Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek
 Jaką drogą do Boga jako Światłości,która jest nas?
 |  Wersja do druku
eviva
 marzec 23 2011 16:13  (Czytany 2349 razy)  
Forum

Status: offline

Syn Boży Jestem jako Chrystus przebywający na Ziemi z misją Nowego Przymierza Ducha,mówił o konieczności znalezienia Boga jako Światłości,która jest w nas:

Łk 11, 35 Bacz by światło, które jest w tobie nie było ciemnością ...
Mat 6:33 Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Łuk.17,21 Oto bowiem królestwo Boże jest w was.
Mat.5,3. Błogosławieni ubodzy ,albowiem w ich duchu ich jest Królestwo Niebios.
1 J 1,5.Bóg jest światłością ...
1 Kor. 3:16. Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?.

Bóg jako: Duch Boży,Królestwo Boże,Światłość,mieszka w naszym duchu.To o Jego znalezieniu nauczał Syn Boży, Jestem Chrystus.Do znalezienia Boga w nas powinny prowadzić Kościoły.Nie czynią tego z różnych powodów,ale jest tzw.medytacja chrześcijańska lub inna,która może jest tą drogą jak np.metoda wielkiej mistrzyni Ching Hai. LINK

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai inicjuje szczerych, pragnących poznać Prawdę, ludzi w Metodę Quan Yin. Chińskie słowa „Quan Yin" oznaczają kontemplowanie wibracji dźwięku. Metoda obejmuje medytację na wewnętrzne Światło i na wewnętrzny Dźwięk. Te wewnętrzne doświadczenia wielokrotnie opisuje literatura duchowa wszystkich religii świata od pradawnych czasów.itd.

Jeśli macie jakieś inne medytacje,chrześcijańskie,itd,to proszę je zamieszczać.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
xxx
 marzec 23 2011 16:37   
Forum

Quote by: eviva

Syn Boży Jestem jako Chrystus przebywający na Ziemi z misją Nowego Przymierza Ducha,mówił o konieczności znalezienia Boga jako Światłości,która jest w nas:

Łk 11, 35 Bacz by światło, które jest w tobie nie było ciemnością ...
Mat 6:33 Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Łuk.17,21 Oto bowiem królestwo Boże jest w was.
Mat.5,3. Błogosławieni ubodzy ,albowiem w ich duchu ich jest Królestwo Niebios.
1 J 1,5.Bóg jest światłością ...
1 Kor. 3:16. Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was?.

Bóg jako: Duch Boży,Królestwo Boże,Światłość,mieszka w naszym duchu.To o Jego znalezieniu nauczał Syn Boży, Jestem Chrystus.Do znalezienia Boga w nas powinny prowadzić Kościoły.Nie czynią tego z różnych powodów,ale jest tzw.medytacja chrześcijańska lub inna,która może jest tą drogą jak np.metoda wielkiej mistrzyni Ching Hai. LINK

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai inicjuje szczerych, pragnących poznać Prawdę, ludzi w Metodę Quan Yin. Chińskie słowa „Quan Yin" oznaczają kontemplowanie wibracji dźwięku. Metoda obejmuje medytację na wewnętrzne Światło i na wewnętrzny Dźwięk. Te wewnętrzne doświadczenia wielokrotnie opisuje literatura duchowa wszystkich religii świata od pradawnych czasów.itd.

Jeśli macie jakieś inne medytacje,chrześcijańskie,itd,to proszę je zamieszczać.

ja mam, ale to wyżej to chyba nie jest chrześcijańskie nie wprowadzaj ludzi w błąd

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
eviva
 marzec 23 2011 21:29   
Forum

Pius

ja mam, ale to wyżej to chyba nie jest chrześcijańskie nie wprowadzaj ludzi w błąd [/p]

Zapewne mamy inne poglądy na definicję chrześcijaństwa.Ja wierzę w tą podaną przez syna Bożego Jestem Chrystusa:

Chrześcijaninem jest ten,kto wykonuje wolę Bożą.

Prowadzenie do Boga obecnego w nas przez swojego Ducha Bożego jest zgodne z nauką Syna Bożego.Oszukiwanie widzę raczej w kościołach,które poza nielicznymi wyjątkami tego nie realizują.Przypominają mi się dyskusje z manem,który starał się udowodnić matejance i mnie,podpierając się nawet autorytetem Benedykta XVI,że w nas nie ma Królestwa Bożego,a Bóg jest niby w nas,ale w taki sposób,że go właściwie nie ma.W związku z tym,jako katolicy wytłumaczcie,w jaki sposób Bóg jest w nas obecny?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
xxx
 marzec 24 2011 01:55   
Forum

a dlaczego ja mam coś tłumaczyć?

czy ja napisałem, że nie ma?

to nie jest chrześcijańskie i tyle, definicja chrześcijaństwa jest jedna

jak ja czytam takie cos: Ponieważ Syn Boży Chrystus jako Ja Jestem jest niezmienny,nie stał się jakimś innym Jezusem lub Jezusem Chrystusem.Pisanie o Chrystusie jako Jezusie lub Jezusie Chrystusie jest nieprawdą

to serio potrafię dużo rzeczy zrozumieć ale takie coś to dla mnie .... no.

polecam jakaś książkę do logiki, serio nie jak w przypadku miłującego prawdę, tak i w Twoim nie wiem jak Ci pomoc.

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
LuTom
 marzec 24 2011 14:27   
Forum

Quote by: eviva

To jest Twoje postrzeganie chreścijaństwa?
Ja cię kręcę! No coraz lepsze kwiatki sa na tym portalu. Zaczynam się obawiać, że spożywanie wszechobecnie występującej żywności genetycznie zmutowanej może wpływać na zdolność myślenia.

Niedługo się dowiemy, że grób był pusty, bo Jezus udał się na ostro zakrapianą duchową prywatkę, na której oddzielił się od swojego cielesnego ciała, którego atomy zamienił na chwilkę w energię, żeby mu nie przeszkadzało w zabawie. A gdy już się ubawił po pachy to stwierdził : Ups...trochę się zasiedziałem, musze wrócić, bo pomyślą, że mnie nigdy nie było. A poniewaz był już lekko zawiany po prywatce zapomniał uzupełnić swoje atomy tak, zeby być widzialnym dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.

Chyba pójdę się upić, bo czytanie na trzeźwo tych wypowiedzi albo Miłującego nie jest możliwe.

===

Profil   Email 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty