Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 październik 17 2019 13:25   
Forum

Status: offline

Eh ! ani p. Jerzy Urban ani nikt inny tak nie osłabi tak optymizmu jak kardynał ....
"Dajcie świadectwo wiary i opowiadajcie o waszym osobistym spotkaniu z Bogiem " O czym ty człowieku mówisz ? Parę razy w życiu odczułem Jego obecność bliżej niż zwykle , bliżej ale .... o tym się nie da powiedzieć ... to nie do opowiedzenia . Więc jak ma wyglądać to "świadectwo " w oczach ateistów to może być potencjalne skierowanie do psychiatry , nigdy nie słyszałem o tej metodzie ewangelizacji która polega na ośmieszaniu kościoła .
A jak powinno wyglądać świadectwo kościoła wg. Biblii ? rzeczywiście nie zna "tej Książki " ?
Słowa przepowiedni : oto biskupi będą mówić a wierni nie będą ich rozumieć , hm ... to ta jakby nic nie mówili .

========================

Ojciec Rydzyk się myli .Jeśli powiedział ,że PIERWSZYM CIOSEM zadanym kościołowi było uderzenie w rodzinę to się myli , najpierw uderzono w instytucję kościoła , uczciwie trzeba przyznać skutecznie . Wykorzystano przy tym jej genetyczna wadę , wyobcowanie , NIE PODDAWAN SIĘ KONTROLI KOŚCIOŁA , jak ta owca odłączona od stada jest atakowana ? ja bym powiedział jest już trawiona przez struktury zła co wyszło na jaw przy pedofilii , kościół który prosi ateistyczne państwo aby zrobiło porządek w jego szeregach bo on sam nie ma dość moralnej mocy to nie jest kościół to trup kościoła .

Pancernik „Bismarck „ machina budząca grozę Royal Nawy , szybka dorównująca prędkością krążownikom ,piekielnie skuteczną artylerię dużego zasięgu , skutecznie opancerzona , aby go zatopić Anglicy zużyli mniej więcej trzy razy więcej amunicji niż do zatopienia jednostek podobnej klasy , o jego zatrzymaniu , o jego zniszczeniu przesądziła tylko jedna torpeda która uszkodziła stery ergo pozbawiła okręt możności obierania kierunku ...Dawid i Goliat .

Kościół katolicki maszyna ewangelizacyjna budząca trwogę sług szatana , Nawa Piotrowa jest w podobnej sytuacji , od at powiedzmy dwustu w zasadzie nie manewruje , nie wychodzi naprzeciw znakom czasu , ani jeden { ! ] mason a w łonie instytucji nie został przykładnie , z hukiem usunięty z jej szeregów , instytucja już nie żyje , wiem co piszę już nie żyje , kościół dojrzą już BZPOŚREDNIEJNTERWENCJI JEGO GŁOWY .

Ksiądz Ch. Nie chodzi mi o to ,że czynny homoseksualista ale o to ,że JEGO OTOCZENIE JEST BEZWOLNE ,nie widzę Eliaszów miotających gromy , widzę przestraszonych księży który sami nie wiedzą co maja robić … Matko Kościoła módl się za nami .

Zostawmy trupy , zostawmy instytucję , wydaje mi się,że Pan już rozstrzygnął , zastrzegam się :wydaje mi się , zastanawiajmy się jaki powinien być kościół wg woli Pana wyrażonej w Biblii , tylko tyle , nic więcej , ale oto i to zadanie wydaje się być za trudne , my się Biblii ...Panie odpuść boimy.

Kapłani oduczyli nas bojaźni bożej a nauczyli strachu przed instytucją ,sami zresztą są strachliwi co widać po ich reakcjach związanych z LGBT , my wierzymy w …. Zombi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 19 2019 15:51   
Forum

Kraków , "okno papieskie" a pod nim sodomici ....

"....Do zgromadzonych wyszedł ks. prał. Andrzej Fryźlewicz. Protestujący lewaccy aktywiści twierdzili potem, że przeszkadza im „pan ksiądz”. Groźna mniejszość, całkowicie oderwana od kultury narodowej i podstawowych zasad dobrego zachowania, znowu próbuje narzucać swoje wymysły większości...."

A właściwie jaki błąd popelnł ksiądz prałat ? ano taki że w ogóle wychodził . z szatanem się nie rozmawia .Rzeczywiscie tego nie wiedział ? ...kiepskie to seminarium krakowskie [ jeśli tej uczelni jest absolwentem ]Co ? że człowiek to nie szatan ? może nie, ale GRUPA ludzka zebrana pod jego wezwaniem to już jest szatan , bo gdzie się dwóch spotka w imię czarta tam i on jest między nimi .

"Spokojny swiat już się chwieje w posadach " teraz Barcelona ...i co dalej ? karanie nie przychodzi z zaskoczenia , zapowiada się długo , to nie jest potop ...a mimo to nie wierzymy .
Bo ja wiem , nie wiem co bym zrobił gdybym był księdzem ….kiedy się już zacznie karanie , no cóż instynt samozachowawczy kazał by mi odciąć się od tonącego okrętu abyjego wiry nie wciągnęly I mnie . A jakie to wiry , jakie to winy ?

Kara ! Jaka jest najważniejsza wina ? Nie ekscesy seksualne , nie chciwość , nie czasem widoczny brak taktu , ale to ,że owi bezcnicy spod okna kurii śmią powoływać się na "miłość do wszystkiego" którą to młość "bez ograniczeń " głosił kościół przez trzydzieści ostatnich lat , robiąc ze Słowa Pana karykaturę , nie , nie głosił dezynwoltury ustami , glosił swym ciałem , postawą , Bóg nas kocha i wszystko wybaczy cokolwiek byśmy nie czynili " wybaczyć MUSI, bo On tak jest , otóż tak nie jest ... A coż warte jest wybaczenie jeśli nie ma poczucia winy ? ano ...nic nie warte, dziw sie potem ,że owi degenerci moralni z nas kpią . Oto drodzy ksieża utworzyliście obraz Pana ....jakiego nie ma .[ II przykazanie Dekalogu ] Słyszycie kaznodzieje ? ateusze kpią z Waszej nauki !

A to nie znacie Biblii ? nie wiecie jakiego towarzystwa należy unikać ?

"W chwili objęcia rządów Sedecjasz miał dwadzieścia jeden lat i panował jedenaście lat w Jerozolimie. Matce jego było na imię Chamutal - córka Jeremiasza z Libny. Czynił on to, co jest złe w oczach Pańskich, zupełnie tak, jak Jojakin. Prawdziwie, z powodu gniewu Pana przyszło to na Jerozolimę i na Judę, tak iż w końcu odrzucił On ich od oblicza swego"
...Wojsko chaldejskie ścigało króla i dopędziło go na stepie Jerycha, całe zaś jego wojsko opuściło go idąc w rozsypkę. Pojmali więc króla i zaprowadzili go do króla babilońskiego, do Ribla, i wydali na niego wyrok. Synów Sedecjasza wymordowano na jego oczach, a [król babiloński] rozkazał wyłupić oczy Sedecjaszowi i zakuć go w podwójne kajdany z brązu. Następnie uprowadził go do Babilonu. "

Tak ale dzisiaj nie potrzeba uśmiercać , można ośmieszyć i tak się stało , sprofanowane "okno papieskie " już do końca będzie budzić skojarzenie .. to a nie inne , dlugo biskupi krakowscy hodowali na swej piersi gada , różne "tolerancyjne"wydawnictwa aż końcu ...coż ,Saul nie dokonal klątwy na poganach i to poganie go zabili , Krakusy "ociekając toleancją " wyhodowali utratę swojego autorytetu władzy biskupiej która pozwala wysłannika kurii traktować jak hetkę - pętelkę .

================================

Cóż , historia Krakowa to nie tylko Karol Wojtyła ....

"W maju 1311 roku wraz z niemieckim mieszczaństwem,przy poparciu niektórych klasztorów(np.Miechów,Mogiła,Jędrzejów) i biskupa krakowskiego Jana Muskaty niemieckiego Ślązaka osadzonego na biskupstwie przez Wacława II wywołał bunt przeciwko Łokietkowi,dążąc do ustanowienia w Polsce władzy świeżo koronowanego na króla Czech Jana Luksemburczyka...

...Jan Luksemburski nie mógł przybyć na pomoc buntownikom,w związku z buntem który wybuchł przeciwko niemu na Morawach,dlatego do miasta zamiast niego przybył książę Bolesław I Opolski.Bunt zakończył się w czerwcu 1312,gdy nie mogąc zdobyć wawelskiego zamku bronionego przez drużynę książęcą i w sytuacji,gdy z pomocą węgierską Łokietek opanował ponownie całą Małopolskę,wójt Albert wraz z księciem Bolkiem I Opolskim opuścili Kraków....Za ten bunt Kraków został przez Władysława Łokietka surowo ukarany.Ludzie książęcy wyłapywali i ŚCINALI MIESZCZAN NIE MÓWIĄCYCH PO POLSKU.Większość przywódców stracono i skonfiskowano wiele prywatnych majątków,miastu odebrano szereg przywilejów zniesiono dziedziczenie wójtostwa,prawa wójta jak również jego dochody zostały ograniczone.Zburzono też dom Alberta,a na jego miejscu zbudowano warowny gródek.Po stłumieniu buntu książę Łokietek zakazał w Krakowie prowadzenia ksiąg miejskich po niemiecku,wprowadzając łacinę "

Dziwne ...ci bezecnicy jakby nie móili po polsku .... jakby nie wiedzieli że gdzie są , skąd przybyli ? z Niemiec ,z Francji , kto ich sponsoruje , nie wiem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 20 2019 21:06   
Forum

Nie ... do kultu świętych odnoszę się jak katolik do ich naśladownictwa jak człowiek myślący ....wiem ,wiem to prowokacyjne .
Otóż dawno , dawno temu jeden z wielkich , Heraklit stwierdził ,ze nie można da razy wejść do tej samej rzeki , jeśli tak , to nie można nieustannie oglądać się wstecz , to wbrew Chrystusowi , jestem za naśladownictwem tylko wtedy kiedy warunki zewnętrzne są przynajmniej podobne , jeśli nie , to oddajmy im chwałę należną , prośmy o wstawiennictwo ale nie naśladujmy , a jeśli już naśladujemy to naśladujmy mądrze , mądrze to znaczy BIERZMY POD UWAGĘ NA ILE WYKAZALI SIĘ ONI SAMODZIELNOŚCIĄ MYŚLENIA , każdy z nich miał swój wybór który TYLKO ON BYL W STANIE DOKONAĆ ,żadnych podpowiedzi z przeszłości , każdy ze świętych miał SWOJĄ INDYWIDUALNĄ drogę do której musiał dostosować SWOJE MYŚLENIE , jeśli tego nie zrobimy to ośmielam się nazwać nas katolików ...głupcami .

===========================
Oczywiście ,ze czekam na wyniesienie na ołtarze śp. kard. Wyszyńskiego , mam wiele estymy do jego postaci , ale to wcale nie znaczy ,że kardynał poradziłby sobie równie gładko jak wtedy kiedy prowadził kościół wśród komunistycznej zarazy .Inne wyzwania , inne znali czasu .

Jaki handicap miał w odniesieniu do nas pomimo terroru prymas tysiąclecia ? miał kulturę , miał bazę społeczną kościoła , miał tradycję tego my nie mamy , MUSIMY TO TWORZYĆ NA NOWO OD PODSTAW , nie jest powiedziane ,z prymas by sobie poradził , być może tak , biorąc jego wierność i żarliwą miłość do Kościoła , ale...być może nie biorąc pod uwagę NOWE wyzwania naszych czasów .

Komunizm nie był w stanie tej kultury zniszczyć , był zbyt prymitywny , prostacki , NIE BYŁ ALTERNATYWĄ SPOŁECZNĄ , musiał ulec , pamiętam nawet funkcjonariuszy resortów siłowych którzy ukradkiem chrzcili swoje dzieci , ślubowali wierność małżeńską gdzieś daleko , incognito , dzisiaj to co innego . Odwrotnie , można w kościele oficjalnie ślubować , iść do pierwszej komunii ale i tak po opuszczeniu świątyni znajdujemy się w zupełnie innej anty- chrześcijańskiej rzeczywistości GFZIE PANUJA INNE REGULY ZACHOWAŃ I NAUKA KOŚCIOLA JEST BEZUŻYTECZNA i ...nawet nie usiłujemy tego zmieniać , co więcej jakiś debil [ biorę odpowiedzialność za słowa ] zdołał wmówić duchowieństwu ,że te sprawy można załatwić „w sercu ...Mojżesz i Salomon umarliby ze śmiechu . Wygląda na to ,że Jahwe się pomylił , po co On ich Żydów wiódł na pustynię , a nie lepiej było od razu „w sercu „ Wielka jest wiara duchownych … w kardiologię .

Dzisiaj to my jesteśmy w sytuacji kiedy mamy niejakie wsparcie państwowe [ to nie musi być wieczne ]ale nie jesteśmy w stanie wpływać na modus vivendi nie tylko ateuszy ale i nawet własnych członków kościoła , teraz to my jesteśmy prymitywni .

A na czym polega nasz i ich komunistyczny prymitywizm [ tutaj możemy sobie podać ręce ]na naiwnym przekonaniu ,że można głosić miłość nie miłując, głosić pragnienie wspólnoty unikając ludzi , e można głosić chrześcijański radykalizm unikając jak ognia zdecydowanego stanowiska w starciu między nędzą a bogactwem , że można głosić Chwałę Boga Sprawiedliwego nie zauważając krzywd ludzkich nawet w swojej własnej parafii , że można głosić Słowo Boże zastępując je na ambonie opracowaniami [ w komunistycznej Polsce też unikano cytatów z klasyków marksizmu ! ] i końcu prymitywizm polegać może na wierze ,że można bezkarnie "kiwnąć " lud pracujący miast i wsi [ to komunistyczna nowomowa ] można go oszukać nie ponosząc kosztów utraty zaufania , można ale tylko w krótkich okresach [ gierkowskie „ towarzysze pomóżcie „}... ale później straty mogą przekroczyć teraźniejsze zyski .

Ostatnia rozprawa z LGBT , wystosowano list pasterski i ...uznano sprawę za załatwioną , "odfajkowano" ją , a jakie są reakcje laikatu ? wysłuchano odczytanie listu i ... sprawę uznano za za załatwioną , laikat szybko się uczy ....

Jeśli dowódca na moment wychyli się z okopu i krzyknie "na wroga ! " po czym schowa ową głowę w ukrycie , to musi się liczyć z tym ,że armia odda parę strzałów i też się schowa w bezpieczne ukrycie , to nie jest postawa Ks. Popiełuszki , prawda ? Jaki pasterz takie i owieczki .

Ja nie proponuje męczeństwa ja proponuję odbudowę wspólnoty , tego kard. Wyszyński nie musiał robić , on tylko przypomniał o jej istnieniu , mógł sobie na to pozwolić , on miał inne problemy my musimy odbudować wspólnotę , na nowo , od podstaw ekonomicznie , prawnie , obyczajowo , jeśli tego nie zrobimy to próżne są nasze wysiłki . Nie mamy bazy społecznej kościoła , ot i cały całe skomplikowane rozumowanie .
===============
Dlaczego taka nie inaczej postępował syn marnotrawny , jak ? przecież mógł łatwo zorientować się ,ze grosz mu się kończy i powrócić do Ojca , jeszcze nie jako żebrak , ale nie ! On musiał "trzasnąć " o dno ludzkiego upokorzenia , cóż w stosunku do niektórych to jest jakaś tam metoda , ale czy wśród biskupów k.k. tylko tacy istnieją ? Nie roztropnych ? Nie ma przewidujących ?

Im w większa nędzę wpędzą kościół to w tym większe tarapaty OSOBISTE pędzą samych siebie , wpędzą w nieuchronną utratę autorytetu i powagi , będą musieli się tłumaczyć za co ? za to że wprowadzili egotyczny , korzystny jedynie dla nielicznych system zarządu kościołem ? nie ,oni go wprowadzili oni są winni jego kontynuowania , im dłużej czekają tym większe będą upokorzenia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości