Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 kwiecień 13 2018 18:46   
Forum

Status: offline

A jakiż to problem ? coraz więcej jest filmików na YT pokazujących niegodne zachowania kapłanów , obrażających i Kościół i wiernych , siejących zgorszenie ? i co bezradni ? bzdura , laikat może wiecej niż mu się zdaje , aże zdawać sobie będzie coraz bardziej to jedynie kwestia czasu , nie wiem kiedy ale ...chyba za niedługo.

taaam ? Taki filmik to ....w sensie prawa DOWÓD MATERIALNY na zachowania samego kapłana jak i ....na brak ZDECYDOWANEJ REAKCJI KURII . i co dalej ?

Leninowski dylemat "czto diełat" ano przed wszytskim "zebrać do kupy" założyć STRONĘ INTERNETOWĄ i... publikować z podaniem imienia ,można to przecież działalność publiczna , a w przypadku braku reakcji nazwiska i danych przełożonego , to musi być wiadomość pewna , wiarygodna na wypadek procesu sądowego .TAK DZIAŁA SYSTEM.

Św.Michale Archaniele ,św Izydorze pomóżcie oczyścić kościół ze zgorszenia .

Co ? że Chrystus inaczej nauczał ? że to należy "prać brudy " we własnym domu ...a kto tego nauczył ? kapłani ? nie, tego nie uczą ...trzasku rozrywanych szat nie słyszałem , wierni sprawiedliwości wobec siebie , we własnym kościele dochodzą w sądach państwowych , jak nauczyli ...tak i mają .

Ot , zbiorą owoce własnej pracy ...i to wszystko , piszę to wszystko z dziką , grzeszną , rozkoszą . Jak mam wyczucie rynku taka strona ...to może być hit rynkowy.A taka lista to moze być "wilczy bilet " biskup tutaj nie pomoże...

a co to ma do ST ? a dlaczego zginął ARYCKAPŁAN HELI ? przecież nikogo nie zabił

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 14 2018 15:49   
Forum

Nie , ja już jestem za stary , to robota młodych ,zespoleni mogą tworzyć głos kościoła no...głos wiernego kościoła .

To co widziałem na jednym z filmików to nie jest już li tylko ludzka słabość [w ST a mniejsze przewiny ludzie tracili zycie ] to już jest pogarda ....jak czytałem Biblię ...to nawet szatan się tak nie zachowywał ....w kościele , przy ołtarzu...jeśli nie ma reakcji to być może owe infuły będą palić jak ogień , ale to już ich problem .

Chrystus sporządził sobie bicz i wypędził sługusów złego ze świątyni ...a jaby słaby, porywczy, grzeszny z żołdackimi manierami człowiek zasadziłbym temu drugiemu spod ołtarza siarczystego kopa i ...niech sobie zamiata ulice , a za ofiarę rzuciłbym 1-2 gr. PLN, takie są moje uczucia , można ich nie podzielać .

Czasy nowego rozrachunku nadchodzą , nowy potop ?

=====================

Nie, Urban i pokrewni tego nie zrobi , jak ktoś mówi o tym samym , to niekoniecznie mówi to samo , jak ktoś wytyka słabości kościoła aby go zniszczyć , zelżyć to nie jest to samo kiedy ktoś nie milczy [ jak niektórzy kapłani ]o źle czynionym w kościele , o obelgach czynionych Jezusowi w Jego własnym domu ,to jeśli ma na względzie dobro wspólnoty , to nie samo , prędzej czy później różnica sama wyjdzie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 14 2018 19:41   
Forum

Nic nie zrobisz , za wielka jest inercja układu ,możesz tylko dokumentować .

Wiesz czego mi brak w Ks . Rodzaju ? zapisu filmowego , widzisz gdyby taki był to chciałbym "puścić " przed oczy instytuji filmiki z zapisami postaw ludzi PRZED potopem z zapisami ich trwogi podczas nawałnicy kiedy juz nie mozna byló otowrzyć wrót arki Noego , taka musiało być ...taka jest natura ludzka .

Czego nie mogli ludzie kiedyś , to mogą dzissiaj , pragnąłbym zarejestrować reakcje biskupów , niesfornych kapłanów teraz , jeszcze teraz i rejestrować ich postawy wtedy , kiedy już okaże się iż ziemia pod nogami zaczyna drżeć .

TO MOŻEMY ZROBIĆ ,tylko tyle i aż tyle , nie , nie po to aby sie napawać jakąś tam satysfakcją z tego ,że jednak pomimo wszystkiech naszych ułomności udało nam się wytrwać przy Jahwe , oczywiśćie nie po to aby z rozkoszą patrzeć na upadek niewiernych [ to byłby grzech, wiem , wiem jest taka pokusa ] ale po to aby była to nauka , dla świata , więc rejestrujmy , filmujmy , wyjdzie z tego , może wyjść dokument o wymowie silniejszej niż rzeczona Księga , to nie herezja, same zjawisko jest w zasadzie to samo , ta sama zasada wina - kara , ale ZAPIS zdecydowanie mocniejszy , przemawiajacy do wyobaźni ? nie , nie potrzeba sobie wyobrażać tego co można zobaczyć , więc rejestrujmy .

"Spisane będą czyny i rozmowy ..."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 17 2018 21:21   
Forum

Niedawno , w tą niedzielę , na kazalnicy stał alumn jdenego z ostatnich lat , mówil o powołaniu do życia w stanie kapłańskim , przy okazji powiedzał ,że seminarium to nie jest wcale takie sobie zwykłe miejsce, że raz dziennie ma 1,5 godz. dla siebie i może wyjść ... ale tylko w towarzystwie innej osoby , w ściśle określonym celu ...a co to jest ? jakich słów należy użyć na kreslenie takiego stanu rzeczy " kołchoz" getto "pas cnoty " czy wyobrażasz sobie apostoła Mateusza ktorego pilnuje apostoł Jakub ? ...ja nie .

=======================

Pedofile i erotomani , bywa ... nie jestem z tych którzy by stanowi kapłańskiemu przypisywali jakąś szczególną grzeszność ale ten styl ...
Na filmiku z YT ksiądz koło czterdziestki { ! } popisuje się przy ołtarzu seksualnymi aluzjami z taką swadą i satysfakcją jak ...czternastolatek który odkrył prawa biologii i teraz całemu światu chce oznamić ...że wie ,ze to nie bocian przynosi dzieci i o przynosi mu ...satysfakcję ...ale on ma ok. czerdziestu lat... gdzie taki sie uchował i wychował ... w klatce .

Środa popielcowa , ksiądz niby przypadkiem na czołach wiernych kreśli popiołem coś w rodzaju penisa , bywają i tacy.... ale w jakim wieku ? ten dorosly człowiek zachowuję się jak ...gówniarz [ pardon ] gdzie się taki uchował ? w klatce ? ...a może to jest klatka ? klatka ktora wychowuje ...społecznych dzikusów .

============================

Coś mi sie wydaje ,że odnowiony k.k. musi się przeprosić ze ST i powrócić do koncepcji lewitów , tutaj nie chodzi o ród ale o warstwę pośrednią pomiędzy kapłanami a laikatem , aktywu społecznego kościoła , mialby taki czas powiedzmy do 35 - 36 lat zastanowić sie nad dalszym swym zyciem , może w międzyczasie założy rodzinę ...a dlaczego nie ? cóż to za biblijną zasadę złamało prawo celibatu ?ano zasadę NIENAKŁADANIA OBCIĄŻEŃ WIĘKSZYCH NIŻ TO KONIECZNE ,

Chrystussowi to nie przezkadzało czemu przeszkadza papieżom ? a celibat jest ...zbędny , on nie prowadzi do świetości chyba że kapłan DOBROWOLNIE czyni ze swego życia dar ale gdziez mowa o prawie które NAKŁADA OBOWIĄZEK TO PRZECIEŻ...HEREZJA , apostołowie w większości prawdopodobnie byli żonaci ...i doświadczeni życiowo czego o absolwentach seminariów chyba nie da się pwoiedzieć , no , nie zawsze . Tacy nie beda ucieać w ogólniki...bo jak wróci do rodziny , to istnieje niebezpieczeństwo że sam może się smiać z tego co mówi .

No dobrze ale jest "dyżurna" odpowiedź ,że jak ktos decyduje się na kapłaństwo to...

a coż to za bzdura ? coż to za robienie idiotów z wiernych i ...z siebe , a kto powiedzial ,że Pan, Bóg wszechmogący NIE MOŻE obdarzyć powołaniem do życia w kapłaństwie i malżeństwie JEDNOCZEŚNIE , chyba tylko ten człowiek który nie zna drugiego przykazania Dekalogu .

====================

A co robi w k.k. kapłan który pomimo powołania do życia w małżeństwie zachowuje celibat ? grzeszy , grzeszy nieposluszeństwem , bo czym jest odrzucenie powołania jeśli nie nieposłuszeństwem ? a potem , potem to już mamy " kosmitów" dzikusów społecznych ktorych zachowanie nijak ma się do ...pojęcia człowieka cywilizowanego ...jak w/w wypadkach .

Człowiek wypuszczony z klatki... pas cnoty nie zdawał egzaminu , dawało sie go otworzyć , a co będzie jeśli osoba towarzysząca alumnowi wejdzie z nim w porozumienie i sobie pójdą ...gdzie chcą ...choćby na piwo , co dalej ?

Nie ma leszego życia , lepszego strażnika ,niż życie we wspólnoce ale ...co to jest ta wspólnota społeczna w odniesieniu do k.k. ? co to jest wpołnota w k.k. ? ,że..."chodzą" na mszę ? to jest wspólnota " duchowa " aaaa ....duchowa ...same duchy , nie ludzie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 21 2018 09:21   
Forum

Nie Moja Droga , nie , po stokroć nie , posluchaj starego chłopa , ktory już niejedno widział i...niejedno przeżył , ja ..jestem człowiekiem , zapewniam , jeśli dojrzaly człowiek w pewnym czasie w pewnym momencie zachowuje się jak...szczeniak to jest to człowiek do głębi trawiony smutkiem , to jest jak eksplozja wulkanu , dusza jego prawgnie choćby cienia pocieszenia choćby ...w idiotycznym rysowaniu czegoś na kształkt penisów na czołach wiernych podczas Popielca ,ten człowiek niesie na swych barkach bolesny krzyż niespełnienia ,

to co poniżej nie jest ze ST, to Ewagriusz :

"Nie zna duchowej rozkoszy smutny mnich,
podobnie jak smaku miodu ten, kto silnie gorączkuje.
Smutny mnich nie pobudzi swego umysłu do kontemplacji
ani nie wzniesie czystej modlitwy,
bowiem smutek jest przeszkodą wszelkiego dobra.
Więzy u stóp przeszkadzają w biegu,
a smutek w kontemplacji.
U barbarzyńców więzień jest skuwany żelazem,
a więzień namiętności — smutkiem. "

I dalej ....

"Smutek bowiem powstaje przez niezaspokojenie
cielesnego pożądania,
pożądanie zaś jest połączone z każdą namiętnością.
Kto pokonał pożądanie, pokonał namiętności;
nie będzie opanowany przez smutek."

No dobrze ale skąd to pożądanie , u człowieka który [ chcę w to wierzyć ] bylby skłonny odłożyć swą cielesność na bok ?

=======================

Oddał sie pasterstwu ? nonsens to tylko duszpasterz , nie to samo , to "odprawiacz mszy" nie ktoś za kim idą baranki ....on nie ma to wpływu, on jest rzemieślnikiem , prowadzi swój "punkt usług liturgicznych " bez choćby cienia zainteresowania własnym stadkiem jak ktoś kompletnie obcy , jak...najemnik , zostają mu więc ....powtarzające sie rytuały , wyobcowanie społeczne bo " nie będzie się zajmował polityką " [ fajna wymówka ]

Ja...widzialem szczęśliwych księży , ja to wiem , widziałem , ksiądz czujący na ramionach wsparcie swego ludu działa jak " po amfie " , tak widziałem , ale to było dawno eh ! komuno wróć ? wróć aby uzdrowić instytucję kościoła i sam kościół . To widać po jego zachowaniu bardziej niż po słowach , inne reakcje żywe , bezpośrednie ... nieobojętne .

Zostaje więc sam ,ze swymi naturalnymi acz niespełnonymi żądzami ,poza ludźmi , poza wspólnotą ...sam , z innego świata ,poruszający się jedynie w wewnętrznym kręgu społecznym ....kosmita , tak jak czytam listy św. Pawła ...to starałem się wyobrazić sobie rzeczywistość tamtego kościoła , a więc jednak można ...jak się chce .Właśnie...on pisał o ogniu trawiącym człowieka i ...nie zabraniał ożenku , zalecać czystość to nie to samo co zabraniać ....to nie to samo .

NIe gorsz sie ich księżowskimi ,szałowymi samochodami , człowiek musi mieć coś ,coś może dać mu choćby namiastkę szczęścia , tak jak chłopczyk zabawkę , zwróć uwagę że te sumie bezsensownie wydawane pieniądze nie służą budowaniu więzów z ludem , wręcz przeciwnie...to nieistotne , to swoistego rodzaju , gra , licytacja na użytek wewnętrzny środowiska .

Pasterzem nie jest , żonatym nie jest więc kim jest ? człowiekiem który robi co co innego niż mówi , twierdzi ,że głosi Ewangelię a tak naprawdę jedynie Jej wybiórczo złożone fragenty , głosi miłość ale odsuwając się od życia bieżącego wiernych, ciałem głosi obojętność ,ot kuglarz ....

czy może być coś smutniejszego niż ktoś kto gra na gitarze stojąc na rogu ulicy w sytuacji kiedy nie jest w ogóle zauważany ...? to rozpacz ... daj więc spokój , w dużej części wypadków to nie jest jego wina , to WINA TAKIEJ A NIE INNEJ BUDOWY INSTYTYCJI , grzesznej budowy , grzesznej bo prowokującej do grzechu , innej niż Biblijna , heretycka .

==========================

Szczęście , wg. śp. o. Bocheńskiego, szczęścia jest PRODUKTEM UBOCZNYM DOBRZE SPEŁNIONEGO OBOWIĄZKU , tak jak tokarz nie myśli o tym aby wytwarzać ciepło tylko wytacza swój materiał do obróbki tak i człowiek może osiagnąć szczęście WYPEŁNIAJĄC PRAWO BOŻE , jeśli jest nieszczęśliwy ...to znaczy,że go nie wypełnia ....

=========================

Właśnie obowiązek , który jest pierwszy, ten wobec Słowa czy ten wobec instytucji ?

który jest pierwszy ?...a upadli aniołowie czym się kierowali ? obowiązkiem wobec kogo ?

Boga czy instytucji ? kiedyś trzeba wybrać .... spytaj o to księży ... apage !

Jaki jest NAJWIĘKSZY GRZECH INSTYTUCJI ? opierając się mna ślepym posłuszeństwie , nie oddziela tego to co boskie od tego co ludzkie ,NIE HIERACHIZUJE POJĘĆ , miesza to ludzkie to co jest produktem teologów od tego co Boskie ,to widać szczególnie w kazaniach na poziomie parafii , to taki niestrawny "kisz - masz " , prędzej czy później MUSI NASTĄPIĆ KONFLIKT , ROZŁAM podobny do tego jak za czasów Refomacji czy wcześniej w łonie instytucji Lucypera , i to się dzieje na Twoich oczach .

A Franciszek " robi sobie jaja " laikat pisze listy otwarte , Episkopat milczy ,tuszyje a... YT pracuje ....

Nie , nie wycofuję się , Watykan dla mnie dzisiaj to moralny trup , zaczyna zionąć grobową stęchliną , dawnej to nie było zauważane .... teraz już nie trzeba specjalnie poszukiwać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 09 2018 09:59   
Forum

Cóż lato 1939 też było piękne , cieszmy się ile tylko jeszcze można , tyle jeszcze mamy ,tyle zostało nam dane ...carpe diem , zostawmy to wszystko i przygotujmy ...komórki , tyle możemy tyle zostało nam dane , dokumentujmy upadek instytucji ,drzwi arki już się domykają albo już zostały zamknięte , jak można co innego głosić całe trzydzieści lat a w obrębie powiedzmy miesiąca głosić zupelnie coś innego ? czy mozna GWAŁTOWE ZAWRÓCIĆ ? nie wiem ....

Czy można znieść pełen zdziwienia i niedowierzania wzrok parafian ? czy można znieść nieme pytania , no...niezupelnie nieme zaraz po wyjściu światyni takie padną , GDZIE ONI BYLI , KOGO I CO GŁOSILI ? ....dlaczego nie ostrzegali...jak Jonasz , jak Jeremiasz .

Kogo oni głosili ? Chrystusa , Ewangelię , a to Chrystus może ukarać ?...no przeciez on TYLKO miłuje , tylko przebacza ...nic innego nie potrafi , On MUSI przebaczyć ,musi nie ma innego Boga no.....innego Chystusa nie głosili , NIE OSTRZEGALI przed karą , tylko czy to aby na pewno Chrystus ? to kogo oni głosili ?

========================================

a mówili ...że Chrystusa ....że taki jest Pan , mówili [ ciałem ] że ugnie sie przed kulturą , ugnie się przed finasjerą , ugnie sie przed mediami .
Ufajcie Jam zwyciężył świat ? sorry mistrzu , ale niepotrzebnie się męczyłeś , po co zwyciężać świat , po cóż walczyć ? myśmy ...się z nim dogadali , my nie mówmy nic o grzechach i nich niszczącej sile , o karze już tutaj ,na ziemi, o piekle [ a co to takiego ? ]

My światu o miłości , poswięcimy medaliki , pokarmy na Wielkanoc, postawimy choinki, pośpiewamy kolędy a świat da nam tolerancję

=====================================

Jak sie zachowa instytucja ? tak jak NIniwici czy jak Sodomici ? czasu na WYZNANIE WIN jest coraz mniej ... a kiedy zadrży ziemia nie będzie go w ogóle .Co można zrobić ? tylko filmować to może być memento , ten przekaz ma moc większą niż wszystkie dzieła teologów razem wzięte ,można nie mieć wykształcenia teologicznego ale można zrujnować wszystkie herezje teologów jednym filmem , można być prostaczkiem ale kiedy drży ziemia i rozdziera się zasłona przybytku teologia ...to śmiecie .Świadectwo ma moc większą niż papier, niż tytuly i funkcje , a więc dukumentujmy dzieła Pana , niech drżą blużniercy ....tyle możemy , tylko tyle czy aż tyle ?

Ks. Pajkert ,w kronikach oblężenia Wrocławia pisze o tym ,ze kiedy widział padające pod bombami kościoły doszedł do wniosku ,że wiekie muszą byc grzechy Niemców skoro Pan na szalę sprawiedliwości rzuca nawet swoje swiątynie , dzisiaj Jego świątynie ...ibez tego są burzone... albo przeznaczane na dyskoteki .Filmujmy i...cieszmy sie naturą , ładnym latem .Ile dobrego zrobili młodzi ludzie filmując i umieszczając swoje spostrzeżenia na YT , to jest silniejsze niż religijne publikacje , niż oficjalne głosy i oswiadczenia instytucji , film jest silniejszy niż głos biskupa...i silniejszy niż moje stukanie , filmujmy .

TUTAJ JEST GŁOS PRAWDY O KOŚCIELE....filmujmy , a czyż duchowni nie wzywają do dawania świadectwa ? więc dawajmy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 maj 21 2018 13:43   
Forum

Quote by: skierka

Cóż lato 1939 też było piękne , cieszmy się ile tylko jeszcze można , tyle jeszcze mamy ,tyle zostało nam dane ...carpe diem , zostawmy to wszystko i przygotujmy ...komórki , tyle możemy tyle zostało nam dane , dokumentujmy upadek instytucji ,drzwi arki już się domykają albo już zostały zamknięte , jak można co innego głosić całe trzydzieści lat a w obrębie powiedzmy miesiąca głosić zupelnie coś innego ? czy mozna GWAŁTOWE ZAWRÓCIĆ ? nie wiem ....

Po ostatnich zawirowaniach i zniknięciu w zamieszaniu ostatnich komentarzy, nie wiem czy mogę tu jeszcze pisać. W każdym razie dziękuję serdecznie za WSZYSTKO co Szanowny Skierko tu KIEDYKOLWIEK napisałeś. Myślę, że zajrzę tu jeszcze czasem i jeśli się ukażą Twoje mądre komentarze, to z przyjemnością przeczytam. POZDRAWIAM.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 22 2018 06:45   
Forum

Masz ci los dzękuję , tyle komplementów jak na starą glowę to ...szok , ale nic, to widocznie trafiłem celnie .... ja ? moja osobista prózność każe mi wierzyć ,że ja , realizm każe wierzyć ,że takie uderzenia zdecydowanie większe niż mógłbym tutaj wystukać spadają na intytucję i spadać bedą z coraz większa siłą ze strony życia , ja to "pestkaj"

a tylko je sygnalizwałem , przewidywałem , cóż zrzędzenie jest prawem starych ludzi ...ale bez Ciebie , bez Twojej incjatywy to nigdy by się ne odbyło , dziękuję .

A ja ? coż , a czy nie byłó napisane ,że będą was wykluczać z świątyni albo cenzurować ? eh ! chyba coś pokręciłem , tak czy inaczej MAM OSOBISTĄ SATYSFAKCJĘ ,że ja grzesznik napisałem coś dobrego , coś prawdziwgo i moja stukanina została zauważona .
Ale . ale jest coś ważniejszgo na horyzoncie ...

===================================

Obyś żył w ciekawych czasach i był dziennikarzem , publicystą mediów katolickich , wtedy w konkursie na najbardziej zaskoczone mimy swiata mógłbyś dziennikarzu publikatorów k.k. walczyć o palmę pierwszeństwa , to nie tylko teraz przed czasami Lutra , Rewolucją Francuską czy Październiową to także dzisiaj media k.k sa wiecznie zaskoczone to ich przywilej... do dymisji podał się CAŁY EPISKOPAT Chile .

Taaam , odwołuję się nie do Biblii ale do ...marksizmu , istnieje tam prawo zgodności bazy społeczno - produkcyjnej z jej nadbudową , oprawą intelktualną ,instytucjonalną , ta druga jest wolniejsza i co jakiś czas zostaje z z tyłu rozwoju i albo się do bazy dostosuje albo zginie .Aby nie teoretyzować : najpierw ktoś tam wymyślił czołg a znacznie później dopiero w latach trzydziestych ubiegłego stulecia Tuchaczewski czy Guderian opracowywali koncepcje użycia związków pancernych jako samodzielnej siły uderzeniowej, w Anglii czy Francji w ogóle tego nie czyniono , w ogóle na odobieństwo panien roztropych z przypowieści nie WYPRZEDZANO BIEGU WYPADKÓW , Anglię uratowaló morze , Francji została pokonana ,obaj sojusznicy mieli więcej czołgów niż Niemcy .... po prostu nadbudowa nie nadążyła za bazą ....myśl została daleko w tyle za rzeczywistością ....

===============

Jak to się ma do kościoła ? najpierw ktoś wprowadził do masowej produkcji telefon komórkowy , komputer itd. a później ...później na własnej skórze , boleśnie przekonała się instytucja , że wiadomości o jej pracy przedostawać się mogą do ludu bożego znacznie szybciej niż instytucja zdoła to sbie wyobrazić , zanim zdoła"wyskrobać " jakieś oświadczenie w sprawie X , zanim zdoła powiedzieć coś swoim , obcy już ją wyręczają , oni "weszli w buty pasterzy " ile to razy instytucja już się na to nabrała ? nabrała , na za szybki jak na jej możliwości jej pracy ciąg wypadków . Jakiś pośrednik informacyjny , gazeta , stacjac TV WYPRZEDZA nobliwą instytucję informacyjnie , a związku z tym ...deklasuje , jej późniejsze rekcje są tylko DOPASOWYWANE DO PIERWSZEGO PRZEKAZU , PIERWSZEGO NEWSU , o prostu odgrzewany kotlet.
Te reakcje mediów katolickich są jak ...oliwa po następnych tłoczeniach , zawsze to towar drugiej , trzeciej jakości .

Może się dąsać , gniewać ...jak starzec , cenzurować ale to nic nie da , będzie ZAWSZE jakiś prorok , poeta , wieszcz , dziennikarz , można go zabicć ,narodzi sie nowy , spisane będą czyny i rozmowy itd. [ jak ktoś zna ten sonet Miłosza ]

========================

Instytucja to ludzie ..no mają już swoje lata [ jak ja ] i jak dotąd ci ludzie jak to mówią młodzi " nie skumała " że jej styl pracy to dzisiaj kompletny archaizm . Co się rzuca w oczy ...no to ...że ubolewa , przeprasza za czyny księży - dewiantów przeprasza ofiary i słusznie ale ...w zasadzie nie porusza , nie chce poruszać tematu JAK :TO SIĘ STAŁO ?

przy chrzcie wyrzekamy się nie tylko samych grzechów ale TEGO CO DO TYCH GRZECHÓW PROWADZI , dlatego tez nie wierzymy w możliwość poprawy narkomanowi który słownie żałuje za swe czyny ale jego ręce zajęte sa uprawą konopii indyjskich.

Trudno zdradzonej żonie uwierzyć niewiernemu mężowi który przysięga poprawę ale trzyna na biurku fotagrafię kochanki .

===========================================

Dlatego trudno uwierzyć instytucji , która potępia pedofilię ale której pracownicy [ niekiedy całe "wianuszki " układów ] są w ogóle bezkarni , anonimowi ale UCZESTNICZYLI W TUSZOWANIU AFER . Trudno uwierzyć instytucji która NIE POTĘPIA KASTOWOŚCI KOŚCIOŁA HIERARCHICZNEGO.

==========================

Moje uczucia , instynkt [ nie mam dowodów ] każe mi przypuszczać ,że instytucja traktuje rzecz całą , całe to milczenie czy jak mówią złośliwi "omertę "nie jako grzech przeciw kościołowi [ jeśli taki grzech w jej świadomości w ogóle istniejej ] ale jako ...wypadek przy pracy , ot, po prostu wyszło na jaw , nie udało się ukryć , dopust boży. Ale jak coś następnego będzie ...to milczymy dalej...no , dopóki jeszcze można milczeć .

rozwiązania tego problemu sa dwa ...ale może najpierw Biblia , kto kocha bardziej matkę , córkę czy ...kolegę z seminarium bardziej niż Kosciół NIE JEST GODZIEN CHRYSTUSA ok. ?

==========================================

A / Wyjscie starotestamentowe , w USA [ nie cierpię ich prawa , ale jest i rodzynek ]z tym problemem sobie poradzono bardzo prosto i praktyczne , nie , nie kosciół , nie Episkopat ale państwo , na podobieństwo Salomona , oto za każdy taki wypadek pedofilii należy zapłacić odszkodowanie , słone odszkodowanie , na tyle wysokie ,że taki ksiądz - dewiant często nie jest w stanie zapłacić ...więc płaci instucja która go do pracy delegowała ...i co ? już nie ma "omerty " ! bo to każe "bulić jak za zboże "WSZYSTKIM ,także biskupowi , już nie ma solidarego milczenia ...toż to w warunkach k.k w Europie cud !!!

Proste starotestamentowe podejscie , nie potrzeba doktoratu , rozbija solidarność milczenia i reakji , tam gdzie są pieniadze wydane za "czyjeś portki "...tam nie ma już kolegów ....

Nie przeprosiny , nie pozorne kajanie się ale zwykłe proste działanie ...Stary Testament .

=====================

B/ wyjście nowotestamnowe , czy ktoś z zewnątrz mógł zaszkodzić pierwszym chrześcijanom newsem z zewnątrz ? ...taki się nie urodził ...

Przecież dwór cesarski był jak to się dzisiaj mówi
potęgą medialną , mógł rozsiewać plotki , pomówienia i kalumnie jakie chcial i gdzie chciał i co ?... nic , to proch ... a afery pedofilskie [ jesli takie były ] załatwiano z wolaą Chrystusa we wspólnocie kościoła [ nie mylić ze wspónotą interesów istytucji ]

Rewolucja informacyjna jest synonimem nowoczesności , a my , my mieliśmy rozwiążanie zdecydowanie bardziej nowoczesne od tego co swiat dzisiaj uważa za nowoczesne ! ale pozbyliśmy się tego skarbu i zastąpiliśmy je starymi średniowiecznymi gratami , ot, zamienił stryjek ...

=========================================

Średniowieczne ? to byłby jeszcze komplement , wtedy istniała jeszcze władza cesarska reprezentująca laikat , dziś laikat , ponad 99 % kościoła nie ma jakiejkolwiek poważnej reprezentacji ....toż to z punktu widzenia budowy struktur epoka kamienia łupanego...śmieszne jest to , że podpisują się po tym symbolem ciemnoty [ tak , biorę odpowiedzialność za słowa , ciemnoty ] ludzie którzy uważają ,że mają wyższe wykształcenie .... eh ! kein Worth mehr.

Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 26 2018 18:18   
Forum

Big Grin Ze wspomnień moich znajomych :

Ach ! co to był za ślub , początek lat dziewięćdzesiątych pół wsi widzało zarżniętego świniaka , cielę nie licząc drobiu , drogi samochód jako część posagu panny młodej , ale wkrótce , wkrótce rozeszły się plotki ,że jeden z teściów zdobył majątek nie ciężką pracą ale handlem z opuszczającymi wtedy Polskę "ruskimi " miał za bezcen kupiś od ich jakieś silniki a potem korzystnie opchnąć , komu ? diabli wiedzą , wiadomość jak każda inna , nie pierwsza plotka nie ostatnia ale ...później byly dożynki , nie jedna wieś ale gmina widziała jak ów pomówiony podszedł do prowadzącego uroczystość ...wyrwał mu z ręki mirofon o oświadczył ...:

"A teraz k...a ja ! żadnych silników od ruskich nie kupiłem , z nikim nie handlowałem ..."

tak go te plotki dotknęły !

==============================================

No to teraz ja , nie pytany ani przez zarejestrowanych Gości tej strony , ani tych z szerokiego kręgu znajomych z poza Strony.

Ach co to był za ślub ? klnę się na ogon kota p. Kaczyńskiego ,ze po raz pierwszy w życiu zmusiłem się do oglądania takiego królewskiego ślubu księcia o nazwisku Windsor .

=================================

Wrażenia mieszane ,majestat krolewski ? a co to jest w przpadku rodziny królewskiej ?na czym to polega ? nie widzałem żadnego dostojeństwa , żadnego majestatu ....ot spektakl ...

Majestat , owsem ,owszem "Rojs" głowy kościoła anglikańskiego może zrobić wrażenie , ale reszta ...[ ? ]

Król to POMAZANIEC świecki strażnik norm kościoła [ jak by tego nie rozumieć ] czy Królowa Anglii jest w stanie je wymienić ? bez tego NIE MA MIEJSCA NA MAJESTAT WŁADZY !!! .
Latorośl bez krzewu winnego usycha ,król bez godności pomazańca jest jedynie jarmaczną farsą , takimi królami rzucają na stole karciarze .

A niby co miałem podziwiać ? ja profan rzuciłem luźną uwagę o tym ,że nakrycie głoy jednej z dam bardzo przypomina minę przeciwczołgową za co moja lepsze polowa obrzuciła mnie spojrzeniem w której były wymiary mojej trumny .

==================================

Ale ja nie o tym , ja o kazaniu , ciemnoskóry biskup [ przeraźliwie jak na warunki europejskie gestykulujacy ] jest prawie tak samo inteligentny ...jak nasz nowy wikary ,niewielkie zdanko podrafi rozdąć do rozmiarów wieży Eifla , taki kapłan - kompresor.

To właciwie o czym on mówił ?... no naturalnie o miłości , o tym ,że miłując właściwie starzamy nowy świat , no wszystko to piękne ale miłość
bez posluszeństwa Chrystusowi NIE ISTNIEJE , jest bezprzedmiotowa , i tym biskup ...ani się nie zająknął , mo za by odnieść wrażenie ,że Chrystus kazania biskupa to ktos zupełnie inny niż Ten z kart Biblii ? taki amorek ...potrafi tyko kochać cokolwiek by się na Jego na drodze nie pojawiło, to USA Biblia jest ocenzurowana ? Tyle się nagadał nagestykulował o czymś co nie istnieje...pracowity gość .

Człowieku powiedz , wybąkaj , wydukaj tylko jedno zdanie o tym jakie zagrożenia niosą nieuporządkowane moralnie stosunki małżeńskie , to problem po ob stronach Atlantyku ,

jeśli to miało by być wiejskie weselisko czy jak mówią "potupaja " to bym jeszcze zrozumiał , skończy się uroczystość , będzie świetne jedzenie , alkohol , tańce , po co psuć nastrój ? to bym zrozumiał ,ale mówisz biskupie za pośrednictwem mediów do swiata ...i co swiatu powiedzałeś , za co właściwie zginął Chrystus ?po co ? ...nie wiadomo ... to chyba jakiś maniak z tego Chrystusa ...

========================================

Króleswto W. Brytani nie ma już swego dawnego majestatu ,nawet jeśli to innowiercy to posiadali ongiś królewska powsciągliwość , ale już nie dzisiaj ...

==============================

Przecież trudno ukryć ,że panna młoda ma sobą no...barwny życiorys , biel to wszakże jest barwą niwinności , no mogłaby dla pucu , dla ...przyzwoitości nałożyć na siebie coś , bo ja wiem w kolorze ecru ,a tak niewista z bujna przeszłością na oczach głowy kościoła anglikańsiego wlecze ze sobą ileś tam metrów "białej cnoty " i to ma byc dosojeństwo ? moim zdaniem hucpa ....

ale czy cała , powtarzam cała Europa traci godność ? ja bym powiedział już i gosność , i majestat straciła już nawet szacuek do samej siebie , W kategoriach moralnych , także politycznych to Europa to nieżądnica .

Nobliwość , dostojeństwo samo slowo nobliwość pochodzi od słowa Nobel , nagroda Nobla jest dostojna ? już nie ....

Ostatnio w ogóle nie przyznano tej nagrody w dziedzinie literatury bo okazało się ,że te nagrody ...nie mają wiele wspolnego z rzeczywistą wartością dzieł literackich a są jedynie efektem "klucza " i tego kto z kim współżyje , za co nagrodę Nobla otrzmał b. prez. USA ? za kolor spinek do koszuli ?

To już nie jest ta waga nagrody co za czasów Reymonta czy Sienkiewicza , to lauraka poparta pieniędzmi .

Ongiś znany i ceniony konkurs piosenki "Eurowizji " ja...nie wiem kto eprezentował Polsę i kto tam śpiewał ? no... wykonywał utwory , udowadniając ,ze każdy wygrać może , nawet kobieta z brodą , to już nie są czasy np. "ABBA'y"gdzie piosenki z "Eurowizji 'już w nastęny dzień "leciały w stacjach radiowych i TV, ja nie potrafię ich zanucić , nie wiem nie znam ...nie tylko ja , chyba że wystąpi jakiś , bo ja wiem połykacz ognia czy żongler ...kultura europejska zpsiała .

Jeden z szefów UE jesli juz starci pracę to może być świetnm clownem [ to wbrew pozorom trudny zawód , widzialem jak chciał poklepać po plecach ...papieża , clown ? raczej...arcy -clown

itd. itp , no ale przeciez my jesteśmy to niej , zdemoralizowanej Europy przywiązani ...ale ...po co ? czego szukamy w tym sodomistycznym jarmarku ?

"Kto się dotyka smoły, ten się pobrudzi,
a kto z pysznym przestaje - do niego się upodobni.
Nie bierz ciężaru ponad swoje siły
i nie szukaj towarzystwa z możniejszym i bogatszym od siebie.
Cóż za towarzystwo może mieć garnek gliniany z metalowym kotłem?
Gdy ten uderzy, skruszy tamtego.
Gdy bogaty wyrządzi krzywdę, zżymać się będzie,
gdy biedny poniesie krzywdę, jeszcze sam poprosi o przebaczenie.
Jeśli będziesz tamtemu pożyteczny, wykorzysta ciebie,
a jeśli popadniesz w biedę, to cię opuści. "

Jakim to trzeba być jełopem aby tego nie rozumieć ?

=============================

Więc kto , kto pytam przywiązał kościół polski do tego cyrku nazywanego Europą Zachodnią? odpowedzalność przed Bogiem i historią ? ok. no to imiennie , po nazwiskach , nie ma odwaznych . ?

Co ? że ewangelizacja ? no..gdbyby Ppolski kościół przystępował do dzieła z postawą zdobywcy [ jak dzisiaj muzulmanie ] to było by to zromiałe ,ale on przystapił do związków z gnijącym już wtedy kościołem europejskim z pozycji biednego zalęknionego prowincjusza , gotowego zrobić wszstko aby przypodobać się patronom ...

Więc nie dziw się dostojny infułacie który w mojej parafii wywałeś do WSPÓLNEJ OBRONY wiary , bo taka obrona to nie jest obrona wspólna , jak się wzywa uzdrowiciela do podupadajacej firmy to mu się daje do wglądu dokumenty ...wszystkie , inaczej nie mowy mowy o współpracy .To wbrew naturze ludzkiej...

No to kto zawinł tej "eine Gleichscheitung " k.k. w Polsce ? nazwska proszę .

====================

Co że takie nazwiska nie padną ? nie szkodzi wtedy ...będzie dpowiedzialność zbiorowa , piętno kolaboranta jest w Polsce bardzo silne , zbiorowa kolaboracja to zbiorowa odpowiedzalność , proste ? Biskup pozbawiony dostojeństwa ...sam się ukarał , już tutaj na ziemi , po cóż kat osobie niepoważanej ? przecież on sam jest katem dla siebie, ośmieszony traktowany jak błazen biskup ? uczciwy znywacz naczyń w restauracji to brzmi jednak poważniej .

Szanuję naród polski za ...instynkt narodowo- religijny , chyba taki sam jak u Żydów , mając przed sobą "splantowany kościół ,media , potęgi finasowe coraz bardziej , instynktownie odchodzi od intsytucji która współpracuje z trefnisiami , mocne co ? ale tak jest , to nie ma nic wspólnego z moim i innych osób stukaniem ,publikowaniem , to PROCES OBIEKTYWNY , wierzę w Opiekę Kogoś silniejszego niż wszystkie instytucje razem wzięte ,drogi EP i wiernych już się w znacznej części rozeszły , pozostaje sam , coraz bardziej sam .

Co? że jest wielu "postępowyh " katolików ...no to niech sobie instytucja ich zabierze , dochowa się baranków ktorzy będą mieli cokolwiek wspólnego ze światynią ...kiedy ich tam wniosą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,29 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości