Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 sierpień 20 2018 15:19   
Forum

Status: offline

No...dobre ,

co to jest "system" ? zbiór elementów uporządkowanych JAKIMKOLWIEK kryterium , jest to w tym przypadku grupa ludzi którym rządzi i tutaj jest problem , KTO ?

Pamiętaj moja Droga o tym ,że szatan chciałby być "jak bóg " i go naśladuje , a gdzie jest Bóg szczególnie ? gdzie jest Jego "ziemski adres " ?On ostawił nam swego "maila" gdzie dwóch spotka się w Imię Moje , znasz to , szatan postępuje podobnie a siła odziaływania wspólnot z jego udziałem jest zaiste piekielna .Ot, taki zda się nie znaczący program "babski " którymi zachwyca się moja lepsza połowa , słyszę przez drzwi do kuchni , usłyszałem chyba dwie trzy aktorki które miały odwagę powiedzieć "moje MALŻESTWO jest udane " reszta to ..."mój kolejny ZWIĄZEK miał kilka wad ..." itd. CO ON PROPAGUJE ? a jaka jest przeciwwaga w życiu wspólnot chrześcijańskich ?...jaka może być przeciwwaga we wspólnotach skoro nie ma wspólnoty ? nonsens

Szatan robi co chce , nie ma gdzie uciec , nie ma gdzie żyć życiem chęcinianina , nie ma takiego miejsca , nie ma takich wspólnot SPOŁECZNYCH jak opisują to Dz. A Chrystus Król to dzisiaj w odniesieniu do wspólnoty ..."Jan bez ziemi " och ! pardon , ksiądz mówi ,że "w sercu "nie widzę , jakiś kiepski ze mnie kardiolog. A św. Piotr i Paweł budowali kościół NA ZIEMI , z ludźmi tymi materialnymi , a on mi o "sercu " no ,komuś trzeba zaufać komu ? Wolę apostołów niż teologów .

ALE SIŁA SZATANA DZIAŁA I NA KOŚCIÓŁ : ten ksiądz który dumnie prezentował swego grzesznika w homoseksualizmie ...nie widać było po nim choćby cienia żalu , skruchy czy wstydu ... Widzisz jest taki stan skupieni materii zwany czarna dziurą którego grawitacja , siła przyciągania jest tak silna ,że nawet światło stamtąd nie ucieknie, a materia zmienia swe właściwości , znika czas znika horyzont zdarzeń , i tak jest z tymi którzy służą złemu w kościele , a nimi nie ma co dyskutować , trzeba usunąć ,

Kościół dojrzał już do BEPOSREDNIEJ INTERWENCJI JEGO GŁOWY bo utracił "układ immunologiczny " nie potrafi już ich wydalić , słyszałaś o tym że taki czy inny członek loży masońskiej wyleciał z hukiem z Watykanu ?...ja też nie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 25 2018 07:30   
Forum

Cóż jeśli Żydzi maja nawrócić się na chrześcijaństwo to ....nie teraz .To nic ,że judaizm tez przeżywa kryzys my ...nie mamy za wiele do zaoferowania.

1. Najłatwiejsze do zrozumienia to jest to ,że to religia NARODOWA , a kościół chrześcijański to religia uniwersalna , ów narodoy charakter religii to min. solidaryzm spoleczny, ekonomiczny , to jest to co zostało im do dziś nawet u osób niewierzących , to jest coś co mieli pierwsi chrześcijanie [też Żydzi ] my przestajemy się znać zaraz po opuszczeniu światyni , tym ich nie "kupimy" dla nich my to "religia chwili"

U nich religia to wspólnota prawna , ekonmiczna , obyczajowa dla nich taka wspólnota jak nasza "wspólnota w duchu " to ersatz produktu a nie produkt , tym ich nie "kupimy".Kryzys judaizmu to min . kryzys przestarzałego prawa ,w dobie globalizacji chrzecijaństwo mogłoby być silniejze niż judaizm właśnie ze względu na uniwersalizm ale w tej materii chrzecijaństwo społecznie...nie istnieje , dla nich cos co społecznie nie istnieje nie istnieje w ogóle , nie mamy prawa , nie mamy wspólnoty , więc co mamy do zaoferowania w tej materii ?
starotestamntowych w tym i muzułmanów tym nie zjednamy .

2. Praktyczność religii , ich podejcie do Biblii jest bardziej biblijne od naszego , tak masz żyć jak Pan nakazuje i basta, my...rozważamy , dla nich to...nic , patrząc na nas mają święte prawo trakatować nas jak ...osoby które mają piękne półki z atrakcyjnymi książkami które ...slużą na dekorację pokoju , można za nimi chować butelczynę , zaskórniaki , rachunki od czasu do czasu odkurzyć to ...wystrój pokoju ale nie dowód ntelektu , po cóż tyle uczelni , tyle dzieł skoro to nie ma żadnego przełozenia na praktykę życia ? przyznał się do tego Jan Pawełl II zwołując na początku wieku konsystorz poświęcony BRAKOWI PRZELOŻENIA NAUKI KOŚCIOŁA NA JĘZYK PRAKTYKI SPOŁCZENJE J, dla nic to ...blamaż , katastrofa , więc do czego ta nauka potrzebna ? św. Jakub ,Żyd spytałby" na cóż się to przyda " i to już samo w swej istocie było dla nich ciosem ostateczym .

==================

Magid z Miedzyrzecza wyjaśniał wers psalmów o tym ,że "Sprawiedliwy zakwitnie jako palma daktylowa , rozrośnie jako cedr na Libanie. "wg niego są DWA RODZAJE SPRAWIEDLIWYCH .
Jedni pracują Z LUDŹMI napominają , pouczają , radzą najstarszy dowcip szmoncesowy to nasza "przychodzi baba d lekarza " u nich "przychodzi Icek do cadyka " ci sprawiedliwi są jak owa pozywna palma daktyowa ,

a ci drudzy ? drudzy zajmuj,a się WYŁĄCZNIE NAUKĄ ci są jak cedr dostojni i ...bepłodni , jak patrzą na nasze instytucje to mają przed oczami gaj ? raczej puszczę cedrową .

==========================

Rabbi Izrael z ru zyna mawiał iż cadyk nie patrzący na ludzi do których przemawia a całą swą uwagę poświęca elokwencji podobny jest do kogoś kto chce rąbać drzewo siekierą ale trafia nie w polano ale w ziemię . Kazanie o niczym i dla nikogo ?itd. itp. my dla nich ...to czary - mary bez pokrycia ,oni SPRAWDZAJĄ .

3. To co dla nich jest u nas kompromitujące to NIEUMIEJĘTNOŚĆ WYCIĄGANIA WNIOSKÓW , jAN PAWEŁ ii ZAUWAŻYŁ PROBLEM ...A ILUŚ TAM PROFESORÓW I UCZELNI KATOLICKICH W OGÓLE SIĘ TYM NIE PRZEJMUJE.... tworzą swe dzieła skierowane ...w powietrze.

Dla nich to glupota albo...lenistwo , przyzwyczailiśmy się do nauki dla nauki , kazań dla nikogo , do topniejacgo w oczach kościoła , do nagminnej nieobyczajoności ekonomicznej i obyczajwej , dla nich to bez sensu , wg.Chamocha z Aleksandrowa prawdziwe wygnanie W Egipicie polegało na tym ,że NAUCZYŁ SIĘ JE ZNOSIĆ , my też już przyzwyczailiśmy się do wiadomości ,że pustoszeją światynie , na zachodze albo się je burzy albo zamienia np. w galerie handlowe , dyskoteki ...starotestamnetowy wolałby ją spalić niz zbeszcześcić , to tylko intuicja ale ...w świątyni jahwe poganie nie odprawiali swych guseł , Jahwe wolał ją zniszczyć ...

Szokiem dla wielu jest to ,że wielu Żydów uważa ,że Mesjasz to Jezus Chrystus ale to nie znaczy ,że patrząc na nas zostaną chreścijanami bo...nie widzą w nas Chrystusa , on byl Żydemi oni to zauważają , łączą Jego postawę uformowana przez ST z naszą postawą i widza ...nie pasujące do siebie elementy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 01 2018 08:42   
Forum

A widzi Ksiądz tych co są w światyni ? ja tak , od tyłu "zza filaru " ja wiem kto się modli szczerze a kto tutaj jest z przypadku, po gestach , po mowie ciała .Ja pamiętam...msze odprawiane na posadzce ze świeżo odlanego betonu , między rusztowaniami , przy keyboardzie ale ...jak gruchnęło " nie zna śmierci Pan żywota chociaż przeszedł przez jej wrota ...to nigdy i nigdzie tego nie było ...ki licho ? skad sie to "Coś "wzięło ?

Do rzeczy,życzeniem Pana byló ABY JEGO RADOŚĆ BYŁA W NAS , JESLI JEJ NIE MA ...TO ANA NIE MA NIEDZY NAMI albo jest On przygłuszony nieczystymi sercami ? ok ?Tutaj celebra nie pomoże ? jakkolwiek piękna by nie była.

Bo widzi ksiądz myśmy , ci co to w komuniżmie byli mieli w sobie RADOŚĆ która jest "towarem deficytowym " widzial ksiądz "wigilię zakładową " organizowaną przez kierownictwo koncernu ? ja tak...chciało mi się z tamtąd uciec , nie , nie, stół był suto zastawiony, nie byló radości , nie było szczerości , ot cymbał brzmiący.Ja nie zarzucam wspołczesnemu kosciolówi tego ,ze grzeszny [ a kiedy nie był ?]ja mam mu za złe ,że jest smutny , smutny bo ZATWARDZIALE TRWA PRZY GRZECHACH które stoja u podstaw zniszczenia wspólnoty społecznej , jak wierni nie czują nczego wspolnego z kapłanem i ze swoimi braćmi obok nie pomoze żadne wyrafinowanie celebrowanie , coż jaki tydzień taka msza... światynia to nie jet miejsce immunizowane od tego co się dzieje wokół niej.
=======================
Proszę Księdza ! ile to lat potrzeba aby zrozumieć pokolenie mojego dziadka [ hallerczyk ] o tym ,że każde pokolenia ma swoją wojnę , niekoniecznie w tym gorącym wydaniu , toz to właściwie "Mater et Magistra " ze swymi znakami czasu "Teraz też podobnie jak kiedyś ma kościół swoją wojnę ...tyle że sam ze sobą , nie żartuję .
===========
Ja. wówczas ośmio- dziewięciolatek zaczytywałem się wielokrotnie w książce H. Górskiej "O księciu Zygrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej " doskonaly jeszcze lwowski przekład literatury niemiecko-języcznej , ów bohater po pokonaniu wszystkich smoków , potworów na swej drodze , po przejściu przez ściany ognia został poddany próbie najcięższej : musiał się przyznać publicznie do swej niepopełnionej przez siebie rycerskiej winy - tchórzostwa , i to miała być próba najcięższa , kościól jest w podobnej sytuacji , tyle że niektóre winy on sam rzeczywiście popelnił , inne są wynikiem historii ,grzechami przodków ...które kościół instytucjonalny jednakże kontynuował , nie skorygował i nie chce korygować . Teraz zeby cokolwiek zmienić MUSI SIĘ ZAPRZEĆ SAMEGO SIEBIE , odnoszę wrażeni ,ze wcale nie ma na to ochoty .
================
Pisał Ksiądz jakże pięknie o szykanach jakich doznała Jego rodzina podczas komunizmu , ale pora dostrzec też i dobro którym Opatrzność obdarowała k.k, w Polsce , u nas się tą łaskę przemilcza dlaczego ? no trochę nieładnie w stosunku do Darczyńcy , a jaki to wielki dar to widać teraz z perspektywy historii , jego brak powoduje stopniowy ale systematyczny uwiąd samej instytucji jak i zasadniczej substancji ludzkiej koscioła , ten dar to JEDNOŚĆ SPOŁECZNA KOŚCIOŁA , proszę kojarzyć z WARUNKAMI które postawił Jezus rozsyłając apostołów ,TO NIE JEST NIEISTOTNY DETAL ! TO WARUNEK SKUTECZNOŚCI EWANGELIZACJI ! i to mieliśmy !

Księża i wierni z ekonomicznego punktu widzenia "jechali na jednym wózku "w każdym razie różnice się tak nie wypiętrzyły , nie ujawnily , pamiętam jeszcze sylwetkę mojego śp.proboszcza ...na rowerze , tamten kościół miał siłę przemawiania jakiej kk. na zachodzie mógł tylko pozazdrościć , teraz już to zatracił , ma samochody ale ...no właśnie, co utracił ?
================

Jak wielkie , okazało się płonne nadzieje pokładał w Polsce Jan Paweł II ? ale... to był "tamten kosciół " on był w stanie wybudować ok. 1500 NOWYCH obiektów sakralnych , dzisiaj to jedynie marzenie , więc jak to jest , wzbogacił się czy zubożał ?
Co jakiś czas oglądam kabarety ... szydzenie z kapłanów jest już w dobym tonie , dlaczego ? kiedyś nie robili tego zdeklarowani jego wrogowie ,z miłości , szacunku ? nie ! bo lud tego p prostu "nie kupił "... dzisiaj kupuje ...
=====================
Pradoks , słowa komuna , komunia nie wymyślili komuniści , kościół był wtedy komunią społeczną większą ...niż komuniści z ich aparatem władzy ...pradoks ? dziękujmy Panu za zabory ,za komunę , one były jak bicz którym Ojciec chłoszcze syna ...z miłości , tak to Ewangelia .
==================
I co dalej ? mamy narzekać bez końca ?a co to da ? pierwszym krokiem jakie oczekuję od EP to wycofanie się z jakze nieprzemyślanego kroku zniesienia postu w wigilię , to tez quasi- liturgia ,liturgia - rodzinna , po co to uczyniono ? po to aby przypodobać się walącym się , rozsypujacym kościołom zachodu ? A czy nie powiedziano czcij ojca swego imatkę swoją ? kto w kościele jest wrogiem tego co polskie ? dla mnie jest to lakmus , odczynnik tego ,że EP zrozumiał [ lepiej późno niż wcale ] to taki "wykrywacz kłamstw"i po drugie chcialbym aby EP jak ten Dawid potrafi powiedzieć "zgrzeszyłem przeciw Jahwe " to tylko wielcy potrafią ,karły nie...

Liczę ,że EP ma w swym skladzie wielkich , bez tego msze czy to w porządku nowym czy trydenckim smutne będą... to oczywiście dopiero początek odbudowy jedności społecznej kościoła bez ktorej chrześcijaństwo jest nijakie , bez wyrazu , dzieła teologów tutaj na nic , ale to już inny temat .

Pozdrawiam Autora nieobojętnych tekstów.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 01 2018 12:17   
Forum

Bardzo ciekawy tekst zamieściłeś - szkoda, że nikt go nie czyta i nie rozważa- kolejny raz zapraszam - chodź do nas, do zgromadzenia, bo tam twoje miejsce zchrystusem.pl
cytuje Twój tekst jako ważny głos w dyskusji w wątku
czy żyjemy w czasach postchrześcijańskich
https://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=56&t=8593&start=45
Zapraszam serdecznie skierko.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 02 2018 07:05   
Forum

Wytrwały jesteś Dezerterze ....to znaczy ,że wierzysz w to co piszesz , ok.
Ale chcialbym mieć wTobie przyjaciela, a co czyni przyjaciół...jasne sytuacje , takie bez zafałszowań , czy nie przerazi Was moje "credo "? oto gram w " otwarte karty " jeśli zagoszczę u Was to będę się go trzymał , wytrzymacie ?

=============================

1. W tej a nie innej sytuacji , kiedy taki a nie inny dostojnik kościoła wprost mówi o porażce moralnej w kontekcie UJAWNIONYCH skandali to ja to widziałem ...znacznie wcześniej , o czym zresztą pisałem , nie, nie jestem "dobrze poinformowany "ale uważnie czytający Biblię no, starający się czytać...to wystarczy , w chwii obecnej pojęcie WŁADZY NAMIESTNICZEJ jest pojęciem pustym ,ono WAKUJE , nie ma już namiestnika Chrystusowego w k.k. władze tytularne nie panują juz nie tylko nad ludem bożym ale ...nad sobą samym , nie tylko całe połacie Biblii zostaly zapomniane i znieksztalcone ale nawet stosunkowo świeże zarządzenia Watykanu są ignorowane , więc dlaczego ja miałbym traktować taką władzę poważnie skoro ona już sama siebie nie traktuje poważnie ?..np.
To było w 2005 roku .intrukcja :

Czynny homoseksualista ani osoba o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych, bądź wspierająca tzw. kulturę gejowską, nie może być dopuszczona do święceń kapłańskich oraz przyjęta do seminarium duchownego – stwierdza nowa instrukcja Stolicy Apostolskiej,

Ile razy ją złamano ? bezkarnie złamano , reminiscencje ze ST , za co został ukarany , zginął arcykapłan Heli ? ta bezkarność gorsza jest nż grzech pierwotny , gorsza bo podważa zaufanie do Kościoła , jest to wsp. wersja grzechu Ananiasza i Safiry .

================

2. Paś baranki Moje ...aż trzy razy , dlaczego ? jeśli jesteście z Chrystusem to powinny Wam leżeć na sercu Jego pragnienia i niepokoje , paś baranki Moje to nie to samo co "mów do moich baranków " a baranki są bez faktycznego pasterza , siłą rzeczy największa herezją jaką wmówił szatan wiernym via uczonych w piśmie jest to że " kościół nie powinien wtrącać się do polityki " otóż cała Biblia łącznie z Ewangelią to polityka , niekiedy nawet militarna , prawna a nawet tytuł kary na Krzyżu : " Jezus nazareński KRÓL żydowski to polityka " ! Mesjasz nie zginął za kradzieże kieszonkowe tylko za politykę , jeśli uznano Jezusa za Króla Polski to też jest polityka . ok ?

Biblia nie jest Księgą o Bogu tylko o tym co czynić aby dojść do Boga , było by to śmieszne i obraźliwe w stosunku do Stwórcy kosmosu , jak można "umieścić " Jego majestat na tych kilku kartach ? a to co "ociera się o Pana " np. tajemnica Trójcy , czy choćby prosta przypowieść o najemnikach w winnicy i o zapłacie denarowej dla wszytskich wyrywa się z ludzkiego pojmowania świata , POZNAWANIE BOGA Z POMOCĄ BIBLII JEST ABSURDEM NAD ABSURDAMI i ...źródłem podziałów , przecież już wEwangelii były dyskusje , tak wśród apostołów nie było pewności .

Pierwsza "rozprawą teologiczną" [ w tym sensie ] jest wypowiedź węża z Edenu...o Bogu , o tym jaki jest Bóg , rzuca taki tezy ...bez możliwoci sprawdzenia , bez dowodu , pramatka Ewa powinna spytać " SKĄD TO WIESZ ? PODAJ ŹRÓDŁO ! " WIĘKSZOŚĆ TEGO CO DZIELI CHRZEŚCIJAN TO "twórczość ludowa teologów"... bez dowodów , to tylko żonglerka pojęciami

Pamiętasz ? co to jest dialog ekumeniczny ? to dialog między teologami o tym jak zniwelować różnice w chrześcijaństwe ktore nigdy by nie powstały gdyby nie teolodzy . Tak dialog międzywyznaniowy prowadzony przez teologów uważam za jałowy.Efekty widać...

ST... Samuel do Saula: posłuszeństwo jest ważniejsze od ofiary , jeśli pójdziemy tą drogą ..o..to co innego , to łączy , nie dzieli , tak jak w raju [ należało tylko ominąć jeden rodzaj owoców, ot i cały "obowiążek" ! ]obowiązki wobec Pana nie są takie ciężkie , Jego brzemię jest lekkie , to tylko uczeni w piśmie uczynili zeń ciężar nie do uniesienia , tak Biblia łączy , jak np. w Szwecji jeden z pastorów dostał "zawiasy" za cytowanie odnośnego listu św. Pawła co do homoseksualizmu[ Biblia to wg. szwedzkiego sądu tzw. mowa nienawiści ] to ...ja jestem z nim ...bo jestem z Biblią .Dialogu ekumenicznego nie było , ot, prosta pokora wobez Słowa bez Jego zniekształcania i "unowocześniania " wystarczy aż nadto .

3. Kiedyś ,miałem potężne problemy z zatokami nosa ,dolarów tyle nie miałem a na rynku rodzimym ...eh ! stosowne lekarstwo otrzymałem via jeden z kościołów reformowanych , porozmawiałem ...to też ludzie i też wierzą , co ? że takie to oczywiste ? no ...niekoniecznie , ekumenizm łączy się nie rozprawami ale DZIAŁALNOŚCIĄ PRAKTYCZNĄ , nauka religii to ma być jedynie wstęp , czego nam brakuje we wzajemnych stosunkach ano działalności praktycznej , to wstyd aby przy tak niezmierzonej literaturze chrześcijan prosty Żyd nadal nie stosował lichwy w stosunku do swego brata a u nas ...no tak "wicie ,rozumicie "ogólnie o miłości i nikt nic nie wie..."czeski film"

tak to polityka , polityka bo prawo , jak u Mojżesza .
================================

4.Do Ciebie katolika : k.k. jest w sytuacji Izraela za czasów Saula, po jego nieposłuszeństwie , instytucja k.k. jest nieposłuszna to widać gołym okiem ,niby jest król , legalny , namaszczony ale już utracił łaski ,w świetle ST kapłan w którego trzódce panuje wyzysk ,nieprawiedliwość nawet nie ma po co podchodzić do ołtarza ! nie będzie wysluchany i basta !

tak powiedział Pan

Teraz my laikat jesteśmy w sytuacji Dawida , pora przygotować się na przejęcie władzy w k.k. nie ,nie wyrwanie ,nie rewolucja ,i żadnych "takich " o tym decyduje Pan ,ale przygotowanie się do pełnienia władzy nie jest grzechem, żeby nie było wątpliwoci panuje generalna zasada ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ , ok?

Jeśli uczeniw pismie "odpłynęli w obłoki " ich kazania sa i monotonne i bez zastoswania praktycengo i coraz mniej zrozumiale to my laikat powinniśmy iść drogą odwrotną , skupic się na tym co w zasięgu ręki ,nie w fantasmagoriach ale np. w budowaniu wspólnot sąsiedzkich , to nam wolno .
Uczeni wpismie skupili się na rozprawach bez znaczenia my dokonajmy agregacji tego co w Piśmie i utwórzmy nowe oparte o Ewangelię prawo [ pisać każdy może ] a czy ktoś chce czy nie na pustyni prawo Mojżesza stało się prawem państwowym , tak i dzisiaj nawet takie tworzone w Sieci prawo może być prawem ludu bożego... bo innego ...nie ma , a to państwowe jest niestrawne ,często obraża moje uczucia .
Kto tworzy prawo ten ma władzę [prędzej czy później ona do niego przyjdzie ] ok ? mam dość teoretyzowania , pora na czyny na RAZIE WYMIARZE KONCEPCYJNYM , czy dostatecznie Cię wystraszyłem ?

A najbliższy cel ? to uderzenie w najsłabszy punkt i naszej cywilizacji [ ..i kościoła ] ATOMIZACJĘ SPOŁECZEŃSTWA , za dużo w naszym kosciele "samotnych w tłumie " uderzymy to zwyciężymy ,wystarczy utworzyć wspólnoty na poziome podstawowym ,to drążyłem całe lata "do szuflady " dalej to już efekt domina , laikat ,nowy Dawid będzie królem .No ...to dla mnie też egzamin z mojej wiedzy ...trema ...

A stary król ? intytucja w tej formie jaka jest ? to już sieć dąsów , pląsow i konwenasów , to czarna dziura , taki stan skupienia materii z którego już nic nie ucieknie ...nawet światło .Nawet w obliczu zapaści nie jestw stanie dokonać ZASADNICZYCH POSUNIĘĆ już jej nie ma ...Ostateczne Słowo należy do Pana , oczekuję gwałtownych zmian , owszem to już zaczyna się dziać , problem w tym co potem.
Czy jesteśmy na to intelektualnie przygotowani ? jak słyszę niektórych duchownych i to tych utytułowanych eh !...nadzieja w laikacie.

Jeśli teraz nie zdezerterujesz to ....ok.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 03 2018 16:30   
Forum

Pamiętasz Darku taki film "Wielki Szu " ? w jednej ze scen mistrz pokera tłumaczy adeptowi hazardu dlaczego przegrał :
- oślepiły cię pieniądze , nie patrz na nie , tylko PATRZ NA ISTOTĘ RZECZY , WTEDY WYGRASZ .
=================
Dwa dni temu w Stacji TV określanej jako lewicowo -liberalna [ tak to się terarz nazywa ! nie ateistyczna tylko lewicowo - liberalna ! ] jeden z dziennikarzy z oburzeniem mówił o stanie kościoła eh ! "troskliwy" się znalazł , a co mówił ? on nie rozumie dlaczego przedstawicielem kościoła jest ojciec Rydzyk..., zaraz , zaraz o czyim jest reprezentantem, koscioła ? a to on jest prymasem czy szefem episkopatu ?
Ten ateusz niechcący złożył hołd Ewangelii , jest taki fragment w którym Jezus podaje przykład w którym król sposobiący się do wojny LICZY ile to ma szabel do swej dyspozycji , a więc co ? nie liczy się insygnium władzy ale właśnie PRATYCZNA ILOŚĆ ludzi pozostającyc w dyspozycji króla, wodza , organizacji czy o. Rydzyka ...patrz na istotę rzeczy .
=====================
Kiedyś k. k. w Polsce górował nad innymi własnie dyspozycyjnością jego wiernych , na "gwizdek " mogło przyjść ileś tam tys. ludzi np. pomóc przy budowie świątyni .Insygnia tutaj na nic , w takich Włoszech mówiło się ,że co dwa- trzy dekanaty to jeden jest kardynał i co ? w Polsce było ich wtedy bodaj trzech ... patrz na istotę rzeczy .
====================
Młody człowiek władający świetnie angielskim przetlumaczył pobieżnie artykuł z brytyjskiej prasy ,tam politycy obrzucają się obornikiem nie gorzej niż u nas ale królowej nie tykają ...a po co ?co od niej zależy ? ma insygnia i tylko insygnia , po co komu jej korona ? patrz na istotę rzeczy .
================
Szatan chce być "jak Bóg ".... i trochę jest , wyobraź sobie pasterzy , oddalili się od stada tak dalece ,że już nie orientują się w jego problemch , ani pasterze nie słyszą stada , ani owieczki nie rozpoznają ich głosu , płynie z oddali , niezrozumialy , obcy . Szatan usadowił się POMIĘDZY trzódką a pasterzami . Pan powiedział że jest z nami po WSZYSTKIE dni , aż do skończenia świata , i szatan też jest z nami przez WSZYSTKIE DNI TYGODNIA , nie tylko w niedzielę , via TV uczy nas np. jak prowadzić życie rodzinne, pracować , bawić się , jakie opcje polityczne wybierać ba...uczy nas jakie częśći Pisma odrzucać ...on JEST BlIŻEJ OD PASTERZY , na wyciagnięcie ręki , pasterze daleko , bardzo daleko a on blisko , patrz na istotę rzeczy.

Msza , zakładając ,że wszyscy wierni w niej uczestniczą to ok. 1/144 tygodnia .Co z pozostałym czasem KTO nim gospodarzy ? Bóg czy szatan ?

Przy założeniu ,że tylko 30 % wiernych w niej uczestniczy to jeszcze mniej , przy założeniu że kazania są ze społecznego punktu widzenia nie do zastosowania , o niczym , to ...w kategoriach organizacyjnych nie znaczą ...nic. W takim razie ile to "szabel" ma do swej dyspozycji Episkopat Polski .?...prawie nic .Patrz na istotę rzeczy .
===========================
Tak jestem zdania ,że rzeczywista władza nad kościołem " leży na ulicy" kto po nią sięgnie ? laikat ? chciałbym, ale to może zrobić np. jeden z kościołów reformowanych czy cerkiew, tak na podwórku lanonicznym k.k. kosciół z głową na karku może przejąc władzę nad k.k. a biskupi i ich insygnia w tej sytuacji są zbędni ...po co stary pasterz skoro jest nowy ? insygnia tutaj na nic , patrz na istotę rzeczy , prędzej czy później to się stać musi . Wystarczy kilka prostych posunięć organizacyjnych , tak tylko tyle...na całe szczęście inne kościoły to takie same "fafuły " jak nasze .
================
Insygnium władzy ? to prawdziwe które daje władzę to struktury, jeśli zbuduje się strukturę religijną , kościelną której składnikami będzie Biblia a w ślad za Nią ekonomia , sprawiedliwość , życie obyczajowe itd. to pastorał i teologia są tutaj potrzebne jak frędzle przy tałesie,także z punktu widzenia Biblii , pasterz ktory CZYNI sprawiedliwość jest mocarzem w stosunku do pasterza który jedynie bez końca opowiada o miłości Chrystusa o ile...to w ogóle pasterz , patrz na istotę rzeczy...

Żyjemy w centrum Europy , różne są wpływy i ambicje , przy tym stopniu osłabienia k.k jaki jest to się kiedyś stać musi ,matematyka , już chocby ze względu na ambicje mocarstwowe wielu sąsiadów , panowanie nad k.k. w tym regionie MA WYMIAR JUŻ NIE TYLKO POLITYCZNY ALE GEOPOLITYCZNY .

Wystarczy kilka prostych posunięć...patrz na istotę rzeczy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2018 08:41   
Forum

Dziwne , w programie p. Pośpieszalskiego księża ZACHOWUJĄCY WIERNOŚC CHRYSTUSOWI przemawiali z ukrycia , ich twarze i głosy zniekształcono ...w instytucji która "Głosi Chrystusa " strach się przyznac ,że jest się wiernym Chrystusowi ! czy może być większy paradoks ?Kto tam u licha rządzi Mesjasz czy lobby gejowskie , Asmadeusz ? jeśli ten drugi to jest tej instytucji koniec ? ok ? czego tutaj można nierozumieć ? z drugiej strony ...pewen jezuita głosi "naukę" o tym , homoseksualizm to właściwie nic takiego ...i nie boi się , nikt go nie zaczepia , nie stawia pod pręgerzem pod zarzutem herezji , cóż ....a Ktoś powiedział kiedyś ,że będa was wykluczać ze świątyni z Jego powodu .

"A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale WYRZEKNĄ SIE JEJ MOCY. I od takich stroń. "

NIe to nie ST ...to św. Paweł .
===================

Ale ja nie o tym ,nie lekceważ Rosjan , Otto von Bismarck mawiał ,że Rosja nigdy nie jest taka mocna na jaką wygląda i nie jest taką słabą na jaką wygląda .No to dla rozweselenia , dla rozluźnienia scenariusz filmu sensacyjnego o tym "W jaki sposób Władimir Władimirowicz Putin szefem k.k. został " wg. Alister'a McSkierki .
Co mają Rosjanie ? po pierwsze informacje , cały bank informacji o tym co się dzieje w Europie ? i co jeszcze ? przebiegłość i konsekwencję , to znamy ale to co najważniejsze to jest UMIEJĘTNOŚC WYCIĄGANIA WNIOSKÓW Z PORAŻEK , to czego nie ma ani Europa ani k.k.
================

Czego nauczyli się w Polsce w ciągu ostanich lat ? ciężko im bizantyjczykom to przyszło ale teraz to juz wiedzą , wiedzą że jak jakiś infułat mówi ,że kosciół uważa to czy tamto to jest to głos bislupa a nie kościoła , tylko tyle czy aż tyle ?

Oto mieli po wojnie CAŁY EPISKOPAT spacyfikowany poza jedna tylko osobą kard. Wyszyńskim , co że on ocalił kościół ? no...nie do końca , o Opatrzności nie piszę , nie jestem kompetentny , ale tak z ludzkiego punktu widzenia ...takich mocarzy nie ma ... on miał za sobą lud ktory zachował wierność nauce ojców , i on to wiedział , czuł , bez tego albo by zginął albo jak ten Eliasz prowadził walkę z ukrycia , ok ? Rosjanie to wiedzą ...tylko Ep i UE nie wiedzą...

Co dalej ? załóżmy Rosjanie wyselekcjonują kilku infułatow lub bodaj księży , takich "swoich" innnych zniszczą ,zrobia to bez trudu, ruch gejowski , ich lobby jest dla podstawowego trzonu wiernych , tego samego który zachował wiernoścnauce ojców , odrażający , dyskwalifikujący to własnie on po wojnie odrzucił "księży patriotów" teraz odrzuca " lobby gejowskie ", instynkt religijny nie jest gorszy niż nauka ...

Rosjanie będą "pompować " coraz to mocniejsze informacje o tym co to się dzieje w EP i "kto z kim kiedy " ba po pewnym czasie będą mogli pisać o tym czego nie było i też bedzie to miało cechy prawdy bo ...EP im to znakomicie ułatwia .

Po pierwsze polityka informacyjna , coś "pękło" w ostatnich miesiącach , ludzie nauczyli się już , że aparat informacyjny k.k. albo w ogóle o tych sprawach milczy , albo wypowiada się bardzo zdawkowo przyparty do muru ,POD NACISKIEM , wtedy kiedy ktoś Z ZEWNĄTRZ "coś tam ujawnił "każdy pocisk ląduje w celu " każdy granat razi nie tylko pojedynczych winowajcówh ale CAŁĄ INSTYTUCJĘ , to jest cena solidarności w grzechu , solidarnie kryją , tuszują solidarnie "dostają po garach "też solidarnie .Zbiorowe tuszowanie to i zbiorowa kara , proste ?

Lud to" kupi" tak ten sam który w ilości bodaj miliona uczestniczył w pogrzebie bł. ks. Popiełuszki ! ten sam , wierny nauce ojców...czcij ojca swego i matkę swoją ...

Przez ostatnie trzy dziesięciolecia nauczył się od instytucji jak się odizolowac od pospólstwa majątkowo , obyczajowo , informacyjnie ,Lud będzie bronił instytucji... tak samo gorliwie jak instytucja bronila czterdzieści tys. Warszawiaków wypędzanym ze swych domów rodzinnych pod nosem siedziby EP, cóż , dobro lub zło ma to do siebie ,ze jest jak rykoszet z broni palnej ...nikiedy wraca do strzelca .
===============

Eh ! ten ST , u Izraelitów kazdy kto był chory na trąd miał OBOWIĄZEK ostrzegania braci przed chorobą , mógł iść za nimi ale nie mógł się do nich zbliżać , więc u nas nikt nie ostrzegał o trądzie ducha homoseksualizmu , tak trądzie co wykazują ostatnie statystyki , otóż czynni homoseksualiści są w znacznie większym stopniu skłonni do pedofilii niż heterycy , to badania ...z USA , toż to mocna brama grzechu za którą wloką się się następne ,Pan stworzył człowieka dobrym ale grzech PRZECIW NATURZE , to zniszczenie Pańskiego dzieła , Jego pracy bo z istoty dobrej wyrasta ...bestia . Już wiesz dlaczego Jahwe zniszczył Sodomę , nie, to nie jest tylko "kwestia rozporka " to coś więcej .

Co dalej ? zalóżmy ,że ci wyselekcjonowani wystąpią z prośbą o pomoc do kosciola prawsławnego , bo "fala sodomii zalewa instytucję " pomoc otrzyma ...ba nawet ich przyjmą ...razem z ludem , pozwolą zachować obrządek , rytuały , pieśni dalej juz wiesz...pasterze z insygniami będą bezsilni ,już są bezsilni ...

Kiedyś Hitler chcąc upokorzyć Francuzów podpisał kapitulacje Francji w tym samym historycznym wagonie w którym podpisano rozejm w 1918 r, Putin może podpisać Unię ...np. w Brześciu ...a Polska najsilniejszy katolicki kraj Europy to dopiero schodek , stopień do Europy , tam potrzebna bedzie religia taka jak za czasów króla Jana III Sobieskiego zdolna do stawienia oporu cywilizacjnego Islamowi , katolicyzm już skapitulował zostaje prawosławie zdolne do ZJEDNOCZENIA CHRZEŚCIJAN W OBRONIE SWEJ TOŻSAMOSCI .pasuje ?

Nie ma supermocarstwa bez ideologii , ok? i oni ją stworzą ...Porażka Rosji w ostatnich dziesięcioleciach to porażka ich ideologii, już nie była w stanie pociagnąć za soba wyznawców , teraz maja okazję ...stworzą , stworzą z pomca prawosławia i ...służb wywiadu.

To zadanie łatwiejsze niż w Polsce , w ten poniedzałek mówiono już nieomal oficjalnie o jednej z agend Watykanu jako o "rozsadniku gejostwa " nikt nie protestował ...Jak Rosjanie otworzą informacje dla publiki ? to...tak jakbyś rozlał szambo , smród bedzie się ciągnał daleko...A POZA TYM EUROPA PO PRZYSZŁYCH WYBORACH DO PARLAMENTU W BRUKSELI JUŻ NIE BĘDZIE TAKĄ JAKĄ JEST TERAZ ! pasuje ?

Patrz na istotę rzeczy.

==================================

To piszę ja ,"na kolanie " człowiek znikąd , przy dobrej kawie , chwała tobie koleżanko małżonko , ale ludzie z pełnym dostępem informacji niejawnych mogą pisać scenariusze zdecydowanie bardziej wyrafinowane ...nie lekceważ Rosjan , oni są zdeterminowani , nawet kiedy przegrywają .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 wrzesień 12 2018 18:59   
Forum

Quote by: skierka

Dziwne , w programie p. Pośpieszalskiego księża ZACHOWUJĄCY WIERNOŚC CHRYSTUSOWI przemawiali z ukrycia , ich twarze i głosy zniekształcono ...w instytucji która "Głosi Chrystusa " strach się przyznac ,że jest się wiernym Chrystusowi ! czy może być większy paradoks ?Kto tam u licha rządzi Mesjasz czy lobby gejowskie , Asmadeusz ? jeśli ten drugi to jest tej instytucji koniec ? ok ? czego tutaj można nierozumieć ? z drugiej strony ...pewen jezuita głosi "naukę" o tym , homoseksualizm to właściwie nic takiego ...i nie boi się , nikt go nie zaczepia , nie stawia pod pręgerzem pod zarzutem herezji , cóż ....a Ktoś powiedział kiedyś ,że będa was wykluczać ze świątyni z Jego powodu .

"A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. Będą okazywać pozór pobożności, ale WYRZEKNĄ SIE JEJ MOCY. I od takich stroń. "

NIe to nie ST ...to św. Paweł .
===================

Szanowny Skierko.
Biblia jako słowo Boże jest trudna. Jest dla ludzi trudna do zrozumienia. Trudny do zrozumienia jest Bóg - jeszcze bardziej. Opisujesz na forum Skierko, sprawnie działający system organizacji społecznej przedstawiony w Starym Testamencie. Jest to empiryczny dowód mądrości Bożej. Nie mam takiej wiedzy. Nie mam wiedzy co dalej. Ja mam tylko swoją wiarę. I co ja mogę tu napisać. Swoją, skazaną na niezrozumienie u ludzi, obronę Biblii?
Zawierzam wszystko Bogu.

Iz 40: 6 Głos się odzywa: «Wołaj!» -
I rzekłem: Co mam wołać? -
«Wszelkie ciało to jakby trawa,
a cały wdzięk jego jest niby kwiat polny.
7 Trawa usycha, więdnie kwiat,
gdy na nie wiatr Pana powieje.
[Prawdziwie, trawą jest naród].
8 Trawa usycha, więdnie kwiat,
lecz słowo Boga naszego trwa na wieki».

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 13 2018 07:51   
Forum

Big Grin Zaimponowałaś mi … ja bym tak nie potrafił , ja jestem chłop , którego zasadniczą zaletą jest to ,że jak widzi czarne to mówi "czarne " a nie "wprawdzie czarne ale coś tam jest i... to wcale nie znaczy takie całkiem czarne bo ktoś tam powiedział … "itd.

Nie, jakieś " ktoś tamy" nie robią na mnie wrażenia , nawet jeśli opakowane w tytuł profesora [a różnych już widziałem ]

To co piszesz … taka postawa , przepraszam za porównanie , jest jak drewniany świątek przy polnej drodze , nie lśni z daleka , nie grają mu "surmy" ale jest i … jest w nim CIEPŁO … ja bym tak nie potrafił. , taka była moja mama .

A ja...jestem kanciasty , mają tacy jak ja wprawdzie miękkie serce ale twardą...ech ! tego nie zrozumiesz to tylko dla chłopów .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 wrzesień 13 2018 20:27   
Forum

Nie obrażam się o te słowa. Dla moich oczu są one przyjemne. A czy rozumiem o czym piszesz? Po swojemu rozumiem. Każdy rozumie po swojemu. Staram się żyć w pokoju z ludźmi o ile to możliwe. Uważam, że to nic złego ale czasem prowadzi do błędów. Jednak wojna też prowadzi do błędów. Może ludzie są skazani na błędy i dlatego nic bez Boga.
I dlatego zawierzam Bogu. A także dlatego, że żaden człowiek nie wymyślił nigdy nic lepszego niż objawił Bóg. Żaden naukowiec, geniusz, noblista a także filozof czy teolog nie był nigdy w stanie poprawić Boga. No bo gdzie te skuteczne poprawki i ich dobre owoce? I czy nie tak właśnie zostało napisane, że tylko w Bogu, w Chrystusie jest nasze zbawienie? I czy to nie okazuje się prawdą? I czy to nie jest prawda, że wszyscy ludzie potrzebują Boga? Jedni Go szukają inni nie ale łamią się lub toną w bezsensie życia. A szukający nie zawsze znajdują Chrystusa lecz czasem jakichś innych bogów,jakieś najwyższe istoty, jakieś świadomości wszechświata. Ale nikt mi nie odpowiedział dotąd jak ludzie je rozpoznali, skąd ta wiedza czy wiara. Ja wiem na czym się opieram, na Biblii i na rozumie. A ten rozum mówi mi, że w Biblii jest mądrość ponadczasowa a w mądrości ludzkiej wiele błędów. Czy ja Biblii nie konfrontowałam z ludzkimi mądrościami, tylko wygodnie albo w sposób nieprzemyślany ją przyjmuję? Nie. Nie dostąpiłam też łaski wiary natychmiast bez szukania, bez pukania do drzwi, bez proszenia. Przebrnęłam na swoją skromną miarę przez filozofię, historię nauki, odkrycia historyczne, a nawet apokryfy i trochę historii Kościoła, itd. I co? Doceniam to wszystko co stworzyła prawdziwa ludzka mądrość ale nie przeceniam.

"Człowiek nie może zbadać dzieła,
jakie się dokonuje pod słońcem;
jakkolwiek się trudzi,
by szukać - nie zbada.
A nawet mędrzec, chociażby twierdził, że je zna -
nie może go zbadać. "

Czy nie jest tak?
Przesadziłam? Nie napisałam w sposób właściwy?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 14 2018 06:32   
Forum

Tak masz rację . Wiesz, kto nie popełnia błędów ,ten kto nic nie robi , to ogólnik , frazes , ja jestem uczulony na ten typ myślenia, co już za życia chce błądzić w obłokach , niczego nie wiedzieć , za nic nie odpowiadać ... taka umyłowość szkodzi kościołowi bardziej ...niż otwarta zdrada .

Mea culpa ! dziękuję ,że nie jestem jak ten celnik ! mea culpa ! tak , ja grzesznik jestem pyszny.

=====================

Eh ! większego lizusa już chyba pani redaktor nie mogła wybrać !

Młody kapłan na falach eteru lokalnej rozgłośni diecezjalnej , zapytany jak widzi dalszy swój rozwój w kapłaństwie odpowiedział bez zażenowania ,iż to kwestia posłuszeństwa j.e. biskupowi , on za nim będzie szedł i posłusznie wykonywal polecenia ...no a gdzie Bóg ? gdzie święci pańscy ....? oni są gorsi od ekscelencji ? Pewnie wiele środowisk ma swoich cmokierów ale ten to...obraz propagandy z lat "Józia Słoneczko " toż to tresura ...nie edukacja .

Czego tutaj brakuje ? ano intelignego pytania redaktorki , powinna spytać czy gdyby urodził się w latach przed reformacją to też byłby posłuszny papieżowi i biskupowi ...we wszystkim, ale takie pytanie w radio katolickim nie padają .Nie padnie też pytanie czy będzie solidarnie milczał na tematy potencjalnych [ oby ich nie było ] ekscesów seksulanych swych kolegów , czy na polecenie j.e. będzie posłusznie zacierał odpowiedzialność .

"Chan.... wypluł nie dojedzone daktyle na rękę, następnie oddał je jednemu z mułłów, który przyjął ze z oznakami czci nadzwyczajnej i zaraz spożywać począł ..."
H. Sienkiewicz "Ogniem i mieczem"

Nie bedziesz miał bogów cudzych przede Mną...no chyba że to biskup.Wiem jestem paskudny.

Była ogiś taka sztuka radiowa Ireneusza Iredyńskiego "Widok przez lornetkę " aż dziw ,że to zostalo wypuszczone w latach komuny , bo to z istoty chrześcijańskie . Oto bohater zostaje skuszony przez diabła do świństewka , podszedł i znienacka usczypnął niewiastęw pupę [ chyba to ] za co został nagrodzony przez kusiciela kolorowym telewizorem [ wtedy to było coś , nie każdy to posiadał ] a potem kolejne już cięższe przewiny za które oczywiście był sowicie nagradzany , willą , niewiastą o pociągającej aparycji itd. a na koniec kiedy już był przekonany o tym że jest szczęśliwy otrzymał od czarta ...lornetkę , po to aby mógł podglądać szczęśliwego człowieka który wiedzie spokojne życie za które nie płacił diabłu złem ..ot i zemsta !

Ja pamiętam tych zgorzknialców [ i duchownych i cywili ] takich co to nie mogli znieść widoku SZCZĘSLIWYCH RADOSNYCH LUDZI , a to komuchów nie mogących patrzeć na radosnych ludzi w nieukończonej na w pół zbudowanej świątyni , młodego wikarego co to dyskutował z młodzieżą do późnych godzin , pamiętam takich co to krzywo patrzyli na działalność swych parafian ...w innej parafii bo w swojej ...smutno im było itd. itp.
Nam się wydaje że coś osiągnęli i są szczęśliwi ...idiotami jesteśmy , o tym czy są szczęśliwi to mogą powiedzieć oni sami ...kiedy popatrzą w lustro .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 15 2018 14:00   
Forum

Że się wymądrzam ? że łatwo krytykować ? co bym zrobił na miejscu biskupa ? zacznijmy że nigdy bym się nie zgodził być biskupem , nawet nie jestem wyobrazić się siebie w roli biskupa , szefa diecezji, tak jak nie jestem w stanie wyobrazić sobie ,siebie samego siebie jak to np. podwożę parę młodą pod kościół śmieciarką czy karawanem , te pojazdy nie zostaly do tych celów zbudowane .

Tak samo z kościołem ,JUŻ SAMA STRUKTURA np. diecezji , parafii WYKLUCZA SKUTECZNOŚĆ ewangelizacji , ona do tego celu nie służy, to jest punkt usług liturgicznych a nie wpólnota .A w charakterze szefa gminy już jestem w stanie się sam sobie wyobrazić ale ...biada kosciołowi w obecnej formie, może lepiej ,że nie jestem takim szefem .Tak jestem , no...mam poczucie satysfakcji , jeśli armia , tak armia naukowców k.k. tworzy ileś tam dzieł do niczego niepotrzebnych w kategoriach skutecznej ewangelizacji a ja człowiek znikąd wiem na czym polega ich bezsiła...no chyba mam powody do dumy , to tak jakbym założył siatkę Messiemu albo znokautował Kliczkę .

========================

W KATEGORIACH SPOŁECZNYCH PODSTAWĄ CHRZEŚCIJAŻńSTWA JEST GMINA , NA NIEJ ZASADZA SIĘ EWANGELIZACJA , ONA JST BAZĄ ELEMENTOWĄ CRZEŚCIJAŃSTWA .
To luźne okruchy z tego co wywynioskowałem z Biblii na temat gminy chrześcijan , no...więc nie jest prawdą ,że tyko innych krytykuję a sam nie mam rozwiązań pytywnych .

1. Gmina to nie tylko swiątynia , apostołowie MUSZĄ MIEĆ SWÓJ WIECZERNIK ,to może być duża sala i kilka mniejszych , jeśli tego nie ma to nie jest już gmina , to nie jest wpólnota to punkt usług liturgicznych .ŚWIĄTYNIA DO ZEBRAŃ GMINY NIE SŁUŻY .

2.Co że niekiedy tak bywa ?że bywają parafie ,że takie pomieszczenia istnieją ? i co z tego ? CZYM SIĘ TAM ZAJMUJĄ I CZEMU SŁUŻĄ ?

jakaś pogadanka ? zebranie w sprawie rozdziału obowiązków przy wznoszeniu ołtarzy na Boże Ciało ? Wspólnoty są różne , np. ludzie jadący przez jeden dzień pociągiem na trasie Kraków - Gdańsk też są jakąś wspólnotą i co więcej w kategoriach czasowych trwa dłużej niż wszytkie msze w ciągu miesiąca dla przeciętnego zjadacz chleba , więc czym się zajmują ?
Gmina to nie jest kochanka to ...żona , wspólnota gminy łączy W SPRAWACH ZASADNICZYCH a nie [ całym szacunkiem ] "zbieraniem motyli " O liturgii i teologii nie piszę .

Z Ks. Rodz. wynika obowiążek pracy , jeśli praca to i ekonomia to takie papużki nierołączki co wynika z dalszych wersów Biblii , otóż nie ma Biblii z pominięciem sprawiedliwości i braterstwa .
Ekspansja cywilizacyjna Żydów zaczyna się od ...religii .Wielu z nich jest religijnymi Żydami nie będąc wierzącymi ,wniosek : to mocne więzi , pieniądż może pieruńsko podzielić kościół uczynić i z wolna czynić z niego relikt [ powoli to się unas dzieje ] ale może też łączyć co wybieramy ?

Nie , tego tematu nie da się uniknąć , nie ma takiego Jonasza ! to wyjdzie jak ...słoma z butów niektórych polityków ...i profesorów. Św. Jan Paweł II tak , ten sam któremu tyle już pomników postawiono powiedział ,że praca jest PODSTAWOWYM wymiarem ludzkiego bytowania na ziemi [ Lab. Ex.] a jeśli tak, to niech gmina podstawa odnowionego kościoła zajmuje się rzeczami podstawowymi a nie frędzlami przy tałesie , można i te drugie ale we właściwym miejscu i kolejności , aksjologia , ot co .

Ekonomia w kościele jest jak brytan , może pomóc w pilnowaniu jego interesów ale puszczony luzem moze pogryźć...także właściciela co wyszło przy okazji wielu rewolucji ,co widać po tym co się stało z k.k. w Polsce w ostatnim trzydziestoleciu , jeśli w kościele w ogóle o pieniądzach , o sprawiedliwości się nie mówi to znaczy ,że brytan sobie hasa i za chwile kogoś ugryzie ... a kto kiedy ostatnio o tym słyszał w kościele , z ambony czy z gazet ? nikt ? to ..poczekajmy na nowy wtrząs społeczny lub patrzmy na dalszą powolną erozję .

Tak , zastanawiałem się nad modelem organizacyjnym gminy pod tym właśnie kątem .Nie , nie ma obowiązku dla członka gminy aby uczestniczył w przedsiewięciach ekonomicznych swoich braci, tak , ale w takim przypadku gmina też nie ma obowiążku wspierać takiego indywidualistę " jakby co " jak mecz to na obie bramki ...

Szczegółami nie nudzę , brak miejsca i czasu . powiem tylko ,że to się może opłacać , wszystkim, laikatowi i kapłanom ,Żydzi o tym wiedzą ... my nie .Oczywiście takie sprawy omawia się w większości na uboczu ,w wieczerniku "nie przy ołtarzu.

3. Tak, jako naczelnik gminy trzymałbym w szachu także duchownych , po każdej mszy miałby obowiązek , nalepiej poza świątynią wyjaśniaż ..o czym właściwie mówił i jakie to ma PRAKTYCZNE ZNACZENIE W ŻYCIU GMINY ,Chrystus to robił , więc nie widzę powodu aby wyznawca Chrystusa miał się migać przed tym obowiążkiem , tak obowiążkiem .

a tematyka , niedopuszczalnym jest aby np. zakładam w około dzieje się ludzka krzywda , on mówił o... "motylkach " wtedy leci "na pysk " jako osoba UNIKAJĄCA funkcji pasterskich .

4 . OBOWIĄZEK świadczenia o Chrystusie spoczyna nie tylko na księżach ale ina laikacie , ale o Dziełach Stwórcy nie może świadczyć byle kto , ordynus .Jest taki rodzaj mowy , który ze śmiercią może być porównany [ Syrach] , nieobyczajność , wulgaryzmy są dyskwalifikujące dla wyznawcy Chrystusa , wprowadziłbym OBOWIĄZKOWĄ naukę dobrych manier i sposobu wysławiania się , no...gdyby to była moja obecna parafia ze30 % ludzi przestało by chodzić do kościoła ....

Wyznawca Chrystusa może nie mieć za dużo grosza ale to nieznaczy ,że ma być ...burakiem , to ...szlachta . I jak trzeba to musi użyć MIECZA SŁOWA aby "zgasić" ordynusów jednych zdaniem , jednym cięciem miecza a ...kto tego uczy ? kto ma tego nauczyć jak księżą sami tego nie potrafią , jak widzę niektore programy TV to są "niuńcie " bez wyrazu , bez charakteru . A moc soówa jest warunkiem zaistenia w świecie który nasycony jest drapieżnością , słabi nie istnieją . Tak tego uczyłbym, zgroza co ?

Kiedyś , w latach siedemdziesiątych wiele pań w tym PRL-u nosiło podwójne nazwisko , to taka szlachecka moda w siermiężnych warunkach , o co chodzi ?
Wielu w tamych czasach szukało swych korzeni , swojego herbu , komunistyczna szlachta ? to jeszcze w przypadkach o którym mogłem powiedzieć ,że sposób ich bycia mógł sugerować ,że ich herbem powinien być bat woźnicy skrzyżowany z widłami . o co chodzi ? Otóż nikt nie chce należeć do byle czego , jeśli my katolicy nie będziemy elitą tego społeczeństwa próżne są modły do Gwiazdy nowej ewangelizacji . Ona w swym jasnogórskim wizerunku POKAZUJE dłonią Syna "czyńcie cokolwiek wam powie "

Czlonkini gimy chrześcijan może nie mieć pieniędzy na najdroższe kosmetyki ale i tak będzie damą , bedzie kimś w porównaniu ze sławnymi "gwiazdami " o manierach przekupki .
A jak się chodzi , maluje , tańczy i ubiera ? ...ta wiedza nikomu jeszcze nie zaszkodziła .

5. Dochody zarządu gminy ,świeckiego i duchownego są jawne , pod rygorem ekskomunki . ok ?

6. Księża też ludzie , jak ktoś ma powołanie do życia w kapłaństwie i małżeństwie nie ja bym się sprzeciwiał Bogu , niech to robi papież , biskup ale nie ja .
Nie chcę mieć w gminie smutasów i zgorzknialców , niech się cieszą życiem , niech nie udawają dziwolągów ,niech się wyzbędą sztuczności w zachowaniu [ przywara zwłaszcza młodych księży ] a i jeszcze niech mają drugi zawód w którym porobią powiedzmy pięć lat , dla równowagi jak św. Piotr czy Mateusz .
Dla porządku : ci ktorzy oddają Bogu CAŁOŚĆ swego życia awansują szybciej , kapłaństwo wielostopniowe , tak jest w ST .

7. Jeżeli w gminie , mojej gminie jakis ancymon dokuczy swemu bratu , ten napomni go w cztery oczy , poźniej wobecności świadków i to nie da skutków oddam sprawę przed zgromadzenie , zakładm że wspólnota nie będzie chciała mieć z gagatkiem do czynienia , ufam Duchowi św. ktoś taki jest dla niej "jak poganin "
Jeśli kuria przyjmie do wiadomości wyrok to ok. jeśli nie, wyśle jakiś papier ,że nie "bo coś tam " to traktuję to pismo jako pisemny dowód zdrady Chrystusa , pisemny i ...podpisamy .

I tak można dalej i dalej ...przecież , oho ! tych punktów jest ze czterdzieści , ja tego nie wymyśliłem , to jest Pismo św. a struktury TYLKO SĄ SŁUŻEBNE NAUCE PANA , jako dzieło ludzkie nie muszą też mieć stygmatu "wiecznych "

====================

Ufam że tak będzie , instytucji w tej formie jaka jest "uzbierało się " ja traktuję ją jako trupa , Zombi ok ? Czy może tak być jak piszę ? wierzę ,że tak będzie , nie , nie teraz ale być moze niedługo .

Jeszcze raz o programie p. Pospieszalskiego , przejmujący obraz litrurgii wielkopostnej , za parę dni Jan Paweł II umrze , przewodniczy kard. Ratzinger :
Jest mowa o nawie koscioła zda się zalewanej przez fale ze wszytkich stron , no ... jak to było w Biblii ? nie ST, w Ewangelii wstał Jezus i MOCĄ zakrzyknął "UCISZCIE SIĘ "i sztorm ZNIKNĄŁ .Bo wtedy Pan działał z mocą , nie na papierze ale z mocą .
To samo w ST . izraelici byli zda się zgubieni przez wojsko faraona , i zniknęli ...

Bo jeśli Pan kosmosu przychodzi z mocą , to jest to moc większa nie tylko od tej którą sobie wyobrażamy ale od tej jaką jesteśmy w stanie sobie wyobrazić . No to co że instytucja ? a czyż Lucyper nie był instucją ? została starta .Wtedy to o czym piszę może nastąpić ,musi nastąpić , bo przecież bez sensu jest interwencja tak potężna aby nie przyniosła poprawy , także strukturalnej , jak przyjdzie Pan a mocą to biskupi Mu mogą ..albo lepiej nie ...

Tak wierzę ,że "wielka ladacznica " zostanie starta , zniszczona .

Tak ,widzę wiele zła które jest skutkiem wadliwej , anty- ewangelicznej budowy kościoła , ona działa jak ...korporacja interesów finansowych ,najlepiej to widać po tym lobby homoseksualistów , jeśli im tak tak dobrze ...to dla kogo u licha ta struktura została zbudowana ? powiedzane było, że nie sposób slużyć Bogu i mamonie , ot i wszystko .

Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 16 2018 13:25   
Forum

Molitwa ? a...od czego sie ona zaczyna , Mojżesz PROSIŁ wodę na pustyni, dziecko prosi anioła stróza o "zdrówko " tak , człowiek jest tak mikry ,że od tego zaczyna , później się rozwija .Te wiejskie świątki , kapliczki a cóz to jest jesli nie przypomnienie o tym ,że nalezy prosić , że jesteśmy słabi jak dzeci , że od Niego wszytsko zalezy , A KTO DZISIAJ UCZY MŁODYCH UZALEŻNIAC SWE SPRAWY , DZIEŁA OD WOLI , POMOCY BOGA ?Jeli uwierzymy ,że techonologia może wszytsko ...to ona jest "bogiem " czyż nie ?
no to mamy swoje modły , litanie ,różańce ateizmu np. " ...NAUKA nie nie stwierdziła aby Biblia miała w tym wypadku rację ..."

Tak to hołd bałwanowi nauki , bałwan to ktoś absolutnie obcy Jahwe . Bałwanuem nie jest kiedy jest osluszny , ok ?

Śmieszna jest nauka koscioła , każe "świadczyć o Bogu " rzucając wiernych o objęcia postaw i ideologii absolutnie obcych Bogu i...jednoczesnie pochwalając cnotę posluszeństwa i tutaj pojawia się amnezja starcza kościoła ...zawsze zapomina powiedziec KOMU to posluszeństwo się należy .Narazić się światu ? nie no...można ale wicie rozumicie ogólnie , aksamitnie , bezkonfliktowo , akademicko .

Podoba mi się ..modlitwa arabów , zbiorowa społeczna i ...odporna na jazgot tego świata, czego o subtelnościach chrześcijańskich nie mozna powiedzieć . Nie ,to nie jest ideał , ale ...jest , modlitwa chrześcijan jest zagłuszana przez pośpiech i prozę życia , niknie , ludzie coraz mniej się modlą , po co ? technologia załatwi wszytsko ....starotestamentowi na to nie pozwalają , to oni zagłuszają jazgot tego świata . To nie oni ulegaja rytmowi życia świata ale sami określają rytm życia swiata, pięć razy dziennie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 22 2018 09:21   
Forum

Chyba nie prosze Księdza ...chyba nie ...

Po pierwsze fakty , to co jest teraz , to miczenie tłumów to jest "Raport o stanie Kościoła " Ksiądz tak jak i ja pamięta np. pogrzeb bł. J. Popiełuszki ile było Warszawiaków i przyjezdnych ? milion ? a kto to dzisiaj policzy , NAJWAŻNIEJSZY JEST NIE FILM ALE TO ,ŻE LAIKAT NIE STAJE W OBRONIE DUCHOWIEŃSTWA , film jak film , pamięta Ksiadz filmy za czasów komuny i co ? karawan jedzie dalej , tak prawda ale... już nie dzisiaj ,

To milczenie zastępuje tekst rapostu ,COŚ SIĘ JEDNAK STAŁO Z KOŚCIOŁEM W CIĄGU TRZYDZIESTU LAT , prawda ? Instytucja nawet nie usiłuje zabierac głosu [ lekceważenie wiernych ?], to takie wstydliwe ? to nie ja ,tak pisał Adam Mickiewicz :
"biskupi , prałaci nie mówcie ,że lud was opuścił wyście pierwej go opuścili ."

Pierwsze pięć lat przemian aż do wyborów 1993 roku , kiedy to postkomuna objęła władzę , jak ma ksiądz czas i cierpliwość proszę zajrzeć do oficjalnych dokumentów PIP , nie są tajne , nie potrzeba teologa , krzyczący ,wołający o pomstę do nieba grzech zatrzymywanie zapłaty należnej przez nuworyszy polskiego kapitalizmu ...i to w skali masowej , wg. ekspertów rzeczywista wartość jest kilkukrotnie wyższa bo większośc wypadków była niezgłaszana , a jakie były reakcje EP ? ...nie kończę , lepiej nie.

Zwroty majątków kościelnych poszły zadziwiajaco gładko , przypadek ? bujać to Szweda...[ uchowaj Panie, to nie pod adresem Księdza ]

Pamięta Ksiądz 1966 r, koło Poznania , milicja zablokowała samochód prymasa Wyszyńskiego bo...odcinek zamknięty jest dla ruchu kołowego , tłum PRZENIÓSŁ samochód z... zawartością przez jakieś dwieście metrów , kto w to dzisiaj uwierzy ? inny swiat , inny kościół , prawda ?

Nie zamieniaj brata ani przyjaciela szczerego na złoto z Ofiru , a mówią ,że Żydzi są chciwi , chyba nie tylko oni ....Ja o tym pisałem na siostrzanej stronie , podejrzewałem ,że k.k. nagina swą naukę do wymogów UE [ neomarksizm , wrogowie ], ale potem już się dowiedziałem , były dotacje UE dla kościoła , za darmo ? bez żadnych warunków ? bujać to Szweda .

... na początku było Słowo i Bogiem było Słowo , okazuje sie że to nie tylko Judasz sprzedał Chrystusa , mocne ? za twarda jest ta mowa ?

Młoda dziennikarka w TV "szarpie się w okienku " że kilka ekscesów to jeszcze nie cały kościół że trzeba pamiętać o uczciwych itd. ale ilu tych uczciwych ?
KTO INFORMOWAŁ KOŚCIÓŁ O TYM CO SIĘ DZIEJE W W INSTYTUCJI ? Natanek , Międlar ? paru innych ? ilu tych uczciwych ...mało , za mało że by powstrzymać tendencję wzrostu nieufnosci , reszta utrzymuje kościół w stanie niedoinformowania , uczestniczy w ZMOWIE MILCZENIA , prawda ?

Przebiegli jako węże ...? Parę wypadków to psy które oszczekują karawan , ok ? ale traktowanie przez lud boży instytucji jako ludzi działajacych na zasadzie "sitwo ojczyzno moja " nie jest przypadkiem ! to statystyczna prawidłowość , takich przypadków w tak dużej organizacji nie ma , TO MUSI BYĆ PRAWIDłOWOŚĆ .

A gdybym byl homoseksulistą , to bardzo możliwe że byłbym księdzem , opłaca się być w takiej kompanii osób podobnych , kto zaprzeczy ? nawet w kategoriach abstrakcyjnych rozważań !

Intrukcja B 16 ? a kto o niej mówi ? kto kogo i kiedy ukarał za sabotaż ? chyba tylko taki postrzeleniec jak ja o tym napomyka , ale , ale nic w przyrodzie nie ginie , dobro lub zło jest w życiu ludzkim jak rykoszet z broni palnej , czasem wraca do strzelca , i to się dzieje dzisiaj ...właśnie wraca .

Jaka jest najwiękasza kara dla instytucji ? samotność proszę Księdza osamotnienie ,jedna część kościoła do której na należę zarzuca instytucji zaprzaństwo , druga skrajnie odmienna brak zarzuca "brak nowocześności" zostaje... wąska grupka ludzi .

To nieprawda ,że Prawda leży po środku , Chrystus nie był na środku , w pewnym okresie zostało przy nim kilku apostołów , ale nie ustąpił , non possumus , ale skąd ja to znam ...? eh! stary jestem , mogę już nie pamiętać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 23 2018 13:33   
Forum

Nie wiemy , to nie dla maluczkich , wyjścia naliczyłem trzy [ ? ]

a/ Ten list papieski dowodzi ,że sam paież to nieledwie kukiełka w ręku Brukseli , jeśli ci z Brukeli uważają że wierni k.k. nie skojarzą listu Fraciszka z "Acta 2 " to ...cierpią na rwę kulszową mózgu .To przypadkowa zbieżność ? ...Żyd parsknąłby śmiechem .

b/ To inicjatywa samego Watykanu ,Franciszek baczy jedynie o to aby się podlizać Brukseli ? no coments . Jaki Watykan taki papież.

c/ Francizek albo sam jest lóż masońskich albo znajduje się pod ich mocnym wpływem, to zamierzona próba zohydzenia kościoła od wewnątrz , w takim razie ...to cwaniak .

Niezależnie od tego papież dokonał dezinformacji własnego kościoła ,posłużył sie cytatem Dostojewskiego ale... niekonsekwentnie. "Zapomniał" wspomnieć o w/w korelacji z "Acta 2" jak i o tym że pod tym pretekstem wielkie koncerny będą za pomocą przeglądarek pełnić rolę taką jak cenzura w PRL-u. Szatan też pozostawił pramatkę w stanie niedoinformowania , ale o tym Franciszk się nawet nie zająknął ....uważam że to cwaniak .

====================================

Ale czy tego on sam chce czy nie chce spełnia Franciszek bardzo pożyteczną rolę w k.k.chociaż chyba bezwiednie .

a/ Po pierwsze oddziela ziarno od plew , oddziela wiernych od statystów w kościele . dlaczego ten podział jest konieczny ? dla jego oczyszczenia , po prostu ..tak jak w domu podczas wiosennych porządków , częśc rzeczy chowany ,część ląduje na śmietniku [ wiem mocne , taka jest jednak logika ] ZA KIMŚ JEDNAK W KOŃCU LUD BOŻY [ ALBO JEGO CZĘŚĆ ] MUSI SIĘ OPOWIEDZIEĆ , TO TAK SAMO JAK ZA CZASÓW ARCHANIOŁA MICHAŁA I LUCYPERA .
Wybór jest identyczny : albo Bóg albo ten kto chce być jak Bóg .

b/ Jednoczy wiernych , wokół ...niechęci do Watykanu , tak to też jest "coś" co może jednoczyć , jakkolwiek wiem ; że jeśli to przeczyta ktokolwiek z duchoweństwa to a priori odrzuci bo...to przekracza ramy jego wyobraźni , no ale wybaczmy im to , takie ukończyli uczelnie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 24 2018 06:37   
Forum

Jak na zamówienie ! Ostre starcie pomiędzy ks. Lemańskim a jezuitą , myślę ,że będzie coraz ostrzej , nie , nie jutro ale to pomruki nadchodzącej burzy której oczekuję ...bez satysfakcji , nie tylko zresztą pomiędzy nimi , jeśli kościół jest podzielony to i duchowieństwo się dzieli i wcale nie musi to być podział aksamitny , przy tak sporych rozpiętościach majątkowych wersalu być nie może , ale ... ja sam się przyłapałem na tym ,ze nie umiem właściwie oceniać czasu , biegu wydarzeń , dla starszego czlowieka czas jakby oszalał , gna jak opętany , tutaj mogę sie mylić .

=================
A Mojżesz , tez nie był wolny od tych problemów , problem w tym ,że z pomocą Boską umiał je przezwyciężać bo zawsze WYCHODZIŁ NA PRZECIW PROBLEMOM a nie czekał na zasadzie "jakoś to bedzie " a poza tym co powtarzam jak mantrę ,jak "zdrowaśkę " miał do swojej dyspozycji intsrument prawa ktore już w założeniu miało być INSTRUMENTEM HARMONIZACJI STOSUNKÓW SPOŁECZNYCH , w katolicyzmie usiluje sie prawo zastąpć rozważniami teolgicznymi , bez skutku ...

====================

I jeszcze jest istotna różnica w metodzie postępowania .
Mojżesz postępował na zasadzie :
problem - ja - jeżeli owo " ja "jest za małe to prośba o pomoc Jahwe , proste ?

K.k. obowiązuje skomplikowana niepisana zasada :
problem - zaczekaj - zobaczysz w co się ten problem przerodzi - zobacz co napisali uczeni w piśmie - sprawdź czy będzie ci sprzyjał biskup a jeśli i to nie daje efektu "ja " zostaje na końcu ? nie na końcu jest Bóg , tak w tym sporze j/w padają argumenty zgoła niebiblijne w rodzaju : "kosciół polski ma twarz o. Rydzyka a powinien miec Jana Pawła II " ki licho ?

Co to za argument ? ! Jeśli za złe maja Rydzykowi ,że "jest twarzą polskiego kościoła " to niech "ruszą pupą " i wezmą się w końcu do roboty , a w ogóle w jakim to fragmencie Biblii jest napisane ,że kościół powinien " mieć twarz " takiej a nie innej persony ? i co to znaczy kociół ma twarz "kogos tam " co to za durnoty ?

Uczeni w piśmie to murowana abiblijność , a gdyby znaleźć porówniania ? to owa "twarz" co znaczy innego niż popularnoć w ludzie bożym ? tak też było pomiędzy Saulem i Dawidem , pomiędzy Roboamem a Jeroboamem , to jest " to " ?

Tak ciężko to nazwać ? eh ! religijni troglodyci !

=======================

Efekt końcowy to starość organizacyjna, niewydolność .

W rozumieniu biblijnym stary to ten którego przepasują i wiodą tam gdzie nie chce [ św. Paweł ] ale jeśli się ma ŻYWE prawo to samemu kształtuje się stosunki społeczne , wtedy kościół jest młody .

Jak kościół jest staruchem nie on kształtuje postawy wiernych , odwrotnie , to stosunki społeczne kształtują ramolejący kosciół co...już widać , te coraz ostrzejsze spory to objaw słabości , braku nie tylko dyscypliny ale i przydatnej społecznie FORMUŁY DZIAŁANIA ,ISTNIENIA W TYCH A NIE INNYCH WARUNKACH EKONOMICZNYCH I OBYCZAJOWYCH , osoba starsza jest często zdezorientowana , pastorał to kij pasterski , on służy min. do wskazywania kierunku marszu , w dzisiejszej rzeczywostości służy do ...wskazywania tego co robią i mówią inni ...np. UE , no...to do czego potrzebny ten biskup ? jak zechcę wiedziec co mówi Bruksela to sam sprawdzę ... ks. biskup jest tutaj zbędny , w dobie rewolucji informacyjnej sprawdzenie co sie pisze , mówi i...decyduje w UE nie jest takie trudne .

Stary pasterz nie panuje nad owieczkami , zaczynają się kąsać ....już na poziomie duchowieństwa , na poziomie laikatu robiły to juz dawno ..brak pasterza , brak prawa ,ot co.

Zdrowaś Maryja ...Żydówko , Gwiazdo Nowej Ewangelizacji jak wytłumaczyć uczonym w piśmie k.k. profesorom [ ! ] że Żydzi do dzisiaj nie stosują wobec siebie lichwy ? i...jest to obelga dla niezliczonych ksiąg nauki katolickiej ...z której nic nie wynika społecznie ,nie ma tej nauki wśród ludu , nauczycieli [ czegoś konkretnego ] nie ma ...

Choćby prymas liczył sobie dwadzieścia pięć wiosen , kościół jest staruchem , uzależnionym od innych ramolem .On tylko jak osoba słaba zdolny jest jedynie do narzekania , zrzędzenia i innych form komentarza , do KONKRETNEGO działania już niestety nie jest zdolny ... choć taki [ na oko ] duży...

Taka jest Biblia , tak mówi Pan .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 wrzesień 24 2018 19:48   
Forum

Quote by: skierka

Jak na zamówienie ! Ostre starcie pomiędzy ks. Lemańskim a jezuitą , myślę ,że będzie coraz ostrzej , nie , nie jutro ale to pomruki nadchodzącej burzy której oczekuję ...bez satysfakcji , nie tylko zresztą pomiędzy nimi , jeśli kościół jest podzielony to i duchowieństwo się dzieli i wcale nie musi to być podział aksamitny , przy tak sporych rozpiętościach majątkowych wersalu być nie może , ale ... ja sam się przyłapałem na tym ,ze nie umiem właściwie oceniać czasu , biegu wydarzeń , dla starszego czlowieka czas jakby oszalał , gna jak opętany , tutaj mogę sie mylić .

=================
A Mojżesz , tez nie był wolny od tych problemów , problem w tym ,że z pomocą Boską umiał je przezwyciężać bo zawsze WYCHODZIŁ NA PRZECIW PROBLEMOM a nie czekał na zasadzie "jakoś to bedzie " a poza tym co powtarzam jak mantrę ,jak "zdrowaśkę " miał do swojej dyspozycji intsrument prawa ktore już w założeniu miało być INSTRUMENTEM HARMONIZACJI STOSUNKÓW SPOŁECZNYCH , w katolicyzmie usiluje sie prawo zastąpć rozważniami teolgicznymi , bez skutku ...

====================

I jeszcze jest istotna różnica w metodzie postępowania .
Mojżesz postępował na zasadzie :
problem - ja - jeżeli owo " ja "jest za małe to prośba o pomoc Jahwe , proste ?

K.k. obowiązuje skomplikowana niepisana zasada :
problem - zaczekaj - zobaczysz w co się ten problem przerodzi - zobacz co napisali uczeni w piśmie - sprawdź czy będzie ci sprzyjał biskup a jeśli i to nie daje efektu "ja " zostaje na końcu ? nie na końcu jest Bóg , tak w tym sporze j/w padają argumenty zgoła niebiblijne w rodzaju : "kosciół polski ma twarz o. Rydzyka a powinien miec Jana Pawła II " ki licho ?

Co to za argument ? ! Jeśli za złe maja Rydzykowi ,że "jest twarzą polskiego kościoła " to niech "ruszą pupą " i wezmą się w końcu do roboty , a w ogóle w jakim to fragmencie Biblii jest napisane ,że kościół powinien " mieć twarz " takiej a nie innej persony ? i co to znaczy kociół ma twarz "kogos tam " co to za durnoty ?

Uczeni w piśmie to murowana abiblijność , a gdyby znaleźć porówniania ? to owa "twarz" co znaczy innego niż popularnoć w ludzie bożym ? tak też było pomiędzy Saulem i Dawidem , pomiędzy Roboamem a Jeroboamem , to jest " to " ?

Tak ciężko to nazwać ? eh ! religijni troglodyci !

=======================
......................

Taka jest Biblia , tak mówi Pan .

Tak sobie przypomniałam:
1 Kor 1 :
10 A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli. 11 Doniesiono mi bowiem o was, bracia moi, przez ludzi Chloe, że zdarzają się między wami spory. 12 Myślę o tym, co każdy z was mówi: «Ja jestem Pawła, a ja Apollosa; ja jestem Kefasa, a ja Chrystusa». 13 Czyż Chrystus jest podzielony?
-------------------------------------------------------------------------------------
Czy może ludzie zbyt słabo wierzą Chrystusowi i Pismu Swiętemu? Może coś jest ważniejszego dla ludzi? Ludzka ambicja, przekonanie o własnej racji i inne nasze ludzkie sprawy, o które się czasem zabiega? Nie wiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 25 2018 06:31   
Forum

Komu ? Pismu Świętemu...a co To jest ? bo jak się przysłuchuję niektórym kaznodziejom ...to nie wiadomo ....

Przekornie przypominam o konstytucji ZSRR , jeden z najpięknieszych aktów prawnych , lepszy niż konstytucja USA , nie przesadzam , kiedyś było jej polskie tlumaczenie... i co z tego ? Np. wolność słowa tak , ale ...po odesłaniu do przepisów wykonawczych to jest zupełnie co innego .

Podobnych zabiegów dokonuje obecna ekipa rządząca [ bez żalu z mojej strony [ w referendum byłem przeciwny jej uchwaleniu ], konstytucja tak , ale ustawa określa...i robimy co chcemy ...

W Ewangelią jest podobnie , już Mesjasz powiedział faryzeuszom ,że uczynili ze ST ciężar nie do zniesienia .Kościół doszedł już do etapu "krótkich kazań"na razie na etapie parafialnym , to co jest jądrem nauki kościoła głoszonej z kazalnicy -teologia ma się coraz bardziej nijak do Ewangelii a co za tym idzie do BIEŻĄCEJ rzeczywistości społecznej , pamętajmy Słowo Boga jest Słowem ŻYWYM , nie cmentarnym , akademickim , no ...coraz bardziej ma się nijak, więc po co ukazywać wstydliwą różnicę ? parę słów ...nie wiadomo o czymi i ..."wypad ".

Grób pobielany: na zewnątrz Ewangelia a w środku … smród

===============================

Jak to się stało , czym się różni apostoł od ucznia ? No...to juz jest w Ks. Rodz. tak !
Abraham , zostawił swe przytulne miejsce na ziemi a potem ofiarował Jahwe WSZYSTKO co miał najcenniejsze [ góra Moria ]
W pewnym momecie Jezus zotał sam z apostołami UCZNIOWIE ODESZLI ... właśnie tym.

A owa wdowa , tak ta, rzuciła do skarbony WSZYSTKO co miała

Ów bogaty [ i sprawiedliwy ] młodzian co nie poszedł za Chrystusem , czego się przeraził ?on nie chcial oddać WSZYSTKIEGO , byłby z niego dobry uczeń ...ale nie apostoł . Ananiasz nie był takim złym człowiekiem on załamał sie przy słowie WSZYSTKO .Jest np. mowa o drogocennej perle za którą poszukujący zapłacił WSZYSTKIM co miał , itd.

Można mnożyć , ale ja nie o tym z tego punktu widzenia instytucja Watykanu NIE JEST STOLICĄ APOSTOLSKĄ ALE UCZNIOWSKĄ ...co widać było min. po samochodach [ nie wiem jak jest teraz ].

Gdzie skarb twój tam serce twoje... im jestem starszy to wiem ...nie pytaj o deklaracje , tylko uważnie patrz , wystarczy ...

Ja nie potępiam uczniów ja potępiam tych którzy dopuścili do objęcia wladzy apostolskiej przez uczniów , przez małych ludzi , miejsce małych jest w posłudze innej niż sprawowanie władzy, mały czlowiek jeśli ukradnie kluczyki od samochodu ojca spowoduje nieszczęście swoje i innych .

=======================

Na razie w k.k. nie ma sporów apostolskich tj . O SPRAWY ZASADNICZE , to są spory ambicjonalne , małych ludzi o małe sprawy , takie uczniowskie , sztubackie .One wynikają z coraz to gorszej kondycji społecznej kościoła , ja nie jestem w stanie choćbym tutaj stukał sto lat podważyć stanowiska biksupów ...chyba że ... oni sami to zrobią , a to co innego , teraz ich bierność w sprawie aktualiów, taktyka "na przeczekanie "to zbiorowe społeczne samobójstwo . Siłą rzeczy , to cecha , każdej organizacji pojawiaja się niesnaski , ale to są spory o "autko chłopczyka "

W wojsku jest zasada : w przypadku zagrożenia decyzja nawet błędna jest lepsza od braku jakiejkolwiek decyzji , bo ten brak decyzji powoduje ,że armia truchleje , zaczyna się bać , pojawiają się oznaki dezercji czy wręcz zdrady … i ginie.

Dylematy apostolskie, to inny obszar , to są te wyrażające RACJĘ STANU KOŚCIOŁA , one pojawiawiają się RÓWNOLEGLE , obok instytucji [ do tego już doszło ,jak za czasów Jeremiasza ] na razie duchowo ,myślowo , później jak instytucja obecna albo zmieni swą forme albo całkowicie upadnie ten nurt apostolski będzie dominować .

To nie Twoje pytanie , od Kogoś innego , ja nie walczę z instytucją ... po co ? czym ?a od czego są biskupi ? oni robią zdecydowanie skuteczniej niż ja , bo to nieledwie chłoptasie za kierownicą samochodu Ojca , rozbiją samochód , rozbiją , instytucję ,widać już pierwsze pęknięcia ... a decyzji zasadniczych brak ....

=====================

A Ewangelia ? ona jest zdecydowanie za twarda dla chłopczyków , oni Jej nie znoszą./.

Bo Ewngelia w instytucji , to jest "produkt "dla mężczyzn .Dlatego powstał "wyrób ewngeliopodobny " przesłodzony, bezkonfliktowy taki chłopięcy ...jak legumina po której nadmiarze kościół będzie cierpiał na ...dolegliwości gastryczne , te spory to jest własnie to ...walka o detale .A mężczyźni ? oni są sekowani przez sługi Asmadeusza we własnym kościele , tak , piję do ostatniego programu p. Pośpieszalskiego , dobro jest ciche ...

Wg. kard. wyszyńksiego kłamstwo jest detaliczne sklepikarskie ....lśni reklamą , insygniami literaturą [ na oko ] poważną .Ot co .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 28 2018 07:44   
Forum

Kościół równoległy , to grupa ludzka w ramach kościoła której poglądy nie są tożsame , identyczne z pogladmi jego warstwa zarządzajacych ...chrześcijaństwo też było kościołem równoległym W JUDAIZMIE , wyodrębniło się później a raczej zostało zostało wydrębnione , ba wyrzucone zostało poza obręb judaizmu .

Jeśli tak sie dzieje , jesli taki kociół powstaje , to żle sie dzieje to świadczy o tym ,że drogi pasterzy i owieczek są innymi drogami . Nie wierzę aby papier Lutra miał taką moc aby spowodować rewolucję , rewolucja rodziła się obok instytucji , poza ambonami , poza wykładami , po ogłoszeniu tez Lutra ona po prostu WYSZŁA NA JAW . Nie zawsze kościół równolegly musi mieć negatywne oddzialywanie , np. tzw. "przewrót franciskański " moim zdaniem go uratował , nie zmienia to faktu ,że był równoleły , obok intytucji .Papież sfuszerował robotę...

Dlaczego źle sie dzieje w k.k.? moi skromnym zdaniem wymaga on OCZYSZCZENIA , czystki organizacyjnej a na to ....on nie ma dość sily moralnej , kto kocha bardziej kumpla z seminarium bardziej niż Chrystusa , nie jest Go godzien ,tak to NT, ale jest i ST :

"... tak mówi Pan, Bóg Izraela: Rzeczy obłożone klątwą są wśród ciebie, Izraelu; przeto NIE OSTOICIE SIĘ WOBEC WROGÓW SWOICH, jeśli nie usuniecie spośród siebie rzeczy obłożonych klątwą. "

======================

Skąd ta biblijna twardość ? ile to lat trzeba aby zrozumieć sens Pisma ? on jest w pełni zrozumiały dopiero dzisiaj.Jak sobie wyobrażasz oczyszczenie kościoła z trądu lobby homoseksualizmu ?

Wyobraź sobie grupę ludka BEZ ZAHAMOWAŃ MORALNYCH w ramach kościoła , ściślej instytucji , tam nie ma zadnych zahamowań , weszli ...bo im dobrze i promują następnych ,dalej zakażają , to trąd , jak chcesz ich USUNĄĆ ZE STANU DUCHOWNEGO za czynną sodomię i ...za niewiarę , za obrazę Eucharystii , Baltazar przy nich to drobny pijaczek . Nie ma innej rady jak "lecieć po nazwiskach " ale to WBREW NATURZE INSTYTUCJI , ona została tak zbudowana tak aby chronić wszystko to co złe przed oczami postronnych { czy członkowie k.k. to osoby postronne ? } to prawo "święte" świętsze niż Ewangelia ...bałwochwalstwo , jakkolwiek nie wyrazone wprost .

Eh ! zgasiło się kolegę z podstawówki : "ślubowałem posluszeństwo arcybiskupowi " no dobrze ,ale ślubowałeś na Boga czy na szatana ?...milczał .

Mesjasz oczyścił trędowatego , tak ...ale on chciał oczyszczenia ... prosił o oczyszczenie , instytucja ani nie prosi ani nie czyni stosownych kroków . Tak, trzeba lecieć po nazwiskach i usuwać , PRZYKŁADNIE , aby lud widział przykład , inaczej zwątpi , taka jest natura ludzka .A usunięcie abpa. Kowalczyka wcale nie uzdrowiło stosunków wewnątrz kościoła , Włosi też blokują informacje ,to nieprzenikalna... ściana , jeśli instytucja postanowiła byc twarda w stosunku do sprawiediwych i łagodna dla sodomitów już jej nie ma , to tylko zombi , to kwesia czasu .

Tak powstaje kościół rónolegly , Nie ma on jeszcze wyrazu organizacyjnego , ideologii ale ...jest , już jest , tak kiedy to piszę już on jest , słyszę co mówią ludzie , Saulowi zostaje odbierane berło , jak podczas Stworzenia świata , na razie jest chaos , na razie jest to na zasadzie " bo jesteśmy przeciw " ale ...tak jak z "Solidarnością " ktoś jednak to uporządkuje , choćby tak jak J. Kuroń ...dla kariery , duchownej czy politycznej , wtedy zombi zostanie ostatecznie pogrzebany .

Jak zwykle prędkość wydarzeń przerasta moją wyobraźnię .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 29 2018 06:48   
Forum

Nie ! to ponad siły instytucji ! nie sprawdziłem , nie mam dojścia , więc tylko ogólnikami , zastrzegając ,że jest to tylko wieść ledwie zasłyszana.

Oto jeden z tych którzy ujawnili pikantne szczegóły z życia abpa. P . miał umrzeć w wieku nie takim znowu zaawansowanym , pięćdziesięciu kilku lat , umarł zaszczuty przez otoczenie . Jeśli to prawda ...to widzisz jak na dłoni całą rożnicę między normalnymi ludźmi a duchowieństwem .

===================

Jakby to był członek laikatu , to użyłby komórki , dyktafonu spisał czyny i rozmowy i wyrzucił to szambo na wierzch ! jakie można mieć względy wobec lucyperowwych bękartów ? zdradzili Boga to i ciebie zdradzą , w czym problem ?

Członek laikatu ... trzasnąłby drzwiami ,rzuciłby kilka uwag pod adresem domiemanej profesji matek swoich oprawców i... praszczaj rodina ,praszczaj instytucjo , a tutaj nie ..."nabożny strach "? przed kim , a któż to jest ? nie wiesz ,że Pan nie ma względu na osobę ? nie wiesz ,że komu więcej dano to i więcej będzie od niego wymagane ? tak , uważam ,że kapłani po seminarium , mają skrzywioną psychikę , możesz się z tym nie zgadzać .
cóż to za zabobony ?

Ale ja nie o tym , tutaj masz DOWÓD MATERIALNY na to jak wielką potęgą jest Nauka Pana .
Marksizm to były okruchy Pisma zmieszane w jakims dziwnym melanżu z nieczystościami tego swiata i co ? nawet okrojone , nawet znieksztalcone wstrząsnęly światem .

TV co jakiś czas emituje kilka zdań paieża na okoliczność taką to a taką , kto je pamięta po zakończeniu wiadomości ? Załóżmy ,że , jakiś biskup , odmówi zgodnie z nauką św. Pawła udziału w koncelebrze czy konferencji ze względu na to ,że jest tam pan ubrany w infułę szerzący zgorszenie ...wiesz co by było ?!!! Papież j jego słowa przy tym wszystkim może być ...pchłą , to "Pikuś ". Jak wielką wartość ma publiczne przyznanie się do Pana !

To bylby news wyprzedający wszystkie ...oprócz wybuchu trzeciej wojny światowej , rodzina królowej Anglii to przy tym zaledwie bulwarowa plotka , to ...nowe tezy Lutra ... ale nie widzę wielkich ...oni nie chcą byc wielcy , Eliaszów i Jeremiaszów nie widzę ....

Więc jeśli nie chcą być wielcy ...to zgodnie z ich wolą traktujmy ich jako malych , krzywdy w końcu nie mają, volenti non fuit iniuria ,w czym problem ? Po cóż się ekscytowac ,że tam wokół Jasnej Góry tyle pastorałów , jakie to może mieć znaczenie skoro to same karły ?Msza sprawowana przez UCZCIWEGO KAPŁANA gdzieś na prowincji może mieć większą wartość .

Jak widziałem mojego "eks" jak się płaszczyl przed sufraganem , to miałem odruch wymiotny ... tam nie albo nie ma , albo po prostu nie widzę sprawiedliwych . Rydzyk ..? słucham go wyrywkowo ,mogę nie wiedzieć , z tego co slyszalem ... unika tematu , cóż swoje już ma ...bo ja wiem , Natanek ? … może

A...to "lecenie po nazwiskach " okrutne ? tak myślisz ? a to sobie poczytaj co zrobił Eliasz z kapłanami Baala...te nazwiska , upublicznione przed kościołem [ do tego ma prawo ]to nieledwie pieszczota .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 30 2018 06:14   
Forum

Ani ST ani NT , tylko najnowsze badania .
Jakieś sześć - siedem lat temu w "Wyborczej "[ ? ] Dominik Zdort zamieścił artykuł o jakże biblijnym tytułem "Pieniądz dzieli ludzi "czy jakoś podobnie .

W grupę studentów "wpompowywano" ukradkowo POZA WIEDZĄ OGÓŁU studentów w kampusie pewne sumy pieniężne i ... obserwowano.

Stwierdzono :
- skłonnośc do samoizolacji obdarowanych.

- zanik skłonności do pomocy innym .

- zanik oczekiwań co do pomocy którą mogliby wyswiadczyć osobom obdarowanym inni ludzie .

Toż to obraz instytucji ...

=====================

Teraz , właśnie teraz instytucja k.k. wg. obserwatorów potrzebuje ludzkiej , zwykłej solidarności bardziej niż kiedykolwiek , ale nie potrafi już apelować , prosić braci o pomoc , nie potrafi już ani zbliżyć się do ich problemów ani też wyłuszczyć swoich ,tak jak jeszcze niedawno odwracała się od podstawowych problemów rzesz kościoła , samo -ekskomunikowana ze wspólnoty kościoła ....jeszcze za swego istnienia , prosty mechanizm .

Cierpi osamotniona , bez radości przebywania we wspólnocie ... sama się ukarała . No to co że film ? tyle ich było ... np. taki "Drewniany różaniec " ale warunkach wspólnoty nic to nie dało komunistom . Wspólnoty w Duchu św. nie da się podzielić z zewnątrz , można tylko od wewnątrz [ Ananiasz ] ot i cały problem .Ale kto o tym mówi ? tak o Biblii .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2018 13:46   
Forum

Nie , nie i jeszcze raz nie ,fakt , było by dobrze ale nie spodziewam się. to by wymagało WYZNANIA WIN , a intytucja tego nie zrobi , raczej pójdzie na zatratę .

A co ? ona teraz chce wyznać , pokajać się , za to co inni już ujawnili ? jaki to ma sens ?Rewolucja to by była wtedy kiedy INSTYTUCJA SAMA BEZ PRZYMUSU MEDIALNEGO ZACZĘŁA SAMOOCZYSZCZANIE , nie spodziewm się , bedzie trwała w zaparte do ostatniego tchniena ...jak szatan.

Jeden dostojników EP powiedział [ to co zapamiętałem ] że kościół pragnie być w pierwszej linni walki z pedofilią ...no, to zaiste chwalebne , ale co z homoseksualnym lobby ? co z lekceważeniem instrukcji B16 w tej materii ? co z naginaniem nauczania kościelnego do wymogów interesów materialnych duchowieństwa ? ...nic cisza , jak obcy tego nie wywloką na światło dzienne kościół będzie przez insytucję utrzymywany w ciemności niewiedzy , ok ?

Ciemnośc to królestwo złego , jeszcze nie wiadomo co z niego wyjdzie …

Zdaje sie ,że instytucja wzięła kurs na przeczekanie , ufając że się wszytko uspokoi [ ulubiona taktyka ] i ...nie myli się , morze się uspokoi , taaaak uspokoi ...na pewno .

Jest jak sternik nawy która zbliżyła się do mielizny , płycizny i .....nie chce korygować kursu licząc na to ,że wzburzony wody sie uspokoją , no dobrze, ale kiedy się uspokoją i nastąpi odpływ to takim statkiem nie da się płynąć ani tym bardziej sterować , wbije się w muł … braknie wody , braknie wody problemów walki ze złem , a po co komu taki kościół potrzebny ?po co komu statek który nie pływa ?

Tylko z warunkach konfliktu ze złem ma kościół sens istnienia , stanie matka przeciw córsce itd.

Zdaje się ,ze uwierzono ,że można prowadzić nawę kościoła unikając starcia , lawirując , nic barsziej błędnego , tzn. nie no ...konflikt jest ...ale "wicie -rozumicie" ..tylko w duszy człowieka ...nie inaczej , tylko tak , byle nie społecznie , byle nie po pastersku , apage !

Tylko tak można wypłynąć na szerokie wody , bez wody statek jako przedmiot użykowy traci sens swego istnienia , podobnie jak kosciół unikajacy konfliktów .A Rydzyk na chwilę wypłynął na fali społecznych konfliktów .... a potem zarzucił kotwicę , już mu dobrze , swoje już ma ...

=============

Obserwuję kampanię wyborczą , nikt [ !] ani lewica ani prawica nawet nie napomyka nawet o nauce koscioła o Janie Pawłe II co było ongiś rzeczą nagminą [ niekiedy bez sensu ] kościoła nie ma...

Zresztą kościół ustami kaznodziei sam mówil ,że do polityki się nie będzie wtrącał i rzeczywiście słowa dotrzymał ! ...społecznie nie istnieje . Lecz czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę kiedy powtórnie odwiedzi ziemię ,nie jestem przekonany czy jak idzie jak instytucję bedzie to spotanie radosne ...MEMENTO MORI .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 17 2018 15:28   
Forum

Big Grin Odczekałem ,z premedytacją odczekałem miesiąc , jaki przypadek religijny ? jakie było kazanie które wstrząsnęło ateuszami , co takiego wygłosił kościół w tym okresie ?

Żaden infułat , żaden ksiądz , żadna homilia ,tyko … szef MSW … użył słowa " sodomici " .Trzy tygodnie później [ jeszcze ! ] słyszę w jednej ze stacji TV pytanie : czy użyłby pan słowa "sodomici " ? a więc jednak trafił , skutecznie , mocno , jak na ucznia Chrystusa przystało [ miecz słowa ] może jemu dać infułę ...

====================

Doceniam złośliwość , ale na starego przecherę trafiłeś , tak Jan Paweł II to także siła ST , Ks. Zieliński stwierdził ,że po pierwszej pielgrzymce do ojczyzny zaczęliśmy się poznawać , ODRÓZNIAĆ , kto się cieszył na przyjazd ojca św. ten jest "nasz " kto się smucił obcy a co innego zrobił Mojżesz ? wyprowadził lud na pustynię aby OODZIELIĆ zło od dobra , lud wybrany od Egipcjan ,To , to jest potrzebne i dziś , odtąd dotąd zło , odtąd dotąd dobro .Widzę nieustanna chęć mieszania dobra ze złem , nie nazywania po imieniu grzechu, relatywizacja pojęć , skąd też i siła pana ministra [ pewnie niechcący ] Cóż , światło w ciemności świeci a ciemność go nie przemoże.

A oponenci Mojżesza nieustannie odwracali głowę w stronę Egiptu ….bo tam była cebula .Tak i Polacy [ nie tylko duchowni ] tęsknie patrzą na zachód bo tam jest ...bo ja wiem czy taki znowu szmal , raczej błogostan trwonienia dorobku przodków.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 24 2018 16:27   
Forum

Odnośnie artykułu ks. Horaka :

Lubiany przeze mnie autor użyl niewłaściwego zwrotu ,nie używałbym zwrotu "chrześcijaństwo zostało odrzucone "raczej CHRZEŚCIJAŃSTWO WYGASŁO .Nie spotkałem w swoim przecież nie tak krótkim życiu kogoś kto w jednej chwili podjąłby nagłą decyzję o byciu ateistą , apostazja to jest zwykle proces długotrwały .Podobnie jest w życiu narodów ,nie ma w aktach prawnych nawet bardzo zlaicyzowanych państw decyzji o odrzuceniu Chrystusa , za wyjątkiem niektórych państw wojującego Islamu takich rzeczy nie ma , to powolne , bierne wymieranie .

Razem z kolegami , rówieśnikami na uboczu ,ukradkiem zaczęlismy kopać piłkę , cóż nie te nogi ...nie ta wprawa , cóż , każda kiedyś nawet nieźle przez mnie wykonywana czynność ulega degeneracji , cóż jest wart pianista który nie ćwiczy nieustannie ? co jest warta religia w której nie przestrzega się prawa ? ano ginie . A to nie wiadomo co się dzieje z ziarnem które trafia na grunt skalisty ? bez ugruntowania jakie daje min. prawo ginie , po prost uschnie .To tylko zwrot ale jakże wiele tłumaczy .Właśnie ,chrześcijastwo nie jest odrzucane ono usycha .
==============

Mile się rozczarowałem , jednak jest Biblia w życiu publicznym ! oto jeden z politykow użył w stosunku do swoich oponentów słowa "szarańcza " zastrzegł się ...że to zwrot biblijny , mała rzecz a cieszy ....o innych formach bytności Biblii w polskim życiu społecznym ...nie słyszalem .

Każde ugrupowanie ogłosiło sukces w tych wyborach , nie ma przegranych ! przegranym jest jednak kościół . Pan . prof. J . komentując wyniki niektórych okręgów w których bardzo wyraźnie zwyciężali kandydaci z ciężkimi zarzutami natury etycznej i prawnej mówił o presuwani się granic tego co dopuszczalne w życiu publicznym , ilu z tych wyborców to ludzie "chodzący do kocioła " ?

Pan prof. raczy bazować na przestarzałych danych , ta granica została już dawno przesunięta , została przesunięta na początku lat dziewięćdziestąch kiedy k.k. wycofał się ..ze wszytkiego co społeczne .. z tematyką wyzysku włącznie , następców ks. Popiełuszki nie widziałem, nie za szybko ale powoli zadziałało , jeśli Chrystus zostal przez kaznodziei wyrzucony z życia publicznego to siłą rzeczy nie a Go w postępowaniu wiernych , czego tutaj można nie roumieć ?

Kościól nauczający zachowuje się jak ...siewca , zasiał koniczynę a spodziewa się że wyrosną róże i mandarynki , kto ich tego nauczył ?

===============

Moja pani z podstawówki uwielbiała podobieństa między bóstwami Grecji i Rzymu , kto ciurkiem wyliczył ,że Afrodyta to Weunus , Ares to Mars, Posejdon to Neptun piątkę miał " na amen " więc w tej klasyfikacji Chrystus , w kategoriach praktyki społecznej katolikow to ...zmodyfikowany Hades ,

włada innym nierealnym , mglistym światem , światem umarlych ,ze światem żywych ma niewiele wspólnego , nie ma nic do powiedzenia np. o sprawiedliwości ,ups w odróżnieniu od Hadesa WSZYSTKICH kocha , co jego kapłani bez przerwy głoszą ,oczywiście w odróżnieniu od Hadesa nie ma mowy o Tartarze [nawet starożytni czuli potrzebę istnienia piekła ! ,potrzebę istnienia kary ! ] , nie ma potępionych ... fajny ten Chrystus , co byśmy nie robili wszystko przebaczy ...
Czemu więc prof. J. się dziwi ? cudów nie ma jest logika .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 28 2018 08:36   
Forum

Szanowny Skierko.
Zawsze czytam, kiedy tylko mogę a odpisuję nieczęsto chyba, no bo tylko tak mogę. Spróbuję napisać krótko co myślę o współczesnych biblijnych "dzieciach na rynku".
Są takie wykształcone i nowoczesne, to nie bedą wierzyć w Boga jakiego opisuje Biblia.
To takie zacofane, Bóg nie może być Osobą a co dopiero Trzema Osobami.
Nie może za dobro nagradzać a za zło karać a nawet nie może nikomu narzucać, co jest dobre a co złe. Nowoczesny człowiek wie przecież lepiej, niż jakiś "starozytny Bóg".
"Nowoczesny Bóg", to jakiś nieokreślony Byt o nieokreślonych cechach i znaczeniu.
Jeśli w ogóle istnieje, to jest jakąś metaforą porządku materialego świata a nie Wszechmocną Duchową Osobą. Jakieś cuda, Niebo, Piekło, zbawienie, zmartwychwstanie, to mity, wstyd w to wierzyć. Nie będziemy w tym brać udziału mówią nowoczesne dzieci. Ani w tych wymyślonych smutkach ani mitologicznych radościach.
My się bawimy racjonalnie i materialnie. Nowocześnie.

PS
A miało być krótko.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 28 2018 19:57   
Forum

No cóż , tutaj pora wrócić do drugiego przykazania w wersji oryginalnej .

Jak się przyjrzec bóstwom grecji ,Rzymu czy np. Hinduskim to WSZYSTKIE one maja podobne cechy co ...człowiek , maja i przywary , np. Zeus był rozpustnikiem "babiarzem " a Kali odznacza sie okrucieństwem itd. Problem w tym ze czyniac sobie obraz Boga czynimy go NA WŁASNYM LUDZKI ODNIESIENIU.

Jaki grzech popelnili Żydzi mordujący Mesjasza ? przeciw przykazaniu o nie zabijaniu ? nie, nawet skąpy biblijny opis mówi ,że poza grupką zdeterminowanych oni wyraźnie się wahali ... na Mesjasza oni by ręli nie podnieśli , choćby tylko z strachu , Jahwe nie jeden raz ukazywał Izraelowi surowe oblicze , ale dla nich to nie był Mesjasz ... oni łamiąc drugie przykazanie utworzyli sobie wbrew Izajaszowi swój obraz Boga , prekazując mimo woli temu obrazowi swe ludzkie przywary , dla nich to Bóg to ten który czyni z innnych ludów ich nieolników , których wolno ograbiać z owoców swojej pracy [ to im zotało do dziś ].

A jaki obraz Boga bowiązuje w k.k. dzisiaj ? jakiemu balwanowi składamy hołd ? To twór akademicki , wirtualny , istnieje intelektualnie co najwyżej "w sercu " w życiu publicznym co najwyżej w transmisjach liturgii , a np. w ekonomii ..nigdy .
Można go modulować , zmieniać dysputami , książkami , dowód ? im więcej książek tym k.k. jest coraz to bardziej bezsilny .Po cóż więcej ? "dowód stoi jak byk"

Głos z z zaświatów [ Samuel ] posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary , naturalnie posluszeństwo Bogu , u nas ..posłuszeństwo biskupowi .

Odnoszę wrażenie ,że Natanek , moim zdaniem jeden z Eliaszów naszych czasow jest w swoim środowisku traktowany jak ...trędowaty , podobnie i Jeremiaszowi czynili , i Savonaroli i nnym , będą was wykluczać ze świątyni , ot co , nihil novi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 30 2018 17:21   
Forum

Co mi tam... dokończę .

SUROWOŚĆ PANA JAKĄ ZNAMY Z KART ST JEST MOIM ZDANIEM DOWODEM MIŁOŚCI ...trudne do zrozumienia , prawda ?

Czasem spieram się z ateistami , jednym z koronnych ich "dowodów" jest to że mówią dość często ,ze gdyby Bóg istniał ,to niedopuściłby do np.do istnienia obozów koncntracyjnych " "gdzie był wtedy Bóg " z nawyku odpowiadam kończył spisywanie wyroku ...a poza tym lubię "przyhaczyć " pytaniem : czyżbyś opowiadał sie za BEZPOŚREDNIĄ INTERWENCJĄ BOGA ? doprawdy ty który chcialbys Go wyrugoać chocby z oświaty ? to kiedy mówisz prawdę teraz czy poprzednio , ale dosyć pyskówek , to jednak w ym ludziach , nawet zdemoralizowanych ISTNIEJE RAGNIENIE SPRAWIEDLIWOŚCI KTORA JEST UZUPELNIENIEM MIŁOŚCI .

Ja to wiem , wieczny opozycjnista którego pragnieniem był koniec ZSRR tak jak teraz wypatruje jak kania dżdzu upadku zakłamanych potęg militarno- medialno - fnansowych. ten kto przepowiada ich upadek wlewa miód otuchy w serca uciśnionych .Tak postpował Jahwe , zanim dokonał to czego dokonał obdarzał sprawiedliwych nadzieją .

Religi to tryumf ducha nad materią , zatem owo przepowiadanie upadku możnych i zda się nienaruszalnych potęg tego swiata JEST ELEMENTEM EWANGELIZACJI . Bogatych z torbą puścił i nędznie rozprószyl ... co więcej jest to przepowadanie mocne , nie ma mocniejszego , mocne bo widoczne , mocne bo mocniejsze niż ...świat . nIe mocniejszej formy ewangelizacji niż poprzez politykę , politykę via którą Jahwe starł pychę Egiptu , i tak postepował Pan ...czemu więc tak nie postęują Jego uczniowie ? nie wiedzą tego ...czy nie chcą wiedzieć ?

"Porzućcie wszelka nadzieje tu wchodzący " taki napis miał widnieć nad pieklem wg. Dantego i w istocie rzeczy kosicół ktory nie daje nadziei na Sprawiedliwość nie w zaświatach ale tutaj na ziemi podobny jest do ... albo lepiej nie...

Pan Witold i kompani to ludzie spokojni tyle że mający widoczną już nawet na twarzy słabość do degustacji tanich win ,w niezagosposdarowanej kępce bzów postawili sobie ławeczkę i ...siedzą . W tych dniach obejrzałem sobie w Sieci , kilkakrotnie , kilkakrotnie bo nie mogłem uwierzyć jak to w Bazylice św. Piotra wybrzmiał hymn ku czci Lucypera , stoi jak byk obraz dźwięk i tekst przetlumaczony z łaciny , przechodzilem obok nich , coś jednak spotrzegli w mojej twarzy , spytali ci się stało , opowiedziałem ....

Po chwili miczenia jako komentarz usłyszałem jedno krótkie zdanie : " A to S....syny ! "

W owych dniach ksiądz ani sie nie zająknął o tym ,otym że Chrystus jego Pan został publicznie spoliczkowany w swoim domu ,szat nie rwał , nie jestem przekonany czy w Owych Dniach ci wielbiciele tanich win ,ordynusy , prostytutki i złodzieje nie będą ocenieni wyżej niż niektóre osoby konsekrowwane .Nie jestem pewien .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 07 2018 15:59   
Forum

Ależ skąd , ja nie podważam autorytetu kościoła , nie jestem w stanie , za mały jestem ,jeśli dziennikarz pokazuje na ekranie mapę uczestnictwa we mszy św. i porównuje z mapą wyborów politycznych Polakow i ...mniej więcej się one pokrywają , to jest rzeczą oczywistą ,ze kosciół nauczający POWINIEN WSKAZAĆ NA KORELACJĘ ZJAWISK , jeśli tego nie robi , to gestem , milczeniem zaprzecza ...samemu sobie , tak polityka i religia jednymi chodzą drogami , co w ST jest oczywiste to dla absolwntow seminariów jest dopiero rzeczą odkrywaną , nowością .
Ale są i kłamcy dosłowni , to ci ktorzy twierdzą ,że wiara ,kościół a polityka to zupelnie różne rzeczy to kłamią i to kłamią wprost i to nie jeden raz , bywa że i z ambony [ grzech przeciw Duchowi św. ]

======================

Sąsiadka z działek , popełniłem faux pas , spytałem ile ma lat ...dziewięć dziesiąt trzy , tyle ?...a zasuwa jak "maly smochodzik" , rusza się pracuje , jej koleżanki dawno już na łonie Abrahama ,a ona żyje pracuje , cieszy się życiem i ...pnącymi różami .
Rusza się , więc żyje , mikrobów i bakterii wokół organizmu ludzkiego są dziesiątki miliardów, nie można od nich uciec ...ale można je zwalczyć ... a kościól przestał walczyć , tak bardzo chce się dogadac ze swymi zdeklarowanymi wrogami ,z szatanem , tak bardzo chce być tolerancyjny, wobec grzechu zaprzaństwa...dogorywa , czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę kiedy wróci ?

Tragedia k.k. nie jest film "Kler" [ tyle podobnych filmów juz nakręcono ] ale to że organizm kościola się nie broni , nie ma odporności , jest toczony i trawiony przez chorobę laicyzacji nie stawiając oporu .

=======================

Pani , z okienka TV opowiada o rozterkach wierzących nauczycielek , oto czy chcą czy nie chcą MUSZĄ korzystać z publicznych podręczników tykających wrażliwych światopoglądowo tematów [ np. przygotowania do życia w rodzinie ] bo nie ma innnych ,wszystkie są publiczne , a jeśli publiczne to ateistyczne , z ateizmu wyrosłe i do ateizmu prowadzące i to ... w szkołach niepublicznych ...katolickich , w szkołach rabinistycznych czy islamskich było by to już niemożliwe . Jedni są mądrzejsi albo , katolicy albo starotestamentowi , po efektach ich poznajemy ... kościól dogorywa , umiera bo nie walczy , jak człowiek chory na AIDS .

Czy to znaczy ,że istnienie światopoglądów ateistycznego i testycznego obok siebie jest niemożliwe ? tak uważam , prędzej czy później dojdzie do "przeciągania liny " w jedną czy drugą stronę , wiara i niewiara to dwa różne [ i wrogie sobie ] wektory motywacji .
Jesli tak , to mądrość nakazywała by aby dzieci w szkołach miały WYRAŹNIE OKRESLONY profil światopoglądowy , chodziły do innnych klas itd. itp.

To co piszę jest wynikiem starcia słownego z ateuszem , stwierdził ,że dzielę ludzi , odpowiedzialem ...że wcale nie muszę oni już są podzieleni ,

a jeżli nie są to...jakiż to problem żeby dzieci ateistów uczyły się z katolickich podręczników ? no chyba nie ma przeciwskazań w konstytucji ?

Bronił się ,że należy uczyć się z podręczników PUBLICZNYCH , ech ! zemsta jest rozkoszą bogów , dobiłem go , powiedzialem ,że w takim razie nie ma problemów , uchwali się co trzeba i podręczniki katolickie będą publiczne , jakiż to problem ? chyba on tolerancjny nieierzący ...nie chce dzielić ludzi , eh ! ja paskudnik nie zobaczę już więcej takiej zawiedzionej miny !...szkoda . Tylko dlaczego ja człowiek znikąd a nie biskup ? gdzież są nasi wodzowie , pasterze ?

Ale czy to co pisze jest takie odkrywcze ? to co dla nas jest odkrywcze dla Żydów czy muzułmanów jest czymś oczywistym , tak ,ale...oni MAJĄ ODWAGĘ powiedzieć , my nie.
Tak jestesmy inni , my nie jesteśmy ze świata , jestesmy inni , mamy swoja tożsamość i prawa ? notutaj juz bym się zawahal , wpradzie ksiądz mówi o przestrzeganiu nakazów nauki koscioła ale jakich ? np. ekonomii ...my przeciez nie mamy prawa , więc co mamy przestrzegać ? my się prawa boimy , tak , bo w kazdej chwili można nas przyłapać na jego nieprzestrzeganiu , więc tak ogólnie ..o milóści , a co to jest milóść w praktyce ekonomicznej w warunkach konkurencji międzyzakładowej czy juz nawet wewnątrz zakładowej [ do tego już dochodzi , kolega koledze potrafi przyłóżyć nie gorzej niż konkurencja , więc lepiej mówić o miłóści , ale co to jest ta miłość ? jak sie ona wyraża w praktyce społecznej ?

========================

Ileś tam kilometrów przejechalem na grób teściowej [ dobrej kobiety ] żona porządkuje grób a ja "bodygard" krążę wokół , groby różne , bogate i mniej bogate , profesor Hugo Steinhaus , Żyd , jeden z twórców polskiej szkoły matematycznej , uniwerstytet Jana Kazimierza , jeden z jego aforyzmów ...można żyć w kraju w który są telefony , można żyć w kraju w którym nie ma telefonów , nie można zyć w kraju w którym są telefony i nie działają .

Moja parafraza , można żyć w religii , która ma swoje prawo , można żyć w religii która lekceważy postawy społeczne , skupia się na własnym pępku ,nie ma żadnego prawa , skupia sie na OSOBISTEJ kontemplacji np. buddyzm , ale nie można żyć w grupie religijnej która wzywa do przestrzegania prawa ...ale go nieposiada ... a posiadając tyle uczelni nawet nie zdobyła się na trud choćby pobieżnego jego skodyfikowania .

Czy Syn Czlowieczy znajdzie wiarę kiedy wróci ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 11 2018 17:58   
Forum

Niezły ten list EP , ale błędy w nim są , jak to odstępstwo od wiary ? nie ma żadnego odstępstwa od wiary na skalę masową , jest tylko masowe obumieranie wiary , ziarno które dostanie się między ciernie i osty nie wyda owoców , jeśli nie jest ugruntowane umrze tym bardziej . Kościół który dał sobie narzucić modus vivendi z innej obcej cywilizacji umrze , cóż w tym dziwnego ? jeśli by było inaczej to Ewangelia była by kłamstwem .

A pamiętasz mity greckie ? Anteusz ...

Dotknięcie ziemi, jego matki, PRZUWRACAŁO MU SIŁY . Herakles zetknął się z nim szukając cudownych jabłek Hesperyd – była to jego jedenasta praca. Anteusz każdego wyzywał do zapasów. Gdy Herakles zorientował się, skąd biorą się siły przeciwnika, udusił go trzymając nad ziemią.

Tak ...sily europeizmu zorientowaly się skąd kosciól polski czerpie sily i ...oderwały od ludu , i duszą , oto wisi sobie instytucja w... społecznej próżni nie ma skąd czerpać sił słabnie , nawet nie ma siły powiedzieć twardego non possumus sodomitom ,naet tego nie może ... co że Mesjasz ? Głowa Kościoła ? cóż On sam powiedział ,że nie można kochać Pana którego się nie widzi jeśli nie kocha się ludzi których się widzi , a więc powoływanie się na Pana przez pasterza za którym nie idą owieczki jest bezprzedmiotowe .

==============================
A czerpał k.k. w Polsce siłę ludu pełnymi garściami , Pan dał siłę swojemy ludowi , lud dał siłę swoim kapłanom , czym się różnił od innych kościołów europejskich ? ano tym czym judaiści , bez ludu ,narodu otoczony wrażymi potęgami traci sens istnienia .

Jak Anteusz bez ziemi , instytucja ludu bożego instytucja zginie , już teraz większość AKTYWNYCH katolikow czy ktoś chce czy nie chce jest pod patronatem Torunia , nie Warszawy , wiem co piszę , teraz kiedy przychodzą do światyń wszyscy i ci toruńscy i ci łagewniccy jeszcze tego niewidać , później kiedy nastąpi wymiana pokoleniowa
nie będzie już tych których jedynie tradycja rodzinna trzyma przy kościele , okaże się ,że nie w Gnieźnie , Warszawie jest centrum polskiego katolicyzmu . Do wiary via polityka ? a dlaczego nie ? tak Pan wiódł do wiary Żydów , przez politykę i np. wymiar sprawiedliwości .Zaprzeczać temu ,że polityka jest MOCNYM argumentem religijnym to jest to samo co zarzeczać Biblii , i to zaprzeczać wprost.

Tak , nasza religiność podobnie jak u Żydów jest związana z polityką , to rzeczywiście takie szokujące ?

No dobrze ale jak wrócić ?

- Ów syn marnotrawny miał jednak łatwiejsza drogę , on decyzję o ukorzeniu sie przed ojcem podjął OSOBIŚCIE , nikt mu nie przeszkadzał , nie odwodził , w przypadku instytucji jest już inaczej , tutaj wytwarza się "ciśnienie systemu " układ wzajemnego powstrzymywania i...rozgrzeszania ze złego "...choćby to miało oznaczać dalsze zatwardziałe tkwienie z złym t instytucja "rozgrzeszy "

-Pokora przed ojcem u semitów to rzecz naturalna , im jest łatwiej , u nas jakby kpłan , biskup przeprosił za swe błędy...prędzej w morzu wyschcnie woda , tym bardziej ,że ów syn przepraszał ojca znaczącego , majętnego a tutaj przyjdzie przeprazać ludzi o zmeczonych dloniach , nie jeden raz kiepsko uzytuowanych ... kogos takiego przepraszać , nie ...nie instytucja .
,
- Ów syn marnotrawny nie miał długów ani zobowiązań , nie wiem jakie zobowiązania ma instytucja wobec UE ..ale darmo nikt nie daje , takich cudów nie ma .

- Syn marnotrawny nie miał "dołów organizacyjnych " ludzi którzy w każdej chwili są w stanie wypowiedzieć posłuszeństwo jeśli w sposób zasadniczy odwróci się korzystne dla nich status- quo.

- Syna marnotrawny nie był obarczony ani "twórczością teologów" ani "jedynie slusznym " postępowaniem patronów którzy ekscelencje wywindowali na stanowiska , taki raptowny zwrot ku Bogu ku Biblii może oznaczać zdradę organizacyjną i osobistą .

- Jeśli nie serce to chociaż organizacja , ekonomia i wspólnotowość mialych gmin które przyciągnie odchodzących , no ...nie wiem , domyślam się , albo oni się tego boją , albo po prostu nie wiedzą jak to się robi ... a nie są w stanie się do swej niedoskonalósci przyznać ...nawet przed samym sobą .

Co zostaje ? ano ...wiara w gusła , wiara w to ,że powie się jakieś kazanie , list pasterski który rzuci na kolana lud , jakaś liturgia ? nie , modlitwy kapłanów ludu w którym panuje niesprawedliwość nie będą wysłuchiwane [ chyba Amos ]
Wiara w to ,że można wzywac do pokoju i pojednania społecznego w którym to pojednaniu nie ma nawet mowy nie tylko o zwrocie zagrabionych dóbr ale nawet o zaprzestaniu gnębienia [ ! ] toż to "czeski film ".

Ale co jest clou mojej wypowiedzi ? Izraelici byli tułaczami na pustyni przez czterdzieści lat ...a my , my potrzydziestu latach nawet nie możemy się zdobyć na rzeczową refleksję tyczącej erozji koscioła , pasterzom stadko się rozchodzi , marnieje a oni nie chcą nad tym nawet rozmyślać ! owe czzterdziesci lat to dla nas gojów "Pendolino " kiedy zaczniemy o tym MYSLEĆ ? za sto lat ? a to świat tyle przetrwa ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 14 2018 09:07   
Forum

Dwóch mężów pozostało w obozie. Jeden nazywał się Eldad, a drugi Medad. Na nich też zstąpił duch, bo należeli do wezwanych, tylko nie przyszli do namiotu. Wpadli więc w obozie w uniesienie prorockie.
" Przybiegł młodzieniec i doniósł Mojżeszowi: «Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie». Jozue, syn Nuna, który od młodości swojej był w służbie Mojżesza, zabrał głos i rzekł: «Mojżeszu, panie mój, zabroń im». Ale Mojżesz odparł: «Czyż zazdrosny jesteś o mnie? Oby tak cały lud Pana prorokował, oby mu dał Pan swego ducha»."
Nie wiemy kim był ten młodzieniec ale to wiem ,że gdbyby był Polakiem to by całe to zdarzenie pasowalo by do nas ...

============================

Widzę , czy mi się chce czy nie chce tego człowieka widzę jeszcze przed oczami oto na oczach moich i wspolnoty przystępuje do Stolu Pańskiego ,choć wszyscy wokół widzą że coś tutaj nie jest wporządku ....

Nie tylko on , są tacy którzy będąc przedsiębiorcami doją ile mogą pot ze swoich pracowników za parę groszy , za skórkę od chleba BO TAKI JEST RYNEK, widziałem czlowieka ktory okpil swego rodzonego brata , za jego plecami , drogą prawniczyk machlojek odebrał mu spadek BO TAKIE JEST PRAWO , itd, itp. nie przeszkadza to mu mieć czystego sumienia …

Ksiądz milczy , milczy rozdając opłatki komunii św. a co ma biedny robić ? nie może nic powiedzieć na swoje , tak na swoje usprawiedliwienie. Bo kiedy on ...no właśnie kiedy on nauczał ,że ani rynek , ani prawo państwowe nie jest wyższe niż Biblia ? nie pamiętam aby to czynił ... wiec gdyby poczynił jakikowiek krok , w tym momencie ośmieszyłby ..sam siebie. Jeżeli nie nauczał JAK MOZE WYMAGAĆ TEGO CZEGO NIE NAUCZYŁ ?

Nie wiemy kim był ten młodzieniec z Biblii, ale w nim objawia się jedna paskudna cecha : CZYNIENIA DLA SIEBIE , ZA WSZELKĄ CENĘ KLANU RZĄDZĄCEGO KIERUJĄCEGO SIĘ W SWYM POSTĘPOWANIU PRAWAMI I PRZYWILEJAMI WIEKSZYMI NIŻ CAŁA WSPÓLNOTA , a potem , potem przychodzi czas na konsumpcję dóbr ... to de facto DZIELENIE kościoła , wspólnoty.n uprzywilejowanych i ...tych którzy na uprzywilejowanych łożą.

Rzecz jasna prędzej czy później MUSI dojść do konfliktu sumienia , do pomijania całych niewygodnych ustępów Biblii , ale to fraszka , od czego sa teolodzy czy ideologowie partyjni ? to "producenci uzasadnień "niegodnych z sumieniem zachowań .

=========================

Ta cała afera z szefem KNF- u przeciętnych ludzi budzi co ? refleksje natury "jaka partia zawinniła " ależ skąd ....skad te niewyobrażalne dla innych kwoty ? nijak nie mające się do NAKŁADU PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI , jest silniejsze niż ideologia , chwała to bie Panie jest mądrość w tym narodzie !

A może to nie chodzi o to aby walczyć o dobro Polski ? może tutaj chodzi o to aby w tej doczesnej wędróce zwanej życiem "wskoczyć" do wagonu wyższej klasy ? co ?

Można mówić jedno za parę lat absolutnie co innego , zaprzeć się siebie co ? w imię Boga ? nie w imię mamony , ileż to moich druhów , ministrantów zostało później członkami PZPR , doszło do wysokich stanowisk w nieludzkim systemie władzy ? ilu to porządnych na oko ludzi w latach okupacji zostaló poźniej folksdeutschami ? kościól milczy ...i milczeć będzie bo sam też "ma swoje za uszami "

Właśnie nigdy nie mówią o swych uzasadnieniach , nie krytykują SYSTEMU , porządku , czy to prawnego , czy to politycznego czy to instytucjonalnego , tak właśnie nie krytykują szatańskiego porządku świata .W prawie karnym PRL-u za krytykę SYSTEMY władzy groził wyrok ... można robić wszystko ? no ...wiele ale na taką świętość porwać się nie można , poddać krytyce szatana nie .... księża mogą ... nawet rozmawiać o redefinicji małżenstwa [ sic ! ] ale o budowie instytucji nigdy, to świętość większa niż .... Pan.

============================

Tak , pisałem jakieś dwa lata temu [ samochwała w kącie stała ]że owa "dobra zmiana" może spalić na panewce podobnie jak zapowiadana ileś tam razy "odnowa kościoła "mają bowiem jedna wspólną wadę genetyczna myślenia :
"zwiedziemy lud 500 + albo paroma dodatkami [ dzisiaj biorąc pod uwage wzrost kosztów utrzymania jest to zapewne" 400-350 plus"]zwiedziemy lud postacią np. św. Jana Pawła II a później ten lud udzieli nam BEZWARUNKOWO poparcia i nie będzie widział ,że my jego kosztem będziemy podróżować przez życie wagonem innej klasy "

Nie...Polacy są za cwani . Tak to cecha biblijna , ewangeliczna , przebiegli jako węże ...Obecną władzę ratuje jeszcze opór w stosunku do UE , nie jest genderystyczna w swym podejściu do wielu zagadnień, szanuje sponiewierana godność narodową ,większa skłonność do zabepieczeń socjalnych , gdyby tego nie było ...to już po nich .

A Chrystus czy św. Paweł ponosili trudy życia RAZEM ze wpólnotą , nie strali sie za wszelką cene "dostać się do wagonu wyższej klasy" nie będzie ani "dobrej zmiany" ani odnowy kościoła w warunkach udawanej jedności ...nie będzie .Masowy udział w takich a nie innych marszach czy procesjach wcale nie musi się "kalkować " na poparcie w wyborach czy postawy akceptacji postawy biskupów , Chwała Tobie Panie ! jeszcze tak bardzo nie zdurnieliśmy .

Rządzący czy to kościołem czy to państwem nie są w stanie propagandą osiągnąć więcej niż osiągnęli , owszem moga jedynie tracić , to sinusoida ale w zasadzie panuje "klincz" bezruch , nie da się nczego znaczącego osiągnąć bez WYZWOLENIA , ODBLOKOWANIA LUDZKIEJ OFIARNOŚCI ,INICJATYWY sama intytucja kościoła , SAM p. Kaczyński nie da rady...a Polacy sią "wycwanili " jego delfini zdają się tego nie dostrzegać .Takich kazań , przemówień nie ma .Nie ma takich środków społecznego przekazu , sumienia nie oszuka ...w Polsce już nie.

A prawo Mojżesza znosiło [ ? ] ja bym powiedział łagodziło społeczne napięcia między bogatymi a biednymi , porządkowało je ,my nie mamy nawet tego ... nawet tego nie mamy .

Oswald Spengler [ "Zmierzch zachodu ] kiedy Hitler złożył mu wizytę i spytał o radę odpowiedzaił mu krótko " Niech się Pan strzeże swoich pretorianów "

Kiedyś Stańczyk, kiedy król zapytał czemu tak wpatuje się słój z pijawkami [ wtedy to było lekarstwo ] odpowiedział ,że to w istocie rzeczy ..dworzamie jego królewskiej mości .

=======================

Czas się zmienia , Stary Testament ,Nowy, dwór Zygmunta , nazizm niemiecki , wsp. Polska ale postawy jednakie , mądrym jest ten kto nie jest gapą , "zaczepi się " czy to ws trukturach bankowych , partyjnych , rządowych , instytucji kościoła ten jest gapą , niezgułą ,śmierć frajerom , kto nie zarabia sześciu tys. zł. ten jest złodziejem .

Prędzej lina okrętowa przejdzie przez ucho gielne niż bogacz ...itd. Ale kto to o tym mówi ?a jeśli mówi to tak ...aby nikogo nie urazić , nie ująć istoty rzeczy w odniesieniu do teraźniejszosci ,o historii mozna mówić [ też nie zawsze ] ale kto mówi o teraźniejszości o rzeczywistości obok nas ? to właściwie kiedy mamy stosować tą naukę , w historii ?gdzie są u licha ci kaznodzieje ?

Policzek , uderzenia w Twarz ,"to tak odpowiadasz arcykapłanowi ! " kim był ów sluga ? nie wiadomo ale ,że chciał się przypodobac szefowi ... to wiadomo ? czy tylko wtedy ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,91 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości