Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 chrzescijanstwo a obrzezanie jako swiadectwo paktu z Bogiem
 |  Wersja do druku
admonster08
 wrzesień 15 2010 12:36  (Czytany 6811 razy)  
Forum

Status: offline

Witam

Ostatnio duzo nad tym myslem i postanowilem sie obrzezac w celu przypieczetowania mojego przymierza z Bogiem.

"9 I Bóg rzekł jeszcze do Abrahama: „Ty zaś masz zachowywać moje przymierze, ty i twoi potomkowie po tobie według ich pokoleń. 10 To jest moje przymierze, które będziecie zachowywać, między mną a wami, jak również twoim potomstwem po tobie: Każdy mężczyzna spośród was ma się dać obrzezać. 11 I dacie obrzezać ciało waszych napletków, i będzie to służyć za znak przymierza między mną a wami. 12 I każdy wasz potomek męski mający osiem dni ma zostać obrzezany, według waszych pokoleń, każdy urodzony w domu i każdy nabyty za pieniądze od jakiegoś cudzoziemca, który nie jest z twego potomstwa. 13 Każdy mężczyzna urodzony w twoim domu i każdy nabyty za twoje pieniądze koniecznie ma zostać obrzezany; i moje przymierze na waszym ciele ma służyć za przymierze po czas niezmierzony. 14 A nie obrzezany mężczyzna, który nie da obrzezać ciała swego napletka — ta dusza ma zostać zgładzona ze swego ludu. Złamał on moje przymierze”

Wzywam wszystkich braci do pojscia w moje slady i powrotu do korzeni chrzescijanstwa.

A wy jakie macie doswiadczenia?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 15 2010 13:11   
Forum

Nie obcinałem sobie, więc nie mam takich "doświadczeń" - i przyznam szczerze, że za takimi "doświadczeniami" nie tęsknię. Wolę pawłowe "obrzezanie serc" (metaforyczne, rzecz jasna...). Tobie zaś życząc powodzenia (i szczęścia!) radzę, byś obserwował obcinacza, by - znowu odwołam się do św. Pawła - nie "poszedł na całego"... Oops!

Cheers!!! Laughing Out Loud

===

Precz ze "Starym Testamentem"!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 15 2010 13:57   
Forum Moderator
Moderator

Spór stary jak ... chrześcijaństwo. Na początku niektórzy też chcieli obrzezać pogan wstępujących do gmin judochrześcijańskich i wpierw zrobić z nich Żydów aby stali się chrześcijanami.
Jak chcesz ciąc to tnij, ja (poganochrześcijanin) nie zawierałem z Bogiem takiego przymierza. Obrzezałem za to serce Smile

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
eviva
 wrzesień 15 2010 14:10   
Forum

Moje zdanie o obrzezaniu fizycznego ciała jest takie same jak w temacie:CHRZEST NIEMOWLĄT.

OBRZEZANIE CHRYSTUSOWE SERCA W DUCHU CHRYSTUSOWYM

Obrzezanie fizycznego ciała jest to wymysł ludzki podobnie jak chrzest niemowląt.W związku z zapowiedzianym w ST Nowym Przymierzem Ducha,obecnie tylko jest ważne obrzezanie Chrystusowe w Duchu Chrystusowym,które wszyscy otrzymaliśmy.Zrealizował je Syn Boży wcielając się jako Duch-JESTEM,w Jezusa,fizyczne ciało,ziemski namiot dla przebywającego w nim Słowa Bożego z misją Chrystusa.Po śmierci Jezusa wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego Chrystusowego obiecanego przez Boga.Wszyscy zostaliśmy nim ochrzczeni w jedno Ciało Chrystusowe (1 Kor.12,13).Syn Boży-Słowo Boże,pozostał w Nowym Przymierzu tym samym Chrystusem i tą samą duchową skałą,którą był w czasie Starego Przymierza,kiedy jako Duch-JESTEM przebywał we własnym ciele duchowym na Ziemi z Żydami (1 Kor.10.4).Ten chrzest Duchem Chrystusowym,przez którego Syn Boży jako Duch-JESTEM jest we wszystkich obecny,określony jest w NT jako obrzezanie Chrystusowe w Duchu.To zjednoczenie Chrystusa "w jakiś sposób z każdym człowiekiem" potwierdza II Sobór Watykański,Jan Paweł II i każdy wierzący,który wnikliwie czyta NT.Dla Boga ważna jest obecność w nas Ducha-JESTEM,który dla duszy pozostaje tym samym Panem i Zbawicielem,zbawiającym ją Chrystusem.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 15 2010 14:41   
Forum

Quote by: admonster08

Witam

Ostatnio duzo nad tym myslem i postanowilem sie obrzezac w celu przypieczetowania mojego przymierza z Bogiem.

"9 I Bóg rzekł jeszcze do Abrahama: „Ty zaś masz zachowywać moje przymierze, ty i twoi potomkowie po tobie według ich pokoleń. 10 To jest moje przymierze, które będziecie zachowywać, między mną a wami, jak również twoim potomstwem po tobie: Każdy mężczyzna spośród was ma się dać obrzezać. 11 I dacie obrzezać ciało waszych napletków, i będzie to służyć za znak przymierza między mną a wami. 12 I każdy wasz potomek męski mający osiem dni ma zostać obrzezany, według waszych pokoleń, każdy urodzony w domu i każdy nabyty za pieniądze od jakiegoś cudzoziemca, który nie jest z twego potomstwa. 13 Każdy mężczyzna urodzony w twoim domu i każdy nabyty za twoje pieniądze koniecznie ma zostać obrzezany; i moje przymierze na waszym ciele ma służyć za przymierze po czas niezmierzony. 14 A nie obrzezany mężczyzna, który nie da obrzezać ciała swego napletka — ta dusza ma zostać zgładzona ze swego ludu. Złamał on moje przymierze”

Wzywam wszystkich braci do pojscia w moje slady i powrotu do korzeni chrzescijanstwa.

A wy jakie macie doswiadczenia?

(25) Obrzezanie posiada wprawdzie wartość, jeżeli zachowujesz Prawo. Jeżeli jednak przekraczasz Prawo będąc obrzezanym, stajesz się takim, jak nieobrzezany. (26) Jeżeli zaś nieobrzezany zachowuje przepisy Prawa, to czyż jego brak obrzezania nie będzie mu oceniony na równi z obrzezaniem? (27) I tak ten, który od urodzenia jest nieobrzezany, a wypełnia Prawo, będzie sądził ciebie, który, mimo że masz księgę Prawa i obrzezanie, przestępujesz Prawo. (28

list do Rzymian 2

(19) Niczym jest zarówno obrzezanie, jak i nieobrzezanie, a ważne jest tylko zachowywanie przykazań Bożych.

1 list do Koryntian 7:

Inne nakazy starotestamentowe też zachowujesz?

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
admonster08
 wrzesień 15 2010 14:44   
Forum

Chrystus byl obrzezany tak samo pierwsi chrzescijanie moza sie domyslac ze brak obrzezania to jednk pomylka strachliwych i nie do konca oddanych Bogu. Sw. Pawel powinien jednak pojsc na calego zgodnie ze zwyczajem wiec mam do niego malo zaufania czy napewno nie wymysal sobie roznych rzeczy.
Obrzezanie napewno nie jest wymyslem czlowieka... Bog wprost mowi do Abrahama co ma czynic i sugerowanie ze to wymsl ludzki to bluznierstwo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 15 2010 14:58   
Forum

Chrystus byl obrzezany tak samo pierwsi chrzescijanie moza sie domyslac ze brak obrzezania to jednk pomylka strachliwych i nie do konca oddanych Bogu. Sw. Pawel powinien jednak pojsc na calego zgodnie ze zwyczajem wiec mam do niego malo zaufania czy napewno nie wymysal sobie roznych rzeczy.
Obrzezanie napewno nie jest wymyslem czlowieka... Bog wprost mowi do Abrahama co ma czynic i sugerowanie ze to wymsl ludzki to bluznierstwo.

(22) Oto Mojżesz dał wam obrzezanie - ale nie pochodzi ono od Mojżesza, lecz od przodków - i wy w szabat obrzezujecie człowieka.
Ew. Jana 7

Do Jana masz zaufanie? Na czym budujesz swoje chrześcijaństwo jeżeli odrzucasz PS?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 15 2010 14:59   
Forum

A nie przyszło Ci na myśl, że gdyby istotnie Bóg chciał mieć kogokolwiek obrzezanego, to by go już takim stworzył? Już sam ten fakt dowodzi, że ta cała "operacja" to wytwór całkowicie ludzki.
No cóż, jeżeli jednak upierasz się przy tym, by "poprawić naturę", to wal śmiało! To w końcu Twoja część ciała... Jeśli o mnie idzie, to możesz sobie to dać nawet pociąć w paseczki, by się huśtały niczym frędzle na portkach Indianina... Laughing Out Loud

Tylko zważ na rzecz następującą:

Bardzo często ludzie obiecują sobie wiele po poddaniu się jakiemuś obrzędowi. Np wyobrażają sobie, że się dzięki temu "na nowo narodzą" albo przeżyją rodzaj euforii, która ich ulepszy. Szczęśliwi ci, którym to tak wychodzi. Są np tacy, którzy poddali się ponownemu chrztowi z takich właśnie powodów.

Jednakże:
często zdarza się rozczarowanie. Poddadzą się obrzędowi i... NIC! Z chrztem to jeszcze "małe piwko", bo nic nie ulegą oderżnięciu. Co będzie jednak, jeśli dasz sobie obciąć i... NIC? Na gwałt dasz sobie przyszyć z powrotem? Twisted Evil

Cheers!!! Mr. Green

===

Cytat 
Michał Monikowski
 wrzesień 15 2010 15:04   
Forum

Tak nawiasem: Christos był obrzezany, ale był wtedy jeszcze bardzo malutki i nie miał nic do powiedzenia w tej sprawie. Nie wiesz, jakby się zachował, gdyby sam miał o tym decydować jako osoba dorosła.

Zatem swojej decyzji nie "zwalaj" na niego i nie próbuj szukać porady u nikogo. Bo te rady innych będą dotyczyć Twego hmm!, a nie ich.... O tym musisz zadecydować sam jeden i sam ponieść wszelkie możliwe takiej decyzji konsekwencje...

Cheers!!!

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 15 2010 15:04   
Forum

Quote by: eviva

Moje zdanie o obrzezaniu fizycznego ciała jest takie same jak w temacie:CHRZEST NIEMOWLĄT.

OBRZEZANIE CHRYSTUSOWE SERCA W DUCHU CHRYSTUSOWYM

Obrzezanie fizycznego ciała jest to wymysł ludzki podobnie jak chrzest niemowląt.W związku z zapowiedzianym w ST Nowym Przymierzem Ducha,obecnie tylko jest ważne obrzezanie Chrystusowe w Duchu Chrystusowym,które wszyscy otrzymaliśmy.Zrealizował je Syn Boży wcielając się jako Duch-JESTEM,w Jezusa,fizyczne ciało,ziemski namiot dla przebywającego w nim Słowa Bożego z misją Chrystusa.Po śmierci Jezusa wszyscy otrzymaliśmy Ducha Świętego Chrystusowego obiecanego przez Boga.Wszyscy zostaliśmy nim ochrzczeni w jedno Ciało Chrystusowe (1 Kor.12,13).Syn Boży-Słowo Boże,pozostał w Nowym Przymierzu tym samym Chrystusem i tą samą duchową skałą,którą był w czasie Starego Przymierza,kiedy jako Duch-JESTEM przebywał we własnym ciele duchowym na Ziemi z Żydami (1 Kor.10.4).Ten chrzest Duchem Chrystusowym,przez którego Syn Boży jako Duch-JESTEM jest we wszystkich obecny,określony jest w NT jako obrzezanie Chrystusowe w Duchu.To zjednoczenie Chrystusa "w jakiś sposób z każdym człowiekiem" potwierdza II Sobór Watykański,Jan Paweł II i każdy wierzący,który wnikliwie czyta NT.Dla Boga ważna jest obecność w nas Ducha-JESTEM,który dla duszy pozostaje tym samym Panem i Zbawicielem,zbawiającym ją Chrystusem.

To, że się Bog tego (obrzezania) wymagał jasno wynika ze ST, tak jak jasno z NT wynika, że juz nie wymaga. Chrzest dzieci ma też uzasadnienie i egzemplifikację w NT, wiec sobie daruj swoje wstawki.

Widze, że do serca wzięła sobie słowa że kłamstw 1000razy powtórzone staję się prawdą?

http://www.youtube.com/watch?v=bBcuN1TYiHs Lepiej poruszaj swoim świętym ciałem do tej muzyki a nie spamujesz. Erriba va slyszalem kiedys jako EVI VA VA (:

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 15 2010 17:15   
Forum

Witam

a że tak zapytam: Ty masz w ogóle przymierze z Bogiem? Czy tylko prowokujesz?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
grubyilysy
 wrzesień 16 2010 00:47   
Forum

Quote by: admonster08.....

Czy chcesz powiedzieć, że ów cytat z Genesis plus argument o żydowskim pochodzeniu Jezusa i apostołów wyczerpuje argumentację za obrzezką chrześcijan?
Mam kilka pytań:
a) Co z całą resztą Prawa: święta, obrzędy, obmycia, ofiary z pokarmów, kamienowanie grzeszników, sprawowanie kultu zgodnie z Torą itd? To znaczy czy te też chcesz zachowywać, czy z jakichś powodów nie, chociaż gdybyśmy zacytowali Biblię trudno by się było dopatrzyć jakiegokolwiek przyzwolenia na ich niezachowanie.
b) Co z "Soborem Jerozolimskim", jak się do niego odnosisz?

===

"Do Lucyfera STOP Z chrześcijanami nie walczyć STOP Dać możliwość wolnej dyskusji wewnętrznej STOP Sami się nawzajem wykończą... STOP Belzebub STOP

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 16 2010 21:47   
Forum

Quote by: grubyilysy[
b) Co z "Soborem Jerozolimskim", jak się do niego odnosisz?

[/p]

ten argument załatwia całą dyskusje - wypowiedziały się tam wszystkie ówczesne autorytety, pod natchnieniem Ducha i jednoznacznie
ale czemu nie
czytałem gdzieś, że ze względów higienicznych to jest wskazane a poza tym niektóre kobiety to kręci, ale to już mało chrześcijańskie argumenty

Ps
Witam nowego jak sądzę po niku dojrzałego forumowicza Wink
i pozwól, że zapytam prowokacyjnie a Ty przestrzegasz postanowień tego Soboru apostolskiego?, bo jak dotychczas to jestem jedyny Exclaimation na tym chrześcijańskim forum Idea

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
grubyilysy
 wrzesień 17 2010 01:00   
Forum

Ps Witam nowego jak sądzę po niku dojrzałego forumowicza Wink

Witam :-). Co do wieku, jestem jeszcze młody, bardzo młody, nawet pięćdziesięciu lat nie mam. Laughing Out Loud

... i pozwól, że zapytam prowokacyjnie a Ty przestrzegasz postanowień tego Soboru apostolskiego?, bo jak dotychczas to jestem jedyny Exclaimation na tym chrześcijańskim forum Idea [/p]...

Przyznam szczerze, że nie. Confused Najgorzej z kiełbachą, przyznam szczerze, że bardzo lubię wędzoną. Oops!
Ale... Wyznawcy Hare Kriszny chyba bym się jednak nie dał poczęstować.

===

"Do Lucyfera STOP Z chrześcijanami nie walczyć STOP Dać możliwość wolnej dyskusji wewnętrznej STOP Sami się nawzajem wykończą... STOP Belzebub STOP

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 wrzesień 17 2010 10:05   
Forum

grubyilysy

Przyznam szczerze, że nie. Confused Najgorzej z kiełbachą, przyznam szczerze, że bardzo lubię wędzoną. Oops!

Nawet bez Soboru Jerozolimskiego wiadomo czego do szczęścia potrzeba.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 17 2010 19:06   
Forum

Quote by: Dezerter

i pozwól, że zapytam prowokacyjnie a Ty przestrzegasz postanowień tego Soboru apostolskiego?, bo jak dotychczas to jestem jedyny Exclaimation na tym chrześcijańskim forum Idea

hmm kiedyś się pytałem czy jesz kaszankę... chyba

a postanowień Trydenckiego się trzymasz? Twisted Evil

btw jak to wygląda w praktyce

peace

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 17 2010 19:35   
Forum

Quote by: Pius

hmm kiedyś się pytałem czy jesz kaszankę... chyba

a postanowień Trydenckiego się trzymasz? Twisted Evil

btw jak to wygląda w praktyce

peace

Sobór Apostolski był only one i stał się on "Słowem Bożym"
a biskupich było tysiące więc...
sprawa oczywista co ważniejsze

grubyilysy
my tu o kaszance i czarninie a nie o kiełbasie
ale
skupmy się na obrzezaniu Idea

===

Cytat 
xxx
 wrzesień 17 2010 20:01   
Forum

grubyilysy
ale

Kazdy sobór to sobór poza Vat2 Twisted Evil ten specyficzny byl

a poza tym to mi sie wydaje, że powstrzymanie się od krwi jest możliwe jedynie przy diecie wegetariańskiej

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 17 2010 20:26   
Forum

Kazdy sobór to sobór poza Vat2 Twisted Evil ten specyficzny byl

odrzucając pierwszy i ostatni odrzucasz Alfę i Omegę Cool

kiełbasę się produkuje z wykrwawionych zwierząt tak samo jak 2000 lat temu więc ...
nie poprawiaj apostołów i nie chwal się że znasz mikroskop, bo oni nie znali więc o szczegóły im nie chodziło o substancje podstawową jak mięso, tłuszcz, kości, ścięgna, skóra, wnętrzności, krew

===

Cytat 
Rafi F
 wrzesień 17 2010 21:22   
Forum Moderator
Moderator

Sobór jerozolimski i SW2 łączy jedno - oba sobory nie narzucały prawa i nikogo nie wykluczały, oba zachęcały i wskazywały kierunek, oba były duszpasterskie - i takie powinny być wszystkie sobory. Pozostałe skupiały się na wykluczaniu, często miały podtekst polityczny. I to zarówno sobory powszechne (zwane przez katolików ekumenicznymi), jak i sobory katolickie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
grubyilysy
 wrzesień 18 2010 12:40   
Forum

grubyilysy
ale

A ja to właśnie chciałbym o kiełbasie :-).
Postaram się sprawdzić dokładniej, bo o ile kaszanka niemal na pewno pod zakaz podpada, to kiełbasa wędzona może nie tak jasno, ale na moje oko niestety podpada pod "mięso uduszone". Ortodoksyjny Żyd kiełbasy wędzonej ze sklepu nie ruszy, ale i z innych powodów - zwierzak nie był ubity przez szojcheta. To jeszcze niczego nie dowodzi, ale postaram się zgłębić temat. Jak mi wskażesz link do wątku "o kaszance" to chętnie przeniosę się tam, żeby tu nie mieszać. :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 18 2010 13:08   
Forum

Quote by: Rafi+F

Sobór jerozolimski i SW2 łączy jedno - oba sobory nie narzucały prawa i nikogo nie wykluczały, oba zachęcały i wskazywały kierunek, oba były duszpasterskie - i takie powinny być wszystkie sobory. Pozostałe skupiały się na wykluczaniu, często miały podtekst polityczny. I to zarówno sobory powszechne (zwane przez katolików ekumenicznymi), jak i sobory katolickie.

To może zacznij przestrzegać soboru vat2

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 18 2010 15:38   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Rafi+F

To może zacznij przestrzegać soboru vat2

Zacznij Big Grin

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty