Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Towarzyskie Nowy wątek Odpowiedz
 Konwersja do KEM
 |  Wersja do druku
Rafi F
 czerwiec 12 2010 23:47  (Czytany 3285 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Posłużę się słowami jednego z forumowiczów (jestem ciekaw, czy się rozpozna)

W konwersji nie ma nic dziwnego. Jest praktyczną realizacją przekonań do jakich dochodzimy, odnajdując w tym czy innym wyznaniu lepsze odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania o tego samego Boga.

Swoje przekonania zrealizowałem 6 czerwca wstępując do Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w zborze poznańskim.

W tym miejscu chciałem także zburzyć negatywny obraz KRK jaki często przy temacie konwersji spotyka się na forach.
Znalazłem dużą życzliwość w KRK. W związku z konwersją nie spotkała mnie żadna przykrość. Świadectwo chrztu wypisała mi bardzo życzliwa i troskliwa pani. Bardzo martwiła się, czy wystarczy mi forma skrócona świadectwa. Proboszcz parafii katolickiej także przyjął mnie bardzo serdecznie. Jestem pewien, że nadal będę mógł się do niego "wpraszać" na herbatę, a on nadal będzie się czasem "wpraszał" na obiady.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 13 2010 18:55   
Forum

Quote by: Rafi+F

Swoje przekonania zrealizowałem 6 czerwca wstępując do Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w zborze poznańskim.

Exclaimation Odważny i duży krok na Twojej drodze duchowej - przyjmij życzenia wszystkiego najlepszego, abyś odnalazł w tej wspólnocie to, czego brakowało ci w naszej katolickiej. Mniej was, więc i jakość pewnie większa. Życzę ci jednocześnie byś w tej nowej wspólnocie nie odnalazł tylu poglądów/dogmatów/praktyk, które będą cię "uwierały", jak to miało miejsce w naszej. Uczciwa i konsekwentna decyzja, choć jak mniemam nikt z KRK cię nie wyganiał (nie licząc sporów/dyskusji na forach i realu).

Jestem pewien, że nadal będę mógł się do niego "wpraszać" na herbatę, a on nadal będzie się czasem "wpraszał" na obiady.

Świat się jednak zmienia i jak widać nie zawsze na gorsze, ... chociaż znając twoje kucharskie talenty to nie wiem, czy postawa proboszcza nie była tymi obiadkami "wymuszona" Wink

Obiecaj, że w jakimś wątku będziesz relacjonował o twoich nowych doświadczeniach/spostrzeżeniach/odkryciach duchowych
Dla mnie nadal jesteś bratem w Chrystusie
szalom

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 13 2010 20:39   
Forum

mam wrażenie, że wiem o którego forumowicza Ci chodzi...
Jak dla mnie: nic dziwnego w Twojej decyzji nie widzę. Podejrzewałem Cie o nią już od jakichś dwóch lat, a nawet w pewien przewrotny sposób, zachęcałem.

Teraz mam rozdwojenie uczuć. Z jednej strony cieszę się, bo podchodzisz do wiary na serio. Z drugiej strony smuci mnie, że odpowiedzi mojego Kościoła nie trafiły do Ciebie.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
LuTom
 czerwiec 13 2010 21:50   
Forum

Życzę wielu łask i umacniania wiary w jedynego Boga.
ps. tak mi się wydawało, że robiłeś konwersję, ale myślałem , że już dawno temu Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 13 2010 21:51   
Forum Moderator
Moderator

Bardzo dziękuję za życzenia i szczere wypowiedzi.

MM, szukałem długo swojego miejsca w KRK. Na przemian to godziłem się z rzeczywistością, to przeciwko niej buntowałem. Nie wiem, czy to wina KRK, czy moja. Nic to nie budowało, a wręcz rujnowało moją wiarę.
KEM i metodyzm znam od lat, w nim znalazłem bliskość Boga.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
olinka
 czerwiec 13 2010 22:09   
Forum

Quote by: Rafi+F

KEM i metodyzm znam od lat, w nim znalazłem bliskość Boga.

Jeden jest Bóg. Jeden ponad Kościołami, religiami...Problem leży w ludziach. Wygląda na to, że to my potrzebujemy różnych "okularów", aby go zobaczyć.
Wszystkiego dobrego Rafi na drodze poszukiwań. Ja życzę Ci gorącego serca, a Bóg sam Cię znajdzie Smile

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 czerwiec 16 2010 21:25   
Forum Moderator
Moderator

No to cóż, cieszę się z Tobą z tej decyzji którą podjąłeś, że odnalazłeś spokój i w sposób praktyczny poszedłeś za swymi przekonaniami. Życzę Ci więc wszystkiego najlepszego i błogosławię na tej drodze. Ja przeszedłem podobną drogę (choć nie konwertowałem do KEM tylko do KBwCH) i rozumiem Cię doskonale - 3 lata zajęła mi decyzja, przemyślenia, studia teologiczne, stawianie pytań i odpowiedzi na nie, rozmowy, dyskusje, spięcia wewnętrzne, zmaganie się itp....
Pan z Tobą! Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 16 2010 23:51   
Forum

.....trzy lata..?

Czy ja osiagne kiedys ten cel?

===

Pokoj z Wami!