Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 czerwiec 04 2019 15:29   
Forum

Status: offline

Bo ja wiem ? Trudne pytanie .

Wierzę ,że Głowa Kościoła swoich wieczek nie opuści i tyle , choćby to miało oznaczać wydarzenia gwatowne ,choćby to miało oznaczać gwałtowną śmierć tych co to w głowach wienych uczynili zamęt i posiali brak zaufania , choćby to miało oznczać zrównanie śwatyń z ziemią . Wiem ,że na tych gruzach trzeba zacząc od nowa , od nowa to znaczy od PODSTAWOWYCH POJĘĆ które niesie ST , to fundamnty kościoła ,ich istnienie to nie przypadek . To Boski Rozum , a jak usuniemy fundamenty to kościól się zawali ...co widać .

Wierzę w coś objawił Boże , Twe Słowo mylić nie może .

Jest takie uczucie , mimo wszytko dające poczucie szczęścia ? ja bym powiedział spokoju wewnętrznego , to uczucie bliskie ale nie tożsame szczęściu , poczucie spełnionego obowiązku . Panie zrobilem wszystko co mogłem , na miarę swoich możlwości i rozumu .

Dalej to zostaje jedynie ...Panie Jezu Ty się tym zajmij ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 05 2019 14:22   
Forum

Bzdura , kompletna bzdura , wszyscy jesteśmy ludźmi i podlegamy tym samym regułom postępowania , ci którzy twierdzą ,że insytucja k.k. jest "nieziemska" ...kłamie albo ma luki w wykształceniu .

No to ...po biblijnemu " przypowieściami "

Podobna jest instytucja k.k. jednej z partii opozycyjnych , oto objął w niej władzę pan Grzegorz Sch. ja w nim żadnej ideowości nie widzę , raczej skłonny jestem twierdzić ,że to typ sprytnego kancelisty ktory wie jak się zarabia pieniądze niż zainteresowany jest tym czym w istocie rzeczy się ta instytucja zajmuje . Rzecz jasna , udowodnić takiemu komuś ,że jest człowiekiem przypadkowym nie jest trudno a więc "wyciął w pień" wszystkich tych błyskotliwych oponentów w swoim sąsiedztwie którzy mogliby powiedzieć "ten gość nie zna się na polityce" " a obsadził stanowska ludźmi sobie podobnymi , nawet zyskał przydomek "Grzegorz zniszczę cię " orator , z niego żaden , taki pan Donald. T gasi go w każdym słowie ale ...władzę ma . Efekt ? przez blisko cztery lata bytowania w opozycji formacja nie zdołała urodzić niczego na kształt programu przy nieustannych zapenieniach ,że to "partia inteligencka " ! na miejscu rządzących poszedłbym pieszo w pielgrzymce na Jasną Górę aby ten pan był dłużej we władzach oponentów. Ludzie za tym człowiekiem nie pójdą ...

W k.k. jest podobnie , to widać gołym okiem , nie rozwijam aby nie zaognić , oto słyszałem już takie homiie w wiejskich kościółkach , których u infułatów trudno szukać , nie ten duch , przez wszytkie te lata po 1989 r ani nie zdołali zdefiniowac zagrożeń dla kościoła , nie zdołali określić remedium , nie ta wielkość człowieka...ale władzę mają .

Starotestamntowi też nie lepsi , oto Chrystus mówił o tych co to wystają na rogu ulic i dają POKAZ religijności ....ale to nie przszkodziło w erozji religii ..raczej ją przyspieszyło. Poważna część Żydów poszła za "nową wiarą " nie za tałesami , to ich zasługa dla chrześcijanstwa .

Dlatego wierzę ,że owa skromność tych na barkach ktorych będzie ciążyła odnowa kościoła nie musza się martwić ,to raczej swoboda działania , wolność a nie zawada , a pastorały ... ?Chrystus takiego nie nosił .Nie ma się czym zrażać .

Teatr na "Tagance " to już nie to samo ,nie ma już rewolucjonistów , została jedynie nazwa , Woodstock to już czysta komercja , nie ma pionierów , jednaka jest natura ludzka , łatwowierna , nieostrożna ,wpuszcza do swojego obejścia obcych , najemników co przyszli wyzyskać , nachapac się , urzadzc wygodny kącik .Dlatego co jakiś czas MUSI dojść do wstrząsów, kataklizmów co to dadzą szanse na usunięcie najemników a zostawienie pasterzy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 06 2019 11:51   
Forum

Big Grin zgadza się , tak , to prawda ...
Jest i podobieństwo na linii polityka - religia , nasze słowa mają być tak i nie , a reszta jest od szatana , PROSTOTA , ot co. Najkrótsze hasło wyborcze w ciągu ostatnch lat to " 500 +" wystarczyło ... no tak ale za słowami poszły czyny , być może nie zawsze udolne ... ale jednak .

Kaznodzieja ktory tak prawdę nie ma niczego do powiedzenia a mimo tego mówi ...jest geniuszem , orłem , ile to się trzeba namęczyć aby dużo mówić ale nic nie powiedzieć , a ja złośliwiec natrząsam się z ich pracy !

Ten biskup z Ameryki , ten co to był na mównicy przy ślubie ks. Harrego ...supermędrzec , nic nie powiedział a otrzymał tyle pochwał !

Ile to uczonych ksiąg na temat ewangelizacji napisano ? nie jestem podać przybliżonej cyfry , atutaj masz ..."prostactwo " :

" Nie odstąpisz ani w prawo, ani w lewo od żadnego ze słów, które ja wam dziś nakazuję po to, a by pójść za innymi bogami i im służyć.
Lecz jeżeli nie usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i nie będziesz pilnie spełniał wszystkich jego przykazań i ustaw jego, które ja ci dziś nadaję, to przyjdą na cię te wszystkie przekleństwa i dosięgną cię.
Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu.
Przeklęty będzie twój kosz i twoja dzieża.
Przeklęte będzie twoje potomstwo i plony twojej ziemi, i rozpłód twojego bydła, i przychówek twoich trzód.
Przeklęte będzie twoje wejście i twoje wyjście. "

... i kosciół się rozpada

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 07 2019 18:46   
Forum

Tak ... zgdadza się , za dużo słów używam aby udowodnić to co oczywiste , mea culpa , powinienem skonfrontowac ostatni mój cytat z rzeczywistością i po prostu powiedzieć : wierzę w coś objawił Boże , Twe Słowo MYLIĆ NIE MOŻE .

Zgadza się , powinienem powiedzieć kościół się zapada pod własnym ciężarem , i po co ten krzyk ? tak Pan powiedzial i tak powinno być i basta ...co w tym dziwnego ? w końcu jestem wierzący , to prawidłowość a nie anomalia .

Tak zgadza się . Tylko że jakoś nie mogę w to uwierzyć ,nie jestem w stanie przyjąć do wiadomości że sprawami wiary zajmują się ludzie którzy Słowom Pana nie wierzą , kto przyjął do instytucji kościoła ludzi niewierzących ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 10 2019 10:51   
Forum

Cóż , jestem w wygodnej sytuacji , to co się dzialo w Warszawie to tylko efekt BRAKU STOSOWNIE OSTREJ REAKCJI MIEJSCOWEGO ARYBISKUPA NA TO CO SIĘ DZIAŁO NIECO WCZEŚNIEJ W GDAŃSKU , eh ! pisałem o tym , niedawno , ocho ! moja pycha mnie rozpiera w tej materii moje pisanie było mądrzejsze od reakcji księży biskupów , kiedy to piszę we Wrocławiu ksiądz zostal dźgnięty nożem , EP własnym postępowaniem i ...nauczaniem wyhodował na swej piersi gada ,co więcej ODSEPAROWAŁ SIĘ SPOŁECZNIE OD POSPÓLSTWA ,od laikatu ... cierpi samotnie ... takie informacje nie są już z wstrząsem , przyzwyczajamy się...

A gdyby to się dzialo w czasch bł. Jerzego Popiełuszki....to ....

Do rzeczy , za parę dni procesja Bożego Ciala ... czy arcybiskub Warszawy bedzie w niej uczestniczył ? bo...czyż to nie prez. Traskowski był protektorem owego marszu ? a czyż to nie jest protegowany pani Waltz ? a czyż to nie eminencja nie określił kadencję pani prezydent jako dobrą ? źle jest całować się z wężem ....

Niech idzie ... te złośliwe uśmieszki będą mocniejsze w swej wymowie niż moja stukanina , bo gdyby na miejscu eminencji był taki ajatollah ho ! Ho ! ateusze by drżeli ...
spokojnie nikt nie bedzie drżał , będą jedynie ukryte drwiny ...niech idzie !

Źle jest powiedzieć Staremu Tetamntowi pa, pa !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 13 2019 20:22   
Forum

Question Eh ! przecież ja o tym pisałem , to może inaczej :

Dlaczego te błazeństwa , te parodie mszy czy procesji tak mocno zabolały ? bo UDERZONO W MIEJSCA INTYMNE to ich ateuszy wina , ale nasz , kościelna wina polega na tym ,że te miejsca odsłaniamy . Msza św. jest dla nas nie dla ateistów , dla nich to czary - mary ..więc kpią , ale my to im umożliwiamy , Pan w ST mówi o tym co jest WEWNĘTRZNE A CO ZEWNĘTRZNE , my tą umiejętność odrózniania co nasze osobiste a co nie zatraciliśmy, jak ktos się nieustannie odsłania publicznie ze swoją golizną to musi się liczyć z tym że jakiś złośliwiec w nią kopnie , będa kopać wieprze nasze perły , nasze klejnoty , ot bolesne skutki nieposłuszeństwa Panu.
Jaką częśc audycji TV poświęconych kościołówi zajmują transmisje ze mszy , nie liczyłem ,większość , tak gdyby to było wyliczone na użytek węwnetrzny , to czemu nie , problem w tym , że tak jak słyszałem jednego z komentatorów mszy z udziałem papieża ,jest to UKAZANIA ŚWIATU BOGA .... chyba się pomylił , jak ja to lubię ! który to raz jak bumerang wraca ten sam fragment :

«Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi.
Spłyną na ciebie i pozostaną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu.

Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła drobnego. Błogosławione będą twój kosz i dzieża. Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.

Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę przyłożysz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. Pan ustanowi cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że zostaliście nazwani imieniem Pana, i będą się ciebie lękały.

Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. Pan otworzy dla ciebie swoje bogate skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. NIE ODSTĘPUJ OD SŁÓW, KTÓRE JA CI DZISIAJ OBWIESZCZAM, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za cudzymi bogami i służyć im."

Czyżby nasi teolodzy tego nie znali ? nadal twierdzą ,że transmitowana msza św. jest świadectwem wobec obcych ? ktoś się tutaj myli , albo Bóg , albo teolodzy . bo jak dwa zdanie sa przeczne to jedno z nich jest fałszywe .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 21 2019 18:24   
Forum

A co ma być ?

K.k. czeka "rozbicie dzielnicowe" będą diecezje wierne Biblii ,wierne narodowi i te wierne "lemingom " z Watykanu z "retuszowaną Ewangelią " tego procesu nie da się już chyba zatrzymać , ton i zawartośc wypowiedzi wielu biskupów są coraz to bardziej zrónicowane , a lud ? lud pójdzie za tymi wiernymi choćby to miało oznaczać " pielgrzymki" .

A władze ? EP na razie siedzi okrakiem na dwóch rozchodzących się skrzydłach kościoła , a jak się już rozejdą to zostanie w pozycji nazywanej siadem rozkrocznym lub szpagatem , każdy kto choć trochę interesuje się gimnastyką wie ,że z tej pozycji ciężkojest wstać ,chyba ze EP rzuci jakąś ideę jednoczącą lud w pracy ,ekonomii , w kulturze na co dzień , zorganizuje lud w ruch społeczny , jak się pracuje to się nie myśli o głupotach , ale tego się nie spodziewam , to ponad jego możliwości wolicjonalne i intelektualne , raczej będzie wzywał do modlitwy... i czekał , ale na co czekał ? tego on już sam nie wie.

Obym się mylił , Warszawa jest już religijnie stracona dla k.k. z czasem będzie religijną prowincją , bo ja wiem ...Małopolski [ ? ] w chwili obecnej jej podporządkowanie ideowe UE podobne jest do kościoła lokalnego w Niemczech ,jest to aż nadto widoczne , Warszawa religijną prowincją ? a dlaczego nie ? ...na to wygląda , ostrożnej , jak nic się nie zmieni , to obecne trendy uczynią ze stolicy prowincję.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 21 2019 19:37   
Forum

Teoretycznie tak może być , środowiska LGBT mogą zjednoczyć k.k. ale tylko na chwilę , już są różnice w reakcjach , jedne biblijne , zdecydowane na wzór Eliasza , inne "nowocześnie jojczące " To co jest nieuchronne : polityka tojest to, co się wyrzuca drzwiami a wraca oknem ,owe profanacje mają za soba tło polityczne , jak najbardziej polityczne , sodomici są tak pewni swego bo czują na plecach poparcie ośrodków zagranicznych i związanych z nimi rodzimych polityków , jeśli tak to NIEUCHRONNE JEST ROZGRANICZENIE POLITYCZNE jak za komuny "nasz Polak - obcy , kolaborant " wszelkie jakieś " poprawności i tolerancje "będą jedynie dowodem zdrady zarówno Kościoła jak i ojczyzny.Nie można słuzyż obu panom na raz , to już Nowy Testament .Jak ktoś mówi ,że religia i polityka to nie związane ze sobą dziedziny to kłamie .

Jak ktoś jest wierny Prawdzie wskaże PRZYCZYNY ,ŚRODOWISKA I POLITYKÓW wspierających zjawiska profanacji, pokaże palcem szatana ,takich a nie innych polityków , po prostu przydał by się indeks nazwisk , jak ktoś zdradził to mówi "wicie - rozumicie ogólnie " bezosobowo tak aby ukryć diabła .Problem w tym ,że czort jest osobą nie martwą ideą , a jego współpracownicy materialni , jak najbardziej materialni , mozna ich wyliczyć i nazwać po nazwisku. Ale co ja tutaj ...ludzie i tak to wiedzą ...lepiej niż biskupi . Biskupom się zdaje ,że walczą odusze ludu , ale tak naprawdę nawet sobie z tego nie zdają sprawy ,że w tej chwili odbywa się sąd nad ich wiarygodnością .

A indeks , indeks ,jak to nieludzkie ? ludzkie , ludzkie ,jak ktoś ma odwagę walczyć z Kościołem , to niech nie kręci , stanie w Prawdzie jak rycerz w szrankach , jeśli się boi to nie jest rycerz tylko pospolity tchórz ,kąsający z ukrycia krętacz , nie ma się kim przejmować , ludzie i tak to wiedzą kto jest kto , pora na uporządkowanie faktów i nazwisk , takie formalne.

A swoja drogą ... nawet lokalna rozgłośnia czy pisemko które taki indeks zaczęło by ukladać wyrośnie ponad poziomy ...finansowo też ,co ?że będzie fala krytyki ? a cóż to jest wobec profanacji ? niech piszą dobrze czy źle ale niech nie przekręcają nazwy .

A gdyby to zaczęła robić partia p. Kaczyńskiego ? myślę ,że by dość mocno przyłożyła oponentom , ale to już ich problem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 26 2019 18:38   
Forum

Wiem , oczywicie ,że wiem , szykuje sie następny film z cyklu "o kościele"nie wiem tylko jakie następstwa wywoła , mniejsze , takie same czy większe .Tutaj nie mogę odmówić inteligencji wrogom kościoła "znaleźli czuły punkt '" spróbowali ...udało się , trafili więc jadą dalej ,po prostu "wstrzelali się "

A instytucja ? w odrónieniu od ateuszy spróbowała " dostała po kościach "...i nie wyciągnęła żadnych wniosków [ ! ] czeka na nastęne bicie ...nic nie robiąc , nie słyszalem o żadnej inicjatywie połecznej , tak społecznej i tyko społecznej ,w tej sytuacji tylko to się liczy , żadne homilie , artykuły wywiady prasowe nie zmienią sytuacji .

A takiemu PiS-owi nie zaszkodziła ani afera gruntowa premiera Morawieckiego [ cokolwiek miało by to oznaczać ]nie zaszkodziła sprawa niewybudowanych wieżowców jest "teflonowy "' dlaczego ? bo osiągnął niejaki stan zaufanie społecznego , stan daleki od doskonalosci " może i kradną ale zawsze coś tam dadzą "

Taki stan zaufania był w czasach śp. kard. Wyszyńskiego , a każdy atak na kościół był ignorowany , przecież i wtedy też były takie filmy , ja pamiętam "Drewniany różaniec " ale potem już ich nie kręcono ...bo były społecznie niekuteczne . A dlaczego ? bo podobnie jak wspólnota Izraelitów na pustyni , kościół byl częścią MATERIALNEJ I NARODOWEJ wspólnoty polskiej na pustyni komunizmu .

Nie zauważyłem żadnej inicjatywy społecznej EP ..żadnej.Upłynął już miesiąc od koła ratunkowego ostatnich wyborów ...na co oni czekają ,stan "zawieszenia broni " nie będzie trwał wiecznie , jak sparaliżowani czejkają na nastęny atak .Nie rozumiem biskupów , choćby względu na ...tego nie powiniem pisać ,choćby ze względu na zwykly , dobrze pojęty interes osobisty , ale tego też nie potrafią ...

A Eucharystia powstała podczas Ostaniej Wieczerzy , apostołowie przyszli na kolację , przyszli się najeść ... i tak , w tych okolicznościach powstała Wspólnota Stołu Panskeigo ,tak wyrosła NA PODSTAWIE SPOLECZNEJ , tej a nie innej , eh ! a uczeni w piśmie ...tego nie wiedzą !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 27 2019 17:23   
Forum

Tak ? a co to jest Akcja Katolicka ? komu i do czego potrzebna ? jakie funkcje wypełnia ? zajrzyj na stronę , toż to dublowanie , powielanie tego co robią księża , o ekonomii chrześcijańskiej nic nie znalazlem , o sądownictwie wewnętrznym wg. J. Chrystusa z Nazaretu też nic nie ma , więc po co ona istnieje ? Jest jak dziewczynki sypiący kwiecie na Boże Ciało , ot, ozdóbka , żadnej wartości społecznej ze sobą nie niesie .

Były szef Episkopatu powiedział ,że Akcja Katolicka jest dobra bo ..on sam ją wybrał , ok . co mam nie rozumieć , jak ks. arcybiskup ją wybrał to niech sobie z nią rozmawia ...jak lubi rozmawiac sam ze sobą.

Mnie ani wielu innych ONA NIE REPREZENTUJE .Siebe samą i ks. arcybiskupa reprezentuje ...sekretarka swojego szefa. Więc co mie ona obchodzi ? Więc na kim chce się społecznie opierać EP ,na AK ?

Kiedy dojdzie do nastęnych ataków medialnych na instytucję [ a na pewno dojdzie ]niewiele jej ona pomoże . Owszem może skrzyknąć jakieś zebranie na którym owe ataki będą potępione , ale o tym będą wiedzieli nieliczni + kościelny .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 29 2019 00:10   
Forum

No to masz , jak na zamówienie , gdyby nasi ojcowie kościoła mieli chociażby część tej umiejętnoci posługi władzy co starotestamentowi , Żydzi czy muzułmanie to IKEA albo by publicznie przeprosiła albo ...nie sprzedała by nie tylko kredensu ale nawet krzesełka .

Z pewnym typem człowieka po prostu się NIE DYSKUTUJE , oni, starotestamentowi to wiedzą my jeszcze do tego nie doszliśmy [ ile nam potrzeba na to czasu ? ]my chcemy prowadzić dialog ...nawet z szatanem , ilu to ma do swej dyspozycji k.k. profesorów ? chyba za dużo ... nadmiar książek ogłupia [ przysłowie łacińskie ]

Dziw się później ,że muzułmanie podpodrządkowują sobie Europę ...na terenie kanonicznym chrześcijan , czego tutaj można nie rozumieć ?oni po prostu mają pasterzy , my jedynie prelegentów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 29 2019 20:17   
Forum

A jakiż to problem ? bierzesz kilku członków np. AK [ niech w końcu do czegoś konretnego się przydadzą ] robisz listę , ranking wiarygodności , uczciwości firm sprzedajacych i produkujących na terenie Polski , pod kątem szanowania prawa do wolności wyznania i publikujesz w przedsionku kościoła, kto ma do tego prawo ? każdy ... ile to razy publikuje się rankingi np. popularności instytucji społecznych w tym i kościoła , ileż to kosztuje ? tyle co papier i trochę zdecydowania , dlaczego my nie mielibyśmy robić tego samego ? A W OGÓLE CO TO JEST JEDNOŚĆ WSPÓLNOTY EKONOMICZNEJ KOŚCIOŁA ? co ? nie ma chętnych do podjęcia tego tematu ?...może to ilepiej , będzie mniej wstydu .

A taki Trzaskowski bez żenady wspiera zakłady rzemieślnicze które uginają głowę przed LGBT , no...jak mecz to niech będzie na obie bramki . Wydaje się ,że prezydent Warszawy czerpie z historii ...kościoła , tak , taki był kiedyś k.k , był solidarny ekonomicznie jak środowiska LGBT dzisiaj , a jak jest dzisiaj a tej materii z k.k. ?

A jakie to może mieć skutki ? zaczyna się problem współpracy ekonomicznej na najniższym poziomie np.kwestia wyboru sprzedawcy ... to są konretne pieniądze , jeśli powoła się np. związek przedsiębiorców katolickich i taka IKEA będzie na ostatnim miejscu ... to może sobie poczekać w kolejce na korzystną atmosferę rynkową, tak uczyniłby Żyd , muzułmanin a ...co robią Placy ? ano ...nic nie robią .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 03 2019 13:46   
Forum

Big Grin Witam , ile to lat ?

Cóż , nasze drogi się rozeszły,nie , nie żałuję , zawsze należałem do tych co to mają miękkie serce ale twardą ....

=====================

A zdaniem Pana Redaktora w którym miejscu "zaciął się" mechanizm ewangelizacji ? CO SZWANKUJE ?
Kiedyś słuchałem koncertu znakomitego pianisty , jazzman [ Pan wie kto ] miałem okazję , było pusto , podszedłem do tego samego instrumentu , chciałem zagrać bodaj kilka fraz jak on ...nie wyszło , miałem do czynienia z klawiszowymi , nie mam dębowego ucha ale NIE TO PRZYGOTOWANIE !
========================
"Niech zstąpi Duch Twój , i odnowi oblicze ziemi ..." moim zdaniem nie ma słów które by spowodowały większe spustoszenia w głowach ojców kościoła niż te . NIe to przygotowanie ...

"Wołam z głębi tego tysiąclecia... "to im umknęło , OTÓŻ JAN PAWEŁ II RZUCIŁ ZIARNO SŁOWA NA ZIEMIĘ ŻYZNĄ , PRZYGOTOWANĄ , to była praca śp kard. Wyszyńskiego , ks. Blachnickiego i tysięcy anonimowych księży i działaczy świeckich wsp. ojcowie rzucają słowo wzdłuż drogi , między ciernie i osty , i ani im do głowy przyjdzie , że mizerne efekty ich pracy wynikają z tego , że NIE WIDZĄ RÓŻNICY między rodzajami PODŁOŻA CYWILIZACYJNEGO w jakim pracują.Rzucili ziarno byle gdzie i ... są zdziwieni marnymi plonami .

===========================================

A ja jestem pełen podziwu dla inteligencji szatana działającego via wrogów Kościoła , a jaka to cecha , ano ta której nam brakuje ?... cierpliwość ...proszę popatrzeć na środowiska LGBT, tak LGBT ,oni są w aspekcie praktycznego stosowania niektórych zasad postępowania bliżej Biblii niż my.

"Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy, a nie trać równowagi w czasie utrapienia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały! "

My nie potrafimy przyjąć do wiadomości,że przyjdzie nam ciężko pracować nad rekultywacją gleby społecznej, potrafimy tylko siać , siać i...czekać na cud , ot, takich mamy teraz robotnków na niwie Pańskiej , marne mam pojęcie o pracy na roli [ tyle co na działce ]ale jak już moja ślubna zmusi mnie do przekopania grządek , to wiem ,ze jest to praca zdecydowanie cięższa niż sianie .... a szatan tej pracy nie unika , fragment z haseł z demonstracji naszych wrogów , tak wrogów [ Paryż , demonstracja środowisk LGBT], teraz już coraz śmielej odsłaniają swoje oblicze "zniszczymy waszą cywilizację " a więc co ? chcą zniszczyć glebę , podłoże na której powinno kiełkować ziarno Słowa , no...przecież nie głoszą herezji ...można się od nich uczyć .
====================

No to o "glebie" jaki jest stan kościoła ? raportu o stanie kościoła z chińskiego boga nie mogę się ze strony EP doczekać , więc na użytek wymiany poglądów , chaotycznie , wyrywkowo : moim zdaniem jeststan k.k. naszych czasów gorszy niż stan judaistów przed ...prawem mojżeszowym .

- Mojżesz dopuszzał list rozwodowy , a jaka część katolików żyje bez ślubu ? nawet tego mojżeszowego ,z rozwodem .

- Mojżesz poczynił pewne kroki aby uczlowieczyć ekonomię , np. znosił lichwę a jak jest z k.k. ? to jest wstyd , wstyd również i dlatego ,że przejęli wierni k.k. ateistyczny swiatopogląd w którym w zakresie ekonomii nie ma pojęcia wyzysku , w walce o zysk wszystkie chwyty są dozwolone , widzialem katolickiego przedsiębiorcę ,bez skrupułów podchodzil do balasek a znany był z nieludzkiego traktowania pracowmików , a skąd mial u licha je miec skoro kościół milczy ?To poniżej poziomu Żydów przed prawem Mojżesza , zgadza się ?

W ST sporo jest mowy o grubiańskic zachowaniach , wulgaryzmy , mowę nieobyczajność nazwał to prorok pański mową która śmierci jest podobna , a jak jest u nas ? kapłani milczą , ciii... tajemnica państwowa .Gorzej niż u Żydów...

My żyjemy w zgorszeniu aksologicznym praktycznego uznawania prymatu sądownictwa państwowego nad Kościelnym [ św. Paweł]... i nic , chrzęstu rozrywanych szat nie slyszę , nawet u biblistów , czyli co ? gorzej niż za Mojżesza .

Mam dalej jechać ? nie chcę obrażać inteligencji Pana Readaktora , i co ? da się w takim środowisku głosić Dobrą Nowinę ? toż to ...glupota [ pardon ]czy nie był była by to obraza Słowa ? ergo obraza Boga , szacunek do Pana nakazuje aby nie zapraszać Go na gnojowisko .

====================

A czego możemy się nauczyć od środowisk LGBT , tak możemy , czart jest przecież znakomitym teologiem ,lepszym , skuteczniejszym niż ludzie , przede wszytskim cierpliwosci , anty- ewangeiia jet wdrażana bardziej biblijnie niz Ewangelia , jak "salami " plasterkami . Pan robił to przez tysiąclecia , naprawdę chcemy być "mądrzejsi " od Jahwe ?

Oto plan anty- ewangelii :

- najpierw walczymy o uznanie a jeśli nie uznanie to przyzwyczajenie ludzi do tego ,że istniejej afirmacja stylu życia sodomitów.

- następny krok to uznanie par homoseksualistów za małżenstwa na równi z normalnymi .

- dalej walczymy o dzieci .

-dalej wprowadzamy homoterror , jako "jedynie sluszna prawdę [ komuna !]

-końcowy etap to absolutna przebudowa , zniszcenie tego co wyznawcy Chrystusa wnieśli do historii .

- zapewniamy sobie istnienie kościola , narzędzia w ręku pana ..szatana , on chciał być "jak Bóg " i ...po części jest , ma swój kościół .

Kościół rozumiany jako WSPÓLNOTA LUDZI WZAJEMNIE SIĘ WSPIERAJĄCYCH, SOLIDARNYCH , a tego punktu widzenia , z punktu widzenia zasad organizacji to geje mają swój kościół ...nie my , my mamy do dyspozycji ludzi zarejestrowanych których po opuszczeniu murów świątyni nic nie łączy , tak , taka jest nieubłagana konsekwencja myślowa , z punktu widzenia społeczengo to oni maja kościół , nie my , jakby to absurdalnie nie brzmiało , zaiste szatan jest świetnym teologiem .

Proszę bardzo , bardzo proste , JEST PLAN ?A CZY MY MAMY PLAN EWANGELIZACJI ? jeśli nie , to jesteśmy od nich ...głupsi , wiem mocne ,mocne ale czy niepradziwe ?

================================

Pamięta Pan ten moment kiedy św. Piotr na wieść o zapowiedzianej męce usiłuje odwieść Jezusa od tej myśli i co uslyszal ? idź precz szatanie ? nie rozumiałem tego społecznie do momentu kiedy nie zanalizowałem postawy EP, on po prostu jak Piotr ODSUWA OD SIEBIE MYŚL O TYM ,ŻE EWANGELIZACJA TO W GRUNCIE RZECZY BIBLIZACJA , ŻE UPADLIŚMY JUŻ TAK NISKO ,ŻE NALEŻY ZAWIAST SIANIA POŚWIĘCIC SIĘ CZYNNOSCI ORKI NA UGORZE .

Nie przyjmujemy tego do wiadomosci , zwłaszcza kapłani [ laikat też ] oto trzeba zaczynać od "Adama i Ewy " od prawa , od zarządu a oni , instytucja się tego boi , takie sprawia wrażenie dla nich jest to koniec pewnego świata .

Swoją barkę należy pozostawić na brzegu i razem z NIm Nowy zacząć kurs , no tak , ale jak ich uczono ,że istnieje tylko jedna NIEZNISZCZALNA instytucja [ nowy "bóg " ?], instytucja której choćby teoretycznie nie wolno zmieniac [o ile Dekalog już "podretuszowano " ! ] wmówiono tym biedakom ,że oni sa PONAD ludem a okazuje się ,że będą ZMUSZENI współdziałać , bo sami kapłani bez laikatu są bezradni jak dziecko w ciemnościach , to dla nich jest to ...koniec świata , bo tylko w tym świecie do którego ich przyuczano zdolni są funkcjonować , siać , siać , siać a co z tego wyrośnie ...niech się martwią inni .

Pamięta Pan naturalnie jak to kapłani judaistyczni zacierali Prawdę o Zmartwychwstaniu ? czym się kierowali , miłością do Prawdy ? nie desperacką miłością ...do instytucji , do woni kadzideł , mięsa ofiarnego , do frędzli u tałesu dla nich to był "bóg " a nie Jahwe . Dlatego czytając to łatwiej mi zrozumiec kapłanów współczesnych , dla nich zmiana [ moim zdaniem nieunikniona ] tej formy instytucji jaka jest to nawet nie tragedia , to ...piekło nieistnienia .

A to bycie ponad ludem też im nie wyszło , oni nie śa PONAD , oni są OBOK .

Piekło nieistnienia ? raczej "piekło" pokornej slużby Słowu NA RÓWNI z LAIKATEM ,mogę w tym zakresie nie mieć racji to tylko domysł , straszne jest oblicze strąconego w dół ... szatana .Pan nie wycofa się ze swojego Słowa i kościół bedzie taki , jakim opisuje go Biblia , jak za czasów św. Piora i Pawła , to wszytko to Pnteraz bserwuje to moim zdaniempreludiom tych zmian , ani ksieża , ani biskupi , ani papież ani skierka ani nawet Pan Redaktor tych zmian nie są w stanie zatrzymać wszystko jest jasne ? Ziemia przemine Jego Słowo nie i basta .

===================

Największym nieszczęściem tego pokolenia księży jest czas, dotychczas gorzkie owoce jednego pokolenia zbierały inne , czas , jego szybkie tempo upływu powoduje ,że nie ma już na kogo zwalić win , trzeba samemu "wypić to piwo " musi byc gorzkie skoro tak się wzbraniają .
=====================

Co, będę dalej narzekać ? a kto to zniesie ?dlatego apeluję do Pana Redaktora o podjęcie dyskusji nad odbudową kościoła , wiem , wiem ... chociażby między wierszami ,trzeba zacząć od gleby społecznej , prawa bez tego jakiekolwiek inne czynności włącznie z nazywaniem Matki Jezusa "gwiadą nowej ewangelizacji " jest śmiesznym nonsesem ,Jahwe tak robił , tak, Pan zaczął od prawodawstwa , kto zaprzeczy ? kto uważa ,że jest mądrzejszy od Boga ?

Jeśli Bóg, Jahwe tak robił to i nam nie powinno to zaszkodzić .Jeśli duchowiestwo jest intelektualnie spętane to niechże laikat , w każdym razie jego lepsza część będzie zdolny do wzięcia "na klatę " problemu w imię ...bojaźni Bożej .Jeśli tego kościól nie uczyni będzie podobny do... mnie , który podszedłem do fortepianu , do instrumentu mistrza bez przygotowania ...ośmieszając się.

Tak , były takie słowa "niech zstąpi Duch Twój .."dla mnie to jakby to było wczoraj , ale to był mistrz JP2 , inni niech go nie naśladują ...bo działają bez przygotowania ,niecierpliwie , niech tego nie robią bo się ośmieszą .Nie ma takich homilii co to przygotują glebę pod zasiew , potrzebna jest orka społeczna, potrzebne jet PRAWO doskonalsze niż u ateistów [ patrząc na nich nie jest to znowu takie trudne ] jak za czasów Mojżesza ,prawo które może być naszą chlubą , cokolwiek robicie jecie , pijecie ,prawo uchwalacie na chwałę Pana to czyńcie , cierpliwość ,ot co .

NIE WIDZĘ INNEJ DROGI NAPRAWY KOŚCIOŁA , A JAK KTOŚ MÓWI INACZEJ ...TO ALBO OSZUST ALBO IGNORANT ALBO DYWERSANT , ocho ! wchodzę w buty "nieomylnego" ... jak papież , taam ..nie chcę ....niedobrze mi w białym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 04 2019 20:37   
Forum

Masz ci los a kto powiedzał ,że Stary Testament jest taki ostry w stosunku do Nowego ?wierutne łgarstwo , gdy tak uważnie poczytać ....

"Jeźli cię tedy oko twoje prawe gorszy, wyłup je, a zarzuć od siebie; albowiem pożyteczniej jest tobie, aby zginął jeden z członków twoich, a wszystko ciało twoje nie było wrzucone do ognia piekielnego."

A jak by to było dzisiaj ?

...jeśli twój szef, arcybiskup jest dla ciebie przyczyną zgorszenia to poślij go wszystkich diabłów i porzuć to zdemoralizowne środowisko , lepiej abyś wszedł między sprawiedliwych bez infułata niż do piekła z infułatem ? czy to aby nie to samo ?... i co ? kto tak postępuje ? Natanek ?

===========================

Wczoraj moja ślubna słuchała ulubionej radiostacji , było o antychryście i demonach , mimo woli słuchałem i ja ,nawet niezła , w pewnym momencie ktoś zadzwonił do o. profesora i prowadzącego , powiedział że jego ksiądz miał odczytać list EP w sprawie LGBT ale nie odczytał bo miejscowy biskup raczył zakazać jego odczytywania , słuchałem ... i nie wierzyłem spodziewałem się usłyszeć ,że na miejscu owego księdza powiedzieć się powinno do biskupa , tak do biskupa : idź precz szatanie ! ... i robić swoje ....ale czegoś takiego z ust prowadzących nie usłyszalem , zbyt twarda jest to mowa ?

Kilka minut poźniej [ alb wcześniej ,mogę pomieszać chronologię ] usłyszalem ,że przecież abp. Warzawy nazwał prezydenturę p. Gronkiewicz dobrą pomimo strasznych cierpień 40 tys. ludzi , a co na to prowadzący ? prowadzący powinni zgodnie z prawdą powiedzieć ,że na Święcie Bożego Ciała w Warszawie obecny był bluźnierca [ tak nazywanie zła dobrem jest bluźniestwem ] kard... i tutaj pora na tytuły , i tak to powinno być jeśli ST traktować serio , a nie traktujemy ....jeśli mamy Bibię traktowac serio to Pan nie względu na osobę , tak powinno być ... i co ? nie słyszałem takiego zgodnego ze Słowem komentarza prowadzacych tylko jakieś całkiem gładkie uniki , przecież jeśli zgorszenie jest publiczne to i respons powinien być publiczny , ok ?

Ze wspomnień misjonarza z Japonii - było wielu Japończyków ktorzy przychodzili do niego z prośbą , o "odchrzczenie " bo oni traktując NT serio poznali jak bardzo jest trudny i wymagający ... tak , ale oni w odróżnieniu od nas traktowali go serio.

================================

Na siostrzanej stronie była nienaturalnie gorąca dyskusja o kapłanach i o dużej ilosci odejść z tego stanu . Kamień odrzucony przez budowniczych stał się kamieniem węgielnym .... to oczywśicie w innym kontekście , ale pasuje .... kto wie , może oto oni obdarzeni nie tylko powołaniem ale i ...sumieniem mogą być początkiem odnowionego kościoła , kto wie ...

==================

A jaki to fragment ST coraz mocniej uwiera światu i kościołowi którego usta "wypelnione są "budyniem "? ile to dziesiątek wieków temu prorok Amos napisał :

" Będziemy kupować biednego za srebro,
a ubogiego za parę sandałów
i plewy pszeniczne będziemy sprzedawać».
PRZYSIĄGŁ PAN NA DUMĘ DUMĘ JAKUBA :
«NIE ZAPOMNĘ NIGDY WSZYSTKICH ICH UCZYNKÓW ».
Czyż z tego powodu ziemia nie zadrży
i czyż nie będą lamentować wszyscy jej mieszkańcy ...?...

przecież to... marksizm ! w kategoriah społecznych MARKSIZM TO BRAKUJĄCA CZĘŚĆ EWANGELIZACJI za którą to "poręką " tak dostajemy po "pupie "co widac gołym okiem, a nie widzę choćby intencji odrąbania tego gorszącego w tej materii milczenia , ocho !za trzy dni znowu będę słyszał opowieści o tym jak to Chrystus nas kocha , to akurat jest do załatwienia , mocna kawa i ... nie ma problemu , można wytrzymać ... bez drzemki .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 09 2019 12:07   
Forum

Droga Pani ! … z ust mi to Pani wyjęła , gratuluję odwagi napisała Pani ,ze ludzie odchodzą od Chrystusa który w przekazie ludzkim jest karykaturą , no... i moje takie zdanie.

Uwaga ! clou problemu :

Jeśli już doszliśmy do wniosku ,że "rysujemy karykaturę "Pana to następnym logicznym wnioskiem jest POKAZANIE W KTÓRYM MIEJSCU ? prawda ? chodzi to aby przerysowania i zafałszowania Jego Wizerunku oczyścić od gorszących naleciałości , ok ?

I teraz pora na "schody " , najprostszą z możliwych metod jest ...wzięcie w garść Ewangelii [ lepiej Biblii bo bez Dz.A chyba się nie obejdzie , bez ST chyba tez nie ] i WSKAZAĆ ILE ODSTĘPSTW OD WIARY LICZĄC OD CZASÓW ŚW. PIOTRA I PAWŁA KOSCIÓŁ UCZYNIŁ , ostrzegam to mój "konik " … dużo tego .

Wiem , wie ja tez miałem swoich szefów , wiem ,że taki temat nie przejdzie , często używam ostrych słów ale nie jestem okrutnikiem . Szkoda , bo już samo omawianie tematu przyniosło by Waszej Stronie niezwykłą poczytność ...bo to temat po pierwsze stanowiący temat tabu , nikt nie ośmieli się na analizę przyczyn degrengolady cywilizacyjnej kościoła , brak jakiegokolwiek wpływu a procesy społeczne bo to by stanowiło … mowę oskarżycielską w stosunku do ojców kościoła ,za takie nauczanie i takie prowadzeni posługi władzy .

Po drugie jeśli ten temat nie istnieje w oficjalnej prasie kościelnej to wcale nie oznacza ,że w ogóle nie istnieje i że np. rozmowach prywatnych nie stanowi aby tematu dominującego , to naturalne , na pytanie "co się dzieje z kościołem " można dyskutować jedynie w wąskich kręgach ...to katakumby , dlatego jestem wyrozumiały , Bóg zapłać za odwagę .

Prywatnie , może się Pani z tym nie zgadzać , odbywa się egzekucja instytucji w tej formie jaka jest , przypomną to okres w życiu Saula w którym nie ścinano mu głowy ale tracił on z woli Jahwe popularność i mir w Izraelu na rzecz Dawida , oto za sprawą medialną odsłonięto co pedofilię ? … żeby tylko , odsłoniono całkiem nie Chrystusowe MECHANIZMY SPRAWOWANIA WŁADZY , to mocniejsze niż pedofila , pedofilia jako główny temat zniknie , sprawowanie władzy nie … ale to już inny temat . ale dlaczego ja o tym ? bo to jest pierwotne źródło odejścia k.k. od nauki św. Piotra i Pawła , a z Prawdą nie sposób walczyć ona " jakoby przyrodzenie w oleju mając , na wierzch zawsze wypłynie "

pozdrawiam .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 10 2019 14:57   
Forum

Pojawiło się w moim najbliższym otoczeniu pytanie ... to była "szpila ": skąd ja to wszystko wiem ? tak o tym "duchowym gilotynowaniu instytucji kościoła" ... ano fakt , ja tego nie wiem , ja się tylko domyślam to "proces poszlakowy " zbyt wiele jest podobieństw, analogii do procesu upadku kościoła w Irlandii.

a/ zastępowanie tekstów biblijnych teologicznymi rozważaniami , np. milczenie w kwestach LGBT .

b/ OSZUKIWANIE LUDU W SPRAWACH AFER PEDOFILII , niekiedy była to nawet WSPÓŁPRACA INSTYTUCJI ze sprawcą w sutannach w dziele tuszowania ich przewin, to nie byli pojedynczy księża , to cały "wianuszek ludzi dobrej woli "jeszcze raz powtarzam nie o pedoflię chodzi ale postawą instytucji a posądzenie o stawianie wyżej interesów korporacyjnych niż Słowa to dla proroka ...duchowa śmierć , kto takiemu wierzy ?

c /Upadek kościoła w Irandii [ z pięciu czy siedmiu seminariów duchownych funkcjonuje dzisiaj już tylko jedno ] to nie tylko postawa czynienia zła , to przede wszytkim postawa NIECZYNIENIA DOBRA to tak jak dzisiaj u nas , w dziele odwrócenia blamażu instytucja ...nie robi nic , tak jak w Irlandii ,nie czyni żadnego wysiłku społecznego INTEGRUJĄCEGO KOŚCIÓŁ , w Polsce , to mogło by być idąc po najmniejszej linii oporu zaktywizowanie pracy Akcji Katolickiej a ile tematów mogła AK by załatwić ? ...więcej niż może to uczynić EP , nie przesadzam .Ale nie...oni czekają , na co ? na ostateczny upadek ?

W tej chwili AK zajmuje się [ na moim lokalnym podwórku ] omawianiem tego co biskupi powiedzieli , po co ? komu to potrzebne ?

Droga Pani Redaktor ! ...karykatura Chrystusa to ...my , nie dlatego ,że kradniemy czy pijemy więcej niż ateusze , ale dlatego ,że nic nie robimy ...byliśmy w niedzielę w kościele ..i to wystarczy ... ale kto nas tego nauczył ?

Oczywiście ci ktorzy nauczyli nas ,że chrześcijanin to ten kto "otworzył serce" i rożne takie "kardiologiczne" dywagacje , więc deklaruję:

otworzyłem swoje serce ... i kto mi udowodni że nie otworzyłem ? karykatua ? nie , to nie karykatura , to szpetny bohomaz Chrystusa. zpunktu widzenia prowadzenia "punktu usług liturgicznych " to powinno wystarczyć , po co komu polityka społeczna , pasterstwo ? zbędne ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 11 2019 09:49   
Forum

Czegoś tutaj brakuje ,czego mianowicie ?ano … prawa , tego naszego chrześcijańskiego bo nie mojżeszowego , tamto uległo jak wszystko to co ludzkie zestarzeniu . Pewnie ,ze wiele z tego można stosować i dzisiaj , np. zagadnienia lichwy [ u nas to tabu ].

Wczoraj słuchałem w TV dyskusji "sławionego " p. Jażdżewskiego z było nie było profesorem KUL-u i tamten raził nieporadnością w sytuacji kiedy oponent wybierał najbardziej drastyczne przykłady ze ST i mieszał je z kontekstem naszych czasów, dlaczego ? bo BRAK NAM DOSTOSOWANEJ DO WYMOGÓW ZNAKÓW CZASU [Mater et Magistra ] WYKŁADNI POSTĘPOWANIA W TAKICH PRZYPADKACH j/w .

Mojżesz uznał ,że oprócz Dekalogu potrzebne są UŚCIŚLENIA , konkretyzacja tego jak powinno wyglądać życie człowieka wierzącego . I tutaj jest zagwozdka , u nas teolodzy chcą tworzyć dzieła WIEKOPOMNE ,PONADCZASOWE a to przecież bzdura , tylko Bóg jest ponadczasowy , nie mamy za grosz skromności która by pozwalała stwierdzić :" w tym czasie takie a nie inne rozwiązanie jest zgodne z Biblią imoralnością kościoła " ...ale tego nie mamy … za to mamy "mrowie "teologów ,wiem , przesadzam .

Druga rzecz ,z tej dysputy , p. Jażdżewski raczył powiedzieć ,że kościół nie ma prawa mówić Polakom JAK MAJĄ ŻYĆ , profesor nie zaprzeczył … i tutaj mnie "zadołował " ...przecie z Ewangelia właśnie zaczyna się właśnie od tego ,od człowieka ST Jana Chrzciciela który właśnie PRZYGOTOWUJE GLEBĘ SPOŁECZNĄ POD ZASIEW SŁOWA , właśnie od tego zaczyna się ...no powinna się zacząć ewangelizacja , jak można siać skoro gleba nie przeorana , nie zabronowana toż ziarni wpadnie miedzy ciernie i osty ?

Profesor raczył być ofiarą nauki kościoła oto państwo będzie nas uczyło jak żyć a my... my będziemy opowiadać jak to Chrystus nas kocha ..bzdura , kompletna bzdura . Jeżeli Bóg potrzebował ST, prawa to ile bardziej potrzebuje go słaby człowiek ?

A co powinien odpowiedzieć profesor ? powinien odpowiedzieć ,że nauka życia zgodna z chrześcijańskimi normami jest "psim " obowiązkiem kościoła nauczającego a wam [ ateuszom } nic do tego … uczcie swoich , ale tego nie powiedział , w imię czego "dialogu ze światem za wszelką cenę ? żeby nie ranić mieczem słowa ?oni sami się ranią , tylko trzeba im to pokazać , ale tego nie robimy ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 12 2019 11:14   
Forum

Cry Mój Drogi gilotyna ścinająca kościół działa … ale powoli, powoli ale SYSTEMATYCZNIE , jak w kolarskim kryterium ulicznym , co okrążenie zwiększasz przewagę aż w końcu dochodzisz go od tyłu i dublujesz , nie dajesz szans na ucieczkę , możesz "wsiąść gościowi na koło "i jechać do mety , nie ucieknie …

Czego spodziewasz się usłyszeć podczas najbliższej mszy ? - ze wspólnoty parafialnej odeszli do domu Ojca … nazwisko i imię , krótka modlitwa owo TRACENIE DYSTANSU jest zawarte w jednym prostym pytaniu : KTO ICH ZASTĄPI ? coraz pustsze będą świątynie .

Pokolenie "Wyborczej" zostało wychowane w przeświadczeniu ,że kościół nie powinien wtrącać się do polityki ergo ...kościół powinien wycofać się z pasterstwa , posługi władzy namiestniczej na terenie poza -swiątynnym , to co nas starych bulwersuje w życiu społecznym kościoła i państwa w pokoleniu mlodszym jest "zapakowywane do innej szuflady " to nie sa sprawy kościła tylko polityki " nauczyli ich ,że Pan jest tak mały że nie jest w stanie przekroczyć drzwi kościoła … wyjść na ulicę , no może w Boże Ciało i to na krótko .

Cóż , dla nas starych nie bylo różnicy czy jestem wyznawcą Chrystusa w świątyni czy poza nią bo Kościół jest wszędzie ,była taka pieśń , ostatnio nie śpiewana my chcemy Boga w książce w szkole … , dla młodych On jest tylko w świątyni ,dla nas świątynia to jedynie kontynuacja tego co w domu , w pracy w życiu pubicznym , dla młodych to ZUPEŁNIE ODRĘBNY ŚWIAT , to nie ST , to jakiś mądrala wymyślił sobie ,że gdyby zatwardziałego grzesznika "przeszmuglować" do nieba to i tak nie byłby szczęśliwy bo to dla niego OBCY ŚWIAT , inne wartości ,inne słowa , inne pojęcia , inne uczucia , to tak jak dzisiaj ... tu i teraz .

Teolodzy umyślili sobie ,że można tak z marszu wejść w gumiakach do świątyni , usłyszeć kilka bogobojnych słów i odmieni się dusza ludzka , otóż nie odmieni ...może w pojedynczych , mniejszych niż błąd statystyczny wypadkach , w olbrzymiej większości wypadków nie odmieni .... dla większości jeśli to co mówi kaznodzieja się nie przełoży np. na życie ekonomiczne to jest jedynie rytuał , pusta ceremonia , którą można wyszydzić w publicznych pochodach .Dla nich , dla religijnego pospólstwa obrazoburcy nie atakują kościoła , oni atakują "ich " ich nowomowę i coraz mniej zrozumiałe obrzędy .

Ongiś mój śp. ksiądz na początku lat dziewięćdziesiątych powiedzial mi , że było wielu takich ci przychodzili do kościóła bo też "byli przeciw " ale teraz pora na wiarę "pogłębioną " bo ja wiem ? poglębioną ? no... faktycznie dołuje , .. a swoją drogą jaki to niesłychany komplement tamtemu kościołowi powiedział ten nie żyjący już kapłan , w kościele tamtym , kościele mojej mlodości była SPRAWIEDLIWOŚĆ która kruszyła , zjednywała sobie nawet serca ludzi stojących opodal , jak prawo Mojżesza dawala ludom postronnym świadectwo o Panu Izraela [ Pwt.]

Przyjdą młodzi ,przyjdą jak trzeba będzie ochrzcić dziecko [ albo i nie ] jak trzeba bedzie się "ochajtnąć " { albo i nie } jak potrzebny będzie pochówek to chyba też przyjdą [ albo poproszą narodowców ] owszem przypilnują aby diecko uczęszczało na lekcje religii bo moglo by nie być dopuszczone do pierwszej komunii ,czego tutaj nie można rozumieć ?

NIE JESTEM W STANIE ZROZUMIEĆ tego ,ze kościół jest niszczony nie tyle przez obcych [ nawet tych masońskich renegatów w łonie instytycji ] ile przez samego siebie , kiedy ksiądz który zgodnie z nakazem szefa EP odśpiewa suplikacje i przez najbliższy miesiąc nie zająknie się z kazalnicy co to za grzech , jakie rodzi skutki to rozwala świadomość wiernych skuteczniej niż to czyni w/w "Wyborcza " i pokrewne . Ot marksizm , nie o Karola Marksa tutaj chodzi o komedie z braćmi Marks , mocne co ? ale czy tak nie jest ?

Ksiądz młody i przystojny odśpiewał z wiernymi suplikacje i milczy o tym dlaczego to robi , jakie skutki ma "ten" grzech... to gilotyna świadomoci relgijnej wiernych , przyjrzyj się to bardzo mily ...kat kościoła , wyksztalcony i ukladny .

A prorok który nie mówi tego co Pan mu nakazał podlega smierci [ Pwt .]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 16 2019 12:08   
Forum

Nie tej wypowiedzi biskupa traktuj poważnie , to takie tam "pobrzękiwanie szabelką " jeśli mów o tym ,ze RUCH LGBT jest zagrożeniem to mówi prawdę , jeśli mówi ,że potrzebny jest ZORGANIZOWANY opór kościoła , to mu nie wierz , gdyby to miała by być prawda , to taki zorganizowany opór kościoła to by już dawno powstał ... chyba ,że ekscelencja nie zna się na robocie , najpierw się tworzy organizację a potem się ją prezentuje , nigdy odwrotnie , już choćby ze względu na utrzymanie tajemnicy , efekt zaskoczenia utrudniający kontrakcję oponentom . Tak pracuje fachowiec .

Taki zorganozowany opór musiałby oznaczać SCEDOWANIE CZĘŚCI WŁADZY NA LAIKAT , 20- 30 tys. księży to zbyt mało poważna liczba aby mówić o zorganiwanym oporze wobec LGBT , ze względu na wsparcie z zagranicy ono jest silniejsze niz duchwieństwo , to takie małe miasto ...co w skali Polski w skali międzynarodowego ruchu LGBT nie znaczy ...nic. Do takiej cesji nie dojdzie choćby kościół miał się zapaść ,choćby mial oddać i tak mu niepotrzebną do nieczego część władzy której i tak nie wypelnia , taka jest niestety mentalność instytucji .

Widzisz ta "tresura " jakiej poddawani są alumni to nie jest edukacja , Biblia na poziomie gminu jest prostą w odbiorze Księgą ,to tylko teolodzy ją pogmatwali ,ich praca w 90 % nie jest skierana na potrzeby kościoła , kościół nic z tego nie ma , ot ,łamią się na najprostszych kwestiach społecznych które starotestamentowi załatwiają "od ręki " ta tresura to PRZYGOTOWYWANIE APARATU WŁADZY ...nad laikatem .

Stąd tez to niezwykłe fetyszyzowanie slowa "posłuszenstwo " , ten cudzysłow to oznaka innej miary wartości jaką ma to słowo w tym środowisku ...ale to nie oznacza posłuszenstwa Bogu i sumieniu ... biskup ma pierwzeństwo .
=================

Skąd to wiem ? z Ewangelii ,z polityki .Ksiądz to też polityk choć zaprzecza , jak zaprzecza to kłamie , oszukuje lud ,jak ktoś potrafi zrozumiec definicję słowa polityka ... to ksiądz też jest politykiem już choćby dlatego ,że jest częcią aparatu władzy , to tuszowani skandali to element ochrony systemu władzy, to nie jest przypadkowy "spontan " paru ludzi , w takie bajki nie wierz .

A te loże masońskie , rózne "lawendowe lobby "o których wie cały kościół a instytucja nawet się o nich nie zająknie [ kosztem własnego autorytetu ]toż to naturalne siedlisko dla tych ludzi, efekt takiej a nie innej postawy skrytości i poczucia własnej wyższości nazywanej potocznie pychą ...a kstałtowanej już na seminariach , czy to takie trudne do zrozumienia ?

A ten kościół za Odrą a obelżywie nazywany katolickim ku zatracie powagi kosciola w Polsce , to milczenie w sprawie widocznej nawet dla ludzi stojących opodal , co to jest ? to jest bezrozumne [ ja bym powiedział śmieszne ]stosowanie zasad postępowania nabytych jeszcze w seminariach.

Skąd to wiem ? metologia mój drogi , metodologia , Chrystus powiedział ,że uczeni w piśmie przełykają wielbłąda a odcedzają komara , co to ozanacza ? bardziej obrazowo- stusują lupę , mikroskop tam gdze jest potrzebna luneta czy teleskop .

Politycy podobnie , zaśmiecają obywatelom głowy sprawami mało ważnymi po to aby odwrócić uwagę od tego co zasadnicze , od tego co naprawdę wielkie , księża też ...gybyś analizował treśc ich nauczania [ ja to robię, mimo woli na każdym kazaniu ] to jest to "obwoźny handel aluminowymi medalikami " nie ewangelizacja .

OPÓR SZATANOWI W LGBT MOŻE STAWIĆ TYLKO ŚWIADOMY LUD a instytucja produkuje "masę społecznie użyteczną "...do własnych wenętrznych potrzeb , dlatego czarno to widzę , chyba ...że Pan zdecyduje się w stosunku do sodomitów na kroki podobne ja k w ST. Ale bada tym co z nimi współpracowali , także bezczynnością .

=======================

Moje stukanie ...nic nie da , ja chciałem Ci tylko powiedzeć ,że jestem wierzący bo wierzę w Sprawiedlwość , Prawdę ona już zwyciezą , nie wiem jak to Bóg zrobi , gwałtownie czy powoli , poprzez kataklizmy czy poprzez powolne obumieranie instytuji kościoła , On wygra jak chce ... bo jak kościół skurczy się do rozmiarów rozsypanych luźno 30 -40 osobowych gmin , to władza biskupia przestanie już być potrzebna , władza w sposób naturalny przejdzie w ręc ludu ...świadomego do jakich spustoszeń w mię własnych interesów zdolna jest instytucja a będzie lud widzal te zrujnowane lub przeznaczone do innych cełow świętynie , ropocznie się odnowa popzez ... szukanie winnych , taka jest już natura ludzka [oni lubią ten temat ]

Kto zniszczy świątynię Pana tego znszczy Pan to ST . Kosciól bedzie prześladowany jak to mówi Pismo ale biada tym co go tak osłabili , że ostatecznie wydali Go w ręce oprawców , lepiej by dla nich było gdyby się nie narodzili to już ... NT, mocne , prawda ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,55 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości