Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 październik 09 2016 13:00   
Forum

Status: offline

A po cóż Ci studiowanie Biblii ? Wystarczy znajomość systemu , tak systemu .

Pasterzem jest ten kto władze nad powierzonymi owieczkami sprawuje BEZPOŚREDNIO, tak jak Chrystus , jak Mojżesz .
Bezpośrednio naucza , sądzi , rozdziela dobra , a tego punktu widzenia biskup jest pasterzem kapłanów ,nie laikatu .

Dla odróżnienia nie potrzebna jest Biblia , kto władzę swą sprawuje "korespondencyjnie " za POŚREDNICTWEM np. państwa nie jest w tym ujęciu pasterzem , a gdyby nawet był nim to być przestanie , bo "bliższa ciału koszula " bo pośrednik bliższy jest ludowi niż daleka instytucja , i to on jest lub będzie , a jeśli nie dyktuje to dyktować będzie warunki uznania tego co jest dobre a co złe ,popatrz tylu nominalnych członków k.k. A przyjdzie co do czego i.... plajta.

Bliższa ciału koszula , bliższy pośrednik niż daleki pasterz.

Ależ skąd ,ja nie wzywam biskupów do rezygnacji z władzy namiestniczej nad laikatem , oni to sami uczynili ...w ujęciu systemu taka pośredniość w kontaktach ze swym ludem to faktyczna abdykacja i nie ją uczyniłem , za mały jestem.

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Jeśli tak , to wygnanie Izraela na pustynię było dobrodziejstwem uczynionym przez Pana , tak , bo ZMUSIŁO Mojżesza do budowania własnego prawa ,własnej cywilizacji a cóż by było gdyby został w symbiozie z Egiptem ? Ano doszło by do zmieszania tego co pogańskie , brudne z tym co Boskie , taka " nie koszerność".

Z tego punktu widzenia okupacja sowiecka to było dobrodziejstwo , bo oto państwo było elementem wrogim , nie można byłó na nie liczyć , to ZMUSIŁO kościół domówienia własnym głosem....
ku wolności wyswobodził nas Chrystus ...dając nasze państwo w objęcia wrogiego mocarstwa.

ot i "błogosławiona wina"

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 23 2016 15:38   
Forum

Oczywiście ,uważam ,że świat jest w przededniu ukarania , bo bluźni i czego tutaj potrzeba więcej ?

czym jest data , rocznica utworzenia masonerii i zamiar starcia religii z powierzchni ziemi jeśli nie szatańskim bełkotem ?
Będzie to karanie mocne , nie nie jestem "nawiedzony" to zgrubna , tak zgrubna analiza tekstu Biblii .
Połącz to z afirmacją homoseksualizmu , toż to obraza Stworzyciela , połącz to z pustymi świątyniami w Dniu Pańskim , nie jest możliwe aby Jahwe wycofał się ze swych słów , pytanie jest tylko jedno - kiedy to nastąpi .

"Czyż jestem psem ,żeś wyszedł przeciw mnie z kijami !
I przeklinał Filistyn Dawida wzywając swoich bogów ..."

Kogo mi tutaj brakuje w kościele ? ano człowieka wiary [ niestety mam wątpliwości aby taką osobą jest np. papież [ tak jak mu się przygladam ] ani nawet cała instytucja , wobec takich wyzwań brakuje i mocnej odpowiedzi Dawida :

" -Ty idziesz przeciw mnie z mieczem włócznią i tarczą , a ja idę przeciw tobie w imię Jahwe Zastępów...Dzisiaj wyda cię Jahwe w moje ręce "

widzisz takiego człowieka w kościele ? ...ja nie

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A jednak muszę pochwalić instytucję za...pragmatyzm , oto zorientowała się ,że kościół jest podzielony , nie tylko materialnie ale i religijnie ,że instytucja przestaje być ...potrzebna .

Z jednej strony ci "nowocześni " uczestnicy "czarnych marszów " co to gotowi są przyznawać się do kościoła ...który schlebia ich grzeszności , to taki "kościół miłosierny " od święcenia pokarmów i nieostających wywodów o kochającym Chrystusie ...który przymyka oczy oczy na ludzkie łajdactwa,i tutaj trzeba oddać "nowoczesnym ,że posiadają świetny zmysł obserwacji bo jeśli człowiek , kapłan, niekiedy zupełnie dowolnie wybiera sobie wygodne , potrzebne dla doraźnych potrzeb instytucji fragmenty Biblii , przemilczając inne , to o ile bardziej usprawiedliwiony jest ktoś kto kapłanem nie jest i...to samo czyni z ta nauką którą zasłyszał [ bądź nie... ] od infułatów ? to logiczne .
Niewielkie ale zawsze usprawiedliwienie.

Istnieje też drugi kościół , taki który czyta [ niekiedy ] Biblię dla którego instytucja po prostu przestaje być autorytetem ,co łączy się z niechybną i po trosze nieuświadomioną chęcią szukania sobie surogatów kapłana , takich co to Biblię traktują bardziej serio np. wszelkiego typu ruchy laikatu . nad którymi instytucja z wolna traci panowanie... i to jest niebezpieczne dla kościoła , niezależnie ile by tutaj nie napisać cierpkich slow o instytucji jest to niebezpieczne.

Więc chwalę instytucję za zręczność , uczyniła pewne kroki pojednawcze w stosunku do NIEUGIĘTYCH głosicieli objawienia danego R. Celakównie co pozwoli się ...wycofać z twarzą biskupom na okoliczność wypowiedzianych niekiedy nieroztropnie słów .

Sam jestem grzesznikiem , sam jestem omylny , niech się wycofają w pokoju , nie poruszajmy tego więcej.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Czego nam potrzeba ? ano króla .... tak króla jakby to śmiesznie nie brzmiało w dzisiejszych czasach , pomazańca który byłby w stanie ogarnąć sprawy kościoła , dzisiaj dysponujemy jedynie malutkimi ludźmi zdolnymi do myślenia kategoriami instytucji .

Dlaczego pomazańca ? bo to łączy się z wiernością Słowu Pana nie konstytucji , nie to nie to samo ....

To nie musi być kapłan ,o takiego człowieka jak śp. kard Wyszyński trudno , to raczej może i powinien być człowiek z laikatu , dla starotestamentowca to oczywiste , misje religijne zlecał Jahwe nie kapłanom ale np. Dawidowi czy Salomonowi , kapłan nie jest do tego zdolny aby ogarnąć sprawy CAŁEGO kościoła .... i taka była historia izraela , i taka jest historia Izraela narodu który potrafi myśleć kategoriami całości a nie wąskiej grupy sług świątyni.

No dobrze , a co z tymi którzy są Polakami i którzy są ateistami, niekiedy walczącymi ateistami ?

no cóż ,Żyd nie miałby problemów ...maja prawo państwowe , jak chcą....tak mają.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Pan obiecał narodowi polskiemu via R. Celakównę ,ze jeśli będzie posłuszny to uwolni go od wrogów .
Moim zdaniem to już się dzieje , popatrz na upadek autorytetu prawników ....i skojarz z listem św. Pawła.{Rz]..zgorszenie upada ! upada ich pozorna dostojność

Oto w przypadku "afery warszawskiej " mamy do czynienia z taka postawą sadów , urzędników i np. członków palestry która jest obelgą dla Sprawiedliwości , obelgą dla choćby poczucia przyzwoitości a przecież mają dyplomy ...dobrych uczelni , i co ? a czym się różni taki "biały kołnierzyk " od prymitywnego łomignata z kijem bejsbolowym w ręku , różni się środkami ...cel jest taki sam , ograbienie słabszych społecznie w tym i wdów ... kto czytał ten wie...

Dla Żyda czy Araba to oczywiste , gdyby to był np . ks. Jerzy Popiełuszko czy abp. Romero to jego misja ewangelizacyjna była by wsparta mocnymi argumentami społecznymi to się nazywa dydaktyka społeczna [ uczą tego na seminariach ? nie wiem ], nasza instytucja milczy

Ale niech jej tam będzie.... dobrze ,że świadoma własnej słabości wezwała Pana do obrony...tego co jeszcze z kościoła zostało.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 02 2016 11:47   
Forum

To nie jest pomyłka ,uczestniczyłem w dyskusji na siostrzanej stronie , nikt się pod mój ps. nie podszywał .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tego nie napisałem , bo inny był temat [ ekumenizm , na marginesie wizyty papieskiej w Szwecji ] ale nikt na to nie wpadł .... nikt nie zauważył , ot, nieznajomość Biblii , ST w szczególności .

Otóż owo tąpniecie k.k. które miało miejsce za czasów Lutra [ mim zdaniem "walnęło" jeszcze przed tezami na drzwiach świątyni ] ma charakter CYKLICZNY . Dostojni profesorowie jakoś nie potrafią połączyć w jeden logiczny ciąg kilku powtarzających się elementów ...groza , intelektualna zgroza .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

O schizmie nie mówmy to zupełnie inny charakter ale....

- niezadowolenie SPOŁECZNE było główną siłą reformacji , bo niewiele osób wie ,ze walkom religijnym towarzyszyło np. powstanie chłopskie T. Munzera .

- kościół we Francji otrzymał baty na gruncie niezadowolenia SPOŁECZNEGO i milczącej akceptacji zła które miało miejsce przed rewolucją .

- w Rosji to samo

okrągła rocznica... 1936 r. Hiszpania , to samo ... SPOŁECZNE PODŁOŻE wstrząsu i zda się bliźniacza postawa kościoła przed wybuchem.

Wystarczy , po cóż więcej ? mądrej głowie dość po słowie .To jeden autodestrukcyjny ciąg wydarzeń wpisany w MECHANIZM funkcjonowania instytucji , z punktu widzenia nauki zarządzania to prawidłowość nie anomalia , tak powinno być ... straszne , prawda ?

&&&&&&&&&&&&&&&&

To co jest charakterystyczne dla duchownych , wiele szat rozdzieranie , narzekania na masowe mordowanie kapłanów np. w Hiszpanii, w dwudziestym wieku zamordowano ich 5- 6 tys [? ] ale nikt , sic ! nikt z dyplomowanych teologów nie zauważył ,że to ma wszystko uzasadnienie w Ks. ST , otóż wg. K. Pwt. Prawa prorok który nie mówi tego co Jahwe mu nakazał podlega śmierci...rzeczywiście nie znają tego , nie uczą ich co mówi Pan ?

eh...osoby konsekrowane .

&&&&&&&&&&&&&&&

Czy tym wydarzeniom ktoś" pomógł " ależ oczywiście ,że tak ,Luter moim zdaniem był renegatem który chciał przystosować naukę kościoła ...do własnej grzeszności [ skąd my to znamy ...] we Francji karbonariusze , w Rosji siły międzynarodowego kapitału [ tak ! , A. Hammer miał paszport podpisany przez samego Lenina ! ] w Hiszpanii "siły międzynarodowego internacjonalizmu " ale to nie zmienia faktu ,że one tylko sprowokowały zajścia , sprowokowały ale nie spowodowały .

Toż szatan krąży jako "lew ryczący" wokół k.k. i czeka na okazję , to już z Nowego Testamentu , jak można tego nie wiedzieć , ano można im więcej teologii tym mniej Biblii. ot co , kto zaprzeczy ?

A jakiż to mechanizm tak wyniszcza k.k. ? przecież moje złośliwe uwagi nie zmieniają faktu ,ze księża jednak Biblię znają .
Ano przyjęcie do wiadomości herezji ,ze jak będę posłuszny biskupowi w tym co złe to on mnie przed Panem usprawiedliwi , nie ... nie usprawiedliwi , Lucyper też nie jest w stanie rozgrzeszyć aniołów którzy mu służyli.

Lucyper ....istota nieporównanie potężniejsza niż papież ....

A...jaka jest różnica w postawie między .... a Bogiem , ano taka ,że Pan nigdy nie uważał się za biskupa , oczywiście nie traktuj tego zbyt serio.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 06 2016 11:03   
Forum

Jeden z biskupów niemieckich odważył się śmiałą [ w Niemczech ! ] wypowiedź ...że lepiej by było gdyby CDU zmieniła swą nazwę , wyrzuciła ze swej nazwy chrześcijaństwo ... i słusznie , tylko dlaczego tak późno ? każdy kto choćby uczęszczał na katechezy dla najmłodszych ,widzi ,że owe partie powołujące się na chrześcijaństwo niewiele mają z rzeczoną religią wspólnego , tyle co nasi politycy ..z pomnikami Jana Pawła II .

No dobrze , partie partiami ale dlaczego episkopaty milczały ? [ tutaj nie chodzi jedynie o Niemcy ] bo.... bo musiały by przyznać ,że owe stronnictwa tak naprawdę są surogatem , namiastką...nauczania społecznego kościoła , że to wszystko działa na zasadzie "lepszy rydz niż nic " ,że pomimo potężnej literatury , pracy instytutów kościół w tej materii jest coraz to bardziej niewykształcony [ sic ! ]

Doraźne interesy też mają swoje znaczenie....

ot, luka w nauczaniu , wielka jak pas startowy dla Airbusa.

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

A co to jest chrześcijaństwo w praktycznym wymiarze ? kilka tygodni wstecz p. A. Merkel powiedziała do swych wyborców że....kolędy można śpiewać i u nas, nie potrzebna jest Alternatywa dla Niemiec ....
Dla niej śpiewanie kolęd ...to chrześcijaństwo .

Nie cieszmy się ...idziemy w tym samym kierunku ,toż i w Polsce praktykujący katolik to taki który " chodzi do kościoła " a gdzież np. PRAKTYKOWANIE napomnienia braterskiego ? i nie tylko tego ? gdzież to jest ,co to jest ? wiem jestem paskudny ..... ale to prawda .

W obecności i przy asyście dostojnych ks. profesów mamy do czynienia z ciemnotą religijną , kto zaprzeczy ?

Ile to ludzi uważa się za wierzących bo...święci pokarmy i np . jest obecna na pasterce ?

Nie śmiejmy się z Niemców , nie patrzmy przez ramię my po prostu mieliśmy ...szczęście , do nas dotarł komunizm ...i mełliśmy Kard. ST. Wyszyńskiego , oba te czynniki ZMUSIŁY DO WYSIŁKU kościół który utonął w błogiej społecznej bezczynności .

Kto postawi pomnik komunizmowi za ...wzmocnienie chrześcijaństwa w Polsce ?
taką nową "świątynię opatrzności "

$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Ale co to ma wspólnego z ST ? konkurencja ,Mój Drogi ,konkurencja .

W np. Berlinie budowany jest potężny meczet ale to i tak nie zmienia faktu ,ze znakomita większość świątyń w Europie jest chrześcijańska i co ? my mamy świątynie a oni islamizację ....śmieszne prawda ?

Gdyby dokonać parafrazy postępów Islamu w Europie to przekręciłbym słowa filozofa :

Niebo gwiaździste nade mną , a PRAWO ISLAMSKIE we mnie , ot i wystarczy . tak wystarczy !!!

Po cóż nam świątynie skoro nie mamy prawa ?
skoro nie mamy prawa nie możemy mieć ewangelizacji [ Pwt .]

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Przykazanie nowe daję wam ....gdzież ono jest ? np. w ekonomii , kto dokonał choćby zgrubnej kodyfikacji ? ot choćby uniknąć np. lichwy we wzajemnych stosunkach miedzy chrześcijanami [ Żydzi to już dawno zrobili ]

jak owo przykazanie może wyglądać choćby teoretycznie w odniesieniu do poszczególnych dziedzin życia ? tak aby członek k.k. mógł powiedzieć :" to jest chrześcijańskie a to nie " poza aborcją ...nie ma nic .

Chciałbym mieć choćby 1% tego co wyłożono na potrzeby tzw."nowej ewangelizacji " ...bez jakichkolwiek efektów. Gdyby to darowano Tobie albo dano mi ...nikt by się nie zorientował ...
pieniądze wyrzucić na nieefektywną publikację to ...to samo , tak , w końcu to samo i taki sam "pożytek" dla kościoła.

&&&&&&&&&&&&&&&&&

A teraz poważnie :

jestem zwolennikiem tezy ,że z duchownych należy zdjąć ciężar władzy nad kościołem , ograniczyć ich kompetencje władzy do ...tego co już i tak mają , strefy przyświątynnej , dogmatów wiary itp. Niczego im nie odbieramy , przecież i tak tej posługi władzy nie wypełniają , sprawiają wrażenie wystraszonych choćby samą tylko perspektywą ...wzięcia na siebie odpowiedzialności za kościół , stąd to nieustanne "przylepianie się" do aparatu państwa ulżyjmy im, to dobry uczynek , popełniłem logiczny błąd ?

Króla potrzebujemy ,namiestnika Pana , króla takiego na miarę Dawida .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 listopad 07 2016 20:54   
Forum

Quote by: skierka

/
...
Po cóż nam świątynie skoro nie mamy prawa ?
skoro nie mamy prawa nie możemy mieć ewangelizacji [ Pwt .]

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Przykazanie nowe daję wam ....gdzież ono jest ? np. w ekonomii , kto dokonał choćby zgrubnej kodyfikacji ? ot choćby uniknąć np. lichwy we wzajemnych stosunkach miedzy chrześcijanami [ Żydzi to już dawno zrobili ]

jak owo przykazanie może wyglądać choćby teoretycznie w odniesieniu do poszczególnych dziedzin życia ? tak aby członek k.k. mógł powiedzieć :" to jest chrześcijańskie a to nie " poza aborcją ...nie ma nic .

Króla potrzebujemy ,namiestnika Pana , króla takiego na miarę Dawida .

Wszystko co piszesz, to prawda.. Ale czy Twój głos będzie wysłuchany, Bóg jeden wie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 08 2016 16:22   
Forum

Liczę na...grzeszników , tak na grzeszników ten obecny kościół jest zbyt świątobliwy aby się poprawić

&&&&&&&&&&

Liczę na leni i nieuków którzy ograniczą się do Biblii wraz objaśnieniami na drugi plan spychając
dzieła uczonych w piśmie , całą tą przytłaczającą ogromem literaturę .

Liczę na leni bez ambicji , co to będą przypominać chłopa który zaprzęgnie konia ,usiądzie na koźle i dojedzie gdzie chce , ten obecny kościół jest zbyt pracowity i ambitny , oto Jahwe , Mojżesz , Mahomet i inni doszli do wniosku ,ze podstawowym narzędziem sterowania państwem , kościołem jest prawo , PRAWO WYPRZEDZA ŚWIĄTYNIĘ , zresztą jeśli ktoś ma czas to niech zada sobie trud i przeczyta cokolwiek ze Starego Testamentu właśnie o świątyni , dużo tego , budowa świątyni jest konsekwencją realizacji prawa , ono jest pierwotne.... ale nie u chrześcijan ...

oni postanowili być mądrzejsi niż Jahwe , zarządzać kościołem telepatycznie , rozważaniami , liturgią itd , to jest owo postawienie konia pociągowego ...za wozem , nie pojedzie , woźnica będzie się męczył ,ale nie pojedzie , wiesz kogo kocha robota ?

Liczę na pysznych kaznodziejów , takich z narcystyczną osobowością co to lubią być zauważani , komentowani , bo oto ...po co daleko szukać ,mój kościół ...dwa tygodnie wstecz, perykopa o celniku Zacheuszu , ksiądz przez bite dwadzieścia minut przekonywał słuchaczy ,że każdy z nas jest Zacheuszem którego chce odwiedzić Chrystus ..ale jak tą naukę zastosować w życiu ....tego już nie powiedział , stary jestem ale nie wiem...namęczył się chłop na próżno , lubię leniwych , a to taki " św. Franciszek " nie dba o sławę , nie jest łasy na pochlebstwa , nikt o nim nie mówi....ani o tym o czym mówi .

Liczę na pysznych takich co to nie zdzierżą jeśli na ich podwórku kanonicznym...mułłowie będą uczyć kapłanów k.k. jak się pracuje , ja by tego nie zdzierżył , tak tutaj trzeba pyszałka ,

Liczę na pełnych pychy biskupów , takich co to nie zniosą sytuacji w której jeden redemptorysta posiada większy wpływ na wydarzenia niż EP.

Liczę na rozpustników w łonie kościoła , takich co kiedy już wyjdą na jaw ich ekscesy nie będą nekami bo kościół będzie miał poważniejsze problemy , zadania niż ich grzeszność ,,jeśli jednak w kościele nic się ważnego społecznie nie dzieje ,to właśnie oni będą "tematem dnia ."

Liczę na tych żądnych władzy , arogantów , taki co to mogą powiedzieć watykańskiej administracji " patrzcie tak się u nas pracuje ! nie podskakujcie , bo to my , tak my decydujemy o tym ,co się dzieje w kościele.
Wystarczy jedno rzutkie stowarzyszenie np. katolickiej inteligencji aby opracować bodaj zręby prawa opartego o Ewangelię i szerzej o naukę społeczną kościoła i to będzie ośrodek władzy , realny nie tytularny .Laikat to ponad 99% populacji k.k.

Liczę na skończonych egoistów , takich co to w imię interesów stanowych pragną utrzymać władzę , pozwolić laikatowi "pohasać " podzielić się władzą .... po to aby zachować decydujące pozycje , ci obecni mężowie świątobliwi zdają się swoim postępowaniem stwarzać sytuację w której rozdrobniony i osłabiony kościół będzie w rękach laikatu który ...płaci i wymaga .

Czekam na ratunekj dla kościoła dokonany przez grzeszników.. .może w końcu demoralizacja zrobi swoje.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 12 2016 11:32   
Forum

Może inaczej , wyobraź sobie ,ze jesteśmy judaistami , i oto rabin naucza nas o czym ? a...np. o układzie międzynarodowym który ma spowodować zalew Polski towarami żywnościowymi { ? } najpodlejszego sortu . I co ? takie słowa będą długo rozpamiętywane i komentowane , taki rabin może bez wyrzutów sumienia powiedzieć "moje owieczki " a nie "moi słuchacze " [ niekiedy ciężko znudzeni ] Taki kościół czy ktoś chce czy nie , jest centrum życia społecznego a nie tylko okazyjnym wspomnieniem

.

A cóż to ma wspólnego z Biblią ? ano ma , Jahwe jest Władcą dusz i ciał a nie tylko jak u nas dusz a a zatem Żyd , judaista nie spożyje czegoś "nieczystego " niekoszernego , nie weźmie do ust byle "padliny " czy produktów trochę -żywnościowych z dodatkami nieomal całej tablicy Mendelejewa , to jest dla gojów ....
Widzisz przykazanie "nie zabijaj" może mieć wiele odmian jego zastosowania , tylko nie u nas , im więcej traktatów filozoficznych tym mniejsze zastosowanie praktyczne , to prawidłowość ogólnoludzka .

Widzisz ,Żyd może być ateistą ale i tak łączy sie ze swoimi braćmi , narodem poprzez WSPÓLNE NAWYKI MYŚLOWE które są efektem zastosowania prawa , prawo nie tylko wymusza ale uczy , tylko ...kto u nas tego uczy ?

ot, bywa u nas niestety ....niekiedy ciemnota religijna , oto dojrzały człowiek pyta mnie mnie o podstawowe sprawy które powinien znać jeszcze z katechizmu , ale ... dlaczego o nich nie pamięta ? bo jest to wiedza "wykuta i zdana " ale nie wdrożona i u nieukształtowana .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Uczeni w piśmie wymyślili sobie alibi , tak wymyślili , bo tego w Biblii nie ma ,ano takie ,że oto takie kształtowanie odbywa się w rodzinie , ot i komedia ......
każdy wie ,iż to wystarczy ...do pierwszej komunii , dalej to już jest kariera szkolna ,zawodowa , polityka ,grupy rówieśnicze itd. rodzina jest miejscem schronienia ale nie kształtowania.

Tutaj nie ma miejsca na praktyczne stosowane zasady religii np. w życiu zawodowym , a w miejscu pracy nie ma Chrystusa bo tam nie ma Jego nauki , kościół tego nie uczy....tam uczą brutalności lub cynizmu , niczego innego w kapitalizmie się nie nauczy , spójrz na społeczeństwo USA , jakimi kryteriami się kieruje ? ...np. przy wyborze prezydenta , wszystkimi tylko nie biblijnymi.

.
Wiesz co najbardziej mnie śmieszy ? "wielkie zdziwione oczy "absolwentów seminariów , to co dla nas laikatu jest prawidłowością dla nich jest ...odkryciem na miarę wielkiej podróży Kolumba.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 20 2016 10:51   
Forum

Oczywiście ,że spodziewam się czegoś spektakularnego , bo świat jest w tym stanie ducha ,że tego wymaga , czegoś takiego jak np. pojedynek Eliasza z wyznawcami Baala , co jest współczesnym Baalem ?co pełni jego funkcje ,ano finanse , ekonomia i to tutaj mogę spodziewać się działania Króla , ale to jedynie intuicja , wiem tyle co Ty.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Bo Stary Testament powstał w warunkiem ostrej konfrontacji i na taką jest przygotowany ...my nie , przez ostatnie tysiąclecia żyliśmy w błogostanie przekonania ,że istnieje tylko chrześcijaństwo a wszystko inne to dodatki . to jest tak jak z bokserem ,championem który przed którym wszyscy pierzchali ,odwykł od walki , nie jest wstanie obronić się przed atakami pretendenta , bo już nie potrafi walczyć , zapomniał co to walka .Usiłuje dogadać się z agresywnym konkurentem , ustalić pola wpływu , reżyserować walkę a tamten nic ...tylko leje .

Ostatnio w k.k. zrobiło karierę pojęcie "dialogu międzywyznaniowego " a...co to jest ? Rzeczywiście w Biblii jest dialog ALE JEST TO ZAWSZE DIALOG SILNIEJSZEGO ZE SŁABSZYM , MĄDRZEJSZEGO Z GŁUPSZYM itd. itp. Nawet skromny przecież prorok Elizeusz STAWIAŁ WARUNKI królowi z tego świata .

Taki dialog może mieć miejsce jedynie z pozycji siły ,także intelektualnej , wtedy tylko mamy do czynienia z ekspansją , tak ewangelizacja jest to religijna ekspansja ,nie inaczej ,jeśli uznamy rozmówcę ZA RÓWNEGO SOBIE to mim woli uznajemy jego światopogląd za RÓWNY naszemu A...Kogo reprezentujemy ? Króla ? na pewno ? Silniejszego czy równego ? jeśli równego to ...bluźnimy.

&&&&&&&&&&&&&&&

Bóstwa grecko- rzymskie znam jako tako , zdobyłem się na trud zajrzenia to katalogu bóstw st. Egiptu , ho , ho ! ile tego jest ! więcej mają chyba tylko hinduiści .Żydzi musieli przeciwstawić się wszystkim ...mając jednego Boga , ale ...z punktu widzenia zasady taktyki może to i słuszne ,w takim rozdrobnieniu łatwiej jest być wyznawcą jednego Jahwe niż panteonu .My chcemy rozmawiać ...z całym panteonem , niepodobieństwo.
Mając jeden silny atut można po kolei ściąć jednym ciosem , jednym argumentem każdego "małego boga"
A sądzisz ,że dzisiaj ich nie mamy ? tak , tych małych bożków , nie potrafimy sobie z nimi poradzić , "leją nas" ile wlezie.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Mimo woli śledziłem słowa sąsiadów z drugiego rzędu stołów , jakaś wyjazdowa "kursokonferencja " w jednej z firm , słuchałem i .... doznawałem wzniosłych uczuć , to już nie jest ekonomia , to już nie jest jedynie obsługa maszyn czy marketing to już jest ...religia , ci ludzie sprawiali wrażenie "nawiedzonych " Ja tam będąc kobietą 50+ nie pozwoliłbym sobie na mówienie do mnie per "ty" dwudziestokilkuletniemu smarkaczowi .Czy tutaj trafi Słowo Chrystusa ? ma wyprostowane ścieżki ? wątpię , inny świat inny język inny aparat pojęciowy .

Widziałem pokój młodego człowieka ...rodzina , oklejony fotografiami całkiem nie ubranych postaci w wyzywających pozach , można z nim porozmawiać tylko o tym , wszystkie inne tematy zbywa ogólnikami , może poruszać się tylko w tym świecie , to...quasi religia.
Sadzisz ,ze Słowo do niego trafi ? ...ja nie .

Idzie młody człowiek ulicą , sąsiad , ma błędne oczy , nie bardzo kontaktuje . nie , nie ćpał , grał przez osiem godzin [ ! ] w gry komputerowe .Gdzież tutaj miejsce na Boga ? zdaje się ,że nasi pasterze wierzą w to ,że jednak wystarczy coś powiedzieć , przy czym owo "coś " to wcale nie musi być Słowo , to impresje na temat Słowa , w świetle Biblii to niepodobieństwo....to herezja , tak kapłani wpadli w sidła herezji pochodzącej ...od nich samych.

DRODZY KAPŁANI , NIE WYMYŚLAJCIE "NOWEGO SŁOWA ", ONO JUŻ JEST , NIE TWÓRZCIE NIEZIEMSKICH INTERPRETACJI , WY TYLKO PRZYGOTUJCIE DROGĘ SŁOWU ...resztę już On uczyni ...bez Waszego wysiłku... Wy tylko "posprzątajcie " tak posprzątajcie życie kościoła z tego co obce" niekoszerne " ,popspt5zatajcie Wasze nauczanie z tego co nieużyteczne bo nie pochodzi od Boga a co jest jedynie oratorskim popisem , miedzią brzęczącą ....wystarczy .

Łatwo sprawdzić po owocach

Stary Testament jest jak ...ostrze miecza , ingeruje w te dziedziny życia w które k.k. boi się ingerować , boi się mówić , może tysiąc razy mówić o sprawach "łóżkowych" ale nie zająknie eis o powszechnym wyzysku, także w naszym kraju , także na "jego podwórku " kanonicznym, ot strach przed Baalem , ergo kościół lęka się posługi pasterskiej .Nie ma ewangelizacji bez biblizacji.

On, Chrystus Król był posłuszny prawu , dzisiaj nie miałby czemu być posłuszny , no...chyba ze prawu ateistów ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 20 2016 12:58   
Forum

Czyżby ? A...Pan został skazany mocą prawa mojżeszowego czy rzymskiego ? któż go skazał na śmierć i wykonał wyrok ? a jak się to stało ?

Prawo Mojżesza było zbyt niewygodne dla instytucji ale ...zawsze mogli powiedzieć "to nie my to goje tak uczynili "

Dzisiaj jest podobnie kościół , zwłaszcza życie rodzinne i kulturowe , obyczajowe członków k.k.jest mordowane prawem państwowym de facto ateistycznym , i kapłani mogą powiedzieć " to nie my to oni " patrz na SYSTEM POSTĘPOWANIA , to wiele wyjaśni ,bardzo wiele ...jest bliźniaczy .

Dzisiaj już tylko Żydzi Muzułmanie mogą powiedzieć ORGANIZACYJNIE "nie" prawu totalitaryzmu ideologicznego Europy Zach. i ...dlatego wygrywają z Europa i z k.k.
u nas kard. Dziwisz , kiedy powiedział coś o wyższości prawa naturalnego nad stanowionym został w państwie katolickim , ojczyźnie Jana Pawła II zakrzyczany , ambony milczały ...pamiętam , ups mówiły o miłości Chrystusa

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 26 2016 14:00   
Forum

Hm...trudne pytanie , upadek kościoła [łów ] który jest wynikiem braku prawa ma kilka faz , dużo tego , skupmy się na dwóch ostatnich .Co jest wspólnego dla kościołów reformowanych i k.k. ? ano w latach rozwoju były one ŚCIŚLE ZWIĄZANE Z PAŃSTWEM , czy to katolicyzm czy np. ewangelicy czy byli w wielu stronach RELIGIĄ PAŃSTWOWĄ ...tak jak dzisiaj ma to miejsce w przypadku Islamu .
A co to ma wspólnego ze ST ? ma bowiem ta religia , Mojżesz czy Dawid ...to właściwie państwo I JEGO PRAWO .
wniosek :

R E L I G I A B E Z P R A W A [ choćby kulawego , państwowego ] U P A D A .przestaje być bytem materialnym , społecznym a jedynie wirtualnym.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Popatrz na kościół w Szwecji , reprezentuje moim zdaniem ostatnią fazę upadku , jeśli Pan powiedział "paś baranki moje " to siłą rzeczy upadający kościół będzie teoretycznie odwrotny w swoim zachowaniu , odwrotny do Słów Pana...i jest nim rzeczywiście . W KOŚCIELE UPADAJĄCYM TO NIE LUD PODĄŻA ZA PASTERZEM ALE PASTERZ ZA LUDEM ,zobacz ile to ustępstw dla ludzkiej grzeszności poczynił tamtejszy kościół reformowany aby przypodobać się niewiernemu Panu ludowi, choćby "małżeństwa" homoseksualistów i co ...upada jeszcze szybciej ...

A dlaczego ? bo w końcu dojdzie do ZATARCIA RÓŻNIC pomiędzy człowiekiem wierzącym a ateistą i pytania : do czego właściwie potrzebny jest kościół ... tak kończy religia bez prawa .No może pełnić role towarzystwa asekuracyjnego na wypadek ...gdyby tam coś po śmierci istniało , a jakaż to potrzeba zmusza to istnienia kościół skoro Pan kocha wszystkich nawet zuchwałych sodomitów , jeśli tak to nie ma czym straszyć , piekło nie istnieje więc do czego służy kościół ? do zbawienia a od czego ?

W Szwecji jest 2% praktykujących chrześcijan i 10 % muzułmanów .... ale , ale praktykujący chrześcijanin to jedynie taki który "chodzi do kościoła " a z tego punktu widzenia chrześcijaństwo w stosunku do muzułmanów jest ubogie intelektualnie [ sic ! ] praktykujący muzułmanin to nie tylko meczet , to wiele dziedzin życia niedostępnych dla kaznodziei i teologów chrześcijan , łatwo przewidzieć co weźmie górę islamizacja czy ewangelizacja .

Skąd to się wzięło , tak owo podążanie za ludem przez pasterzy , ano braku prawa , sterników kościoły mają ...ale nie maja steru , więc siła rzeczy muszą UDAWAĆ ,że kierują okrętem w sytuacji kiedy pojazd ten jest miotany różnymi falami , cóż mają robić ano ? sternicy udają ,że są sternikami , pasterzami .muzułmanie nie muszą udawać , oni mają władzę pasterską ..

Owo udawanie polega na podążaniu za stadem swych owieczek , schlebianiu mu , "unowocześnianiu" a cóż ma chłop robić ? przecież nikt nie wesprze kapłana bez kościoła , to tak jak artysta bez teatru i widzów ,no...a z czegoś żyć przecież musi , ślusarzem raczej niezostanie .

A przecież , to właśnie kościół reformowany był motorem napędu cywilizacji chrześcijańskiej zwłaszcza gospodarczej , ale nie tylko , w reakcji na obyczajowe rozchełstanie katolicyzmu ery przed luterańskiej zdołano narzucić wiernym surową obyczajowość [ zwłaszcza purytanie ] nawet ich architektura jest oszczędna , do rangi stereotypu weszło już pojęcie protestanckiej pracowitości tak wszystko to prawda , do momentu kiedy istniało prawo , surowa obyczajowość , kiedy zniknęło prawo zostały rozważania teologów bez znaczenia w kierowaniu kościołem , surowa protestancka obyczajowość poszła w "odstawkę "

przecie to w niektórych krajach Skandynawii jeszcze w XX wieku były okolice gdzie mieszkańcy wychodząc z domu wieszali klucz na kołku , ostatnio telewizja norweska opublikowała dane dotyczące afery pedofilskiej , w filmach byly pokazane stosunki seksualne dzieci ze zwierzętami....co się stało ? brak teologii ? nie brak prawa , takiego opartego o religię.

A jednak brak nam katolikom tego protestanckiego poczucia przyzwoitości uformowanego przez prawo , dowiedziałem się ,ze niektóre znane rodziny tragedii smoleńskiej domagają się odszkodowań że ho, ho .....Znajomy sąsiadów umarł dlatego ,że dyspozytorzy placówek ratownictwa medycznego nie byli w stanie ustalić która karetka ma dojechać do człowieka z zawałem , dojechali ...po wszystkim , wina państwa ? oczywiście ,że tak ,jeśli jednak jest prawo i sprawiedliwość to takie samo odszkodowanie nalewy i się i rodzinie tego prostego człowieka , i co ? kto o tym mówi ? ksiądz , ależ on ... niekiedy "drze ile może" ,ono upadli chrześcijanie pod tym względem nas przewyższają ....jeszcze,

bo podobnie jak Żydzi i muzułmanie mieli prawo oparte o religię , prawo które FORMUJE POSTAWY LUDZKIE SKUTECZNIEJ NIŻ NIEKIEDY ABSTRAKCYJNE ROZWAŻANIA TEOLOGÓW.

Reformowani uwierzyli ,ze teologia bez prawa wystarczy....tak ja my , a zatem podążamy ich drogą .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

My reprezentujemy szczebel pośredni , nasi teolodzy udają pasterzy , sterników nawy Piotrowej , ale w sposób bardziej wyrafinowany.

Po pierwsze unikają wkraczania w sytuacje konfliktowe ,takie które SĄ TESTEM WIARYGODNOŚCI ,nie ma ich ,a wiec nie mają zdania , każda nieostrożność np. sprowokowanie 'czarnych marszów ' może skończyć się kompromitacją , bo może się okazać ,ze ilość NAPRAWDĘ WIERZĄCYCH jest zgoła śmiesznie mała, na tej zasadzie słaby student bez końca stara się odwlec termin egzaminu.

Rezultatem są homilie o ...niczym , na zasadzie " czy przemyślałeś to sobie , jakie miejsce w twoim życiu zajmuje Jezus Chrystus ? "

No, takie tematy bez związku z praktyką społeczną można ciągnąc w nieskończoność ale kto tego słucha ? też ma to swoja dobrą stronę , można opanować kilka podstawowych schematów frazeologicznych , modułów i wierni nie połapią się ,że jedno kazanie jest bliźniaczo podobne w konstrukcji do drugiego , zmieniają się jedynie osoby, fakty , Zacheusz , celnik Mateusz , skruszony łotr na krzyżu itd.

Po drugie unikanie w ogolę tematów społecznych , wymyślili sobie teolodzy ,że wszystko to co się dzieje złego w społeczeństwie nie dzieje się w społeczeństwie ale " ....w sercu człowieka " no i przecież nikt nie jest w stanie udowodnić ,że tak nie jest , a wiec to nie wina pasterzy ale pojedynczego wiernego i jego "serca" i wszystko gra !!!

Ale to paskudna pułapka dla k.k. to wyszło przy "czarnych marszach " no...jak serce to serce ,nie prawo , serce tych ludzi opowiada się za aborcją , kto zaprzeczy ? to z tej samej bajki ,lustrzane odbicie takiej nauki , wojskowi mówią - rykoszet.

Następna pułapka w którą k.k. wleciał - Islam i laicyzacja . kościół zajmuje się 'człowiekiem " nie wspólnota , a więc z psychologicznego punktu widzenia już przegrał z Islamem i ze zorganizowaną laicyzacją ,, oto wyznawca Allaha może powiedzieć " my muzułmanie " wyznawca nauki instytucji powie "ja".... nie trzeba dyplomu , aby wiedzieć ,ze w trudnych sytuacjach ten pierwszy czuje się zdecydowanie pewniej niż drugi , któremu instytucja może zaoferować wsparcie ?....nie apele o "mężne wyznawanie wiary "...samotnie , bez wspólnoty

załamie się , Eliaszów jest niewielu. .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale...przychodzi "tąpniecie " na miarę tego luterańskiego , co nowe tezy teologiczne , tam.....pieniądz elektroniczny ....dlaczego on ? ano nie będzie już tacy i trzeba będzie się opodatkować ? ilu tych przygodnych ,ZAREJESTROWANYCH DZISIAJ członków k.k. tego nie zrobi ?

wiem argument w obie strony , ile to wizyt duszpasterskich tzw. kolęd przestanie istnieć w ogóle albo przybierze formę "odczep się i idź sobie gdzie chcesz " to uderzy w cały kościół , ba powstania pytania ? ile zarabia ksiądz ? na co wydaje wspólnoty , jeśli państwo ma to wiedzieć to dlaczego nie wiedza wierni na który ten pieniądz pracują ? instytucja w tym obecnym kształcie otrzyma potężny nokautujący cios ....chyba ,że zmądrzeje , wtedy zyska ,
to zależy od jej rzutkości , raczej straci i to potężnie , bo [ moim zdaniem ] nie jest zdolna do podejmowania zasadniczych decyzji , nigdy nie rozmawiałem z biskupem, wyobrażam sobie ,ze gdybym powiedział ,ze już teraz należy powziąć decyzje strukturalne to usłyszałbym pytanie " a co to jest ?"

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Jest jednak coś co łączy nas ze starotestamentowymi Żydami - sposób argumentacji ,Żydzi nie dlatego ukrzyżowali Chrystusa ,ze nie miał On argumentów tylko dlatego ,ze nie postępował tak jak Jego przodkowie , nie dlatego ,że postępował ŹLE , TYLKO DLATEGO ,ZE INACZEJ NIŻ TO , DO CZEGO ONI PRZYWYKLI , ich dyplomy [ gdyby istniały ] można by spalić bez wyrzutów sumienia , co jest podstawą nauki ? metoda , tak metoda ,a cóż to za metoda która stawia wyżej nawyk , przyzwyczajenie od Prawdy ? stąd tez mój kpiący stosunek do tytułu " magister teologii" , niezależnie od dużego przecież zasobu wiedzy .

Onego czasu Abraham , rzucił w diabły wszystko do czego przywykł zaczął nową podróż , jakby to powiedzieć "swoją barkę zostawił na brzegu ? instytucja tego nie potrafi....
Ale jest jeszcze inna podróż ...np. niewola babilońska ,to tez podróż.... ale wymuszona , tak czy inaczej człowiek pielgrzymuje , z własnej woli albo ...przymuszony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 03 2016 11:55   
Forum

Oczywiście , transmisji z Watykanu oglądać nie będę , bo...to nie jest w moim odczuciu pasterka.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Nie wierzę , nie wierzę aby ateiści mogli obchodzić święta "zimowe "podobnie jak chrześcijanie , to inny świat inne pojęcia , owszem reakcje i odczucia dzieci mogą i chyba są bliźniacze ale ....z czasem dojrzeją , wtedy będą mówić o...
"magii " świąt

Kiedyś przeczytałem wypowiedź artystki o ps. "Madona " o jej sposobie obchodzenia świąt , wypowiedź była zaskakująco szczera , ona po prostu 24 grudnia "zalewa pałę " z przyjaciółmi ...a z czego niby ma sie cieszyć ? z lalki pod choinką ?
Święta .... to ziemska odwrotność postu , A JEŚLI NIE MA POSTU NIE TEŻ I ŚWIĄT , to chyba logiczne.Owszem mogą być i święta bez postu ,ale będzie to po prostu data i ... potężne zyski sieci handlowych , radości nie będzie.
Dziś prawdziwych cyganów już nie ma ? nie ma , nie prawdziwych mężów stanu ,prawdziwych pasterzy , nie ma uczonych o niepodważalnym autorytecie społecznym , nie ma nowych twarzy np. w TV najnowszego chowu artystki mogą pokazać światu.... gołą pupę z przyległościami itd. itp. jeśli tak, to JAKI MECHANIZM O TYM DECYDUJE ? czy nie ten który w"ucho moralne" społeczeństw dmie z całą mocą szybciej , szybciej , więcej ! .....kup , kup to czy tamto , szybciej , szybciej .

dla muzułmanów pośpiech to grzech , wynalazek szatana .My chcemy wszytko mieć , wszystkiego doświadczyć, świat jest wielki a więc śpieszmy się szybciej , szybciej , bo jeszcze świat ucieknie szybciej , szybciej , moi znajomi szczycili się fotografiami z wielu zakątków Europy i świata.... aż w końcu przyłapałem ich na tym ,że ...nie potrafili uporządkować fotografii..., za wiele wrażeń a mózg człowieka jeden....

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jeśli np. przez bity rok spożywa się dobrej klasy szynkę , załóżmy że codziennie , to jakąż atrakcją będzie dla niego "szynka świąteczna ?czym różni się potrawa świąteczna od tej nieświątecznej [ no...piszę trochę o sobie ]
Onego czasu "byczyłem się " na koszt firmy w drogiej restauracji , ktoś w lokalu szepnął mi ,że dwa stoliki dalej siedzi ktoś tak znaczący że ho, ho ! widzę jegomościa który z obojętną miną grzebie sztućcami w ...no, coś tam po francusku , z miną tak obojętną jak rencista nad miską owsianki , szczęśliwy ? nie wygląda....

Eh! kiedyś pomagałem bratu w przeprowadzce , nosiło się ileś tam razy meble i różne klamoty z trzeciego piętra na ciężarówkę , ale potem ....potem bratowa uraczyła nas michą naleśników ? ależ skąd, to były "tylko naleśniki " ?to było królewskie danie ! królewska uczta popita szklanką domowego wina które smakowało jak nektar ,wątpię aby ten jegomość zaznał takiego uczucia , zresztą ... jak się zorientowałem to te wszystkie albo prawie wszystkie przysmaki śródziemnomorskiej kuchni to w gruncie rzeczy potrawy ludzi ubogich .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wycieczka do grodu Kraka , co ja z niej pamiętam ?

- proszę wycieczki ! oto przed nami sukiennice , proszę wycieczki oto obiekt taki to a taki ! ja niewiele ogarnąłem , zbyt wiele bodźców w krótkim czasie , mądrzej zrobił chyba znajomy który po prostu odszedł na bok , zakosztował atmosfery miasta, zobaczył to co chciał i ...zjadł to co chciał , on z tej wycieczki wyniósł chyba najwięcej choć niby zobaczył mniej ,paradoks ? lepiej objąć percepcją kilka rzeczy dobrych niz tuzin niby dobrych ale skondensowanych , nie do ogarnięcia w MAŁEJ JEDNOSTCE CZASU .Życie ludzkie jest krótkie , nie można go mitrężyć na "mleko skondensowane "

Ponoć ci, którzy rekrutują kandydatki na modelki patrzą na dziewczyny jak marzenie z niejakim znużeniem , nie potrafią sobie ułożyć życia osobistego ,ponoć bywa i tak [ powtarzam za prasą kolorową } wielu z nich kończy jako homoseksualiści.

Dwa lata temu p. Kamil Stoch jako pierwszy Polak zdobył dwa złote medale olimpijskie na jednej olimpiadzie , po dwóch tygodniach przestano o tym w ogóle mówić , jesteśmy zblazowani ?

trochę , ale pamiętajmy Wojciech Fortuna zdobył złoty medal w Sapporo jak jeden z 37 laureatów , dzisiaj p. Stoch dwa z pośród 96 a więc procentowo jest to zdobycz mniejsza ....przestałem się już orientować w ilości dyscyplin , można oglądać jedną olimpiadę i nie znać tego co podnieca i bulwersuje innych na tej samej imprezie ale... na innym kanale , jakaś jazda po muldach , wyścigi w łyżwiarskie na małym okręgu , skoki na nartach kobiet i takiż maraton , boks kobiet , przestałem to ogarniać , to powyżej mojej percepcji , to także powyżej możliwości percepcji ludzi młodych [ wiem ,rozmawiałem ] dzisiaj jeden medal to nic , dwa- też niewiele ,żeby być zauważonym potrzeba 5-7 , w przyszłości dla ułatwienia może będą ilość medali przeliczać w kilogramach ...

Co to jest ? to jest NADMIAR WRAŻEŃ PRZY WCIĄŻ TYM SAMYM ORGANIZMIE LUDZKIM ,kiedyś była taka karykatura A. Hitlera , oto mały człowiek pochyla się nad globusem i usiłuje go połknąć mając zdecydowanie za małą jamę ustną i taki jest wsp. świat usiłuje więcej spożyć , zobaczyć , doświadczyć niż pozwala mu na to ilość impulsów nerwowych , miliarder jest w stanie spożyć mniej więcej tyle samo pokarmów co biedny , przy czym w jego wypadku łączy się to z niebezpieczeństwem otyłości , nie jest w stanie mieć więcej żon i kochanek niż robotnik ,a jeżeli będzie miał to skończy jako ...znerwicowany impotent .

Nabal miał trzy tysiące owiec , był występny i okrutny , jedno jakoś idzie w parze z drugim....w innym fragmencie ST myśl tego rodzaju człowieka została skrótowo opisana słowami "mówi glupi w sercu swoim ...."

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Bo ja chciałem wystąpić w obronie tych uczonych w piśmie , tak faryzeuszy których tak mocno"zglebił " Chrystus , tak nisko upadliśmy ,że nawet oni wydają się być oazą pobożności w dzisiejszych czasach .

Czemu miało służyć ich prawo , no...myślę ,że głównie im samym [ dzisiejsze traktaty teologiczne chyba tez służą dobremu samopoczuciu autorów wiem ...bo nie widzę ich społecznego zastosowania "na ulicy "] , ale przy okazji zrobili owi faryzeusze kawał dobrej roboty , UREGULOWALI życie społeczne ,po części, bo przecież nie całkowicie ale w jakiejś cząstce ze stylem zgodnym z zamierzeniami Stwórcy ,kto może więcej wiedzieć o człowieku niż Stwórca ?w każdym razie znajomy który był w Izraelu twierdzi ,że życie w osiedlach ortodoksyjnych Zydow toczy sie jakby inaczej , jakby wolniej , jest czas na prace modlitwę , rodzinę WSZYSTKO JEST POUKŁADANE ,

Oto szabas był obwarowany tyloma zaleceniami ,że musiał być w Izraelu rozdział pomiędzy świętem a postem , święto było czymś wyjątkowym , nie znam Izraela ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić aby te dwa pojęcia mylono , u nas tak , przecież nie minęło jeszcze kilku tygodni od Wszystkich Świętych a w TV już huczy od reklam mających w tle "Mikołajów ", świąteczne lamety , dzwoneczki.... a co będzie jeśli już będzie wigilia ? ....nic... żadna różnica , tam reklamy i błyskotki , myli się już wszystko Jingle Bell ,karp po żydowsku , Halloween ,ryba po grecku ,zajączek wielkanocny , mazurek ,walentynkowe czekoladki , orzeł z czekolady jeden bezmyślny wir który nie pozwala myśleć , czuć , wspominać .... i uporządkować życie ,sumienie , odnowić kontakty , KTO NAM ZABRAŁ CZAS ? czas na życie. Jak widzę kopertę z adresem operatora kablówki to ju z z nawyku zadaję sobie pytanie jakąż to nową "rewelacyjną" ofertę ona zawiera ,...i w jaki sposób znowu chcą mnie podejść , w jaki sposób wyciągnąć parę groszy więcej...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Prorok Amos pisał o chciwcach "przebierających nogami " aby już nadeszła ta chwila kiedy już minie czas świąt , wtedy będą na nowo pławić się w interesach ale ...nikt z naszych teologów nie zauważył ,że jednak NIE ODWAŻYLI SIĘ OWI LUDZIE O PODŁEJ KONDYCJI MORALNEJ NA PROFANOWANIE , KALANIE ŚWIĄT , jak to jest ,że ja nie-teolog to widzę a ci dyplomowani nie zauważają ? Na ich miejscu tak bardzo nie "najeżdżałbym "na faryzeuszy, bo po zweryfikowaniu owoców ich pracy [ metoda Chrystusa ] okazać się może ,ze owi faryzeusze osiągnęli jednak więcej...niż współcześni pasterze.

Jestem z tego pokolenia które wie CO TO JEST RADOSNE OCZEKIWANIE , celebrowanie , oto w kącie podwórka stała i czekała na wniesienie do domu "panna zielona " , patrzyliśmy na nią z noskami przylepionymi do szyby ,kiedy ojciec ją już wniósł cały dom był ogarnięty zapachem świerku [ na religię było jeszcze za wcześnie] jak tak wspominam to...moje święta były radośniejsze niż u teraźniejszych dzieci choć... zdecydowanie uboższe ,a czyż pasterze byli bogaczami ? niekiedy samo oczekiwanie było radośniejsze niż późniejszy tydzień pomiędzy świętami a Nowym Rokiem , my teraz nie potrafimy czekać, tęsknić.... przydaliby się jednak tacy faryzeusze, oj ,przydali .

Ile to wrażeń związanych z "zimowymi świętami "ma do zaoferowania świat ...nie wiem , wiem ,że jest to oferta przerastająca możliwości nie tylko pojedynczego człowieka ale nawet całych społeczeństw , dlatego święta już nie jednoczą....ani rodziny , ani społeczeństw ,już nie , twórca podziałów tryumfuje .

Jedność wigilijna to wielu przy JEDNYM STOLE , wielu którzy maja JEDEN światopogląd , mają WSPÓLNE problemy , WSPÓLNE tematy bo są JEDNOŚCIĄ , nawet wtedy kiedy jest biednie , nawet kiedy są problemy ...no, może właśnie wtedy bardziej można BYĆ JEDNOŚCIĄ bo kościół jest [ ?} no ...powinien być jednością.....już sama plastyka wymusza jedność , w naszym klimacie owo światełko świecy w wiejskiej chacie , proste potrawy , moc ciepła rodzinnego ,łączy bardziej niż "ura - bura" na "Seszelach " Jest czas aby ...spojrzeć w oczy , przypomnieć sobie o tych którzy z nami jeszcze nie tak dawno siedzieli , łamali się z nami opłatkiem [ tak , myślę tez o utworach podkrakowskiego muzyka ] nawet bydłu wieśniacy z prostoduszna naiwnością przynosili opłatek , to jest nasze "polskie narodowe familijne Zen"

kto je niszczy ? kto tego broni ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Seszele dają słońce i plażę , dobrej klasy hotel , gorące dziewczyny i ...po cóż ateiście więcej ? , nie musi tak być , ale może tak być, ot rachunek prawdopodobieństwa ,. ot co.Po prostu inna jest natura tych świąt, zdaje się ,że mylimy pojęcia , Boże Narodzenie to są święta delikatne , intymne a my chcemy wszystko robić "z przytupem " z fajerwerkami "to wbrew naturze....to grzech budzić śpiące niemowlę.... , faryzusze [ jacy byli tacy byli ] ale zdaje się ,że to rozumieli , to ,ze święto boga Jahwe to nie pogańskie bachanalia.

Nie łudźmy się , szatan "rozdrobni" te święta , bo ot przy stole wśród WIELU , będzie WIELE tematów ,będzie wiele potraw ale nie będzie za wiele radości ,każdy będzie miał swój "kanał " , wśród WIELU wrażeń zabraknie JEDNEGO które daje ...co ? szczęście Ciszy , ciszy która słyszy głos tego zza stołu , potrafi objąć .... zrozumieć , my chcemy WSZYSTKO mieć , WSZYSTKO zjeść , WSZYSTKO przeżyć, błyszczeć jak choinkowa lameta itd. ileż to razy po podzieleniu się opłatkiem następują rozmowy o ...interesach ... kto chce mieć WSZYSTKO TEN NIE MA NICZEGO ! w restauracji tez można mówić o interesach
az w końcu znudzony wnuczek wyciągnie z kieszeni smartfona.... cóż jaki post takie święta . Nie potrafimy pościć nie potrafimy też świętować .

Czy my potrafimy mówić o czymś innym niż o polityce i interesach ? czy może się obejść bez wyrzucania z siebie urazów ? nie możemy ...my żyjemy w innym świecie ,a któz ten swiat tak zorganizował...ano obcy , faryzeusze od razu wyłowiliby ową "nie koszerność ", obcość .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Słyszałem ,że koniec ramadanu muzułmanie obchodzą z wyjątkową radością , ale czy kto widział w okresie postu wyznawcę Allaha w dzień , w restauracji ? ... w czasie zakazanym hucznych zabaw nie urządzać ... kto tego pilnuje ? kto o tym mówi ? jacy słudzy świątyni ? a co to jest czas zakazany ?a co zrobić z tymi prostymi , na poły ateizowanymi ludźmi ? zabrać im prawo a dać "serce " to tak jakby przyzwolić grzech ...któż bowiem udowodni ,ze grzesznikowi serce nie przyzwoliło na takie a nie inne postępowanie ? a prawo ? no tak z tym już trudniej .... więc ułatwiono grzesznikom "drogę do nieba " bardzo wygodną , ale czy to jest aby na pewno ta droga ?

Żeby przeczyć radość błogiej Ciszy trzeba się wyciszyć .... a co to jest ? to znaczy wyłączenie wszystkich kanałów sportowych czy tylko trzech ? a kto to ustali ? faryzeuszy już przecież nie ma ... zostaje jedynie serce ...po zawale, otłuszczone , niewiele powie , a pasterzy pilnujących porządku religijnego już nie ma , tak jak i "prawdziwych cyganów "a radość niech wybuchnie np. podczas śpiewania kolęd.

Ja rozumiem tych ateistów co wyjeżdżają na "Seszele " ja nie rozumiem ...kościoła , jedna ręką trzymającą mikrofon zdają się walczyć z pijaństwem a drugą podpisującą stosowne ustalenia znosi uświęcony tradycją post wigilijny , w imię czego ? jakiegoś przepisu ? jakiegoś papieru ? u mnie aksjologii by nie zaliczyli....uczyłem się w szkole świeckiej , powtarzam , faryzeusze do takiej profanacji , tak profanacji świąt rodzinnych by nie dopuścili .

To grzech ciężki, tak stwarzanie okazji do wypitki to grzech ciężki , oho ! znam ja rodaków , od "jednego małego" się zaczyna .... a potem ....
a poza tym to grzech przeciw Dekalogowi , jakąż to lekką ręką pozbywamy się tego co mamy najcenniejsze w tradycji narodowej , kto nie szanuje tradycji ojców nie szanuje własnych rodziców. W imię jedności Europy ? a ...kto im zabrania kopiować polską tradycję , no..niech się przyłączą , wszak to lepszy powinien uczyć gorszego , nie odwrotnie...

Faryzeusz parsknąłby śmiechem....

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ciekawe , temu przyspieszeniu nieomal " biegunce" tego awista kościół przeciwstawia coraz to bardziej skostniałą , utwardzoną liturgię .
Nie nie oglądam transmisji z Watykanu , to nie są pasterze ,to nie jest pasterka , inny temperament , to nie "krzesany to nie mazur to kontredans nobliwych postaci , u nas też różnie bywa ,
bywa i tak ,że organista unika tego śpiewu o np. pasterzach co to przybieżeli do Betlejem , cóż trzeba po prostu nauczyć się grać szybko .... niekiedy mam wrażenie ,ze jegomość kona przy tych organach .
Młody jesteś , tego nie zrozumiesz myśmy , to pokolenie , przychodziliśmy na pasterkę z wiary ?o...różnie to bywało , ale po to aby aby pośpiewać , RAZEM , nie zrozumiesz ....owo RAZEM ma swój społeczny i religijny i narodowy zarazem kontekst , nie zrozumiesz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 04 2016 11:43   
Forum

OK. PROŚCIEJ. Jaki jest najlepszy z możliwych skrót tego co napisałem ?
Duch jest ochoczy ale ciało słabe , mdłe , jeśli tak to MISTRZ KILKOMA SŁOWAMI POKAZAŁ NAM PROPORCJE W TRUDZIE EWANGELIZACJI, duch jest ochoczy ale przyjdzie do praktyki ... minęły uniesienia pielgrzymki Jana Pawła II i co zostało ? Nie ducha nam brak ale zdyscyplinowanego ciała . Jeśli tak ,to instytucja działa na "odwyrtkę " odwrotnie niż Pan , a teraz osobiście ....Ktoś jest jednak mądrzejszy...

Ile czasu trwało "urabianie" postaw ludzkich przez ST ? długo co ? w stosunku do NT przerażająco długo ..i dalej tego brak , wszyscy "umacniają ducha ": a zapominają ,że duch jest trwale związany z ciałem i gdzie pójdzie ciało tam i duch. Nie można powiedzieć o pięknej dziewczynie że ona jest porządna ale ciało źle się prowadzi , to absurd. Jeśli ktoś powie kapłan to rozumiem , jeśli ktoś powie "duszpasterz " to mimo woli rozdziela duszę i ciało .... czyli jest współpracownikiem śmierci , a cóż to jest śmierć jeśli nie ROZDZIELENIE ducha i ciała ?

K.k. jest jak uczeń któremu na wywiadówce zarzucono braki w nauce , jest dobrym humanistą ale kiepskim matematykiem , przyrzeka ,ze weźmie się do roboty po czym ...zamiast do np. za fizykę bierze się za studiowanie historii .Krócej nie potrafię.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 10 2016 14:27   
Forum

Jeszcze inaczej , wyobraź sobie szkołę , jest jej szefem dyrektor [ kiedyś wystarczał kierownik ] powinien objąć swoja percepcją wszystko , zarówno dydaktykę , kwestie personalne jak i sprawy gospodarcze szkoły , jeśli jednak na czele szkoły postawimy np. polonistę czy biologa bez bladego choćby pojęcia o administrowaniu obiektem ,będzie taka placówka popadać w ruinę .On może jedynie"oddać obcym w ajencję "instytucję sobie powierzoną .

I tak jest z kościołem , na jego czele stoją ludzie bez pojęcia o zarządzie całą dużą [ jeszcze ] masą wiernych , oni mogą zarządzać jedynie świątynią i ..niczym więcej.Oni potrafią odprawić mszę , itd... ale nie potrafią zarządzać masą kościoła .Stad te nieustanne apele do państwa jak to ono powinno ...robić to co do nich należy.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Trzymajmy się tej analogii, oddając w ajencję musi poczynić pewne koncesje na rzecz tych z którymi się umawia , np. nigdy nie powie sprzedawcy słodyczy na terenie szkoły ,że jego wyroby raczej nie służą zdrowiu dzieci , nie powie kioskarzowi z prasą który zajął część podwórka ,że jego towar bywa demoralizujący no..niech spróbuje , straci pieniądze i stanowisko.

Siłą rzeczy nauka w szkole musi być okrojona o takie elementy ...ubożeje zamiast rosnąc w siłę , ona jest "retuszowana " po to aby pokryć niezborność pomiędzy właściwym programem nauczania a rzeczywistością . I tak jest z kościołem , konia z rzędem, takiemu teologowi który by się pokusił o twarde wyliczenie z jakich to elementów nauki kościół zrezygnował na przestrzeni stuleci ,a tutaj przecież tkwi sedno ciągłego upadania instytucji.to jest....tabu. Spokojnie ,rewolucji w kościele nie będzie , no...może być rewolucja ale taka która ogarnie kościół , ale to jeszcze nie jest najgorsze może taki kościół umierać gdzieś na uboczu społeczeństwa ...kompletnie nie zauważony .
..
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Następna analogia , Taka szkoła zaczyna przypominać jarmark , dzieciska coraz bardziej zaczynają się interesować tym co mają zaoferowania sklepikarze a nie tym co powiedzą nauczyciele , tym bardziej ,że taka p"preparowana nauka " jest towarem wyjątkowo niechodliwym , znacznie większe zainteresowanie niż nauka kościoła wywołuje np.polityka czy wydarzenia sportowe , zainteresowanie od np wizyty papieskiej, Miłość i tolerancja { no , tolerancja ...czego ? ] dialog ze wszystkimi { wbrew Ewangelii !! ] stawia 'Chrystusa " w pozycji ...konkurenta Buddy i innych .Hare Krishna !

Największe kłamstwo kościoła nauczającego polega na tym ,że jak mówi "głosi Chrystusa " a tak naprawdę głosi " trochę Chrystusa " Na użytek pogan i ateuszy stworzona postać " fajnego faceta " co to kocha innych ,nie wtrąca się do polityki , rozmnaża chleb , chodzi po wodzie , kocha wszystkich i uzdrawia , taki bardzo dobry ...bioenergoterapeuta .... który nie wiadomo poco wdał się w polemikę ze światem , ale nic to teolodzy to naprawią !

...ale świat nie słucha takich " wyznawców Chrystusa preparowanego " i tutaj jest problem ... tutaj kończy się kościół a zaczyna skansen , rezerwat dla Indian.Rezerwat to takie miejsce na ziemi które zostało utworzone "aby coś się jednak uchowało " ot, przejadanie dorobku przodków.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Co powinie zrobić a takiej sytuacji ów nieszczęśnik nauczyciel który został dyrektorem ? albo ustąpić ze stanowiska , albo przyjąć pomoc ze strony np.komitetu rodzicielskiego gdzie przecież nie brak mądrych i wykształconych ludzi albo zacząć studiować wiedzę z zakresu zarządu firmy ... a jednak Stary Testament !!!

A jednak twarda to nauka ,zbyt twarda , wiesz Kto to powiedział , to już NT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 14 2016 12:24   
Forum

Nie ,to nie jet atak na Jana Pawła II [ jakże bym śmiał ] , podobnie jak w przypadku papieża który o aferze pedofilskiej w Irlandii dowiedział się z prasy Jan Paweł II był ofiarą wadliwego systemu obiegu inf. instytucji .

Ogłaszając rozpoczęcie "nowej ewangelizacji " założył ,że , FUNDAMENTY DO EWANGELIZACJI JUŻ ISTNIEJĄ .... jakże się mylił ,

Chrystus miał już przetartą , wyprostowana drogę , może inaczej, miał glebę przygotowaną pod zasiew Słowa .papież Jan Paweł II tego luksusu już nie miał , nawet nie wiedział ,że laicyzacja nie tylko zniszczyła credo , ale zniszczyła KULTUROWE PODSTAWY , FUNDAMENTY EWANGELIZACJI . W efekcie cala ta praca jego i innych jest bezsensowna , to jest jak stawianie ścian i dachu bez fundamentów .
Cóż papie odjechał , ucichły wiwaty ..została pustka i...zdjęcia .

ot, i cały sens mojej tutaj stukaniny. czy to jest takie trudne do zrozumienia ?ubliżyłbym Twojej inteligencji , więc dlaczego instytucja tego nie powie wprost ...o tym , o czym i tak już wszyscy już wiedzą , cóż to za "ciuciubabka z laikatem ? eh... ile to by rzeczy ułatwiło ! ano jest , takie mam wrażenie.... spętana strachem przed ...samym sobą .

...wśród przekleństwa od Boga czart panował śmierć i TRWOGA.... itd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 16 2016 12:20   
Forum

Bo widzisz gdyby tak dziennikarze którzy zawsze i wszędzie atakują kościół [ są tacy ]mieli wyższy iloraz inteligencji to umieliby zadać pytanie JAKIEMUKOLWIEK DOSTOJNIKOWI KOŚCIOŁA ....:
"Ekscelencjo to jak to jest a tą ewangelizacją Europy , kto w instytucji został za nią nagrodzony ? jakie postępy uczynniono ? "to co powie ? ...nic nie powie... bo oto człowiek który może rozprawiać o czymkolwiek innym niż SKUTECZNOŚĆ ewangelizacji ....nie ma nic do powiedzenia ...ma przy sobie bowiem "dowód osobisty Chrystusa "legitymację apostoła z której wynika ,ze po owocach ich poznacie...i to ma się nijak do insygniów władzy pasterskiej

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Ja ? ja reprezentuję kościół pod wezwaniem "Chrystusa tryumfującego "

oto mała dziecina narodzona w podłej miejscowości wstrząsnęła światem mocniej zin cesarze a Jej Słowo tryumfuje ... nad wszystkimi innymi którzy chcieliby ją zniszczyć wprost co widać było na przestrzeni wieków , ale oparło się skondensowanym atakom zawodowym retuszerom Biblii ... i to jest cud, tak ,ta jedna Książka tryumfuje nad armią zawodowych retuszerów Biblii tak , tych łamiących notorycznie drugie przykazanie Pana [ wersja Oryginalna Dekalogu ] i ona oparła się uczonym w piśmie ...cud

Chcesz sprawdzić ? zobacz to co się dzieje w Internecie , jeśli tylu jest zarejestrowanych wiernych to na stronach kościelnych powinno "kipieć", ateiści, dziennikarze powinni dzień zaczynać od przejrzenia tego co się dzieje u nas , ale tego nie robią ...bo po co ... o czym istotnym z punktu widzenia życia społecznego a co za tym idzie istotnego z punktu widzenia kościoła [ biorąc pod uwagę wielkość k.k. w Polsce ]mają do powiedzenia uczenie w piśmie ...nic .

Widzisz oni robili wszystko aby zakneblować Biblię kneblem swego wielosłowia , a zakneblowali ...samych siebie , cud ?
Cud , słyszę głosy ludzi prostych , takich co to nie czytali Biblii i kiedy wypowiadają się na tematy tyczące np. sprawiedliwości społecznej , to słyszę Jego Słowo powtarzane bezwiednie , wbrew instytucji , wbrew mediom , wbrew światu ....to ..."pasterze "...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 25 2016 14:39   
Forum

A czym jest nieustanne biadolenie jeśli nie oznaką słabości ducha ? Czy Wy narodowcy potraficie jedynie wskazywać to wszystko co inni Wam i całemu narodowi uczynili lekceważąc przy tym to co naród może uczynić ze samym sobą ...nie pytając nikogo o zdanie , o ...i tu się Wam dostanie... tylko niewolnik uważa siebie za nic ,za zero wszystko ,całą rzeczywistość uzależniając od obcych , wiem nigdy tego nie powiedzieliście ... ale tak się zachowujecie .

A czym jest ta całapotęga świata ekonomia media itd. jeśli nie iluzją wielkości ? Szef najwspanialszego państwa w historii świata Nabuchodonozor został upokorzony ,tak ,upokorzony poprzez sprowadzenie go do roli....zwierzęcia [Daniela 4].
wierzę w to ,że stoimy przed wydarzeniami bardzo gwaltownymi,to oczywiście eufemizm ale nawet gdyby nawet to nie nastąpilo to całe owo imperium Sorosów ,Gates'ów i innych "wisi na agrafkach " i lada chwila [ historyczna ] upadnie , nawet nie pod naciskiem Pana ale samo pod ciężaerem własnej niecnoty i właśnie wybujałej wielkości,

"...Wyniosłych złożył ztronu ,znikczemnił wielmoże....

bogaczów z torbą puścił i nędznie rozprószył..."

znasz to przecież ,no, to co, że wielkie zginie właśnie dlatego ,że zbyt wielkie aby dokonać zwrotu ,wiesz,iż po wielkim kataklizmie owe straszne dinozaury stanowiły karmę dla małych ssaków , na to się zanosi ..ale my jeszcze tego nie widzimy , no...nie chcemy widzieć.

A nie widzisz tego ,że Pan nas doświadcza , a dlaczego nie ? a wydarzenia aktualne jaką niosą dla nas naukę ? w jaką naszą narodową wadę uderzają ? moim zdaniem w lenistwo ducha , skłonność do budowania stereotypów.

Mosze z Kobrynia miał mówić ,że nie powinien czlowiek cierpiący mówić "źle mi " a jedynie gorzko mi "bo pośród lekarstw są także gorzkie trucizny...ktore leczą .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A można to zobaczyć...można pod warunkiem ,ze potrafi się obserwować ,wiesz niedawno ja urodzony łasuch i sybaryta wiedziony nostalgią kupiłem kartonik ptasiego mleczka jednej z firm...nazwa ta sama , etykieta też, ale smak...to przecież nie to samo jakieś barachło , ot woda z cukrem i parę składnikow smakowych i zagęszczającyh , trochę tłuszczy , polewa czekladowa [ też jakby gorszego sortu ] i to wszystko ,pudełko jakby trochę lżejsze nawet koło tego" prawdziwego "ptasiego mleczka nawet nie stało .Uważasz że to tylko pojedynczy przypadek ?

Spec od pralek doradził mi , abym nie kupował nowej pralki , zainstalował nowy programator i jeszcze "pochodzi" w każdym razie dłużej niż obecnie najnowsze...a gdzież jest mój komunistyczy "Polar " pracował więcej niż dwadzieścia pięć lat ! Owe wiekie koncerny produkują byle co , a więc nie takie znowu wielkie , trzymając się ST odkryte czolo Goliata już widzisz , jeśli masz w sobie ducha zwycięzcy to wykorzystasz ten słaby punkt i uderzysz...bo jeśli jedynie duszę niewolnika to ulegniesz ogromowi ciała Goliata i stali które je oplata, niewolnictwo zaczyna się w duszy ludzkiej...tak myślą Żydzi.Oni nie narzekaja tylko czekaja na okazję , my ...a i owszem lubimy pojojczyć .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Skąd to się wzięło ? ano z wybujałej wielkości , gdyby nagle Mars zostal skolonizowany ta samą ilością ludzi to owe wielkie koncerny są w stanie zaspokoić jego potrzeby bez ruszania się z Ziemi ... i tutaj jest miejsce dla ludzi myślących , takich jak Dawid , a dlaczego one takie wielkie ? komu to potrzebne ? tak myśli homo sapiens , zagoniony niewolnik uzna ,że jest to nieuchronna konieczność , obiektywne zjawisko na które "nie ma siły"...czyżby ? tym się różnimy...na niekorzyść

Mechanizm samozagłady jest jest prosty, po pierwsze wybujałe ambicje króli "papieru toaletowego " czy "cesarzy opon samochodowych "książąt pumpersów " których ambicje wykraczają daleko poza granice własnego regionu czy państwa , po drugie coraz to większa stopa wyzysku [stosunek zysku przedsiębiorstwa do płacy szeregowego pracownika ] stwarza sytuację w której "wyżyłowany" pracownik nie jest w stanie kupić porządnego produktu a więc trzeba obniżyc koszty towaru ...ale jak ?

Koncerny MUSZA CIĄGLE PRODUKOWAĆ I CIĄGLE SPRZEDAWAĆ bo wypadna z rynku więc siłą rzeczy musza to być towary nietrwałe .Szcztem cynizmu jest moim zdaniem obarczony przemysł farmaceutyczny , wile jest leków które łagodza skutkui chorób ale nie lecza ich do końca , tak aby klient byl juz trwale uzalezniony od dostawcy.

Dodaj do tego , obowiązkowe prowizje dla włascicieli akcji ,bajońskie wypłaty dla szefów zarządów , rozbudowaną administrację , to nieuchronne w przypadku organiznów panadpaństwowych , koszty marketingu przy coraz potężniejszych metodach walki rynkowej i masz ...to co kupisz jest wyrazem tendencji ,aby sprzedać byle co za niewiarygodnie duży zysk.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Trochę matematyki , hiperbola zbliża sie się do osi odciętych lub rzędnych ale nigdy ich nieosiągnie w życiu potocznych takich cudów nie ma , a jak może wyglądać takie przecięcie ?

Załóżmy ,że w państwie X takim jak Polska powstanie kilka zakładów zatrudniających powiedzmy20-30 ludzi które będą produkować powiedzmy pralki...takie proste bez tych elektronicznych "cóś tam "co nie wiadomo do czego potrzebne jest w pralce i będą to pralki trwałe na powiedzmy ćwierć wieku ,wtedy te wielkie giganty upadną , nie ,nie od razu ale za nim się to stanie będa tych małych szykanować , wpływać na administrację państwową aby im skomlikować żywot coraz to nowymi "usprawnieniami " które są "niezbędbe " podniosą ceny certyfikatów itd. ale nie zmieni to faktów ,ze ich produkt jest gorszy i czasem przegra , pytanie tylko kiedy to się stanie , nawet gdyb taka produkcja miała
zejść do gspodarczego podziemia , przegra już choćby dlatego ,że poważną część kosztów brutto zajmuje "przepchnięcie " wyrobu przez sieć reklam , obslugę marketingową , przekupywanie urzędników itd. przegra Goliat , ugnie się pod własnym ciężarem.wiesz moja lepsza połowa uswiadomiła mi ,ze taniej jest kupić dobre buty zimowe na kilka sezonów niż kupowac co roku tanie "bele co " Ta pozorna taniość to zwodnicza iluzja, ot, nabijanie kabzy już i tak zamożnym.

Tak masz rację , zniesienie granic to fragment gry rynkowej dużych molochów ekonomicznych , to narzędzie eksansji , gdbyby jednak powstało kilka takich firm ... to zobaczyłbyś jak takie granice bedą skwapliwie odbudowywane przez tych samych co te granice znosili... tak by postąpili Żydzi .Możliwe ,ze z czasem cudzoziemcy jeździliby do Poslaki aby wpisać się na listy oczekujących na porządny , trwały produkt .

Przemysł spożywczy jest tutaj bliżej upadku , moja lepsza połowa kupuje kiełbasę u znajomego wytwórcy , małego ,podmiejskiego , pani z naprzeciwka dostarcza mi wspaniale ciasto przekładane masą ...że eh ! ta pani miłoscią do swej pracy bije w łeb cała tą armię marketingowców , technologów ,inżynierów ...to jest coraz bliżej.Więcej takich pań i...zobaczysz panikę na Wall Street.Nie tacy oni wielcy...

Wiesz co najbardziej boli ? nasza głupota ! bo oto wmawia się nam postęp ekonomiczny , wmawia się nam ,że współczesny robotnik może za swą pracę kupić ileś tam kiełbasy więcej niż ongiś ,błąd , koszmarny błąd , gdyby dzisiaj chciał kupić tyle samo tego co jest kiełbasą a co kupował tamten robotnik to być może nie było by go na to stać .

Potęgi medialne ? a są takie , to są potęgi propagandowe ,nie informacyjne , jeden ze znanych dziennikarzy wyznał ,ze ludzie włączaja odbiorniki nie po to aby usłuszeć informacje obiektywne ale po to ,aby usłyszeć potwierdzenie swoich poglądów , można byc widzem powiedzmy TVN 24 i nie umieć się porozumieć z sąsiadem który akurat jest widzem "Trwam ",

ot postawa walk plemiennych to pochodna ostrych przedziałow klasowych ,tak klasowych ,wchodzimy w okres walk plemiennych które dzielą społeczeństwo, rodziny i ..kościół. Jakież to potęgi ? jakież to potęgi skoro jeden redmptorysta je deklasuje ? czym ?jedynie tym ,ze daje możliwość wypowiedzi tym którzy nie mieli tego głosu w tych "potęgach " nic więcej, to wystarczy ....

Opłaca sie np. zatrudnić dwóch adeptów sztuki dziennikarskiej niż jednego dobrego bo podobnie jak przemysł tutaj też wytwarza się "jazz dla mas " też byle co ,byle dużo i głośno .To zalążek upadku , zwróć uwagę na to ,ze w Stanach czy w Europie mamy ten sam model mediów które w zasadzie sa monopolistami , bo choć inaczej rejestrowane sa w ręku tych samych grup ideologicznych i co ?sądzac po efektach wyborów w Wlk. Brytanii , Polsace itd. niewiele to daje , owo "byle co" moimzdaniem dowód pogardy dla przecietnych obywateli zaczyna być traktowane owo medialne "byle co " symetrycznie...

Widzisz to , nagminne wpadanie sobie w słowo przez debatujących w TV posłów nie wynika wcale i ich braku ogłady ani tępoty , oni muszą w ograniczonym czasie wydukać swoja wyuczoną i zadana kwestię nie oglądając się na to ...że niekiedy mówią nie na temat , muszą się "wcisnąć w szkło" w rynek bo inaczej nie wykonają zadania tego który im taką "sprzedaż medialną" zlecił , to mechanjzm rynkowy , żaden inny.Widzisz bardzej opłaca się zatrudnić posłusznego i walecznego posła bardziej niż tego myślącego ...tak działa rynek.

Znowu wracam do wywiadu ze znanym dziennikarzem , stacje TV wcale nie są zainteresowane "wylewaniem oliwy " na wzburzone fale napięć społecznych ? otóz nie , najchętnej byliby [ w duchu } zachwyceni sytuacją w której któryś z parlamentarzystów potraktowałby oponenta prawym sierpowym , toż to bylby news ! ot rynek , powiedziane było ,że nie można służyć Bogu i mamonie , ot i cały sens.

A owe potęgi finasowe ? toż to iluzja , jeden wirus , jedno tąpniećie na giełdzie i ...nie ma pięniedzy , pieniędzy ? to impulsy , całe to owo towarzystwo maklerów i ich mocodawców przypomina troche chłoptasi zanurzonych po krańce umysłu w grach komputerowych , tworzą coraż to większą ilość impulsów i ...nastąpi [ kiedyś musi ] moment w którym ujrzymy ich we własciwych miejscu ...bo teraz widzimy "tytanów " a w rzeczywistości to jedynie giełdowi gracze, producenci np. sprzętu komputerowego mający pretensje do władzy nad światem ...ot,to tak jakbyś powierzył np. zarząd dużego miasta komuś kto zna się jedynie na handlu używaną odzieżą ,taki sam efekt , wiadomo ,że się nie zna .Wiadomo ,że prędzej czy poźniej wywoła panikę , zamierzoną sensację aby przykryć własny brak kompetencji i to widzisz teraz poprzez
szklane okienko , atmosfera się zagęszcza.

&&&&&&&&&&&&&&&&

To piszę teraz ,wyszedłem aby niesłuchać rozmów i sporów rodaków przy suto zastawionym stole , rzecież ci ludzie ..bredzą , są jakby sterowani , nie ptrafią dostrzec twardych faktów a zdominowani są przez błahostki, detale , nie potrafią ocenić i docenić wielkości faktów [ aksjolgia !]to co małe przysłania to co zasadnicze .Więcej tutaj uczuć niz myślenia .

A Wam Narodowcom polecam
dwa aforyzmy pochodzace z tego obszaru geograficznego.

Wg.Chanocha z Aleksandrowa prawdziwe wygnanie Izraela w Egipcie polegało na tym ,iż NAUCZYŁ SIĘ je znosić [ to nie to samo co jojczyć ]

Drugi , mom zdaniem ważniejszy [Nahum]
Jest pewien rodzaj pobożności który jest swego rodzaju odzieżą , wierzch jest z pychy, podszewką ze złości a wszystko podszyte nicią smutku , jakież to polskie !

Iluż to narzekajacych na ustrój komunistyczny ,na komunistyczne krzywdy robotnicze kiedy już przystapiło do aparatu władzy postępowało tak samo a..może i gorzej ?

iluż to tych którzy z jakobińskim zacięciem piętnowało rozrzutność w dysponowaniu groszem publicznym dzisiaj czyni podobnie ? ile w tym tylko roku wyplacono nagród w niektórych ministerstwach ? 87 mln ? [ dane niepełne.... ]

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Na czym polega więc żydowska roztropność , ano na umiejętności odróżnienia swojego od obcego , wg. Szlomo z Karolina ktoś kto chce wyciągnąc człowieka z błota niech nie wyobraża sobie ,że może stać na górze i ograniczyć się do wyciągania Z GÓRY pomocnej dłoni , trzeba wejść na sam dół, chwycić go i RAZEM ze sobą wyciągnąć z błota , inaczej się nie da ...toż to NT.

Kto jest Twoim zdaniem bratem : kapłan , lewita czy Samarytanin ?

To krótko i po męsku ile masz w Polsce takich ludzi , takich ...jak Chrystus którzy byliby gotowi wejść do błota , bagna aby pomóc potrzebującemu ? mało co ?

wsród polityków chyba ich nie ma, wszyscy chcą "z góry " regulacjami prawnymi ,administracyjnie aby tylko uniknąć bezpośrednieg kontaktu z plebsem , aby tylko mieć żywopłot przed domem ,taki że ho , ho , aby nie widzieć , nie pomóc .

Żydzi cyniczni ? a ci co to usta mają pełne miłości a oczy zdają się niczego nie widzieć...w Imię Jezusa Chrystusa , moim zdaniem zwinnnili po stokroć bardziej.

Nie to nie prawda ,że oni ,Żydzi są aż tacy cyniczni , oni się.... długo uczyli.

Więc zapamiętaj : Chcesz suwerenności narodu ? szukaj nie tyle polityków ile takich co potrafią RAZEM ponosić trudy życia , razem tzn,...we wspólnocie interesów ,co ? że to nie miłość ? fakt ,nie, ale jaka to piękna gleba pod zasiew miłości ? nie nasienia Słowa nam brak ale żyznej gleby.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 26 2016 15:46   
Forum

Nie ,Europa jest słabsza niż sądzisz.
Owi przybysze mogą narobić sporo "bigosu" zmienić konfiguracje polityczne [ co już się dzieje] również i takiego ,że oto WYMUSZĄ na Europejczykach poszukiwania własnych korzeni.Europa jeszcze żyje iluzją wielkości,im , administracji brukselskiej i jej zapleczu ideologicznemu [" bracia w fartuszkach" ] wydaje się ,iż inne narody "padną na kolana " przed ich wspaniałością podczas gdy przybysze zainteresowani są przede wszystkim zasiłkiem socjalnym i ...niczym więcej .

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

A jednak mogą uderzyć w Europę i cały ten "fastrygowany świat "zachodniej cywiliacji potężniej niż bomba atomowa...nie , nie uchodźcy ...

Bomba atomowa to skutek tzw. reakcji łańcuchowej a to może się wydarzyć lada moment.. a może dziać się już teraz .Wystarczy wykupić tylko JEDEN średnej wielkości zakład produkujący np. samochody i jakiś zakład podobnej wielkości i z innej branży , powiedzmy produkujący telewizory i cichaczem wprowadzić na rynek trwałe, solidne towary, efekt ? konkurencja albo splajtuje [ mało będzie miała czasu na reakcję , raczej nie zdąży ]albo dostosuje się wypuszczając na rynej rzeczy podobnej trwałości .

Efekt :potężne tąpnięcie ,berobocie ,brak wpływów podatkowych co przy kuriozalnych przerostach w zatrudnieniu administracji, koniec końców cios w sektor bankowy...to może zadziałać jak...beczka prochu .Arabowie mogą wygrać wojnę bez wojny.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

A...co z kościołem ? jego już od dawna nie ma w życiu społecznym , znowu wychodzi na jaw lekceważenie ST, oto dalekie , arabskie echo , czym jest lud bez prawa i władzy ?
Wg. Mahometa potrzebna jest władza dobra lub zła , dobra będzie wprowadzać sprawiedliwość , zła przyniesie cierpienie ale i tak jest lepsza niż anarchia.

- co oznacza brak władzy ? zapytano Mahometa .
- Oznacza kłamstwo i zabijanie ...

No właśnie...czy my mamy w k.k. jakieś władze kościelne , nie chodzi mi o zarząd instytucją ale kościołem , czy mamy jedynie oratorów ?

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Pewnie, jakimś tam drobnym datkiem wesprę papieski fakultet teologiczny , zawsze lepiej jeśli jest niżby go nie było , ale dlaczego drobnym i z ciężkim sercem z mieszanymi uczuciami ano..dlatego ,ze poważna część wiedzy tam zdobywanej sprawia wrażenie absolutnie bezużytecznej .Oni nie powstrzymają laicyzacji czy islamizacji , nie są do tego przygotowani, zresztą... odnoszę wrażenie ,że jest to tabu , o tyle o ile zaraz by to implikowało pytania o winnych nieprzystosowania kościoła na te wyzwania.

Gdyby była taka możliwość to dałbym sporo pieniędzy na sprowadzenie do Polski tak jak ongiś kartuzów czy augustianów , tak sprowadziłbym np. hutterytów , a dlaczego ? bo oni wprawdzie koślawo ale nauczyliby katolików jak żyć wg. nauki Chrystusa w sercu ? nie ...w życiu bieżącym ...

Absolwenci seminariów mogą nauczyć jedynie tego jak ją rozważać , kontemplować co wydaje się w naszej sytuacji społecznej zajęciem absolutnie jałowym , nie trzeba sprawdzać , to widać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 02 2017 17:53   
Forum

BO TO NIE JEST KWESTIA KONSTYTUCJI , to nie jest kwestia prawa ,to kwestia obrony stanowisk i dochodów , gdyby tej ekipie o której rozmawiamy chodziło o szacunek do prawa, mordercy pani Brzeskiej dawno by już wisieli albo gnili w więzieniu,to jest rewolucja na nasze szczęście nie tak gwałtowna jak ta w Rosji czy Francji , ale rewolucja , procedury lub ich brak są tutaj sprawą propagandy.

A czy do podobnych starć dojdzie np.w...Izraelu ? nie , stawiam dolary przeciw orzechom ,że nie.

Tutaj muszę pochwalić instytucję , tak , ja ...za to ,że nie zabiera głosu , bo gdyby zabrała to po pierwsze naraziła by się na śmieszność wzywaniem do pokoju , bo oto napięcia społeczne wyrastały pod jej bokiem przy jej milczącej [ w zasadzie ] akceptacji .

Po drugie musiała bysię wytłumaczyć z tego jak wiele zapisów Biblii pod jej kuratelą nauczycielską jest w zasadzie nie znane , tak tych fragmentów które KONKRETNIE regulują zachowania społeczne , także te ekonomiczne .

Po trzecie musiała by instytucja k.k. złozyć hołd rabinom ,cadykom itd. za to ,że ich nauka tworzy wspólnotę kościoła , rzecz kosmicznie nieosiągalna dla katolików , tzn ...nie , u nas jest wspólnota , pewnie ,że jest ...ale kończy się kiedy pan kościelny zamknie drzwi świątyni. To właśnie poczucie wspólnoty interesów , tak brutalnie piszę wpólnoty interesów trzyma ten naród w jedności narodowo - religijnej jeszcze od czasów pustyni .Gdybyśmy byli Żydami ,problemy j/w były by mikroskopijne .

No dobrze, a co z miłością ,wiarą itp wartościami ? a...co jedno przeszkadza drugiemu ? przecież się wzajemnie nie wyklucza , ba, uzupełnia ,

bywa i tak,że Żyd całkowicie nie związany z synagogą [ są i tacy ] mimo woli jest wykonawcą kulturowym nauki judaistów ,

bywa i tak ,że głęboko wierzący katolik może przyczyniać się do nieszczęść innych ludzi i ojczyzny pracując sumiennie np. w wielkich korporacjach przez to ,iż w k.k. brakuje przełożenia nauki na język praktyki społecznej ,taki temat wogóle nie istnieje !

kto z hierarchów to zauważył ? no ...jedynie św. Jan Paweł II...inni wstydliwie milczą ...ciii ...tabu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 05 2017 11:52   
Forum

Cóż ,nie będę ukrywać ,że kraj europejski w którym populacja muzułmanów liczy powiedzmy 25% ogółu, stoi na progu islamizacji i to niezależnie od tego czy mamy do czynienia z k.k. czy kościołem reformowanym , bowiem mułłowie mają większą moc społeczną niz księża czy pastorowie .W zasadzie , można już się zastanawiać czy chrześcijaństwo jest jeszcze religią czy już jedynie wyznaniem.

---------------------------------------------
Wczoraj oglądałem zabawny program TV, w jednej ze stacji "proplatformerskich " wypowiadał się duchowny który wprost zarzucał kościołowi ,że wtrąca się do polityki ....[ które to przykazanie Dekalogu ? ] ale niech tam ...po czym , po takim wstępie jawnie , bez żenady stanął po stronie opozycji, co więcej ten ksiądz jest....pracownikiem naukowym ...eh !chciało by się powiedzieć ,jaka uczelnia taki naukowiec. Ale... no właśnie , gdyby w tej samej audycji uczestniczył np. znany redemptorysta to ...ze względów bezpieczeństwa należało by rozdzielić adwersarzy szybą pancerną...

-------------------------------------
Credo niby to samo ,więc skąd te rozbieżności ?
Znasz te słowa ,kamień odrzucony przez budujących został kamieniem węgielnym innej nowej świątyni , to oczywiście w innym kontekście , ale jaki element kościoła Piotra I Pawła ubył , skoro z dawnej jedności kościoła został praktycznie jedynie ...ołtarz ?

------------------------------------------

Nie można zjeść jabłko i mieć jabłko , to pewne , to przez analogię , nie mozna być "duszą towarzystwa" i unikać kontaktów towarzyskich nie można stać na uboczu spraw społecznych i byc znaczącym podniotem społecznym.Można przyjąc postawę unikania tarć społecznych przez wygłaszanie gładkich komunałów ale tam gdzie wymagana jest KONKRETNA POSTAWA wkracza się w strefę społecznego niebytu ,można stać w jednym rzędzie ...ze zbieraczami znaczków pocztowych , nikt ich nie będzie prześladował bo i za co , ale też nikt nie będzie ich słuchał bo i po co skoro poza poza frazesami nie mają niczego do powiedzenia.
-----------------------------
Chrystus miał przygotowaną drogę via ideologię i prawo [ św. Jan Chrzciciel i w ogóle cały ST ] chrzecijaństwo tego nie ma , społecznie rzecz ujmując komunały są bezużytecznie więc wypada się "przytulić " do ideologii ateistów ...bo...bo inną własną kościół nie dysponuje , własnym katolickim "Talmudem" tym bardziej ,więc intelektualnie musi "żyć na łaskawym chlebie ateistów " Jeśli ateistyczne ideologie się różnią to i ich głosiciele się różnią ..co widać i słychać i
można wyczuć. A jeśli pasterze idą w innych kierunkach to i owieczki też...
Starotestamentowi tych problemów nie mają...mają ideologię mają i prawo ...własne prawo, więc jeśli muzułmanie bedą już decydować o religijnej tożsamości Europy to siłą rzeczy z czasem "siłą ciążenia " ksiądz zmuszony będzie głosić to co głoszą mułłowie , "prorok Chrystus " ? właściwie dlaczego nie ? w końcu Jego Słowa to tez proroctwo ...
--------------------------------
A...jak to się ma do Żydów . Wiesz, Arabów w staropolskiej frazeologii nazywano ich Izmaelitami , tj. ludem który ma być utrapieniem Izraela , dlatego ja na miejscu Żydów z upadku chrzescijańtwa bym się nie cieszył...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 06 2017 19:34   
Forum

Daj spokój , nie kop leżącego ,p. Kijowski to już polityczny trup ,zostaw.A te dochody na tle innych są i tak bardzo, bardzo skromne.
Wszyscy jesteśmy tacy , ja Ty inni , tak zostaliśmy wychowani , taki będzie polityk , urzędnik , nauczyciel , lekarz jaki ksiądz i odwrotnie ksiądz już z mlekiem matki wysysa z tego społeczeństwa to co najgorsze ...ekonomiczną dzikość ...
Co ?że działacze publiczni powinni ... cóż sami ich wybieraliśmy... nie jest jeszcze najgorzej , wiesz ile to posiedzeń Sejmu w Rzplitej Szlacheckiej zostało zerwanych i to nie przez jakichś łachudrów ale przez ludzi z "rodowodem " , my jesteśmy tym samym narodem .
------------------------------------------------------------

Dlaczego to co piszę nie zagości na ustach księży ? przecież to oczywiste ,żadne rewelacje myślę ,ze gdyby mogli to by mówili lepiej niż ja ... ale nie mogą , nie przesadzam , nie mogą .

To już nie jest ST ale NT , pamiętasz oczywiście tą scenę ,Chrystus postawił sprawę " na ostrzu noża " i... uczniowie opuścili Jezusa , zostało z nim jedynie kilku uczniów dzisiejszego koscioła na to nie stać , gdyby taki ksiadz zdobył się na odwagę i to powiedział to ja piszę by to "trzęsienie ziemi " , jakiegoś tam stukacza można zignorować księdza już nie...
Jak to ? to przez tyle lat instytucja zniekształcała naukę Pana ? pomimo ostrzeżeń głosiła "Biblię na użytek wewnętrzny " KTO ZA TO ODPOWIADA ? to było by katharsis , bolesne katharsis i na zniesienie tego bólu instytucji nie stać , wiesz jak to by odbiło się na dochodach kurii ?

===============================================
Np dobrze ale istnieją wyjścia pośrednie, łagodne via zmiany strukturalne , ale na to ich też nie stać ...

--------------------------------------------

Zejdźmy z kurii , przejdźmy do modelowego przykładu aktualnie największej partii opozycyjnej , " na zdrowy chłoposki rozum " powinna przyczaić się i "punktować porażki aktulnie rzadzących ale tego ta partia już ,nie może , ten sam mechanizm .
Były jej szef "wyciął w pień " najbardziej błyskotliwe jednostki rękami " Grzegorza zniszczę cię " jego samego spacyfikował po czym obsadził swój dwór "najbardziej POSŁUSZNYMI osobnikami . Ot. carski pałac . problem w tym ,że tych posłusznych nie stać na coś innego niż wykonywanie poleceń mistrza a ten specjalizuje się głównie w wewnętrznych zagrywkach które osłabiają partię na zewnątrz , można im zlecić jedynie najmniej skomplikowane zajęcia , jakieś zadymy , wykrzykiwanie obelg pod adresem rządzących itd.

Nie może być inaczej , będą służyć jeśli są pieniądze ,zobaczysz przy końcu dziejów ups kadencji [ i ile nie pójdą po rozum do głowy ] cała ta konstrukcja zacznie się " sypać ",będą wzajemne oskarżenia , walki wewnętrzne o natężeniu większym niż te zewnętrzne ...

Jeśli instytucja k.k bedzie się chwiać będzie to samo ...to nie czary , to prawidłowość organizacyjna .

=============================
Początki naszego wieku , śp. prymas Glemp wzbudził żal za kapłanów którzy "powiesili sutannę na kołku " ...ale nie wzbudził żalu za warunki pracy stanowiące jako żywo powód do opuszczenia instytucji ZGODNIE Z WŁASNYM SUMIENIEM , ciekawe prawda ? czegoś takiego nie było ...

To nie jest prawda ,że kapłaństwo opuścili jedynie ci co rozminęli się z powołaniem ,alkoholicy , "babiarze i " i niezdyscyplinowani , wiem rozmawiałem...opuścili instytucję także ci którzy nie odnaleźli Chrystusa wenątrz kościoła ,zostałi instytucji jedynie posłuszni a ci niewiele potrafią...

A teraz napiszę coś co Cię pewnie oburzy, jeśli opuścili instytucję z powodu sumienia, jeśli Jahwe postawili wyżej biskupa to
...chwała im

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 07 2017 16:33   
Forum

Ależ to ten sam mechanizm , innych umiejętności wymaga zdobycie władzy a innych jej sprawowanie , to są mechanizmy identyczne .

Żeby zostać posłem musisz mieć ...silny głos ,umiejętność wzbudzania uczuć w tłumach [ można się tego nauczyć ]niezłą kondycje fizyczną i minimum pieniędzy na autokar z obsługą , głośniki , parę razy twarz kandydata musi "zaistnieć na szkle " i jak się nie zadziera z szefostwem partii...wystarczy.

Aby zostać biskupem [ to co piszę to intuicja , nie wiedza] wystarczy się "nie wychylać" trzeba umieć się przymilić infulatom , i wytrwale budować "'układy ". Skąd to wiem ?...obserwowałem nie biskupa ale jego otoczenie , tak , tak tych co za nim idą, toż to ...bezwolne kukiełki , widzę gesty , sposób poruszania się ...eh ,aktorstwo najczystszej wody , tylko kogo oni odgrywają ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Problem zaczyna się ,kiedy już jegomość zostanie posłem czy infułatem , tutaj już sztuka oratorska na nic...trzeba coś umieć , trzeba na czymś się znać . Tak bezmyślnie posła wyrzuconego z mównicy, jak to było ostatnio jeszcze niewidziałem , to nie jest efekt złej woli , to brak rutyny .No dobrze ale w końcu się jednak nauczy ale w wyniku następnych wyborów jego doświadczenie będzie bezużyteczne... tak czy inaczej nauczy się.

We wspólnocie kościoła jest chyba wygodniej , oto każdy kto spartolił robotę ,nie jest rozliczany za to ,że spartolił ale ,że ...postępował jak jego poprzednicy i to jest usprawiedliwienie !...a trafi się jakiś niepokorny " podpadziocha" w rodzaju ks. Natanka i imćpan jest bezradny ...umiejętność aktorska tutaj na nic , tutaj w grę wchodzi meritum zagadnień. NIe potrai tak jak Chrystus polemizować , ścinać jak mieczem argumenty oponenta bo... z biskupem nikt nie polemizuje , ucieknie jak p. marszałek Sejmu w uprawnienia do uciszania niewygodnych , ale sam problem przez to nie znika , owszem jest omawiany poza instytucją, poza Sejmem i jak już wypłynie...eh ! ośmieszy tak instytucję kościoła jak i parlament.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
A co to ma wspólnego z ST ? człowiek jest z natury istotą społeczną, w jakiejś wspólnocie egzystować musi ale...no właśnie w jakiej ? w przypadku Żydów jest to naród , religia u nas to drobne kamaryle żyjące kosztem narodu i ....kościoła .

Widzisz ,Żydzi maja w ręku fundamty wiary a my jej zwieńczenie, dach Biblii , na fundamentach można coś tam wybudować , jeśli to "coś " będzie złe można to "coś " zburzyć u nas z samego jedynie dachu można uczynić ...kurną chatę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 08 2017 15:28   
Forum

Tam... to jest w moim przypadku schadenfreude , nie chodzi mi oczywiście o ludzi ale o postawę ,Żydzi [ tak jak ich odbieram ] to "urodzeni " antychrześcijanie , wiem ,wiem przesadzam .

Otóż tez zajadły antykristianizm zaowocował ...rykoszetem , wiem ,że iluś tam ludzi narodowości żydowskiej już opuściła Francję albo nosi się z zamiarem jej opuszczenia, no dobrze ,a kto spowodował ten exodus przybyszy ze wschodu jeśli nie po części niektórzy przedstawiciele narodu Izraela ? [ np . G. Soros ]To się nazywa strzelić sobie gola samobójczego przez naród ktory sam o sobie myśli ,że jest najmądrzejszy .
----------------------------

Jest i "polski wątek " otóż naród wiedziony instynktem , tak instyntem dość sceptycznie zareagował na owa falę muzułmanów w Europie i perspektywy ich osiedlenia , ów instynkt przypuszczalnie uchronił nas przed tymi małymi nieszczęściami które były i tymi wielkimi które będą , jak to się ma do nauki niektórych infułatów ? cóż...mądrzy ci Polacy ...bo nie posłuchali ...to nie złośliwość to prawda , owieczki są mądrzejsze [ w tym przypadku ] niż pasterze

.Jeszcze jeden asumpt do tego aby zadania polityki zewnętrznej kościoła powierzać jednak laikatowi.Duchowieństwo jest zbyt hermetycznym środowiskiem oby ogarnąć sprawy sięgające dalej niż drzwi świątyni.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 14 2017 11:45   
Forum

Nie dadzą rady , duchowieństwo nie zjednoczy chrześcijanstwa ...to wynika z Biblii , tak [ !]

A/Uwaga metodologiczna : jeśli pękł gliniany dzbanek , a chcesz go na powrót skleić to musisz używa spoiwa W MIEJSCU PĘKNIĘCIA ,w żadnym innym , to niczego nie da .Rozbicie poglądów teologów byłó WTÓRNE w stosunku do rozbicia społecznego kościoła , handel odpustami , przymykanie oczu na krzywdy ludu to efekt wykształcenia się wramach kościoła warstwy która postanowiła na kościele zarabiać , superherezja głosząca pogląd ,że zbawienie może być osiągnięte na drodze wymiany towarowo - pieniężnej to efekt wtórny.

Wprawdzie kościoły łącznie z k.k. proceder handku odpustami potępiły ale...nie zlikwidowały nieprawidłowości [ grzech cudzy ]podobne procedery ułatwiające , duchowni całego świata "chcą trzymac kasę ", tutaj, jak dotąd jest to jedyny jak sukces ekumenizmu [Chrystus kasy nie trzymał ....]... i tutaj są zgodni ...nie usuną ,teolodzy wszystkich krajów łączcie się !

a ekumenizm jest jako się rzekło jest wtórna ofiarą .Ergo , dialog ekumeniczny jest smarowaniem skorup rzeczonego dzbanka w miejscu gdzie nie pękł w ogóle...lub pękniecia są wtórne.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

B/ Jaką moc dał Pan rodzajowi ludzkiemu ? ano, moc CZYNIENIA sobie ziemi poddaną ,Chrystus potwierdził , Jego uczniowie mieli CZYNIĆ rzeczy "nawet większe".

Natomiast nie dał [ i całe szczęście ] napisania "nowej Ewangelii " na co zdaje się jest skierowany główny wysiłek intelektualny instytucji wszystkich kościołów , pochodną tego stanu rzeczy jest usilna chęć "opchnięcia tego niechodliwego towaru " via ambomy...nie wychodzi , wszystkie te rozważania na temat wiary pisane przez ludzi z poważnymi tytułami w kategoriach społecznych zdają się być dziecięcą igraszką , autkiem chłopczyka , ładne ,ale kiedy już przyjdzie wybrać się w podróż nikt tym nie jedzie .

O metafizyce pisać nie bedę [ brrr..."giń przepadnij maro nieczysta" ] ale z czysto ludzkiego punktu widzenia jest i takie tłumaczenie , potwierdzone praktyką ,że w społecznym przekazie , marketingowym czy np.politycznym liczy się PROSTY PRZEKAZ ,

np "500+" z ostatnich wyborów wygrał bo był prosty , w religii jest tak samo, jakieś skomplikowane dywagacje tutaj na nic ale ...uczeni w piśmie inaczej nie potrafią , oni muszą komplikowac to co proste , taka ich " racja stanu " inaczej nie potrafią , bo kategoriach prostoty z Ewangelią nie maja szans....

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Ewangelizacja to życie kościoła prostych ludzi zgodne ze stylem określonym w Bibli , TO JEST ŚWIADECTWO KOŚCIOŁA , jeśli wierni nie żyją zgonie z wolą Pana a jedynie uczęszczają do świątyń [ choćby codziennie ] wtedy nie ma świadectwa kościoła ergo ...nie ma ewangelizacji...co widzisz.

Jak chcesz być złośliwy to zapytaj teologa jak powinno wygladać takie swiadectwo kościoła np. w kwestiach ekonomicznych , jakie rozwiązania kosciół proponuje [ tak jak kiedyś Mojżesz ]wtedy teolog ucieknie , bo on tylko o tym "co w sercu" to jest... " woda święcona" na złe duchy.

Czy w tym przypadku można obejśc się bez ST ? moim zdaniem nie ...co też widzisz.
Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 15 2017 13:38   
Forum

Nie wiem jak to będzie , bo i skąd , wiem ,że chrześcijanie będą stanowić jedność ....bo taka jest jego Wola i tyle , ale czy to będzie jedność w znaczeniu "urawniłowki teologicznej " ? nie sądzę, to mało prawdopodobne ale ...komu to potrzebne ? i do czego ?

Przecież i w czasach kiedy Mesjasz chodził po ziemi apostołowie też nie byli ze sobą zgodni w sprawie wiedzy o Bogu , no...jeśli taka wiedza istnieje .Wiem , jedynie to ,że bez jedności społecznej nie ma jedności teologicznej ,wiem ,że bez jedności społecznej ekumenizm jest czysta abstrakcyjna forma utopii , przecież jedność pogladów teologicznych już była ...i się rozwaliła , pękła pod naporem spraw społecznych .

Zresztą... co my tutaj o "dinozaurach "popatrzmy na k.k. w Polsce ,jedność credo istnieje a...kosciół się dzieli pomimo tego , jest jak ...jak ...małżeństwo które poległo w "sprawach pościelowych", niby jedna wiara a niechęć coraz większa , teraz wystarczyłby jeden "Luter" albo jakiś "teolog wyzwolenia" i będzie przykra niespodzainka , profesorowie teologii tutaj na nic .K.k w Polsce "pęka" nie " w sercu" ale w rzeczywistości materialnej , cielesnej , jak najbardziej cielesnej .

Dlatego też pozwalam sobie miemać ,ze kościół zjednoczy nie współczesny Tonasz z Akwinu ale współczesny Mojżesz , Mojżesz prawodawca który uładzi sprawy chrzescijaństwa nie tyle na salach wykładowych i bibliotekach, ale uładzi sprawy w Kościele . A to implikuje inne podejście do zagadnienia , małą wartość będą miały prace .... no..abstrakcyjne ,niesprawdzalne zdecydowanie większe te które DAJĄ SIĘ STOSOWAĆ W PRAKTYCE ŻYCIA WIERNYCH , już teraz należy takiej osoby wypatrywać jako tego, kto udźwignie ciężar odnowy koscioła po gwałtownych wydarzeniach jakich się spodziewam. To oznacza oczywiście oznacza przesunięcie centrum chrześcijaństwa do Polski , zostawmy Watykan ...już dość nagrzeszyli ,dajmy tym masonom odpocząć, niech sobie siedzą i oczekują na ...spotkanie ze swoim mistrzem

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 20 2017 17:12   
Forum

Cóż ,być może mam opinię antyklerykała ...ale tak nie jest .

Nie będę ukrywał ,że z sielankowego obrazu instytucji zostałem wyrwany dość wcześnie , jako młodzieniec , przez ogrodzenie mojego domu widziałem samotną lokatorkę z sąsiedztwa , systematycznie odwiedzał ją jegomość którego zdesperowany mąż pokazywał na fotografiach ... wtedy ten pan byl w sutannie. Na całe szczęście miałem dobrych rodziców , wychowawców " nie ksiądz cię będzie sądził ale Bóg "

Co cię nie zabije to cię wzmocni ? tak , od tamtego czasu zacząłem odrózniać sakrament kapłaństwa od instytucji , zacząłem rozumieć ,że ksiądz to nie to samo co święty ,że anioł to coś innego niz szatan ,że Biblia to w niektórych wypadkach coś absolutnie innego niż kaznodziejskie ble , ble. To ważna umiejętność , zwłaszcza wczasach kiedy spełniają się na naszych oczach przepowiednie ,które głoszą ,że kapłani będą mówić a wierni nie będą ich rozumieć .To bardzo ważne , magistra teologii można nie zrozumieć, genialną w swej prostocie Biblię zawsze , na człowieku można się zawieść , na Jahwe i Jego Słowie nigdy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&ś

A kościół ? kościół padł ofiarą miłości , tej grzesznej , pysznej , wyuzdanej i infantylnej głosi miłość ale zniekształconą , nieuporządkowaną .
Ad rem, zanim pojawił się się Odkupiciel Jahwe pokazał swe Sprawiedliwe oblicze wyklinając szatana i wypędzając człeka z raju , zanim pojawił się NT pojawił się ST, zanim napisany został Hymn do Miłości został spisany Dekalog , wielebni księża profesorowie zdaje się zatracili umiejętność posługiwania się boską kolejnością postępowania , tak, bywam wrednie złośliwy ale też irytujące są przypadki w którym taki człeczyna którego odarzono profesurą popełnia aż tak gruby błąd metody , żałosna persona , niezależnie od objętości wiedzy którą posiadł.

A efekty ? świat i kościół "ocieka miłością" końcu ..homoseksualiści tez głoszą miłość ...bez ograniczeń , owe katoliczki które uczestniczyły w "czarnych marszach " tez powołuja się na miłość ile jeszcze Takich "pikantnych owoców " nauki koscioła się doczekamy ?
To nie prawda ,że milość wybacza wszystko, nie każdy grzech zostanie wybaczony , tak mówił Chrystus , komu wierzyć ? co ? że księża wcale nie zaprzeczają ? fakt, ale "wygumkowując" określone fragmenty Biblii cenzurują Słowo , efekt ten sam.

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Krótki filmik na YT , ksiądz który otarł się o śmierć kliniczną doznał przerażajacej wizji sądu ...czekało go potępienie, czeluść , za co ? kogoś zamordował ? nie, ze względów koniunkturalnych nie mówil tego co powinien , chciał się przypodobać szefom , kolegom , młodzieży , chciał być "modny i nowoczesny " tak, podobał się wszystkim wszystkim tylko nie Panu ...
Nie wiem czy jest to filmik wiarygodny , nie sprawdzę bo i jak , wiem ,że jest zgodny ze Słowem , a czy nie wiadomo ,że prorok który nie mówi tego co mu nakazano podlega śmierci ? {Pwt.]
Szatan został ukarany bo wiedzial więcej o Bogu niż człowiek , a zatem kapłan może być ukarany srożej niż zwykły wierny bo ma świadomość swych czynów.

Odpuść im bo nie wiedzą co czynią ? a...odrotność ?...ukarz ich bo wiedzą co czynią , ok ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Piszę , bo ostaniej niedzieli poczułem się obrażony ...z ambony , kaznodzieja najwyraźniej chciał obrazić moją i słuchaczy inteligencję . W tym dniu p. Owsiak prowadził swoje dzieło życia , kaznodzieja oświadczył ,że jest taka opowiastka o tym ,że kiedy Pan wstępował w niebiosa archanioł Michał spytał Go o to ,co to tam na Ziemi się tak świeci , co to za światełka ? a Pan mial mu powiedzieć ,że to apostołowie których pozostawił , oni będą świecić jak te gwiazdeczki , zatem i my powinniśmy świecić jak te gwiazdeczki przykladem swego życia ....

nie to nie była msza dla dzieci tylko dla dorosłych ....

Bywają infantylne początki , nie każdy jest geniuszem ...ale czekałem na wypowiedź w temacie czym tak naprawdę różnić powinno się życie chrześcijan od pogan i ateuszy w zakresie obyczajowości czy np. ekonomii , czekałem na rozwinięcie tematu ,ale nic ...ciągle tylko te zdziecinniałe wywody "w ten deseń"

Fajna fucha , jak będzie wiosna to ani chybi to powie ,że powinniśmy być jak te kwiatki albo motylki , zachwycać świat swoim życiem , po co takiemu kaznodziei studia ...?

Człowiek ...w wieku mojego syna ...kiedy był młody.Kto go nauczył takich "hat tricków "?
Uczą na seminarium historii kościoła ? wydaje się ,że nie , albo jest ona na dramatycznynie niskim poziomie ,przecież takie "mówki do ludu " gawędy o niczym istotnym w okresie napięć społecznych spowodowały ,że nawet półpańszczyźniani chłopi w Rosji w 1917 roku porzucili swój infantylny kosciół .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A teraz NT w praktycznym wydaniu : skąd biorą swą siłę dysydenci kościoła ? Eliasz, Jeremiasz , Savonarola , Natanek , Rydzyk też był onego czasu quasi- dysydentem skad ta przewaga ducha na innymi "poprawnymi politycznie " kapłanani.
W przypowieści o talentach jest [ tak mi się wydaje ] tłumaczeniem ; gnuśnym i leniwym zostanie odjęta ich siła a wiernym , pracowitym przydana , stąd też taki dysydent choć bez insygniów gasi dostojeństwem swego kapłaństwa infułatów choćby najbardziej lśniących tytułami , gasi jak ...Chrystus .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Rydzyk zgarnął lepszą , wierną część kościoła , to pewne .Pozostali...będą się musieli trudzić swymi owocami pracy : homosksualistami ktorzy twierdzą "że to nie grzech " aborcjonistkami twierdzącymi ,że jak kobieta, to może zabić ,wyzyskiwaczami zatroskanymi o ...ludzką pomyślność ? skąd o procedury które miała zlamać partia rzadząca i to jest dla nich problem nr 1 ! ,kościól wyborczy kochają min . ci którzy uważają ,że jak coś w gazecie na zachodzie napisali o Polsce to jest prawda niepodważalna , choćby to zaprzeczało to oglądowi rzeczy , fajne środowisko kocha "Tygodnik Powszechny " Nie , nie jest prawdą ,że dzielę kościół , nie mam tej mocy ...on już jest podzielony.

Wiem , to polityka ...i tutaj Cię mam ,to moja prowokacja , a to polityka nie podlega ocenie ? Rzeczywiście nie ma kryterium oceny ?, jeśli powiesz takich kryterów nie ma , to zachęcam do lektury ST ... wiesz ile jest tego ? taki kaznodzieja miałby temat na cały rok o ile nie dłużej, więc co oni mi tutaj o...gwiazdkach , Eh ! dorośli mężczyźni .NIe stać ich na poważne tematy ? ...w takim razie księża owi nie zasługują na poważne traktowanie C.B.D.O.

Po prostu symetria ,

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 21 2017 12:35   
Forum

Eh ! Widzisz jak ksiadz już używa słowa miłość to niech mówi całym sobą , całym ciałem , każdym nerwem , jeśli nie , to lepiej by mu mówić o ...zgubnych skutkach alkoholizmu.Jeśli jego serce jest dalekie od wiernych , traktuje ich jako rynek zbytu usług liturgicznych niech nie mówi o miłości , bo samo słowo miłość straci na znaczeniu , będzie frazesem takim jak...- Kaśka i Janek poszli na zaplecze uprawiać miłość .

W sytuacji tak napiętej jak dzisiaj w Polsce niech nie używa słówa miłość , lepiej sprawiedliwość , taki np. Amos może śmiało być nazwany "pierwszym komunistą " Jeśli jest to kapłan o smętnym , nijakim obliczu niech w ogóle tego słowa nie używa .

Jak chcesz powiedzieć swej lubej "kocham Cię " kup kwiaty , pocałuj , przytul [ kolejność możesz zmienić ] BĄDŹ Z NIĄ BLISKO , ale na litość nie mów nic o miłości kiedy oczy masz wlepione w ekran na którym szaleją piłkarze z Ligi mistrzów .

Instytucja która "pasie samą siebie " [ Ezechiel ] a nadużywa słowa Miłość popełnia publiczne sepuku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 24 2017 12:27   
Forum

Tak wiem .Dożyłem szczęśliwych czasów w których to co przemyśłałem zaczyna mieć materialny, społeczny sens , Stary Testament musi wrócić jako podstawa , jądro myślowe , intektualne społeczeństwa , także katolickiego .

To co się dzieje teraz to po pierwsze powrót starotestamentowch proporcji ,dziś juz kapłani nie są jądrem czynnikiem modulujacym moralność społeczną , dziś tą role przejęły ...stronnictwa polityczne , dzisiaj rodziny sa podzielone , rozdyskkutowane na jaki temat ? czasy kard. Wyszyńskiego minęły , dzis odnsieniem moralnym jest polityka w której to ...instytucja nie istnieje. O. Rydzyk to nie instytucja ...chociaż sam w sobie jest instytucją .

Czyli co ? wracamy do czasów...Króla Dawida , to właśnie król decydował o tym co dobre i złe ,sprawiedliwie sądził , był zdolny do takiego kierowania narodem aby dawał świadectwo wiary tu i teraz , a nie kiedyś ..w procesach kanonizacyjnych .

Tylko taki przywódca państwowy i religijny zdolny jest do zjednoczenia chrześcijan , to właśnie laikat jest zdolny do zjednoczenia ,bo fakty społeczne są bezdyskusyjne , a nad poglądami , interpretacjami można dyskutować dowoli długo .Jeśli w Polsce udało by się wdrożyć chociaż część Biblii w postępowanie społeczne to kościół reformowany BĘDZIE MUSIAŁ poczynić znaczne ustępstwa w rozmowach ...aby nie zginąć . Tak wielka jest siła nauki społecznej Kościoła ...no tej stosowanej , rozważana jedynie jest bez sensu , nie ma racji bytu.Bo widzisz namaszczony król tak naprawdę pełni role przytwódcy koscioła a kapłani ...eh !

Niech pełnią w kościele rolę służby przyświątynnej, oni nie są zdolni intelektualnie podołać przywództwu kościoła ,na siostrzanej stronie lubiany przeze mnie ksiądz z troską pochyla się nad demoralizacją rodzin i ...proponuje cykl szkoleń , czyli co ? nie zauważa tego ,że rodzina jest atakowana ekonomicznie , medialnie w krajach zachodnich UE także prawnie a on ...chce wysłać prelegentów i uważa ..że to wystarczy, żeby tylko on jeden... księża uważają ,że wystarczy coś powiedzieć..i załatwione , to tragedia kościoła większa niż ...loże masońskie , właśnie to powykrzywiane , nielogiczne poglądy duchowieństwa ...które jest u władzy.
....a telodzy zaangażowani w ekumenizm niech sobie dyskutują nadal , to mi w niczym nie przeszkadza...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 27 2017 20:42   
Forum

Oczywiście gdzie dwóch się bije...tam kościół może skorzystać ...ale nie ten kosciół....
&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Najważniejszym słowem które okresla pozycję społeczną koscioła jest słowo "przy"
instytucja NIE POSIADA WŁASNEJ IDEOLOGII A CO ZA TYM IDZIE POLITYKI SPOŁECZNEJ, więc siłą rzeczy musi "przylepić się do któregoś ze stronnictw " jako aliant.Był okres "biskupów wyborczych " Tygodnika Powszechnego " ta formacja przechodzi już do lamusa ze względu min. na genderystyczne brewerie i na postawę obojętności na los wyzyskiwanych , to znaczy ...niby potępial wyzysk i np. homoseksualizm ale walczył absolutnie niebiblijnym w swym wyrazie "pluszowym mieczem słowa " jakby się bał posądzenia o "mowę nienawiści "rozumiesz wtedy ,że Biblia w oryginalnym brzmieniu jest dla tych kapłanów taką właśnie mową ! musieli przegrać .Cóż wart jest kapłan bez Biblii ?...nic ...ot, szaman. To tyle jak idzie o "kościół przy PO "

A...ten kościół "przyPisowski" niby bardziej zgodny w swych poglądach z Biblią ...no z częścią Biblii , ale pododnie j k.k.nie ma kadr " dołów " wielu ludzi zajmuje stanowiska bez potrzebnej wiedzy fachowej , co by jeszcze było zrozumiałe w warunkach rewolucji społecznej , tak rewolucji , wiem co piszę.
Więc to stronnictwo pociągnie ze sobą w kłopoty także formację o. Rydzyka , po pierwsze dlatego, że nie ma w sobie jakobińskiego surowego charakteru rewolucji , oto nuworysze zajmując stanowiska wcale nie zmiejszają księżycowych , absolutnie nie mających pokrycia w efektach pracy poborów , oni " też chcą się nachapać "a jako się rzekło kwalifikaje są mniejsze.Co będzie jak inflacja "zeżre " 500 + ? należało by wtedy zwrócić się o pomoc do szerokich mas narodu , wyzwolić inicjatywę , ale coś mi się wydaje ,że to nie nastąpi ,zarówno "solidaruchy " komuniści , PiS czy instytucja kościoła ufność swą pokłada w CENTRALIZACJI czy to państwowej czy tej kościelnej .Centraizacja to władza w ręku nielicznych a jeżeli władza to i pieniądze w reku nielicznych i NIEUCHRONNA KLANOWOŚĆ , oderwanie sie od podstaw nardu czy społeczeństwa.
Ten sam błąd popełnili komuniści po 1956 roku ,"solidarność " po 1989 czy ...instytucja kościoła w średniowieczu , będąc na fali poparcia społecznego zamknęli się w kaście chroniącej swe dochody i majątek przed pospólstwem [ celibat !], przed sprawiedliwym podziałem dóbr w ramach państwa czy koscioła, ciągle ten sam schemat !

Cóż , nie zamienia się brata , przyjaciela szczerego na złoto z Ofiru...
A jaki jest symptom rozkładu ? no...jak z rodziną która jest oddalona , spotykają się krewni po mieczu czy kądzieli na stypach czy weselach , stwerdzają ukradkiem " ale on się postarzał " ale już ich dzieci będą pytać "kto to jest , ten pan "
To nie ma nic wspólnego z cnotą czy grzesznością , cóz z tego że Robespierre żył jak asceta ale reprezentował klasę która żyła inaczej ,co z tego ,ze znałem osobiście porzadnych członkow PZPR [ byli i tacy ] skoro oglad całosci byl taki a nie inny , co z tego ,ze prezes PiS-u to człówiek być może skromny ale nie jest w stanie powstrzymac watahy chętnych na lukratywne stanowiska jakkolwiek by to budżetu nie uszczuplało , cóz ztego ,że byli i są niepazerni księża , znałem i znam osobiście , nie zmienia to wcale takiego a nie innego ogólnego obrazu .
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Biskupi są bezsilni , nie są głupi ale są besilni , nie mają kadr ... oni też.
Wyobrażasz sobie księdza który przez całe życie opowiadał o "aniołkach" albo jak to "Chrystus nas kocha " ktory zabiera ZDECYDOWANE STANOWISKO w sprawach społecznych ...no...skoro mówi ,że głosi Ewangelię wypadało by "co nieco" np. ....z listu św. Jakuba ...

ale nie...on tego nie zrobi , bo jeśli kościół reprezentujacy uboższa część społeczeństwa [ jakoś to tak jest ] kłuł w oczy ubogich szałowym samochodem to przeież choćby mu i biskup nakazał , nie zmieni nagle frontu....to wbrew naturze , wiec będzie ciągle o tych " aniołkach " o "Ewangelii ...po przeróbkach " ale nie o tym co mogło by mu przydać społeczny autorytet kościołowi.Innych kadr instytucja nie posiada , tylko takie dalekie od ludu , to jest tak jak w owej rodzinie , spotykaja się okazyjnie , coraz mniej maja ze soba wspólnego az w końcu przetsatja sie poznawać , tak skończył , tak , dobrze piszę , skończył kościół na zachodzie Europy, to co jest teraz to niedobitki ...pora na boskie karanie.
Bo jeśli kościół społecznie ma być "przy" to przy Jahwe i przy Jego Słowie nie inaczej , inaczej zginie [ piszę o instytucji ]
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
A ...Watykan ,Watykan już zginął chociaż tego jeszcze nie widać ,to ekstremalny przykład skutków centralizacji władzy, widzisz dotychczas wszystko rozmywało się w czasie , ale dzisiaj kiedy już zaczną się walki z muzułmanami [ nie wiem kiedy ale, to nieuniknione ]wierni przypomną sobie kto zachęcał do nieumiarkowanego , niekontrolowanego napływu przybyszy ze wschodu , tak zginie kościół " przy Brukseli " a kiedy się to zacznie...to gdyby nawet Watykan wyciągnął ręke po pomocną dłoń to pewnie uslyszy tą samą odpowiedź jaką usłyszał jeden z apostołów kiedy chciał zwrócić pieniądze kapłanom.

Nie darzę go sympatią , to chyba wyczuwasz, gość który nie zgina kolana przed cudownym wizerunkiem Syna i Matki , widomym znakiem Jego obecności na Ziemi , to czy on tam nosi tiarę czy infułę ...nie mam do niego szacunku , najwyżej politowanie ,a jeśli należy...wiesz gdzie , to z mocy prawa należy uznać ,że stanowisko papieża wakuje , tej sytuacji sława i honor nalezy się Zakonowi Kawalerów Maltańskich , to jednak jest jakiś Eliasz , Pan nie zostawi Kościoła bez proroków.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 05 2017 12:01   
Forum

A dlaczego nie ? koncepcja wg. której to właśnie Żydzi zjednoczą chrześcijańtwo jest ze społecznego puntu widzenia bardziej wiarygodna niż to ,że kościół zjednoczy się via teologiczne dysputy , widzisz chrześcijan może zjednoczyć jedynie ktoś silny, a ...kto jest silny ? nie ten który jest błyskotliwym wykładowcą, ale ten który posiada SIŁĘ SPOŁECZNĄ .

Otoczenie papieskie właśnie dostało przytyczka w nos ....jak małe szczenię , kiedy okazało się ,że potencjalne ustępstwa wobec luteran [ na marginesie wizyty w Szwecji ]doprowadzą raczej do marginaizacji instytucji niż podążania ludu bożego za tym pasterzem [ Bóg istnieje ! ] przywraca zdaje się ...otrzeźwienie .Jedność chrześcijan to jedność w Prawdzie , nie jedność w schlebianiu ludzkim słabościom.

Okazało się ,że kto nie włada nauką społeczną Kościoła , nie jest w stanie władać ...nawet instytucją , nawet tym nie ... i taki Rydzyk może w kategoriach politycznych "poklepać poufale po plecach " niejednego infułata " co ? że papież ....tak, on też , on też ma nad sobą bicz . nie tylko Boży ale społeczny .... i tylko to zdaje się trzymać ten kosciól w dyscyplinie ...chociażby była jedynie udawana .Widzisz dywagacje teologów to miauczenia kotka , nauka społeczna to ryk lwa o czym k.k. tak boleśnie się przekonywał wiele razy.

W tej chwili to raczej lud boży [ ten wierny ," mochery" ?] dyscyplinuje instytucję niż ona lud.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A dlaczego Żydzi mieliby działać na rzecz zjednoczenia chrześcijan ...no właśnie, dlaczego ? dla interesu , dla "handełesu" herezja ? można było rozbijać kościół dla interesów dlaczego nie można zjednoczyć ?

Teraz skup się :

SYJONIZM JAKO RUCH ŚWIATOWY MA SENS O ILE ISTNIEJE CHRZEŚCIJAŃSTWO , TAM GDZIE ZABRAKŁO CHRZEŚCIJAŃSTWA ZABRAKŁO I ŻYDÓW [ natychmast lub po pewnym czasie ] , owszem zostawały niedobitki , wyobrażasz sobie diasporę Żydowska w ...Chinach ,w Indiach [ tam też są kasty ] o Arabach nie piszę ...lepiej nie...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

To co widzisz teraz w Europie jest jednym z punktów kulminacyjnych nie tylko chrześcijan ale i judaizmu , owe "zabawy w Pana Boga " tworzenie jakichś wyimaginowanych masońsko społeczeństw pęka na Twoich oczach jak mydlana bańka , już sam fakt ,że wielu obywateli Francji narodowości żydowskiej opuszcza ten kraj lub nosi się z zamiarem jego opuszczenia [ czy tylko Francji ] dowodzi fiaska talmudowej nauki , owo zaciekłe i ...bezrozumne zwalczanie krystianizmu ugodziło lub ugodzi rykoszetem w syjonizm.Czasy dzisiejsze to cezura , wali się nie tylko swiat polityki [ nie po raz pierwszy ],ale wali się aparat pojęciowy syjonizmu , im wydało się ,że wystarczy wykończyć chrzescijaństwo siłą , podstępem innymi łotrostwami niegodnymi wyznawców Jahwe ..i co ..raj ?

Największa klęską syjonizmu jest porażka chrześcijaństwa , okazuje się ,że to system naczyń połączonych, a... przez Kogo ...no właśnie , przez KOGO.

Eh ...idioci ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A jak oni mogą zjednoczyć chrześcijan ?

mogą dokonać rzeczy na które k.k. nie stać ,oni mogą pokazać jego Sprawiedliwość w...np. ekonomii [ na tym się znają ] ...wystarczy , ludzie się będą garnąc do nich jak muchy do miodu [ patrz "Solidarność "], bo będą reprezentować Boga który zstąpił na ziemię z nieba , co tam z nieba nawet z podręczników akademickich , jakkolwiek takich cudów k.k. jak sam wiesz jeszcze nie odnotował.

Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 12 2017 14:23   
Forum

No cóż to może inaczej ,pamiętasz sprawę ks. Lemańskiego ? co mu zarzucano ? głoszenie herezji ? nie, niesposłuszeństwo biskupowi a to....nieposłuszeństwo w sprawie głoszenia prawdy czy nieprawdy ? kłopotliwe pytanie co ? o tym kuria milczała ...w ogóle żadnej weryfikacji prawdziwości , co chciano ukryć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Widzisz całe szczęście dla k.k. że jego wrogowie [ tak wrogowie ] slizgają się po powierzchni zdarzeń , i cóż tam znajdziesz w "NIE " trochę grzechów kapłańskich , wiele złości , nienawiści , tym kościoła nie zniszczą .Ci co wierzą wierzyć będą dalej , grzech upadłego księdza nie jest większy od grzechu upadłego anioła , a ci co znajdują w takich tekstach usprawiedliwienie dla własnego zaprzaństwa i tak będa mieli pretekst dla własnej niecnoty , zawsze go znajdą .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Na czym jednak polega niebezpieczeństwo że strony ks. Natanka czy Lemańskiego , czy augustianina M. Lutra ? ono jest po stokroć większe , oni udowadniają ,że" wierchuszka" nie służy Kościołowi tyko samej sobie ...a to co innnego .[ Ezechiel ]
Widzisz moja stukanina może zniknąć , ale to co ludzie mówią nie zniknie , statystyka Mój Drogi , statystyka ,wykruszają się ci których jedynie tradycja trzymała przy kościele , przy instytucji, ci którzy chodzili do koscioła " bo tak mama robiła " zostają ci którzy aby uwierzyć potrzebują OPOKI dla swego światopoglądu , teologiczn papka wygłaszana z ambon jest bezużyteczna, z Biblią nie mają szans , ta zaś jest poznawana raczej prywatnie ...poza instytucją , ale to jest nienaturalne , to wybryk natury.Oto KRUSZEJĄ WIĘZI SPOŁECZNE KOŚCIOŁA , no poza święceniem pokarmów i kolędami .Co jest najgrożniejsze dla instytucji ? ano nie herezja ale wykazanie ,że to wszystko co dzialo się przed Lutrem , przed rewolucją francuska czy rosyjską NIE JEST PRZYPADKIEM ,że instytucja ma w sobie elementy antyewangelii , wystarczy...

Popatrz , kościół zapewnia ,że nie potrzebuje żadnych przywiliejów , że pragnie jedynie swobody w głoszeniu Ewangelii i co ? ponosi klęski właśnie tam i wtedy kiedy właśnie posiada taka swobodę , a rozwija się kiedy właśnie swobody nie ma , ...to udowodnione ....jak to wytłumaczysz ?

Teraz skup się : wystarczy jeden ośrodek który sięgnie po Bibię I ZACZNIE REALIZOWAĆ TO CO TAM NAPISANE ...i po instytucji , chcesz przykładów ? popatrz na muzułmanów , oni po prostu realizują to w co wierzą , tylko tyle !

Kościół reformowany utworzył się w jakiejś części na herezji ...ale STOSOWANEJ herezji .

Kto Ci powiedział ,ze ci którzy chcą śmierci instytucji nie sięgną po Bibię , Biblię ... jako najmocniejszy oręż w walce z uczonymi w pismie ?

A kto może wygrać z Biblią ...? nikt.
Dlatego śmiem suponować ,że ....tak się może stać , i mogą to zrobić Żydzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości