Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Jak nas zniszczyć?
 |  Wersja do druku
olo70
 lipiec 16 2010 19:20  (Czytany 3629 razy)  
Forum

Status: offline

Witam,

to mój pierwszy post tutaj, więc witam wszystkich i gorąco pozdrawiam.
Znalazłem w sieci ostatnio taki film:

http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc&feature=player_embedded

Gorąco zachęcam do obejrzenia, wszystkich 7-miu części, a potem do komentarzy.

Pozdrawiam..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 lipiec 18 2010 13:52   
Forum

Quote by: olo70

Witam,
Gorąco zachęcam do obejrzenia, wszystkich 7-miu części, a potem do komentarzy.

Witamy Cię, Olo, serdecznie na forum.

Tylko, jak widać, kiepsko z odzewem na Twój apel. Wiesz dlaczego 86 osób przeczytało, a nikt dotąd nie odpowiedział? Domyślasz się? Właśnie! Ściągnięcie tych wszystkich 7 filmików i ich obejrzenie dość sporo czasu zajmuje. Ja zrezygnowałem w połowie pierwszego. Nie ukrywam, że przeglądanie forum nie jest moim zawodem i robię to okazjonalnie, podobnie jak inni tu obecni. Moderatorzy może nieco więcej czasu poświęcają, ale też mają inne, istotne obowiązki.

Rozumiem, że temat Cię zaszokował. Napisz więc o swoich wrażeniach a najlepiej podaj też od razu główne tezy wynikające z tych filmów, to pewnie ktoś nawiąże dyskusję. Ja sam nie jestem pewien, czy wystarczy znać pół pierwszego filmu, aby sensownie dyskutować, więc poczekam na Twój odzew.

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 lipiec 18 2010 17:07   
Forum

Quote by: olo70

Witam,
Znalazłem w sieci ostatnio taki film:
http://www.youtube.com/watch?v=92PIuOx_2sc&feature=player_embedded

No, dobra. Znalazłem trochę czasu i obejrzałem te 7 kawałków. Głównie jest to opowieść dezertera z KGB o metodach wojny ideologicznej stosowanych przez ZSRR. To informacja dla innych forumowiczów, aby nie tracili czasu. Jurij Aleksandrowicz Biezmienow wybrał wolność w Indiach w 1970 roku. CIA ulokowało go w Kanadzie. Zmienił nazwisko na Thomas Schuman. KGB szybko się o tym dowiedziało, ale jakoś nie uznali za potrzebne ukarać go za zdradę. Nie dokopałem się dlaczego, mogę się tylko domyślać. Zapewne nie był zbyt ważnym agentem i nie wiedział za wiele a ZSRR miał sporo innych ważniejszych problemów w tym czasie. Może też został poinstruowany, że jeśli będzie gadał tyko to, co można i należy, to zostanie zostawiony w spokoju.

Na filmie nie ma daty. Orientacyjnie ustaliłem czas nagrania na rok 1983. Od razu wyjaśniam: Jurij Andropow rządził Związkiem Radzieckim od listopada 1982 do lutego 1984 a ilość nawiązań do jego osoby w prezentowanym odczycie pana Schumana/Biezmienowa wskazuje niedwuznacznie, że jest to aktualny przywódca ZSRR. Czyli rok 1983 jest najbardziej prawdopodobny. Jest to więc dość stary filmik. Dlaczego wypłynął znowu akurat teraz?

Na pewno nie można traktować pana Schumana/Biezmienowa jako ostatecznego autorytetu. Jest dużo prawdy w tym, co mówi, ale też jest sporo tez naciąganych. To o czym chciałbyś pogadać?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 18 2010 22:08   
Forum

Masz rację Witku z tym rokiem - po strojach również to widać - jest to film mocno historyczny i mocno nieaktualny - więc ....o czym tu gadać?
I jak widać to komuchom nie udało się "nas zniszczyć" - to ich ZSRR zostało zniszczone Smile
dalej - nie jestem fanem państw narodowych - uważam że jest to jedna z podstawowych przyczyn wojen.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
xxx
 lipiec 19 2010 11:54   
Forum

Quote by: Dezerter

Masz rację Witku z tym rokiem - po strojach również to widać - jest to film mocno historyczny i mocno nieaktualny - więc ....o czym tu gadać?
I jak widać to komuchom nie udało się "nas zniszczyć" - to ich ZSRR zostało zniszczone Smile
dalej - nie jestem fanem państw narodowych - uważam że jest to jedna z podstawowych przyczyn wojen.

Ja patrząc na Basków, Irlandczyków czy Bałkany dochodzę do innych wniosków. Przyczyną wojen często jest to, że naród nie ma "osobnego" państwa, a nie to, że ma...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 19 2010 12:58   
Forum

Quote by: Pius

Ja patrząc na Basków, Irlandczyków czy Bałkany dochodzę do innych wniosków. Przyczyną wojen często jest to, że naród nie ma "osobnego" państwa, a nie to, że ma...

Tez prawda. Ale na przyklad Korea Polnoca ma osobne panstwo, a miloscia do calego swiata nie pala. Czyli powody sa przynajmniej dwa:
a) brak wlasnego panstwa,
b) posiadanie wlasnego panstwa, lecz ludnosc nastawiana wrogo przez wladze do innych narodow.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 lipiec 19 2010 13:29   
Forum

Quote by: suration

Tez prawda. Ale na przyklad Korea Polnoca ma osobne panstwo, a miloscia do calego swiata nie pala. Czyli powody sa przynajmniej dwa:
b) posiadanie wlasnego panstwa, lecz ludnosc nastawiana wrogo przez wladze do innych narodow.

Tak.

Chodziło mi o to, ze prędzej spokój będzie w państwie jednolitym narodowo, niestety...

Odnośnie Korei Północnej polecam dokumenty na youtube, naprawę robią wrażanie... i pokazują do czego prowadzi socjalizm.
Koreańczycy z północy twierdzą, że mają tylko połowę swojego kraju.

Oczywiście posiadanie państwa jedno-narodowego nie będzie gwarantem spokoju, zawsze znajdą się tacy którzy będą chcieli, żeby było większe, inne etc. etc. Ale wydaję mi się, że w ostaniach latach większość wojen wybuchała właśnie z powodów etnicznych.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 lipiec 20 2010 16:17   
Forum

Quote by: suration

Naturalną cechą ludzkiego umysłu jest poszukiwanie uproszczeń syntetyzujących nieskończoną złożoność świata w którym żyjemy. Jest to konieczne, aby jakoś ten świat zrozumieć, oswoić, nauczyć się w nim żyć. Niemniej jednak są to zawsze uproszczenia mniej lub bardziej trafne i do tego wcale nie uniwersalne, ani czasowo, ani przestrzennie.

Na przykład taki naród jako przyczyna wojny. Przecież wojny były zawsze a naród to wynalazek bardzo młody, dziewiętnastowieczny. Zostawmy więc ten naród na boku i szukajmy czegoś lepszego.

Poruszając się w sferze przyczyn i pretekstów historyczno-politycznych rychło odkryjemy, że każda wojna miała inny powód. Ba, najczęściej całą wiązkę powodów i to bardzo różnorodnych. A to jakiś konflikt religii, a to walka o ziemię, a to chwilowa słabość sąsiada, którą trzeba wykorzystać, kontrola nad jakimś ważnym portem albo zasobami naturalnymi, roszczenia dynastyczne, - końca listy nie widać. Jeśli chcemy szukać jakiejś wspólnej przyczyny wojny, wspólnej dla różnych rejonów świata, dla różnych okresów historycznych i dla różnych kultur, to trzeba szukać na innej płaszczyźnie, na płaszczyźnie ludzkich emocji. Bo one są rzeczywiście wspólne dla wszystkich ludzi.

Moim skromnym zdaniem wojna jest przede wszystkim nieodłącznie związana z władzą. Władca nawet jeśli nie prowadzi wojen to musi być do nich gotowy. Władca nie może zaufać drugiemu władcy, bo doskonale wie, co ten drugi myśli. A co ten drugi myśli? To samo co ten pierwszy, czyli to samo co każdy prawdziwy władca: jak tu zdobyć jeszcze więcej władzy. Skoro więc nie ma zaufania to jest podejrzliwość, strach, wrogość. Na tym gruncie rośnie zazdrość i chęć zabrania drugiemu tego, co posiada. Tak rodzą się wojny "od góry".

A "od dołu"? Gdzie są najlepsze warunki do popchnięcia ludzi do wojny? Tam, gdzie ludzie są nieszczęśliwi, krzywdzeni, niesprawiedliwie traktowani, nie mający niczego do stracenia, pozbawieni nadziei na lepsze życie.

I tak wychodzi na jaw w całej swej banalnej prostocie oczywista prawda: przyczyną wojen jest ludzki grzech i ludzka krzywda.

Wiadomo, że na tym świecie nie da się grzechu wyplenić. Czy to oznacza, że wojny będą zawsze? Oto jest pytanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 20 2010 22:48   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

Anarchista czy zwolennik socjalistycznych bloków? Wink

Wracając do meritum. Widziałem film w tamtym roku. Jest on wartościowy bo zawiera informacje o sposobach działania agentur. Oczywiście wiele zmieniono. Przykładem działania agentury jest zneutralizowanie Państwa Szwedzkiego. Z potęgi stało się socjalistycznym bydlęciem, a najlepsze jest to, że pozornie nikomu nie stała się krzywda.

Dzisiaj narody niszczy się poprzez wprowadzanie socjalizmu. Powoli, stopniowo, nawet przez lata, aż dany penitent się wykończy.

Zdrówko! Wink

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Witold
 lipiec 21 2010 16:54   
Forum

Quote by: Kruk
Wracając do meritum. Widziałem film w tamtym roku. Jest on wartościowy bo zawiera informacje o sposobach działania agentur.

Zgadzam się. Ale chodzi może nie tyle o szczegóły stosowanych metod, co o ogólne zwrócenie uwagi na to, co dzieje się pod powierzchnią pozornej normalności. Zwróćcie uwagę, że pan Schuman/Biezmienow zaczął wygłaszać odczyty 14 lat po swojej dezercji. Nie były to na pewno informacje nowe dla fachowców. Ale zwykłych ludzi szokują. No bo wydaje się, że rzeczywiście tych homoseksualistów to jest chyba ze dwa razy więcej niż normalnych ludzi, sądząc z ich wszechobecnej aktywności. A tymczasem ich nie ma prawie wcale, ale ze to dostają olbrzymią kasę na promocję swojej sodomii. Od kogo? Jest agentur wiele.

Albo weźmy takich nawiedzonych ekologów. Skąd ta siła przebicia? Skąd ten sprzęt, dostęp do informacji, perfekcja prawnicza działań i wiele innych zdumiewających cech jak na mikroskopijną grupkę amatorów-zapaleńców? Jeśli się pamięta o wykładzie Tomasza Schumana, to trzeba sobie tylko zadać pytanie kto na tym wariactwie ekologicznym zyskuje a kto traci i już się jest niedaleko od prawdy.

Wygłosiwszy powyższe poglądy sam się zdemaskowałem jako oszołomski głosiciel spiskowej teorii dziejów. O tym pan Schuman/Biezmienow nie wspomniał, ale to też jedna z metod maskowania swoich działan przez agentury. Wyśmiać co bardziej dociekliwych i zrobić z nich nawiedzonych głupków.

Pozdrawiam głupkowato wszystkich oszołomów.
Szczęść Boże!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty