Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 maj 26 2020 14:27   
Forum

Status: offline

Dobre pytanie Krzysztofie ?

A jak się odnawia kościół no...tak jak się stwarza człowieka , najpierw potrzeba surowca , to jak kucharz zanim przystąpi do gotowania najpierw przygotowuje składniki , to pewne „jak amen w pacierzu „ każde gotowanie , każdy proces technologiczny zaczyna się od materiałoznawstwa .Więc Pan ulepił człowieka z prochu ziemi , gliny , więc wstęp już masz .

Odrzuć wszystko to co nie łączy się z gliną , stal , złoto , brąz , srebro [ patrz posąg z Ks. Daniela , widzisz to co jest charakterystyczne dla potęg tego świata jest to ,że fundamenty z gliny , z polepy nie zniosą zbyt wielkiego ciężaru ,ludzkich ambicji i pychy , każda budowla zbudowana na glinie może mieć piętro – dwa ale nie wyżej , dalej już będzie opadać , zapadać się w glebie , przewracać , to co najbardziej charakterystyczne dla upadających mocarstw kiedyś i teraz to „stwarzanie nowego człowieka „tytana , ubermenscha który mógłby na swych barkach otrzymać ciężar opadającego mocarstwa bo mając oparcie w glinie , ludziach po prostu się wali , upada nie tylko dlatego ,że ktoś iny je najechał ale wali się pod własnym ciężarem , oto budynek społeczny zbudowany z żelaza wali się pod własnym ciężarem bo nie ma ludzi z żelaza , więc postawiony jest na niczym …owo stwarzanie „nowego człowieka „ jest jedynie psuciem tego starego , już uprzednio stworzonego z gliny .

Walący się obecnie budynek kościoła został oparty o próbę łączenia gliny ze złotem , a to się nigdy nie sprawdza … społecznie nigdy , owa wiedza „nowego kościoła po 1989 r „ którego upadek widzisz teraz oparta jest o „wypolerowaną Ewangelię „ Wypolerowaną , wygładzona tak aby wyeliminować , zatrzeć to co niewygodne , jej fragmenty które tycza niezgodności świata ubogich i biednych . Złoto i glina się nie łączą , Jan Paweł Wielki powiedział , że konflikcie między kapitałem a wyzyskiwanymi Pan stoi po JEDNEJ stronie , jedno trzeba wybrać , wybrać jedno oznacza drugie trzeba odrzucić , kościół wybrał oba składniki na raz więc został z … niczym .
Nie ja nie odrzucam bogatych , takich jak św. Aleksego czy owego celnika z Ewangelii, tak ,ale oni , bogaci MUSZĄ PRZYJŚĆ DO CHRYSTUSA SAMI , zaprosić Go , Chrystus nie będzie się wpraszał na dwory bogaczy , o ile znam Pismo to Eliasz wybrał raczej ubogą kobietę .

Lukrując , retuszując pismo pod kątem nie karmienia bogaczy kościół stracił wszystko , dla ubogich taka wyjałowiona z elementów sprawiedliwości „ewangelia „stała się zbyt niestrawna , odpychająca obojętnością wobec ludzkiej niedoli a bogaci ? Bogaci o wierze przypominają sobie zwykle wtedy kiedy przychodzi załatwiać formalności związane z pochówkiem , ja nie wyobrażam sobie aby podczas uczty Baltazara prorok pański przyszedł nieproszony , ja też bym nie przyszedł z racji nie tyle moich cnót ale zwykłej ludzkiej pychy nazywanego honorem aby ktoś znany z pijackiej dezynwoltury swego sposobu bycia miał mnie obrażać . A kościół mizdrzy si,e pisze wiersze , książki , robi inne „zabiegi marketingowe „ale bogatych to nie”ruszy „ taka ich natura . BYWAJĄ SPRAWIEDLIWI I WŚRÓD BOGACZY ALE TO UNIKAT ,NIE PRAWIDŁOWOŚĆ , tam noga proroka nie powinna postać , a jeśli znajdzie się sprawiedliwy można to sam proroka odnajdzie , prorok niechaj go nie szuka . Chcąc zjednać sobie ubogich bogatych jednocześnie kościół budzi się w ręką w nocniku , chyba już się obudził tylko się do tego nie przyznaje .

Więc materiał do budowy kościoła już masz , teraz trzeba go ulepić . Ale jak ? No … już ze swoją wrodzona pychą powiem ,że to „tylko dla orłów „ to tylko dla pasterzy , nie dla urzędników kurii , nie dla profesorów tylko dla orłów , tylko dla pasterzy .

Tak ,trzeba to robić od początku ,nowy kościół oparty o "stare " pisma " nowy garncarz nowy garnek , ten stary jest tylko trzymającym się razem jedynie siłą inercji , tradycji , siłą grawitacji zbiorem potłuczonych skorup , trącisz go np. zakazem nabożeństw > niż X ludzi w świątyni ,rozleci się , owszem już się to dzieje .

A glina to bardzo wdzięczny materiał , można z nią robić bardzo , bardzo niuansowe detale , chodzi pod palcem , zastyga, zapamiętuje kształt, metal tego nie potrafi , w metalu nie ma życia , jest martwy ,glina opiera się mocarstwowym zapędom tego świata , zabija ten świat protestując kruszeniem się , usuwając spod nóg tego świata jego oparcie .

Ludzie prości służą Bogu całym sercem , całym sobą ,
Mamo droga ! plackiem z marmoladą upieczonym podczas snu swego niesfornego syna na imieniny , w nocy , płacąc zmęczeniem , tylko ludzie prości to potrafią , nikt inny . Ci którzy „poszli w bogaczy” tego nie znają ! Spodobało się Panu objawić te prawdy prostaczkom , Bogu niech będą dzięki !

Bogaczy puścił z torbą i nędznie rozprószył , Bogu niech będą dzięki ! Owszem to zaczyna się dziać ….

A w praktyce , parafii , gminy jak „to „ zrobić … to innym razem , nie ma innej drogi jak OD PODSTAW ŻYCIA SPOŁECZNEGO , od wody , od prawa religijnego od przepiórek , od prawa i obrony przed wrogimi obcymi , nikt nie jest w stanie wymyślić czegoś mądrzejszego niż Biblia , nie zasłuchaj bzdur o tym że „to się robi sercem „ nowy kościół to nie tylko serce ale i rozm ale i posłuszeństwo i bogaci [ także księża ]nie mają tego posłuszeństwa { Bogu } nawet za grosz „ jak dam radę to napiszę . Jak może wyglądać gmina chrześcijan dzisiaj .Ale już bez teoretyzowania .

Bądź prosty jako gołąb a przebiegły jako wąż , bo jak ktoś co mówi o sercu bez rozumu to ...robi z Ciebie idiotę ,chce wykorzystać , bądź cwaniaczkiem ...dobrym cwaniakiem . Czas dzisiejszy może być czasem religijnych “Robin Hoodów “ tych co to przywracają godnośc i ...rozum ludowi bożemu .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 27 2020 21:48   
Forum

Tak , uważam ,ze struktury obecnego kościoła zostały pomyślane na "nadludzi " dlaczego ? bo instytucja przez wieki "wyrosła nad poziomy " PONAD NATURĘ CZŁOWIEKA i zbyt wielki jest jej ciężar aby się nie zapaść , aby ten ciężar utrzymać w pionie i poziomie wymyślono sobie kogoś nieziemskiego , aby się nie zawalił bazuje podobnie jak ongiś faszyzm czy wcześniej komunizm [są do siebie mimo wszystko podobne ]na koncepcji "człowieka radzieckiego " człowieka nie z tej ziemi . Takiego co to wyrzekając się w imię materializmu wszystkiego co materialne a służące godnemu życiu w imię rewolucji ,żyłby jak przykładny mąż i ojciec , obywatel ,członek partii , wydajny pracownik za … parę kopiejek , a w razie potrzeby kontrrewolucji czy wojny życia nie szczędził , tak , pod takimi dyrdymałami podpisywali się i profesorowie .

Kim ma być współczesny katolik ? jeśli to duchowny to wyposażony w ileś tam sprzecznych ze sobą cech , mężczyzna ale … bez pożądań [ ? ] posłuszny do perwersji , kopiujący wzorce dane z góry bez szemrania a jednocześnie obdarzony inicjatywą ...przecież to się wyklucza !

Tak jak biurokracja i odpowiedzialność , ma być z ludem i dla ludu ale kochać mu wolno "na dystans"ma wsłuchiwać się w glosy ludu będąc posłuszny hierarchii , toż to kwadratura koła .

A członek laikatu ? Tak samo …!

Ma świadczyć o Bogu ..ale nie wiadomo jak , tego nikt go nie uczy, ma niby formalnie nauczycieli którzy niczego w tej materii dawania świadectwa nie nauczą [jak ma wyglądać świadectwo wiary w ekonomii najmniej ]ma czynnie i nabożnie uczestniczyć we mszach [ przykazanie kościelne ] nabożnie ? a co to jest ? ja stary i w miarę cierpliwy człowiek walczę niekiedy z sennością podczas homilii o niczym , toż to męczeństwo !

Kolęd i ongiś krzepiących pieśni wielkanocnych tez raczej nie śpiewam bo mam wrażenie ,że są średnio o pól taktu wolniejsze niż kiedyś ranią moje wspomnienia a i sam organista za chwilę konać będzie przy organach ,zresztą sam organista ma w repertuarze tylko kilka pieśni na krzyż ,na Wielkanoc z reguły króluje "Wesoły nam dziś nastał " bo ... najwolniejszy , wystarczy sięgnąć do śpiewników ?taaam , do książeczek choćby tych z pierwszych komunii by się dowiedzieć jak bardzo zubożeliśmy kulturowo .

Ma być jak ci święci którzy kiedyś byli w innych wychowani szkołach , rodzinach i otoczeniu , obecnie członkowie laikatu są niepasujący do otoczenia w których mają żyć czy choćby walczyć ludzie z teraźniejszości , mało tego osamotnieni , bez wsparcia instytucji czy braci choćby z własnej parafii , w razie szykan bezbronni ? bo ja wiem ? kto taki był ? no..Eliasz , ale tego przykładu się podaje bo był zbyt radykalny i zbyt wojowniczy .Poza tym czynił cuda w razie potrzeby dożywiał go kruk , tego póki co nikt nie oferuje .

Dzisiaj katolik to jeśli poważnie potraktuje zadanie ewangelizacji to dziwak poddany ostracyzmowi towarzyskiemu , kariery zawodowej i towarzyskiej taki nie zrobi .

Co ?że ma zaprzeć się samego siebie i uczynić ze swego życia pokraczną żertwę ? no...młodym tego bym nie mówił ,odzieranie młodych z marzeń to sadyzm i grzech przeciw naturze , taki młodo -stary człowiek to dziwak , jego ofiara przyniesie raczej antypropagandę Dobrej Nowiny , taka jet natura człowieka o której tak chętnie się rozprawia … a w tym przepadku raczej się tego tematu unika . Instytucja wyrosła ponad naturę stworzenia … zdziwaczała.

Co ? że nikt tego nie powiedział ? albo kaznodzieja tego nie wie wtedy wystarczy trochę książek poczytać i trochę obserwacji poczynić , nie zawadzi, albo chce laikat nabierać …coraz mniej skutecznie .

Ktoś taki jak „modelowy członek laikatu „w życiu osobistym skończy jako osoba samotna ,biedna , nielicząca się ,gdyby miał usposobienie eremity to być może do wzorca instytucji by pasował ale ...kto o tym mówi ? kto mówi prawdę ? kto OSTRZEGA ? ….nie słyszałem aby ktokolwiek nawet ci księża których darzę niejaką sympatią .

Normalny człowiek do wzorców instytucjonalnych nie pasuje , a jak nie pasuje to ...odchodzi , nie powiem że to dobrze , powiem na swój sposób mądrze , nie , to nie jet powód do chwały ale … instytucja zdaje się mieć” miedziane czoło „ niczym się nie przejmuje więc niby dlaczego miałby się taki odchodzący a nic nie znaczący w kościele przejmować ? zawsze może na Sądzie powiedzieć „wąż mnie zwiódł „ ukazał zniekształcone bezsensownymi naukami i przepisani o oblicze Kościoła , przestraszył , marne to tłumaczenie ale jakieś tam jest , może czyśćca dostąpi , ci którzy go zdeprawowali raczej nie … ale tego nie wiem , to tylko intuicja .

Tak , budowę kościoła zaczyna się od analizy możliwości „surowca „, od miękkiej gliny , nie od stali bacząc przy tym aby nie nakładać obowiązków większych niż nakazano w Piśmie . A życie jest jak jazda samochodem , jak odbije się ostro w lewo to potem dla odmiany trzeba ostro skręcić w prawo , jak nałożyło się szereg nieroztropnych wymagań i głosiło nieżyciowe nauki to trzeba się liczyć z tym ,że później te nawet roztropne będą z nawyku ignorowane . Taka jest natura ludzka .

Czasem jest tak ,że budowa od podstaw nowej instytucji jest tańsza i szybsza niż remont starej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 28 2020 15:24   
Forum

Ok ?
No to bez teoretyzowania , gdybym był o. Rydzykiem który zechciałby poszerzyć swoje imperium albo szefem kurii który by nie chciał do tego dopuścić to co bym zrobił PRZYJĄLBYM DO WIADOMOŚCI ,iż kluczem do władzy są struktury , a krokiem do ich budowania jest wyście naprzeciw ludzkim potrzebom , a jakie są ich potrzeby które możesz wykorzystać ? To co gnębi ludzi starszych to jest poczucie wykluczenia , osamotnienia ok? Jak się jest coraz starszym te uczucie potęguje strach , strach ,że się będzie leżało i konało na podłodze i nikt nie zaglądnie nie zapyta o zdrowie ,a bywało i tak ,że o śmierci lokatora z sąsiedniego mieszkania” informował „fetor rozkładających się zwłok .

Czto diełat ? Była tak piosenka w wojsku ,hymn łącznościowców „ważna jest armata , ważne to co lata ale najważniejszy drut”. A jak?rozmawiać w sytuacji starszego człowieka ? Komorka / coraz to mniejsza , coraz droższa i nieporęczna , jedno nierozważne dotkniecie i ...kaplica , jak z tego wyjść ? To musi być proste jak konstrukcja cepa , to musi być coś głośnego ...jak sąsiadka nie zmuszające chodzenia z aparatem przy uchu , nieprzeszkadzające przy np. odgrzewaniu kaszy , nie absorbujące ruchowo i dające możliwość rozmowy kilku osobom naraz , jem śniadanie i mimo woli słucham RM „szczęśliwa jestem że się do was dodzwoniłam „ o ile bardziej było by to lepsze gdyby można się było połączyć za pomocą jednego guzika ?

Jak to wygląda z perspektywy kurii , proboszcza czy grup przyjaciół RM ? Kk obecnie to grupa fizycznie , mieszkaniowo PRZEMIESZANA Z ATEISTAMI , nie ma już parafii w sensie geometrycznym ,nie ma już fizycznej granicy w rodzaju odtąd – dotąd wierzący , odtąd- dotąd ateiści , coraz bardziej wydaje się ,że granice parafii wyznacza ŁĄCZNOŚĆ .

Proszę sobie wyobrazić bardzo proste urządzenie taki domofon , z głośnikiem jak w radioaparacie ,i wyglądające jak radioodbiornik , proste , kilka połączeń kablowych , na 5-7 osób , taki intercom .Z ekranem albo bez , jakby redemptorysta chciał zarobić to zastrzegłby wzór użytkowy , niezły „hajc „bo oto otwiera się nowy rynek , nowe potrzeby , z ekranem albo bez . Ktoś taki , taki „abonent” ma PEWNOŚĆ ŻE CODZIENNIE KTOS DO NIEGO „ZADZWONI „ sprawdzi czy wszystko w porządku , że będzie można porozmawiać w grupie kolegów , koleżanek a kilku bloków nie wychodząc z domu .Jeśli ktokolwiek to zrobi to ja autor zastrzegam sobie prawo do nazwy pomysłu , niech „to , jeśli kiedykolwiek to będzie istnieć to niech nazywa się nazywa się „ system łączności JESTEM „

A jakie to daje możliwości ? Tego nie wymyśliłem , słyszałem , oto w radio toczy się rozmowa i włącza się ojciec dyrektor , rozmawia , czasem poucza , to może robić i proboszcz i wikary albo szef koła przyjaciół RM mający w ręku „pajęczynę łączności , dostęp do siatek , nie wiem kto to będzie ...ten kto będzie szybszy , ten kto ma większe ambicje , czy to jest struktura ? raczej jej rama , osnowa , a możliwości jej rozwoju naliczyłem ...osiem , to nie blaga . Owszem znajdzie się i dywersant , który w osobie np. ambitnego księdza wikarego włączy się i „walnie kazanko „ przepłaszając wszystkich entuzjastów , gdyby to była gonitwa na Partynicach to obstawiałby raczej redemptorystę , jest bardziej elastyczny , mniej skostniały ...ale kto wie .

Jak sobie wyobrażam Mojżesza ? To ktoś kto przebywa śród swojego ludu , żyj jego troskami a czasem dyskretnie , jakby mimochodem powie dwa trzy słowa tycząca bezpośrednio związków religii z życiem potocznym od nauk, perorowania jest Aaron .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 29 2020 23:47   
Forum

Tak wierzęw to ,że bez tych zabiegów społecznych ja wyżej , WSZYSTKIE ZABIEGI EWANGELIZACYJNE SĄ BEZPRZEDMIOTOWE , oraz i w to ,że tutaj jest bariera wielkości człowieka , prosta , każdy ją zrozumie ale nie każdy podejmie ….

A ...jeszcze jedno, to może zrobić także w miarę wpływowa osoba świecka ...bo ja wiem np. p.prezydent ...wtedy będzie osobą zdecydowanie bardziej wpływową niż jest , taka jest siła wspólnoty

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 31 2020 20:00   
Forum

„ Potem udali się Mojżesz i Aaron do faraona i powiedzieli mu: «Tak powiedział Pan, Bóg Izraela: Wypuść mój lud, aby urządził na pustyni uroczystość ku mojej czci». Faraon odpowiedział: «Kimże jest Pan, abym musiał usłuchać Jego rozkazu i wypuścić Izraela? Nie znam Pana i nie wypuszczę Izraela»Rzekli: «Bóg Hebrajczyków nam się ukazał. Pozwól przeto nam iść trzy dni drogą na pustynię i złożyć ofiarę Panu, Bogu naszemu, by nas nie nawiedził zarazą lub mieczem»”

To właściwie po co oni poszli do faraona ? Pan który wie wszystko , musiał o tym wiedzieć,że faraon odmówi , ja myślę ,ze mogła to być pewna próba dla samego faraona , próba jego rozumu pokory wobec prawdy .

No .. a gdyby jednak posłuchał prośby to była by to tragedia dla Izraela , poszliby oddali hołd Jahwe i powrócili na „stare śmieci „ bez Dekalogu , bez prawa, be ziemi obiecanej .Ot, takie życie „okrakiem „ oddali hołd Bogu Jedynemu a później wprawdzie niewerbalnie oddawali plony swej pracy Ozyrysowi , Anubisowi , Ptahowi czy to Horusowi czy to Izydzie i Amonowi .Toż to tragedia .

My tak żyjemy , my jesteśmy w Egipcie , nas to spotkało za naszym [ ?] przyzwoleniem , no, na pewno za przyzwoleniem instytucji , teologów itd. Na gruncie społecznym kk nie ma w sobie dość mądrości i siły aby obcym ideologiom ZDECYDOWANIE powiedzieć „precz !” arcybiskup który tak ostro potępił sodomię zdaje się ,ze dostał solidne „opeer „ z Watykanu , instytucja nie broni wiernych … broni obcych .

Nie mamy Mojżesza ... w Watykanie, nie chce opuścić Egiptu .

Skąd my to znamy ? Wszelkie próby „pokojowego współżycia „ z obcymi bóstwami w ST kończyły się opłakanie , ta forma chrześcijaństwa która właśnie na naszych oczach dożywa swych dni tez przyjęła „koncepcję życia okrakiem „ raz w niedzielę na mszy a później niech finansjera , media i ideologie zbierają swój hołd i plony pracy wiernych Boga Jedynego ,żyjemy w Egipcie .

Fakt wsp. faraon pozwala [ jeszcze ] składać cześć należną Bogu ale coraz mniej , coraz bardziej okradając ją z czasu i przestrzeni i jeśli przyjąć ,że historia jest funkcją czasu to na osi odciętych czasu na część oddaną Panu jest coraz mniej .No tak... ale Jahwe jest Bogiem zazdrosnym ...nie znosi wspólników .

%%%%%%%%%%%%%%%

Nie lubimy się , oj nie lubimy , w mojej diecezji do 6 VI obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej mszy , ale nie ma większej przeszkody by już teraz kościoły były pełniejsze ...a nie są . Dwa trzy miesiące i jakiś tam procent wiernych odpadł z aktywnego uczestnictwa we mszy , to tak wiele rozłąki ? … czy trzymała tych ludzi przy świątyni jedynie tradycja ? A kto miał złudzenia ,że to tylko tradycja ? Wiara która nie jest STOSOWANA jet martwa , a o ile orientuje się w profilu nauczania kk praktycznego zastosowania jego nauczania w życiu społecznym właściwie nie ma , ….nawet teoretycznie ! Zguba kościoła jest już zawarta na kartach jego nauczania …. jest niebiańska , nieziemska , dla istot duchowych , nie dla ludzi , tutaj na ziemi nie ma dla niej miejsca ...może na Olimpie .

Ulegliśmy złudzeniu ,że można cały tydzień żyć po pogańsku a w niedzielę „przełączymy kanał „i będziemy przykładnymi wiernymi . Nie lubimy się a niby dlaczego mielibyśmy się lubić skoro właściwie się nie znamy ?co nas łączy ?wspólne wyznanie , credo to o ile wiem jakieś półtora -dwie minuty wyznania deklamowanego przed ołtarzem , tylko tyle ? Cóż to za więź ? czy to w ogóle więź …?

Ulegliśmy złudzeniu ,że można cały boży rok okładać się złymi myślami a przy opłatku wigilijnym ulegniemy cudownej przemianie ….eh ! idioci [ pardon ] płacimy za „życie okrakiem „ w ramach „kościoła otwartego „ bezkompromisowi muzułmanie wychodzą chyba na tym „interesie „chyba lepiej . A co będzie jeśli na jesień będzie nawrót pandemii ? Ilu tym razem wiernym tym razem na stałe przestanie bywać w świątyni ?

Robotnik na niwie pańskiej zdaje się dbać jedynie o swój zagon blisko swej przyświątynnej chaty , pozostała część niwy w ogóle go nie interesuje , nie przewidział ,że chwasty z nieuprawianych odłogów przemieszczą się i na jego prywatne poletko. Jeśli nie mamy WŁASNEJ cywilizacji , WŁASNEGO stylu życia to nie możemy , nie mamy prawa liczyć aby Jahwe nam pomógł , wyobraźmy sobie że Aaron prosi Pana aby pomógł mu wybudować świątynię Dagona , toż to bezczelność …. błogosławieństwo miastu i światu …. rzeczywiście pobłogosławi bogom cudzym ?

Pustyni nam trzeba , oczyszczenia z obcych naleciałości a to wymaga bezkompromisowości . Kto ją ma w kk ? ...nie widzę ...Natanek ? Może .

Pustynia to nie tylko piach ,skały to może być krajobraz po kataklizmach , po wojnie , smutne ,że aż do takich rozwiązań musi dojść aby pozbyć się bożków .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 02 2020 21:22   
Forum

Big Grin
Na siostarzanej stronie lubiana p. red. Kociszewska pisze :
"Ludzie przez pandemię przestali kupować! - słyszę lament ekonomistów. - Obawiają się o finanse i zamiast brać kredyty zaczynają oszczędzać! Bez tego wpadniemy w recesję! Czytam i myślę, że zbudowaliśmy chory świat. Świat napędzany nieustanną pogonią za pieniędzmi i towarami, jak w kołowrotku. Jak chomik w klatce kręciliśmy się w kółko, napędzając koło gospodarki..."
No tak , tylko co kościół może ZAPROPONOWAĆ W ZAMIAN ...ano nic,

może powiedziec ustami ,ze to się nie podoba , ale recesja i tragedie rodzin mogą podobać się jeszcze mniej , a w roku 1934 w enc. "Qadr. G. Ann " papiez Pius XI mówił o POTRZEBIE OPRACOWANIA NOWYCH STRUKTUR i... do kogo on to mówił ? do finansjery ?

a ...oni sa zainteresowan zmianą struktur ? a jeśli do intelektualistów , uczelni katolickich to owo czterdziesci lat błąkania się Izraela po pustyn w porównaniu z kk to zaiste ekspres .Ile to już minęło dziesięcioleci nic nie robienia w tej materii ? niedługo będzie wiek ...i nic .

A Mojżesz czy pierwsi chrześcijanie wcale nie liczyli na "łaskę" Egiptu czy Rzymu , sami budowali WŁASNE STRUKTURY po to aby za pomocą tego NARZĘDZIA dać świadectwo o Bogu ...wyjątkowo mocne świadectwo , mocniejsze niż homilie...

Przeklęty mąż który u pogan szuka sprawiedliwości { Izajasz ] pracując w spokoju SWÓJ chleb jedzcie ...św Paweł [też. Żyd ] a jak to jest z nami ?... chemy dawac świadectwo o Bogu , o Soprawiedliwosci i Mądrości w ekonomii , chcemy czy czy nie ?no niby chcemy tylko ,żeby to się samo chciało zobić bez naszego , kościelnego wysilku ...ale nie chce się "samo zrobić ".

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 05 2020 21:43   
Forum

Question "Rozmawiają. Co trzecie słowo na k. Tak, to też są moi rodacy. I pewnie katolicy."

To napisał jeden z mich ulubionych redaktorów , a cóż on taki zdziwiony ? jak się czegoś nie uczy to i lud nie będzie umiał , a...kto tego uczy ? Kto „rozdziera szaty „ z powodu zachwaszczenia potocznej polszczyzny wulgaryzmami [ jest czemu ] ambony nie , oficjalne władze tez nic , nie posiali a chcą zbierać ? Polska fasadowo chrześcijańska , no pewnie , jak się niepoważnie traktuje nauczane to trudno oczekiwać poważnych rezultatów , cóż w tym dziwnego ?

Na tej stronie nie ma już miejsca na komentarze czytelników ,a ...dlaczego ? Cóż , nie zawsze oddawały one poglądy hierarchii , ale można się było dowiedzieć jakie są nastroje w kościele , nie chcą tego wiedzieć , nie interesuje ich kościół jaki jest , ten prawdziwy , niewymyślony ?to ..co … ich właściwie interesuje ?

Fakt niektóre komentarze były kąśliwe , czasem o charakterze fake-newsów ale jest z kim porozmawiać , problemy strony zaczną się wtedy kiedy nikt nie będzie chciał jej czytać a nieustających opowiadań o miłości jest w świątyni aż nadto , kiedyś abp. Raperswilu o odruchu desperacji zaczął nauczać w kawiarniach …. to chyba nie problem w tym że nauczał ale CZEGO NAUCZAŁ .

Jeśli nie zna Syracha i tego co on pisał o mowie która śmierci jest podobna , to ...nie ma z kim rozmawiać , i tutaj jest zderzenie dwóch rzeczywistości tej instytucjonalnej w której podwładni posłusznie gną kark przed ekscelencją cokolwiek by nie powiedział , nawet jeśli mówi bzdury , jest tez rzeczywistość laikatu , trudniejsza , tutaj sama infuła nie wystarczy , dla laikatu to tylko przedmiot nie świadczący wcale o rozumie , w laikacie oprócz Biblii [ jeśli się ją czyta ] nie ma jakichkolwiek autorytetów , oprócz logiki , a Chrystus nie unikał kontaktów także e z tymi a może przede wszystkim z tymi którzy ani myśleli przyjąć jego argumenty na zasadzie ad persona , więc … no dobrze niech usuną komentarze ale niechże nie mówią ,ze to nauka Chrystusa. Chrystus taki nie był .

Cóż , bywa i tak ,że w odruchu niechęci i zniecierpliwienia tłucze się termometr za to za to ,że nie pokazuje temperatury miłej dla odbiorcy, tylko co to da ? Można usunąć wszelkie zdania przeciwne i rozmawiać z samym sobą , a strona ma być jedynie dekoracją , fasadą ,dowodem ,ze kościół nadąża nienowoczesnością bo istnieje w Sieci , no .. w zasadzie to też metoda . Taka... „szkolna gazetka ścienna „

Problem w tym ,że ci nawet niechętni mają jedną zaletę: NIE SĄ OBOJĘTNI , zaglądają , czytają ,spierają się , ale jeśli ktoś unika problemów to rzeczywiście tacy bierni są lepsi , problem w tym ,że tych obojętnych … nie ma na stronach kościoła , oni wolą … tasiemcowe seriale niż teologiczne rozważania z których praktycznie nic nie wynika , cokolwiek by to miało być nie nadaje się do praktycznego zastosowania a taki serial przynajmniej jest miły i to jest jakiś tam atut , słaby ale jest i … w ogóle jest .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 08 2020 11:10   
Forum

Big Grin Reminiscencje z mojej wymiany zdań z p. Kurpiosem : niewiasty oprócz oczywistych zalet bez których ludzkość by po prostu nie istniała mają i tą słabość ,że mają problemy w posługiwaniu się mapą w terenie .
Nie wiem , czy to się stało w procesie ewolucyjnym , czy człowiek został po prostu tak zaprogramowany przez Stwórcę ale mężczyzna potrafi WYŁOWIĆ KSZTAŁT , grafikę miejsca , potrafi wychwycić sylwetkę przyczajonego wilka czy niedźwiedzia wśród załamań terowych i drzew , a niewiasta potrafi świetnie , lepiej niż mężczyzna zauważy „dziwne rumieńce „na twarzy dziecka , zmianę tonu jego głosu , tego mężczyzna nie potrafi .

Jeśli w kk nie widzę zaniepokojenia tym co się dzieje w kategoriach religijnych to u steru władzy zasiadają ludzie którzy nie potrafią wyłowić sylwetki złego wilka przyczajonego obok stada , tak zachowuje ie niewiasta .Dawid jako pasterz na pewno dostrzegłby zagrożenie .

Stara scenka kabaretowa : małżeństwo kupuje samochód
kobieta : kolor , moda , tapicerka itd.
Mężczyzna : moc silnika , niezawodność , przyspieszenie itd.

Jeśli u steru władzy kk znajdują się mężczyźni to na pewno zauważą totalny nieład metody , jeśli to niewiasty w męskiej skórze to nie zauważą tego ,ze tam gdzie znajdować się powinna kierownica jest przycisk klimatyzacji .

Oto na ekranie TV widzę transmisję ze mszy i kaznodzieję który męczy się aby mówić o tym ze TRZEBA BUDOWAĆ RELACĘ OSOBOWĄ Z BOGIEM a nie zauważa ,że jego owieczki nie są w stanie zbudować relacji osobowych z drugim człowiekiem i to jeszcze ramach wspólnoty [ ! ]

To tak jakby nauczać potęgowania czy pierwiastkowania nie ucząc mnożenia i dzielenia , a on kaznodzieja tego nie widzi eh !... kobieta .

Najstarsze kawały szmoncesowe zaczynają się od wstępu : przychodzi Icek do cadyka , a więc Żydzi ze wszystkimi swoimi paskudnymi wadami tego jednak nie pomylili . A Bóg i Żydzi zaczynali od uładzenia stosunków społecznych a kk „nową ewangelizację „ zaczął od rozważań na temat „człowieka „ czyli co ? działa od „pupy strony „ po prostu nasi nawigatorzy mają problemy w posługiwaniu się mapą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 10 2020 11:50   
Forum

Wink Oczywiście że tak.

Tak należę do tych którzy pragnęliby nie tyle kościół odbudować ile odbudować PODSTAWY SPOŁECZNE KTORYCH NIE POSIADA , już je utracił … kiedyś mówiono o chrześcijanach „patrzcie jak oni się miłują „ dzisiaj można powiedzieć „patrzcie jak i się miłują …w świątyni i przy wigilijnym stole „

Dzisiaj kościół , jeśli by go porównać z budowlą to dach , wieża kościoła ale bez murów …. osiada w glinie , zapada się l bez fundamentów społecznych tak jest .

Tak potwierdzam , kaznodzieje przypominają matematyka który mówiąc o potęgowaniu i pierwiastkowaniu „zapomnieli „ nauczyć uczniów mnożenia i i dzielenia , działań podstawowych i naturalnych Choćby wychodzili ze skóry ich nauka trafi w próżnię , próżnię społeczną . Daremne żale , daremny trud ...co widać .

Chcą “poruszyć serce “ ….nie sądzę aby to się udało ale gdyby , gdyby nawet udało się owo poruszenie serc to I tak niczego dobrego nie przyniesie ...poza stanem przedzawałowym , cóż to da matematykowi ,że będzie pięknie opowiadał o badaniu funkcji skoro jego uczniowie NIE WIEDZĄ JAK SIĘ DO TEJ CZYNNOŚC ZABRAĆ , cóż to da ,żeJP2 apelował o danie świadectwa wiary np. w ekonomii skoro wierni nawet nie wiedzą na czym polega W PRAKTYCE ekonoma chrześcijańska , będą oklaski , być może wielkie serc poruszenie , ale choćby graniczyło to z palpitacjami tegoż serca nic to nie da , bo tutaj głowa potrzebna jest a nie serce . Tutaj potrzebne jest wsparcie intelektualne wiernym którego to wsparcia instytucja nie daje …. to po co im tule uczelni ? Jakie są koszty materialne i jeszcze wyższe … bo jaka jest cena bezradności społecznej kościoła ? Jaka jest cena braku pasterstwa ? Po co pisać ...to widać .

W tej sytuacji jakiekolwiek mówienie o budowaniu relacji osobowych z Bogiem w sytuacji barku relacji międzyosobowych , wspólnotowych w kościele jest bezprzedmiotowym ble - ble , kiedyś mówiono „nie ma wolności bez solidarności „ dzisiaj powiedziałbym nie ma kościoła bez wspólnotowości , tej społecznej ekonomicznej , obyczajowej , politycznej , tak politycznej poglądy ateistów to nie to samo co poglądy chrześcijan NIE MA JEDNOŚCI A POGAŃSTWEM WTEJ MATERII , nie ma , po prostu nie ma , wtedy zostają profesjonaliści bez wiernych , zostaje pasterz bez owieczek .

A u muzułmanów jedność polityczna jest czymś naturalnym …jak powietrze , warto się uczyć od lepszych , tak ,tak lepszych ich efektywność walce a z europejską laicyzacją jest zdumiewająco godna uwagi ..no w porównaniu z nami .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 11 2020 15:46   
Forum

Jak ja to lubię ! Lubię kiedy ktoś z którym skłonny byłbym się spierać zaczyna dostarczać mi gotowych argumentów , oto fragment jednego z artykułów , jednej ze stron religijnych :

„Ostatni nie został przywołany przypadkiem, bo podział na swoich i wrogów, kiedyś bardzo czytelny, coraz mocniej zaczyna niszczyć kościelną wspólnotę. Żeby to jeszcze chodziło o tajemnicę Trójcy Świętej czy wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Jezusa w Eucharystii. Dramat polega na tym, że coraz bardziej i coraz częściej z kręgu tej Obecności wykluczamy dla zupełnie nie teologicznych powodów. „

Fantastyczne !to on[ ksiądz !] nie widzi innego powodu wykluczania ze wspólnoty jak tylko { Panie odpuść ] teologicznych ,a współpraca ze środowiskami JAWNIE pracujących przy demontażu wartości chrześcijańskich w życiu publicznym i prywatnym nie jest dla niego czynnikiem niewykluczającym ?!!!

A może dobrze by było gdyby przyjrzał się niektórym ideologiom ? Zanalizować i nazwać niektóre za anty- chrystusowe ?w czym problem ? wtedy byłby powód teologiczny , w czym problem ? Czy nie aby w braku dobrej woli ?...i odwagi , Jak wiele by dobrego zrobił gdyby napisał ten to a ten głosząc to i to jest heretykiem ...i basta . Ale tego nie robi ...nie kocha Chrystusa ?

Dobrze by było , niech wykorzysta wtedy swoją wiedzę teologiczną , a tego nie robi , tylko z góry zakłada ,że ideologia to coś absolutnie obojętnego wobec wary , doprawdy ? To tak jakby założyć ,ze tylko co „leci a ambony” kształtuje rzeczywistość religijną a to co np. z ekranu TV nie ma znaczenia , jeśli tak myśli to jakże się myli .

To tak jakby poopowiadać się za jednością narodu polskiego w czasach okupacji jednocześnie nie widział nic zdrożnego w tym że podpisał folkslistę , no... w wojsku takich się się rozstrzeliwuje za kolaborację z wrogiem … Tak istniej a i działają wrogowie Kościoła , nie wie tego ?czy...nie chce wiedzieć ?

Zrobić takiego biskupem ...napuści wilków do owczarni Pana … pod pretekstem jedności , no … a jedności z kim ?

Każdy z nas jest grzesznikiem , ale grzesznicy dzielą się na tych którzy uznają własny grzech za zło i własne winy , własne słabości a tych którzy nic złego w swoim grzeszności nie widzą i skłonni są trwając ZATWARDZUIALE W GRZECHU podnosić rękę na Kościół , czy to takie trudne ? Absolwent wyższej uczelni ...eh !

A ludzkość ? ludzkość będzie podzielona na tych co to na lewicy i prawicy Pana , więc skąd tt usilne dążenie do jednoczenia tego co dobrze a co złe ? skoro sam Pan ,Sędzia Sprawiedliwy i tak na końcu podzieli , cóż to za dywersja ? A teraz po mojemu [ mam dusze żołdaka } Pan w swoim domu takich co to jawnie Mu urągają raczej nie potrzebuje , no.... o ile dobrze zrozumiałem tekst Biblii , kto zaprzeczy ?

Nie wiem , nie widziałem to tylko stereotyp , za bardzo kojarzy mi się z tymi księżmi którzy na początku lat dziewięćdziesiątych głosili prawdę om „jedności kościoła „ nie wykluczaniu grzeszników „co im nie przeszkadzało paradować super samochodami między wiernymi których buty pamiętały już lepsze czasy i oni w tym żadnego zagrożenia jedności kościoła nie widzieli ,nie widzieli [ ja widziałem ] jak ten kościół się społecznie „rozchrzania” chyba czytaliśmy inna Biblię , np. nakazów Chrystusa w momencie rozesłania apostołów , a już DZ. A chyba w ogóle nie czytali .

Podział na swoich i wrogów w naszym położeniu geopolitycznym jest jest biorąc kierunki ingerencji obcych { i wrogich ] sił rzeczą chyba NATURALNĄ , rzeczą nienaturalna jest natomiast zanik instynktu samozachowawczego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 12 2020 17:52   
Forum

Jaka “perykopa” zrobiła ostatnio największą karierę w ostatnich tygodniach ? Ano nawiązanie do Pisma św. przez … trzymać się mocno foteli „tęczowego Rafała „ właściwie można by to skwitować zdaniem z trylogii ,że oto diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni , ja czekałem na stosowny respons władz kościelnych np. ...via arcybiskupa warszawy , ripostę w postaci np. stosownych wersów tyczących homoseksualizmu ...i nic , cisza … tak , tak ! to ci sami biskupi którzy domagają się od wiernych „mężnej obrony wiary „ śmieszne czy tragiczne ?

Mości Nycz ! Larum grają , nieprzyjaciel w granicach Biblii ! a ty się nie zrywasz ? Za szablę nie chwytasz ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale ja nie o tym , lubiany przez mnie ks. prof. J. Perszon stwierdził ,ze oto Konstytucja 3 maja powstała pod wpływem tego co nazywamy Oświeceniem ze wszystkimi tego konsekwencjami , i moje takie zdanie , nie wszystko co przyniosło Oświecenie jest złe , tak , to prawda ale ...dlaczego tutaj nie ma kościoła , dlaczego tego co dobre społecznie mamy się uczyć od masonów czy protestantów , gdzież się podziali pasterze kk ? … tego nie powiedział … gdyby obok niego stał Mojżesz to ani chybi by coś wielce szpetnego powiedział .

Po drugie , mówił o New Age , o tym ,ze wielu młodych ludzi z prowincji , wielu pochodzących z dobrych rodzin ludzi modlących się i chodzących regularnie do kościoła ulega tym prądom.... a dlaczego ? No cóż , ksiądz profesor raczył zwalił to na „sugestywność tej nauki wspartej mediami „ zaraz , zaraz , coś tutaj nie gra Księże Profesorze , jeśli o tym ,iż jak to Ksiądz powiedział dobra rodzina to taka gdzie się ludzie modlą i chodzą do świątyni i nic więcej … to ja się pytam gdzie jest prawo , ekonomia czy obyczajowość ,życie towarzyskie ...z cała mocą na jaką mnie stać pytam GDZIE TO JEST ?!!!

No tak , jeśli edukacja społeczna wiernych zatrzymała się na poziomie ...Panie odpuść dziecka idącego do pierwszej komunii św. to rzeczywiście JAKOLWIEK INICJATYWA trafiająca do wartości poza świątynnych jest jak strzał oddany do pustej , nie niebronionej bramki
.

Bardzo nieeleganckie pytanie , nie zna Ksiądz Profesor ST ? A w ogóle to co wierni Izraelici robili z ezoterykami ?

Nie , ja nie nakłaniam do ścinania mieczem głów zwolenników Gnozy ale o STOSOWNY ODPÓR , na poziomie parafii ...nie widzę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 14 2020 17:48   
Forum

W skali mniejszej ni z w ubiegłym roku ale jednak ... to nie procesje Bożego Ciała były „hitem TV „ ale owi kolorowi , tęczowi to kiedy w „tym „ dniu ? Anie było innej daty na te wygibasy ? Tutaj nie ma miejsca na przypadki , tutaj nie ma innego tłumaczenia niż walka z Kościołem ..tylko co na ot kościół ? Ano ...nic , ja na miejscu ekscelencji czułbym się cokolwiek nieswojo , bo to mi rozwala dyscyplinę i to w najbliższych szeregach , jak ma poważać , ba , odczuwać lęk przed kimś komu bezkarnie można „narobić na głowę „ i to na jego własnym terenie kanonicznym ? Ja czułbym się upokorzony , ośmieszony …
Źle , kiedy alumni po cichu w zakamarkach robią głupie uwagi i uśmieszki na widok mojej czołobitności .Ale to ich problem , w każdym razie ja bym sobie na to nie pozwolił ...i dlatego nie jestem biskupem ….

Ale jednak ktoś tego Kościoła broni , kto ? Nie EP ale politycy , świeccy , pewnie nie z głębokości wiary , pewnie z całkiem przyziemnych celów ale bronią . Wiem to kampania , wyrywek czasu ale bronią , pewnie , lepiej by było aby ciągle , organizacyjnie , nie akcyjnie ale lepsza taka obrona niż żadna ,bo na księży już nie można liczyć , powie taki coś na odczepnego ,że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny co stanowi prawie „prawie nic „ wobec ogromu nacisków medialnych , takie granie „na alibi „ granie na usprawiedliwienie ,że ”jednak coś powiedziałem „ ale ze to nic nie znaczy taka obrona to ...no nie wymagajmy więcej od …

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oto na naszych oczach mamy przejmowaniem , podnoszeniem z ziemi pastorału przez ludzi świeckich , kościół po zarządem duchowieństwa w obecnym starciu nie istnieje , jest jak ta piłeczka ping- pongowa , obijana bezkarnie ze wszystkich stron , niezdolna do jakichkolwiek znaczących CZYNÓW które były by dowodem pasterstwa , niezdolna do oporu i to nawet przed tą kolorową hałastrą .

Podobnie było z głową kościoła anglikańskiego , redukowany w swych funkcjach stał się z wolna dekoracją państwa . Ale co tymi co to 'nie chodzą do kościoła „ ale przeciw sodomii występują i to czynnie , to właśnie brakująca część kościoła , dla Bóg to Władca materii , kościół nauczający zdaje się obrócił swą twarz w stronę teoretyków religii a ich zostawili , ci ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego ,ze oni zaczynają tworzyć rzeczywistość kościoła o której się nie pize ...ale która jest … Jest Która Jest … to Kościół .Dla nich kościołem nie jest władza przyświątynna ale Mojżesz ...państwo . W tej chwili zdaje się takie powstawać .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale , kto wie , kto wie czy jeśliby „tęczowy Rafał „ wygrałby wybory to nie było by to błogosławieństwo dla kościoła rozumianego jako wspólnota narodowa , bo co prawicy w takiej sytuacji zostało ?

Drogą eliminacji : Senat nie , prezydent nie , zagranica taka sobie , ta bliższa niechętna o ile nie wroga , potężna Targowica wewnątrz zostaje …ruch narodowo- religijno - społeczny , tak jak kiedyś „Solidarność „ a że biskupi opuścili miejsca jakie kiedyś za czasów prymasa tysiąclecia zajmowali to …niech sobie siedzą w zaciszu świątyni ,pora aby te miejsca zająć , i właśnie oni przegrani politycy mogą być zaczynem nowej rzeczywistości tak jak kiedyś Kazimierz Odnowiciel .

To by była wiosna w kościele .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Gdzie to było ? Chyba w „Dookoła Świata „ był taki tytuł , otóż w latach sześćdziesiątych ubiegłego tysiąclecia ekonomiści brytyjscy pomstowali na ... zbyt dobrą obronę przeciwlotniczą Zjednoczonego Królestwa która zbyt dobrze chroniła brytyjskie huty tak że przetrwały one nienaruszone wojnę , a Niemcy ? Niemcy byli „równani z ziemią „ nalotami dywanowymi aliantów przez co wszystko to co powstało w Niemczech po wojnie w materii metalurgii było budowane OD PODSTAW , przez co klasę nowocześniejsze niż brytyjskie bo na nowszych technologiach oparte , i tak to Brytyjczycy zapłacili ekonomicznie za zwycięstwo militarne w wojnie .
A co to ma wspólnego z kościołem ? Ma … to może być krajobraz po bitwie , zbombardowany medialnie „ugór ,pustynia społeczna , to nowe niezagospodarowane od czasów pierwszych chrześcijan pole społeczne , ten odłóg , pustkowie społeczne to może być grunt na którym powstać może jakość przewyższająca wszystko co do tej pory w dziele organizacji społecznych wymyślono .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 15 2020 21:54   
Forum

Oczywiście , kościół powinien się jednoczyć społecznie WOKÓŁ jakiejś sprawy , idei ...ale my Polacy inaczej nie potrafimy, my jednoczymy się zawsze PRZECIW komuś lub czemuś , przeciw Tatarom , Szwedom , komunizmowi , jak się nie ma co się lubi lubi … to niechże tęczowi jednoczą kościół , lepiej w walce niż rozproszeni , zatomizowani .

Przykre ale prawdziwe , nie dorobiliśmy się przez trzydzieści lat [ !]czegoś co było by jądrem społecznym kościoła , jakiejś wspólnej osi postępowania , metody społecznej ,tak jak kiedyś budowa świątyń , ale w pewnym sensie to tez był znak oporu .

Połowa drugiej dekady lat osiemdziesiątych ,temat aktualny do dzisiaj , miała powstać fundacja kościelna pomagająca rolnikom z dostępem do wody i zaskoczenie ...władze PRL postawiły histeryczny opór , budowa świątyń to była w tym czasie sprawa nieomal nagminna ale to ? ...cóż szatan czasem pokazuje gdzie go boli. SZATAN BOI SIĘ WSPÓLNOTY ...ale tej rzeczywistej .

W czym rzecz ? Jahwe POMÓGŁ Izraelowi w wędrówce przez pustynię , woda , przepiórki , walka z wrogami Izraela pomógł nie znaczy że za nich zaczął wędrować przez pustynię ! Pomóc nie znaczy wyręczać .

A dlaczego ja o tym , bo jak słyszę że kościół to „wspólnota Stołu Pańskiego „ to mam wrażenie ,ze współcześni kapłani proszą Pana o to aby im pomógł ale o to aby ich pasterstwie ich wyręczył … przystąpią ludzie do komunii i „tak jakoś” zrobi się z tego wspólnota …

ja na miejscu Pana Boga [ oho ! Wysoko mierzę ] zapytałbym ich ...a od czego wy jesteście ? Jak wam się pasterstwo nie podoba to ustąpcie miejsca tym co by chcieli coś konkretnego w tej materii zrobić .

Jak odpowiada wam rola kapłana i tylko kapłana to zostańcie służbą przyświątynną i oddajcie pastorał , nikt , nawet Jahwe nie miał o to pretensji do Aarona .Tym wszystkim co to mówią o wspólnocie Stołu Pańskiego chciałem jedynie przypomnieć ,ze Mesjasz POMÓGŁ apostołom wzmocnić jedność kościoła , ale nie musiał jej tworzyć , oni się znali , znali przed Ostatnia wieczerzą i po Niej , przychodzili do niej znając się i po Niej się znali , nie było tak ,że przychodzili obcy i odchodzili obcy .

Najbardziej irytuje mnie przy tym mowa w „wspólnocie ducha „ z pominięciem wspólnoty ludzkiej , społecznej ,bo ja wiem ? Jakby kościół umiał działać duchowo to by miało jeszcze sens . No niech tam … jeśli nie ogień to przynajmniej niech biegunkę sprowadzi na osoby lżące Najśw. Sakrament , niechby położył ręce jak Kaszpirowski i liczył - odin , dwa , tri ale tak duchowo działać nie potrafi … a ateiści to zawołani materialiści oni się działalnością duchową nie przejmują , robią swoje … dla nich to gusła , gdybym był na ich miejscu to pewnie tez bym tak mówił ….

Faktycznie , mówienie o jedności kościoła dzisiaj ...eh ! To graniczy prawie z seansem spirytystycznym . My nie potrafimy tworzyć wspólnoty nawet na poziomie gminy, parafii , diabeł może spać spokojnie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 16 2020 21:19   
Forum

Question Mam co w sobie z członka EP ! jestem ciągle zaskoczony , zaskoczony tempem rozpadu instytucji , przewidywałem WOLNY rozpad instytucji … tutaj masz babo placek ! biskup pisze o biskupie ,że kłamie , oho ! Po bandzie jadą !

Biskup to nie tylko biskup , to cały orszak ludzi i powiązań , dziś ,na świeżo jeden z księży profesorów wypowiada się na ekranie TV o tym ,ze drugi profesor teolog kłamie , i nie powinien uczyć ….ostro …

Czyżby ta niemożność komentowania wydarzeń na sąsiedniej bratniej stronie miała coś wspólnego z przewidywaniami przed jakimi to wydarzeniami w kościele stoimy ...może , wiem ,ze nic nie wiem .

Siostra Łucja przewidywała trzecia wojnę światową ale może ta trzecia wojna miała być poprzedzona wojną w kościele ?nie wiadomo . W każdym razie zamknięcie ust laikatowi wydaję się być dziecinnym oporem ludu , tego procesu nie można zatrzymać , nie będzie można komentować na stronie kościoła to będzie można na innej , z tym że pod kontrolą jego wrogów , to będzie wtedy kompleks obleganej twierdzy .

Oblężonej i to w sytuacji kiedy załoga zaczyna się się lać między sobą ,pęka lub już pękła solidarność korporacyjna , dziś jeden z księży publicznie użył słowa „korporacyjność , w przypadku zrównoważenia sił walka przeniesie się z pyskówek na teren walki o przychylność ludu bożego .

Przewidywałem , chciałem ale teraz widzę czego chciałem i trochę ...bo ja wiem jak to nazwać ? zaniepokojenie przed wojną , tak , tak wojną . Karty już zostały rzucone ? Jeśli tak to największym wśród biskupów może być ...o. Rydzyk ,on ma klucze Piotrowe do poważnej części serc i umysłów laikatu i o to będzie szło w tej wymianie ciosów . Jeszcze nie teraz , nie w tej chwili , ale w dalszej konsekwencji .

Jedno z najszczęśliwszych wydarzeń na niwie społecznej jakie miały miejsce w ostatnim roku w kościele polskim była rezygnacja o. Rydzyka z założenia własnej partii . To było by samobójstwo . Przede wszystkim partia , jako twór społeczny organizujący życie polityczne ludzi o zbliżonych poglądach jest już straszliwie przestarzały , co widać na gruncie polskiego życia publicznego . Teraz pora na ruch społeczny ,religijny oparty o Biblię , chciałem , przewidywałem ale się tego trochę boję …. cóż , przyszło nam żyć w ciekawych czasach .

Prowiduję : oho ! „prorok” we mnie wstępuje , jeśli to jest „to „ to będzie to sinusoida wydarzeń , ostre słowa , cisza , pozorna cisza będąca przygotowaniem do następnej erupcji nastrojów a potem kolejna eksplozja , instytucja może zamienić się w Wezuwiusza .

Nie nie będzie z woli Pana pokoju pomiędzy sypankami złego i niewiasty , stanie matka przeciw córce a biskup przeciw kardynałowi itd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 20 2020 13:43   
Forum

A właściwie czego tak najbardziej lęka się świat ? dzisiaj i wtedy , czego się lęka w obliczu kataklizmów ,autopsja : kiedy mówię ,że wg. np. siostry Łucji oczekujemy na trzecią wojnę światową słyszę najczęściej „ nie mów nie chcę tego słuchać , to niemożliwe itd.
„Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! „ A więc zdajemy sobie sprawę z ogromu grzechów , a własnej nicości ale nie chcemy tego przyjąć do wiadomości , cóż powiedz czego się boisz a powiem ci kim jesteś świecie .

Świat boi się proroków [ nie mylić ze współczesnym kościołem ]

Achab zaś poszedł naprzeciw Eliasza. Gdy Achab zobaczył Eliasza, powiedział mu: «To ty jesteś ten dręczyciel Izraela!» A on mu odrzekł: «Nie ja dręczę Izraela, ale właśnie ty i ród twego ojca waszym porzucaniem przykazań Pańskich, a ponadto ty poszedłeś za Baalami.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Czego natomiast boi się kościół ? Powiedz mi kościele czego się boisz a powiem ci jaki jesteś . Odnoszę wrażenie ,że kościół boi się kiedy wytyka u się niejednoznaczność , krętactwo .
„Wówczas Eliasz zbliżył się do całego ludu i rzekł: «Dopókiż będziecie chwiać się na obie strony? Jeżeli Jahwe jest [prawdziwym] Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu!» Na to nie odpowiedzieli mu ani słowa „

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jest jednak taki starach który wywyższa proroków ponad proroki , lęk przed nieczystością przekazu który jest mu dany

„«Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»

Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza.  Dotknął nim ust moich i rzekł: «Oto dotknęło to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech». I usłyszałem głos Pana mówiącego:
«Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?»
Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie. "

Ja tego rodzaju strachu, chwalebnego strachu przed zanieczyszczeniem nauki Pana nie widzę … owszem widzę coraz to większe skażenie nieczystościami z lóż masońskich i np. „lawendowego lobby „itd. Jest Komorka EP ds. walki a alkoholizmem , czemu nie ma takowej w zakresie walki z sodomią WEWNĄTZ INSTYTUCJI , nie ma ?

Cóż to jest próbnik szczerości instytucji instytucji , takowej nie wiedzę , przecież to zagrożenie jest przecież zdecydowanie większe niż alkoholizm , chęci walki nie widzę , owszem widzę …. ludzi o nieczystych wargach głoszących [werbalnie ] naukę Najczystszą … tytuły naukowe ? nic im to nie da

&&&&&&&&&&&&&&&&

Na ekranie [ "profilowana stacja "] gość w koloratce którego prowadząca tytułuje „ksiądz profesor” sprawia wrażenie jakby sztuka czytania była mu obca , że co go najbardziej boli ? no... że kandydat do objęcia funkcji prezydenta „ dzieli ludzi chociaż jako wierzący powinien ludzi łączyć „ że co proszę ?

To naprawdę poważny profesor czy klaun za profesora przebrany . To które to przykazanie księże profesorze , grzech przeciw któremu przykazaniu ? A może eto próba uzupełnienia dziewięciu przykazań katechizmowy :dodatkowym przykazaniem , no ...a by rachunek się zgadzał

Jeśli ktoś jest uczniem Pana to dzieli ...Jak Jahwe , jak Mistrz , nie „wrzuca do jednego worka występku , zdrady i cnoty .

„ A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: «Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd.  Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć».  Wyszedł więc Lot, aby powiedzieć tym, którzy jako [przyszli] zięciowie mieli wziąć jego córki za żony: «Chodźcie, wyjdźcie z tego miasta, bo Pan ma je zniszczyć!» „
Nie, Pan nie miesza piekła i nieba
A owe odrzwia pokropione krwią baranka , cóż to jest jak nie ODDZIELANIE ocalonych od karanych , tego się boi świat , tego się lęka , nie chce aby zło WYODRĘBNIC I NAZWAC PO IMIENIU ,jest jak owi nieszczęśnicy którzy liczą na to ,że podczas potopu uda im się „załapać „ do arki .

Letni , służący Baalowi i Jahwe [ w tej kolejności ] wyrzucą was trzewia moje ? to by było dzisiaj ...'' rzygam na waszą letniość , na wasze NIEZDECYDOWANIE „ Bo jak się oddzieli Jahwe od Baala to będzie widoczne po której to stronie stali , pagórki przykryjcie nas ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie jestem intelektualistą , nie ma tyle czasu więc powtarzam za art. prasowym
Weźmy następujący przykład : rektor seminarium nagminnie molestuje kleryków , potem zostaje biskupem, a jeden z jego dawnych wychowanków już jako ksiądz w parafii zostaje przyłapany na pedofilii... „czy hierarcha będzie kierował się WSPOLNOTA GRZECHU czy dobrem Kościoła ?
Na ile owa wspólnota grzechu jest silniejsza od wspólnoty kościoła , musi być silniejsza o ile ta druga faktycznie nie istnieje.
DUSICIELE POWOŁAŃ
„Wspomniane zjawisko zostało dobrze przebadane i opisane przez takich autorów jak Thomas Crangle , Richard Sipe , James Wolf …. Żegnajcie dobrzy ludzie , jak ateiści i homoseksualiści opanowali seminaria ...”

...Dzisiejszy brak powołań jest po części skutkiem „wrogiego przejęcia” seminariów przez wrogą subkulturę „a więc tutaj rezyduje szatan ! drodzy biskupi co wy mi tutaj o pijaństwie ? W co sobie „pogrywacie „ekscelencje ? co to za cyrk ?

Tyle o USA , spodziewam się ,że podobne zjawiska istnieją w Europie ,0ddajmy głos kard. Ratzingerowi , wg niego „ w różnych seminariach ustanowiono kliki homoseksualne które działały mniej lub bardzie otwarcie i znacząco zmieniły klimat w seminariach „
„ w niejednym seminarium studenci przyłapani na czytaniu moich książek byli uważani za niezdolnych do kapłaństwa „ Cóż to jest jak nie wojna ?

Jak wojna to jeden przeciw drugiemu a nie jedne z drugim , a więc prawy człowiek jednak dzieli …prawy człowiek jest przeciw Filistynom a nie razem z nimi . Trzeba ODDZIELIĆ plewy od ziarna , swoich od wrogów ,

„schibolett „ poznasz ich po ich mowie .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jeśli Polska chce być jądrem odnowy Europy to powinna zacząć od tego , od siebie … tak aby była miejscem taki „przytuliskiem „ dla wygnanych ze śmierdzących gnojem zepsucia miejsc grzechu współczesnych sodomitów w kościele europejskim , wiem mocne , ale to wojna .

Dlaczego ja o tym ? Bo jak nie ma się świadomości ,że się idzie na wojnę ...to lepiej w ogóle nie wychodzić .
A ten pajac w koloratce ? To jest wróg Kościoła ,ściślej jeden z wrogów... czego tutaj można nie rozumieć ?Drodzy księża nie potraficie walczyć ? Drogi Aaronie nie potrafisz walczyć ? to zostaw ten problem Mojżeszowi , Jozuemu , laikatowi dla nie go to nie problem …

ale czy rzeczywiście chcecie ich wygnać z kościoła tam gdzie ich miejsce ? Jeśli chcecie się z nimi całować to ja i laikat jesteśmy tutaj niepotrzebni , pora oczekiwać powrotu Eliasza , on im pokaże ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 lipiec 08 2020 20:44   
Forum

Quote by: skierka

A właściwie czego tak najbardziej lęka się świat ? dzisiaj i wtedy , czego się lęka w obliczu kataklizmów ,autopsja : kiedy mówię ,że wg. np. siostry Łucji oczekujemy na trzecią wojnę światową słyszę najczęściej „ nie mów nie chcę tego słuchać , to niemożliwe itd.
„Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! „ A więc zdajemy sobie sprawę z ogromu grzechów , a własnej nicości ale nie chcemy tego przyjąć do wiadomości , cóż powiedz czego się boisz a powiem ci kim jesteś świecie ...

Ludzie pewnie boją się różnych rzeczy. Może złych stron życia i śmierci ale tego nie da się uniknąć. Może chcą uniknąć czegoś im niewygodnego, odrzucając to co w Biblii im się nie podoba. Ale jeśli tak, to odrzucają wszystko co jest napisane. No bo jak można sobie wybierać, to czy tamto. Bo albo to jest słowo Boże i należy je szanować albo nie jest. Jeśli ktoś chce coś z Biblii wyrzucić czy zmienić, to podważa wszystko. Niech powie wtedy,nie wierzę w Boga Objawienia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości