Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 luty 03 2016 10:57   
Forum

Status: offline

Frown
Ejże... nie doceniasz Sprawiedliwości Młody Czlowieku , pomyśl , jeśli ta Siła rozsadzila komunizm to dlaczego nie miałaby rozsadzić Islamu ?
Tego nie wiesz , ale tam też są potężne tarcia , owa ekspansja na zachód Islamu to takze próba "eksportu" swoich własnych problemów cywilizacyjnych ..i to potężnych , takich jak skrajna niepsrawiedliwość społeczna , a dlaczego nie ? Dlaczego nie rozsadzić Islamu od środka ? Ale jak ....?

ano przenieść ciężar zmagań na ich teren , widzisz jeśli chcialbyś do np. Pakistanu wysłać streszczenie wykladów o transcendentnej naturze człowieka to pewnie spłynie to po muzułmanch jak "po kaczce " ale jeśli
uchodźcy będą przekazywać swoim ziomkom jak to mądrze i sprawiedliwie żyją chrześcijanie [ Pwt. ] to będzie to cios " między oczy " dla mahometan , oni nie teoretyzują tylko wcielają swe zasady , to religia o której symbolicznie można powiedzieć,że 90% stanowi w niej praktyka społeczna wsparta prawem ,problem w tym ,że właśnie w kategoriach praktyki społecznej mogliby zaznać drouzgocącej porażki ..ale nie zaznają .

Bo to nie jest konflikt pomiedzy chrzescijaństwem a Islamem tylko konflikt cywilizacyjny pomiedzy Islamem a laickim państwem , cywilizacją ...Islam wygra .
Każda religia [ poważnie traktowana ] wygra z nihilizmem , chociaż będę kontrwersyjny ; lepiej aby koscioly stały się meczetami i oddawano tam cześć Allahowi , niż mialy bym tam powstac markety czy dyskoteki .

Kościoła nie ma , nie istnieje jako siła społeczna , to tylko liturgia ,cóż , wtedy uchodźcy polityczni czy ekonomiczni przekazywać będą informacje o tym ,że w Europie są wysokie zasiłki i kobiety chodzą skąpo na ich standarty odziane , toz to zaproszenie na wojnę o łupy , tak ci ludzie myślą takimi kategoriami.

(((((((((((((((((((((((((((((((((((

Stary Testament uczy aby konflikt przenosić na teren nieprzyjaciela ,zaskoczyć go np. Gedeon , Jonatan itd. I i....muzułmanie tak uczynili , w wojsku nazywa sie to inicjatywą strategiczną bądź taktczną to urodzenie wojownicy , ileż w w historii pisze się o Asyrii ? Partowie stanowili utrapienie dla mocarstwa rzymskiego ,nie dawali okiełznać się legionom ze Starego Kontynentu . Postąpili bardzo roztropnie; po coż zmagać się z Zachodem i ich cudeńkami techniki wojskowej , nie lepiej zaatakować go w jego własnych granicach gdzie owe narzędzia będą nieprzydatne ? mądrze...z punktu widzenia strategii bardzo mądrze.

((((((((((((((((((((((((((

Mit o Anteuszu , mocarz zmagajacy sie z Heraklesem ilekroć został uniesiony w powietrze słabł , upadał , ale po kontakcie z matką , z Ziemią odzyskiwał siły aby kontynuowac walkę , co to ma wspólnego z religią?
otóż cała nasza polska tradycja to społeczna ,to taki Anteusz który nie chce znać swej matki ...i dlatego zginie , dotyczy to kościoła , stronnictw politycznych , ekonomicznych wszystkich w tym narodzie no, prawie wszystkich....

Żeby nie "kopać " kościoła ; zwróć uwagę na partię niedawno jeszcze sprawującą władzę , coż się z nią stało ? Przecież wywodzi się z "Solidarności ?... naród ,społeczeństwo to jej bracia ? Po cóż jak nędzarz , żebrak ,jeździć po prośbie do obcych , własnych ludzi nie mają ?

Nie znają , nie mają....widzisz każde ciało społeczne które dojdzie do szczytów władzy po "drabinie poparcia " ludu z czasem stara się taką drabinę zniszczyć .....

aby nie przejmować się losami tych którym powinni służyć , nie słyszy wtedy nikogo , nie przejmuje się niczyim losem ,żyje w swoim własnym światku , dostatnio , spokojnie do czasu kiedy zda sobie sprawę ,ze w chwilach próby jest osamotnone, wyobcowane we własnym ludzie ,zejść nie ma jak " drabina "została zniszczona ...

Jak można mówić " bracie " do czlowieka którego głos w wyborach można kupić za ok. 500zł [ ok. 120 Euro ] ? Cóż to za "ekonomiczne zeszmacenie " ? kto do tego dopuścił "bracia "? gdzież się podziały owoce ich pracy ?jeśli to bracia to jak wygląda wróg ?

Ile to wynosi zasiłek dla emigrantów , niepracujących emigrantów i jak to się ma do emerytury ciężko pracujących ludzi w Polsce ? Cóż na to ci którym słowo "Europa " nie schodzi z ust ?...milczą ?
no...przecież mówi się bez przerwy o standardach europejskich ,prawda ?

Drogi Panie Braun i wszyscy patrioci zatroskani o los Polski !

Jeśli nie nauczymy się solidarnosci ekonomicznej np. od Żydów czy Niemców ,to mówienie o solidarności narodowej , czy wspólnocie kościoła jest...eh ! nie będę używał takich słów na tym forum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 luty 04 2016 20:21   
Forum

Quote by: skierka

Frown

Ile to wynosi zasiłek dla emigrantów , niepracujących emigrantów i jak to się ma do emerytury ciężko pracujących ludzi w Polsce ? Cóż na to ci którym słowo "Europa " nie schodzi z ust ?...milczą ?
no...przecież mówi się bez przerwy o standardach europejskich ,prawda ?

Drogi Panie Braun i wszyscy patrioci zatroskani o los Polski !

Jeśli nie nauczymy się solidarnosci ekonomicznej np. od Żydów czy Niemców ,to mówienie o solidarności narodowej , czy wspólnocie kościoła jest...eh ! nie będę używał takich słów na tym forum.

A ja chyba użyję mocniejszych słów.
Wydawało mi się to mało prawdopodobne ale dziś osobiście zetknęłam się z takim przypadkiem. Emerytury osób pracujących uczciwie przez wiele, wiele lat - 500 złotych, innej 800 (o, to już dużo) Nasze emerytury w przyszłości? Wszystkie będą takie poza nielicznymi wyjątkami? "Za mało by żyć, za dużo by umrzeć." Poniżające. A ktoś przecież za to odpowiada.
Nie ma tu sprawiedliwości, ale wierzę, że jest sprawiedliwość ostateczna.

PS
Cytat:
WP.PL/ Dziennik Gazeta Prawna | dodane 2013-05-23 (07:48) | 423 opinie
AAA

W Polsce kilka tysięcy osób dostaje emerytury poniżej najniższej gwarantowanej kwoty 831,15 zł. W najgorszej sytuacji są kobiety. To one otrzymują najmniej - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
Dziennik przeanalizował dane udostępnione przez ZUS. Wynika z nich, że 49 osób w kraju pobiera emeryturę do wysokości 100 zł. Kilka tysięcy osób dostaje od państwa do 600 zł.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 05 2016 12:31   
Forum

Eh! Gratuluję !

Nie jestem, duchownym , nie wiem co się dzieje w duszy ludzkiej , ale... mam kuzynów we Francji , nie wiadomo czy to jeszcze Polacy czy już Francuzi , prości ludzie , robotnicy ,

dostrzegłem u nich ledwie skrywaną głęboką niechęć do kościoła , kiedy tak już doszło do rozmów przy winie powiedzieli mi ,że kiedy ich rodzice ciężko pracowali za parę groszy jedyną silą społeczną która się za nimi zajęła była ...Komunistyczna Partia Francji , wiesz co ?...przestałem ich potępiać w duchu [ tak to moja wada ] to byli emigranci z katolickiej Polski .... cóż ...patrz przypowieść o dobrym Samarytaninie . Ponoć , jeśliby ludzie przestali głosić Prawdę , kamienie będą wołać , tak , ale wcześniej zaczną to robić np. komuniści , chociaż w tym zakresie.

W tej sytuacji proste zestawienie myślowe człowieka który ma usta przepełnione miłością z jego mowa ciała głosi obojętność ,może wywołać skutek wręcz odwrotny ,bo irytuje bardziej niż wydawnictwo p. Jerzego Urbana . Teraz będę mega- kontrowersyjny , owe dwa miliony ludzi które przestało w Polsce mieć cokolwiek wspólnego z kościołem , to prawidłowość , efekt takiej a nie innej pracy instytucji , kiedy tak miałem okazję rozmawiać z kilkoma to dochodzę do wniosku ,że to co mówią...wcale nie zaprzecza Biblii !!!

W tej sytuacji może lepiej nie mówić o miłości bo to Obraża ..Miłość.

A Stary Testament , cóż ,on STWARZA WARUNKI KU TEMU ABY MOWA CIAŁA NIE ZAPRZECZAŁA PANU , ale ....jak się przyglądam Izraelitom , to też nie rozumieją....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 09 2016 15:19   
Forum

Przedsionek kościoła , skurczona postać kogoś kto stracił jedynaka ...lepiej późno niż wcale , nie to nie drwina , to nie tryumfalizm w stosunku do grzesznika takiego jak ja ,to dydaktyka w stosunku do kogoś kto zda się kpił ze wszystkiego , ze wszystkich zasad a tu nagle ukochany syn za mocno przyspieszył na motocyklu , bardzo drogim motocyklu , to była ...bardzo kosztowna śmierć .

Zasnąć... ale jak ?...podczytuję lepszej połowie to co kolorowe , masz ci los oto gwiazda sprzedająca swe wdzięki nagle okazuje się być osobą głęboko nieszczęśliwą i...niespełnioną .
Piękna młoda i bogata , a tutaj masz...

A co na to kościół nauczający ? Nie zna Pisma ? Nie tutaj nie chodzi o wyszydzanie upadłych także w kategoriach ziemskich, grzeszników , jedna z głównych prawd katolicyzmu , to że Pan jest Sędzią Sprawiedliwym , także [ to co mam wrażenie chce się zatuszować ] w kategoriach ziemskich ,Żydzi to chyba lepiej rozumieją ...

Syrach 9,12

" Nie zazdrość chwały grzesznikowi nie wiesz bowiem jaka będzie jego zguba "

Jaki jest rynek tych kolorowych czasopism ? Nie wiem , dużo tego , Syrach mówił żeby nie zazdrościć , my zazdrościmy , tak , zazdrościmy tym co to jak w tych długich , bardzo długich serialach pokazują nam co ?...jak żyć ? Ale jednak pokazują ... kosciol nie pokzauje , co najwyżej kogoś kto żył ileś tam lat temu w zupełnie innych realiach społecznych. Kto o tym mówi ?
Jakiś postrzeleniec na kosciol pl , gdzież są kapłani ?

Czego jak czego ale kościołowi tego brak , właśnie tego dydaktyki społecznej ,kiedy ja się doczekam , no tego ,że jakiś kaznodzieja powie coś o tym co ziemskie , praktyczne na co dzień ,
odpowie na to pytanie na które musiał odpowiadać św. Jan Chrzciciel , w jaki sposób człowiek , ludzie mają żyć na tej ziemi tak aby dojść do nieba , ostatnio nie słyszałem , nie widziałem .
Owszem , to było wrażenie jakby uczeni w Piśmie chcieli prowadzić kościół z pominięciem ziemi ale czy jest to Droga Mesjasza ?
Świadczyć o Chrystusie , ALE JAK ? Kto tego ma nauczyć ? Rodzina ? ...a kto nauczy rodzinę ?

Ostatnie rekolekcje .
Jakieś dywagacje o naturze człowieka , i Miłości i o ...nie wiem straciłem wątek rekolekcjonisty , w każdym razie na pewno nie używał liczby mnogiej , nie ludzie tylko człowiek ...jaki człowiek ...chyba nie ja .

Spróbuje wejść w ten styl :
więc człowiek przybył w liczbie ok. stu osób do świątyni ,wysłuchał na ile mu jego percepcja pozwalała kaznodziei , po czym człowiek rozszedł się do swoich domów ... z niczym co pozwalało by mu żyć mądrzej i lepiej.

Kazn.7;

...prawdziwy Bóg uczynił ludzi prostolinijnymi , lecz oni wymyślili wiele planów...."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 11 2016 13:23   
Forum

Ot i zagwozdka , nie odpowiem , radość w Starym Testamencie , bo ja wiem... to adwent .

Oczekiwanie na Kogoś , chyba jednak pomimo wszystko we wspólnocie ,radość z normalnego życia ,odnajdywanie najpospolitszych radości w tym co małe ... tak , w tym co małe
my nie potrafimy się cieszyć z drobnych postępów ,dla nas , narodu nad Wisłą wszystko musi przyjść od razu , przy dźwięku werbli . Budowanie jedności nie musi zaczynać się od konstytucji ale np. od budowania więzi sąsiedzkich , parafialnych itd . Wg, judaistów ; dobry sąsiad bywa lepszy niż rodzina ...wiem .

ST to...umiejętność czekania .

Jak zauważyłem młodzi chcą od razu skonsumować związek ...przecież owe czekanie to tak niewiele ...

Kiedy już są ze sobą ,nie potrafią zadowolić się skromnymi warunkami , chcą mieć duże komfortowe mieszkanie tu i teraz , ileż to razy decyzje o zadłużeniu nie zawierają ...zdrowego rozsądku i cierpliwości . Ileż to tragedii osobistych i rodzinnych , społecznych bierze sie z niecierpliwości ?

Widzę młodą dziewczyną , chłopaka który zgłasza się do pracy z dwoma a czasem trzema dyplomami ...a ile z nich jest naprawdę przydatnych ?

A nie lepiej opanować jeden zawód ale rzetelnie , tak aby być fachowcem ?

Gdyby choć raz usłyszeć kaznodzieję który poruszyłby tematykę zbliżoną do Syracha ...marzenia ściętej głowy .

Zwolnij czlowieku swe kroki , na wszystko przyjdzie czas [ Kohelet ] My Polacy nie potrafimy czekać , wszystko ma być tu i teraz.

A nawet jeśli jest ....Kiedy idę rano obok liceum i patrzę na chodnik to wiem ,że poprzedniej nocy była "balanga " bo widzę niestrawiony pokarm którego już nie był w stanie przyjąć organizm , nawet pić nie potrafimy ?

A to co najbardziej aktualne w życiu osobistym i społecznym ?

to subiektywny odbiór , nieomal uczucie , otóż nie zamienia się przyjaciela szczerego , brata na złoto z Ofiru to dla tych którzy wskoczyli na piedestał ,w stosunku do niektórych instytucji religijnych , politycznych ? ...no cóż zawołanym : "Jonaszu zawróć z drogi do Tarsziszu " bo jak już się dostaniesz w trzewia ryby...to!

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Chrześcijan dzisiaj można porównać do Filistynów którym Dalila objawiła sekret mocy Samsona [Sdz. 16 ] ....a którzy nie chcą ztego skorzystać , dziwny jest ten świat .
Ja wiem skąd pochodzi moc narodu Izraelskiego , to ,że gdziekolwiek by nie był ,prędzej czy później osiągnie sukces , to nie jest tajemnica :

Kazn. 4,6

"Lepiej jest dwom niż jednemu ( ....) bo gdyby jeden upadł , drugi może podnieść swego towarzysza . (....) lecz co będzie z kimś kto jest sam i upadnie gdy nie ma drugiego który by go podniósł (....)

Jeśli dwaj położą się na ziemi , to się ogrzeją , ale jednemu jakże ma być ciepło ?
"...sznura potrójnego nie da się szybko przerwać ...." itd. itp.

Chrystus uzupełnił : gdzie dwóch spotka się w Imię Jego ... itd .

Z opowieści dziadka :
Żydowski kupiec z żydowskim kupcem miał zawsze korzystniejszy kontrakt niż goj . Owszem ,obaj wspierali sie informacją ułatwiając sobie ekspansję.

No....jak ktoś chce to jednak może , właśnie ...jak ktoś chce.

Otwartość kościoła ...a ...co to jest ? otwartość na co ? ta obecna niszczy wartość jego członkostwa .
U pierwszyzn chrześcijan ,Żydów nie każdy mógł zostać od razu członkiem kościoła [ patrz. np. Ananiaszi i Safira ], wyjść z niego mógł każdy ...kiedy chciał a teraz eh ! ..odwrotnie ,tanie jest nasze członkostwo [ piszę o laikacie ]

Zła to panna do której każdy może wejść bez specjalnych starań.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Skoro ktoś mówi o człowieku a milczy o ludziach to nolens volens popełnia dywersję wobec jedności kościoła , czyni z ongiś wspólnoty , luźną zbieraninę zatomizowanych jednostek , jest współpracownikiem twórcy podziałów , taka jest moja teza.

Co ? Że jak przyjdą do kościoła i się pomodlą a potem wyjdą nie znając się i nie współpracując materialnie , jak najbardziej materialnie to tworzą jedność ? A cóż to za banialuki ? któż w to uwierzy ...chyba tylko goj ,Żyd już nie .

Blisko , coraz bliżej , kiedyś przeczytałem w "Necie " o "Zjednoczonym Kościele Chrześcijańskim " który programowo chciał zrównania wszystkich odłamów chrześcijańskich np. w dostępie do komunii św. itd.

Dobrze ,ze od liturgii zaczęli ...bo na liturgii skończą , bez sukcesu , tym razem "kula przeszła obok "bo gdyby zaczęli do ekonomii to....ho , ho !!!!

j.e. mógłby używać wtedy pastorału jako podpórki roślin pnących , tak a jest siła wspólnoty ! Tej prawdziwej , nie instytucjonalnej, ale przecież to kiedyś stać się musi , co wtedy zrobi instytucja , otworzy cykl wykładów ?..eh I... umarłemu kadzidło ..

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 19 2016 20:47   
Forum

Big Grin

Oj tam , oj tam , wiedziałem , ależ naturalnie ,ze wiedziałem tylko brak bylo dokumentów , taraz są ...i co z tego ? Nic , bo to nie jest podział wg. sympatii do bylego prezydenta tylko podział ekonomiczny ,więcej niz ekonomiczny ...moralny , to nie tylko ekonomia ale i... Biblia , to nieistotne czy chodzi o Wałęsę , trybunał konstytucyjny , Smoleńsk czy cokolwiek innego ; Polska dzieli się na tą którą okradziono i na tą która... eh ! Dosyć .Wszystko inne jest "wtórnymi tąpnięciami " .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Da mnie najciekawszą rzecza jest w ty wszystkim to ,że ludzie z bardzo skromnym , nieomal szczątkowym wyksztaleceniem potrafii ocenić sytuację bardziej trzeźwo , trafniej niz grono "wykształciuchów" , tych posiadających wsparcie kapitału , mediów [ oprócz jednego ] mając dobre stosunki z zagranicą itd..
Jak to się ma do ST ?

Jesli Go dobrze zrozumiałem to WYKSZTAŁCENIE TO NIE TO SAMO CO MĄDROŚĆ ...

A.....czym się one różnią w praktycznym podejściu do zagadnień , otóż wykształcenie ...bywa szkodliwe ...tak , zdaję sobie sprawę z tego ,że wywoluję burzę więc powtarzam raz jeszcze wyksztalcenie może zaszkodzić , bo moze być użyte jako ...narzędzie zbrodni,

to widać tu i teraz w Polsce , otóż dziwnym trafem w/w konflikt , to konflikt wykształcenia z sercem , uczuciem , intuicją ,nie wiem jeszcze jakich słów użyć , pozornie ten pierwszy jest niezwyciężony , reprezentuje bogatszą część społeczeństwa , ma kapitaly , ma [ miał ? ]..właściwie monopol informacyjny [ za wyjątkiem jednej może dwóch stacji ] a jednak przegrywa , bo intuicja nie jest takim zlym narzędziem poznania [ H. Bergson } i dlatego w naszych poskich warunkach mochery wygrywaja z biretami .

Dlaczego tak jest ? Myślę ,ze wyksztalcenie , użyte w złych zamiarach może pomóc w odsuwamniu od siebie , nieprzyjmowaniu , zagłuszaniu wielosłowiem ,tego co niewygodne tego co jest nazywane sumieniem , odsuwanym Głosem, odsuwanym zresztą bardzo błyskotliwie , niekiedy z polotem ....ale przegra , prędzej czy poźniej przegra .

Kim był Samuel ? Ano chlopcem ktory powiedział : mówo Panie bo slucha Cię sługa Twój , Jeremiasz ...właściwie bał sie swej poslugi , jest i tłumaczenie tego w NT ...Ufajcie Jam zwyciężył swiat i tak rzeczywiście się dzieje , nie pomoże tutaj wyksztalcenie , uniwersyteckie czy ...teologiczne , i daltego profesor przegrywa z panią co to truchta do kościoła z różańcem w ręku. A;le który z uczonych w piśmie tak powie ...

A czyż J. Goebels czy F. Engels byli tępakami ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A co na to kosciól ? Nic...nie ma niczego do powiedzenia , nie ma go , nie istniejej , Cóż to za kościół który milczy kiedy wokoł dzieją się dzieje o bardzo mocnym wydźwięku moralnym ?

widzisz gdyby to sie dzialo w Izraelu to nic by sie nie stało , jeden epizod więcej chroni ich tezaurus , sposób myślenia ,u nas to są podziały często nie do zasypania które przenoszą się także na liturgię , tak na liturgię ....Widzisz w judaizmie mozna poróznić polityków , tak jak u nas , ale trudniej poróznić ludzi , obywateli , właśnie ze względu na ich tezaurus.

Liturgia ...kiedyś jeden z pracowników dużej firmy , człowiek głeboko wierzący nie przyszedł na mszę którą zamówiła owa firma na okoliczność Bożego Narodzenia , nie przyszedł bo musiałby swoim służbowym prześladowcom przekazać przy ołtarzu znak pokoju , a to byłło by kłamstwo wobec Boga , grzech przeciw Duchowiu św.

W tej firmie na scianie jednej z hal wisi krzyż...

Nie twierdzę , że Żydzi takich problemów nie mają , akle chyba są one miejsze , bo Pan dał im Dekalog , Mojżesz rozwinął go w prawie a więc Słowo stawało się Ciałem ... a jednak , Takie jest ...chrześcijaństwo , jest ? no...powinno być...

Chrystus dał nam przykazanie miłości bliźniego a kościół nauczający rozwinął Je w nieskończony cykl opowiadań o tym ,że Jezus nasz kocha i w ogóle ...nic wiecej ... poza ogólnikami.

A więc Słowo stało się ...słowem , ot i cały sens , mechanizm działania.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

My tutaj gady , gadu a żyjemy w czasie w którym jeszcze możemy sobie zrobić selfie z Europą w dotychczasowym kształcie , póxniej juz takich okazji nie będzie , w punktu widzenia ST ta Europa to już trup .Wiek dziewiętnasty skończył się społecznie w latach I wojny wiatowej , uległ kajzer , Romanowowie , Habsburgowie , sułtan i ten cały porządej nazywany wtedy przez wielu duchownych... "świetym "

Na naszych oczach kończy się spolecznie wiek dwudziesty ;oto poległ komunizm sowiecki , pada eurokomunizm [ tak , posiadają wiele wspólnego } to dobra wiadomość dla ...instytucji ,nie trzeba będzie budować nowej swiątyni na okoliczność wyzwolenioa z eurokomunizmu , ot, pakiet promocyjny , tylko dlaczego nie swiętują ? a...co z ta ewangelizacją Europy ?

Mój znajomy ksiądz który to skłonny był kilkanaście lat temu wygłaszać peany na cześć UE [ gazetka parafialna ], kiedy już jestem w jego kościele ...na mój widok patrzy w inną stronę ... aby nie widzieć mojego tryumfującego spojrzenia , eh !

Zemsto ! ty jesteś rozkosza bogów ....i jednej wredoty .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 20 2016 08:46   
Forum

Tak ,uważam ,ze teraz pora na zdjęcie pamiątkowe ...z Europą w dotychczasowym kształcie ,później już takiej okazji nie będzie , za rok , dwa będzie to już zupełnie inny region ,ot jak mówią Francuzi : fine de siecle.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jak to cykl , zacznijmy od 1 Sam. 6 .

Otóż Filistyni ustawili na przeciw ich bóstwa ; Dagona Arkę Przymierza , rano zastali posąg Dagona leżący twarzą przed Arką , dzień później to samo ....Jahwe był za silny .

To samo było z bogami Egiptu : Ozyrysem , Ra , Ptahem , Thotem itd.

To samo było z Ischtar , Baalem , cielcem .

To samo było z Jowiszem , Dianą , Marsem i greckimi analogami.

To samo było z Odynem , Thorem itp.

To samo było ze Światowidem , Ładą , Perunem .

Tak było z komunizmem i jego zachodnią odmianą ; europeizmem tak , w jej pozycji biurokratycznej jest to ta sama warstwa która w okresie komunizmu była "przewodnia siłą narodu " co ma szczególny smaczek tutaj w Polsce , gdyż eurokomunizm wydaje się być dziedziczny....

A chrześcijaństwo trwa , Jahwe trwa i....zwycięża.

&&&&&&&&&&&&&&&&

Zwycięża ? Tak , bo to co wali się w gruzy socjalizm na zachodzie Europy .

Jakiś tydzień temu włączyłem odbiornik i programie jednej ze stacji której profil jest komentujący wydarzenia społeczne red. Kuba W. Wraz z rozmówcą doszli wspólnie do wniosku ,że nadszedł czas aby stanąć do walki w obronie wartości cywilizacji zachodniej i, wszystko szło gładko , jak zwykle , do momentu kiedy jeden z rozmówców chciał nazwać te wartości i ...doszedł do wniosku ,że to nie jest chrześcijaństwo , Europa zachodnia nie jest chrześcijańska ...cóż ,lepiej późno niż wcale .

&&&&&&&&&&&&&

A teraz pora na kontrowersje , na pytanie czy warto ją żałować ?...moim zdaniem nie ...niech idzie gdzie jej miejsce ...do diabła .Tak , współczesny europeizm ma swoje początki w rewolucji francuskiej , właśnie od rewolucji francuskiej O. Spengler datował upadek cywilizacji zachodniej.
Jakie miejsce mamy w tej cywilizacji , ...rodzinie jak mówią inni .

Przez ostatnie tygodnie toczą się spory polityczne w których jednym z argumentów jest to , że powinniśmy bronić tej cywilizacji i że mieliśmy w niej pozycję "lidera " no właśnie.... lidera czego ?
Postępu np. ekonomicznego czy zubożenia ?

Wg. niektórych rankingów jesteśmy jednym z dwudziestu na świecie a liderem europejskim najbardziej wyzyskiwanych narodów na świecie [ chodzi o stopień niekontrolowanego wypływu kapitału z państwa ] .

Pracujemy bodaj najbardziej intensywnie w Europie a ....zarabiamy coraz mniej ...nie ma czego żałować , niech się wali !
A co do pozycji , to słowo pada jako "argument "w sporach politycznych , no cóż , kiedy byłem młody ...to tez rozmawiałem o pozycjach , ale w innym kontekście
na pewno nie było to budujące intelektualnie , ale... atrakcyjniejsze niż te dzisiejsze ,

a tak poważnie , do kogo ta mowa ? Człowiek który czeka na owe obiecane pięćset złotych [120 euro ! ]ma się troszczyć jakieś o "pozycje " ? odpowiedź twierdzącą uważam za ...kiepski żart.

&&&&&&&&&&&&&&&

Co ana to ST ? .

Po pierwsze zdaje się ,że znajdziemy się na pustyni , od strony ludzkiej sami ze sobą , obcy nie będą się wtrącać [ na razie ] nie ma widoków na nowego pana , zaborcy któremu można się wysługiwać , pomagając mu w gnębieniu własnego narodu , to zdaje się specjalność polskich "elit " .Tylko my sami ...patrząc sobie w oczy , toż to ...horror.

Każdy alians z plemionami które nas mogą otaczać np Amalekitami czy Filistynami [ dzisiaj Arabowie ] może się skończyć zbiorowym samobójstwem chrześcijaństwa , walczyć nie potrafimy ...myśleć racjonalnie też nie , mądrze zarządzać państwem tez nie potrafimy , niewolnik tego nie potrafi , on nie potrafi samodzielnie żyć , pozostaje jedyna nadzieja : Jahwe ....

Ale oto zaczynamy się zachowywać jak król Sadecjasz... zamiasty zaufać Bogu szukamy za wszelką cenę sojusznika , byle jak , byle gdzie ,jakbyśmy...nie wierzyli w Jego moc i potęgę , Sadecjasz zaufał Egiptowi i przegrał z kretesem , my ufamy Europie .... też na "E"
Skąd ta ślepa , nie odwzajemniona miłość ? Nie pamiętamy 1939 roku ?

A Pan ? w roku bodaj 1937 przekazał via R. Celakównę ostrzeżenie Pana przed nadciągającym kataklizmem , Episkopat nie posłuchał no i...zapłacił , zapłacił Episkopat , zapłacił naród , faszyści , sowieci , krew i cierpienia , jeszcze mu mało ? ale teraz posłuchać powinien ,przecież wie ,że to były Jego Słowa , sprawdzone , to nie jest "fałszywka " ,to co powiedział sprawdziło się ,chyba do tego stopnia nie jest aż taki ......, Sadecjasz też , wiedział co spotkało poprzedników , a jednak szedł ku zatraceniu ,ślepy ,później go oślepili fizycznie , ale zanim sie to stało oślepł etycznie.
Wg. ewangelii stado wieprzy opętanych przez szatana biegło pędem ku zatraceniu , zanim się ktoś oburzy, ...taka jest Ewangelia.

KTO ZAPRZECZY ?

a jednak nie słuchają .... ile to już lat ? osiemdziesiąt ?
i nadal nie potrafią załatwić jednej prostej sprawy ! Czy oni , biskupi nie są wierzący , no... w Boga ...nie w potęgę Egiptu ...[ alias Europy ] Przecież Egipt któremu tak wierzył Sadecjasz był przed wiekami ciemiężycielem Izraela ! a jednak uwierzył ludziom podłej kondycji moralnej , nie Panu , nie Jeremiaszowi...

osiemdziesiąt lat , ile czasu potrzeba aby rzecz ułożyć wg. tego co powiedział Pan ? ciekawe co na to Ks. Rekordów Guinnessa ? Ciekawe , czy jako szef diecezji długo by tolerował taką niesubordynację podwładnych ? Nie maja żadnego tłumaczenia , tłumaczenie ,że tak właśnie robili ich poprzednicy jest bez sensu , TAKIEGO OBOWIĄZKU NIE MA , NIE MA OBOWIĄZKU KONTYNUOWANIA DROGI GRZECHU SWOICH PATRONÓW , a czyż Samuel nie był uczniem Hellego ? Czy Dawid nie objął stanowiska po nieszczęśniku Saulu ? ale nie poszli tą drogą , prawda ?

a czy szatani mogą tłumaczyć się ,że poszli za Belzebubem bo ...miał wysoką pozycję ?

Zresztą jaka to wysoka pozycja ...taaam ....o czym oni decydują ? Nie w państwie w kościele ... na swoim gospodarstwie ,przecież władzę realną nad kościołem ma państwo ? Nawet w kategoriach etycznych życie powierzonych im barankom nijak ma się do ich nauczania .Cóż to za pasterz którego głosu nie znają jego owce ?

Ot, będzie duże zgromadzenie młodzieży , kamery , rząd mniej więcej jednakowych ludzi , jednakowo ubranych , nie rozpoznawanych , nawet przez swoich wiernych postaci i ....to taki splendor ? Tak , piszę o tym co jest ...Boże odpuść ...pychą , nawet do tego nie maja prawa , nawet tu szwankują , bo przyjazd jednej gwiazdy futbolu , jednego kopacza piłki wywołuje jednak większe zainteresowanie , warto ryzykować dla tego "czegoś " zbawieniem ?

Kalkulować też nie potrafią...

.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 21 2016 08:33   
Forum

A ileż to roboty ? Obchody 1050 rocznicy chrztu albo inna uroczystość .....Ileż to roboty ?
Pan prezydent , jeśli jest taki jak mówi ,nie powinien stawiać przeszkód , nie mają infułaci żadnego , powtarzam żadnego tłumaczenia .

Chociaż , no....jest jedno ... oto wbrew Bogu ośmielali się głosić coś innego niż to co On powiedział w objawieniu , Jego Słowu przeciwstawili jakieś teologiczne wygibasy i to jest problem... jakże innego charakteru nabierają słowa
o tym ,że kto chce za Nim iść powinien zaprzeć się samego siebie ...środowisko "zawodowych poprawiaczy Słowa " takie jest , gotowe zginąć za Słowo ? Nie za WŁASNE słowo .

Czego tutaj można nie rozumieć ?

@@@@@@@@@@@@@@

A utrata poważania [ np. Saul ]zwłaszcza wśród młodego pokolenia ? Z czego ona wynika ? ano min. ...z kapitalizmu ... tak !

Nowe pokolenia wyrastają w brutalnej walce o byt ,
walka zakłada "patrzenie na ręce " śledzenie ruchów przeciwnika , każdemu , każdy może okazać się ukrytym wrogiem , nie ma złych ofert ,nie ma złych reklam są tylko kiepskie towary , Młode pokolenie juz "nie łyknie "bezkrytycznie wszystkiego co mówi kapłan , sprawdzi czy wierzy w to co mówi.... i z tym jest problem....

to nieufność , chęć sprawdzenia jest nawykiem myślowym ludzi wychowanych w kapitalizmie , no więc porównują ...

Porównują np. słowa "powierzcie swoje sprawy Chrystusowi " z brakiem szacunku do Mesjasza .

Jeśli sięgną głębiej , to mogą przeczytać np. deklaracje "Dominus Iesus ' Jana Pawła II min. o tym ,że to k.k.. jest najbliższy nauce Pana , bezpośrednim spadkobiercą a tutaj
na przestrzeni zaledwie osiemdziesięciu lat osoby konsekrowane , a nawet infułaci mówią ,ze nie widzą potrzeby realizować tego co powiedział Pan ... jaka głowa jest w stanie to pojąć ? Ano ta która "patrzy na ręce " nie na usta ..

Zmian pokoleniowa to jest to co najmocniej "wali " w kościół ,nie takie stukanie jak moje , właśnie to , ona , instytucja żyje w czasie który się zatrzymał , młodzież jest o krok , nawet dwa kroki dalej .
Są dwie możliwości zjednoczenia duchowego kościoła :

a/ albo hierarchia przyspieszy , nadgoni utracony dystans

b/ albo młodzi się cofną .

Jedno jest wbrew naturze , czas nie biegnie do tylu ...
Co jest bardziej ewangeliczne ? Słyszałem coś o oraczu który rękę przykłada do pługa a ogląda się wstecz , do kogo to bardziej pasuje ?

.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 23 2016 20:08   
Forum

Ok. Mówmy o sercu , patrz w swoje serce , A...co to jest serce ?

organ ,mięsień pracujący w SZTYWNYM ożebrowniu ,jeśli nie będzie go posiadał to zginie albo zostanie znieksztalcony , będzie się owo serce PRZYSTOSOWAĆ , NAGIĄĆ DO TEGO CO GO OTACZA np. do pogańskiego prawa, i tak jest z wiarą która bazuje na sercu , uczuciach z pominięciem prawa .

Kościół , naród może się odrodzić , tak jak Izraelici , ale żeby się odrodzić musi mieć SZTYWNY RDZEŃ PRAWA , ZASAD którymi może się kierować .

Wizja Ezechiela [ 37 ] oto , Pan , Dawca życia powleka nagie kości szkielety , mięśniami i powstaje lud, no tak ale miał od czego zacząć ... gdyby nie miał owych kości , owych SZTYWNYCH zasad , prawa które wyznaczają GRANICE SYSTEMU , to musiałby zacząć od ponownego ulepienia człowieka z gliny .

Serce ? No to wyobraź sobie serce ...gołe , bez klatki piersiowej co to jest ? ...nic. Coś co jest niezdolne do samodzielnego życia , wielu było dobrych ludzi za czasów Mojżesza ale niewielu miało możliwość żyć w narodzie który posiadał takie a nie inne prawo,ups, jedynie w katolicyzmie , no...ginącym katolicyzmie serce funkcjonuje samodzielnie . Dlatego ci którzy zaczynają odnowę życia kościoła z pominięciem prawa , albo się mylą , albo kłamią, albo nie są zorientowani w materii problemu , wybierz .

Jak będziesz wysłuchiwał rekolekcjonisty i zacznie on od serca ...no...zobaczysz ile to da.

Jeżeli Bóg zaczął od kości , czegoś co jest sztywną , nieprzekraczalna granicą to i człowiek powinien zacząć od prawa .

Widzisz Jan Paweł II pierwszą pielgrzymkę do "nowej " ojczyzny zaczął od ...Dekalogu , sprawdź . Jan Paweł II wyjechał do domu Ojca a ci znowu ...o sercu.

.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 26 2016 16:11   
Forum

Nie wiem , skąd mam to wiedzieć ? tematy homilii nie zostały ujawnione , ale jestem gotów założyć się duże pieniądze o to ,że podczas ŚMD będą wezwania do "świadczeniu z mocą o Chrystusie "

To mniej więcej stała figura retoryczna sporej części kazań współczesnych kaznodziei ,tak jak pytania w rodzaju :" Czy zastanowiłeś się jakie miejsce w twoim życiu zajmuje Jezus Chrystus ?" - to mój proboszcz .

Figura retoryczna ? Ano ...tak , bo niczego nie wyjaśniająca , nie stanowiąca jakiejkolwiek metody postępowania w życiu potocznym , figura retoryczna bo ...nikt łącznie z z papieżem nie wyjaśnia co to właściwie znaczy owo "świadczyć z mocą "
no więc ja anty – teolog spróbuję na miarę swoich wątłych sił , w kilku słowach powiedzieć to czego Ci kaznodzieja nie powie .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Moc ? A z czym To Ci się to kojarzy ? Ja porównam to z ...ciągnikiem , pojazdem o dużej sile uciągu , do czego może być użyty ? Do np. orki na polu uprawnym , do np. przyciągnięcia na przyczepie materiałów budowlanych , węgla ale ...głupotą jest używanie takiego pojazdu do holowania np. wózka dziecięcego , to oczywiste, prawda ?
Jeżeli ktoś mówi o "świadczeniu z mocą to bezwiednie przyzywa Mocy Najwyższego tylko... czy potrzebnie ?

Na tak , stan odchodzenia od wierności Panu , posłuszeństwa Jego przykazaniom tego by wymagał , żeby wstrząsnąć rodzajem ludzkim należy używać mocnych środków to oczywiste.

I tak, nie licząc potopu w ST Pan niejednokrotnie używał mocnych argumentów , a to zsyłał plagi na Egipcjan , a to pogrążył wojsko faraona , o to ingerował w siły natury we wszelkich formach ale nie czynił tego dla błahostek...

Tacy wielcy ze ST jak . np. Mojżesz używali Mocy dla mocnych celów , a co to znaczy mocnych ? Tzn . PODSTAWOWYCH DLA ŻYCIA I ŚMIERCI CZŁOWIEKA , nie dla przyozdobienia jakiejś budowli ale np. dania wody narodowi znękanemu wędrówką przez pustynię .
Eliasz jeśli już odwoływał się do Mocy Stwórcy to nie dla zabawy , nie dla ciekawostek ale dla wykazania czcicielom Baala nicości ich wiary.

Kościół kat. w Polsce kiedy był wielki ,odwoływał się do najbardziej istotnych elementów życia narodowego , nie dla ...uczestniczenia w obronie pracy doktorskiej jakiegoś absolwenta wyższej uczelni,
patrz np. słynne kazanie Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

&&&&&&&&&&&&&&&&

Jeżeli kościół nauczający pragnie owego świadczenia z mocą to niechże określi to co wymaga użycia owej mocy , niech stanie po stronie Mocy a ...stoi , czym się zajmuje ?

Podstawami życia
czy elementami towarzyszącymi ?Ja tego wcale nie wymyślam , sięgnąłem do homiliarza , tak ,tego jakim posługują się kaznodzieje i co ważnego , dotykającego do głębi problemy ludzkich problemów chcą poruszyć ?

np.co chcą powiedzieć młodym ludziom z z nałożonymi kajdanami ekonomicznymi na rękach zwanymi inaczej "umowami śmieciowymi " ? co im powiedzą ?
ano ,że człowiek jest niedoskonały i niedoskonałe są jego pracy owoce ale my chrześcijanie powinniśmy starać się aby dać dobre owoce ... rozmowa ślepego z głuchym prawda ?

Dziecko sąsiadów widziało ojca raz w roku ...pracuje za granicą i nie ma widoków na powrót z racji braku godziwej pracy , zagraniczny kapitał dokonał bowiem wrogiego przejęcia jego firmy po to aby w ciangu dosłownie pół roku doprowadzić go marginalizacji ,co chce im powiedzieć kaznodzieja ? Sięgam do homiliarza i co my tutaj mamy ?

Bóg rozumie propyleny ludzi i ich problemy , i chce uczynić ich prawdziwie wolnymi .
Ludzie powinni współpracować ze sobą aby zażegnać wszelkie możliwe konflikty , czy to aby na pewno owi kaznodzieje ...to istoty z tej planety ? do takich rzeczy wzywają Mocy , po cóż moc do wygłaszania takich kazań ? a to nie jest przypadkiem złamanie jednego z przykazań Dekalogu ?

W jaki sposób po takim kazaniu ktoś kto tego wysłuchał [ jeśli miał cierpliwość ] może świadczyć z mocą wśród ludzi podobnie upokorzonymi jak on ?

Na cóż się przyda taka homilia ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Takiego przypadku nie było , to tylko mój wymysł , przerysowanie , karykatura : wyobraź sobie kaznodzieję który rozważa piękno nowej kolekcji znaczków poczty watykańskiej po czym wzywa zebranych w kościele o świadczeniu o Bogu ....rozważając piękno owych wydawnictw , nonsens , prawda ? a...na ile kościół zbliżył się , lub oddalił od tej drogi postępowania , jaka jest tendencja ?

Odwołuję się do Jana Pawła II czy bł .Jerzego Popiełuszki ,są nagranie z jego homilii , BÓG PRZYCHODZI W CIERPIENIU [ "Przekroczyć próg nadziei "} tak jak w przypadku Izraelitów na pustyni jest w stanie wstrząsnąć do głębi duszą człowieka , kaznodzieje chcą ...uniknąć niemówienie o cierpieniu , chcą sprowadzić swą naukę do " czystej Ewangelii " czystej ?....a od czego czystej ?

od ludzkich problemów ? Tych ziemskich , codziennych , toż to niepodobieństwo , nie ma cierpienia wirtualnego , jest tylko rzeczywiste ,albo ten temat się podejmuje ...albo ucieka w jakieś teoretyczne esy – floresy.

&&&&&&&&&&&&&&&

Widzisz , to z czym mamy do czynienia teraz w Europie to nie jest klęska ewangelizacji , Ewangelia jest od Boga , a On nie przegrywa nigdy , to klęska nie ewangelizacja ale antrologizacji , dzieła ludzi ...trochę nie obeznanych z praktycznymi skutkami własnego nauczania .

Zemsto ty jesteś słodka !!!

Ksiądz który notorycznie "najeżdżał " na znanego redemptorystę wydaje się być ...trochę skonfundowany , bo oto zarzucał mu ileś tam nieprawidłowości w jego pracy.... oprócz jednej , ten zakonnik nie był obojętny , był gorący w swych poczynaniach nie był jedynie urzędnikiem instytucji i to jedno przekreśla wszystkie niedostatki jakie ów ksiądz ochoczo wyłuszczał . Ot i cały sens Ewangelii. ...na podwórku duchowieństwa .

.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 02 2016 12:47   
Forum

Tego też nie wiem, skąd mam wiedzieć ?To co bezsporne to jest to ,że na początku lat siedemdziesiątych współpracował ... i nic ponad to. Fakt , istnieje taki rodzaj choroby psychicznej który objawia sie tym ,iż osoba dotknięta tym schorzeniem zbiera wszystko co może znaleźć na swej drodze i gromadzi ,...nawet śmiecie .

Gdyby gen. Kiszczak był dotknięty ta chorobą to można od biedy przyznać ,ze owe dokumenty trzymane w domu to objaw tej choroby , to po prostu bezużyteczne papiery , jeśli
jednak nie był chory to po cóż mu te szpargały ? Czy to nie był tzw. 'hak" ?

Tak, to mogło być tłumaczenie kontrowersyjnych czynów i wypowiedzi byłego prezydenta , ale to jedynie poszlaka , mocna poszlaka , nie pewność.

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Komu przyznaję rację w tym sporze PO czy PiS owi ? ano ...Karolowi Marksowi ....
Jest jeszcze wielu ludzi w moim wieku którzy wypowiadają się publicznie w sprawie jw. Zarzucam im to ...że nie uważali na wykładach ...przeoczyli dwa czynniki z gatunku tych najistotniejszych które są elementem marksizmu .

A/ obiektywizm praw ekonomizowanych . Telewizja i inne środki społecznego przekazu , jakakolwiek propaganda czy to w wykonaniu władz państwowych czy ...kościelnych nie jest wstanie
zagłuszyć , zgadać , zakrzyczeć ekonomicznych podstaw konfliktu .
Jak to się ma do kościoła ? Otóż na naszych oczach pomimo jednakowego credo powstają w łonie katolicyzmu , polskiego katolicyzmu powstają dwa kościoły , jeden ubogich i kościół tych "ustawionych "

B/ To co W. Lenin nazywał rosnąca świadomością klasy robotniczej .
Oto potężna część obywateli w ogóle nie uczestniczy w wyborach , głupi czy mądrzy ? A może uświadomieni ?

W tej chwili jedna z najbardziej nagłaśnianych instytucji społecznych jest Komitet Obrony Demokracji ...a jest czego bronić ? Nie , jestem przy zdrowych zmysłach , więc stawiam ponowne pytanie czy jesteśmy państwem demokratycznym ?

Otóż o ile mi wiadomo demokracja , to system wyboru i sprawowania władzy w którym organa państwowe SPEŁNIAJĄ WOLĘ LUDU , NARODU itd. A spełniają
? Mam wątpliwości . Otóż gdybyś przyjrzał się postulatom głosującego ludu , to z której strony by nie patrzeć , kto by nie wygrywał wybory to powtarza się jeden zasadniczy element :
DEZAPROBATA GŁOSUJĄCYCH DLA NEOLIBERALNEGO , TWORZONEGO NA POTRZEBY WIELKICH KORPORACJI PORZĄDKU EKONOMICZNEGO .

I co ? Która z ekip go odsunęła , zniszczyła ?...żadna , zawsze gdzieś wyskakiwał jak królik z kapelusza "Balcerowicz " i jego mutacje .

Więc może ci co nie głosują to są ci którzy W Uljanowa którzy weszli już na inny , wyzszy stopień świadomości ? Śmieszne co ? niby komuna zginęła a jednak Marks żyje ...

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Ale przeciez my tutaj o ST , prawda ? Czego nam brak ano...pustyni , tak pustyni , ciekawe Wielki Post mówi się i słusznie o kuszeniu Jezusa na pustyni ,ale nic albo c bardzo , bardzo zdawkowo o kształtowaniu postaw narodu izraelickiego na pustyni a....co to ma wspólnego z 'Bolkiem "
Co dała Izraelitom pustynia ?

1 . Na pustyni jest Bóg , bracia i cisza , brak obcych szumów , brak interwencji obcych w wewnętrzne sprawy ludu co u nas w warunkach geo-politycznych jest rzeczą nagminną , wpływy takiego a nie innego państwa ujawniające się w ten a nie inny sposób agenturalny , ekonomiczny czy kulturowy . Fakt na wiele rzeczy nie mamy wpływu na wiele jednak tak , np. zadziwiająco łatwo dajemy sobie narzucać obce trendy kulturowe , to nie tylko nasze czasy .np. Z. Krasiński uczył Delfinę Potocka mówić w języku boskim , bo ona ...tylko po francusku , brakuje nam "koszerności " społecznej , lotnicy przewiedzieliby systemu rozpoznania "'swój -obcy ", co w tych warunkach geograficznych jest sprawa kluczową .Dziwne , odnoszę wrażenie ,ze niektóre osoby z TV łatwiej posługują się anglojęzycznymi wtrętami niż polszczyzną...

2. Podstawowym punktem odniesienia jest naród , na pustyni , śmierć narodu oznacza śmierć jednostki , stąd też zdrada jest traktowana ostro , ostrzej niż u nas , zginie naród zginiesz i ty , stąd też życia narodu broni się ...jak swego , tym bardziej ,ze wysoka śmiertelność powodowała ,że często opiekę nad wdowami i sierotami przejmowali obcy , ludzie z poza rodziny ...to oni byli rodziną , wielką rodziną , oni wykupowali np. Żydów niewolników od obcych . U nas tego nie ma...a jeśli było to przez odruch dobroci serca , nie przez system ukształtowanych zachowań społecznych , narodowych , my takich nie posiadamy . Czy to jest jedynie historia ? Skąd ? zawiedliśmy się na kosmopolityzmie wschodnim tzw.internacjonalizm ludu pracującego , dostajemy w "kuper" przed wszystkim ekonomicznie via internacjonalizm zachodni , przyszłość zatem należy do nacjonalizmów , pojęć narodowych to ...nie tylko u nas.
A czy kosmopolityzm w ..w ogóle istnieje , pytam serio , jak najbardziej serio , bo tam gdzie jest ogłoszony to jedynie po to aby tak jak przypadku Rosjan kiedyś tak w przepadku Francuzów , Niemców , Anglosasów i ...Żydów dzisiaj wygrywa interesy narodowe kosztem narodowe które ...w to uwierzyły .

Jakie tego sa skutki ? ot np. młodzież ,u nas narodzie podbijanym , przyjęto że życie religijne jest tworzone u podstaw w rodzinie , tak ....ale tylko do pierwszej komunii św. Dalej już w warunkach słabo wykształconych lub zabieganych w trosce o byt materialnych rodziców tą rolę , rolę rodziny przejmują np. grupy rówieśnicze , polityczne subkultury na które kto kościół nie ma jakiegokolwiek znaczącego wpływu ...

i co dale j ?

3. To co wspólne dla narodów semickich Żydów czy Arabów to niezależny od obcych system wartości i sposób egzekwowania prawa , K.k. Jeśli już państwo uchwali i wprowadzi prawo niezgodne z religią otrzymuje cios potężny , Islamowi czy Żydom państwo może "nagwizdać " ależ to jest.... Ewangelia , tak , taka jest Ewangelia. A jaki to ma wpływ np. na młodzież ? / Widzę jak to młody wikary stara się "przyciągnąć młodzież " ale czym ? Wprowadzeniem gitar czy innych tego typu instrumentów do liturgii , żonglować ile tylko można rytuałem , ale przecież to nie jest wcale konieczne ....ja pamiętam , tak my ówczesna młodzież katolicko byliśmy ...subkulturą , mocną subkulturą i bez tych esów -floresów .

Idolem był ksiądz który wcale nie farbował włosów , nie posługiwał się tak jak niektóre w panie z TV młodzieżowym slangiem co w takim a nie innym wielu bywa ...żałosne ale " mówił jak jest "

Co decydowało o tej "wielokulturowości ? Nie ubarwianie liturgii ale BEZKOMPROMISOWOŚĆ POSTAW , taka jest młodzież , taką ją stworzył Bóg , czarno – białą , może być nawet błądzącą [ np. koszulki z podobiznami "Che " Guewary " ale bezkompromisowa , i co na to kościół który w ostatnim ćwierćwieczu stał się mega – kompromisem społecznym , co ma do powiedzenia ? no ...to że Chrystus nas kocha ..i w ogóle.

4. Czego nie ma na pustyni , ano pieniędzy ....jeśli są to są mało przydatne ,cóż to oznacza ? ano PRYMAT PRACY NAD KAPITAŁEM
zaraz , zaraz to nie jest przecież ST tylko ...Jan Paweł II

W latach największej chwały kościoła polskiego nie było pieniędzy , my ich po prostu nie mieliśmy ...dzisiaj są .

Nie zamieniaj ani brata ani przyjaciela szczerego na złoto z Ofiru ...nie sposób służyć Bogu i mamonie widzisz ST I NT współgrają ze sobą .
Prezydent twierdzi ,ze przecież gen. Kiszczak nie niszczyłby własnego agenta , że przecież komuna nie zniszczyła by komuny , doprawdy ? Dlaczego nie ? Dla pieniędzy ?
Ho . Ho w Polsce ? W Polsce brata można sprzedać , wiarę można sprzedać , brata z "Solidarności " kościół można sprzedać , wszystko można sprzedać ... a mówi się ,że to Żydzi kochają pieniądze oni kochają my ...ubóstwiamy , i władze państwowe i kościół , wszyscy , skąd to wiem ? Ano przyglądam się kościołowi , jeżeli to taka wada główna to dlaczego w okresie Wielkiego Postu milczy ? Ano bo sam ma swoje za uszami !

Widzisz pieniądze to jest "czarna dziura chrześcijaństwa " tak jest , zwróć uwagę na teologów toczą miedzywyznaniowe boje o detale , o jedną samogłoskę "i " a dlaczego to omijają ...
hm ...teolodzy wszystkich wyznań łączcie się ! Omijajcie ten temat !

Każdy z tych trzech kościołów : katolicki ,prawosławny , czy ewangelicki gdyby podjął ten temat to jak owa czarna dziura wessałaby całe chrześcijaństwo , zjednoczyła by je , tak nie wokół teologii tylko ekonomii i wspólnotowości , skąd to wiem ano ...huteryci , jedyna część chrześcijaństwa która nie kurczy się tylko powiększa ! A czy m teologią ? Z tego co wiem jest ubożuchna , i co ? Tak jak na pustyni wystarczy słowo Pana , wierne jego przestrzeganie , wspólnota i wystarczy... "Twoje brzemię jest Lekkie " to ...NT.

Pustyni nam trzeba ,pustyni ...

$$$$$$$$$$$$$$$$

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 03 2016 11:23   
Forum

Przepraszam za błędy wynikające z pospiechu , Krasiński uczył Delfinę mówić po polsku.Ona przedstawicielka magnaterii mówiła jedynie po francusku .Za ten i wszystkie inne przepraszam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 05 2016 14:52   
Forum

Nie , nie róbcie z naszego pokolenia cierpiętników , to nie tak ,były i krzyże ale były i radości , tak jak się przyglądam Wam młodym teraz, to wy jesteście smutni ...nie my .

Nie jestem przekonany , nie jestem historykiem , ale coś mi się wydaje ,że zawężanie życia pierwszych chrześcijan do jedynie martyrologii jest głębokim nieporozumieniem , zakłamaniem jakich mało.
Gdyby to była jedynie martyrologia to albo by ich zabrakło ...albo by zwariowali , człowiek nie jest w stanie psychicznie znieść samego jedynie cierpienia , bo albo zginie albo do cna zobojętnieje ...jak np. żołnierze na wojnie są nieczuli np. na widok ludzkich wnętrzności po wybuchu pocisku artyleryjskiego , nie róbcie a nas ludzi do cna nieszczęśliwych , czegoś takiego nie było ...Coś było jednak w tych gminach ,ze pomimo ucisku pomimo wrogich pomówień ludzie do nich lgnęli , rzeczywiście byli to jedynie "biczownicy " ?

To nie jest prawda ,ze np. ks. Popiełuszko jedynie walczył i cierpiał ,są nagrania , on był człowiekiem przepełnionym pasją, ksiądz który czuje na sobie oczy wiernych i czuje ,że jego słowa trafiają do ich serc jest...,jak po "amfie "

Im jestem starszy , im więcej widzę nieporadności kaznodziejskiej , tym bardziej myślę sobie ,ze o rozwoju kościoła decydują ...imponderabilia , imponderabilia o których nie chcemy , nie potrafimy , wstydzimy się mówić .

"Chociażbym chodził ciemną doliną ..." znasz to , a potem masz NT

" To wam powiedziałem aby radość Moja w was była ..." to też znasz więc w czym problem ?

Ja nie zarzucam wsp. kościołowi tego ,że jest grzeszny ....zawsze taki był.... ale to ze jest smutny ...

Chciałbym jeszcze raz przeżyć takie święta Wielkiej Nocy ...wyobraź sobie nie ukończone wnętrze kościoła , rusztowania , organista z ...keyboardem i gromkie "nie zna śmierci Pan żywota ..." które zda się rozerwie ściany , śpiewane pełnym głosem , z głębi ducha , ach... a te uśmiechy podczas przekazywania sobie znaku pokoju , nie ma zniknęły ...
elegancka posadzka, witraże tylko czegoś tutaj brak ....ot, imponderabilia.

Czy myślisz, że ten wieczernik w którym odbyła się Ostatnia Wieczerza rzeczywiście tak wyglądał jak na obrazie Leonarda da Vinci ?

&&&&&&&&&&&&&&&

Czegoś przedtem nie rozumiałem , jak to możliwe ,ze oni weterani wojny kiedy już się spotkają to wspominają bez końca czasy jak to w okopach dzielili się ...gotowanym kartoflem zamiast jajek , po cóż wspominają ten okrutny czas ?Później zrozumiałem .

Stan wojenny zastał mnie na ćwiczeniach ,no ...i chodziło się na patrole z czterema "szejkami " nie widząc albo nie chcąc widzieć tego co się wokół dzieje , Wiesz jaka wściekłość w oficerach politycznych wywoływały ...co ulotki , taaam , nie wesołość , atmosfera ciętych dowcipów ludu który nie stracił ducha nawet w obliczu przemocy .A można było być ukaranym np. za demonstracyjne trzepanie dywanu w porze Dziennika Telewizyjnego , można było utracić pracę za noszenie np. opornika w klapie , taka jest siła wspólnoty...i Wspólnoty.

"Wigilia" żołnierska ; piernik i kiełbasa [ wtedy obowiązywał post ] i co ? Jeden z freitrów wyskoczył przez płot na plebanię pobliskiego kościoła przyniósł ujryty za pazuchą pęczek opłatków , życzyliśmy sobie spokoju , powrotu do domu a... utrzymaliśmy coś więcej niż nasze życzenia , Boże ! Jacy my byliśmy sobie bliscy ! Z pewną złośliwością powiem ,że niekiedy bardziej bliscy niż ...w niejednej rodzinie.

Otóż to , to co jest głupstwem dla świata , cierpienie przeżyte właściwie , we wspólnocie łączy jednoczy ,[ patrz Izraelici na pustyni ] i my byliśmy jak ten lud skazani na siebie i ...Boga.
Prawie klasztor ....

Co ,że tego teraz nie ma ? Ano jest ...widziałem "mochery" po zakończonej mszy za ojczyznę , one wcale nie przypominały męczennic ...raczej"Wesołe kumoszki z Windsoru "
stały na krawędzi jezdni nie mogąc przestać ze sobą rozmawiać .

Ja mam tylko jeden zarzut , do moich rówieśników i ...do siebie ,że nie docenialiśmy "tego czegoś " ,że zwiodły nas zachodnie sztuczki z pełnymi wystawami ,z czasem przyszło zmęczenie ...nieludzkie zmęczenie , za zmęczeniem przyszedł smutek ...tak jak dzisiaj.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Imponderabilia , widzisz UE pada ofiarą własnej pychy , można po prostu uszczelnić granice i problem rozwiązałby się sam , ale...UE

MUSI AŁA BY SIĘ PRZYZNAĆ że te wszystkie obłąkane , nienaturalne teorie społeczne nie mają racji bytu , musiała by się przyznać ,że budowa superpaństwa ponad głowami narodów z wielowiekową tradycją jest czystą formą utopii i to jest najtrudniejsze , właśnie to a nie rozsądek , nie logiczne myślenie . Diderot czy Voltaire spaliliby się ze wstydu.

Kościół instytucjonalny po ćwierć wieku doświadczeń musiałby się przyznać że "wdepnął " w ślepą uliczkę , przecież Pan powiedział gdzie jest , gdzie Go można i trzeba szukać , zastawił swój " numer telefonu ", jeśli bowiem kościół to wspólnotą grzeszników ma w sobie owe "Coś " w sobie ,to nie jest to "Coś " w człowieku , tylko tego co jest MIĘDZY ludźmi , bo gdzie dwóch spotka się w imię Jego ...itd.

I po cóż ta "koncepcja człowieka " komu i do czego ona służy ? przecież człowiek został już stworzony , drugi raz stwarzać go nie trzeba .

Po cóż te hocki – klocki , ano ,żeby nie przyznać się do tego ,że uczeni w piśmie zaczęli szukać Pana ...obok Pana , tylko kto będzie miał się odwagę do tego przyznać ?

Zostaje więc pójście "w zaparte " , do ostatniego tchu , do ostatniego kawałka papieru . Przecież nie potrzeba teologa , wystarczy pobieżna znajomość Biblii aby wiedzieć , że gros Biblii Stary Testament jest powiężony nie czemu innemu ale kształtowaniu postaw społecznych które pośrednio kształtują postawy indywidualne... nawet tych naszych braci słabszych w wierze.

Kto zaprzeczy ? A u Arabów post widać ... u nas no jest ale...."duchowy "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 19 2016 15:10   
Forum

A cóż w tym dziwnego ? Spójrz na mapę , cyganka i mapa prawdę Ci powie !
A cóż takiego powiedział ks. Małachowski ? To co wszyscy wiedzą ...tylko boją się mówić , bo co ? Bo taka jest prawda ?

Taaaam ....bzdura poprawność polityczna przeszkadza.
Onego czasu wszyscy bali się mówić ,wszyscy prócz ....Eliasza.

&&&&&&&&&&&&

Spójrz na mapę z jednej strony mająca ciągle ambicje mocarstwowe Rosja , mająca chyba najbardziej na świecie rozbudowany aparat wywiadu i dezinformacji , z drugiej strony cierpliwie , konsekwentnie nadrabiający zaległości z drugiej wojny światowej Niemcy . A Żydzi ? O ile wiem to ok. 70% kadr największych instytucji bankowych , takich miejsc na mapie się nie odpuszcza ? W polityce prowadzonej przez ateistów i pogan ...nigdy , Tutaj nie ma moralności , tutaj są jedynie zbrodnie .... a takie kraje jak Irak , Syria czy Polska to jedynie ofiary.

A po czym to poznać ? Po dochodach . My nie jesteśmy "tygrysami Europy " a jedynie jej szmaciarzami , przy czym owa bieda wcale nie wynika z braku pracowitości , pracujemy bodaj najbardziej intensywnie w Europie , można dywagować , ale tylko w kategoriach detali w skali makro dyskusji już nie ma , jesteśmy kondominium ,

Co że niemożliwe ? A przecież Rosja czy Prusy , Habsburgowie też na atakowali ze wszystkich stron.... czego tutaj można nie rozumieć , wcześniej Szwedzi i Siedmiogród , cóż to za nowość ?
Kondominium Niemiecko – Rosyjsko -Żydowskie ?.... A dlaczego nie ? JAKIE MASZ ARGUMENTY ?

Jak sądzisz ? jaki udział we własności polskich wydawnictw prasowych mają firmy niemieckie ? przypadek ? Nie bądź głupi , tutaj przypadków nie ma ....bądź
wierzący ...nie wierz w cuda.

&&&&&&&&&&&&&&

A jak się to ma do kościoła , do ST , .Żydzi to już przerabiali ,

U nich pasterz i lud to jedno , nie ma pasterza bez ludu , jeśli stanie przed Panem pogubiwszy swe owce sam będzie zgubiony , to pewne .

Gdyby nawet instytucja zaparła się Jahwe , Pan ześle proroka , Eliasza , Jeremiasza , Daniela ,...kard. Wyszyńskiego ,Natanka , Małachowskiego.... którzy wprost nazwą Baala czy Molocha , to nieuniknione , owieczki pójdą za nim , nie za tych którzy ....za jedyna wartość poczytują sobie ...urzędowe pieczątki instytucji , nic nowego ....

A kościół w Polsce będzie tolerowany tylko do momentu kiedy będzie potrzebny , potem tak jak to było w zaborze pruskim czy rosyjskim będzie niszczony i sekowany .
A do czego może być potrzebny ?ano do nazywania wszystkiego miłością , także nieprawości wyrządzanych ludowi. Nie , nie wprost ....pośrednio .

Nieustannie przykrywanie krzywd ludzkich milczeniem i powtarzaniem ,że Chrystus nas kocha i ...w ogóle ,jest karykaturą Miłości

.

&&&&&&&&&&&&&&

Są takie Słowa które wypowiadają prorocy i które deklasują wszystkie inne słowa ,np. Eliasza przy oltarzu Baala . Słowa ks. Wałachowskiego takie są , odniosą wierszy skutek niż niedawny zatarg ks. księdza z biskupem praskim , czy ksiądz pedofil ,,czy ksiądz pederasta , bo takie słowa odkrywają prawdę , prawdę o czym ?

A no o tym ,ze kościół instytucjonalny zdaje sobie sprawę z tego w jakim to położeniu znajdują się jego owieczki ale ...kłamie , nie słowami postawą , jak to mówią młodzi ludzie "odstawiają jasełka "

Są takie kłamstwa które odbijają eis potężnie na Wspólnocie , jeżeli stok jest przy ołtarzu , z ambony oszukuje Wspólnotę , ten popełnia grzech z gatunku tych najcięższych [ patrz. Ananiasz i Safira ]
grzech przeciw Duchowi św. . Grzech , którego skutkiem jest nieufność na linii duchowieństwo – laikat.

&&&&&&&&&&&

Należę do tego pokolenia które miało możliwość porozmawiania np. z Volksdeutschami ...jeśli ktoś chciał , to wcale nie były diabły z rogami na czole , to byli ludzie bojący się o własną rodzinę , o siebie i NIE MAJĄCY NADZIEI NA TO , ŻE POTĘGA ZŁA UPADNIE .

Ja wychowałem się wśród komunistów , tacy sami ludzie jak my, często trzymający krzyż ...za szafą , po to aby powiesić go podczas wizyty księdza , oni po prostu uwierzyli w to ,ze ZSRR jest potęgą niezniszczalną i NIE MA NADZIEI na inny świat .

Ci którzy zdradzili ks. Kard Wyszyńskiego to nie byli wyrzutko wie z piekła rodem , to ci którzy myśleli ...tak samo .

I tutaj ks, Małachowski się też myli ,owi " Kod-owcy " to nie są jacyś Belzebubowie , to ludzie którzy nie wierzą ,że istnieje jakieś inne alternatywne rozwiązanie społeczne jak tylko służalczość wobec obcych ,i maja do tego prawo ,ponieważ kościół wcale nam jej nie przedstawia ...pustka ,

także ci którzy przed ołtarzem, z ambony robią siebie klaunów , pajaców [ pardon tak myślę } to nie są zawołani masoni [ później być może nimi zostaną } to ludzie ktorzy NIE WIDZĄ INNEJ DROGI POSTĘPOWANIA jak tylko zakłamanie .

&&&&&&&&&&&&&

A dlaczego ? ponieważ kościół

a/nie naucza JAK ŻYĆ WG . NAKAZÓW PANA ale tego KIM JEST PAN ... co nie jest nikomu do niczego potrzebne ...
a Żydzi , muzułmanie bez przerwy ustawicznie , słowem i prawem , uczą i WDRAŻAJĄ właśnie to : jak żyć wg . wskazówek Jahwe , czasem do przesady , czasem heretycko ale są posłuszni,
To NAUKA WCIELONA , nie teologiczne dywagacje. Można się z nią zgadzać lub nie , ale nie można jej ignorować ...bo jest , która jest .

B/ Oni żyją we wspólnocie narodowo – religijnej , nie znają , tak jak my w poczucia osamotnienia ,cadyk , rabin , szejk , mułła JEST BEZPOŚREDNIO ZAINTERESOWANY życiem swych owieczek człowiek samotny to człowiek słaby.. .oni zajmują się tym co się dzieje w narodzie ,wśród owieczek ,doglądają swego stadka my zastanawiamy się co się takiego dzieje w człowieku ,dumamy nad jego transcendentna naturą ale jak reaguje człowiek pozostawiony sam sobie milczymy ...

"Idź i nie grzesz więcej " Chrystus mógł to powiedzieć prostytutce , w gminie żydowskiej czy wczesnochrześcijańskiej [ tez Żydzi ]nie mogła być pozbawiona środków do życia \, mogła wieść życie skromne, ubogie ale miała minimum , u nas prawdopodobnie wróciłaby do " najstarszego zawodu świata " bo przy okazji świąt Bożego Narodzenia , czy Wielkiej Nocy dostała by makaron , słodycze a dalej ..niech się sama martwi., jak będzie mogła to zostanie "kod owcem , folksdojczem , komunistą , księdzem - zaprzańcem ,a ... ma inne wyjście ?

my chcemy Pana opisywać , za jakiś tydzień będą zbierać w kościele na uczelnie katolickie .... na ile mój skromny datek przyczynia się do ewangelizacji a na ile służy jako instrument dla "opisywaczy " ? ...nie wiem , to mieszane uczucia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 20 2016 14:08   
Forum

Jeśli mam rację , jeśli zrozumiałem ST to za jakiś czas cały ten świat dostanie potężnego "kopa ",innego wyjścia nie ma , mam rację albo je nie mam .
Wielkość państwa nie ma tutaj znaczenia , wielkość , ziemska wielkość rządzących też , jak to możliwe ,że poganin Nabuchodonozor , goj , znalazł się w ks. Narodu Izraela ? Ano, moim zdaniem aby także Izraelowi przypominać czym grozi nieposłuszeństwo i zuchwałość wobec Pana .

A czym jest Rosja , Niemcy , Izrael , USA wobec Pana ,niczym , prochem
Co się stało z największą wówczas armią , wojskiem Egiptu ? Przepadła w ciągu kilku chwil .

To czego tak się lęka k.k. W Polsce jest igraszką wobec Pana . Tak kościół zachowuje się bojaźliwie , nawet dla osób nie znających Biblii , kościół albo się lęka albo ....zdradza Jahwe .

&&&&&&&&&&&&

To co się dzieje w Polsce teraz ,jest policzkiem , wyzwaniem rzuconym Jahwe przez świat , zuchwalstwem ,to nie może ujść bezkarnie .

Oprócz otwartej przemocy ,tutaj w punkcie geograficznym o nazwie Polska ,krzyżują się wszystkie te złe tendencje jakim uległ świat , pycha , sodomia , wyzysk , zakłamanie ,
nieobyczajność itd.jeśli to prawda ,że stworzony zostałem na Jego obraz i podobieństwo to potrzebny jest do owego karania jeden element -świadectwo .

Świat musi wiedzieć za co zostanie ukarany , musi to widzieć , a wobec tej skali zgorszenia musi to być adekwatne świadectwo, mocne , takie jak wołanie o pomoc do Jahwe najbardziej prominentnych osób w Polsce .
Tak aby usłyszał to świat , bo Polska nie ma już w kim pokładać swych nadziei , nie ma takiego sojusznika , został tylko Jahwe .
A propos ,słyszałem ,że Francja pospołu Z USA nakładają barierę przepływu technologii na Polskę , tak abyśmy zostali cywilizacyjną pustką...

Zanim Pan ukarał Egipt było wołanie , ostrzeżenia dane Egiptowi przez Mojżesza. Gdyby go nie było , owe plagi były by jedynie niezrozumiałym kataklizmem.

Zanim Jahwe ukarał Izrael niewolą babilońską było świadectwo Jeremiasza . itd.

Zanim Pan ukarze np. " Zjednoczoną Sodomię Europejską " musi nastąpić wołanie Polski , słyszalne , widoczne.

&&&&&&&&&&&&&&&&

a jeśli instytucja zdradza ? A jakiż to problem ?

Ilu to było czcicieli Baala wobec jednego tylko Eliasza , wszyscy zostali skróceni o głowę w ciągu jednego dnia , kogo chcesz wystraszyć ilością ludzi "układami " pieczątkami ? Boga ?

więcej powagi , jeśli zdradzają to niech zabierają swe insygnia i ...idą do diabla. Tam ich miejsce .

&&&&&&&&&&&&&&

Z punktu widzenia prawa :

Jeśli np. [ to tylko założenie ] szef Episkopatu czy prymas czy nawet lwia część takiego gremium sprzymierzyła się z szatanem przystępując do jego kościoła to...cóż to znaczy wobec Pana ?

nawet z punktu widzenia prawa , tego ludzkiego TE OSOBY NIE ISTNIEJĄ JAKO EKSKOMUNIKOWANE , nie pełnią żadnych funkcji ergo owe stanowiska wakują , w takim razie decyzje może podjąć jakakolwiek osoba pełniąca ich obowiązki biskup pomocniczy , przeor , proboszcz a nawet gdyby został jeden jedyny sprawiedliwy kapłan , jak Eliasz ...to tez może być prymasem.
Taki jest ST ,niezłomny , wierny.

A podczas potopu szwedzkiego kiedy prymas "wybył " te obowiązki pełnił de facto o. A. Kordecki .
Wiec jaki to problem ? Ano ...problem braku silnej wiary.

Jak się przyglądam wielu kapłanom to co myślę ? ...raczej czuję ,że na swoich stanowiskach są to osoby przypadkowe .Nie te gesty , nie ta postawa , nie ta moc słowa , to jest tak jak wielkanocne ciasto z marketu ,niby nazwa ta sama ale co innego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 21 2016 13:44   
Forum

Szczerze ? temu kapłanowi należy się cześć
Nawet jeśli nie do końca się z nim zgadzam .

Bo jeśli mówi zgodnie ze sumieniem , prawda , przemawia przez niego Bóg.

Jeśli posłusznie jak papużka mówi jedynie do j.e. nakazali przemawia przez niego kuria....to niekoniecznie to samo.

Wielu jest urzymujących się z kapłaństwa , tych prawdziwych kapłanów jest niewielu , dlatego ...jak to mówią młodzi ...szacun !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 22 2016 11:26   
Forum

Tutaj nie potrzeba ST , można na przykład dać przykład np. Ghehaziego ale to jest widoczne np. w historii st. Rzymu . Oto zdeterminowani aż do granic ludzkich możliwości
niewolnicy rozpoczęli powstanie Spartakusa , ale później zamiast kontynuować walkę zajęli się łupieniem majątku swych panów .

Kościół polski wspaniały [ kard. Wyszyński , ks. Popiełuszko , Zych , Niedzielak , Suchowolec i inni] zamiast kontynuować dzieło zacząl rozkoszować się doraźnymi korzyściami. Jeden a włoskich kardynałów zauważył :że Polacy dotknięci są charyzmą...niekonsekwencji.

Obecna ekipa zamiast kontynuować dzieło skupi się na rozdziale synekur , i przy końcu kadencji będzie tym samym ....co ich poprzednicy .To jest masa organizacyjna na którą nie będzie miał wpływu nawet prezes K. będzie przypominał ...obecnego papieża , szarpie się bez efektów ...bo by musiał usunąć połowę księży, połowę albo i więcej...a nie jest na tyle silny aby to uczynić.

Zwróć uwagą ,ze w naszym życiu społecznym ,tak kościelnym czy państwowym obowiązuje zasada "akwarium " za zamkniętą szybą telewizora , wadzą się ze sobą elity , a obywatele mają jedynie ich wysłuchiwać nie zadając pytań , a jeżeli już , to w sposób kontrolowany przez redaktorów TV czy układaczy materiałów prasowych , takich co to nie dopuszcza nieprawomyślnych pytań w rodzaju : jaka jest rozsądna liczba urzędników państwowych czy samorządowych ile kosztuje ich utrzymanie i KIEDY EKIPA RZĄDZĄCA ZAMIERZA DOKONAĆ ZNACZĄCYCH REDUKCJI.

A moze ci którzy ignorują wybory czy nie biorą czynnego udziału mają rację ? co ? Nie chcą być nabijani w przysłowiową butelkę , tak ja , za czasów komuny nie miałem innej możliwości wypowiedzi jak tylko nieuczestniczenie wyborach ...

"Solidarności" nam trzeba ,ruchu społecznego który by żył bez owego "kagańca " mediów , siły nam trzeba tej społecznej która wyzwoli aktywność ludu i która usunie w cień cała tą...eh! W Wielkim tygodniu nie będę używał takich słów ...

Tak ale aby obowiązywała społeczną solidarność to trzeba określić jej zasady , określić funkcjonowanie społecznego stosownym prawem ...nawet tak niedoskonałym ...jak Talmud , niedoskonały rasistowski robiących z Żydów wroga publicznego gdziekolwiek by nie byli [ trzecia zasada dynamiki !] ale jest .... my nie mamy nic. Chcemy budować dom narodowy , kościół bez fundamentów społecznych , toż to paranoja.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 22 2016 15:32   
Forum

Wiec jaki to problem ? Ano ...problem braku silnej wiary.

Pan rzekł: "Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: >>Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!<<, a byłaby wam posłuszna."
A to dotyczy każdego człowieka. I taka jest nasza wiara jakie wydaje owoce.
Wiara wszystkich ludzi, czy wszystkich Polaków, czy każdego z nas osobno.
Czyż nie?
A gdyby ktoś miał naprawdę taką wiarę, czy nie pociągnąłby za sobą innych, gdyby chciał?
Może nie? Może nie. bo przecież za Chrystusem chodziły tłumy a potem Go ukrzyżowali, bo pociągnął ich za sobą szatan.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 22 2016 22:23   
Forum

Ot i mam zagwozdkę ,to skomplikowane zagadnienie z gatunku tych w których czuje się ...niepewnie .

To co w tym jest pewne to jest to ,ze Pan CHCIAŁ ponieść śmierć ...za nas , mając naturę ludzka bał się , ale Miłość do nas , grzeszników była większa , jeśli chciał to trudno mu zarzucać ,że w tym konkretnych przypadku , rozjuszonych tłumów nie miał silnej wiary , taka była Jego Wola , ale...nie muszę mieć racji .Jeśli jest wszechmogący to mógł pociągnąć za sobą te tłumy , ale nie chciał.

Teraz to co jest moja mocną [ tak mi się wydaje stroną } a ...co to jest silna wiara , najprościej jak potrafię :
To wiara która ZDAJE EGZAMIN W MOMENCIE PRÓBY np. eks-prostytutka która miała odwagę stanąć pod Krzyżem w obliczu złej hołoty , to Weronika która ...złamała prawo zbliżając się do zakrwawionego skazańca [ człowiek nieczysty ! ]

I tutaj wychodzi moja natura niedowiarka , nie wierzę aby taki akt heroizmu był wynikiem nagłego porywu uczuć , [ nie wykluczam } ale to
ewenement , siła wiary jest blisko siły charakteru , a charakter ćwiczy się w codziennych szarych zmaganiach ...ze samym sobą i wszystkimi innymi przeciwnościami , obecna konfrontacja tak konfrontacja cywilizacyjna z Islamem dowodzi ,ze kategoriach właśnie cech wolicjonalnych daleko nam do naszych przodków ...... taki jest obecnie system naszego życia religijnego , kontemplacja ,rozważania i nic ponad to , jakieś zdawkowe akcje charytatywne , kilka pięknych słów i ...to wszystko .

Gdzież są czasy np. braci cystersów czy benedyktynów którzy TWORZYLI WŁASNĄ KULTURĘ a nie tylko komentowali to ...co robią inni.
Islam to nie jest skomplikowana religia ...ale jest wdrażana , chrześcijaństwo jest piękne ale jest omawiane .

Czy my ...w ogóle mamy prawo nazywać się Jego uczniami ? pytam serio.

On jest Słowem WCIELONYM zatem my mamy OBOWIĄZEK JE WCIELAĆ ... my omawiamy....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 23 2016 13:29   
Forum

Spóźniona refleksja :

A gdyby tak ,jeden z imamów ,mufti , otrzymał wiadomość ,ze objawił się Mahomet i oświadczył ,ze jeśli Iran ,Irak , Afganistan czy cokolwiek innego zostanie uwolnione od wrogów za cenę niesamowitych poświęceń ale za cenę ogłoszenia Allaha za króla powiedzmy Iranu to czy wahałby się długo ? Moim zdaniem raczej nie ...
Widzisz i to jest właśnie mocna wiara w praktyce...

Toż to niesamowite wyróżnienie , dar Opatrzności , to ...nowy naród wybrany , taki muzułmanin dałby się zabić aby tak było , my to odrzucamy ...dla obrony jakichś teologicznych dywagacji....
Moim zdaniem taki aksjologiczny absurd. to... obraza boska.
Jak można stawiać wyżej zdanie jakiegoś tam teologa od zdania Boga ?

A poza tym głupota , jeśli doświadczenia II wojny światowej potwierdziły objawienia dane R. Celakównie to ktoś kto wpadł do dołu bo go zlekceważył może od biedy być uznany za nieroztropnego , ktoś kto podąża PO RAZ DRUGI w tą sama katastrofę muzę być uznany za ...głupca , idiotę , mocne co ?

&&&&&&&&&&

A poza tym ...czas , ile czasu potrzebowali Niniwici do tego aby się nawrócić ? [ Jonasz ] Ile czasu dał Pan Izraelowi na nawrócenie za czasów Jeremiasza ? Jak ten czas dany nam ma się do czasu danego
Asyryjczykom czy Żydom ? To właśnie jest mocna wiara ....

a co odpowiedział Samuel Panu ? "Mów Panie bo słucha ..." itd , to jest właśnie mocna wiara.

Człowiek słabej wiary odpowie " wysłucham Cię Panie ...jeśli będę miał stosowne pismo z pieczątkami kurii "
ot i sedno problemu . Im mocniejsza wiara tym mniej wahań.

Ale czy powinienem mieć wątpliwości , dziwić się ? .... nie , bo czym jest aktualna teologia , uczy mocnej wiary czy jest "towarzystwem pomnażania niepewności " ?

Męka Pańska , Golgota.... a cóż to jest jeśli nie nie konflikt między Panem a uczonymi w piśmie ? W obronie swoich dzieł byli w stanie zabić....tak ,to uczeni W piśmie byli główną siłą napędową spisku przeciw Bogu.

A Pan dał mocna wiarę ...prostaczkom.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 23 2016 18:53   
Forum

Czy Jezus chciał umrzeć i czy jesteśmy Jego uczniami?
Myślę, że Jezus nie chciał umrzeć na krzyżu, Bóg tego nie chciał, ale zważywszy na nasze grzechy i grzechy ówcześnie żyjących, nie było lepszej szansy naprawy człowieka. On to wiedział, bo ludzie w swoich grzechach dokonali wyboru. Czy Bóg zezwala na panowanie zła, czy tylko na naszą wolność?
Każdy z nas w swoim sercu sam musi sobie odpowiedzieć w co i komu wierzy. Każdy codziennie. w każdym czasie musi sam dokonać wyboru swojej drogi. Nieraz bardzo trudnego.
A gdyby tak Bóg dał nam kogoś do pomocy?
Przecież samego Boga nie usłuchaliśmy.
To kogo posłuchamy "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"?
Czy wszystko jeszcze może się zmienić? Tak sobie tylko myślę.
Ap 13
A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią,
4 i pokłon oddali Smokowi,
bo władzę dał Bestii.
I Bestii pokłon oddali, mówiąc:
"Któż jest podobny do Bestii
i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?"
5 A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy.
6 Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu,
by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi,
i mieszkańcom nieba.
7 Potem dano jej wszcząć walkę ze świętymi
i zwyciężyć ich,
i dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem.
8 Wszyscy mieszkańcy ziemi będą oddawać pokłon władcy,
każdy, którego imię nie jest zapisane od założenia świata w księdze życia zabitego Baranka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 24 2016 13:06   
Forum

Tak zgadza się ...oprócz jednego .

Oto jest Kościół którego BRAMY PIEKIELNE NIE PRZEMOGĄ .To wcale nie wyklucza zdrady jednostek czy nawet państwa...także watykańskiego , a kto powiedział ,że nie...przecież onego czasu cały świat zdradził [ Noe ] cały kościół zdradził oprócz kilku niezłomnych jednostek w rodzaju Eliasza [ dlatego właśnie on ma pojawić się u końca świata ] i co z tego ...nic , my mamy obowiązek iść dalej ....bo On jest DROGĄ....itd.

Po co w ogóle istnieje kościół ? ten przez małe "k" W grupie jest łatwiej iść , karawana na pustyni prędzej przejdzie niż pojedynczy człowiek , dlatego zresztą uważam ,że Watykan jest już w mocy złego , bo oto cały jego profil nauczania zmierza do podzielenia wspólnoty , nie do jej budowania , nie istnieje słowo "my " tylko pojedynczy człowiek i ...jego transcendentna natura ...idąc samotnie zginie , w grupie ma większe szanse bo gdzie " dwóch spotka eis w Imię Moje ...."Szatan jest bowiem jako "lew ryczący " któremu łatwiej jest pożreć jest owce która oddzieli się od stada , znasz to.

Fabricator Fragmentorum , twórca podziałów to szatan , współczesną nauka kościoła nie łączy ...dzieli , chroni nas tylko Biblia ...nie jest ocenzurowana [ jeszcze ] gdyby się dobrze wczytać ...to największym uskarżeniem instytucji nie jest czasopismo 'NIE " ale właśnie Biblia..

Gwiazdy i niebo przeminą ale Jego Słowo nie ... Jeśli tak , to zjednoczenia chrześcijan należy szukać w Biblii a nie w dysertacjach uczonych w piśmie [ nie ma takiej rzeczy której by nie potrafiliby "schrzanić " ]Nie ja , ale papież wyraził wątpliwości co do skuteczności dialogu ekumenicznego.

Natura Ducha św ? a cóż to za temat ? kto udowodni swą rację i ...jaką metodą ???? , nie ma takiej ! To gadanina po próżnicy .
A czy nie wiadomo ,że rozum ludzki jest głupstwem u Pana , po cóż w ogóle to poruszać ? JEST BO JEST KTÓRY JEST....i kwita ...po co człowiekowi więcej ? ...do zbawienia. ?

Po cóż potrzebny był rodzajowi ludzkiemu owoc z centrum raju , co chciał uzyskać ? czyżby wątpił w to ,że Pan troszczy się i o niego ? Czyżby wątpił ,ze Słowo dane od Jahwe jest za "małe " ergo... niewystarczające ?
niewystarczające tak bardzo ,ze postanowił do niego dopisać swoje trzy grosze ....

Bo oto człowiek zaczął wchodzić w to co nie powinien , w to co nie jest mu do zbawienia potrzebne ....a jakie tematy powinni wejść teolodzy ? ano jak godnie żyć aby dać przykład światu i...słabym w wierze np. ekonomii, ale ...wejdź do świątyni aby przekonać się ,ze przed tymi tematami instytucja ...pierzcha jak ....przed święcona wodą .

A co do Polski .... jaka może być jej rola ? dlaczego Pan jest taki cierpliwy w ...oczekiwaniu na gest kościoła . [ Żydzi za czasów Jeremiasza takiego luksusu nie doświadczyli ] myślę , domniemywam ,że właśnie tutaj można oczekiwać oporu danego złemu .....taka jest nasza historia , takie jest nasze przeznaczenie : zabory , pakt Ribbentrop- Mołotow ,zdrada jałtańska ... UE ....my walczyliśmy z całym światem , nierozsądnie ...ale z sercem.

Pamiętasz na pewno sytuację w której przeciw Chrystusowi sprzymierzyli się zarówno ci "zachodni " co to chcieli płacić podatek cezarowi i ci 'wschodni " co to chcieli stawiać opór , właśnie "wschodni i zachodni " przeciw Sprawiedliwemu ...Przeznaczeniem Polski jest dać "pstryczka "
im wszystkim ,całemu światu ....ot i masz próba mocnej wiary ,prawda ?

bo kto w to uwierzy ? nawet ludzie w infułach wyglądają na zatrwożonych ...mali ludzie. Potrzeba nam nowego o. Kordeckiego , właśnie infułaci uciekli on został....

Godzina próby została Matka , eks-prostytutka i młokos , apostołowie uciekli , i tak jest dzisiaj został zakonnik z Torunia , mohery paru postrzeleńców a... na przeciw grzeszny świat , czy Pana nie stać na lepszy kościół ?.... eh !!!

Niedziela Palmowa ...Hosanna , być może wszystkie państwa skłonią głowę przed bestią , ale należy się Mu dzień Chwały, tej ziemskiej , taam dzień.... godzina chwały , jeśli tego od nas chce to należy odpowiedzieć ,czego tutaj można nie rozumieć ? a ta godzina chwały to nasze świadectwo i Jego pomoc , jakże niezasłużona.

Pokój Tobie Dzielna Niewiasto.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 25 2016 09:08   
Forum

Oto jest Kościół którego BRAMY PIEKIELNE NIE PRZEMOGĄ .To wcale nie wyklucza zdrady jednostek czy nawet państwa...także watykańskiego , a kto powiedział ,że nie...przecież onego czasu cały świat zdradził [ Noe ] cały kościół zdradził oprócz kilku niezłomnych jednostek w rodzaju Eliasza [ dlatego właśnie on ma pojawić się u końca świata ] i co z tego ...nic , my mamy obowiązek iść dalej ....bo On jest DROGĄ....itd.

Zgoda. To jest jednak dość skomplikowane, bo ważny jest Kościół, ale też ważny jest człowiek i każdy odpowiada też za siebie i każdy ma własny wybór na ile mu dano.

Gwiazdy i niebo przeminą ale Jego Słowo nie ... Jeśli tak , to zjednoczenia chrześcijan należy szukać w Biblii a nie w dysertacjach uczonych w piśmie [ nie ma takiej rzeczy której by nie potrafiliby "schrzanić " ]Nie ja , ale papież wyraził wątpliwości co do skuteczności dialogu ekumenicznego.

Nie wolno nam odrzucać Słowa Bożego, zmieniać i stosować wygodnych interpretacji dalekich od oryginału.

Bo oto człowiek zaczął wchodzić w to co nie powinien , w to co nie jest mu do zbawienia potrzebne ....a jakie tematy powinni wejść teolodzy ? ano jak godnie żyć aby dać przykład światu i...słabym w wierze np. ekonomii, ale ...wejdź do świątyni aby przekonać się ,ze przed tymi tematami instytucja ...pierzcha jak ....przed święcona wodą .

Człowiek powinien pomagać innym, więc praca teologów o tyle ma sens o ile pomaga innym ludziom.

A co do Polski .... jaka może być jej rola ? dlaczego Pan jest taki cierpliwy w ...oczekiwaniu na gest kościoła . [ Żydzi za czasów Jeremiasza takiego luksusu nie doświadczyli ] myślę , domniemywam ,że właśnie tutaj można oczekiwać oporu danego złemu .....taka jest nasza historia , takie jest nasze przeznaczenie : zabory , pakt Ribbentrop- Mołotow ,zdrada jałtańska ... UE ....my walczyliśmy z całym światem , nierozsądnie ...ale z sercem.

Ale takie przeznaczenie nie stanie się samo, trzeba do niego iść i wybrać właściwą drogę.

bo kto w to uwierzy ? nawet ludzie w infułach wyglądają na zatrwożonych ...mali ludzie. Potrzeba nam nowego o. Kordeckiego , właśnie infułaci uciekli on został....

Ilu z nas na to czeka i czy wystarczy obecnie, że czeka "dziesięciu" lub stu, czy potrzebne są już tysiące

Godzina próby została Matka , eks-prostytutka i młokos , apostołowie uciekli , i tak jest dzisiaj został zakonnik z Torunia , mohery paru postrzeleńców a... na przeciw grzeszny świat , czy Pana nie stać na lepszy kościół ?.... eh !!!

Boga stać na wszystko a na co nas stać?

Niedziela Palmowa ...Hosanna , być może wszystkie państwa skłonią głowę przed bestią , ale należy się Mu dzień Chwały, tej ziemskiej , taam dzień.... godzina chwały , jeśli tego od nas chce to należy odpowiedzieć ,czego tutaj można nie rozumieć ? a ta godzina chwały to nasze świadectwo i Jego pomoc , jakże niezasłużona.

... i nie wiem co powiedzieć, bo godzina, to w sumie mało ale czasem, to bardzo dużo

Pokój Tobie Dzielna Niewiasto.

Wzajemnie Szanowny Skierko. Ale taka dzielna, to ja nie jestem, jak to winna jestem Bogu ...
Ale czy to co piszę nie jest oderwane od życia i trochę szalone?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 25 2016 12:43   
Forum

Nie wiem , nie wiem czy byłbym lepszy od św.[ później ] Piotra ,jestem grzesznikiem , ale w tej chwili , wszyscy łącznie z aktulanym namiestnikiem Pana uciekają przed bestią .

Widzisz , zastanawiałem sie dlaczego kościół nauczający zamienia Biblię na jakieś namiastki , dlaczego nie podejmuje reform [ ? ] ja bym powiedział że raczej prób powrotu na drogę cnoty , dlaczego ustąpił B16 ? Widzisz wszystko co kiedyś było utajnione zaczyna być ...jawne , nie sposób tego zatrzymać , taka jest wola Jahwe , dlaczego ? Ja myślę ,ze po to aby w obliczu
Sądu Pańskiego żaden z wiernych , żaden z duchownych nie mógł powiedzie " nie wiedziałem "

Bestia tryumfuje ....jeśli tak , to Pan ześle Eliasza ...aby skrócić jak kiedys o głowę kapłanów składających hołd Baalowi. A więc jednak ST żyje...dieje sie na naszych oczach.

&&&&&&&&&&&&

Cała ta układanka chaotycznych informacji składa się w jedną całość , powoli ale się składa...

Czy będziesz miała w Wielki Piątek przeczytać ? Widzisz wydaje mi się ,że zostajemy sami....ale moze dlatego łatwiej będzie nam ..zrozumieć chociaż w mikrocząstce Samotność Chrystusa .

1. W 1929 roku założony został przez masona , adwokata Paula Harrisa [ Chicago ] Rotary Club , w przesłaniu inaguracyjnym przyjął przyjął za cel :
LAICYZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA CZYLI USUNIĘCIE WSZELKICH KREPUJĄCYCH CZY RYTUALNYCH ASPEKTÓW .

2. Papieskie potępienie Rotary nastąpiło w 1929 r.

3. W 1951 roku potępił to Pius XII.
"Prawem ich nieprawda ,bogiem -szatan " ,
zwróć uwagę na ataki na ks. Natanka ...ze wszystkich stron..... przecież nie głosi herezji ....owszem publicznie oskarżył jednego z polskich kardynałów o herezję , tamten milczy...
a przecież to policzek , Yasmin zostajemy sami ....

4.Członek loży masońskiej był obłożony ekskomuniką i mógł ją zdjąć jedynie papież po spowiedzi penitenta na łożu śmierci . Od 1964 roku spowiednik może juz ten grzech odpuścić.

5.W 1983 r. W Prawie Kanonicznym zniknęli zapiski o wolnomularstwie Tłumaczono to później to błędami reakcyjnymi [ !] przy czym potwierdzono ,ze członek loży masońskiej jest wstanie grzechu ciężkiego i nie moze przyjmować komunii św. Podpisał prefekt...kard. Ratzinger.

6.W dniu 30 kwietnia br. Franciszek ma odprawa mszę za Rotarian ...

Nie , nie biedę się interesował ŚDM , zbojkotuję je , tyle tylko mogę zrobić ,więcej nic...

ELIASZU WRÓĆ !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 25 2016 22:59   
Forum

Nie wiem , nie wiem czy byłbym lepszy od św.[ później ] Piotra ,jestem grzesznikiem , ale w tej chwili , wszyscy łącznie z aktulanym namiestnikiem Pana uciekają przed bestią .

Widzisz , zastanawiałem sie dlaczego kościół nauczający zamienia Biblię na jakieś namiastki , dlaczego nie podejmuje reform [ ? ] ja bym powiedział że raczej prób powrotu na drogę cnoty , dlaczego ustąpił B16 ? Widzisz wszystko co kiedyś było utajnione zaczyna być ...jawne , nie sposób tego zatrzymać , taka jest wola Jahwe , dlaczego ? Ja myślę ,ze po to aby w obliczu
Sądu Pańskiego żaden z wiernych , żaden z duchownych nie mógł powiedzie " nie wiedziałem "

Bestia tryumfuje ....jeśli tak , to Pan ześle Eliasza ...aby skrócić jak kiedys o głowę kapłanów składających hołd Baalowi. A więc jednak ST żyje...dieje sie na naszych oczach.

&&&&&&&&&&&&

Cała ta układanka chaotycznych informacji składa się w jedną całość , powoli ale się składa...

Czy będziesz miała w Wielki Piątek przeczytać ? Widzisz wydaje mi się ,że zostajemy sami....ale moze dlatego łatwiej będzie nam ..zrozumieć chociaż w mikrocząstce Samotność Chrystusa .

1. W 1929 roku założony został przez masona , adwokata Paula Harrisa [ Chicago ] Rotary Club , w przesłaniu inaguracyjnym przyjął przyjął za cel :
LAICYZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA CZYLI USUNIĘCIE WSZELKICH KREPUJĄCYCH CZY RYTUALNYCH ASPEKTÓW .

2. Papieskie potępienie Rotary nastąpiło w 1929 r.

3. W 1951 roku potępił to Pius XII.
"Prawem ich nieprawda ,bogiem -szatan " ,
zwróć uwagę na ataki na ks. Natanka ...ze wszystkich stron..... przecież nie głosi herezji ....owszem publicznie oskarżył jednego z polskich kardynałów o herezję , tamten milczy...
a przecież to policzek , Yasmin zostajemy sami ....

4.Członek loży masońskiej był obłożony ekskomuniką i mógł ją zdjąć jedynie papież po spowiedzi penitenta na łożu śmierci . Od 1964 roku spowiednik może juz ten grzech odpuścić.

5.W 1983 r. W Prawie Kanonicznym zniknęli zapiski o wolnomularstwie Tłumaczono to później to błędami reakcyjnymi [ !] przy czym potwierdzono ,ze członek loży masońskiej jest wstanie grzechu ciężkiego i nie moze przyjmować komunii św. Podpisał prefekt...kard. Ratzinger.

6.W dniu 30 kwietnia br. Franciszek ma odprawa mszę za Rotarian ...

Nie , nie biedę się interesował ŚDM , zbojkotuję je , tyle tylko mogę zrobić ,więcej nic...

ELIASZU WRÓĆ !

Przeczytałam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 18 2016 18:52   
Forum

ilustrowanych książkach kucharskich ... a na których wygotowywanie nie ma po prostu czasu.

Nasze polskie blokowisko , wieczór spadł deszcz , wieczór i poprzez okna słychać nasze polskie rozmowy , mocne rozmowy , jesteśmy aż tak grzeszni ?
Sprawiedliwości gdzie jesteś ?....a....co to jest sprawiedliwość ?

Umiejętność "ogrania " oponenta w sądzie ? Pieniądze na dobrego adwokata ? Dobry adwokat to taki udowodni ,że to zając napadł na wilka a ten tylko się bronił ,a że go później spożył to było ...zabezpieczenie należności na poczet przyszłych długów.

Jak to dobrze ,ze na sali sądowej nie ma krzyża, przynajmniej to go nie profanują , lepiej żeby tutaj nie było krzyża ...mniejszy "obciach "
Ile to było przypadków w których rodzicom i dzieciom uczyniono okrucieństwo godne ludów pierwotnych odbierając dzieci rodzicom z powodu ich biedy ?
Eh ! " nowoczesna nauka prawa " przecież to w świetle chrześcijaństwa ...troglodyci i dzikusy .

Ile to kosztuje utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczej ? Ok 3500 zł ? a nie lepiej dać rodzicom powiedzmy 2000 tys. ?

Rozstrzelałbym bez sądu ...za niegospodarność.

$$$$$$$$$$$$$

Co powinno się znajdować nad sądami chrześcijańskimi sądami w chrześcijańskim państwie ? Temida ? pogańska bogini ? Nie , napis motto ze ST :

GRZECH ZAMYKA DROGĘ MĄDROŚCI .

Bo choćbyś miał i doktorat i profesurę i biret i togę a niesprawiedliwy jesteś , jesteś jako cymbał brzmiący i nic poza tym ups zostaną tony akt sądowych i literatury ....do spalenia

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

St szczególnie ostro traktuje niesprawiedliwych sędziów :
np. Daniel 13 :

" Dobrze , skłamałeś ...na własna zgubę ,Czeka bowiem anioł Boży z mieczem w ręku, aby rozciąć cię na dwoje , by was wytępić "

Chrystus nie zaprzecza , owszem mówił aby przecz poszli od Niego ci którzy nieprawość czynią , ja bym uzupełnił ...ci co czynią nieprawość milcząc , np. szefowie publikatorów ...także chrześcijańskich ? A może przede wszystkim chrześcijańskich ...co?
Najgorzej grzeszą ci co to wzywają do dawania świadectwa o Panu ...mając do tego potrzebne instrumenty ale nie czynią tego .

$$$$$$$$$$$$$$$$$

Gdyby tak ułożyć " listę przebojów polskiego sądownictwa " to na poczesnym miejscu znalazł by się sędzia który motocykliście który potrącił dziewczynę idącą poboczem , uszkodził jej trwałe obojczyk umorzył sprawę ze względu na ..niewielką szkodliwość społeczną czynu ,

eh! należało by mu wybić wszystkie ...i umorzyć sprawę z podobnym uzasadnieniem . No... przecież wg pana sędziego taka jest sprawiedliwość więc niechże doświadczy i on sprawiedliwości ...tako by powiedział Hammurabi.

Zaszliśmy wyżej niż Hammurabi czy znajdujemy się niżej ?

Wystarczy jeszcze ze sto tys. profesorów prawa ....i nasza ojczyzna zginie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 18 2016 18:54   
Forum

Przepraszam za "ucięty" wstęp.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 23 2016 13:34   
Forum

"Pochwalony Jezus Chrystus " to przecież słowa które każdy wierzący, katolik słyszał nie jeden raz , ale wypowiedziane przez młodego człowieka w białostockiej świątyni do członków ONR-u miał zupełnie inny wydźwięk , nawet nie te słowa ale odzew , gorący ,żarliwy ,żaden biskup takiego dzisiaj nie ma takiego audytorium , instytucja musiała zareagować ...i to szybko .

&&&&&&&&&&&&&

Lb .11, 26-...

" Dwóch mężów powstało w obozie , jeden nazywał się Eldad , a drugi Medad .Na nich tez zstąpił Duch ...Wpadli więc w uniesienie prorockie .Przybył wiec młodzieniec i doniósł :

" Eldad i Menad wpadli w uniesienie prorockie " Jozue, syn Nuna , KTÓRY OD MŁODOŚCI SWOJEJ BYŁ W SŁUŻBIE MOJŻESZA , zabrał głos i rzekł :

"MOJŻESZU PANIE MÓJ ZABROŃ IM "

Ale Mojżesz odparł " czyż zazdrosny jesteś o mnie ? Oby tak cały lud prorokował , oby mu Pan dał swego Ducha "

Ciekawy fragment jak najbardziej nowotestamentowy , tak nowotestamentowy .

Bo oto kim był Chrystus ano człowiekiem głoszącym zasady wiary POZA oficjalnymi strukturami ... ergo rebeliant , dzisiaj można by powiedzieć "nie miał pieczątki kurii "
Takie postacie jak Savonarola czy Joanna D'arc też nie miały pieczątki ,źle skończyły ...

Cech to stowarzyszenie rzemieślników którego celem jest min. obrona przed konkurencją , Jezus nie należał ...cech zwrócił się przeciw Niemu ...Będą was wykluczać ze świątyni ...a jednak to prawda.

Ciekawa postać ten brat syna marnotrawnego , czyż nie jest podobny do owego młodzieńca cytowanego wyżej , tego samego który zachowywał wierność Mojżeszowi i który skłonny był "zadusić" wszystko to co wyrosło poza Mojżeszem ...nie pytając czy owo "coś " jest Boskie czy nie , ale o to czy jest Mojżeszowe ...to było najważniejsze , tak postępowało "święte oficjum "....

Konkurencja ... gdyby Savonarola głosił swą naukę w zaciszu salek wykładowych prawdopodobnie uszedłby z życiem , być może by z nim polemizowano , może by coś opublikował z dobrym dla siebie skutkiem [ lotny umysł ]byłby jednak jakimś marginesem życia religijnego [ jak ja ] ale on wywoływał ,żywy , szeroki oddźwięk społeczny , był konkurencyjny , musiał zginąć ...
Dlatego reakcja instytucji była natychmiastowa , ksiądz Międlar będzie usunięty z życia publicznego ,uciszony , to jeszcze nie konkurencja .... ale może być konkurencją , silną konkurencją , która może urosnąć , owszem ona szybko rośnie już teraz. Instytucja o tym wie ...tutaj nie mogę jej odmówić instynktu obrony własnych interesów [ to też rodzaj inteligencji ]

Konkurencji ? A jakim zakresie ? Ano w głoszeniu Prawdy społecznej, tutaj instytucja powoli jest ...deklasowana przez rebeliantów. Może opowiadać o tym co sie dzieje w hipotetycznej duszy człowieka ale nie tego co się dzieje w duszy narodu , społecznie już nie istnieje , jest martwa ...

Problem w tym ,że to co się dzieje w duszy narodu MA BARDZO POWAŻNY WPŁYW NA TO CO SIĘ DZIEJE W DUSZY POJEDYNCZEGO CZŁOWIEKA ...tego nie przewidzieli .

Instytucja nieuważnie czytała J. Maritaina o tym ,że rzeczywistość wspólnoty "jest bardziej boska " niż pojedynczego człowieka , a co za tym idzie w kategoriach władzy silniejsza ergo młody człowiek we wspólnocie , czy mułła.... przemawia silniej niż ekscelencja do pojedynczego człowieka , co ?że to wszystko w świątyni , w zgromadzeniu , tak ale w zgromadzeniu ludzi rozproszonych , nie tworzących wspólnoty społecznej jak pierwsi chrześcijanie czy muzułmanie.

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie nie użyłbym określenia takich jak "żydowski motłoch " dla chrześcijanina to niedopuszczalne ,tym bardziej ,ze narodowość Chrystusa czy Jego Matki była taka a nie inna .

Ale to ,że ów wybuch niechęci przypomina rozcięcie długo nabrzmiewającego wrzodu ,czego już ekscelencje nie raczyły dostrzec to już "insza inszość " to efekt czy ktoś chce czy nie chce ,poniżenia narodowego , tak wiem co piszę .

Oto np. każe się przepraszać Polakom za Jedwabne [ było czy nie było ?] ale niech tam ....załóżmy że było ,to jak się to ma obiektywnie , cyfrowo ,do zbrodni przedstawicieli narodu Izraelskiego na Polsce i Polakach np. w latach czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku, toż to tak horrendalna różnica ,tak wielka że aż śmieszna , cóż na to kościół , depozytariusz sprawiedliwości ?...Boskiej Sprawiedliwości ....milczy.

To musiało wybuchnąć i moim zdaniem się będzie nasilało .... w miarę jak naród odkryje strefę ,strefę ? raczej morze przemilczeń i zafałszowań. Co to ma wspólnego z kościołem ...ano ma... on pośrednio też w tym uczestniczył np. milcząc i dezerterując .

Pisze się o antysemityzmie Polaków ale nic o antypolonizmie Żydów i to w Polsce [ sic !], ani słowa obrony w obronie ...własnego stada , własnych owieczek , własnych ? A może one nie są własnością ekscelencji tylko własnością Pana ? co ?

Mówi się o antysemickich napisach , wypowiedziach, ale ani słowa o tym ...np.jaką to polska tenisistkę i w jakim kraju przywitano okrzykami "katolicka świnia "
itd. itp.

Pewnych rzeczy , Prawdy nie da się "przeskoczyć " przed nią uciec ...jak Jonasz. Tego nie jest w stanie uczynić nawet kuria ups wszechmogąca kuria .

W tym przypadku instytucja zdaje się "wziąć na przeczekanie " problem w tym ,ze tego nie da się przeczekać , chory nie może przeczekać choroby jeśli jej nie będzie leczył , inaczej zginie ...patrz kościół w Rosji czy Francji przed obiema rewolucjami.Tego nie da się przeczekać, trzeba działać , zanim gniew ludu nie zwróci się [ z "pomocą " walczących ateuszy ] przeciw instytucji .

Tak ,ale czy oni [ biskupi ] tego nie wiedzą ? wiedzą ależ oczywiście że wiedzą , głupi nie są ; ale z tym profilem wykształcenia mogą tylko bezsilnie czekać ...na islamizacje Europy ,
ich po prostu oduczono ...pracy , tej wymiernej społecznie użytecznej , mają całkiem jeszcze spory zasób ludzki ...ale nie wiedza jak i kiedy z nim postępować , "czto diełat " .
Podobnie jak kiedyś komuniści zwoływali wielkie akademie "ku czci "po czym komuna dzień po dniu rozpadała się w szarości bytu , tak i kościół dzisiaj liczy na to ,że kiedy zbierze ileś tam tysięcy wiernych w jednym miejscu to zastąpi to rzetelność sprawowania władzy , rzetelność pasterstwa , wiedzą , wiedzą ...ale milczą , eh ! kraina absurdów !

&&&&&&&&&&&&&

Jest w tym i mój osobisty powód do satysfakcji , oto moje młode lata to również ciągnące się , nieustające spory z kolegą z klasy , Żydem , cyniczny , uznający zasadę ,że kłamstwo powtórzone sto razy jest już prawdą , i oto oni władcy społecznych środków przekazu [ sporo tam Izraelitów ] zdają się "dostawać w kuper " od ...Prawdy .Zdają się być zaskoczeni , sfrustrowani .

Ejże ! Narodzie Wybrany , a to nie wiecie ,ze Jahwe mocniejszy jest od Molocha , a co zatem idzie prawda mocniejsza jest od kłamstwa ? ...eh ! idioci ! [ pardon to tylko do moich byłych znajomych...i moich adwersarzy ,zacietrzewionych lokalnych działaczy AK]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 24 2016 13:21   
Forum

Uzupełnienie do tekstu z Wielkiego Piątku br....coś zaczyna się dziać ,

kościół zaczyna jednak dostrzegać Internet , otóż na siostrzanej stronie ukazał się tekst odnoszący się do prawdziwej czy rzekomej mszy za Rotarian , dobrze ,że kościół dostrzega Internet ,źle ,ze nie dostrzega praw wielkich liczb ... Internauci nolens volens bazują jedynie na wiadomościach które są [ były ? ] poza reakcją czynników oficjalnych kościoła [ taka jest natura Internetu ], a co za tym idzie zmuszeni są do stosowania ...matematyki w celu ich identyfikacji , innej dostępnej metody nie ma , skoro tak długo nie reagowano na wiadomości o honorowym członkostwie papieża w masońskiej organizacji , w końcu głowy państwa watykańskiego to ów brak reakcji daje wiele do myślenia...

Tak jak obserwuję z zewnątrz to środowisko ...jest wielu usłużnych księży którzy choćby z chęci przypodobania się szefowi powinni zabrać głos , ale czegoś takiego nie było , dlaczego ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A teraz o matematyce , ściślej o rachunku prawdopodobieństwa .

Sam uległem propagandzie , jakiej oto kiedyś ogłaszano komunikaty o ekskomunice kard. Levebre'a ale ...jemu samemu nie dano możliwości obrony [ komunizm jak ulał !]
otóż sam kardynał doszedł do wniosku ,ze Watykan jest we władzy masonów , a w związku z tym on sam jest uprawniony i zobowiązany do SAMODZIELNYCH KROKÓW w jego obronie , ja to znam , ja to rozumiem , kiedy polegnie dowódca jednostki wojskowej , dowodzenie przejmuje najstarszy stopniem , czego tutaj można nie rozumieć ? Szkoda ,ze nie ujawnił źródeł informacji , jako osoba prominentna miał je na pewno lepsze niż internauci .

Jeśli tajemnicą poliszynela ,że masoneria i jej cele są skrajnie sprzeczne z Ewangelią , to w istocie kościół szatana , jeśli tak ,to rzeczą nieuchronną zważywszy na poufny , elitarny jej charakter jest infiltracja instytucji kościoła przez te koła , czego tutaj można nie rozumieć ? To ja się pytam ilu masonów zostało "wylanych z hukiem " z kościoła ? Tak , dla przykładu , i byłby to chyba powód ważniejszy i wina większą niż w przypadku np.sporu arcybiskupa z księdzem Lemańskim , nie słyszałem o takim wypadku , a więc jest coś na rzeczy ....to może rodzić głęboką nieufność do Watykanu .To nie są wymysły ,to proste kojarzenie faktów .
Laikat już potrafi kojarzyć fakty .

Wielce nielubiany ks. Natanek mówił o "intronizacji szatana "w Watykanie , dlaczego przywołuję tą osobę ? , bo biorąc pod uwagę głęboka niechęć instytucji to taka wypowiedź była by szybko wykorzystana przeciw niemu , ale nikt go nie oskarżył o kłamstwo , dlaczego ? Czasami mądrze postawione pytanie jest ważniejsze od odpowiedzi , bywa i tak.

Niewyjaśnione do końca przed opinią ludu bożego okoliczności śmierci Jana Pawła I , zbyte suchym komunikatem , kradzież dokumentów Benedyktowi XVI [ to już nie domysł ,to fakt ]jego pełna niemocy wypowiedź abdykacyjna, wszystko to składa się na całość obrazu , niewesołego obrazu .to więcej niż fakt , pojedynczy fakt a ...z punktu widzenia metody co może być ważniejsze ?

Ano wyczucie atmosfery , etosu wewnątrz organizacji , to niekiedy ma większe znaczenie niż nawet prawidłowe tłumaczenie zdarzenia, tragedią Watykanu w tym przypadku nie jest to ,ze np. msza za Rotarian jest fikcją ale to ,ze pod napływem wydarzeń lud boży zaczyna przyjmować taką możliwość jako prawdopodobną ,nie odrzuca z góry jako niedorzeczną ot i sedno zagadnienia ,

w kategoriach wielkich liczb, społecznie jest to nawet ważniejsze niż pojedyncze wydarzenia , ja bym tego nie lekceważył , było wielu możnych tego świata którzy źle wyszli na ignorowaniu uczuć .np. biorąc pod uwagę ST królową Izebel [Król.2,9 ] przecież to była mistrzyni intryg ...nie pomogło.

Duch Ewangelii ? chyba nie .....

Biorąc pod uwagę [ chyba ]NARZUCONY CENTRALNIE , profil nauczania w którym pomija się , cenzuruje milczeniem wiele zapisów Biblii ten duch chyba niewiele ma wspólnego z tym co miałem okazję osobiście obserwować w Polsce ...kiedyś .

&&&&&&&&&&&&&&

Tekst w na siostrzanej stronie jest zręczny , ale na ile wyjaśni sytuację a na ile jedynie sprowokuje następne pytania w tej materii pokaże czas , na razie pochwalić należy Księdza chociażby za to ,że zabrał głos w sprawie w której dotąd ,żadne oficjalne medium kościoła rzetelnie głosu nie zabierało , jakby problem nie istniał ....jaskółka , zapowiedź wiosny informacyjnej w kościele?

Oby. Tak było .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 26 2016 15:44   
Forum

widzę, że takiego bloga trochę piszesz Big Grin
Fajnie, że ktoś jeszcze zagląda na to - kiedyś najlepsze z forów religijnych
ale jak byś chciał podyskutować w większym gronie to spójrz na mój podpis i zapraszam Big Grin
Pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty