Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Katolicka interpretacja Ksiegi Objawienia?
 |  Wersja do druku
milka
 maj 09 2010 09:22  (Czytany 3010 razy)  
Forum

Status: offline

Witam wszystkich.

Jestem ciekawa jak katolicy interpretuja ksiege objawienia. Szukalam w internecie, duzo nie znalazlam.

Mozecie pomoc?

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 maj 09 2010 20:30   
Forum Moderator
Moderator

milko poguglaj troszkę ja od razu znalazłem Wink

TUTAJ
TUTAJ
TUTAJ
TUTAJ

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 09 2010 21:33   
Forum

może jeszcze TUTAJ?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 maj 11 2010 08:38   
Forum

Dziekuje za linki. Przejrzalam troche. Nie tego szukalam. Chodzi mi o interpretacje werset po wersecie wraz z odniesieniami do ST.
Ostatnio duzo czytam na ten temat. Jest bardzo duzo konkretnych interpretacji (nie musi byc sluszne), jest duzo spekulacji. Ludzie probuja tlumaczyc wiazac polityke z historia. Uwazaja ze wlasnie UE jest ta bestia, a nierzadnica to kosciol katolicki a jej corki to koscioly protestanckie.
Temat jest ciekawy. Ale czy wyczerpany?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 maj 13 2010 11:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: milka

Dziekuje za linki. Przejrzalam troche. Nie tego szukalam. Chodzi mi o interpretacje werset po wersecie wraz z odniesieniami do ST.

Pozycja zbliżona do twoich oczekiwań (wers po wersie z odniesieniami do ST/NT ale też sporo interpretacji i zastosowań).
"Apokalipsa. Księga pocieszenia" s. Emilia Ehrlich, wyd. Pallottinum 1996
Książka wciąż dostępna z adnotacją "Za zezwoleniem władzy duchownej" więc 100% katolicka Cool . Jeżeli uda mi się uruchomić skaner, to mogę przesłać ci skan spisu treści.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 maj 13 2010 18:39   
Forum

Quote by: Rafi+F

Pozycja zbliżona do twoich oczekiwań (wers po wersie z odniesieniami do ST/NT ale też sporo interpretacji i zastosowań).
"Apokalipsa. Księga pocieszenia" s. Emilia Ehrlich, wyd. Pallottinum 1996
Książka wciąż dostępna z adnotacją "Za zezwoleniem władzy duchownej" więc 100% katolicka Cool . Jeżeli uda mi się uruchomić skaner, to mogę przesłać ci skan spisu treści.

OK. lets hope your scan works Cool
Dzieki, Raficzku! Bede czekac na tresc.

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 maj 15 2010 19:24   
Forum Moderator
Moderator

Ostatnio duzo czytam na ten temat. Jest bardzo duzo konkretnych interpretacji (nie musi byc sluszne), jest duzo spekulacji. Ludzie probuja tlumaczyc wiazac polityke z historia. Uwazaja ze wlasnie UE jest ta bestia, a nierzadnica to kosciol katolicki a jej corki to koscioly protestanckie.

Ale właśnie pierwszy z linków które podałem jest werset po wersecie z odniesieniami do ST. Wystarczy tylko kliknąć rozdział na stronie głównej a potem werset.

===

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 maj 20 2010 12:28   
Forum

Quote by: karol_dabrowski

Ale właśnie pierwszy z linków które podałem jest werset po wersecie z odniesieniami do ST. Wystarczy tylko kliknąć rozdział na stronie głównej a potem werset.

Dzieki, Karolu. Dopiero teraz zajarzylam. Czytam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości