Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 Zaprotestuj przeciw pogańskim modłom z Dalajlamą w kościele
 |  Wersja do druku
xxx
 wrzesień 12 2010 22:37  (Czytany 10688 razy)  
Forum

Status: offline

Więcej tutaj:

http://katolicy.net/kraj/374-protest-dalajlama-wroclaw.html

Te,at dedykuję Dezerterowi ((:

Poza tym polecam temat na: http://rebelya.pl/discussion/7149/kakors-lamiasty-cycaty-zbieram-pikantne/#Item_1

Mi najbardziej się podobaja:

"Jezus Chrystus również żył kilka razy... A więc, widzicie, osiągnął wyższy stan jako Bodhisattwa lub osoba oświecona, przez praktykę buddyjską lub coś podobnego..."

"Kiedy byłem w Pekinie, powiedziałem chińskim przywódcom, że chcę wstąpić do partii komunistycznej"

Jeśli chodzi o teorię gospodarki społecznej, uważam się za marksistę. Ale z pewnością nie jestem leninistą, bo Lenin stworzył system totalitarny.[..] Jestem raczej buddyjskim socjalistą.

Szablon listu do parafii i kurii ws. wizyty dalajlamy we Wrocławiu:

Do:
wroclawnspj@salezjanie.pl
kuria@archidiecezja.wroc.pl
Do wiadomości:
wroc@salezjanie.pl

JE ks. Abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski
Czc. ks. Paweł Bujak SDB, proboszcz parafii Najśw. Serca Pana Jezusa we Wrocławiu

(do wiadomości ks. inspektora Bolesława Kaźmierczaka SDCool

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie,
Czcigodny Księże Proboszczu,
Zwracam się z prośbą o zdementowanie bulwersującej wiadomości, jakoby 23 września br. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa miało dojść do wykładu pogańskiego idola, zwolennika aborcji i sympatyka marksizmu, Tenzina Gjaco (Dalajlamy XIV). Wiadomość podana przez Radio TOK FM (http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,8290194,Dalajlama_odwiedzi_Wroclaw__Wybral_go_z_85_innych.html) jest tym bardziej gorsząca i zdumiewająca, że wg dziennikarzy w programie wizyty w kościele – oprócz „spotkania z młodzieżą” (chociaż samo takie spotkanie także byłoby szokujące jako pogańska propaganda w katolickiej świątyni, w obecności Najświętszego Sakramentu) – znajduje się „modlitwa wielowyznaniowa”… Ufam, że całe zamieszanie jest tylko kaczką dziennikarską, puszczoną przez znane z udziału w antykościelnych nagonkach radio – proszę jednak Waszą Ekscelencję oraz Czcigodnego Księdza Proboszcza o wyjaśnienie sprawy.

Z wyrazami szacunku,

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 13 2010 00:09   
Forum

Quote by: Pius

Więcej tutaj:

http://katolicy.net/kraj/374-protest-dalajlama-wroclaw.html

Te,at dedykuję Dezerterowi ((:

dzięki za dedykację
zacytuję to co napisałem na wskazanej przez Ciebie stronie
JPII wielokrotnie spotykał się z Dalajlamą, uważał go za godnego szacunku i sam się z nim modlił!. Kto chce być świętszy od papieża niech podpisze, ja jako katolik wierzący, praktykujący i zaangażowany w życie Kościoła popieram postawę JPII i jestem jej wierny - więc nie podpiszę.
Kłamstwem jest, że Dalajlama popiera aborcję - na własne uszy słyszałem z jego ust, że jest jej przeciwny.
do zapoznania się
http://wiadomosci.ngo.pl/x/104935
http://www.tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=848
http://www.wprost.pl/ar/146749/Dalajlama-XIV-doktorem-honoris-causa-UJ/

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 00:56   
Forum Moderator
Moderator

w obecności Najświętszego Sakramentu
To mnie rozbawiło. Wg piusa za krzakiem w parku Boga nie ma?

Laureat pokojowej nagrody Nobla, honorowy obywatel Warszawy, doktor honoris causa UJ ale na swoje nieszczęście buddysta (i zgodnie ze swą wiarą uważający Jezusa za oświeconego). Dlaczego na nieszczęście? Bo piusopodobni będą teraz szkalować jego imię. Ech Frown

JP2 spotkał się oficjalnie 8 razy z Dalajlama XIV, nie wiadomo ile razy nieoficjalnie. Darzył go szacunkiem i był szacunkiem darzony. Dla mnie jest większym autorytetem niż piusopodobni przedstawiający niesprawdzone "fakty".

Oto treść kondolencji złożonej przez Dalajlamę po śmierci JP2:
"Jego Świątobliwość Papież Jan Paweł II był człowiekiem, którego darzyłem wielkim szacunkiem. Był zdecydowaną i głęboko uduchowioną osobą, dla której miałem głębokie poważanie i podziw. Jego doświadczenia z Polski, niegdyś komunistycznego kraju, oraz moje własne problemy z komunistami, dały nam bezpośrednią wspólną podstawę. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, uderzyło mnie jego praktyczne podejście i otwarcie wraz z głębokim zrozumieniem problemów globalnych. Nie miałem wątpliwości, że był wielkim przywódcą duchowym.

Zaczynając od początku, bliska osobista przyjaźń, która rozwinęła się między nami, została potwierdzona przy wielu kolejnych okazjach. Myślę, że w wielu sprawach byliśmy całkowicie zgodni. Papież, podobnie jak ja czuł, że jako ludzie potrzebujemy nie tylko rozwoju materialnego, ale potrzebujemy także duchowości. Dokładniej, rozwój materialny zapewnia nam komfort fizyczny, ale posiadamy także jedyną w swoim rodzaju inteligencję i umysł, których w pełni nie zaspokoją dobra materialne. Zarówno publicznie, jak i prywatnie, Papież zawsze podkreślał wagę duchowych wartości, wspólnie niepokoiliśmy się, że młodsze pokolenia tracą zainteresowanie nimi.

Byliśmy także w całkowitej zgodzie o potrzebie promowania porozumienia pomiędzy różnymi tradycjami religijnymi. Dzięki Jego zaproszeniu miałem przywilej uczestniczyć w spotkaniu międzyreligijnym w Asyżu, bardzo ważnym i doniosłym wydarzeniu. Pokazało to światowej społeczności, że nasze różne tradycje naprawdę mogą się razem modlić i przekazać wspólne przesłanie pokoju.

Mam także głębokie uznanie dla Papieskiej misji niesienia pokoju dla świata. Pomimo podeszłego wieku i pogarszającego się stanu zdrowia fizycznego, Jego nieugięte wysiłki w odwiedzaniu różnych części świata i ludzi, którzy tam żyli, w celu promowania harmonii i wartości duchowych, wyrażane nie tylko w jego głębokim zaangażowaniu, ale również w wysiłkach, które podejmował w celu ich wypełnienia.

Papież był także bardzo współczujący dla problemu Tybetańczyków. Oczywiście, jako głowa instytucji próbującej zachować dobre relacje z Chinami i poważnie zaniepokojony losem milionów Chrześcijan w Chinach, nie mógł wyrażać tego publicznie ani oficjalnie. Ale od początku naszej przyjaźni wyjawiał mi prywatnie, że jasno rozumie problem Tybetańczyków ze względu na własne doświadczenia komunizmu w Polsce. Osobiście dawało mi to wielkie wsparcie."

Ostatecznie, chcę wyrazić moje mój głęboki podziw dla Papieża za jego zdolność do wybaczenia winy nawet wobec człowieka, który dokonał zamach na jego życie. To jasny znak, że był prawdziwym duchowo praktykującym"

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 01:18   
Forum

Quote by: Rafi+F

Co z tego, że jest wszędzie. Powiesił byś zdjęcie rodziny w ustępie, tłumacząc no co skoro Bóg jest wszędzie to zjecie nie może?.. Juz nie bede podobnych histori np. z krzyżem tworzył. Jakby objawił CI się Pan Jezus i bys palił peta, to bys powiedzmu mu: czekaj Panie zjaram tylko, ale na kolana tez nie bede padał ani nic, bo wiem przeciez ze jestes wszedzie...

Co do aborcji:

Czy Wasza Świątobliwość dopuszcza antykoncepcję? I drugie pytanie - o aborcję.

Tak, oczywiście, zgadzam się na antykoncepcję. Ale my, buddyści, wierzymy, że aborcja jest zabijaniem i powinno się jej unikać. Zwykle więc mówię, że potrzebujemy kontroli urodzeń. Buddyzm uważa życie ludzkie za coś cennego. Więc niedobrze jest poprzez kontrolę urodzin ograniczać to cenne życie. Ale obecnie sytuacja jest taka, że mamy zbyt dużo tych cennych istot ludzkich. Nasze przetrwaniejest zagrożone. Logiczne więc, że, aby zapewnić lepszą przyszłość, musimy jakoś kontrolować liczbę ludzi. Dlatego kontrola urodzeń jest konieczna. Nie może się to jednak odbywać z użyciem przemocy.

No właśnie. W Irlandii aborcja jest ścigana, karana. W Indiachjest dopuszczona. W Chinachjest przymusowa. Które rozwiązanie jest zdaniem Waszej Świątobliwości najlepsze?

Indyjskie. Władze apelują, by nie przeprowadzano aborcji, ale nie można robić z tego prawa.

Na tym polega diabelstwa diablajlamy, nie powie, ze przeciw ale żeby legalana byla....

Co do JP2 spotkał się też z Fidelem... a Pan Jezus dużo z Judaszem przebywał.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 01:36   
Forum Moderator
Moderator

Powiedział wprost, że jest przeciwny. Powiedział także, że nie uważa aby całkowity zakaz był własciwy. Nie powiedział z jakich względów, a możliwości jest wiele, jak choćby nie narzucanie swojego sumienia innym a cierpliwe nauczanie (typowe podejście dla buddyzmu).
Nie ma nic o tym, że jest za aborcją!

Czy na prawdę musisz posuwac się do oszczerstw?

Porównujesz Dalajlamę do sedesu??

Bardzo mnie zasmucasz. Jeżeli brata nienawidzisz, to czy możesz kochać Boga?

Co do JP2 spotkał się też z Fidelem... a Pan Jezus dużo z Judaszem przebywał.
Posuwasz się nawet do szkalowania pamięci JP2?? Wielokrotnie wypowiadał się dobrze o Dalajlamie, a ich spotkania były spotkaniami przyjaciół.
Sam zobacz gdzie ciebie nienawiść zaprowadziła Frown

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 01:40   
Forum

Powiedział wprost, że jest przeciwny. Powiedział także, że nie uważa aby całkowity zakaz był własciwy. Nie powiedział z jakich względów, a możliwości jest wiele.
Nie ma nic o tym, że jest za aborcją!

Czy na prawdę musisz posuwac się do oszczerstw?

Skoro nie jest za zakazem to ciężko go też nazwać przeciwnikiem.

I nie można tego zestawiać np. z paleniem, ja nie jestem zwolennikiem palenia ale zakazu tez nie. Bo palacz szkodzi sobie i ma wybór.

Dziecko mordowane podczas aborcji nie ma wyboru.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 02:11   
Forum Moderator
Moderator

Nie musisz mnie przekonywać. Ale także np. ofiara wielokrotnego gwałtu (co przy "pigułkach gwałtu" wcale nie jest rzadkie) też wyboru nie ma. Molestowane dziecko także. Nie wyrokuj więc zawczasu.
Jak już wspomniałem buddyzm nie idzie szlakiem zakazów i nakazów pod surowymi karami (przez setki lat były to w Europie często kary śmierci) ale ścieżką cierpliwego nauczania wychodząc z założenia, ze do oświecenia przymusić nie można. Nie przykładaj więc swojego szablonu.
Nie szukaj pretekstu ale prawdy.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 02:20   
Forum

Nie musisz mnie przekonywać. Ale także np. ofiara wielokrotnego gwałtu (co przy "pigułkach gwałtu" wcale nie jest rzadkie) też wyboru nie ma. Molestowane dziecko także. Nie wyrokuj więc zawczasu.
Jak już wspomniałem buddyzm nie idzie szlakiem zakazów i nakazów pod surowymi karami (przez setki lat były to w Europie często kary śmierci) ale ścieżką cierpliwego nauczania wychodząc z założenia, ze do oświecenia przymusić nie można. Nie przykładaj więc swojego szablonu.
Nie szukaj pretekstu ale prawdy.

Dla mnie nikt nie może mnieć prawa do zabijania dzieci niewinnych. Nawet jak jest nie wiem kim...i co mu sie stało..

Co do szlaku buddyzmy, ogólnie łzy szlak, nie ma tam Jezusa.

Prawda jest taka, że kary są potrzebne, niestety...

Przypominam CI słowa pierwszego świętego: my SŁUSZNIE swoją karę ponosimy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 13 2010 05:52   
Forum

Poglady Piusa to jakas straszna porazka... Nienawisc i niezrozumienie.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 13 2010 06:38   
Forum

Ja swoja odpowiedz zamiescilem bezposrednio na tamtym portalu. Oto jej tresc:

Nie rozumiem tego protestu. Ze niby to "poganin"? To mamy tez protestowac, gdy wspolnie modli sie np papiez z rabinami albo imamami?

80% Biblii chrzescijanskiej to pisma calkowicie niechrzescijanskie tego t.zw. "Starego Testamentu" (czyli nie naszego testamentu), z ktorych czesc jest skandalicznie nawet az do 100% sprzeczna z jakakolwiek chrzescijanska doktryna powstala w ciagu ostatnich 2000 lat. I ilu sposrod inicjatorow powyzszego protestu jest tym zgorszonych? Ilu inicjuje akcje typu "Precz ze Starym Testamentem!"? A byloby przeciw czemu protestowac. Bo chyba Iesous Christos nie nauczal, by burzyc niezydowskie swiatynie, wyrzynac ich kaplanow niczym wieprze w rzezni, a na miejscach tych swiatyn urzadzac latryny? Chyba Christos nie domagal sie, by kazdy "goj" znajdujacy sie blisko zydowskiego miejsca kultu zostawal natychmiast polozony trupem?

Takich parszywych tresci nie rozpropagowuje Dalaj Lama, a tymczasem wspolna modlitwa z nim ma rzekomo byc "skandalem"? Radze naszym ultrasom dokladniejsze przeczytanie "Starego Testamentu", jesli juz istotnie zalezy im na szukaniu skandalu.

Cheers!!!

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 13 2010 09:11   
Forum

Hm, jak widze, juz ten moj komentarz stamtad usunieto... Twisted Evil Najpierw zachecaja do komentowania, a potem tna jak osy albo kosy... Oops!

Cheers!!! Laughing Out Loud

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 13 2010 10:51   
Forum

Jestem zbulwersowany wypowiedziami Rafiego, który wypacza sens apelu Piusa.
Jak dla mnie Dalajlama może być najwspanialszym człowiekiem na świecie i głosić najszczytniejsze idee.
Jednak nie jest chrześcijaninem
Przeszkadza mi to, że w katolickim kościele, katoliccy biskupi uważają za stosowne udzielić głosu człowiekowi, ktory nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, i mało tego, czynią z tego wydarzenie medialne. Jest to jawny grzech zaniedbania. Czy wyobrażają sobie oni, że przykład i osoba Dalajlamy zachęci ludzi do przyjścia do Jezusa?
Czy raczej ich od Jezusa bedzie pomału odsuwał?
Pismo mówi: "Nie czyńcie niczego, co ma chocby pozór zła".

Owszem, organizujcie sobie spotkania z kim chcecie, pozwalajcie na wykłady komu chcecie. Ale poprzez czynienie tego w środowisku wspólnoty kościelnej i liturgicznej nie dawajcie pretekstu do wysuwania przez maluczkich wniosków, jakobyscie zgadzali się z poglądami gościa. Nie stawajcie się przyczyną zgorszenia.
Dzisiaj, kiedy sprawa głoszenia Ewangelii jest bardziej paląca niż kiedykolwiek, gdy ludzie gubią się w natłoku informacji mediów, sprzecznych z przeslaniem Ewangelii, dokładacie jeszcze więcej powodów do pomieszania ludziom w głowach i odsunięcia ich od Jezusa.

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Yasmin
 wrzesień 13 2010 12:10   
Forum

Laureat pokojowej nagrody Nobla, honorowy obywatel Warszawy, doktor honoris causa UJ ale na swoje nieszczęście buddysta (i zgodnie ze swą wiarą uważający Jezusa za oświeconego). Dlaczego na nieszczęście? Bo piusopodobni będą teraz szkalować jego imię. Ech Frown

JP2 spotkał się oficjalnie 8 razy z Dalajlama XIV, nie wiadomo ile razy nieoficjalnie. Darzył go szacunkiem i był szacunkiem darzony. Dla mnie jest większym autorytetem niż piusopodobni przedstawiający niesprawdzone "fakty".

Oto treść kondolencji złożonej przez Dalajlamę po śmierci JP2:
"Jego Świątobliwość Papież Jan Paweł II był człowiekiem, którego darzyłem wielkim szacunkiem. Był zdecydowaną i głęboko uduchowioną osobą, dla której miałem głębokie poważanie i podziw. Jego doświadczenia z Polski, niegdyś komunistycznego kraju, oraz moje własne problemy z komunistami, dały nam bezpośrednią wspólną podstawę. Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, uderzyło mnie jego praktyczne podejście i otwarcie wraz z głębokim zrozumieniem problemów globalnych. Nie miałem wątpliwości, że był wielkim przywódcą duchowym.

Zaczynając od początku, bliska osobista przyjaźń, która rozwinęła się między nami, została potwierdzona przy wielu kolejnych okazjach. Myślę, że w wielu sprawach byliśmy całkowicie zgodni. Papież, podobnie jak ja czuł, że jako ludzie potrzebujemy nie tylko rozwoju materialnego, ale potrzebujemy także duchowości. Dokładniej, rozwój materialny zapewnia nam komfort fizyczny, ale posiadamy także jedyną w swoim rodzaju inteligencję i umysł, których w pełni nie zaspokoją dobra materialne. Zarówno publicznie, jak i prywatnie, Papież zawsze podkreślał wagę duchowych wartości, wspólnie niepokoiliśmy się, że młodsze pokolenia tracą zainteresowanie nimi.

Byliśmy także w całkowitej zgodzie o potrzebie promowania porozumienia pomiędzy różnymi tradycjami religijnymi. Dzięki Jego zaproszeniu miałem przywilej uczestniczyć w spotkaniu międzyreligijnym w Asyżu, bardzo ważnym i doniosłym wydarzeniu. Pokazało to światowej społeczności, że nasze różne tradycje naprawdę mogą się razem modlić i przekazać wspólne przesłanie pokoju.

Mam także głębokie uznanie dla Papieskiej misji niesienia pokoju dla świata. Pomimo podeszłego wieku i pogarszającego się stanu zdrowia fizycznego, Jego nieugięte wysiłki w odwiedzaniu różnych części świata i ludzi, którzy tam żyli, w celu promowania harmonii i wartości duchowych, wyrażane nie tylko w jego głębokim zaangażowaniu, ale również w wysiłkach, które podejmował w celu ich wypełnienia.

Papież był także bardzo współczujący dla problemu Tybetańczyków. Oczywiście, jako głowa instytucji próbującej zachować dobre relacje z Chinami i poważnie zaniepokojony losem milionów Chrześcijan w Chinach, nie mógł wyrażać tego publicznie ani oficjalnie. Ale od początku naszej przyjaźni wyjawiał mi prywatnie, że jasno rozumie problem Tybetańczyków ze względu na własne doświadczenia komunizmu w Polsce. Osobiście dawało mi to wielkie wsparcie."

Ostatecznie, chcę wyrazić moje mój głęboki podziw dla Papieża za jego zdolność do wybaczenia winy nawet wobec człowieka, który dokonał zamach na jego życie. To jasny znak, że był prawdziwym duchowo praktykującym"

Nie wnikając na razie, z braku czasu, w szczegóły tej dyskusji, pragnę tylko przypomnieć, że Jezus Chrystus według chrześcijan nie był oświeconym człowiekiem - oświeconym przez jakieś bóstwo, mam rozumieć? - lecz jest Bogiem Żyjącym. To twierdzenie jest zupełnie odmiennym fundamentem dla budowania życia ludzi i społeczeństw.
Co wcale nie znaczy, że należy szanować jako ludzi wyłącznie chrześcijan.
Zgodnie z nauką Jezusa Chrystusa, człowiek ma postępować uczciwie także wobec przeciwników. Ale to niekoniecznie znaczy, że im zawsze ulegać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 13 2010 16:01   
Forum

A może Piusie zaproponujesz następny protest - znalazłem w tym samym piśmie co zaproponowany przez Ciebie artykuł
http://www.bibula.com/?p=26686
http://www.bibula.com/?p=19562
Beatyfikacja Jana Pawła II zgorszeniem dla wiernych – Ks. Karol Stehlin, FSSPX
kto zgorszony to ślemy protest do Watykanu - Pius przygotuje wzór Mr. Green
i pomyśleć, że należymy do jednej denominacji - to się nazywa dopiero ekumenizm- po co nam reszta!

A tak na marginesie - ja nie wiem po co Dalajlamę zaproszono do kościoła - zgoda, że to nie miejsce na spotkanie i dyskusje panreligijne - to już nie ma we Wrocławiu sal konferencyjnych kościelnych?
Jedno jest pewne Dalajlama tam się nie wpraszał więc atakowanie go (gościa zaproszonego) przez gospodarzy jest nie na miejscu Confused

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 16:45   
Forum

Quote by: Dezerter

A może Piusie zaproponujesz następny protest - znalazłem w tym samym piśmie co zaproponowany przez Ciebie artykuł
http://www.bibula.com/?p=26686
http://www.bibula.com/?p=19562
Beatyfikacja Jana Pawła II zgorszeniem dla wiernych – Ks. Karol Stehlin, FSSPX
kto zgorszony to ślemy protest do Watykanu - Pius przygotuje wzór Mr. Green
i pomyśleć, że należymy do jednej denominacji - to się nazywa dopiero ekumenizm- po co nam reszta!

A tak na marginesie - ja nie wiem po co Dalajlamę zaproszono do kościoła - zgoda, że to nie miejsce na spotkanie i dyskusje panreligijne - to już nie ma we Wrocławiu sal konferencyjnych kościelnych?
Jedno jest pewne Dalajlama tam się nie wpraszał więc atakowanie go (gościa zaproszonego) przez gospodarzy jest nie na miejscu Confused

Z tego co ja się orientuję, to prezydent Wrocławia w to wplątał władze kościele.

Co do tekstu ks. Karola to go nie znam, nie chce mi sie czytac, bo sie naczyałem Zawsze Wiernych juz zbyt dużo...
@ montsegur
Nie rozumiem tego protestu. Ze niby to "poganin"? To mamy tez protestowac, gdy wspolnie modli sie np papiez z rabinami albo imamami?

Jeżeli się z nimi modli to chyba tak, zależy jak to wygląda gdzie itp. Np. jak rabin Izraela jest z papieżem pod Ścianą Płaczu, jeden się zaczenie modlić i drugi tez, to chyba nie ma nic w tym złego. Ale np. jak ksiądz się dogada z rabinem, że co sobotę oni bedą modly swoje, a on tam Msze odprawi zeby sie razem modlic, to juz cos nie tak jest.

@suration

Nienawiść do czego niby? Kocham Dalajlamę, chce zeby sie nawrócił (:
Kosciol to nie jest miejsce na takie rzeczy po prostu, nie jesteś wierzący wiesz masz prawo nie rozumieć.
Czym dla katolika jest obecność Najświętszego Sakramentu, co się dzieje na ołtarzu etc.

@medieval_man

Napisałeś o co mi chodzi w mniej ordynarnej formie, niż ten apel który skopiowałem. Kościół jest często angażowany przez władze świeckie i niestety jest tak, że nie odmawiają. Nie wiem czy to kurtuazja, czy oni myślą, że to ludzi nie obchodzi. Oni rozumują na innym poziomie wiedzą czym jest hinduizm itp. Moja ciocia jakby zobaczyła dalajlamę w kościele to by pomyślała, że hinduizm to taka sama religia jak nasza tylko, że na wschodzie zapewne...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 19:28   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: medieval_man

A jaki ty widzisz sens w opluwaniu godności Dalajlamy?
Inną sprawą jest miejsce spotkania, tu można mieć wątpliwości, ale atakowanie w tak podły sposób gościa, oczernianie i szerzenie kłamliwej propagandy?
Podpisałbyś się/podpisałeś się pod tym listem?

Z tego co ja się orientuję, to prezydent Wrocławia w to wplątał władze kościele.
Następna plotka? Następne oczernianie? Biskupi we Wrocławiu to takie niemoty, że są wplątywani i to na terenie kościoła? Czyżbyś obracał się w kręgach Metropolity Warszawskiego abp Mariana Gołębiowskiego żeś tak wspaniale poinformowany?

Yaśmin. Dalajlama jest buddystą, jest wręcz liderem buddyzmu, trudno więc oczekiwać, że będzie traktował Jezusa jak Boga. Określenie Jezusa "oświeconym" jest maksimum czego można od niego oczekiwać i należy to docenić. Więcej zgodnie z własnym sumieniem powiedzieć nie mógł i cenię jego szczerość.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 19:34   
Forum

Inną sprawą jest miejsce spotkania, tu można mieć wątpliwości, ale atakowanie w tak podły sposób gościa, oczrnianie i szerzenie kłamliwej propagandy?

Następna plotka? Następne oczernianie? Biskupi we Wrocławiu to takie niemoty, że są wplątywani i to na terenie kościoła?

A co niby oczernia Dalajlamę? Bo chyba nie to o aborcji, bo jak sam mówi zakazu nie chce.

Nie wiem, czy to z biskupami, czy z salezjanami. Mam nadzieje, że w ich to wrobił Dudkiewicz i że są niemotami, a nie synkretystami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 19:37   
Forum Moderator
Moderator

Naprawdę ci współczuję Cry

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 19:55   
Forum

Dzięki, że się łączysz w bólu z wieloma katolikami w tym zemną.

Dowód szczerości swojego współczucia możesz okazać przez wysłanie tych listów.

Niepokalana Dziewica Maryja Królowa Polski na pewno Ci tego nie zapomni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 13 2010 20:58   
Forum

Nie widzę tu żadnego opluwania, żadnej godności.
Bardzo cenię dalajlamę jako człowieka, ale zgadzam się w świetle przedstawionych przez Piusa linków, że to nie jego osoba musi byc przedstawiana w kościołach jako wzór

Inną sprawą jest miejsce spotkania, tu można mieć wątpliwości, ale atakowanie w tak podły sposób gościa, oczernianie i szerzenie kłamliwej propagandy?

Ja tu nie widzę ataku. Sądzę też, że to Twoja przesadzona reakcja wprowadza więcej zamieszania niż list Piusa

Nie podpisałem się. Znam za mało faktów, ale rozumiem i popieram ton listu, ktory jest pytaniem zadawanym władzom Kościoła o sens promowania ideałów buddyjskich w świątyniach chrześcijańskich

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 21:42   
Forum Moderator
Moderator

A ja nie miałbym nic przeciwko spotkaniu z Dalajlamą nawet w kościele pod warunkiem, że następny mówca skomentowałby (życzliwie aczkolwiek rzeczowo) jego wystąpienie wyjaśniając kontrowersyjne wypowiedzi i przedstawiając chrześcijański punkt widzenia.
Czemu by to służyło? Wiedza likwiduje strach, wiedza wyklucza wątpliwe poszukiwania (a sekt nawiązujących do buddyzmu od liku), wiedza prowadzi do stwierdzenia, że w buddyzmie nie ma niczego czego byśmy nie mogli znaleźć w chrześcijaństwie i to nie rzadko w bardziej rozwiniętej, w pełniejszej formie (a to ważne dla poszukiwaczy np. mistycyzmu).
Agresywna postawa i izolacja a'la pius niczego dobrego nie przyniesie. Skrajne poglądy i tak skrajny sposób ich manifestowania tylko odstraszą poszukujących.

Jestem ciekaw co na ten temat myśli Dez, dawny poszukiwacz wśród pomarańczowych łanów.

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 13 2010 21:48   
Forum

A ja nie miałbym nic przeciwko spotkaniu z Dalajlamą nawet w kościele pod warunkiem, że następny mówca skomentowałby (życzliwie aczkolwiek rzeczowo) jego wystąpienie wyjaśniając kontrowersyjne wypowiedzi i przedstawiając chrześcijański punkt widzenia.
Czemu by to służyło? Wiedza likwiduje strach, wiedza wyklucza wątpliwe poszukiwania (a sekt nawiązujących do buddyzmu od liku), wiedza prowadzi do stwierdzenia, że w buddyzmie nie ma niczego czego byśmy nie mogli znaleźć w chrześcijaństwie i to nie rzadko w bardziej rozwiniętej, w pełniejszej formie (a to ważne dla poszukiwaczy np. mistycyzmu).
Agresywna postawa i izolacja a'la pius niczego dobrego nie przyniesie. Skrajne poglądy i tak skrajny sposób ich manifestowania tylko odstraszą poszukujących.

Jestem ciekaw co na ten temat myśli Dez, dawny poszukiwacz wśród pomarańczowych łanów.

Wiesz co to sacrum?

Nie po to sobie babcie odmawiają jedzenia i na tace dają, żeby im kościoły budowali nie do modłów i na chwalę Boga, a sprowadzali tam bożka innego.

Takie coś w sali konferencyjnej, czemu nie? Sam może pójdę. Kościół to miejsce modlitwy, tam się ma Msze odprawiać, a nie lame sprowadzać.

Zobacz jakie Bog w ST kazał miec podejscie do miejsca w świątyni Kodesz Ha-Kodaszim, u nas w świątyniach jest Bóg też prawdziwy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 13 2010 22:00   
Forum

Wiesz co to sacrum?

Nie po to sobie babcie odmawiają jedzenia i na tace dają, żeby im kościoły budowali nie do modłów i na chwalę Boga, a sprowadzali tam bożka innego.

Takie coś w sali konferencyjnej, czemu nie? Sam może pójdę. Kościół to miejsce modlitwy, tam się ma Msze odprawiać, a nie lame sprowadzać.

Zobacz jakie Bog w ST kazał miec podejscie do miejsca w świątyni Kodesz Ha-Kodaszim, u nas w świątyniach jest Bóg też prawdziwy.

100% poparcia.
Nie mam nic przeciwko wykładom różnych dalajlamów. Ale nie w przestrzeni sakralnej.
A wykład w jakiejś sali, oczywiście z mądrym komentarzem mądrego księdza, nawet popieram.
Z drugiej strony na taki wyklad dalajlamy do kościoła czy do sali nie przyjdą ludzie szukający Jezusa, ale osoby, ktore już znalazły się w pewnym sensie, przynajmniej duchowo, poza chrześcijaństwem. Dla ktorych dalajlama już jest autorytetem.
Rafi, rozmawam z wieloma księżmi, którzy ubolewają nad tym jak bardzo pogaństwo i modne ideologie new age'owskie wkradają sie poprzez media do świadomości wiernych. Jak bardzo jest to widoczne w codziennym życiu.
Postawienie przed ołtarzem dalajlamy to sygnał dla takich osób: nie ma jednej prawdy, nie ma jednego Boga, wszystko jest względne

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 22:19   
Forum Moderator
Moderator

Postawienie przed ołtarzem dalajlamy to sygnał dla takich osób: nie ma jednej prawdy, nie ma jednego Boga, wszystko jest względne

A dla mnie jest to okazja aby pokazać wartości chrześcijańskie. Nie można się izolować, bo izolacja w dzisiejszych czasach to droga do samozagłady. Trzeba stawiać czoło problemom.
Pomijam kontrowersje co do miejsca (dla mnie sakrum jest wszędzie gdzie się w danej chwili zbierają na modlitwie, także np. w domach wieczorem przy modlitwie wieczornej, czy przy dziękczynieniu za posiłek). Każdy może mieć tu inne zdanie.
Forma protestu jest dla mnie jednak nie do pomyślenia. Szczególnie fałszywa alternatywa - "nie chcesz przymusowego zakazu aborcji więc jesteś za aborcją", czy zrównanie socjalnych poglądów z reżimem (o to można by oskarżyć również i Kaczyńskiego, ma bardziej lewackie poglądy dotyczące pomocy społecznej i gospodarki niż SLD). Forma równie skandaliczna jak paszkwile rysunkowe niedawno przez ciebie tak ostro komentowane.

Czy spotkania JP2 z Dalajlamą również wg ciebie takim sygnałem były? (pytam z ciekawości)

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 13 2010 22:36   
Forum Moderator
Moderator

Dzięki, że się łączysz w bólu z wieloma katolikami w tym zemną.

Dowód szczerości swojego współczucia możesz okazać przez wysłanie tych listów.

Niepokalana Dziewica Maryja Królowa Polski na pewno Ci tego nie zapomni.

Bardzo dziękuję, nie identyfikuję się z twoją postawą.
Bardziej zależy mi także na Ewangelii niż na wdzięczności jakiegokolwiek człowieka.

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 październik 29 2010 15:57   
Forum

No cóż ! Katolikiem Rzymskim nie jestem , lecz nie mogę ścierpieć gdy ktoś podający się za boga a takim jest dalajlama chce być Ekumeniczny razem z chrześcijanami !

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 październik 30 2010 21:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: ZibiShalom

No cóż ! Katolikiem Rzymskim nie jestem , lecz nie mogę ścierpieć gdy ktoś podający się za boga a takim jest dalajlama chce być Ekumeniczny razem z chrześcijanami !

Już dawno po sprawie ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 01 2010 00:29   
Forum

a odbyło się to spotkanie?

===

Cytat 
Łukasz
 listopad 02 2010 23:00   
Forum Moderator
Moderator

Rafi

Powiedział wprost, że jest przeciwny. Powiedział także, że nie uważa aby całkowity zakaz był własciwy. Nie powiedział z jakich względów, a możliwości jest wiele, jak choćby nie narzucanie swojego sumienia innym a cierpliwe nauczanie (typowe podejście dla buddyzmu).

No sorry, życie istoty ludzkiej jest ważniejsze niż czyjeś aborcyjne widzimisię. Tu nie można czekać aż łaskawie ktoś się nawróci, tylko całkowicie zakazać aborcji, a ludzi zmusić siłą do przestrzegania prawa. Po to właśnie jest Policja by chroniła obywateli Państwa.

Suration

Twoje zaś poglądy niczym nie różnią się od poglądów Lwa Trockiego, człowieka, który gdyby doszedł do władzy w sowietach to nasz naród przestałby istnieć.

Popieram Inicjatywę Piusa.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Rafi F
 listopad 04 2010 12:21   
Forum Moderator
Moderator

Witaj Kruku,
stosujesz argumenty ad persona wnioskuję więc z tego, że brak ci innych.
Jezus nauczał o miłości lecz nikogo do niej nie przymuszał. Ty chcesz ludzi do niej zmuszać.
Zauważyłem jedno: skrajną lewicę i skrajna prawicę łączy bardzo wiele, a przede wszystkim metody działania: terror.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,53 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty