Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 luty 18 2017 14:13   
Forum

Status: offline

Masz ci los , co zrobiłbym gdybym był papieżem ? ok.

1 .Wezwałbym kardynałów "na dywanik ", i PRZYKAZAŁ , WYDAŁ POLECENIE SŁUŻBOWE aby a w ciągu roku załatwili problem uczestnictwa katolików w procesach sądowych przed sądami państwowymi , tak aby k.k .nie emanował publiczną obrazą Pana , zgorszeniem , jak to się dzieje za pontyfikatu papieża Franciszka [i poprzedników...] tak, dać zadość słowom św. Pawła [ Rz.]

A jeśli by to polecenia zaczęli sabotować...no cóż znalazłbym im mniej stresujące zajęcie. jak myślisz , jakie to by miało skutki ewangelizacyjne ? już samo to , to jedno pociągnięcie jest więcej warte i...dłużej komentowane niż wszystkie jego rozważania w przeciągu kilku lat ...to jest sposób myślenia starotestamentowych . Tylko czy on, papież rzeczywiście jest zainteresowany ewangelizacją czy intreresuje go jedynie "ewangelizacja po swojemu "

Co ? że koledzy ? a ....to , a to nie wiesz ,ze kto kocha matkę , córkę czy kolegę z kurii bardziej niż Chrystusa to nie jest Go godzien ? papież potępiony ? a...dlaczego nie ? a to nie wiesz,ze Jahwe nie ma wzgledu na osobę ?

Gdybym szefem diecezji zrobiłbym to samo, byłbym sławniejszy ...od papieża a z czasem silniejszy, tak silniejszy od wszystkich innych kolegów w biskupstwie .Kto mi zabroni poważnie stosować Pismo św. ?

polemiści w ramach EP ? tam... spytałbym ich kiedy się z tego spowiadali ...tak to grzech i ciężki , sianie zgorszenia to super ciężki grzech , siać można też milcząca akceptacją [ jak instytucja ] , myślę że polemiści uciekną , taka jest Siła Pisma , taka jest Siła Pana ...
Nikt nie stawi oporu Bogu chyba że.... instytucja ... ale czy to nie jest powód , mocny powód aby wypowiedzieć jej posłuszeństwo [ św. Michał Archanioł ] Tak , tak Lucyper to też była instytucja .

2. Dałbym WSZYSTKIM członkom lóż masońskich miesiąc czasu na ujawnienie się ,publiczne zobowiązanie o służenia stosowną informacją papieżowi i osobom upoważnionym i publiczne przeprosiny wiernych , jeśli nie ...to po miesiącu musieliby szukać sobie innego miejsca zatrudnienia ...

Co? że okrutne ? gdybyś miał jakiś wehikuł czasu... i postawiłbyś na miejscu papieża Dawida to wtedy uznałbyś ,że jest to wyjście bardzo , bardzo łagodne...wiesz co to była gehenna ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Św. Michał Archanioł się nie wahał ,Dawid się nie wahał , dlatego zostali wywyższeni , Saulowi zabrakło zdecydowania ...przegrał , arcykapłan Helli też...

Jakimi słowami ze ST kierował się Mesjasz wyrzucając BRUTALNIE przekupniów ze świątyni ?ale...przekupień to jeszcze nie zdrajca , jak postąpiłby ze zdeklarowanymi wrogami Jahwe w świątyni ?

Jeśli Biblia to Słowo Pana do rodzaju ludzkiego , to czy papież Go słucha ? a jeśli nie słucha to jak ja , ty mamy być posluszni komuś kto nie słucha Boga ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oho ! wiem co napiszesz , że sytuacja jest taka ,ze papież tak naprawdę jest osaczony przez współpracowników [ o ile nie jest członkiem tych samych grup ] może się powtórzyć sytuacja z kradzieżą osobistej korespondencji B16 a może i gorzej ....a jakiż to problem ?

Jeśli mamy do czynienia ze sługami szatana którzy onego czasu dokonali w Watykanie "Intronizacji " [ Watykan nie zaprzecza ]to jakie może mieć wątpliwości i rozterki człowiek slużący Jahwe ...nawet gdyby miał stanąć oko w oko z Goliatem ?

Starotestamentowi władcy z takimś probemami radzili sobie świetnie , ile sił zbrojnych potrzeba aby spadcyfikować Watykan ? myślę ,że kompania wojska wystarzy...Dawid czy Eliasz by się wahali...Wielcy w takich sytuacjach się nie wahają , tylko małych ograniają wątpliwości .

Istnieje sto innych wyjść , np. jednej nocy , jednym dekretem przenieść władzę k.k. powiedzmy do Awignionu , Częstochowy czy gdzie indziej , to tylko dwa rozwiązania , ale nie jestem w tym fachowcem .Wiesz w każdym razie o co mi chodzi , my nowotestamentowi jesteśmy w tej materii baranami ,tak to ...Talmud

. Kierując się ST można uratować kościół z NT....paradoks ,co ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 21 2017 20:03   
Forum

No to masz , jak na zmówienie , myślisz ,że taka sztuka weszła na deski sceny przypadkiem ? nie wierz w cuda . Najpierw było milczące tolerowanie wielu antyreligijnych publikacji , udawano iż ich nie ma ...ale one były.....Potem zamiast zdecydowanej postawy "artystki " o ps. jako żywo będącym obrazoburstwem w kraju nad Wisłą - Madona ,była jakaś żałosna reakcja w postaci żałosnego "pojękiwania " ze strony ówczesnego prymasa .

Były potem jakieś filmiki ,plakaty, partia o jawnym antyreligijnym programie wszystko to bez jakiejkolwiek znaczącej reakcji, a jeżeli EP milcząco pozwala ...więc krok po kroku , po "wybadaniu terenu zadaje się " następny, coraz mocniejszy mocniejszy cios .

Podejrzewam ,że ich tam na seminarium uczą buddyści czy hinduiści , jest taki symbol postawy społecznej azjatów , posążek trzech małpek każda z nich zatyka sobie jakiś organ uszy , oczy , czy usta , nie slyszą o źle , nie widzą zła ani o nim nie mówią , i tutaj jest problem ...z czego tutaj się spowiadać skoro zła nie ma ? [ pardon , o gender o aborcji i pijaństwie jednak mówili chociaż też "aksamitnie "] jak ma walczyć armia której wodzowie dezerterują ?

To co może dzisiejszego infułata spotkać najgorszego , to nie jest jakiś artykuł w jakimś czytadle, tylko hipotetyczne wydarzenie w którym taki X będzie mówił o mężnym wyznawaniu wiary a spotka go salwa śmiechu ze strony wiernych ...zasłużona , gdzie jest ekskomunika rzucona na bluźnierców ? nie wiedzą jak to się robi ? ok. pora na społeczną zrzutkę na doszkalanie kapłanów ...w szkołach koranicznych , bo oni to potrafią , i dlatego chrześcijaństwo można opluwać dowoli , bezkarnie Islamu nie... a więc jednak Stary Testament ...

Wiesz , gdyby to byli Żydzi , to firmy sponsorujące taki taki kloaczny teatr [ jak by się ktoś czepiał tego określenia to jest moja prowokacja publicystyczna ]dawno by już "poszły z torbami " aktorzy nie znaleźliby zatrudnienia tam gdzie pracują judaiści ,a my ...?

Pamiętasz jak to ochrzczony judaista św. Piotr kierująć się MIŁOŚCIĄ DO MISTRZA w chwili aresztowania Chrystusa sięgnął po miecz ?

Tak to była miłość , nikt kto jest obojętny czy wrogi nie zachowuje się biernie kiedy ktoś kogo się kocha jest w opałach , jeżeli opluwa się Kościół , jeśli opluwa się Chrystusa to potem taki kaznodzieja który zamyka sobie usta ,jeśli już mówi o Miłości wygląda żałośnie i komicznie po prostu kłamie ...a młodzi widzą ,

mnie starego juz nie zgorszą , ale młodych ... wiesz kto przyczynia się do zgorszenia młodych min, przyzwalającym milczeniem lepiej aby sobie wziął sobie kamień młyński a dalej już wiesz , co może być gorsze od samobójczej śmierci ?... ale to nie powiedział Dawid , Eliasz tylko Jezus ... Ten który nas kocha, tak to NT , miłosierny NT.

A więc nie tylko nie miłują... ale i nie boją się kary , de facto nie wierzą ,wniosek jest przytłaczający , instytucja to ludzie niewierzący , szok prawda ?
Tak sobie myślę ,że nasi pasterze , gdyby to czytali to pomyśleliby ,ze zbyt twarda jest to mowa .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 22 2017 15:18   
Forum

Tam... a jaki mam mieć stosunek do papieża do duchowieństwa do instytucji ? jak mam ich szanować skoro oni samych siebie nie szanują? co gorsze swoim zachowaniem urażają mnie , członka k.k.

Cóż to za " chodzenie po prośbie do ateuszy w Sejmie " a Radzie Europy czy gdzie indziej ? cóż to za "dziadowanie " mając tyle ludzi zarejestrowanych w k.k. .... na miejscu papieża , czy nawet biskupa diecezji ja bym pokazał " kto tu pany"

Z obowiązku dodaję ,że ani jakiś liberał czy socjaldemokrata NIE MA OBOWIĄZKU TROSZCZYĆ SIĘ O KOŚCIÓŁ , nie ma obowiązku troszczyć się o "wartości chrześcijańskie " on odpowiada przed swoimi wyborcami , ślubuje na wierność Konstytucji a nie na wierność Biblii , jasne ?

Dziwny jest ten swiat , człowiek który przystraja się w błyszczace insygnia stając przed światem staje się karłem , powinien ? ...nie , nawet mu tego nie można , jeśli to prawda o tym co mówi ,że jest wyznawcą Chrystusa , jeśli ma "giętki kark "to kłamie wobec świata ,mowa ciała go zdradza , jego Panem nie jest Władca Wszechświata tylko strach ...albo jego brzuch [ tak mówi Pan ]

Ufajcie JAM ZWYCIĘŻYL SWIAT , oni jakoś nie ufają , mała jest ich wiara ....

A można inaczej ? pewnie ,że można , na kurs ich wysłać ...do muzułmanów.A może zrezygnować z części subsydiów na seminaria a alumnów wysyłać właśnie tam ,po naukę , czego ich nauczą ? dumy z własnej wiary , zdaje się ,że mamy deficyt tej wartości. Skąd to wiem ? ...widzę.
Starzy ludzie mają słabszy wzrok , ale widzą więcej.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

To co teraz obserwujesz jest procesem utraty władzy przez instytucję , to organizacyjna prawidłowość .

Wobraź sobie kościół jako wspólnotę , kto mu zaszkodzi ?...nikt , wyobraż sobie no...raczej popatrz , popatrz na kościół funkcjonujący jako "punkt usług liturgicznych" wąska bardzo wąska grupa ludzka prowadzi swiatynię , czerpie z tego zajęcia środki na utrzymanie [ nic zdrożnego ] ale... tworzy wspolnotę ludzi którzy wzjemnie się wspierają w walce z laikatem o prymat w kościele ,tak to walka ,pomimo swej wielkości żaden [ sic !] przedstawiciel laikatu nie zajmuje ważnej pozycji we władzach , to zamkniety krąg , grupa interesów [doraźnie rozumianych ]

Co ci się rzuciło w oczy jakie zjawisko ? wyobcowanie mój Drogi wyobcowanie .
Siłą rzeczy cały ocean laikatu posiada wiele wysp mielizn które powoli stają się punktem odniesienia dla laikatu bo...jako się rzekło , są im bliższe niż wyobcowana instytucja.

Widzisz politycy to cwane szakale , oni wiedzą kto ma realna władzę , jak zechcą mieć interes w organizowaniu "czarnego marszu"' to pójdą do srodowiska "Tygodnika Powszechnego " i "wyborczej "jak zechcą mieć interes odwrotny to uśmiechną się do znanej rozgłośni w Toruniu ...ale nie do biskupów ,bo o czym decyduje wyobcowana władza ? ...o niczym ... Formalna władza nie ma nic do powiedzenia , już niknie ...albo już jej nie ma.

Teraz traktujemy to na zasadzie faktów dokonanych , później [życie nie znosi próżni ] musi się to jakoś zinstytucjonalizować , nie wiem kiedy ,nie wiem jak ale to cały ciąg wydarzeń o jakimś tam małym lub dużym stopniu prawdopodobieństwa , ale w każdym razie jest i taka możliwość ,że człowiek mający wpływ na ocean laikatu powie " my kościół " i instytucja nie będzie miała już nic do powiedzenia[ jak ją zanam nawet nie zaprotestuje aby jej nie odrzucono całkowicie ] , bo co ona już teraz niewiele może zrobić , może zadbać o liturgię czyli mieć wpływ na bieg wydarzeń ale w mikroskali , nie o Sakrum piszę , ja o życiu społecznym i o jego ogromie ,to potęga nie słabość decyduje kto ma władzę , instytucja ograniczając się jedynie do liturgii i teologii ....sama się zdetronizowała ,sama zeszała do katakumb ,

to może być realne , owszem zaczyna być realne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 25 2017 13:02   
Forum

Widzisz, bo jeśli słyszę chełpliwe głosy ze strony dzisiejszej opozycji , że kiedyś było ich 10 mln. obywateli zjednoczonych w ruchu społecznym ,i że to oni "pokonali komunę , to mam odruch torsji .

Im dalej w las to tym więcej piersi wypina się po ordery, przecież ja pamiętam...jak to było.

A kościół ? sławił Pana czy zajął się wprowadzeniem religii do szkół i zwrotami majatkowymi , co ?

że świątynia ? a to nie jest na zasadzie " masz i odczep się "? Cóż warta jest świątynia jeśli w obliczu policzalnych tendencji bedzie pusta lub prawie pusta ? jakiż to "prezent" dla Pana ?
A powinien sławić , jak Izraelici po przejściu przez morze Czerwone , jak Dawid ale ...nie jak Saul ,posłuszeństwo ważniejsze jest ofiary , oczywiście ...mam na myśli posłuszeństwo Pismu a nie jakiekolwiek inne , przeklęty niech będzie mąż który głosi coś innego niż Ewangelię , nie ja to powiedzialem...

Sdz. 7,2
" Rzekł Jahwe do Gedeona:
- ZBYT LICZNY JEST LUD , KTÓRY CI TOWARZYSZY , bym miał wydać Midianitów w jego ręce , AŻEBY SIĘ IZRAEL NIE CHEŁPIŁ [ i nie zbaczał ] przeciw mnie mówiąc "moja to ręka wybawiła mnie "

I stało się najgorsze co mogło spotkać kościół , jego wierni uwierzyli ,że to" wola demokratycznych przemian" do konała cudu , tak , cudu , to był cud .Ja to widzę , ja to znam ... także niektórych tych którzy przyznają się przyłożenia ręki do upadku komuny ,ja niechcący byłem po drugiej stronie barykady ...i widziałem .

Czas w którym żyjemy to czas upadania potęg , żyjemy w okresie w którym "wierchuszka "czy to państwowa czy kościelna zaczyna wątpić ...tylko o tym nie mówi , nie może mówić prawdy czy to o państwie czy to o kościele bo zbyt liczny jest lud który ją otacza .

Widzisz,"Titanic " gdyby byl kutrem rybackim nie uległ by katastrofie , górę lodową po prostu by ominął , rozpędzona masa iluś tam tys. ton po prostu JEST NIESTEROWNA , oficer wahtowy tego statku przypuszczalnie czynił nadludzkie wysiłki aby skorygować kurs , ale było już za późno , widzisz organizacje wielkie jeśli chcą przeżyć MUSZĄ PRZEWIDYWAĆ BIEG WYPADKÓW DALECE WCZEŚNIEJ NIŻ TE MAŁE , BO WIĘKSZA JEST ICH BEZWŁADNOŚĆ , jeśli tam trafią ludzie którzy widzą jedynie doraźny interes , to zwiastuje to upadek [ patrz np.syn Salomona ]

Tak naprawdę ludzi naprawdę bogatych jest niewielu , reszta to ich "otorbienie" aparatem wykonawczym , często ludźmi gotowych sprzedać rodzoną matkę po to aby zachować posadę , zwróć uwagę na serwilizm wielu urzędników , ilu ich jest ? to nie jedna ale kilka armii ...to potężna bryła osób WZAJEMNIE KONTROLUJACYCH SIĘ NA "JEDYNIE SŁUSZNEJ DRODZE " biada renegatowi który zboczy z kursu .
Zbyt wielki jest to tłum aby odnieść zwycięstwo...
Przecież wiadomo było ,że tak w Polsce jak i np. w USA sytuacja zaczyna wrzeć , że dojdą do głosu niezadowoleni i co ? kapitan "Titanica" był bezsilny , p.Schetyna był bezsilny , establishment w Stanach był bezsilny , bezwładna masa wykonawców jest jak lawina , wciągnie każdego na ..drodze do przepaści . Zbyt liczny jest to lud ...

Czy kapłani judaistów za czasów Mesjasza nie wiedzeli o odstępstwach od wiary ? nie wiedzieli ,że w wielu wypadkach jest to jedynie pusta religia ? wiedzieli , wiedzieli ...ale co mogli zrobić ? zbyt wielka była masa ludu który otaczał świątynię...i znalazł sobie "etaty przy świątyni" zbyt wielka była masa ludu który przywykł do tezy ,ze wszystkiemu złemu winni są goje ale nie my...

Czy dzisiejsi biskupi nie wiedzą ,że sprawy kościoła idą źle ? wiedzą , wiedzą ale to co mogło by uratować kościól w Polsce np . szeroki ruch społeczny laikatu którzy mógłby chociażby zrekomensować , bo przecież nie usunąć skutki głoszenia "czegoś innego niż Ewangelię "przez ponad ćwierć wieku , że taki ruch społeczny byłby sabotowany przez kapłanów którzy chcą zachowania statusquo chociażby przez lat kilka...póki [ jeszcze ] jest trochę siwych głów w kościele , póki jeszcze można nieźle żyć , zbyt wielki jest lud który otacza biskupów.

Takie sabotowanie może się skończyć albo wyeliminowaniem kapłanów jako poważnej siły , albo kompromisem ,podzieleniem się wspólodpowiedzialnością [ a co za tym idzie bodaj częścią władzy ]za kościół ... ale tego oni nie potrafią... cała ta masa ludzka została wychowana w "etosie " albo my albo nikt inny " nie potrafia już zawrócić , dokonac zwrotu ...jak "Titanic "a więc już teraz idą " na zderzenie " ich wina nie polega na słabościach , polega na sile trwania przy... głupocie , nawet jeśli jest to droga w kierunku otchłani.
Zbyt wielki jest to lud aby odnieść zwycięstwo .

Wiesz ,jedyna wielka monarchia jak sie ostała się po I wojnie światowej , ta brytyjska , jednak znała sztukę kompromisu , te które hołdowały zasadzie kapłańskiej "wszystko albo nic " zostały dawno starte przez lud , biskupom pozostaje jedynie czekać i patrzeć ...na moim zdaniem nieuchronne kataklizmy.
zbyt wieli jest lud który ich otacza.

A co będzie później ? no...jak znasz Ewangelię , to dla panien no...mało przewidujących nie było to w ogóle problemem , a jak się już stanie problemem , to też nie będzie problemu bo będzie już za późno na cokolwiek ....jak podczas potopu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 26 2017 10:59   
Forum

Wink
Może inaczej ,już od Ks. Rodzaju w życiu ludzkim występuje grzech ...a cóż to jest ?określeń może być wiele ,dla mnie jest to zachwianie NATURALNEGO tzn. pochodzącego od Stwórcy porządku tego świata. Już samo stwierdzenie ,że Bóg oszukuje ,albo jest niesprawiedliwy albo że człowiek jest równy Jahwe przeczy temu porządkowi rzeczy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Geolodzy nazywaja to kątem stoku naturalnego , dlaczego to geologiczne porównanie ? człowiek powstał z prochu , piasku , widziałeś zdjęcia pustyni ?co Ci się rzuciło w oczy ?wydmy mają zbliżone kąty stoków , inny kąt ma lita skała , ta może byc pionowym urwiskiem , inny kąt ziemia ilasta a inny kąt piasek. Choćbyś godzinami usiłował usypać stromą piramidę z piasku to i tak powróci do naturalnego spadu . Możesz oczywiscie dodać wody i ulepić dziecięcym wiaderkiem babkę ,ale kiedy woda wyparuje rozsypie się .I tak rozsypują się mocarstwa [ ile ich było ? ] jak te babki z piasku ... widocznie są nienaturalne .
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jeśli serio potraktować Genesis , to my jesteśmy z raju , stąd wyszliśmy , to jest nasze pierwotne , naturalne srodowisko .
Jest taki program TV ,oto ludzie z wielkich miast prowadzą surowy osadniczy tryb życia , uciekli z wielkich miast ...widocznie źle się tam czuli , widocznie nie byli u siebie , bo my jesteśmy z raju , to spróbuj określić ten raj , nie widzialeś go , ale spróbuj.Warto znać swój rodowód.
a/Brak pieniędzy jako czynnika budujacego hierarchię społeczną
b/naturalne otoczenie biologiczne ,żaden ludzki sztuczny wytwór nie jest równorzędny do Dzieła Stwórcy.
c/ Wewnętrzny spokój , dziecięce zaufanie do otoczenia , w raju nie powinno byc nieszczerości i intryg .Tam nie ma ma węży które kąsaja znienacka .
d/ Brak pożądliwości władzy , to nie Biblia , nie lektura uczonych dzieł ale to ...film [ ! ] "Ja Klaudiusz " uświadomił mi ,że tam na "wierchuszcze " nie ma szczęśliwych ludzi , tam są ...maski szczęśliwych ludzi . W grucie rzeczy ..małą istotą jest człowiek , blisko ziemi , blisko natury jest szczęśliwszy .
e/ Poczucie bezpieczeństwa ,już Awicenna udowodnił jak bardzo wyniszczającym bodźcem jest strach , no tak... a my tutaj mamy kapitalizm ,strach jest jego nieodłączna cechą ...nie ma kapitalizmu bez walki , nie ma walki bez strachu przed ciosem przeciwnika , co ? że ćwiczenia ducha karate , aikido eliminują strach przed ciosem? ...nie wierz w bajki . Człowiek który nieustannie się uśmiecha [ taka jest ich kultura ]...kłamie.
f/ Poczucie społecznej akceptacji , niezależnie od stanu kieszeni , intelektu , stanu zdrowia , wieku , urody człowiek wie ,że jest kimś ważnym , kochanym .Nie wierz " miedzianym twarzom " Kiedy to było w historii ludzkiej ? w raju i ..w pierwszych gminach chrześcijan , nigdy później ,zwróć uwagę na stroje prominentych duchownych , królów , wojskowych , profesorów ,na drogą biżuterię i futra , na samochody których osiągi i ilość spalanego paliwa przeczy rozumowi...to wynik braku akceptacji instynktowne jej szukanie w błyskotkach , a przecież jedna lilia ... człowiek szczęśliwy nie potrzebuje protezy szczęścia.
g/Nieśmiertelność , my jesteśmy także ciałem , boimy się śmierci , bo stan odłaczenia się od naszego ciała jest stanem nienaturalnym , nieznanym
Wyliczać dalej ...? wystarczy

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A właściwie jaki jest system społeczny który chociażby zbliżał by rodzaj ludzki do tego stanu ? co... na teologiii tego nie ma ? Hospody pomyłuj ...
To znaczy ,że ci którzy tak ochoczo mówią o "służbie człowiekowi " kłamią ...

Ten który kocha ludzi , chce chociażby teoretycznie jak np. Platon czy Jan Paweł II nakreslić bodaj ogólne ramy porządku ludzkiej wspólnoty , mali uciekną w nieistotne detale , tak mówi Jezus...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Widzisz oto krótka historia "rozwałki" k.k. w Polsce to grzech ...przeciw naturze , widzisz to rzeczy , wytwory ludzkie takie jak ideologia , systemy gospodarcze powinne być dopasowywane do potrzeb ludzkich a nie odwrotnie .
Uczeni w piśmie wyszli z heretyckiego założenia , że chrześcijaninem można być w obojętnie jakim środowisku , że można kościół "przylepić " do najbardziej grzesznych wynaturzonych systemów społecznych ...nie nie można .
Podaje się przykład np. Maksymiliana Kolbe ale to jest skrajność , mniejsza niz błąd statystyczny , zresztą zanim poniósł męczeńską śmierć, miał chrześcijańskie otoczenie , bywa i tak ,że Pan bezpośrednio zaingeruje ,zrzuci z konia na drodze do Damaszku ale to niespotykana skrajność , ostateczność .Kto tak mówi że wspólnota nie jest NIEZBYWALNYM ELEMNTEM EWANGELIZACJI ,ze wszystko można osiągnąć indywidualnie na zasadzie " ja i Bóg " choćby z ambony albo jest skończonym nieukiem ...albo kłamie ...jak szatan .
W skrajnie niesprzyjających warunkach , np. w St, Rzymie Kościół przetrwal DZIĘKI WSPÓLNOCIE KIERUJĄCEJ SIĘ ODMIENNYMI NIŻ ŚWIAT ZASADAMI . A ... my się takowymi kierujemy ? jak mamy się kierować zasadami innymi niz świat i jego prawa skoro takimi nie dysponujemy ? skoro uczeni w piśmie pokpili sprawę ....zostaje ST.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Było porównanie do ciał sypkich , piasku , więc teraz o mące , jak chcesz uzyskać mąkę o najmniejszych wysublimowanych cząsteczkach , musisz to robić KOLEJNO, STOPNIOWO w kilku cyklach od razówki po ostatni przemiał , nasi uczeni w pismie ten cykl pominęli , zaczęli głosić miłość uciekając przed np. tematami tyczącymi homoseksualizmu , czy wyzysku ....nic z tego nie wyjdzie .

Cytat ? nie nie ST .... Niezapomniany Zagłoba powiedziałby:

"każże z takiego kochania psom buty uszyć "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 05 2017 12:42   
Forum

Bo w tej chwili odbywa sie pojedynek między Allahem a Bogiem , Bóg przegrywa ...

Widzisz , jakiś mądrala powiedział ,ze gdyby nawet Stwórca nie istniał to czlówiek wymyśliłby sobie kogoś takiego bo taka jest jego natura . Musi istnieć ktoś kto:

-a / mówi JEDNOZNACZNIE co jest dobre a co złe ,bez meanadrów myślowych które prowadzą do nikąd.

- b /jest silny potrafi agzekwować swoje prawa ,jest Sędzią Sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze , także w kategoriach ziemskich .

- c / jest mądry bo Jego Słowa służą jako wskazówka.

- d /kocha nas , właściwie to nas usynowił ...to już absolutny luksus .

NIe wdaję się dywagacje teologiczne , nie mój temat , nie moja specjalność , ja jedynie w kwestii SPOSOBU FUNKCJONOWANIA ,modelu oraganizacyjnego [ wiele mówi o intencjach ].

W punktach a ,b c Islam bije na głowę chrzescijaństwo , przegrywa jedynie w punkcie D i to też nie do końca ,bo kto kocha Pana ten UCIELEŚNIA Jego naukę , a która to kongregacja zajmuje się tym tematem ? ...nawet takiej nie ma , ale niech tam... jakby ie patrzeć jest 3 :1 dla Islamu .

Czy takie "sportowe podejście " jest słuszne to jedynie parafraza , ale... czy rzeczywiście nieuzasadniona , patrz na SKUTKI , tak powiedział Pan.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 17 2017 09:08   
Forum

Quote by: skierka

Bo w tej chwili odbywa sie pojedynek między Allahem a Bogiem , Bóg przegrywa ...

Jeśli Bóg istnieje, to wygra.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 17 2017 15:45   
Forum

To jedynia parafraza , Droga Yasmin ja pisałem nie stricto o Bogu [ nie moja specjalność ] ale o NAUCZANIU O BOGU , ergo praktyce społecznej zastosowania Słowa , o takim Bogu który jedynie kocha i..nic poza tym , niczego nie nakazuje i niczego nie egzekwuje tego uczą nas ...ambony , stąd też np. "czarne marsze " z udziałem członków k.k . czasem odnoszę wrażenie ,ze niewiele brakuje aby owe członkinie miały powiedzieć " jak bóg śmie nam cokolwiek nakazywać "

czy zostałem zrozumiany ? ja pisałem o WYOBRAŻENIU BOGA funkcjonującym w naszym społeczeństwie [ patrz Dekalog w wersji oryginalnej ] ale czy może być inaczej ? nie ...przy takim wyjałowieniu nauki z tekstów ktore mówią o grzechu , karze, i OBOWIĄZKACH W STOSUNKU DO STWÓRCY to logiczna konsekwencja.

========================
Krzysztofie

No cóż ...nie sądzę , aby papież o tym pomyślał , ale przy okazji może zrobić kawał dobrej roboty.
Jeśli kapłanami będą mogli zostać [ w koncepcji papieskiej ] ludzie świeccy , żonaci , to dotyczy jedynie takich miejsc gdzie brak jest księży k.k. to mamy...nowy kościół ktory zdeklasuje stary .
Dlaczego ?

-No cóż , wystarczy zajrzeć do Ewangelii ..a jakimi ludźmi byli apostołowie , oni nie pochodzili z terenów przyświątynnych Jerozolimy , nie ten świat , tam nie było "układów " frędzli przy tałesie , dąsów pląsów i konwensów ,zajrzyj do Dz.A. kapłani judaizmu nawracali się ...ale jako kolejni " w kolejce " ludzie prości i niewykształceni religijnie ich wyprzedzali...
Wiesz , czasem myślę ,że nadmiar wiedzy w religii ...szkodzi.

Dlatego ktoś kto nie był alumnem ma ta przewagę ,że był kaształtowany przez Słowo Boga a nie przez ludzkie komentarze na temat Słowa , nieludzki handicap , tak nieludzki ...Boski.
Zwróć uwage na Islam , wstosunku do k.k. jest nierównie mniej wykształcony ale przez to niezmienny , trwaly ...w języku religii oznacza to cnotę wierności.

Po drugie , tam gdzie nie ma księży k.k. nie ma dużych przychodów z pracy pasterskiej ,a więc mamy do czynienia z ludźmi BEZINTERESOWNYMI , nie wiem ...takie są moje podejrzenia , stary już jestem... doświadczony. Owa bezinteresowność czyni różnicę , a więc może być i tak że po jakimś czasie ludziska będą walić do tych właśnie parafii zapomnianych przez...diabła.Inny świat , inna atmosfera , ja to znam , przez historyczne mgnienie oka miałem zaszczyt być członkiem takiego kościoła...pozbawionego wyrachowania.
======================

A ST ? no cóż , odrywamy to co dla Żyda jest oczywistością , to jest trend [ jeszcze niewyraźny ] w kierunku DWUSTOPNIOWOŚCI kapłaństwa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 18 2017 15:37   
Forum

To jedynia parafraza , Droga Yasmin ja pisałem nie stricto o Bogu [ nie moja specjalność ] ale o NAUCZANIU O BOGU , ergo praktyce społecznej zastosowania Słowa , o takim Bogu który jedynie kocha i..nic poza tym , niczego nie nakazuje i niczego nie egzekwuje tego uczą nas ...ambony , stąd też np. "czarne marsze " z udziałem członków k.k . czasem odnoszę wrażenie ,ze niewiele brakuje aby owe członkinie miały powiedzieć " jak bóg śmie nam cokolwiek nakazywać "

czy zostałem zrozumiany ? ja pisałem o WYOBRAŻENIU BOGA funkcjonującym w naszym społeczeństwie [ patrz Dekalog w wersji oryginalnej ] ale czy może być inaczej ? nie ...przy takim wyjałowieniu nauki z tekstów ktore mówią o grzechu , karze, i OBOWIĄZKACH W STOSUNKU DO STWÓRCY to logiczna konsekwencja.

O Bogu jest bardzo trudno pisać. Mnie coraz trudniej. Tak, rozumiem o co chodzi. Chyba rozumiem. Ale WYOBRAŻENIE BOGA jest wtedy zwycięskie, gdy jest prawdziwe. Jeśli jest błędne, to musi kiedyś przegrać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 19 2017 14:17   
Forum

Oczywiście ,że tak !

Największym nieporozumieniem jest traktowanie Biblii jako KSIĄŻKI O BOGU ,Biblia , to jest pokazanie DROGI DO PANA , to tak jakby ktoś budował sobie obraz np. Budapesztu na podstawie mapy drogowej , każdy powie ,że to nonsens , i to jest tak jak z ludźmi którzy studiują Pismo "bo chcą poznać Boga ". Dlaczego wjednym przypadku traktujemy to jako błąd myślowy a w drugim jako prawidłowość ? przecież to ta sama zasada rozumowania .Rzeczą oczywistą jest to ,że drugie przykazanie Dekalogu jest tutaj istotną przeszkodą ...więc usunięto je w niepamięć .

Kiedy to powiedziałem aktywnemu członkowi wspólnoty parafialnej przyznał ,że tak jest ..."ale co ja mogę zrobić " ano ...można opowiedzieć się po jednej ze stron ..nic innego , wystarczy, chociażby dla "alibi " przed Sądem Pana , nic nie mogłem zrobić ale świadczyłem o Prawdzie w granicach moich możliwości.

Muzułmanie idą do Allaha ,a my zastanawiamy się kim jest Bóg , jak nas głęboko kocha ...to dwie różne postawy ,jedna z tych wzajemnie wykluczających się metod jest prawdziwa . Tylko jedna , druga jest fałszywa .

My nie żyjemy WIEDZĄ o Panu tylko wyobrażeniami o Panu , tego nam robić nie wolno .... ale my nie potrafimy w tym stanie świadomości nczego innego robić, praktykujacy katolik to ten kto "chodzi do kościoła " ale innego praktycznego zastosowania nauki Pana ...nie znamy. Starotestamentowi przenoszą naukę Pana na różne dziedziny życia, bo są przyuczeni do aktywnego stosunku do życia , i idą do Allaha , my stoimy na drodze do Boga , bo zamiast nauki poruszania się na drodze do Pana mamy rozważania w temacie jak bardzo nas Pan kocha , eh !

Najbardziej przykra wiadomość ? jak [ tak, mi się wydaje dobrze zrozumiałem Słowo ] to nie da się dotrzeć do niebieskiego Jeruzalem NIE WYKONUJĄC POLECEŃ PANA , jeśli tak , to same dywagacje teologów jałowe są , jeśli tak to sporo z ludzi , także kapłanów może być srodze zawiedzona na końcu dziejów .

Jeśli tak to nasuwa się kluczowe pytanie czy kościół uczy jak wykonywać polecenia Pana czy jedynie rozważa jak Dobry i Miłosierny jest Pan ? mówi ,że wystarczy się jedynie otworzyć na Jego Miłość , otworzyć swoje serce ..i to wystarczy , ale co to znaczy owo otworzenie się w życiu praktycznym ? np. ekonomii to , co mam robić aby w przypadku ostrej konkurencji rynkowej nie robić bliźniemu krzywdy ...to już diabli wiedzą ...ja nie , biskupi nie , księża nie, wierni też nie , ot i "wiedza tajemna" rodem z seminarium .

Diabli wiedzą... ale nie powiedzą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 23 2017 10:58   
Forum

Ciekawe , to rzeczywiście ciekawe , owe trzydziesci srebrników [ sykli , szekli ]Judasza stanowiło wg. znawców tematu ok. trzymiesięczne wynagrodzenie robotnika ...tanio .

Sdz.16,5

" Na imię jej było Dalila . Do niej przybyli książęta filistyńscy i rzekli jej :

-zwiedź go i dowiedz się , w czym tkwi jego niezwykła siła , jak oglibyśmy go pokonać i związać. Damy ci każdy po tysiąć i sto [ syklów ] srebra ."

Nie wiem ilu było tych książąt , ale niechby jeden ... to i tak jest to wielokrotnść ceny za Głowę Chrytusa , Syn Boży doznał upokorzenia nawet w tym...przeciz Samsn to nie Syn Boga , nawet nie prorok to człek ktorego zasadniczy [ i jak sądzę z lektury ] jedyny dominujący atut stanowiła jedynie siła mięśni .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wiesz , jeśli ktoś decyduje się na zdradę Pana to ...niezwykle tanio Go ocenia .

Mój ekskolega z technikum zotał "towarzyszem "co ? za majątek ,że ho,ho ? taaam ,za mieszkanie w bloku i komplet mebli z paździerza ...

Na ekranie jednej ze stacji TV wypowiada się kapłan , to stacja wybitnie antylerykalna co on robi w pogańskich namiotach ? ano wypowiada brednie nie wiadomo skąd wzięte [ na pewno nie z Biblii ],że kościół nie powinien się wtrącać się do polityki podczas gdy on sam... występując na ekranie tej stacji udowadnia ,że oto jest ramieniem polityki UE i wielkich koncernów , za jakie pieniądze robi z siebie pajaca i renegata ? przypuszczam ,że niewiele dostał . Takich jest ...po złotówce pęczek .

Widzisz zdrajca Kościoła to człowiek ktory jest gotów podpalić katedrę aby w jej ognu przysmażyć sobie kiełbaskę .To bardzo kiepski businessman .
Ile kosztowało ,ile zapłacił kosciół instytucjonalny za zwroty majątków , za religię w szkole , za ....parę innych rzeczy ano zapłacił zrzeczeniem się dotyczasowego stylu [ przed 1990r ] nauczania .

Ja nie o religii ale o interesach , przed 1990 r. wybudowano ok. 1500 obiektów sakralnych , dzisiaj k.k. nie jest wstanie wykonac chocby drobnej części tego... zubożał , zdrada Pana wpędza go w nędzę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 01 2017 11:45   
Forum

Doprawdy ? no to co ,że kościół mówi ? a ja się pytam Z JAKIM SKUTKIEM MÓWI , dlaczego go nie słuchają ? zła wola ? nie sądzę , raczej zła mowa.

Czy casus prawny może byc głoszeniem Ewangelii ? jakże nie ? zwróć uwagę na Salomona i dwie kobiety spierajace się prawa rodzicielskie ?ilu wtedy było uczonych w piśmie ? nie wiem ,ale chwałę Bogu najmocniej oddał Salomom , człowiek świecki ,nie oni .
Jak myślisz ile takich sądow wydałby Salomon gdyby go dzisiaj zrobić szefem k.k. ? dużo co ? jak Ci się zdaje jak bardzo wzrósłby autorytet Kościoła ?ja uważam ,że niepomiernie .

To nie jest wina wiernych , to nie jest wina... tylko błogosławieństwo , błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości , już to tak jest z narodem nad Wislą ,że właśnie biada w Polsce podmiotowi czy to państwowemu czo to kościelnemu ktory omija sprawiwedliwość i wykpiwa się urzędem czy jakimiś akademickimi rozważaniami. A taki np.Cz. Miłosz...

"Który skrzywdziłeś człowieka prostego

Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając

Gromadę błaznow koło siebie mając

Na pomieszanie dobrego i złego

Choćby przed tobą wszyscy się kłaniali

Cnotę i mądrość tobie przypisując

Złote medale na twą cześć kując

Radzi,że dzień jeszcze jeden przeżyli

Nie bądź bezpieczny . Poeta pamięta

Możesz go zabić - narodzi się nowy

Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy

I szur i gałąź pod ciężarem zgięta .

Boże...przecież to Biblia , który z naszych kapłanów tak potrafi ? nie chodzi mi talent poety ale o zawartość , nie widzę takich kapłanów , gdzież oni są ? są martwi ?

...św Jerzy Popiełuszko módl się za nami .

&&&&&&&&&&&&&&&

Nie ma i niebedzie odnowy kościoła bez dnowy SPRAWIEDLIWEJ wspólnoty , jeśli tak , to wszelkie dywagacje na ten temat rzucane czy to z ambony , czy to z ekranu TV ,rozwijanene czy to przez papieza czy kardynała i inngo infułata są albo kłamstwem albo skrajną niekompentencją [ łatwo sprawdzić obserwując skutki , owoce ],

to ile juz było słów o "odnowie ducha " ile było liturgii ? dużo , prawda? i co ... i nic .
Jak dobrze zrozumiałem Pismo to Saul przez swe nieposłuszeństwo nie mógł liczyć na wysłuchanie , ot i wszystko w tym temacie ,Amos też tak mówił ,więc czemu oni się tak męczą , po co ten teatr ? przełącz kanał na Ligę Mistrzów ,rezultat taki sam a jakże przyjemniej osiągnięty.

Prawdziwa odnowa kościoła jesli taka nastąpi przyjdzie przez wyłonienie władz świeckich k.k. jeśli tego nie usłyszysz...idź na spacer , nie słuchaj klamstw . Tak ,wiem , analizowałem , duchowieństwo jest zbyt niekompetentne aby sprawować władzęw kościele , to musi robić król , cesarz albo inny organ świecki .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 08 2017 11:24   
Forum

Andrian Sandberg ? jeden z najbardziej błyskotliwych umysłów , nie musi naduzywać siły głosu , nie musi używać inwektyw ,nie musi nieustannie wpadać w słowo oponenta ale potrafi go "uglebić" .Przecież to właśnie on zadał lewicy [ czy to aby na pewno lewica ?]potężny cios przed ostanimi wyborami do Sejmu.

Skąd jego siła , po pierwsze jest on ILEOLOGICZNIE UPORZĄDKOWANY , spójny logicznie po drugie to co mówi jest cząstką Biblii którą kościół odrzucił .Stąd jego siła , słowa komuna , komunia nie wymyślili komuniści ... jak znacząca jest to nauka , marksizm to była quasi religia. Jak silne było by chrzescijaństwo gdyby... było tak silne jak...jak kościół w Polsce przed 1989 r.

Dobrze , całe szczęście ...że nie jest kapłanem , bo by ten kościół ...rozwalił ...jak ongiś Jeroboam . Bo by uderzył w ten punkt w którym i tak k.k. w Polsce zaczyna "obrywać "
W jednej chwili , mógłby nazwać EP heretykami i poważna część wierych poszłaby za nim, w dobie potężnych rozwarstwień połecznych to prawie pewnik. Ale jak dołączył do tego "lewicę światopogladową " [ czym to się różni od ateizmu ? ]to zostanie jedynie uboczem polityki, twarzą niszową w tym temacie.

K.k . ma niewyobrażalne szczęście , taka "telogia wyzwolenia" to dzisaj spłonka inicjująca wybuch światopoglądowy na skalę porównywalną z rewolucją francuską czy rosyjską , być może bezkrwawy ale odsuwający w cień dotychczasowe spetryfikowane układy myślowe. Mamy dużo szczęścia...że ten proces choć i tak następuje jest spowolniony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 kwiecień 14 2017 09:54   
Forum

Skąd jego siła , po pierwsze jest on ILEOLOGICZNIE UPORZĄDKOWANY , spójny logicznie po drugie to co mówi jest cząstką Biblii którą kościół odrzucił .Stąd jego siła , słowa komuna , komunia nie wymyślili komuniści ... jak znacząca jest to nauka , marksizm to była quasi religia. Jak silne było by chrzescijaństwo gdyby... było tak silne jak...jak kościół w Polsce przed 1989 r.

Biblia jest bardzo trudna do ogarnięcia jej w pełni rozumem i bardzo wymagająca do realizacji jej przesłania. Trochę podobnie jak i Bóg jest trudny do pojęcia przez człowieka.
Czy człowiek czyni postępy na drodze do Boga czy raczej stoi w miejscu? A społeczeństwa? Czy może krok w tył a potem dwa do przodu?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 14 2017 14:12   
Forum

Zgoda , ale ...kto nam kazał Ją ogarniać rozumem ? PO CO ? w jakim celu ? a czyż nie byló powiedziane ,że rozum ludzki jest głupstwem ,pyłem ?

Istnieje niebezpieczeństwo ,że możemy dojść do absurdu a powinniśmy do domu Ojca ...do Tatusia ,DO TEGO SŁUŻY BIBLIA , idziemy do Ojca, tego co nas kocha bardziej niż z możemy to sobie wyobrazić ... i który jest mądrzejszy niż mozemy to sobie wyobrazić , jesteśmy jak te dzieci co to grzebią w szufladach rodziców sami nie potrafiąc jeszcze czytać i pisać.

Absurd ? ja go widziałem w ..."Wyborczej" bo ja wiem ...10 lat temu , ktoś wielce utytułowany wypowiada się o perspektywach rozwoju teologii i ...niechcący zaświadczył o jej blamażu .Oto doszedł do wniosku ,że teologia się rozwija ale nie wiadomo czy ZNAJDZIE KIEDYKOLWIEK ZASTOSOWANIE... to po co ona ? na cóż to się przyda ? spytałby św. Jakub.

Co więcej ,ów ksiądz w sążnistej prawie na cał szpaltę wypowiedzi ani razu nie "zhańbił się " wymieniem Imienia Jezusa Chrystusa więc rozwija się ta teologia od Chrystusa czy do Chrystusa ? Jaki jest kierunek ?

Jak skojarzyć to z wypowiedzią Jezusa " Twoje brzemię jest lekkie " ?Jak jest z tą Biblią ?lekka ona czy ciężka do zrozumienia , a może Jahwe się przecenił możliwości ludzkie dając człowiekowi Dzieło nie do ogarnięcia ?

Kluczem do zrozumienia jest ST , konkretnie slówa Samuela do Saula

"POSŁUSZEŃSTWO WAŻNIEJSZE JEST OD OFIARY " oto klucz ...

Jeśli będziemy zastanawiać się CZEGO OD NAS OCZEKUJE PAN zrozumiemy Biblię bez trudu ,no biorąc pod uwagę zmiany historyczne ale to juz robota biblistów , nawet prostaczkowie są w stanie pojąć najprostsze przesłania , jeśli natomiast będziemy zastanawiać się kim jest Pan to przegraliśmy już przed walką.Ot, mitręga czasu i papieru.

Szczerze ? uważam ,że takie bujanie w obłokach " jest elementem obijania się , unikania pracy , konkretnej pracy społecznej, tej materialnej , twardej ,św.Paweł napisał że : wielu z was zamiast pracować zajmuje się ciekawostkami " nic dodac nic ująć .

A marksiści temat podjęli , wyrywkowo , utylitarnie ,bluźnierczo ale niechcący przyświadczyli o potędze Słowa ...mocniej niż kapłani ...unikający trudnych tematów , uczynili to bez święcen i studiów teologicznych .Taka jest potęga posłuszeństwa !

Na horyzoncie Islam , prymitywny , niekiedy brutalny ale WCIELAJĄCY swe zasady w życie a na przeciw k.k. , uczniowie Słowa WCIELONEGO którzy uciekają przed wcielaniem swej nauki , paradoks , prawda ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale...co Tam , przecież jeśli wierzymy że zwyciężymy , że dojdziemy do Tatusia na Wielki Bal gdzie nie ma smutnych stojących pod ścianą osób .... to za nic wszelkie przeszkody , nawet ...niewieirna instytucja .
Niech radość Pana wstającego z grobu do nieustającego życia wypelni Twoje serce Mądra Yasmin .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 kwiecień 14 2017 21:37   
Forum

Mądra, to nie wiem czy jestem, ośmielam się napisać Smile ale życzenia przyjmuję, bo są szczere i piękne. Życzę Ci więc Skierko także, radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych i wszelkiej pomyślności. I by Twój głos słyszało jak najwięcej ludzi. Dziękuję za wszystkie cenne komentarze i oczywiście czekam na kolejne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 17 2017 16:21   
Forum

No...masz jak na zamówienie...

Warto było przełączyć kanał TV , zamiast snookera obejrzałem sobie debatę o losach Europy w kontekście min. wiary , dysputa także z udziałem księdza .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Kiedyś , jako dziecko słuchałem bajki o tym , jak to zła wiedźma rzuciła czar na ludzi bawiących się , tańczących ,śmiejacych się , beztroskich , tańczyli , tańczyli ...i nie byli wstanie przerwać tego tańca aż poumierali ze zmęczenia ,bo zatańczyli się na smierć w rytm zaklętej melodii złej wieźmy, ludzie nie byli w stanie wyjśc z tego korowodu zaklętego tańca.

Myślałem ,że coś ciekawego usłyszę podczas takiej debaty, ale niewiele tego było , owszem , na marginesie upadku wiary ktoś tam [ wcale nie ksiądz !] wybąkał w końcu ,że nie wszystkich Chrystus uratuje , nie wszyscy będą zbawieni ergo niechcący przyznał ,że piekło jednak istnieje o czym Europa zapomniała .

Trzeba było czytać miedzy wierszami w
"grzecznej" prawomyślnej dyskusji .Ale w końcu..coś jednak wypłynęło...padło zdanie ktoremu nikt z gremium nie zaprzeczał , o tym że z tych trzech prądów swiatoglądowych Chrześcijaństwa , Islamu i ateizmu ten ostani zniknie najszybciej , zostanie "wessany" przez muzułmanów jako wątła efemeryda ,ale nikt nie kontynuował tego wątku , szkoda , jest najciekawszy i implikuje nieuchronnie pytania : np. dlaczego to właśnie Islam zlikwiduje ateizm a nie chrześcijaństwo ? toż to jego "prywatne podwórko" kanoniczne , to co nawajważniejsze CO DALEJ Z EWANGELIZACJĄ ...i czy w ogóle coś takiego istnieje w Europie , w skali makro, mamy do czynienia z laicyzacją , tendencja odwrotną do ewangelizacji .

Nic ,intelektualna cisza przystrojona w efektowne ogólniki .A jest nad czym sie zastanawiać .
Bo oto Europa [ w tym i kościół ] poniosła kompromitująca porażkę intelektualną , porażkę ? raczej klęskę .

Oto matecznik tego co nazywamy europejskim racjonalizmem zbiera cięgi od zbieraniny osób znajacych Koran , szariat , życie proroka i...to wszystko, oto ileś tam uczelni świeckich , katolickich , protestanckich okazuje niemal jawnie swą bezsiłę I TO WKATEGORIACH RACJONALIZMU, Mahomet wznosił modły do Allaha aby ten uchronił go przed WIEDZĄ NIEUŻYTECZNĄ .Wydaje mi się ,że ...został wysłuchany .

Wiesz Yasmin , dzisiaj u mnie w parafii była kolekta na Papieski Fakultet Teologiczny , sięgnąłem do kieszeni z mieszanymi uczuciami , jak ktoś , kto chce pomóc choremu zakupem leku ale zdaje sobie sprawę ,że te pieniądze wydane zostaną na placebo , tak , porzucając Biblię a sięgając po dzieła teologów fundujemy sobie nie lekarstwo ale placebo , to co poraża mnie w k.k. to BRAK RECEPTY na najazd Islamu , nieprzydatność dorobku intelektualnego .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale dlaczego ja o tym tańcu ? kabaliści judaizmu przyjmują ,że istnieje pewien powtarzający się cykl dziejów , i oto rzeczywiscie pewne zachowania się powtarzają .

Król Saul szedł do ostatnije swojej bitwy wiedząc ,że przegra , a nie mógł rozpuścić wojska ? poddać się ? być może ocaliłby też synów ,gdyby oddał koronę Dawidowi...ale on ta koronę ukochał bardziej ....niż zbawienie.

Dzisiejsza perykopa , ci którzy przekupili rzymskich żołnierzy , czyż ie wiedzieli ,że "wojują " z Jahwe i Jego Pismami ? znali je przecież , a nie lepiej było wyznać przed ludem swój grzech i zawrócić go z drogi kłamstwa ? nie...to niemożliwe , oni woń kadzideł i rytualy ukochali bardziej niż Boga , a frędzle przy tałesie bardziej niż zbawienie . Oto wdali się w taniec odgrywany w rytmie pragnień szatana .

A...ci którzy odczytywali dzisiejszą Ewangelię czyż nie wiedzą ,że ich nauka niewiele ma wspólnego a nauką Piotra i Pawła ?
Wiedzą , wiedzą ale wykonują ten kontredans urojonych figur ,w korowodzie ku zatraceniu , mówią ,że to kapłani żydowscy tuszowali Prawdę... ale sami to też robią ,

Widzą ....i wiedzą , Pan powiedział ,że w tym dniu prostytutkom i celnikom lżej będzie niż tym którzy znają Pismo ale milczą lub przekłamują , tako rzecze Miłosierny Chrystus .To jak potężna musi to być wina ?

Jeżeli ja to wiem ,taki sobie czytacz Biblii ,oni wiedzą tym bardziej , ale nie chcą przerwać tego tańca ,tego "śmiertelnego rockandrolla " a może nie mogą ,bo tak są opętani ?
Dziwne , przecież gdyby zebrać wszystkich teologów świata jacy byli i będą to i tak w stosunku do wiedzy o Bogu jaką posiadał Lucyper to "Piskuś " a jednak ta potężna w skali ludzkiej wiedza na niewiele mu się przydała ...

Wiesz Yasmin ,moje i czyjekolwiek stukanie niewiele tutaj pomoże , ten śmiertelny taniec może przerwać jedynie Pan, Głowa Kościoła może się wszak obejść bez swoich włodarzy i wziąć sprawy BEZPOŚREDNIO w swoje ręce, boję się jednak ,że dla ludzkości będzie to cios bardzo, bardzo dotkliwy

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 19 2017 08:06   
Forum

Najszczersze przeprosiny dla Yasmin za owe "no...masz " to oczywiście nie do Niej a jedynie fragment dyskursu z najbliższymi ,

Pardon Yasmin , chłopy są gruboskórne i to do tego stopnia ,ze o faux pas zorientowałem się po czasie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 23 2017 16:15   
Forum

Mojżesz wyszedł na pustynię i nie prosił nikogo oprócz Jahwe , to nie może byc przypadek ,że podczas Przemienienia Pańskiego był obecny obok Chrystusa , jest li taki odważny w k.k. ? tak , taki co to wyprowadzi lud z Egiptu nie pytajac faraona o zgodę , nie ? to niech używa określenia lud boży ale lud bosko -państwowy , do kogo ona bardziej należy do Boga czy do państwa ?komu służy bardziej , kogo w końcu zdradzi ? zdradzić w końcu musi , tak powiedział Pan.
No...to co teraz piszę będzie aktualne za lat cztery - sześć , cezurą jest tutaj początek walk chrześcijańsko - muzułmańskich, to nieuniknione chociaż ciężkie do przepowiadania w kategoriach dat , wtedy wydarzenia nieuchronnie będa implikowac pytania w rodzaju :

a/ kto w zasadzie sprawuje REALNĄ władze namiestniczą w k.k. ?
b/ kto sprowadził islamistów do Europy i czym się kierował ?
c/ Czy aby na pewno Watykan nie wpółpracował z wrogami kościoła ?

To będą pytania stawiane nie tylko w k.k. a zakwestionowanie kompetencji władz to może być władza ...kościoła nad kościołem ... a nie duchowieństwa nad kościołem , i to chyba będą początki ekumenizmu , tego szczerego , bo któż zniszczył jedność kościoła jeśli nie duchowienstwo ? Kto nie może zjednoczyć kościła jeśli nie duchowieństwo ?

Opór chrześcijan nieuchronnie wyłoni ich władzę , to walka , tak , to będzie walka , kto zjednoczy chrześcijan w walce będzie władcą , namiestnikiem Kościoła , bladzi prelegenci tutaj na nic , nic tak nie jednoczy jak wspólne niebezpieczeństwo , własnie nadciąga ....tutaj potrzebny jest ktoś z duszą Dawida , nawet Gedeona ale nie teolog... władza to nie jest miejsce dla teologa.

Wg. Malachiasza obecny paież ma być ostatnim ,a co po nim ? albo koniec świata albo namiestnik koscioła w prawdziwego zdarzenia ....ale już nie papież .Gdzie tak napisano ,że papiestwo , instytucja w obecnym ksztalcie jest wieczna ? moim zdaniem moralnie się już skończyła a materialnie ..nie wiem kiedy to nastąpi .

Słucham mlodych ludzi " Bóg tak , kościół [ w domyśle instytucja ] nie ,

Tak, instytucja w tym kształcie dożywa swoich dni , zbyt wiele razy się kompromitowała , ot, król,Saul.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 01 2017 14:19   
Forum

Big Grin
Ubawiłem się szczerze listem EP w sprawie patriotyzmu. Ja to ...ja , mniejsza o mnie ale infułatom nie wolno ośmieszać instytucji , właśnie to zrobili , ośmieszyli samych siebie ,strzelają sami sobie w stopę .
Oni przeciwstawili patriotyzm nacjonalizmowi , to tak jakby bycie powiedzmy Poznaniakiem zaprzeczało byciu Polakiem , jakby Wielkopolska była zaprzeczeniem Polski .PATRIOTYZM JEST CZĘŚCIĄ NACJONALIZMU , nacja to po łacinie naród , w skład wiedzy o narodach wchodzi nie tylko polityka , ale np. językoznawstwo , badanie zwyczajów ludowych , historia , wszystko to jest częścią nacjonalizmu rozumianego jako ogół poglądów i wiedzy o narodzie , skąd oni [ biskupi ]czerpią wiedzę w temacie ? zniechże zgadnę z ..."Wyborczej " tam rzeczywiście panuje celowy bądź wynikajacy z luk w wykształceniu galimatias pojęć .

Dla porządku antynomią W RAMACH nacjonalizmu patriotyzmu jest SZOWINIZM rozumiany jako nienawiść do innych narodów, radziłbym ekscelencjom uzupelnic literaturę ...ludzie słuchają .Więc jeszcze raz , bo dla niektórych to za trudne , patriotyzm to podzbiór nacjonalizmu.

================================

Ale na miejscu EP ja bym zawarł sojusz z patriotami , dla..własnych korzyści , NIE MA BIBLII BEZ NACJONALIZMU , nie ma człowieka wierzącego bez szacunku dla własnego narodu [ czcij ojaca swego matkę swoją ], tak , to widać na przykładzie Polski , rodacy na obczyźnie jeśli zachowują wiarę zachowują i polskość , jeśli stracą wiarę to po przodkach ,zostają jedynie nazwiska .

Podobna zależność występuje w stosunkach kosciół - naród , jeszcze nie tak dawno , ja pamiętam... kościół walczący o naród jako podstawę toższamosci religijnej, szerzej kuturowej wiernych był potęgą , kiedy wpadł w złudne miraze kosmopolityzmu no...po co ja mam się wysilać , koń jaki jest każdy widzi , kościół jaki jest ... co ja będę pisał...

====================================

Tak przemawia przez mnie pycha człowieka ktory ma rację a teraz bieg wypadków to potwierdza ,

NIE MA EWANGELIAZCJI BEZ BIBLIZACJI a więc bez ST my nowotestamntowi obyć się nie możemy , bez POSDSTAW SPOŁECZNEJ JEDNOŚCI KOSCIOŁA JAKĄ DAJE NP.... PRAWO MOJŻESZOWE ewangelizacja stara czy nowa [ a jest taka ...ja jej nie widzę , owszem widzę laicyzaję ] jest pozbawiona sensu społecznego , jest zawieszona społecznej w próżni ,buja w obłokach , pałęta się po salach wykładowych poza nimi ginie ...po co ja mam się wysilać ? każdy widzi...po owocach ich poznacie .

Ile to lat trwało formowanie NARODU Izraela po to aby stworzyć PODSTAWĘ EWANGELII ?długo co ? Jeżeli ja uważam się nza pysznego to moja pycha w stosunku do pychy duchwowieństwa to "Pikuś " ja nigdy nie osmieliłbym się powiedzieć ,ze potrafię ewangelizowac lepiej niz Jahwe ...co ? ze oni tego nie powiedzieli ? fakt , ale sie tak zachowują .

=======================

W stosunku do Ciebie mam powód do satysfakcji , byłeś świadkiem , jak to kika lat temu wdałem się w wymianę zdań z p. G. Braunem , dałem mu przykład właśnie narodu Izraela który jest bardzo ekspansywny społecznie min. PRZEZ PRAWO które choć juz dzisiaj anachroniczne spaja jednak ten naród w całość której nie sposób naruszyć z zewnątrz [ np. Żyd nigdy nie zastosuje lichwy w stosunku do swego brata w wierze ] p. Braun powiedzial że , niestety ale k.k. przyjął taką a nie inną formułę działania , hmm... dziasiaj spytalbym go jak wielka jest skala win wynikająca z przyjątej błędnej koncepcji ... nie muszę się wysilać , o tym że jest błędna przemawia ? ja bym powiedzial krzyczy rzeczywistość .

Wy narodowcy się tym nie przejmujcie , róbcie swoje , to nie wy pójdziecie po do EP ale on do Was , widzisz jednym wystarcza słowo innych przyszają bicze okoliczności , cóż lepiej późno niż wcale , ale róbcie to mądrze np. nie tracąc energii w nikomu nie dających niczego marszach ale np. budując narodową solidarność ekonomiczną , np. niech pracodawca Polak płaci godziwie Polakowi robotnikowi ,a ten niech u mu się reważuje lojalną pracą i wiernoscią firmie .

I jeszcze jedno , jak wam ktoś zarzuca rasizm , ksenofobie i inne dyrymały to powiedzcie komu trzeba ,że jest ...np antysemitą ... bo oni tak czynią... a przecież krytyka [ jakakkolwiek ! ] Żyda jest w mediach głównego nurtu antysemityzmem ....[ ! ]a my przecież ich naśladujemy ,prawda ? cóż w tym złego ,że naśladujesz Żydów ? to...taki zły naród ?

zamkniesz im usta i to natychmiast , wiem to , sprawdzałem osobiście... zawsze ten sam efekt , oponenci dezerterują.

==========================

Dla tych co mają problemy z ogarnięciem wypowiedzi i tych co zdezerterowali milczeniem a co kiedyś mówili o ewangelizacji Europy .

Jeśli chcemy ewangelizacji Europy to czy chcemy czy nie "wchodzimy w buty " NARODU ongiś wybranego , ale jak wejść w jego buty skoro włodarze kościoła nie chcą w ogóle słyszeć o pracy na niwie narodowej ? nonsens nad nonsesami a skutki widać ...

no ... to jak jest z tą ewangelizacją Europy , to o ile to procent zdołano zwiększyć populację chrześcijan , ile nawróconych w stosunku do tych co odeszli , czym się różni ewangelizacja od ateizacji ? bo zdaje się że mają problemy z odróżnianim tych dwóch pojęć , laicyzacja postępuje a oni o ewangelizacji , to im powiem ,sukcesem będzie jeśli z pomoca Bożą powstrzymacie odpływ wiernych z k.k. Co oni mi tutaj ...bujać to Szweda .

no... dość kopania leżącego , tak leżącego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 maj 02 2017 19:49   
Forum

Najszczersze przeprosiny dla Yasmin za owe "no...masz " to oczywiście nie do Niej a jedynie fragment dyskursu z najbliższymi ,

Pardon Yasmin , chłopy są gruboskórne i to do tego stopnia ,ze o faux pas zorientowałem się po czasie .

Wygląda na to, że też jestem gruboskórna, bo wcale się nie obraziłam. Smile Rozumiem. Naprawdę nie ma za co przepraszać. Czytam wszystko z zainteresowaniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 03 2017 14:04   
Forum

Kamień z serca ,dziękuję Yasmin .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Kamilu ! jaki to zwrot ? kościół już dawno zrobił zwrot ,idzie w kierunku bogojczyźnianym to jedynie pasterze zdecydowali się iść za swoimi owieczkami... po niewczasie

, aby nikt nie mógł powiedzieć ...że społecznie zostali sami , ten list to zwrot instytucji , nie kościoła , popatrz szerzej owa "wiosna ludów" w Europie , powrót do korzeni narodowych dokonał się już dawno .Kosmopolityzm już poległ ostał się jedynie w kręgach wielkiego kapitału , kosmopolityzm o... silnym zabarwieniu żydowskim , tak ,tak coraz trudniej utrzymamać w tajemnicy rodowód najbardziej wziętych finansistów , to nie jest już ,a każdym razie przestaje być tajemnicą ...jedyną przeciwwagą jest Azja .

Ja pamiętam wielką klęskę kosmopolityzmu[ proletariacki internacjonalizm ] nie sądziłem ,że dożyję następnej . UE w dotychczassowej , znanej formie umiera ? już umarła , to co widzisz to prześmiertne drgawki.

Antysemityzm ? to powiedzenie ,że znaczący kapitaliści są narodowości żydowskiej jest antysemityzmem ? to obelga czy pochwała ? zastanów się

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Jesli by użyć słownictwa z hipodromu to instytucja po prostu postawiła na konia który odpada w wyścigach , ale wycofać się z tego nie jest łatwo , ten list niczego nie zmienia , niczego ,jest zbyt "pluszowy " zachowawczy , a tutaj wymagany jesy zrot o 180 stopni , tego nie da się zrobić ot tak , jednym gestem ,jedym listem . Widzisz podział na biednych i wyzyskiwanych jest coraz ostrzejszy ,on a jakiejś części może się pokrywać z tymi co zachowali wierność narodowi a tymi którym jest wszystko jedni bo i tak jest im dobrze ...bo są bogaci na tyle aby zmieniać adres i narodowość do woli .

Coraz częściej w języku biskupów pojawiają się słowa takie jak "jedność "czy " zgoda"pojednanie" itd dlaczego ? a to dawniej była , a teraz została zachwiana ?

Ależ skąd ! rozwarstwienia społeczne przy biernej postawie k.k. następowały nieomal lawinowo ale sam kościół aprobująco milczał , sam o. Rydzyk i podobni byli dysydentami , niezleżnie od tego w ilu punktach się z nim nie zgadzam , chwała mu ! wytrzymał ...nacisk instytucji .Problem nie w tym że są owe masy wyzyskiwanych i oszukiwanych co do swojej tożsamości ludzi ZACZĘŁY SOBIE Z TEGO ZDAWAĆ SPRAWĘ.

O tym ,że jesteśmy jednak Polakami a w dalszej części Europejczykami wiedzą najlepiej ci którzy w rzeczonej Europie doświadczyli niejednokrotnie bolesnej lekcji świadomosci narodowej ...np poprzez wysokość pensji nieporównywalnej z płacą kolegi z sąsiedniegi stanowiska pracy ..ale o innej narodowości.

To edukacja silniejsza niż "Wyborcza " i opowiadania o miłości Chrystusa .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

A sytuacja istytucji jest nie do pozazdroszczenia. To wszystko działo się w zbyt krótkim okresie czasu aby ludzie zapomnieli o tej milczacej aprobacie .

Zwróc uwagę na to ,że już dzisiaj w kampaniach wyborczych w zasadzie nie napomyka się [ choćby instrumentalnie ]} o osobie Jana Pawła II i jego nauczaniu , co kiedyś było nagminne , niebezpieczeństwo dla kościoła nauczającego polega na tym ,że o NORMACH MORALNYCH przypomnieli narodowi ci którzy mają kontakt z kościołem bardzo luźny , a więc półateusze uczą moralności społecznej skuteczniej niż osoby z wyższym wykształceniem teologicznym i to namaszczone , to katastrofa...

Temat bliski : struktury , instytucja wpadła w pułapkę , są ludzie bogaci któ zarzy zawsze będą głosować za swoja grupą interesów i bronić swojej klasy , ok. to pewne , kto im jest bliski .

Są ci wyzyskiwani którzy już maja coraz większą świadomość klasową [ Lenin , sic ! ] już mniej więcej wiedzą kto im sprzyja .

A kościół stoi coraz dalej od obu tych grup ! bo oto sami księża "załapali się " do bogatszej części społeczeństwa ...ale podstawą ich istnienia są ci najbubożsi , owe " mochery " więc niezależnie od tego "pluszowego "listu czy następnych , oni zawsze będą uciekać poruszeniem i nazwaniem tego co dzieli , a jedynie wygłaszać gładkie komunaly o miłości , o pojednaniu itd. a jak ma wyglądać owe pojedanie ? bogaci zrezygnują z "dojenia " ubogich ?

Prędzej wielbląd ...idt.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wiesz fachowcy teraz są już pewni , "Titanic" nie zatonął od ZDERZENIA z górą lodową , doznał by potężnego wstrząsu , zniszczony by został dziób , 2-4 grodzie wodoszczelne , dostałby przegłębienia na przód statku ...ale by nie zatonął.
Titanic zatonął bo OTARŁ SIĘ o górę lodową bo jego sternicy chcięli ją ominąć , góra rozdzierała kolejne grodzie ...

Kościół k. nie poniósł takch klęsk od czołowego zderzenia z walczącym ateizmem [ non possumus ] ale poprzez OTARCIE SIĘ o świat ludzi bogatych , o bogactwa tego świata , nie ...oni [ księża ] nie wystąpią przeciwko światu...oni dalej będa i miłości ...co nie zauważa wyzysku , a list ? może przez tydzien- dwa bedzie pamiętany ...

a Stary Testament ? cóż jeszcze Syrach powiedział ,że Pan położył przed oczy ludzkie ogień i wodę, coś on jednak MUSI wybrać , jeżli wybrać jedno to drugie odrzucić ,instytucja przed takim wyborem uciekła ,chce miec w garści wszystko bogatych i biednych , chce trzymac dwie sroki za odgon ...obie uciekną , bo kto chce mieć wszystko ten nie ma niczego ... nie dotrą kapłani ani do biednych ani do bogatych ,ani do narodowców ani do coraz to bardzej jawnie antykościelnych kosmopolitów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 04 2017 11:17   
Forum

Eh ! p. prezydent znowu łączył przysłowiowy kij w mrowisko , jeśli ma być nowa konstytucja to na nowo rozgorzeje spór o inwokację , odniesienie do Boga zapisane w ustawie zasadniczej ,znowu nieprzemijające spory nie poparte niczym innym
jak słowami " ja wierzę i chcę , taka była wiara moich ojców" lub "jestem niewierzący i też mam swoje prawa , moja konstytucja musi być nowoczesna" każdy z tych poglądów ma swoje uzasadnienie światopoglądowe . Wygra ten kto jest mądzejszy ? nie ,ten kto ma więcej głosów

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A skąd to się wzięło , skąd to zamieszanie ? przyczyn jest wiele, jedna z nich to taka ,że nieznajomość Biblii, także w przypadku duchownych jest między Bugiem a Odrą nieomal powszechna .
E.P. zarzucił niektórym kołom narodowym traktowanie Boga jako "pomocnika" narzędzie do uzyskiwania swych celów ...nihil novi to w przypadku k.k. nieomal norma...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ongiś imćpan Roch Kowalksi mial powiedzieć "wuj to wuj " więc naskuteczniejsze było by stwierdzenie " Bóg to Bóg " on jest Panem i Jego należy sluchać wtedy jest Bogiem , jeśli jednak Jego Słowa traktujemy instrumentalnie, wybiórczo , staje się " narzędziem " proste ?

Czym się różni Pan od sługi ? ano min. tym ,że sługa mówi tylko to co mu nakazano , nic więcej a Pan to taki który NAKAZUJE co kto i kiedy ma powiedzieć , jeśli jednak nie stosujemy tego co powiedział Pan a jedynie wybiórczo cytujemy to co nam się podoba , to wtedy z Pana czynimy sługę , niejako Go kneblujemy , jeśli tak ,to owi skrajni narodowcy wzięli przykład z ...eh !

gdyby tak się "odszczeknęli " w tym samym tonie były okrutny wstyd ...dla EP to .... szczęście oni też nie znają Biblii .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

W takim razie CO MA BÓG DO POWIEDZENIA W KWESTII PRAWA ?
[4,6 Pwt ]"Przestrzegajcie ich więc i wypełniajcie , GDYŻ NA TYM POLEGA WASZA MĄDROŚĆ I ROZTROPNOŚĆ WEDŁUG OCENY LUDÓW ,które doiedziawszy się o TYCH WSZYSTKICH PRAWACH będą musiały powiedzieć " Ten wielki naród jest naprawdę ludem mądrym i roztropnym " ."

jedno krótkie danie a jak wiele wyjaśnia ...

Prawo , sprawiedliwość społeczna to jest jest credo ...wobec innych ludów , ateistów ,pogan. Jeśli takowego prawa nie mamy to jako wspólnota NIE JESTEŚMY W STANIE DAĆ ŚWIADECTWA , bez WŁASNEGO prawa wezwania do dawania świadectwa są jałowe , próżno trudzą się kaznodzieje. Tak mówi Pan ...nie pomocnik i tak się dzieje. Bo On jest Panem czy się to instytucji podoba czy nie.
Infułaci niejednokrotnie wzywaja do dawania świadectwa wiary ale ...nie tłumaczą jak powinno wyglądać , jacyś męczennicy sprzed lat , jacyś POJEDYNCZY HEROSI , eremici ale jakie to ma znaczenie wydarzeniach masowych , statystycznych ?

==================================

Oto dochodzimy do wniosku że k.k. jest w tej dziedzinie jednym wielkim paradoksem , oto wierni mają dawać świadectwo wiary... w kościele który nie jest przygotowany do dawania świadectwa wiary ...bo nie ma własnego prawa , tak powiedzał Jahwe , a infułaci , uczeni w piśmie słowem zaprzeczają bo wg. nich prawo religijne k.k. to niedopouszczalny wybryk , ale gestem mimo woli przyświadczają , dają świadectwo wiary [ choc raz ! ] że to jednak Bóg ma rację ...

tak , bo owe wezwania do uchwalenia takiej a nie innej preambuły odnoszącej się do Boga czymże są jeśli nie WYMUSZONYM przyznaniem racji ST , o tym ,że jakieś rawo religijne jednak BYĆ MUSI , bo jeśli jest nie potrzebne to po co te walki ? po cote spory o rzeczy niepotrzebne ? ale one są potrzebne więc { niechcący } będą walczyć ...

==============================

No dobrze a co to da , no taka walka ...ano nic , owszem większe zgorszenie , bo może być taka preambuła powodem do zgorszenia tak jak krzyż na sali sejmowej w którego cieniu dzieją się rzeczy gorszące [ namiejscu walczacych ateistów ja bym go niezdejmował ....],

wstęp do konstytucji ma takie znaczenie jak ...krzyż powieszony w zakładzie pracy na ścianie wydziału w ktorym łamie się przykazanie boskie o dniu świętym itd. itp .a wszystko to wina fetyszyzmu , wiary w amulety , są takie ludy w Azji które wierzą ,że wraz z obrotem młynka modlitewnego zanoszą one modły bez udzału myśli i woli tego kto takim ustrojstwem obraca, jest taki kościół w racjonalne Europie [ ! ] który wierzy w to ,że wystarczy powiesić kilka krzyży w miejscach publicznych , uchwalić konstytucję z odniesieniem do Boga i ...ewangelizacja w wykonaniu kościoła gotowa ... dalej to juz dopust boży ,
=======================================
A co powiedzieliby starotestamentowi wg. Izajasza przeklęty jest mąż który u pogan szuka sprawiedliwości ...my szukamy sprawiedliwości w państwie które w poważnej części jest udziałem ateistów ...w zasadzie wszystko się zgadza .W świetle Biblii nie powinniśmy być zdolni do dawania swiadectwa...i tak jest , a więc jednak Biblia się nie myli , mylą się uczeni w piśmie ,

===================

Uwaga natury zasadniczej , kiedyś nauka społeczna kościoła była uznawana w praktyce za dodatek , ozdobnik ,a dzisiaj wydaje się ,że to nie dzieła filozofów ale właśnie nauka społeczna będzie decydowac o losach instytucji .Instytucja w obecnym kształcie...jest jak załoga na statku która z własnej nieprzymuszonej woli ...wyrzuciła z za burtę kapoki i tratwy ratunkowe w przekonaniu...że im już nic nie może zagrozić ,ot, psychologicznie rzecz ujmując ... "Titanic " albo...Nabuchodonozor .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 06 2017 17:36   
Forum

Nadzieja ...ona występuje także kategoriach władzy ,jeśli mówimy "kościół pielgrzymujący" to czy chcemy czy nie zakładamy zaufanie do przewodników pielgrzymki , owa "karawana " rozsypuje się kiedy uczestnicy utracą zaufanie CO DO INTENCJI przewodników .
W 1.Ks. Królewskiej mamy przykład Roboama ...ktory wzniecił rewolucję w judaizmie , tak rewolucję , zapalnikiem było danie do zrozumienia poddanym ,że na nic dobrego z jego strony nie mogą liczyć .A potem był rozpad...
Chrześcijaństwo w Europie zachodniej rozpadło się kiedy ? Luter i jego tezy ? skąd ,nie mogę podać precyzyjnej daty ale zachowania "mas ludowych " świadczą o tym ,ze już nie pokładały w dotychczasowej władzy papieskiej jakiejkolwiek nadziei na poprawę swego gorszącego stylu pasterstwa .
Teza : no...jest ryzykowana i prawdę mówiąć niesprawdzalna , nie ma takiej metody ,jedynie intuicja :

obecna instytucja wyczerpuje poklady zaufania u ludzi , a nie wiem czy już nie wyczerpała zaufania u tego tory Wie wszystko o Watykanie...
Nie wiem , ale widzę , czasem jeden gest , mowa ciała powie więcej niz tekst pisany czy mowa ust. Jak się przygladałem p. Merkel i p. Trumpowi podczas wspólnej konferencji ...to nie musieli nic mówić ...to było widać .

Jak widzialem kardynałow i biskupów Niemieckich witających Ratzingera ...to dla człowieka myślącego komentarze są niepotrzebne .

===========================

A co WIDAĆ w k.k. w Polsce ? no...np. ks. Charamsa ...

Ja wychowałem się w kościele ks. kard. Wyszyńsksiego , nie wiem "co by byló gdyby " ale uczucia każą mi przypuszczać ,ze gdyby KTÓRYKOLWIEK z księży dopuszczał się bluźnierstwa wobec Biblii [ domaga się zmiany doktryny kościoła ! ] publicznej zniewagi Słowa boć w końcu zapisy Słowa w materii homoseksualizmu sa jednoznaczne to jak pamiętam kard. Wyszyńskiego to przestałby być on księdzem a nie wiem czy nie pożegnalby się w ogóle z kościołem , a jak ma się to kościoła dzisiaj ? nakaz milczenia ? a cóż to jest wobec SKALI ZGORSZENIA ?

Tracę wiarę w możliwość poprawy kościoła

======================
Na siostrzanej stronie , kilka tyg. wstecz znalazłem dramatyczny post jednego z wiernych , oto jedna z parafianek usłyszała rozmowę dwóch księży , oto przed majacą się odprawić ofiarą jeden do drugiego miał powedzieć " choźmy odprawić ten cyrk " to...o mszy św.
To co ini tam robią i KTO na to PRZYZWALA ? obaj śpią ze sobą , internwencje u biskupa nic nie dały "bo o taki sam " to jaka możliwość została ?
Dziwię się mocnej wierze tych co jeszcze zostali ...ja na taką instytucje nie dałbym złamanego grosza , nie będę dokładal swojej pracy w dzieło zgorszenia .

Nie wierze aby ludzie pod władza szatana [ tak mówi Biblia ] mieli choćby intencje poprawy , czekajmy na ich odejście ...ku chwale Kościoła .Nie widzę możliwości poprawy , może Miłosierny Pan coś jeszcze zauważy...ale tego nie wiem.

Mocne ? mocne , ale prawdziwe.Instytucja odbiera zaufanie ...do siebie samej .

=====================
Jak ja mam szanować instytucję skoro ...ona sama siebie nie szanuje ? Oto pomimo zakazu papieskiego jeden z byłych włodarzy jednej z archidiecezji , znany z gorszących występków sprawował mszę św. w...Wielki Czwartek w obecneości kościelnego VIP-a ...
To jeżeli można OSTENTACYJNIE lekceważyć papieża to o ile łatwiej lekceważyć arcybiskupa ? jak by co , to powiem od kogo sie tego nauczyłem....

biorąc pod uwagę ,że fakty są znane , że wiedzą o tym najmłodsi ...najchętniej wysłabym po taki a nie inny adres kamień ze sznurem żeby ...nie to nie ja to wymysliłem ..to Miłosierny Chrystus , On Z MIŁOŚCI poradził ,że lepiej by im było aby wzięli kamień młyński ...itd. To nie jest mowa nienawiści ...Chrystus nie może nienawidzić .

============================
A samo ujrzenie światła dziennego w/w występków jak się odbyło ? w zasadzie dzięki wiernemu Panu laikatowi ... duchowieństwo w tej materii [ łącznie z nuncjuszem !} było po stronie szatana ...

NIe wierzę w ich poprawę , wierze w Sprawieliwośc która przyjdzie i odnowi Kościół .

======================
To nie ma znaczenia poznawczego , to tylko snucie analogii .
Pierwszym królem elekcyjnym który po obiorze nie pojechał z pielgrzymką na Jasną Górę był ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski , ostatnim paieżem wg. Malachiasza ma być ktoś kto przed wizerunkiem , cudownym wizerunkiem Matki Jezusa, odarzonego przez Pana mocą ....zachowywał się ...jak się zachowywał , więc ze swojej strony jeśli będzie on ostatnim papieżem ,płakać po tym pontyfikacie nie będę...

a jeśli to prawda [ nie wiem do końca ] że to członek loży masońskiej to...on w ogole nie jest papieżem , nie jest nawet mom bratem w kościele , więc po co ten krzyk ?

Nikt nie wezwał do rewolucji w kościele , to intytucja zerwała bądź zrywa resztki zaufania ...jak Roboam .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 07 2017 18:44   
Forum

Ja to znam , 26 VII 1980 , homilia śp. kard. Wyszyńskiego , przestrzegał on owczesne władze przed WYNISZCZAJĄCYM UCZUCIEM BEZSIŁY które wydziera władzę z rąk każdej instytucji , ówczesne władze postępowały w myśl zasady :"i co nam zrobicie "...a M. Pyjas ...spadł ze schodów ...zuchwałość ,ot co.

Baltazar z Ks. Daniela myśłal tak samo ..." i co mi zrobią " wczesniej Nabal , ponoć ludzie widzący Noego i Arkę mieli z niego szydzić .

Instytucja gorsząca swym zachowaniem wiernych grzeszy nie tyle samym grzechem pierwotnym ale właśnie wywoływaniem uczucia bezsiły [ "kto tutaj rządzi Bóg czy szatan ? "]

Niestety nie , instytucji w obecnym kształcie nie da się już uzdrowić , to choroba śmiertelna , ona ma juz napisane na murach MANE TEKEL FARES , czy zastanawiałeś się JAK takie uzdrowienie ma wyglądać , a ja tak... i wyszło mi ,że to agonia , nie każdy to widzi ale tak jest .
Ostateczny argument ...Fatima , grzechy teraźniesze sa większe niż wtedy kiedy Jahwe ukarał ludzkość potopem . Czym bowiem jest Baltazar który używał naczyń przeznaczonych do światyni skoro współczesny mason bezcześci przy ołtarzu [ ! ] Ciało samego Boga ? to doprawdy szczeniacki wybryk wobec zbrodni .

=======================
Zanim pojawił się Chrystus niejaki Aleksander Macedoński , kiedy mu pokazano węzeł o którym mówiono, że jest nie do rozwiązania załatwił sprawę kilkoma ciosami miecza , to w gruncie rzeczy bardzo biblijne podejście .

Sodoma i Gomora spłonęły w ciagu jednej nocy.

Noe , wchodząc do Arki zamknął za sobą drzwi niegodziwosci tego swiata jednym ruchem.

A koniec tego swiata jaki ma być ? wg. Mesjasza nagły . Czemu ma służyć taka gwałtowność ? nie wiem , mogę jedynie domiemywać ,że NIE DAJE SZKODNIKOM WIARY CZASU NA TAKTYCZNY UNIK , doraźny zwrot , ugięcie się pod wpływem strachu ...po to aby za jakiś czas powrócić do starego procederu .

=======================
Radykalizm , co by było gdyby ...Mojżesz nie wyszedł z Egiptu ? a jedynie uzyskał CHWILOWE ustępstwa ? nic by nie było , Żydzi byliby jednym z wielu narodów tamtego regionu , dzisiaj by już może nie istnieli ,roztopili by się w nijakości tamtego swiata , ale pustynia to była OSTRO ZARYSOWANA GRANICA poza którą przez ok. czterdzieści lat panowały prawa Jahwe [ i też nie zawsze ] i to był początek nowego stylu pracy .A chrześcijaństwo właśnie straciło granice pomiędzy tym co pogańskie , ateistyczne a tym co boskie .Czym się dzisiaj różni ochrzczony ateista od nieochrzczonego ? niczym ...owszem na Sądzie będzie miał cięższa przeprawę .

Żałóżmy ,że apostołowie zamiast założyć nowy kosciół starali by się wtopić , ułożyć z kapłanami judaistów , jakie to by miało skutki ? to nie było by chrześcijaństwo które potem wstrząsnęło światem ale jakaś drobna , uwikłana w dziesiątki zależności podgrupa judaizmu , być może nawet częściowo zmodyfikowano by tą religię ...ale nieznacznie , to była by religia nadal lokalna , nadal ograniczona do jednego narodu a Jahwe jest Panem nie tylko jednego narodu ale wszystkich narodów , więc jakie to by miało znaczenie ? ale oni mieli odwagę różnić się od świata ...my mamy ochotę aby się wtopić w jego prawidła .

A Jan Pawel II ? on usiłował , dobrze piszę usiłował naprawić "polubownie " łagodnie nie odsuwając w niebyt dotychczasowych struktur , błąd... to a jednak to omylny człowiek a nie czwarta osoba boska , nic to nie dało , jego następca był otoczony ...złodziejami , tak jedynie złodziej i zdrajca wykradać może korespondencję paieską ... MANE TELEKL FARES .
Moja intuicja każe mi widzieć osobę tego świętego jako OSTATNIE NAPOMNIENIE DLA INSTYTUCJI ...ale nie usłuchała ...

===============================
Jeśli poprzedni papież o aferze pedofilskiej w Irlandii dowiedział się z...ateistycznej prasy , to cóż to jest jeśli nie spisek ? to jest ...zdrada.

Co robić ? a co byś zrobił będąc na "Titanicu "a wiedziałbyś ,że czeka go koniec ?

przekonywać włodarzy nawy która ma utonąc o tym,że źle postępują ?a co to da ? tyle razy słyszeli nauki o bezpieczeństwie żeglugi ale je lekceważyli , jeśli byłbyś na uczcie Baltazara starałbyś się skłaniać tych ludzi do opamiętania ? za późno , zresztą pijak , człowiek opętany nie jest partnerem do rozmowy ...

myślę ,że myśłabyś przede wszystkim o własnej skórze , z dostępnych sobie materiałów , mebli , gwoździ , lin starałbyś się sklecić jakąś tratwę ...arka , ST wiecznie żywy ...

Ale ...każdy kataklizm jest początkiem nowej rzeczywistości , pora już teraz myśleć o nowym prawie , prawie k.k. które może tworzyć zręby zachowań wiernych odnowionego kościoła i...państwa,które ODRÓŻNIAĆ MOŻE KOSCIÓŁ BOŻY OD DUCHOWEGO POSPÓLSTWA , a więc jednak Mojżesz...

Nie ma sensu powielać wynaturzeń obecnej instytucji , po co wpadać w ten sam dołek ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 13 2017 13:30   
Forum

Bo te porównania do "Titanica "są jak najbardziej biblijne , widzisz ocean i pustynia mają wiele cech wspólnych ,może dla rozluźnienia , ciekawostka poza tematem , prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne ...znasz to , w rzeczywistości powinno być :

prędzej nawleczesz ma igłę linę okrętową niż... wiem to z czasopisma tematycznego poświęconego żeglarstwu , znawca języka nautycznego świata antycznego twierdzi ,że tłumacze Biblii znali oczywiśce języki antyczne ale nie znali żargonu żeglarzy , język grecki w basenie Morza Śródziemnego i przyległościach tamtych czasów spełniał taką sama rolę jak język angielski dzisiaj , więc w nastarszych tekstach zapisano "camalos " a nie "camelos " . Camalos to lina okrętowa .

=================================

Jak na pustyni chcesz przeżyć to musisz patrzeć w niebo , inaczej zabłądzisz , zginiesz .Na morzu jest identycznie , nawet GPS ...to też w pewnym sensie patrzenie w niebo .

Na pustyni nie możesz się zatrzymać , inaczej zginiesz , statek który ma uszkodzone silniki ,żagle jest tylko ...balią czekającą na sztorm który ją albo zatopi albo rzuci na wybrzeże . Tak , tak to Biblia , nawet Ewangelia : Ja jestem Drogą , Prawdą ...itd.

Kościołowi , nie tylko w Polsce zdarzało się zatrzymać ,świętować jeszcze przed dotarciem do portu czy oazy ,to samobójstwo ....tak jak k.k.w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu , uznało szefostwo k.k. ,że już nic im nie grozi ... można rozwinąć obóz , biwak , stanąć na kotwicy aby odpocząć , ale nie na długo . Szacunek , ba pokora dla czasu , to co możesz zrobić dziś zrób dziś jutro może nie być okazji .

" Jak nie będziesz chciał kiedy będziesz mógł , to nie będziesz mógł kiedy będziesz chciał "
I Lord Admiralicji - W.S. Churchill .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

PRZYJĘCIE DO WIADOMOŚCI sinusoidy ludzkich powodzeń i niepowodzeń , przewidywanie niebezpieczeństwa , nieustanne czuwanie także a może przede wszystkim kiedy niebezpieczeństwo jeszcze nie jest widczne ,u nas "ceprów " taka postawa nazywa się czarnowidztwem , skąd to się wzięło ? ano morze , pustynia , góry NIE WYBACZAJĄ lekkomyślności , wyrok za bezmyślność w tamtych czasach był tylko jeden , zarówno na morzu jak i na pustyni, nie ma "przebacz pustynio , przebacz oceanie " .Jak można było buńczucznie zapowiadać "ewangelizację Europy " skoro u siebie , w Polsce nie radzono sobie z problemami materializmu praktycznego ? Jak można spodziewać się innych rezultatów pracy skoro stosuje się niezmiennie wciąż tą samą metodę ?

Owe panny niemądre z przypowieści zapewne pochodziły z urodzajnych nizin ,zwrotu "jakoś to będzie " nie używa się na morzu .

Pamiętasz Fragment z "Potopu " jak to Kmicic rozmawia z dowódcą czambułu oddanego do dyspozycji króla ? póki były słowa nic nie wskórał , był lekeważony , a jak "przysolił "... o to co innego ,otóż to , u ludzi pustyni i morza jak ktoś nie dysponuje siłą ręki , przemocą lub wybitnymi zdolnościami dowódczymi mogącymi zapanować nad załogą , okrętem to zginie , zginie on i jego statek , zginie karawana .Na morzu kapitanem nie może być jedynie figurant ze znajomomościami ...jak Kajfasz .Figurant NIE JEST W STANIE PODJĄĆ DECYZJI , potrafi jedynie trwać na stanowisku licząc ,że niebezpieczeństwo samo ... ustanie .Utrzymuje status quo za wszelka cenę , on ...nie porusza się do przodu , on stoi ...wykonuje pozorne zabiegi , zagrania "pod publiczkę " on ściąga i na siebie nieszczęście i na naród i na kościół .Ile to było czasu na namysł , podjęcie zmian w metodzie pracy k.k. po 1989r , dużo , co ?...i nic .

Gwiazdy... jak statek ma płynąć obierąjac kurs na wybraną gwiazdę to nie zbacza , choćby to było najbardzej zwodniczo piękne ciało niebieskie ...przyniesie zgubę .Islam jest rozbity na kilka kawałków ale zachowuje jednak spójność a...na ile kawalków rozbite jest chrześcjaństwo ? jeśli chodzi o kościół reformowany to ja nie wiem...nie potrafię policzyć .

Chrześcijanie zachowują się jak ...przebacz moja Lepsza Połowo... jak niewiasta w markecie ,ma prawie pełny wózek zakupów a ...nadal nie kupiła tego co miała na kartce .A w ramach jednego k.k. ile było zwrotów w nauczaniu ? ile to obcych i niepotrzebnych komplikacji wprowadzono a potem się z nich wycofywano ? Okręt nie może płynąć zygzakiem bo niewystarczy mu czasu i paliwa , karawana nie może kluczyć po pustyni bo straci kierunek , żywność , wodę u siły u nas traktujemy to z beztroską .

U ludów wywodzących się z pustyni mądrość ważniejsza jest od wiedzy książkowej , widziałeś kabinę statku z regałami literatury ? na pustynię też tego nie zabierzesz...ale zobacz np. ewolucję terroryzmu , niby prymitywny , nieoczytany ale znajduje wciąż nowe środki aby zaskoczyć nowymi pomysłami obładowane elektroniką państwa erudytów . Islam...niby prymitywny ale "leje w kuper " obładowane książkami " kościoły uczonych w piśmie ,bo mądrość to min. umiejętność selekcji , wyboru z pośród potoku informacji tych najważniejszych ,wyboru właściwej gwiazdy z oceanu innych , głupi zajmuje się ciekawostkami [ św. Paweł ] intelektualnymi bibelotami które w praktyce nikomu do niczego nie służą tak jak owe ciągłe "udoskonalone prawa " przez faryzeuszy , ciekawe ..to pojawiło się wtedy kiedy Izrael już osiadł w Kanaaanie ...przestał wędrować .Dawniej nikt nie komplikował tego co proste.
ST uderza w Europejski sposob bycia , myślenia z całą siłą i...ośmiesza.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jest jednak cecha która odróżnia karawanę od statku , widzisz jak już płyniesz DUŻĄ jednostką która ma zatonąć to oddal sie od niej jak najdalej , szybko tonący dziesięciotysięcznik [ to nie znowu taki kolos ] jest wstanie wciągnąć tonących na głębokość ponad dwustu metrów , taka jest siła wiru , szalupa może nie pomóc ...

Chrystus "złożył raport " Ojcu , oto przywiódł wszystkie powierzone owieczki , oprócz jednej , syna zatracenia a więc jednak troska wynikająca z miłości ...

To co jest oparte o zło wciąga jak tonący okręt wszystko co może wciagnąć także niewinnych,tonąca instytucja Lucypera przyniosła zagładę nie tylko rzeczonemu , ale całym zastępom tych ktorzy usłuchali instytucji a nie Jahwe , Saul czy Jozjasz pociągnęli za sobą nie tylko samych siebie ale swoich synów i swoje sługi .
Ile to niepotrzebnych ofiar pociagnęły za sobą instytucje kościołów w Rosji , Francji czy Hiszpanii podczas wojny domowej ? Jak widzisz ,że taka nawa ma utonąć to wiej , od instytucji ...do Boga , jak Arch. Michał .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 13 2017 21:04   
Forum

Ależ to widać na każdym kroku , oglądałem kiedyś w publikatorze zachodnim obrazy dotyczące wpółczesnego judaizmu w Nowym Jorku , oto młody człowiek przechodzący przez próg inicjacji religijnej , min odczytywanie fragmentów Tory w świątyni zaprasza swoich rówieśników , także z innych wyznań ,na okolicznościowe przyjęcie , powiedzmy ,że jest to odpowiednik pierwszej komunii św. u nas .
Był tam posiłek , był piknik w ogrodzie , było ciasto ale ...nic poza tym ...a mamy do czynienia z narodem znakmicie bogatszym od nas !
Kiedyś, zamieściłem na tej Stronie krótki tekścik dotyczacy moich refleksji w temacie pierwszych komunii [ Lękam się Panie ], wtedy sądzilem , że to zjawisko przejściowe,że zmądrzejemy ...jakże się myliłem .
Dwa lata temu , jeszcze ok. 200 tys. dzieci z biednych domów nie dojadało , dzisiaj ceny za "stolik " w lokalach które urządzają przyjęcia z okazji pierwszej komunii sięgają w moim mieście kwoty 230 - 240 zł ....! toż to dobre wesele ...
Czy my ...nie zwariowaliśmy ?
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Mesjasz potraktował brutalnie przekupniów przy świątyni ...każdy kto mieni się Jego uczniem powinien czynić podobnie ok ?, bo nie każdy kto mówi Mu Panie ,Panie itd.
A na ilu biskupów w Polsce znalazl się taki odważny aby jak na mężczyznę przystało "trzasnąć pięścią w stół " ? nikt nie wymaga od niego aby chłostał kogokolwiek biczem...ale takiego nie ma , a wszyscy mówią ,że głoszą Chwałę Pana... A cóż jest owa licytacja prezentów pierwszokomunijnych jeśli nie czynieniem ze świątyni jaskini zbójców ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

No dobrze ,ale bądźmy ludzcy , instytucja tego nie może zrobić , gdyby usunęła owych zbójców z pobliża świątyni to jedynymi znaczącymi oznakami życia SPOŁECZNEGO w ramach naszej religii były by święcenia pokarmów , pasterki itp . dzięki tym zbójcom w kościele jest jeszcze życie większe , intensywniejsze niż nieszpory z udziałem kilku osób .

Instytcja tonie... i wciąga w swój wir wielu niewinnych , spójrz szerzej , instytucja przywiązała się do UE która także tonie bo w obecnym kształciejest dziełem masońskim,dziełem min. aformacji sodomii , MUSI ZGINĄĆ ! TAKA JEST Biblia .Jeśli zgibie uE zginie i instytucja w obecnym kształcie , wciagnie ja wir upadku .

Jeśli ksiądz tam mieszkający wzywa do przyjęcia muzułmańskich uchodźców to miewa trudności z odróżnieniem uchodźców od zdobywców , czego przywódcy muzułmańscy wcale nie ukrywają !
Tak , ale jeśli w Brukseli coś powiedziano to poważna część k.k. to powtórzy...nie przyjmują do wiadomości ,że są już obszary gdzie rdzenni Europejczycy boją się wyjść na ulice w sąsiedztwie .... szacunek do prawdy ? a...co to jest ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 17 2017 12:13   
Forum

Ilekroć jechałem obok tej parafii ,to z okna tramwaju widziałem kwiaty, znicze opodal miejsca spoczynku bł J. Popiełuszki ,to tyle lat....
Ale dlaczego w tym mieście ? w tym otoczeniu ? ile to osób wyrzucono z mieszkań w ostatnich latach w Warszawie jedni mówią 40 tys. inni podają cyfry inne , jakiż to potężny obraz ludzkich krzywd.

Nie jestem z tamtąd , być może nie mam najlepszych wiadomości , ale o dramatycznych wypowiedziach tamtejszej kurii nie słyszałem ...o konkretnych działaniach tym bardziej ...

A co by było gdby to dotyczyło gmin "wyznania handlowego "? byłby potężny "aj -waj" na cały kraj , jak myślisz przesadzam , dlatego nie mów mi ,że nie ma w moich tekstach miłości , a jeśli już to wymień ....do kogo lub do czego...
Ja zuważyłem najczystszą , najgorętsza miłość do "świętego spokoju "" to nie tylko w Warszawie , u mnie też...

Ach , przeczytaj przypowieść o miłosiernym Samarytaninie .Kto więc bardziej miłuje swoje owieczki judaiści czy my ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 20 2017 14:19   
Forum

Eh ! nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego kto mi odpowiada na list...nie byle kto ,śp. ks. prof. J. Sieg . Ja po prostu miałem wątpliwości , po przeczytaniu jego książki "Powściągliwość i praca ..." doszedłem do wniosku ,że "coś tutaj nie gra ". Autor podaje przykład bł. B. Markiewicza , otóż ten wielki człowiek min....uczył zawodu terminatorów odbieranych z domów rzemieślniczych , robili tam wszystko , najczarniejsze roboty tylko ...nie uczyli się zawodu , fachu ,a to z tej prostej przyczyny ,że mistrzowie nie byli zainteresowani w wyuczeniu tych ludzi , po prostu ...zwalczali konkurencję , uważałem ...że z punktu widzenia zasad konkurencji postępowali właściwie , jeśli postępowali prawidłowo , a zwalczanie konkurencji to jest prawidłowość kapitalizmu to trudno ich za to potępiać ...chyba że stwierdzimy ,że kapitalizm jest sprzeczny z etyką katolicką ...ale kto to zrobi ? ja ? a kim ja jestem ?ale jeśli taka jest Biblia np. Dz. A. a to już co innnego...

Myślisz że konkurencja w ramach chrześcijaństwa nie istnieje ? jakże nie , to stało się widoczne zwłaszcza po reformacji ,biskup był urzędnikiem WYBRANYM PRZEZ KOŚCIÓŁ a póżniej ten URZĄD wyrósł do rangi sakramentu ...dlaczego ?

Św. T. z Akwinu wyraźnie zaprzeczał aby był to ODDZIELNY sakrament ale ....coś należało jednak robić aby nie uznawać władzy powstającej reformacji ...a to...ci ktorzy żyli wcześniej to co ?nie byli uprawnieni ? brak sukcesji.... ale "przyjmuje się że...."

no właśnie "przyjmuje się " no to przyjąć należy ...i tak zrobili protestanci ,no...przecież przyjęli , kto zaprzeczy, przyjęli ,Biblia nie zaprzecza więc w czym problem ? ano w konkurencji .

A wiesz skąd się wzięło słowo konklawe ? konkurencja , konkurencja Mój Drogi .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A co to ma wspólnego z ST ? ano widze kontynuację ST w NT ,kluczem do zrozumienia dziejów kościoła jest...ekonomia , właśnie nie teologia ale ekonomia .Dekalog i woda na pustyni jak i manna , przepiórki pojawiają się w Biblii RAZEM , TO JEDNA I TA SAMA KSIĘGA ,

Ostatnia wieczerza i sakrament Eucharystii występują obok siebie RAZEM , to była jedna wieczerza ,kolacja , razem jak ciało i dusza .

Credo i dbałość o życie materialne występują obok siebie razem w działalności apostołów [ Dz. A. ]Modlić się i pracowac to była jedność pojęć .

Ale... na skutek rozrostu liczebnego gmin musiala się wyłonić specjalizacja [ Dz. A 6, 3 ]i tutaj zaczęły się problemy... owa specjalizacja to także możliwość osiągania niezłych dochodów co może objawiać się niekiedy w bardzo pokrętnych a czasem wręcz nie istniejących w Biblii interpretacji j.w.

Już za czasów Elizeusza istniał człowiek który postanowił "skubnąć sobie " coś z majestatu proroka [ Ghehazi ]

&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Ale co tam interpretacje , tutaj , tu w Polsce i wszędzie indziej drogi godnego materialnego trudu człowieka i wiary rozeszły się niekiedy w sposób ... [ Panie odpuść ] kompromitujący dla urzędów biskupich .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oto jeden z infułatów stwierdza [ i słusznie ]że owe "miesięcznice " to "czysta polityka" ma rację ...cóż jednak to za zarzut ? wiadomo ,że jak zaangażowany jest w to polityk będący szefem największego ugrupowania, to jest to polityka , bo nie budownictwo ani nie przemysł włokienniczy , tylko właśnie polityka . Cóż za zarzut ?

A co to za przymiotnik " czysta " co jest brudem ? przecież nie kłamie , on łączy wiarę z polityką a ...dlaczego nie ? a to szewc nie może odmawiać pacierza przed pracą , a to chirurg nie może powiesić sobie krzyża na sali operacyjnej ? skąd ta wybiórczość ? ano z konkurencji ...tak konkurencja .

Bo oto polityk chcący lub niechcący ODBIERA INSTYTUCJI URZĄD PASTERZA , BISKUPA ,BO OTO ZA NIM A NIE ZA BISKUPEM [ BISKUPAMI ] IDĄ WIERNI ...JAK ZA BISKUPAMI ,konkurencja ...co więcej oni , wierni wcale nie muszą współpracować z interesami instytucji ...utrata rynku... Samo nieustanne powtarzanie ,że Chrystus nas kocha już się tak nie "sprzedaje " w sytuacji potężnych krzywd społecznych to "towar " wyjątkowo niechodliwy .

Chrystus nas kocha ...to nieznaczy "Chrystus nas kocha" to w domyśle ..".bądźcie cicho , nie podskakujcie, my tutaj rządzimy" ...

nie przejdzie , tego już nikt nie "kupi " a zwłaszcza młodzież ,konkurencja rośnie w siłę, taki redemptorysta większy jest od wielu biskupów , to on ma w ręku " rynek".

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oto w tym samym mniej więcej czasie w antyreligijnej w sumie stacji TV pojawia się dwóch księży i jest to ...czynnikiem de facto walki z kościołem , z narodem , a co to jest jeśli nie "brudna polityka " tak , brudna , to judaiści już samo pojawienie się w namiotach pogan uważali za grzech .

Fakt ,Chrystus pojawił sięw domu np. Zacheusza ale z jakim skutkiem ? Ja nie zuważyłem aby p. red. M. Olejnik zmieniła poglądy.... kiepscy ci apostołowie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 23 2017 17:07   
Forum

No to kolei :

1.Już sam fakt istnienia w kraju uważającym się za katolicki potężnej i wpływowej warstwy prawnikow jest dla kościoła obelgą , kto czyta ten wie w jaki sposób powinni MIĘDZY SOBĄ rostrzygać spory chrześcijanie , no właśnie kto TO czyta i jest posłuszny ...na pewno nie EP.
Szat nie rozdziera , dramatycznych listów nie wysyła pomimo oczywistego zgorszenia [ św. Paweł ] nie dziw się zatem ,że niektóre uczelnie zwykłem traktować z przymrużeniem oka , nie przyznawałbym się go godności profesorskiej takiej uczelni ktora nie potrafi przeczytać i zastosować prostego zapisu Biblii .

Byłbym zaakceptować istnienie tego zawodu w ramach k.k. np. jako pomoc w sporach pomiędzy katolikami a poganami czy ateuszami , między instytucjami , w sporach między obywatelem a państwem , instytucją takim święttym prawnikiem był np. św. Ivo ale w konflitach pomiędzy chrześcijananmi nigdy chyba ,że jak w/w święty broni ubogich przed wyzyskiem .... ramach zdeprawowanego kościoła . Nie, taka ilość adwokatów to grzech zgorszenia .Mam nadzieję ,ze Biblią nikt na tej stronie nie będzie chciał polemizować.
A jak ktoś nie wie ? to niech spyta muzułmanów jak to się robi , w tej materii oni są bardziej biblijni niż my...uczniowie [ ponoć ]Chrystusa

2.No...nie jest to jedyne naruszenie Biblii , W JAKI SPOSÓB ZARABIAJĄ PRAWNICY ? NA CZYM , JAKIE TO CZYNNOŚCI ? Widziałeś kiedy stosy aktów prawnych i kometarzy ,zachcęcam , to żeby to objąć umysłem trzeba poświęcic straszliwą ilość czasu [ to nie to samo co rozum , no, nie zawsze ]trzeba cierpliwie wyszukać ileś tam kruczków zapisów których nie zna przeciętny obywatel i grosz gotowy...to jest żerowania na ludzkiej niewiedzy i na "nadymaniu " prawodastwa , jeśli masz ustawę ,potem jej nowelę , potem rozporządenia RM do aktów j.w. i grosz gotowy , bo niewielu ciężko pracujących ludzi ludzi to zna .A Biblia ? co na to Pan ? "pracując w spokoju SWÓJ chleb jedzcie " [ II Tes.] Jezus i apostołowie byli przeciw szalbierzom i wydrwigroszom...ale ...kto w kościele ...kto z teologów zna Pismo ?
"Grosz" ? ho , ho ! majątek ! w samych USA cyfry wydawane na prawników to ok. 200- 230 mld.$.

3. Co wtym wszystkim najśmieszniejsze ? ano powtarzane bez przerwy słowo praworządność ...a co to jest ta praworządność ?no kto ma cierpliwość niech zajrzy .
WARUNIEM PRZESTRZEGANIA PRAWA JEST JEGO ZNAJOMOŚĆ , nie można przestrzegać czegoś czego się nie zna , problem w tym ,że przy tak przerośniętym prawie nawet prawnicy nie znają prawa [ jak by to nie brzmiało śmiesznie ] tworzą wąskie specjalizacje typu prawo rolne spadkowe itd.
W takim przypadku o praworządność najłatwiej tam ...gdzie nie ma zbyt wielu prawników , np. moja bratanica od lat mieszka w Szwajcarii i twierdzi ,że w jej gminie ludzie zbierają sie od stu iluś tam lat w jednym miejscu i uchwalają budżet gminy itp . rzeczy ...tam trudno naruszyć jest prawo...bo wszyscy je znają , znają bo je tworzą.
A nie lepiej uprościć uporządkować prawo do rozmiarów państwa j/w ? no ...a czego będzie żyła aministracja i prawnicy ? przecież jedna sprawa sądowa to niejednokrotnie artykuły z kilkunastu aktów prawnych [ albo i więcej ...]Ale cóż to by było za bezeceńtwo ,żeby obywatel znał prawo tak dobrze jak prawnik...zajrzy powiedzmy do kodeksu rolnego [ nie istnieje ] i po cóż płacić adwokatowi ?

4. ale Stary Testament ... on wykrzywionej muzułmańskiej formie święci tryumfy , jak myślisz które prawo zwycięży te które jest na tyle zrozumiałe ,że jednoczy wspólnotę religijną czy te wirtualne w którym ślimak to ryba a rzodkiewka to owoc ? zbyt rozbudowane prawo to prawo które nie istnieje ...widzę w tym unijnym prawie chęć kontrolowania wszystkiego , każdego aspektu życia obywatela , nawet w drobiazgach to ...totalitaryzm , totalitaryzm który ugina się pod własnym ciężarem .Co jest ciekawe ów totalitaryzm powołuje się na ...wolność , ale od czego ta wolność , czy jest to wolność od nadmiernej ingerencji panstwa ...to... takie pytanie jest już nietaktem.
Dlatego na ulicach powiedzmy Berlina triumfy będzie swięcił szariat ...to już się zaczyna .

5. Nadmiernie rozbudowane prawo państwowe rodzi kliki , głośno jest ostatnio o młodym Wrocławianinie zamęczonym przez policję , to co najciekawsze to postawa jego kolegów i całego wymiaru sprawiedliwości , oni kryli zwyrodnialca który go okrutnie zamordował ,właściwie gdyby nie dziennikarze...
Jednej pani sędzi wyrwało sie powiedzenie " jesteśmy kastą ..." wierzę jej , tym razem wierzę

NIe tylko państwo .Widziałem...oto piłkarz Henry na oczach całego świata zagrywa piłkę ręka, pada gol i ...Francja wchodzi do finałow MS , nikt nie anukuje wyniku ...bezczelność ,prawda ?

Na oczach calego nieolmal kościoła kradzione są domumenty papieskie i nikt nie "wylatuje z hukiem " itd. itp.Nuncjusz papieski tuszuje sprawę pedofilii w Polsce ale nadal jest kapłanem ...itd.

6. a prawo mojżeszowe ...gdyby tak mu się przyjrzeć ono scala lud, naród w jeden spójny organizm , bo reguluje to czego prawo państwowe nie ośmiela sie regulować ,ST przetrwał jeszcze przez kilka wieków naszej ery w gminach chrześcijan , to oczywiście nie samo prawo Mojżesza ale ZASADY POSTĘPOWANIA W STOSUNKACH WEWNĘTRZNYCH KOŚCIOŁA ,one były doskonalsze niż prawo rzymskie , inaczej kościół by nie przetrwał , ciekawe , uczeni w piśmie podkreślają INDYWIDUALNY HEROIZM pierwszych chrześcijan , to wszyscy wiedzą ,ale tego aspektu , aspektu Mądrości ci którzy z racji wykształcenia powinni być mądrzy ....nie są w stanie dostrzec ? to takie trudne czy ...nie chcą tego znać ?A przecież właśnie poprzez ten system organizacyjny ,prawo przebija Mądrość Ducha św . to nieważne ?

Co by o Islamie złego nie powiedzieć ich prawo nie jest jedynie techniką , to równiez światopogląd , oni złamią martwe ,techniczne zasady UE.
To już się dzieje ...oto moc wiary.

Moim zdaniem to ZASADNICZA PRZYCZYNA niemocy ewangelizacyjnej kościoła .Bez Ducha św. ewangelizacja nowa czy stara jest nonsensem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,91 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości