Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 listopad 15 2018 09:24   
Forum

Status: offline

Bo ja wiem ? nie ma zdecydowanej odpowiedzi .

Coś co wstząsnie gwałtownie kościołem to może być albo światwowa wojna albo światowy kryzys gopsodarczy , to musi być coś dużego , co wali w ludzką swiadomość jak młotem , rozkrochmala caly ład, także światopoglądowy .

Wojna ? nie wiem , ale kryzys będzie , to policzalne , co się pojawi ? nowy marksizm ? nowy wybuch wyzyskiwanych , chyba tak , to przed czym tak wycofuje sie kosciół ideologie neoliberalne opadną jak pył .
To będzie coś na kształt zmodyfikowanego judaizmu , religia dwustopniowa .

1. Po pierwze prawo religijne, sformułowane i przestrzegane . Samo powtarzanie bez końca że Chrystus nas kocha i uciekanie na plebanię jest bezsensu .Juz teraz taka postawa jest wykpiwana .Ale prawo , to dopiero wprawka , "fortepianowa palcówka" przygotowanie pod OSOBISTY kontakt z Bogiem , tak i tylko tak , taka jest budowa Biblii .

2. Po drugie . no to już jest to mamy ,mamy rozwinięte w kategoriach nauczania chyba w nadmiarze , osobisty kontakt z Ojcem.

=========================

Oba człony Biblii bez siebie w kategoriach praktyki społecznej są bez sensu . Samo prawo bez ducha to jedynie pusta wydmuszka religijna co nie jeden raz udowadniał Jezus , ale nasza odwrotność , nasze "bujanie w obłokach" bez choćby nieśmialych prób konkretyzowania społecznego nauki to samozagłada ,to widać na przykladzie k.k. W polsce , to tak jakby ktoś kto potrafi jedynie jednym palcem wybrzdąkać kika prostych melodyjek chciał zagrać "Etiudę Rewolucyjną "Bez WDROŻENIA SPOLECZNEGO PODSTAWOWYCH ZASAD WIARY , bez dydaktyki społeczcznej katolicym ... nie jest nauką , to jedynie cień nauki .

Milość bez sprawiedliwości to bzdura . Zdaje się że myśmy na takie rozwiążanie zdecydowali i ..przyjdzie jeszcze za nia płacić , owszem juz zaczynamy płacić .

Biblia jest NIEPODZIELNA , czy ja napisałem coś nowego ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 24 2018 10:44   
Forum

Nie mam żadnego interesu aby Księdzu kadzić , czekam na nie jak niektórzy na mojej ulicyna Ligę Mistrzów , to niestety komplement . Proszę Księdza , poskramian moje wrodzone gadulstwo :

Rok 1806 , bitwa pod Jeną i Auerstedt , wojska Napoeona i marszałka Davout'a rozgromiły armię pruską , bitwy jak bitwy , dużo ich było w tamtych latach ale byla to klęska pruskiej szkoły myślenia , odwrotność rewolucyjnej.
W zasadzie , prusacy byli zwolennkami bezwzlędnego rygoru , drylu , w ich pojęciu żołnierz powinien bardziej bać sę pałki kaprala niż kuli wroga , maszerowali karnie w zwartych szeregach, równo , regularnym krokiem , w rytm werbli ...posłusznie .
Francuzi odwrotnie , tyraliera to szyk słabo wyszkolonych żołnierzy ,ale oni mieli incjatywę , na poziomie już szeregowca cechowało ich zdecydowanie wyższe morale ...wygrali .
ABY BYĆ SKUTECZNYM W POLITYCE KOŚCIÓŁ MUSI WYZWOLIĆ ENERGIĘ SWYCH CZŁONKÓW , wcale nie musi mieszać się w brudne przepychanki o jakich donoszą media .

W Polsce jest on wystarczając silny liczebnie aby być solą ziemi tej ziemi , ale dusi wiernych paraliżujący cenralizm , objawiający się ...np w kazaniach o niczym , tak aby nikt się "nie przyczepił" z argumentem NIE WIADOMO SKĄD WZIĘTYM że ksiądz a tej a tej parafii wtrąca się do polityki ,dominuje postawa " nie wyhylaj się , inni to zrobią " Ksiądz wtrąca się do polityki ?

Jak by ktoś dobze , bez pośpiechu nad tym pomyslał ... to znakomicie , to znaczy że jest nie tylko prelegentem ale i pasterzem , przecież wiadomo ,że zły będzie stał na głównej osi Drogi koscioła [ Paś baranki Moje ] i stoi skuteczne , wiąże dusze pasterzy i wiernych ...strachem .

O czym my tutaj mówimy ?! o "zarzutach wtrącania się do polityki " ? a co to jest jeśli nie kwestionowanie aktywnej postawy pasterstwa ? cóż my robimy ?podważamy kompetencje i OBOWIĄZKI pasterzy w dziele kształtownia postaw wiernych ? straszne czy śmieszne ?

Gdyby to Ksiądz powiedział mulle to pewnie uznał by to za żart , dlaczego oni radzą sobie z antychrześcijańską cywiizacją zachodu , jakie maja atuty ? jakieś przecież muszą mieć skoro wygrywają , prawda? Oni nie wtrącają się do polityki , oni ja prowadzą ... swoją własną .

=================================

Polska , czwarta siła kolalicji antyfaszystowskiej w II wojnie światowej nie zdołała sobe zapaewnić sobie suwerenności , co z tym wysiłkiem , co z tymi ofiarami ?wzięli go inni wykorzystali np. pod Monte Cassin czy w bitwie o Atlantyk , kościół niech tego blędu nie popełnia ,Polacy walczyli rozproszeni POD OBCYMI SZTANDARAMI , ich wysiłek szedł na rachunek obcych , nie Polski .

Dzisiaj wysiłek wiernych idzie na rachunek organizacji politycznych , partii nie kościóła . One to zbierają laury , nie Chwała Pana .

=======================

Boli mnie bojaźliwość władz kościelnych , muzułmanie w naszej sytuacji powiedzieliby , bez żenady , bez strachu :
" Tak wprowadzamy wolny dzień od pracy , bo jesteśmy chrześcijanami , bo taka jest nasza kultura , cywilizacja , tak żądamy tego na chwałe Boga" tak, to elemnt ewangelizacji , cokolwiek byśmy nie robili , jedli , pili czy uchwalali ustawy NA CHWAŁĘ BOGA to czynimy , na pagórkach , na tarasach , na mównicy sejmowej "

A jak robimy to my ? uzasadniamy wolne od handlu niedziele { dlaczego tylko od handlu ]dobrem rodziny itd. po prostu kręcimy , boimy się na forum publcznym TWARDO bronić swoich racji , ot co . Brak nam starotestamentowego podejcia " my lud boży"

Jest tylko zagadnienie " JA I MÓJ OSOBISTY STOSUNEK DO OBOGA " NIE MA "MY " I NASZE SPOŁECZNE OBOWIĄZKI , koścIół nauczający to zresetował , nie , nie dosłownie , mówi o kwestiach społecznych ale okrągło , bezpiecznymi ogólnikami , te natomiast w praktycznej działalności są BEZUŻYTECZNE .
Poszę zajrzeć po raz któryś do prawa Mojżesza , na dzisiejsze czasy niekiedy prymitywnego ale to inny swiat prawda ? inny świat , bo inne podejście do obowiązków pasterskich .

pozdrawiam , niech Duch św. ma Księdza w opiece.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 24 2018 10:44   
Forum

Nie mam żadnego interesu aby Księdzu kadzić , czekam na nie jak niektórzy na mojej ulicyna Ligę Mistrzów , to niestety komplement . Proszę Księdza , poskramian moje wrodzone gadulstwo :

Rok 1806 , bitwa pod Jeną i Auerstedt , wojska Napoeona i marszałka Davout'a rozgromiły armię pruską , bitwy jak bitwy , dużo ich było w tamtych latach ale byla to klęska pruskiej szkoły myślenia , odwrotność rewolucyjnej.
W zasadzie , prusacy byli zwolennkami bezwzlędnego rygoru , drylu , w ich pojęciu żołnierz powinien bardziej bać sę pałki kaprala niż kuli wroga , maszerowali karnie w zwartych szeregach, równo , regularnym krokiem , w rytm werbli ...posłusznie .
Francuzi odwrotnie , tyraliera to szyk słabo wyszkolonych żołnierzy ,ale oni mieli incjatywę , na poziomie już szeregowca cechowało ich zdecydowanie wyższe morale ...wygrali .
ABY BYĆ SKUTECZNYM W POLITYCE KOŚCIÓŁ MUSI WYZWOLIĆ ENERGIĘ SWYCH CZŁONKÓW , wcale nie musi mieszać się w brudne przepychanki o jakich donoszą media .

W Polsce jest on wystarczając silny liczebnie aby być solą ziemi tej ziemi , ale dusi wiernych paraliżujący cenralizm , objawiający się ...np w kazaniach o niczym , tak aby nikt się "nie przyczepił" z argumentem NIE WIADOMO SKĄD WZIĘTYM że ksiądz a tej a tej parafii wtrąca się do polityki ,dominuje postawa " nie wyhylaj się , inni to zrobią " Ksiądz wtrąca się do polityki ?

Jak by ktoś dobze , bez pośpiechu nad tym pomyslał ... to znakomicie , to znaczy że jest nie tylko prelegentem ale i pasterzem , przecież wiadomo ,że zły będzie stał na głównej osi Drogi koscioła [ Paś baranki Moje ] i stoi skuteczne , wiąże dusze pasterzy i wiernych ...strachem .

O czym my tutaj mówimy ?! o "zarzutach wtrącania się do polityki " ? a co to jest jeśli nie kwestionowanie aktywnej postawy pasterstwa ? cóż my robimy ?podważamy kompetencje i OBOWIĄZKI pasterzy w dziele kształtownia postaw wiernych ? straszne czy śmieszne ?

Gdyby to Ksiądz powiedział mulle to pewnie uznał by to za żart , dlaczego oni radzą sobie z antychrześcijańską cywiizacją zachodu , jakie maja atuty ? jakieś przecież muszą mieć skoro wygrywają , prawda? Oni nie wtrącają się do polityki , oni ja prowadzą ... swoją własną .

Polska , czwarta siła kolalicji antyfaszystowskiej w II wojnie światowej nie zdołała sobe zapaewnić sobie suwerenności , co z tym wysiłkiem , co z tymi ofiarami ?wzięli go inni wykorzystali np. pod Monte Cassin czy w bitwie o Atlantyk , kościół niech tego blędu nie popełnia ,Polacy walczyli rozproszeni POD OBCYMI SZTANDARAMI , ich wysiłek szedł na rachunek obcych , nie Polski .

Dzisiaj wysiłek wiernych idzie na rachunek organizacji politycznych , partii nie kościóła . One to zbierają laury , nie Chwała Pana .

=======================

Boli mnie bojaźliwość władz kościelnych , muzułmanie w naszej sytuacji powiedzieliby , bez żenady , bez strachu :
" Tak wprowadzamy wolny dzień od pracy , bo jesteśmy chrześcijanami , bo taka jest nasza kultura , cywilizacja , tak żądamy tego na chwałe Boga" tak, to elemnt ewangelizacji , cokolwiek byśmy nie robili , jedli , pili czy uchwalali ustawy NA CHWAŁĘ BOGA to czynimy , na pagórkach , na tarasach , na mównicy sejmowej "

A jak robimy to my ? uzasadniamy wolne od handlu niedziele { dlaczego tylko od handlu ]dobrem rodziny itd. po prostu kręcimy , boimy się na forum publcznym TWARDO bronić swoich racji , ot co . Brak nam starotestamentowego podejcia " my lud boży"

Jest tylko zagadnienie " JA I MÓJ OSOBISTY STOSUNEK DO OBOGA " NIE MA "MY " I NASZE SPOŁECZNE OBOWIĄZKI , koścIół nauczający to zresetował , nie , nie dosłownie , mówi o kwestiach społecznych ale okrągło , bezpiecznymi ogólnikami , te natomiast w praktycznej działalności są BEZUŻYTECZNE .
Poszę zajrzeć po raz któryś do prawa Mojżesza , na dzisiejsze czasy niekiedy prymitywnego ale to inny swiat prawda ? inny świat , bo inne podejście do obowiązków pasterskich .

pozdrawiam , niech Duch św. ma Księdza w opiece.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 25 2018 07:51   
Forum

Eh ! znowu ten temat ? ile Rydzyk wziął a ile nie wziął , za co , na co , ile wydał , ludzie nie dajmy się zwariować .

Czy tam wziął czy nie wziął , swoje co dobre zrobił ,a to że własnej małości , własnego "szklanego sufitu" nie przeskoczy to inne zagadnienie . Jest skazany na "spisanie", na straty , przywiązał się do jednej formacji politycznej , wybudował swe gospodarstwo [ jego wrogowie mówią imperium ] ale nie ZBILANSOWAŁ KOSZTÓW UTRZYMANIA , wdowi grosz wystarczy na początek , na rozruch , dalej już nie , musi się uzależnić ....Żyd tego by nie zrobił .

Żyd jeśli by się uzaleznił to na moment , dalszą swą misję ewangelizacyjną rozwinąłby w kierunku EWANGELIZACJI DROGĄ EKONOMII , to by mu dało NIEZALEŻNOŚĆ ,kontynuowałby swą pracę organizacyjną w kieunku budowy struktur społecznych , tego nie zrobił a więc jak to się mówi o. Rydzyk ma związane ręce.

Zbierze profity do momentu kiedy będzie się temu stronnictwu wiodło a upadnie kiedy ono się rozrośnie i skorumpuje i będzie MUSIAŁ milczeć o ich przewinach , to będzie duszpasterski koniec "rewolucjonisty "

To nie jest Mojżesz , reformator który mógłby wnieść nowe prądy do skostniałej nauki społecznej kościoła nie , to nie o. Rydzyk ,

Są na tym swiecie ludzie mali , więksi i najwięksi ,on tylko na krótki historyczny moment k.k. w Polsce ożywił ,ba, jest jego twarzą w oczach ateuszy ale dalej ... nie miejmy do niego pretensji , takie jest jego wyksztalcenie , na seminariach od ekonomii , sprawiedliwości społecznej się ucieka , owszem można skrytykować pewne zjawiska ale nie pójdzie konsekwentnie dalej . NIE JEST TO POSTAWA PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN ,krytykuje i słusznie to co złe ale niejest i to pomimo sporego aparatu intelektualnego zaproponować NOWYCH ,POZYTYWNYCH rozwiązań społecznych.

Dajcie ,dajcie , dajcie , ale nie jest w stanie powiedziec chodźcie z anmi , mam do zaproponowania wspólnotę w której można godnie żyć , wtórej panują prawa lepsze niż u ateistów [ Ks, Pwt .] pracować ,bawić się i zarabiać ...tego on już nie powie , tutaj jest jego kres możliwości , daj mu spokój.

W każdej cywilizacji istnieje BAZA materialna i jej zwieńczenie kuturowe , nadbudowa , i o. Rydzyk jest świetny jako właśnie element nadbudowy, jest to iglica kościoła ,nie mury , więc fundamentów pod nowy kościół ,tego który miałby wyrosnąć na gruzach tego który aktualnie trupieszeje ,obumiera , fundamentów ORGANIZACYJNYCH pod nową cywiizację to on nie wyleje , dajcie mu spokój.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 29 2018 17:56   
Forum

Kpł 24,16
Kto by bluźnił Imieniu Jahwe, musi ponieść śmierć; ukamienuje go cała społeczność. Zarówno przybysz, jak i tubylec muszą ponieść śmierć, jeśli będą bluźnić Imieniu.
Ewangelie mówią o bluźnierstwu przeciw Duchowi Świętemu jako o grzechu, który nie zostanie wybaczony:
Mk 3,28 BT
Kto by jednak bluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.

=====================================

Bluźnierstwo (inaczej: blasfemia) – słowa uwłaczające temu, co jest ogólnie poważane lub co jest przez religię uznane za święte (sacrum)

===================================

... lat temu, w nocy z 27 na 28 listopada 1942 roku, Niemcy rozpoczęli na Zamojszczyźnie zakrojoną na szeroką skalę akcję wysiedleńczą. Jej bilans był tragiczny - do sierpnia 1943 roku, okupanci przeprowadzili brutalną pacyfikację prawie 300 polskich wsi. Ponad 100 tys. ich mieszkańców wywieziono z domów, a ich miejsce zajęli niemieccy koloniści z różnych części Europy .Wśród wypędzonych było 30 tys. dzieci .

NIesłyszałem aby ktoś nazywał guberntora Hansa Franka dobrym katolikiem [ tak on byl katolikiem]nIe słyszalem aby ktoś sprawował msze św. DZIĘKCZYNNĄ za wypędzenie mieszkańów Zamojszczyzny , owszem , wiem ,że Frank zawisnął na szubienicy .

==============================

W Warszawie wypędzono ok . + 40 tys ludzi ....jeszcze raz i liczebnie była by "warszawska Zamojszczyzna "
Kardynał Nycz wielokrotnie zaznaczył, jak dobrą katoliczką jest Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Z B L U Ź N I Ł !!!

Ba, żeby to tylko o jego zbawienie duszy chodziło... opryskał gnojowicą cały EP . bo teraz KTOKOLWIEK z instytucji który by NIE NAPOMNIAŁ PUBLICZNIE kardynała ...będzie odbierany jak on ,sa osoby o których św. Paweł mówil ,że nalezy od nich stronić ...zastanawiająco logiczne jest Pismo św. ! Tak publicznie , bo jeżeli mamy do czynienia ze zgorszeniem publicznym to i reakcja na nie musi być publiczna , kto publicznie milczy publicznie akceptuje ...publicnie Przyznaje się do WSPÓŁUCZESTNICTWA .

Ja... ? mnie już nic nie zaskoczy , mógłbym na adres kardynala wysłać kamień aby sobie go uwiązal u szyi i wskoczył do Wisły [ to nie jest najgorsze rozwiązanie Chrystus powiedzial "lepiej by mu było " mozna zamówić mszę w intencji "dobrego wypędzenia kardynała z pałacu kurii " ale po co te złośliwości , tutaj już nic nie pomoże .

Tak to obowiązek spoczywajacy teraz na biskupach , no to co że purpurat ? czy on tam odziany w czerń , purpurę , biel czy w szaty żółte z grochy PAN NIE MA WGLĘDU NA OSOBĘ , a choćby i anioł zstąpił z nieba i mówil co innego przeklęty jest ...eh ! teolodzy , coż Wy na to ?

Ja ? a co ja mogę / mge odrócić siena piecie aby nie uczestniczyć w obraanu Pana w liturgii sprawowanj przez bluźniercę ...i tyle , jak to dobrze żeś mnie małym stworzył.

Ale młodzież ? teraz KAŻDY infułat który zabierze glos np. w sprawie odważnego dawania świadectwa wiary będzie przez mlodych wyszydzany , takie jej prawo , taka ona jest , tak ją utworzył Stworca , ONA NIE ZNOSI KOMPROMISÓW .«Posłuchamy cię o tym innym razem»{ Dz. Ap ]

Flagrum – rodzaj bicza, stosowanego przez starożytnych Rzymian podczas kary chłosty. Bicz ten, opatrzony rękojeścią (zazwyczaj drewnianą), składał się z trzech dość długich rzemieni, zakończonych metalowymi haczykami, które przy każdym uderzeniu wyrywały cząsteczki ciała i unosiły je ze sobą. Końcówki biczów zawijały się i raniły również przód ciała, choć używano go do chłostania pleców i pośladków skazańca .Prawdopodobnie to narzędzie było udziałem Męki Pańskiej . Chrystus w Kosciele jest chłostany coraz to boleśniej , sodomia , pedofilia , jakiś film, bluźnierstwo pasterza ,herezja , ile jeszcze razy ? W końcu Pan się zniecierpliwi i jak to się mówi zrobi porządek , ale oni ...nie wierzą .

Ukraina, Erancja , walczący muzułmanie w Europie , to jeszcze nie burza to dopiero grzmoty , a oni nie wierzą ! ciekawe , czy przed potopem grzmiało, czy nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 30 2018 14:02   
Forum

A cóż to za banialuki ? co to za postawienie sprawy ? co to za nieuctwo ? ja mam ich uczyć co to jest nauka społeczna kościoła ? a może mają sfalszowane dyplomy ?

Eh , zamiast mnie niech przemówi encyklika .
Pawł VI , "populorum progressio " 1967 r.

"Nie godzimy się na oddzielenie spraw ekonomicznych od tego, co ludzkie, ani też na rozważanie ich odrębnie od cywilizacji, do której należą." ergo :

Katolik NIE MA PRAWA powiedzieć "ja nie to tylko polityka "

" Będę poznawac Boga ale przed ekonomią zdezerteruję " ani świecki ani kapłan to...zaprzaństwo .

" Wiadomo wszystkim, jak dobitnie przedstawiali Ojcowie Kościoła obowiązki ludzi bogatych względem będących w potrzebie: Nie z twojego dajesz ubogiemu - mówi święty Ambroży - ale oddajesz mu to, co jest jego. Sam używasz tego, co jest wspólne, dane na użytek wszystkich. Ziemia należy do wszystkich, nie do bogatych. Słowa te stwierdzają, że własność prywatna nie daje nikomu takiego prawa, które byłoby najwyższe i nie podlegałoby żadnym ograniczeniom. Nikomu nie wolno dóbr zbywających zatrzymywać jedynie dla prywatnej korzyści, podczas gdy innym brakuje tego, co konieczne do życia. "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 13 2018 18:57   
Forum

Laughing Out Loud Nie wiem , nie odpowiem Ci , nie wiem , czym kieruje się o. Rydzyk zakładając ruch społeczny , co chce osiagnąć nie wiem , Właściwie to wpłynął wniosek o rejestracje ruchu , nie partii polityznej ok. jestem za , tylko czy on , o Rydzyk wie czym się ruch polityczny różni się partii ?

Na terenie aktualnego sejmu działa partia "Ruch Kukiz 15 " która uważa się za ruch społeczny ...bo nie pobiera dotacji jakie przysluguja partiom w RP , problem w tym ,że jest wiele państw zwłaszcza anglosaskich w których partie takowych subwencji nie posiadają ale nikomu nie przyszło do głowy nazywać je ruchem społecznym .

No właśnie ,czym się różnia od siebie ?

Partia to organizacja poityczna związana sciśle z kulturą parlamentarną , jej celem jest zdobycie władzy lub jej utrzymanie drogą walki wyborczej , obsady stanowisk rządowych itd.

Ruch społeczny to organizacja która może, ale wcale nie musi startowawać w demokratycznych wyborach , wybory to jedynie jedno z możliwych narzędzi pracy a nie jedeny cel istnienia , ruch społeczy ma swoje cele i je realizuje a środki dobiera wg potrzeb .

Partia działa na asadzie "akwarium " ludziska " głosują i to JEST CAŁY ICH OBOWIĄZEK, mają tyko słuchać co ich mandatariusze mówią i co uchwalają , w ruchu społecznym jest odwrotnie to ludzie , szeregowi członkowie żyją i pracują wedle założonych celów a ewentualni ich przestawiciele MUSZĄ się dostosować do ich wymagań przez całą kadencję , w partii , jej członkowie i sympatycy są " królami jednej , wyborczej nocy " w ruchu społecznym CAŁĄ kadencję .Parlamentarzyści nie sa rządcami oni są poddanymi , wykonawcami ruchu , ot co.

A pierwsi chrześcijanie ? tak , a tego puntu widzenia oni byli ruchem religijno - ekonomicznym , do dzisiaj takim ruchem jest np.diaspora żydowska , nie musi mieć swoich przedstawicieli [ oficjalnie ] ale i tak działa także w kategoriach poitycznych, skutecznie .

Naukę społeczną kościoła zacząlbym włsnie od tego . A co z ideologią ,Żydzi mają swoją ideologię wyrażoną np. w Talmudzie i ją realizują , tak to ruch społeczny choc się tak nie nazywa ...ale ojciec Rydzyk takowej ideologii po prostu nie ma ....on po prostu pomylił kolejność dzialań , za tyle lat powinien się jednak dopracować metod działania , wtedy zasługiwałby na tytuł "Mojżesza k.k ."

On, Mojżesz , zaczął budowę potęgi Izraela właśnie od formułowania zasad ,od tego się zaczyna , nie od rejestracji ale zdania sobie sprawy ...co rejestrujemy , ale jesteśmy Polakami , gojami , nam zawsze nadźwięk pojęcia "prawo religijne " dygoczą łydki taka już nasza słabość .

A jakie motto przyjąłbym jako zasadę [ gdybym był Rydzykiem ] jakim grzechem są skalani rządzący w Polsce ? wszyscy , lewica i prawica [ cokowiek to znaczy ] niech no tylko dorwią się do stanowisk , rządowych czy kościelnych a już zapomnają skąd przyszli ,pojawiają się krzyczące nierówności społeczne , obdarowywanie leni takich "obracaczy papierkami "i gnębienie pracowitych .To nasza wina główna w zakresie polityki .Inne to fraszka .

Jesli Rydzyk chce być skuteczny to właśnie taki powinien być jego ruch : religino - ekonomiczny , a dlaczego nie polityczny ? "spoko " to przyjdzie samo , siłą rzeczy , czy ktoś chce czy nie chce , kościół jest organizacjha polityczną , z definicji , chodzi tylko o ZACHOWANIE WARTOŚCI , ekonoma ludu zawsze przed polityką , wtedy wygra , już samą siłą inercji , samą aksjologią .

" Nie wymieniaj przyjaciela za pieniądze

ani brata prawdziwego za złoto z Ofiru.

Nie odchodź od żony mądrej i dobrej,

albowiem miłość jej cenniejsza niż złoto.

Nie krzywdź sługi rzetelnie pracującego

ani najemnika oddającego się zajęciu z całej duszy!

Dusza twa niech miłuje rozumnego sługę

i nie pozbawiaj go wolności!

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 22 2018 14:16   
Forum

ZGODA , ON, REDEMPTORYSTA MA INSTYNKT , PO już nie osiągnie dawnego znaczenia PiS już plącze się na własnych przewinach , tak , on ma instynkt bo gdzie dwóch się bije ...tam Polska może skorzystać , ale czy to potrafi ?

========================================

No to punkt po punkcie , abyś miał nowy... temat przy stole .

1. Jeśli o. Rydzyk myśli o tym poważnie , to nie powinien popełniać grzechu nieroztropności jakiego dopuścił się k.k. w stosunku do liberalnego skrzydła "Solidarności " . Partię może założyć byle kto , trochę pieniędzy , trochę baloników , kiełbasy wyborczej na początek jak na nowa partię wystarczy , ruch społeczny to co innego ,wymaga on skarbu mądrości , nie każdy biedak intelektualny może to uczynić ,to musi byc ktoś roztropny roztropny jako ...jako Syrach ...

" Jeśli chcesz dobrze czynić, zważ, komu masz czynić,
a będą ci wdzięczni za twe dobrodziejstwa.
Czyń dobrze bogobojnemu, a otrzymasz nagrodę,
jeśli nie od niego, to na pewno od Najwyższego.
Dobroczynność nie jest dla tego, kto trwa w złu,
ani kto nie udziela jałmużny.
Dawaj bogobojnemu,
a nie wspomagaj grzesznika.
Dobrze czyń biednemu, a nie dawaj bezbożnemu..."

wiem , tego od księdza nie uslyszysz ...

No właśnie , partia to taka instytucja która chce dawać każdemu aby zebrać każdy elektorat , ktoś ma tutaj rację albo politycy albo Syrach .

2 .W jaki sposób formował swoją armię Gedeon ? on raczej ja uszczuplał niż powiększał , pamiętaj Kościół jest znakiem sprzeciwu wobec świata także w metodach działania .

To nie może być tzw. 'kościół otwarty " przyjmujący każdego który tylko posiadałby rozpoznawalną w polityce twarz , kośció otwarty jest już dokładnie spenetrowany przez masonów , homoseksualne lobby i innych . boję się ,że nowa formacja będzie "łapanką " na tych co odpadli z rywalizacji politycznej a chcą powrócić niezależnie od tego co myślą , to początek klęski .Owszem potrzebni sa ci którzy odpadli nie spowodu niezręcznosci ale niezłomności , tak to skarb .

====================

3 .Podobnie jest z pieniędzmi , NADMIAR PIENIĘDZY SZKODZI , nie żartuję , co to znaczy nadmiar pieniedzy ? to "lekki " niezapracowany pieniądz , on przyciąga jak magnes amatorów lekkiego chleba za ..nieróbstwo .

Porównaj ": PZPN i np. związek siatkarzy ,pierwszy ma pieniądze stanowiące WIELOKROTNOŚĆ siatkarzy , piłkarze nie są w stanie wyjść z grupy mistrzowstw świata siatkarze mistrzostwo zdobywają ....dlaczego ? ano owe lekkie pieniądze jak miód ściągają osoby nie mające bladego pojęcia o piłce ale wiedzących "że tutaj można zarobić " Siatkarze tego balastu nie mają ...no ... jeszcze nie .

Jak wygląda nadmiar pieniędzy w polityce ? tak samo ....
Wielu z nich może w jednym dniu miotać hasła antychrześcijańskie po to aby za tydzień leżeć krzyżem całą dobę przed ołtarzem co ? Boga ? nie pieniędzy .Od takich stroń { św. Paweł } Rdzyk ma tyle pieniędzy ile trzeba[ tak go oceniam ] , ani za dużo ani za mało .Ma swoją "tubę" więc ma wszystko ? nie brakuje mu dwóch rzeczy .

A/ Cierpliwości , tak jak mus ię przyglądam :

"Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
ale później radość dla niego zakwitnie.
Do czasu będzie ukrywać swoje słowa,
a wargi wielu wychwalać będą jego rozum. .."

Czego najbardziej potrzeba założycielom ruchu społecznego , ano cierpliwości , ruch społeczny wyrasta z ludu , powoli , ale za to jeśli już jest ,to jest to "społeczna broń masowego rażenia " nie ma na nia mocnych , nawet wszystie partie razem wzięte .

======================================

B /Dlaczego ruch społeczny deklasuje partie ? bo polityka to wojna ... tylko prowadzon innymi środkami. Czego potrzeba aby skutecznie prowadzić wojnę ? pieniędzy , pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy [ Napoleon]
Ruch społeczny tych pieniędy potrzebuje niewiele , tyle co na łączność i podstawowe potrzeby ,dlaczego ?

Co charakteryzuje nasze teraźniejsze życie polityczne ? czym one różni się od poprzednich lat ?ano tym że KAMPANIA WYBORCZA TOCZY SIĘ NIEUSTANNIE , PERMAMENTNIE , nie ma ostrej granicy pomiędzy kampanią wyborczą a tym co nią nie jest , ruch społeczny z tego punktu widzenia jest idealny , samo AKTYWNE UCZESTNICTWO jest silniejsze niż jakakolwiek propaganda , on nie potrzebuje wiele pieniędzy .

D/ Albo on { Rydzyk} o tym wie albo dopiero szuka , czego ? FORMUŁY ORGANIZACYJNEJ , Mojżesz podłożył fundamenty pod potęgę Izraela PORZĄDKUJĄC JEGO ŻYCIE .Formuła organizacyjna to jest właśnie to ,ona określa mechanizmy funkcjonowania .

Rozmawiałem z misjonarzem z Afryki , swoją działalność zaczynał nie od głoszenia Słowa ale od ...kopania latryny , potęga Izraela zaczynała się budować od wody na pustyni , potrzeby żywnoci nie od Tory ,a więc jednak od podstaw , fundamntów życia ...nie od dachu .

Była kiedyż taka piosenka " najtrudniejszy pierwszy krok , zanim poźniej zrobisz sto "... "Na kolanie "wyliczyłem sobie 5-7 możliwości w jaki sposób ZACZĄĆ budowę ruchu , ja bym ...np. założył kilkunastoosobową komórkę która by zadbała o interesy rolników , organizowała by dostawy , ziemniaków i innych tego typu artykułów do miast ... mieszczuch zapłaci taniej a i rolnik zyska , jak już ludzie zaczną wokól tego chodzić , spotykać się to tworzą się więzi społeczne , na razie nieformalne , to już jest podstawa ruchu , ideologia jest niepotrzebna , niech [ na razie ] leży w szufladzie . Na razie to może być kilka parafii a później ...efekt kostek domina .

Tak organizowała się potęga społeczna k.k. w komunie na bazie budowy swiatyń , to nie tylko budowla to także ZORGANIZOWANIE , reszta przyjdzie sama . Powstaną STAŁE komitety działacze i to tacy prawdziwi społecznicy , nie ludzie gotowi "podwiesić się " pod każdą instytucje , każdy urząd aby zgarnąć trochę grosza , i początki już są , później łączność , struktury terenowe ...i jest , podstawy już są , znam bardziej szczęśliwe koncepcje rozpoczynania budowy ruchu ale ta jest w miarę czytelna .
Takich możliwości jest zresztą wiele , ale co one wyrażają ?

"Błogoławieni cisi , albowiem oni posiądą ziemię " ale czy my mamy takich cichych przywódców ? my chcemy zasze "z przytupem " doradzam Ci lekturę z Ks. Mądrości .

===========================

Wiem , wiem ty jako agnostyk możesz mieć inne zdanie , no to ...niech Ci Święta smakują .Ale skoro Ty interesujesz się ST ...to coś w Nim musi być , prawda ? Kontemplacja to nie dla Ciebie ale nowe sprawiedliwe rzeczywistości społeczne , owszem tak , i takie też były początki chrześcijanstwa , tak, tak chrześcijaństwa , nowa ewangelizacja powinna zacząć się właśnie od tego , ale się nie zaczęła ...dalej już wszystko wiesz .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 25 2018 13:39   
Forum

Nie , ja dbam o zdrowie , nie żałuję ,nie mam tego uczucia ciężkości , owszem lubię zjeść ...ale , rób jak hcesz , smaznego .Nie kuś po podejdę do lodówki

To co gubi i kościól i Rydzyka to z angielskiego pojęcie "myślenie życzeniowe " K.k. ma ZARESJETROWANYCH tyle to a tyle członków no...to wg. prostych rachunków powinna być partia większa niż PO ,PiS i wszystkie inne razem wzięte , jakże sięmyli …

======================

Tyle to a tyle wierzących ?...a w co wierzących ? jeśli wierzyć "ambonowemu nauczaniu " to wierzących w to ,że Chrystus nas kocha a oprócz tego ...nic , rozmawiałem już z takimi którzy uważają ,że potępienia wiecznego nie ma ,bo jak miłujący wszystko i wszystkich Chrystus może do tego dopuścić , a ..ty wierzysz , jeśli nie , to nie jesteś katolikiem ,jesteś agnostykiem , niczym więcej .

======================

Kościół zawierzył PiS ...tak jak ów król za czasów Jeremiasza zawierzył Egiptowi , jakże się myli ...
Widzisz , w Polsce walka o władzę to alka o tzw. elektorat centrowy , a kto to jest ? To jest statystyczny Kowalski ktory poszedł do pierwzej komunii ale np. żyje z partnerką ileś tam lat bez ślubu "jeździ na podwójnym gazie "ogląda pornole "doi bliźniego swego "i grzechu nie widzi ...bo go nie nauczono , a jeśli uczono to tak aksamitnie , delikatnie ,że sama przewina zda mu się czymś tak lekkim jak zabicie komara przed obiadem w okresie kanikuły , no...bo jeszcze by [ apage ! ] odszedł z kościoła , trzeba aksamitnie delikatnie aby nie urazić ...resztę już wiesz .

Oczywiście że tak , szanuję Cię , ale gdybym był księdzem ...to tak łatwo do kościoła byś nie powrócił , nie , nie zabraniam ,ani nie chcę ani nie mam prawa , ale postawił bym Ci WYSOKOKIE WYMAGANIA , ABYM WIEDZIAŁ ŻE RZECZYWIŚCIE CHCESZ WRÓCIĆ a nie tylko chcesz odbyć spowiedź być dopuszcony jako chrzestny lub masz być asystą przy bierzmowaniu .Ja bym Cię sprawdził ...nie to nie dowód tyle mojej niechęci do Ciebie ale strachu przed grzechem sabotażu wobec kościoła , jak pomyśłalem jaka to może być cięzka przewina ...resztki włosów się jeżą , tak bałbym się .
Wiesz w przyrodze jest tak , kto się ni boi ten ginie …

=============================

Ten tzw. elektorat centrowy to ludzie którzy , co ?więcej szacunku to RZECZYWISTA WŁADZA W KOŚCIELE , nie paież nie biskup ale ci letni ...ale liczebni , tak nie posiadając pastorału ani tiary "urobił " już tak duchowienstwo ,że nie jest mu już w stanie powiedziec GRZESZYSZ !
został tylko Jeremiasz ... kapłani już byli za słabi , podobnie i dzisiaj , nie powiem przyglądam się ze złośliwą uciechą "mata co chceta " jak nauczyliśce tak i macie , ale ciężko na to patrzeć.

A Gedeeon takich odrzucał , Chrystus też , tak , tak w pewnym czasie zostało przy nim jedynie dwunastu , ale nie ustąpił .... intytucja ustępuje , dlatego przegrywa ma iluś tam "żołnierzy na papierze "w rzeczywistości to ...jedynie papier "
Kościól toczy "gwiezdnie wojny" a potem , potem kończy sie transmisja z Watykanu [ jeśli ktoś ją ogląda ]potem wyłącza się telewizor i już nie ma "świetlnych mieczy "

Świadectwo moralności przed dopuszczeniem do bycia ojcem chrzestnym powinna wystawiac gmina , nie ksiądz ,bo kogo on zna ? kogo obserwuje ? tak, ale oni władzy z rąk nie wypuszczą , dobro kościoła jest tutaj nie istotne , liczy sie dobro{?} jednej grupy w ramach kościoła nawet gdyby przed oblicze Pana dopuszczać obcych .

Nie dawaj jałmuzny bezbożnemu ...aby nad tobą potem nie zapanowal , nie dosłownie ale taki jest sens [ Syrach ] i tak "letni " odebrali władzę biskupom .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 27 2018 09:24   
Forum

Tutaj ST nie ma zastosowania .To już nie jest ST , to historia bo jako rzekł juliusz Cezar - "kości zostały rzucone".

Redemptorysta JUŻ NIE MOŻE SIĘ WYCOFAĆ , gdyby to uczynił zosałby później potraktowany jak hetka pętelka , szałaput . Cokolwiek by już nie uczynił będzie traktowany z przymrużeniem oka. Jak już się rejestruje ugrupowanie polityczne w sądzie , nie ma żartów .

=================

Wyjścia są trzy :

a / Rydzyk wygra lub odniesie znaczący sukces w wyborach , co wtedy ?
Wtedy zamiesza ...bardziej w kościele niż w państwie ,bo kościele jest tak jak z protestem "żołtych kamizelek " . Laikat niby jest , niby silny , niby "głosując nogami " może postawić warunki instytucji , czasem "ustawić ją do pionu "...ale nie wiadomo z kim rozmawiać , a tutaj będzie wiadomo ,czy ci ludzie tego chcą czy nie, spadnie na nich rola której pewnie nie zamierzyli - PRZEDSTAWICIELI LAIKATU W ŻYCIU PUBLICZNYM , tak , powtarzam ,to może mieć skutki daleko mocniejsze niż w państwie . Nie , nie od razu , a to z tej prostej przyczyny że rzecza NIENATURALNĄ jest to aby 99,7% populacji kościoła nie miala SWOJEJ reprezentacji , to jest tak jak z samochodami osobowymi w czaie wojny , sa niekiedy substytutem poważnego transportu ciężarowego , wprawdzie namiastką ,ale są ...

b / Rydzyk przegra wybory , co wtedy ? wtedy oznacza to przejęcie władzy politycznej nad jego "mocherową formacją" prze PiS , owszem będą go "poklepywali po plecach" mówiąc że takie są jego demokratyczne prawa ,że to człowiek zasłużony ,na frontalną krytyke nie pójdą , ale nieformalną drogą np. zaprzyjaźnionionych dziennikarzy pójdą w świat oceny ,że "rozbił jedność prawicy " i dostarczy redemptorysta wygodnego pretekstu , alibi pod ewntualną porażkę lub , co bardziej prawdopodobne ,osiagnięcie mało satysfakcjonujących wyników , co więcej zaktywizuje , doda odwagi swoim oponentom w łonie kościoła , niedawno slyszałem jak jeden z kościelnych VIPów powiedział ,że on ,Rydzyk sięga po cesarskie [ właściwie to co jest cesarskie , bo sam cesarz nie zgłaszał zastrzeżeń ]

c/ Wyjście trzecie , zachowa się zakonnik jak stary wyga , ćwik kuty na cztery nogi , zagra na czas , zaszantażuje możliwościami , powie ,że wprawdzie zarejestrował , ale że jest to ruch społeczny a nie partia więc potrzebuje jeszcze czasu ,a ruch społeczny to poważna wymagająca czasu sprawa , zamieni kampanię wyborczą na quasi- kampanię , na organizowanie partii która oddziaływuje na politykę samą już możliwością powstania i wtedy ...odzyska inicjatywe taktyczną i możliwość manewru, tak ,ale tego stanu zawieszenia nie może przeciągać w nieskończoność , kiedyś ,powiedzmy po trzech czterech latach musi wystartować ,bo wtedy przegra moralnie .Jako się rzekło może być potraktowany jako niepoważna persona , dobry radiowiec ale kiepski polityk .

Tak polityk , polityk , jeśli możemy zaakceptować , księdza -lekarza , księdza astrofizyka .księdza biologa to dlaczego nie kapłana polityka ? przeciwskazań w Biblii nie ma ,skąd ta wybiórczość ? ano stąd ,że przegrywając może rzucić ciężar porażki nie tylko na siebie , a tego instytucja nie znosi , nie chce ryzykować , nie chce klopotów , chociaż tak jak w przypadku pedofilii w kościele sama jej bierność kłopoty implikuje i prowokuje , ale to już inne zagadnienie , porażka nie będzie mu wybaczona .

Kości zostały rzucone , albo będzie cezarem "pierwszym konsulem "kościoła albo zginie społecznie "zasztyletowany" przez swoich oponentów [ ja bym powiedzał wrogów ] w kościele jak i w państwie ,tak, ci oponenci w państwie to napewno wrogowie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 30 2018 18:02   
Forum

Daj spokój , moja wątroba też nie jest pierwszej młodości , dla niej i dla mojej psyche dobrze ,że święta już się kończą . Jakiś złośliwiec powiedział ,że jeśli Pan zechce ukarać grzesznika to spełni jego najskrytsze marzenia . Jeśli by nasze marzenia o nieustających świętach miały by się spełnić , świat by się gwałtownie wyludnił , z gliny jesteśmy ... dobrze ,że jest dzień powszedni , dobrze że są takie wspaniałości jak zupa pomidorowa czy ziemnaki z jajkiem i kwaśnym mlekiem , to nasze naturalne środowisko .

===================

Zaprosii , przyszedłem , kuzynostwo żony , ona po rozwodzie , jest to" małżeństwo niesakrametalne "nie przyszedłm jako sędza , ja zagorzaly tradycjonalista oni nowcześni , obyło się bez tych tematów , ale i tak "wyszło bokiem "...po paru głębszych otwierają się usta.

Najbardziej małżenstwa niszczą...marzenia , marzenia o doskonalym związku , o tym ,że on codziennie z kwiatami , ona wcielenie seksualności , doskonala kucharka , taktowna , niegadatliwa , ponętna w każdym ruchu , on maczo , zawsze gotowy , zawsze rycerski ....śmieszne ?no tak , ale właśnie w to młodzi ludzie wierzą .Tamte był wyższy i atrakcyjniejszy ale ...z innego świata "wycięty z magazynu mód"

Młodzi ludzie są NIEPRZYGOTOWANI . jak ich przygotować ...nie wiem , wiem tylko to ,że nie ma małżeństwa i ..kościoła bez DYSCYPLINY WEWNĘTRZNEJ .A ...kto tego uczy ?

Miłość , miłość , miłość ,to raczej uczucie niz intelekt i tutaj jest pułapka , uczucia sa przemijające ...prawo nigdy , tak, ale kto o tym mówi ? jakiś postrzeleniec i paru innych , niedzisiejszych .

====================

Dyscyplina , takze wymiarze moralnym to WYPEŁNIANIE PRAWA , codzienne , żmudne ale to nie kto inny ale sam Jezus powiedział ,że kto Go kocha, miłuje WYPEŁNIA Jego naukę , co że przysięga wystarczy ? nie , nie wystarczy .
To właśnie brak dyscypliny np. w ruchu drogowym powoduje wypadki po których ongiś dobry samochód nigdy już nie będzie już taki sam jak kiedyś .Nawet po naprawie . tego się już nie da cofnąć .
Po "skoku w bok" mąż łamiący się opłatkiem z żoną nidgy już nie będzie takim samym mężem , on nie był zły "poniosło go "...brak dyscypliny wewnętrznej , jeśli Boga nie ma to wszystko wolno , nie ja to wymyślilem . Jeśli nie ma prawa i dyscypliny to też wszystko wolno ? ...prawie , jest potem żal , ale skutki materalne są podobne .Jeśli Prawa nie ma to Boga ...prawie nie ma .
Jeśli kościół nie przywiąuje wagi do przestrzegania prawa to Boga ...też prawie już nie ma .Z gliny jesteśmy , to wymaga stałej troski aby nie upaść , bo się potłuczemy na amen .

Panie też mają swoje za uszami , to nie tylko łoże , czasem wymkną się słowa w rodzaju "Żałuję że cię kiedykolwiek spotkałam " wyp..laj z mojego życia " po tych słowach nawet jeśli przebaczonych już nic nie bedzie takie jak było , to nie jest zła wola to brak dyscypliny który bierze się ze złej woli - lenistwa .

Panie maja skłonnośc do samorozgrzeszania się [ podobnie jak mężczyźni ] "powiedzałam bo jestem kobietą " nie dałem rady się opanować bo jestem w końcu mężczyzną " to nawet jest gorsze niż wina zasadnicza , to herezja przeciw pierwszemu przykazaniu ,zakładamy bowiem ,że stnieje coś większego niż przykazania .

No tak ,ale kościól uczy niesutannie - miłość , miłość , miłość a miłość to w potocznym rozumieniu uczucia i wszystko się zgadza ... zbiera właśnie swoje żniwo .
Muzułmanie mają łatwiejsze zadanie , mają prawo , my też ale jest to "prawo miłości " ale co to znaczy w życiu powszednim np. w ekonomii ...nie wiadomo , jak muzułmanie mają prawo to mają co przestrzegać , a my ? co mamy do przstrzegania ?jak można przestrzegać rozważania o miłości ?

================================
A jednak starotestamentowi maja prawo powiedzieć ,że to ich religia mimo wszystko jest religią miłości , bo któż jest dobrym mężem sąsiadem , rodakiem ? ten kto potrafi KOCHAĆ NA CO DZIEŃ , nie tylko wtedy kiedy na stole jest kaczka z jabłkami pieczona na sposób babci ,ale wtedy kiedy trzeba się zadowolic owsianką ,cieszyć się z tego ...że jest , i że jest z nami , cieszyć się nie tylko kiedy małżonka jest "zrobiona na bóstwo" ale też kiedy rano krząta się w podomce, gderliwa i bez makijażu , kochac to byc pobłażliwą kiedy mąż wraca z roboty i chcialby pomilczeć ,o niczym nie mówić ,wyrzucić wszystko z głowy lącznie z nie cierpiącymi zwłoki nowościami o nowych sąsiadach , jeśli żona potrafi ścierpieć porzucone w nieładzie skarpetki to potem łatwiej bedzie jej milczeć w sytuacjach nerwowych , łatwiej potem nie rzucić słow ktore zranią na długo... kto nie jest Mu wiernym w malych rzeczach i w wielkich nie bywa .

Kto u nas tego uczy ? kto uczy nas miłości na codzień , kto te sprawy uładza ?
"Róbta co chceta Chrystus nas kocha " nie ,nikt tak nie powiedział ...ale tak się zachowuje , a oni mają prawo , niedoskonałe ...ale jest .

Jak ktoś nie potrafi kochać na co dzień ...nie potrafi kochać w ogóle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 04 2019 05:15   
Forum

Spacer po osiedlu zaraz po Sylwestrze ma w sobie coś egzystencjalnego , cisza przerywana krakaniem gawronów , resztki petard , butelki i ... wyrzucona gwałtownie treść pokarmowa żołądka , znomu ktoś przecenił możliwoci swego ciała , ciało zmierza ku czemuś innemu niż dusza ...

Nie , nie jestem przeciwny nauczaniu o seksie w szkołach , jestem przeciwnikiem NAUCZANU WYBIÓRCZEMU .JESTEM PRZECIWNY GAPIOSTWU KOŚCIOŁA W TEJ MATERII . Z tego też może być narzędzie ewangelizacji , zapewniam że jestem trzeźwy .

===========================================
Wiesz, moje wyobraenia na temat seksu , kiedy jeszcze nie wiedziałem co to kobieta były zdecydowanie bardziej wybujałe niż późniejsza rzeczywistość , nie żałuję , ale chciałbym wszytko uładzić , poukładać na swoim miejscu .

Zastanawiające jest to ,że uczeni w piśmie podobnie jak i ateusze nie zauważają tego , iż owo nauczanie dotyczy w zasadzie wiadomości o biologii , psychologii , technikach seksualnych ale nie zawiera mądrych odpowiedzi na pytanie CO DALEJ ! Większość publikacji dotyczy INICJACJI ale nie KONTYNUACJI .
Gdybym był księdzem , katechetą to rzuciłbym w twarz wrogom kościoła ...i uczniom liceów kolorowe tygodniki , oto jedna para młodych , pięknych i bogatych z hukiem i przytupem zawiera ...no nazwijmy to ślubem po to aby za jakiś czas z nie mniejszym hukiem się rozstać , co tutaj nie gra ?co niezgodność charakterów ? e tam ... wszyscy oni z kolorowych tygodników charaktery i światopoglądy mają w zasadzie podobne , hormony Mój Drogi , hormony .
Organizm ludzki jest tak zbudowany ,że z chwilą spotkania nowego partnera , odczuwa " motylki w brzuchu " działa na niejakim "hayu "tak ale to nie może trwać wiecznie ...po jakimś czasie organizm się uspokaja i produkuje hormony które w pobliżu tego "kogoś " są odpowiedzalne za POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA .Nie pamiętam tych skomplikowanych nazw , ale to wiem na pewno .

Gdyby tak nie było , to żyjący w nieustannym podnieceniu , szale miłosnym człowiek byłby śmiertelnie zagrożony , nie wytrzymałby napięcia , organizm "stanąłby dęba" to się przydarzyło już wielu artystom prowadzącym zbyt intensywne życie , tera prowadzą je półtora metra pod ziemią , z gliny jesteśmy .Co więcej zagrożone byłoby pozbawione właściwej opieki potomstwo , tak postanowwił Stwórca , SEKS TO POMOC W ŻYCIU CZŁOWIEKA ALE NIE CEL ŻYCIA.
Człowiek nieustannie zmieniajacy partnerów przypomina budowniczego który ledwie zaczął budować dom a już go burzy , po to aby za chwilę budować nowy ...on nigdy nie skończy .

Czytam ..ten to a ten artysta pojął a żonę trzykrotnie od siebie młodszą partnerkę eh...stary dureń ... może przez chwię poczuł się młody ale ...natury nie oszuka...

P. Wisłocka w końcowych rozdziałach swej książki pisała o rutynie , znudzeniu seksem małżeńskim ,a ...czy ktoś może powiedzieć że znudziły mu się bożonarodzeniowe lub wielkanocne potrawy ? tylko wtedy ...gdyby je spożywał zbyt często, tylko wtedy .
Z tego punktu widzenia ...surowe , religijne rygory współżycia są pomocą a nie niszczeniem seksu ...
Tak tylko kto to powie , starotestamentowy Żyd czy muzułmanin, oni tego problemu nie mają my owszem tak ...my chcemy prowadzić dialog ze światem ...jak Ewa w Edenie czy jak król Saul .

Co proponuje świat ? a co on może zaproponować w dziele tego znużenia seksem? "urozmaicenie " które czy ktoś chce czy nie chce jest zmierzaniem ku perwersji ? "szukanie nowych doznań " a co to jest te nowe doznania ? na czym one polegają przy założeniu ,że układ nerwowy człowieka jest dość dobrze poznany ,w tej dziedzinie nie da się więcej wymyślić .To tylko ciało , dlaczego tego nie mówimy ? Dlaczego oszczędzamy oponenta ? dlaczego go nie...ośmieszamy ?Bo czymże jest ten rozbuchany seks jeśli nie ucieczką przed egzystencjalną pustką ?ucieczką przed brakiem radości , poszukiwaniem akceptacji , eh ! ile mogą wycierpieć panie [ i nie tylko panie ] te wszystkie siklikony i botoksy aby zdobyć choć ziarenko namiastki szczęścia , trochę akceptacji , choćby ziarenko miłości ....

To byłby "cios między oczy" tej ....cywilizacji krzyczącej pustki.
Dlaczego oszczędzamy oponenta ?
Oponenta ?ja bym powiedział wroga ... nie wiem ot, potomkowei Saula .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 05 2019 18:46   
Forum

To był olbrzymi stres dla pani red. Moniki O , z nieukrywaną złością jakies trzy tygodnie temu rzuciła uwagę ,że papiez mówi , prymas mówi a wierni i tak sluchają ne ich ale o. Rydzyka , czego jednak nie wzięła po uwagę ?
Tego ,że Rydzyk mówi DO SWOICH , papież DO ŚWIATA , że to samo ,nie to nie jest to samo , po pierwsze świat to przeciwnik chrześcijaństwa , mamy go zwyciężać nie rozmawiać ,ani św. Piotr , ani św Paweł NIE PISALI LISTÓW DO ŚWIATA tylko do hebrajczykow , Rzymian , Tesloniczan itd. nigdy do świata . Dlaczego ?
Najprostsze jest tłumaczeni techniczne , spróbuj mówić JEDNICZEŚNIE do Niemca i Rosjanina, nie zrozumieją , dla jednego i drugiego to będzie jakis niezrozumialy bełkot .
Z papieżem jest podobnie , dla ateisty to bedzie jakieś nieszkodliwe ble , ble a dla wiernego który by chciał czegos nowego dodac do swego stany posiadania ...to nic nie jest , same gładkie ogólniki .
=====================
A Mojżesz tego problemu nie miał , on nie zajmował sie światem ale SWOIM ludem , on pał baranki Pna nie cudze , to nie tylko wspólny język ale i problemy, tazaurus , wspólny aparat pojęciowy który zrodził się WE WSPÓLNYM ŻYCIU .

Zresztą O CZYM mówi Rydzyk a o czym prymas ? to dwa różne światy , ten drugi zdaje się { sprawia takie wrażenie ] jakby wyszedł niedawno z wieczernika i nie bardzo orientował się gdzie jest ...jego problemy i rozważania nie sa problemami lwiej części wiernych .To obraz wieczernikowego stylu życia , cos tam usluszał ,czegoś nauczył ale w celi , w wąskim odizolowanym światku o którym myśli ,że jest całym światem .

Nie ,Targowica nie jest polskim wynalazkiem ,wszędzie tam gdzie rządzący zostali odsnunięci od władzy nie na zasadzie pałacowego przewrotu ale woli ludu , wszedzie tam wąskie wygnane elity paktują z wrogiem , tak było a carskimi bojarami , wielu markizów po ścięciu Ludwika prosiło o pomoc Prusaków , Anglików i kogo jeszcze mogli .To nie jest tylko polska specyfika .
Dotyczy to także kościoła , wszędzie tam gdzie instytucja kościoła wyrodziła się ze swego ludu szuka popacia u obcych patrz np. cerkiew rosyjska , gdyby nie państwo ....

Teoretycznie , to biorąc pod uwagę zasięg możliwości i dostępność , to Sieć powinna być zasadniczym środkiem ewangelizacji ale nie jest , bo kościół instytucjonalny...nie potrafi rozmawiać z ludem ....nie jestem przekonany ,czy zawsze chce.Są też tematy tabu [ formalnie takich nie ma ]
Jestem na najbardziej Liberalnej Stronie Katolickiej w Sieci , to nie jest czczy komplement , moje wypowiedzi były skasowane tutaj tylko dwa razy , słowa tylko nie ująłem w cudzysłów, na innych siostrzanych stronach...były unicestwianie wielokrotnie .Odnoszę wrażenie ,że w umyśle wielu ViPów , Internet jest od tego ..aby potwierdzać "złote myśli wodza Mao "
Jak ktoś się nie zgadza z biskupem to ...gorsze niż rewolucja , było wiele artykułów które wzbudzily niejakie zainteresowanie ale kiedy włączyli się dyskutanci ...znikały , pojawiały się nowe , neutralne społecznie np. o życiu jakichś świetych ,orozważania o czymś nieistotnym co interesuje jedynie autora , no tak ale tym akurat publika się nie interesuje .

Jest takie złośliwe powiedzenie o pannie co to by chciała ale boi się , instytucja boi się ludu .

To nie jest pewne , ja nie do końca jestem do tego przekonany o tym co piszę , ale pod rozwagę ? tego nie znajdzie się na żadnej stronie , PISZĘ BO NIE WOLNO O TYM DYKUTOWAĆ JAKIE WŁAŚCIWIE CEHY MA SEKTA ? Piszę bo byłem pod wrażeniem tego ,że oto zabiera się prawo głosu księdzu który nie głosi herezji, a tylko mówi to co nie jest w smak instytucji , a nie zdejmuje się ze stanowiska kardynała który głosi hereję [ ja bym wyrzucił i to natychmiast ], taki to a taki ksiądz zarzuca WPROST herezję ...a on nic , nic się nie stało , ani przepraszam ani "pocałuj mnie " JAKIE MECHANIZMY TUTAJ FUNKCJONUJĄ ? jakie sa cechy sekty ;

Sekty :
-Odrzucają absolutny autorytet Bibli. Prawdę przerabiają w kłamstwo
Biblię ignorują , ja...nie rozumiem tego co często kapłan mówi a już na pewno jakoś nie mogę przyjąc aby zajmował się czyś ważnym , śmiem posądzać go o zajmowanie się ciekawostkami [ św. Paweł ]
a chrześcijanie w Berei: „[...] przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają” (Dz 17:11 }jakoś to nie pasuje do nas .
-Sekty odrzucają i atakują ortodoksyjne chrześcijaństwo , ja osobiście słyszałem jak wielebny ks. prof . kiedy mu wspomniałem o etosie gmin pierwotnych chrześcijan powiedział " to niemożliwe aby tak można było żyć dzisiaj..."
lepiej by mu było aby nie był profesorem ...

- Autorytet kapłańskiw sektach akcentowany jest bardzo silnie , a czym byló owo tuszowanie pedofilii jeśli nie zawzietą obrone tak rozumianego autorytetu ? Sam słyszałem...oto młody adept kapłanstwa mówi że jest osluszny biskupowi nawet jeśli JEGO SUMIENIE SIĘ TEMU SPRZECIWIA ! a ...co to jest to sumienie czy nie jest to GŁOS BOGA ?kto jest ważniejszy ?

- Silne, scentralizowane i autorytatywne przywództwo i organizacja TO CECHA SEKTY .nauki, której nauczyliście się” (2Ts 2:15); „Nakazujemy wam [...] abyście stronili od każdego brata, który żyje nieporządnie, a nie według nauki, którą otrzymaliście od nas” (2Ts 3:6); „[...] wykarmiony na słowach wiary i dobrej nauki” (1 Tm 4:6); „Albowiem przyjdzie czas, gdy zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, ŻĄDNI TEGO, CO UCHO ŁECHCE” jak słyszę papieża ...

-Prawdziwa pobożność i duchowy wzrost rzadko jest celem sekty W samej rzeczy PODPORZĄDKOWANIE SIĘ działaniom grupy i systemowi wierzeń staje się kwestią kluczową. Wzrost jest dla nich ślepym posłuszeństwem bez żadnych wątpliwości czy własnego zdania i kwestionowania poglądów i nauk, głoszonych przez lidera. Przywódcy nigdy nie pozwalają członkom wspólnoty kultowej na postrzeganie lub sprawdzanie czegokolwiek wedlug OBIEKTYWNYCH BIBLIJNYCH STANDARDÓW; jest to poza wszelką dyskusją.

Moralność jest poza centrum zainteresowania sekt .
Gdziekolwiek zniekształcana jest Biblia, zawsze prowadzi to do moralnego upadku przywódców i wyznawców kultów. Biblia jasno i bardzo wyraźnie naucza, że seks jest przez Boga zastrzeżony dla małżeńskiego związku pomiędzy mężczyzną i kobietą. Rozkład i upadek teologicznego nauczania zawsze nieuchronnie prowadzi, jak widać, do upadku moralnego (patrz Gl 3:1-5 i 5:19-20). Paweł splata niską moralność z teologicznym chaosem.

-W ilu to przypadkach zignorowano benedyktynowa instrukcje o gejach ?

Założyciel zazwyczaj jest osobą niemoralną lub nieetyczną , nie , apostołach nie piszę , nawet bym nie śmiał , jestem za etosem ich stylu życia , ale o tych co założyli instytucje w obecnycm kstalcie ...sporo można napisać ....oj wiele

Czy to co napisałem jest wystarczajace aby nazwać instytucję k.k. sektą żyjąca na koszt wspołnoty ? nie , zdecydowanie nie , ale poprawić wiele można ...i trzeba .

A dla p. Red. O mam radosną wiadomość , oto owieczki zaczęły rozróżniać głos swoich pasterzy od obcych .Tego już się nie da powstrzymać , już i duchowieństwo nie jest jednolitą grupą , zaczynaja się spory , na razie nie fundamentalne , na razie uboczne .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 12 2019 09:14   
Forum

"Żólte kamizelki "? to ...ruch religijny , religijny choc ci ludzie w cale o tym nie wiedzą , religijny bo stanowi on sprzeciw przeciw złu ,a jakiemu złu ?

ZINSTYTUCJONALIZOWANEMU OKRADANIU PROSTYCH LUDZI PRZEZ INSTYTUCJE , ostanio mieliśmy w Polsce sprawę procownicy NBP której uposażenie wynosiło [ wynosi ?]80 tys. miesięcznie ! za czynności bardzo prozaiczne i nie wymagające ani wielkiego wysiłki ani kwalifikacji , TAK TO JEST KRADZIEŻ, któż o tym mówi , w każdym razie nie kościół ...cóż jeśli nawet ludzie przestaną głosić Prawdę to kamienie o Niej wołac będą .Czy tylko ta jedyna ?

Żólte kamizelki nie chcą rozmawiać ani rządem , ani partiami , ani ze związkami zawodowymi ani ...z kościołem , traktują te instytucje publiczne jako bo ja wiem pijawki , tasiemce , przywrą i wypiją ...na kozt prostych udzi będą wieść żywot ludzi lepszy od ciężko pracujących samemu nie pracując , myślałem ,że marksizm to epizod w życiu kościoła , ale on wraca !wróci , wróci juz wraca , a kościół nauczający...podobnie jak wtedy w Rosji , Francji , Hszpanii milczy, jest tak niewykształcony czy tak niewierzący ? nie wie co spotkaló 18 tys. kssięży w Hiszpanii po 1936 r. rzeczywisście nie wie ,że prorok nie mówiący tego co powinien podlega śmierci [ Pwt .] ?

Nie ten kryzys będzie długi , myślalem na początku ,że to jedynie kwestia cen oleju napędowego , myliłem się .
Obrazek z Francji , były bokser pobił żandarma , niby nic , ale... tu nie o sam fakt chodzi ale o APLAUZ jaki ten fakt wywołał , nie tak się traktuje osoby neutralnej , takie uczcucia targają ludźmi wrogo nastawionymi ...to głęboki kryzys , głębszy niż się wydaje .

=======================

A co ze Starym testamentem ? no to będzie o ST ... w Nowym Testamencie, tóry ze świętych jest wo czach Pana największy ,nie wiem , ale łatwo wskazać grupę ktora jest Mu szczególnie miła , kto był zaszczycony uczestnictwemw Przemieniu Pańskim ? Eliasz i ... Mojżesz , Eliasz rozumiem ale Mojżesz ? to nie był kryształowy charakter ale ...o właśnie dlaczego ?
Otóż działalność PRAWODAWCZA mocniejsza jest ni z wszytskie razem kazania , ona POMNAŻA NAUKĘ KOŚCIOŁA , żaden kaznodziej nie dorówna prawodawcy ...żaden .
Kto jest największymświetym ? nie wiem ale Pan w Przemienieniu Pańskim pokazuje wyraźnie na czym mu zależy
Kto z wielebnych teologów potrafi inaczej to zinterpretować ?

Żółte kamizelki są i w Polsce , nie żartuję , kategoriach postaw tak jest , ileż to procent osób w ogóle nie uczestniczy w życiu publicznym wyborach wychodząc z założenia ,że to nic nie da ? że po wyborach wybrani mogą zdradzić i nie ma możliwości ich NATYCHMIASTOWEGO odwołania "wszyscy oni jednacy "

To co najbardziej zastanawia to ich droga do błogosławieństwa , nie uwierzą póki "nie dostaną po oczach "do póki nie sprawdzą , mają prawo ! tyle razy ich oszukano ,tak ,to droga do świętoci , oni są jaki św. Paweł , nie uwierzą byle komu , nie żartuję , błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości ..itd.

Tak to ci którzy przychodzii ongiś na mszę bo "też byli przeciw " to dobrze , łakną Sprawiedliwości ergo łakną Boga ,a jeśli nie znajdują Jej w świątyni , nie ma Jej w słowach kaznodziei to niby dlaczego mieli by przyjść ? liturgia bez treści na nich nie działa .czy kaznodziej podobnie jak oni łakna Sprawiedliwości ? kłopotliwe pytanie prawda ? kto tutaj kogo powinien uczyć !

Tak , to ci którzy przestraszyli władze państwa i stolicy tłumnym uczestnictwem w pogrzebie bł. ks. Popieluszki .Przybywali niekiedy parę setek kilometrów , jakże mocne jest pragnienie Sprawiedliwości...
Jak bardzo tęsknią ludzie za Bogiem ,ze Sprawiedliwością o której milczy kościoł ...

Tak to ci których nie są już w stanie zwieść ,oszukać , kazania o tym że Chrystus nas kocha ...reszta nieważna .Ich ukształtowała historia ,wielu było w historii tego narodów "księży patriotów " co to nie zauważali krzywd , lukrowali przemilczeniem czy krasomówstwem każdą podłość , oni przestali im wierzyć , po prostu nie wierzą , już nie wierzą kanodziejom, to nie jest taka zła cecha ,prości jako gołębie a ...przebiegli jako węże , to rzeczywiście wada ? Ewangelia mówi ,że zaleta .

Błogosławieni którzy łakna i pragna sprawiedliwości , wystarczy , w kazdym innym przypadku dobro trzeba czynić , pokój , miłosierdzie tutaj wystarczy już samo pragnienie ... ciekawe .

Eliasz i Mojzesz są i w NT , dlaczego ? czy jest inne tłumaczenie niż to ,że Panu naszemu bardzo , bardzo na tym zależy ?

A czy my kochamy Boga ? bo jeśli kochamy to staramy się wyjść na przeciw Jego pragnieniom , ja jak np. kupywałem bluzkę przyszłej żonie starałem się dobrać kolor pod jej gust , czy kaznodzieje kochają Boga czy wychodzą na przeciw Jego pragnieniom ? ...masz ci los a tyle o miłości mówią ... jak zdarta płyta ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 12 2019 17:55   
Forum

Big Grin
Nie dadzą zakonnikowi odpocząć , znowu wraca temat o. Rydzyka , cóż przed wojna była moda na podwójne nazwiska , gdyby to było dzisiaj móglby się nazywać np ..."Tadeusz Bumerang -Rydzyk " .

Cóż , bywa ,że i jawnogrzeszice i celnicy nieostrożnie powiedzą prawdę , oto w wydawnictwie Axela Springera pojawił sie problem "Skąd się wzięła potęga o. Rydzyka " ...no dalej ? dalej się plączą cytują jakichś "wyborczych " kapłanów czy redaktorów .Oni ...nie rozumieją , dla nich wiara , religia to czysty zawieszony w próżni społecznej abstrakt ,ot, niemieckie podejście do religii , ale nikt nie zaprzecza ...nie ośmiesza tego podejścia ,jak bardzo wyjałowiona jest nasza wiara ....ale zaczęli myśleć ! to już jest coś , lepszy Rydz niż nic .

============================
Imperium o. Rydzyka ? a jakiez to imperium ? w porównaniu np. z "Polsatem "? to jedna z wielu stacji na kablówce , więc dlaczego on ? Wychodzi jednak na to ,że garść złota większa jest od tony smieci . To jest dla Niemców niezrozumiałe , infuły nie ma , stacja ?radiowa czy tv w kategoriach wielkości i techniki ...taka sobie ,. więc o co chodzi , skąd ta siła ?

W artykule j/w jeden z ze znanych polskich infułatów mówi ,że kiedy usłyszal o. Rydzyka to był pod wrażeniem ...jego pychy, doprawdy ? to pycha daje siłę ? coś tutaj nie gra , infułat ale kiepski teolog , nie potrafil powiązać faktów w jeden logiczny ciąg myśli .

Czy przypadkiem ta znacząca pozycja RM w k.k. to nie jest efekt tego ,że Rydzyk nie bał się mowić o ekonomii i sprawach narodowych , to jest o tym co dało swego czasu potęgę EP a z czego zrezygnował na rzecz jakichś społecznych "podróbek " .Samochodziarze wiedzą ,że oryginalna częśc to jednak coś zdecydowanie więcej niż chałupnicza kopia .

Pycha a w związku z czym ? to że wypowiada się z SIŁĄ WYNAWCY KRÓLA WSZECHŚWIATA to wada czy zaleta ? nie jesteśmy byle czym , a może to nie pycha tylko duma ? no tak to by zmieniło postać rzeczy . Nie komu innemu ale Żydom powiedziano wprost , że są NARODEM WYBRANYM , a nam ,że jestesmy NOWYM NARODEM WYBRANYM , jest to powód do dumy czy nie ?

Ewangelizcji ne może dokonywac byle kto , on musi miec POCZUCIE WYŻSZOŚCI , inaczej jego misja bierze w łeb , traci sens .
Rydzyk , niezaleznie od swoich wad o czym pisałem PRZYWRÓCIŁ TEMU NARODOWI GODNOŚĆ i to jeszcze wtedy kiedy bylismy niemiłosiernie tłamszeni moralnie [ EP wcale nie przeciwdziałał , chodzilo o zwroty majątków ?] ,uważani za "podnarod " [ tego nikt głośno nie powiedział ] a i jeszcze dziś ktoś tam niewyktałcony mówi do Polaków o "powrocie do Europy " ..nie stac go na atlas ? albo o "wartościach europejskich" ale ...ich nie wymienia , mówi coś o tolerancji ...ale nie wiadomo czego .
=================

Dlaczego Rydzyk jest uważany przez Niemców [ i nietylko NIemcow ]za najsilniejszego człowieka k.k. w Polsce ? zauwazyli ale nie potrafią zrozumieć !

Oni sie męczą a my ...powinnnismy wiedzieć . Sprawiedliwość Pana ukskrzydla lud , ukskrzydla kapłanów , daje siłę o jakiej uczeni mogą jedynie snić , Niemcy tego nie wiedzą ...EP też nie wie , w każdym razie albo nie wie , albo wstydzi się przyznać do grubego błędu , odstępując od Sprawiedliwości i Posłuszeństwa [ Bogu nie luziom ]tutaj nad Wislą odstąpił od swej wielkości , a więc zmalał ... skarlał .

Moja prywatna opinia { to jeden niuans ale jakże istotny ] : O RYDZYK JEST STRONĄ KONFLIKTU SPOŁECZNEGO , NIE OBSERWATOREM . Nie jest widzem , gapiem , nawet jeśli przegra , to bedzie graczem który zszedł a kortu pokonany ,ale ZAUWAŻONY . ktoś kto chowa się na trybunach zauważony nie bedzie .
A jakie to mu daje atuty ?
- Wyrazistość , jak on mówi to złuchacz nie ma wątpliwości kto do niego mowi i ...że ma pewne powody by mu wierzyć , Odwrotność Rydzyka : na okoliczność śmierci abpa. Pieronka w TVN wystąpił skompromitowany ksiądz. S . tak, skompromitowany, jak ktoś jest choćby i wybitnym krasomowcą a prywatnie , przy kielichu w podsłuchiwanej rozmowie sprawia wrażenie jakby się naigrawal z wartości które publiczie głosi , to jako kapłan jest skompromitowany , ja bym do niego do spowiedzi nie poszedł , a cóż to jest jeśli nie grzech przeciw Kosciołowi , oszukiwanie Ducha św. ? ja ...nie przyjął bym go nawet do pelnienia na funkcji ...kościelnego aby wstydu po kościele nie roznosić , ale przecież nie on jeden ...

=========================================
Rydzyk niezależnie od błędów jakie może popełnić ma LEPSZĄ POZYCJĘ STRUKTURALNĄ W RAMACH KOŚCIOŁA . Co tak bardzo , ale to bardzo niepokoki EP a co znajduje wyraz w wypowiedziach niektórych biskupów , polaryzacja sceny politycznej i ostrość podziałów , powoduje że każdy kto stoi z boku wydarzeń , widz , kibic jest marginesem marginesu .
Dlaczego właśnie kościół k.k. w Polsce dostaje cięgi w tej materii ? bo jest to konstrukcja społeczna która jest zbudowana dualnie :
- z jednej strony , duchowieństwo ktore naczęściej [nie zawsze ] repreentuje bogatszą część społeczeństwa i lud który [ nie wiem dlaczego ale z reguly tak jest ] reprezentuje ubogą , poszkodowaną część populacji , siłą więc rzeczy k.k. NIE JEST W STANIE GŁOSIĆ SPRAWIEDLIWOŚCI BO UDERZYŁBY W PODSTAWY MATERIALNE WŁASNEGO BYTU, a zdrugiej strony musi jednak pracowac z ubogim własnym ludem ....innego nie ma . W tej sytuacji przypomina narciarza który za wszelką cenę usiłuje trzymać razem obie narty kiedy one się już dawno rozjechały , w końcu , to nieuniknione wyląduje na pupie .

Ostatnie inicjatywy lewicy [ znowu te same !] ale pozycja kościoła już nie ta sama , coraz słabsza , to politycy wzajemnie się spierają , koscioła hierachicznego ...nie ma , jest jak piłeczka ping - pongowa, przebijana ponad siatką i odrzucana kiedy skończy sie mecz , Rydzyk [ ze wszystkimi swoimi wadami ] nie pozwoli się przebijać innym , ma swoje zdanie , swoją opcję społeczną , może być zelżony ,obrażony , sekowany ale nigdy nie będzie traktowany lekko , jak hetka - petelka , jak NIEISTNIEJĄCY PODMIOT ŻYCIA PUBLICZNEGO , a to się dzieje właśnie teraz , na naszych oczach z intytucją , jest zmarginalizowana , sama się zmarginalizowała , pretensji do nikogo oprócz siebie mieć nie może .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 19 2019 15:54   
Forum

" W skarbcach mądrości są przypowieści wiedzy,

w grzeszniku zaś pobożność budzi odrazę.

Jeżeli pożądasz mądrości, chowaj przykazania,

a Pan cię nią obdarzy. "

A...co to jest ta pobożność , najtrafniej ujął to jeden z Internautów

"Człowiek religijny to ten, który wypełnia nakazy swojej religii, zwykle z głęboką wiarą w ich sens. Religijność jest więc przede wszystkim praktyką dawania świadectwa swojej wiary, poprzez stosowanie się do nauk danej religii. "

Jeżeli człowiek jest pobożny to na PIERWSZYM MIEJSCU STAWIA ON WARTOŚCI SWOJEJ RELIGII , a tutaj "klops " …

Uwaga formalna : nie napiszę ani jednego złego słowa o śp. prezydencie Adamowiczu , niech spoczywa w spokoju , tak jak jestem tak i on był grzesznikiem ,tak jak ja potrzebuje miłosierdzia, a że go Platforma uzunęła z kandytatury na prezydenta Gdańska ...ich problem , mnie to nie interesuje .

Ja o kościele , tak o kościele , wyprowadził mnie z równowagi ks. [Panie odpusć mu jego grzechy i oświeć ....profesor ]...nazwiska nie wymieniam .
Otóż w jednej ze stacji TV opowiadał się ...przeciw mowie nienawiści , co to jest ?!!!
Otóż od iluś tam lat polszczyzna rodaków jest splugawiona, zwulgaryzmami , zieje duchem nieczystym a on nic... eh ! etyk i filozof ! przeciez na takiej "pozywce ' łatwo wyhodować i nienawiśc i wyuzdanie i obłudę i wszystko inne co śmierdzi czartem .

a to nie wie ,że jest taki rodzaj mowy któryt do smierci jest podobny [ Syrach ] i że człowiek religijny to ten, który wypełnia nakazy swojej religii, zwykle z głęboką wiarą w ich sens. Religijność jest więc przede wszystkim praktyką dawania świadectwa swojej wiary, także w kategoriach stylu wypowiedzi , poprzez stosowanie się do nauk danej religii. Jeśli nie rwał szat w obliczu plugastwa językowego rodaków to jakże mu smucić się na okoliczność pojęć medialnych ?

Człowiek wulgarny ma niewielkie szanse aby wejść do CZYSTEGO królestwa Bożego , tak mówi Pan , a on o mowie nienawiści czyli co ?wpisuje swoje credo nie w Biblię tylko na twór dziennikarzy amerykańskich zwany potocznie poprawnością polityczną ...To Biblia juz nic nie znaczy dla ks.profesora ? pobożność , ale jaka ? marksistowska ?

Ale w jednym punkcie miał rację , mówil ,że alumnom zwraca uwagę na grzech fałszywego dawania falszywego świadectwa i że jest to najczęściej łamane przykazanie i prawdę mówił ... ja takim postępowaniu ucznia Chrystusa nie widzę .... "koniec i kropka "To niejest Chrystus .

=============================================
Ale to nie jest najważniejsze , oto widzę jak ogromna wagę jaką przywiązuje kościół "platformerski , Michnikowy " [ nie będę się spierał co do określeń ] do tych uroczystości pogrzebowych , i do zwalczania skrajnych agresywnych wypowiedzi , przypadek ? z ekonomicznego puktu widzenia to nie jest przypadek tylko prawidlowość .

Walka szkodzi kościołowi "po środku " , jak postawy społeczne będą się polaryzować , ato już dzieje się na naszych oczach , zostanie odrzucony PRZEZ OBIE ZWALCZAJĄCE SIĘ FRAKCJE .tak obie :

-Zamożniejsza część społeczenstwa odrzuci tych że środka ,tych niezdecydowanych , letnich za to że nie jest on kościół "postępowy" że nie daje z siebie robić pajaca jak jego koledzy po fachu w Niemczech , nie popiera [ przynajmniej oficjalnie nie ] gejostwa , nie błogosławi rozwodnikom itd .

A uboższa za to najbardziej aktywna społecznie [ i religinie ] część odrzuci kościół hierarchiczny za zdradę , tak to zdradę o charaterze ekonomicznym , to już nie jest kościół "Popełuszków " ale kościół młodych wilczków sunących prze zświat dobrej klasy samochodami , mówiących nijakie kazania o niczym a ich modus vivendi jest już ....skażony światem , lud już ich wyparł tylko oni jeszcze nie wiedzą , a przychodzi do świątyni ze względu na wiarę ...w Boga ale nie ze względu na akceptację sposobu życia kapłanów ,sposobu funkcjonowania instytucji , następne pokolenie już takie pobożne być nie musi ....

Stąd pewnie te rozpaczliwe w swej wymowie próby " budowania pojednania " pomiędzy kim ? no właśnie ...jak chłop pańszczyźniany przy pługu i ekonom z batem dadzą sobie buzi to co ? bedzie pokój między nimi ?
=======================

Znam rodzinę , w której panuje wzajemna niechęć granicząca nieomal z nienawiścią ale za to w której na wigilię panuje pokój ? ja bym to nazwał " zawieszeniem broni " podobnie i wielebni księża profesorowie uważają ,że jak się zrobi jakiś teatralny gest , jakieś kazanie , jakąś "nieziemską liturgię " będzie to substytut Sprawiedliwości , to ona liturgia wprowadzi pokój i zniknie wyzysk jako PODSTAWA konfliktów społecznych .

Marksizm jako sposób budowania lepszego świata zawiódł , zawiódł przez swoją wybiórczość i niekosekwencję myślową , ale punktuje k.k. za grobu , skutecznie i boleśnie , a w kategoriach definiowania przyczyn napięć społecznych, gdyby użyć języka kolarskiego pozostawł konkurencji możliwość oglądania swojego tylnego koła , zostawił peleton świata z k.k. w składzie daleko z tyłu .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 28 2019 11:23   
Forum

Gdzie tam ! gdybym powiedział ,że "znam" o. L. Wiśniewskiego było by żałosnym nadużyciem , w latach osiemdziesiątych byłem jednym z wielu , wielu dyskutantów , już i tak wiedziałem , że nasz sposób myślenia jest inny ,a to było wtedy, kiedy wspólne zagrożenie -komunizm jednoczył k.k. jak nigdy. Ja...bez złośliwości , radziłbym mu odłożenie na bok działalności publicznej , bez kompleksów , jesteśmy a tej samej grupie wiekowej , ja nikomu krzywdy nie zrobię , najwyżej ktoś mnie "zjedzie ", skasuje ale on , osoba znana ,może wyrządzić wielką krzywdę kościołowi "dorobić mu gębę " nie tyle tym co mówi ile tym co robi , mowa ciała , mowa ciała która bywa silniejza niż mowa ust .
===================

Pokazał się na publicznie , w spotkaniu które jeśli odrzucić liturgię było zorganizowane tak aby głosić jeśli nie herezję to poglądy wątpliwe moralnie.
Teraz ,znane publkatory głoszą tezę o okropności mordu politycznego , ok. każdy mord polityczny czy nie [ kwestia konwencji ] jet ohydny ale to nie jest jeszcze dno upadku rodzaju ludzkiego , najgorsza formą morderstwa nie jest mord polityczny ale mord z niskich pobudek , np. zadźganie nożem człowieka dla 50 zł. to jest dopiero upodlenie czlówieka , istoty stworzonej na obraz o podobieństwo Boga , zachwianie aksjologiczne w którym nolens volens dominikanin uczestniczy , nie , nie powiedzial że tak nie jest , ale jego ciało i obecnośc w tym anie innym medium WSPÓŁDZIAŁA W TYM KŁAMSTWIE .Pomoc w źle , to też grzech .

Powiedzmy ,że za punkt swej pracy postawił sobie bycie na pogrzebach morderstw znanych publicznie osób , ok.ale ja go na pogrzebie śp. p. Jolanty Brzeskiej zamordowanej z niskich pobudek nie widzialem...dodam zamordowanej okrutnie , spalonej , nie widzialem , skąd ta wybiórczość ? P. prezydent miał swoja ochronę , wadliwie działająca ale miał , p. Brzeska ...żadnej .

Ale przejdźmy do wypadków bardziej licznych , ile to osób na początku lat dziewięćdziesiątych popełniło samobójstwo będąc osobami pozbawionym środków do życia , ja o mocnych protestach o. Wiśniewskiego nie słyszałem ...Oto na naszych oczach budowana jest "moralność kołchozowa "- możesz kraść , pić , bić żonę , ale DO POLITYKI SIĘ NIE WTRĄCAJ ,dla paru złotych możesz wykończyć czlowieka , spwowodować jego upodlenie ale politycznie , antysystemowo nie ,toż to zbrodnia nad zbrodniami I dominikanin czy chce ,czy nie chce w tym procederze uczestniczy.

Czymże jest okrucieństwo człowieka tak zrozpaczonego który nie może zapłacić czynszu , jego dzieci jedzą kartofle , margarynę i "różne takie " jeśli nie śmiercią ze szczególnym udręczeniem ? dominikani tego nie wie czy nie chce wiedzieć ? ja jego w tych tematach nie słyszalem...coż to jest jeśli nie aksjologiczny nieład ? może mam złe informacje , nie o. Wiśniewskiego w tym kontekście nie słyszałem .

Kiedyś , w krajach o silnej kulturze chrześcijanskiej , przenikającej nawet więżenne mury WIĘŹNIOM POLITYCZNYM NIE ZAKŁADANO KAJDAN, odrożniano ich od pospolitych , przestępstwo pospolite było traktowane jako najgorsze w w momencie wejcia na sceną publiczną totalitaryzmów wszelkiej maści . Tak w faszyzmie jak i komunizmie naruszono naturalny porządek rzeczy opisany jeszcze przez św. Tomasza z Akwinu , porządek wyższości człowieka nad rzeczą , przedmiotem a to robi dziasiaj propaganda post - komunityczna propaganda opozycji , tak biorę odpowiedzialnośc za slowo komunistyczna , zabić , zeszmacić człowieka dla pieniędzy można { ?] a każdym razie można nie zauważyć w mediach ,co robiono , ale zabić czy w ogóle działać politycznie na rzecz poszkodowanych przez system ekonomiczny nie można , dziwne ...dominikanie uchodzą za zakon ludzi wykształconych .... mord polityczny najgorszy ? nie, tego nie powiedział , ale stanął w jednym szeregu z tymi które takie herezje mówią , dominikanin nie zna stosownego listu św. Pawła ?.

A Stary Testament ? nawet redemptorystom brakuje refleksu Żydów , tyle razy PUBLICZNIE występował przeciw RM , no tutaj zaspali , mogli odwzajemnić się kontrą i PUBLICZNIE NAPOMNIEĆ adwersarza łamaniem proncypiów NT !

Przecież pan Adamowicz należał do "nieżle uposażonych " tego świata przy czym owo "nieźle" oznacza dla innych nieosiągalną barierę materialną , w ogóle przy każdym wystąpieniu sprawia wrażenie stawania po stronie zamożniejszej części społeczeństwa , gdyby żył w czasach Jezusa ...no cóż Chrystus zamożny nie był ...mógłby zostać przez dominikanina nie zauważony .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały.
Bo gdyby na wasze zgromadzenie przyszedł człowiek ze złotymi pierścieniami na palcach i we wspaniałej szacie, a przyszedłby też ubogi w nędznej szacie,
A wy zwrócilibyście oczy na tego, który nosi wspaniałą szatę i powiedzielibyście: Ty usiądź tu wygodnie, a ubogiemu powiedzielibyście: Ty stań sobie tam lub usiądź u podnóżka mego,

To czyż nie uczyniliście różnicy między sobą i nie staliście się sędziami, którzy fałszywie rozumują?
Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czyż to nie Bóg wybrał ubogich w oczach świata, aby byli bogatymi w wierze i dziedzicami Królestwa, obiecanego tym, którzy go miłują?

Wy zaś wzgardziliście ubogim. Czyż nie bogacze ciemiężą was i nie oni ciągną was do sądów?
Czy to nie oni zniesławiają zacne dobre imię, które zostało nad wami wezwane
Jeśli jednak wypełniacie zgodnie z Pismem królewskie przykazanie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie.
Lecz jeśli czynicie różnicę między osobami, popełniacie grzech i jesteście uznani przez zakon za przestępców."

==================================================

Mocne prawda ? mocne i prawdziwe , dlaczego redemptoryści nie głoszą Chwały Słowa w tym przypadku ? nie wiem , mogę tylko domiemywać że my goje jesteśmy jedynie trwożliwym substytutem Żydow , oni by się nie zawahali .... chciałeś ...to masz .My tak , tchórzliwi jesteśmy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 03 2019 14:40   
Forum

Ot i figlarz...
"Wierzę w jednego Boga , Ojca Wszechmogącego ....itd. dlugi i nużący rytuał a ksiądz zaczął i zamilkł , i co ? pozbawione "dydrygenta "głosy" zaczęły "każdy sobie " takie ogólne "szmerando" długo nie wytrzymał bo to z wolna zaczynało mieć postać hucpy , użył mikrofonu dalej dalej to tradycyjnie , rytmiczne skandowanie czegoś co i tak wielu , ani nie potrafi z pamięci płynnie powtórzyć , nie zastanawia się na sensem słów , a jestem się gotów założyć że zapytani nie są w stanie rozumnie wytumaczyć nietórych pikantnych szczegółów credo.

Po co to wszystko ?po cóż ten skomplikowany tekst ? a może w ramach zbliżenia kulturowego z Azją sprowadzić każdemu młynek modlitewny , obrócić raz , kika razy i "credo zaliczone " Wiele razy zastanawiałem się W CO WIERZYLI TWÓRCY TEGO TEKSTU , CZY ABY NIE W TO ŻE WYPOWIADANY CO TYDZIEŃ UCHRONI JEDNOŚĆ KOŚCIOŁA ? a cóż to za wara w amulety ? do Azji blisko , młynek to z tej samej bajki .

Wspólne credo jest ,wspólna {?} nominalna władza jest a tutaj red. PoŚpieszalski już nieomal oficjalnie mówi o dwóch kociołach w Polsce ....ciekawe , bo już zaczął o różnych postawach biskupów .Moje gratuacje i ... moja pycha , ja tym pisałem ...pięć lat temu ,że to W ŚWIETLE BIBLII NIEUNIKNIONE , ale ...jeden z mich ulubionych redaktorów jak zwykle przerwał w najciekawszym miejscu , w pytaniu o GENEZĘ "nowego kościoła ", nowego bo stary "toruński jakkolwiek kulawo to jednak w zamyśle jest nieudolnym bo nieudolnym ale jednak kontynuatorem tego co robił prymas Wyszyński .

Moja teza jest bardzo łatwa do sprawdzenia , po prostu agregacja znanych i nie budzących kontrowersji faktów .

NOWY KOCIÓŁ POWSTAŁ JAKO DZIECKO MASOWEGO ŁAMANIA PIĄTEGO PRZYKAZANIA KOŚCIELNEGO PRZEZ ZNACZNĄ CZĘŚĆ HIERARCHII W OKRESIE GWAŁTOWNYCH PRZEMIAN GOSPOSDARCZYCH W POLSCE , postarzam, łatwo sprawdzić , niektórych faktów przez to że są łatwo sprawdzalne zatuszowac , zakrzyczeć , zagadac już się nie da . To dziecko "nieprawego łoża " ok. ale czyje ? ot co .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Kto miał interes w tym aby zamordować społecznie kościół katolicki w Polsce ? Stara zasada inspektora Poirot'a - pokaż mi motyw pokażę mordercę . UE ? wielkie koncerny ? oczywiście , ale Watykan też miał interes , co że JP2 ? nie , nie ale on podobnie jak i B16 nie był stamtąd , był obcy .
A Polska Jerzego Popiełuszki to było to , czego miał się Watykan czego obawiać , to była budowa nowego centrum chrześcijanstwa ...bez uwarunkowań prawnych , już sama siła nauki społecznej nie będącej w opozycji do Biblii mogła być dla ociężałej administracji watykańskiej zatrważająca .
Pamiętajmy ,że ci biedacy podobnie jak i dzisiaj mieli "na sprzedaż " jedynie niekompletne , spreparowane słowo ,słowo zbyt wyjałowione aby być zgrożeniem dla wielkich łotrostw tego świata , a słowo kościoła J Popiełuszki ...było .

Trzeba było zabić tą miłóść

"Niebawem Jeroboam pomyślał sobie tak: «W tych warunkach władza królewska może powrócić do rodu Dawida, bo jeżeli ten lud będzie chodził na składanie ofiar do świątyni Pańskiej, to zechce wrócić do swego pana, Roboama, króla Judy, i wskutek tego mogą mnie zabić i wrócić do króla Judy, Roboama». Dlatego po zastanowieniu się król sporządził dwa złote cielce i ogłosił ludowi: «Zbyteczne jest, abyście chodzili do Jerozolimy. Izraelu, oto Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej!» Postawił zatem jednego w Betel, a drugiego umieścił w Dan. To oczywiście doprowadziło do grzechu, bo lud poszedł do jednego do Betel i do drugiego aż do Dan."

Znamy to ? tak powstaje "nowa nauka kościoła " Ja to pamiętam , zaczęto mówić ...o wielkim nic i to trwa do dziesiaj , dzisiaj mówi ale jakby nic nie mówił , ST wiecznie żywy !

Administracja watykańska musiała zamordować tamten kościoł ,bo wyrastał ponad nią ... był niebezpieczny ,miał moc , moc wynikającą z jedności społecznej. Paradoks historii polega na tym ,że prawdę mówiąc "Solidarność " główny oponent komunizmu w gruncie rzeczy był ...marksistowski , " bądźcie solidarni " to mniej więcej to samo co "proletariusze wszytkich krajów łączcie się " to BRAKUJĄCA CZĘŚĆ POZBAWIONEGO MOCY KOŚCIOŁA , to widać teraz , kiedy współczesny k.k. zdaje się być odwrotnością tamtego ... a i więc credo ma tutaj marginalne znaczenie , ono jest ważne dla teologów , dla rzesz społecznych jest uboczne . Poza tym jest coś co uchodzi uwadze laikatu ... liturgia , ona była wtedy inna niż dzisiaj , ona budziła [ tak jak i dzisiaj ] zazdrość , zazdrość Kaina , a czyż nie wiadomo że modły kapłanów kościołów w ktorych panuje akceptacja dla wyzysku nie będą wysłuchiwane ?
i odszedł Kain smutny od ołtarza ...

Wspłóczesny Kain jest nie tylko smutny ale i przerażony , oto nadchodzi co ? najazd Tatarów nie ...moda . Gdzie jak gdzie ale w Polsce orientacja na to "co jest modne na zachodzie "jest olbrzymia , i oto na zachodzie modne jest kontestowanie tego co nazywamy liberalną demokracją ...i wszystkiego co się z nią łączy , także i zwasalizowany kościół .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Czym jest społecznie kociół pozbawiony jedności ?czym jest jeśli nie obwoźną sprzedażą dewocjonaliów, a to towar coraz mniej chodliwy , trzeba go uatrakcyjniać , opakować , znaleźć nowe formy sprzedaży .

Obrazy z YT ... "nabożeństwo" w Niemczech , to jeszcze k.k czy już bachanalia ? do czego zmierzasz kosciele , do bycia organem prasowym UE ? do instytucji która organizuje imprezy o coraz to bardzej rozrywkowym charakterze ?

Syn marnotrawny musiał spożywać strawę przenaczoną dla świń ...

K.k. wpolsce przeżyl podobną metarmorfozę jak za czasów Jeroboama, oto wystarczyło trochę pieniędzy , trochę zwrotów majątkowych [ dziwnie łatwo je trzymał i to nawet za czasów rządów SLD ] internacjonalistyczny trend europejski [ komunizm ! , odejście od pasterstwa na rzecz "nie wtrącania się do polityki "co oznaczało min. " przemilczanie rażących niekiedy krzywd ludzkich , milczącą akceptację obcych chrześcijaństwu trendów kulturowych , w każdym razie dośc symboliczny wobec nich opór i ...wystarczyły dwie dekady i ...na dobrą sprawę gdyby Pan wskrzesił Eliasza to przywitałbym to z radością , nowy kociół sprowadził do Polski Baala...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 14 2019 19:43   
Forum

Cóż , wszystko na tym świecie można sprzedać , ufność ludu bożego do instytucji, można sprzedać poglądy a nawet Mesjasza ale...transakcja odwrotna już nie istnieje , Judasz idąc ze srebnikami do kapłanów chciał [ tak mi się wydaje ] dokonać właśnie takiej odwrotnej transakcji , za późno ... NIE MA TAKICH PIENIĘDZY ABY KUPIĆ NA NOWO ZAUFANIE JAKIM DARZYŁ LUD INSTYTUCJĘ PRZED 1990 ROKIEM , zostaje tylko pokutny wór ... ale nie widzę chętnych do jego przywdziania.

------------------------------------

Tak , nie zmieniam zdania , po 1990 roku zaproszono do kościoła Baala ...

"W sztuce wyobrażano Baala jako wojownika w szpiczastym hełmie ozdobionym rogami. W jednej ręce dzierży maczugę, w drugiej błyskawicę – jego boski atrybut. Zwierzęciem symbolizującym potęgę Baala jest byk, przy czym niektóre teksty ukazują go w tej postaci, zapładniającego stada jałówek, co miało ilustrować jego niespożytą seksualną siłę.

Seleukidzi popierali kult Baala w Syrii oddając mu szczególną cześć. Przymuszanie Żydów do jego kultu stawało się powodem powstań żydowskich. Wielokrotnie w Biblii potępia się kult Baala, jeszcze przed czasami machabejskimi. "
Nie , ja nie o teologii , ja o organizacji , to się nazywa grzech cudzy , prowokacja do grzechu wynika z budowy struktur .

===================================

Od początku przemian gospdarczych zmianom twarzyszyły także zmiany kulturowe z rozbuchaną seksualnoscia i relatywizmem , zachodnim permisywizmem ,instytucja zajęta sama sobą [ Ezechiel ] stawiła opór dość symboliczny , nieistotny, np. na okoliczność koncertu nieco już leciwej piosenkarki o pseudonimie dla katolików stanowących obrazoburstwo -Madona ówczesny prymas wydał z siebie co ? gromy ? skąd ! jakieś potulne , zalęknione jojczenie . Cóż wychowany w takiej atmosferze chłopak jest już od zarania młodości skażony cierniami i ostami OBCEJ kutury . Co więcej , milcząca akceptacja kościoła nauczającego uczy go ...że tak powinno być , seks jako dodatek do np. reklamy pasty do zębów .

Ostatnio szczerze rozbawiła mnie postawa duchowieństwa wobec tzw. "mowy nienawiści " a...co to jest , pytam bo jest to coś NIEDEFINIOWALNEGO a co przyprawia wielebnym profesorom ośle uszy , przyprawia , przyprawia już choćby i dlatego ...ze traktują to miałkie logicznie określenie ... z powagą wystawiając na ośmieszenie swój własny tytuł . A duch nieczysty , ten "zaproszony do kościoła " w 1990 roku ma też swój własny język , no to co że politycy ? oni ? to jeszcze nic , jak idę ulicą i słyszę przez siatkę szkolnego [ ! ] boiska wyrażenia w rodzaju "ty ch...u pier .....y " to do zbrodni już blisko , coż na to wielebni ? a to nie wiedzą ,że jest taki rodzaj mowy który do śmierci jest podobny , tak mówi prorok Pański , eh ! profesorowie !

No dobrze , ale kiedy już znajdzie się w seminarium , w warunkach młodzieńczej werwy ...może i to wytrzyma , ale co dalej ? to że jakieś uczucie jakaś skłonność jest WYTŁUMIONA ,to jeszcze nie znaczy ,że zniknęła , ba ,ona jeszcze może się odezwać ze zwielokrotnioną siłą w wieku późniejszym , a co będze kiedy dopuści się się do kapłaństwa oszusta ? no...tak , takiego jak tego podsłuchanego księdza , ma on wspaniałe warunki do zaproszenia pod swój dach Asmadeusza , kto go kotroluje ? lud boży ? jak znam życie to sprawa się ujawnia dopiero kiedy prasa lub inne źródła PRZEKAŻĄ TO DO WIADOMOŚCI LAIKATU [ zamiast informacji koscielnej , wewnetrznej ] i co dalej ? Dalej to jest już podwyższona nieufność która kładzie się cieniem na jedności kościoła .

Jak patrzyłem na niektóre samochody niektórych kapłanów to sobie myślałem ...jak bardzo ci ludzie są niedowartościowani ,drogi samochód ? coż to za"rekompensata " ? za ...nieudane życie .Smaotnoć ? tak samotność ,co że Bóg ,że"Bogiem żyje " ? bogać tam !

Jedno z nabardziej wierutnych łgarstw jakie słyszałem, to jest twierdzenie ,ze ktoś kto na ambonie snuje jakieś tylko dla siebie zrozumiałe rozważania o niczym , że ..."pogłębia wiarę " coż to hocki - klocki ? co to znaczy owa " głęboka wiara " sam Chrystus powiedział ,że kto Go miłuje to WYPEŁNIA JEGO NAUKĘ , w ST tak samo ,właśnie o wypełnianiu prawa Jahwe powiedział ,że w tym zawiera się mądrość Izraela , to jednak nie o dysertacje teologów Mu chodzi ... No ,to do jakich czynów przysposobił ostatnio kościół nauczający wiernych , no...trochę tego w Biblii jest ... jakoś tego nie widzę .

Głęboka wiara ?jaka ? to co zeszła już głęboko do katakumb ? jak głęboko ? bo na ulicy jej nie widzę , dziwne ...mam pretensje do laikatu , tak i to tego wykształconego , łyka wszystkie te bujdy jak młody pelikan .

A sam ksiądz , nie da się ukryć ,że mu współczuję , osamotniony moze mieć nielichą pokusę w oddawaniu się gresznym myślom ,a co mu innego zostało ? zacząć życie na nowo ? jak myśli ,to być może z czasem zacznie te myśli realizować , czy wszyscy ksieża to ?....nie sądzę ale oni w tych warynkach samopowstrzymywania się , wzajemnej samokontroli środowiska są bez szans , instytycja zapewnia im utrzymanie , jak potrzeba to tuszuje koleżeńsko rózne wyskoki a jak się dostanie do prasy ...coż ,dopust boży.

Co ma wspólnego Mesjasz z Eliaszem ? ano to ,że obaj zaczęli odnowę życia religijnego POZA INSTYTUCJĄ , widać były one juz nie do uratowania , , właśnie przez system "autoszpiegostwa " tłumienia już zarodku choćby prób dyskusji o naprawie , o powrocie do Źródeł wiary .

Tak uważam ,że celibat z grzechu wyrósł i do grzechu prowadzi , człowiek, choćby i paież nie może Bogu "nakazywać " tego że przydziela on "tyko" powołanie do kapłaństwa lub tylko do małżenstwa , to grzech wobec drugiego [ wersja orygilnalna ] Dekalogu .

A co poza tym ksiądz nowej ery stracił poczucie jedności ze swym ludem , stracił jego zrozumienie , stracił ...radość , ja to pamiętam , ksiądz który jest razem z ludem niekiedy działa jak "po amfie " ale to już nie dzisiaj .Demon kąsa kapłanów nie tylko w zaświatach ale już tutaj , na ziemi . Czego mógłby nauczyć "ksiądz co się zowie" działań praktycznych ? ano prynajmniej tego aby wierni nie "zapominali języka w gębie " nie ma mnie kto pochwalić więc sam połechtam moje przerośnięte ego :

on -" partia .... stosuje mowę nienawiści ,
ja - a co to jest ? który to rozdział Biblii ?
on -jestem niewierzący .
ja ...ja też , nie wierzę w te nielogiczne bzdury amerykańskich pismaków .

Zobaczyć minę człowieka ktory zderzył się z parowozem - bezcenne ,

Tak , tylko ,że "on" ma sobie coś z Biblii czego my ne mamy ! nie mamy bo zgubiliśmy w ogniu miłości do ...nie wiadomo czego , ano , NIE PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI NASZYCH WARTOŚCI o ile k.k. pod wodzą rzeszy doktorantów i profesorów włącza do swej nauki coś "niekoszernego , nieczystego , coś co nie od nas pochodzi , coś od Asmadeusza , tym nas biją , naszych wartości nie chcą "owa nasza głęboka wiara " to... głęboka nierównowaga a stosunku do walczącego ateizmu"

Chrystus powiedział , na marginesie napomnienia braterskiego - jak was nie wysłucha , niech wam będzie jako poganin , a...co to znaczy ? jak to stosować ? nauczy kościół nauczający czy nie ? no tak "głęboko ", co z tą "glębokoscią " ?

a może , może zdarzy się jakiś cud i spłoną te opasłe foliały ksiąg o niczym ? eh ! milcz serce .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 18 2019 21:03   
Forum

Cóż znowu zaiskrzyło pomiędzy dwoma narodami wybranymi , jednym ongiś wybranym a tym który jest wybrany ale jeszcze o tym nie wie [ prawdę mówiąc iskrzy od dawna ] musi iskrzyć , nie ma zgody pomiędzy Jahwe a szatanem , nie ma zgody pomiędzy Prawdą a kłamstwem , Księga Rodzaju mówi prawdę ....
=========

Dziwne ,kiedyś myślałem ,że kiedykolwiek napiszę takie słowa zadrżą mi ręce ,nie drżą ... Jak młodzi ludzie na YT zrobili analizę tego z jakich to elementów składa się herb ŚDM w Krakowie i nikt nie przeprasza , nie lecą głowy to było zaskoczenie , NA CZYJE WEWANIE ci młodzi ludze przybyli ? czy aby o tym nie wiedząc nie uczestniczyli w czarnej mszy ?
Nie drżą mi ręce , spodzewam sie czegoś podobnego i dziś , kociół jest jak obumarły , nie żyjący , nie spodziewam się aby ktoś mnie teraz skasował , nie spodziewam się gwałtownych reakcji tych co czytają , spokój czy rezygnacja ? Oczekiwanie na kataklizm ?

Kiedyś , dawno , dawno temu ksiądz wikary uczył mnie ,że grzech to śmierć duszy , doznaję tego cieleśnie ? kościół umarł ? no ...niedaleko mu do tego , śmiertelny bezwład , nie jest w stanie wyruszyć w drogę , stoi , a przeciez ON jest Drogą .

88888888888888888888888888888888

Tak jestem przekonany o wyjątkowości tego ludu , mojego ludu któremu nie szczędziłem czasem cierpkich słów , czyżby nadchodziły jego pięć minut w historii ?
" Słowa Jeremiasza, syna Chilkiasza, z rodu kapłańskiego, który był w Anatot, w ziemi Beniamina. Do niego Pan skierował słowo za czasów Jozjasza, syna Amona, króla judzkiego, w trzynastym roku jego panowania i następnie za czasów Jojakima, syna Jozjasza, króla judzkiego, aż do końca jedenastego roku [rządów] Sedecjasza, syna Jozjasza, króla judzkiego, aż do uprowadzenia w niewolę [mieszkańców] Jerozolimy w piątym miesiącu .

Powołanie Jeremiasza

Pan skierował do mnie następujące słowo:
«Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię2,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię».

Tak w tej chwili polski kościół [ nie cały, tak jak i wtedy ] jest prorokiem Pańskim wśród narodów ,innych nie ma , po czym to poznać ? po infule ? nie, po postawie go poznać .On o tym wiedział , od uznanych mistyków po choćby odmieńców typu Towiański , on o tym wiedział ...i wie , i tego nie da rady wyrzucić nawet choćby najbardziej zmasowana propaganda .Nie da rady nawet najbardziej intensywne obśmiewanie.

888888888888888888888888888888

Aby tak się stało w oczach ludów , fizycznie musą byc spelnione trzy warunki [ to moje zdanie można się nie zgadzać ] O prawie które jest narzędziem pracy pasterskiej pisałem wiele , to jeden warunek , bez tego nie ma o czym rozmawiać , traci sens dyskusja z kościołem społecznie - skastrowanym , kościołem pod wezwaniem "Chrystusa teoretycznego" to jakaś efemeryda , zgodnie z prawami natury właśnie umiera .

Drugi to rezygnacja z tego ogólno-światowego , masońskigo trendu nazywanego inaczej "bodową kościola światowego " jest to permisywizmem , to w istocie rzeczy grzech przeciw pierwszemu przykazaniu .

Nie wprzęgajcie się w jedno jarzmo z niewierzącymi.” (2 Kor 6,14 cz. I BP);
„Izali dwa społem pójdą nie zgodziwszy się?” (Amos 3,3 BG);

NIe nie wierzę w dialog międzyreligijny , nie znaczy to braku wspołpracy np. gospodarczej ale zbliżenie światopoglądów - nigdy .

8888888888888888888888888888888888

Trzeci to posiadanie światyń godnych Stwórcy i Króla wszechświata .... i Polski .

...."Zrobisz też zasłonę z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i ze skręconego bisioru, z cherubami, dziełem biegłego tkacza. I zawiesisz ją na czterech pokrytych złotem słupach z drewna akacjowego. Haczyki do zasłony będą ze złota, a cztery podstawy ze srebra. Powiesisz zasłonę na kółkach i wewnątrz, za zasłoną umieścisz Arkę Świadectwa, i będzie oddzielała zasłona [Miejsce] Święte od Najświętszego. I położysz przebłagalnię na Arce Świadectwa w Miejscu Najświętszym. Umieścisz przed zasłoną stół i naprzeciw stołu po południowej stronie przybytku świecznik, stół zaś umieścisz po stronie północnej. Każesz też sporządzić zasłonę przy wejściu do przybytku, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i ze skręconego bisioru, wielobarwnie wyszywaną. I uczynisz dla tej zasłony pięć słupów z drewna akacjowego i pokryjesz je złotem, a haczyki do niej będą ze złota. I odlejesz do nich pięć podstaw z brązu."...

Bogu więc bardzo zależało aby ODDZIELIĆ , to co święte od tego co ludzkie ...

===============================
Do rzeczy : SWIĄTYNIA POWINNA PRZEMAWIAĆ , do tych a może zwłaszcza do tych którzy nie są wrażliwi tyle na słowa ale na obrazy , w dobie rewolucji informayjnej słowo staniało ...

Tabernakulum , miejsce centralne w kategoriach optycznych w wielu naszych świątyniach centralne nie jest .Czasem odnoszę wrażenie ,że artyści , architekci byli zainteresowani nie tyle w tym aby oddać chwałę należną Bogu ale swojemu talentowi ,biją po oczach chojnością sponsorów , wysokością stropów, formą , kolorem , wielkością i dynamiką rzeźb , złoceniami , witrażami ale to nie jest , no , nie musi wiązać się z sacrum z tym co tajemnicze , nieodgadnione . To nie może być ...hala sportowa. [pardon ]

Poza tym ...jak ię widzi filmy science fikction [ te przemawiają najmocniej w kategoriach wyobraźni ] np. bo ja wiem ..."Ostatnia krucjata " kiedy chcą podkresić wielkość i znaczenie miejsca nie szafują zanadto światłem , raczej półmrokiem , tajemniczością , nasze kościoly budowane w XX wieku są PRZEŚWIETLONE , artyści filmowi , ateiści byli w tej materii bardziej wierni przekazom Biblii niż nominalni katolicy.

A co do oŁtarza .
Tak , uważam że Boga nalezy bardziej łuchac niz ludzi , kapłan ODWRÓCONY OD tabernkulum a zwrócony do ludzi to odwrócenie tej zasady .
RZECZ OCZYWISTA : w dobie relatywizmu , świątynia juz samym swym wyglądem powinna dawać do zrozumienia kto tutaj jest Panem .

Zwrócony do ludzi ?..a po co ? nie rozpraszają go ? nie odwracają jego uwagi od rytuału ? a jeśli myśli o Bogu DO NIEGO SIĘ ZWRACA to do czego potrzebni mu są ludzie ? może słyszeć ich głosy , wystarczy .

Nie jest dopuszczalne aby tabernakulum byló NA TYM SAMYM POZIOMIE co wierni i na tym poziomie co kapłan , ono musi byc WYŻEJ , kiedyś w Posce nazywano to poczesnym miejscem , miejscem powyżej gości i służby, jest o tym mowa także w Ewangelii .Formalnie ...jest , ale symbolicznie , ono powinno być WYRAŹNIE wyżej .

Coś mi się zdaje ,że nasi bracia z kościołów wschodu są jednak bliżej Biblii ...Jakoś nie jestem w stanie wyobrazić sobie arcykapłana który przekraczając bramy przybytku ignoruje swą postawą odwrócenie sie tyłem to ignorowanie o ile nie lekceważenie Arki Przymierza.

Szczerze ? uważam ,że ten obencny posoborowy kształt światyni to brudna sprawka masonów , dowodów nie mam ,to intuicja.

============================

No...jeśli uznaliśmy Go za KRÓLA Polski .....
Krol jest PONAD wiernymi , to naturalne , dostęp do taerakulum albo od tylu , albo mocno oddalony ,to świętość , to nie jest ...szafka na narzędzia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 23 2019 17:45   
Forum

Uważaj to może być podtęp ! samo stowarzyszenie którego zadaniem jest tropienie sprawców pedofilii w kościele jest chwalebne ? ja bym powiedział ,że może być potrzebne ,

ale... uważaj jeśli to sama sztuka dla sztuki bez pozukiwania dobra ,bez choćby próby szukania rozwiążan pozytywnych jest jedynie atakiem na instytucję , jaka jest każdy widzi ale ...CO W ZAMIAN ? nic ...pustka , uważaj na tych co krytykują bez ukazania choćby intencji troski o kościół.

&&&&&&&&&&&&&

Ale trzeba zauważyc i pozytyw , jest pewne novum polegające na IMIENNYM wskazywaniu winnych , prota zasada - jeśli osoba publiczna np. kardynał czy arcybiskup X , zawiniła wobec kościoła to i odpowiedzialność powinna być publiczna , owo poczucie bezkarnoci , wiara w Boga ? nie w instytucję która zawsze będzie osłaniać czymże jest jak nie pokłosiem anomimowości swego rodzaju omerty , braku przejrzystości życia instytucji .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A sama istytucja ? ja bym określił Watykan jako "późny Saul ". Zanim oddał życie pomazaniec boży Saul , tak pomazaniec boży ,Pan pozbawił go autorytetu w narodzie Izraela , już za jego życia Dawid cieszył się większą estymą .Dlaczego ? nie wiem , skąd mi wiedzieć ? mogę tylko snuć domysły , otóż gdyby umarł otoczony szacunkiem ludu mógłby zostać quasi- męczennikiem , a tak ...nikt po nim nie płakał i nie poszukiwał nimbu legendy jego osoby po śmierci.

A za dopustem Pana intytucja Watykanu traci szacunek ludu, czy jest to przygotowanie fundamentów pod nową ? nie wiem , ale poszlaki na to wskazują .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Owo spektakularne rozważanie i przeżywanie w Watykanie szkód jakie wyrządziła pedofilia ,traktuję to jako grę na przeczekanie ,mówiąc wprost jako propagandę , dlaczego ?

Pedofilia , sodomia narodziła się w WYOBCOWANIU DUCHOWIEŃSTWA OD LUDU , wyobcowaniu materialnym , kulturowym , obyczajowym , aksjologicznym , to praprzyczyna win poźniejszych , jeśli by Watykan szczerze pragnął usunięcia tej przyczyny to by zaczął chociażby o tym mówić ...a nie mówi , milczy jak zaklęty .

A więc owa przejrzystość może mieć i taką postać ,że na czele organu Y Watykanu stanie kard Z. który wraz ze współpracownikami A,B,C bedzie czuwał na przejrzystoscią w tej materii , czyli co ? przedstawiciele duchowieństwa będą sędziami które duchowieństwo wyrządziło laikatowi , dalej już nie muszę niczego udowadniać ...masło - maślane .

Tak to jedynie propaganda , bez upodmiotowienia ludu bożego to tylko propaganda , już im nie wierzę ,zbyt wiele znaczących nazwisk było w takie procedery tuszowania odrażających win zaangażowanych , wszyscy oni posiadają zbyt niskie kwalifikacje moralne aby swe funkcje sprawować... ale sprawują je nadal ... nie, już nie wierzę ...nie tylko ja .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Futurologią " -a co będzie jesli po tych spektakularnych wydarzeniach koncerny medialne będą "podrzucać " coraz to nowe ekscytujące infomacje ? jak to będzie wyglądać ? ano będzie wyglądać na ośmieszenie a ośmieszenie dla proroka to śmierć ...

"Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć ".

I tak szatan zabije sługi swoje , a czyż nie wiedzeli zdradzająć Pana Dobrego ,że wierność i lojalność nie jest cechą sztatana ? zdradził Boga czemu nie miał zdradzić ludzi ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 26 2019 09:53   
Forum

Masz jak na zawołanie ! arcybiskup Melbourne , ponoć były współpracownik papieża ,skazany za pedofilię ! nie nie jestem prorokiem , jestem stary i bardziej doświadczony od Ciebie oraz ...przyjmuję do wiadomości fakty .

Teraz instytucja k.k. bedzie systematyczne "depilowana " nowymi informacjami , co jakiś czas i już jej nikt nie bedzie bronił ....to już agonia , trudno to sobie wyobrazić , prawda ? nie trzeba sobie , wyobrażać instytucja może być inna i... będzie inna , jak Biblii . Świat przeminie Jego Słowo nie .

Co że cierpią ? ano cierpią , szatan też cierpi ...ale nie wyraża skruchy .To jest może najgorsze w jeszcze istniejącej instytucji , gorsze niż sama pedofilia , Watykan widzi zło wynikające z klanowości duchowieństwa i tej klanowości broni , ksiądz sądzi księdza w sprawach dotyczących laikatu , nawet Rzymianie , poganie to zauważali , nikt nie może być sędzia we własnej sprawie , pedofilia i inne grzechy wynikają z nieuzasadnionych przywillejów stanowych ,instytucja broni się solidarnym milczeniem , PRZYMUSZONA MOŻE PRZYZWOLIĆ NAWET NA SKAZANIE KAPŁANA PRZEZ SĄD ATEISTÓW , ale przed sąd kościelny składający sie z przedstawicieli wszystkich stanów , nigdy , to kto jest im bliższy ateista czy laikat ?To dowód zdrady Kościoła - ateusze są im bliżsi niż bracia wierze .

Solidarnoć w źle ? tak , to zatwardziałe trwanie w grzechu.

. To nie może trwać wiecznie , zło musi minąć . Widzisz jaki za mnie "prorok " .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 01 2019 08:40   
Forum

Moi Drodzy ! o czym my tutaj mówimy ? zaczynam od nizin społecznych , tak sąsiadowałem przez podwórko z tymi co byli po wyrokach , oni też mają swój kodeks honorowy wiesz co to jest "cwel " ?
W gwarze więziennej to mężczyzna zmuszany do odbywania oralnych i analnych stosunków homoseksualnych, zwłaszcza w więzieniu , członek najniższej klasy....wlaściwie podczłowiek ... tak jak mi opowiadano , najczęściej spotyka to tych ktorzy dokonywali "takich czynów" w stosunku do dzieci .Czy ma to związek z Ewangelią ? bardzo luźny ale ma , cokolwiek uzyniliście jednemu z tych najmniejszych itd. Więc co ? istnieją wątki ewangeliczne nawet wśród co tutaj dużo mówić ludzi upadłych ...nawet u nich .

Pamiętam ... jak to Abraham "targował się " z Bogiem o Sodomę , czy jak znajdzie choćby dwudzietu sprawiedliwych ? jak znajdzie to ocali to miasto od zagłady ,doszedł do bodaj pięciu ... i nie znalazł .

Więc ja obniżę jeszcze pprzeczkę , czy znalazł się bodaj JEDEN przypadek , jeden w którym władze k.k. wytropily o oddały w ręce organów ścigania zwyrodnialca ktory uczynił krzywdę jedemu z tych najmniejszych , i co ? instytucja spadla poniżej Sodomy !

Więć taki kapłan w ich gwarze to ...podczłowiek , a więc INSTYTUCJA STRACIŁA ZDOLNOŚC DO EWANGELIZACJI .A za co utracił życie arcykapłan Heli ? tak właśnie on bo przecież nie popełniał niegodziwości swych synów . Więc jaki mamy wnosek ?niegodne sprawowanie władzy jest czynem gorszym nawet niż występek zasadniczy . ok ?

Nie jestem etykiem , na moje wyczucie , robienie tego czy owego z Bogiem na ustach jest może bardziej szkodliwe niż sam czyn niegodny człowieka honoru , więc nie będę kopał" tych co się tych odrażających czynów dopuśclili ile do tych co do tego , mając władzę do tego dopuścili .

Ale co ja tutaj ... przeciez Dekalog jet hierarchiczny , jedno z pierwszych przykazań dotyczy nadużywania Imienia Pańskiego do rzeczy mało ważnych , czczych o ile bardziej naganne jest używanie Imienia Pana do pokrywania zbrodni ?

Kiedyś instytucję uratował "przewrót franciszkański " dzisiaj nie wiem co ma ją uratować...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 05 2019 19:33   
Forum

Droga Pani !

Jak Pani myśli ? jaki był sens nie jedzenia wieprzowego mięsa przez Izraelitów ? ponosili za to niekiedy męczeńska śmierć . PO CÓŻ PAN WYSTAWIAŁ ICH NANIEBEZPIECZEŃSTWO DLA TAKIEJ BŁAHOSTKI ? to nie jest błahostka , tutaj nie o mięso chodzi ,to pierwsze przykazanie Dekalogu. Nie przyjmujemy innych Bogów niż Nasz Mistrz i tyle .
Irytują mnie kaznodzieje którzy apelują o dawanie świadectwa wiary i nie tlumaczą CO TO JEST TO ŚWIADECTWO WIARY ?

To świadectwo to przyznanie sie do tego ,że się jest z INNEGO i ... lepszego świata ,pewnego rodzaju poczucie wyższości , szlachectwa , pokazujemy światu co to jest to bycie w opozycji do świata , nie tylko werbalnie , że świat nie będzie nam rozkazywał , to o czym Pani pisze jest po stokroć słuszne ale nierealizowalne w naszych warunkach .

1.Po pierwze ludzie którzy ...no, muszą uzupelnić literarurę wmówili nam to ,że należy prowadzić "dialog ze światem "- mój komentarz : z szatanem się nie rozmawia . Jak zaczniemy rozmawiac , negocjować to ośmieszeni przegramy .Nas nauczoni dialogu nie walki o tożsamość , o swoja nadprzyrodzona inność . Źle na tym wychodzimy .Dialog to kompromis , w przypadku k.k. to nieustający kompromis [ raczej ciągłe ustępstwa ] np. zniesienie postu w wigilię , przebąkiwanie o komunii dla rozwodników itd. można bez końca ale nie to jet tematem .

NIe , na większe poświęcenia wiernych nie nalezy liczyć .Wierni nauczeni są już wierzyć nie tyle pasterzm ile TV , coż przykład idzie z góry ...To nie istotn CO MÓWIĄ kapłani wazne co CZYNIĄ , mowa ciała silniejsza jest od mowy ust [ teoria komunikacji niewerbalnej ]

2. Po drugie , to widać już w Dz. A.:

zatraciliśmy to co było własnością
młodych rozwijających się kościołów judaistycznego czy chrzecijanskiego : WZAJEMNE , WSPÓLNOTOWE UMACNIANIE SIĘ W WIERZE , jak można wspólnotowo się wspierać skoro wspólnota k.k. spolecznie np. w kategoriach ekonomii czy obyczajowości nie istnieje , to "wywoływanie duchów przeszłości "ciągłe cytowania fragmentów Biblii tyczących modus vivendi kościoła Piotra i Pawła bez choćby próby częściowej realizacji ich stylu pasterstwa .
Kto to dzisiaj posiada ? bo ja wiem muzułmanie ? [ ramadan ]

Frown

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 06 2019 04:54   
Forum

Tak , jeśli wtopimy się w świat zginiemy , a to się teraz dzieje , W inności , odrębności nasza nadzieja , popatrz co się dzieje z narodami Europy … to samounicestwienie w papce multi - kulti . co się stało z narodami które wówczas otaczały Izrael ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 09 2019 17:17   
Forum

Nooo ! Kogoś musiałem boleśnie trafić skoro moja stukanina zniknęła ze stron ...... i ...... kościoła katolickiego , niech zyje inkwizycja ! niech żyje cenzura ! to znaczy ze ktoś to jednak czyta , ja się cieszę , to komplement BYLE KOGO SIE NIE CENZURUJE , poza tym ja grzesznik chociażby w minicząstce swego partolenia życia przypominam Chrystusa [ będą was wykluczać ze świątyni ] A tak poza tym ....

Starcie religijne , powiedziaŁbym wojna religijna na tle środowisk LGBT w Polsce jest NIEUNIKNIONA , jest spora cząstka tego narodu która tak czy inaczej zachowa wierność Bogu [ z kapłanami lub bez ] a UE jest zbyt ciemna aby ze swych urojonych ideologii zrezygnować , moje stukanie... i tak będzie aksamitne ...raczej pluszowe w stosunku do tych słów które padną ,także ze strony wiernych , to nieuniknione .Zderzenie czołowe , tak lub nie , rezta od diabła jest .

"Mieliście wybrać hańbę lub wojnę , wybraliście hańbę ale wojnę i tak będziecie mieli "

Winston Churchill do parlamntu brytyjskiego po podpisaniu ukladów w Monachium .

Cóż, ten weredyk miał rację .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 09 2019 18:10   
Forum

Ależ oczywiście że zaboli , już boli , jak oddzielasz chorą tkankę od zdrowej np. amputujesz kończynę czy usuwasz ząb to boli , czy ja tam coś tam postukam czy nie KOŚCIÓŁ DZIELI SIĘ NA CZĘŚĆ ZDROWĄ i CHORĄ ...dobrą i złą , zauważają to już nawet ateusze , to nie ja ,nie mam nawet milinewtona siły sprawczej , ja, starszy człówiek tylko stukam , myślę że to działanie Głowy Kościoła , to chyba Jego Wola .

A tego, że kościół się rozdwaja , oczyszcza nie jest już wstanie ukryć , nikt ani cenzura , ani płomienne uroczystości ... nikt .
Czy Pan przygotowuje kościół na gruntowne zmiany ? nie wiem , oby tak było .

Boli ? oczywiście że boli , jeżeli o biskupie X wierni z jego diecezji mówią to co mówią , to cierpią wszyscy , nawet ci uczciwi w łonie instytucji . Ale teraz to jeszcze "Pikuś "to co najmocniejsze dopiero mom zdaniem dopiero ma przyjść .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 10 2019 18:54   
Forum

Question Dobre pytanie ! uważam ,że jeżeli Głowa Kościoła bezpośrednio nie zainterweniuje np. w formie kataklizmu wojennego czy naturalnego to środowiska LGBT ten "mecz " z kościołem wygrają , są zbyt biblijni w DZIALANIU ABY PRZEGRAĆ , jakby to nie brzmiało śmiesznie czerpią z Biblii pelnymi garściami , mówię metodzie nie o celach.

1.Są konsekwentni w działaniu , to biblijna cnota , nasi włodarze uważają , w każdym razie tak się zachowują jakby wystarczyło wystosować stosowny list do wiernych i temat uważają za "odfajkowany " W przypadku LGBT jest to USTAWICZNA walka .

2. Są środowiskiem zdecydowanie bardziej zwartym , to cecha np. pierwszych chrześcijan , wspierają się wzajemnie we "wierze" to organizacyjna cecha juz nie tylko wspólnoty ale i ...kościoła , tego oczywiście prawidłowo funkcjonującego . Na przeciw siebie mają formalnie liczną ale zatomizowana grupę ktora albo raz na tydzień spotka się ze soba ....albo i nie , grupę ludzi nie znających się ,często obojętnych wobec siebie .... wygrają , w ST nie jeden raz armia mniej liczna ale mądrzej dowodzona zwyciężała .

3. LGBT wykorzystuja swój potencjał , kAŻDY ma coś o zrobienia i ma za sobą WSPARCIE ORGANIZACYJNE , to nie biskup będzie sie użerał z dyrektorem szkoły w sprawie wychowania dziecka tylko zdesperowany rodzic . W LGBT członek organizacji "czuje na plecach " wsparcie, pomoc swych" braci w wierze "w k.k. może usłyszeć :

" Pan jest z tobą , nie jesteś sam " [ w domyśle Pan ci pomoże , my...niekoniecznie ] i tym podobne slogany , a tak slogany , bo jak ma wierny uwierzyć w pomoc Boga ktorego nie widzi, skoro nie widzi pomocy braci których widzi ? aluzja do tekstu Pisma absolutnie zamierzona .

4 . Sa bardziej pryncypialni w lategoriach aksjologicznych , NIGDY NA PIERWSZYM MIEJSCU NIE POSTAWIĄ CZEGOŚ CO JEST IM OBCE , no cóż ,tekst poszedł w świat , biskupi zwracają uwagę na KONSTYTUCYJNE prawa rodziców do wychowywania swoch dzieci , zaraz , zaraz to co jest u nich na pierwszym miejscu , konstytucja czy Biblia ? rabin by takiego " numeru nie wykręcił "...
Załóżmy że , księża archidziecezji warszawskiej otrzymają POLECENIE aby w niedzielę tą a tą odczytano w ramach perykopy stosowny list św. Pawła tyczący homoseksualizmu ze stosownym komentarzem kaznodziei , z uwzględniem boskiego karania za grzech wołający o pomstę do nieba ...przecież w tym przypadku Biblia zadziałała by stukrotnie mocniej niż ten list !
rabin by się nie zawahał ...biskup owszem tak .... prycypialność , ot co .

5. Rozumność , racjonalność w pracy , tak to cecha biblijna , Dawid który szedł na pojedynek z Goliatem miał GOTOWY PLAN WALKI , Gedeon też ... Chrystus mówił o kalkulacji , rachunku sił w przypadku np. budowy wieży , a u nas ...

Duchowny w lokalnej stacji radiowej k.k. mówił o "gender jako elemencie walki z kościołem , jako o jednym z elementów PLANU laicyzacji , a więc jednak jakiś PLAN mają ! a my jakiś plan , metodę pracy dostosowaną do zagrożeń mamy ? nie ?

Dziwne , im więcej dyplomów tym mniej roztropności .

Jeśli nie mamy , to jeteśmy Goliatem którego kamień ugodzi w najmniej oczekiwanym momencie , raczej kamienie miotane celnie , systematycznie i z rozwagą ...której nam brak , jeśli nie mamy PLANU WALKI to na walkę się nie wybierajmy ,tylko nie zachęcajmy wiernych do "mężnej obrony wiary " ...aby ich nie rozśmieszać .

Nie ufajmy naszej STATYSTYCZNEJ WIELKOŚCI , to nic w porównaniu potęgą ducha ...której zaczyna nam brakować , wg. Izajasza przeklęty jest mąż który nadzieję pokłada w swoim ciele , myślę że podobnie , analogicznie mozna traktować organizmy czy to religijne czy państwowe zadufane w swą liczebność wielkość [ patrz posąg z Ks. Daniela ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 marzec 10 2019 19:38   
Forum

Quote by: skierka

Question Dobre pytanie ! uważam ,że jeżeli Głowa Kościoła bezpośrednio nie zainterweniuje np. w formie kataklizmu wojennego czy naturalnego to środowiska LGBT ten "mecz " z kościołem wygrają , są zbyt biblijni w DZIALANIU ABY PRZEGRAĆ , jakby to nie brzmiało śmiesznie czerpią z Biblii pelnymi garściami , mówię metodzie nie o celach.

1.Są konsekwentni w działaniu , to biblijna cnota , nasi włodarze uważają , w każdym razie tak się zachowują jakby wystarczyło wystosować stosowny list do wiernych i temat uważają za "odfajkowany " W przypadku LGBT jest to USTAWICZNA walka .

2. Są środowiskiem zdecydowanie bardziej zwartym , to cecha np. pierwszych chrześcijan , wspierają się wzajemnie we "wierze" to organizacyjna cecha juz nie tylko wspólnoty ale i ...kościoła , tego oczywiście prawidłowo funkcjonującego . Na przeciw siebie mają formalnie liczną ale zatomizowana grupę ktora albo raz na tydzień spotka się ze soba ....albo i nie , grupę ludzi nie znających się ,często obojętnych wobec siebie .... wygrają , w ST nie jeden raz armia mniej liczna ale mądrzej dowodzona zwyciężała .

3. LGBT wykorzystuja swój potencjał , kAŻDY ma coś o zrobienia i ma za sobą WSPARCIE ORGANIZACYJNE , to nie biskup będzie sie użerał z dyrektorem szkoły w sprawie wychowania dziecka tylko zdesperowany rodzic . W LGBT członek organizacji "czuje na plecach " wsparcie, pomoc swych" braci w wierze "w k.k. może usłyszeć :

" Pan jest z tobą , nie jesteś sam " [ w domyśle Pan ci pomoże , my...niekoniecznie ] i tym podobne slogany , a tak slogany , bo jak ma wierny uwierzyć w pomoc Boga ktorego nie widzi, skoro nie widzi pomocy braci których widzi ? aluzja do tekstu Pisma absolutnie zamierzona .

4 . Sa bardziej pryncypialni w lategoriach aksjologicznych , NIGDY NA PIERWSZYM MIEJSCU NIE POSTAWIĄ CZEGOŚ CO JEST IM OBCE , no cóż ,tekst poszedł w świat , biskupi zwracają uwagę na KONSTYTUCYJNE prawa rodziców do wychowywania swoch dzieci , zaraz , zaraz to co jest u nich na pierwszym miejscu , konstytucja czy Biblia ? rabin by takiego " numeru nie wykręcił "...
Załóżmy że , księża archidziecezji warszawskiej otrzymają POLECENIE aby w niedzielę tą a tą odczytano w ramach perykopy stosowny list św. Pawła tyczący homoseksualizmu ze stosownym komentarzem kaznodziei , z uwzględniem boskiego karania za grzech wołający o pomstę do nieba ...przecież w tym przypadku Biblia zadziałała by stukrotnie mocniej niż ten list !
rabin by się nie zawahał ...biskup owszem tak .... prycypialność , ot co .

5. Rozumność , racjonalność w pracy , tak to cecha biblijna , Dawid który szedł na pojedynek z Goliatem miał GOTOWY PLAN WALKI , Gedeon też ... Chrystus mówił o kalkulacji , rachunku sił w przypadku np. budowy wieży , a u nas ...

Duchowny w lokalnej stacji radiowej k.k. mówił o "gender jako elemencie walki z kościołem , jako o jednym z elementów PLANU laicyzacji , a więc jednak jakiś PLAN mają ! a my jakiś plan , metodę pracy dostosowaną do zagrożeń mamy ? nie ?

Dziwne , im więcej dyplomów tym mniej roztropności .

Jeśli nie mamy , to jeteśmy Goliatem którego kamień ugodzi w najmniej oczekiwanym momencie , raczej kamienie miotane celnie , systematycznie i z rozwagą ...której nam brak , jeśli nie mamy PLANU WALKI to na walkę się nie wybierajmy ,tylko nie zachęcajmy wiernych do "mężnej obrony wiary " ...aby ich nie rozśmieszać .

Nie ufajmy naszej STATYSTYCZNEJ WIELKOŚCI , to nic w porównaniu potęgą ducha ...której zaczyna nam brakować , wg. Izajasza przeklęty jest mąż który nadzieję pokłada w swoim ciele , myślę że podobnie , analogicznie mozna traktować organizmy czy to religijne czy państwowe zadufane w swą liczebność wielkość [ patrz posąg z Ks. Daniela ]

Smutne to. Przepraszam, nie mam siły pisać, więc tylko skopiuję, chyba ciekawy, link https://www.salon24.pl/u/apokalipsateraz/940995,zloty-drucik

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 12 2019 07:32   
Forum

Widzisz Yamin Ty to wiesz , ale inni nie wiedzą ....

JA NIE ATAKUJĘ KOŚCIOŁA , ja chcę aby go go zbudowano ...na nowo , czym jest kościół jeśli nie WSPÓLNOTĄ wiary która wspiera siebie wzajemnie , umacnia wzajemnie swa wiarę ? a...coś takiego istnieje ? nie ? no to jak mozna niszczyć coś co nie istnieje ?

Kościół który nie jest wspónotą W OGÓLE NIE ISTNIEJE , nie ma czegoś takiego jak jednoosobowy kościół , muszą tworzyć go ludzie , problem w tym ,że jesteśmy nieustannie bombardowani opowieściami nie opojedynczych ludziach , nie o kościele i np. o jego życiu ekonomicznych , obyczajowym katolików o sposobach realizacji nauki Mistrza , ale o ... "człowieku " ... to intelektualny "Disneyland".

==================================

Ja nie wierzę w to ,że z ta instytucja która jest mozna uczynić cos sensownego , una umiera ...widzisz moja mama jak no..było jej blisko , nie poznawała brata , ojca , mnie czasem poznawała ...instytucja tak samo ma prolemy z rozoznaiem tego co jest Prawda a co jedynie wymysłem teologów , miesza prawdę z ...niekiedy śmieciami ,już po niej , kryzys luterański jakkolwiek wyczerbiona jakoś przetrwała , tego chyba już nie przetrwa ,ciężko choruje , zawiodło jej "jelito grube " nie jest w stanie wydalić lóż masońskich i gejowskiego lobby , widzisz jak jabłko ma lekko zepsutą skórkę , z boku można ją odkroić ale kiedy psuje sie od środka i pozostaje nic innego "tylko o ziemię nim prasnąc "[ ks .Skarga ]
.
========================

Teraz do rzeczy : tutaj nie można juz niczego naprawić , tutaj można walczyć o przetrwanie , o litość Pana , dla nas ...nie dla instytucji , może Pan ocali ,módlmy sie o to aby to nie stało się w zimie ..... zostawmy konającego , nie chce na łóżu śmierci wyrazić skruchy ...to już nie ma siły ...sam wybrał , Bóg ten wybór uszanuje .

Odróżnienie się od ateuszy , pogan może mieć znaczenie w kategoriach ocalenia ducha ale także tego fizycznego w czash karania pańskiego.Tak o nim piszę .Wierzę ,że NIEUCHRONNIE przyjdzie , bardzo przestraszyłem ?

" wezmą krew baranka, i pokropią nią odrzwia i progi domu, w którym będą go spożywać. I tej samej nocy spożyją mięso pieczone w ogniu, spożyją je z chlebem niekwaszonym3 i gorzkimi ziołami....Biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w waszym ręku. Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan."

Jak myślisz dlaczego ? czy Wszechmogący nie mógł po prostu wyprowadzić Izraela z Egiptu bez hałasu ? oczywicie ,że mógł , ale... to odróżnienie jest konieczne , to prawie archetyp Sądu Ostatecznego , lewica Pańska i prawica , potępieni i zbawieni , wiadomo ...ten kto się odróżnia od potępionych ma tylko jedną stronę do zajęcia .Mamy wybór ....

Ale jest jeszcze jedno wyjście ..biada kościołowi który niczym się nie różni od od ateuszy .to było powiedziane nie jeden raz .

A czym się obecnie różni życie przeciętnego zarejestrowanego katolika od ateisty ?

"Cofnijmy się do 31 stycznia 1906 roku. O godzinie 9.36 mieszkańcy tej maleńkiej wysepki na Pacyfiku poczuli silny wstrząs wywołany trzęsieniem ziemi, które trwało około 10 minut.
W obliczu zagrożenia wszyscy ruszyli do kościoła z prośbą do miejscowego proboszcza, o. Gerardo Larrondo oraz wikarego, o. Juliana, by natychmiast zorganizować procesję z Najświętszym Sakramentem.W międzyczasie wody w zatoce, przy której położone było miasteczko, niebezpiecznie cofnęły się, odkrywając prawie 1,5 km wybrzeża, by następnie spiętrzyć się w niedalekiej odległości od wyspy w postaci,ogromnej fali."

No to wpólczesne ,bardziej nam bliskie :
"26 grudnia 2004 roku potężna fala tsunami o wysokości 12 metrów zatrzymała się na progu bazyliki Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni, w której uczestniczyło we Mszy św. przeszło 2000 wiernych.
Bazylika w Vailankanni znajduje się w odległości 100 m od brzegu morza i jest na tym samym poziomie co inne budynki, które wokół niej stoją. Jest rzeczą niewytłumaczalną z naukowego punktu widzenia, dlaczego fala tsunami, która popłynęła w głąb lądu na odległość pół kilometra i zniszczyła wszystkie budynki, zarówno przed jak i za bazyliką, pozostawiła ją samą nietkniętą? Wszystkie budowle, wokół bazyliki zostały całkowicie zniszczone przez masy wody morskiej. Zginęło wtedy ponad tysiąc osób, które znajdowały się poza terenem bazyliki, natomiast przeszło 2000 osób uczestniczących we Mszy św. nawet nie zdawało sobie sprawy z tego co się działo.

Oba te wypadki ...czym się RÓŻNIŁY te dwa miejsca od pozostałych ?

==============================================

Jakie kataklizmy , wojenne czy natualne czekają nas w nadchodzącym czasie ? nie wiem , jest jednak niemożliwe aby takie nie nastąpiły , dla każdego kto jest wierzący to oczywiste w obliczu ogromu grzechów wołających o pomstę do nieba tak być musi , ja spodziewam się najgorszego . POTRZEBNY NAM "WĄŻ MIEDZIANY " tylko co to może być ? nieależnie od tego musimy pokazać Panu że jesteśmy Mu potrzebni , a do czego potrzebni ?

Jesli już Pan karze ziemian to ...muszą wiedzieć za co i muszę WIDZIEĆ zapowiedź kary, tak jak widzieli Noego budujące Arkę tak musza widziec inną rzeczywistość moralną dzisiaj w dobie upadku nawet ludzkiej zwyklej przyzwolitości . Czy gotowi jestesmy na to aby DAĆ ŚWIADECTWO NASZEJ WIARY TAK JAK KIEDYŚ NOE ? Jaka arka ? to przeciez niemożliwe ? tą arka może być jedynie pokuta , i danie świadectwa wbrew wszytkim , wbrew "wszechmogącym " mediom jak Noe , tak spodziewam się najgorszego .

Pan , moim zdaniem doznaje zniewag nie tylko tych które widzmy sodomia , morderstwa dzieci w łonie matki ale tych których nie widziwmy , nie wiem , ale jest wielce prawdopodobnym ,że doznaje niewag ze strony masonów i niegodnych kapłanów [ czasem to "dwa w jednym "] także w znieważaniu Najświętszego Sakramentu .Jak wielki to muszą być zniewagi ... nie wiem , boje się popuszczać oczy wyobrażni …

Oto z głębokiej niepamięci wyciągam wypowiedź jednego z myślicieli , francuskiego ateistę , który powiedział ,że gdyby wierzył ,że tutaj w świątyni stał przed nim Stwórca tak wszechświata jak i jego samego to padł by na twarz przed ołtarzem i mialby problemy żeby powstać , cóż to za niezwykłe to swiadectwo , czego ? ...szacunku i wewnętrznego porządku aksjologicznego , brak nam tego ...
MUSIMY POKAZAĆ TO ,ŻE SIĘ JEDNAK RÓŻNIMY ŚWIATA I CHYBA JUŻ MARTWEJ INSTYTUCJI WATYKAŃSKIEJ ,której podporządkowania światu jest zdradą , jesli świat przeżyje to historycznie owa instytucja może być znakiem hańby , a któż to doporowadził [ min. ] świat do takiego upadku moralnego jaki jest dzisiaj ? czy przypadkiem mon. nie wiarołomna instytucja ? w ST karę odierają i kapłani ... MUSIMY PRZEPROSIĆ PANA ZA INSTYTUCJĘ , TO BĘDZIE NASZ "WĄŻ MIEDZIANY" kiedy media ateistyczne pieją z zacwytem nad obecna polityką Watykany my przepraszajmy , tym będziemy sie róznić od świata ,90 % grzechów kościoła to grzechy instytucji , to oczywicie cyfra symboliczna , nawet ci mlodzi co to ida na dyskotekę ,chleją , cpaja i klną , gdzie mają iść , a gfzies iść przevież musża , taka jest natura czlówieka , KTO IM STWORZYŁ ATERNATYWNA KULTURĘ ,CYWILIZACJĘ , kto jak nie isntytucja ? tak to robila już za czasów no. Piotra i Pawła "paś baranki moje " to były słowa wypowiedziane nie do cesarza , nie do państwa ale do św. Piotra .... dzisiejszy św. Piotr zrzucił wszytkie obowiązki pasterskie na cesarza a sam kontempluje ...swoje własne słowa , bo już nie Biblię .Sam siebie pasie [ Ezechiel ]

Instytucja powiedziała ,nie jeden raz że tym pasterstwo powinno się zająć panstwo ...więc się zajęła , co widzisz ...można iść np .w kierunku sprawiedliwośći społeczej która nie jest wyższa niż u pogan , soli która która stracila smak i się ją KOPIE , ale klawiatura boli od tych oczywistych faktów które są IGNOROWANE , tutaj musi zainterweniować Pan ...ale bójmy się tej inerwencji ,prośmy o litość , przeraszajmy .

========================
A teraz Biblia :

"Od góry Hor wyruszyli potem ku Morzu Czerwonemu, aby obejść ziemię Edom. Lecz lud zniecierpliwił się w drodze. I zaczął lud mówić przeciw Bogu i przeciw Mojżeszowi: Po co wyprowadziliście nas z Egiptu, czy po to, abyśmy pomarli na pustyni? Gdyż nie mamy chleba ani wody i zbrzydł nam ten nędzny pokarm. Wtedy zesłał Pan na lud jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło. Przyszedł więc lud do Mojżesza i rzekli: Zgrzeszyliśmy, bo mówiliśmy przeciwko Panu i przeciwko tobie; módl się do Pana, żeby oddalił od nas te węże. I modlił się Mojżesz za lud. I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu." Przepraszajmy za grzechy instytucji
, wynieśmy je wysoko przed oblicze ludu , jak kiedyś .to może być nasz "wąż miedziany " ODRÓZNIAMJMY SIĘ OD TYCH CO OD ATEISTOW ODRÓZNIAĆ SIĘ NIE CHCĄ ....W IMIĘ "JEDNOŚĆI " zarzucaja nam "dzielenie ludzi " my dzielmy , żeby podczas karania BYŁO WIDAĆ RÓZNICĘ .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Pokuta ? tak , musimy się powolić obśmiać ...
My nie mamy potęnych środków społecznego przekazu , oni , nasi wrogowie mają , więc skorzystajmy z nich.... na Chwałę Pana , budujmy owego węża miedzianego , jak kiedyś Noe arkę .należy się tylko zaprzeć samego siebie ...tylko tyle , tak oni będą rechotać .

Chociaż... jak dla mnie to taka mała pokuta .... jak mam świadomośc tego ,że obśmiewaja nas idioci to jest mi lżej .To sobotni smiech kury na okoliczność niedzielnego rosołu.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Musimy uczynić owego "węża miedzianego" Królowi Polski oddać chwałe należną po królewsku , nie ze względu na nasze zasługi , ze względu na naszą skruchę.

To tutaj ...nie zasługuje nawet na określenie "pobieżnego szkicu " to takie sobie maźnięcie ,
nie ma sensu ścigać się z zawodowcami, chodzi samą ideę .

A instytucja watykańska ? ona już przestaje istnieć , może np. wywijać papierkami , pieczątkami, znam większe zmartwienia , jeśli jest nieposluszna Bogu jak może wymagać posłuszeństwa dla siebie ?

Coraz więcej oznak ignorowania papieża przez już nie tak bardzo znaczących duchownych .

W chwili obecnej instytucja k.k. albo wchodzi albo juz weszła w stan w którym albo już nie jest w stanie komukolwiek cokowiek nakazać lub zakazać , straciła bądź jeszcze traci moc urzędu , moc urzędu religijnego który nie opiera się na np. armii czy rozbudowanym aparacie administracyjnym wynika z AUTORYTETU , ten Watykan stracił ... z punktu widzenia siły instytucji to nieledwie rzężenie konającej ladacznicy .JEŚLI TO PRAWDA ,ŻE WATYKAN DROGĄ POLITYKI PERSONALNEJ JEST ROZSADNIKIEM MASONERII TO TAK MUSI BYĆ , MUSI ZGINĄĆ ...ZA ZDRADĘ.

Jaki podmiot może to uczynić , ja jestem już stary , nie stać mnie na spoleczną robotę , Rydzyk ? Natanek ? świeccy w tym i dziennikarze ,którzy właściwie swą postawą wymusili uznanie Jezusa za króla Polski , jakiś bystry biskup ? nie wiem , nie wiem , wiem to ,że po spodziewanych kataklizmach to będzie moralne [ a być moze instytucjonalne ] jądro kościoła , juz nie Watykan , jądro odnowionego kościoła .... i chyba państwa .

Czy moja tutaj stukanina moze coś tutaj zmienić ? raczej nie , ale kiedy zadrży ziemia do połączonym głosom małych ludzi takich jak ja , okoliczności mogą przydać wartości , tylko czy zdążymy ? Czy zdążymy oddalić się od faraona na tyle ,że fale zaszkodzą nie tyle nam ile jemu ? najbardziej ucierpią na tym ci którzy chcą być Izraelitami i służyć jednocześnie faraonowi , ci wyjdą na tym najgorzej .Oddalić się od faraona to znaczy dać świadectwo temu ,że jeteśmy wolni , że nie należymy już do świata a do Jahwe.

Tylko czy zdążymy ? nam gojom podejmowanie decyzji innych niż standardowo czynione przychodzi niezwykle trudno .My musimy widzieć przed soba ogon poprzednika , musimy zawsze kogoś naśladować , marzymy o wielkości , ale kiedy los nakaże nam być już pierwszymi , bezradnie rozglądamy sie na boki .

Ten czas chyba nadchodzi ...kabaliści żydowscy wieżą w pewna powtarzalność cyklu .

Dziwne to jakby wczoraj , to jakby jutro...

"...Krew będzie wam służyła do oznaczenia domów, w których będziecie przebywać. Gdy ujrzę krew, PRZEJDĘ OBOK i nie będzie pośród was plagi niszczycielskiej, gdy będę karał ziemię egipską. "

Właśnie czy zdążymy ? Możemy nie zdązyć bo utrwalono nam zasadę że to w co wierzymy powinno być potwierdzone przez naukę , a TV aż roi się od wrotów w rodzaju "nauka potwierdza bądź nie potwierdza tego co mówi Biblia w tym a tym zagadnieniu ,a powinniśmy myśleć odwrotnie i zapytać czy ta a nie inna teza naukowa jest potwierzna przez wiarę , taka jest postawa czlowieka wierzącego , postawa z naukowego punktu widzenia jak najbardziej uzasadniona ! zważywszy na wolty jakie sama nauka "wywijała "! tak powinno być !

w przesłanie takiej np Rozalii Celakówny nikt nie uwierzy ...bo nie zostało potwierdzone przez naukę , tragedia polegać może na tym ,że uwierzymy dopiero wtedy kiedy nauka potwierdzi fakty już dawno zastane ! no to... po co komu ona potrzebna ? komu będzie potrzebny ten płacz po rozlanym dawno mleku ? bo tutaj niepotrzebna jest nauka tylko wiara , nauka bowiem nie przenika , bo nie jest wstanie przeniknąć przyszłości , jest w tym kontekście bezużyteczna .
I tak to nauka powołana do szerzenia oświaty szerzy ciemnotę ...i zgubę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,87 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości