Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 listopad 04 2017 12:38   
Forum

Status: offline

Człowieku , zastanów się ! z kosciołem jest ...jak z dziewczyną , zapros na kawę ,pójdź z nią do kina , przytul ,pocałuj , potem dopiero mów o miłości , nie inaczej , bo jeżeli zaprosisz ją i walniesz mówkę o miłósci ...to zanim ją pożegnasz zrób sobie z nią pamiątkowe selfie .
Ksiądz ktory z ambony mówi o miłości a reprezentuje nstytucję która stworzona jest do wszystkiego tylko nie do CZYNIENIA miłości...ględzi , po prostu ględzi .

A o czym biedak ma mówić , po prawie , o porządku w zyciu społecznym i osobistym , tego tematu nie poruszy "bo nie bedze się wtrącał do polityki " no wiec o czym a co niedzelę cos tam jednak powiedzieć trzeba , no to o czym ...?

rabin i mułła są jednak w lepszej sytuacji.

=====================================

Nie jeszcze nie teraz , te wszystkie halloweny to dopiero preludium , przygotowanie pod największe bluźnierstwo na jakie może zdobyć się człowiek , co ? ze szatan ? on tylko podjudził sam nie śmiał ...nawet on , on chciał być "jak Bóg " owo "jak " znacza niechętne , wymuszone przyznanie swojej podrzędności , a największe bluźnierstwo jakie jest w stanie pojąć człowiek to PRZYZNANIE SOBIE BOSKOŚCI .

Co ? że faraon , że cesarz rzymski , nie to jeszcze nie to , to był jeden z bogów w panteonie wielobóstwa , to bluźnierstwo to powiedzenie nie "jestem jak Bóg " ale nie"ja jestem Bogiem "nawet sztan tego nie zrobił .

A jak przemawia Pan ?

"Wtedy cały lud, słysząc grzmoty i błyskawice oraz głos trąby i widząc górę dymiącą, przeląkł się i drżał, i stał z daleka. I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać! Ale Bóg niech nie przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! "

==============================

Więc przyszedł Syn Boży do ludzi , nie dołamał trzciny nadłamanej , nie przerażał więc...postanowiono zrównać ię z nim w boskości , przyznać sobie boskie atrybuty.To się dzieje tu teraz .

- aborcja ... a kto jest władny decydowac kto mażyć a kto nie , czyż nie Bóg ?

- co rewolucja to nowa moralność , a kto decyduje o tym co dobre a co złe , czy nie Pan ?
itd. itd.

-Z dzienniczka siostry Faustyny :

Było jej dane widzieć piekło , poważną część pensjonariuszy tego przybytku zła stanowią ludzie którzy w swoim ziemskim życiu nie dowierzali , nie wierzyli w istnienie piekła , no ...ale kto ich tego nauczył ? czyż nie kapłan który "tylko o milósci " jak się wytłumaczy z zatraty swoich owieczek ? rzeczywiście będzie zbawiony w sytuacji kiedy innych doporowadzł do zatraty ? on siebie lub instytucję postawił w pozycji boga który jest mocniejzy niż Jego Słowo , który "dyktuje " Chrystusowi co ma mówić , czuje się w mocy zakneblować niewygodne fragmenty pisma "głosząc Ewangelię "... tak postępuje "bóg"

Daltego zwieńczeniem historii grzechu ludzkiego wg. wszelkich prawidłowości ciągu zdarzeń top rzyznanie sobie przez jednego człowieka, bądź grupę ludzką tytulu boskiego , Boga JEDYNEGO.

Dziwny i śmieszny jest rodzaj ludzki , oto bije jego serce bez jego woli , bez jego woli może przerwać swą pracę , np. w nocy, tego nikt nie jest wstanie kontrolować ,w jego ciele żyje i umiera ileś tam tys. komórek dziennie , nie ma na to najmniejszego wpływu, a jednak chce dorównać Panu Kosmosu... to...bezczelność.

=====================

A jednak nie to jest najgorsze , szatan zbluźnił w niezgodzie , nazwał zło dobrem , gorszym jest bluźnierstwo wynikające z LEKCEWAŻENIA , tego szatan nie zrobił ...człowiek tak.

Wiesz, pewien człowiek zo kolicy postanowił wziąć przykład ze św. Alberta i wpuścił tzw. meneli do swieżo odmalowanego pokoju ... zanieczyścili i zniknęli ...taki jest człowiek w stosunku do Boga... on odsłonił się przed nim ze swą intymnością , miłość to intymność a on ... on go obnażył ...jak prostytutkę ....na pośmiewisko , tak , halloween to pośmiewisko , na całe szczęście Bóg to nie tylko Syn Boży coś mi się widzi , że już niedługo to będzie trwać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 07 2017 20:32   
Forum

Laughing Out Loud Po co potrzebna ta moja stukanina , wyszukaj pyszny tekst piosenki W. Młynarskiego , piosenki o dwóch koniach , uległym i narowistym idących w jednym zaprzęgu , mających jednego woźnicę .
Podstaw , osoby "dramatu "

Woźnica -państwo francuskie

Koń posłuszny - chrzęścijanstwo

Koń narowisty - muzułmanie .

reszty dowiesz się z piosenki , znakomita obserwacja postaw.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 09 2017 21:17   
Forum

Czasem słucham ,akurat przy kolacji ,żona przełączyła zakres na RM, powoli bo powoli ale o. Rydzyk jednak dojrzewa ...nie spdziewałem się , myślałem ,że skonczy jako ambitny kapłan kościoła katolickiego ktory skończy jak wielu kapłanów k.k. chcacych reformować świat a nie majacych ochoty reformować siebie , ale cos tam jednak drgnęło , na razie to tylko nadzieja ale ...nadzieja , nadzieja że znajdzie się jednak ktoś znaczący [ a on jest znaczący, pomimo braku infuły ] pasterz , który zechce prowadzić swój lud wg. reguł biblinych, mojżeszowych.

Słyszałem jak się żalił w temacie " ile to kosztuje " ma ambicje , oj ma ,a ja ...lubię ambitnych ,przeliczał ile to ludzi słucha RM , a ile jest w stanie czynnie wspierać ten ruch społeczny , tak ruch społeczny , choć on tego tak nie nazwał ...ale tak jest .

W końcu
dojdzie do tego , okrężnymi drogami do tego co jest dla choćby pośledniego czytacza Biblii oczywiste :
NIA MA RELIGII BEZ PRAWA , jeśli upadnie religia upadnie też wiara , zostanie "wessana" przez ludy i religie które własne prawo posiadają [ np. muzułmanie ], przecież to oczywiste , wystarczy przeczytać , nie wyobrażam sobie aby istniała jakaś interpretacja która była w stanie WPROST zaprzeczyć np. Ks. Powtórzonego Prawa ,
owszem są jakies żałosne tłumaczenia w rodzaju " kościół przyjął INNĄ koncepcję " ale kto jest WINNY , tak kto jest winny przyjęcia , niebiblijnej, heretyckiej koncepcji funkcjonowania k.k. tego się nie dowiemy ...tajemnica .

Odpowiedzalność przed Bogiem i historią ok. to który paież [ po imieniu i nazwisku ] skierował nawę k.k. na tory organizacyjnej , niezgodnej z Pismem herezji ? nie było papieży ? ktoś jednak takie kroki podjął ...gdzież jest ta odpowiedzialność przed historią ?

=============================
A jak się to ma do o. Rydzyka ? jego ruch społeczny przypomina ...."Ferrari " do którego przykręcono koła wozu drabiniastego , ma pojęcie o sprawach prawnych , techniczych { ! } dotyczących zwiększania pola ekspansji swoich mediów ale nie potrafi , za chińskiego boga nie potrafi dojść do wniosku ,że nowoczesne środki przekazu łączą się nieuchronnie z NOWOCZESNĄ STRUTURĄ ZAPLECZA SPOŁECZEGO , na obecnym etapie ...jedno zdrugim " się gryzie " coś co implikuje nieuchronnie REGULARNOŚĆ w dopływie srodków pieniężnych opiera się na tym " co łaska " na czymś co jest niestałe ulotne , zależne min . od koniunktury, nastroju chwili , Mojżesz takich problemów nie miał , miał inne ale nie te .... załatwił to prawodawstwem , na chwilę obecną nowocześniejszym niż obecne w k.k. nie, nie żartuję , prawodastwo choćby takie jak mojżeszowe jest i tak lepsze od jego braku , i tak lepsze od anarchii...albo prawodastwa laickiego .

==========================
Czy może istnieć bez RM bez PiS , może , to redemtorysta pokazał zanim w ogóle powstał PiS ale jakże kaleka , jakże słaba to radiostacja , czy mógłby istnieć Mojżesz bez PAŃSTWA Izrael , mógłby ale czym byłby ? ...wiatrem na pustyni .

Czym jest ruch społeczny zwiążany z RM ? jest znaczącym politycznie , tak , nie bójmy sie tego słowa znaczącym politycznie , pastersko cIałem społecznym NIEZDOLNYM JEDNAK DO DALSZEJ EKSPANSJI RELIGIJNEJ I SPOŁECZNEJ ,to dotyczy jedynie ZAMKNIĘTEGO KRĘGU " MOCHERÓW"...ale nie dalej , żeby nie było wątpliwoci owo słowo "mocher " jest dla mnie synonimem szacunku dla wierności postaw....ale nie wystarczy , wystarczy na początek, na rozruch ale już nie dalej , dalej to już Biblia .

Hipoteza :
Gdyby tam wToruniu zaczęto prace bodaj nad zrębami ruchu religino - ekonomicznego TO PRZY TYCH SAMYCH ŚRODKACH jego znaczenie wzrosło by WIELOKROTNIE .
============================================

"Szabli " do ekspansji o. Rydzyk dość , brakuje strategii , planu rozwoju , wydaje się że jak kiedyś J. Cezar redemptorysta stoi nad brzegami Rubikonu , albo go przekroczy ...albo przejdzie do historii jako mąż opatrznościonwy ginącej chrześcijańskej Europy albo jako jedynie twórca "fajnego radia "i zaplecza politycznego stronnictwa które zrobiło jednak coś dobrego dla Polski .

No...ale dobre i to ...

===================

Ruch religijno- ekonomiczny ...a dlaczego nie ?

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj ... czego tutaj jest sie wstydzić ? Jezus się nie wstydził .

Jahwe nie zaczął od Dekalogu ale od wody na pustyni ....to wstyd ? a ileż to wiernych odeszło od koscioła właśnie ze względu na ekonomię ?własnie dlatego ,że kapłani wstydzili się mówić o ekonomii ...

wstyd czy...własne przewiny ?

Misjonarz z Afryki opwiadał mi jak to zaczynał od...kopania latryny....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 13 2017 11:30   
Forum

Cóż, nie bedę ukrywał ,że zrobiły na mnie wrażenie lakoniczne słowa jednego z kawalerów Orderu Orła Białego , ksiądz ze Śląska , oto powiedział ,że nie jesteśmy na polskość skazani ale polskoscią obdarowani ...eh ! zazdrość bierze , taka umiejętność pointowania .
Cóż , CZCIJ ojca swego i matkę swoją , ot co !

Ale ...to może być ciekawy punkt wyjścia ,metoda do KLASYFIKACJI POSTAW tego narodu czy jak ktoś chce społeczeństwa , on jest dualny , starotestammentowy, jesteś wierny Jahwe lub nie , jesteś wierny religii ojców , szanujesz ja albo płaczesz nad złym losem który wtłoczyl ten naród pomiędzy potęgi , agresywne potęgi a ona , wiara , ojczyzna trwa na pohybel światu ...

To nieistotne czy zdradziłes wiarę ojców z Filistynami czy Ammonitami ,zdradziłeś i tyle , to nieistotne czy zdradziłeś Polskę z Niemcami czy Rosją , zdradziłeś i tyle.

Iluż to "rozsądnych "Izraelitow chciało sprzymierzyć się z obcymi : Egipcjanami , Rzymianami , Asyryjczykami itd. ...kosztem własnej wiary , wiary ojców ... to tak samo jak my ,ile to było folksdeutschów ,"polaczków " paputczyków " księży patriotów " euroksięży" najnowszego chowu i nic ...Polska i jej religia trwa ...potęgi upadaja jakby bez naszej woli i udziału, nam pozostaje jedynie poprosić Pana , króla Polski o wsparcie , dać świadectwo ,i nic więcej , wystarczy , Twoje brzemię jest lekkie ...

A UE już drży w posadach ....

====================================

No...nie bedę ukrywał ...zgadza się , cywilizację Europy Zachodzniej uważam za byłą cywilizację , ona już dla mnie nie istnieje , zginęła , zbyt wielu ma wrogów , muzułmanów ,ponadnarodowy [ ? ] kapitał ,i wreszcie samych mieszkanców Europy , oni nie lubią samych siebie , własnej kultury , dziedzictwa ojów , taka kultura musi zginąć , więc nie zajmuję się cywlizacją Europy tylko TYM CO PO NIEJ ZOSTANIE ...PO EKSPANSJI EKONOMICZNO- KULTUROWEJ POLSKI , mocne co ?

Możesz zaprotestować ale najpierw powiedz ,że niepradziwe , marszałek Piłsudski nie był aż takim wybitnym politykiem jak się uważa ,on był pierwszym odważnym , uznał ,że przywiązywanie się do upadających Niemiec i ledwie już żywych Austro - Węgier to ...przywiązywanie się do trupa , dlatego ci którzy swą nadzieję wiążą z Europą Zach. np. niektórzy politycy ...już zginęli , choć JESZCZE tego widać.

Tak, Europa moze byc zdominowana przez Polskę , czy ktokolwiek z ludzi którzy mogliby życ np. w epoce Jury przypuszczaly ,ze za jakis czas wielkie dinozaury znikną a schedę po nich obejmą kryjące się w norach ssaki ?

Czy ktokolwiek za czasów np. Nerona poważnie traktował przepowiednie ,że to chrześcijanie kryjący sie w katakumbach będa więksi niż państwo cezara ?

===========================

Pamiętasz jak w ST Mojżesz swój własny naród określił jako lud o sztywnym karku , niepokorny wada to czy zaleta ? pokorny wobec Jahwe a niepokorny wobec świata ot co, właśnie tak .

W ogóle bohaterowie ST np. Jeremiasz to z punktu widzenia instytucji religijnych '"podpadziochy " w Episkopacie kariery by nie zrobili ... właśnie to pokorni wobec Boga niepokorni wobec świata , także w wymiarze urzędów religinych .

Zresztą zanim zaczęła się historia ludzi ,to zaczął się bunt przeciw niewiernej instytucji , a czym był Lucyper jak nie instytucją , potężna instytucją .Czym był archanioł Michał jeśli nie rebeliantem ?

W wymiarze kościoła to nowotestamentowe zdanie "lepiej być zimnym niż letnim " nabiera mocy ...jak zło w łonie instytucji .

Zło w kościele nie jest dziełem księży w rodzaju bezczelnego homoseksualisty Ch.On nie zrobił tyle zła ile owe "posłuszne niuńcie " co to do których nie można postawić żadnych WIDOCZNYCH zarzutów .Układ moralnego wydalania kościoła zadziałał.

Jest niby ksiądz , mówi niby kazania , niby kocha , niby ma dyplom ale jest to wiara na niby ...tego się nie da oszukać , to jest coś co podchodzi kościół podstępnie miękko , niepostrzeżenie , kościoł marnieje i ...nikt nie wie dlaczego ...!

Niby przychodzą ludziska do kościoła , niby chrzczą dzieci , posyłają do komunii , przed skonaniem się spowiadają ale jakoś marnieją ...

========================

Zastnawiam się dlaczego mający wzięcie w narodzie o. Rydzyk byl nak namiętnie atakowany przez swoich braci w duchowieństwie ?
no...to sobie wyobraź Lucypera który jest zbulwersowany człowiekiem , który choć taki niepozorny zabiera mu jego "święty " spokój, ot i całe uzasadnienie .

=========================

Bóg - Honor - Ojczyzna ,co jest w tych marszach najbardziej tragiczne dla instytucji ? ano to ,że na czele tego pochodu religino -narodowego nie było duchownych , baranki już bez pasterzy poszły pod kierunkiem polityków...tak, ale jakie by to było niezręczne w obecnej sytuacji gdyby jednak poszli , kościół to nie "mały Fiat " nie zawróci w miejscu , ot, nadchodzi okres żniw ...z ubiegłego ćwiercwiecza w którym instytucja zdawała się odwracać od tego co polskie ,narodowe.... nie mogą tak od razu ...nie mogą , a stado idzie dalej pod przywództwem obcych , problemem nie jest jak iść na czele ale ...jak za stadem nadążyć ...

"Biskupi prałaci , nie mówcie że naród was opuścił , wyście pierwej go opuścili "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 15 2017 12:24   
Forum

Nie do końca , rzeczywiście pisałem dwa lata temu ,że aktualne władze k.k. będą pozbawiane władzy , z woli Głowy Kościoła , tak przypuszczam, bo przecież absolutnej pewności mieć nie mogę .Pomyliłem się , nie przypuszczałem ,ze to nastąpi tak szybko... Ten proces trwa na Twoich oczach ...

Jeśli tak dalej pójdzie , to za jakis czas ta formacja polityczna będzie mogła mieć głos mocniejszy w sprawach kościoła niż nominalne władze , czyli jednak ST... Zresztą z punktu ST władza kościoła która w ogóle nie kotroluje zachowań wiernych ani tego czy np. nie ma w łonie kościoła niesprawiedliwości to w ogóle nie jest władza , komu taka władza potrzebna ?

ST daje wiele przykładów władców czy włodarzy świątyni [Helli ] którzy zostali przez Jahwe odsunięci i to wsposób gwałtowny właśnie ze względu na to ,że zajmowali się raczej sami sobą niż sprawami ktore im powierzono [ Ezechiel ], u nas to jest proces łagodniejszy ...ale jest.

Nie , jeśli nic się nie zmieni to owo " Bóg - Honor -Ojczyzna " może ZASTĄPIĆ wszystko to co spłynęło z ambon o " miłości "to jest tak jak w ekonomii , a "rynku serc " owa formacja związana z RM po prostu wypiera ów produkt rodem importu , z każdą niedzielą , z każdym kazaniem o niczym zwiększa się owa przestrzeń , przestrzeń rozróżniania pomiędzy tym co bce i wyobcowania a tym co nasze polskie ,religijne i spoleczne .

Co będzie dalej ?
Mogą nastąpić wydarzenia gwałtowne , bardzo gwałtowne ale o tym pisać nie będę , na to nie mam nie tylko wpływu ale nawet mglistych danych .

Niestety nie mam daru przeniknięcia przyszłości , mogę jedynie wyliczyć możliwości ,oto jedna z nich :

grupa toruńska może SKODYFIKOWAĆ swój status poprzez regulacje organizacyjne , prawne WEWNĘTRZNE nie będzie już luźnej zbieraniny sympatyków ale ZWARTA SPOŁECZNIE grupa KTÓREJ PRAWO ZDOMINUJE KOŚCIÓŁ MOCNIEJ NIŻ PRAWO INSTYTUCJI . Klasyczny przykład Anglia , król sobie , gmin sobie a do czego to doprowadziło ? kim jest dzisiaj królowa ? Tak też może być i w Polsce .

Ale może byc i tak ,że po czystkach [ tak, to są czystki ] w aparacie władzy ludzie warstw uprzywilejowanych [ np. sędziowie , adwokaci ] będą szukali oparcia w tym co pozostało ...a co zostało ?

podobnie silne mogą być naciski administracji watykańskiej związanej z UE i wtedy instytucja będzie ostanią linią oporu , ale szans ... z własnym ludem nie ma , bój to będzie ostatni , może być i tak ...oby nie.
Jestem zwolennikiem ewolucyjnego , łagodnego odsuwania jej od władzy , zresztą ona sama to robi skuteczniej niż ktokolwiek z zewnątrz...sama się niszczy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 19 2017 17:11   
Forum

Nie bądź dzieckiem , w cuda uwierz jedynie wtedy ...kiedy oficjalne czynniki to zbadają ...to przypadek ,że ks. Krzsztof. Ch. tak awansował ? nie wierz w cuda ,zresztą jak to sobie wyobrażasz aby człowiek który publicznie , bez choćby cienia żenady prezentował się ze swym kochankiem mogł sprawowac funkcje kapłańskie ?

Spowiadasz się i co ? do żalu za grzechy wzywa Cię człowiek w którym nie ma ani krzty żalu ... klęka przed ołatrzem ktoś kto w w głębi ducha swego pokory nie ma ...ani za grosz .Zostawmy tego nieszczęśnika , ja uważam ...chyba słusznie ,że gros win w takim przypadku leży po stronie tych co wiedzeli a nie reagowali . Ich wina za zgorszenie w kościele jest większa .

======================================

Tak na obecnym "toruńskim "monolicie religijno- państwowym ciąży historyczna , tak historyczna odpowiedzialność za odbudowę Polski , tak , ale tego nie można uczynić bez odbudowy kościoła ,jeśli tak to państwo i kościół SĄ JEDNOŚCIĄ , tak jak duchowieństwo i laikat ...nie ma innego wyjścia , wg. Einsteina największą głupotą jest powtarzanie tych samych czynności z nadzieją osiągnięcia innych efektów niż dotychczas osiągane . Dlatego też ,za największą zasługę tej formacji [no...jeśli taka będzie ] będę uważał ZMIANĘ METODY MYŚLENIA o państwie i kościele , dotychczasowe WIELOLETNIE praktykowanie zarządu kościołem w oderwaniu od państwa jest utopią , i tyle , tylko tyle i aż tyle, dla starotestamentowych to banał , dla nas kopernikańskie odkrycie ...wygląda na to ,że nas wyprzedzili ...

A pierwsi chrześcijanie też tworzyli quasi- państwo ...tak jak dzisiaj muzułmanie , i byli skuteczni tak jak dzisiaj muzułmanie , czego tutaj można nie rozumieć ? można nie rozumiec ....jak można tego nie rozumieć ....

===============================================

"Wtedy rzekł On do mnie: "Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: "Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!" 5 Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe.

.....I rzekł do mnie: "Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: "Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas". 12 Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, 13 i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. 14 Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam" - wyrocznia Pana Boga. "

============================

Czy można aż tak mocno o polskim kościele ? nie tylko można ale i trzeba , kościół jest martwy nie kiedy grzeszy, ale wtedy kiedy NIE MA DOŚĆ SIŁY ABY SIĘ PODNIEŚĆ Z UPADKU , co by było z k.k. w Polsce gdyby nie Torunianie ? jakby on wyglądał ? ano zdziadział by tak ...jak bratnie kościoły lokalne na zachodzie Europy. Powtarzam zdanie Einsteina , głupotą jest spodziewanie się innych efektów przy stosowaniu tej samej, niezmiennej metody postępowania , a czym rożni sie kościół "nietoruński "w Polsce od reszty Europy ?...niczym , więc tak samo upada , czego tutaj można nie rozumieć?

Skad to wiem ? ano ...z wiedzy na temat sztuki zarządzania , małe grupy sprawujące władzę są odizolowane od pospólstwa "parawanem " przepisów i bardzo , bardzo silnych powiązań grupowych ,prawnych i obyczajowych kapłani ...sędziowie itd. itp. Bez tego ich interesy [ krótkotrwałe ] by upadły ... tak musi być.

NIe kopmy kapłanów , popatrz na sędziów , ile to lat mieli na oczyszczenie swego środowiska i ...co ?

a te ostanie hocki -klocki z asesorami toż to żenada , oni będą nawet robili z siebie pajaców bez choćby "grama" honoru [ jeśli coś takiego w zawodzie prawnika istnieje ] po to tylko aby zachować ? taaaam ...przedłużyć o kilka miesięcy status -quo , tak działa, każda powtarzam każda "społeczna kapsuła " .Ileż to było w historii Europy królow , którzy polegając na jedynie usłużnych doradcach , pochlebcach i donosicielach , ilu z nich zatraciło poczucie rzeczywistości ?

A...jeden z moich ulubionych w latach dzieciństwa bohaterów , jeden z tych z krainy bajek tysiąca i jednej nocy chodził incognito między ludem i nasłuchwł opinii o samym sobie ...z ust poddanych ...

Patrz, czyż kapłani za czasów Eliasza nie wiedzeli ,ze cześć odddana Baalowi jest hańbą ? a czyż kapłani za czasów Jeremiasza nie wiedzieli ,że źle czynią ? jakże nie ? wiedzeli ,wiedzieli ale nie byli wstanie się podnieść , trzeba było bicza bożego.

"Szklana pułapka " działa .Dzisiaj są preparaty owadobójcze , ale czy widziałeś może muchę przylepioną do lepu , trochę miodu na papierku wystarczy aby zginąć ... " i tak to leciało" taki to mechanizm .Biedni ludzie , biedni , mogliby przynajmniej osiagnąć wyższą c enę za zatratę swego sumienia ...nisko licytują .

A co na to ci dzisiejsi ? czyżby nie wiedzeli że ich modlitwy w warunkach wyzysku społecznego nie będą wysłuchiwane ? i co z tego ,że wiedzą ,kiedy mam wrażenie jakby byli uczestnikami spektaklu odgrywanego przy ołtarzu , tak wiem co piszę spektaklu ,bo tylko aktor może odgrywać coś , w co sam nie wierzy , taki to juz zawód ... tak wiem co piszę niekiedy to sprawia wrażenie spektaklu ...Może lepiej by bylo dla nich gdyby nie wiedzieli ...ale wiedzą.

===============================

Ksiadz K. Ch. mówił o prostytucji w kościele , nie jestem w stanie sprawdzić , ale ma to pewne cechy prawdopodobieństwa , mocne ? ...bardzo mocne , przerażające. Szybko awansował...

Nadzieja w laikacie , tylko w laikacie , tutaj bije jeszcze nie skażone obłudą serce kościoła , fakt grzeszne , ale jeszcze nie skażone tak bardzo hipokryzją , jeszcze ufające , jeszcze zachowujące szacunek i...należny respekt Jahwe.

To działa , Sprawiedliwych na miarę "prymasa tysiąclecia" w instytucji nie widzę , zatem bez "kopa " z zewnątrz chyba się nie obejdzie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 24 2017 21:49   
Forum

Nooo... coś tam jednak w k.k. drgnęło , ks. Boniecki raz ma zakaz milczenia ,raz nie , o co tutaj chodzi , o słowa ? nie , spierając się o słowa kościół "zagrzebie się do szczętu " jeśli księża Marianie raz księdza uciiszają ,a raz jednak może się wypowiadać to polecam im lekturę ST ...

======================

A czyż nie wiadomo że należy unikać pokazywania się w namiotach wrogów ? a ks. Boniecki to ...spryciarz , niby nie bluźnił , ale pokręcił tak że ...nie wiadomo jak się ustosunkował ale "coś " jednak zostało , co ? ano MOWA CIAŁA .

ST o tym mówił zanim jeszcze powstała teoria komunikacji niewerbalnej , co ? że Chrystus jadał z celnikami i był w towarzystwie prostytutek ? tak , po stokroć tak ale ...to nie oznaczało aprobaty ich postępowania , mowa ciała mój drogi ,mowa ciała a biedni duchowni ...łamią sobie glowy nad słownymi niuansami ...jeśli ktoś fotografuję się z logo LGBT ...a nie WYRAŹNIE , OSTRO NIE NAPOMINA , to akceptuje .... ale to za mądre dla wielu "cieplych kluch "

==================

Raz jednak skłamał , tak ,tak skłamał kiedy powiedział ,że kościół nie powinien dzielić , już samo słowo kościół zakłada ,że istnieje lud boży i ci ktorzy do niego nie należą , to już jest podział , caly ST i nT jest wypelniony podzialami na sprawiedliwych i niesprawiedliwych [ idźcie ode Mnie precz ktorzy nieprawość czynicie ...itd. itp ]

Więc powiedzenie ,że kościół zamiast łączyć to dzieli jest ...komplementem , i tutaj jest to nieuczciwość księdza żerująca na ...niewiedzy wiernych [ uklony dla kościoła nauczajacego ]

======================

Ale nie to jest nagorsze , k.k. przeżyje sto tys. i Bonieckich i skierków, najgorsze jest to ,że k.k. w Polsce NIE MA WŁASNEGO ZDANIA , MUSI SIĘ "PRZYLEPIĆ" DO JAKIEGOŚ STRONNICTWA ,bo jego nauka społeczna to jeden naukowy unik , cały zbiór ogólnikow z którymi nie widomo co zrobić , na pewno nie da się tego zastosować ,problem w tym ,że jeśli się nie da nauki społecznej kościoła zastosować ...to ona społecznie nie istnieje ,ot i wszystko .

I tutaj powiedzial prawdę , część kościoła jest propisowska a jaka ma być ? platformerska ? genderowska ? wolne żarty , a czy nie lepiej żeby nauka społeczna kościoła była ...prokościelna ? lepiej , ale tego kościól się boi , bo za KONKRETNĄ NAUKĘ TRZEBA WZIĄĆ KONKRETNĄ OPOWIDZIALNOŚĆ , jak Mojżesz , jak Dawid , jak Salomon , jak ...kard. Wyszyński pokażcie mi takiego ...!

nie widzę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 25 2017 15:05   
Forum

Tutaj to ma rzeczywiście rację , czy Marsz Niepodległości okrzyki " my chcemy Boga " odmieni zlaicyzowaną Europę ? nie nie zmieni , nie ma sensu polemizować z Jahwe , BEZ PRAWA , religijnego prawa nie odmieni , taka jest Biblia , taka jest Ks. Pwt.
Ale to powinien powiedzieć jako teolog , jako kapłan , tego że prawo jest niezbędne dla dalszej ewngelizacji ? taaaam ...do dalszej egzystencji kościoła , ale nie powiedział , nie chciał podpowiadać Polakom CO MAJĄCZYNIĆ ? nie jest zainteresowany pasterstwem ?

Wg. ST ,prawo to jest kredo społeczeństwa , narodu , instytucji ,publiczne credo [ to widać po islamskich przybyszach ] i tutaj dochdzimy do karkołomnej tezy ,mamy wyznawać wiarę w instytucji , która swego świadectwa publicznie nie składa a jedynie domaga się od POJEDYNCZYCH , OSAMOMOTNIONYCH CZŁONKÓW aby PRYWATNIE takie świadectwomdawali , nie wyjdzie...Jahwe nie da się oszukać .

To po co w ogóle istnieje instytucja jako podmiot życia publicznego , skoro nie swiadczy o Bogu ? nie, liturgia w świetle Biblii to nie jest świadectwo , to jest moje , twoje PRYWATNE ,intymne spotkanie z Bogiem we wspólnocie , TO JEST NASZE , na nasz prywatny użytek .
Chrystus podczas Męki Pańskiej publicznie się nie modlił , albo milczał albo krótko , rzeczowo odpowiadał .

U nas w k.k. wszystko jest "na odwyrtkę "
To co prywatne , intymne jest publiczne , to co powinno być publiczne prawo , polityka jest wstydliwie skrywane jako sromota , " nie będziemy się wtrącać do polityki "no dobrze ...ale po cóż w ogóle istnieje instytucja jako podmiot życia publicznego , politycznego , tak , czy ktoś chce czy nie , jest to podmiot życia politycznego , więc po co ona , do czegokolwiek i komukolwiek potrzebna ?...nie wiem .

Tego nie traktuj całkiem serio , gdyby jakiś kataklizm , wojna dokonał spustoszeń w księgozbiorach teologów a został jedynie Biblia , to było by to zbawienie i odnowa wiernych...i instytucji ..

Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 29 2017 11:52   
Forum

Nie no...tak nie można .
Nie ma i nie bedzie mocniejszego świadectwa wiary danego światu niż Męka Pańska ,żaden Mojżesz ,żaden Eliasz , ok ?
W takim razie ten kto twierdzi ,że potrafi lepiej dawać świadectwo wiary niż Chrystus heretykiem jest i basta , co ? nie pasuje , prawda ? a...co nie pasuje ?
Chrystus albo milczał albo dawał krótkie , miażdżące odpowiedzi ,to tak jakby nie On był oskarżonym ale ...świat .

=======================

No dobrze ale kto tego naucza ? kto formuje takie postawy wśród wiernych ? gdybym kiedykolwiek stanął przed Sanhedrynem ups...Episkopatem zadałbym to właśnie pytanie .

No tak , ale gdyby wierni k.k. byli właśnie tacy , to ...nauczyliby się myśleć ...a to już niebezpieczne , więc lepiej może nauczyć "żałośnego i miłośnego " spoglądania w oczy swoich oprawców , przecież tego..nie było...po prostu , nie było.

Św. Szczepan prosił Pana o wybaczenie swoim oprawcom ale to była prośba skierowana do Boga w ostatnich tchnieniach , nie do nich ,to się nazywa godność , to się nazywa ....honor ,

a tamci ...to nie był partner do dyskusji ... zresztą jak ktoś sięga po kamień ...albo po pieczątkę kurii jako argument ostateczny ... sam przyznaje się do tego ,że lepiej by było aby zarabiał na życie rękami nie głową .

===================================

No dobrze ale zanim była Golgota był też i wieczernik ,nie taki wielki jak na obrazie Leonarda da Vinci , intymny niewielki DLA SWOICH , dla wybranych , i ...taki powinien być , tak czynił Pan kto zaprzeczy ?...tylko heretyk .

Tak , to jest NASZE NIE CUDZE ,obcym wara ... nigdy nie odważyłbym się wpuścić obcego do mojej sypialni .

Jest i tak ,że jesli odsłonimy przed obcymi perły naszej religinej intymności , to tamci jak wieprze bedą je znieważać , kopać nogami i tak jest ...może JESZCZE nie w Polsce w Europie zachodniej już tak , a to piśmidło satyryczne które ukarali muzułmanie , może to był wyrok ,kara również za zniewagi nie tylko Alllaha ale i Boga , co ? no, pewności nie ma .

No tak , ale winny jest nie tylko ten kto znieważa Chrystusa ,ale i ten co wydał Go w jego ręce , prawda ? a kto rzuca perłami naszej wiary , naszej intymności , naszej liturgii w stronę pogan , co ? im się należy jedynie nasze prawo , świadectwo naszej wspolnoty ...ewentualnie napomnienia proroków [ patrz. Niniwa ] modlitwa , ale ...nic więcej ponad to .Nic więcej im się od nas nie należy .Czego tutaj mozna nie rozumieć ?

Ja... się nie modliłem na podchorążówce , co najwyżej w duchu ,gdybym to zrobił na oczach ateistów i zdeterminowanych klaunów , kpiarzy to by byla demonstracja , bigoteria ale nie PRZEBYWANIE Z PANEM , dlatego jak ktoś mówi mi ,za ma opory z wyznaniem swego credo , to rozumiem ...i zastanawiam się jakż to bęcwał nauczył tego biedaka ,że credo to musi być koniecznie PUBLICZNA modlitwa ,rezygnacja z własnej intymności a gdze jest nasze prawo ?

gdzie jest nasz język ...ostry jak miecz , tak, ostry jak miecz , to mówi Ewangelia , tak , to mówi Pan Miłosierny który wie co to jest publiczne obnażenie ...

Schweizer pisał ,że oprócz wstydliwości ciała istnieje też wstydliwość duszy , jakiż to okrutnik kazał nam się obnażać przed wieprzami ?

No tak ,ale jeśli nie credo to w jaki sposób mamy dawać świadectwo ? własnego prawa... ergo własnej cywilizacji nie mamy , to co jest , nie jest cywilizacją chrześcijańską ale post- chrześcijańską , nie przyznawajmy sie do niej , aby nie narazić się na kpinę , uzasadnioną ironię w rodzaju ,że konia kują a żaba nogę nadstawia .

Nie, nie jesteśmy bez własnego prawa , bez życia wspólnotowego dawać świadectwa , nasze pragnienia ewangelizacji Europy są jak pożądania eunucha pragnącego posiąść dziewicę ...nie mamy narzędzia ....

Jak by ktoś miał wątliwości ...efekty , czy jak to mówił Mesjasz owoce takiej pracy można zawsze sprawdzić , statystycznie też . Ale nie daj się zwieść , owoce pracy w Polsce są nieporównywalne z innymi krajami ze względu na RM i na jej formację polityczną , a więc jednak religia ! to jednak nie to samo co świątynia , nie to samo co seminarium , prawda ?

obok , równolegle ale nie to samo .

Ależ ci teolodzy uparci ! dostają w kuper na całym kontynecie i ...jeszcze im mało , dalej to ciągną ! Moi Drodzy a nie lepiej wrócic do Źródeł , np. do ST ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 02 2017 15:49   
Forum

Zastanów się Chłopie ! nie ma takiego czegoś jak wstyd w stosunku do Chrystusa , nie ma , wskaż mi chociaż JEDNĄ , TAK CHOCIAŻ JEDNA CECHĘ ,KTÓRA MOŻE BYĆ POWODEM NASZEGO WSTYDU W ODNIESIENIU DO MESJASZA ....takich nie ma... kaznodzieja mówił że wstydzimy przyznać się do Chrystusa , chyba nie przemyślał... my nie wstydzimy się... Chrystusa my wstydzimy się ...przynależności do kościoła , sam siebie się wstydzimy...a to wcale inna rzecz , to inne zagadnienie . Wstydzimy się słusznie , mamy się czego wstydzić czy też nie ?

==================================

Wstyd , jest to naturalne , naturalne od czasu opuszczenia raju zjawisko uczucie , ktoś kto potrafi sie wstydzić ...jest zdrowy psychicznie .ok ?

Jest to lęk przed upokorzeniem ktore moze spotkać człowieka związanego np. z walką z pogaństwem i ateizmem , tak to walka która Z WOLI BOGA toczy się już od końca Edenu.[ Ks. Rodz.] NIe mniejmy złudzeń przeciwnik BEZLITOŚNIE wytknie nasze słabości , obnaży je ...nie mniejmy watpliwosci , tak mówi Biblia .

Pytanie : czy jesteśmy na taką konfrontację przygotowani ? bo jeśli nie ...to nasz wstyd , nasze zażenowanie jest uzasadnione , wszystko w porządku , tak nas stworzył Pan , te słowa kieruję głównie ....pod adresem tych lubiących rozprawiać o naturze człowieka ....

Im dłużej żyję [ trochę już lat ten licznik wybił ].... tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego ,że....pierwsi chrześcijanie to nie byli jacyś nadludzie , oni byli ...tacy jak my ale....działali , żyli w INNYM PORZĄDKU RELIGIJNYM .Oni mieli poczucie wyższości nad światem , nie ma ewangelizacji bez poczucia wyższosci tego w co wierzę nad innymi światopoglądami , inaczej ewangelizacja traci sens ...po cóż ona potrzebna jesli nie jest lepsza ?

==================================================

Załóżmy ,ze masz jakis wehikuł czasu , sprowadzasz tutaj jednego z tych pierwszych , tak ,tutaj , do Polski gdzie toczy się ożywiona debata na temat sądownictwa ,cóż mógłby powiedzieć ateistom ?

- Reforma ? a po cóż nam wyznawcom Jezusa reforma ? wy macie drogich sędziów , prokuratury , adwokatury , profesury a my jedynie Ewangelię ...wystarczy.... wy macie aparat usiłujący wprowadzać sprawiedliwość a my ...my mamy sprawiedliwość , cóż wtedy by się stało ? ano, to ateiści wstydziliby się swego światopogladu , nie my...

Być może wpadliby w wściekłość związana z własną bezsilnością [ i tak bywało ], ale to oni by się wstydzili, nie my ...
Tak ale tak nie powiemy ...bo czegoś takiego nie ma.

Ciekawe, są kościoły np. pod wezwaniem Chrystusa Króla ale pod wezwaniem Chrystusa Sprawiedliwego takich kościołów nie ma... jest się czego wstydzić .
Pracodawcy z krzyżem w domu , ci co przyjmuja księdza z kolędą mogą wyzyskiwać ludzi pracy nie gorzej niz ateiści , ci drudzy ...są bardziej uprawiedliwieni ...oni nie muszą wiedzieć .

Twój wstyd jest po stokroć usprawiedliwony " kocham cię ale będę cię doił ...ile tylko można , do ostatniej kropli potu "czy może być większa obłuda ?

tak , tak masz się czego wstydzić , bo gdybyś kolegom mógł powiedzieć " a u nas jest inaczej , lepiej ".... ooooo...to co innego.

Wstydzisz się kiedy widzisz swoje niedostatki , kiedy jesteś niewiastą której los poskąpił aparycji modelki wtedy kiepsko czujesz się na imprezie typu wybory Miss Polonia , kiedy jesteś ubogim krewnym "kogoś tam " kiepsko się czujesz w towarzystwie facetów w smokingach wychodzących z drogich limuzym , na ich tle ktoś kto wysiada z tramwaju czuje się niekomfortowo .

Jeśli jesteś w towarzystwie ateistów ktorzy opanowali nauki społeczne , politykę , media , obyczajowość źle się czujesz jako wyznawca Kogoś ...kogo nie ma , Twój wstyd jest uzasadniony ,jesteś zdrowy psychicznie , możesz powiedzieć jedynie " Jest wmoim sercu " ale to kiepski wykręt , bo jezli jest wsercu to ina zewnatrz powinien być ...ale go nie ma , za chwilę może paść proste pytanie ...to on jest Panem świata ? to czym on rządzi , POKAZCIE NAM SWOJĄ WIARĘ ? właśnie pokażcie ,nie gadajcie tylko pokażcie.. . Twój wstyd jest prawidłowy .

Co masz im , ateistom powiedzieć , co POKAZAĆ ? kogoś ubranego w dziwaczne jak na dzisiejsze czasy szaty, mówiącego coś wybitnie niezrozumiałego , ni to poezja ni to proza , jakieś śpiewy zupełnie nie w tej estetyce którą żyje świat ,oni śpiewają a efektów nie ma [patrz . Eliasz i wyznawcy Baaala ]

tak Eliasz pokazał a jego modlitwa była krótka... teraz to my jesteśmy w sytuacji jego przeciwników ....modlimy się... a tutaj nic , ale ci od Baala byli bardziej usprawiedliwieni niż my , im Baal nie powiedział ,że jeśli w kościele będzie wyzysk to ich nie wysłucha ...my wiemy a mimo tego się modlimy , jest się czego wstydzić.

dla ateistów to ...czary - mary , ciemnogród , szamaństwo i tyle , czego tutaj można nie rozumieć ? Twój wstyd to prawidłowa reakcja zdrowego na umyśle człowieka ....ale gdyby katolicy mieli WE WŁASNYM ŚRODODOWISKU SPRAWIEDLIWOŚĆ GÓRUJĄCĄ NAD ATEISTYCZNYMI WYMYSŁAMI ...a to to już co innego , role się odwracają .[ ks.Pwt ]

Ja rozumiem młodych , Bóg tak kościół nie " nie podzielam poglądu ...ale rozumiem , widzisz jest przykazanie " czcij ojca swego i matkę swoją " ale to nie jest przykazanie jedynie dla dzieci , dla rodziców też ...byle kogo się nie czci .

Szanuj kościół swój , ok. ale jaki kościół ? POWAŻNIE traktujący Słowa Pana czy je omijąjacy ?
ja im się nie dziwię chociaż, jak to napisałem pogladów ich nie podzielam .

Wyznawcą Chrystusa może być jedynie ten kto doświadczył Chrystusa ,czego tutaj można nie rozumieć ? chyba jedynie kaznodzieje tego nie potrafią...

A gdzież Go doświadczyć ? On wskazał nam swój "adres" ..."gdzie dwóch się spotka w imię Moje ..." itd. on jest we wspólnocie... jeśli jest żywa , bo jeśli jest to jedynie wspolnota ale tylko "w sercu " to będziemy mieli wyznawców ale ...jedynie w sercu .

Człowiek ktory ma poczucie osamotnienia wstydzi się wielokrotnie mocniej niż ten KTÓRY MA OPARCIE W BRACIACH , takie rzeczywiste , nieudawane .Bo jeśli niema takiego , to czuj się bodaj częściowo usprawiedliwiony ze swego wstydu , to nie Twoja wina , to wina ojców kościoła .

Jeś

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 02 2017 15:52   
Forum

Zastanów się Chłopie ! nie ma takiego czegoś jak wstyd w stosunku do Chrystusa , nie ma , wskaż mi chociaż JEDNĄ , TAK CHOCIAŻ JEDNA CECHĘ ,KTÓRA MOŻE BYĆ POWODEM NASZEGO WSTYDU W ODNIESIENIU DO MESJASZA ....takich nie ma... kaznodzieja mówił że wstydzimy przyznać się do Chrystusa , chyba nie przemyślał... my nie wstydzimy się... Chrystusa my wstydzimy się ...przynależności do kościoła , sam siebie się wstydzimy...a to wcale inna rzecz , to inne zagadnienie . Wstydzimy się słusznie , mamy się czego wstydzić czy też nie ?

Wstyd , jest to naturalne , naturalne od czasu opuszczenia raju zjawisko uczucie , ktoś kto potrafi sie wstydzić ...jest zdrowy psychicznie .ok ?

Jest to lęk przed upokorzeniem ktore moze spotkać człowieka związanego np. z walką z pogaństwem i ateizmem , tak to walka która Z WOLI BOGA toczy się już od końca Edenu.[ Ks. Rodz.] NIe mniejmy złudzeń przeciwnik BEZLITOŚNIE wytknie nasze słabości , obnaży je ...nie mniejmy watpliwosci , tak mówi Biblia .

Pytanie : czy jesteśmy na taką konfrontację przygotowani ? bo jeśli nie ...to nasz wstyd , nasze zażenowanie jest uzasadnione , wszystko w porządku , tak nas stworzył Pan , te słowa kieruję głównie ....pod adresem tych lubiących rozprawiać o naturze człowieka ....

Im dłużej żyję [ trochę już lat ten licznik wybił ].... tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego ,że....pierwsi chrześcijanie to nie byli jacyś nadludzie , oni byli ...tacy jak my ale....działali , żyli w INNYM PORZĄDKU RELIGIJNYM .Oni mieli poczucie wyższości nad światem , nie ma ewangelizacji bez poczucia wyższosci tego w co wierzę nad innymi światopoglądami , inaczej ewangelizacja traci sens ...po cóż ona potrzebna jesli nie jest lepsza ?

==================================================

Załóżmy ,ze masz jakis wehikuł czasu , sprowadzasz tutaj jednego z tych pierwszych , tak ,tutaj , do Polski gdzie toczy się ożywiona debata na temat sądownictwa ,cóż mógłby powiedzieć ateistom ?

- Reforma ? a po cóż nam wyznawcom Jezusa reforma ? wy macie drogich sędziów , prokuratury , adwokatury , profesury a my jedynie Ewangelię ...wystarczy.... wy macie aparat usiłujący wprowadzać sprawiedliwość a my ...my mamy sprawiedliwość , cóż wtedy by się stało ? ano, to ateiści wstydziliby się swego światopogladu , nie my...

Być może wpadliby w wściekłość związana z własną bezsilnością [ i tak bywało ], ale to oni by się wstydzili, nie my ...
Tak ale tak nie powiemy ...bo czegoś takiego nie ma.

Ciekawe, są kościoły np. pod wezwaniem Chrystusa Króla ale pod wezwaniem Chrystusa Sprawiedliwego takich kościołów nie ma... jest się czego wstydzić .
Pracodawcy z krzyżem w domu , ci co przyjmuja księdza z kolędą mogą wyzyskiwać ludzi pracy nie gorzej niz ateiści , ci drudzy ...są bardziej uprawiedliwieni ...oni nie muszą wiedzieć .

Twój wstyd jest po stokroć usprawiedliwony " kocham cię ale będę cię doił ...ile tylko można , do ostatniej kropli potu "czy może być większa obłuda ?

tak , tak masz się czego wstydzić , bo gdybyś kolegom mógł powiedzieć " a u nas jest inaczej , lepiej ".... ooooo...to co innego.

Wstydzisz się kiedy widzisz swoje niedostatki , kiedy jesteś niewiastą której los poskąpił aparycji modelki wtedy kiepsko czujesz się na imprezie typu wybory Miss Polonia , kiedy jesteś ubogim krewnym "kogoś tam " kiepsko się czujesz w towarzystwie facetów w smokingach wychodzących z drogich limuzym , na ich tle ktoś kto wysiada z tramwaju czuje się niekomfortowo .

Jeśli jesteś w towarzystwie ateistów ktorzy opanowali nauki społeczne , politykę , media , obyczajowość źle się czujesz jako wyznawca Kogoś ...kogo nie ma , Twój wstyd jest uzasadniony ,jesteś zdrowy psychicznie , możesz powiedzieć jedynie " Jest wmoim sercu " ale to kiepski wykręt , bo jezli jest wsercu to ina zewnatrz powinien być ...ale go nie ma , za chwilę może paść proste pytanie ...to on jest Panem świata ? to czym on rządzi , POKAZCIE NAM SWOJĄ WIARĘ ? właśnie pokażcie ,nie gadajcie tylko pokażcie.. . Twój wstyd jest prawidłowy .

Co masz im , ateistom powiedzieć , co POKAZAĆ ? kogoś ubranego w dziwaczne jak na dzisiejsze czasy szaty, mówiącego coś wybitnie niezrozumiałego , ni to poezja ni to proza , jakieś śpiewy zupełnie nie w tej estetyce którą żyje świat ,oni śpiewają a efektów nie ma [patrz . Eliasz i wyznawcy Baaala ]

tak Eliasz pokazał a jego modlitwa była krótka... teraz to my jesteśmy w sytuacji jego przeciwników ....modlimy się... a tutaj nic , ale ci od Baala byli bardziej usprawiedliwieni niż my , im Baal nie powiedział ,że jeśli w kościele będzie wyzysk to ich nie wysłucha ...my wiemy a mimo tego się modlimy , jest się czego wstydzić.

dla ateistów to ...czary - mary , ciemnogród , szamaństwo i tyle , czego tutaj można nie rozumieć ? Twój wstyd to prawidłowa reakcja zdrowego na umyśle człowieka ....ale gdyby katolicy mieli WE WŁASNYM ŚRODODOWISKU SPRAWIEDLIWOŚĆ GÓRUJĄCĄ NAD ATEISTYCZNYMI WYMYSŁAMI ...a to to już co innego , role się odwracają .[ ks.Pwt ]

Ja rozumiem młodych , Bóg tak kościół nie " nie podzielam poglądu ...ale rozumiem , widzisz jest przykazanie " czcij ojca swego i matkę swoją " ale to nie jest przykazanie jedynie dla dzieci , dla rodziców też ...byle kogo się nie czci .

Szanuj kościół swój , ok. ale jaki kościół ? POWAŻNIE traktujący Słowa Pana czy je omijąjacy ?
ja im się nie dziwię chociaż, jak to napisałem pogladów ich nie podzielam .

Wyznawcą Chrystusa może być jedynie ten kto doświadczył Chrystusa ,czego tutaj można nie rozumieć ? chyba jedynie kaznodzieje tego nie potrafią...

A gdzież Go doświadczyć ? On wskazał nam swój "adres" ..."gdzie dwóch się spotka w imię Moje ..." itd. on jest we wspólnocie... jeśli jest żywa , bo jeśli jest to jedynie wspolnota ale tylko "w sercu " to będziemy mieli wyznawców ale ...jedynie w sercu .

Człowiek ktory ma poczucie osamotnienia wstydzi się wielokrotnie mocniej niż ten KTÓRY MA OPARCIE W BRACIACH , takie rzeczywiste , nieudawane .Bo jeśli niema takiego , to czuj się bodaj częściowo usprawiedliwiony ze swego wstydu , to nie Twoja wina , to wina ojców kościoła .

Jeśli nie doświadczyłeś wspólnoty wybacz Kolego ....słaby jesteś .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 07 2017 22:24   
Forum

To przesada , stereotyp ,nie każdy Żyd bierze pieniadze nie bacząc na to skąd pochodzi,przypomnij sobie z NT moment kiedy kapłani wzdrygają się kiedy dostarczono im judaszowskie srebrniki , nie godzi sie ich dawać do skarbony BO SĄ ZAPŁATĄ KRWI, a gdzież jest teraz dzisiaj stara żydowska i chrześcijańska zasada ,że na ludzkim nieszczęściu nie buduje się szczęscia osobistego ?
Zasada pecunia non olet , nie pochodzi od Żydów ale od cesarza Klaudiusza [ opodatkowanie latryn ] poza tym ....ilu Żydów tak jak i np. Polaków odeszło już od wiary ojców , w Starym Testamencie pieniądze jednak śmierdzą ! [ patrz np. Ghehazi ]

========================

Na świeżo : przed kamerami TV zeznaje mąż p. prezydent Warszawy ,tak tej samej która w wyborach prezydenckich w latach dziewięćdziesiątych przedstawiała się jako gorliwa katoliczka , na pytanie czy zainteresował się losem mieszkańców zawłaszczonych kamienic odpowiedział ,że to ...nie jego sprawa , bierze tyle ile mu płacą , powierza losy nieruchomości ...nie pytając co ludźmi ,skąd to znasz ? " Czyż ja jestem stróżem brata mego ? " tak , to Kain i ST .Dwie osoby z tej kamienicy oddało życie zadręczone 1000 % [ ! ] podwyżką czynszów , a wiec jednak można przyjąć zapłatę krwi przez rodzinę gorliwej katoliczki !

Aaa...kto tego uczy w kościele katolickim , jakiś stary postrzeleniec [ jak ja ]
ale nie ksiądz ... [ u nas tylko ryby nie biorą ].Tak ...tylko jeśli ów człowiek nie został tego nauczony ... to wina za te nieszczęścia przechodzi na urząd koscioła nauczającego , czy ktoś tego chce czy nie prorok który zapiera się swego posłannictwa winien jest śmierci ,okrutne ? ...nie ja to wymyśliłem .Tak to Stary Testament , rzeczywiscie taki okrutny ? jak się patrzy na ofiary tego "czyszczenia " ja bym powiedział miłosierny Stary Testament...

Kim to są owi "czyściciele kamienic" ? chodzą z miotłami i sprzątają ? a tak poważnie ,tajemnicą poliszynela jest to ,że sporo osób nie tylko Polaków ale i Żydów w tym uczestniczyło ...idioci [ pardon ! ] toż jeszcze niedawno na zachód od Polski sformułowano zasadę ,że naród Niemiecki nalezy "oczyścić " ...z ... czyżby już zapomnieli ? ....szybko zapomnieli, cóż nie tacy oni znowu mądrzy za jakich się uważają ...

Oczywiście , zgadzam się ta formacja religijno społeczna , tak, co się mamy tutaj krygować religijno- społeczna [ sama się do tego przyznaje ] większy ma skutek ewangelizacyjny niż cokolwiek może uczynić obecna instytucja kościoła , owo prezydenckie "Boże błogosław Polsce " ma większą moc niż wypowiedzi hierachów ,a już zagranica to ...w ogóle , jeśli WIDZĄ katolickiego "króla" [ wtedy nie było prezydentów ] widzą jego czyny [ jak ongiś Salomona ], widzą rozwijajace się państwo , naród , uwierzą zdecydowanie szybciej niż słowom wykładowcy czy kaznodziei [ czasem trudno odróżnić jedno od drugiego ] ... Stary Testament , Stary Testament ..... a jednak to ludzie , teolodzy się mylą, nie Jahwe .

Cała ta KONSTRUKCJA ORGANIZACYJNA teraźniejszej instytucji to jeden "prostest -song " przeciw kapłaństwu biblijnemu BEZPOŚREDNIO wpływającemu na życie wiernych , zastąpiono je niebiblijnym kapłaństwem "bezdotykowym , telepatycznym" kapłan to ktoś kto żyje OBOK wiernych , zajmuje się sam sobą [ Ezechiel ! ]WŁASNYMI przemyśleniami na tematy biblijne , teologiczne ale nie kościołem [ wiem ,nie wszyscy ] siłą rzeczy taki kościół zamiera i ...umiera , jak chcesz to zobaczyć to ...nie wyjeżdżaj z Polski , to unas coraz to bardziej widać rozdwojony kosciół , tak u nas bardziej niż we Francji czy Włoszech ...tamci ...bo ja wiem , co po nich zostanie ? świątynie przekształcone na meczety lub sale gimnastyczne ?

A może prześladowania to ...dobrodziejstwo , bo gdyby Polska leżała w Europie zachodniej ... to...

Tak ,dostawała podczas zaborów czy komunizmu baty , cięgi ktore ją utrzymywały przy życiu religijnym ,śmieszne ? Myśmy nie zatracili [ jeszcze ] instynktu samozachowawczego , to widać , my nie jestesmy np. Szwedami dla których panstwo to ...bóg mający prawo mówić im co jest dobra a co złe , aż tak myśmy nie zdurnieli , właśnie przez te prześladowania , one uczą ....chodzić po ziemi .

========================

Pieniądze śmierdzą ? a śmierdzą , śmierdzą , mało tego zabijają ! nie wiem "za rękę nie złapałem " mam jednak powody aby przypuszczać ,że w związku z różnymi zwrotami majątkowymi , dotacjami i innymi grantami kościół hierarchiczny ...wyrzucił się ze wspólnoty wienych , taka autoekskomunika , mówi innym językiem ...albo nic nie mówi NA TEMATY NAJBARDZIEJ ISTOTNE , bo gdyby zaczął mówić to bat nad własnym karkiem już ma ... może być w każdej chwii przywołany do porządku .

Więc co ma a czego nie ma ? tak ,parę groszy zarobił , tak w skali społecznej to parę groszy , bat nad sobą ma... a poparcie ludu ....bo ja wiem ,chyba stracił , władzę nad nim chyba też stracił , łaski Pana chyba też stracił [ nie wiem ,jedynie przypuszczam ]a więc nie tacy znowu oni mądrzy , zamienił stryjek ....

Pan Waltz o ile jest członkiem k.k. może czuć się usprawiedliwony ,przed Sądem Pana może zawsze powiedzieć "oni mnie tak uczyli " i...będzie miał rację , nie do końca [ sumienie ] ale zawsze jest to jakieś wytłumaczenie .

========================

Załóżmy ,że Judasz by się nie powiesił , załóżmy że apostołowie nie dowiedzieliby się o srebrnikach i co ? uważasz ,że mówiłby to samo co przed śmiercią Chrystusa ? wszystko to co stoi w sprzeczności z poglądami uczonych w piśmie ? wolne zarty , przecież ci ... co mu dali srebrniki mieliby go w ręku ,śpiewałby jak papużka o miłości , tolerancji , o prawie .....ale nie tym co istotne ! byłby ...pajacem .Można więc przypuszczać ,że nie byłby zdolny do czynienia cudów także duchowych , także wkategoriach przemiany duszy ,sposobu myślenia ot pacynka , rzeczywiście tego nie znasz ?

Głupi ci komuniści , zamiast utrzytmywać kosztowny wydział IV MSW mogliby kosciół ...kupić i to tanio !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 09 2017 15:57   
Forum

Ależ to co się dzieje w Polsce , ten spór społeczny jest to zjawisko religjne , gdzie jest religia tam i moralność , ok ?

====================

Nie jest to spór wenątrzpolski ale spór Polski z Europą , gdyby nie wsparcie z zewnątrz dla opozycji RZECZYWISTE relacje ilościowe były by miażdzące .Lepiej nie zaprzeczaj... prasa o tym nie pisze , lub pisze zdawkowo , ale to jest .

Jest to spór wewnątrzkatolicki ?...nie , to jest spór pomiędzy wyznawcami Chrystusa z Nazaretu , takim jakim był a wyznawcami "Chrystusa teologicznie spreparowanego " ...jakim nigdy nie był . Jeden z nich wygra , tylko jeden z nich...eh ! lepiej nie , to ich problem .I tak już jestem uważany za złośliwca .

W każdym razie jak masz wątpliwości , sięgnij po Biblię , będziesz wiedział wszystko , Jeden jest Bóg a nie dwóch .Jeden jedna jest Biblia a nie dwie , tak dwie, to co słyszysz niekiedy z ambony ze Słowem nie mają zbyt wiele wspólnego , tak jedna ze stron ucieka wyraźnie , kompromitująco wyraźnie od Słowa , najostrzej widać to w przypadku afirmacji homoseksualizmu. Milczy , albo lituje się nad ludzkimi słabościami ...ale wprost ,zdecydowanie ostro jak św. Paweł nie potępi nigdy ....

Można inaczej , jeden z kościołów stara się [ jak umie ] wcielać zasady Pisma , drugi ...stara się nagiąć Biblię do sytuacji koniunkturalnych , rozróżnia je nie tyle credo ale SPOSÓB DZIAŁANIA , resztę wiesz .

======================

Na przykładzie Iezebel , widać ,że kościół wbrew temu co się mówi , nie jest tylko zjawiskiem duchowym ale jest OKREŚLONĄ FORMACJĄ SPOŁECZNĄ , i albo będzie PODPORZĄDKOWANA BOGU albo zostanie podporządkowany bieżącym celom polityki obcych wobec kościoła sił , NIE MA DROGI POŚREDNIEJ ,Jest "albo -albo " Nie może być bogów cudzych przed Jahwe ..i tyle .Iezebel to postać i nnego świata , innej religii , przywiozła ze sobą deprawację . Skąd my to znamy... a kościoly lokalne na Zachodzie Europy mówią to samo co Komisja Europejska ... a nie jest to Biblia ...

A dlaczego piszę o Iezebel ? nie chcę drugi raz cytować tego samego fragmentu, jej kapłani dokonywali cudów wysiłków aby ubłagać Baaala o cud ognia , dochodziło do samookaleczeń ale ...nic to . Podobnie i dzisiaj jak obserwuję media "z innych stron " to widzę w nich determinację taką ...jak by to była wojna...

Czy kapłani Baala wiedzieli że ich wysiłki sa próżne ? tak , nie byli idiotami ,po jakims czasie musieli to spostrzec ,ich samookaleczanie się to nie dowód silnej wiary ale raczej rozpaczy , ale NIE MOGLI SIĘ WYŁAMAĆ Z "JEDYNIE SŁUSZNEJ DROGI " , widzę w niektórych politykach "tamtej strony " albo powątpiewanie albo zacietrzewienie ale nie radość zwyciężania , lecz oni nie są w stanie już zawrócić , zbyt wiele słów padło, zbyt wielu ludziom uczyniono krzywdę , aby mogli zawrócić , ot taka szamotanina . Będą gadać głupstwa do końca ...

Gdyby nawet dokonali , bo ja wiem ,zamachu stanu , dokonali nowego stanu wojennego ...nic to nie da i oni to wiedzą . Tak to wszystko prawda ale w odniesieniu do kościoła ma to jeszcze jeden aspekt : kosciół wyobcowany ...nie jest wstanie głosić Słowa !

Mówi o ewangelizacji ale od Ewangelii ucieka , nie tak dawno wdziałem w TV debatę o jakże by inaczej reformie sądownictwa , jeden z dyskutantów mówił o podeptaniu standardów europejskich , ale poproszony o WYLICZENIE , NAZWANIE TYCH STANDARDÓW zaskoczony prawie zaniemówił... to się nazywa "cios między oczy "

Jak ktoś mówi o Nauce Pana to niech ją ...skodyfikuje , zwięźle WYLICZY czym się różni nauka Pana od nauki docierajacej z prawodawstwa UE , nie ma mocniejszego argumentu ! ...nokaut .Dobrze ulokowanym pytaniem mozna uczynić wiecej niż słowotokiem

Bo to co różni obie formacje społeczne to odwieczny , nie tylko zreszta polski konflikt społeczny naojstrzej zasygnalizowany przez Chrystusa, np. Amosa i... marsksistów , wszyscy oni i politycy i sędziowie i prymas broniący nie tyle niedojadających dzieci ...ale konstytucji [ ! ] są tą samą frakcją społeczno - " religijną " czym się ona charakteryzuje ? najlepiej ujął to Lew Tołstoj :

" CZYSTE RĘCE LUBIĄ CUDZĄ PRACĘ " ot zazdrość bierze , taka umiejętność pointowania !

" Nie ma nic bardziej klasowego niż mówienie o bezklasowości społeczeństwa" to W. I. Lenin a więc są w tej nauce ziarna prawdy to ...Jan Paweł II , więc jednak nie tylko głupstw się uczyłem ...dobre i to .

W takim razie to co jest teraz w Polsce to walka klas ....kto zaprzeczy ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 12 2017 21:15   
Forum

Żartujesz , nie widziałem premiera Morawieckiego nigdy w życiu , to uprzejmość losu , kiedy on mówił o chrystianizacji Europy ja pisałem o sporze pomiędzy Polską a Europą , między walczącym ateizmem który podporządkował sobie , spacyfikował także jakąś tam część k.k. a chrześcijaństwem , przypadek .
==================

Jeśli ta formacja za cel postawiła sobie odnowę życia państwowo - religijnego [ Stary Testament ! ] to nolens -volens stawia się w sytuacji Kazimierza Odnowiciela [1016 - 1058 ] on też miał te same zadanie i podobne trudności , niechęć możnych i ingerowanie z zewnątrz w wewnętrzne sprawy kraju , łupienie jego dorobku { Brzetysław } i ciągłe lawirowanie .ale Kazimierz Odnowiciel podobnie jak Mojżesz czy pierwsi chrześcijanie miał jeden atut : miał za sobą naukę kościoła ...która jeszcze do czegoś się nadawała w kategoriach społecznych ....dzisiaj nie nadaje się do czegokolwiek co można wykorzystać praktycznie .On miał IDEOLOGIĘ PAŃSTWA KATOLICKIEGO , dzisiaj nawet najgorętszy katolik , mający za sobą 100 % wyborców , chcąc nie chcąc z tym arsenałem wiedzy buduje państwo które wcześniej czy później zostanie poddane ateistom bo ideologii państwowych dla chrześcijan nie ma jest tylko ateistyczna .Są co prawda ...nazywające się chrześcijańskimi opracowania pojedynczych osób , być może pełnych dobrych intencji ale gdyby porównać je z Biblią...to nie jest chrześcijaństwo , to jest wyrób chrześcijańsko- podobny.

Gdyby nie było Kazimierza Odnowiciela , nie było by Polskiego kościoła , ale nie jest on figurą z panteonu świętych i błogosławionych , ot zwykłe sprawowanie władzy ...tego nam brak...paś baranki Moje , jak wielką musi mieć ono wartość ! jak wielką wartość u Pana ma mądre sprawowanie władzy !

Koniec lat osiemdziesiątych ,refektarz ojców Dominikanów , przebyłem ileś tam kilometrów aby dotrzeć na spotkania organizowane przez o. L. Wiśniewskiego , brylował oczywiście St. Kisielewski ze swoim humorem , niekiedy ocierającym się o grubiaństwo [ "Kisielowi " uchodziło wszystko ] zdominował całą dysputę , kilka metrów ode mnie ,w szarej marynarce siedział znany mi wtedy z nazwiska ale nie znany z fotografii [ takie to były czasy] T. Mazowiecki [żeby nie było wątpliwości Żyd ] w ogniu krzyżujących się poglądów i przyszłych wizji Polski zadał jedno proste pytanie :

powiedział ,że teraz władza komunistów zelżała [ najlepszy dowód ,że mówił publicznie to co mówił i nie został aresztowany ] spytał dlaczego my obywatele Polski nie jesteśmy w stanie załatwić , wykonać kilku PRAKTYCZNYCH kroków aby załatwić kilka prozaicznych problemów , miał chyba na myśli kwestie SAMORGANIZACJI SPOŁECZNEJ , kilka prozaicznych prostych zagadnień dało by się jednak wykonać , ale nic to , został niezauważony ....

Dlaczego w tym czasie nie powstała nowa " Kuźnica Kołłątajowska "? tak właśnie teraz państwo a przed wszystkim kościół , tak kościół potrzebuje NOWEGO OŚRODKA MYŚLI SPOŁECZNEJ . To nie jest takie trudne ,wystarczy jeden publikator , jedna rozgłośnia radiowa , jedna strona Internetu , jedna gazeta , jedna stacja TV choćby lokalna aby rzecz ruszyć do przodu , może z czystego egoizmu wysforować się na pierwszy plan , odsunąć konkurencję na dalszy plan POMYSŁEM NA NASTĘPNY KROK ROZWOJU katolicyzmu , otóż nauka społeczna k.k. ..." leży i kwiczy " a to właśnie od niej , tak od niej zależy bycie znaczącym ciałem społecznym na dalsze dziesięciolecia .W przeciągu zaledwie trzech niepełnych dekad kościół oparty o "czystą teologię "skarlał...

A RM ciągle zostaje radiem protestu ..i tylko protestu ,mocnego protestu ale tyko protestu Ono już nie jest w stanie wydostać się poza tą formułę
...nie będzie konkurentem .

Premier Morawiecki o mały włos uniknął mocnej i ośmieszającej kontry, bo jeśli mówił o chrystianizacji Europy , to gdyby oponenci nie byli tak skończonymi fujarami , gdyby mieli refleks przypomnieli by mu ,że nie tak znowu dawno , jeszcze za życia Jana Pawła II głoszono hasła ewangelizacji Europy i skończyło się to blamażem o tyle dotkliwym ,że nie tylko nie zdołano "uszczknąć " cokolwiek z materii europejskiej ale na własnym terenie kanonicznym k.k. jest bezradny jak idzie o procesy laicyzacji .

Ta jego formacja za rok dwa "stanie w miejscu , zrobiła wiele dobrego ale się " zabuksuje "dlaczego ? nie posiada jak już wspominałem własnej ideologii , wszystko to czym premier dysponuje to jakieś mniej lub bardziej obce zapożyczenia z innych regionów geograficznych i kulturowych , nie zawsze pasujące do rzeczywistości jaka jest tu i teraz . Potrzebna jest nowa "kuźnica kołłątajowska " .Fakt, ona wiele czerpała z tego co działo się we Francji ale na tle strupieszałego feudalizmu polskiego i nie tylko polskiego była w kategoriach społecznych zdecydowanie bliżej Ewangelii ergo bliżej Boga niż ...instytucja kościoła .

Dlaczego formacja p. Morawieckiego może się "zatrzeć " bo jeśli mówi się o chrystianizacji Europy to nie zapominać o wspólnocie społecznej kościoła , nie ma kościoła bez wspólnoty , po prostu nie ma , patrz...Polska , tracąc wspólnotowość kościół traci życie .Całą swą nadzieję premier łączy z aparatem państwa ,instytucjami finansowymi jakże się myli ...myli się prawie tak samo mocno jak instytucja kościoła .

Czym miała by się zająć taka "kuźnica " ? ano kościół potrzebuje ODMŁODZENIA , co to znaczy ? kościół kiedy był młody SAM SIĘ PRZEPASYWAŁ WŁASNYM PRAWEM i szedł gdzie chciał , teraz kiedy jest już stary, ateusze przepasują go własnym prawem i prowadzą gdzie nie chce .

Chodzi o wypracowania modelu gminy , tak ,tak gminy nie parafii dopasowanej do współczesnych realiów np. ekonomicznych to publicystyczna ..."bomba", odsunie w cień każdy, choćby największy publikator w łonie k.k.
Ale czy są jeszcze w Polsce tacy mądrzy ludzie jak Mojżesz czy Abraham ? tacy co ufając Jahwe nie lękają się ruszyć w nieznane ? pokażcie ...jednego , jednego takiego biskupa ....zostaje laikat .

Big Grin Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 15 2017 15:15   
Forum

Question

Żydowski krawiec uważnie mierzy materiał przyniesiony przez klienta. Ten pyta żartobliwie:
- Co, kombinuje pan, żeby i dla pana wystarczyło?
- Dla mnie na pewno wystarczy. Kombinuję, żeby wystarczyło dla szanownego pana.

===============================================

Do znudzenia przypominany wers o tym ,że gdzie dwóch spotka się w imię Jego itd. a więc Bóg jest MIĘDZY ludźmi wierzącymi
no właśnie to tajemnicze "między" , to nie to samo co "przylepiony do " , ktoś lub coś przylepione do czegoś TRACI MOŻLIWOŚĆ MANEWRU nie porusza się .Ja jestem DROGĄ , Prawdą ....itd. Jeśli tak, to ten kto jest w DRODZE jest i w Panu , naturalnie jeśli chodzi Jego ścieżkami a przynajmniej stara się iść bacząc na drogowskazy Jego przykazań .
skomplikowane , co ?

Teraz skup się , jeśli Bóg jest MIĘDZY ludźmi bogobojnymi to i naród wybrany , ten który pełni Jego wolę musi znajdować się MIĘDZY innymi narodami nie wierząc się z nimi na stałe , tak aby nie przetać iść dalej ,proste ?a może okrutne ?

Palestyna ...miedzy Europą , Azją i Afryką [ wtedy nie byló jeszcze kanalu Sueskiego ]

Polska , jest POMIĘDZY Rosją a Niemcami ...

Żydowska karczma , jest pomiędzy wsią a dworem , pomiędzy targowiskiem a rzemieślnikami , tutaj skupiaja się wszelkie informacje towarzyskie , finansowe , polityczne patrz np. " Pan Tadeusz "wystarczy słuchać ...i wie się wszystko .Przypuszczam ,że nadal nie wiesz co to ma wspólnego z prasą czy szerzej publikatorami katolickimi , prawda ?

Ano widzisz stara żydowska zasada "handełesu " polega min. na ZAJĘCIU STRATEGICZNIE WAŻNEJ POZYCJI , nawet byle jaki stragan w centralnym punkcie jarmarku może mieć leszy obrót niż doskonały , drogi z dobrą obsługą leżący w mniej uczęszczanym miejscu , ktoś kto nie przylepia się do określonego miejsca ...traci wielokrotnie .To filozofia nomadów.

====================================

Widzisz stary człowiek widzi nieco więcej choć ma słabszy wzrok , wystarczy właczyć TV i obserwować dwa kanaly informacyjne dwóch zwaśnionych stron , to nie ten sam jęyk , to inne spektrum zagadnień ,nie , oni się nigdy nie dogadają ... chyba że pomiędzy nimi ustawimy translator , tłumacza .

A kto może być takim tumaczem , pośrednikiem ten wygra najwięcej , kościół ...nie , instytucja nie stoi POMIĘDZY ona stoi OBOK , jest nieobecna , czasem któryś z hierarchów da dowód ,że reprezentuje jednak bogatszą część społeczeństwa , ale to i tak nic w starciu przygniatającym potencjałem RM , kościół w sensie instytucjonalnym już nie może być pośrednikiem , jest ...stroną , tak jak kiedyś we Francji czy w Rosji .

Wiesz , w drugiej wojnie światowej kampania wokół miasteczka Cassino , poniesionie przy tym straty były wynikiem tego POŁOŻENIA tego miejsca , ono było JEDYNYM znaczącym traktem lądowym laczącym południe Włoch z Rzymem ,podobnie jest z prasą , publikatorami , gdyby na czele k.k w Polsce był ...Żyd to postąpiłbym jednak inaczej ....

================================

My goje przeceniamy rolę państwa , spójrz na swiat Polska chlubi się że "skoczyły " jej notowania atrakcyjności inwestycyjnej , ale za sprawą jakiego państwa ?...nie ma takiego ! tych rankingów nie robią państwa ale STOWARZYSZENIA , ok ? czyli co , państwo mizdrzy sie do ...stowarzyszenia ...jest drugorzędne .

A sami Żydzi ? np w zarządach najbardziej liczących się banków na świecie jest ich [ różne są szacunki ] ok. 70 % a przecież nie jest to wynik działalności państwa Izrael , prawda ? raczej izraelskiej diaspory a więc jednak nie państwo dało im tą siłę ale wspólnota narodowa [ pewnie dlatego nas tak alergicznie z tego powodu atakują ]bo widzisz SIŁA PAŃSTWA JEST FUNKCJĄ SIŁY WSPÓLNOTY NARODOWEJ a nie odwrotnie ,nasze państwo budowane jest na ...piasku , kościół wprawdzie mówi o wspólnocie ...ale tylko mówi , takiego który by SKODYFIKOWAŁ ZADASADY JEJ FONKCJONOWANIA NIE MA ... Mojżesz Mój Drogi , Mojżesz , klasyczny przyklad : powstanie 1930-31, ono rozsypało się z powodu właśnie brakuku wspólnoty narodowej.

Ile to jest pierepałek z powodu publikacji o "polskich obozach zagłady " ileż to urzędników MSZ jest w te sprawy uwikłanych ? Żydzi to by już dawno załatwili ....

wyobraź sobie gazetę , stronę Internetową która prowadzi RANKING WIARYGODNOŚCI MEDIÓW , każdy to może robić ja ,Ty , inni załóżmy ,że kazdy oceniany ma 100% wiarygodnośći na wejsciu , i co ? po każdej takiej wzmiance o "polskich obozach zagłady " obniża się jego pozycję o powiedzmy 10 % za nieuczciość ? to by jeszcze przelknęli ale i za ...nieprofesjonalność [ to boli bardziej } stroną jest nie panstwo ale ...koledzy dziennikarze skarżący swą konkurencję o nadużycia , proces ujmowania wiarygodności jest jawny , każdy ma wgląd , a państwo ...państwo ma czyste ręce , ale może kierować się rankingiem przy przyznawaniu akredytacji ,prawda ? wiadomo ilość miejsc ograniczona ...RP ma czyste ręce ,gasi niepokornych be wchodzenia w konflikt dyplomatyczny ... Tak zrobili by to Żydzi ,zręcznie....

aleto jest wynik ich wspolnotowości i ...odwagi , co ? że każda ze stron może taki ranking stworzyć ? fakt , ale nie będzie wiarygodna ...bo jest stroną , najbardziej wiarygodny jest ktoś kto jest POMIĘDZY STRONAMI ....jak Żyd pomiędzy dworem a wsią .

====================================================

Gdyby prezydent Duda był Żydem to juz teraz mialby 90 % władzy ...nie mając własnej partii ,

ot sprawa np. GMO , teraz o tym głośniej ,zakłócenia pracy wątroby , trzustki , zakłócony matabolizm , uczulenia , ukryane wyniki badań itd. jakby stworzył np. prezydencki ruch obywatelski ...w skład ktorego mogą wejść CZŁONKOWIE WSZYSTKICH PARTII , to miałby całe spektrum życia publicznego w Polsce , mógłby zarządzać państwem " z tylnego siedzenia "samemu mając czyste ręce." przeciez każdy może załóżyć stowarzyszenie..tak ale to trzeba umieć myśleć po żydowsku .

Dlaczego taki a nie inny temat ? to bo jakis łamany czy przestrzegany przepis konstytucji mało kogo obchodzi ,ale to czy jestem chory czy zdrowy ..obchodzi każdego , ot, zajęcie opowiedniego, centralnego punktu na targowisku tego świata . My goje , za chińskiego boga tego nie potrafimy .

==========================================

No dobrze a sami Zydzi ? no, oni nie są już POMIĘDZY , oni są częścią , bogatszą częścią świata , oni już są stroną nie szafarzem tego co dobre a co złe [ Misja narodu wybranego ! ]... teraz kolej na nas , zostawili puste miejsce .

Ja o odchodach , tak tych biologicznych , widzisz żołnierz Izraela działał na pustyni gdzie nie ma kanalizacji , to wyszło jaskrawo teraz ,otóż część owych przybyszy z krajów pustynnych w ogóle nie wie co to jest kanalizacja i bieżąca woda co da się wyczuć w niektórych miejscach w Europie zachodniej kiedy przechodzi się wokół miejsc ich osiedlenia ,

Otóż wspomiany żołnierz Izraela zakopywał swoje produkty przemiany materiii poza obozem [ to był wtedy postęp !] , ale i tak co jakiś czas armia musiała zmieniać swe miejsce obozowania , bo by zginęła by w oparach swych odchodów , ruch to kwestia przeżycia .

W podobnej sytuacji jest k.k, nie żartuję , przez wieki, kościół pozbawiony "kanalizacji " samoczyszczania swych szeregów [ tak jak środowisko sędziowskie ! ] zaczyna emanować niezbyt przyjemną wonią spraw całymi latami zamiatanych "pod dywan " i albo wyruszy w drogę własnego oczyszczenia albo umiłowany smród własnych odchodów moralnych go zabije ... zginie przestawszy rozróżniać to co śmierdzące od tego co jest aromatem ... już teraz nie potrafi lub nie ma odwagi powiedzieć co dobre a co złe ,to piszę jeszcze daleko przed wigilią , więc nie psuj sobie apetytu w najbliższym tygodniu .

Niech Ci karp ...po żydowku ,smakuje !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 17 2017 10:29   
Forum

Taaam , ja nie mam żalu do młodych tylko do starych , oto mieli do czynienia z cudem, tak z cudem bo to co sie działo w Polsce po 1979 roku było cudem , NIE DAJĄ ŚWIADECTWA O TYM CO WIDZIELI sami wzywając innych dodawania świadectwa ... śmieszny ten k.k. po prostu śmieszny , tu jakieś skomplikowne [i nijakie ] dywagacje teologiczne płynące z ambony na chwałę ...senności wiernych , a tutaj cud , cud potężny przewyższający np. pojedyncze uzdrowienia o jakich mówi Ewangelia i nic , cisza , żeby to tylkobyła cisza ...to jest to USILNA CHĘĆ WYMAZANIA TEGO , ,ŻE PAN BYŁ MIEDZY NAMI ....a to było widoczne , świadectwo o tym ,że nawet ateiści ktorzy umiłowali Sprawiedliwość byli obecni w świątyniach niechcący dawali swiadectwo o Panu .

Eh ! prorocy ,widzieli Pana WŚRÓD ludu ale nie zrobili sobie nawet "pamiątkowego selfie" ...

Ale czy to jest takie dziwne ? ostatecznie kapłani judaizmu nie tylko skazali Pana na smierć ale nawet w obliczu cudu Zmartwychwstania bronili swego "geszeftu " do końca , aż do zatracenia ....aż do bluźnierstwa o Zmartwychwstaniu .

Ja widziałem ,więc daję świadectwo takie na jakie mnie stać , to co widzialem nie jestem w stanie skonfrontować z teologią ale ze zwykłą prymityną wiedzą o zarządzaniu grupami ludzkimi ... i mówię Ci , Bóg istnieje ...ja Go widziałem MIĘDZY ludźmi .

=================================

Niech Tobie i wszystkim młodym Pan błogosławi , byście o ile to możliwe przeżyli chociaż czastkę tego ...no...tego czego nie jestem w stanie zdefiniować . Jakąś tą mikrocząstkę znajdziesz w tym co ateusze nazywają "magią świąt " , jeśli masz serce czyste i proste zrozumiesz ,

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 grudzień 24 2017 11:25   
Forum

Quote by: skierka

.

=================================

Niech Tobie i wszystkim młodym Pan błogosławi , byście o ile to możliwe przeżyli chociaż czastkę tego ...no...tego czego nie jestem w stanie zdefiniować . Jakąś tą mikrocząstkę znajdziesz w tym co ateusze nazywają "magią świąt " , jeśli masz serce czyste i proste zrozumiesz ,

A także niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi i młodym i już niemłodym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 27 2017 12:12   
Forum

....Dziękuję Yasmin...za starych .Niech Tobie Pan błogosławi Niewiasto dzielna któraś ...wywołała ten stary ale jakże aktualny temat .

Kamilu !

Poniżej , kiedy to piszę ,widnieje krótki tekst p. T. Lachera o tym ,że zakrzepła krew św. Januarego nie zmieniła swej postaci , kiedy zwykle zmieniała , to ma być zapowiedź nieszczęść , tak było dotychczas , no cóż ,owe "puzle" układają się powoli w jedną spójną całość .

Teraz ? teraz już nic nie możemy zrobić , możemy jedynie oczyścić własne sumienia i czekać , czekać i modlić się ...aby to nie stało się w zimie to oczywiście Nowy Testament , przed oczami człowieka który trochę czytał ,trochę sluchał , trochę naoglądał się filmów stoją obrazy ludności np.z Prus Wshodnich usiłujących przedostać sie przez zamarzniętą Zatokę Gdańską do tej części Rzeszy która nie była zajęta przez Armię Czerwoną ...horror ? to a mało powiedziane ...

Jak myślisz ? jak może wyglądać Europa w zimie kiedy dotkną ją kataklizmy wojny czy te naturalne ? wtedy istniała jeszcze wieś która miała bodaj własne ujęcia wody , studnie które można było eksploatować nawet ręcznie , zapasy żywności , nawet dla bydła , a dzisiaj nawet wieś kupuje żywność w sklepach ...co się stanie kiedy scentralizowana sieć elektryczności , ciepłownictwa czy łączności przestanie istnieć ? to może wyglądać gorzej niż w 1945... wsp. ludzie bez tych udogodnień nie są w stanie egzystować ? nie są w stanie żyć ...

Słyszałem ,że żywi mogą zazdrościć umarłym , módlmy się więc aby to nie stało się w zimie ...
Ponoć kiedy Noe budował arkę ludzie z niego kpili ...tak i z nas będą kpić dopóki nie stanie się to , co stać się musi

P.S. Szczęśliwego Nowego Roku ...wiem jestem wredny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 29 2017 11:14   
Forum

Ja już o tym pisalem , nie chcę się powtarzać , widzisz potężny samolot zostal zmuszony do arcyniebezpiecznego szorowania brzuchem po lotnisku Okęcie przez jeden mały ,warty parę groszy bezpiecznik który zablokował podwozie .

Widzisz potężna [ jeszcze ] machina instytucji k.k. w obliczu kataklizmów społecznych i naturalnych zostanie zablokwana przez malutkie proste pytanie "CZEGO WYŚCIE NAUCZALI ? !"

=====================

Przecież to co ogłasza Pan via kataklizmy jest zupełnie inną nauką niż to co głosicie ...więc kim jesteście ? rzeczywiście jesteście od Niego ? Przeciez to nie są debile ,wiedzą o tym ...jak Saul , są w tej sytuacji w której człowiek sterujący nawą , łodzią widzi ,że podąża ona w kierunku przepaści wodospadu ...ale nie skręca , nie zmienia kursu .

"...Saul umarł na skutek własnego przewinienia, które popełnił wobec Pana, przeciw słowu Pańskiemu, którego nie strzegł. Zasięgał on nawet rady u wróżbiarki, a nie radził się Pana; On więc zesłał na niego śmierć, a królestwo jego przeniósł na Dawida, syna Jessego..."

Cóż ponoć [ tego nie wiem ] ten papież ma byc ostatnim paieżem, a więc logcznym jest to,że instytucja w tym stanie tez zginie .Wiem to jest poza naszą wyobraźnią ale logika wyprzedza niekiedy wyobraźnię .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 30 2017 14:52   
Forum

Masz ci los ,przecież ja o tym już pisałem , nowo mianowany biskup Kamiński stwierdził ,że zbyt duże siły są koncentrowne na naukę , katechezę w szkole , a zbyt mało udziału rodzin we WZMOCNIENIU tejże nauki ...zaraz ,zaraz to katecheza jest ZA SŁABA ? co to w ogóle jest owo wzmocnienie ? i nic ...cisza... jak po śmierci organisty .

jak można wymagać od rodzin tegoż wzmocnienia skoro się rodzin tego nie nauczyło , co ?Wiem , wiem księża są przebiegli , zawsze mają jakąś "dyżurną" odpowiedź , najprościej odpowiedzieć ... że się za mało modlimy , a jak oni to stwierdzają ? jaka metodą ? to ile godzin modlitwy tygodniowo ,powino przypadać na jednego członka rodziny ? śmieszne , co ?

======================

Jak można wymagać czegoś od ucznia , czegoś czego się go nie nauczyło ? ocho ! samochwala w kącie stała , ja o ty przecież pisałem , na długo przed tym zanim ekscelencja raczył to zauważyć ,rodzina może przekazać PODSTAWOWE WZORCE ZACHOWAŃ W RODZINIE , ale TYLKO wrodzinie ... dalej już nie , no , mniej więcej do pierwszej komunii św. o której znajomy ksiądz powiedział ,że dla wielu dzieci jest ona pożegnaniem z kościołem , dalej to już grupy rówieśnicze i praca , ekonomia , brutalna , bezwględna , tam nauki kościoła już nie ma , czy wyobrażasz sobie nauczyciela np. matematyki który przeprowadza kartkówkę np. z trygonometrii w sytuacji kiedy w ogóle tego tematu nie przerabiał ?widzisz w kategoriach laikatu taki nauczyciel ani chybi zostałby wezwany "na dywanik " u dyrektora szkoły , w kategorich instytucji człowiek , kapłan który ma być nauczycielem , glosicielem Słowa wymaga od rodzine tego czego nie uczył...co najwyżej zbywa słuchaczy gładkimi ogólnikami .

=========================================
A Pan nauczał konkretnie , bez luzów interpretacyjnych ... ani żony , ani sługi , ani domu , ani osła ani wielbłąda ...itd ...czysta kazuistyka .

Wyobrażasz sobie Mojżesza , który by pisał "wicie rozumicie " ogólnie co by po nim zostaló ? ale on pisał ...konkretnie .

Tak biskup Kamiński zauważa problem [ dore i to ] a Żydzi tego problemu nie mają , mają inne ale nie te , bo ich nauka oparta o prawo jest konkretna , czego ekscelencja nie raczył zauważyć { Biblię powinien jednak znać ]szkoda , mógłby wzniecić przynajmniej ogień twórczej dyskusji , rozgrzać senną gnuśną atmosferę w k.k. a tak słuszne skądinąd spostrzeżenie zostalo upupione już na samym początku , kto ich uczy metodologii ?

Tak ...Żydzi tego problemu nie mają....

Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 31 2017 12:14   
Forum

Taam tutaj niechodzi o pieniądze [ kto je wyrzuca ? ] tutaj problem wtym JAK je zdobywa , jakim sposob , godny czy niegodny .

"On zaś odpowiedział mu: «Idź w pokoju!»
Kiedy odszedł od niego szmat drogi, Gechazi, sługa Elizeusza, męża Bożego, powiedział sobie: «Oto mój pan oszczędził tego Aramejczyka, Naamana, nie przyjmując od niego rzeczy, które przyniósł. Na życie Pana - pobiegnę za nim i wezmę od niego cośkolwiek». I pobiegł Gechazi za Naamanem. Kiedy Naaman ujrzał, że biegnie za nim, wyskoczył z wozu na jego spotkanie i powiedział: «Czy [wszystko] idzie dobrze?» Odpowiedział: «Dobrze. Pan mój polecił mi powiedzieć: W tej oto chwili przyszli do mnie dwaj młodzieńcy z góry Efraima, uczniowie proroków. Daj mi - proszę - jeden talent srebra i dwa ubrania zamienne». Odpowiedział Naaman: «Racz przyjąć dwa talenty». Nalegał na niego, zawiązał dwa talenty srebra w dwóch workach, do tego dwa ubrania zamienne, i wręczył dwom swoim sługom, którzy go nieśli przed nim. Kiedy przyszedł do Ofelu, Gechazi odebrał te rzeczy z ich rąk i złożył w domu. Następnie odprawił mężów, którzy odeszli.
Sam zaś poszedł i stawił się przed swoim panem, a Elizeusz zapytał go: «Skąd ty idziesz, Gechazi?» Odparł: «Sługa twój nigdzie nie chodził». Lecz on powiedział do niego: «Nie, serce moje ci towarzyszyło, kiedy ktoś odwrócił się na wozie swoim na twoje spotkanie. Czy teraz jest czas brać srebro, aby nabywać ubrania, drzewa oliwne, winnicę, drobne i duże bydło, niewolników i niewolnice? A trąd Naamana przylgnie do ciebie i do twojego potomstwa na zawsze». Gechazi więc oddalił się od niego biały od trądu jak śnieg. "

Ot, klątwa instytucji ...

Wdzisz klucz niepowodzeń tkwi w tym krótkim zdaniu "pobiegnę za nim i wezmę od niego cośkolwiek " iluż to członków instytucji k.k. powinno nosić imię Gechazi ?....
Ot, to szczególny "etos " skubnąć "skądkolwiek , cokolwiek byle było , ale jakie są dalsze skutki ... po cóż zajmować się przyszłością .

Skutki...

Myślę ,że niemoc kościoła to...trąd , trąd przywleczony przez dobra zdobyte przez instytucję , zdobycie przez pozostające poza wiedzą ludu układy z poganami , ateuszami [ król Agag ! ]układy KNEBLUJĄCE USTA KOŚCIOŁOWI NAUCZAJĄCEMU , który z jednej strony ma za sobą lud o którym ona , instytucja myśli [ takie odnoszę wrażenie ] że wszystko przełknie tylko dlatego bo taki X czy Y nosi infułę i może pozwolić sobie na WSZYSTKO a z drugiej strony ateuszy gotowych do NATYCHMIASTOWEGO kontrowania słów i czynów instytucji gdyby ta "urwała się ze smyczy"... jak Polska.

I tak przychodzi żyć biskupom ...st. Grecy mówili pomiędzy Scyllą i Charybdą , w Polsce mówi się pomiędzy młotem a kowadłem . Instytucja to ...trędowata część kościoła , gdyby nie wchodziła w te najróżniejsze meandry na początku lat dziewięćdziesiątych ...to dzisiaj była by dla Polski ...taaaam dla Polski dla Europy ,tym samym kim była przed trzydziestu laty... a może i większym ....ale ona nie chciała WIELKICH dzieł , ona chciała "skubnąć cośkolwiek " ot profil czlowieka który podpalił katedrę a by w jej płomieniach upiec sobie kiełbaskę .

lubię podchwytliwe pytania ; jak myslisz jak Ci się zdaje ktory ksiądż proboszcz zostanie prędzej prałatem , taki ktory jest pasterzem swego ludu na dobre i złe , czy taki który regularnie dostarczy stosowną daninę na rzecz kurii w stosownej wysokości ? ja nie odpowiadam ...ja tylko pytam ...

=================

Chora , trędowata to znaczy niezdolna do czegokolwiek , do żadnego ruchu ...nawet do rzeczowej analizy tego wszytkiego co się wokół niej dzieje ,nawet do egoistycznego dbania o własne dochody , bo te będą [ o ile nic się nie zmieni ] coraz to mniejsze nawet tego nie jest wstanie zrozumieć ,że jak mówi się "kościół" to kojarzy sie to coraz mniej z instytucją , dwa światy dwie drogi...

Wybacz niski praktycyzm , zwrotów majątkowych czy dotacji mogą udzielić ateusze , religię do szkół można było wprowadzić za cichym przyzwoleniem ateuszy [ po co ? skoro jej efekty są mizerne ]można było uzyskac dotacje z UE za cenę głoszenia "miłości do wszystkiego ", nawet za cene przemilczania najgorszych objawów zła , ale na co dzień kościół jest utrzymywany przez laikat , i tutaj poniesiono straty ogromne ...zamienił stryjek .

Dlaczego ? bo nie DEFINIUJĄC zagadnień z pogranicza etyki i ekonomii , wyrzucając je poza obręb nauki kościoła ,żyje się z dnia na dzień łapiąc "cośkolwiek " od kogokolwiek i gdziekolwiek , to jest ...marketing ,marketig ? ok. tylko dlaczego marketing na tak niskim poziomie ?

======================

Wszystkiego najlepszego na okazję zmiany daty , być może w/w fragment Biblii będzie kiedyś tematem wiodącym w homilii , ale ... "cośkolwiek" mi się nie widzi , za stary jestem aby w to uwierzyć , zostaje jedynie ...wiara w cuda.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 31 2017 12:49   
Forum

A co tam znowu !

przecież nie będę się krył [ nikt mi nie płaci ] majątkowy podział WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA NA POSPÓLSTWO I RESZTĘ [ to nie dotyczy jedynie duchowieństwa ] to "matka " wszystkich innych podziałów i schizmy i reformacji i rewolucji krwawych i bezkrwawych [ jak ta nasza , obecna ]. Jak ktoś nie wie o co chodzi to na pewno chodzi o.... ideologia , dogmaty ,teologia , liturgia to jedynie pochodna , to może być pretekst ale nie praprzyczyna . Atak na jedność kościoła to wk.k. jeden z najcięższych zarzutów i co ? kto o tym mówi ....ja ,paru innych , bo kapłani już nie , to jak to jest ? ...zbiorowa amnezja ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 05 2018 11:01   
Forum

Przecież ja ...jestem samochwałą , nie wiesz tego ? tak , ja tutaj przewidywałem rozpad kościoła , stopniowy ,coraz to bardziej widoczny , co więcej ja PRZEWIDUJĘ I STAWIAM DIAGNOZĘ to jest robię to to czego nie robi Episkopat , nie robią uczelnie katolickie , takie a nie inne wyniki statystycze to jedynie wierzchołek góry lodowej , pisałem ...ale gorzka to satysfakcja . Z wynikami statystyczymi nie można dyskutować...takie są cyfry ...po owocach ich poznajemy.

======================

Wierzę w Boga Ojca , Wszechogącego Stworzyciela nieba i ziemi ....trudno abyś tego nie znał ...ale jest jeszcze inne credo , credo szatana , credo powtarzane albo jak bluźnierstwo albo prawie bluźnierstwo

"BO TAKI JEST ŚWIAT "

w istocie rzeczy jest to credo szatana , tak , tak szatana powtarzane przez wielu wiernych jako
USPRAWIEDLIWIENIE WŁASNEJ NIECNOTY , co więcej oni rzeczywiscie w to wierzą , co więcej kosciół nauczający z ambony wcale nie zaprzecza , milczeniem aprobuje ową dychotomię , a skąd to się wzięło ? ano z ..nauki koscioła , przyjęli ojcowie sztatańską w swych skutkach tezę wg. której światem zajmuje się kościoł , a sprawami świeckimi państwo nie zwracając uwagi na to czy jest to państwo w rękach szatana czy wiernych , efekt jak widzisz ....i słyszysz . Dwóm panom slużyć nie sposób.

"Paś baranki moje " z jednej strony [ trzy razy ! ]a "nie będę się wtrącał do polityki z drugiej " pop swoje czort swoje .

Spytaj takiego który właśne zaprzaństwo "legalizuje " stwierdzeniem "bo taki jest swiat " spytaj jesteś za światem czy za Sprawiedliwością , gwarantuję Ci ,że "wybałuszy galy " w swojej bezradności ...sprawdziłem , gwarantuję sukces , będzie taki kręcił , powtórz na każde krętactwo pytanie , a TY za kim jesteś ...wtedy wygrasz. To w rzeczy samej pytanie W CO WIERZYSZ ? nie ma na to silnych...

sprawdziłem .Widzisz , bo zaufanie do tego co mówil Pan większe jest niż zaufanie do niezliczonej ilości literatury z ... którą nie do końca nie wiadomo co zrobić i do czego ona służy, bo zastosować ją w praktyce raczej trudno. Tryumf ? tak , ale osobisty cichy .

Psalm :

"W Nim przeto raduje się nasze serce,
ufamy Jego świętemu imieniu.
Niech nas ogarnie łaska Twoja Panie,
według ufności pokładanej w Tobie! "

Widzisz ? zaufaj Panu , czytaj Biblię a będziesz wiedział więcej niż ci z dyplomem teologa , i to wszystko .A cóz zrobili Trzej Królowie ? [ w rzeczy samej magowie ] oni złożyli hołd małemu bezbronnemu Człowiekowi czyli co ? zrobili coś zupełnie odwrotnego niż szatan , problem tym że już SAMA BUDOWA INSTYTUCJI k.k. jest taka ,że skłania ona jej członków do oddawania czci wielkim tego świata , instytucjom państwa co najbardziej widać w polityce wewnętrznej kosciołów reformowanych w odniesieniach do kwestii seksualnych , relatywizacji pojęć pod wpływem państwa [ UE ] ,u nas jeszcze tego nie ma , no...jeszcze nie ma , ale opór jest zastanawiająco miękki...niebiblijny , kościół stał się "pański " [ śp.o. Góra ] a powinien być Pański ....często osoby ktore nigdy nie mialy w garści Biblii jak idzie o ostrość sformułówań sa bliżsi Prawdzie niż .... kapłani.

Ja już nie mam siły się martwić , ja się tylko z uciechą napawam ...BEZMYŚLNOSCIĄ , BEZREFLEKSYJNOSCIĄ i...bezradnością instytucji , to nie jest jednorazowy "wybryk "statystyki , to stały trend .... tyle lat a lekarz mając wszytskie potrzebne dane nie jest w stanie postawić diagnozy , zalecić stosowne metody postępowania w terapii, zastosować stosowne medykamenty ,śmiesze co ? to po co takiemu potrzebne te studia ? nie lepiej byłó chodzić na piwo ? skutekw sumie ten sam ale jakże przyjemniej .

Naczytali się biedacy książek , kościół ulega erozji a ich wiedza zda się być bytem ...niepotrzebnym.Wiele sie uczyli ...aby niewiele wiedzieć , nie potrafią nawet krótko i po męsku powiedzieć jakie przewiny ciążą na kościele , jaka odpowiedzialność , jakie błędy ciążą na instytucji , nie wiedzą ...bo nie chcą wiedzieć , a ja wiem...

ot, samochwała który po prostu wybrał z półki Książkę ...ta najcenniejszą , a instytucja bazuje na odpadach , nie, to nie ja jestem taki paskudny , ja tego nie powiedzałem , a nie wiesz tego ,że mądrość ludzka jest u Pana glupstwem ? ot i masz "stoi jak byk " statystyka to nie wszystko .... ale pokazuje wiele .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Refleksja na temat Sprawiedliwości I JEJ POTĘGI , także wymiarze politycznym , także w wykonaniu marksistów , tak marksizm wraca nieustannie jak "czkawka historii " bo w ich wykonaniu , była to sprawiedliwość pozorna , obłudna...ale była to potęga , a cóż innego zrobił Absalom , tak ,ten sam który chciał zdetronizować ojca swego Dawida on , bodaj "dla pucu " przywdział togę sprawiedliwego i to ...działa ,...i to jak nwet w złej intencji , k.k. nie stać nawet na to ...nawet na to go nie stać.

"Potem mówił Absalom: «O, któż mię ustanowi sędzią nad krajem? Przychodziliby do mnie wszyscy, którzy mają sprawy sporne i sądowe, a ja wydawałbym sprawiedliwe wyroki». A gdy ktoś się zbliżał, aby mu oddać pokłon, podawał mu rękę, ściskał i całował. Absalom postępował w ten sposób wobec każdego Izraelity, który przychodził po sprawiedliwość do króla. Tak Absalom zjednywał sobie serca ludu izraelskiego. "

Mądrej głowie dość po słowie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 06 2018 10:32   
Forum

Mądrej głowie dość po słowie .

Jak byś nie obracał ta kolejność wyjdzie , bo jest ZAPISANA w Biblii :

a / wiara , bez niej nie ma niczego , nie od nas ona pochodzi , nie naszym jest dziełem i kwita .

b/ sprawiedliwość , podstawy to Dekalog i pochodne np. prawo Mojżesza.

c/ wpólnota , taka jak Izraelitów na pustyni , taka jak pierwszych chrzescijan .

d/ milóść jako ukoronowanie wszystkiego ,tak jak człowiek był ostanim dziełem stworzenia świata tak miłość jest koroną ewangelizaji .

Kto twierdzi inaczej albo jest kłamcą , dywersantem albo ma problemy ze zrozumieniem czyanego tekstu { Biblia } ok. ?

ergo kosciół który działa jak punkt uslug liturgicznych [ wspólnotą tego nie sposób nazwać ] nie jest po prostu zdolny do ewangelizacji , ok ? nie spierajmy sie przynajmniej co dp tego , nie spierajmy się co do faktów

Jeśli zatem mówi ,ze celem jego jest ewangelizacja to albo kłamie albo jest skończonym nieukiem ...dyplomowanym nieukiem , zabiera sie do roboty od "pupy strony " zaczyna od miłości z pomninięciem np. sprawiedliwości !

Jetemy jednym ciągiem kulturowym ...kraje członkowskie tzw. Starej Unii w ideologicznym amoku nie mają w sobie minimum pokory aby przyznać się do tego ,że z tym "multi - kulti " popelniły głupotę nad głupotami tak i kosciół nie jest w stanie przyznać do tego ,że jego nauka ze Słowa zawędrowała w jakieś szamańskie fanasmagorie , ot , jednaka postawa ....wszyscy w końcu jesteśmy Europejczykami , prawda ?

Zwolennicy poglądów Starej Unii ! jak chceie zrozumieć niechęć innych do WAs to...popatrze na kościół ....wtedy zroumiecie , zwolennicy "jedynie slysznej " metody pracy kościoła , jak chcie zrozumieć dlaczego ludzie z Was szydzą popatrzcie na kraje Starej Unii ....zobaczycie siebie.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wyobraź sobie taki "dyplom" :
Magister -Szaman - Teolog ,obronił pracę magisterska w dniu ....pod kierunkiem ...

wiem paskudne, złośliwe , przerysowane ale czy takie do końca nieprawdziwe ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 07 2018 12:15   
Forum

A cóż w tym , dziwnego ? cóż w tym dziwnego ,że rodziny bywają podzielone ...nawet przy świątecznym stole A CO MA JE ŁĄCZYĆ ? wpólna modlitwa , opłatek i...co dalej ? milczenie ? przecież przy takich okazjach mówi się o radościach i kłopotach rodzinnych , te nieuchronnie związane sa z pieniędzmi , te są dzielone nierówno , bardzo nierówno więc takie gorące spory są NIEUNIKNIONE ,matematyka .

Tak milczenie , bo to wszystko co jest kopią spotkań przedświątecznych w niektórych zakładach pracy , oto przy jednym stole , także przy opłatku spotykają się osoby zarabiające grosze przy za ciężka pracę i zarabiające ho ! ho ! dlatego że tyle razy wiecej pracują ?...nie sa częścią grupy KTÓRA SOBIE SAMEJ PRZYZNAJE PIENIĄDZE ....wspólnie zarabiane pieniądze ,sądzisz ,że będzie to spotkanie nacechowane serdecznością ? znam osobę która pod byle pretekstem systematycznie takie spotkania opuszcza aby nie widzieć twarzy osób , aby ...nie dzielić się z nimi opłatkiem .

NIe, to nie komunia , ale do takich spotkań potrzebne jest minimum czystego sumienia , ot całe zagadnienie w pigułce .

Czy prawo Mojzesza byló takie idealne ?...nie , przegrało chrześcijanami i to na własnym terenie kanonicznym , nie było doskonale ale i tak stanowiło postęp w kierunu braterstwa , przy stole nie mogą się spotykac obcy a juz na pewno nie wrogowie .Czy to takie trudne do zrozumienia ?

Może znajdze się jakiś kamikaze i powie coś o miłości , o nauce kościoła [ ! ] tylko że ....kościół w tych kwestach nie mówi ...nic , mówi mniej niż rabini ! kościoła nie ma...

Piszesz ża marzę o unicestwieniu instytucji , błąd ,nie o samą instytucję chodzi ale instytucję w tej formie , o styl pracy .

Tylko ,że ...moje nadzieje już się spełniają , instytucji już nie ma ,wiem co piszę , społecznie rzecz ujmująć instytucja k.k. jest ciałem już martwym , to w świetle Biblii martwa nauka , martwa wiara bez praktycznych zastosowań spolecznych,po co zabijać nieboszczyka ?

Co ? że pochód Trzech Króli ? a co to zmienia ?....1 Maja to też była huczna ...demonstracja, porem wraca się pracy ....kościoła już nie ma .

Jeśli już nikt nawet nie usiłuje pamiętać tego co taki czy inny dostojnik coś tam w szklanym okienku mówi [ do czego potrzebne są gładkie ogólniki ?]...wierni nawet nie przełączą TV na ten kanał, to o czym my tutaj mówimy ....zostaje ..."Kewin sam w domu " .

Ja nie pragnę zabić instytucji ...ja marzę o tym ...aby zmartwychwstała . Tak , potrzebne jest jej społeczne zmartwychwstanie , juz choćby dlatego aby wierni na mszy skuteczniej bronili się przed objawami senności [ teolodzy w tej materii mogą konkurować z anestezjologami ]już choćby dlatego warto aby zmartwychwstała.

A niezależnie od ekonomii zgody między tymi chcą wolności a tymi co chcą zniewolenia w jakimś superpaństwie nigdy nie będzie .To ogień i woda , to wierność i zdrada .

Co może zrobić kościół teraz ? wyprostować pojęcia , oto mówi się o poglądach lewicowych ? pardon , jakich ? lewicowych ? to co jest ? to robotnicy ,świat pracy ? nie to etykieta , owa " lewicowość światopoglądowa" to ...ateizm , i po cóż te hocki -klocki ?

Nazwać po imienu szatana , ot, im wszystko , ale to wydaje się być dla teologów za trudne ,za długo studiowali aby powiedzieć prawdę...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 11 2018 16:42   
Forum

No...jak już po świętach to mogę to napisać , nikt nie będzie miał pretensji o to że zniechęcam .
Nie , to juz nieaktualne , komercja nie zabija świąt ,komercja ...podtrzymuje pamięć o świętach ....skuteczniej niż kościół .

Wyobraź sobie ,że przedświąteczna komercja nie istnieje , nie ma przerośniętych krasnali rozdających prezenty, nie ma masy widokówek ze Świętą rodziną, aniołkami , toreb z wizerunkiem sań i reniferów św. Mikołaja [ za moch czasów przychodził przez okno ] choinek , bombek , artykułów spożywczych ,żałózmy ,że tego nie ma ....to co , zostaje Nowy Rok , karnawał , i coś tam co jeszcze spece od marketingu wymyślą , bo gdyby liczyć na kościół , to Świąt Bożego Narodzenia w tej formie jaką znamy by już nie było , to handlowcy podtrzymują pamięc o świętach .

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA CZY INNE MAJA SENS JEŚLI SĄ MASOWE , SPOŁECZNE JEŚLI TO TYLKO ZMIANA LITURGII , TO JUŻ ICH NIE MA ....

W tamtym sezonie byłem na pasterce , w tym już nie ... po co ? nie ten nastrój , trwała ona [ patrzyłem na zegarek 1 godz i 40 min . ]większość wypełniona czytaniami dzieł proroków
zapowiadających Pana mialo być uroczyście ...wyszło nudnie ...jak na wykładach z dialektyki marksistowskiej . Jabyłbym skłonny być dlużej ...gdybym mógł pośpiewać , z serca , z radością , po polsku , ale skąd ...marzenia sciętej głowy .

Pasterze ci z Betlejem gdyby ich wskrzesić , jeśli to byli ludzie pełni temperamentu ...przeżywaliby męki , a śpiewy ...gdzież jest ta radość ktora buchnie razem ze słowami "Bóg się rodzi , moc truchleje..." rekordy bije to co ogłądałem w trasmisji z Rzymu , co to ma wspólnego z pasterzami ? nie ten styl , nie ten nastrój , pasterka ma charakter ludowy , rustykalny [ tak jak i większość kolęd i pastorałek ] z pasterką jest tak jak... z kolędami wykonywanymi przez niektórych współczesnych artystów , oni starają się nadać kolędzie swoje "artystyczne piętno "nie chcą po prostu zaśpiewać , rozradować serce ,chcą podkreślic swoją "wyjątkowość " swój styl jakże inny od scenerii Bożego Narodzenia , niekiedy udaje im się nadać "artystyczne piętno " prostej ludowej melodii i rzeczywiście słuchamy czegoś napiętnowanego ...sztucznoscią , pretensjonalizmem ....eh ! ...smuciarze .

Choinka ...bombki ,swiatła lampek ,dawnie jświeczek ...nasza słowiańska Chanuka ...

"Kobiety nie powinny pracować, gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet przez cały czas trwania święta, na pamiątkę czynu Judyty – weszła ona podstępem do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków i ucięła mu głowę. Mężczyźni nie powinni pracować ani studiować Tory.

Na pamiątkę cudu przyrządzane są potrawy na oleju: placki zwane latkes, pączki i faworki, w niektórych regionach naleśniki z serem oraz dania z mleka i serów na pamątkę Judyty.
Tradycyjnie obdarowuje się dzieci; jeśli pieniędzmi, suma musi wystarczyć na konkretny, choćby najskromniejszy produkt czy rzecz."

To nie jest kulinarne świńtuszenie , to proste potrawy ...biednych ludzi , więc może nie na tym polega radość ?

Czy może istnieć święto bez radości ? zamknięte w ceremoniały, rytuały i wykłady , jeśli nie mamy radości ...to po co święto ? my stracilismy radość , tracimy też i święto.Gdyby nie komercja ..strach mysleć , strach się bać , nie było by świąt , były by... wykłady i tylko wykłady .

Chwała komercji , jakolwiek coraz mniej ma wspólnego z religią to daje to co u nas w k.k. bywa deficytowe ....zwykłą prostą radość prostych ludzi ,

Drogi Organisto czy mógłbyś się nauczyć grać koledy...o jedno tempo szybciej ?

=====================

A jednak komercja zabija samą istotę świąt , bo czym jest święto ? w naturze linie proste nie występują , w życiu ludzkim siłą rzeczy są okresy smutku i radości , bogactwa i biedy, zdrowia i choroby , święto to po prostu WIERZCHOŁEK SINUSOIDY , po okresie smutku następuje okres radości , a jeśli tak to post jest przygotowaniem święta ok. ?

Kiedy zaczyna się Boże Narodzenie ...no handlowo , miesiąc przed wigilią ? czy to mozliwe aby tyle czasu człowiek się radował ? ależ skąd , do wszystkiego co trwa długo można się przyzwyczaić , wszystko spowszednieje .

Dlatego jak Ci ktoś mówi że " kiedyś za komuny to były święta " wierz mu , tak było , nieskomplikowaną istotą jest człowiek , jak się już wystał w kolejce po mięso na kartki to nie wypadało tegoż mięsa spożyć przed świętami , a więc czekał ,radośnie czekał....

Jak się wystał w kolejce i rozmawiał z ludźmi to czuł się częscią wspólnoty , upokarzanej wspólnoty która ma zbliżone problemy , w miarę ujednlicone poglądy społeczne [ nie tak jak dzisiaj ] kiedy wystał się w kolejce do "hurtowej spowiedzi to czuł się częścią wspólnoty , więc i jego śpiew w swiątyni był w miarę szczery , wybuchał z prostoty serca , w komunistycznej TV najlepsze filmy "kawałki " też zachowywano " na zaś , na święta " dziś tej różnicy nie ma , ja...nie wiem w czym program świąteczny jest lepszy od tego z dni powszednich ... więc to co jest świąteczne jet bardzo , ale to bardzo powszednie , a to już nie jest świętem . Bardzo prostą istotą jest człowiek .Czego tutaj można nie rozumieć ? co że cielesne ? a czym jest człowiek jeśli nie kawałkiem gleby w którą Stwórca tchnął pierwiastek ducha , jesteśmy cieleśni ? ok . wszystko w porządku , to słowa wiary , tak mówi człowiek wiary i ...prawdę mówi

nie pasuje ,co ?

Czy mozna inaczej ? ano ....można

Znajomy który był w Ziemi Świętej mówił ,że ortodoksi żyją w odizolowanych osiedlach , gdzie czas plynie jakoś inaczej ...inne tempo inny świat , pierwsi chrześcijanie {też Żydzi } też żyli w osobnych komunach , starotesamentowy w swym wymiarze Islam też tworzy wspólnoty , bywają dzielnice gdzie np. szwedzka policja już się nie zapuszcza , tam nie ma prawa UE ... a więc siłą rzeczy święta mają ten sam charakter co przed wiekami , w przypadku Izraelitów tysiącleciami .A więc można ...

"Centralnym obrzędem jest zapalanie świec na chanukiji przez najstarszego mężczyznę, w obecności wszystkich domowników. Pierwotnie używano do tego celu glinianych lub metalowych lamp oliwnych z ośmioma miejscami na knot. Pierwszego dnia zapala się pierwszą świecę, zaczynając od prawej strony, i w ciągu następnych dni dodaje się po jednej świeczce, tak, że ósmego dnia płonie cała chanukija. Drugiego dnia zapalanie zaczyna się od drugiej świeczki, przypisanej na ten dzień i dopiero potem zapala się tę, która płonęła dnia poprzedniego itd. Obrzędowi towarzyszą błogosławieństwa. Światła chanukowe powinny palić się co najmniej przez pół godziny, a jeśli zgasną, należy je zapalić ponownie, ale już bez błogosławieństwa. Do zapalania służy osobna, dziewiąta świeczka - szamasz (pomocnik) - która również ma swoje miejsce na chanukiji, nie może jednak znajdować się w jednym rzędzie z pozostałymi świeczkami. "

prawda ,że proste ? a może my w k.k, z całymi "chórami niebieskimi " teologów tak bardzo wszystko skomplikowaliśmy ,że przestało to wszystko cieszyć ?

===================

Jedno o ostatnich wystąpień papieskich : miał odwagę powiedziec to ...co i tak wszyscy wiedzą , ale dobre i to , otóż , jeśli między małżonkami dzieje się niedobrze to mają oni problemy z wychowaniem dzieci w duchu wiary , ilu takich małżonków jest ? nie wiem , instynkt każe mi wierzyć ,że dużo , ale w takim przypadku potrzebne jest " ciepło zastępcze" ciepło wspólnoty ale ...co to jest wspolnota w przypadku k.k. ...nie wiem ...

To kwestia uczuć nie logiki ,z obecnego k.k. wieje chłodem , można się z tym nie zgadzać bo jako się rzekło to kwestia uczuć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości