Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 grudzień 22 2019 12:47   
Forum

Status: offline

Intix, ndz., 31/07/2016 -

bez względu na miejsce... czas...
tak w masce... i bez maski
żyje w nas i wokół nas
podstępny stwór szatański...
gdy nikt się nie sprzeciwi
nie wyda z siebie głosu...
nie widzi... nie chce widzieć...
milcząc przechodzi obok...

Instytucja nie będzie Jonaszem , nie będzie wzywać do ekspiacji nawet w obliczu karania , bo Jonasz miał handicap- on nie był ani wspóluczestnikiem ani ty bardziej wspóltwórcą powszechnego światowego zgorszenia ...a instytucja jest , choćby przez swoje przemilczenia .

Kobiecie nie wolno nosić ubrań męskich, a mężczyźnie damskich.bo każdy, kto tak robi, budzi obrzydzenie w Jahwe, swoim Bogu -. Ks. powtórzonego Prawa 22 no dobrze ale to dotyczy dorosłych … ludzie ! przecież to są dzieci ! właśnie będziemy obchodzić święta poświęcone Narodzinom Dziecka … niewinnego dziecka ….

A ...CO ROBI SIĘ CORAZ CZĘŚCIEJ W POLSCE... I TO W SZKOŁACH [ ? ] KTO O TYM MÓWI !!! JAKI BISKUP ? co ...nikt ?

Prorok który nie głosi tego co mu NAKAZANE PODLEGA ŚMIERCI , zatem ja to piszę to laikatu i do tych kapłanów ktorzy jeszcze ...nie zbaranieli , tamci już nie żyją .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 grudzień 24 2019 08:17   
Forum

Quote by: skierka

właśnie będziemy obchodzić święta poświęcone Narodzinom Dziecka … niewinnego dziecka

Pobłogosław Panie Boże nas i wszystkich ludzi dobrej woli, bardzo Ciebie prosimy.

Podnieś rękę, Boże Dziecię,
Błogosław ojczyznę miłą,
W dobrych radach, dobrym bycie,
Wspieraj jej siłę swą siłą,
Dom nasz i majętność całą,
I wszystkie wioski z miastami,
A Słowo ciałem się stało,
i mieszkało między nami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 24 2019 12:28   
Forum

Niech Ci Bóg Błogosławi Ty … mój Dobry Duchu ,

Niech Bóg błogosławi Redakcji i wynagrodzi jej męki które ponosi za sprawą starego weredyka ,

Panie racz zachować kościół , racz zachować Polskę .

Matko Kościoła módl się za nami , Królowo Polski módl się za nami , królowo pokoju módl się za nami teraz i w obliczu boskiego karania … amen .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 grudzień 25 2019 14:17   
Forum

Quote by: skierka

.

Mam wrażenie, że Szanowna Redakcja trochę mało uwagi poświęciła Bożemu Narodzeniu. A może jestem przewrażliwiona. To przepraszam.
PS
Za piękne życzenia serdecznie dziękuję, to bardzo miłe.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 26 2019 17:48   
Forum

Myli nas ta “sielskość – anielskość “ Bożego Narodzenia , tak naprawdę Jego przyjście spowodowało cierpienie śmierć niewinnych dzieci , zresztą On sam mówił ,że nie po to przyszedł aby sprowadzić na ziemię idyllę ale ogień I miecz , stanie matka przeciw córce itd. Ogień w tamtej symbolice był również oznaką OCZYSZCZENIA , pokój Boży to nie jest “święty spokój “ stanowczo mylą nas te pojęcia .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Herod … dzisiaj spece od kauczukowych masek potrafią tak dopasować je do klienta , że ja mógłbym odgrywać z [ pewnie z daleka ]rolę np. prezydenta Trumpa .
Kolędnicy , Herody coraz rzadsze zjawisko , nawet na wsi , ciekawe co by było, jaki rumor by się zrobił gdybym np. zamówil sobie taką maskę na obraz I podobieństwo np. dyrektora [ ki ]szkoły w której dorastające dziewczynki przebrano za chłopców I odwrotnie I gdybym takim kolędnikom kazał z taka maską robić za Heroda ? A przecież tojeszcze ...komplement , tak ! Herod pozbawił te dzieci życia doczesnego ale niczego więcej ,w świetle naszej wiary gorszyciel to jest coś więcej niż Herod , ale kto tym mówi ? skierka … a kto to jest ? biskupów nie ma … księży też nie , coż się stalo z kościołem nauczającym , umarł już ?

Pewnie się zjawią przy jaiejś okazji by wzywać do ...mężnego wyznawania wiary … śmiać się czy płakać ?

Czego się boi szatan ? Ano tego ,że wstanie matka przeciw córce … I walnie ją po sumieniu , czego boją się słudzy Lucypera w Polsce ?boją się kościoła ktory DZIELI , który oddziela zło od dobra jak... Mojżesz , głoszą te swoje “prawdy objawione “ o tym ze Chrystus nie dzieli tylko zbawia [ tak jakby jedno zaprzeczało drugiemu ] OTÓŻ TAKIE DZIELENIE UKAZUJE SZPETOTĘ GRZECHU … w tym I szpetotę grzechu zaprzaństwa I ... tutaj ich boli .

Problem kościoła w Polsce polega na tym ,że w latach największych prób był on pozbawiny ….głowy , niech na nie myli postać kardynała Wyszyńskiego , to rodzynek w tym zakalcu , a z reguły było tak ,ze biskupi pierzchali a prości księza np. o. Kordecki stawiali opór złemu , tak może być I dzisiaj i niestety tak jest .

Jeśli tak jest to z głębi tego tysiąclecia , tych doświadczeń wynika jeden zasadniczy wniosek :

naprawy wymaga albo system selekcji na wyższe stanowiska w duchowieństwie albo … to czego jestem gorącym zwolennikiem odsunięcie duchoweństwa od władzy w imię dobra Kościoła . Z reguły duchowieństwo ulega naporowi obcych a zachowuje niezmienne , niesustępliwe stanowisko wobec laikatu jakby był ...wrogiem ,trzeba spowodować to , aby skupiło się duchowieństwo na posłudze litrurgicznej tym doskolnalszej ,tym lepszej że zdejmnie się z ich barków ciężar władzy do dźwigania którego wyglądają na absolutnie nieprzygotowanych , ani moralnie ani technicznie . Prochu nie odkrywam , taki był kosciół judaistów który do momentu kiedy nie zdradził Jahwe był w stanie stawiać opór największym ówczesnym potęgom tamtego regionu , wtedy władzę sprawował np. król . Oni , duchowni mówią ,że ich władza jest “duchowa “ I tutaj jet pole do kompromisu …. , niech się zajmują duchami , duszami a materię zostawią laikatowi , ok?

Przydałby się taki polski Mojżesz , ot co.

A Herod ? Herod wymordował także własne dzieci , w imię zachowania władzy , korony ale nie za miskę soczewicy ! no powiedzmy za...hamburgera , taki tani nie był !

jak się przyglądam niektórym osobom życia publicznego w Polsce to taniej oni własnej godności , własnej wiary sprzedać już nie mogli , tani ludzie są w Polsce... Herod nie był taki zły , jak nam się wydaje , tak mówi pismo ...my nie , my tego nie mówimy. Bo nas nie nauczono , nie nauczono nas rzetelności ekonomicznej , aksjologii , aksjologii która nie pozawala przeliczać wiary na pieniądz i odwrotnie , a któż miał tego nauczyć ? biskup który poświęca market w którym później łamie się podstawowe prawo Dekalogu ?

Starczyło aby Mojżesz oddalił się od ludu , oddał na krótko władzę Aaronowi i oto pojawił się złoty cielec !

Bez rozwiązania tych problemów nie ma i nie będzie poprawy w kościele.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 27 2019 20:17   
Forum

6 prawd wiary k.k . ostatnie dwa : dusza ludzka jest nieśmiertelna a łaska boska jest do zbawiena koniecznie potrzebna , ja bym dodał jeszcze jedno prawo : wspólnotowość i prawo są DLA ISTNIENIA KOŚCIOŁA NIEZBĘDNIE POTRZEBNE . takie są doświadczenia dwudziestego wieku i wieków poprzednich , kto zaprzeczy ? fakty historyczne te dalsze i te najnowsze "stoją jak byk " ale to nie dla uczonych w piśmie ... nawet jeśli umarli z grobu by powstali nie uwierzą ! i nie ja to wymyśliłem .

Kościól się wykrusza a oni ...nic ,zadnych wniosków , żadnych przemyśleń !

Jak ktoś ma tytuł profesora to teoretycznie , w założenu głową na życie powinien zarabiać ...a nie widzę , za chińskiego boga nie jestem w stanie dostrzeć w instytucji umiejętności wyciągania wniosków .... wszystko jest dziwne.

Czekają na własną zgubę z utęsknieniem ?.... nie wiem , nie wiem .nie rozumiem . Niech mi wybaczone będzie , ja tchórz bał bym się z takim bagażem "dorobku pasterskiego " stanąć przed Panem , ludzie bez strachu ?

Jak mi ktoś z ambony mówi o odnowie kościoła ... serce boli ,jeszcze nie zobojętniałem , aż taki niepojętny czy po prostu "tylko"hipokryta ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 29 2019 14:38   
Forum

To nie jest hipodrom , tutaj nie obstawia się wyników gonitw ,jeśli nie zajdzie nic nieoczekiwanego to za powiedzmy3-4 lat będzie już WIDOCZNE rozdarcie łonie k.k. ale mogę się mylić .

Kierunki poruszania się Kościoła i kościoła są rożne , inna jest Droga i droga Watykanu,do czego innego dąży ciało do czego innego dusza , do czego innego zmierza Biblia do czego innego Instytucja i teolodzy, do czego innego dąży lud boży który zachował wierność Bogu do czego innego masoni , inna jest i to co JEST JUŻ WIDOCZNE droga kościoła niemieckiego inne są drogi kościołów lokalnych w innych krajach . Na pograniczu Polski i Niemiec to będzie widoczne aż nadto .

Ja to wiem inni też wiedzą ale to osoby nieliczne , tak jak tutaj w zakamarkach Sieci . Sądząc z ilości przeczytanych postów orientację w tym temacie mają osoby nieliczne . Lud pozostaje w nieświadomości wagi wydarzeń .

To jest tak jak z kotłem pary w którym wzrasta ciśnienie , są dwie metody postępowania , pierwszy , polega na powolnym sączeniu , upustowi pary z nabrzmiałego ciśnieniem kotła , druga to trzymanie wszystkiego pod „deklem „ do momentu aż eksplozja wywali powietrze cały kocioł . Instytucja wybrała tą drugą drogę , drogę przemilczeń a więc nie będąc pirotechnikiem nie mogę precyzyjnie określić momentu „eksplozji „ kościoła katolickiego , wiem jedynie że będzie on nagły i zaskoczy wszystkich , wiem jedynie to ,ze toto NIEUNIKNIONE .

To co pewne :
Najbardziej zaskoczy owa eksplozja katolickie media , na razie działają one w myśl zasady wyrażonej kiedyś w pysznej piosence W. Młynarskiego :„po co babcię denerwować , niech się babcia cieszy „

Dlatego w godzinie eksplozji wierni czując się oszukiwani przez całe lata raczej zaufają mediom ateistycznym niż kościelnym , usłuchają raczej obcych niż nominalnych pasterzy którzy utracili zaufanie ,to już się dzieje , to pogłębi jedynie zamieszanie , wiem tylko tyle … przy założeniu tak może być , jeśli nie wydarzy się „coś „ co przestawi bieg wydarzeń na całe planecie .

Zastrzegam się ,ze to jedynie moja nie poparta dowodem intuicja , przeczucie .Watykan spełnia już dzisiaj role ...kloaki , spełnia ostatnią swą posługę dla Kościoła , zbiera , gromadzi tak jak ongiś Lucyper osoby które wyżej postawiły wierność instytucji niż wierność Panu , po to aby później zabrać ich ...do diabła , po to aby przestali już szkodzić Kościołowi.

A kto trzyma w ręku ster nawy piotrowej ? … nie widzę , na razie papież przypomina trochę chłopczyka siedzącego na dziecięcym , zaopatrzonym w kierownicę koszyku w markecie , kręci taki tym kółeczkiem w lewo w prawo ale i tak gdzie pojedzie wózek to kwestia decyzji mamy ,bieg wydarzeń wykazuje ,ze kreci papież wszystkim … tylko nie kościołem , on już nie sprawuje władzy , lud boży podąża inną drogą niż pokazuje jego pastorał … na szczęście . Jest jak Saul po namaszczeniu Dawida na króla .

===========================

Prywatnie : nie lubię go , do tego mam prawo , za często cytowany jest przez walczących ateistów podważających naszą suwerenność kulturową , polityczna i narodową , za bardzo poświęca uwagę "grzechom ekologicznym niż "raz psu opon uciąć " i stanąć karkiem w stosunku do LGBT , ale to moje prywatne uczucia .

Papież ma głowie bałagan aksjologiczny , nie trzeba się zbytnio trudzić by to udowodnić .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 30 2019 19:50   
Forum

Ja to mam szczęście ! Jakby się zmówiły okoliczności i niebiosa ...żeby mi pomagać , a teraz poważnie :

List kard, Grocholewskiego do znanego abpa to wierzchołek góry lodowej , na razie grzeczny , myślę , domyślam się że w miarę narastania trudności i tarć , w miarę eskalacji dziwacznej masońskiej polityki Watykanu w łonie instytucji te listy będą coraz mniej grzeczne … będzie szarpanina ,chyba trafiłem ...alleluja !
3-4 lata potrzebne są do rozłamu . Rozłamu ?Ja bym powiedział do dotarcia w rejony świadomości wiernych informacji ,że rozłam już istnieje , teraz też istnieje ale nie każdy ma odwagę o nim mówić , ja mam …

Dlaczego Pan nie powiedział Izraelowi ,że zamierza go wywieźć na pustynię ? Bo to miało być tak ,że Izraelici mieli przebywać na pustyni 3 dni a później wrócić do Egiptu . Ten temat jest aktualny , nie wiem ja się domyślam , każdy ma prawo się domyślać , bo już samo wyjście pokazać mogło Izraelowi ,że istnieje jednak świat poza faraonem , że można być wolnym , być POZA KONTROLĄ chociażby przez tylko„weekend” MAM PRAWO PRZYPUSZCZAĆ E JUŻ SAMO TO BYŁO DLA EGIPCJAN NIEBEZPIECZNE i oni to wiedzieli ,bali się tego powiewu wolności , później represje narastały … czy rzeczywiście chodziło tylko o te trzy dni ? To chyba byłby nonsens .

Czy słowa abpa Jędraszewskiego były aż takie przełomowe , odkrywcze ? Skąd ! w wolnej prasie a roi się od docinków na temat owej nastolatki i wyliczania które to koncerny są zainteresowane w jej promowanie , szczegółową wyliczankę zrobiono chyba w prasie hiszpańskiej , tutaj chodzi o to ,że abp. śmiał mieć inne zdanie niż watykańscy urzędnicy i to jest sedno sprawy , oni wiedzą czego się bać … bo to może wywołać efekt kostek domina , przy coraz mniejszym wpływie administracji na lud , może to być dla Watykanu dawka cykuty ….

Co potrzeba kościołowi aby uciec z watykańskiego Egiptu ? Po pierwsze czystość , koszerność , wolność od naleciałości , pierwsze przykazanie Dekalogu . a dlaczego na pustyni a nie w Egipcie ? Ano po to aby wyeliminować obcych z tego co najświętsze , z tego co dostępne dla upoważnionych ,stąd też Ostatnia Wieczerza odbywała się w zaciszu wieczernika a nie w obecności tysięcy ludzi , publiczne msze z dostępem wszystkim także niewierzących skutkują potem profanacją , parodiowaniem Eucharystii jak na „paradzie „równości , wieprze mają swą naturę w której leży deptanie , kopanie tego co święte . Kościół otwarty to bzdura ! On powinien być otwarty jedynie dla pokornych , nie inaczej .

Wiem , byłem na takiej mszy przed-weselnej w której widok wydekoltowanych pań i osób które sprawiały wrażenie jakby nie wiedziały gdzie są , jak i osoby nieustannie zerkających na zegarek to wyjątkowo upokarzające uczucie , do tego administracja średnio się nadaje , POSŁUSZEŃSTWO PRZEDE WSZYTKIM ale komu ? Bogu czy administracji ? Biblia czy to ST czy NT nie zostawiają złudzeń .

Słowa Pana są proste i zrozumiałe nawet dla prostaczków , administracja watykańska tutaj jest zbędna .

Pierwszy element już mamy , to posłuszeństwo ale , posłuszeństwo Panu , nie komu innemu , a drugi , ZDOLNOŚĆ DO PASTERSTWA , a cóż to jest pasterstwo jeśli nie ORGANIZOWANIE ŻYCIA WIERNYCH TAK ABY ŁATWIEJ BYŁO IM SPEŁNIAĆ WOLĘ PANA W TYM PRZEDE WSZYSTKIM ŚWIADCZYĆ O BOGU SWOIM ŻYCIEM ? Pasterstwo to jest właśnie to . Właściwie ...pierwsze lata Izraela na pustyni to ...surwiwal … kto kto nie ma zdolności organizacyjnych niech się za pasterstwo nie bierze , niech zostanie sługą przy świątyni ,odprawia msze , ale po władzę ,po koronę , tiarę nich nie sięga , bo bierze na siebie odpowiedzialność ponad wiele odpowiedzialności , biada tym którzy to uczynili „dla pucu „ dla blichtru pozbawiając baranki Pana bez rzeczywistego pasterza . Nie wiem , nie mogę wiedzieć ilu to z potępionych to ludzie mali którzy sięgnęli porzeczy wielkie nie mogąc ich udźwignąć … jak np. król S.A. Poniatowski ...znamy to . Ilu z naszych posłów to społeczne kukły ? ilu z naszych biskupów to ludzie bez charakteru ?

Zastanawiałem się jak Pan mógł do tego dopuścić , że prawo Mojżesza znalazło się na kartach Biblii ? Prymitywne , niekiedy brutalne i okrutne ale … i tak stanowiło POSTĘP KU SPRAWIEDLIWOŚCI w stosunku do prawa jakim posługiwały się narody ościenne , PRAWO JAKIM KIERUJE SIE LUD BOŻY POWINNO PRZEWYŻSZAC POGAŃKIE CZY ATEISTYCZNE , a nasze prawo przewyższa ? jak może przewyższać skoro go nie ma ?więc czym mamy przewyższać pogan , tym czego nie mamy ? To czysty Marksizm , nie chodzi tutaj o dzieła K. Marksa ale o filmy , komedie z braćmi Marks .

Po cóż ci biedni , nie rozumiejący Biblii teolodzy tak się trudzą skoro jeśli sprawiedliwość nasza nie będzie większa niż pogańska darmo się męczymy , bo i tak nie wejdziemy do jego Królestwa , chyba Jezus nie kłamał ...? Pasterzu -paś baranki Moje , daj im prawo większe niż pogańskie , tylko nie mów o sercu , o kardiologii i internie , prawo to nie serce ani wątroba , an trzustka , to normy społeczne wyartykułowane i przestrzegane i egzekwowane cała mocą społeczności ,jeśli jesteś pasterzem daj prawo zrozumiale a nie rozważania teologiczne pozostające bez związku z rzeczywistością .

Przeczytaj prawo Mojżesza , rzeczywiście jesteś głupszy od niego ? mniej wykształcony ? To ...co Cię wstrzymuje ? Chęć służby Panu [ tak prawodawstwo to służba ] czy chęć bezpiecznego przezimowania na uboczu wydarzeń ? jeśli to drugie ...to nie pchaj się do dostojeństw ...to nie dla Ciebie , ty sobie usiądź w kątku i ...nie przeszkadzaj , to niestety wszystko co od niektórych można wymagać .

Po cóż te wszystkie czary – mary skoro są nieskuteczne ? Po co Panu kościół który nie wiedzie do zbawienia poważnych rzesz wiernych ...co widać

Kościół lokalny który będzie miał odwagę w głoszeniu chwały Pana prawem , będzie sercem chrześcijaństwa , czego tutaj można nie rozumieć ? Salomon potrzebny od zaraz . Tu potrzebna jest nie tylko nowa ewangelizacja ale wręcz nowa biblizacja , ale kto to wie ? skierka ? Kilka innych osób …. mało.

W obecnej chwili papież już nie ma sił aby postawić kontrę takiemu mocnemu wiarą kościołowi , już zresztą akceptuje nieomal wszystko alb prawie wszystko [ także milczeniem ] to co robi kościół w Niemczech , jest bezsilny. ,a za trzy- cztery , pięć lata może przyjeżdżać ... na szkolenia z zakresu ewangelizacji .

Ci co chcą być wielcy , ci co maja w sobie „gruczoł władzy” mają teraz właśnie niepowtarzalną okazję by wejść na karty historii .Nowy Konstantyn Wielki ?... może.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 31 2019 18:14   
Forum

“Zapłać fryzjerce 10 zlotych bo mi zabrakło " , ok .

Nie ma jej "wybyła, bo coś tam" Jak to przed Sylwestrem ,widzę , kolejkę pań , rozmawiają , omawiają , to I tamto I w ogóle wszystko , jak one mogą mówić jednoczesnie o tylu tematach ! taka ich natura ,może nawet się zaprzyjaźnią , paplają , paplają , im wolno.

Ale która z nich jest wierząca ? CZY JEMY CZY PIJEMY CZY CZEKAMY W KOLEJCE DO FRYZJERA NA CHWAŁĘ PANA TO CZYŃMY , był I temat religijny z czego one one same sobie pewnie nie zdawały sobie sprawy, oto młoda sąsiadeczka ,nastolatka stroi się w coś bardzo , bardzo skąpego , prześwitującego z bardzo skąpymi resztkami ...no bielizny [ jeśli to bielizna ]z dekoltem po samą kość ogonową , pozwolić czy nie pozwolić ?

Poznaję niektóre twarze to ...współparafianki ,to takie mają problemy ! tak ,to są problemy , osoba odpowiedzialna za wychowanie , jeśli ma jeszcze sumienie może mieć takie problemy....ale skąd ta niepewność ?

Mówią,że takie czasy i jest postęp [ w jakim kierunku ten postęp ? no... to już jest dla nich zbyt skomplikowane ] zostawmy te panie w kolejce ale co na to kościół ? ...nic ....milczy , jest już martwy , jego wiara nie przekłada sie na życie praktyczne , tak , wtedy jest to wiara martwa .

Jest jedna co mówi ,że nie wypada , że nie przystoi , osaczona ...we własnej parafii ...szuka wzrokiem wsparcia , nawet u chłopa stojącego opodal ,

Eh ! raz rodyła maty , raz treba pomeraty ! Rzucam owe dziesięc złoych pod lustro , jak przyjdzie to się domyśli i mimochodem rzucam uwagę ,że poradzi sobie dziewczyna w życiu , zaradna jest , na pewno poderwie jakiegoś businessmana bo potrafi kręcić pupą [ no...nie użyłem słowa "pupą" ] a jak się jej nie uda to też sobie pradzi ...w agencjach twarzyskich też dobrze płacą ... wyszedłem obawiajac się linczu ....zobaczyć ich zdumione spojrzenia ...bezcenne , dla starego złośliwca to skarb !

========================
Drogi Młody Wikariuszu ! nie mów nic o tym ,że Chrystus przyszedł nas zbawić świat i weź się lepiej za najbliższa okolicę, parafię ,żeby to Twoje nauczanie do czegokolwiek się przydało . Zanim dokonasz ewangelizacji świata to .... zrób porządek pojęciowy w najprostszych zda się sprawach .

A jak Tobie proboszcz nie pozwala mówić do ludzi z sensem i do rzeczy , to nie wzywaj do "dawania świadectwa " bo z tą Twoją nauką o tym jak to "Chrystus odmienia nasze serca " to .... zakładajac ,że ktoś powtóry wspołecznym otoczeniu Twoje słowa z ambony jedna rzecz jest pewna :

do nigo taka mowa np. u fryzjera nie trafi i jest to raczej ośmieszający kościół tekst , nie dziwię się zatem,że wierni nawet nie usilują powtarzać Twoich słów , to nie masochiści ,

a druga rzecz jest niepewna ....kiedy w końcu zadzwonią po pogotowie bo delikwent zdaje się życ w wirtualnym świecie , autyk ?

Drogi Księże nie tylko nastolatki żyją w w abstrakcyjnej , wirtualnej , komputerowej rzeczywistości ...Ty też w niej żyjesz ! Twoja nauka jest NIE DO ZASTOWOWANIA, jeśli Mesjasz jest Twoim nauczycielem to weź z Niego wzór i...zstąp w końcu na ziemię .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 01 2020 18:36   
Forum

Nie Darku , kościół potyka się nie o doktrynę wiary ale o kretowiska , rozmów u fryzjera , o np. zaplugawioną polszczyznę , o wszystko co małe , za dużo w nim wielkich ludzi ! oni małych rzeczy nie widzą .

Jaka jest sprawa społeczna którą jako jedyną porusza kościół ? pijaństwo i co ? abstynencja ???!!! "oczadzieli "? kiedy wrócili z Marsa ?

Zanim się wejdzie na Himalaje abstynencji to może by było rozsądniej wejść na Śnieżkę umiejętności picia alkoholu , co ? widzisz ci oderwani od życia ludzie uważają ,ze ich wezwania , chyba coroczny list pasterski cokolwiek dadzą , a ja człowiek żyjący bliżej naszej planety uważam ,że jak się nazwie człowieka którego zawartość żołądka opuściła gwałtownie ciało patałachem , pętakiem który … nawet pić nie potrafi, to jest to skuteczniejsze niż bogobojne labidzenia , nauczenie wiernych aby przy stole umieli powiedzieć "mam dosyć już dalej nie piję " to cel bardziej przyziemny ale … możliwy , ale kto się tym zajmuje ? ludzie z "Olimpu " ?

Kościół … ? kiedy on będzie kościołem zwykłych , normalnych ludzi , nie byłem na pasterce , straciłem nadzieję ,że ktoś w tym dniu będzie mówił … ludzkim głosem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 01 2020 21:33   
Forum

Bingo ! tutaj Cię mam , jeśli jak sam twierdzisz ,ze to kwestia bardziej skomplikowana , że to nie chodzi tylko o świąteczne biesiadowanie to jak inaczej da się to opisać ?

Gość [ coraz częściej też i panie ] nie potraf ogarnąć własnego życia i mówiąc kolokwialnie "zalewa robaka " tak ?

a dlaczego zalewa onego robaka czyżby owa nieporadność była wynikiem tego ,że jego duszpasterze nie potrafili nauczyć go żyć zgodnie z prawidłami religii ? albo nie nauczyli ...albo one są "d-d" proste ?

A czy oni w ogóle tego uczą ? nie uczą ! przejrzyj kazania , na 100% nie uczą , powiedzą ,że tego ma uczyć rodzina a … w temacie kto nauczy rodzinę ..nic nie powiedzą.

Tak tutaj masz rację , trzeba wniknąć głębiej , poznać człowieka , jego problemy , jeśli to pasterz to to zrobi , jeśli to tylko najemnik to ucieknie i … zaapeluje do np. organów państwowych aby "objęły rodziny alkoholików należytą troską " de facto przyznając się między wierszami , że ...to nie są ich baranki ,i że oni nie są pasterzami tylko najemnikami , czy popełniłem jakiś błąd w dociekaniu ?

Ja nie atakuję pasterzy , tych w zasadzie nie ma albo są w znikomej liczbie , JA ATAKUJĘ NAJEMNIKÓW .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 02 2020 13:32   
Forum

Kiedyś onego czasu podczas trwania obrad Sejmu grodzieńskiego poseł Filip ze wsi rodowej Konopie wyrwał się zabrał głoś tak dalece od materii obrad odbiegając ,ze wesołość wywołał powszechną , więc i ja wcielam się w jego rolę .Eh ! a co mi tam !

Panie Redaktorze ! ten Pana tekst wkrótce zniknie ...był za dobry , zostanie zastąpiony innym , niekontrowersyjnym , grzecznym i ...nie czytanym . Czy uważają biskupi ,ze laikat ego nie widzi ? jeśli tak to mają te wszystkie cechy które miał k.k. przed reformacją i np. Cesarstwo Astro -Węgier przed pierwszą wojną światową , Patrzę na twarz i myślę ,ze Haska to Pan jednak czytał ... świat się śmieje . To po co EP prasa która nie jest czytana? al to ich problem .

Czy rzeczywiście instytucja myśli ,ze laikat nic nie wie o "liście dyscyplinującym " kard. Grocholewskiego do abpa J. po którym "zmienił zdanie " ?

Czy rzeczywiście w instytucji jest takie zdanie o laikacie ,że nic nie wie o tym ,że p. H. Clinton "wyrwało się " to ,że Biały dom był zaangażowany w usuniecie B16 ?

Czy rzeczywiście biskupi uważają laikat za idiotów [ pardon } i myślą ,ze laikat nie dostrzega miękkiej postawy wobec tak kardynalnych grzechów jaki niosą ze sobą środowiska LGBT a nie zauważy jakichś brewerii w "grzechami ekologicznymi "

Jest Pan zbyt światły ,żeby uwierzyć ,że to brzydki Luter powiesił swoje tezy na drzwiach świątyni i tak zaczęła się reformacja ? nie , Pan wie ,że to zaczęło się od pęknięć j/w i UTRATY POWAGI przez watykan , a jak to jest niebezpieczne dla apostoła to ...odsyłam do Dz. A i św. Pawła w Atenach .

Pozdrawiam .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 02 2020 18:48   
Forum

Co był zrobił n jego miejscu ? Ano zacząłbym ...myśleć , zastrzegam się ,że nie muszę mieć racji gdyż moja wiedza jest szczątkowa , co bym zrobił gdybym był na tym miejscu jakie znam albo ostrożniej jakbym był na miejscu jakie myślę że znam .

1. Przyjąłbym do wiadomości ,że chwiejna jest ludzka fortuna , raz się jest na Golgocie a raz tłumy chcą uczynić z ciebie króla , w tej chwili , po watykańskim skarceniu przyjdzie trzymać buzię na kłódkę .

2. Przyjąłbym do wiadomości ,że błogosławieni są cisi , bo do ich należy ziemia , gleba należąca do kościoła która teraz leży odłogiem .Przyjąć do wiadomości to ...że to w istocie błogosławieństwo bo milcząc i działając osiągnąć można więcej niż mówiąc .

3. Przyjąć należy ,że kościół ciągną dwa konie , jeden słabszy a drugi silniejszy , przyjąć należy to ŻE JEDEN Z NICH JEST SILNIEJSZY , Jeroboam wziął większa część niż Roboam , stawając na czele laikatu , stał się silniejszy , przyjąć do wiadomości ,że oba te konie zaczynają ciągnąć w odmienne strony i rozerwanie wozu jest nieuniknione , to kwestia czasu.

4. Przyjąć należy , że czas gra na korzyść tych co maja odmienne zdanie niż Watykan , ten będzie słabnąć , to już się dzieje , a skarcenie ? To jet tak jak z tymi opozycjonistami co to odsiadywali wyroki a potem potem to były „rany bojowe „ które nobilitują dają mandat do sprawowania władzy , po prostu uwiarygadniają , zachować się jak szachista którego myślenie wyprzedza czas .

5. Ow czas milczenia wykorzystać na działania materialne , kilka inicjatyw społecznych w ramach laikatu [ niekoniecznie osobiście , mogą podwładni ] może stworzyć sytuację w której wyrośnie nowy Jeroboam a w jego archidiecezji dzieją się rzeczy których brak w innych i jego ewentualne usunięcie będzie nad wyraz ryzykowne , tak jak owego czarnoskórego kardynała , kto ruszy duchownego mającego za sobą „masy ludowe „ Pan da siłę swojemu ludowi , ld da sile swojemu poecie .

6. A gdyby nawet ruszono to będzie to quasi- męczennik , jeszcze groźniejszy na wygnaniu niż na stanowisku .

7. Ale co ja tutaj … żeby tak było to ów duchowny musiałby mieć charakter ambicję [ zakładam że to ma ] i UMIEJĘCTNOSĆ ORGANIZOWANIA ŻYCIA KOŚCILENEGO .. A TEGO JUŻ MOŻE NIE MIEĆ ... Z TYM WYKSZTAŁCENIEM , a do niewiedzy się nie przyzna ...jak wszyscy duchowni , a zapytać się laikatu ...nie tego nie zrobi.

W takim razie powyższe punkty to ...pisanie palcem po ...wodzie

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 03 2020 17:00   
Forum

Grzmi ... Australia , Irak , z ostatniego programu p. Pospieszalskiego zapamiętałem słowa teologa "Bóg nie pozwali drwić z siebie bez końca ", to jest początek "tego" czy za jakiś czas ?

Może to tylko ostrzeżenie ? nie wiem , wiem . Jeśli już Pan zacznie robić porządki … to co tymi w Watykanie którzy SPROWOKOWALI TAKĄ SYTUACJĘ ,taką ,że oto Głowa Kościoła zacznie Osobiście wymiatać śmieci z kościoła … to boję się tej "miotły " odłamki mogą polecieć na postronnych. Co z tymi którzy będąc w istocie posłusznymi szatanowi zmieniali sens słów Biblii, pomijali całe jej istnie fragmenty albo wygłaszali "kazania" bez jakiejkolwiek treści tak" na alibi " ? nie wiem , nie wiem ,

Tutaj nie ma mądrych , wiem tylko to ,że struktura kościoła wyłączająca cale rzesze wiernych z możliwości wpływu na grzeszne działania instytucji to implikuję bezkarność tej ostatniej co teraz widać teraz ostro i wyraźnie , a w efekcie końcowym skutkuje to boską karą , to wiem na pewno oprócz mojego oceanu niewiedzy.

Nie może być tak aby zdrady , kaprysy i brewerie nielicznych powodowały szkody tak wielu , nigdy w historii kościoła tak wielu nie doznało takiego zgorszenia od tak niewielu .

Dlatego uważam ,że po boskiej interwencji odtwarzanie struktur w tej postaci jakie są obecnie tj. jest , postaci gwarantującą odpowiedzialność instytucji "przed Bogiem i historią "[ a co to jest w praktyce ?] z wykluczeniem odpowiedzialności przed CAŁYM KOŚCIOŁEM uważam za grzech przeciw racji stanu kościoła , reszta jest milczeniem , wszystko widać … jak widać to po co skomplikowane dowody ?

Jet cos ze nie z demona , oto jak coś się zacznie to będę z uciechą słuchał kaznodziei którzy jakoś bieżącą sytuację będą się starali wytłumaczyć a wszystkie ich skompilowane wywody obali dziecko jednym prostym pytaniem : GDZEŚCIE BYLI DOTĄ D?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 04 2020 15:49   
Forum

No a jak wyobraża sobie „krajobraz po bitwie” ? Owa zbezczeszczona świątynia , tak myślę ,że to jedynie szczyt góry lodowej , wyjdą na jaw czyny i rozmowy . Krajobraz po bitwie to dominujący strach przed boską karą , kto ośmieli się kontynuować to co do niej doprowadziło tj. kto ośmieli się odnawiać instytucję w tym kształcie jaki doprowadza do kary ?

To jest szansa dla laikatu , min ze względu na deficyty intelektualne obecnych elit zarządzających kościołem , ONI NIE SĄ W STANIE WYOBRAZIĆ SOBIE KOŚCIOŁA INNEGO NIŻ TEN W KTÓRYM ŻYJĄ a poza tym przygniecie ich odium win z góry eliminujący ich od znaczącego wpływu na kościół w strefie innej niż przyświątynna .

Co ja mogę innego wymyślać , Malachiasz obecnego papieża określa jako ostatniego ...co być może , to wydaje się być coraz bardziej prawdopodobne , to ostatnie tchnienia Watykanu , co ? że Jak Paweł II i inni wielcy ? to okazuje się być jedynie kwiatkiem na gnojowisku , decydują tak jak w przypadku człowieka o jego zgubie lub zbawieniu decydują ostatnie jego chwile .

Ale jak „boska miotła „ zrobi porządek to zaczynać należy od początku ,od ST , od podziału na króla , wodza i arcykapłana , ot duet Mojżesz -Aaron . Arcykapłan bez wodza prędzej czy później doprowadzi kościół do zguby do złotego cielca ...co widać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 06 2020 14:53   
Forum

Oczywiście ,że jestem nacjonalistą , narodowcem , to jest to samo tylko ,że jedno słowo jest pochodzenia łacińskiego a drugie polskiego . Ale to wcale nie znaczy ,ze jestem gorącym zwolennikiem tego ugrupowania .
Tutaj w tych rejonach geograficznych taki NACJNALIZM BEZ BOGA JET POZBAWIONY RACJI BYTU .cały dziewiętnasty wiek to nieustający ciąg powstań , insurekcji , rabacji , krwi i męczeństwa i ..nic , i przyszedł rok 1919 i owa WYMODLONA niepodległość przyszła nieomal sama .

Cofnijmy się do ST Pan powiedział Izraelowi ,że o ile będą wypełnić Jego polecenia wrogowie Izraela będą i Jego wrogami , Izrael był słabszy i od Egiptu i od np. Asyrii kiedy odchodził od Boga odchodził też od niepodległości . Kiedy zachowywał wierności przymierzu to bywało i tak ,że za sprawą Jahwe wrogowie Izraela ...sami bili się między sobą , bywało i tak ,że za sprawą boskim dopustem wrogowie Polski bili się między sobą …

=================================

KTO PODNOSI RĘKĘ NA NARÓD DOCHOWUJACY WIERNOŚCI BOGU PODNOSI RĘKE NA BOGA . I to się dzieje i teraz .my jesteśmy słabsi mniejsi niż Niemcy czy Rosjanie , obawiam się , że „gdyby co do czego doszło USA nie będą się o nas bić ...tylko Bóg pozostanie wierny ...o my jesteśmy mu wierni .

Zauważmy ,ze wszelki siły kosmopolityczne antypolskie są też i antychrześcijańskie ,tak jak za komuny były internacjonalistyczne i opowiadały się za ideologią dialektyki marksistowskiej tak tez i dzisiaj są „progresywnie lewicowe” [ co to za dziwoląg językowy nie proście j powiedzieć po prostu ateistyczne ] i antypolskie , kosmopolityczne , nie jeden raz ...to ci sami ludzie , a więc nie to czy ktoś jest komunista czy nie ale to czy ktoś jet wierzący cy nie jest GLOWNYM MOTYWEM POSTĘPOANIA a ideologia ...ta można zawsze dorobić czy zmienić …
Walka z kościołem na gruncie zwalczania narodu który zachował jeszcze bodaj szczątki swej tożsamości chrześcijańskiej przebiega na różnych płaszczyznach :

Po pierwsze na gruncie umacniania jego kompleksów społecznych , naród mający poczucie niższości , ktoś kto uważa jest czymś gorszym nie jest w stanie NARZUCIĆ SWGO ŚWIATOPOGLĄDU ...bo jest słabszy , a ewangelizacja to właśnie nie co innego jak narzucenie światopoglądu na gruncie Biblii .

Chwała tobie mój wtedy będący na rauszu cięty w języku kuzynie ,chwała ci za to ,żeś przy kielichu na wywód że tam w e Francji w Europie robi się to tak a tak a my Polacy postępujemy inaczej zareagowałeś w ten sposób że odwróciłeś pojęcia , zapytałeś jak to jest że ci Francuzi śmią postępować tak to a tak a nie tak jak to to robi w Europie , a to nie wiedza jak postępują Polacy , nie mają ...atlasu geograficznego ? Eh! Widok bezcenny zauważyć wybałuszone ze zdziwienia oczy biesiadników !

Ale najgorszy cios w naród , w jego jedność narodu polskiego tj PODSTAWĘ EGYSTENCJI KOŚCIOŁA przyszedł ze strony kościoła , kosciół sam sobie strzelił w stopę co widać właśnie dzisiaj szczególnie ostro w dobie jego erozji , jakby to nie było absurdalne , oto naukę o narodzie o wspólnocie zastąpiono nauką o „człowieku [ do dzisiaj nie wymienia się jego nazwiska } efekt pozbawionego poczucia wspólnoty, wsparcia owego „człowieka „wysyła się na SAMOTNY bój z doskonale działającą machiną ekonomiczno – ideologiczną a by „dawał świadectwo „ a teraz niech mi będzie wybaczone moje OSOBISTE zdanie , tak mogą postąpić abo idioci albo dywersanci .

===================================

Na siostrzanej stronie pojawił się temat „Czego wymaga od na Bóg „ alleluja ! To jednak czego wymaga OD NAS a nie OD CZŁOWIEKA . No czego od nas wymaga ? BYCIA ŚWIATŁOŚCI TEGO ŚWIATA , a że światłość to nie ciemność więc wszelkie próby zatarcia różnić ujednolicenie zła i dobra ciemności i światła , owo poszarzenia światła np. jednym prawem europejskim są atakiem na Boga , bo na atakiem światłość , niedawno krzyczeli „konstytucja , konstytucja ! A teraz już nie teraz prawo europejskie , prawo europejskie ! tak szybko zmienili poglądy ? Nie oni zmienili poglądów ani celów zmienili środki , cele są te same : walka z kościołem via walka z narodem który jest mu wierny .

=======================================

Tylko dwa razy ruch narodowy w XX wieku odniósł sukces , w negatywnym sensie swego istnienia ruch faszystowski w Niemczech i ruch społeczny „Solidarność „ w Polsce , co je łączy ? Tak , w obu przypadkach sukces , sukces tych złych i tych dobrych ,ano JEDNOSĆ W DZIAŁANIU , na co dzień , w szarym życiu poza ławami parlamentu .

Ruch społeczny to nie to samo co partia , ale kto zna różnicę pomiędzy tymi pojęciami ! Dlatego myślę ,że Konfederacja pomimo kilku niepospolitych umysłów skończy jak „ Liga Polskich Rodzin „Samoobrona „ nowoczesna „ Ruch Palikota „itd skończy jak ...kościół w Zachodniej Europie czy tak jak kruszący się kościół w Polsce , ...brak struktury społecznej , ot co , jedynie sam zarząd ,same tylko pyskówki w sejmie , nawet błyskotliwe nic nie zmienią .

====================================

Papież Franciszek ostrzega przed pokusą wiary w to ,że naprawa kościoła jest możliwa przez ZMIANY STRUKTRALNE ,pokusa ?a … a w związku z jakim przykazaniem , jakim rodzajem grzechu ?

Ręce opadają , a w jaki sposób wyeliminować wszelkich szkodników kościoła jeśli nie przez zmiany strukturalne co ? Duchowo , telepatycznie , albo się nie kompletnie nie zna na zarządzie instytucja albo ...albo zdrajca , wiem ostre , ale czy nielogiczne ?

=============================

Ale jest i coś dobrego , EP niechcący dostarczył nam papierek lakmusowy „ swoisty „test ciążowy „
test wiarygodności EP , po czym poznać że ma szczerą intencję odnowy ? ano ..po wigilii Bożego Narodzenia , jeśli nie przywróci tą arcypolską tradycję , niepowtarzalną atmosferę postu wigilijnego to mamy ostry dowód że podnosi rękę na tradycję , wielowiekową tradycję tego narodu , tradycję co to spajała pokolenia ,zatem wszelkie wezwania bez naprawy zła przez siebie uczynionego do odnowy są łgarstwem na zasadzie co by tutaj powiedzieć aby nic się nie zmieniło , no ...jak mówi że odnowę należy zacząć od siebie ...to nie pokaże że jest wiarygodny .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 07 2020 12:25   
Forum

Naucz się liczyć Kolego ! Ilu duchownych jest w k.k. ? nie chce mi się zaglądać 20 -30 tys. ? ilu pracowników zatrudniają koncerny medialne , nie wiem rzyjmimy ,ze tyle samo , ok ? i co z tego ?

ile z przekazu jawnie lub skrycie propagowanego gender trafia d społeczeństwa ? na poziomie parafii takich testów , przekazów , ostrzeżeń ...nie ma , sam jestem religijnym "powsinogą " który co jakiś czas zagląda do innego kościoła , tego tematu … nie ma . Więc kto ma więcej CZYNNYCH i do czegokolwiek przydatnych "żołnierzy " w tej materii kościół katolicki czy genderysci ? oni w kategoriach aktywnych , zdolnych do walki kadr ...są więksi jakby to śmiesznie nie brzmiało .

Ktoś mówił ,ze kościół ma ileś tam milionów członków , co ? kogo ?CZŁONKÓW ? a co to jest statystyczny członek kościoła i JAKIE MA UPAWNIENIA ? wtedy wyjść może na to ,że to są ludzie po prostu zarejestrowani w kościele ….bez jakiegokolwiek wpływu na rzeczywistość , na tej samej zasadzie wpisuje się na listę np. czekających w kolejce do kardiologa , możesz czekać , patrzeć i milczeć i to są całe Twoje uprawnienia …
.

Co ,ze EP co jakiś czas śle apele do "mężnego wyznawania wiary /" ale pod jakim przywództwem , kto dowodzi tą "armią " , nie rozwijam bo wpadłbym w bardzo, bardzo gorący temat .

Jakbyś nauczył się patrzeć w kategoriach policzalnych , matematycznych to wszystkie te zagmatwane problemy kościoła stały by się prostsze , życie nie jest aż tak bądź skomplikowane to my je gmatwamy. Więcej cyfr mniej słów , ot co .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 09 2020 12:32   
Forum

Abp. Ludwig Schick mówi ,ze nit nie chce schizmy , ok. wierzę , mówi prawdę Niemcom się to się nie opłaca bo nie chcą być zepchnięci na ubocze chrześcijaństwa , Watykanowi się też to nie opłaca ze względów np., finansowych czy prestiżowych . Ale nikt nie pyta czy to jest dla Pana opłacalne : ciekawe , a jak by w tej sytuacji postąpił Pan , pamiętam , ze onego czasu zostało przy Nim jedynie dwunastu , ale On wolał odesłać tamtych chwiejnych niż psuć kościół ...TO JEST DROGA PANA , ciekawe , trochę czytam , i jakoś nie słyszałem odniesienia się do tego fragmentu Ewangelii …

Jedność instytucjonalna kościoła nie jest pierwszym przykazaniem Dekalogu , pierwszym przykazaniem jest nie będziesz miał …. itd.

A schizma już jest , coraz bardziej widoczna ale nikt tym nie mówi ...bo nie jest potwierdzona stosownymi pieczątkami … ot i „mocna wiara kościoła „ Niekiedy zabieg chirurgiczny amputacji jest niezbędny dla uratowania życia pacjenta , ale co zrobić kiedy całość organizmu jest zakażona , zainfekowana ? Potrzebny jest cud ...cud interwencji Naczelnego Lekarza .

Kościół Niemiecki a pozostała jego część ? Jaki jest stosunek między nimi ? to tak jak z ludźmi na rozdrożu które już pokonali , jeszcze się widzą ale są dla siebie coraz mniejsi , żeby „nie pić „ do jedynie Niemców - drogi instytucji i wiernych mają się do siebie podobnie .Jesteśmy dla siebie coraz to mniej widoczni ,mniejsi aż w końcu utracimy się z pola widzenia , lecz czy Syn Boży znajdzie wiarę kiedy wróci ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 11 2020 12:59   
Forum

A co jest najważniejszym tekstem ekumenicznym w Biblii ? no...Ojcze nasz , tak tak właśnie to , chleba NAZEGO POWSZEDNEGO , daj nam dzisiaj ? „owo” daj może oznaczać WSPÓLNE ZDOBYWANIE CHLEBA CHRZEŚCIJAN , tak jak kiedyś Żydzi na pustyni … to jest jednością ? Ja bym powiedział podstawą materialną jedności , wspólnym dzieleniem się , sprawiedliwym podziałem , jeżeli sprawiedliwym to i implikuje to powstanie WSPÓLNEGO PRAWA . To tak jak z ….Eucharystia powstała ona jako no..pierwotnie była posiłkiem , chlebem powszednim .
Dowodów nie trzeba , te wszystkie dziesięciolecia bezowocnych debat ekumenicznych teologów , czyż nie jest to dowód materialny na to ,że teolodzy zaczęli ze „złego końca „ nie od tego powinni zacząć …

Pan w. jest pastorem u baptystów , wtedy był młodym człowiekiem , „wtedy „ załatwił mi lekarstwo a zatoki absolutnie niedostępne na rynku polskim , ale my...o religii nie rozmawialiśmy bo wtedy „byśmy się, pozabijali „

Jeśli miałby być jakiś kataklizm , oby nie ale ..chyba będzie , to właśnie to może być osnową jedności właśnie to , wspólne poszukiwanie chleba , wspólne zdobywanie go , tylko trzeba o tym pomyśleć wcześniej , teraz , ale kto o tym myśli zawczasu , poczekamy , zobaczymy a potniej będziemy improwizować ot, panny z przypowieści ,te pozbawione wyobraźni .

Ale to dowodzi jednego , człowiek jest istotą duchowo – cielesną ale owa duchowość jest ….słabiutka , krucha piszę ,bo jak obserwuję bieg wydarzeń , ich dynamikę to a jakiś czas potrzebny będzie dialog ekumeniczny z ...kościołem katolickim w Niemczech , jakby dynamika zdarzeń była podobna i nieprzerwana to być może bliżej nam będzie do np. kościoła augsburskiego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 12 2020 13:50   
Forum

No to inaczej , kościół , Polska , Europa zachorowały na chorobę „kaczyzmu „ a co to jest ? To jest miemanie ,że jak się ma do dyspozycji aparat państwowy to ma się ABSOLUTNĄ ZDOLNOŚĆ DO KSZTAŁTOWANIA STOSUNKÓW SPOŁECZNYCH .
Nic bardziej mylnego .
Oto zaborcy czy komuniści mieli to wszystko plus niemal 100% aparatu propagandy i co ?i g....o.
Partia rządząca ma wszystko ? No , bez przesady ale posada sporo i co ? osiągnęła „szklany sufit „ którego nie przeskoczy , którego jest w stanie osiągnąć lepszych wyników .

Obecny papież jest władcą absolutny na Watykanie i co ? coraz więcej osób prostych niewykształconych osób mówi „nie lubię tego papieża” itd. itp. .

Cofnijmy się do Ks. Daniela . Oto kamień ugodził w monument władzy w PODSTAWY władzy światowej spowodował jego upadek , co się rzuca w oczy właśnie te PODSTAWY . Chrystus narodzony w rodzinie cieśli był u podstaw społecznych , jeśli instytucja to uczniowie Jezusa toteż powinna być u podstaw społecznych ...ale nie jest , widziało się oj widziało księży o których można powiedzieć „paniska „

Największy błąd w myśleniu kościoła spowodowała pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny , ta pierwsza ,każdy powtórzy „niech zstąpi Duch Twój i odnowi ...” ale jakoś zapomina się ,że kilka słów przedtem powiedział papież „wołam z głębi tego tysiąclecia „ a cóż to znaczy , oto powoływał się na dziecięctwo mrówczej pracy tych rzesz niepoliczonych w dziele ewangelizacji ….to instytucji jakoś umknęło , oto mamy do czynienia z „kościołem wiecowym „ [ coraz mniejsze te rzesze ] urządzimy „pokaz siły „ a potem będzie ewangelizacja ? Eh ! Musiałbym użyć słów obelżywych ... reszta jest milczeniem , każdy widzi

Czym się różni pasterz od najemnika , oto pewien mądry ksiądz powiedział mi iż obraz ojca [ dobrego ojca ]tego ziemskiego jest archetypem tego Niebieskiego , on pracuje na rzecz dziecka i ...nie liczy na zwrot , on to co daje daje z miłości [ miłość nie dochodzi swego św. Paweł ] … najemnik liczy pieniądze , po tym ich poznajemy , na całe szczęście kapitalizm powoli bo powoli ale uczy wiernych liczenia , patrzenia na ręce , to przyniesie wyniki , ale jeszcze ni teraz . Przebiegli jako węże …? oby .

Praca u podstaw , wymaga wysiłku który daje swe owoce po latach , po wiekach , był taki moment w dziejach kościoła ,ze wydawał się ,że już zniknął , był jak mówi autor „religią uliczników „ …. ale przetrwał , jak ktoś nie nie jest w stanie pracować na rzecz tych przyszłych pokoleń a tylko na własny doraźny zysk NE KOCHA BOGA CHOCBY W CO DRUGIM SŁOWIE KAZANIA UŻYAWAŁ SŁOWO MIŁOŚĆ , ot cymbał brzmiący .

A owe niepowodzenia kościoła które każdy widzi ale kościół o nich nie mówi to również efekt walki której nie podejmuje ,to taki „kaczyzm „ mama władzę więc muszą mnie słuchać a tutaj ...”psinco „ blamaż .

Oto są cale rzecze ludzi wychowane w tradycji sprzedajności interesu narodowego a...co za tym idzie i religijnego na rzecz obcych , prawo na nie nie działa , a kościół , instytucja sprawia wrażenie jakby myślała że jak ma „okienko w telewizji „ to klękną ...otóż nie klękną , bo to wymaga dojścia i dojścia OSOBISTEGO , tak jak to robił Chrystus do podstaw społecznych , kościół tego nie robi . Czy to znaczy że oni , ateiści nie tolerują kościoła , no...trochę tolerują , jak im będzie mówił o miłości która wybacza wszystko , to dlaczego nie ?będą tolerować Chrystusa ...prawe jak Buddę .

Czasem zdarza mi się coś dobrego powiedzieć i młodych księżach , oto do księdza przychodzi wdowa z płaczem i prosi aby ksiądz mocno pokropił trumnę bo jej już nieżyjący mąż „mocno grzeszył” [ my nazywamy ten bok „blokiem wojskowym „ ...młody miał refleks …

„ja bym sprowadzał tutaj i cysternę ...jakby to coś dało „

Ot praca u podstaw, oto rzesze teoretycznie wierzących ludzi ma w w sobie wiedzę religijną na poziomie dziecka , nie mają podstaw , ale kto uczy i podstawach ? Kościół „pod wezwaniem Zbigniewa Religi „ taki co to tylko o”otwieraniu serca na słowo pana „ albo jak to można ofiarować światu Chrystusa „ no... po owocach ich poznajemy … ich najemników , wiem ostre.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 14 2020 16:17   
Forum

Myślę że dzień 12 bm będzie miał dla kk. w Polsce znaczenie podobnie jak ongiś owa 95 tez Lutra przybitych do drzwi świątyni w roku pańskim 1517 . Co się stało ? Na falach telewizji T użyto zdania głoszącego ,że :

W KOŚCIELE DZIAŁA PIĄTA KOLUMNA ,

i to nie jest jakiś tam skierka z zakątków Sieci ale publikator mający rzeczywistą silę społeczną większą niż EP . W kościele działa piąta kolumna, to jak by powiedzieć : między nami są zdrajcy .To było na marginesie sabotażu w związku nieobjęciem stanowiska biskupa Warszawy przez abpa Wielgusa .

To jest tak jak z ziemnymi wałami przeciwpowodziowymi , wystarczy zrobić jedną szczelinę ...dalej ciśnienie wody alias ludu bożego zrobi resztę , to już się stało ….Chwała tobie Panie .

Oczywiście nie wszystko na raz ,na razie nieśmiałe sugestie personalne [ bez nazwisk ]o tym ,że np. nuncjusz nie był zachwycony ową kandydaturą a potem poszukiwania osoby [ osób] które pomogły ateistycznemu spiskowi medialnemu w atakach na osobę infułata , na razie to tylko sugestie , potem będą nazwiska , to niestety nieuniknione w dziele oczyszczania kościoła z dywersantów , ale kiedy ? kto ? duchowni czy dziennikarze ?Nie wiem , wiem ,że tego już się zatrzymać nie da , spisane będą czyny i rozmowy .

Ponoć wtedy była w Niemczech pogodna jesień … i w tym dniu ludzie rozeszli się do domów nieświadomi przyszłości jakie wniósł do historii kościoła ten papier . My tez jesteśmy nieświadomi tego co się stało , to tylko program publicystyczny jakich wiele .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 16 2020 17:15   
Forum

p. Hołowni odmówiono komunii św.... czyżby jeszcze byli w Polsce duchowni bojący się bardziej Boga niż ludzi ? … alleluja !

Może to powrót do zasad logicznego myślenia w kościele ? za dużo bym chciał ? to rzeczywiście tak dużo ? niestety spodziewam się ,że to tylko , tak myślę, pojedynczy niezłomni , ale dobre i to .

To jednak policzek dla tej układającej się światem za wszelką cenę duchowieństwa , jeśli tak , to rozłam w kościele będzie postępować a to tylko jedno z wielu pojawiających się pęknięć .

Oho ! już spodziewam się głosów oburzenia w "politycznie poprawnej " części jeśli nie duchowieństwa to tych co to w "branżowej telewizji " są za "kościołem otwartym

Ja to mówię tutaj , mówię bo takiego pytania nie słyszałem z ust duchownych czy osób publicznych będących w TV ,ateiści i "malowani wierni " mówią kościół otwarty , ale dlaczego zwykle nie słyszę kontry ? otwarty ?ale na co otwarty ? na milczącą aprobatę grzechu ? a swoją drogą kto pozwala określać ateistom jaki powinien być kościół ? to oni mają nam dyktować jaki powinien być ? oni mają pastorał w ręku , no...ale tak się zachowują bez widocznego oporu gremiów kościoła .

Cóż , lepiej późno niż wcale .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 17 2020 15:53   
Forum

Szanowny Panie Redaktorze ! Trzeba się jasno określić , ok. zawsze klarowna postawa nie była bliższa , tylko KTO ma to zrobić , ja ? Pan Redaktor ? a...kim my jesteśmy ? Jasno określić postawę kościoła powinni jego namiestnicy , czy tak ?

A na czym takie jasne określenie w praktyce ma polegać ? na tym ,ze wyśle stosowne oświadczenie ? a co to da ? To w stosownych urzędach nie mają koszy naśmieci ?
A niby dlaczego miałbym to robić ? Jeśli jakiś infułat sprawia wrażenie jakby za chwilę chciał się całować z wrogiem w imię oku i tolerancji to kimże jestem ja , żołnierzem który „wyrwał się przed szereg " ?
A teraz tradycyjnie to co najbardziej pikantne , czytam Pana teksty i widzę w nich elementy logiki , raczej nie spotykanej u innych publicystów katolickich [ byle czego nie czytuję ] Pan wie i ja wiem ,że takie wzywanie do walki armii której dowódcy dezerterują nie ma większego sensu , z logicznego punktu widzenia wyjścia są dwa ,

albo hierarchia SERIO WEŹMIE SIĘ ZA PASTERSTWO [ CZYTAJ ZA POLITYKĘ } ALBO LAIKAT WYBIERZE SOBIE LEPSZY ZARZĄD , może się Pan oburzać ale takie są prawa poprawnego myślenia i ...historia , kiedyś sprawami zarządu , pasterstwa zajmował się namiestnik boży Mojżesz a arcykapłan Aaron strefą przyświątynna , a później w średniowieczu sprawami j/w zajmował się cesarz , świeckie ramię kościoła , nie duchowni , jak Pan [ słusznie } zauważył potrzebne są ZDECYDOWANE czyny a nie niezdecydowane słowa instytucji , Mądrej Głowie dość po słowie więc kończę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 18 2020 19:23   
Forum

Fajna ta instytucja k.k.

Ojciec Kramer z Opolszczyzny otrzymał zakaz , knebel na działalność mediach publicznych , a co on takiego powiedział ? ano dostrzegł pękanie spójności kościoła , zanik spójności tj. to co w co bystrzejszych przedstawicielach laikatu jest już z od dawna wiadome i oczywiste przypomina to trochę ostatnie lata monarchii francuskiej , dwór królewski też myślał ,że lud wierzy i poważnie traktuje co ona sam , doradcy miłościwego pana wymyślą , nihil novi , śmiać się czy płakać ?

Jakżeż duchowni są naiwni !

rzeczywiście myślą ,że laikat nie potrafi kojarzyć faktów ? i co dalej ? chcą być traktowani poważnie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 19 2020 20:24   
Forum

wymyśliłem , nie jestem pewien czy zło które popełniliśmy oskarżać nas będzie mocniej od dobra którego nie czyniliśmy , jaki jest grzech zasadniczy , dominujący w k.k. ? ano o nie jest ze ST to już NT tak właśnie NT :

Jeżeli przez lat trzydzieści no dajmy „piątkę na ochłonięcie „ ...powiedzmy ćwierć wieku kościół ulega stałej erozji i ...starzeniu się a nikt temu nie zapobiega ba...nawet nie analizuje blamażu to do kogo podobne są gremia władzy k.k. jeśli do owego sługi z przypowieści o talentach ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

„ Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność „

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Prosta sprawa wsp. materializm praktyczny walczy w Ewangelią środkami materialnymi , działalność jedynie werbalna to nie jest antidotum , potrzeba praktycznego oporu do czego duchowieństwo nie jest zdolne w wymiarze społecznym TO MUSI ROBIĆ LAIKAT ale ..on nie ma bodaj części władzy w k.k. a kategoriach instytucjonalnych laikatu ...nie ma , więc niby kto ma ten opór stawić ? Mogli biskupi nie cały ale niechby część swego talentu oddać bankierom ..tego nie czynią .

Na siostrzanej stronie znalazłem niezły tekst jednego z infułatów i tym ,że przyjdzie czas kiedy chrześcijanie będą działać w NIESPRZYJAJĄ CYM ŚRODOWISKU no ...Ameryki nie odkrył ...ja to widzę od dawna , postęp jest w tym ,że nie powiedział o tym „że człowiek będzie działać w niesprzyjającym środowisku ...lepiej ale ...mało .

1000% WŁADZY TO 100 % ODPOWIEDZIALNŚCI , GDYBY NP. DUCHOWOEŃSTWO „POSUNĘŁO SIĘ „ ODDAŁO POWIEDZMY 40 % [ jeśli to można policzyć ] to o tyle będzie im to zdjęte z barków odpowiedzialności na Sądzie .

Jak to sobie „wyobrażam „ ano tak jak a raju Adam niejako „zwalał „ winę na Ewę która mu dała owoc , tak i teraz ci którzy są teraz u władzy będą mówić „stary już bylem , niedołężniały „ nie byłe w stanie naprawić kościoła , nie miałem młodego energicznego umysłu „ a ci młodzi będą się tłumaczyć : „ nie scedowaliśmy części władz na laikat bo stare ramole zajęły stanowiska władzy a ustąpić nie chciały…

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 19 2020 20:26   
Forum

Na początku tekstu j/w powinno być : Nie ja to wymyśliłem

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 21 2020 12:36   
Forum

Kiedy to piszę w okienku przeglądarki pojawia się informacja o tym ,że wolność słowa ...nie dla katolików [ wydarzenia ,Uniwersytet Śląski ] cóż to jest policzek dla ojców k.k. w Polsce , to stało się od razu czy etapami , na zasadzie „daj świni palec ...” a w Biblii świnia wieprz pojawią się dość często … ojcowie wielebni odczują to czy powiedzą ,że nic się nie stało ? Nie nic nie powiedzą , bo to było resume ich pracy w ostatnich trzydziestu latach. Ale to rzeczy

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tak jestem uprzedzony do polskich sadów , w latach osiemdziesiątych stając przed sądem cywinym odmówiłem złożenia zeznań nie chcąc się mieszać w wewnątrzrodzinne spory , po iluś tam latach dowierzałem się ,że ….zrzekłem się prawa do spadku …. ! co wynika z zaprotokołowanego stenopisu … przepraszam za mój niedoskonały angielski ale jestem zdana że „ wsiecjh ich nada rozstrylat' „

no ale ja z pomca boską i przyjaciół sobie poradziłem , ale co z tymi co sobie nie poradzili ? Nie poradzili sobie z tym ludzkim łajnem z tą „nadzwyczajną kastą '[ biorę odpowiedzialność za słowa ] Wybacz mi Ewo , koleżanko z lat młodości , ale ta jak wierzę w Twoją sędziowską uczciwość tak mam ci do zarzucenia tylko jedno … jesteś z "nimi"...stanęłaś po złej stronie mocy , tak złej , bo jak już przestaniemy rozróżniać między tym co dobre a co złe to ...tracimy prawo do bycia ludźmi .

Czy to ma wymiar biblijny ? Ma i to w ST i NT , sam Miłosierny Chrystus powiedział idźcie precz ode mnie ci którzy NIEPRAWOSĆ czynicie , czegóż potrzeba więcej ? czym jest niesprawiedliwy sędzia jak nie wysłannikiem szatana ? no...jeśli to Prawda ,ze Bóg jest Sprawiedliwością .
Czy ma to wymiar religijny ? Nie ...nie w Polsce ten temat z ambon „nie schodzi „ ot i cały komentarz do procesu laicyzacji w Polsce , drodzy duchowni ...sami to robicie ? Wierze ,że przez głupotę nie z chęci pomagania złu .

A swoja droga jaka by była wasza moc gdybyście ...wzięli się do roboty , pasterskiej roboty…. nie chcecie tego ?

Paś baranki moje ….

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,79 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty