Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 styczeń 27 2018 13:27   
Forum

Status: offline

Nie ,zdecydowane , nie .

Wszystkie te milczące aprobaty zła w łonie biskupów podyktowane są "jednością kościoła " ale czy jest to jedność Boża oddzielająca zło od dobra czy jest to jedność szatańska nadająca wielu organizacjom [ nie tylko kościelnym ] charakter zmowy , mafii no...to temat tabu.

Tak mafia działa "w duchu jedności " kto zaprzeczy ? piekło też...jest na swój sposób jednością .
Więc transparentny jest episkopat czy panuje tam atmosfera omerty , nie biorę słowa omerta z cudzysłów , a dlaczego nie ?...jeśli ktoś czyta Ewangelię....

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie , to złudzenie , ja ich , biskupów nie uważam za potworów ale biednych zakomleksionych chłopaków najczęściej z prowincji , bojących się wykonać jakiegokoliwek innego kroku ...niż to czynili poprzednicy w innych czasach...i tyle , oczywicie są i zdrajcy , mason w łonie instytucji dla mnie to ..nikt , poganin , cień czlówieka , wiesz co to w Ewangelii znaczy " niech wam będzie jak poganin ? " tak ,tak to jest w Ewangelii , nie w ST ,

ale reszta to ofiary takiego a nie innego szkolnictwa o którym do końca nie wiem dlaczego jest nazywane wyższym , owszem włożyło w głowy biednych alumnów masę informacji , ale jak z ich korzytać nie wiadomo , nauczyli wielu rzeczy...oprócz myślenia , dowód ? przez blisko trzydzieści lat owo szkolnictwo nie jest w stanie znaleźć remedium na modus vivendi ateistów narzucanych wiernym k.k. po cóż więcej ? dowód MATERIALNY "stoi jak byk "po cóż więcej ?

===================

A EP i UE? no cóż , instytucja zachował się na początku lat dziewięćdziesiątych jak zakomplesiony chłopak z prowincji , zobaczył światła sali balowej , tak bardzo zapragnął "znaleźć się w wielkim świecie " z w końcu tam wszedł , przyjął zasady tam panujące, zapomnial o rodzicach i ich przestrogach [ z czasem nawet zaczął gardzić tradycją i przestrogami ojców ] i zaczyna budzić się z mocnymi objawami ...kaca , owo "wytworne towarzystwo " okazało się być bandą nihilistycznych , zdegenerowanych pijaków...a coż to jest gender jak nie degeneracja Dzieła Stworzenia ?

A swoja drogą mogliby biskupi lepiej dobierać sobie towarzystwo , nawet nie wiedzą ile tracą przez samopokazywanie się w namiotach pogan ...ludzie patrzą ...

======================

A sama instytucja , no ...ona do tego prowokuje, już sama budową prowokuje do takch postaw , znasz na pewno ten fragment : oto chciano Mesjasza na pułapce pytania związanej z płaceniem podatków cezarowi , i co ? co Ci się rzuciło w oczy ? Chrystus był PRZEJRZYSTY , przejrzysty jak kryształ , ergo każdy kto ...śmie się nazywać uczniem Chrytusa też musi być przejrzysty .... tak jak Chrystus , także pod względem finansów , jeśli tak nie jest ...to kłamcą jest i basta .

Nie zgadzam się w wielu kwestiach z prof. Bartosiem [eks dominikanin ] ale to co kiedyś mu się wyrwało , zdanie o tym ,że instytucja ŁAMIE SUMIENIA ma wszelkie znamiona prawdy, to oczywiście jedynie poszlaka , ale ...powinniśmy sie bać nawet pozorów grzechu , to nie jest ST.

Jeśli Opatrzność zniszczy instytucję k.k. w jej dotychczasoej formie ...nie będę po niej płakał .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 29 2018 20:49   
Forum

Nie Moja Droga , nie dam się wciągnąć w politykę w "czystej postaci " mnie nie intereusują Żydzi tylko to CO JAHWE POWIEDZIŁ DO ŻYDÓW , a dlaczego ? bo jestem przeświadczony o tym,że Izraelici NIE SĄ JUŻ NARODEM WYBRANYM , my mamy to miejsce zająć a jeśli chcemy to zrobić to brak nam PODSTAW SPOŁECZNYCH .
Komentarzy stricto politycznych odnośnie wypowiedzi p. ambasador będzie jeszcze ...po złotówce pęczek " nie chcę się w ten rozgwar włączać .

&&&&&&&&&&&&&&&&

To nie jest już naród wybrany , oto hańbi mądrość swoich przodków [ Syrach ]nie tak prowadzi się interesy , nie zostawa się za każdym krokiem po sobie naród niechcętny i majacy poczucie krzywdy [ ile jest takich narodów na świecie ktorym Żydzi uczynili krzywdę ? ] nie takie jest świadectwo o Jahwe ,

dawniejszy Żyd nie wyrzucał pieniędzy w błoto , to już nie jet cierpliwy i mądry "handełes " ale nahalne wyrywanie grosza ubogim tego świata [ np. Amos ] Ktoś kto w Imię Jahwe popelnia zło bluźni .Po czyjej stronie jesteście Rabini ?

Tak , tak owa wypowiedź p. ambasador wyrzuca w błoto pokaźne nakłady zainwestowane w dofinansowanie takich a nie innych publikatorów i ich redaktorów , wypowiedź albo je stygmatyzuje albo juz naznaczyła .
Paradoks taka wypowiedź może scalić ten naród Polski w taką jedność jaka była ...za czasów gen W. Jaruzelskiego , wtedy już nie byłó w kłótni w tym narodzie...
"Po łbie" dostaną partie na które padnie które choćby cień podejrzenia o wspołpracę z "koszernymi " czy Niemcami .

Pani ambasador , nie zdając sobie z tego sprawy może być "ambasadorką pojednania" pomiędzy Polakami a...islamistami , przynajmniej ich częścią .

Salomon tak by nie postąpił....

&&&&&&&&&&&&

No tak ale to dowodzi ,że dialogu ? tego prawdziwego , pomiędzy Izraelem a Polską , tego dialogu tak naprawdę ....nie było , bo...do tanga trzeba dwojga , a czy oni CHCĄ dialogu czy czynić jedynie jego pozory?

ich wargi mówią co innego niż ich ciało [ zwłaszcza w USA ] i tutaj prztyczek w nos min EP.bo jak się czyta zawarte zamieszczone w Internecie wypowiedzi Żydów o Polakach ....Wiem , wiem , nie wszyscy , ale JAKIE SĄ PROPORCJE pomiędzy sprawiedliwymi a ogarniętymi nienawiścią , tak nienawicią ? sama sobie odpowiedz .

Oczywiśćie Sprawiedliwość , nakazuje mi powiedzieć i to , że wsp. Żydzi to naród okrutnie zlaicyzowany , o czym niestety się nie mówi... a tutaj p. ambasador odegrała rolę szpilki którą nakłuła niechcący rozdęty balon propagandy .Te nastroje nie wybuchły tak sobie o ,od razu ,one były po prostu tlumione , skrywane , prawda Jahwe kiedyś musi wyjść na jaw , silniejsza jest niz pozory....silniejsza jest niż szatan .

&&&&&&&&&&&&&&w&&&&&&

Teraz o tym , o czym nie przeczytasz w prasie ,Żydzi mają moralnego kaca ...jeszcze z drugiej wojny światowej , oto poważne kręgi finansjery za oceanem robily poważne interesy nie interesując sie losem swych rodaków Europie , nie przyjmując PŁYNĄCYCH TAKŻE Z POLSKI dosienień o eksterminacji ,właściwie gdyby nie Pearl Harbour...

no tak ,ale na kogoś trzeba zrzucić winę , od wieków był jakiś kozioł ofiarny, a tutaj Polacy są "pod ręką ", bez państwowości dopiero ,wstający z kolan po dwóch okupacjach , ze zmasakrowaną w II wojnie swiatową inteligencją , okazja jak znalazł , sami nie potrafią powiedzieć " mea culpa " choćby za komunizm , Himler nie wymyślił obozów koncentracyjnych...wsp. Izrael to nie Dawid...oj nie.

To już nie jest naród wybrany...nie ta mądrość .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale to wszytsko nie ważne , najważniejsze są Słowa Jahwe zawarte w Biblii , czy była możliwość SZCZEREJ ZGODY pomiędzy Saulem a Dawidem ? nie...oto ten który pozbawiony został błogosławieństwa nigdy [ to cecha szatana ] nie pogodzi się ze swoim następcą , no to co że żyliśmy obok siebie przez stulecia , no to co że właściwie Polacy właściwie ocalili Żydów w średniowieczu , a to nie wiesz ,że Dawid był zięciem Saula ? Saul knuł do końca...
Czytaj Bibię do końca ...

" Dawid tymczasem grał na cytrze, tak jak każdego dnia. Saul trzymał w ręku dzidę. I rzucił Saul dzidą, bo myślał: «Przybiję Dawida do ściany». Lecz Dawid dwukrotnie tego uniknął. Saul bardzo się bał Dawida: bo PAN BYŁ Z NIM, a od Saula odstąpił. "

To nie Izrael , choć bogaty i wpływowy jest punktem odniesienia moralnego , to nie jest głos Jahwe w świecie , TO POLSKA POWIEDZIAŁA "NIE" NAZIZMOWI I KOMUNIZMOWI , nie Żydzi to uczynili , ich tutaj nie ma ,ba...oni nie jeden raz współpracowali , oni są "po drugiej stronie mocy " ...to Saul .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Masz następny urywek :

" Saul bowiem mówił sobie: «Jeżeli ja go nie dosięgnąłem, niech go dosięgnie ręka Filistynów». ..... Gdy jednak zbliżała się chwila oddania Merab, córki Saula, Dawidowi, oddano ją za żonę Adrielowi z Mecholi. Ale Mikal, córka Saula, pokochała Dawida. Doniesiono o tym Saulowi. Sprawa ta wydała mu się dobrą. Saul bowiem mówił sobie: «Oddam mu ją, aby była dla niego sidłem: niech będzie nad nim ręka Filistynów». Oświadczył więc Saul Dawidowi po raz drugi: «Dziś możesz się stać moim zięciem».

Wtedy Saul oddał mu córkę swą Mikal za żonę. Przekonał się też Saul naocznie, że Pan jest z Dawidem. Mikal, córka Saula, kochała go. Coraz bardziej zatem obawiał się Saul Dawida i stał się jego wrogiem NA ZAWSZE. "

Nie nie zrozumiesz Izraela jesli nie zrozumiesz Saula .

Ale i to nie jest najważniesze , DLACZEGO SAUL TAK CIERPIAŁ ? tak to były moralne męki , niepokój w duszy niesprawiedliwiego jest męką , dlaczego tak ciągle knuja przeciw Polsce raz z Niemcami [ własnymi oprawcami ! ] , raz z Rosją , raz z USA oto dlaczego tak ważne jest przykazanie o nie czynieniu sobie obrazu Boga , to przytyk dla tych członkow k.k którzy za pomocą teologii taki obraz sobie czynią .

"A oto nazajutrz duch, ZESŁANY PRZEZ BOGA, opanował Saula, który popadł w szał wewnątrz swojego domu. "

Te naród naród póki sie się nie nawróci , nie ukorzy przed Prawdą Jahwe, nie będzie miał dość moralnej sily aby aby jak Dawid powiedzieć "zgrzeszyłem przeciw Jahwe " nie zazna spokoju ...i pokoju ,taka jest wola Pana , tak myślę bo mam prawo tak myśleć , taka jest Biblia .

a wywodząca się z rodziny Żydowskiej piosenkarka , bogata ,sławna , ładna popełniła samobójstwo , winni są ...Polacy . Oczywiście to przerysowanie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 30 2018 16:38   
Forum

Tak ? mam inne zdanie , jestem odmieńcem który uważa Żydów za dobrodziejów polskiego kościoła .... a dlaczego ? bo go podzielili ,rozmowy i spory toczą się już nie tylko na forach polityków ale wewnątrz rodzin , wstanie matka przeciw córce ...itd. to twórczy ferment ...który może byc zaczynem odnowy ,

nie może byc odnowy kościoła bez odsunięcia od wpływów ludzi którzy kościołowi szkodzą , i to jak szkodzą , niekiedy mocniej niż komuniści ...pisałem o tym aż do znudzenia , jakie są dowody ich szkodliwości ? owoce ich działalności ,owoce potwierdzone statystycznie , ok ?

W jaki sposob ich usunąć ? rewolucją ? po co .... sami się usuwają , teraz wchodzimy na taki zakręt historii ,że teraz to lud boży wybierać bedzie sobie biskupów ...nogami , mogą pisać listy jakie chcą , pozbawieni wiarygodności mogą je czytać sobie i swoim bezpośrednim podwładnym ale nikomu więcej .

W stosunku do odniesień między Żydami i Polakami jaki zasadniczy grzech popełniali ? ano , kajali się za antysemityzm a nie dostrzegali [ nie chcieli dostrzegać ] antypolonizmu ...i to teraz wyszło ...jak przysłowiowa słoma butami .

==========================

Cóż takiego zrobił Eliasz ? nic takiego ODDZIELIŁ Słowa Jahwe od słów czcicieli Baala , NIE MIESZAŁ ICH , żadna rewelacja , zastosował jedynie w praktyce wiedzę zawartą w owocach o tym co dobre a co złe .

Ale te owoce zostały niejako wykradzione z Edenu a że kradzione nie tuczy jest więc ta wiedza dla rodzaju ludzkiego bolesna ...aż do cierpienia .Kościół przed tym co jakiś czas ucieka ale próżny to wysiłek , przed tym nie da się uciec.

============================

Uciec można na dwa sposoby :

a/ cenzurując milczeniem zło , to co mamy w Polsce teraz to faza wstępna ,otóż walczy się z grzechem na poziomie indywidualnym natomiast ignoruje zło w wymiarze masowym ,społecznym , nie nazywa się go ...a "wyznaniu handlowemu" w to graj , oni mają powody aby taki kościół ...kochać , głaskać , pieścić ,kto niszczy wspólnika ? takie jest nauczanie upadającego kościoła w Polsce ...nie da się ukryć że upadającego .

b/ to co się stało w Europe zachodniej , otóż zło i dobro zostało gruntownie przemieszane do tego stopnia ,że owoce wiedzy o tym co dobre i złe JUŻ NIE DZIAŁAJĄ , może więc dochodzić do przypadków masowego bluźnierstwa , nazywania dobrem tego co złe i odwrotnie .

A pani ambasador była w swym wystąpieniu "szpilą " której ukłucie obudziło olbrzyma ...to nasza Dobrodziejka.

A jakie to ma praktyczne efekty etyczne , młody jesteś nie pamiętasz , ja tak , komunizm upadał kiedy na murach pojawiły się napisy "telewizja kłamie "
Onoszę wrażenie ,że dzisiaj przestał na nas działąć "prestiż " zachodnich publikatorów , przestaliśmy się ich bać.... ten ludzki strach to kawał drania , potrafi zakuć człowieka niewidzialnymi kajdanami często skuteczniej niż można to uczynić tymi materialnymi , a czym jest religia jeśli nie wyrazem tryumfu ducha nad materią ?

==================

Oczywiście ,że wiem , wiedziałem ,że matka Jana Pawła II była z pochodzenia Żydówką , i co z tego ? jak byłem mały to mama wieszała mi na piersi medalik z ...Żydówką .

Zwróć uwagę na słowa szatana , tak , tak szatana , takie a nie inne koła ideologiczne to działający żywy , działajacy szatan , więc jakie ma zarzuty ? "platformerskie " stacje w stosunku do takiego a nie innego duchownego mają taki oto zarzut że
DZIELI SPOŁECZEŃSTWO , no...ale przecież owoce z raju właśnie dzielą postawy ludzkie na złe i dobre ...a więc jest to CENTRALNY ATAK NA SAMĄ ISTOTĘ KOŚCIOŁA , na jego misję , kościół który nie oddziela zła od dobra albo czyni to wyrywkowo , wybiórczo...nie jest kościołem ale grupą szamanów . Ilu to dyplomowanych teologów , księży dało się na to złapać ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 03 2018 10:44   
Forum

Trzymajcie mnie ludzie ! Chłopie popatrz inaczej , co robili nasi wrogowie przed rozbiorami aby osłabić Rzplitą ? ano przekupywali posłów aby zrywali obrady Sejmu , aby pozbawić Polskę PRAWA .

Agresja rosyjska ta targowicka co miała na celu ? obalić Konstytucję 3- go Maja awięc jednak o PRAWO chodziło a nie o ...pobożne westchnienia .

Co robia Niemcy i inni " mieszając nam palcem w zupie" w sprawie reformy sądownictwa , ano niechca aby w Polsce nie istniało dobre PRAWO.

O co chodzi teraz w stosunkach z Izraelem?o PRAWO.

Od czego zaczął Mojżesz ...od prawa ...

Od czego wali się k.k. w Polsce ? od nieprzestrzegania PRAWA boskiego i zastępowania go dywagacjami ...o niczym , i papierami teologów . Tak postępują wrogowie Kościoła ...trzeba przyznać skutecznie .

===================================

Ja nie wiem , Ty nie wiesz , nie wiemy co się tam w rządzie dzieje , ale ktoś widocznie przeczytał dzieła macciavelistów i doszedł do wniosku ,że ustępowanie pola nie czyni pokoju ono tylko odwleka wojnę .A przedtem to co ? " nie robili nam gęby" ? robili , robili tylko nie trafili na opór , zresztą dlaczego Izrael a nie Norwegia czy Argentyna ? dlaczego Izrael ? uderz w stół ...

Churchill do parlamentu w sprawie tak układów monachijskich :

"Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę , wybraliście hańbę , ale ...wojnę to i tak bedziecie mieli "

Do dotyczy także kościoła Kamilu , także kościoła .

=============================

Eh ! popatrz Kamilu narzecz całą okiem mistyka ...chciaz trochę , nie patrz przez pryzmat interesów Polski ale przez pryzmat ZADAŃ ktore przed narodem polskim postawił Pan ,
co się dzieje ze światem postchrzescjańskim obraża Boga na każdym albo prawie na każdym miejscu bezczeszcząc także Jego światynie , kto niszczy świątynie Pana tego zniszczy Pan...

Kto nas otacza ? Rosjanie z ambicjami odbudowy imperum opartego o krew , ludzkie krzywdy i nędzę , Ukraińcy ktorzy bez cienia żenady czczą zbrodnie i zbrodniarzy , Niemcy gotowi nas "zglajszachtować " do jednogeo eurokołchozu , USA gotowe poświęcać wszystko nawet wierność swym korzeniom moralnym dla dolarów kto jeszcze do tej listy ? Izrael też , to już nie jest lud wybrany promieniujący na otoczenie sprawiedliwością , prawością i ...prawdomównością , to jest tak samo zdeprawowany lud jak kiedyś Egipcjanie , Rzymianie , Asyryjczycy , Babilończycy , Filistyni itd. czym oni się róznią od świata ...niczym , są tak samo zakłamani , wiec po cóż Jahwe taki lud ?

=====================

Tego nie można udowodnić , to tylko moja wiara ,jeli jakis świstek napisany przez p. ambasador narobił tyle zamieszania to jest to dopust boży ...po to aby uzupełnić listę , listę WIADOMĄ DLA CAŁEGO ŚWIATA , listę winowajców wobec Jahwe...Izrael też...ŚWIAT MUSI WIEDZIEĆ ZA CO PONIESIE KARĘ ,ot i rola Polski , sporządzic listę , nie my wykonamy wyrok...

Po cóż Pan dopuścił do tego aby do tych wszystkich naszych wrogów doszedł jeden , doszedł ? on od wielu lat był no...niechętny jeśli nie wrogi , choć znalazł u nas schronienie , dlaczego Pan to ujawnił za pomocą śmiesznego listu ambasadorki, dlaczego rozpętał tą medialna burzę ? Wiesz ,jesteśmy w sytuacji narodu wybranego kiedy faraon zda sie już go miał w ręku...jakże się mylił ...

A nie pomyslałes o tym ,że Pan chce POSTAWIĆ ICH WSZYTSKICH W JEDNYM RZEDZIE , W JEDNYM "SPISIE CUDZOŁOZNIC ABY JE UKARAĆ ?
Zgodnie z listem sw. Piotra [ nigdy nie był perykopą ! ] wiarołomne chrzecijaństwo grzeszy najbardziej ...może być [ prawie zniszczone to mój jedynie domysł [ a Żydzi ocaleją ...ale upokorzeni .

Co ma teraz powiedzieć Polska ? nic ...to już zostało powiedziane , Jahwe nawet w tym nas wyręcza...wystarczy tylko przeczytać , tylko tyle ...to powiedział Dawid do Filistyna , teraz Ty możesz powiedzieć to samo do ...tych niegodnych z posród narodu Izraela :

" Dziś właśnie odda cię Pan w moją rękę, pokonam cię i utnę ci głowę. Dziś oddam trupy wojsk filistyńskich na żer ptactwu powietrznemu i dzikim zwierzętom: NIECH SIĘ PRZEKONA CAŁY ŚWIAT, że Bóg jest w Izraelu. Niech wiedzą wszyscy zebrani, że nie mieczem ani dzidą Pan ocala. Ponieważ jest to WOJNA PANA, On więc odda was w nasze ręce».

Kein Worth mehr

=======================

Kiedy to sie ma stać ? ...nie wiem za rok dwa , a może za dwa miesiące ...na prima aprilis ,ale jedno jest pewne PAN NIE USTĄPI , DOTYCHCZASOWA ZWŁOKA TO NIE DOWÓD JEGO SŁABOSCI ALE MIŁOSIERDZIA , wybacz ten chodnikowy kolokwializm świat musi dostać ...po ryju , a człowiek jak to człowiek , daj świni palec .... człowiek tego w ogóle nie docenia , nie widzi ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 03 2018 15:53   
Forum

Nie , w krajach islamskich u władzy nie siedzą idioci , czy sądzisz ,że nie widzą tego co się dzieje ?

jeden liścik ambasadorki narobił tyle zamieszania , ale może być inny papier o zbliżonym ciężarze gatunkowym , państwo X Iran , Turcja "niewiem kto " Liga Arabska wyśle deklarację , deklarację do niczego się nie zobowiązując , że popiera Polskę w walce ze zgnilizną moralną zachodu i co ? ... coś takiego roz... wszystkie dotychczasowe układy , jeśli np. polskie parafie będa wyłączone z działań mudżahedinów to może być to ochrona skuteczniejsza niż ta którą mogą swoim obywatelom zaoferować rządy europejskie , zobaczysz ...może być i taka sytuacja ,że sąsiedzi Polaków będą się uczyć po polsku...

Tylko jeden papierek....w ręku Allaha może być silniejszy niż dyplomacja zachodu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 04 2018 11:17   
Forum

" Wtedy wystąpił z obozu filistyńskiego pewien harcownik imieniem Goliat, pochodzący z Gat. Był wysoki na sześć łokci i jedną piędź. Na głowie miał hełm z brązu, ubrany zaś był w łuskowy pancerz z brązu o wadze pięciu tysięcy syklów. Miał również na nogach nagolenice z brązu oraz brązowy, zakrzywiony nóż w ręku. Drzewce włóczni jego było jak wał tkacki, a jej grot ważył sześćset syklów żelaza. Poprzedzał go też [giermek] niosący tarczę "

================================

Widzisz Goliat byl skończonym idiotą , tak najbardziej powinien obawiać się nie męża z mieczem ale śmiałka mogącego ugodzić go w odkryte czoło .Miał wzrost i wagę miał zbroję , miał dwa elemnty tworzące grozę przemocy.Ale Pan pozbawił go rozwagi .

Jakie są argumenty Izraela we wspólczesnym świecie ? też dwa , bankowość i panowanie mediach i też , to powinni sie bać Kogoś Innego ...niż Polacy .

Widzisz potęga mediów wiąże sie z MINIMUM ZAUFANIA SPOŁECZNEGO , jesli podważysz zaufanie do nich , już ich nie ma , ja to znam ..widziałem upadek komunizmu .

To samo dotyczy bankow ,cóz jest wart bank do którego nie ma się zaufania ?

widzisz tu i tam słyszę coś w rodzaju "kontrolowanych przecieków "w sprawie nadchodzacego wielkiego kryzysu finasowego ...a co będzie jesli to nastąpi .Nawet nie wiesz do jakich wybuchów gniewu zdolny jest człowiek bogaty jeśli straci mamonę , bedzie poszukiwanie winnych , uważasz ,że to będą Polacy ?...

obyś nie zobaczył co to rzeczywiście jest antysemityzm ...te polskie pyskówki to nic.

Chyba żyjemy w przekleństwie ciekawych czasów , demokracja ? nie społeczeństwie w którym 2% ludzi ma 80 % majątku nie ma demokracji jest jedynie ukryta dyktatura , posłowie a takich państwach robią co innego niż obiecują , to jedynie złudzenie władzy [ Marks ]

Co będzie
jeśli społeczeństwo zachowa się jak suweren i zacznie egzekwowac swe władcze uprawnienia [ ? ] ja bym powiedzial przekonania .
Jedno z najmądrzejszych spostrzeżeń społecznych jakie niesie ST to takie że glina i żelazo się ze sobą nie łączą , cały posąg , postument , posąg runie ...taka potęga jest złudna , papierowa .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 04 2018 19:23   
Forum

Ach ! to oczywista nieprawda , pani ambasador jest sojusznikiem ruchów narodowych w Polsce , nie krzywdź niewiasty , popatrz , ile dobrego zrobiła dla narodowców w Polsce , żadne ich transparenty , wpinanie sie w demonstracje nie poczyniło takich postępów w szerzenie ich ideologii jak właśnie pani ambasador , kwiaty powinni jej wysłać .
Ja słyszę przygodne kometarze ...chwała niech będzie kobiecie.

Żaden politolog z tytułami nie przyczynil się do oświecenia politycznego tego narodu jak p. ambasador , honorowy doktorat się należy.

Na miejscu p. Kaczyńskiego wysłałbym jej bobonierkę z adnotacją "Merci Madame" przecież to był cios w kosmopolityczną opozycję jakiego od dawna nie otrzymała .

=======================

Ale my tutaj o kościele, prawda ? jego nie ma...

Tak oczywiscie zdaje sobie sprawę że moje poglady W TEJ CHWILI PODZIELAJA NIELICZNI , za stray jestem aby tego nie wiedzieć , ale mam pewną przewagę ...mi nikt za to nie płaci ,jesli sie myle to w kwestiach technicznych nie podstawowych , a dlaczego ...bo ich nie komplikuję , Pan świata Jahwe dał ludziim bardzo proste nauczanie , tutaj nie mozna sie pomylić , mozna jedynie Ją przemilczeć , zacierać wielosłowiem albo ...kłamać .

Oszust nie zamieszka w domu moim, Kłamca nie ostoi się w oczach moich. [Ps 101,7]

Wstrętne dla Pana są usta kłamliwe, lecz w prawdomównych ma upodobanie. [Prz 12,22]

A teraz najmocniejsze :

Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Jeżeli laicyzacja czyni takie postępy to dlaczego ? a ten casus żydowski , kiedyś przycichnie ale dlaczego kosciól milczał ?to nie jest jednorazowy wyskok tylko KONSKWENTNY CIĄG CZYNÓW. Tosa całe lata szkalowania Polaków !... kościół polski [ ?]

========================

A swoja drogą jak wiele maja wspólnego światowe media z szatanem ... holokaust to wydarzenie masowe ,jest wiele dokumentów , żyją ludzie którzy pamiętają ,żeby tak zakłamywać ... w żywe oczy , o 180 stopni ,wielkie jest zaufanie tych żurnalistów do Lucypera , większe ...niż nasze do Biblii . Ambitni ludzie , eh ! żeby nasze duchowieństwo było takie energiczne i ambitne...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 09 2018 10:46   
Forum

Wiesz nie lubię tych tematów , ale jak chcesz , najkrócej jak potrafię .Najkrócej bo nie chcę już do tego wracać .

Jako uzupełnienie do gorących tematów polsko - izraelskich , ich publicysta stwierdza ,że holokaust był możliwy jedynie w Polsce ...potwierdzam .
Jeżeli a jednej częsci kraju zajętej przez wojska sowieckie odbywala się eksterminacja narodu poskiego w czym narodowowść żydowska niekiedy czynnie i ...ochoczo uczestniczyła to trudno aby w częsci okupowanej przez Niemców uczcucia do Żydów byly takie znowu ciepłe...ja dziwię się ,że to takie łagodne było ...

=======================

Inni też to znają , np. oglądałem film o wydarzeniach na Łotwie , po zajęciu Lotwy przez wojska niemieckie dokonano masakry ludności Żydowskiej która tutaj żyła długie lata ale ...dlaczego ?

Komentator twierdzi że to na skutek propagandy nazistowskiej , albo głupi albo kłamie , takich rzeczy nie ma ...proapaganda docierała wtedy, przed wojną przez granice państw bałtyckich bez trudu ...i nic , więc co się stało wtedy kiedy przez półtora roku były tam wojska sowieckie ?

Ja to znam z opowieści ...ludzie którzy przez lata żyli spokojnie , w sąsiedztwie z Żydami nagle stali się antysemitami , zapiekłymi antysemitami . To byli obywatele Polski ...zdrajcy i kolaboranci , piszę o wielu [ wielu to nie wszyscy ] tak wielu przedstawicielach narodu Izraelskiego , wspomagali najbardziej zwyrodnialy system społeczny w dziejach świata , kto zaprzeczy ? są jeszcze dokumenty ...

Jak myślisz , na poczatku lat czyterdziestych wPolsce o tym nie pamiętano ?
to nie oczywiście usprawiedliwia ale to ZMIENIA OPTYKĘ , OBIEKTYWIZUJE .

Kto tego nie pisze jest albo człowiekiem który powinien uzupelnić literaturę albo jest ...śmierdzącym propagandzistą [ biorę odpowiedzalność za słowa ]
===================

Z racji wieku miałem ten przywilej ,miałem okazję rozmawiać z żołnierzem gen . Hallera , jak już żołnierze tej armii zobaczyłi zagwałconą na śmierć dziewczynę której jedyną winą był o to ,że była nauczycielka języka polskiego to jak trafił do ich rąk "komisarz " to śmierć mial raczej nielekką , to oczywicie eufemizm , a wiesz jakiej najczęściej byli narodowości ci komisarze ?
Armand Hammer , mutimiliarder amerykański miał paszport podpisany przez...Lenina .

tego nie piszą prawda ?

Zamykam temat jest mi wstrętny .

=================

Owszem śprawiedliwość nakazuje powiedzieć ,że giną często i najczęściej Bogu ducha winni ludzie , mój wujek , wtedy chłopak dziś "śp. "przeżył w warunkach wojny dezynterię tylko dlatego ,że sąsiad w połowie Żyd zastosował dietę z tartych jabłek , ten Izraelczyk zginął potem z rąk ... nie wiem już teraz , nie wiem prawdopodobnie z rąk funcjonariuszy dywizjii SS" Galizien " to nie byli Niemcy ...ani nie Polacy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 10 2018 11:16   
Forum

"Polonia Semper Fidelis " moim skromnym zdaniem jest to głos Chrystusa ...
Jest to głos... GŁOS GŁOWY KOŚCIOŁA DYSCYPLINUJĄCY INSTYTUCJĘ !
zmusza ją do do powiedzenia tak lub nie ...bo wszystko inne od diabła jest ,wszelkie milczenie może byc DOWODEM na to że trafiono celnie .To może mieć bardzo poważne choć nie zawsze odczuwalne natychmiast skutki .

Jest to "żółta kartka" wyraz zaniepokojenia NAJWIERNIEJSZEJ części kościoła ,mogą biskupi powiedzieć ,że to nie cały kościół , ale ja na ten pozostały kościół na ich miejscu bym nie liczył , bo ...mogą zdradzić biskupów z tą samą lekkością i swobodą z jaką teraz zdradza ...Boga i Jego naukę .

Po raz pierwszy od wielu , wielu lat nauka k.k. staje się niejednorodna , po obu brzegach rzeki granicznej Odra, ten sam czyn może byc interpretowany inaczej ...w jednym kościele .
Oczywiscie ,ze to wymusza NIEUCHRONNIE pytanie : członkiem JAKIEGO kościoła jestem ?

Jedni z nich są wiernymi nauce Pana , drudzy heretykami , innej Drogi nie ma , jeden jest Bóg i jedna moralność .

Oczywiście ,że podwarza to wiarę w kompetencje moralne i ...intencje instytucji , to oczywiste , jak nie podżegam do rozłamu ...pomyłka on już jest . Ale co ja tutaj ...z roku na rok autorytet instytucji spada .

Lud boże przejmuje władzę w kościele , nie, jeszcze to nie jest formalne przejęcie ale samo to ,że uczeń ZMUSZA do dopowiedzi nauczyciela , tego formalnego nauczyciela [ rzeczywistym on już on dawna nie jest ] to jest no...ostrożniej... może być WSTĘPEM formalnego ukonstytuowania się władz CAŁEGO kościoła , nie tylko jej władz przyświątynnych .

Zresztą ...sytuacjonizm moralny , relatywizm postaw niektórych infułatów np. "aksamitna miękkość " wypowiedzi w stosunku do czynnych homoseksualistów jest czy oni tego chcą czy nie chcą [ raczej nie chcą ] ZACHĘTĄ DO DEMONTAŻU , na razie tylko werbalnego CAŁOŚCI USTROJU KOŚCIOŁA . Nie JESZCZE NIKT O TYM NIE MÓWI , nawet nie myśli ale to nieuchronne .Ja o tym myślę , nie jest to dla mnie coś przerażającego ...bo czytałem Biblię .

==========================================

Ten głos laikatu to moze być ...głos Chrystusa , a po czym to poznać ? po innej kulturze zachowań , innej kulturze myślenia , laikat to kultura europejska duchowieńtwo czy tego chce czy nie chce reprezentuje ...semicka kulturę mentalną , taką bazarową , stały proces erozji k.k. to nie jest przypadek , to naturalna konsekwencja .

======================

Co mieli do zarzucenia faryzeusze Chrustusowi ? ze mówił nieprawdę ? ależ skąd ! mieli pretensje o to ,że "zbyt twarda jest to mowa "Dla nas Europejczyków podstawową osią rozumowania jest relacja:

Jahwe - szatan , prawda - fałsz , zło- dobro , piękno -szpetota , zbawienie - potępienie itd. itp.TO DUALNY OBRAZ ŚWIATA dla Semity to obraza , on chce , lubi "pływać " w nieostrych sformułowaniach , kręcić , lawirować to...urodzony teolog .Prawda jest tutaj drogorzędna .
A Chrystus , Syn Jahwe mówił jak ...jak Jahwe NIE ZOSTAWIAŁ LUZÓW INTERPRETACYJNYCH , ani żony , ani sługi , ani domu , ani wielbląda ani ...niczego innego , Europejczykowi wystarczy ani jednej trzeczy która jego jest , Semicie trzeba wyliczać ...aby nie zaczął kręcić , kombinować . MOWA PANA JEST PROSTA , mowa ludzka jest pokrętna ...i tyle .

=======================================

Widziałeś suk w Stambule , to targowisko , czym ono się różni od naszego marketu ? ...niewydolnością . U nas akceptujesz towar lub nie , akceptujesz cenę lub nie wrzucasz wszystko do koszyka i do domu , u nich już nie... u nich trzeba się targować , to rytuał , tracisz jak na warunki europejskie wiele czasu na bezproduktywne gadanie, towar ten sam i wcale nie jest go więcej , jedynie słów jest więcej .... i niczego więcej .

========================

Znajomy ktory był odpowiedzialny za spedycję towarów do jednego krajów orientu klął w żywy kamień ich alfabet , jeden wężyk w tą stronę a nie inną ...zmienia znaczenie całego wyrazu ! to nie jest błąd ortograficzny w naszym rozumieniu , błąd który można skorygować nawet po popełnieniu omyłki , zrozumieć wyraz , intencje piszącego ...to zupełnie inny wyraz .

Skąd to nasze święto trzech króli ? proste wyliczenie :
Dla nich "efrem" to moze być wschód ale może być też i... przeszłość a jak przeszłość to może to byli owi trzej królowie wyklęci z narodu Izraela ?a może ktoś inny ...

"Nachasz" to może byż zarówno mag, okultysta ale może byc też i ...wąż .
Popatrz jeden tekst a tyle wątpliwości !

My tracimy kontekst wypowiedzi , a jak wyglada wąż ? żmija wije się , dopasowywuje się do otoczenia , znienacka kąsa oto "plemię żmijowe " to mogło znaczyć właśnie to : " wy krętacze ! " A ta kultura , bazarowość to wymarzony teren dla krętaczy [ niezaleznie od swoich zalet ]

=================================

Ale skad wzięła się ta kultura myślenia , to podejście myślowe ano ..moim zdaniem z geografii , ile towaru użytecznego może przewieźć taka karawana ? biorąc pod uwagę czas na długą pustynną podróż, wodę , żywność namioty itp ...to bardzo niewiele
taki TIR to kilka karawan , więc co zostaje ? WYTARGOWAĆ JAK NAJWYŻSZĄ CENĘ ZA MINIMUM TOWARU , to racja bytu , człowiek który się nie targuje ...postradał rozum .
To nie jest zwykłe ględzenie ...to praca.

Tak, problem w tym ,że z Bogiem nie można się targować , Abraham próbował [ Sodoma ]..i się zawstydził. a Semici co jakiś czas ulegają pokusie aby jednak z Bogiem się ..."potargować " nie , nie wprost np. w taki a nie inny sposób interpretując Biblię albo w ogóle przemilczając niektóre niewygodne fragmenty .

A jak patrzę na wspólczesny k.k. to widzę w nim wielu ...jasnookich Semitów .

========================

Decyduje ....ekonomia , z chwilą kiedy zrezygnowano z aktywnej roli społecznej kościół jak ta arabska karawana niewiele ma rzeczywistego towaru a wiele , wiele slów , to tak jak światowa sieć banków , wiele impulsów a prawdziwego pieniądza śmiesznie mało , to musi kiedys "trzasnąć ".Wiedziałem ,że tak będzie ale nie przypuszczałem ,że to tak szybko będzie i to w Polsce....

Kiedyś k.k. w Polsce za czasów kard. Wyszyńskigo miał odwagę powiedzieć " non possumus " odtąd dotąd jest cnota a od tej granicy grzech , wtedy rósł w potęgę ...bożą potęgę , a więc jednak dualizm ....

a później stał sie bazarowy, sklepikarski , semicki ... w tym zakątku świata to MUSI PRZYNIEŚĆ OWOCE UPADKU ,frędzle przy tałesie i ich ilość czy np. doktorat , profesura tutaj w Europie nie robi wrażenia, czego tutaj można nie rozmumieć ?

A ten list to w gruncie rzeczy pytanie o dualizm za kim jesteście biskupi za relatywizmem i szatanem czy za Bogiem ? Kto jest waszym panem, Jahwe czy Baal ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 13 2018 09:01   
Forum

Wiem , bo przystąpiłem do Biblii jak do SYSTEMU ZACHOWAŃ , godnych lub niegodnych , tak to jest zwarty system zachowań , akto mi zabroni patrzeć na problem w ten sposób ?

Piszę bo zauwazyłem wolność którą pan obdarzył każde myślące stworzenie ,także szatana , Jahwe pozwala każdemu na miarę jego sił OSIĄGNĄĆ APOGEUM DOBRA LUB ZŁA .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Szatan bluźniąc w Edenie osiagnął swoje apogeum , tyle było mu dane...

Ręka Pana nie powstrzymała ręki Kaina , tyle było mu dane wolności .

To samo do tyczy Sodomy ,gorzej już nie mogli .

Baltazar osiagnął swoje apogeum , Nabuchodonozor też .

Goliat rozuchwalił się tak dalece ,że wydawało mu się być wyższym, silniejszym ponad "wszystkie mocarze tej ziemi " potem jego pycha została ukarana .
On też osiągnął swój zenit , górny pułap swoich możliwości . Dane mu było się rozwinąć aż do szczytu swej potęgi .

========================

Stukam o tym co oczywiste , prochu nie odkrywam ten świat swoje apogeum już osiągnął ...tyle jego , teraz pora na karanie , nie bedę kłamał , czytałem przepowiednie również świętych ,ale gdyby nawet nie ..to i tak nie jest to coś innego niż to co jest napisane w Biblii .

Mam wrażenie ,że ilość wątków które krzyżują się w naszych czasach jest ...przerażająca .

A/ świat bluźni , ilość bużnierczych publikacji i publikatorów...straciłem rachubę.

B/ ten list ,to "Semper Fidelis " coż to jest jeśli nie wyraz wątpliwości co do lojalności kapłanów , wątpliwości co do tego, czy aby nie malymi kroczkami ale systematycznie przechodzą na stronę Baala .

C/ Jeśli 2% populacji świata posiada 80 % całosci majątku to coż to jest jeśli nie grzech przeciw naturze tak , podobny do tego grzechu sodomii który jest tak afirmowany przez wiele publikatorów , chyba osiągnięto już apogeum ...ze wszystkimi konsekwencjami .

D/ Ilość pustego pieniądza w obrocie międzybankowym przypomina trochę ...nadmuchiwany balon , kiedyś musi trzasnąć , balon pęka w mikrocząstce sekundy zaraz po osiągnięciu apogeum rozdęcia, wydaje mi się , tak wydaje mi się boć przecie nie wiem tego co tajne ,że swoje apogeum system bankowy już osiąga ...

E / System zorganizowanego kłamstwa nazywany inaczej światowym obiegiem informacyjnym też chyba osiągnął swoje apogeum , pomieszanie pojęć , tego co prawdziwe z tym co urąga prawdzie , nazywanie tego co piękne szpetnym i odwrotnie , tego co podłe szlachetnym itd. chyba mocnej kłamać już nie może....dalej jest tylko nicość , pustka .

Szerzej jesteśmy , my Polska , Polacy w sytuacji osaczanego [ z wszystkich stron, nie tylko ze strony Morza Czerwonego ] narodem któremu Pan przyszedł w sposób bardzo ale to bardzo spektakularny z pomocą , myślę że tak będzie i teraz .

Jest jeszcze jeden wątek ...Żydzi ,aby uwierzyć ...muszą zobaczyć , nie wiem dlaczego , nie wiem co w tym narodzie takiego szczególnego [ Na miejscu Jahwe wybrałbym jednak kogoś innego , na całe szczęście nie ja tym decyduję ] ale oni musza się nawrócić , taka jest Jego wola i basta .

Oni muszą ZOBACZYĆ czym jest przewrotność wobec Jahwe .... słowa tutaj na nic , muszą zobaczyć i poczuć ...nie pierwszy raz .A jaki jest mocniejszy argument niz widok walącej się złudnej, własnej potęgi ? to boli , to musi zaboleć ...

moje "alibi " jeszcze raz , nie ja o tym decyduję .

.================

Jakieś dwa, trzy lata temu do jednego z sądów w Izraelu dotarł pozew napisany przez jednego z obywateli tego państwa...Izraelczyk chciał pozwać przed oblicze sądu Jahwe ...chyba jednak spełni się jego wola ... przed sądem ten obywatel stanie ... a Bóg ? w stosownej , wybranej przez Siebie chwii chyba się jednak stawi , jeśli dobrze zrozumiałem Pismo .

Ten rok albo ubiegły [ już nie pamiętam ]miał być wg. lóż masońskich rokiem który ma być początkiem ostatecznej rozprawy z religiami ....Bogiem , czy to jest apogeum , zenit ich grzeszności ? ...chyba tak , choć nie jestem specjalistą .Potem nastąpi upadek...

Teraz wystarczy dokonać agregacji tych wszystkich tendencji ,żyjemy w przededniu potopu ?

=======================

Który z kaznodziei , rekolekcjonistów o tym powie ? niewielu...danych nie mam , intuicja , w skali Polski 10- 15 ? reszta to jak na moje rozeznanie mistrzowie omawiania tego co w tej sytuacji mało istotne , to tak jakby Jonasz dotarł do Niniwy i mówil o ptaszkach , o tym ,że Jahwe nas kocha i w ogóle NIE PRZEPOWIADAŁ NADCHODZĄCEJ GROŹBY KARANIA ,prorok winny nieposłuszeństwa smierci podlega ,czy oni to wiedzą , czy oni w to wierzą ? i oni kaznodzieje chcąw ten sposób przyczynić sie do wzrostu wiary { ?!!!! }

Instytucja chyba już tez osiaga o ile juz nie osiagnęła swój szczyt , jak to nazwać nieposłuszeństwa ? zdrady , niewiary ? nie wiem .
Na co liczy ? bo chyba nie na bezkarność ,a to nie wiedzą ,że Pan nie ma względu na osobę ?

lekceważenie nauk rekolekcyjnych jest grzechem ,dochodzi do tego , że ja w swoim sumieniu [ gdybym był kapłanem ] dawwałbym dyspenzę , rozgrzeszałbym wiernych zbraku udziału w takich naukach rekolekcyjnych ...o niczym , o niczym takim co ma zastowanie życiu prywatnym i społecznym , w kilku wypadkach zastanawiałem się ,czy gdyby kaznodzieja mówil o tym ,że np. "Cracowia " powinna grać parą środkowych napastników efekt , owoc takich nauk w zyciu parafian nie będzie taki sam jak obecnie...o sercu .

Statystyki nie kłamią , z cyframi się nie polemizuje .

=====================

Jaki moze być post dla Jarosza ? jaki może być post dla anorektyka ? jakie może być umartwenie dla człowieka ktory jest ustawicznie "dołowany " dla niego post to...optymizm , ci kaznodzieje którzy zachowuja się jakby niedawno wrócili z Chin i stosują w praktyce zasadę "Nii -pu " [ nie wiem czy dobre napisałem ale to ma oznaczać "uciekaj w gląb siebie" to ...buddyzm ]tacy rekolekcjoniści jedynie dołują tych już zdołowanych. JUŻ SAMO UNIKANIE , PRZEMILCZANIE TEAMATÓW KTÓRE SA W ŻYCIU BIEŻĄCYM UTRAPIENIEM ,JEST ODBIERANIEM DUCHA WIERNYM , już sama mowa ciała zdaje się mówić " nie wchodźmy w te tematy , oni , ateusze sa silniejsi " a całą odpowiedzialnością na jaką mnie stać ...odbieranie ducha wiernym to dzieło szatana działającego w łonie instytucji .

".... Wszystkie zaś ludy, które widzieliśmy, to ludzie rośli. Widzieliśmy tam i olbrzymów (...) sami sobie wydawaliśmy się szarańczą i takimi byliśmy też w ich oczach (Lb 13,32-3).
Jedynie Jozue i Kaleb wystąpili przeciwko temu sianiu trwogi i niepokoju .
Brakuje nam teraz takich Jozue czy Kalebów ...oj brakuje.

A my jesteśmy dołowani ze wszytkich stron , wszyscy są mądrzejsi , bogatsi , zawsze mają rację , tylko ich rzywda się liczy a... naszej nie ma ,

a wiecie....jak Jahwe pokarał ...tchórzy i panikarzy.

=========================

Jak się boją "polityki " [ dlaczego ?] to niech podniosą na duchu te dzielne niewiasty te co z podpuchniętymi oczami , niewyspane wstają , piorą i pichcą śniadanko dla dziecka które ma wstać i iść do szkoły , powiedzcie im kaznodzieje ,że są ...skarbem , że te z kolorowych tygodników ,te z silikonowymi biustami i długimi nogami nie są w stanie założyć normalnej rodziny .... one żyją w "związkach "a zachowują się niekiedy jak pospolite ....powiedzcie im ,że świat kłamie, powiedzcie im ,że normalna kobieta wygląda trochę inaczej jak na kolorowych okładkach , zresztą i te okładki są retuszowane .

Co? za ostro ? a to nie wiecie ,że niewiasta piękna a nieobyczajna jest jako złoty kolczyk na świńskim ryju ? nie uczyli was tego ? ...to czego w ogóle was uczyli ? A może to wy zamiast nauczać winniście się nauczyć...podstaw praktycznego życia z wiarą i.... w wierze .

Tak , dałbym parafianom dyspenzę od rekolekcji które ostanio słyszałem ? no częściowo ...starałem się nie zasnąć , taka to już przywara starych ludzi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 14 2018 09:33   
Forum

A cóż to jest ? co mi grozi ? najwyżej skasują mnie na forum ,przejdę prywatnośc absolutną i tyle .Widzisz ja jestem tylko anonimowym stukaczem i tyle , czym ryzykuję ? a są [ mam nadzieję ] więksi ode mnie , w swoją drogą to dla mnie zaszczyt ...tak , tak w ułamku mikroskali , w jednej kropelce oceanu jestem podobny [ no ...staram się być podobny ] do ...

«To ty jesteś ten dręczyciel Izraela!» A on mu odrzekł: «Nie ja dręczę Izraela, ale właśnie ty i ród twego ojca waszym porzucaniem przykazań Pańskich, a ponadto ty poszedłeś za Baalami. Więc zaraz wydaj rozkaz, aby zgromadzić przy mnie całego Izraela na górze Karmel, a także czterystu pięćdziesięciu proroków Baala oraz czterystu proroków Aszery, stołowników Izebel».

Ten to dopiero miał pierepałki...jeden przeciw ...systemowi .

=================

Środa popielcowa , post , pokuta za grzechy ...a co to jest grzech ? członek rodziny znający bliżej Austrię twierdzi ,że tam, jak jest komunia św. to ławki sa puste , ale kolejek do konfesjonałow też nie ma... gość pozostaje na jednym gospodarstwie domowym z kochanką i "szoruje do balasek " bez cienia żenady , grzech ? no..gdyby kogos zabił to może ...

Post ? pokuta ? to teraz używamy ZAMIAST pokuty wyrażenia WYCISZENIE WIELKOPOSTNE , niedługo post może być oczyzczaniem organizmu ze złogów tluszczu , odchudzaniem ....

Kataklizm naturalny , wojenny tych czasów może być tragiczny dla ludzkości ze względu na ..brak kościoła , nie żartuję .

Widzisz król j/w miał proroka który mu powiedział czym grzeszy , Dawidowi powiedział to Natan ,Saulowi Samuel [ nawet zza grobu ] Baltazarowi czy Nabuchodonozorowi Daniel , itd. itp . ale w obecnym braku KOŚCIOŁA PTRZEPOWIADAJĄCEGO , PROROCKIEGO ludzkość może byc karana ...nie wiedząć za co ...

zastanawiałem się czy to nie było zbyt okrutne ,im jestem starszy zdaje mi się że rozumię...rozumiem wagę ich przewiny , rozumiem dlaczego prorok zdradzający swe posłannictwo podlega śmierci , dlatego ,że podobny jest do szatana ktory nie tylko że sam jest potępiony ale pociaga za sobą innych ,

" Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił. "

Jeden a ich czterystu pięćdziesięciu , czy znajdzie się jeden na czyterystu pięćdziesięciu , taki co to powie co to jest grzech i jakie są jego skutki ?.... i wyliczy ciurkiem , punkt po punkcie ...tak aby nie było wąpliwości , grzechy przeciw wspólnocie kościoła też...jezli tego nie zrobi to czym jest ten "Wielki Post " ...czekaniem na ...święcenie pokarmów ?

===================

Już samo wahanie się EP z jej szefem włącznie
w sprawie "Semper Fidelis" jest grzechem ... grzechem rodzącym podejrzenia , jak już się mówi o ewangelizacji Europy , jak już się powiedziało "a" to i "b" trzeba powiedziec NATYCHMIAST powiedzieć ZDECYDOWANIE
jesteśmy przeciw relatywizmowi nazywanego dzisiaj "dynamicznym... sytuacjonizmem , toż to stare pojęcia opakowane w nowe słowa .

Już samo milczenie czym jest ? zastanawianiem się a...nad czym ?

===================

A papież , a Watykan , instytucja ?

Zdanie z jednego ze znanych seriali kryminalnych :

- u kogo ty bardziej pracujesz Jurij , u Nadjeżdy czy u mnie ?

Dzisiaj Kościół , wierni po przewodnictwm Ducha św, [ takie odnoszę wrażenie ] zdaje się w "Polonia Semper Fidelis "pytać instytucji dla kogo ty bardziej pracujesz ? dla sieci powiązań , także międzynarodowych czy dla mnie , Jahwe Boga twoich przodków"

Coś mi się zdaje , że napominanie instytucji przestaje mieć sens ...przecież to samo pytanie stało przed aniołami , mieli wybrać pomiędzy INSTYTUCJĄ LUCYPERA A JAHWE , wspołpracować z dysydentem archaniołem Michałem czy prominentnymi członkami instytucji , tak to jest to samo pytanie, nie wiedza o tym ? wiedzą o tym , oj wiedzą , więc po co wiecej pytać ?

======================

Teraz teraz chyba już nadchodzi pora aby zastanowić się jak powinien wyglądać kościół po przejciach , jak go zmienić , zbudować na nowo tak aby sposobał się Panu ,bez ST chyba się nie obejdzie , to fundamenty .

Przyznaję się ja grzesznik, kiedy widzę biskupa w mojej duszy rodzi się coś na kształt niechęci , wiem ,wiem ,muszę z tym walczyć , ale zastanawiać się nad tym co to będzie kiedy władza namiestnicza przejdzie w ręce lakatu nie zawadzi ... jestem w tej wygodnej sytuacji że to nie grzech ...grzechu nie ma , postu nie ma jest tyko "wyciszenie "...

Więc w tej konkretnej sytuacji mówienie o grzechu nieposluszeństwa wobec instytucji jest śmieszne o ile ona sama jest tego nieposłuszeństwa ...wzorem ,przykładem i to nieposłuszeństwa bardzo jaskrawego .

Jakie to szczęście ,że dane mi jest decydować o tym ...co siędzieje na klawiaturze , eh ! gdybymtak miał władzę rzeczywistą ....to bym dopiero narobił .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 17 2018 08:25   
Forum

Nie , teraz zostaje jedynie czekać ...z matematycznego punktu widzenia istnieją cztery wyjścia :

a/ EP bedzie udawać ,że nie ma problemu , albo "Polonia Semper Fidelis " będzie kompletne zignorowane , to na zasadzie odpowiemy później , jak się dobrze zastanowimy [ nad czym ? ]

b / EP opowie się za wiernością Pismu a przeciw Jego "retuszom " i pokrętnym interpretacjom , przeciw relatywizmowi ,to by było dla instytucji najlepsze ale oznacza to nieomal otwarty konflikt z Rzymem , nie sądzę aby tak było , nie ma u nas męża pokroju owego Maltańczyka ....nie ten "kaliber" ludzi .

c/ EP może powiedzieć:

- jesteśmy częścią kościoła rzymsko- katolickiego , co by złego nie robił , nawet jeśli zmienia on stosunek do podstawowych prawd wiary i zasad przestrzeganych przez stulecia zostajemy wierni "mów Panie Watykanie bo słucha cię sługa twój "To oznacza absolutne przemieszczenie się ludzkich relacji w łonie k.k.

d / Najbardziej prawdopodobna jest wersja [ o ile znam sie na ludziach ] że EP będzie starał się lawirować ,to może być odpowoiedź w stylu :

- z głęboką troską śledzimy niepokojące tendencje w łonie k.k pozostając wierni władzy papieskiej czyli co ? ...panu Bogu świeczkę a Watykanowi ogarek .

Problem w tym ,że taka odpowiedź już nikogo nie zadowoli , ani Watykanu ani wiernych , to jest owa Chrystusowa zasada "tak albo nie"a wszystko inne z Watykanu jest . Pewnie stąd to wahanie , tego instytucja nie lubi , oj nie lubi

====================

Rzadko się zdarza aby losach dużej przecież instytucji decydował ...papier , bo co może być dalej ? ano ci ludzie to ...jądro kościoła , ci najwierniejsi najbardziej aktywni , najbardziej zaangażowani ,moga wyrażać juz teraz głośno swój brak zaufania , ich odejście nawet jeśli jedynie wyrażą swoje podważone zaufanie może oznaczać jedno : wyodrębnienie się w ramach k.k. dużej i to już zupełnie jawnie kontestującej instytucję grupę ludzką, a to może być jak ten papier przybity przez M. Lutra do drzwi świątyni w Wirtemberdze , za nimi pójdą ci ...którzy szukają pretekstu aby uprawiedliwić swój letni stosunek do wiary , ...bo " jeśli tacy wierni ludzie są przeciw ...to widocznie coś w tym jest "

Przez ileś tam lat wielu polityków starało się pozyskać wględy kościoła ...do momentu kiedy zorientowano się ,że instytucja ma coraz to mniejszy wpływ na postawy społeczne wiernych , więc po cóż biegać do ogona skoro można do głowy trafić ? starczy aby jakiś polityk , znany i mający "tubę " wprost poparł takich dysydentów stanął na ich czele i ma ...elektorat gotowy ,mocny elektorat , zdeterminowany elektorat , co więcej taki ruch społeczny może byc zalążkiem przyszłej władzy k.k. bo jest ..wiarygodny, wiarygodny bardziej niz infułaci ...jak , jak Jeremiasz .

A instytucja ? ...wydaje się być coraz to bardziej podobna do owego króla którego "pod pantofel" wzięła Iezebel , w ciagu ostatnich trzydziestu lat tak dalece utraciła kontakt z ludem bożym ...że raczej mocno nie będzie oponować , nie będzie drażnić laikatu...aby nie pokazywać swej społecznej "golizny "no przecież z czegoś żyć musi ...

Kiedyś była silna w sosunku do silnych , później silna wstosunku do słabych a słaba w stosunku do mocnych , dziś ...juz nawet tego nie ma ....jest słabsza od tych słabych , wystarczyło tylko trzydzieści lat....

Ani ja ani Ty ani ktokolwiek inny już nie ma na to wpływu ...tylko Głowa Kościoła ma na to wpływ , pozostaje czekać , pisałem dwa lata temu ,że odjęta będzie im władza ja myślałem że to jeszcze jakie pięć- sześć lat , a tu masz ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 18 2018 07:25   
Forum

Jeden z publicystów francuskich miał skomentować to co sie dzieje w Polsce jednym zdaniem :

"POLSKA URWAŁA SIĘ ZE SMYCZY ."

Z czym się to może kojarzyć ? będą nas ścigać ,oj będą , nam się wydaje ,że to przypadek , ale to chyba nie jest przypadek , jeśli dzieje sie to o czym myślę to dzieje się to wszystko w ostatecznym rachunku NA CHWAŁĘ PANA , po to aby upokorzyć świat , kabaliści judaizmu wierzą w powtarzające się cykle ...u nas mówi się ,że historia lubi się niekiedy powtarzać choć może nie w tej samej postaci , ot po prostu spirala [ Hegel ]

Ks. Wj.

"Faraon powie wtedy: Izraelici zabłądzili w kraju, a pustynia zamknęła im drogę. Uczynię upartym serce faraona, i urządzi pościg za wami. Wtedy okażę potęgę moją nad faraonem i nad całym jego wojskiem. Poznają wówczas Egipcjanie, że Ja jestem Pan". I uczynili w ten sposób."

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Co Ci się rzuca w oczy ?

PAN NAJMOCNIEJ PRZEMAWIA PRZEZ POLITYKĘ ok ?NIE MA EWANGELIZACJI BEZ POLITYKI , koniec ,kropka
po cóż więcej ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Dlatego ktoś taki jak może powiedzieć więcej niż dyplomowani nie dlatego ,że góruje nad nimi wiedzą , ale dlatego bo nie zna [ no...nie chce znać ] granic które k.k. ...sam sobie narzucił ...wbrew Panu ,śmieszne narzucił sobie reguły ktorych Pan nie nakazał jednocześnie lekce sobie ważąc to co nakazane .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jak ktoś czytał historię Niemiec...ten wie dlaczego osobnik typu Hitler przemawiał SILNIEJ NIŻ KOŚĆIÓŁ ,skąd on wziął tą moc ? moc większą niż mieli kapłani , ano stąd że NA PODOBIEŃSTWO JANA PAWŁA II , APOSTOŁÓW A PRZEDE WSZYSTKIM CHRYSTUSA UŻYWAŁ MATERII DO CELÓW EWANGELIZACJI ,byłby świetnym ewangelizatorem , kto ostatni to robił na dużą skalę wk.k. , bo ja wiem ? Jezuici , kontrreformacja ? [ np. sztuka baroku ]....

Zresztą po co historia ? ...historia to jest to samo co dzisiaj , popatrz ....historia się powtarza , kompletna bierność kościoła , tak jak wtedy w Niemczech , który to raz ?

Żyją nie jak apostołowie którzy zmieniali świat ale ale jak widzowie , gapie którzy znaleźli swoje ciepełko na ziemi i je ...pokochali całym swoim sercem , całą swoja duszą , jak " medaliki "spod Jasnej Góry żyją ze sprzedaży dewocjonaliów , nie wprost , ale zasada ta sa sama " bo przecież jeszcze ludziska przychodzą , jeszcze składają ofiary .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Mądrość ludzka jest u Pan głupstwem , popatrz , posłuchaj , iluż to utytułowanych , stojąc na kazalnicy zachowuje się jak ...skończone jełopy , ględzą o ewangelizacji nie ujmując jej jądra , nie określając mechanizmu , śmieszne prawda ?

Więc jeszcze raz o mechanizmie ewangelizacji , ten "sekret "został ujawniony tym co uwierzyli a niedostępny jest dla niedowiarków:

"Patrzcie, nauczałem was praw i nakazów, jak mi rozkazał czynić Pan, Bóg mój, abyście je wypełniali w ziemi, do której idziecie, by objąć ją w posiadanie. Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo ONE SĄ WASZĄ MADROSCIĄ I UMIEJĘTNOŚCIĄ W OCZACH NARODÓW, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: «Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny». Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich , jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? Któryż naród wielki ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję?

A więc prawo , prawo i jeszcze raz prawo , bez prawa jesteśmy ...religijnymi eunuchami , mocne co ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 21 2018 20:12   
Forum

Znowu to samo ?

Chłopie ! chcemy ewangelizowac Europę...a wiary u nas ...tyle co u myszy...
Przecież Mesjasz był na ziemi Żydem , i naszym OBOWIĄZKIEM jest doprowadzenie ich przed Jego oblicze , dumnych i mądrych bądź ...upokorzonych i durnych , wybór nalezy teraz do nich ..od wiary i pokory wobec Jahwe , coś mi sie tak wydaje ,że oni raczej ufają systemowi bankowemu niz Torze ... bardziej Baalowi i Molochowi niż Prawdzie .

Nie bój się , oni wiedzą , przynajmniej część z nich wie ,że nie tak znowu dawno uznaliśmy Jezusa Chrystusa Syna Bożego za Króla Polski ....kto zechce walczyć z Bogiem ? Izrael ? no ...to niech idą na tą wojenkę z Jahwe , niech idą ...popatrzymy ...

&&&&&&&&&&&&&7

Dygresja : chcialbym zobaczyć te pelne zakłamania twarze , tych wspólczesnych chciwych Nabalów kiedy ten misternie budowany świat łgarstwa się rozpadnie , nie z zemsty , to chęć zobaczenia tryumfu Jahwe ...i potwierzenia własnego , skromnego ale jednak wkładu w dzieła Najwyższego . Coś się nam jednak należy , jakas chociażby drobna satysfakcja .

Zobaczyć taką zaskoczona twarz bezcenne ...za wszystko inne zapłacisz kartą płatniczą .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Eh ! wiecej wiary , więcej odwagi ! więcej mistyki , teraz to oni są faraonem a my Izraelem ...tylko oni nie są w stanie tego zrozumieć , nie są w stanie przyjąć prawdy ....

"Pan odpowiedział Mojżeszowi: "Oto Ja uczynię CIĘ JAKBY BOGIEM FARAONA, a Aaron, brat twój, będzie twoim prorokiem. Ty powiesz mu wszystko, co ci rozkażę, a Aaron, brat twój, będzie przemawiał do faraona, ażeby wypuścił Izraelitów ze swego kraju, Ja zaś UCZYNIĘ NIEUSTĘPLIWYM serce faraona i pomnożę moje znaki i moje cuda w kraju egipskim. Faraon nie usłucha was, toteż wyciągnę rękę moją nad Egiptem i wywiodę z Egiptu moje zastępy, mój lud, synów Izraela z pośrodka nich, wśród wielkich kar. I poznają Egipcjanie, że Ja jestem Pan, gdy wyciągnę rękę przeciw Egiptowi i wyprowadzę z pośrodka nich Izraelitów".

Fakt , oni sa nieustępliwi , oj sa , od wielu lat ...pracują na własną sromotę

Tak , to może być znak , teraz oni sa poganami , tak w co oni wierzą !!!?

&&&&&&&&&&&&&&&&

Wierzą w to że za pomocą rozbudowanych środków propagandowych można zakrzyczeć Prawdę ? to przecież obelga dla Jahwe , nie bój się , dla Boga to ...nic , to ludzkie g....o.

Im więcej wojsk wyśle w pościg za nami tym większe beda ich straty , tym boleśniejszy będzie upadek , i co z tego ,że oni [ nie wszyscy ] konsekwentnie od wielu lat kłamią , od wielu lat grzeszą a kim jest szatan w stosunku do Boga ? ...pyłem , tylko dlaczego my jesteśmy takimi niedowiarkami ?

Tak , tak to nie pretensja do Żydów tylko do Polaków , Pan powiedzial o tym ,że mamy się cieszyć kiedy to Z JEGO POWODU będą nas lżyć , wymyślać potwarze , obelgi , oczerniać ja tego nie widzę....słyszę obelgi , NIE BĄDŹMY JAK ONI , mamy być SPRAWIEDLIWI pośród narodów świata , jeżeli Żydzi tak bardzo kochają pieniądze ,że aż gardzą Prawdą to bądźmy narodem wybranym my...reszta przyjdzie sama , tak On powiedział a co my na to ?

żadnych prób zaprowadzenia sprawiedliwości , co w państwie ? nie , państwo to "Mont Ewerest" w kościele , w kościele mój Drogi , a jak sprawiedliwość w w państwie będzie większa niz kościele to po co Panu taki kościół ?

Wiele bylo ludów zniewolonych przez Egipt , ale na wojne z Bogiem Izraela chyba niepotrzebnie się wybrali , co o tym zdecydowaló ? chciwość , chciwość jak nie wiesz o co chodzi to chofzi o ...tak o forsę , faraon chcial mieć tanią siłę roboczą chciał wyzysku .

Przecież Polacy to nie taki bogaty naród , a jednak w imię mamony niszczą samych siebie , no nic , na walkę propagandową nas nie stać , nie damy rady , ale ich nie stać na wojnę z Chrystusem , trochę więcej mistyki , jak nie dotrze do nich słowo ,no...to jak z dziećmi trzeba przez skórę , oni to znają a mimo tego , znowu to samo ...prawdę mówi Pismo , to lud o twardym karku , ale dla Jahwe nie za twardym , tylko zaufaj .

Cóż , róbmy to co Pan nam nakazał o resztę się nie martwy , wszystko inne przydane nam będzie ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 24 2018 08:22   
Forum

No cóż , nawet jeśli cel jest blisko to też należy iść "samo się nie pójdzie "jeśli stoimy, biernie czekamy na to co będzie dalej ...to stoimy.

Jeden z tych wielkich mądrali XX stulecia na pytanie co by zrobił gdyby jutro miał być koniec świata odpowiedział - zasadziłbym drzewo .Największym błędem k.k. w Polsce po 1989 r. jest co ? że się zatrzymał ? żeby tylko to ...ja bym powiedzial ,że się uwstecznił...

Przede wszystkim zadajmy sobie sobie pytanie : JAK MOZE WYGLĄDAC ŚWIAT PO KATAKLIZMACH NATURALNYCH CZY WOJNACH ? żywi będą zazdrościć umarłym ? może...

&&&&&&&&&&&&&&&

Jak sobie wyobrażam świat po kataklizmach ? ja... w ogóle sobie nie wybrażam , ja tylko staram sie ustalić możliwe parametry. co się zmieni ?

a/ upadnie caly system bankowosci w tym kształcie jaki jest , pieniądz elektroniczny nie bedzie miał żadnego znaczenia , ten metalowy , papierowy...coś tam z niego zostanie ale też straci na wartości , największym pieniądzem będzie ....woda i żywność czyli to , co było osią zasadniczą osią bytowania ludu Mojżesza na pustyni .

Dygresja : byc może zanim nastapią kataklizmy naturalne czy wojenne poprzedzać je będą kataklizmy finansowe , nie każdy wie ale wsp. światowy system finansów przypomina ...ciężarówkę z wielką prędkością zmierzająca w kierunku przepaści ,a wiadomo jaka nacja "trzęsie " bankami ... zły moment wybrali sobie Żydzi na konfrontację z Polską , bardzo nierozsądnie ...

=======================

b/ upadnie System wielkich ponadnarodowych koncernów , przynajmniej tych z rejonu Atlantyku , całe lata ludzie zastanawiali się gdzie leżała Atlantyda, po nadchodzących kataklizmach tego problemu już nie będzie...każdy będzie wiedział gdzie była "cywilizacja -euroatlantycka " tak chyba ten nowy twór ideologiczny nazywają masoni.

Konerny to cała sieć misternych powiązań ludzkich , technologicznych i finasowych rozsianych po całym świecie , wystarczy aby wypadło jedynie kilka ogniw ....sa jak dinozaury , są zbyt wielkie , zbyt skomplikowane w zarządzaniu, przepadną. Osiagnęły już swoje apogeum grzechu...tak ,grzechu jak sie spojrzy na PODSTAWY ETYCZNE DECYZYJNOŚCI to jest element współczesnego Molocha .

Szewc , kowal , rolnik czy piekarz przeżyją ...koncerny już nie .Ale ilu takich jest ? niewielu będziemy jak ten Izrael na pustyni ...czy przeżyje czy nie zależeć bedzie od Jahwe i ...od prawa które nieobyty z pustynią lud złączy w jeden organizm gospodarczy....Mojżesz , Mojżesz i jeszcze raz Mojżesz .

=======================

c /Upadnie cały system ideologiczny państw , to nieuniknione , wraz z nim cały nieomal system hegemonii dotychczasowych środków społecznego przekazu powiązanych polityczną poprawnością , tutaj nie chodzi nawet o sama technikę ale o to co będą miały do powiedzenia ...będą w sytuacji aparatu propagandowego komunistów , już nikt im nie wierzył ...nawet wtedy kiedy mówili prawdę .

CZYM WYPEŁNIĆ PUSTKĘ IDEOLOGICZNĄ ? co że ...nie, to kościół , no , w tej formie nie , nie ma niczego do powiedzenia , on w ogóle nie mówi JAK ŻYĆ tylko kim jest Bóg......jest absolutnie nieprzydatny. Zresztą ... czy to jest jeszcze kosciół ?

Jeśli nastąpia kataklizmy to instytucja koscioła nie bedzie traktowana jako NIEZALEŻNY OD INSTYTUCJI IDEOLOGICZNYCH BYT , TYLKO JAKO ICH UZUPEŁNIENIE , JAKO CZĘŚĆ TEGO DEWIACYJNEGO MORALNIE ŚWIATA , już ne bedzie miał mocy , właściwie to już ją zatracił ...to tak ,przepraszam za porównanie , nic szczęśliwszego do głowy mi nie przychodzi , po spodziewanym ujawnieniu wielu skrywanych przed ludem bożym faktów ,los instytucji kościoła będzie podobnyh do losu... folksdojczów po ustąpieniu Werhmachtu z okupowanych terytoriów...

Jaki decydujący element będzie najbardziej widoczny w relacjach wierni - instytucja ,to jest to co bokserzy nazywają ciosem zamachowym , bitym z całej mocy , ze skrętem tułowia , kończącym walkę...to bedzie to pytanie do instytucji :

"DLACZEGO NAS NIE PRZESTRZEGALIŚCIE ...."PASTERZE " ? dlaczego zamiast nauczać tego co potrzebne 'faszerowaliście nas bezużytecznymi smieciami ? "

to koniec... nokaut.

Pisałem pół roku temu ,że będzie opadać zasłona milczenia ,myślałem jednak ,że to nastąpi później ...sorry nie jestem prorokiem ,ja po prostu patrząc na zachowanie instytucji domyślałem się [ danych szczegółowych nie posiadam ] co tam się w srodku dzieje .

dlaczego ustąpił Bebedykt XVI ? coraz więcej wskazuje na to że "maczała w tym ręce" grupa ideologiczna związana z p. H. Clinton...jeśli Watykan nie kieruje się Biblią , jeśli nie wskazaniami Ducha św. tylko ...no...tymi z zewnątrz , od obcych , to czy jeszcze jest to kościół ?

===================================

Nie ,to już nie jest kościół , kościół jest oblubienicą Chrystusa a nie kogoś innego . Jeśli tak to jest potrzeba i to potrzeba pilna aby Kosciół miał swoją ziemską instytucję , instytucję kontynującą pracę św. Piotra bo to co jest instytucją piotrową nie jest , już nie jest ....POTRZEBNE SĄ ZRĘBY ORGANIZACYJNE , ZASADY FUNKCJONOWANIA .Potrzebni są pilnie pasterze ... nie figuranci na etatach pasterzy .

To można już robić teraz . Można ? ja bym powiedział że trzeba , na podobieństwo tych panien roztropnych które uprzedzały bieg wypadków a nie jak te inne...które reagowały dopiero po fakcie który nastąpił .

Co że to tylko papier ? no..na razie ...tylko papier ,wystarczy jednak aby na tym "wekslu " złozył podpis Ktoś Znaczący i to już nie będzie "tylko papier".

NIe , tej instytucji nie mozna już naprawić , to próbował Jan Paweł II , bez skutku , jeśli porównałem tą cywilizacje do pędzącej w kierunku przepaści ciężarówki to tego "ustrojstwa "nie da się zatrzymać , już nie ... z tego mozna tylko wyskoczyć aby przeżyć, mądry ten Natanek ...jak przeżyje ,będzie figurą ...

====================

Jak sobie wyorażam takie prawo ? bedzie to kompilacja tego co było najcenniejsze w czasach Mojżesza a co da się powtórzyć dzisiaj , z tym co jest wyzwaniemami nowymi , przede wszystkim nie można traktowac go jako"wieczne " ten błąd popelnili Żydzi .Ono musi być STALE UAKTUALNIANIE ...bo ludzkie jest , doczesne , to tylko SŁUŻBA PAŃSKA A NIE PAN ,Żydzi o tym zapomnieli ...

a /musi wyeliminować to co we wsp. k.k. najgorsze a co z premedytacją jest bronione przez duchowieństwo , musi WYELIMINOWAĆ BRAK PODMIOTOWOŚCI LUDU BOŻEGO W DZIEDZINIE ZARZĄDKU INSTYTUCJĄ ,to obraza Ducha św. stan obecny nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia w Biblii ...ani w zdrowym rozsądku , to LUD MA WYBIERAĆ WŁADZE KOŚCIOŁA ...inaczej nie bedzie on kościołem ...bo nie będzie wspólnotą .

Kościół który nie jest wspólnotą jest , a jeżeli nie jest to będzie jakąś odseparowaną oligarchią która na koszt ludu żyje własnym ,niezależnym od społeczeństwa życiem ,z czasem wyrodnieje, tak było wielokrotnie , nie tylko dzisiaj , to nie sam grzech ,ale prowokacja do grzechu , implikuje bowiem życie na koszt wiernych ludzi , pasterzy którzy ...sami siebie pasą [ Ezechiel ]

b/ Podstawą organizacyjną kościoła jest gmina , tak jak za czasów Mojżesza , jak za czasów pierwszych chrzecijan wypelniająca funkcje nie tylko sakralne ale i gospodarcze , kuturowe i sądownicze .

Dlaczego duchowni tak bardzo uciekają od tych zagadanień ?...bo w systemie organizacyjnym takim jak dzisiaj BIBLII W KATEGORIACH PRAKTYKI STOSOWAĆ PO PROSTU NIE MOŻNA ,stąd też "tęskne napominanie państwa " a dlaczego państwa ? bo kościół tego co powinien nie robi ... bo nie jest w stanie .

Załóżmy ,że , wierni z parafii X zbiorą się i zgodnie z POLECENIEM Chrystusa usuną ancymona Y ze swej wspólnoty i co na to ksiądz , co na to biskup ? przyjmą bez szemrania wyrok Kościoła czy będą go sabotować ? tak szemranie dotyczy także biskupów , bo jeśli sabotuą prawo Boga ...to szemrają jak ten lud niewierny na pustyni .

=====================

Prawo ma jednoczyć chrześcijan wszystkich denominacji ,to skuteczniejsze od tych wszystkich debat teologów , w skład takiej gminy mogą wchodzić także np. prawosławni czy ci z kościołów reformowanych , dlaczego nie ?

Ekonomia i dobre prawo eliminuje demagogów skuteczniej niż jakikolwiek urząd a nabożenstwa ? co to komu przeszkadza ,że
w ramach JEDNEJ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNEJ będą różne swiątynie , różne obrządki , albo jedna świątynia i różne godziny nabożeństw , co to komu przeszkadza ?

Oczywiście ,że jest kilka nieprzekraczalnych granic ,w kategoriach k.k. z tymi którzy błogosławią sodomitom lub ...klinikom aborcyjnym [ jeśli niejest obrazą używanie słowa "klinika " ]zgody byc nie może ,tak to są zbyt drastyczne różnice , ale w Polsce aż tak źle to nie wygląda [jeszcze ], prawda ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 24 2018 16:00   
Forum

Nie , już nie mam siły się martwić , żaden ze mnie Jeremiasz , coraz bardziej skłonny jestem do uśmiechu , lubię słuchać młodych księży...inteligentni , ja tak bym nie potrafił ...tworzyć poezję ....

Kazanie , bite dwadzieścia parę minut a... o czym ?
O tym że my chrześcijanie mamy być znakiem niezgody , sprzeciwu wobec świata , nie iść za jego głosem , dawać świadectwo wiary itd. itp. . ależ ten młody człowiek "ma parę" !!!...a mówią ,że młodzi to gniewni ... ten bez cienia wątpliwości bez choćby cienia refleksji
"smaruje" aż miło , w latach komuny zrobiłby karierę jako spiker.

No dobrze ale jak ma wyglądać w praktyce ten znak niezgody , podaj przykłady , wylicz ups. podał jednak jeden przykład...jak to muzułmanin przeprosił wszystkich w pracy wyszedł i zaczął się modlić w ramach salatu , wychodzi na to ,że sprzeciw wobec świata to pójść i się pomodlić , więcej przykładów młody ksiądz podać nie potrafił ...albo i nie chciał .

Co to znaczy nie iść za głosem świata ? pytam bo...ja nie słyszałem głosu świata , zapewniam ,że nie jestem podopiecznym ...psychiatry , nie słyszę ani świata , ani aniołów , niczego poza tym co ludzkie ucho jest stworzone .

Owszem , istnieją ośrodki walki z chrześcijaństwem i to wcale liczne , to jest ten świat ? ok. to wylicz te najważniejsze ,wylicz ich publikatory , nie nauczyli ? ok. rozumiem , nie każdy ukończył dobrą szkołę , miałeś Drogi kapłanie pecha ukończyć "ucziliszcze " które zrobiło z Ciebie ...watę , watę który pierwszy lepszy ateusz ugniecie na własne potrzeby ,zobacz jak to robią mułłowie NAZWIJ !

A do jasnej ch...y nazwij , nazwij zło jak na chłopa przystało , znak oporu wobec świata ?właśnie tutaj , tu i teraz na kazalnicy w obecności Boga składasz mężczyzno [ ?] świadectwo jak wyglada kapitulacja wobec świata .... Laughing Out Loud Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 25 2018 09:11   
Forum

"Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego
ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła,
ani żadnej rzeczy która należy do bliźniego twego."

===================

Przecież cały ten świat ,świat poczatku XXI wieku jet zbudowany na fundamencie pożądania , starczy wziąć do ręki pilota TV i pobuszować po kanałach , kup to kup tamto , bez tego nie będziesz mógł żyć , bez tego nie bedziesz miał [ miała ] powodzenia , bez tego cudownego smarowidła nie bedziesz młoda, kup ,kup ,kup a czy to co masz kupić jest Tobie RZECZYWIŚCIE POTRZEBNE...?

Znak oporu kościoła wobec swiata ...to jak ma to "coś "wyglądać ? czy nie na wstrzemięźliwości ? na dystansie do tych chorych i nigdy nienasycownych potrzeb , choćby sztucznych , choćby nienaturalnych ...tylko kto ma tego uczyć ? kapłan defilujący przed wiernymi potężną terenówką [ ile toto może palić ?] w sytuacji kiedy ...ja to przeciez pamiętam , onego czasu śp. ks. proboszcz posługiwał się często rowerem i ...na zdrowie mu to wyszło, przeciez nasza parafia nie leży na bezdrożach Afryki , to nie Safari .

=======================

Nie masz pieniędzy ? ok. to się zadłuż ,pożyczka tu , pożyczka tam a...co potem , znowu kto ma tego uczyć ? kościół katolicki ? wolałbym jednak powagę , judaiści owszem tak , oni uczą my nie ..różnicę widać ,głos małego przecież kręgu judaistów jest mocniejszy niż głos k.k. nie , nie wprost ...ale z Żydami liczą się jednak bardziej , czy sądzisz ,że wybór chrześcijan jak ofiary Nerona był przypadkiem ? chyba nie... to nie dogmaty wiara to ekonomia .
Nie jest prawdą ,że chrześcijanie to tylko ofiary , że tylko ginęli i cierpieli , nie starczyło by ich , oni zdominowali ekonomię Rzymu.

==============================

Moje "credo" ekonomiczne :

nie ja to wymyśliłem to Hobson , etyka nigdy nie byla intruzem w ekonomii , to co jest ekonomiczne jest i zarazem etyczne , rzeczywiście jak się dobrze przyjrzeć to KAŻDĄ decyzję ekonomiczną można sklasyfikować moralnie .
kto to robi w ramach k.k. ? nikt ? no cóż erozja kosciola z teg punktu widzenia nie jest przypadkiem , nauczyciel życia ktory nie uczy swoich uczniów jak żyć i poslugiwać się ekonomią zgodnie z zasadami etyki ...nie jest w ogóle nuczycielem życia, bo unika tematu ZASADNICZEGO .

Praca jest podstawowym elementem ludzkiego bytownia na ziemi [ Jan Paweł II Lab. E.]
jeśli praca to i ekonomia , to już takie papużki nierozłączki , człowiek który nie potrafi
żyć zgodnie z zasadmi ekonomii wyląduje w przytułku bądź zasili szeregi nizin społecznych, on nie potrafi żyć...chyba że...przy milczącej aprobacie kościoła przyjmie zasady pogańskie czy ateistyczne ,wtedy stanie się ...bestią . Co że chodzi do kościoła ? z czasem już nie będzie chodził no...w każdym razie jego dzieci już nie , nie ten styl myślenia, nie ta obyczajowość , nie ten tezaurus co w Ewangelii , tam wszystko jest inne....ale co ja tutaj...służyć Bogu i mamonie nie sposób , to banał ...tylko kto ma odwagę to rozwinąć ?

Mamy świadczyć o Bogu czym ?.... nieudacznictwem , cierpiętnictwem ?byle kogo się nie słucha....

Pierwsi chrześcijanie nie mieli nic ...ale posiadali wszystko... chyba jednak w stopniu większym niż ci najbogatsi ludzie ze st. Rzymie bo...byli nasyceni a tamci nigdy...zawsze czegoś pożądali ...jak my dzisiaj . Pierwsi chrześcijanie byli bogatsi od nas , paradoks , prawda ?

Tak , oni dopiero mogli dawać świadectwo o Chrystusie ...nawet mimochodem , my nie możemy, nawet z wysiłkiem ,ot, nie mamy narzędzi społecznych ewangelizacji , ani prawa ani ekonomii ani obyczajowości .

Kościół ktory nie NARZUCI swym wiernym stylu życia opartego o harmonię pomiędzy etyką a ekonomią też nie potrafi żyć... ląduje jak to mówili marksiści na śmietniku historii , to się dzieje teraz powoli ale za to systematycznie.

W ilu kwestiach ekonomicznych ST i jego żydowskie rozwinięcie dotykają PODSTAW ŻYCIA ? zbyt wielu ...dla nas , zbyt wielu by mogło przy założeniu kompletnej inercji k.k. ujść bezkarnie , taki kościół ...nie podstaw . nie , sama tylko liturgia nie wystarczy.

Francję onegdaj ogłoszono krajem misyjnym , kiedy ogłoszą ...Polskę ? więc po cóż wysyłać misjonarzy "gdzieś tam" nie szkoda...pieniędzy ?

=======================

Co? że jak będziemy wstrzemięźlkiwi to wiele zakładów padnie ? to ...połowa prawdy.

Po pierwsze robotnicy maja bardzo niewielki udział w dochodach , te pieniądze idą kieszeni wybranych .

Po drugie i tak padną bo są NIENATURALNIE WIELKIE , nie zaspokajają już nawet podstawowych potrzeb , nie są w stanie przeżyć bez "dopalaczy " żyją bo...produkują byle co,artykuły żywnościowe są coraz mniej zdrowe , artykuły przemysłowe coraz bardziej nietrwałe , coraz większy udział kosztów utylizacji przy coraz to podlejszej jakości wyrobów,leki leczą...ale nie do końca , niech Cię nie zmylą elekktroniczne gażety [ nawet przy lodówkach ! ] są wykonane z coraz podlejszych materiałów , samochody nie wytrzymają nawet lekkiego "puknięcia " bez wzywania serwisu , to musi upaść bo jest nienaturalne , musi upaść bo naruszono fundamenty , naruszono Dekalog , tylko kto o tym pisze ? skierka i paru innych postrzeleńców

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 27 2018 09:43   
Forum

Cry Nie , teraz już nic nie można zrobić , można czekać na to co przyniesie historia , można ...bo ja wiem ... ZAREJESTROWAĆ tych wszystkich którzy podpisywali się w ramach "Polonia Semper Fidelis " tak aby mieć PODSTAWĘ KADROWĄ przyszłego odnowionego kościoła , bo są najwierniejsi Bogu . Kiedy to będzie , kiedy Najwyższy weźmie sprawy w swoje ręce nie wiem , ale tak być musi . Zbyt wielki jest grzech i jego skutki ...o których nikt w kościołach nie mówi a jeżeli mówi to półgębkiem strachliwie aby nie urazić "wielkich" tego świata , tak aby nie urazić Nabuchodonozorów tego świata i... "wielkich "instytucji kościoła , tak być musi .

MANE - TEKEL - FARES

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 02 2018 07:36   
Forum

Doprawdy ? a co będzie dalej ? mądre panny myślały o tym co BĘDZIE DALEJ !

No dobrze , ale co to będzie kiedy biskupi np. kościoła prawosławnego wystosują ....list gratulacyjny to syganatriuszy "Polonia Semper Fidelis "? zastanów się .

===========================

Pogratukują niezłomności , wierności w obronie nieretuszownych prawd wiary itd. to im zawsze wolno , chrześcijanin zawsze może pozdrowić , pochwalić drugiego chrześcijanina za wierność Ewangelii...to mu zawsze wolno i co dalej ? tereny wschodnie RP zawsze były konserwatywne [ czytaj wierne ] podstawowym kanonom wiary . Wierni k.k. nie posiadają własnych struktur , to tylko kwestia rejestracji , bywa ,że zamiennie chodzą do kościoła i cerkwi , co dalej ....? dalej to ..."rozwałka ".

Chwalebna rozwałka , tak chwalebna bo dotycząca nie jakiś wydumanych problemów teologicznych ale PODSTAW WIARY , których to dyskusji , dyskusji na TEAMATY ZASADNICZE KOŚCIOŁA EP unikał jak ....święconej wody.

Ot , teologiczne plewy zostaną oddzielone od Ziarna Prawdy , za bardzo uwierają kościół , tak , tak kościół , laikat to też kościół ....duży kościół , w kategoriach liczb to jest właśnie kościół , w decydujących momentach już i tak wyalienowany pasterz MUSI IŚĆ ZA OWIECZKAMI ...śmieszne , co ?

tak ale aby za nimi pójść musi zawrócić , a to nie jest takie proste ... bo rujnuje jego ego ...

Musi sie zaprzeć samego siebie , przeprosić ... odciąć się od dotychczasowych mocodawców a tego on po prostu nie potrafi , Saul czy Sadecjasz szli na pewną śmierć lub okrutną niewolę nie mając siły na wyznanie win ...

Pasterze tak bardzo zajmowali się sobą ,tak bardzo sobą ,że nie zauważyli iż owieczki są już w zupełnie innym miejscu , nie poddaly się "europeizacji " nie poddały się "unowocześnianiu "

Mogą się prawosławni "odgryźć " , oj mogą ....

Co ? że tych " nowoczenych" katolików jest dużo ? tak , zapewne ,to ci którzy z utęsknieniem wyczekuja kolejnych kroków Watykanu akceptujących ich zaprzaństwo , to też kościół ... ale ...co to za kościół ,to kościół od pastorałek i święcownych pokarmów , ja bym na niego nie liczył ...no...taki to kościół jacy i jego pasterze .... Laughing Out Loud Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 11 2018 10:37   
Forum

No cóż , a co jamogę napisać ? kościół w tej chwili zdaje "małą maturę " egzamin z własnego nauczania w ciągu blisko trzydziestu lat nowej rzeczywistości ....zdaje się ,że ją oblewa .....

To przecież gdyby trzydzieści lat temu prymas wypowiedział się w sprawie wolnych od handlu niedziel ...to nawet komuniści nie śmieli by oponować ,eh ! komuno wróć !

nawet nie wiesz komuno ile dobrego uczynilaś ...kościołowi , byłaś paskiem od spodni Dobrotliwego Ojca który smagnął swego chłopczyka po pośladkach i ...zmusił do pracy .

Co ? niehumanitarne ? przecież to Biblia i to w dodatku Nowy Testament !

========================

Pokój wyraźnie kościołowi szkodzi , a coż to jest ten pokój ? tyle się o nim mówi , Mesjasza tutułuje się określeniem Książę Pokoju .Najlepiej pokój zdefiniowali Rzymianie :

POKÓJ JEST SPOKOJNYM ŁADEM

Jak sie przygladam k.k. ... to tam nie ma ładu , tam [ raczej tutaj ] jest totalne bałaganiarstwo , a jak może by inaczej skoro gospodarz w ogóle nie interesuje się gospodarstwem , oto po opuszczeniu światyni postępuje członek k.k. wedle zupełnie obcych BIblii reguł życia co widać min . w NADRZĘDNYM TRAKTOWANIU EKONOMII W STOSUNKU DO ETYKI i to w ogóle nie robi na instytucj żadnego widocznego wrażenia ...bo Chrystus nas kocha , gdyby to nie był kościół to poślałbym że ...kabaret [ wiem ,mocne ale czy fałszywe ?]

Następuje starcie ekonomii i etyki ...kościół przegrywa , właściwie nie tylko dzisaj ...uginał się kark kościoła przed zwodniczym blaskiem pieniędzy .

========================================

Ale co ja tutaj ...

Zgoda ja mogę jedynie przypuszczać , nie mam dowodów , nie mogę mieć racji co do przyszłych spodziewanych wydarzeń , kataklizmow wojennych czy naturalnych , ok. nie mam dowodów to jedynie intuicja , ale gdyby nic nie wstrząsnęło śiatem .... to nie będzie ani kościoła katolickiego , prawosławnego czy anglikańskiego , centrum chrzescijaństwa zostaną ....huteryci .....

A dlaczego ? dlaczego właśnie oni [ ze wszystkim co mi się u nich nie podoba ] to jest test na rzetelność wykształcenia absolwentów uczelni katolickich ...też oblewają .Tak , oblewają , ich wiedza powinna dać JASNĄ ODPOWIEDŹ na ich , huterycką odporność na laicyzację ,odporność jakiej może k.k. im tylko pozazdrościć . No cóż może prośby o wstawiennictwo do Gwiazdy Nowej Ewangelizacji pomogą i w końcu ich oświeci .

Ja wiem.... Cry

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 17 2018 07:07   
Forum

Nie papież nie jest w stanie uzdrowić kościoła ..nawet gdyby chciał...

Czy współczesny papież ma zobowiążania w stosunku do instytucji ? te nieprzekraczalne , te po złamaniu których zostanie on odsunięty od władzy , MOŻNA WYPOWIEDZIEĆ MU POSŁUSZEŃSTWO , tak ale one nie są zapisane i nie dotyczą nas , laikatu , są takie niepisane prawa w k.k. :

Nie , to niemożliwe , , dlaczego nie trzymamy się Bilii ? bo jest niewygodna , nie wymagaj tego od księży .

istnieją "dwa przykazania instytucji " ważniejsze niż Dekalog , Biblia , racja stanu kościoła i cokolwiek innego , dwa przykazania dzisiaj , tak właśnie dzisiaj stoją w jaksrawej opozycji do Nauki Pana .

=====================

DWA PRZYKAZANIA ISTYTUCJI

A /papież nie narusza interesów materialnych duchowieństwa ,nigdy tego nie uczyni .

Zwróć uwagę na to ,ze Franciszek często , gęsto krytykuje postawy kleru w tym zakresie ...ale nie podejmuje ŻADNYCH POSUBIĘC NATURY LEGISLACYJNEJ , a od tego należało by zacząć ,prawda ?

krytykowac ..to i ja mogę , papież nie jest od tego , on jest od sprawowania WŁADZY namiestniczej , krytykowanie bez legislacji jest to działalnością raczej publicystyczną [propagandową ? ] tak nie zachowuje się organ władzy .

B/ papież nie może dopuścić aby władza dostała się w ręce inne niż wąski krąg osób WZAJEMNIE SIĘ POPIERAJACYCH I DYSCYPLINUJĄCYCH , ot, zamknięty układ który wiedzie kościół ku nihilzmowi , TYLKO DZIAŁANIE ZEWNĘTRZNE JEST TUTAJ SKUTECZNE , dlatego poprzedniej wypowiedzi uznałem ,że kościół z tą władzą ...już się nie poprawi .

Polskę z takim systemem władzy ...rozebrano na części .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale przecież historia kościła to jest...tak fragment historii Polski ...
Zamknięcie się władzy w wąskiej oligarchicznej kaście , spowodowało nie co innego jak osłabienie sily całego organizmu , doszło do tego ,że w okresie np. koliwszczyzny Rzeczpospolita zwrócila się o pomoc do państwa carów , tak jak dzisiaj ...kościół ustami papieża APELUJE do postronnych o uczynienie mu "w prezencie " jakiejś wąskiej półki ,niszy społecznej ...w której BYŁBY SPOŁECZNIE DO CZEGOKOLWIEK PRZYDATNY , nawet za cenę dyskretnego wycofywania się z reguł ktore przynajmniej oficjalnie były przestrzegane w k.k. przez dwa tysiące lat , a czym jet owo "otwórzcie drzwi Chrystusowi " ?

tutaj nie o Chrystusa chodzi , gdyby tak było to w pierwszej kolejności otworzono by drzwi Mesjaszowi i Jego Nauczaniu ...w kościele...

to ...już koniec . Nawet gdyby nie nastąpily jakieś gwałtowne wydarzenia to i tak "całe to konsorcjum sprzedaży dewocjonaliów " i tak by ...splajtowało .

Dlatego uważam ,że nowy odnowiony kościół powinien mieć w swoja konstytucję wpisany , NIEZBYWALNY WPŁYW LUDU BOŻEGO na bieg wydarzeń w kościele , przy każdej próbie zamachu na jego prawa miałby lud boży tak jak Archanioł Michał prawo do porzucenia wiarołomnych władz , pacta conventa...

&&&&&&&&&&&&&&&

A jak duchowieństwo przejęło całkowitą władzę w kościele ?

Zabrakło w penym oresie k.k. proroka Natana ...

"
Wtedy Adoniasz, syn Chaggity, zaczął się wynosić, mówiąc: «Ja będę królować». - Dlatego zaopatrzył się w rydwan, jezdnych i pięćdziesięciu gońców, którzy go poprzedzali. Ojciec zaś jego nigdy go nie karcił, mówiąc: «Czemużeś tak uczynił?», gdyż był on nadzwyczajnej urody, a matka urodziła go po Absalomie. Adoniasz namówił Joaba, syna Serui, i kapłana Abiatara, aby mu pomagali. Ale kapłan Sadok i Benajasz, syn Jojady, prorok Natan oraz Szimei i Rei, jak też bohaterowie Dawida, nie sprzyjali Adoniaszowi. Potem Adoniasz zabił na ofiarę owce, woły i tuczne cielce przy kamieniu Zochelet u źródła Rogel i zaprosił wszystkich swych braci, synów królewskich, oraz wszystkich ludzi z Judy, sługi króla. Lecz nie zaprosił proroka Natana i Benajasza oraz bohaterów i swego brata Salomona . "

Kto ma jeszcze siłę to niech poszuka w Tekście co było dalej , w każdym razie królem został Salomon ..ale po jakich "pierepałkach "....

=========================================

A jak to było w k.k. ? skomplikowana historia , moim zdaniem ostatnim tchnienem normalności , naturalności w ramach k.k zwrotnym było ...

"Regulamin wyboru papieża zreformował synod za Jana IX (898-900): biskup i duchowieństwo mieli wybierać papieża ZA ZGODĄ LUDU, a jego konsekracja mogła się odbyć tylko w obecności wysłanników cesarskich. W tym samym kierunku poszedł Przywilej Ottona (Privilegium Ottonianum), przedłożony przez Ottona I na synodzie 13 lutego 962: papież ma być wybierany zgodnie z prawem kanonicznym i przed konsekracją składać cesarzowi
przysięgę wierności. "

=======================

a co potem , rozne korowody , spory ,podzialy i... oskarżenia o których nie chcę wspominać w których lud po prostu przestał się orientować ... a kiedy zorientował się ,że go "wykolegowano " było już za późno " w k.k. mamy do czynienia z władzą uzurpatorów , skutki ...typowe dla tego typu władzy , nie , to nie Biblia to politologia . Watykan jest jak ...jak Kreml , stacza się państwo carów , już i tak jest ubogim krewnym np. Chin , centralne organy władzy co chwilą"robią jakiś propagandowy szum " ale do rzeczywistych reform nigdy nie dojdzie .

Ta obecna forma władzy jest UZURPACJĄ , w każdym razie jej kontynuacją , nie ma czego żałować , jak przeżyję nie będę po niej płakać .Nie wolno ...płakać po grzechu ,tak eliminację ludzi bierzmowanych z wyboru władz kościoła to grzech przeciw Duchowi św. lekceważenie Jego Darów ,nie wolno igrać z Ogniem ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 18 2018 14:13   
Forum

To nie tak .

"Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy,
Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, -
Warszawa jedna twojej mocy się urąga,
Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,
Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy,
Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! "

Nie to nie jest ST to oczywiście "Reduta Ordona " jak to musialo wyglądać w tamtej Europie ? detronizacja cara ....to tak jak by mu ktoś dał po pysku !

wielki naród z tych Polaków same "Kordiany " tylko że...postanie listopadowe upadło dlatego ,że zasadnicza część narodu w ogóle do niego nie przystąpila .... bo nie chciała popierać wyzysku....rodzimego wyzysku .
Powstanie kościuszkowskie ...to samo , powstanie styczniowe to już SPOŁECZNY BLAMAŻ .

Wszyscy jesteśmy jednym narodem , politycy , prawnicy ... księża ,upadły powstania upadł też program ewangelizacji Europy , niby piękny ..ale zapomniano o tym ,że podstawą wielkości tamtego kościoła była "Solidarność " ....tamta na której nie ciążyło jeszcze piętno zdrady , to był ...zorganizowany laikat . A tamta "Solidarność" to Sprawiedliwość , to Jan Paweł II któremu z jednej strony postawiowono wiele pomników a zakneblowano milczeniem wiele jakże aktualnych nauk.
Tak ,tamten kościół byl zdolny do ewangelizacji Europy ...ten już nie .

To jest jak z butami , jak się chce poznać kto kim jest to patrzy się przede wszystkim na np. czyste paznokcie i...obuwie . Jak się chce wejść na salony Europy to trzeba było uważąć na to czy do pięknego smokingu , muszki , kwiatka w butonierce dołożyć eleganckie buty , bo jak wejdziemy w gumiakach ...to będą się z nas skrycie lub jawnie smiać ...a czym są "buty władzy" jak nie SPRAWIEDLIWYMI STOSUNKAMI SPOŁECZNYMI ?

Choćby i tutaj do Polski przyjechał ...nie wiem jaki emir , szejk naftowy czy azjatycki multimiliarder zatrudniający miliony prawie - niewolników to owszem granicę przekroczy ale...poważania nijakiego mieć nie będzie , będzie tylko pozbawionym szacunku nuworyszem .Z kościołem który u siebie , na własnym podwórko kanonicznym nie czyni sprawiedliwości może być podobnie ...

Ja to wiem , pamiętam mojego "wówczas wikarego "[ lata osiemdziesiąte ] jak z dumą opowiadał jak to jego kolega z Niemiec przyjechał zobaczyl nasze msze, i był bliski płaczu ...tego u nich nie było...

bo Duch Kościoła dodaje sił ..tylko... tylko tym którzy są mu wierni...my wierni być przestaliśmy .

======================

Coraz bardziej dochodzi do wiadomości pazerność "dobrej zmiany " a czego się spodziewałaś ?

Eh ! samochwała w kącie stała ! ja przecież o tym pisałem jakieś pół roku temu , co jasnowidz ? nie , za bardzo znam siebie i moich rodaków ....my nie jesteśmy jak Żydzi [ ze wszystkimi ich paskudnymi wadami ] my nie mamy ...dystansu do pieniędzy ,bo nie mamy kościoła ktory by tego uczył....Żydzi mają , przynajmniej na użytek wewnętrzny .

Jak już my Polacy ujrzymy na horyzoncie pieniądze to na ich widok świecą nam się oczy , łamią się nasze poglądy , gotowiśmy zmieniać narodowość , rodzinę ,religię , ideały ,małżonka zachowujemy się ...sklepikarze , szlachta , predsiębiorcy , robotnicy ...księża , naukowcy.....wszyscy , brak nam Starego Testamentu lub nowotestamentowego zamiennika ,reguł życia , podstaw cywiizacyjnych chrześcijańskiej formacji społecznej , niby wielkie hasła są , brak obuwia po których wdzianiu można bez wstydu wyjść na ulicę i głosić Ewangelię , jesteśmy bosi ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 24 2018 12:16   
Forum

Nie, świętujemy Niedzielę Palmową , ale nie analizujemy Tekstu , nie rozumiemy go , to prosty lud oddał chwałę należną Mesjaszowi ,kapłani w tym samym czasie ...knuli .

No ...nie jest tak źle z tym naszym kościołem , nie chcę jedynie narzekać , bo jeśli oprócz np. ks. Natanka znalazł się Kapłan X który w imię zatroskania o Kościół modli się bądź o nawrócenie papieża bąź o naturalne odwołanie go z funkcji ...to jeszcze sa jeszcze w k.k. ludzie posiadający sumienie.

Eh ! ci proboszczowie ! wypowiada się taki ostrzegając przeciw nagonce na Watykan w Sieci jak ...jak komunista

"Jesteśmy przeciw imperialistycznej nagonce medialnej szkalujacej socjalistyczne państwo w w sprawie ...." nie wiadomo , nie wiadomo co zarzuca się PRL- owi ...

Nagonka na Watykan ..a w jakiej sprawie ? kto , gdzie ,kiedy ?
i KTO ja prowadzi ? neoliberalne media ? wątpliwe , Franciszek wydaje się być ich pupilkiem .
Źle jest gdy chwalą go wrogowie ...

======================

Dwie rzeczy które ostatecznie zasadniczo pogrążyły Bergolio w moich oczach [ jest ich znacznie więcej ] ale te są najbardziej czytelne ,bezsporne . Można oczywiście spekulować czy prawdziwy lub rzekomy hymn do Lucyfera odśpiewany w 2015 jest wyznaniem jego szatańskości ale grafiki już nie się da oszukać ....tym bardze ,że jest czytelna , masoni mają "chopla" na punkcie rozmieszczania swojej symboliki jeszcze większego niż książa [ o ile to możliwe ]
Więc Godło Światowych Dni Młodziezy jest pochwałą szatana , w szczegóły nie wnikam , odsyłam do Sieci .

Drugi , czym najbardziej mnie wkurzył to jego stosunek do swiętości życia , min. kogoś kto jest świętym do którego mam szzególną atencję , mianowicie św Ojca Pio , nie nie będę pisać bo się jeszcze bardziej "wkurzę " a wiesz ,że ja człowiek któremu słoma butami wychodzi użyłbym najchętniej innego bardzie często używanego zamiennika .

A oprócz tego ...wiele jest wątpliwości , dość , Franciszek dla mnie mnie to sługus masonów albo ...sam nim jest , jeśli tak to ..jest dla mnie jak poganin , gdyby tutaj stanął wyrzuciłbym go razem z jego szemranymi insygniami [ czy to co nosi to jest krzyż ?]

Co że jestem taki wstrętny ? a ...wiesz co zrobił Eliasz z kapłanami Baala nad potokiem Kiszon ? wiesz co zrobił Chrysus z tymi przekupniami którzy czynili ze świątyni świątynię diabła .

=======================

Czytamy Biblię ale jej nie rozumiemy , gdyby tak, dobrze pomyśleć to gdybym powiedział ...." dziwką jesteś a nie księdzem " to ...jeszcze nie jest tak źle ,to jeszcze nie jest szczyt obrazy Mesjasz powiedział że w tym dniu celnicy i jawnogrzesznice czyli mówiąc po dzisiejszemu złodzieje i prostytutki będą traktowani łagodniej niż ...ci kapłani .

Czy ja wzywam do rozruchów ? skąd ..byłbym pierwszym ktory by wzywał do spokoju ,po co rozruchy? to już się dokonuje . Oto na naszych oczach w Sieci zaczyna przemawiać Kościół , kościół wolny od wolnomularzy .

Jaką ostania poslugę może oddać taki kapłan ? pewnie niechcący ale może przyświadczyć własną śmiercią o tym ,że prawdą jest to ,że prorok ktory sprzeniewierzył się swej misji podlega śmierci [ Pwt. ] a ST nie został poprawiony przez Mesjasza ...ani o jotę , więc najlepiej czekać.... i cieszyć się z odradzania kościoła ...poza instytucją .Dziękuję Ci święty Izydorze .

A ci księża co to mają sumienie ? chwała im ! oni być może teraz , być może dla nas niedostrzegalnie , być może szykanowani zaświadczają co to znaczy "będą was wykluczać ze świątyni " Chwała im .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 24 2018 18:37   
Forum

No trochę jest w tym trochę prawdy , to tendencja ogólno-światowa , ale co z tego ? a czyż nie było powiedzano : Ufajcie Jam zwyciężył świat ?

Za dużo tego , za dużo ileś tam zachowań budzących wątpliwości " braciom oświeconycm " zabrakło... rozumu , rzeczywiście uważali ,że matactwa na tą skalę zostana niezauważone ? !!!

skłonny jesten posądzać ich o niepełnosprawność intelektualną .Moja stukanina jest niczym wobec ich ..szukam słowa ...irracjonalności , tak, tak ci ktorzy uważają się za racjonalistów popełniaja kardynalne błędy w sztuce prawidłowego rozumowania .

Tym większa litość należy się tym ktorzy widzą ...że lud zaczyna zauważać i grają dalej swą tragedię ...oddajmy im litość należną , nawet Hamlet nie jest tak tragiczna postacią ,on aż tak bardzo nie grał , cóż aktorstwo to bardzo ciężki kawałek chleba .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 28 2018 09:12   
Forum

Oczywiście ,że oglądałem ,program moim skromnym zdaniem nie pokazuje nawet dziesiątej części problemów ktore stwarza kościołowi Franciszek i ...jego świta ale...dobre i to, wnioski są dwa :

a /Podobnie jak za czasów komuny jak się chciał obywatel PRL-u dowiedzieć czegoś o państwie to nie sięgał po głowne papiery w rodzaju "Trybuny Ludu " tylko szukał w rzeczach ubocznych tak i dzisiaj , jak chcesz się dowiedzieć o tym co się dzieje w kościele to nie grzeb sie w sztandarowych publikatorach tylko trzeba zobaczyć to co się dzieje w Sieci albo oczekiwać tego co się nowego pojawiło w TV , no, są jeszcz plotki ale ...dajmy spokój, ergo dla wiernego instytucja to "wieża z kości słoniowej " tam prawdy nie szukaj . Mediów katolickich głównego nurtu ...nie ma , to jakieś dewocjonalia .

b/ Przed kosciołami lokalnymi stoi dylemat :
- albo zachować się jak św. Michal Archanioł i zawołać "kto jak Bóg " albo zachować się jak ...Adam w raju ...i usprawiedliwiać się przed Panem ...

«Instytucja ...którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem».

Adam nie znalazł usprawiedliwienia u Pana....podobnie jak duchy upadłe ....bo przecież Lucyfer to była instytucja , wielka instytucja , większa niż Watykan .

Co by niepowiedziec o Adamie to owoc ktory mu dała Ewa był kuszący , a to co produkuje teraz Watykan kuszącym nie jest...śmierdzi , śmierdzi herezją i zaprzaństwem .

Tak jestem pyszny , masz rację , jestem pyszny , jestem grzesznikiem , coś tam z diabła we mnie zostało ,jestem pyszny bo o tym co się dzieje teraz pisałem jakieś dwa lata temu a oficjalne publikatory k.k jeszcze "nie załapały" ...TVP owszem tak , fakt, pomyliłem się
przewidywałem ,że to stanie się to co się teraz dzieje + - za jeszcze ok. dwa , trzy lata ...czas przyspieszył...

Teraz przewiduję [ oho ! budzi sie we mnie "Wernychora "] za jakieś trzy , cztery lata ,jeśli nie nastąpią jakieś gwałtowne wyfarzenia to jak ktoś, jakiś dziennikarz zacytuje coś co powiedział jakiś biskup to będzie asekuracyjnie mówił 'biskup mówi " ale nie wiadomo co ...kościół mówi i jak się zachowa "

TO JEST CENA JAKĄ ZAPŁACI INSTYSTUCJA ZA ZNISZCZENIE WSPÓLNOTOWOŚCI KOŚCIOŁA .

==================

Instytucja zostanie ...sama , jak..jak zarząd upadającej masy upadłościowej , niech Cię nie mylą jakieś " masówki" wiece ,pod ukrytym hasłem "jeszcze żyjemy "tłumy się rozejdą decyduje szarość dnia powszedniego , tutaj kościół dostaje w tyłek , dzień w dzień , rok w rok od trzydziestu prawie lat .

Dlaczego tak jest : to nie czary to struktury ,społeczeństwo polskie to punktu widzenia wiary trzy grupy ludzkie .Instytucja jest jak handlarz medalikami , każdemu chce coś sprzedać , co on ten nabywca z tym zrobi nie wiadomo , może sobie uczynić z tej nauki , z tego medalika bo ja wiem ... kolczyki , byle by kupił ,instytucja to nie jest Mojżesz czy kard. Wyszyński który twardo nauczał , wymagał [ także od siebie ] i ...egzekwował ,to jest jak znany ongiś progarm TV "Dla każdego coś miłego "

a/ lewacy i walczący ateusze , Chrystus z nimi albo w ogóle nie rozmawiał albo dawał krótkie mocne odpowiedzi , takie przypadki jak Samarytanka przy studni to rzadkość . Bo nie rzuca się pereł między wieprze.

Kościól mówi do nich " Chystus was kocha , rozumie , wybaczy a...oni się pytają kto to jest ?

co nam ma wybaczyć ? i...po co on nam potrzebny ? ot upokorzenie i pogarda , tym razem działa stara zasada kto się sam nie szanuje ...ten nie zasługuje na szacunek obcych , i taki był Mojżesz w stosunku do obcych i nieprzejednanych , kościół, instytucja utraciła w ich oczach godność majestat , dla nich biskup to jakiś ciemny obłąkaniec ...który mówi ,że ofiaruje im łaskę a tak naprawdę ... sam jej potrzebuje , a popatrz na owe zelżywe demonstracje pod siedzibą EP , co w tym nielogicznego ?
Tak kończą "komiwojażerowie " słowa , ci którzy chca sprzedać Ewangelię " nieopakowaną" w moc , potęgę SPOŁECZNĄ ,

można inaczej ? można patrz Pwt. Dzieje Apostolskie ik.k, w Poslce do 1989 r.

b/ obojętni , letni kalolicy od święconki i chrzcin , tym jest absolutnie wszystko jedno , dla nich pokarmy może święcić ...Doda Elektroda . byle bylo smacznie i przyjemnie , oni nie atakują koscioła ...tylko go omijają , no w ostateczności są skłonni złożyć ofiarę ...bo ktoś umarł a trzeba aby był ksiądz , do tych ludzi kosciół może mówić i...nie mówić rezultat ten sam , oni de fackto ...nie są kościołem .

c/
Jądro kościoła , Ci którzy wierzą NAPRAWDĘ , no i co dalej ? mochery odejdą , naturalnie , a co co zostaną czytają Biblię i biada instytucji którą sprzedaje i "leguminę " wybiórczo złożoną z kilku cytatów Bilii i ogromnej masy komentarzy i interpretacji teologów , takiej wiary ludzie naprawdę wierzący nie będą wyznawać , za takimi pasterzami...nie da się iść .

Instytucja zostaje sama....

=======================

Efekt praktyczny : jak mam złożyć życzenie na Wielkanoc ,to ja katolik to zbywam go "wszystkiego najlepszego "smacznego jajka " co? że się zapieram wiary ? skąd ! ja bronię ..WŁASNEJ INTYMNOŚCI ,

jak kogoś kocham to ...nie pokazuję obcym zdjęć z mojej alkowy , jak Słowo Bóg jest moim intymnym miejscem to nie będę się obnażał ...przed byle kim , jeszcze nie zwariowałem ,wierni nie zwariowali to efekt totalnego wymieszania w kościele tych warstw ludzkch j/w przez instytucję , wymieszania w jeden nijaki , niestrawny konglomerat . Jak mówię " niech Ci Bóg Błogosławi " to tylko do kogoś kto wierzy naprawdę , ktoś kogo znam...

A dla świata i miasta ...smacznego jajka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 29 2018 09:04   
Forum

Jasne ,że można inaczej , załóżmy że publikatory k.k. zamiast tuszować kompromitujacego dla k.k. sprawę " serdecznego powitania " Benedykta XVI przez E. Niemiec "rozdmuchały by sprawę "na cztery świata strony "to na ile ich dzisiejsza pozycja była by mocniejsza ?

Biblia mówi prawdę ! prawda wyzwala ! nie miały by media katolickie zwiazanych rąk jak teraz, palnęły by "prosto z mostu " Franciszek " to człowiek "tych tam z Niemiec " i już teraz Polska ,to byłby to punkt centralny na mapie religijnej Europy , a tak musimy czekac na jakiegoś odważnego biskupa z ...bo ja wiem z Kazachstanu czy Konga czekać aż przejmie ster Nawy Piotrowej z rąk , kogoś kto wprost oswiadczy ,że ten pontyfikat jest niegodny...że to pontyfikat kogoś kto jest ...albo nie napiszę ...Wielkanoc .

Tak oglądałem ten program TVP , jestem bezwstydnie pyszny , to co jest teraz przewidziałem kiedyś, stawiam na ostrzu noża swój "autorytet proroka "[ na całe szczęście mam dystans do siebie ]:

Nigdy nie miałem szczęścia do obstawiania gonitw na hipodromie , ale zaryzykuję swój "autorytet jasnowidza " 2- 3 lata ? czy rok dłużej , a może Pan spełni prośby owego duchownego i sam odwoła go ze stanowiska ? PRZED TYM PROBLEMEM NIE DA SIĘ UCIEC , problem nadchodzi ....

Za jakiś czas stanie na pierwszym miejscu nie to , co było w programie ,to ,że papież jest pod wpływem takich a nie innych grup , lobby , tak a nie inaczej interpretuje Biblię , ale to jak najszybciej go z tego stanowiska usunąć !

Sytuacja trochę podobna jak przed przybiciem tez na drzwiach świątyni w Wirtemberdze , buzuje , ale hierarchia nie zdaje sobie z tego sprawy w każdym razie wygląda na niedoinformowaną , sparaliżowaną strachem, niezdolną nie tylko do czynu ale nawet do rozsądnej analizy sytuacji ...no przecież w pałacu biskupim jest spokój ,wierni poszli na święcenie pokarmów ,to znaczy ,że w kościele jest spokój ...komedia czy tragedia ? a zegar tyka ... biedni nie zdają sobie sprawy ,że teraz , właśnie teraz decydują sią losy nie tylko ich autorytetu ale autorytetu urzędu .Potem może być reanimacja [ zwykle nieskuteczna ] ot, panny z przypowieści ... on też bezczynnie czekały...tak , tak MĄDROŚĆ TO NIE TYLKO UMIEJĘTNOŚĆ OCENY FAKTÓW ALE I ODWAGA , trzeba było odwagi aby zaryzykować pieniądze za które zakupil panny mądre oliwę [ no ,w Biblii jest zaopatrzyły swe lampy } , te które "żyłowały " oszczędzały wyszły na tym skąpstwie jak ongiś szlachcic Zabłocki na handlu mydłem w królewskim mieście Gdańsk ....

Można być dobrym kolarzem , szybkim , wytrzymałym ale jeśli na czas nie upatrzy taki właściwej okazji aby przesunąć się do czolówki peletonu , nie zainicjuje ucieczki to zawsze będzie taki sześćdziesiąty piąty na mecie . Nie dlatego że jest słaby tylko dlatego ,że jest tchórzliwy , tak , mądrość to rónież smiałość .

Abraham był odważny ...mądry ? inteligentny ? różnie to bywało [ Hagar ] ale spakował manatki i wyruszył w podróż ...jak Kolumb , wielu było takich co przypuszczało ,że tam za wilka wodą coś jest ,ale w podróż wyruszył właśnie on...

Nie wiem jak wówczas w oczach wiernych k.k. będą wyglądać ci z infułatów którzy teraz "czapkują "obecnemu papieżowi? na rynku pracy jest takie pojęcie "wilczy bilet " no, to jest właśnie to ....

a Gedeonowi chyba jednak brakowało także odwagi ,te jego "próbowanie" Jahwe , Mojżeszowi chyba też , ale poszli ...poszli bo zaufali , no właśnie ale KOMU zaufali ? no właśnie komu .... instytucji ?

No tak ale ...u nas jest tak samo , kumpel kumpla osłania ,zasłania , tuszuje jego łotrowstwa BIORĄC NA SWE PLECY JEGO GRZECHY ,stając się jak kumpel mały ,malutki ,niezdolnym aby trzódka w przyszlóści ...w ogóle go zauważyła .

eh ! żeby oni , decydenci k.k. tak bardzo kochali Kosciół jak swoich kumpli ...

Dla wszystkich w stosunku do których nie wstydzę się powiedzeć Niech Ci Bóg Błogosławi ,

NIECH WAM BÓG BŁOGOSŁAWI

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 05 2018 16:01   
Forum

Jakie znowu "proroctwa ?" kilka prostych ,banalnych prawd ktore TRAKTOWANE SERIO dają zupełnie inny obraz świata ,a poza tym arytmetyka , ciągi zdarzeń i liczb .

A / prawda o tym ,ze raz uzyskanej władzy sie nie oddaje , Saul nie oddał do mometu kiedy nie zginął , choć wiedział ,że piastuje ją " na bakier " z wolą Pana .Franciszek i jego otoczenie władzy nie oddadzą , nawet gdyby spełniły się modlitwy jednego ks. profesora będzie jego następca ... z tego samego "rzutu" kto wybiera papieża ? kardynałowie , kto mianuje kardynalów ...papież , ot i wszytsko , nie ma co liczyć ,że "coś się wydarzy " chyba że Pan będzie odwoływał swe niegodne sługi BEZPOŚREDNIO.

B/ Nie ma co liczyć na pokój i porozumienie między Kościołem a papieżem

"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę». owe "zabiegi" z manipulowaniem podstawami wiary ze strony Watykanu spowodują jedynie rozłam w kościele [ już jest !]rozłam ,ale nie uległość Kościoła , tutaj władza papieska nie sięga ....

C . to cios w instytucję k.k. w Polsce duża ,wierna Panu część laikatu , niższe duchowieństwo [ nie całe ]kontra instytucja , rozłam gotowy i NIEUNIKNIONY .

są trzy wyjścia.

1 /Poważna częśc instytucji "pójdzie na pasku" Watykanu co de facto oznacza prawie całkowite podporządkowanie E.P .. .E.Niemiec .

2. Sytuację może wykorzystać Cerkiew Moskwy i zaproponować nową "unię brzeską " dla tych co nie akceptują obrazoburstwa Watykanu , unię ...w druga stronę , jest to o tyle prawdopodobne ,że ...oni mają refleks , mają refleks bo maja starotestamentową budowę , cerkiew jest ramieniem państwa , cara, prezydenta Rosji [ jeden czort ] a co za tym idzie jest w tej sytuacji jak Izraelici kiedy decyzje podejmował Dawid czy Salomon.Byliby durniami gdyby takiej sytuacji przyszłego rozbicia k.k. w Polsce nie wykorzystali .

3. E. P . może zdobyć się na ...wolność , ale wtedy musiałby poszukać atutów jakich nie mają obie w/w strony , jakie to atuty ? otóż ani k.k.w Niemczech ani Cerkiew nie ma ...prawa religijnego jakie mają np. muzułmanie kolonizujący Niemcy i ....południową Rosję...a to , to jest ważniejsze niż pobożne westchnienia , nabożeństwa , ceremoniały , tak ale to tylko hipoteza , nie widzę takich ludzi zdolnych to SAMODZIELNEGO MYŚLENIA , to jest tak ...jak z ludźmi po wymianie pieniędzy w latach dziewięćdziesiątych , były setki i tysiace zł., a oni liczyli ciągle w milionach , ot, siła przyzwyczajenia .... oto Watykan jest już religijnym trupem a oni [ duchowni] traktują go jakby ciągle żył ....polskiego Mojżesza nie widzę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 07 2018 18:46   
Forum

Nie o. Rydzyk nie był polskim Mojżeszem...i nie będzie , Mojżesz zarządzał BEZPOŚREDNIO kościołem , redemptorysta WSKAZUJE tych którzy wg. niego mogą ,są godni sprawować władzę , to jest kres jego możliwości , jest jak kolarz który wygrał kilka lotnych premii , ale nie on będzie zwycięzcą wyscigu .

================

1 .Co zrobił dobrego ? skutecznie wyplenił z naszych pojęć herezję o tym ,że pasterstwo to nie polityka , tymczasem pasterstwo to jest właśnie polityka .Jak ktoś nie jest politykiem to i pasterzem nie jest .

2.Zrobił to co robii przodkowie , powiązał polski katolicyzm ze sprawami narodu , jego nauka nie pochodzi z obłoków ale jest stąd , z terenów między Bugiem a Odrą .Nie ma polskiego katolicyzmu bez patriotyzmu .ok. ?

3.Dał tym samym po nosie utytułowanym uczonym w piśmie, ich papierzyska w konfrontacji z rzeczywistością społeczną okazały się być bezużyteczne.

w jakims sensie zachował tożsamość k.k w Polsce .

=======================

A jaką ma Rydzyk i jego formacja wadę zasadniczą ? ma , to "konfederacja barska kościoła " zdecydowany odpór dawany obcym ingerencjom nie szedł a parze z choćby częściowo wprowadzonymi reformami . Konfederaci barscy ,nienawidzili Rosji a kochali ojczyznę do tego stopnia ...że nie zauważali jej wad . ich tropem poszli np. powstańcy listopadowi ,chcieli wygonić obcych i ....przywrócić to wszystko co przyczyniło się do tego ,że ingerencja obcych w nasze polskie sprawy była bardzo łatwa .

To można porównać , z postawą człowieka który panicznie boi się pożarów ..a jednocześnie magazynuje w piwnicy ileś tam hoboków z benzyną , nonsens ...

Na pytanie ZASADNICZE : jakie są właściwie skutki postępów laicyzacji w Polsce , jest zwykle "dyżurna odpowiedź "... to grzech , ok. grzech ale jaki ? jak wygląda tzw. grzech cudzy , grzech powodujący ,że masoni mają badzo ułatwione zadanie infiltracji koscioła , KTO ZAWINIŁ PRZY BUDOWIE TAKICH A NIE INNYCH STRUKTUR , KTO ZAWINIŁ ODSUNIĘCIU LUDU OD NP. WYBORU PAPIEŻA ? kto zawinił temu ,że funkcjonowanie k.k. nijak ma się do opisu życia gmin chrześcijańskich ? kto zawinił ,że duchowni to ...oderwana od ludu bożego "kasta nadzwyczajnych ludzi , Rydzyk zdezerteruje , ucieknie ...słyszałem .Ucieknie , da wymijającą odpwedź , ucieknie w inny temat uboczny .

Kapłani k.k. w tym względzie przypominają naszych rodzimych sędziów...mogą spierać się o to czy o tamto , ale w kwestii OBRONY PRZYWILEJÓW STANOWYCH będą stanowić jedną, zwartą całość , i ci z "tygodnika Powszechnego " i ci z RM

Wybacz mi moja lepsza połowo która jak wytrwale wspierasz RM , jadłem śniadanie , radioodbiornik był ustawiony na ...usłyszałem nerwową , chyba trochę nieelegancką wypowiedź radiosluchacza o tym ,że wg. niego to to co nazywamy Dekalogiem ma dziewięć przykazań , sprawdzić zawsze można ...jak ktoś ma dziesięć palców to chyba potrafi policzyć...chyba że Izraelici dostali ...jedenaście przykazań , tak ,wtedy to jest Dekalog.

Nastawiłem ucha , redemptorysta zaapelował o to ...żeby trochę poczytać ...żeby zaufać pasterzom czyli co ? zachował się jak dziennikarz TVN-u ...nie odpowiedział na pytanie...

1.Nie , nie ufam Rydzykowi do końca , mataczy .
Po pierwsze jak ktoś ma bodaj podstawy metodologii i umiejętność zdrowego myślenia łatwo dostrzeże ,że uzasadnienia teologów k.k. w tej materii są mętne , niespójne logicznie .

2.Po drugie ,przy samym juz założeniu ,że Jego Rozum góruje nad ludzkim , że rozum ludzki jest głupstwem u Pana ,że ST nie zostanie zmieniony ANI O JOTĘ już samo zabieranie się za poprawianie Dekalogu jest samobójstwem .

3 .Po trzecie , jak się komuś nie chce czytać , rozmyślać i dykutować , to niech poslucha Chrystusa i weźmie pod uwagę OWOCE pracy teloogów ...aby ich poznać po ich dziełach , to ...OBOWIĄZEK wynikający z Ewangelii .

Tam, w tych krajach gdzei było najwięcej teologów tam kwitnie ...laicyzacja , ja na miejscu RM do tych owoców bym się nie przyznawał ....ale to ich problem .

===============

Dlaczego tak jest ? skąd te postępy laicyzacji ? kościół należy budować na skale , na Słowie Bożym , niebo i gwazdy przeminą , Jego Slowa nie , nie można ruszyć tej Skały , teraźniejszy k.k. jest zbudowany na miałkich piaskach teologii , na interpretacjach , na teologii która chyba jednak z Biblią ma coraz mniej wspólnego, kruszy się k.k .na naszych oczach ....to właśnie skutki nieprzestrzegania drugiego przykazania , czynimy sobie obraz Pana , nie dłutem , nie pędzlem te są najmniej szkodliwe ale piórem teologa.Tak , pióro teologa może po stokroć bardziej zaszkodzić niż dzieło rzeźbiarza .

A Rydzyk ? dajmy czlowiekowi spokój , jest ofiarą własnego sukcesu , mała stabiblizacja go wykończy , ma pewne miejsce w k.k. nikt go nie usunie , ma także wsparcie rządu [ tego rządu...] a oprócz tego coś jednak dobrego dla Polski zrobił , niech spożywa zasłużone owoce swej pracy a przywrócenie Kościoła zasadom życia zawartym w Biblii ?[ trochę tego jest ] no ...dajmy mu spokó j, niech zacznie od tego ,że sądy biskupie NIE SA JAKIMKOWIEK ZAMIENNIKIEM NAPOMNIENIA BRATERSKIEGO tak jak teologia nie może być zamiennikiem Ewangelii , są sądy biskuie ...zaprzeczeniem Ewangelii ...de facto zgorszeniem [ Rz. ] ale redemptorysta tego nie powie , gdzież uleciał , gdzież jest ten jego dawny "rewolucyjny entuzjazm " ?

Tyle że na samym wdowim groszu daleko nie zajedzie ...on się kiedyś skończy...bo kościół się kurczy , nie ma rzeczy wiecznych na tym łez padole , ten rząd może też upaść co wtedy ?ale on.... tego tematu nie podejmuje , nie analizuje , wskazuje oczywiście na fakt odchodzenia ludzi ze wspolnoty [ jeśli taka jest ] ale to jest jedynie skutek , nie przyczyna ...

Redemptorysta NIE PODAJE PRZYCZYN ,tak jak konfederaci barscy za przyczynę klęsk Rzplitej podawali wrogą postawę Rosji ale pomijali fakt ,że miała Rosja przed sobą bardzo , bardzo osłabione panstwo , tego znać nie chcieli , o tym nie chcieli rozmawiać ich horyzont myślowy kończył się na winach obcych , dla "mocherów "dla o. Rydzyja laicyzacja to dopust boży dla mnie naturalna kolej rzeczy będąca skutkiem braku nauczania a tym samym zapominania biblijnych zasad życia i zastępowaniem ich prawem państwowym , nie ....Mojżesz tak by nie pomyślał .... tak by się nie zachowywał...Mojżesz miał "gdzieś " prawo faraona , tworzył własne , niedoskonałe ale własne...dla własnych potrzeb .

Prawo państwowe , choćby najbardziej doskonałe jest bowiem KOMPROMISEM pomiędzy grupami ludzkimi w ramach państwa , a kompromis religijny to dryf , schodzenie z kursu Nawy Piotrowej , szybsze lub wolniejsze ale systematyczne , i tak w krajach ongiś chrześcijańkich żyjemy "jakby Bóg nie istniał "to nie stało się nagle , to długoletni proces....to ten stały dryf będący rezutatem kompromisu społecznego z ateistami , o. Rydzyk tego nie powie...

A gdzież są pasterze ? jak oni mogli do tego dopuścić ? kościół przegrywa już w samej metodzie myślenia, myśleniu opierającym się na absurdzie ,że oto ateiści , innowiercy w organach państwa będą zainteresowni w szerzeniu ewangelizacji , o. Rydzyk tego nie powie ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 10 2018 21:27   
Forum

Co tam ja ...ileż to trudu zadali sobie młodzi ludzie aby rozebrać na części pierwsze herb Światowych Dni Młodzieży i udowodnić graficznie ,że to efekt pracy masonów , ileż to pracy potrzeba było aby wrzucić filmiki na YT prosto i przejrzyśce pokazujące matactwa Franciszka ? ja...ja tu tylko sprzatam i stukam .

===================

a pod instytucją k.k. też stuka.... bomba,zegarowa , kiedyś k.k. zarobił cios sierpowy na szczękę jednym papierem [ tezy Lutra ] dzisiaj może być podobnie" może być posłany na deski " filmem nad którym pracuje p. W. Smarzowski , nie znam treści , to tajemnica ,ale przecieki zdają się mówić o mrocznych stronach kościola ...co by było jeszcze normalne , ale wczoraj jeden za znanych , bardzo znanych aktorów ujawnił ,że może ów film atakować polski k.k. za opory wobec "reform Francszka " o... i tutaj jak to się mówi "jesteśmy w domu "

Kto finasuje to przedsięwzięcie ?wrogowie czy przyjaciele kościoła ? [ nie mylić z instytucją ] uważam ,że [ jeśli to prawda co wiem o filmie ]wrogowie którzy ...z własnej przyrodzonej glupoty wyrządzą k.k.... potężną przyslugę , po prostu go uaktywnią ...

Wytrąca instytucji jej media z rąk CAŁOŚĆ wpływ na dyskusję , dyskusję przed którą nie da się uciec ,będzie się toczyła POZA INSTYTUCJĄ , a nie będzie dotyczyła życia papieża Jana Pawła II , męczenników ,świętych ale spraw wenętrznyh ...które w mediach katolickich stanowią tabu... nie będzie miała instytucja na to jakiegokolwiek wpywu , wykończy ja jedno zasadnicze pytanie : "gdzieście byli , dlaczego milczeliście i co robiliście "...nieobecni nie maja racji ....to może być coś bardziej mocnego niż jakieś tam "Ptaki ciernistych krzewów "i podobne paszkwile , to zupelnie inny ciężar gatunkowy .

Ot skutki traktowania laikatu ...jak gromady głupków.

======================

Tutaj na pewno [ tak to zwykle bywa ] padnie , może paść szatańska argumentacja " bo chcieliśmy zachować spokój w kościele , nie chcemy tumultów " tak szatańska bo anty- Chrystusowa , znasz to : powstanie syn przeciw ojcu a matka przeciw córce itd. "świętego spokoju "pragnie szatan nie Mesjasz .

Jeden z uczniów Chrystusa przy Jego aresztowaniu sięgnął po miecz ..rozumiem , bo jak ktoś jest Twoim przyjacielem to Cię broni , bo... jak sąsiedzi widzą kiedy wokół Twojego samochodu krążą podejrzani osobnicy to ostrzega Cię , jak są wrogami będą milczeć .

Jak ktoś jest przyjacielem Chrystusa to kiedy Go znieważają [ choćby w Watykanie ] kiedy przekręcaja Jego naukę to Twoim obowiązkiem jest , krzyczeć , tupać , walczyć jeśli będziesz milczał ...jesteś Jego wrogiem ....instytucja milczy.

Kim był Chrystus ...jeśli nie religijnym warchołem "rozkrochmalającym "owe groby pobielane , kim był Eliasz , Jeremiasz i inni jak nie osobami tumult czyniącymi , przyjrzyj się ich twarzom ...nie wygladają na sługi szatana ...tacy porządni ludzie , wychodzą na kazalnicę a wierni jak nic nie wiedzieli przed kazaniem tak i po są ..jałowi .Bo jak się mówi kaanie o niczym to jakie mogą być skutki ? Nawet jeśli w nerwach przekroczysz granice dobrego wychowania to i tak łatwiej Ci będzie to wybaczone niż milczenie .

Oni , milczeli i milczą kiedy w samym centrum k.k. , w Watykanie podnosi się rękę na Mesjasza...co będzie kiedy lud Boży zacznie dyskutować o tym ...poza instytucją ....

Bedzie się działo , bo instytucja daje znakomity pretekst aby jechac na niej jak na " dzikiej świni "dlaczego ? bo instytucja jest ... niezbyt roztropna ...nie jest jak owe panny które WYPRZEDZIŁY BIEG WYPADKÓW , ona BIERNIE CZEKA , kuli się bojaźliwie , nie porusza w ogóle tematu w nadziei ,że "przejdzie bokiem" nie nie przejdzie ...

Jeśli kościół można porównać z ciałem ludzkim , to zdaje się ,że zadziała układ wydalniczy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 13 2018 16:54   
Forum

Eh ! po co tutaj klawiaturę strzępić , to NT , Szatan "jako lew ryczący " krąży wokół kościola , czeka na odłączonych aby ich pożreć , instytucja się odłączyła od kościoła to i jest pożerana ,czego tutaj można nie rozumieć , to widać , dzisiaj , zwłaszcza dzisiaj ,jest bezradna i powoli trawiona przez bestię ,nie potrafi się bronić ! punkt po puncie , tkanka po tkance , taka jest cena opuszczenie wspólnoty i tyle , robili wszystko aby się odłączyć od pospólstwa ...i to im się udało , instytucja żyje własnym życiem ...poza kościołem , to nieledwie punkt usług liturgicznych ,bo już nie pasterstwo .

Wszelkie próby choćby mówienia o odnowie koscioła nie mają sensu bez wskazania przyczyn i ich eliminacji , na moje rozeznanie " na czuja " jakieś 2/3 literatury zasługuje na przykładne spalenie , bo jest wynikiem grzechu przeciw II przykazaniu Dekalogu , jakieś fantasmagorie bez jakiegokolwiek zastosowania ani wkategoriach kaznodziejskich , ani praktycznych działań społecznych ...to nic . Jeśli instytucja zamierza trzymać się tego nic , tego zero absolutnego , to zamiast słuchania mów o odnowie kościoła radzę iść na ryby , na działkę itd. większy pożytek a i milej spędzony czas. BEZ RADYKALNYCH KROKÓW nie ma nawrócenia , ot i wszystko .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,84 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości