Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 O Serwisie!
 |  Wersja do druku
xxx
 wrzesień 07 2010 02:10  (Czytany 3308 razy)  
Forum

Status: offline

O Serwisie
Uwagi dotyczące serwisu Kosciol.pl, propozycje rozwoju witryny. Również pomoc dotycząca problemów z rejestrowaniem i logowaniem w serwisie, wysyłaniem artykułów, linków, wydarzeń oraz innych kwestii technicznych.

Skoro ten dział ma temu służyć, to może zastanowimy się wspólnie w jaki sposób sprawić, ażeby ta witryna, którą poczęci wspólnie tworzymy (jedni mniej np. ja, inni więcej np. ktos tam (; ) cały czas się rozwijała. Wydaję mi się, że jakiś czas temu było więcej osób czynnie zaangażowanych i mimo spadku obostrzeń w realnym egzekwowaniu regulaminu publikacji (w sumie jego interpretacji) mówiąc kolokwialnie: nie ma szału. W tym gronie przerobiliśmy już prawie wszystkie tematy, wiemy czego po kim można się spodziewać, nawet po Blyy wiemy, że nas zawsze zaskoczy.... kto zmieni temat o ogórkach w 3 testament etc. Trzeba świeżej krwi!

W tym wątku możemy dopowiedzieć administracji co mogliby zrobić, usprawnić itp. itd.

Ale też po pierwsze zastanowić się co sami możemy zrobić.

Musze przyznać, że temat wymyśliłem gdy napisałem komentarz do artykuły i moja refleksja jest świeża, więc sam nie mam żadnych oryginalnych pomysłów.

Ale np. my możemy: nadsyłać więcej tekstów, newsów itp. zauważonych w innych miejscach (chyba można nie?), wiadomo oprócz własnych... Ci co nie piszą mogą jednak spróbować swoich sił (sam nie piszę więc to akurat wiem, że nie jest proste).

Możemy jakoś zareklamować portal na innych forach jeżeli na takowych się udzielamy. Może się nie ograniczyć i zareklamować na portalach społecznościowych, na komunikatorach, ogólnie wśród znajomych.

Wszystkich czytających zachęcam do rejestracji i udzielania się!!!!!! A dla tych którzy nie zaglądają na forum można napisać krótki tekst dla zachęty.

Sam czytam serwis i pisze tutaj od ponad 5 lat i bardzo dużo mi to dało wiec chciałbym żeby to sie jakoś kręciło.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 wrzesień 07 2010 17:01   
Forum

Quote by: Pius

O Serwisie
Uwagi dotyczące serwisu Kosciol.pl, propozycje rozwoju witryny. Również pomoc dotycząca problemów z rejestrowaniem i logowaniem w serwisie, wysyłaniem artykułów, linków, wydarzeń oraz innych kwestii technicznych.

Skoro ten dział ma temu służyć, to może zastanowimy się wspólnie w jaki sposób sprawić, ażeby ta witryna, którą poczęci wspólnie tworzymy (jedni mniej np. ja, inni więcej np. ktos tam (; ) cały czas się rozwijała. Wydaję mi się, że jakiś czas temu było więcej osób czynnie zaangażowanych i mimo spadku obostrzeń w realnym egzekwowaniu regulaminu publikacji (w sumie jego interpretacji) mówiąc kolokwialnie: nie ma szału. W tym gronie przerobiliśmy już prawie wszystkie tematy, wiemy czego po kim można się spodziewać, nawet po Blyy wiemy, że nas zawsze zaskoczy.... kto zmieni temat o ogórkach w 3 testament etc. Trzeba świeżej krwi!

W tym wątku możemy dopowiedzieć administracji co mogliby zrobić, usprawnić itp. itd.

Ale też po pierwsze zastanowić się co sami możemy zrobić.

Musze przyznać, że temat wymyśliłem gdy napisałem komentarz do artykuły i moja refleksja jest świeża, więc sam nie mam żadnych oryginalnych pomysłów.

Ale np. my możemy: nadsyłać więcej tekstów, newsów itp. zauważonych w innych miejscach (chyba można nie?), wiadomo oprócz własnych... Ci co nie piszą mogą jednak spróbować swoich sił (sam nie piszę więc to akurat wiem, że nie jest proste).

Możemy jakoś zareklamować portal na innych forach jeżeli na takowych się udzielamy. Może się nie ograniczyć i zareklamować na portalach społecznościowych, na komunikatorach, ogólnie wśród znajomych.

Wszystkich czytających zachęcam do rejestracji i udzielania się!!!!!! A dla tych którzy nie zaglądają na forum można napisać krótki tekst dla zachęty.

Sam czytam serwis i pisze tutaj od ponad 5 lat i bardzo dużo mi to dało wiec chciałbym żeby to sie jakoś kręciło.

Niewiele mogę powiedzieć na temat rozwoju serwisu, ale Kosciol.pl jest według mnie na dobrym poziomie, a użytkownicy i moderatorzy mają klasę. Mam porównanie z innym forum, gdzie agresywnych i grubiańskich ataków nie dało się czasem wytrzymać. . Faktycznie dyskusje na Forum mają bardzo wolne tempo. Gdyby nie to, byłoby tu super. Osobiście miałam tu tylko jeden poważny problem, długie oczekiwanie na rejestrację. Artykułów nie piszę, nie mam wystarczających kwalifikacji, ale w dyskusji chętnie się zmierzę. Także z ateistą, ale ci jakoś są mało otwarci na poglądy innych. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2010 20:26   
Forum

Nie jestem w stanie niczego zarzucić kosciol pl.
Jest prowadzona jak najbardziej odpowiedzialnie , obiektywnie itd.
Oczywiście , popularność mogłaby być większa ale to jest czynnik niezależny od Gospodarzy.
W kwestii światopoglądowej ważne jest nie tylko CO kto mówi ale także KTO mówi.

Załóżmy że, w moim kościele kilka lat wcześniej żyjący jeszcze Jan Paweł II promuje swoją nową
książkę "Przekroczyć próg nadziei "
Pełna będzie nie tylko świątynia ale zablokowana dzielnica.
Załóżmy że, tej samej czynności dokona j.e.
Pełna będzie świątynia.
Załóż że , tą samą czynność będzie wykonywana przeze mnie ....
Ani chybi przyjdzie jedynie moja najbliższa rodzina o ile znajdę skuteczny sposób aby ją
zaszantażować .
To wszystko dotyczy tego samego tekstu.

Moi Drodzy ! wszystko to co dotyczy śr. społ. przekazu danej instytucji łączy się z tym
KIM taka instytucja jest na scenie społecznej , kogo i co reprezentuje , stąd też np.
związek filatelistyczny choćby miał super możliwości propagacji propagacji swych idei
będzie jedynie marginesem społ. zaionteresowanioa.
A co do kościoła, pamiętam ....
były takie lata kiedy co celniejsze sformułowania wygłaszane podczas homilii były ZAPISYWANE
/ to nie pomyłka / przez słuchających o ile teraz stosy czasopism niechciane zalegają
przedsionki świątyń / tak to jest u mnie /
i to jest cena jaką zapłacił kościół en block za wycofanie się z aktywnego życia społecznego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 09 2010 14:30   
Forum

Quote by: skierka

Nie jestem w stanie niczego zarzucić kosciol pl.
Jest prowadzona jak najbardziej odpowiedzialnie , obiektywnie itd.

Oczywiście , popularność mogłaby być większa ale to jest czynnik niezależny od Gospodarzy.

Ja też nic nie zarzucam.

Dlatego założyłem ten temat tutaj....

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 09 2010 16:19   
Forum

Bardzo dobrze postąpiłeś Piusie !
Przede wszystkim zastanowienia wymaga następujące pytanie :
Jakie ambicje w swojej propagacji posiada kosciol pl ?
a/ Jeśli ma być adresowany do wąskiej hobbystycznej części społeczeństwa / narodu jak wolisz /
to dyskusje nad ciekawostkami są bardzo na miejscu.
b/ Jeśli ma ambicje szersze to warto zastanowić się nad PROFILEM tematycznym , warto.

Przykład ojca redemptorysty z Torunia pokazuje ,że można być lubianym lub nie, ale aby istnieć potrzeba
na rynku medialnym posiadać wyraźnie zarysowany profil programowy , radiostacja w Toruniu
"wstrzeliła się " w wyraźnie określoną grupę ludzką... i trafiła.

W życiu osobistym można nastawić się na urokliwe spędzanie czasu np. tłumaczenie hieroglifów Egiptu,
trzeba jednak wziąć pod uwagę ,że to z punktu widzenia społecznego jedynie marginalium.

W życiu społecznym jest podobnie kościół który odszedł od ekonomii, polityki , oświaty / szeroko pojętej/
a zaczął zastanawiać się nad problemami o małym ciężarze społecznym musi się liczyć z tym
że w społeczeństwie niewiele będzie znaczył.
Kierując się enc . "mater et Magistra " wyznaczyłem sobie trzy znaki czasu w rozumieniu tego dokumentu,
ale .... nie znam zdania Gospodarzy i internautów , było by to znaczne odstąpienie od tematu.
Ot taki kosciol pl. jaki mógłby być , jestem ciekaw Waszego zdania.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Daniel
 wrzesień 10 2010 14:51   
Forum

Kościol.pl spełnia swoją rolę w tej formule jaką sobie wybrał. Problem jest w tym, że formuła nie spełnia już wymogów obecnych czasów. Świat jest teraz otwarty i niemal w każdym miejscu obok siebie mieszkają ludzie o różnych religiach. Ekumenizm jest ruchem dążącym do jedności ale tylko w obrębie chrześcijaństwa. Nie ma tutaj wiele miejsca dla judaizmu i islamu. Zresztą dążenie do jedności w kierunku utworzenia światowej religii jest pozbawione racjonalności. Sądzę, że sama formuła religii jest reliktem odchodzących czasów. Jesteśmy na krawędzi przełomu, który zmieni nasze spojrzenie na istotę człowieczeństwa. To pozwoli dopiero dojrzeć człowiekowi i osiągnąć docelowy stan, do którego został stworzony przez Boga. Bo człowiekiem trzeba się najpierw stać i nie wystarczy do tego uzyskać prawa obywatelskie bezwarunkowo już w momencie zaistnienia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 12 2010 11:53   
Forum

ZMODYFIKOWANE PLACÓWKI W RODZAJU KOSCIOL PL SĄ W DALSZEJ PERSPEKTYWIE CHRZEŚCIJANSTWA
NIE TYLKO POTRZEBNE ALE I NIEZBĘDNE.

Nawet pobieżny obserwator , taki co to nie studiuje statystyk gołym ,nieuzbrojonym okiem widzi ,że kościół
"dołuje". Wiernych w świątyniach jakby mniej, za to coraz to więcej siwych głów,coraz to więcej
nie ukrywanej kpiny środkach społ. przekazu a w przypadku krzyża z Krakowskiego Przedmieścia
pytań w rodzaju "kto naprawdę tym kościołem rządzi ?"

Skąd ta niemoc ? ano, zawrócił z drogi praktycznego zastosowania Ewangelii
zawartej w Dziejach Apostolskich w stronę "grobu pobielanego ".
"Bo tak było przed wojną " bardziej poważnych uzasadnień tej aewagelicznej korekty kursu
niestety nie słyszałem.
Czy biskupi o tym nie wiedzą ? wiedzą , wiedzą ... ton niektórych wypowiedzi jest już zasadniczo różny
od tego co słyszało się w latach dziewięćdziesiątych, problem w tym ,że same słowa tutaj na nic ,
one nie posiadają mocy sprawczej, potrzebne są działania organizacyjne, z tego punktu widzenia
kosciol pl może byc zalążkiem bardzo poważnych zmian organizacyjnych,
ba, być może nawet istotnym elementem sprawowania władzy.

Wszelkie działania organizacyjne zaczyna się / myślę o fachowcach / od budowy lub przebudowy
systemu obiegu informacji , tak aby jak to było w przypadku afery w Irlandii papież czy biskup
nie dowiadywali się / jak ten zdradzany mąż / wszystkiego jako ostatni ...z pogańskiej prasy.
Rozbudowany kosciol pl takie funkcje może spełniać, właśnie zbieranie i porządkowanie
/ nadmiar może być równie szkodliwy jak niedobór / informacji.

Jeszcze ważniejszą sprawą jest przełamanie bariery subiektywnej kościoła, bariery nobliwości.
Biskupi wiedzą że sprawy kościoła idą nie najlepiej.... ale do błędów się nie przyznają,
taka ich natura, Jan Paweł II za inkwizycję przeprosił ... po trzystu latach...
Więc co może zrobić ROZBUDOWANY kosciol pl. może dyskretnie rzecz "odkręcić",
błędy zatuszować.

Czy to się stanie szybko ? ależ skąd, to nie zależy od woli Gospodarzy ale od "góry "
Nawet słaba znajomość historii kościoła uczy,że decyzje strategiczne podejmowane są
bardzo bojaźliwie ,z dużym poślizgiem czasowym, dewiza Jana XXIII
"działać cicho i szybko" jest ciągle "głosem wołającego na pustyni"
To może się stać kiedy kościół będzie sobie liczył powiedzmy 10-20 % populacji,
a do tego czasu... to bardzo fajna witryna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 wrzesień 13 2010 07:11   
Forum

Quote by: Daniel

Kościol.pl spełnia swoją rolę w tej formule jaką sobie wybrał. Problem jest w tym, że formuła nie spełnia już wymogów obecnych czasów. Świat jest teraz otwarty i niemal w każdym miejscu obok siebie mieszkają ludzie o różnych religiach. Ekumenizm jest ruchem dążącym do jedności ale tylko w obrębie chrześcijaństwa. Nie ma tutaj wiele miejsca dla judaizmu i islamu. Zresztą dążenie do jedności w kierunku utworzenia światowej religii jest pozbawione racjonalności. Sądzę, że sama formuła religii jest reliktem odchodzących czasów. Jesteśmy na krawędzi przełomu, który zmieni nasze spojrzenie na istotę człowieczeństwa. To pozwoli dopiero dojrzeć człowiekowi i osiągnąć docelowy stan, do którego został stworzony przez Boga. Bo człowiekiem trzeba się najpierw stać i nie wystarczy do tego uzyskać prawa obywatelskie bezwarunkowo już w momencie zaistnienia.

Ta formula,ekumenizm, nie spelnia wymogow obecnych czasow.Daniel to swietnie ujal,tak dojrzale,tak po "mojemu".

Prosze popatrzec sie dookola co widzimy? kataklizmy,wojny,nieporozumienia na tle religijnym,ktore szerza sie jak AIDS!

Czlowiek jest taka istota ,ze szuka odpowiedzi, co dalej?

Kiedys to Kosciol byl ta niepodwazalna instytucja moralnosci,etyki,czlowieczenstwa,humanizmu,powiedzialabym braterstwa,propagowania bibilijnej rownosci,kochania blizniego etc.

A jaka odpowiedzia ma byc na to wszystko Ekumenizm?
Gdzie sa inni nasi bracia? Juden,Islam?

Kiedys nauczano,ze najwiekszym przykazaniem(tak powiedzial Jezus) bylo :kochaj blizniego swego jak siebie samego.Dzis staramy sie kazdego blizniego oceniac,nakazywac w co ma wierzyc,weryfikowac jego slabosci i ulomnosci tak fizyczne jak i duchowe...dokad to nas zaprowadzi?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 13 2010 09:49   
Forum

To co z cala pewnoscia dobrze byloby zrobic, to zmienic funkcjonowanie SONDY. W tej chwili "technicznie" sondy funkcjonuja tak, ze kazdy oddajacz swoj glos moze to zrobic wiele setek razy i w ten sposob zafalszowac calosc. Dokladnie tak samo jest u "schizmatykow redakcyjnych" z ekumenizm,pl. Kiedys sam odkrylem tam ewidentne falszerstwo sondazowe> w ciagu ledwie (mniej niz) 8 godzin jedna z wlokacych sie w "ogonie" odpowiedzi nagle wysunela sie na sam top z miazdzaca przewaga "glosow".

Sondy w tym serwisie tez mozna dokladnie w ten sam sposob rozlozyc na obie lopatki. Jezeliby sie zatem dalo, to dobrze byloby ograniczyc mozliwosc oddania glosu jedynie po uprzednim zalogowaniu. Kazdy uzytkownik (wlaczajac Redakcje) mialby mozliwosc oddania glosu tylko 1 raz. Co prawda ograniczonoby liczbe respondentow do samych Uzytkownikow, ale przynajmniej mielibysmy wiarygodne wyniki dla tej niewielkiej grupy.

Cheers!!!

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Yasmin
 lipiec 18 2011 07:33   
Forum

Quote by: Pius

Chociaż przez pewien czas nie pisałam tu nic, to kiedy serwis przez kilka dni nie był dostępny bardzo mi go brakowało. Jest tu oprócz dyskusji dużo świetnych tekstów na temat historii Kościoła, Biblii, teologii. Naprawdę potrzeba takich informacji coraz więcej. Nauka rozwija się, informacji na te tematy przybywa. Dużą wartość mają artykuły pisane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Także być może tematy ze styku nauki i wiary. Mówię tu o własnych spostrzeżeniach, a te nie koniecznie muszą być zgodne z opiniami innych.
Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 18 2011 11:11   
Forum

Dobre...
Istnieją moim zdaniem trzy wyjścia : / chyba że ktoś znajdzie następne /

a/ kosciol pl jest dedykowany specjalistom .... słyszałem że mają swoje kanały informacyjno- publicystyczne

b/ adresowany jest do szerokich , najliczniejszych warstw społecznych ,
wtedy powinien zająć się najbardziej "nośnymi " tematami.

c/ kosciol pl jest "laurką" hierarchii wtedy będzie egzystował na zasadzie "inni są w internecie
.... to my także " swego rodzaju alibi.

Na coś trzeba się zdecydować, ale.... myślę ,że Gospodarze wiedzą o tym więcej .

Nie potrafię połączyć w jedność tych trzech profili , coś musi ustąpić , znany aforyzm , nie pamiętam kogo

"Kto chce miec wszystko ten nie ma niczego "

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 lipiec 18 2011 12:05   
Forum

Dobre...
Istnieją moim zdaniem trzy wyjścia : / chyba że ktoś znajdzie następne /

a/ kosciol pl jest dedykowany specjalistom .... słyszałem że mają swoje kanały informacyjno- publicystyczne

b/ adresowany jest do szerokich , najliczniejszych warstw społecznych ,
wtedy powinien zająć się najbardziej "nośnymi " tematami.

c/ kosciol pl jest "laurką" hierarchii wtedy będzie egzystował na zasadzie "inni są w internecie
.... to my także " swego rodzaju alibi.

Skierka, ja może się mylę, ale istnieje to co łączy dwa pierwsze.
Nazwałabym to edukacją. Przepływ informacji od specjalistów do najszerszych warstw społecznych. Sama korzystam czasem z wiedzy specjalistów, by się czegoś dowiedzieć, co pomoże odpowiedzieć na moje pytania, obalić pewne mity.
Ale na portalach specjalistycznych, nie zawsze łatwo znaleźć to czego nam zwykłym ludziom potrzeba. Nie wszystkie tego typu tematy mają też swoje mocne miejsce w sieci, literatura nie zawsze jest dostępna, opracowania nie zawsze łatwo zrozumiałe. Szukam nieraz po zagranicznych portalach i też niewiele można znaleźć. Czy nam, zwykłym ludziom potrzebne są tylko igrzyska w mediach masowych? Czy nie potrzeba nam duchowego chleba? Czy nie potrzeba popularyzacji wiedzy z religii, historii religii, historii filozofii i innych nauk itd?
A co do laurki dla hierarchii, to myślę, że wiedza jest czasem najdoskonalszą laurką, gdy obala złą legendę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 18 2011 13:28   
Forum

Zgoda ,

Tylko jakiego typu mają przepływać , te które DAJĄ SIĘ STOSOWAĆ W ŻYCIU BIEŻĄCYM,
czy takie które są wybitną ciekawostką np. czy chrześcijanin może mieć wiele żon.

to jest jak z zabawkami , wszystkie one po prostu kiedyś się znudzą , za bardzo pachną kawiarnią
/ lubię zapach kawy /

A może tytułem mały "ranking " tematów ?
To może wiele spraw uprościć , nadać kierunek , to musi procentować jeśli nie natychmiast to w przyszłości.

Moja propozycja w tej mierze :
Tematyka ochrony dzieci przed współczesnymi medialnymi / i nie tylko / manipulacjami /
Np. kościół i młodzież , co ją do kościoła przyciąga a co oddala.

kto da więcej ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 lipiec 21 2011 07:34   
Forum

A może tytułem mały "ranking " tematów ?
To może wiele spraw uprościć , nadać kierunek , to musi procentować jeśli nie natychmiast to w przyszłości.

Moja propozycja w tej mierze :
Tematyka ochrony dzieci przed współczesnymi medialnymi / i nie tylko / manipulacjami /
Np. kościół i młodzież , co ją do kościoła przyciąga a co oddala.

kto da więcej ?

To jest bardzo dobre.
A ja:
O wartości Dekalogu.
I koniecznie o apokryfach - były tu już ciekawe artykuły, ale to za mało. Wciąż wygłaszane są przez wielu na ten temat dziwaczne poglądy. Traktują je niektórzy, nie wiadomo na jakiej podstawie, jako pisma objawione i źródła jakiejś prawdy ukrywanej przez Kościół. Stąd się bierze dużo złej sensacji.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 21 2011 08:39   
Forum

Widzisz ! zaczyna się samo nakręcać ,
tak to jest dobre , kto da więcej !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 21 2011 14:33   
Forum

Temat podsunięty przez moją lepszą połowę :
Czy praca ewangelizacyjna powinna obejmować życie towarzyskie w parafii ?
Atomizacja społeczeństw a chrześcijaństwo i ekumenizm / to moje /

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 lipiec 21 2011 16:20   
Forum

Temat podsunięty przez moją lepszą połowę :
Czy praca ewangelizacyjna powinna obejmować życie towarzyskie w parafii ?
Atomizacja społeczeństw a chrześcijaństwo i ekumenizm / to moje /

Masz świetne tematy, tak dotykające życia współczesnych chrześcijan. Tylko co dalej z tymi tematami. Może spróbuj napisać jakiś artykuł, albo chociaż wątek. Nie tylko życie towarzyskie, zależy co obejmuje to określenie, ale szerzej kulturalne, a nawet oświatowe. Są parafie, w których tak jest, szczególnie młodzież to przyciąga, oni lubią się bawić, uczyć, poznawać świat. To ich chyba przyciąga do Kościoła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 22 2011 13:44   
Forum

Dziękuję , bardzo mi miło , niestety nie posiadam talentu ,usiłowałem np. napisać o
LUDZKIM NIESPEŁNIENIU
w kontekście nauki JP2 , ,Kongresu Eucharystycznego z1997r.
Z pokorą przyjmuję werdykt Gospodarzy , a może ktoś to "podłapie "
Moim skromnym zdaniem życie współczesnego człowieka naznaczone jest stygmatem właśnie niespełnienia osobistego /coraz więcej "singli" / zgorzkniałych kapłanów ,
ludzi uciekających w alkoholizm i pracoholizm , autyków
nie potrafimy zaakceptować samych siebie , własnego ciała, własnego stanu posiadania ,
....brakuje nam radości , nie potrafimy nawet śpiewać /także podczas biesiadowania ,
wiem, wiem to temacik "niekościelny "
Może więc ktoś kto ma "lekkie pióro " podejmie temat , już samo podjęcie tematu dotykającego serc daje sukces większy niż zdawkowa informacja, powodzenia.

P.S. potrzeba kogoś z zacięciem buchaltera aby tematy uporządkował.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,46 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości