Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 maj 25 2017 21:23   
Forum

Status: offline

No...jak dotąd nie widziałem , nie słyszałem o ekspiacji za "intronizację" szatana w Watykanie , tak , tej o której mówił ks. Natanek , nikt nie informuje , nikt nie dementuje , "nikt nic nie wie "czeski film " ja i Ty , szeregowi wierni ,jesteśmy zkazani na domysły , nic więcej nie mamy ?

to dużo mamy... umysł i oko , to bardzo dużo , człowiek jet zdolny do kłamania ustami ale nie jest w stanie kłamać CAŁYM CIAŁEM to wbrew fizjologii , mózg ludzki nie jest w stanie kontrolować wszystkich przyruchów , tików mięśniowych ,kłamstwo wyjdzie , to fizjologia , kłamstwo instytucji też wyjdzie...nie jest ona w stanie konrolować wszystkiego , to pewne.

=========================

"Achab , syn Omriego , czynił więcej zła oczach Jahwe niż wszyscy jego poprzednicy . Mniejszej wagi było to ,że poszedł [ śladami ] grzechów Jeroboama , syna Nebata ;[on ] pojął za żonę Jezabel , córkę Ethbala , króla Sydończyków. Szedł i służył Baalowi oraz bił u pokłony "

Ale...inteligenny był to król , bardzo współczesny, urządził "religijny konkurs stanowisk" pomiędzy Eliaszem a kapłanami Baala , przegranych rzucił na pożarcie , sam uszedł bezkarnie bo Eliasz zabił kapłanów Baala a nie zajmował się nim , owa ofiara dała mu czas , kiedyś mówiono w Rosjii ,że jak za saniami pędzi wataha wilków to lepiej rzucić im jako karmę jedną z osób na saniach , w ten sposób ocali się resztę , da czas na ucieczkę ,kogo rzuci na pożarcie przed rozjuszonym ludem[ zamieszki i wojny to rzecz pewna ] Bruksela ,wyda ludowi muzułmanów czy Watykan ?

=======================

Jeżeli nie mamy informacji , Watykan milczy , więc skazani jestesmy na hipotezy , owo słowo "jeżeli "
a / jeżeli Watykan jest wierny Bogu to ocaleje z nadchodzących zamieszek , Pan nie dopuści do jego upadku, być może będą ofiary , ale ocaleje .
b/Watykan w rzeczy samej to wielka loża masońska , składa pokłony Baalowi ,jeśli tak ,to już jej nie ma , nie ma "wielkiej ladacznicy "
Taki jest układ sił .Bruksela musi kogos rzucić na pożarcie , a jak może to wyglądać , ano opublikuje to co wie ...reszty dokona lud i muzułmanie , jedni za zawód , ciężko jest powiedzieć "sorry ale wiele lat was oszukiwaliśmy " a sami muzułmanie ? no cóż , oni wcale nie ukrywali ,że jest ich marzeniem zatknąć zielony sztandar na kopule bazyliki św. Piotra , ciosy z obu stron , takie "kleszcze " Jeśli Watykan to jedynie pacynka w ręku sił "finansowo -ideologicznych " to już go nie ma , a czyż nie wyrzuca się zużytego długopisu ?
A lojalność wobec dawnych współpracowników ? no cóż jeśli szatan zdradził Boga czemu by nie miał zdradzić ludzi ? Taki jest ST .

=====================

Czy można jednym rzutem kamienia zabić wielu ludzi ? tak ,jest taka możliwość , jeśli w określonej konfiguracji rzucisz kamieniem i spowodujesz lawinę ,jak może wyglądać taki kamień ? dotychczas słyszeliśmy o muzułmańskich bombach zabijających Europejczyków ale co będzie jeśli europejska bomba wybuchnie wśród muzułmanów ?... to daje efekt lawiny.
Terroryzm religijny to nie tylko bomby które wybuchają w mediach ale to także fakty o których nie pisze "spętana poprawnością polityczną zniewolona prasa wolnego swiata " ilu ludzi zostało już zelżonych , pobitych przez przybyszy ze wschodu ,CO O TYM MÓWI PAPIEŻ !!! ? nic ?...to co ci ludzie nie istnieją ? istnieja , istnieją....zobaczysz ,że istnieją ...

ilu ma zgwałcone córki i żony ? co ? jak prasa nie pisze to tego nie ma ? ile to potrzeba aby jeden desperat sięgnął po broń jak onego czasu w Norwegii ? dalej to już lawina ?moim zdaniem to jedynie kwestia czasu .

Nie wszyscy muzułmanie to terroryści ? kto to mówi profesor ????? a...czy wszyscy Niemcy to byli esesmani , i co ? należało ich w 1939 roku wpuścić ?

Widziałeś filmy z tryumfalnych pochodów Hitlera ? pochody wśród entuzjastycznego tlumu , a czy widziałeś tańczące z radości tlumy Pakistańczyków , zaraz po atakach na World Trade Center nie ? nie można tego pokazywać...

==================

Tonąca instytucja jak "tItanic " wciąga ku zagładzie nie tylko fizycznie , w jej wir dostają się ludzie i ich duchowość .
Rówieśnik , kiedyś za czasów komuny był to ksiądz "do wypitki i do wybitki " popularny wśród ludu , budował ze mną świątynię , wesoły kontaktowy ale po latach ...inny człowiek , miedziana [ i nad wyraz tłusta ] twarz ,z ambony lecą jakieś wyswiechtane slogany , wystarczyło jedynie aby awansował , dostał trochę grosza a już "padło mu na mózg " on ...nie widzi ludzi i ich krzywd ,nie widzi narodu chociaż tak wiele kiedyś o nim mówił , po cóż mu telewizor wielki na pół ściany ,cóż tam chce ujrzeć ? po cóż mu taka " bryka "ot jeszcze jedna ofiar instytucji , ofiara duchowa .

Ja mu tego nie powiedziałem , po co ? mowa ciała powie więcej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 29 2017 11:57   
Forum

Chwilo ty trwaj ! oto na siostrzanej stronie Autor zastanawia się jak "łapać " młodzież gimnazjalną , po sakramencie bierzmowania odchodzi ....

Oto ja grzesznik , złośliwiec , paskudnik "cieszę się" z cudzego nieszczęścia ! to ja dyletant , pośledni czytacz Biblii mam nielichą frajdę widząc niemoc intelektualną profesorów !

==================================

Był taki program p. A. Resich- Modlińskiej , oto ona z gronem współpracowników starała się odnaleźć rodziców naturalnych dzieci i czasem się jej to udawało , to były bardzo gorące powitania ...ale ....

Na innej stacji celowo czy przypadkiem zrobiono "dokrętkę " oto dziecko widzi po raz pierwszy w wieku trzydziestu paru lat swoją naturalną matkę i ...nie może znaleźć z nią wspólnego języka.
Inny świat , inne pojęcia , inne życie , inne wspomnienia , inni znajomi , inny system wartości itd.

Jakiś mądrala powiedział ,że gdyby zakamieniałego grzesznika siłą sprowadzić z piekła do nieba to nie wiedziałby gdzie jest i po co ona tam jest, byłby w obcym niezrozumiałym świecie .

Tak jest i z młodzieżą , oto NIEUSTANNIE jest ona poddawana "obróbce cywilizacyjnej " via ekonomia ,oświata , obyczajowość , media i oto w ciagu tygodnia znajduje ona [ ony tak było ] czas na mszę .... przecież to dla niej świat inny , niekiedy niezrozumiały , odejdzie , jasne ,że odejdzie a jak nie ona to jej dzieci .

A Stary Testament przygotowuje cywilizacyjnie tak , cywilizacyjnie glebę na ktora ma spaść dzieło Mesjasza , delikatne , słabo uchwytne ...na byle jakiej glebie nie zakiełkuje ...
Jeśli ja to wiem to jak oni tego nie wiedzą ?

Chyba że...Bóg się pomylił .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2017 12:09   
Forum

A cóż to za bzdura ? jak to nie można utożsamiac kościoła z taką a nie inną partią ?Partia oczywiście nie jest strukturą kościoła , ale może ona mniej lub bardziej oddawać credo wierzących , bronić interesów kościoła , w czym problem ?

Powiem więcej , jest to "psi " pasterski obowiązek pasterzy [ ...no,jeśli to pasterze ]wskazać jakie partie reprezentują naukę k.k. a jakie nie , a przynajmniej TAKSATYWNIE WYLICZYĆ , wskazać rożnice , muzułmanie czy Żydzi nie mają problemów aby na niwie społecznej występować jako jedna zwarta światopogladowo [ światopogląd to nie tylko wiara w Boga ]rzeczywistość społeczna , u nas k.k. jest ...niezdecydowanym forum dyskusyjnym , to widać było np. w ostatnich wyborach we Francji , muzułmanie ...wiedzą czego chcą i o to walczą .Walcza i wygrywają...

Dla tych którzy nie wiedzą : pastorał to jest kij pasterski , OBOWIĄZKIEM PASTERZA JEST POKAZYWANIE DROGI OWIECZKOM ....a wskazują ?

===========================
Czego kosciol nie powiedział ? co ukrywa ze swej nauki , tego co mogłoby pomóc zachować tożsamość społeczność k.k. ?
Tamta władza zraziła mnie "europejskim " hegemonistycznym stosunkiem do rodziny , oto ludziom ubogim odbierano dzieci [ koszt utrzymania ok. 3,5 tys. zł ] a jednocześnie tlumaczono ,że na 500+ ...nie ma pieniędzy , to refleks UE , brutalnej inegerencji w delikatnaną naturę rodziny , a te wszystkie "gendery "? ....Chwała Bogu odeszli , to nie polityka , to nauka kościoła , jak nie będzie mówił o polityce ...to w ogóle nie będzie uczył...tego co potrzebne rodzinie.A Żydzi mówią i ..to na forum Knesetu ...madrzy czy głupi ?
Złamana została zasada POMOCNICZOŚCI PAŃSTWA którą wyraził , mogę sie mylić, śp. ks. prof. Majka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 04 2017 11:29   
Forum

Nie ,to nie jest jeszcze to na co "czekamy" , dożyłeś Mój Drogi ciekawych czasów...obyś ich nie przeklinał ...

pisałem o tym jeszcze rok temu , wiedziałem ? a czego tutaj mozna nie wiedzieć , wystarczy trochę przeczytać i ...myśleć

.
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Miałem okazję rozmawiać z weteranami wojny światowej , wtedy jeszcze żyli , najgorsza jest pierwsza krew , pierwsze jęki rannych , pierwsze , rozrzucone wybuchami wnętrzności , potem już człowiek obojętnieje , bo gdyby nie zobojętniał ...to by zwariował .
Przecież to nie pierwszy zamach w tym tygodniu , w Aganistanie zginęló 80 osób w Iraku dwadzieścia , już to umyka naszej uwadze .

Na naukę kościoła już tez zobojętniejemy ....bo jak tutaj słuchać kaznodzieji który mówi o miłości Boga , Kościoła akceptując najazd cywilizacyjny obcych na który nie jesteśmy przygotowani ani cywilizacyjnie ani religijnie ? miłości do kogo ? na pewno nie do własnych sióstr i braci , bo ten kto wystawia człowieka na niebezpieczenstwo nie miłuje...to pewne , więc kosciół nauczający[ nie wszyscy ] kocha... obcych byle tylko nie swoich, ale jest to "mina" na która wszedł z własnej nieprzymuszonej woli ,ich problem .

Ja to widziałem wcześniej ,w Polsce , kaznodzieje milczeli widząc [ albo nie chcąc widzieć ] krzywd ekonomicznych i ,kutlurowych dokonywanych na braciach z własnego koscioła { piąte przykazanie ! ] po tym ich poznamy , to jest owo starotestamentowe "schibolet " już nie oszuka , nie zmieni gwałtownie tonu kazań ...bo by obudził wiernych !

mogą podnieść zdziwiowne brwi pytając " co mu się odwidziało " już tego nie zmieni ... wrota Arki Noego powoli sie zamykają ...potem nastąpi przybór wód.

========================================

Niewielu jest sprawiedliwych kapłanów.... słuchają nie Boga ale biskupa a biskup często posluszny jest UE...a UE lożom masońskim bo przecież nie Biblii .A to nie wiedzą co stało się z Sodomą ? czyżby...nie wierzyli ....????

Niewielu jest mądrych biskupów , zachowajmy w pamięci ich imiona aby po kataklizmach mogli uczestniczyć w odbudowie kościoła .

A polityka , chwała mądrości tego narodu , zaufał danemu od Boga instynktu samozachowawczego a nie instytucji , nie popełnił tego koszmarngo błędu jaki ongiś popełnili Meksykanie.

To nie musi sią stać już jutro , to będzie się uspokajać i potęgować , sinusoida ,może być i tak , ale ważna jest TENDENCJA. A nad k.k. w Polsce coraz głośniej wybrzmiewa chichot ks. Natanka ...to jest dopiero wiara ! wiara mocniejsza niż insygnia ,wiara silniejsza niż media , jak Eliasz , sam przeciw wszystkim ...bałwichwalcom ,

sam? nie ,z Jahwe, oto my tutaj w Europie zdaje sie odnosimy wrażenie ,że Boga można ...demokratycznie przegłosować , nie, nie można , to także klęska zachodniej demokracji , ludy wschodu ją po prostu odrzuciły , nie zawierzyły ...bezbożnikom.

Mocne ? ale czy fałszywe ? to inne pojęcia ,myśmy uwierzyli ,ze Prawda jedynie łagodnie "bezpłciowo " może przemawiać ...jakże się mylimy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 08 2017 18:37   
Forum

Ostatnie dni życia A. Hitlera , film nie kłamie , drżącą [ Parkinson ] ręką klepie po policzku młokosów którzy za chwilę pójdą na śmierć , oczywistą śmierć bo jakie oni mieli szanse w walce z zaprawionymi w boju żołnierzami .
Ja znam to uczucie , jeśli w człowieku jest bodaj krzta zła to zna to uczucie ,onego czasu zamiast poswięcić czas na naukę trygonometrii zagrałem jako boczny obrońca w kluczowych dla losów Europy meczu między naszą a konkurencyjna klasą "b" rezultat kartkówki był oczywisty , a mimo to cieszyłem się , tak cieszyłem kiedy widziałem ,że nie tylko ja otrzymałem najniższą ocenę , jest taka radość człowieka grzesznego , szatana który już niejest tak bardzo samotny w swej niecnocie .Zło wciąga.

Europa już ledwie dyszy od problemow z przybyszami a tutaj p. Donald T . ograża się Europie Środkowej , grozi sankcjami za co ? za to że nie jest az tak głupia ...jak oni .Dlatego Synowie Saula musieli zginac razem z ojcem .

To samo dotyczy Watykanu , to że traci kontrolę nad kościołem widać od razu , moim zdaniem [ to nie pewność , ale intuicja ]Pan zdaje sie pozbawiać Watykan władzy co widać było właśnie na przykładzie Saua ,on to czuł...ale sprawiał wrażenie jakby chciał z wszelką cenę wciągnąć w orbitę SWEGO upadku jak największą liczbę ludzi.

Instytucja może wciągnąć w orbitę swego upadku tekże niewierzących , wyobraź sobie sytuację w ktorej ksiądz homoseksualista wciąga w orbitę kapłaństwa osobę blisko z nim związana acz niewierzącą [ jesli on sam jest wierzący ] "chodź do nas będzie fajnie ] po kilku latach aktorstwa na seminarium ktoś taki moze zostać kapłanem czy nie ? no...jeśli jest ich więcej toto działa na zasadzie "łańcuszka wzjemnego poparcia " niemożliwe ? zastanów się , dodaj do tego "politycznie poprawne milczenie " kapłanów , wynoszenie na zewnątrz [ a zwłaszcza przed obraz laikatu ...de facto kościoła ] spraw instytucji to w tym środowisku grzech cięższy niż obraza boska.... i masz owoce np. ks. Charamasa ...

Czy oni poniosa karę ? tak , jeśli byś sięgnął po ST to zostaną ukarani jak człowiek który zbliżył się NIEUPRAWNIONY do Arki Przymierza , zginą ...bo wiedzą ,co jest dobre a co złe , wiedzą ,że najgorętsze uczucia religijne wykorzystują cynicznie dla łatwego [w stosunku do innych zawodów zarobku ] wiedzą , bo ich prarodzice skosztowali owoców wiadomości o tym co dobre a co złe , taki jest ST i jest ...Sprawiedliwy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 10 2017 13:56   
Forum

Tak ? doprawdy ? sądzisz iż koledzy ks. Sowy o niczym nie wiedzieli ? wierzysz w to ? to dlaczego nie informowali o tym Kościoła ? Kościół to nie to samo co duchowieństwo .dlaczego Ty o niczym nie wiedziałeś ? dlaczego od obcych ? dowiedzieć się od obcych ...to zupełnie nie to samo co od swoich , koledzy ks. Charamasy też nie wiedzieli ?

"swoich " ? a może Ty wcale nie jestes "swój " ...ty jesteś z laikatu a więc już nie swój...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie wiem , tak mi się wydaje , rozmowa między Jahwe a Abrahamem przed wykonaniem wyroku na Sodomie nastąpiła już w momencie kiedy większość spraw była już zadecydowana [Rodz.16-20 ] Abraham miał jedynie do wykonania " końcową mowę obrońcy " ,tak owe "targowanie sie co do ilości sprawiedliwych to ostani akord tragedii antycznej , zbierało się Sodomie , zbierało aż się uzbierało , odnoszę wrażenie ,że instytucja kościoła w jej obecnym kstałcie jest w podobnym momencie , kresu swojej historii , to nie dowód to uczucia .

Wiesz jak poswtaja komórki rakowe organizmu ? one ZACZYNAJĄ ŻYĆ SWOIM WŁASNYM ŻYCIEM WBREW ZASADOM JAKIE OBOWIĄZUJĄ W CAŁYM ORGANIZMIE , tworzą WŁASNE zmutowane tkanki ktore obracają się w końcowym efekcie przeciw organizmowi z którego się wywodzą .A instytucja żyje swoim odizolowanym od kościoła życiem to już nieomal obce ciało , to jest ...dobrowolna ekskomunika , nawet nie orientuje się jakie problemy są udziałem wiernych , a jeśli wie ale je tłumi ... tym gorzej dla instytucji, ze złym współpracuje, ot i wszystko .

Walka z Kościołem to czy się na wielu płaszczyznach , ekonomicznej , medialnej, obyczajowej , zagłady fizycznej itd. to już wszystko już było, tak zwalczany był Kosciół za czasów apostołów , ale teraz mamy do czynienia z nowym elementem rozkładu władzy namiestniczej kościoła i profanacji Majestatu w Jego świątyniach , jeśli jestem stworzony na Jego Obraz I podobieństwo to ja bym tego zbyt długo nie zdzierżył ....

=========================================
To nie jedynie ks. Sowa , jest wielu takich , ilu to księży robi za marionetkę w mediach walczącego ateizmu ?...chyba dobrze opłacana marionetkę .

Podejścia sa dwa albo nauka , w tym przypadku teoria komunikacji niewerbalnej , nie możesz mówić ,ze ksiądz X niczego złego nie powiedział , usta to jedynie 7 % jego przekazu pozostałe jak np. ton wypowiedzi, ciało głoszą pochwałę zleceniodawcy ....walczących ateistów.

Najmodniejszym ostanio wynikiem "sportowym" było 27-1 , w tym przypadku jest to 93:7 , z cyframi się nie polemizuje , tylko po co to wszystko ? starotestamentowi wiedzeli ,że nie należy przebywać w pogańskich namiotach ...i po co więcej !....to jedno wystarczy eh ! gdyby księża znali Biblię...

A kto był pierwszym ewangelizatorem , jak na moją znajomość Pisma to ...celnik Zacheusz , jeśli zrobił to co zrobił to co obiecywał Chrystusowi to jego czyny miały moc zdecydowanie większą niż gdyby jedynie mówił .....93:7...
Pierwsi chrześcijanie to byli [ naogół ] ludzie prości , ale nie musieli za wiele mówić , starczy ...że żyli jak nakazał Pan ,Żydzi też nie musieli pisać prac doktorskich , wystarczyło im prawo i to juz ich wyróżniało [ Pwt. ].....93:7

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 12 2017 12:01   
Forum

Stary , pomyśl...tylko pomyśl !

Kapłan nie chce komentować zdarzenia , tego co zostało powiedziane przy stole , prywatnie , rozumiem , też chciałbym tego uniknąć , to blamaż .

Zastanów się , jeżeli z ambony ksiądz mówi jedno a prywatnie drugie to który kapłan jest prawdziwy, ten a mbony czy ten zza stołu ,skoro jeden ksiądz przeczy drugiemu coś trzeba wybrać , to który z nich mówi prawdę ?

======================================

A co to ma wspólnego z ST ? ma nie tyle z ST ale z Talmudem , tak to talmudystyczne podejście

- odtąd dotąd jest Jahwe i Żydzi a odtąd todąd goje i świat w którym mozna dokonywać niegodziwości w którym nie ma sumienia ...tam Jahwe już nie ma , tam zamyka Allah oczy na niegodziwości , obelgi , wyzysk.

- odtąd dotąd jest kościół , ołtarz , ambona ,wierni ,słówa o milóści Boga i bliźniego , po zamknięciu drzwi lokalu ,plebanii to ja już nie jestem księdzem tylko soba prywatną , już nie jestem bratem jestem businessmanem .

Zrozum to nie jego wina , no nie całkiem , ten człowiek został TAK NAUCZONY W RAMACH INSTYTUCJI .On po prostu osiągnął więcej niż jego koledzy , posunął się dalej ...i wiecej osiagnął , zazdrość ?Tak to ta sama ...tylko rozwinięta zasada : odtad dotąd my księża odtąt dotąd wy , laikat ....plebs...
Wiem , nie wszyscy , ale zbyt mało ich aby zmienić "nowoczesne " oblicze kościoła .Potrzebna jest interwencja BEZPOŚREDNIA Stwórcy .

=======================================

Wiesz ktore słowa w tym nagraniu mnie najbardzej mnie uderzyły , oto jeden z uczestników biesiady bezstydnie chwali się ty ,że bezwstydnie paraduje w garniturach za 7 tys zł. a kasjerki które zatrudnia zarabiają 1700 zł brutto miesięcznie ...grzech bywa różny , wyzysk, też ale te słowa....TO SKRAJNA POGARDA CZŁOWIEKA , to nie tylko łajno ludzkie które np. pobije i obrabuje człowieka ale jeszcze naigrawa się z jego nieszczęścia i co na to ksiądz ? protestował czy akceptował ?

Cóż , jeśli braknie sprawiedliwych księży.... niech zostanie poeta " któryś ukrzywdził człówieka prostego śmiechem nad krzywda jego wybuchając...."

i ty Judaszu razem z nimi ?

Wiesz ...największą karą które może go spotkać nie jest jakieś zesłanie , ale to ,że kiedy zacznie mówic kazanie o ... "miłości " uslyszy gromki rechot ...

=================================

Myślisz ,że inni lepsi ? odwołanie ze stanowiska ? a cóz to za kara WOBEC PODERWANIA ZAUFANIA DO KOŚCIOŁA ?

Prosty Rybak Piotr zakrzyknął do Ananiasza "głupcze" ale i tak to nie zapobiegło rozbiciu TKANKI DUCHOWEJ KOSCIOŁA , jedności w Duchu św ... czy oni czytali Biblię ?nie ? to niech przynajmniej nie mówią że "głoszą swiatu Ewangelię " przybajmniej tyle dobrego ... przynajmniej tyle .

Katechizmowa wyliczanka , grzechy przeciw Duchowi św. ....ale tego nie ma ...ciekawe .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 16 2017 18:10   
Forum

Ależ skąd , ci przybysze ze wschodu i południa to nieszczęście dla Europy - zach. a dla Polski wprawdzie nieprzewidziana ale ...pomoc , tak, tak ,pomoc .

1 .Nie mniej złudzeń ,to daje nam to, co wojskowi nazywają pauzą strategiczną , chwile oddechu ,mieliśmy być kolejną ofiarą europejskiego eine Gleichscheitung [ patrz na namolne reklamowanie genderyzmu ] a tu masz ,są pochłonięci własnymi problemami wewnętrznymi .

2. Należę do tych , ktorzy uważają ,że w tym regionie Europy , w tym położeniu geograficznym Polska może istnieć jako mocarstwo lokane ...albo w ogóle nie będzie istnieć , jest zbyt duża aby ją ignorować , to nie leżąca na uboczu np. Finlandia , stąd też "stała troska " o usilne jej podporządkowanie przez sąsiadów , w tym układzie rzeczy wokół Polski stawiającej opór europeizmowi , neoliberalizmowi i innym tego typu ...no..,ideologiom , będą się skupiać mniejsze kraje tej części kontynnetu , to naturalne .

3. Dzielą Kościół , on wprawdzie jest już podzielony , ale jeszcze nie tak wyraźnie , jeszcze nie tak ostro , z chwilą kiedy zacznie się konfrontacja cywilizacyjna między Islamem a zlaicyzowana Europą to co wczoraj usłyszałaś z ust niektórych infułatów będzie ich ośmieszać i ODSUWAĆ od głównego , zdrowego ciała koscioła , to ich "dowód osobisty "moje stukanie tutaj nic nie mieni ,To już było , nie tak znowu dawno w ten sposob obumarli naturalnie bez przemocy "księża patrioci " tak, ci co wysługiwali się obcym .

=======================================

To niejest zła cecha ,trzeba być cwanym , to nawet nie ST ale NT , przebiegli jako węże.

Zgoda niewiele wiemy , to co jest ważne jest utajnione , ok. ale...myśl , DZISIAJ NIE MA NIEZALEŻNYCH MEDIÓW , to spójrz na "stopkę redakcyjną " i...wiesz już wszystko .

Jeśli "Wyborcza " i np.TVN byly sceptyczne co do B16 [ "pancerny kardynał " konserwatysta itd.] to gdybyś nawet nie miała innych stacji i gazet to będziesz wiedzieć ,że to porządny, uczciwy człowiek .

A .... gdyby go te w/w media pochwaliły to byś wiedziała kto zacz , zwróć uwagę na wczorajszy szum informacyjny wokół "wybranych " infułatów , każdy "wybrany" ma swoje udzielne miejsce w stacjach komercyjnych mówiących to ...czego Bruksela ...i Watykan zarząda .Nie wierz w cuda , polityka przemawia i do Ciebie ...przez ambony , choćby nie wiadomo jak kłamał , jak się zarzekał jest to element polityki....obcej polityki .

=============================

Obiecywałem sobie że nie zabiorę głosu ale...cierp ciało.Wczoraj prymas "dał ciała" na pograniczu ośmieszenia ...albo ją przekroczył
.

Chrystus ma twarz uchodźcy ? no pewno tak , ale na pewno nie ma twarzy zdobywcy i islamisty to pewne , ilu jest uchodźców wśród EMIGRANTÓW najczęściej z terenów nie objętych wojną ?cóż to za hocki - klocki ? ekscelencja milczy ?

Emigrantów którzy chcą się schronić i pracować ? a ja slyszałem ,że oni nie chcą w ogóle ani pracować ani się uczyć ...tylko brać socjal ,ekscelencja nie słyszał ?

Być może Chrystus ma twarz nie tylko tych bezsensownie mordowanych ale tych zelżonych i pobitych w pobliżu swego miejsca zamieszkania , cóż Wy na to ekscelencjo ? być może jest to twarz człowieka który boi się wyjśc z domu ...a może coś na ten temat ks. Biskup raczy powiedzieć , co ? ...a kiedy ?

Być może jest to twarz czlowieka ktory budował piękny kraj , piękne miasto , piękne środowisko po to aby usłyszeć od najedźców , tak najeźdców słowa w rodzaju "wynocha z tego miasta "albo widzi ,że owoce jego pracy zamieniają się zniszczoną brudem , wandalstwem i ...odchodami okolicę , cóż Wy na to ekscelencjo ?...nic ????

a może jest to twarz człowieka który nie może zapalić światełek na choince przed domem bo to ...obraża uczucia religijne ...kolonizatorów , tak kolonizatorów , cóż Wy na to ...ewangelisto ?

===============

Drugi " platformerski " biskup : kościół nie może milczeć w sprawie uchodźcow , ok. jeśli taki wrażliwy , dlaczego nie ? niech mówi...

tylko dlaczego milczał kiedy tu w Polsce na jego oczach na początku lat dziewięćdziesiątych dokonywano ekonomicznego bestialstwa , rabunku ,to była niekiedy twarz robotnika który nie otrzymał zapłaty , dlaczego milczał ? skoro taki czuły , skoro taki miłosierny ...mowę mu odebrało czy uczciwość ?

Nie ...to nie możliwe aby biskup był aż tak bardzo dwulicowy ...on cierpi na ...nadzwroczność , widzi tylko tych daleko , bliskich sobie już nie...
No właśnie tylko dlaczego milczy kiedy wielu przywódców muzułmańskich mówi wprost o islamizacji Europy , no wypadało by coś powiedzieć ,no... skoro tak daleko widzą ...a tutaj ...arbuz.

NIe wiem jak u Ciebie , w moim mieście , było pięknie , nie za gorąco ale w sam raz na procesję .
Jakby nas mniej ...więcej siwych niż np. szatynow i brunetów , smutno ...tak smutno , przecież pamiętam to samo miejsce za komuny ...mał nas ...inny duch .W zasadzie kiepsko śpiewamy , gdyby nie głośniki na kolumnie które niósł ministrant ....tak maszeruje armia pobita .

A teraz o tym co intymne , ja się nie modliłem , ja poszedłem na ..demonstrację , nie porafię się modlic kiedy ktoś mi się przygląda ...z okna , to ja i Bóg , my i Bóg ale nie obcy , obok z zaparkowanego opodal samocghodu leci "muzyka "[ ? }, złośliwa , ociekająca jak gnojem wulgaryzmami , no zaczyna się ... co ?..prześladowanie , na razie akustyczne . Tak szczerze ...wiedziałem jak będzie ale co robić , kto Go nie wyzna przed ludźmi...wziąłem "lakiery " swiąteczną koszulę ...i poszedłem .

========================

Dlaczego tak jest ? to efekt nieposłuszeństwa hierarchii ktorej sie zdaje ,ze może wszystko modulować w imię "miłości " napisać jak najwięcej , utopić wszystko w teologicznym wielosłowiu , to ciężka odpowiedzialność , jak wielu z nich bedzie krzyczeć z rozpaczy na Sądzie ? Widzisz ci przybysze redukują wielosłowie jesteś za lub przeciw najeźdźcom , tak Moja Droga najedźcom którz wcale tego nie ukrywają ,że nie będą lojalni wobec kultury osiadłych...smieszne, co ?

oni mówią "zabijemy was " a my " jacy jesteście biedni "jeszcze chwila a król Jan III Sobieski zostanie uznany za ludobójcę ...tak przekraczamy granicę śmieszności , bo to włsnie on sprowadził Tatarów LOJALNYCH wobec Rzplitej ...bez szkody dla wspólnoty .

NIe mozna kłamać z ambony , a przemilczania to też forma kłamstwa , to grzech przeciw Duchowi św, jaka jest za to kara ? namiastkę mieliśmy tutaj na Ziemi.

"Nabab i Abihu, synowie Aarona ,wzięli każdy swoją kadzielnicę , nabrali do niej ognia , połóżyli na nim kadzidło i ofiarowali przed Panem ogień inny niż był nakazany , Wtedy ogień wyszedł od Pana i pochłonął ich , Umarli wobec Pana .

Mojżesz powiedział do Aarona :To jest , co Pan powiedział : Ukażę moją świętość tym, co zbliżają się do Mnie , ukażę chwałę moją przed ludem ".AARON ZAMILKŁ "...

I po co więcej ? ST wystarczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 19 2017 21:26   
Forum

Question Ja ? gdybym był prorokiem ...to bym grał w totka , nie to jeszcze nie wojna to jej początek , jeszcze kilka takich "rewanżów" i ...to nie jest "proroctwo tylko matematyka , indukcja , zasada kostek domina , jeszcze kilka takich rewanżów i EP w każdym razie jego trzon będzie w bardzo głupiej sytuacji biorąc pod uwagę przewidywany ciąg zdarzeń , oni po prostu zawierzyli statkowi który przecieka ...a UE przecieka , cóż to za państwo które NIE MA GRANIC ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 20 2017 16:32   
Forum

Największe zdumienie w ostanim tygodnu ? no dziennikarze ze stacji TV ktorych nigdy bym nie posądzał o nabożne uczucia w stosunku do kościoła zawiedzonymi głosami stwierdzają ,że kościół polski nie idzie za głosem hierarchów, ciekawe , oni niekiedy prześmiewczo traktujący zagadnienia wiary powołują się na głos instytucji ? stali się wierzący ? czy...a jaki mają interes ?
no... wspólny interes .

Wyjcia są dwa
albo cała ta zawierucha z islamistami przycichnie "przyschnie jak na psie " wtedy narażę się na ośmieszenie , jeden nawiedzony więcej i tyle , albo to co teraz widzimy w Europie zachodniej to dopiero preludium potężnych starć CYWILIZACYJNYCH , wtedy ..uprzejmie donoszę ,że pod EP została podłożona bomba społeczna , zapalnik zegarowy już tyka , on jest na zachodzie ale materiał wybuchowy w Polsce , a jak wybuchnie to co ? no...wierni k.k. będą mówić :

" JAK TO DOBRZE ,ŻE NIE POSŁUCHALIŚMY GŁOSU BISKUPÓW , sprowadzilibyśmy nieszczęście na nasz kraj i nasze rodziny , jak to dobrze ,że nie usłuchaliśmy"

to "czerwona kartka" dla autorytetu instytucji , już nie żółta ale czerwona , nieodwołalna na kilka dziesiątków lat. Okazuje się ,że instytucja to jednak nie kosciół, to jednak dwa różne pojęcia .Skoro tak , to nieuchronnie czeka nas rozróżnianie pomiędzy głosem biskupów a głosem kościoła , także w mediach . W takim razie kto będzie miał największe prawo aby powiedzieć " my kościół "?

==========================

To wcale nie musi oznaczać końca kościoła a jedynie ZMIANĘ STRUKTURY WŁADZY, EP będzie istnieć jak... Królowa Anglii , będzie miał władzę tytularną a władza rzeczywista ? wydaje się ,że ona coraz bardziej niejako "sama wchodzi w ręce " formacji kościelno - politycznej mniej lub bardziej słusznie kojarzonej z miastem M. Kopernika .dlaczego ? bo jest biblijna , a biblijna znaczy narodowa , Biblia zanim stała sie dokumentem uniwersalnym została stworzona wokół jednego z narodów wybranego do tych dzieł przez Boga ,jeśli tak , to jet to droga NATURALNA w odróżnieniu ponadnarodowych sztucznosci jakie ostanich latach fundowała nam instytucja k.k.
Kościół k.k w Polsce był silny dopóki był "trybunem " narodu , ludu , z chwilą kiedy stał się jednym z wydziałów teologicznych Watykanu skarlał , zapadł sie w sobie., dobrze piszę w sobie, w swoich myślach , w swoich rozważaniach i ...w swoich interesach .

================================

Tak jak się przyglądam ST ...po cóż była potrzebna owa "moralność dietetyczna " jaką funduje nam prawo tego narodu ? mogę domiemywać że po to ,aby UTRZYMAC TOŻSAMOŚĆ RELGIJNO - NARODOWĄ , nie można świecić przykładem biblizacji czy ewangelizacji jeśli nie ma się odrębności , jakiż to przykład dla klasy stanowi uczeń który bojaźliwie chowa się w tylnych rzędach ławek, NIE RÓZNI SIĘ niczym od otoczenia ?nie można stawiac za wzór klasie , ucznia który jest niezauważalny .Nie można stawiać za wzór dla innychnarodów narodu zakompleksionego do tego stopnia,że kopiuje wszystko co się da z dorobku innych .

To co mi sie rzuciło w oczy w ostaich dwudziestu pięciu latach to usilna chęc EP aby polską kulturę barodowo - religijną zmieszać , "zglajszachtować" z zachodnioeuropejską , zatracić toższamość czego np. najbardziej widocznym przykładem było zniesienie jakże polskiego postu w wigilię ...i co z tą ewangelizacją Europy ? eh ! słuchać hadko , taka "ofiara" z własnej kultury na nic się przydała .

============================

A gdyby EP miał głowę na karku ... nie z tej sytuacji jaka jest nie można wyjść bez szwanku, ale mógłby zminimalizować poniesione straty ... ale go na to nie stać , nie stać nie z powodu niskiego ilorazu inteligencji ale braku odwagi ,to właśnie brak odwagi każe mu się chować za plecami aktualnie rządzacych [ ktokolwiek by to nie był ] jest uwikłany w dziesiątki uzależnień i powiązań , ale...czy one są takie nieprzezwyciężalne ?
Zanim pojawił się na Ziemi Chrystus , niejaki Aleksander Macedoński , kiedy mu pokazano węzeł o którym mówiono ,że jest nie do rowiązania załatwił sprawę kilkoma ciosami miecza , i tak działa Biblia , czy wyobrażasz sobie Mojżesza uwikłanego w dzieiątki negocjacji z urzędnikami ? nigdy nie bawił się w drobnostki , postawił w imieniu Jahwe warunki , a kiedy Egipt ich nie spełnił to...MOjŻESZ NIE NEGOCJOWAŁ , są sprawy których negocjacja jest zbrodnią , ale...my nie potrafimy inaczej ...

EP...mógłby np.... ale to juz odrębna kwestia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 01 2017 17:32   
Forum

Pewnie że gorąco , lato 1917 roku było ponoć także bardzo upalne, de ja wu ? chyba nie rok 1917 był gorący , to był społecznie rzecz ujmując ostatni rok dziewiętnastego wieku , jeszcze przez rok trwały niewzruszone potęgi Cesarstwa Niemiec , Austro - Węgier czy Rosji , wolność Polski czy Czech wydawały się mżonką po to aby za moment wszystko się odwróciło ,ci którzy interesuja się mocniej tematem wiedzą ,że te potęgi były coraz bardziej teoretyczne ,wirtualne , musiały upaść... widzisz wydaje mi się ,że te współczesne też są coraz bardziej wirtulane , dobiegają to kresu swego istnienia , jak wszystko co stworzył i stworzy człowiek na ziemi.To co widzimy to nieledwie pokrywa mydlanych baniek ...złudzenie.

USA ? jak na zamówienie, atak hakerski spowodował zamieszanie większe niz wybuch niejednej bomby , a przeciez to może być jedynie przymiarka ...Z tego co wiem Amerykanie zaplanowali sobie panowanie nad innymi kontynentami za pomocą sieci cybernetycznej ,taki F-16 czy inne tego typu urządzenia made in USA może być unieruchomiony już na ziemi bez potrzeby wystrzeliwania rakiet ...tak , ale kij zawsze ma dwa końce .
Informatyka jest ...tania , to może być broń słabszego.

Pieniądze ...a co to jest , to czym się posługujesz się na codzień kupując chleb i mleko to zaledwie drobny wycinek finasów świata , pieniądz bankowy to coraz bardzej puste cyfry , światowy sytem bankowy wpomuje rocznie ...nie wiem ile miliardów dolarów [ ? ] raczej impulsów elektronicznych bez pokrycia w materii .USA posiadają w bankach ile dolarów ? no...tyle ile wydrukują ,złota nie wiadomo ,wiem tylko tyle ,że gdyby wyrzucić na rynek 1/4 no 1/7 zasobów finasowych to...dolarami mógłbyś sobe ...tapetowac ściany przy czym byłaby by to najlichsza z możliwych tapeta .Więc cóż to za potęga światowa ? Cóż to za potęga którą może powalić na kolana ktoś kto ma zespół ludzi i maszyny cyfrowe ?

Aby być supermocarstwem trzeba mieć możlwość oddzialywania na świat siłą oręża , gospodarką ale też ideologią , obywatele USA wcale nie muszą być najszczęśliwszymi istotami na tej planecie , ich model życia nie zachwyca , świat jakoś nie zamierza iść tą drogą , co więcej wzrastające rozpiętości społeczne każą upatrywać Stany jako jeden z krajów w którym może się odbyć kataklizm wstrząsów społecznych ...o charakterze marksistowskim ,co ? że tam nigdy nie powiewała czerwona flaga ? ona nie musi być czerwona , ona może być ...żółta w grochy ,ważne jet podłoże społeczne , nie można budować jedności spolecznej na rażących nierównościach społecznych , nonsens , a propaganda ? ...kłamstwo prędzej czy później wyczerpie swoje możliwości , nie może inaczej być przy tych rozpiętościach to prędzej czy później " coś walnie" społecznie udowodnione .

Rosja ? jeden z senatorów amerykańskich określil jako "stację beznzynową przebraną za państwo " cherlawa w stosunku do wielkości gospodarka , rozbudowany do absurdu aparat wywiadu [ Amerykanie robią to taniej , elektronicznie ] monokultura oparta glównie o zasoby surowcowe , zaognione i nigdy nie regulowane stosunki z sąsiadami [ ilu Rosja ma przyjaciół ?!]
owszem ma broń nuklearną...gdyby nie to ...powinni zmienić godło , zamiast gwiazdy czy dwugłowego orła powinni mieć ...amorka , też goły ,bosy ale z bronią u nogi.

Europa ? ...skretyniała na starość , cierpi na amnezję ,głosi pochwałę "wartości europejskich "ale ani rusz nie może ich sobie przypomnieć a tym bardziej wymienić a już przez gardło nie chce jej przejść ,że to chrzescijaństwo uczyniło z niej ówczesne centrum świata , że bez tegoż chrzescijaństwa Europa to nieledwie przylądek Azji .
Europa jest ślepa, głucha zatraciła poczucie rzeczywistości .,coraz bardziej traci suwerenność na obszarach enklaw muzułmańskich , ot, starucha żyjąca we własnym nieistniejacym świecie.
Jeśli mam jej czego zazdrościć to ...luminatów , heretycy i idioci ale jakże konsekwentni w REALIZACJI SWYCH IDEAŁÓW , gdyby k.k. chociaż w jednej dziesięcinie swych wysiłków przykładał większą wagę do własnie realizacji POLECEŃ Pana zamiast je tylko omawiać [ i to też nie zawsze , ostanio omawia raczej swoje rozważania ]to jak wielki byłby kosciół ?

Watykan ? co to jest ? duże świątynie z przyległymi budynkami administracyjnymi i mieszkalnymi ...i nic ponad to . Przyjdą ludzie posłuchają , pośpiewają ale efekt społeczny żaden... pierwszy lepszy mułła ma większy wpływ na życie powierzonej wspólnoty niż papież.

Co ? że potęga duchowa ? fakt , w kategoriach duchów to oni są potęgą , prawie tak samo wielką ...jak Hollywoood , ale w kategoriach realnego świata, tak , tego samego w którym poruszał się Mesjasz ....to Watykan nie istnieje .

Widzisz najbardziej szkodzą nam ...daty , odtad- dotąd Cesarstwo Rzymskie , odtad -dotąd istniała Rzplita Obojga Narodów , tak naprawdę to było trochę inaczej , Rozbiór Polski to był nieledwie ostatni etap procesu zanikania panstwa , ono rozpadło się już znacznie wczesniej, UE już upadła tylko jeszcze nie nastapił akt podpisania , formalny akt rozwałki która już postępuje .

========================

Pytasz co dalej , ano największa potęgą będą Chiny, nie znam oczywiscie tego co tajne ale... po co ? ja to widzę , im się chce , oni sie cieszą , oni dążą oni ...osiągną .To co najważniejsze oni jeszcze skłonni są do ofiar na rzecz swojej mocarstwowości .

A Polska ? aktualny prez. Francji mówiąc o Polsce powiedział "Europa wschodnia "[ fakt z geografii pała ... gość nie zna atlasu , bo Europa wschodnia jest trochę bardziej na wschód ]ale...z punktu widzenia real- politic trafił w sedno , to MY ZACZYNAMY BYC SEDNEM NOWEJ FORMACJI GEOPOLITYCZNEJ.Zaczynamy ...ale nie wiemy jak zacząć .

=============================

Brakuje nam ideologii , to czym się posługujemy to jedynie kalki zapożyczenia od innych narodów ALE POTRZEBNA JEST WŁASNA ,widzisz największa niemoc tkwi w naszej głowie , my nie wyobrażamy sobie [ piszę o naszych "elitach " ] że można stworzyć własną , na własne potrzeby skrojoną doktrynę społeczno -ekonomiczną .

Teraz skup się : bo to dotyczy koscioła i Starego Testamentu , już tak Pan pokierował losami k.k. a wcześniej Izraela ,że widać juz jak na dłoni ,że ROZDZIELANIE BYTU KOSCIOŁA I PAŃSTWA JEST UTOPIĄ , ideą fixus samobójcy . Laicyzacja którą widzisz na codzień ma swoje przyczyny w "religii smierci " uprawianej przez k.k. Poglądu wg. którego mozna oddzielić ciało od duszy , że można oddzielić życie społeczne od liturgiii i religii .Widzisz to w jaki sposób się modlisz w świątyni jest SUMĄ TEGO W JAKI SPOSÓB PRZEŻYŁEŚ TYDZIEŃ.Jeśli żyłeś jak ateusz to i modlic się będziesz jak ateusz albo "wierzący ale nie praktykujący "

Jeśli tak , to albo kościół będzie sam quasi pantwem jak ongiś Zydzi , pierwsi chrześcijanie czy dzisiaj muzułmanie ,albo schroni się pod opiekę państwa do gruntu schrystianizowanego , jakiekolwiek inne wyjście to obumieranie , nie polemizuj z historią .Dowody "stoją jak byk "

I tutaj jest szansa na kościól toruński , ekspansja Rzeczypospolitej może się wiązać z chrystianizacją tamtych terenów [ dobrowolną ewangelizacją ]W tym zakresie interes państwa i kościoła jest symbiotyczny [ tak jak kiedyś interes cerkwi i cara ]Tylko niech to będzie Ewangelia , niech jak to byló w Ewangelii przybędzie najpierw jakiś ideolog , jakiś nowy Jan Chrzciciel który ideologią i PRAKTYKĄ stosowania Ewangelii przygotuje grunt pod głoszenie Słowa czego , jak się przyglądam k.k. on zupełnie nie widzi , nie docenia ...zdaje się ,że uważa że sam dyplom teologa i słowotok wystarczy... eh ! heretycy .

Z kościołem toruńskim jest jak z Chinami , oni jeszcze chcą , jeszcze marzą , fakt, popełniają i błędy , ale kto ich nie czyni ? tylko ten ...kto nic nie robi. Torunianie są jeszcze zdolni do poświęceń w służbie kościoła i ojczyzny . Jeśli dołączą do nich intelektualiści świeccy i kościelni zdolni DO SAMODZIELNEGO MYŚLENIA kategoriach religia - państwo , to kto wie...może w końcu doczekamy się doktryny społecznej opracowanej przez Polaków , byłby to SPOSÓB NA EKSPANSJĘ PAŃSTWOWO- RELIGIJNĄ , jest jednak problem ,ewangelizacja to ekspansja światopoglądowa , ale teolodzy nie chcą ekspansji ...oni chcą ...dyskusji , przy takim nastawieniu postęp ewangelizacji ma wartość zerową.

===============================

To właśnie znaczy " gdyby mieli glowę na karku"

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 06 2017 21:06   
Forum

Krzysztofie ! czy my jeszcze jeteśmy narodem wierzącym ? oto nie tak dawno dokonano aktu Intronizacji i co ? i...nie widzimy , tego ,że wszystko co sprzysięgło się przeciw Polsce zachwiało się , nie wierzymy ? ....chwalimy co ? kogo ? okoliczności ? a one same tak "same z siebie się układają " ? jak bardzo jesteśmy niewdzięczni ...

Przeciez SAMI nie jesteśmy w stanie nawet znacząco poruszyć części owej ogromnej machiny kłamstwa jaka rządzi swiatem ,tak tej samej co to jest skłonna zakrzyczeć wszystko , podepatać kazda krzywdę , każde zło nazwać cnotą ....

a z Panem ? ... ona zdaje se sama sobie zaprzeczać , plącze się wysyła sprzeczne sygnały... traci rozum .

A owe spiski w ramach kościoła i poza nim ? lud boży zdaje się już odrózniać kto stoi po stronie prawdy a kto jest poza Nią ,na nic infuły , na nic tytuły , struktury zła ...one były i są tak skonstruowane aby sprowadzić zamęt pojęciowy, i cóż jest wobec Jego Woli ?...pył .

Oto jeden z posłów reprezentujący siły które mają oparcie poza Polską wydaje się zachowywać jak ...trzepoczacy się karp wyciagany z wody , emanuje złością i bezsilnością , jego polityczny kompan szef jedego ze znaczących publikatorów z bezsilnej złości posunął się do "argumentów ręcznych "

A owe "elity" skłonne do słownych majstersztyków służących ich bezkarnemu przywłaszczaniu sobie ...wszystkiego na co nie zapracowali , kim są teraz w osądzie społeczym jeśli nie ...upokarzaną mafią .itd. itp. tylko dlaczego my nie dziękujemy , teraz , tak teraz zanim jeszcze Opatrzność będzie jeszcze bardziej widoczna , który to z kapłanów wydusi w końcu z siebie ...Chwała Tobie Panie ? teraz , już teraz ,

Słaba jest nasza wiara , ociężałe jest nasze serce .Jest wiele piersi skłonnych do wypinania się po ordery , ale to ON zwycięża , On i tylko On .

=======================

I rzekł on: "Wszyscy mieszkańcy Judy i Jerozolimy, i ty, królu Jozafacie, słuchajcie uważnie! Tak do was mówi Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tego wielkiego mnóstwa, albowiem nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. 16 Jutro zejdźcie przeciwko nim! Oto wstępować będą na wzgórze Sis, a znajdziecie ich na końcu doliny przed pustynią Jeruel. 17 Nie wy będziecie tam walczyć. Jednakże stawcie się, zajmijcie stanowisko, a zobaczycie ocalenie dla was od Pana, o Judo i Jerozolimo! Nie bójcie się i nie lękajcie! Jutro wyruszcie im na spotkanie, a Pan będzie z wami!" 18 Jozafat więc upadł na kolana twarzą ku ziemi, i wszyscy mieszkańcy Judy i Jerozolimy padli przed Panem, aby Go uczcić. 19 Wówczas lewici spośród synów Kehatytów i Korachitów poczęli wielbić Pana, Boga Izraela, donośnym i wysokim głosem. 20 Wczesnym rankiem powstali i ruszyli ku pustyni Tekoa. Gdy ruszali, stanął Jozafat i rzekł: "Mieszkańcy Judy i Jerozolimy, posłuchajcie mnie: Zaufajcie Panu, Bogu waszemu, a ostaniecie się, zaufajcie Jego prorokom, a będzie się wam powodziło". 21 Potem, poradziwszy się ludu, ustanowił śpiewaków dla Pana, by idąc w świętych szatach przed zbrojnymi wysławiali Go śpiewając: Wysławiajcie Pana, albowiem na wieki jest Jego łaskawość. 22 W czasie kiedy rozpoczęli wznosić okrzyki radości i uwielbienia, Pan zastawił zasadzkę na Ammonitów, Moabitów i mieszkańców góry Seir, wkraczających przeciw Judzie, tak iż się wzajemnie pobili. 23 Powstali wówczas Ammonici i Moabici przeciwko mieszkańcom góry Seir, aby ich obłożyć klątwą i wytępić. Gdy zaś tego dokonali z mieszkańcami Seiru, jeden drugiemu pomagał do zguby. 24 Gdy mieszkańcy Judy doszli do miejsca, skąd widać już pustynię, i spojrzeli na to mnóstwo, oto [zobaczyli] trupy leżące na ziemi: nikt nie uszedł z życiem. 25 Przystąpił więc Jozafat i jego lud, aby pobrać z nich łupy. Znaleźli wtedy przy nich mnóstwo zdobyczy: bydła, dobytku, szat i kosztownych naczyń. Zdobyli takie łupy, iż nie mogli tego udźwignąć. Trzy dni im zeszły na zbieraniu łupu, był on bowiem wielki. 26 W czwartym zaś dniu zebrali się w Dolinie Beraka, tam bowiem błogosławili Pana, dlatego miejsce to nazwali Doliną Beraka. 27 Następnie wszyscy mężowie z Judy i Jerozolimy , z Jozafatem, na czele, wrócili do Jerozolimy pełni radości, bo Pan uradował ich, uwalniając od nieprzyjaciół. 28 Wkroczyli do Jerozolimy, kierując się ku świątyni Pańskiej, grając na harfach, cytrach i trąbach. 29 Wówczas spadł strach Boży na wszystkie królestwa i kraje, skoro usłyszano, że Pan walczył z wrogami Izraela.

I co ? czy to nie jest ...Polska .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 09 2017 11:13   
Forum

Laughing Out Loud Masz ci los Polska ,Polska Mój Drogi Polska , nie Izrael ,już nie Izrael... a to Mickiewicz nie błagal o "wojnę powszechną ludów " która uwolni Rzplitą , w 1918 to nie powstanie zbrojne to nie armia dala nam wolność.
Już nie Izrael... ale jeszcze nie lud wybrany , " duch w nas zdechł " za przyczyną min. instytucji , tak, wiem co piszę , po części za przyczyną instytucji.Duch w nas upadł za przyczyna ...duchownych , no , niektórych duchownych .

===================

Teraz mówi się o tym przemówieniu d. Trumpa jak o czymś bardzo węzłowym , podobnie jak ongiś o przemówieniu J. Kennedy'ego [ ich bihn Berliner !] a przecież on niczego takiego nie dał , nie załatwił , w zasadzie "Patriotów " jeszcze nie sprzedał itd. itp. a jednak się o tym mówi i tutaj rozmija sie świat materii i świat ducha.

Ten prezydent bylby świetnym duchownym ...bo podniósł ducha wiernym lepiej niz jakikolwiek biskupw ostatnich latach ...śmieszne co ?
On przywrócił POCZUCIE GODNOSCI NARODOWI , ot i wszystko.

=======================

Nie można mówic "będziemy ewngelizować Europę " a jednocześnie "wychwalać pod niebiosa wartości europejskie " bo...po có im nasza ewangeliacja skoro oni tacy wspaniali ? to tak jakby powiedzieć armii mace z nimi walczyć ale oni i tak sa najlepsi , namężniejsi i w ogóle , Tak to walka , ewangelizacja to walka , kto ma wątpliwości ?
Mjżesz czy Jozue mówili wprost , tojest nasza ziemia obiecana , mamy ja zdobyć aACI KTORZY ODBIERALI DUCHA IZRAELOWI ZOSTALI SRODZE UKARANI , jeśli mamy ewangelizować Europę to siła rzeczy mamy ja traktować jako ziemię obiecaną ,MAMY MIEĆ POCZUCIE WYŻSZOŚCI WOBEC LUDZI [Żydom to zostało do dzisiaj ] A POKORĘ WOBEC PANA [ no...to im nie zostało ] , oczywiście jako chrześcijanin odrzucam a priori przemoc ale inwazja kulturowa ? dalczego nie ? ewangelizacja podobnie jak np. islamizacja to inwazja , czego tutaj nie mozna rozumieć ? Nie można czynić ewangelizacji na tym kulturowym chłamie jaki nam serwują media głownego nurtu , to samozaprzeczenie .

A jeszcze ta postawa " aksamitna " nie nazywająca wprost np. sodomii , toż to postawa tchórza ... który wzywa do "odważnego dawania swiadectwa "

===================================

I jeszcze ta moc, wielkość , tak ta ludzka ,ten kowboj to pokazał , tutaj wracam do myśli Marka Aureliusza ,to najprostszej jaka może być , otóż wielki człowiek zajmuje się sprawami wielkimi a mały malymi , proste ...jak konstrukcja cepa i co ? no...spójrz na świat tym okiem .

Czym zjmuje sie administracja brukselska , wielkością eurokondoma ,krzywizną banana ?
czy problemami ZASADNICZYMI ?toż to karły o...pardon legalizacja "małżeństw" homoseksualistów i co ? { ... brzuch jest waszym panem "} pasuje ?

No...a gdyby tak ,poslugując się prawami retoryki, krasomówstwa wygłosić takie kazanie na temat np. wybranych tematów teologicznych ...nie wyjdzie ...to to maleńkie srawy, uczeni w pismie cedzą komary a przepuszczają wielbłądy , to nie ja powiedzialem to Chrystus .

gdby np. kapłan , z ambony chciał "sprzedać" swoje rozważania ...których niewiele ludzi obchodzi BO NIE DOTYCZĄ ANI ICH ŻYCIA , ANI ŻYCIA ICH RODZIN ,ANI ŻYCIA SPOŁECZNEGO tylko tego co jest coś tam w sercu człowieka ....ale nie wiadomo co to jest , bo nie każdy to czuje bo dotyczy jednynie poglądów uczonych w piśmie, takiego kazania nie ma ...tego nie mozna tak powiedziec jak np. Trump , nie da się ...bo zbyt mała jest ważność poruszanych zagadnień , to marginalia ,kto wszedł w marginalia ...na marginesie, na uboczu zostanie .

========================

A gdyby taki teolog zaczął mówić jak prezydent USA to mógłby być posądzony o to ,że potrzebuje pomocy medycznej , to tak, jakby ktoś relacjonował bzyk przelatującego komara tonem sprawozdawcy sportowego , zbyt nieistotne jest zjawisko które relacjonuje.

======================

Wielu duchownym wydaje się ,że kiedy już "dochrapie się" infuly to ich głos z ambony bedzie mocniejszy ...złudzenie ,biskup przystrojony w insygnia a mówiący rzeczy nieistotne dla kościoła i narodu , przypomina ciężarówkę która odjeżdża sprzed sklepu spożywczego z ładunkiem wielkości siatki na zakupy z masłem , serem , mlekiem i wszystkiego tego co można zmieścić na siedzieniu samochodu malolitrażowego ,śmiesznie to wygląda .

Można byc ministrem ważnego resortu i swe uczucia i pasje lokować ...w zegarkach ,garniturach ,w balangach , można i tak , ale cóż o za minister ?

Otóż owa karłowatość postaw ludzkich to efekt WYBORU pomiędzy tym co wielkie a co małe , jak ktos wybral detale bedzie detalem , Mojżesz czy ksiądz Popiełuszko wybrali wielkość .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 09 2017 20:42   
Forum

Hola , hola ! a kto powiedział że jedno nie musi iść w parze z drugim ? dlaczego alternatywa a nie koniunkcja ? owe "miesięcznice" [ nie jestem ich wielbicielem ] to zjawisko polityczne jak chcą jedni czy religijne jak chcą drudzy ? a...dlaczego nie jedno i drugie w jednym , moim zdaniem jest to zjawisko religijno- polityczne , dla Żydów to nic wielkiego , to coś oczywistego. skąd ten podział ? ano to efekt radosnej twórczości prawników , oni zakwalifikowali jedne wydarzenia do kategorii politycznych a inne religijnych z adnotacją ,że to co religijne powinno byc zamknięte w katakumbach , w ogóle nie wychodzic na ulicę.

Uprzejmie donoszę "że Ob. Bóg" nie przejmuje się takimi klasyfikacjami , łamie prawo bo...ma swoje własne , proszę prokuraturę o wyciagnięcie konsekwencji w stosunku do W/W.a ...co Mu zrobicie ?

Zgoda , "religijność Trumpa jest dość problematyczna ,to przede wszytkim businessman , ale...zna rynek , nie ma "geszefciarza" bez znajomości rynku , dlatego przygotował się do zagadnienia jak na człowieka który ma swiadomość tego JAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE SPOŁECZNE , wydaje się ,że on lepiej zna kosciół ...niż jego nominalni pasterze ,pokora ot co , a teraz coś dla tych duchownych którzy kościół traktują jak business... słuchajcie bo tego nigdzie nikt Wam nie napisał :

Chcecie mieć pieniądze ? to zbadajcie rynek , jak zaczniecie sprzedawać produkty teologiczno - seminaryjne splajtujecie , to wyjątkowo niechodliwy towar .
Z tego punktu widzenia Mesjasz był wyjątkowo dobrym " handlowcem" jak ktoś cierpiał na trąd to wyleczył go z właśnie z trądu a nie zaoferował maści na odciski , jak wiecie , że żyjecie w narodzie ileś tam lat społecznie , ekonomicznie , politycznie i kulturowo upokarzanym , to wiedzielibyście ,że właśnie w tym "segmencie rynku " powinniście się obracać , eh ! zachcęcam Was do lektury... co ? Biblii ? nie... to dla Was za trudne , do lektury podręcznika marketingu ...

I jeszcze jedno , musicie coś wybrać , w ogóle życie to sztuka wyborów , albo z narodem , albo z tymi co żyja na jego koszt [ np. ks. S... ] ale ostrzegam ten rynek jest już zapchany . Jedno jest pewne, nie można mieć wszystkiego , wiem , wiem KONIECZNOŚĆ WYBORU TO DLA WAS KOSZMAR , ale czyż business nie wymaga ofiar ?

Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 13 2017 11:30   
Forum

Stary zastanów się !

Świat zmienia się , łamią się struktury państw narodowych , powstaję "państwa teoretyczne" które ...no własnie... komu slużą . Przyjrzyj się temu co się stało w Warszawie, ile to ludzi straciło mieszkanie 40 tys [ ? ] i co ?

Widzisz człowiek aby przeżyć w takiej dżungli MUSI DO CZEGOS NALEŻEĆ ...jak na pustyni , albo będzie członkiem "nadzwyczajnej kasty ludzi " czy jakiejkolwiek innej grupy interesów , zginie albo by może zachowa się jako jakiś eremita ...na śmietnikach tych dosłownych i tych umownych społeczeństw .

A do czego ma należeć chrześcijanin ? do koscioła ?...a co to jest w tym kształcie organizacyjnym ,jaki jest obecnie ? to jest ...punkt uslug liturgicznych ,czy można być członkiem np. punktu repasacji pończoch ? kościół dzisiaj jest to wspólnota materialna ALE JEDYNIE DLA KSIĘŻY , ona ich żywi , broni i chroni .TY DO NIEJ NIE NALEŻYSZ , JESTEŚ TAM OBCY . Spójrz na afery pedofilów , jak wielka jest solidarność tego środowiska , na całe szczęście byli i są jeszcze ludzie z sumieniem [ Benedykt XV I ]

Więc pozostają Tobie strukturalnie rzecz biorąc dwa wyjścia :

1 .albo będziesz należeć do INNEJ NIŻ KOŚCIÓŁ grupy ludzkiej i PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ WPADNIESZ W KONFLIKT Z TYM CO POWIEDZIAŁ PAN to nieuniknione , ilu z tyh adwokatów i urzędników którzy dokonywali tych niegodziwości w mieście stołecznym "chodzi do koscioła "...bo nie sposób slużyć dwom panom.

2.Albo wszyscy wierzący , katolicy , protestanci , prawosławni zjednoczą się W JEDNEJ GRUPIE INTERESÓW i narzucą swe warunki duchownym , zbyt wąska to grupa interesów [ można i tak na rzecz patrzeć ] aby mogała się przeciwstawić , proste ?

===================

A jeśli sięgniesz po ST ..receptę masz gotową , co ? że bedą Ci mówić kapłani że kościół jest wspólnotą ale..."duchową " odpowiedz symetrycznie "duchowo " jak oi chcą duchowo ...to ty i też duchowo " Wtedy zobaczysz ile to duchowe znaczy wobez materii , wszelkie wykłady i kazania tutaj na nic , gołe fakty są mocniejsze , ST to broń na łgarzy i krętaczy , to...boska broń , najlepsza jaka może być.

VOLENTI NON FUIT INIURIA.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 14 2017 12:34   
Forum

To nie tak .

Zarówno Jahwe ze ST jak i J. Chrystus ODSUNĘLI SIĘ od dotychczasowych struktur czy to państwa Egipskiego jak np. kościola judaistów .NIe szli szlakiem, metodą wyznaczoną przez obcych , kto mówi ,że jest rewolucjonistą a zmierza przejąć dotychczasowy aparat władzy kłamie, tutaj będę obrazoburcą , umiłowany Jan Paweł II najbieglejszy w dziedzinie sztuki sprawowania władzy nie był ...

Usiłował uzdrowić kościół zachowując struktury opanowane przez masonów , u mnie egzaminu z zarządzania by nie zaliczył ... nie to nie jest atak na niego , ale na profil wyksztalcenia seminariów. Powierzyłbym im wszystko ...oprócz władzy , a na nieszczęście kościoła... oni ją sprawuja , rezultaty jak widać , instytucja jest petenetem , tak petentem władz państwowych .

Nie , nie znaczy to ,że każdy kaplan jest masonem , ale ...działa jakby był , działa NA ROZBICIE KOŚCIOŁA sam o tym nie wiedząc , a jeśli wie to tym gorzej dla niego ...

Popatrz , w gdyby w Warszawie usiłowano wyrzucić z księdza z plebanii to co by było ?...ano byłby krzyk pod niebiosa , a tutaj 40 tys ludzi wyrzucono z mieszkań ...i nic , dalej uważasz ,że dzielę kosciół ? a może ON JEST JUŻ PODZIELONY ?...co ?
Wiem , wiem , choćby na swiecie było 1000 skierków to nic to nie znaczy , to Wola Pana , tutaj należy oczekiwać zmian [ chyba już niedługo ] chodzi o to co potem .

Znajomy reemigrant z Australii powiedział mi ,że katolicy przybywający ongiś w koloniach , w grupach wyznaniowych zaczęłi od razu budować swiatynię ,Żydzi zaczynali od ...banku.
Co ? że obrażają Jahwe ? nie...otóż nie .
Zanim zaprosisz gościa do domu ..to posprzątaj .
Zanim zbudujesz swiatynię to pobłąkaj się po pustyni, zbuduj SPRAWIEDLIWIE STOSUNKI MIĘDZY WIERNYMI po to aby nie przenosić na obcy grunt niesprawiedliwości ...które wygnały ten lud ...na inny kontynent , po co ? aby powielać dawne grzechy ....w swiątyni ?
Widzisz najpierw było prawo [ wtedy bardzo postępowe ] a później jako zwieńczenie , ukoronowanie Salomon zbudował światynię , taka jest Biblia , nie inaczej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 16 2017 10:31   
Forum

A co na to Pan ?

Nie musisz byc teologiem , wystarczy prosta gra symboli ,Jezus z Nazaretu wychował się w domu Józefa ...ZWANEGO SPRAWIEDLIWYM ... a czym jest Kosciół jeśli nie mistycznym Ciałem Mesjasza ?
Czym jest kosciół katolicki jeśli nie ciałem społecznym ktore powstało NA FUNDAMENTACH PRAWA ZE STAREGO TESTAMENTU, na sprawiedliwości .Jeśli tak , to jest ono pozbawione dzisiaj fundamentów ...czego tutaj mozna nie rozumieć ?

Co ? że "przykazanie nowe daję wam ... " a co to jest ? np. w odbiesieniu do ekonomii ? to nic nie jest...bez KONKRETNYCH ROZWIĄZAŃ jest to puste wielosłowie .To tak jakbyś gmach ewangelizacji chciał postawić na piasku .No , to oceń OWOCE "nowej ewangelizacji "co przyniosła ? Tak , możesz , Pan Cię do tego upoważnił , po owocach masz oceniać rezultaty i zamiary , mądrość i głupotę .No to ....podsumuj...odwagi .

Idąc tym tokiem , głoszenie miłości bez sprawiedliwosci jest pozbawione sensu , ok ? to dlaczego głoszą to co jest bez sensu ?

Ile to lat trzeba aby taka prostą rzecz zrozumieć ? ile potrzeba lat studiow teologicznych aby alumn to zrozumiał ? 10 -20 ? Wiesz ,coraz to trudniej mi sięgać do kieszeni kiedy mowa o wspieraniu uczelni katolickich , a może to niejest kwestia wiedzy , co ? może to kwestia posłuszeństwa Bogu , którą stawia się poniżej posłuszeństwa instytycji , co ?

Zaraz przed święceniami zadałbym kandytatom na kapłanów jedno pytanie KOMU CHCESZ BYĆ POSŁUSZNY , no właśnie komu ? Temu który będzie Cię sądził czy temu ...kto jest twoim szefem w pracy ?

NIe będziesz miał Bogów...itd.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 16 2017 13:10   
Forum

No dobrze w mojej parafii jest jeszcze msza o 18 Wink u Ciebie o 18/30, to posłuchaj uważnie , ile z tego co usłyszysz z ambony tyczy rzeczy poważnych a ile to "wypełniacz" stawiam dolary przeciw guzikom ,ze O PODTSAWACH ŻYCIA KOŚCIOŁA nie usłyszysz niczego ...to jest "poważny" stosunek " do...Ciebie...jesteś kukłą , jesteś ciemniakiem , jesteś ...laikatem .Kaznodzieja będzie się wił jak piskorz aby o tym co istotne w kościele nie mówić

No to co że młodzi , urobią ich starsi , oj urobią , nauczy się ,że stosowna kwotę należy przelać na rzecz kurii ...a dalej to dodatki , i potem będziesz widział "rycerza smętnego oblicza " zgorzkniałego ,ani do Boga ani do ludzi .

Są trzy stopnie oszustwa :

a/ oszukujesz jako naciągasz obcych .

b/ oszukujesz najbliższych .

c/ najgorsze z możliwych oszustw ...oszukujesz...sam siebie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 17 2017 20:53   
Forum

No pewnie ,jest i powstaje iles tam organizacji których celem jest "zjednoczenie chrześcijaństwa " nic z tego nie wyjdzie , kompletnie nic bo są " księżowskie" tzn. ich widnokrąg jest zawężony jedynie do credo i liturgii , to jest świat kościoła widziany okiem ateisty czy poganina .
Widzisz dla nich kościół to ludzie którzy zbierają się w świątyni , coś tam powiedzą , coś tam pośpiewają ...taki folklor bez większego wpływu na styl życia wiernych , taka "wielkanocna palemka "
z tego punktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie aby ujednolicić poglądy tych który wiara jest i tak nadwątlona , zebrać ich w jedenej świątyni ..i co ? nowy kościół , zjednoczony ? coś tutaj nie gra , prawda ? oczywiście BO TO SAMO CREDO CZY WPÓLNA ŚWIĄTYNIA NIE JEST JESZCZE JEDNOŚCIĄ .

Szatan nie zjednoczy koscioła...może go rozbić , ale nie zjednoczy , widzisz jedność koscioła zaczęła sie od wieczernika od agape , czyli od WSPÓLNEGO ŻYCIA , możesz powoływac setki nowych ciał , nowych grup wyznaniowych , ba sekt ale tego akurat Ci nie zaproponują ....no wspólnego życia , zawsze to będzie grupa wiernych i opływający w dostatki guru , prędzej czy później czeka ją niebyt , Chrystus czy Mojżesz WSPÓLNIE pokonywali trudy życia wraz ze swoimi owieczkami , to pasterz "ktory pachnie owcami "

No dobrze ale przecież jest k.k. ..ale ....to też wąska grupa uprzywilejowanych i ...reszta , fakt, dlatego dzieje się jak się dzieje , grup religijnych może istnieć setki ale żadna z nich nie może powiedziec

" MY JESTEŚMY JEDNO dzielimy się radościami i smutkami , mamy to samo prawo , ten sam etos , jesteśmy solidarni , Panie dobrze nam z Tobą ...tu i teraz " [ to moja refleksja tycząca Objawienia Pańskiego ]i to jest owo starotestamentowe "schibolett " a w tej chwili ŻADEN z kosciołów [ mój też ]nie jest w w stanie tak powiedzieć ...no może ortodoksyjni Zydzi albo hutteryci .

A jak chce aby narzucić narrację k.k. polegajaca na tym że ma polegać to wspólnym credo i liturgii to spytaj czy aby taki stan rzeczy nie istniał przed przewrotem luterańskim ? przecież istniał i co była ..jedność ? to dlaczego się to rozpadło ? uciekną przed Tobą wszyscy dyplomowani teolodzy którzy tak twierdzą .

====================

Jam jest Drogą ...właśnie droga , wiesz , jako dziecko miałem do kościoła 2,5 km. pokonywanie tej trasy autobusem było bardzo czasochłonne ze względu na różne godziny kursowania , my po mszy wracalismy pieszo , to nie był nie był jedynie powrót , pochód to byłó wspólne przebywanie , to byl ersatz życia towarzyskiego na co dzień , wspólne troski , nowiny [ plotki też ] nawiązywaló się znajomości albo odnawiało stare , no, nie sposób bylo przyjść do świątyni w nonszalanckim stroju , to było by natychmiast zauważone i skomentowane , bywało ,że niektóre panie zatrzymywały się na i ...stały nawet pół godziny rozmawiając , dzisiaj mam wygodę , do świątyni mam dwa podwórka ....ale nie znam ludzi .

Kard. Wyszyński nie miał jedynie samych trudności ,on miał też wielce ułatwioną pracę właśnie ze względu na społeczność i wspólnotę .

Pod tym względem Kard. Wyszyński miał handicap w stosunku do dzisiejszych biskupów , był zarządca kościoła uciskanego ...ale miał wspólnotę społeczną , który z uczonych w Pismie to zauwazył ?

Nawet owe odpusty , to co sie działo w kościele to jedno a co w jego sąsiedztwie to drugie , owe kramy, korkowce , blaszane gwiazdy z "Bonanzą" ,lusterka z "B.B" dziewczęce pierścionki i piłeczki na gumce , co ? że to nie religia ? śmiem wątpić , a powiedz ilu z tych nawrócoych Żydów to byli przypadkowi gapie którzy podążali za Mesjaszem i apostołami aby zobaczyć sensacje , niewygodne pytanie , co ? a...kim sa owi "bracia słabsi w wierze " wg. św. Pawła ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 22 2017 16:10   
Forum

Eh ! kolejna plama
EP raczył zawuważyć w wypowiedzi tyczącej reformy sądownictwa że za mała jest wola do porozumienia stron , za to zbyt duże dążenie do konfrotacji ...cóż w tym dziwnego ?
w warunkach rewolucji społecznej , a to jest rewolucja ,NIE MA JAKIEKOGOLWIEK POROZUMIENIA jest jedynie walka , czego tutaj EP nie rozumie ?czy możliwe było porozumienie między Roboamem i jego dworem a uciskanym ludem ?...nie ,a niby w jakiej sprawie ? czego miało by to porozumienie dotyczyć ? przy tak nabrzmialym konflikcie ? jedynie w sprawie usunięcia go ze stanowiska króla , co faktycznie nastąpiło.
Na całe szczęście nie jest to [ jak dotąd ] i daj Panie aby tak zostało , konfrontacja bez użycia siły.

A co na to ST ? w takiej sytuacji Salomon wydawał wyroki ,czyli co ? PRZYZNAŁ RACJĘ JEDNEJ ZE STRON , rozsądził , a co na to EP ? ano " ludziska kochane , jakoś się pogódźcie " to obraz ...kogoś kto albo nie ma , albo boi się mieć zdanie .Ten moment kiedyś musiał nadejść , oto nastapił pisemny dowód bezsilności , to już nie jest kościół kard. Wyszyńskiego ,list EP właściwie pozostał niezauważony , cóż gdzie się dwóch bije ...tam trzeci jest niezauważony, nieistotny .

================

W tej sytuacji zaczynamy wchodzić w stan normalności , normalności tzn. taki stan w którym KOŚCIÓŁ MA SWOJE WŁADZE A NIE JEDYNIE BIERNYCH KOMENTATORÓW ,rolę dawnych prymasów przejmuje aktualnie rządzaca partia [ ze wszystkimi swoimi wadami ] ona wydaje się być tą siłą która na niwie publicznej pokazuje co to są owe wartości chrześcijańskie o których duchowni dużo mówią ..ale nie określają , nie nazywają , nie konkretyzują ...dezerterują , przecie Salomon nie był kapłanem a jednak był szefem koscioła , czego tutaj mozna nie rozumieć ?
I to się dzieje teraz , niechcący przejmuje partia rzadząca wraz z torunianami władzę nad kościołem , duchowo chyba już ma , na tą formalną nadejdzie czas .

=============

Co by było gdyby, gdyby ? Judasz ukorzył się przed Chrystusem ...padł na kolana , nie wiem , być może uzyskałby Miłosierdzie , ale czy mógłby współpracować z apostołami jak dawniej ? chyba nie ... to jak ten arcybiskup znany z nadużyć seksualnych ,lepiej aby został w udosobnieniu bo by jeszcze [ ato się stało ] rozciągnął swoją niesławę na innych .
Przeciez jakaś ta częśc EP stanęła po stronie UE , owa "Sodomia Europejskiej "w końcu zdeklarowanego wroga chrześcijanstwa [ to widac coraz wyraźniej ] zrozum już nie może się wycofać z nietrafionych aliansów [ jest też stosowny ustęp w ST ]

====================================

Oczywiście ,że śledziłem sejmową dysputę , z coraz mniejszym zainteresowaniem i trzymaj się Bożeno mocno , uważam ,że jednym ze współwinnych jest ...kosciół ,żeby nie było wątpliwości , kosciół to nie tylko duchowni choć oni zawinili najwięcej .

Tak ,współwinnym jest także kosciół , nie , nic nie piłem , moje naczynia krwiomośnie sa jeszcze w takim stanie ,że wiem co piszę .

Co ? że tam, na sali sejmowej nie było przedstawicieli EP ? nie szkodzi , widzisz jesteśmy społeczeństwem ,narodem który został uformowany tak a nie inaczej a walny w tym udział miał min. k.k. dotyczy to także ateistów , nie wierzą ? fakt, ale ICH APARAT POJĘCIOWY czy jakby z grecka powiedzieć tezaurus jest zblizony do naszego , reakcje sa bliźniacze niezależnie od credo .

=======================

Jeden z najbardziej beznadziejnych i kiczowatych obrazów jakie widziałem ,śmierć bohaterskiego ks. Skorupki pod Ossowem ,niezależnie od koszmarnych walorów artystycznych obrazu to był bohater , nie on jeden , a np. ks. Popiełuszko , Zych i inni których jedynie Pan policzy , ale... no właśnie skąd ta jednokierunkowość , wybiórczość ?

Co by o komunizmie złego nie powiedzieć [ a wiele można ] to z punktu widzenia Ewangelii jest on złem gorszym niż eurokomunizm [ bójmy sie raczej tych co uśmiercaja duszę niż ciało] w świetle statystyk z roku 1991 w upadlym świeżo ZSRR było więcej ludzi wierzących niż np. w Niemczech , W Rosji co by onej nie powiedzieć nie jawnej afirmacji sodomii itd. więc skąd ta jednokierunkowość , czy był taki co by powiedział "non possumus " eurokomunie ?

Suwerenność ? a czyż dążeniem eurokratów nie jest aby przypadkiem wtłoczenie Polski w europejskie superpanstwo i stworzenie "Województwa Polskiego " takiej "Prowislinni " tutaj o niepodległość kościół walczył a tutaj nie , ciekawe...To nie jest jedynie spór polityczny to równiez spór natury światopogladowej , oto wyłaniaja się nowe władze , jeszcze nieformalne, ale już mocniej działaja na kosciół niż biskupi.

Wiesz , ale UE jednak nie rekwirowała majątków kościelnych jak komuniści...a może o to chodzi , co ?

Nie rozumiesz , jeśli nie znasz historii kościoła , nie zrozumiesz historii kościoła bez Ewangelii, to w zasadzie sparafrazowana przypowieść o ...dwóch , tak dwóch synach marnotrawnych , kościele wschodnim i zachodnim , obaj opuścili Dom Ojca , obaj zlekceważyli Słowo ale każdy na Swój sposób je "podretuszował "zmienił Jego sens w nauczaniu , obaj ani mysla przyznac się do błędu .

Kościół katolicki w Polsce to częśc większego organizmu który ZREZYGNOWAŁ ZE WSPOLNOTOWOŚCI , tak zrezygnował . sprytnie , nie wprost , nie zaprzecza ,ze była taka wspólnota chrzescijanska , miała swój etos ,własne prawa ALE TERAZ JEST INACZEJ , teraz jest wspólnota ale "duchowa" a jakie sa tego konsekwencje ? po pewnych czasie laikat zachowuje się też "duchowo" mówi ,iż wierzy ale nogą przez próg kościoła nie postąpi ,no w każdym razie coraz rzadziej , cóż a symetria postaw !
To oczywiście rodzi , implikuje sytuację w której w kategoriach społecznych kościół upadł intelektualnie , nie porafi dać jakiejkolwiek recepty w bieżącej bardzo napiętej sytuacji [, opozycja też tylko ...krzyczy i grozi , programu własnego nie ma...] to nie jest ojciec rodziny który rozsądza i poucza swe dzieci, to sasiad , ktoś kto jest opodal który zdaje sie mówić " pogóźcie się " bo chce mieć "święty spokój " on nie ma własnego zdania ,jest niezorientowany , bo nie stąd jest , żyje innymi problemami , z innego świata , z innego środowiska ...obcy.

A to jest spór światopoglądowy , przeczytaj uważnie o osi sporu i porównaj z Biblią , jedna ze stron broni tego co Pan nakazuje inna atakuje ,

To jest właśnie cena jaką kościól płaci za utratę wspólnotowości ,to nie jest przypadek , spójrz na historię to nie jest przypadek , to prawidłoość , instytucja k.k .jest jak człowiek który ma problemy z nadużywaniem napoi wyskokowych , wraca taki obłocony , z podbitym okiem , bez pieniędzy , i tłumaczy wszystko chwilą słabości , dał ię skusić " na jednego " za którym poszły następne , to brzmi wiarygodnie , ale jak się spojrzy narzecz uważnej , zna się jego zycie i wie ,że to nie jeden raz ale kolejny raz ,to widać że to "normalka "

Rewolucja we Francji , Rosji , Hiszpanii ,ostanio Polska wprawdzie bezkrwawo ale jedak "kościół dostaje po pupie " to nie przypadek . To jeden ciąg wypadków o wspólnych korzeniach przyczynowych.
Jak takim razie patrzeć na zabory , okupacje ?to wszystko co choć bolesne to jednak utrzymywały przy życiu wspolnotę religijno- narodową ? naley patrzeć na to jak na dary losu ze strony Opatrzności, nie inaczej .

==================

A jaką wadę głowną mają obecnie rządzący ?...ano są katolikami ...

Chcą być jak Episkopat ,chcą się obyć bez wspólnoty , sprawować władzę "zza firanek "aktami prawnymi , ale to rzecz nabyta ...raz sią je ma a drugim razem się je traci , co wtedy ?ten problem ma opozycja , ona nie potrafi inaczej jak być we władzach państwowych , ale już nie jest ...i co ? intelektualna bryndza w wykonaniu "elit " wszyscy powołują się "Solidarność " ale wrócić do niej chcą ...

Tutaj widzę zasadniczą lukę intelektualną , teraz jeśli by porównać starcie obu stronnictw to jest to starcie dwóch bokserów , jeden trzyma drugiego w narożniku , okłada ...ale jeszcze nie wygrał , mógłby zadać cios sierpowy kończący , nokautujący, gdyby reaktywował te formy ruchu społecznego które stały u zarania niepodległości ale albo nie chce ...albo ma problemy z uzupełnianiem literatury , poprostu nie potrafi znaleźć stosownej formuły organizacyjnej .

A tak prywatnie poza wszystkim , jak można upokarzać prezydenta , pokazując go jako Adriana D... a później apelować aby stanął po stronie opzycji i zawetował owe akty prawne ? eh ! idioci .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 24 2017 10:08   
Forum

Sondaże . sondaże ...czy tąpniecie obecnej władzy było przewidywalne ?...tak , rewolucja z reguły NIE MA WYKWALIFIKOWANYCH KADR ...jeśli to jest rewolucja .To tak jak kościołem , tak , on w zasadzie nie ma kadr .Piszę to bedąc zyczliwym [ tego nie ukrywam ] w stosunku do aktualnie rzadzących , ale oni tez nie są bez winy ...
Robota administracyjna to nie jest zajęcie dla rewolucjonisty , Chrystus nie bawił się w urzędowanie , gdyby to zrobił to by przegrał , byłby urzędnikiem z miasta X , niczym więcej , gdyby Mojżesz usiadł za biurkiem niewiele by zdziałał , zostałby w Egipcie wnosząc tak jak dzisiejsze kościoły chrześcijanskie petycje do faraona ,czyniąc z Jahwe petenta u możnych , przegrałby .Jeśli rewolucja obłoży się administracją wyhamuje , stanie się de facto nieudolną kopią poprzedniej władzy .Mojżesz wyprowadził swój lud na pustynię , ile to czasu trzeba było aby zapomnieć o Egipcie i jego wykrzywieniach społecznych ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Aktualnie rządzący zaczynają odczuwać braki w sztuce strategii , planowania długoterminowe , ot co ,ale co to ma wspólnego w kościołem i to ST ? ma ...i to zasadnicze .
Zarówno obecnie rządzący jak i kościół mają dokładnie te same problemy !
jakie to problemy ? tutaj pora na wyśmiechtanie w moim przypadku słowo struktury ...

I tutaj pora na podziękowania dla mojej " Wiecznej Polemistki " p. Marianny za osobno utworzony temat dot. kościoła i tematów zastępczych , w którym to temacie starałem się udowodnić że to NIE JEST TEMAT UBOCZNY ALE ZASADNICZY , mocniejszy niż... hierachia kościoła , tak tutaj jest "pastorał " . Struktura rządzi nie tylko laikatem i duchowieństwem ale i biskupami ...[ tak !], tutaj jest władza .Niewidoczna , bez pieczątek kurii ...ale jest.
No to ...o kościele na przykładzie PiS , żeby było łatwiej.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

O czym było wiadomo o PiS , nie krył się z tym przebudowa kraju jest jego celem ,ok.nie oni jedni .Tak , to rodzaj rewolucji ,pamiętajmy jednak o tym ,że często kadry rewolucyjne po dostaniu sę na intratne stanowiska przestały być rewolucyjne , zachowywały się gorzej niż ich poprzednicy , tak było w Rosji , Francji tak zaczyna być w Polsce .Plebs który dostał się na wysokoopłacane stanowiska , no tak , ale nie po to aby zreformowac państwo tylko aby wkońcu pojazać "kto tutaj pany " odkuć się " ...no tak ale oni jeszcze maja swoich krewnych , a oni też swoich dalszych krewnych , zarówno PiS i PO są jednak solidarni , chociażby w jednym , milczeniu w temacie ILE TO KOSZTUJE NARÓD ...biskupi prosili w o jedność , w tym rzypadku nie musieli prosić ...sa jak bracia jednej matki .

A kościół...tak samo , u zarania wieków to była rewolucja skierowana do najuboższych , tak najuboższych , Dobra Nowina to Nadzieja dla tych znękanych życiem [ nie tylko materialnie ] , ale np. dla tych którzy są upokorzeni w swym człowieczeństwie np. przez przedmiotowe traktowanie np. przez pracodawców .Siła ewangelii to siła Boga ujaniona w sile cierpienia tych ubogich , to właśnie ich Ewangelia nobilituje , nieszczęście koscioła to obecnie widoczne ,zaczęło się od wydrębnienia się warstwy możnych tego świata w ramach kościoła , bogaci rozłożą każdą rewolucję chrześcjańską , komunistyczną , jakąkolwiek inną ,rozłożą wszystko , Lenin powiedzial ,że biurokracja to wszy na ciele rewolucji ...chyba mial rację .

W mini skali ten proces jest obserwowany w Polsce .Judaiści mają jednak nad nami tą przewagę ,że mają RAMY PRAWA które wprawdzie nie zapobiegaja grzechom chciwości ale trzyma je w niejakich ryzach przynajmniej w odniesieniu do własnego narodu , w krajach chrześcijanskich pod zarzadem książat kościoła panuje moim absolutna dezynwoltura i to na terenach kanonicznych Koscioła .

W latach sześćdziesiątych manadżerowie zarabiali ok. 10 - 15 razy tyle zo robotnik dzisiaj sto , sto dwadziescia razy tyle , rzeczywiście pracują tyle więcej i lepiej ?

Żydzi mieli nauczkę { Jeroboam } chrześcjanstwo też i to wielokrotnie , tak, ale oni wyciagnęli wnioski .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

WSZYSTKIE UPADŁE REWOLUCJE KOŃCZĄ NA ŚMIETNIKU HISTORII POPRZEZ BRAK KONTROLI KADR. Obecna władza wydaje się tracić grunt pod nogam nie przez idee które [ czasami z dobrym skutkiem ] starała się wprowadzić , ale poprzez utratę kontroli nad. tzw. aparatem władzy , całej misternej plątaniny zależności BEZ KTÓREJ PARTIA NIE JEST W STANIE ISTNIEĆ .

A ...ksiądz , no cóż ,jeśli odprowadza na czas stosowne kwoty na rzecz kurii ,a nie poełnił czynów które z lubościa opisuje praca , to choćby chodził między wiernymi z kamienną zgorzkniałą twarzą zachowa swe stanowisko , bo DORAŹNIE w krótkim odcinku czasu nikt z "góry" nie zauważy ,że parafia obumiera .A że jest proces laicyzacji i instytucja o tym wie chociaz udaje ,z go nie ma ...a jest to proces ogólnokrajowy, dlatego mu nikt nie wytknie dywersji [ tak , tak to dywersja ]...bo nikt tego [ oficjalnie ] nie zauważa , więc jest usprawiedliwiony , wielkie szat rozdzieranie [ czekam na nie z dzikim utęskinienie ] dopiero się zacznie
.

Z aparatem władzy państwowej jest podobnie ...jest urzędnik ? jest, więc co ? sztuki się zgadzają a że to " z chłopa pan " że wzbudza swym zachowaniem odrazę ...tego góra już nie wie , minister na swego pupilka przecież nie będzie donosił ...aż tak głupi to nie jest .

Dwie rewolucje a mechanizm upadku jednaki ...

Tak działa rewolucja , w przypadku rewolucji rosyjskiej , francuskiej czy to co najbardziej widoczne polskiej nie jest to zasadnicza zmiana, a jedynie WKOMPONOWANIE NOWYCH IDEI W STARE STRUKTURY SPOŁECZNE ... jedno z drugim nie jest wstanie wpółistnieć , zniknął król , car nazwy się zmieniły , to nieistotne , NIE ZMIENIŁY SIE UKŁADY SPOŁECZNE . Rosjanin jak był rabbem za cara tak i za komunistów pozostał.

Dzisiaj zarówno kosciół jak i PiS działaja na zasadzie "akwarium " oto NIE MAJĄCE WPŁYWU na zarząd państwa czy kościoła społeczeństwo przygląda się BIERNIE jak to politycy ścierają się w pyskówkach , że kartka wyborcza ? a jak ktoś wyborców zawiedzie ? to mogę ich usunąć w trakcie kadencji , nie...?jesli nie to w ogóle nie jest demokracja ,bo wtedy poseł NIE JEST WYKONAWCĄ WOLI WYBORCY .Więc kim jest ? KOGO reprezentuje ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 24 2017 12:15   
Forum

Big Grin Oho ! przysoliłem kula w płot , nie sądziłem ,że upokarzany prezydent przejdzie na stronę opozycji [ ?] nie...chyba nie , jego 'freestylowe "wypowiedzi prezydenta były daleko mocniejsze niż prezesa . Nie wiem ,więc teraz już z dużą dozą ostrożności piszę ,że może [ powtarzam może to być efekt tego ,ze prezydent był wielokrotnie ...lekko traktowany także przez w/w prezesa i resztę .

A co jest pewne ? WSZYSTKIE KARTY ZOTAŁY JUŻ WYRZUCONE , jak ...w pierwszej wojnie światowej , przełom nastąpił po wkroczeniu nowej siły { wtedy USA ]
Dzisiaj to może być ...ruch społeczny ,tutaj się chyba nie pomyliłem , bomba w górę , ośrodki mogą być cztery kościół , PiS , PO i...prezydent , nie wiem który ośrodek będzie najszybszy...w myśleniu i działaniu .Kościół ? raczej nie...zanim się zastanowi , zanim ...przestanie się bać ,będzie czekał na zwycięzcę ale czy zwycięzcy będzie potrzebny kościół ...tego nie wiem .

A jak idzie o ST jeśli "obdzielić" rolami poszczególne osoby to prezes może być Saulem a perz Dawidem , jeśli to jest prawdziwe to będziemy świadkami "polowania " na Dawida ale....1 Sam.22-26 , zobaczymy ...nie wiem , ale wszystko na to wskazuje . No jeśli to prawda ,że prezes jest pamiętliwy ...ale jak się okazuje wiadomość która dociera do obywatela może być różna od tej którą dysponują osoby mające władzę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 29 2017 12:47   
Forum

To nie tak.

Chwalebny to czas dla kościoła [ nie mylić z instytucją ] oto padaja jak muchy świeckie koncepcje państwa , eurokomuna uosabiana przez " byłą " zaczyna odchodzić w niebyt , skompromitowała się " Sodomia Europejska " , to widzisz stan śmierci klinicznej , gdyby nie "sztuczne dożywianie" z zewnątrz finansowe ,medialne , organizacyjne już by umarla we świadomosci ludu bożego w Polsce, to miejsce do którego można pojechać na "saksy" ale nic więcej ...co ? że sporo Polaków ... fakt , tak jak kiedyś sporo Polaków nie widziała innego życia niż imperium carskie czy dwór jego cesarsko- królewskiej jegomości , tak jak wielu Żydów nie wyobrażało sobie życie innego niż w Egipcie to jednak owe molochy padają , nie zajmujmy się więc UE [ to zostawmy Arabom ] nie kopmy dogorywającego.

Ale "czwarta RP " też się chwieje , nie umarła ale jest słabsza niż się wydawało , samo jeszcze przywiązanie do do ojczyzny , sama jeszcze wrażliwość na krzywdy ludu [prawdziwa bądź udawana ] choć duże zanaczenie ale to nie wszystko, czegoś tutaj brakuje , prawda ?

Wszystkie strony rzuciły "na stół" swoje atuty a tutaj ..."guzik " brak przełomu , sondaże w zasadzie potwierdzają stałość rozwarstwień społecznych [ niekiedy głębokich ] one nie mają tendencji wzrostowych ani spadkowych " Na zachodzie bez zmian " Tak jak podczas I wojny światowej potężne środki finansowe i propagandowe nie dają przełomu żadnej ze stron , tak jak podczas I wojny hekatomba ofiar dawała zysk terenowy rzędu kilku kilometrów tak i dzisiaj potężne [ niewyobrażalne dla przeciętnego śmiertelnika ] nakłady dają kilkuprocentowe wahnięcie , nie ma Kogoś kto "chwyciłby za serce ' zdecydowaną większość narodu , JP 2 ...już nie ma między nami ...ot, metafizyka . Szukanie "złotego runa " polityki to szukanie TAKIEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO KTÓRY TRAFIŁBY DO SERC I UMYSŁÓW LUDZKICH , tutaj pieniądze , obsadzenie najwyższych urzędów , wsparcie zagranicy itd. na nic , nic to nie daje , metafizyka ...

=====================

Ja...można się ze mną nie zgadzać , uważam ,że w pierwszej kolejności należy wyrucić z naszej świadomości Baala we wszelkiej postaci .Jednym z tych bożków jest trójpodział władzy .Już sama jego koncepcja jest ateistyczna .Śmieszne i tragiczne zarazem jest to ,ze dzieje się to wszystko w ramach ludu określającego sie jako katolicki .

CO , KTO JEST ŹRÓDŁEM SPRAWIEDLIWOŚCI ? ...trójpodział władzy ? a cóż to za komedia ? oto dostojni profesorowie łamią głowy nad dylematem czy jest ten trójpodział czy go jeszcze nie ma ?
bo ja wiem ? za te pieniądze też może robiłbym z siebie ...pajaca .
Bo oto przez ćwiercwiecze niby był i co ....jakoś sprawiedliwości nie było , 40 tys. ludzi zostało wyrzucownych z domów w "glorii " trójpodziału władzy , ja tam bym się do tego [ gdybym był profesorem ]nie przyznawał , żeby studenci się ze mnie śmiali .No to co, że światowa nauka ? ...widocznie światowa nauka jest chora , czego tutaj można nie rozumieć ?

Wiesz co to była Gehenna , dolina wyznaczająca granice Jerozolimy tam wyrzucano śmieci , nieczystości ,miejsce gdzie palono zwłoki tych którym odmawiano czci , tamtędy Żydzi transportowali posążki pogańskich bóstw ...nie będziesz miał bogów cudzych...itd. my tego nie potrafimy , gdzież nam do Żydów.

=========================================

40 tys ludzi wyrzucono z domów i oto władza wykonawcza policja prokuratura , władza ustawodawcza [ ilu to posłów w tym uczestniczyło ? ] i władza wymiaru sprawiedliwości wspólpracowały ze sobą " jak ta lala " a wg, Monteskiusza powinny sie powstrzymywać...i co ?..pstro .
Tak naprawdę wraca DUALNY CHARAKTER SPRAWIEDLIWOŚCI , biedny kontra bogaty , cnota przeciw łotrowstwu itd.
Oto naprzeciw Syna Bożego stanęli zarówno Zeloci skłonni zasztyletować każdego kolaboranta jak i zwolennicy współpracy z cezarem po to aby Sprawiedliwego pochwycić na błędzie , czy godzi sie płacić podatki cezarowi ? to nie były trzy strony ...tylko dwie .

Jan Paweł II pisząc o cywilizacji milości pisał o prymacie pracy nad kapitalem czyli co jednak dwie strony a nie trzy lub nie cztery , pięć .Wszystko to na nic .Chrystus mówił jak powinna wygladąć sprawiedliwość wśród chrzescijan , był gdyby uzyć dziesiejszych pojęć zwolennikiem "sprawiedliwoci ludowej " a co na to szef episkopatu , złożył grutualcje ....bałwanom , ateistycznym , pogańskim bałwanom , nie jestem przekonany czy ortodoksyjni Żydzi czy muzułmanie w tej sytuacji nie "śmieją się w kułak "
Trójpodział to już archaizm , nawet bez Biblii , a co z "czwarta władzą " mediami kto ją powstrzymuje ? kto powstrzymuje wielkie korporacje które stać na inegerencje nawet w sporych panstwach takich jak ...Polska no...kto je powstrzymuje ? tak to też jest władza , spora władza.Co ? że co innego podział politologiczny a co innego prawny ? prawo JEST NADBUDOWĄ I POWINNO DOSTOSOWYWAĆ SIĘ DO ZMIAN SPOŁECZNYCH to...nie Biblia.

A swoja drogą , rządzący popełnili gruby ,bardzo gruby błąd metody ,jeśli chce się ocenić rozmiary choroby to trzeba ją określić zmierzyć , ot tego trzeba było zacząć ,zwykla administracyjna robota , spisać ile to lat spędzili w więzieniu niewinni ludzi , ilu to ludzi zrujnowano , ilu poczyniono inne krzywdy potem to wszytko należy zsumowac i ogłosić ...razem z nazwiskami sędziów ...a dlaczego nie ? to rzecz publiczna , z drobnymi wyjątkami jawna.Co ,że okrutna ? a...bardziej okrutne niż owe krzyczące krzywdy dokonywane przez łotrów w togach ?ja bym się nie zamieniał ...
Co ,że to może mieć skutek podobny to wrzucenia do szamba odbezpieczonego granatu ? fakt , ale jak inaczej zmierzy ćszkody społeczne ? jaka metodą ?

Odnosze wrażenie,że PiS się boi ..spojrzeć w twarz Sprawiedliwości .
To ilu to sędziów odsuaduje za niewinnie osadzonych ?a...dlaczego nie ?
Ilu sędziów laci odszkodowanie zrujnowanym ,a dlaczego nie ?

Najśmieszniejszy argument jaki slyszalem ,że nie wszyscy sędziowe ... fakt , ale też nie wszyscy eseemani zabijali , tam były też sekretarki , kierowcy itd, a pomimo tego CAŁA organizacja SS łacznie z tymi co nie strzelali została uznana w Norymberdze za nielegalną , a cóż zawinili owi co nie wydali wyroków grozy ,ONI CZYNILI ATMOSFERĘ BEZKARNOŚCI ...dla katolika to wystarczy.
Kto milczy ten popiera zło [ Bonifacy VIII]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 30 2017 10:56   
Forum

No fakt...nie da się ukryć EP też milczał , ja uważam ... że przed wszystkim on milczał boć jego "psim obowiążkiem jest " głoszenie Chrystusa " [ jego słowa ] a miał dwie opcje :

a/ albo uczyć i czynić to czego nauczał w kwestii sprawiedliwości Chrystus ,szerzej Biblia , w tym przypadku w kościele pierwszeństwo "łaski " , prymat miała bogatsza część społeczeństwa [ św. Jakub ].Bo czym było to milczenie jesli nie forowaniem tej właśnie warstwy ?

B/ albo przyjąć za prawdziwą jakąś laicką opcję sprawiedliwości, de facto przyjmjąc ,że Mesjasz nie ukończył studiów prawniczych i nie zna się na rzeczy.Ale milczał.

W tej chwili te gratulacje dla prez. są dość...śmieszne.co chcieli osiagnąć ...nie wiem , mogę jedynie snuć przupuszczenia , danych nie mam. Może , spostrzegł ,że życie społeczne toczy się poza kościołem , obok kościoła z pominięciem kościoła ,może chciał pokazać jak owe aktorki co to wywołują skandale i wypowiadają się w mediach na tematy o których nie mają zielonego pojęcia po to tylko aby nadal byc zauważanymi ? może spotrzeżono [ w końcu ] ,że same parę minut w TV przy okazzji wigilii czy innych okazjach typu Boże Ciało [ ostatnio forum społeczne biskupów ], już nie daje pretekstu aby mówic "my naród katolicki".

Nie aktor grajacy epizody nie moze mieć pretensji do tego aby go obfotografowywać kiedy wejdzie do marketu .na reklamach raczej tez nie zarobi ...

Kościół uciekający od życia społecznego w tematy uboczne , intelektualne katakumby nie ma prawa być traktowany jako jeden z głównych podmiotów , raczej jako grupa folklorystyczna .

Jeśli tak to jest , to ów list gratulacyjny to trud jałowy , kto o tych gratulacjach , po kilku dniach pamięta ?

Bo religia to gdyby użyć frazeologii sportowej "sport zespołowy " to nie jest boks , to nie szachy to piłka nożna i koszykówka , a więc jednak wspólnota , ale to musi być wspólnota prawdziwa... a nie "duchowa " ta w życiu społecznym...nie istnieje ,tak jak spadająca ranga EP ? kto zaprzeczy ?

Pora wrócić do Źródeł , jeszcze trochę czasu zostało ,jest jeden problem , dla poważnej części duchowieństwa żródło to jest to...co wymyślili teolodzy , i tutaj "zaczynają się schody " dla nich Biblia to jest ...zbyt twarda mowa , kto jej słuchać może ... kto ją głosić może , raczej nie instytucja , raczej ne uczeni w piśmie .

Może jednak Pan się zlituje nad duchowieństwem i wskrzesi Eliasza ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 04 2017 12:16   
Forum

Tak uważasz ? niewspółczesne prawo ...ok. przez chwilę wyobraź sobie ,że jesteśmy ...Żydami [ tymi wierzącymi ] i wrogie nam , tak, wiem co piszę wrogie nam siły piszą o "polskich obozach śmierci " jak wtedy zareagowaliby ?

"Nie będziesz rozgłaszał fałszywych wieści i nie dołożysz ręki, ażeby z niesprawiedliwymi ludźmi świadczyć na korzyść bezprawia. 2 Nie łącz się z wielkim tłumem, aby wyrządzić zło. A zeznając w sądzie, nie stawaj po stronie tłumu, aby przechylić wyrok. 3 A także w procesie nie miej względów dla bogatych.

I po co więcej ? no...jest kilka aspektów :

"NIE ŁĄCZ SIĘ Z WIELKIM TŁUMEM ABY WYRZĄDZIĆ ZŁO " niewspółczesne ? oto stacje TV masowo nadają reakcje i wypowiedzi jakiegoś estradowca o..stanie praworządnosci w Polsce ...przeciez jego wiedza nie jest większa niż pania Henia co w Polsce pali zimą w kotłowni , po co aż z Irlandii ? to dążenie do prawdy czy show ?

Rabin by na to nie pozwolił ...Jakże ubożuchne jest nauczanie k.k. w stosunku do ST ...

Oto w polsce notorycznie komentując to i owo używa sie zwrotów w rodzaju " świat na to patrzy " [ nigdy w życiu nie widzialem patrzącego świata ] "Europa na osądzi" [ nigdy w życiu nie widziałem sądzącej Europy ] "co o nas powiedzą" [ kto ? i na ile to wróg a na ile wydrwigrosz majace swoje interesy w Polsce a na ile przyjaciel ?] itd . itp .cóż to za ogłupianie kościoła
Rabin by na to nie pozwolił ...EP owszem tak , milczy , a więc przyzwala .

Czy ma to wymiar religijny ? owszem , ma.
Nieustannie apele " dawajcie świadectwo wiary " ok. ...ale z tłumem czy poza nim ?bo jeśli poza nim to RODZI TO PYTANIE O NIEZALEŻNOŚĆ POGLĄDÓW CHRZEŚCIJANINA....a ma takie ?
Jak się przyglądam alumnom , toto wszystko przypomina raczej tresurę [ to wrażenie ]

Obrazek z dalekiej [ ?] komuny, stały w jednym z zakładów gaśnice , nowiuśkie , atestowane a wszelkie kontrole to wykazywały a... pracownicy przechodzili obok nich ba zasadzie "nie ruszaj , nie dotykaj , nie twoje , jak co do czzego przyjdzie to się nauczysz ", co do czego przyszło ...i gaśnice do niczego się nie przydały, bo zanim pracownicy pomysleli aby ich uzyć...to zastanawiali się jak.

Z kościołem jet podobnie , sluchaj nie dyskutuj , nie zadawaj trudnych pytań jak co do czego przyjdzie...to nawalisz , uciekniesz w tłum ...
Aby wyjść PRZED TŁUM trzeba mieć poczucie niejakiej przewagi , awantażu , człowiek który daje świadectwo prawdzie " nie zapomina języka w gębie" jak np. Szczepan. Człowiek od dziecińtwa tresowany tego nie potrafi .Może np. dawać świadectwo milcząc , stylem życia , ale kosciół tego nie nauczy co widac zwłaszcza w ekonomii , będzie wsród gapiów.

Jako biskup będzie starał się nie o to aby zmieniać stosunków społecznych , wpływać na politykę państwa ale o to , aby możliwie BEZKONFLIKTOWO zaistnieć medialnie ...jako ozdóbka.

======================

Ciekawe jak Żydzi sprzedają akcje to znaczy ,że świat je kupuje , jeśli kupują to taniej bo w chwili kiedy świat je sprzedaje ,Stary Testament ...to Stary Testament.
Dzięki Ci Jahwe żeś mi na drodze życia postawił Żyda ,nauczyciela rysunku , bo jak sie rysuje to sie gawędzi , a jak się gawędzi... to po latach zdałem sobie sprawę o czym .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 05 2017 12:35   
Forum

Fakt ,przed sprawiedliwością Jahwe , przed Prawdą nie da się uciec .

Pewnie że tak , wielku Żydów [ nacja wpływowa w mediach ] pisze o "polskich obozach śmierci " obrażając ...krew swoich przodków, obrażając Polaków itd. to jest stanięcie de facto ramię w ramię w jednym szeregu z potomkami tych którzy byli autorami zbrodni a marzyliby teraz aby nia obciążyc kogoś innego, tak, można smialó ich nazwać "moralnymi kolegami esesmanów" tak wielu jest takich Żydów ale też i Polaków , Niemców , Rosjan , Francuzów cały znaczący medialnie ówczesny świat jest ...moralnym łajnem .Tego nie usuniemy , możemy jedynie prosić Pana aby to uczynił .

A co na to ST , no cóż Żydzi nie jeden raz [ tak jak i Polacy ] upadali , upadlali się i byli traktowani chyba surowiej niż inne nacje .Tutaj będe złośliwy największa kara jaka może spotkać ten "geszefciarski " światek , światek dla którego nie ma świętości , nawet krw przodków ...no właśnie jaka kara może być dla niego najdotkliwsza ? oto może wyjść na jaw ,że te wszystkie miliardy miliardów dolarów to tylko impulsy , wirtualna pustka , a do tego to wszystko zmierza , oto umiera ich bóg ,ich największa ich świętość jest...niczym.

==================================

A prawo religijne , gdyby u nas byli tacy jak pasterze jak muzułmanie to ani chybi ogłosiliby że taki a nie inny koncern jest ...nieczysty [ nie ująłem tego w cudzysłów ] tak nieczysty i na terenie np. Pakistanu nie sprzedaliby ani jednej gazety ...

to właśnie znaczy starotestamentowe NIE ŁĄCZ SIĘ Z KŁAMCAMI , to jest silniejsze niż nasze protesty , sprawy sądowe itd . co więcej uważam to to prowokują one poczucie besiły o którym mówił ongiś kard. Wyszyński , prymas [ kim jest dzisiaj ?] prymas potencjalnie może więcej niżprezydent ...o ile to to prawdziwy pasterz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 07 2017 11:06   
Forum

Hiperbola ,krzywa która nieustannie zbliża się do osi wspólrzędnych ale nigdy ich nie przetnie nigdy nie będzie styczna choć "jedzie po bandzie " to matematyka , ale w naukach społeczych takich rzeczy nie bywa , zawsze coś o coś zawadzi , zaiskrzy.Dualizm kościoła
kościół jest podzielony mocniej niż kiedykolwiek , dzieli go piękno i brzydota , wierność i zdrada , i tak jest od wieków .....

"To mówi Pan, Bóg Izraela: Jak na te wyborne figi, tak patrzę życzliwie na mieszkańców Judy uprowadzonych w niewolę, których wysłałem z tego miejsca do ziemi Chaldejczyków - dla ich dobra. 6 Skieruję wzrok na nich dla ich dobra, sprowadzę ich do tego kraju, odbuduję ich, by więcej nie rujnować. 7 Dam im serce zdolne do poznania Mnie, że Ja jestem Pan. Oni będą moim narodem, Ja zaś będę ich Bogiem, ponieważ z całego serca powrócą do Mnie. 8 Natomiast jak się czyni z bezwartościowymi figami, których nie można jeść, bo są niedobre, tak samo - to mówi Pan - postąpię z Sedecjaszem, królem judzkim, z jego przywódcami, z tymi mieszkańcami Jerozolimy, co pozostali w tej ziemi, oraz z tymi, co mieszkają w Egipcie. 9 I uczynię z nich postrach i klęskę dla wszystkich królestw ziemi, hańbę, przysłowie, pośmiewisko i przekleństwo po wszystkich miejscach, gdzie ich rozproszyłem. 10 Ześlę na nich miecz, głód i zarazę, dopóki nie znikną z powierzchni ziemi, którą dałem im i ich przodkom".

Jesli tak , to ci ktorzy slużą "kościołowi europejskiemu " na zatratę idą

Gdzie nastąpi starcie bo kiedys nastąpić musi , Pan wysłał Jeremiasza DO ŚWIĄTYNI , tam odbywają się sądy ludzkie o obliczu Jego Słowa , Chrystus wypędzając przekupniów ze świątyni też UJAWNIŁ rozbicie w świątyni . Dwa kościoły istniały za czasów przedluterańskich ,dopiero przybicie tez Lutra na drzwiach ŚWIĄTYNI ukazało ich istnienie ,owszem istnialy w dyskusjach , pokątnych szeptaniach ale ostrość , prawda o rozbiciu kościoła ukazala się dopiero przy świątyni ,jeśliby ta analogia miała zadziałać i dzisiaj to owe rozbicie potwierdzone zostanie przy świątyni ...albo w jej wnętrzu .

To nie musi byc katedra ...ale kiedys to nastąpić musi , ujawnienie tego ...co i tak każdy widzi , nastąpić MUSI , dotychczas kościół funkcjonuje jak w/w hiperbola niby są sprzeczności ale aksamitne ,torunianie i "europejczycy ostrzeliwują się " na odległość ", od czasu upadku ks. Sowy "schedę " po nim objął dominikanin ojciec G. Inteligentny ...i z poczuciem humoru , oto zarzucił wprost [ już wprost ! ]torunianom prowadzenie polityki ale jak to bywa z ludźmi obdarzonymi poczuciem humoru nie zauważył wcale...że sam jest elemntem polityki i to polityki obcych zarówno narodowo jak i światopogladowo [ pokaż mi kto to opłaca , jaka stacja a powiem ci komu służysz ]

===============================

Ale on też jest solidarny ...z torunianami w dziele przemilczania nauki społecznej Piotra i Pawła ,zarówno torunianie jak i "tefauenowcy " solidarnie przemilczają fakt historyczny ,że kosciół BEZPOŚREDNIO PO JEZUSIE ,apostolski działał izupełnie inaczej niż dzisiaj , inne zasady , inne struktury inny etos , a sami torunianie to... "konfederacja barska " kościoła , konserwatyści i tak jak konfederaci bronili tego co stanowiło jądro Rzplitej
za czasów królów elekcyjnych a ...zapominali jak wyglądał Polska za np. Kazimierza Wielkiego , tak i torunianie bronią tradycyjnego koscioła ale tego schyłkowego , tego co to moralnie poległ , skompromitował się ,społecznie poległ w rewolucji francuskiej na na barykadach komuny paryskiej . Poległ społecznie bo spoleczność chrzescijańska nie miała większego wpływu na bieg wypadków a jedynie wąska , bardzo wąska grupa ludzi .... tak jak dzisiaj .

======================

Tak ,ale maja i zaletę , oni zależą od datków wiernych , no...wszyscy zależą . ale oni szczególnie , nie da się na dłużej utrzymać tej machiny bez ZMIANY PODSTAW EKONOMII KOŚCIOŁA, na samych emerytach nie da się dłużej niż powiedzmy jeszcze przez dziesięciolecie - dwa funkcjonować , jeśli to co piszę jest prawdą to Pan via ekonomia WYMUSI , tak wymusi ,wiernośc społeczną Kościoła , dlatego też oni są bardziej perpektywiczni .

=======================

A ..."Przystanek Jezus " no cóż fajne fotografie , ci ludzie mają w sobie coś z męczenników ? ja bym powiedział ,że to " kamikaze "

bo oto jakby na historię nie patrzeć pierwsi chrześcijanie nie byli społecznie goli , oni mieli Wspólnotę którą reprezentowali , mieli dokąd wrócić , mieli komu zaufać , mieli oparcie, nie musieli wcale dokonywać religijnego ekshibicjonizmu , to co intymne zachowywali dla siebie i dla Boga , na zewnątrz samym li tylko stylem byli ,stanowili wyzwanie dla świata [ Ks. Pwt. ]

Tutaj pakuje się ludzi w świat absolutnue obcy światopoglądowo , ideowo , obyczajowo ...po co ? aby ich nawrócić ? cóż to za żarty ? przecież oni , ci postchrześcijanie to znają ,byli w większości katolikami wszystko to słyszeli , oni odeszli nie dlatego ,że nie słyszeli tylko dlatego ,że nie widzieli , no więc co chcieli ci "kamikaze" POKAZAĆ tym ateuszom , nie mogą niczego...nie mogą powiedziec "Bóg jest z nami "bo łączą nas nie prawa Boga ale prawo państwowe ,więc cóż to za korzyść ? coż to za postęp ?

mogą jedynie "robić za nawiedzonych " opowiadać o miłości Chrystusa tak jak się opowiada o czarnych dziurach w kosmosie ...bez możliwości UDOKUMENTOWANIA SPOŁECZNEGO swej nauki co z niepojętą dla mnie siłą woli czynią .przecież to nie jet ewagelizacja tylko ....demostracja . Śmiać się czy płakać ? ale co ja tutaj... przeciez ....tak działa kościół cały kościół ...

A torunianie , no, to dopiero nadzieja ...jak w filmach Lucasa...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 08 2017 11:57   
Forum

No, niby słusznie , ale Krzysztofie to nic nie da , co zostanie z tych nauk , apeli po miesiącu , tam, po dwóch tygodniach , czas pędzi jak oszalały...

Cóż ,w ostatnich dwóch latach nastąpił upadek prestiżu słowa elity , o elitach politycznych już wstydliwie nikt nie wspomina , wyrażenie "elity prawnicze " to powoli zaczyna być obelgą , synonimem opartego o kolumy paragrafów krętactwa ,elit nauczycielskich już nie ma [moja żona jet eksnauczycielką , to już nie jest przepełniony duchem misji posłannik oświaty ale urzędnik MEN-u zalękniony o realizację coraz to bardziej dziwacznych programów ktore nijak się nie mają do wzrostu poziomu wyształcenia a wywołują jedynie niepotrzebne ani uczniom ani nauczycielom stresy[ tak było kiedy jeszcze odwiedzałem żonę w szkole ]

Słowo "elity" może juz byc uznane za dobry kawał kiedy rządzacy zrobią przykry dowcip i na następne wybory bedą dla pucu lansować program "550+ " czy "600 +" a biedna opozycja przez trzy ,cztery lata nie bedzie w stanie wydusić z siebie czegoś sensownego co będzie alternatywą do tego co już było... no może "wyjdziemy na ulicę i pokrzyczymy "albo "czekajcie caryca pardon zagranica wam pokaże ...." Elita " no...był taki kabaret.

No dobrze ale co z elitami kościoła , co to jest elita ? No, to ludzie którzy na rzecz potrafią spojrzeć z góry ,na swój lud , przynieść im tablice z Dekalogiem , czy mamy takie elity ?

Elita to ludzie wykształceni , no to jak jest z ich wyształceniem , potrafią znać i USZEREGOWAĆ AKSJOLOGICZNIE SWĄ WIEDZĘ ? no, tak aby nie stanowiła ona śmietnika intelektualnego , taki "kisz -masz" z może i cennnymi rzeczami ale przypominajacy damską torebkę [ wybacz mi moja Lepsza Połowo ]
Jaki jest podstawowy wniosek historyczny tyczący kościoła w tym a nie innym kontekście.

W ŻADNYM PRZYPADKU , ANI W IZRAELU ZA CZASÓW ROBOAMA , ANI FRANCJI, HISZPANII CZY ROSJI PRZED REWOLUCJĄ WEZWANIA DUCHOWIEŃSTWA DO POKOJU SPOŁECZNEGO W WARUNKACH OSTRYCH EKONOMICZNIE PODZIAŁÓW , W ŻADNYM Z TYCH PRZYPADKÓW TAKIE WEZWANIA NIE BYŁY SKUTECZNE , kościół który nie istniał społecznie przed rewolucją nie zaistnieje społecznie podczas rewolucji , chyba ,że jako cel ataków...to chyba proste.

W tej chwii baranki kościoła mają innych pasterzy , no poza swiatynią , a świątynia to mniej niż 1/144 część tygodnia życIa wiernych... o ile uczęszczają na mszę ...więc z czym do gości ?

Tak lekcje rysunku, malowania mi się przydały ,nie żałuję zajęć pozalekcyjnych , nie zostałem Fałatem czy Gierymskim ale to uczy dyscypliny myśli , poza tym jeśli wpadnie zrozpaczona sąsiadka której wnuczce pani wszkole zleciła sporządzenie stosownego plakatu a biedna dziewczynka nawet nie wie jak się do tego zabrać [ są i takie nauczycielki ] to taki "Matejko z bloku " bywa wielce przydatny, pieniędzy nie weźmie ale dobrym ciastem nie pogardzi , odnowi się stosunki z sąsiadami ,pogawędzi pośmieje , to nie jest takie nieważne , to nawet nie jest Ks. Mądrości to polskie przysłowia - z dobrym sąsiadem zawsze dobrze , Kaszubi [ piszę o Kaszubach jakie znałem ]uważali ,że najlepsze małżeństwa są "po sąsiedzku " tam nie ma zaskoczeń światopoglądowych , obyczajowych czy wynikających z różnic w prowadzeniu domu ...coś w tym jest .

Kuzyn dziadka przeżył "działalność" UPA dzięki ostrzeżeniu jakie otrzymał od swoich ukraińskich sąsiadów ...

=====================

Przyjrzałem się testowi maturalnemu ...bo ja wiem ....moje zadania byly trudniejsze ...ja miałem obowiązek kaligrafowania liter ,nie żartuję kaligrafia to ...matematyka , TRZEBA MIEĆ DYSCYPLINĘ MYŚLI , NIE WOLNO SIĘ ODDALAĆ DUCHEM OD LINIJEK , bo inaczej wyjedzie się poza ich obręb , zasadzi kulfona , postawi nierówną linię , a matematyka to dyscyplina myśli , ilez to wsp.uczniów ma problemy z matematyką ?

No a ST ?no...to to samo tylko inna dziedzina , RYGORYSTYCZNE PRZETRZEGANIE PRAWA to jest to samo co dla sztubaka linijki zeszytu , one UKIERUNKOWUJĄ tok myśli i zachowań indywidualnych i społecznych. A jeśli brak prawa religijnego to co się dzieje ?
Oto przyjedzie papież ,inny wspaniały kaznodzieja znowu będą wiwatujące tłumy i przaśna rzeczywistość po jego odjeździe , ziarno jego słowa zda się wspaniale wschodzi i kwitnie po to aby za chwilę nieugruntowane uschnąć w szarej rzeczywistości , biedni ci kaznodzieje ...tyle pracy na nic .

Ale...sami są sobie winni , oni tego tematu nie dotykają , jak chca tak i mają .Przed tematem prawa kościelnego dezeterują ,taaam po prostu tchórzą , nie żałujmy ich , sami tego chcą , to ich wybór.

Nie mamy wpływu na działalnoścw posłów [ to nie jest demokracja !], na działalność europosłów tym bardziej , ale ...na życie sąsiedzkie... możemy mieć , potrzeba jedynie zrozumienia , zrozumienia tego co mamy i co możemy , nie gardźmy tym co dał nam Bóg , jeśli dał nam wpływ [ hipotetyczny ] na życie małych wspólnot a jest to być może kamień węgielny nowego kościoła , to apele do posłów w tym kontekście ...? no cóż , ongiś imćpan Zagłoba chciał obdarować króła szwedzkiego Niderlandami ale to był żart , złośliwość , cała tragedia EP polega na tym ,że on sądzi ,że te apele cokolwiek dadzą...ot mitrężenie czasu i autorytetu kościoła [ ile go tam zostało .

]
Chcecie by Pan wam pomógł ? to najpierw pomagajcie sobie sami....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 09 2017 11:33   
Forum

Cóż przewaga systemowa , państwo chrześcijańskie albo z prawem religijnym zapisamym w konstytucji [ jak niektórych w państwach islamskich ] albo z prawem religijnym istniejącym w ramach państwa kościoła jest przyszłością Europy . Szok ? logika nie zna pojęcia szoku ...

======================

Socjaldemokracja , liberalizm , neoliberalizm , ekolodzy i czort wie jakie tendencje mogą być najważniejsze w UE są BEZSILNIE WOBEC ISLAMU ROZUMIANEGO JAKO RELIGIA PAŃSTWOWA,występuje tutaj nierównowaga zasięgu działania , wyznawcy Islamu mogą być obecni w partii powiedzmy socjaldemokratycznej ale działań symetrycznych być nie może, jak sobie to wyobrażasz ? socjaldemkraci nie mogą wpływać na to co się dzieje w Islamie , nawet na terenie Europy, CHRONI ICH PRAWO , dlatego maja taka przewagę , więc jeśli nawet nie nastąpią gwałtowne wydarzenia rangi świaatowej to i tak powoli z z dnia na dzień będą osiągać przewagę .

Szok cywilizacyjny jaki obejmować będzie Europę [ to juz siedzieje ]polega na jej demoralizacji religijnej , dla Europy religia to dodatek społeczny , ktoś chodzi do budynku o takiej a nie innej uformowanej przed wiekami architekturze , coś tam śpiewa , coś mówi , albo milczy i siedzi w ławkach ot czego tuaj można sie bać ? a tutaj "guzik " Islamjest szokiem ,

bo nie tylko glosi ale i realizuje poza świątynią ...a zwłaszcza poza świątynią , Europa jest bezradna także intelektualnie a może przede wszystkim intelektualnie , jeśli szuka pomocy u uczonych w piśmie przegra , oni też się oduczyli patrzeć na religię jako coś intymnego a nie społecznego , a tej sytuacji są ...głupi i bezradni jak przysłowiowa stołowa noga , coż mogą zaoferować ? nic innego niż nie mające żadnego oparcia w realu rozważania .

To coś takiego ...jak w stosunkach między Rosją a bylymi państwami satelickimi , Rosjanie mają swoje agendy na terenie Europy wschodniej a satelici na terenie Rosji już nie . Partie w Europie Zachodniej będą się starać o zdobycie coraz to bardziej licznych głosów obywateli muzułmańskich czyniąc kolejne ustępstwa a muzułmanie wcale tego nie muszą robić .

A chrzescijaństwo ? przecież jego już nie ma ,zniknęło społecznie ,jeśli tak zniknie i religinie , co że koscioły ? przebudowa na meczet nie jest znowu taka trudna.

================

A co będzie w przypadku kiedy chrześcijaństwo jest religią narodową , państwową no... wtedy islamistom będzie już trudniej , to co piszę Kamilu jest być może dla Ciebie szokiem , ale kiedy spodziewane wybuchy społeczne dadzą znać o sobie będziesz patrzył na rzecz inaczej , inna rzecz ,że takie państwo bedzie ostoją DLA CAŁEJ EUROPY ? NIE... DLA CAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSTWA , tutaj bedzie biło jego serce , no...jeśli uznalo się Jezusa za Króla a w Watykanie dokonalo intronizacji kogoś zupełnie innego to cóż w tym dziwnego ?

===============

No dobrze ale co to będzie jeśli potrzebne będzie prawo religujne , np...takie którym będą się posługiwać chrześcijanie w opanowanych przez Islam panstwach Europy ?tak , bo jak sądzę prawo post-islamskie jest w zasadzie nieprzyswajalne przez ludzi z tego kręgu kulturowego , ano ...trzeba będzie liczyć na niedobitki ...z tamtych rejonów bo Polacy są jak owe panny z przypowieści, nieprzygotowani [ jak zwykle ] ale jeśli ktoś tam w Europie zach. coś napisze opublikuje ... a to co innego wtedy będziemy już o tym mówić ...w Polsce.

A Żydzi nie oglądali się ani na Europę , ani na Egipt , ani na Amerykę ani na nikogo tylko na Jahwe , pomimo ich grzeszności tego im właśnie zazdroszczę.Wiem jestem ekstremistą , w Polsce to grzech śmiertelny ,trzeba być "w środku" miękko bezkonfliktowo ...jak Europa która dostaje w kuper.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 10 2017 09:23   
Forum

To może inaczej ,moim zdaniem ewangelizacja akademicka ,jedynie werbalna jest pozbawiona sensu , BEZPRZEDMIOTOWA ,jakże można głosić społecznie coś co później nie znajduje POTWIERDZENIA społecznego , ok ?

==========

Jeśli tak to są dwa sposoby :

A / wymiar społeczny ewangelizacji będzie istnieć wewnątrz kościoła i tak było w czasach Piotra i Pawła.

B/ wymiar społeczny ewangelizacji bedzie istnieć w postaci państw religijnych to było np. w średniowieczu .

Owa "nowa ewangelizacja" [ co tojest ?] różni się tym od starej że w ogóle pomija ten aspekt , dla niej realizacja społeczna jest zjawiskiem ubocznym ! bo jak ktoś coś powie , coś opublikuje to jest to ewangelizacja i na tym polega ewangelizacja ...klękajcie narody, no , jakoś nie chcą klękać...
Czego tutaj mozna nie rozumieć ? zwykła eliminacja , arytmetyka na poziomie ...klasy pierwszej szkoly podstawowej i co...za trudne dla profesorów , zgadzam się , bywam zjadliwy , ale widzisz iluś tam ludzi którzy "skrobią " ileś tam uczonych ksiąg a nie są zdolni do najprostszych form dedukcji ...to wkońcu zostaje ...śmiech.

================

A jakie są najprostsze , ZAUWAŻALNE wymiary ewangelizacji ?
"Wujek Wojtek słucha Radia Maryja ..." Wojtek ? przecież on dobiega siedemdziesiątki a w moim oglądzie to facet który "zaliczył " pierwszą komunię św. a w dalszym życiu omijał świątynię szerokim łukiem , bo on tam odnalazł Boga ? jeśli odnalazł sprawiedliwość to i Boga choć być może nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy .

Ja też pamiętam , ludzi których do świątyń co "przypędziło " ? ornaty kapłanów ? śpiewy ? nie bo oni też "byli przeciw "...

Sprawiedliwość .... Sprawiedliwość .

Czy królowa Saba tak dalece była pochłonięta opowiadaniami o wspaniałej świątyni ? ona mogła wystawić bardziej strojną , nie , owoż jeśli wieżyć Biblii to mądrość Salomona , a czym jest mądrość bez fundamentu Sprawiedliwości ? .....pustym "bałakaniem"

Cóz jest warta miłość bez sprawiedliwości ? warta jest tyle...ile czek bez pokrycia w gotówce.

A cóż to jest ta mądrość Salomona jeśli nie KONTYNUACJĄ Ks. Pwt. ? czym jest owa władza sądownicza jak nie wymiarem Boskim jeszcze z Ks. Wyjścia .

Było wielu mędrców kocioła w PRL- u , słuchani czasem chętnie czasem nie , czasem , urywkami byli obecni w mediach , także komunistycznych [ ! ] jednakowoż BYLI PRZEDSTAWICIELAMI KOŚCIOŁA SPRAWIEDLIWEGO i to ich wynosiło ponad siermiężne głowy "inteligencji rustykalnej " bez tej sprawiedliwości kapłan jest jedynie ...filozofem , słyszałem że maja ostatnio problemy z zatrudnieniem.

Prosta sprawa , zdecydować się na wewnętrzną , kościelną realizację nauki Pana albo zbudować państwo RELIGIJNE , które oddawało by cześć należną Panu w wymiarze społecznym , i co ? za trudne...za trudne dla profesorów .

Nie, państwo świeckie nie odda chwały Panu , odda cześć Marksowi , Leninowi , Smithowi królowej Anglii ,twórcom konstytucji USA , samorządowi Szwajcarii itd. wszystkim ale nie Panu . Czego tutaj można nie rozumieć ? To kościół ma to zrobić ...nikt inny , ale on apeluje do innych aby wykonali robotę która jest jego obowiązkiem , ot i sedno problemu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości