.

Prawo pytać o decyzje masz.

Moja odpowiedź tyczyła się wątku o demokracji.

Żydzi mają swój kraj i niech sobie tam ustalają gdzie kto ma być chowany.

A lewacy czy ateusze niech się nie pchają z butami, do katolickich kaplic, ja sie nie pcham z butami do meczetu!

Najłatwiej oskarżać kogoś o nienawiść! Mnie ciekawi dlaczego odmawiasz wolność katolikom, może ja zaczne pisac, że nanawidzisz Polaków bo piszesz o mnie per Polak, jak ja niby nienawidzę Żydów bo pisze Zydzi....

To, że dla Ciebie Wawel jest symbolem polskosci to pieknie, ale pamiętaj ze polskosc jest nierozerwalnie związana z katolicyzmem. Mozesz się z tym nie zgadzać ale musisz sie pogodzic z prawnymi regulacjami dotyczącymi kaplicy wawelskiej w ktorej on ma byc pochowany.

Jeżeli to miejsce nie należny do KK (wtedy nie wiem dlaczego miałby Dziwisz decydować) to odwołuje swoje słowa i ludzie niewierzący też powinni mieć wpływ. Ale to i tak typowo katolickie miejsce, że ktoś rezygnuje z katolizymu to nie moja wina, moze niebawem Jasna Góra też będzie świeckim symbolem narodowy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 15 2010 14:53   
Forum

Ja rowniez jestem przeciwny chowaniu Kaczynskiego na Wawelu i podzielam tu w pelni zdanie pana Wajdy.
Kaczynski wybitnym Polakiem nie byl. Za zycia wysmiewany przez polowe Polski. Mistrz gaf, fajtlapa, kompletnie niekumaty i niedzisiejszy gosc (wystarczy przypomniec sobie Irasiada, Artura Borubara, Rogera Perejro, czy trzymany szalik z napisem Polska do gory nogami). Takie sa fakty. Malo kto za nim przepadal, natomiast pani Maria budzila powszechny szacunek i sympatie. No moze nie wsrod wszystkich redemptorystow, ale to inna historia.
Szczegolnie nie nalezaloby go chowac jak najwiekszego bohatera narodowego, bo byc moze to on jest ta osoba, ktora poprzez naciski na pilota by ladowal, ta katastrofe wywolala i usmiercila te prawie 100 osob. Mam nadzieje, ze czarna skrzynka rozstrzygnie ta kwestie i w sumie wolalbym, zeby on nie byl winny. W przeciwnym razie zostanie ogromny niesmak...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 kwiecień 15 2010 15:28   
Forum

Suration

1. Jak bylo - wszyscy wiemy - pamietamy!
2. Nie Wajda ma tu do powiedzenia. Bp. Pieronek powiedzial przed kamerami wyraznie - sprawa zamknieta. Na nic ta wrzawa.
3. Nie probuj dzielic malzenstwa Panstwa Kaczynskich posmiertnie. Ja dobrze wszystko pamietam i nie jestem w narodzie jedyna.

Jesli ktos nieslusznie pomawial Sw. pamieci Prezydenta RP lub Pania Prezydentowa, moze jeszcze osobiscie przed trumna przeprosic.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 16 2010 18:09   
Forum

Quote by: Marianna

Suration

2. Nie Wajda ma tu do powiedzenia. Bp. Pieronek powiedzial przed kamerami wyraznie - sprawa zamknieta. Na nic ta wrzawa.
3. Nie probuj dzielic malzenstwa Panstwa Kaczynskich posmiertnie. Ja dobrze wszystko pamietam i nie jestem w narodzie jedyna.

Jesli ktos nieslusznie pomawial Sw. pamieci Prezydenta RP lub Pania Prezydentowa, moze jeszcze osobiscie przed trumna przeprosic.

Niczego nie dziele. Wiem, ze o zmarlym nie wypada zle mowic, ale chyba prawde mozna przypomniec.
Przykro mi bardzo, ze nie zyje, ale tylko dlatego, ze zginal w katastrofie (ktora moze sam wywolal) nie powinno sie z niego robic najwiekszego bohatera i ofiare powojennej historii Polski.
A co do dzielenia... to wlasnie ten jegomosc wraz ze swoim bratem probowali Polske dzielic...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 kwiecień 16 2010 19:00   
Forum

Quote by: suration

Quote by: Marianna

Suration

Niczego nie dziele. Wiem, ze o zmarlym nie wypada zle mowic, ale chyba prawde mozna przypomniec.
Przykro mi bardzo, ze nie zyje, ale tylko dlatego, ze zginal w katastrofie (ktora moze sam wywolal) nie powinno sie z niego robic najwiekszego bohatera i ofiare powojennej historii Polski.
A co do dzielenia... to wlasnie ten jegomosc wraz ze swoim bratem probowali Polske dzielic...

Za grosz umiaru. Nie mozna sie w takiej chwili powstrzymac?

PAMIECI I SWIADOMOSCI NARODOWEJ zadne ujadanie nie wytepi. Prozny trud!

Wlasnie ogladam TVP1 - mowia o rekolekcjach. Zycze poznanie znaczenia tego slowa.
"Najwieksza uroczystosc od czasow marszalka Pilsudskiego" - slysze z ekranu - zgadzam sie.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 16 2010 22:00   
Forum

Zwyczajnie lubisz spektakle, igrzyska i fanfary. Zginal wybitny Polak. Gdzie mu Marszalek, Sobieski, czy Walesa by siegal? Do pasa co najwyzej.
Juz mowilem i wiecej nie powtorze: straszna tragedia sie stala i bardzo zaluje, ze zginal nasz prezydent. Natomiast nie dam odebrac sobie prawa do posiadania wlasnej opinii, czy odkrywania prawdy o wydarzeniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 16 2010 22:40   
Forum

Polecam zainteresowac sie rowniez jak to marszalek stal sie bohaterem.. . Nikt nie ma zamiaru zamknac tego watku?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 16 2010 23:00   
Forum

Ważne, że pogonił kota bolszewikom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 kwiecień 17 2010 02:33   
Forum

Ważne, że pogonił kota bolszewikom.

Hitler na poczatku tezSmile Ale trudno miec o nim dobre zdanie. W sprawach gospodarczych marszalek nie roznil sie od Lenina, Stalina czy tez Hitlera.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 17 2010 11:03   
Forum

@

Mistrz gaf, fajtlapa, kompletnie niekumaty i niedzisiejszy gosc (wystarczy przypomniec sobie Irasiada, Artura Borubara, Rogera Perejro, czy trzymany szalik z napisem Polska do gory nogami

Widać co się dla Ciebie liczy.... żenada...

Myślę, ze ten niekumaty koleś wiedział że się nie pisze: tą katastrofę. Salomonie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 kwiecień 17 2010 13:35   
Forum

Quote by: Pius

@

Mistrz gaf, fajtlapa, kompletnie niekumaty i niedzisiejszy gosc (wystarczy przypomniec sobie Irasiada, Artura Borubara, Rogera Perejro, czy trzymany szalik z napisem Polska do gory nogami
Myślę, ze ten niekumaty koleś wiedział że się nie pisze: tą katastrofę. Salomonie.

Tu tez sie mnie czepiles...
Zenada jest, gdy ktos zaczyna sie czepiac ortografii rozmowcy. Poczytaj sobie, a dowiesz sie, ze w rozmowie obie formy sa dopuszczalne. A ja tu przeciez referatu ni pisze.
I moge potwierdzic, ze tak, liczy sie dla mnie, zeby prezydent byl osoba kulturalna, obyta i zeby posiadal wiedze taka, zeby sie nie kompromitowal.
Jesli popelnilem jakies bledy ortograficzne, to omow to ze swoim kotem. (pisze z angielskiej klawiatury, wiec dostepu do polskich znakow nie mam - to tak, zeby uprzedzic Twoja zlosliwosc)

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 kwiecień 17 2010 14:47   
Forum

Quote by: Pius

@

Tu tez sie mnie czepiles...
Zenada jest, gdy ktos zaczyna sie czepiac ortografii rozmowcy. Poczytaj sobie, a dowiesz sie, ze w rozmowie obie formy sa dopuszczalne. A ja tu przeciez referatu ni pisze.
I moge potwierdzic, ze tak, liczy sie dla mnie, zeby prezydent byl osoba kulturalna, obyta i zeby posiadal wiedze taka, zeby sie nie kompromitowal.
Jesli popelnilem jakies bledy ortograficzne, to omow to ze swoim kotem. (pisze z angielskiej klawiatury, wiec dostepu do polskich znakow nie mam - to tak, zeby uprzedzic Twoja zlosliwosc)

Zastanów się co jest większą żenadą czy czepianie się za to, że ktoś się przejęzyczył/pomylił w jakimś mało ważnym szczególe czy błędy w pisowni...

Faktycznie w języku potocznym obie formy są dopuszczalne zdawałem sobie z tego sprawę. Sam popełniam multum błędów wiec nie mam zwyczaju zwracać komuś na to uwagę, ale w tej sytuacja rozśmieszyły mnie Twoje zarzuty.

btw nie mysl od razu, ze wszyscy sie czepiają ((:

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,48 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty