Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Wiara dzieje się także społecznie. Do Rafała.
 |  Wersja do druku
Jacek Lehr
 kwiecień 12 2011 09:46  (Czytany 1617 razy)  
Forum

Status: offline

Rafale F. Przybliżenie społecznych kontrowersji w Kościele jest jak najbardziej na miejscu. Pasuje też do idei portalu, który nie separuje chrześcijaństwa i wiary od rzeczywistości. Proporcje są jak najbardziej wyważone. Na 10 artykułów na pierwszej stronie tylko 1 był o żałobie smoleńskiej i stosunku hierarchów katolickich do polityki. Co zaś do przyczyn zastoju na portalu…. Na brak wejść nie możemy narzekać. O ile mi wiadomo poziom wejść utrzymuje się na stałym poziomie. Nie ma kto wstawiać materiałów, a tym się wcale do polepszenia sytuacji na tym polu nie przyczyniasz. Wręcz kierujesz się ideą psa ogrodnika: wolałbyś, żeby to zdechło, niż żeby ktoś coś robił nie po twojej myśli.

Sądzę, że przyczyny zastoju leżą gdzie indziej. I jest takie mądre powiedzenie: zamiast krytykować weź się do roboty. W ostatnich dwóch miesiącach nie pojawiła się żadna depesza. A mogłeś być autorem jednej z nich. Ty natomiast wolisz rzucać anatemy i wykluczać, niż wziąć się do roboty. A miejsce jest tu dla każdego, kto chce wnieść swój pogląd, wiedzę lub informację.

Na razie wyświetla mi się taka oto informacja

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 1335349 bytes) in /home/dealer/kasat/pkg/kosciol/web/system/classes/template.class.php on line 498.

Co mniej więcej znaczy po polsku "spadaj" murzynie, wolę, żeby to zdechło.

PS. Rzecz dotyczy artykułu o Smoleńsku

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 12 2011 10:23   
Forum Moderator
Moderator

Zrezygnowałem z aktywności m.in. właśnie ze względu na niewyważone, jednostronne artykuły "społeczne" (w rzeczywistości wspaniale korelujące z agresywną polityką "chrześcijańską" jednego z ugrupować politycznych) mające niewiele wspólnego z chrześcijaństwem a w stylu (nie mówię o treści) wiele wspólnego ze stylem gazety "Nie".

Co do artykułu. Cieszę się, że nie jest juz publikowany, choć nie ja go zablokowałem (takich uprawnień nigdy nie miałem).

Co do katastrofy w Smoleńsku: pochowajmy wreszcie jej ofiary zamiast grać nimi w chińczyka (do wyborów będziemy chyba jednak na to skazani).

Co do ilości wyświetleń - fakt, na stałym, niskim poziomie. Co do ilości nowo zarejestrowanych i ich aktywności - fakt, na stałym żenującym poziomie.
EOT

P.s. Co do anatem i wykluczeń to jest to specjalizacja twojego środowiska. Ja zapraszam do wspólnego Stołu Pańskiego.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Jacek Lehr
 kwiecień 12 2011 11:01   
Forum

Gratuluję wielkoduszności i tolerancji dla cudzych poglądów. Według ciebie lepiej olać całość, gdy drażni cię jakaś cząstka. Ja myślę odwrotnie. Lepiej budować w pluralizmie i szanować innych punkt widzenia, również ten programowy.

Gdy chodzi o politykę nie jestem niczyją tubą. Nie mam swojej partii, a najważniejszym kryterium politycznym jest dla mnie nauka społeczna Kościoła (Kościołów) i ją staram się promować.

Ale mam dla ciebie propozycję, skoro tak stawiasz sprawę. My się wycofamy a ty działaj.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 12 2011 17:33   
Forum

Moi Drodzy to chyba trochę nie tak.....
Zanim kogoś oskarży się o to ,ze jego poglądy są niechrześcijańskie to może zadać sobie trochę trudu i wykazać to podpierając się tekstem Biblii.
Tak by było chyba sprawiedliwie.

Żeby nie było wątpliwości odnoszę się nie do Waszych wypowiedzi ale do ogólników bezmyślnie powtarzanych przez prasę.

"Jest niechrześcijański bo jest jątrzący" a co to znaczy jątrzący , to znaczy wykazujący krzywdy w wymiarze indywidualnym , społecznym , narodowym ?
a niechże się chwali takie jątrzenie , czymże jest w tej sytuacji milczenie jak nie akceptacją niesprawiedliwości , u nas w katolicyzmie
nazywa się to grzechem cudzym.
Czy myślicie że On przyniósł na świat "święty spokój " wprost przeciwnie ogień i miecz,powstanie ojciec przeciw synowi itd...
Zresztą czy nie On sam ostrzegał przed tymi którzy chcą się przypodobać wszystkim ?

Ksenofobia ? w sytuacji narodu który przez całe wieki poddawany był oddziaływaniu wszelakich interwencji tak ze wschodu jak i z zachodu to
chyba jednak zdrowy odruch, instynkt samozachowawczy i tyle , rzeczywiście nieuzasadniony ? przecież wystarczy znajomość historii na poziomie
szkoły powszechnej.
Często lubimy posługiwać się przykładami innych narodów europejskich, w podobnej sytuacji znajduje się np. Szwajcaria tam możliwość ingerencji z zewnątrz
jest już mocno utrudniona , ksenofobia ? oni nazywają to ostrożnością , jedno słowo a tak wiele zmienia.
"Bądźcie prości jako gołębie, a przebiegli jako węże" doprawdy ? jakoś tego drugiego elementu nie mogę się dopatrzeć, tak to jest chrześcijaństwo
innego nie ma...

Ale ja właściwie nie o tym ....
Wziąć się do roboty... ale do jakiej ? na czym ona miałaby polegać ?
Ten problem posiadają wszystkie kościoły chrześcijaństwa :
NIE SĄ W STANIE SKONKRETYZOWAĆ W FORMIE SYSTEMOWEJ SWOICH NORM CYWILIZACYJNYCH , to co głoszą jest zbiorem
"pobożnych westchnień " ale nie precyzyjnych założeń społecznych, nadających się do praktycznej realizacji.
Moim skromnym zdaniem to jest właśnie jeden z punktów krytycznych chrześcijaństwa , w świecie w którym ludzkość coraz bardziej
weryfikuje słowa za pomocą czynów / w natłoku informacji to zdrowy odruch / organizacja które wiele mówi a nie zwraca uwagi na realizację
/ nawet nie ma takowych struktur ! / nie jest i nie może być traktowana poważnie , i to jest to co sprawia że chrześcijanie
nie są traktowani jako realna siła społeczna,,siłą rzeczy ich środki społ. przekazu również.

Ale chciałbym zakończyć optymistycznie , to jest wspaniała nisza rynkowa min. dla kosciol pl ....
Jest wolna od sporów międzywyznaniowych , teologów nie ma , uciekli, praktyka skutecznie eliminuje demagogów , skuteczniej niż słowa.
Więc proponuję :

Spróbujmy chociaż zgrubnie określić cechy innego typy cywilizacji , np w odniesieniu do ekonomii , bez oskarżeń , budujemy coś co nie jest
obciążone grzechami przeszłości , już samo to jest wyzwaniem ...także dla konkurencji / wiem jestem wredny /

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości