Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 październik 17 2019 13:25   
Forum

Status: offline

Eh ! ani p. Jerzy Urban ani nikt inny tak nie osłabi tak optymizmu jak kardynał ....
"Dajcie świadectwo wiary i opowiadajcie o waszym osobistym spotkaniu z Bogiem " O czym ty człowieku mówisz ? Parę razy w życiu odczułem Jego obecność bliżej niż zwykle , bliżej ale .... o tym się nie da powiedzieć ... to nie do opowiedzenia . Więc jak ma wyglądać to "świadectwo " w oczach ateistów to może być potencjalne skierowanie do psychiatry , nigdy nie słyszałem o tej metodzie ewangelizacji która polega na ośmieszaniu kościoła .
A jak powinno wyglądać świadectwo kościoła wg. Biblii ? rzeczywiście nie zna "tej Książki " ?
Słowa przepowiedni : oto biskupi będą mówić a wierni nie będą ich rozumieć , hm ... to ta jakby nic nie mówili .

========================

Ojciec Rydzyk się myli .Jeśli powiedział ,że PIERWSZYM CIOSEM zadanym kościołowi było uderzenie w rodzinę to się myli , najpierw uderzono w instytucję kościoła , uczciwie trzeba przyznać skutecznie . Wykorzystano przy tym jej genetyczna wadę , wyobcowanie , NIE PODDAWAN SIĘ KONTROLI KOŚCIOŁA , jak ta owca odłączona od stada jest atakowana ? ja bym powiedział jest już trawiona przez struktury zła co wyszło na jaw przy pedofilii , kościół który prosi ateistyczne państwo aby zrobiło porządek w jego szeregach bo on sam nie ma dość moralnej mocy to nie jest kościół to trup kościoła .

Pancernik „Bismarck „ machina budząca grozę Royal Nawy , szybka dorównująca prędkością krążownikom ,piekielnie skuteczną artylerię dużego zasięgu , skutecznie opancerzona , aby go zatopić Anglicy zużyli mniej więcej trzy razy więcej amunicji niż do zatopienia jednostek podobnej klasy , o jego zatrzymaniu , o jego zniszczeniu przesądziła tylko jedna torpeda która uszkodziła stery ergo pozbawiła okręt możności obierania kierunku ...Dawid i Goliat .

Kościół katolicki maszyna ewangelizacyjna budząca trwogę sług szatana , Nawa Piotrowa jest w podobnej sytuacji , od at powiedzmy dwustu w zasadzie nie manewruje , nie wychodzi naprzeciw znakom czasu , ani jeden { ! ] mason a w łonie instytucji nie został przykładnie , z hukiem usunięty z jej szeregów , instytucja już nie żyje , wiem co piszę już nie żyje , kościół dojrzą już BZPOŚREDNIEJNTERWENCJI JEGO GŁOWY .

Ksiądz Ch. Nie chodzi mi o to ,że czynny homoseksualista ale o to ,że JEGO OTOCZENIE JEST BEZWOLNE ,nie widzę Eliaszów miotających gromy , widzę przestraszonych księży który sami nie wiedzą co maja robić … Matko Kościoła módl się za nami .

Zostawmy trupy , zostawmy instytucję , wydaje mi się,że Pan już rozstrzygnął , zastrzegam się :wydaje mi się , zastanawiajmy się jaki powinien być kościół wg woli Pana wyrażonej w Biblii , tylko tyle , nic więcej , ale oto i to zadanie wydaje się być za trudne , my się Biblii ...Panie odpuść boimy.

Kapłani oduczyli nas bojaźni bożej a nauczyli strachu przed instytucją ,sami zresztą są strachliwi co widać po ich reakcjach związanych z LGBT , my wierzymy w …. Zombi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 19 2019 15:51   
Forum

Kraków , "okno papieskie" a pod nim sodomici ....

"....Do zgromadzonych wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz. Protestujący lewaccy aktywiści twierdzili potem, że przeszkadza im „pan ksiądz”. Groźna mniejszość, całkowicie oderwana od kultury narodowej i podstawowych zasad dobrego zachowania, znowu próbuje narzucać swoje wymysły większości...."

A właściwie jaki błąd popelnł ksiądz prałat ? ano taki że w ogóle wychodził . z szatanem się nie rozmawia .Rzeczywiscie tego nie wiedział ? ...kiepskie to seminarium krakowskie [ jeśli tej uczelni jest absolwentem ]Co ? że człowiek to nie szatan ? może nie, ale GRUPA ludzka zebrana pod jego wezwaniem to już jest szatan , bo gdzie się dwóch spotka w imię czarta tam i on jest między nimi .

"Spokojny swiat już się chwieje w posadach " teraz Barcelona ...i co dalej ? karanie nie przychodzi z zaskoczenia , zapowiada się długo , to nie jest potop ...a mimo to nie wierzymy .
Bo ja wiem , nie wiem co bym zrobił gdybym był księdzem ….kiedy się już zacznie karanie , no cóż instynt samozachowawczy kazał by mi odciąć się od tonącego okrętu abyjego wiry nie wciągnęly I mnie . A jakie to wiry , jakie to winy ?

Kara ! Jaka jest najważniejsza wina ? Nie ekscesy seksualne , nie chciwość , nie czasem widoczny brak taktu , ale to ,że owi bezcnicy spod okna kurii śmią powoływać się na "miłość do wszystkiego" którą to młość "bez ograniczeń " głosił kościół przez trzydzieści ostatnich lat , robiąc ze Słowa Pana karykaturę , nie , nie głosił dezynwoltury ustami , glosił swym ciałem , postawą , Bóg nas kocha i wszystko wybaczy cokolwiek byśmy nie czynili " wybaczyć MUSI, bo On tak jest , otóż tak nie jest ... A coż warte jest wybaczenie jeśli nie ma poczucia winy ? ano ...nic nie warte, dziw sie potem ,że owi degenerci moralni z nas kpią . Oto drodzy ksieża utworzyliście obraz Pana ....jakiego nie ma .[ II przykazanie Dekalogu ] Słyszycie kaznodzieje ? ateusze kpią z Waszej nauki !

A to nie znacie Biblii ? nie wiecie jakiego towarzystwa należy unikać ?

"W chwili objęcia rządów Sedecjasz miał dwadzieścia jeden lat i panował jedenaście lat w Jerozolimie. Matce jego było na imię Chamutal - córka Jeremiasza z Libny. Czynił on to, co jest złe w oczach Pańskich, zupełnie tak, jak Jojakin. Prawdziwie, z powodu gniewu Pana przyszło to na Jerozolimę i na Judę, tak iż w końcu odrzucił On ich od oblicza swego"
...Wojsko chaldejskie ścigało króla i dopędziło go na stepie Jerycha, całe zaś jego wojsko opuściło go idąc w rozsypkę. Pojmali więc króla i zaprowadzili go do króla babilońskiego, do Ribla, i wydali na niego wyrok. Synów Sedecjasza wymordowano na jego oczach, a [król babiloński] rozkazał wyłupić oczy Sedecjaszowi i zakuć go w podwójne kajdany z brązu. Następnie uprowadził go do Babilonu. "

Tak ale dzisiaj nie potrzeba uśmiercać , można ośmieszyć i tak się stało , sprofanowane "okno papieskie " już do końca będzie budzić skojarzenie .. to a nie inne , dlugo biskupi krakowscy hodowali na swej piersi gada , różne "tolerancyjne"wydawnictwa aż końcu ...coż ,Saul nie dokonal klątwy na poganach i to poganie go zabili , Krakusy "ociekając toleancją " wyhodowali utratę swojego autorytetu władzy biskupiej która pozwala wysłannika kurii traktować jak hetkę - pętelkę .

================================

Cóż , historia Krakowa to nie tylko Karol Wojtyła ....

"W maju 1311 roku wraz z niemieckim mieszczaństwem,przy poparciu niektórych klasztorów(np.Miechów,Mogiła,Jędrzejów) i biskupa krakowskiego Jana Muskaty niemieckiego Ślązaka osadzonego na biskupstwie przez Wacława II wywołał bunt przeciwko Łokietkowi,dążąc do ustanowienia w Polsce władzy świeżo koronowanego na króla Czech Jana Luksemburczyka...

...Jan Luksemburski nie mógł przybyć na pomoc buntownikom,w związku z buntem który wybuchł przeciwko niemu na Morawach,dlatego do miasta zamiast niego przybył książę Bolesław I Opolski.Bunt zakończył się w czerwcu 1312,gdy nie mogąc zdobyć wawelskiego zamku bronionego przez drużynę książęcą i w sytuacji,gdy z pomocą węgierską Łokietek opanował ponownie całą Małopolskę,wójt Albert wraz z księciem Bolkiem I Opolskim opuścili Kraków....Za ten bunt Kraków został przez Władysława Łokietka surowo ukarany.Ludzie książęcy wyłapywali i ŚCINALI MIESZCZAN NIE MÓWIĄCYCH PO POLSKU.Większość przywódców stracono i skonfiskowano wiele prywatnych majątków,miastu odebrano szereg przywilejów zniesiono dziedziczenie wójtostwa,prawa wójta jak również jego dochody zostały ograniczone.Zburzono też dom Alberta,a na jego miejscu zbudowano warowny gródek.Po stłumieniu buntu książę Łokietek zakazał w Krakowie prowadzenia ksiąg miejskich po niemiecku,wprowadzając łacinę "

Dziwne ...ci bezecnicy jakby nie móili po polsku .... jakby nie wiedzieli że gdzie są , skąd przybyli ? z Niemiec ,z Francji , kto ich sponsoruje , nie wiem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 20 2019 21:06   
Forum

Nie ... do kultu świętych odnoszę się jak katolik do ich naśladownictwa jak człowiek myślący ....wiem ,wiem to prowokacyjne .
Otóż dawno , dawno temu jeden z wielkich , Heraklit stwierdził ,ze nie można da razy wejść do tej samej rzeki , jeśli tak , to nie można nieustannie oglądać się wstecz , to wbrew Chrystusowi , jestem za naśladownictwem tylko wtedy kiedy warunki zewnętrzne są przynajmniej podobne , jeśli nie , to oddajmy im chwałę należną , prośmy o wstawiennictwo ale nie naśladujmy , a jeśli już naśladujemy to naśladujmy mądrze , mądrze to znaczy BIERZMY POD UWAGĘ NA ILE WYKAZALI SIĘ ONI SAMODZIELNOŚCIĄ MYŚLENIA , każdy z nich miał swój wybór który TYLKO ON BYL W STANIE DOKONAĆ ,żadnych podpowiedzi z przeszłości , każdy ze świętych miał SWOJĄ INDYWIDUALNĄ drogę do której musiał dostosować SWOJE MYŚLENIE , jeśli tego nie zrobimy to ośmielam się nazwać nas katolików ...głupcami .

===========================
Oczywiście ,ze czekam na wyniesienie na ołtarze śp. kard. Wyszyńskiego , mam wiele estymy do jego postaci , ale to wcale nie znaczy ,że kardynał poradziłby sobie równie gładko jak wtedy kiedy prowadził kościół wśród komunistycznej zarazy .Inne wyzwania , inne znali czasu .

Jaki handicap miał w odniesieniu do nas pomimo terroru prymas tysiąclecia ? miał kulturę , miał bazę społeczną kościoła , miał tradycję tego my nie mamy , MUSIMY TO TWORZYĆ NA NOWO OD PODSTAW , nie jest powiedziane ,z prymas by sobie poradził , być może tak , biorąc jego wierność i żarliwą miłość do Kościoła , ale...być może nie biorąc pod uwagę NOWE wyzwania naszych czasów .

Komunizm nie był w stanie tej kultury zniszczyć , był zbyt prymitywny , prostacki , NIE BYŁ ALTERNATYWĄ SPOŁECZNĄ , musiał ulec , pamiętam nawet funkcjonariuszy resortów siłowych którzy ukradkiem chrzcili swoje dzieci , ślubowali wierność małżeńską gdzieś daleko , incognito , dzisiaj to co innego . Odwrotnie , można w kościele oficjalnie ślubować , iść do pierwszej komunii ale i tak po opuszczeniu świątyni znajdujemy się w zupełnie innej anty- chrześcijańskiej rzeczywistości GFZIE PANUJA INNE REGULY ZACHOWAŃ I NAUKA KOŚCIOLA JEST BEZUŻYTECZNA i ...nawet nie usiłujemy tego zmieniać , co więcej jakiś debil [ biorę odpowiedzialność za słowa ] zdołał wmówić duchowieństwu ,że te sprawy można załatwić „w sercu ...Mojżesz i Salomon umarliby ze śmiechu . Wygląda na to ,że Jahwe się pomylił , po co On ich Żydów wiódł na pustynię , a nie lepiej było od razu „w sercu „ Wielka jest wiara duchownych … w kardiologię .

Dzisiaj to my jesteśmy w sytuacji kiedy mamy niejakie wsparcie państwowe [ to nie musi być wieczne ]ale nie jesteśmy w stanie wpływać na modus vivendi nie tylko ateuszy ale i nawet własnych członków kościoła , teraz to my jesteśmy prymitywni .

A na czym polega nasz i ich komunistyczny prymitywizm [ tutaj możemy sobie podać ręce ]na naiwnym przekonaniu ,że można głosić miłość nie miłując, głosić pragnienie wspólnoty unikając ludzi , e można głosić chrześcijański radykalizm unikając jak ognia zdecydowanego stanowiska w starciu między nędzą a bogactwem , że można głosić Chwałę Boga Sprawiedliwego nie zauważając krzywd ludzkich nawet w swojej własnej parafii , że można głosić Słowo Boże zastępując je na ambonie opracowaniami [ w komunistycznej Polsce też unikano cytatów z klasyków marksizmu ! ] i końcu prymitywizm polegać może na wierze ,że można bezkarnie "kiwnąć " lud pracujący miast i wsi [ to komunistyczna nowomowa ] można go oszukać nie ponosząc kosztów utraty zaufania , można ale tylko w krótkich okresach [ gierkowskie „ towarzysze pomóżcie „}... ale później straty mogą przekroczyć teraźniejsze zyski .

Ostatnia rozprawa z LGBT , wystosowano list pasterski i ...uznano sprawę za załatwioną , "odfajkowano" ją , a jakie są reakcje laikatu ? wysłuchano odczytanie listu i ... sprawę uznano za za załatwioną , laikat szybko się uczy ....

Jeśli dowódca na moment wychyli się z okopu i krzyknie "na wroga ! " po czym schowa ową głowę w ukrycie , to musi się liczyć z tym ,że armia odda parę strzałów i też się schowa w bezpieczne ukrycie , to nie jest postawa Ks. Popiełuszki , prawda ? Jaki pasterz takie i owieczki .

Ja nie proponuje męczeństwa ja proponuję odbudowę wspólnoty , tego kard. Wyszyński nie musiał robić , on tylko przypomniał o jej istnieniu , mógł sobie na to pozwolić , on miał inne problemy my musimy odbudować wspólnotę , na nowo , od podstaw ekonomicznie , prawnie , obyczajowo , jeśli tego nie zrobimy to próżne są nasze wysiłki . Nie mamy bazy społecznej kościoła , ot i cały całe skomplikowane rozumowanie .
===============
Dlaczego taka nie inaczej postępował syn marnotrawny , jak ? przecież mógł łatwo zorientować się ,ze grosz mu się kończy i powrócić do Ojca , jeszcze nie jako żebrak , ale nie ! On musiał "trzasnąć " o dno ludzkiego upokorzenia , cóż w stosunku do niektórych to jest jakaś tam metoda , ale czy wśród biskupów k.k. tylko tacy istnieją ? Nie roztropnych ? Nie ma przewidujących ?

Im w większa nędzę wpędzą kościół to w tym większe tarapaty OSOBISTE pędzą samych siebie , wpędzą w nieuchronną utratę autorytetu i powagi , będą musieli się tłumaczyć za co ? za to że wprowadzili egotyczny , korzystny jedynie dla nielicznych system zarządu kościołem ? nie ,oni go wprowadzili oni są winni jego kontynuowania , im dłużej czekają tym większe będą upokorzenia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 25 2019 16:55   
Forum

Pewnie ,że oglądałem ten film , stacji nie darzę sympatią ale ...dobry , w każdym razie dobrze przygotowany . Ta stacja robi rzeczy tendencyjne , ze swojej natury stronnicze , tak ...ale to nie idioci , nie mogą wyssać wszystkiego z palca , to by było samobójstwo

Kościół katolicki , jego instytucja jest ze swej natury hermetyczna , więc z własnej nieprzymuszonej woli , nawet jeśli ten film byłby jednym wielkim pomówieniem , to i tak sama instytucja swym wyobcowaniem informacyjnym przydaje mu wiarygodności .

Czy tam powiedziano coś co by było dla mnie zaskoczeniem ? Nie , ja się tego spodziewałem … taki jest niestety je skrzywienie zawodowe . Silnie zhierarchizowanej strukturze pozostającej POZA KONTROLĄ SPOŁECZNĄ takie jak np., wojsko czy kościół czy wiezienie takie zwyrodnienia są prawidłowością nie anomalią , np. w wojsku do niedawna było zjawisko tzw. „fali „ młody rekrut poddawany był „obróbce” nienawidził szczerze swoich oprawców , dobrze piszę oprawców ale jako „dziadek” tzw. rezerwa był takim samym katem dla swoich młodszych kolegów jak ci którzy mu „ dawali w d...ę” Taka „sztafeta pokoleń „ myślę , ma prawo sądzić ,ze w k.k jest podobnie o ile nie identycznie , stad też nie ma złudzeń , na to ,ze jakiś biskup przerwie ów „ciąg technologiczny . „ wybierze na swego następcę kogoś podobnego do siebie , stąd nie ma co liczyć na poprawę , ja już dawno przestałem się denerwować , dla mnie instytucja jest już martwa , słyszymy jej glosy ale to tylko refleks , odbicie , jak światło umarłych gwiazd , odbieramy je ale one już nie isitnieja , jestem przeświadczony ,że siekiera boska jest już przyłożona do pnia instytucji , b nie ma co liczyć na poprawę .
Jeden z księży powiedział , raczej zadał pytanie „ czy Bóg jeszcze włada kościołem ?” myślę że włada , jeśli nie karze to nie może znaczy że nie ukarze tylko … usunie

….

Nuncjusz apostolski nie nadał biegu sprawie , to też nie jest dla mnie niespodzianką , zawsze uważałem [ od powiedzmy lat dziesięciu ,że to co z Watykanu to zgniłe moralnie . Dal mnie oni...już nie istnieją , a biedny naiwny ksiądz liczył na ich elementarną uczciwość ….

No cóż , w takiem razie nadzieja dla kościoła w tych „podpadziochach „ tych z „gorszych parafii „ tych co otarli się o ludzką biedę , oni ci teraz ostatni mogą po boskim karaniu być pierwsi , a sakrament biskupstwa ? a coż to za problem ? w k.k jak on powstał „na kolanie „zaraz p reformacji „ jakiż to problem ? Można było jeden raz można i drugi .

Jeśli będzie karanie , to krajobraz kościoła może z grubsza przypominać ten po powrocie Izraelitów z niewolo babilońskiej , mam nadzieje ,że tym razem laikat nie będzie ani taki mało inteligentny , ani taki łatwowierny jak dotychczas , i nie pozwoli na powrót władzy do rąk duchowieństwa , owszem , należy im się godny żywot { ks. Jozuego ] , ale pieniędzmi kościoła to oni nie powinni się zajmować .Inaczej wszystko z powrotem wróci na stare koleiny grzechu jak na owym filmie .

Nie wiem , zastrzegam się nie wiem na ile wa stacja nie przekręca faktów , nie retuszuje rzeczywistości do czego ma szczególne skłonności ale gdyby to było prawda , gdybym był kolegą owego abpa. To potwierdzalnym mu :

„Co ty wyczyniasz stary pierniku ! ile tobie potrzeba pieniędzy ?ile chleba możesz zjeść ? Po cóż je gromadzisz ? Po to aby po twojej przecież nie takiej znowu odległej śmierci wyprawiono huczną stypę po twoim pogrzebie ? A nie wiesz ,ze owe tysiąc złotych za butelkę koniaku stanowić może utrzymanie dziecka ?
Po cż strosz się w bisior i purpurę a tego nie wiesz ,że jedna lilia jest strojniejsza od ciebie , po cóż ci te koniaki , a to nie wiesz ,że dobry bimber z działek pędzony przez fachowca jest lepszy od tych wyrobów z siarczanami ...w każdym razie śmierdzą nieomal identycznie a kaca po tym albo nie ma albo jest słabszy , ale czy to godzi tak mówić do arcybiskupa ? ...cóż nisko upadł , jeśli TVN owi prawdę .

A Lucyper był o niebo większą , silniejszą instytucją niż biskup ...i tez upadł , i to jeszcze jak upadł ! A Nabuchodonozor szef najsilniejszego w owym czasie państwa na ziemi dostał takiego „pstryka „ od Jahwe ,że pomiędzy zwierzętami pędził swój żywot , naprawdę im , biskupom to tak imponuje ? Przecież ciebie bracie arcybiskupie też zakopią i to sądząc z twojego wyglądu nie taka odległa rzeczywistość [ bez kompleksów jesteśmy w te samej kategorii wiekowej ]i co ?warto było ? Jeśli nic się nie zmieni dokończysz swój żywot w niesławie , nawet jeśli Admin mnie skasuje , nic to nie zmienia .
TO są jak to mówią lekarze zmiany nieodwracalne , a... i masz kolegę , też arcybiskup P. z Poznania , może solidarnie będziecie się pocieszać , on tez postawił własne chucie i zachcianki wyżej godności kapłana .

Tanie to kapłaństwo …!!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 28 2019 12:49   
Forum

Czas pędzi jak oszalały do przodu , pisałem nie tak dawno ,że z raku rozwiązań SYTEMOWYCH o. Rydzyk będzie mieć problemy finansowe , nie wiedziałem ,że już ma ...ale tego nie wie lub nie chce wiedzieć ,że ten problem nie tylko nie zmaleje ale będzie się powiększać , moja satysfakcja ? Tak , ale o dość cierpkim zabarwieniu , eh ! Cierp ciało kiedyś chciało .

No zabawię się w „proroka „ przewiduję ,że za jakiś czas będzie duży konflikt w ramach instytucji , oto i którzy za wszelką cenę będą chcieli utrzymać dotychczasowy styl życie będą chcieli „wydębić „ zbliżone kwoty od coraz to uboższych parafii , to musi zaowocować albo odchodzeniem duchownych w stan świecki albo ostracyzmem w stosunku do kurii , może być ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 29 2019 12:03   
Forum

Laughing Out Loud No... wykład ks. prof. Perszona był znkomity kiedy ujął mechanizmy laicyzacji , ale w ogóle nie podjął tematu w tym zagdanieniu ,że owo poszukiwanie boskości w sobie znakomicie koresponduje z wyniszczeniem życia wspolnotowego kościoła , cóż jak człowiek jest osamotnony to znajduję byt w sobie ... Hare Krischna ! Jest jeszcze radżajoga “ patrz w siebie “

Ale kiedy zaczał mówić o remedium o sposobach na owe psychlogiczne podstępy wsp. świata ...”mózg się lasuje “ chrześcijanin powwinien rozważać ontoloiczne zagadnienia bytu ...czlowieku o czym ty mówisz ?

Wiesz jak wygląda życie stolarza , motorniczgo ktory wstaje ledwie przetrze oczy to albo jest zagoniony pracą albo zmęczony siada przed telewizorem …. rzeczywiśie ks. prof raczy nie znać Biblii? , a to nie wie ,że W PRAWIE I jego stosowaniu zawiera się mądrość kościoła [ Pwt.] Ontologia ...dobre sobie ...a ilu prostych ludzi wie w ogóle co to słowo znaczy o ile w ogóle zna to słowo. A muzułmanie takich problemów nie mają im wykład ks. prof. nie jest do niczego potrzebny , oni wiedzą jak i kiedy postępowac mają ...i basta , a na laicyzację w naszym rozumieniu wystarczy , całkowicie wystarczy , wychodzi na to ,że ks. prof. niepotrzebnie się tak trudził .

================

Nie , zdecydowanie , ja nie podważam ufności co do instytucji tylko księża , oni lepiej znają instytucję niż Ty I ja , od środka , jeśli zdecydowali się już na wyciek informacji w stosunku do upokarzającego ich biskupa I to w stacji TV programowo antyklerykalnej , to niewerbalnie powiedzieli że nie NIE WIERZĄ W MOŻLIWOŚĆ aby tą sytuację rozwiążać w ramach instytucji , tak mocno upadła ...

A nie ja to mówię, to księża mówią...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 29 2019 17:26   
Forum

Quote by: skierka

Laughing Out Loud No... wykład ks. prof. Perszona był znkomity kiedy ujął mechanizmy laicyzacji , ale w ogóle nie podjął tematu w tym zagdanieniu ,że owo poszukiwanie boskości w sobie znakomicie koresponduje z wyniszczeniem życia wspolnotowego kościoła , cóż jak człowiek jest osamotnony to znajduję byt w sobie ... Hare Krischna ! Jest jeszcze radżajoga “ patrz w siebie “

Ale kiedy zaczał mówić o remedium o sposobach na owe psychlogiczne podstępy wsp. świata ...”mózg się lasuje “ chrześcijanin powwinien rozważać ontoloiczne zagadnienia bytu ...czlowieku o czym ty mówisz ?

Wiesz jak wygląda życie stolarza , motorniczgo ktory wstaje ledwie przetrze oczy to albo jest zagoniony pracą albo zmęczony siada przed telewizorem …. rzeczywiśie ks. prof raczy nie znać Biblii? , a to nie wie ,że W PRAWIE I jego stosowaniu zawiera się mądrość kościoła [ Pwt.] Ontologia ...dobre sobie ...a ilu prostych ludzi wie w ogóle co to słowo znaczy o ile w ogóle zna to słowo. A muzułmanie takich problemów nie mają im wykład ks. prof. nie jest do niczego potrzebny , oni wiedzą jak i kiedy postępowac mają ...i basta , a na laicyzację w naszym rozumieniu wystarczy , całkowicie wystarczy , wychodzi na to ,że ks. prof. niepotrzebnie się tak trudził .

================

Nie , zdecydowanie , ja nie podważam ufności co do instytucji tylko księża , oni lepiej znają instytucję niż Ty I ja , od środka , jeśli zdecydowali się już na wyciek informacji w stosunku do upokarzającego ich biskupa I to w stacji TV programowo antyklerykalnej , to niewerbalnie powiedzieli że nie NIE WIERZĄ W MOŻLIWOŚĆ aby tą sytuację rozwiążać w ramach instytucji , tak mocno upadła ...

A nie ja to mówię, to księża mówią...

Nie mogę nic mówić w tej sprawie. Przepraszam, że w ogóle się wypowiadam. Ja tylko wiem co mówi Pismo Święte. I wierzę tym słowom.
1 Kor 1
26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 31 2019 12:24   
Forum

Eh ! nie bądź Moja Droga taka skromna , dobrze ,ze mówisz , dobrze że jesteś .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 01 2019 20:26   
Forum

Droga Pani Redaktor … I po co to wszystko …..

Przed wiekami , przed tysiącleciami Pan zanim zaczął to co nazywamy Nowym Testamentem położył funadamenty pod budowę kościoła , a były nimi PRAWO I WSPÓLNOTA , i przez jakieś półtora tys. Lat nowy kosciół jakoś na tym “ciągnął “ ale zmitrężył , zaniedbał to wszystko i ma za swoje … INSTYTUCJA JUŻ NIE PANUJE NAD KOŚCIOŁEM .

Żeby nikogo nie obrazać rozum Pani , mój , wielebnych I ekscelencji jest prochem u Pana ,ot , to co powiedział kiedyś Samuel do Saula -posluszeńtwo ważniejsze jest od ofiary , jak się patrzy na te przecież przegromne księgozbiory kościoła w zestawieniu z jego nieporadnością to na myśl przychodzi wlaśnie to , pamięta Pani ten fragment Biblii w którym władca najpotężniejszego wówczas państwa -Nabuchodonozor otrzymal “boski pstryk” I został zdegraowany do roli quasi zwierzęcia .
Tak jest I dzisiaj , kosciól “otorbiony” doktorami I profesorami nie jest w stanie dojsć do wniosku ,iż wszelkie “poligony” bez odnowy tych dwóch czynników wspólnotowosci I prawa przypomina głuptaka który nie umie zliczyć do trzech ? raczej do dwóch , tworzy te swoje książki I im ich więcej ty coraz bardziej jest bezsilny ...w swoim nieposłuzeństwie . Jeśli Bóg wybudował kościól na tych dwóch fundametach to człowiek który uważa że może się bez tego obejść … bo ma profesureę ...pyszałkiem jest I basta .

Pozdrawiam.

============================

Amazonia ... miał Napoleon swoje Waterloo , miał Hitler swój Stalingrad , ma i instytucja k.k. swoja Amazonię ....tonie jest Ziemia Pałucka , to nie KOciewie , to nie Kurpie to wielokrotnośc Polski , tego nie da się ukryć .
NIe da się też ukryć tego ,że to nie stało się na skutek jakichś szczególnych nacisków , prześladowań ale po prostu instytucja runęła pod własnym ciężarem , pod ciężarem własnej nieudolności w zarządzie , to ...kolaps . NIe da się ukryć tego [ dotyczy to też sposobu pracy kaplanów w Polsce ] że przez całe lata nie robiono nic w dziele ZMIANY MECHANIZMÓW funkcjonowania instytucji .
=======================
Amazonia , Amazonia .....latynosi , a tutaj cisza w kościele jak po śmierci organisty , a przecież to własnie tutaj w Ameryce . Płd. po raz pierwszy od czasów Piotra I Pawła przez bodaj 150 lat realizowano SERIO społeczny wymiar Ewangelii co znalazło swój artystyczny wyraz w sztuce Fritza Hochwaldera " Święty eksperyment " [ TVP 1983 , moim zdaniem znakomita rola P. Fronczewskiego ] "czkawką " co jakiś czas odbijają się tamte wydarzenia np. w jakże przejmującym obrazie filmowym "Misja "Rolanda Joffe z 1986 r. a tutaj nic ...to takie wstydliwe ...ano wstydliwe , to hańba kościoła .

Ja bym się wstydził na miejscu Watykanu wstydził tego bardziej bardzej niż za inkwizycję , inkwizytorzy to byli ciemniacy ale tutaj , tutaj to był zdecydowany atak na NAUKĘ CHRYSTUSA dokonany przez tych którzy Pism św. znają [ !!! ] był taki wypadekw Ewangelii ...był , oto kapłani judaistyczni na wieść o Zmartwychwstaniu Pańskim z całą swą siłą zatarli w narodzie wybranym Prawdę o Bogu [ " Mocarze mocne męki cierpieć będą - Leon XIII ] , kapłani judaizmu bardzo ukochali woń zwierząt ofiarnych [ wtajemniczeni mówią ,że smród jest niesamowity ] urzędnicy watykańscy [ na ogół księża biskupi ]bardzo ukochali swe interesy ....a właściwie to interesy takie wielkie czy to Bóg taki tani ?
=================================

Widziałem film o Serengeti , parku narowym w Afryce , natura , dwadzieścia metrów od wylegującego się lwa przechadza się gazela , pasie się bez strachu , wie ,że lew jest najedzony , nie zaatakuje , ona to czyta z jego ruchów.

Najnowsze modele walki z terrorystami polegają między innymi na komputerowym odczycie RUCHÓW , mowie ciala poszukiwanego , tak jak w przypadku grafologii , nie można odmienić mkroprzykurczy mięśni dłoni , tak samo w przypadku chodzenia każdy z nas ma swoje , właściwe tylko jednej osobie charakterystyczne nawyki ruchowe , można gościa wyłowić z tłumu , choćby zmienił karnację , kolor włosów , ubiór , nic to nie da , zostawił oryginalny właściwy tylko sobie ślad , mowę ciała .

Przeciez to w tamtym rejonie , na tamtej pólkuli take sukcesy odniosła teologia wyzwolenia , przecież to ztej polkuli pochodził abp. Romero ooo ...tu ich boli ! to jest droga dotarcia do serc ludzkich , ale ...kto nia idzie ? kościół ? jakoś mi się nie widzi ...

Ludzie z tamtych rejonów sa WYCZULENI NA RUCH , mowę ciała , dżungla , trzeba blyskawcznie ocenić czy czlowiek lub zwierzę niesie ze spbą zagrożenie , trzeba ocenić czy kapłan to ktos z ludu , Jak Chrystus czy ktos z daleka kto jest zainteresowany jedynie tym aby "sprzedać swoje medaliki " i zamknąc się na plebanii , oni to WIDZĄ , mowa ciała ot co .

U nas będzie to samo , bo zaczynamy żyć w dżungli , nie tej biologicznej ale spolecznej , zbyt wielu polityków nas oszukało , zbyt wielu komiwojażerów opchnęło towar niczego nie warty , słowa w erze rewolucji informacyjnej straciły na wartości jak nawis inflacyjny , najmocniej przemawia ciało , a tutaj instytucja niewiele ma do zaoferowania . Już sam brak otwarcia inormacyjnego na świat ? taaam otwarcia na lud boży , to zamnięcie jest w mowie ciała oznaką odrębności , wyobcowania , zaufanie jest już deficytowe , obcemu się ufa ...
======================
To co ma uratować katolicyzm w amazonii nie jet leczeniem , to uporczywa terapia , ona nie ratuje kościola to chcęć zachowania wpływów , jak to ująl jeden z sędziów " trzeba wiele zrobić aby nic się nie zmieniło "

"Uporczywa terapia jest to stosowanie procedur medycznych w celu podtrzymywania funkcji życiowych nieuleczalnie chorego, które przedłuża jego umieranie, wiążąc się z nadmiernym cierpieniem lub naruszeniem godności pacjenta.Uporczywa terapia nie obejmuje podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, łagodzenia bólu i innych objawów oraz karmienia i nawadniania, o ile służą dobru "

Aby ratowac kościoł trzeba zmienić machanizmy jego funkcjonowania , na to nie ma chętnych wsród infułatów .Oto sto lat temu z wielkich monarchii europejskich ocalała tylko jedna , brytyjska bo umiala się podzielić władza a ludem władzą , ale czy ja nie wymaga za wiele ? Polacy to nie Anglicy ,inne wyczucie rzeczywistości .

Unas tez bedzie brakowaló powołań ? raczej ludzi którzy na nie odpowiedzą , gdybym był wydrwigroszem to bym księdzem nie został ...bo interes idzie coraz słabiej , gdybym szczerze ,serio chciał głosić naukę Chrytusa to tez by księdem nie został , bo niewiele jej tam jest .

Cała władza w k.k. opiera sie na założeniu ze kto ma świątynię ten ma i władzę , okazuje się ,że jednak nie ..... kto ma świątnię ten ma jedynie budynek ...coraz bardziej pusty , kościoł idzie do Emaus , tam w świątyni coraz go mnej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 listopad 08 2019 19:01   
Forum

Quote by: skierka

Eh ! nie bądź Moja Droga taka skromna , dobrze ,ze mówisz , dobrze że jesteś .

Bardzo dziękuję Szanowny Skierko ale ja naprawdę szczerze piszę. Ciężko mi ostatnio pisać, bo niektóre słowa są dla mnie bardzo ciężkie do udźwignięcia,

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 09 2019 20:38   
Forum

Big Grin Jeżeli Bóg z nami to kto przeciw nam ? Moja Droga domyślam się ,że doświadczasz pewnego poczucia besiły , znam je i ja . ale ... to przeminie .

Ot dzisiaj np. jeden z moich ulubionych publicystow ks. Zieliński zarzucił partiom prawicowym to ,że ideologia gender przenika bezkarnie do polskiego krwiobiegu kulturowego , a dlaczego partiom ? to ...kosciól nie jet obowiązany do obrony wartości chrzescijańskich bardziej niż partie ? jedna mowa abpa , Jędraszewskiego , list pasterski to trocę za mało aby mówić o obronie wiary , to raczej jej zasygnalizowanie , awizo ale nie obrona , coś powoli się do tej brony zbierają ...nawet jeszcze nie zaczęli , sprawiają wrażenie że zamierzają raczej uciec....chyba ,że potraktujemy to na zasadzie alibi , wykrętu , uczeń ma być lepszy od nauczyciela ? ok. ale wtedy oddajmy lepszemu katedrę nauczycielską .

no takie postawienie sprawy było by uczciwie ...ale nie widzę .

======================================

Drugi , lubiany przeze mnie ks. Isakowicz w przypływie szczerości powiedział ,że modli się o ...opamiętanie dla papieza Franciszka , masz ci los , człowiek po prostu nie zna mechanizmów władzy . jeśli w Watykanie rządzi ten kto rządzi to jest to siła która "wysadziła z siodła " Benedykta XVI, jeśli by Franciszek sie "znarowił " to jeo pontyfikat może skończyć się równie gwałtownie jak pontyfikat Jana Pawła I .

Ja bym się modlił o to aby Polska wyplątała się się w tych więzów i opuściła Sodomę zamim nadejdzie boskie karanie , to nie schizma to ucieczka z Sodomy . Cóz mi się wydaje ,że jej głowa jest już na gilotynie ostrze tylko jeszcze nie spadło , Miłosierny jest Pan , czekający na grzeszników ja ..taki dobry bym nie był i ...Chwała niech będzie Panu .

==========================

Przez Strony katolickie przetoczyła się dyskusja na temat Amazonii i nowy cios ... napisać o Amazonii a o roli Episkopatu Niemiec nie pisać ,to niczego nie napisać , sama powiedz : nie czuła byś się oszukiwana ? Ja czuję sie jakby mnie traktowano jak niczego nie rozumiejącego sztubaka .

Nowy cios i to od tych co mówią do mnie "bracia "... no cóż bracia to jednak nie to samo co przyjaciele ...

NIe martw sie to minie , ufam ,ze Pan jednak uslyszy głos Kościola ,

Królowo Polski Módl się za nami .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 10 2019 13:18   
Forum

post scriptum :Jak to jest ,że kościół polski który historycznie rzecz ujmując nie tak dawno temu stawił skuteczny opór komunizmowi prze którym czuły respekt takie potęgi jak np. .Francja nie jest w stanie poradzić sobie z tą wrzaskliwą zbieraniną jak LGBT ?

To samo pytanie mogli sobie zadać nasi przodkowie , jak to jest ,że ta potęga która rozgromiła i Turczyna I Szweda i Tatarzyna nagle nie jest wstanie dać sobie rady z żądną krwi hołotą rezunów o okresie koliwszczyzny ? I to do tego stopnia ,ze Rzplita była zmuszona prosić o pomoc wojska carskie .

Biblia i ...sport to tłumaczą najlepiej , jakieś trzy cztery olimpiady temu podczas półfinału na 5- 10 tys metrów biegacz z Czarnego Lądu pomylił ilość okrążeń i zafiniszował na przedostatnim okrążeniu po czym zdziwiony stwierdził ..ze bieg jednak trwa nadal , cóż prostszego niż przyśpieszyć i dogonić ….nie był w stanie .
Psychicznie i fizjologicznie rzecz ujmując nastąpiło takie odprężenie ,że „wskoczenie na tory dalszego kontynuowania wysiłku było w krótkim czasie niemożliwe
.

To co niepokojące : obserwuję w młodym pokoleniu coś w rodzaju mody na niewiarę , tak jak kiedyś ja widziałem coś w rodzaju mody na wiarę i na antykomunizm to ...potężna siła , nie przesadzam , nawet członkowie PZPR po wyjściu z budynku komitetu unikali na ulicy używania formy „towarzyszu” na bardziej bezpiecznego „pana” myślę ,ze hierarchowie zamknięci w kapsule czasu własnego ściśle odseparowanego od plebsu otoczenia tego nie widzą , jak nie widzą to nie walczą .

To skutki zaniechania walki a początku lat dziewięćdziesiątych , podobnie jak ów biegacz , podobnie jak Saul , podobne jak Rzplita uznano ,że to już koniec walki i kościół pod tym przywództwem zdolny do walki , nie jest , nie podejmuje jej i nie wymagajmy takiej postawy od EP bo ON JUŻ NIE JEST DO NIE ZDOLNY , Pan uznał że Saul skończył już swe posłannictwo ... i słusznie , nowy król już był był do tego zdolny , stary ...został w blokach startowych . On już nie zwycięży ….

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 19 2019 19:15   
Forum

Frown Chorowało się , chorowało i ...włączyło telewizor aby obejrzeć transmisję ze mszy i do momentu kazania wszystko było w porządku , kaznodzieja gestykuluje ? to jeszcze nic dziwnego ... ale zbliżenie pozwala stwierdzić ,że nie są to niekontrolowane przyruchy , śle znad pulpitu kazalnicy taki niby - ksiądz masońskie pozdrowienia dla "braci w wierze " te takie , jak by tutaj je nazwać ... "zajączki" ?

A niech mnie ... wyłączyłem , zaczynam rozumieć Eliasza ,tak tego co skrócił o głowę kapłanów Baala , nie uczestniczylem we mszy czy w profanacji Najswiętszego Sakramentu ? ciekawe co powie na to spowiednik ? grzech to czy zasługa ?

Jak nisko upadł kosciól , zarządza ekspiację bo ktoś tam , jakiś walczący ateusz dokonuje obrazburczych rysunków , a przeciez to nie rysunek i nie na ulicy tylko przy ołtarzu , może nie mam najnowszych informacji ale o żadnym nakazie ekspiacji nie słyszałem , o ekskomunice też nie ... o ekspiacji przepraszającej za dyweryjnie bierne postawy biskupów też nie...

Chrystus potraktował biczem ze sznurów przekupniów , to jak by potraktował profanatorów w służbie szatana ? tak, tych przeklętych już za życia .

Kościól może uzdrowić Tylko Bóg albo albo ktoś taki jak Josip Stalin działający na zasadzie "wsiech nada rozstrylat " oczywicie tą drugą ewentualnośc z góry odrzucam ...zresztą takich jak Eliasz w kościele nie ma ,skąd zresztą wziąć plutony egzekucyjne ? ale nie jestem przekonany czy rozgniewany Pan będzie łagodniejszy ...oj nie jestem ...

Gdyby nie ta wiara zwątpiłbym z istnienie Pana , ale co z młodymi ? Dante umieścił w swej komedii papieża na dnie piekieł ... a dlaczego nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 21 2019 22:55   
Forum

Pewnie ,że tak , taka jest moja wiara , nie lubię niedomówień .

«Odtąd nie będziesz się zwał Jakub, lecz Izrael, bo walczyłeś z Bogiem i z ludźmi, i zwyciężyłeś».

Wierzę ,że zasłużyliśmy na to aby po Żydach stać się nowym narodem wybranym , wielokrotnie tłamszeni , upokarzani , wyniszczani fizycznie i moralnie , ze wschodu i zachodu ,z zewnątrz i od wewnątrz , jeśli jednak jest dość znaczna ilość wierzących pomimo nawet zdrad w instytucji ,to zaslużyliśmy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 25 2019 14:48   
Forum

Gorzko smakuje satysfakcja działająca na zasadzie "a nie mówiłem ?"jeśli dotyczy tego z czym się jest związanym przez całe życie .Władze gminy X domagają się skrócenia zajęć z religii ...bo są za drogie , spodziewam się reakcji łańcuchowej , nie , nie od razu ale pierwszy krok został już uczyniony , my wojujemy słowami oni ekonomią , kiedyś było odwrotnie , pierwsi chrześcijanie czy wcześniej Żydzi wojowali prawem , sprawiedliwością społeczną W RAMACH KOŚCIOŁA , a oni poganie propagadą , słowem - przegrali .

Teraz gdy sytuacja się odwróciła ekonomia znowu bierze górę . Dobrze mieć ją za sojusznika ,instytucja nie chce ... nie pomna jak wiele dobrodziejstw doświadczyła wtedy kiedy za komuny te tematy , ekonomiczne i prawne , sprawiedliwość były naszym atutem.
Krótką ma pamięć ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 28 2019 11:17   
Forum

Ci wszyscy "naprawiacze kościoła " przypominaja trochę lakiernków samochodowych , ani trochę nie przyjdzie im zajrzeć do silnika , chcą tylko zmieniac kolor karoserii , a że wehikuł już ledwie ciągnie , rzęzi to już ...nie ich problem , nie ich ? więc czyj ?

Slucham wielebnego profesora i nie mogę się nadziwić , on nie widzi problemu w tym aby księża byli żonaci ,on też znowu w kierunu karoserii a nie sinika ...

Ja na miejcu księży nad tym tematem mocno bym się pochylił , bo ...unieszczęśliwią albo zdemoralizują swą ewentualną rodzinę .

=========================

Ojcem duchowym abpa Romero był...Ojciec Rutilio Grande ...
"Jednym z najbardziej znanych krytyków warunków społeczno-ekonomicznych i najbardziej aktywnych obrońców praw człowieka był wówczas ojciec Rutilio Grande. To Grande powiedział, że psy właścicieli ziemskich jedzą lepiej niż dzieci pracujących na ich polach chłopów. "
Toczy się proces badający świątobiwość życia abpa Romero ale to nic ... Duch Kościoła już obdarza go estymą , lud uwielbieniem , dekrety paoieskie sprawają wrażenie głęboko spónionych , szczątkowych

"Wpływ arcybiskupa Romero powoli wyszedł POZA RAMY KOŚCIOŁA. Na całym świecie powstawały szkoły, wspólnoty, a nawet kościoły, takie jak San Romero de Las Americas w Nowym Jorku, łączące tradycyjne nauczanie religijne z aktywnością społeczną i polityczną na rzecz tych, którzy cierpią z powodu niesprawiedliwości społecznej. Biskup Romero został uznany nie tylko przez latynoamerykańskie środowiska katolickie, lecz także przez zwolenników lewicy. Postać Oskara Romero została przedstawiona w filmie biograficznym Romero], pojawił się także w filmie Karol papież, który pozostał człowiekiem oraz Salwador, w którym przedstawiono przebieg zamachu na arcybiskupa. "

Ba nawet kocioly odłączone widzą siłę jego oddzialywania :

"Posągi 10 męczenników XX wieku na drzwiami w Opactwie Westminsterskim.[ sic ! moje ] Arcybiskup Oscar Romero jest szósty od lewej
W lipcu 1998 roku nad Zachodnimi Wielkimi Drzwiami w anglikańskim Opactwa Westminsterskiego w Londynie odsłonięto posągi 10 męczenników XX wieku, wśród których znajdował się abp Oscar Romero obok Dietricha Bonhoeffera, Martina Luthra Kinga, św. Maksymiliana Kolbe, św. Elżbiety Romanowej, Janani Luwum, Manche Masemola, Esther John i Wanga Zhiminga. Kościół anglikański i Kościół katolicki wyznaczyły w swym kalendarzu liturgicznym datę 24 marca jako dzień, w którym wspomina się abp Oskara Romero. "

Cóż , najtrudniej być uczniowi Chrystusa prorokiem we własnym domu

=================

A co zrobił takiego abp. Romero ? ano ZASTOSOWAŁ BOSKĄ KOLEJNOŚĆ DZIAŁAŃ , BOSKIE ALGORYTMY , kod arcybiskupa Romero wobec ktorego uczeni w pismie sa bezradni .

Otóż Syn Boży ogołocił samego Siebie i był wśród ludzi , jego uczniowie jesli wierzyć Jego nauce tez powinni się ZNIŻYĆ EKONOMICZNIE do pospólstwa w którym zamierzaja głosić Słowo [ patrz .rozesłanie apostołow ] tak postępowali wielcy .sw Franciszek czy Dominik , to samo dotyczyło Izraela , ogołoceni ze wszytkiego, na pustyni utworzyli wspólnotę i NAJPIERW była wpólnota ekonoczna wręćz żywnościowa [ woda , manna , przepiórki ]a potem dopiero był Dekalog , prawo itd. ] i tak postąpił Stwórca , najpierw stworzył ciało a potem tchnąl w nie ducha , nie inaczej i oto mamy paradoks , owi naprawiacze kościoła [ ulubiony ich temat to natura ludzka !!!! ]zaczynają ze zgoła przeciwnej strony ,oni o duszy a potem o ciele ? ...żeby tylko ...nie zaczynają od duszy a potem znowu o duszy ...sądząc z wynków tych antybiblijnych zachowań " do duszy z taką nauką " z cyframi nie da się polemizować .

Z tego punkt widzenia taki " apostoł do duszy " powinien byc pozbawiony mocy oddziaływania na kościół , wplywu na zachowania ludu ...i jest tak rzeczywiście .Dobra rada dla tych ambitnych księży : chcesz być pamiętany , sławny ? zamiast łamać głowę nad kazaniami [ i tak nie powiesz tego co chcesz bo ci proboszcz nie pozwoli ] zorganizuj w parafii kurs ...zachowania się przy stole , wysławiania się bez słowa "k...a" stosowanego zamiast przecinków , pokaż lub poproś tego co to potrafi , pokaż dziewczynom jak się maluje , tańczy i ...chodzi , zobaczysz twoja ambicja [ lub pycha ] zostanie suto nagrodzona . Wyjedziesz z parafii a będą o Tobie pamiętać .

Otoż odradzałbym kapłanom aby mając na uwadze ewentualne zniesienie celibatu mocno się zastanowili a dlaczego ? bo ich dziecko będzie pod pręgierzem obserwacji rówieśników każde ich potknięcie [ w dzisiejszych warunkach o to bardzo łatwo ] będzie szeroko komentowane , będzie Twoje dziecko dzieckiem stygmatyzowanymi , naznaczonym społecznie ,ale może też Twoje dziecko zrobić "perskie oko " do rówieśników i tak samo pić i kląć jak rówieśnicy dając przy tym do zrozumienia ,że Twoja nauka to tylko "jaja " na uzytek publiki, otóż taki "równiacha " jest większym siewcą zgorszenia niż nawet jego ojciec …

Skąd to naznaczenie ? otoż instytucja ...sama siebie naznaczyła usiłując ustawić siebie powyżej kościoła , poza prawem , poza wyczuciem przyzwoitości " bo my mamy władzę i co nam zrobicie " takie słowa nie padły owszem takie były wymowy zachowań , mowa ciała ,nie było przypadku aby członek laikatu pociągnął do odpowiedzialności urzędującego biskupa , a więc to naznaczenie pochodzi od instytcji , potem mamy taki efekt ,że oto oskarża się duchownego o to czy o tamto , czasem bezpodstawnie i ...nikt go nie broni , bo chciała instytucja postawić się ponad kościołem ... a ustawiła obok . poza jego ramami , już nie ma wpływu , nawet pośredniego na to co się w kościele dzieje .

======================

Zanim nastąpi zniesienie celibatu to zacząłbym od Boga ...od Jego metody , zacząłbym od ekonomii kościoła która jest chora , chora etycznie , ale o tym pisałem wielokrotnie nie ma sensu się powtarzać , a największy granat jaki można rzucić kościolówi pod nogi ? otóż na stałą regułkę paieską w temacie "Bogaci się bogacą a biedni ubożeją " zadalbym z głupia frant pytanie :

A jak kościół sobie radzi z tym problemem ? jak to czynią pasterze k.k. ?chcielibyśmy , my ateusze wziąć z kościoła przykład ,pokażcie ....to może być bomba o więkzej sile rażenia niż granat wrzucony do Kaplicy Sykstyńskiej .... tak to pytane nie o kapłaństwo ale o pasterstwo .

Czy jednak Romero popełniał blędy ? tak , on wcale nie musiał zginąć , gdyby wykorzystał moment historii do organizowania życia ekonomicznego kościoła to efekt bylby większy niż gdyby zginął jeszcze pięć razy ... no tak, ale on skażony nauką seminaryjną która takiej możliwości w ogóle nie bierze pod uwagę ....odpuść mu Panie gdyż nie wiedział co czyni ...

NIe , nie wszyscy ksieża profesorowi sa nierzetelni , oto przed mna leży garść wycinków z jednej z lokalych popoludniówek , lata dziewięćdziesiąte , ks. prof R. Rogowski :

" Jeżeli pierwsi chrześcijanie idąc za nauką MIstrza rzeczywiście tak traktowali dobra doczesne nawet tworzyli pierwsze komuny ...to późniejsi uczniowie Chrystusa odeszli bardzo daleko od tego modelu życia . I jeżeli w roku Św. Jubileuszu Kościół przyznaje się niewierności nauce swego MIstrza , to i wym przypadku trzeba się do tego przyznać ....

[ nikt znaczący w w instytucji tego nie zrobił ! moje ]

"Ale budzi się także we mnie niepokój: otóż większość tych bogatych moich rodaków zachowuje się w tym kraju w sposób wyzywający ! Obnoszenie się ze swoim bogactwem , spektakularne urządzanie bankietów , uczt ,balang , popisywanie się stanem posiadania w postaci samolotów , jachtów czy zagranicznych rezydencji - na tle biednych i ubogich rodzin jest nie tylko żalosne i dowodzi duchowego prymitywizmu, ale staje sę niebezieczne...
bogaci , jeżeli nie stać was na inne dojrzałe postawy to przynajmniej nie prowokujcie biednych !

A więc mieliśmy i polskich Romero , ale gdzie oni sa teraz ? zginęli w odmętach instytucjonalnej zmowy miczenia ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 listopad 29 2019 17:46   
Forum

skierka

Wierzę ,że zasłużyliśmy na to aby po Żydach stać się nowym narodem wybranym , wielokrotnie tłamszeni , upokarzani ,wyniszczani fizycznie i moralnie , ze wschodu i zachodu ,z zewnątrz i od wewnątrz , jeśli jednak jest dość znaczna ilość wierzących pomimo nawet zdrad w instytucji ,to zaslużyliśmy .[/p]

Następuje upadek Kościoła, odrodzenie się wiary słowiańskiej i Królestwa Serca. Jest to nieunikniony proces.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 30 2019 11:37   
Forum

Stary Testament wcale nie zaprzecza miłości , po prostu wnosi do skarbnicy ludzkiej wiedzy INNY RODZAJ POSŁUGI MIŁOŚCI .

Przypadek skrajny , powoluję go specjalne aby ukazać model zachowań : tam gdzie urodzili się rodzice podczas wojny był obszar ziemi niczyjej ,włóczyło się dużo jak to tutaj powiedzieć ...hołoty , mieli broń niewiadomego pochodzena , możliwe ze zabranej poległym żolnierzom , rabowali , gwałcili , mordowali bez zahamowan , nawet dzieci , ludzie odetchnęli kiedy wkroczył ...Wehrmacht , ta, tak Werhmacht , otóz oficer odpowiedzialny za ten rejon- dostawy zboża dla Rzeszy , sprawnośc dzałania stacji kolejowej i bezpieczeństwo połączeń drogowych rozkazał aby tych wyrodnialców po prostu wyłapywać , odprowadzali ich NIemcy do pobliskiego lasku ...i już nikomu więcej krzywdy nie zrobili , okrutne prawda ? ale ...ludzie tak nie myśleli oni mogli spokojnie iść drogą ,w miarę pokojnie spać ... niechcący , pewnie nie z miłości do Polaków ten oficer zrobil uczyne milosierdzia .

===============================

Ja wam się zdaje kto jest bratem tego podróżnika kto był jego bratem kapłan , lewita czy ten Samarytanin ? sprawa jest o tyle prosta ,że Samarytanin dotarł do podróżnika po napadzie ...

Wyobraźcie sobie ,że ktoś Was napadł , ktoś silniejszy , tłucze was , rani a opodal stoi ktoś kto mówi ,że to nic , że mamy złoczyńcy wybaczyć , cierpliwie znosić ból i upokorzenie , że Chrystus nas wszystkich kocha itd. i znajdzie się ktoś taki ,kto podejdzie poczęstuje ancymona prawycm sierpowym , kto jest Waszym bratem w tym przypadku ?
Tak jak znam historię kościoła , to wiele razy , także w najnowszej historii Polski kościół z własnej nieprzymuszonej woli wcielal się w rolę kaznodziei ktory z bezpiecznej odległości głoszącego "naukę miłości ". miłość to jeszcze czy już kpina z miłości ?

A przecież Pan nie stawił nas bebronnymi , jest jeszcze ST który Pan zdecydował się nie zmieniać "ani o jotę "cóz Wy na to kaznodzieje ? słowo sodomia ma tutaj wydźwięk absolutnie jednznaczny co potwierdzil św. Paweł ..jeszcze mocniej niz ST.
W publikatorach coraz cęciej na marginesie LGBT używa się określenia "wojna cywilizacyjna " wojna ? doprawdy ? wojna to stan w ktorym co najmniej be strony konfliktu walczą , jesli tylko jedna strona walczy ...to nie jest to wojna tylko ezekucja cywiizacyjna , podobna do tej za czasów konkwistadorów .... eraz to my jesteśmy Inkami .
Coraz bardzeu serio myślę o skladkach na rzecz doksztalcenia duchownych , żeby ich nauczyć pojęcia słowa "walka " najbliżej jest do muzulmanow , już nie potrzeba zmieniać kontynentów , myślę ,że wiele by mogli nauczyć naszych księży profesorów i nie chodzi tutaj o podkładanie bomb.A może w seminariach zatrudnić ...mułłlów , chociażby w kontekście religioznawstwa . Tyle ju poeniędzy poszló na coś co nie przynosi żadnego pożytku , nie ma żadnego praktycznego zastosowania ..więc czemu nie ? Oni sobie w Europie ktora nas przeraża daja sobie radę , po owocach ich poznajemy , czyżbyśmy nie znali Ewangelii ?

==================================

Koszerność moralna , co jest najgorsze w k.k. ? ano właśnie jej brak , w k.k. w imię "milości do wszystkiego " ..nawet go grzechu nie drzucamy a priori złoczyńców i ich postaw , wybory do władz miejskich stolicy nie pozostawiają złudzen ...my akceptujemy zło , nawet o tym nie wiedząc , akceptujemy ,nie nauczył nas kościół jak go unikać i jak unikac ludzi którzy przepełnieni są złem co u starotestamentowych jest normą podstawową , dziwne , przecież to właśnie w Warszawie ucierpiało najwięcej ludzi od wszelkiej maści gangsterów , także w białych kołnierzykach , przecież to właśnie w Waszawie dochodziló do zniewag . także biskupów a jednak ich wybieramy ...a Żydzi aż tacy głupi nie są ....

Kiedyś, żyjący wtedy dziadek
były żolnierz Imperatora Cara Wszechrusi na frontach pierwszej wojny światowej powiedział ,że Rosjanie kochaję tych ...co ich piorą po pysku ...cy to dotyczy tylko Rodsjan ?

Goje to barany ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 listopad 30 2019 14:28   
Forum

... czyżbyśmy nie znali Ewangelii ?

Zaryzykuję twierdzenie, że w bardzo wielu przypadkach nie znamy. Kontrola umysłu, antychrześcijańska ideologia, bombardowanie przez media(internet, tv) całymi dniami i godzinami naszych mózgów przez TO - nie chcę mu nawet nadawać nazwy - ZŁO, pozbawia nas broni, rozumu w jej używaniu a w niektórych wypadkach odwagi. Bronią byłaby znajomość Pisma Świętego, rozumem - rozpoznawanie dobra i zła a odwaga, to wiadomo. Ale może mi się tylko tak wydaje?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 01 2019 16:27   
Forum

Oczywiście ,że tak , czy można znać Ewangelię bez ST ? wątpliwe , bez ST nie potrafimy jej
"złożyć do kupy " nie wiemy co od czego pochodzi .

Niedawna msza , młody ksiądz zdobył się na odwagę lub miał taki "prikaz" odczytywał fragmenty dzienniczka siostry Faustyny o piekle ...jakby to była nowość ! zakończył tym fragmentem ,że w miejscu wiecznych cierpień pelno jest tych którzy za życia ziemskiego nie dowierzali w istnienie piekła , lepiej późno niż wcale , ale ...dlaczego tak tak późno ...no właśnie .

Otóż największym grzechem kościoła nauczajacego jest gwałt na drugim przykazaniu , oto kaznodzieje wycięli wszystko to co sprzeciwia się światu , utworzono obraz Boga jako dobrotliwego starca [ MIchał Anioł ! ] który jest ...zniedołężniały , nigdy nie ukarze za zło , można Mu "wejśc na głowę " można obchodzic lub wprost podwarzać Jego nakazy i prawa a On się będzie tylko dobrotliwie przyglądał ... niełatwo jest odejść od tego profilu ,oj niełatwo a dlaczego ? Dawid w obecności Natana powiedzial - zgrzeszyłem przeciw Jahwe ...i kwita , w k.k. takie przyznane się do winy trwa ...stulecia ,muszą wymrzeć kolejne generacje kapłanów i teologów, otóż aby wyznać swe winy potrzeba by było "pojechać " po jeszcze żyjących biskupach , kardynałach , profesorach ergo wierność ludziom , chocby supergrzesznym i supergłupim jest większa niż wiernośc Prawdzie , nawa Piotrowa jest niesterowna .

Jeśli by boskie karanie miało się odbyć dzisiaj [ kto to wie ] to takiego kościoła nie trzeba kneblowac , zagłuszać ...bo sam zamilknie ze wstydu , nie będzie w stanie wytłumaczyć się z ogromu grzechu i ... ogromu glupoty .

======================

Luźna uwaga : nie jestem pewien czy ekonomiści piszący o "duchu jedności " w ekonomii to jest sytacji kiedy wypiętrzenia majątkowe w społeczeństwe nie są za wielkie ,ekonomiści piszący o tym ze taka sytuacja sprzyja ich szybkiemu rozwojowi i to rozwojowi pozbawionego tych napięć i demoralizacji ktore właściwe są rewolucjom wszelkiej maści , nie jestem przekonany czy to ich pisanie jakkolwiek pozbawione bezpośrednich odniesień do Ducha św. nie jest bliższa Panu niż "twórczość " niektórych telogów , oczywiście to tylko moje osobiste odczucie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 06 2019 20:24   
Forum

"Zachęcony" przez program red. Pospieszalskiego zajrzałem , rzczywiście ... mural bedący w swej tresi buźnierswtem istnieje ... za wiedzą Franciszka , nie wybrażam sobie aby to działo się bez jego wiedzy .

"Arcybiskup Vincenzo Paglia, obecnie przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny [ !!!! ??? moje], nie tylko zlecił stworzenie kontrowersyjnego muralu na ścianie włoskiej katedry, ale także jest jednym z jej "bohaterów". Duchowny, na rysunku ujęty jest w czułym uścisku z drugim mężczyzną. Obydwaj są na muralu nadzy.

Mural znajduje się na ścianie katedry diecezjalnej Terni-Narni-Amelia we Włoszech. Stworzenie rysunku zlecił w 2007 roku sam arcybiskup Vincenzo Paglia, obecnie przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny. Pomimo nacisków mural pozostał na ścianie budynku, także po odejściu z diecezji biskupa Paglia w 2012 roku.
Nie pomógł nawet sprzeciw część parafian, którzy od początku krytykowali powstanie tego typu rysunku na ścianie katedry. Następca biskupa Paglia, mural zostawił.
Włoski biskup w kontaktach z mediach wielokrotnie rozważał możliwość legalizacji związków partnerskich (w tym związków homoseksualnych), ale podkreśl, że małżeństwo jest związkiem zarezerwowanych jedynie dla kobiety i mężczyzny. Jest on też znany z otwartego stanowiska wobec osób rozwiedzionych, znajdujących się w nowych związkach. "

No cóż ,dotychczas traktowałem doniesienia jedego francuskiego żurnalisty sceptyczne , Francja budzi moje sprzeczne uczucia , obecne coraz bardzie serio , wg. niego 70-80 % kadr Watykanu to homoseksualiści .

=====================================
Słuchałem w tym programie wypowiedzi , wypowIedzi ludzi światłych i nieobojętnych ,czegoś mi tutaj brakowało czego ? jednego słowa - ZDRADA . Tak zdrada , cegóż jeszcze nie staje ? wszystko jest proste , czytelne i ...bezczelne , uczeń szkoły podstawowej nie mialby problemów z nazwaniem zjawiska po imieniu , elity kościoła katolickiego mają , rzeczywiście to takie trudne do zrozumienia pojęcie ?

==================================

Jakie są WIDOCZNE GOŁYM OKIEM skutki ich działalności ? LGBT można bez większej uchyby , po biblijnemu nazwac Sodomią , to ilu mamy sprawiedliwych kapłanów w Polsce ? no, tych co nazywają grzech po imieniu i przynajmniej raz na miesiąc poswięcają homilie na walkę z tym zgrożeniem rodzin i moralności młodych ? znalazlbym wśród kapłanów polskich dziesięciu sprawiedliwych ? Ilu miezkańców liczyła Sodoma tysiąc - półtora ? ilu tys. kapłanów jest w Polsce ? Abraham "targując się" z bogiem opuscił "cenę " z piędźciesięciu to dziesięciu , u nas te stosunki są bardziej kompromitujące ...instytucja jest skazana ?

======================================

Mural ma trzy znaczenia :

Najmniej ważne : estetyczne to paskudztwo budzące we mnie odruch torsji ,

Profanacja świątyni - jeśli papież nie wzywa do ekspiacji i nie zakazuje występku ...to co to za papież ? kto zniszczy swiatynię Pana tego zniszczy Pan , czego utaj mozna nie wiedzieć ,

ale to co największe to bluźnierstwo przeciw prawdom wiary ... w chwii gdy ludzie umierają niekiedy w męczarniach za wiarę oni ...

Zwracam uwagę na kontekst historyczny wydarzenia , oto na swiecie wzmaga się przśladowania chrześcijan , niektórzy giną w męczarnich z krzyżowaniem włącznie { Syria } a oni ...

NIE MA W SŁOWNIKU CZŁOWIEKA DOBRZE WYCHOWANEGO SŁÓW DOSTATECZNIE DOSADNYCH DLA ODDANIA ŁOTROSTWA HOMOSEKSUALISTÓW W WATYKANIE , TO JUŻ MORALNA KLOAKA ...LEPIEJ TAM NIE WCHODZIĆ ...ŚMIERDZI . Nawet używane na chodniku łowo "k...stwo " brzmi ...pieszczotliwie .
Czego jeszcze nie staje intelektualisTom katolickim , zdrada i tyle . To takie trudne do zrozumienia ?
«Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. >>

Czegóż jeszcze nam brakuje ? a ten mural czymże jest jeśli nie posążkiem bożka ? będąc posłuszny papieżowi oddajemy mu cześć , papież go chroni , papież jest jego obrońcą , papież jest zdrajcą ! czy popelniłem jakiś błąd myślenia ?Biblia jest prosta , sama siebie określa jako naukę dla prostaczków , czego tutaj człowiekowi z profesorskim cenzusem nie staje ?

===================================

Najciekawsza była jednak wypowiedź ks. prof. .... bardzo szczegółowo , fachowo ,ze znajomością rzeczy , wyłożył wszelkie destrukcyjne działania Watykanu w stosunku do rodziny z wymieniem aktów prawnych , ok . potem powiedział że nie wystarczy tylko biadolić stać ,w miejscu ... alleluja ! ale jaka jest na to rada ? no wybąkał...

"trzeba ofiarować światu Chrystusa " ... że co proszę ?... nie rozumiem , za chińskiego boga nie rozumiem , może się umówimy księże profesorze powwiedzmy w rejonie Placu Trzech Krzyzy i ks. profesor raczy zademonstrować jak to się robi .

Ciekawe obecny w studiu red. Pośpieszalski tez nie zapytal ...co to za ściema .

===========================================
Więc może ja za ks. profesorów :

jakie jest główne schorzenie k.k. ? ano takie ,że jest on zarażany , infekowany przez religijnych klaunów w Watykanie , tego wrzodu na ...pie kościół musi się pozbyć jeśli nie chce popaść w konflikt z Bogiem , wszelkie inne postępowanie jest grzechem zaniedbania i tchórzostwa .Skąd to tchórzostwo ? czy to nie ST nie wynika nauka ,że Pan nie ma względu na osobę ? oto w ST lecialy na glowy władców i duchownych także namaszczonych , czego tutaj jeszcze brakuje ?

====================================
Ks. Rodz. " Mężczyzna odpowiedział: «Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem» " to tylko moja supozycja , biorę pod uwagę i to ,ze część aniołów wiernych Lucyperowi mogła Panu powiedzieć " instytucja ktorą postawiłe przy mnie dała mi naukę skażoną zdradą i zjadłem , połknąlem "

Większość upadlych aniołów o ile sa podobni do ludzi to podobnie jak i więkość kapłanów upadającego kościoła to "paputczyki"

"poputcziki [ros., ‘towarzysze podróży’, ‘chwilowi sprzymierzeńcy’], nazwa nadawana ros. pisarzom okresu rewolucji październikowej 1917 i lat 20., którzy zaakceptowali przewrót bolszewicki; "

takie nie wiadomo co ,niby przeciw diabłu ale jednak z nim ... nie wie kim jest ,nie wie komu sluży , byle wygodnie , dostatnio , św . Paweł powiedzałby ,że to ich brzuch jest ich Panem .

===========================

Dalczego duchoweństwo jest takie niedecydowane , wyczekujące ? ano dlatego ,że nie wie jeszcze kto weźmie górę w tym konflikcie , sodomici czy Sprawiedliwość , lepiej zaczekać i przyłączyć się do zwycięzcy , jak zwycięży Prawda to powiemy że myśmy zawsze byli przeciw LGBT a jak sodomici to będziemy mówić ,że Pan kocha wszystkich i wszystko i nawet jawnogrzesznicę ocalił od śmierci .

Św. Piotr zaparł się Chrystusa trzy razy ale co z pozostalymi , o nich nic nie ma w Ewangelii , oni dyskretnie opuścili pole konfliktu ... tak jak dzisiaj . Problem w tym ,że przy boskim karaniu już nie mowy o tym ,że "byłem przeciw ale tego nie okazywałem " nie okazywanie sprzeciwu to zgoda [ Bonifacy VIII ]

Gdyby w programie użyto jakże prawdziwego slowa zdrada to następnym krokiem jest ...wypowiedzenie posłuszeństwa Watykanowi , TO OBOWIĄZEK ,ale tego EP nie chce ...nie chce wiązać sobie rąk zobowiązaniami .

A kim był św. achanioł Michał jeśli nie rebeliantem , kim był Mojżesz sprzeciwiąjacy się wszechwładzy faraona , kim był Chrystus jeśli nie rozłamowcem judaizmu ? obce jest biskupom to towarzystwo ?

Gdyby istniał jakiś wehikuł czasu i stanęli by przed Sanhedrynem czyją stronę wzięli by wtedy kaplanow czy Mesjasza ? to takie trudne pytanie ?

============================

Jeden z uczestników programu powiedział ,że Bóg nie pozwoli z Siebie drwić ,więc dlaczego w naszym ludzkim rozumieniu zwleka ? możliwości odpowiedzi jest nieskończenie wiele , to jest moje , osobiste : być może w tej chwili odbywa się odsiew , duchowa selekcja tych co to godni będą by stanąć na czele odnowionego kościoła i tych co pójdą na zatratę , więc kto stanie na czele nowego kościoła ? ów czarnoskóry kardynał ? czy zostaną Bogu już tylko prości księża ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 grudzień 06 2019 22:18   
Forum

Mural ma trzy znaczenia: ...

Nie wiem czy widziałam to co trzeba, ale mnie się skojarzył z obrazem piekła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 07 2019 12:36   
Forum

No … zgadza się , wiesz nawet o tym nie myślałem , tak !

Jeśli kilka lat temu w Watykanie odśpiewano hymn ku czci Lucypera ,... tak ! to się zgadza , wiem to ust ks. Natanka kiedyś dokonano tam w Watykanie intronizacji Lucypera , jeśli przyjąć że pod postacią Jezusa podstawiony jest ….on ,to wszystko się zgadza , on wciąga umowna siecią tych wszystkich co bluźnią ...do siebie .

Można przyjąć ,że była byś znakomitym oficerem śledczym . .Tu mnie zaskoczyłaś .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,64 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości