Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 swoiste poczucie humoru
 |  Wersja do druku
Andrzej
 czerwiec 19 2010 21:00  (Czytany 2333 razy)  
Forum

Status: offline

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 19 2010 21:16   
Forum Moderator
Moderator

A może to serio? Parafia p.w. Św. Michała Archanioła jest pod numerem 3-cim. Konkurencja? Wink

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 czerwiec 19 2010 21:36   
Forum

No, nie o to chodzi.

Wzwiąwszy pod uwage, że:
- Kościół katolicki sądzi, że jeśli ktokolwiek wszedł w jakikolwiek kontakt z okultyzmem, ezoteryzmem, spirytyzmem, astrologią, czarami, magią, hipnozą, reiki, jogą, medytacją transcendentalną, New Age’em i wszelkiego rodzaju sektami (orientalistycznymi i innymi); albo też z tak zwanymi „pranoterapeutami”, tak zwanymi uzdrowicielami, czy magnetyzerami, którzy uzdrawiają poprzez nakładanie rąk, magnetyczne pasy czy radiestezje (wahadełko); jeśli odwiedził kiedykolwiek jasnowidzów (magów, wróżów, szejków, fetyszerów, czy guru), kartomantów (którzy czytają w kartach), chiromantów (czytających w liniach dłoni) czy nekromantów (kontaktujących się z duchami zmarłych): to oznacza, że zwracał się do osób, które współpracują z demonem i że w ten sposób dał Szatanowi pewną władzę nad sobą
- Modlitwa do świętego Michała Archanioła, czy w ogóle wzywanie obecności św. Michała Archanioła jest uznanym w Kościele egzorcyzmem, np (wersja skrócona):

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

to otwarcie gabinetu takiego "współpracownika demona" przy ulicy w jakis sposób poświęconej Księciu wojska niebieskiego daje do myślenia

Wink

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Witold
 lipiec 03 2010 09:26   
Forum

Dobre! Dowód na to, że ludzie często nie zwracają uwagi na znaczenie nazw ulic. Niesłusznie, bo te nazwy odgrywają swoją istotną rolę. Podam kolejny przykład z życia (autentyk, choć szczegóły zmienione).

Pacjentka (P) mówi do kierownika przychodni:
Proszę natychmiast zdjąć ten krzyż. To jest lokal publiczny i takie zabobony gwałcą moje prawo do wolności światopoglądowej.
Na to kierownik (K): Szanowna Pani się myli, jak sama nazwa wskazuje, tu jest NZOZ, czyli Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Według mojej najlepszej wiedzy krzyż pomaga wierzącym zmagać się z chorobami a niewierzącym nie szkodzi. Dlatego nie zamierzam go zdejmować.
P: W takim razie wypisuję się z tej przychodni. Ma pan obowiązek podać mi adres najbliższej konkurencji.
K: Proszę bardzo. Ulica Jana Pawła II, 24.

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 03 2010 13:20   
Forum

Co tam....
W najbliższym czasie Saturn ma wejść w koniunkcję z Marsem stojąc w opozycji do Wenus.
To może oznaczać,że żubrówka może się zepsuć , aby do takiego marnotrawstwa nie dopuścić...
wybacz mi moja lepsza połowo , siła wyższa, gwiazdy !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 07 2010 14:32   
Forum

Quote by: skierka

Co tam....
W najbliższym czasie Saturn ma wejść w koniunkcję z Marsem stojąc w opozycji do Wenus.
To może oznaczać,że żubrówka może się zepsuć , aby do takiego marnotrawstwa nie dopuścić...
wybacz mi moja lepsza połowo , siła wyższa, gwiazdy !

Kłamstwo!
Jako znawca żubrówki i inż chemik stanowczo zaprzeczam by "Saturn wchodzący w koniunkcję z Marsem stojąc w opozycji do Wenus" mógłby spowodować szkody w jej smaku lub konsystencji, natomiast gdyby chodziło nie o Saturna a o Jowisza - to co innego..., wówczas pozostaje "telefon do przyjaciela" i "Polaków wieczorne rozmowy"

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty