Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 kazirodztwo
 |  Wersja do druku
malgosdaw
 październik 25 2010 18:09  (Czytany 2212 razy)  
Forum

Status: offline

Witam.
Chciałam o cos zapytac.. nigdy nie mialam dobrego kontaktu z rodzicami.. mam teraz 16 lat.. od kiedy skonczylam 12 lat kocham Takiego Damiana... jestem z nim od 9 miesiecy.. gdy powiedzialam o tym mamie to powiedziala ze nie chce o tym slyszec.. on jest tak jakby moim kuzynem.. moj dziadek jest bratem jego babci.. ostatnio mama mi powiedziala ze jak dojdzie do zareczyn to ona nie pozwoli nam na to bysmy staneli przed oltarzem.. Frown nie wiem kompletnie co mam zrobic.. nie ochodzi ja to ze sie kochamy i ze chcemy myc ze soba na zawsze.. a przeciez to jest najwazniejsze.. Prosze was o pomoc.. prosze ludzi ktorzy sie na tym znaja aby mi napisali jakim jestesmy pokoleniem?? Czy to jest dozwolone przez kosciol?? Czy dostaniemy slub koscielny?? I czy w przyszlosci jezeli chcielibysmy miec dzieci to czy ta ciaza bylaby bardziej zagrozona ze dziecko bedzie chore??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 27 2010 04:17   
Forum

Lepiej poradzic sie lekarza specjalisty od genetyki. Wchodzi tu w gre czysto naukowe zjawisko przekazywania genow letalnych, czyli takich, ktore powoduja przyspieszona smierc organizmu. Wszyscy mamy takie geny, rzecz w tym, ze jesli krzyzujesz sie z kims odleglym od ciebie genetycznie, male jest prawdopodobienstwo, ze wasze geny letalne, to te same geny. Kiedy masz potomstwo z kims bardzo bliskim genetycznie, prawdopodobienstwo posiadania przez was tych samych genow letalnych jest bardzo wysokie. Jesli gen letalny bedzie zdublowany w genomie, wtedy jest bardzo mozliwe, ze sie uruchomi proces autodestrukcji. Dziecko takie moze umrzec jeszcze w okresie zarodkowym, albo w przeciagu kilku lat od urodzenia. Dziecko tez moze sie urodzic z roznymi defektami.
Natura chce, zebysmy mieszali swoje geny w celu ciaglego ulepszania organizmow. Wprowadzila zatem (na drodze ewolucji) mechanizm usmiercania organizmow, ktore powstaly w wyniku polaczenia sie blisko spokrewnionych jednostek. Tak dziala to u ssakow, w tym i u czlowieka.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 październik 27 2010 20:35   
Forum Moderator
Moderator

Czyli macie wspólnego pradziadka.
Państwo nie ma nic przeciwko takiemu małżeństwu, KRK (bo o ten pytasz?) także. Macie jeszcze co najmniej 2 lata na to, aby zastanowić się, czy to jest ten/ta na całe życie Smile

Sarution, była tu juz szczegółowa dyskusja na ten temat: ma większą "szansę" na wypadek samochodowy, a nawet na potracenie na ulicy niz na komplikacje z powodu owego dalekiego pokrewieństwa.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 październik 27 2010 22:42   
Forum

Quote by: Rafi+F

Sarution, była tu juz szczegółowa dyskusja na ten temat: ma większą "szansę" na wypadek samochodowy, a nawet na potracenie na ulicy niz na komplikacje z powodu owego dalekiego pokrewieństwa.

Nie ocenialem pokrewienstwa, powinien to zrobic genetyk majac do dyspozycji jak najpelniejsze drzewo genealogiczne.
Przy duzym pokrewienstwie moze to byc duzy problem.
A szansa na wypadek samochodowy przez to nie znika...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 październik 27 2010 23:00   
Forum

Państwo nie ma nic przeciwko takiemu małżeństwu, KRK (bo o ten pytasz?) także. Macie jeszcze co najmniej 2 lata na to, aby zastanowić się, czy to jest ten/ta na całe życie Smile

pełna zgoda z tym powyżej
Znajdź pewne i wiarygodne materiały na temat i przedstaw je mamie z prośbą, by nie była mądrzejsza niż prawnicy, sędziowie, posłowie, naukowcy
i
świętsza od papieża.
Inna rada - porozmawiaj z kimś dorosłym, kogo mama lubi i szanuje - niech ta osoba jej wytłumaczy, że to nie jest żadne kazirodztwo

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 październik 28 2010 04:22   
Forum

... i prababcie. A raczej prababcie i ewentualnie pradziadka.
Najprawdopodobniej macie wspolne 6.25% genow (jesli sie nie myle w obliczeniach).

Przeprowadzilem proste oblicznenia (ale nie polegaj zbytnio na nich) i wyszlo mi, ze Wasze dziecko mialoby najprawopodobniej 53% wspolnych genow z kazdym z Was. W sytuacji, gdy rodzice nie sa ze spokrewnieni, dziecko ma 50% wspolnych genow z kazdym z rodzicow. Te dodatkowe 3% to wydaje sie bardzo malo. Na przyklad, gdy krzyzuje sie rodzenstwo, to potomstwo ma az 75% wspolnych genow z kazdym z rodzicow. Tak samo jest gdy krzyzuje sie rodzic ze swoim dzieckiem. Inaczej to wyglada u mrowek i termitow, ale pewnie to Cie teraz mniej interesuje... Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 październik 28 2010 15:49   
Forum

Quote by: malgosdaw

Witam.
Chciałam o cos zapytac.. nigdy nie mialam dobrego kontaktu z rodzicami.. mam teraz 16 lat.. od kiedy skonczylam 12 lat kocham Takiego Damiana... jestem z nim od 9 miesiecy.. gdy powiedzialam o tym mamie to powiedziala ze nie chce o tym slyszec.. on jest tak jakby moim kuzynem.. moj dziadek jest bratem jego babci.. ostatnio mama mi powiedziala ze jak dojdzie do zareczyn to ona nie pozwoli nam na to bysmy staneli przed oltarzem.. Frown nie wiem kompletnie co mam zrobic.. nie ochodzi ja to ze sie kochamy i ze chcemy myc ze soba na zawsze.. a przeciez to jest najwazniejsze.. Prosze was o pomoc.. prosze ludzi ktorzy sie na tym znaja aby mi napisali jakim jestesmy pokoleniem?? Czy to jest dozwolone przez kosciol?? Czy dostaniemy slub koscielny?? I czy w przyszlosci jezeli chcielibysmy miec dzieci to czy ta ciaza bylaby bardziej zagrozona ze dziecko bedzie chore??

Najważniejsze jest zbawienie duszy.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 listopad 02 2010 15:55   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Pius

Quote by: malgosdaw

Witam.

Najważniejsze jest zbawienie duszy.

Oczywiście. W każdym razie sytuacja przedstawiona przez malgosdaw w żadnym razie nie przeszkadza w zbawieniu duszy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,24 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości