Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 marzec 12 2019 07:32   
Forum

Status: offline

Widzisz Yamin Ty to wiesz , ale inni nie wiedzą ....

JA NIE ATAKUJĘ KOŚCIOŁA , ja chcę aby go go zbudowano ...na nowo , czym jest kościół jeśli nie WSPÓLNOTĄ wiary która wspiera siebie wzajemnie , umacnia wzajemnie swa wiarę ? a...coś takiego istnieje ? nie ? no to jak mozna niszczyć coś co nie istnieje ?

Kościół który nie jest wspónotą W OGÓLE NIE ISTNIEJE , nie ma czegoś takiego jak jednoosobowy kościół , muszą tworzyć go ludzie , problem w tym ,że jesteśmy nieustannie bombardowani opowieściami nie opojedynczych ludziach , nie o kościele i np. o jego życiu ekonomicznych , obyczajowym katolików o sposobach realizacji nauki Mistrza , ale o ... "człowieku " ... to intelektualny "Disneyland".

==================================

Ja nie wierzę w to ,że z ta instytucja która jest mozna uczynić cos sensownego , una umiera ...widzisz moja mama jak no..było jej blisko , nie poznawała brata , ojca , mnie czasem poznawała ...instytucja tak samo ma prolemy z rozoznaiem tego co jest Prawda a co jedynie wymysłem teologów , miesza prawdę z ...niekiedy śmieciami ,już po niej , kryzys luterański jakkolwiek wyczerbiona jakoś przetrwała , tego chyba już nie przetrwa ,ciężko choruje , zawiodło jej "jelito grube " nie jest w stanie wydalić lóż masońskich i gejowskiego lobby , widzisz jak jabłko ma lekko zepsutą skórkę , z boku można ją odkroić ale kiedy psuje sie od środka i pozostaje nic innego "tylko o ziemię nim prasnąc "[ ks .Skarga ]
.
========================

Teraz do rzeczy : tutaj nie można juz niczego naprawić , tutaj można walczyć o przetrwanie , o litość Pana , dla nas ...nie dla instytucji , może Pan ocali ,módlmy sie o to aby to nie stało się w zimie ..... zostawmy konającego , nie chce na łóżu śmierci wyrazić skruchy ...to już nie ma siły ...sam wybrał , Bóg ten wybór uszanuje .

==============================

Odróżnienie się od ateuszy , pogan może mieć znaczenie w kategoriach ocalenia ducha ale także tego fizycznego w czash karania pańskiego.Tak o nim piszę .Wierzę ,że NIEUCHRONNIE przyjdzie , bardzo przestraszyłem ?

" wezmą krew baranka, i pokropią nią odrzwia i progi domu, w którym będą go spożywać. I tej samej nocy spożyją mięso pieczone w ogniu, spożyją je z chlebem niekwaszonym3 i gorzkimi ziołami....Biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w waszym ręku. Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan."

Jak myślisz dlaczego ? czy Wszechmogący nie mógł po prostu wyprowadzić Izraela z Egiptu bez hałasu ? oczywicie ,że mógł , ale... to odróżnienie jest konieczne , to prawie archetyp Sądu Ostatecznego , lewica Pańska i prawica , potępieni i zbawieni , wiadomo ...ten kto się odróżnia od potępionych ma tylko jedną stronę do zajęcia .Mamy wybór ....

Ale jest jeszcze jedno wyjście ..biada kościołowi który niczym się nie różni od od ateuszy .to było powiedziane nie jeden raz .

A czym się obecnie różni życie przeciętnego zarejestrowanego katolika od ateisty ?

===============================

"Cofnijmy się do 31 stycznia 1906 roku. O godzinie 9.36 mieszkańcy tej maleńkiej wysepki na Pacyfiku poczuli silny wstrząs wywołany trzęsieniem ziemi, które trwało około 10 minut.
W obliczu zagrożenia wszyscy ruszyli do kościoła z prośbą do miejscowego proboszcza, o. Gerardo Larrondo oraz wikarego, o. Juliana, by natychmiast zorganizować procesję z Najświętszym Sakramentem.W międzyczasie wody w zatoce, przy której położone było miasteczko, niebezpiecznie cofnęły się, odkrywając prawie 1,5 km wybrzeża, by następnie spiętrzyć się w niedalekiej odległości od wyspy w postaci,ogromnej fali."

No to wpólczesne ,bardziej nam bliskie :
"26 grudnia 2004 roku potężna fala tsunami o wysokości 12 metrów zatrzymała się na progu bazyliki Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni, w której uczestniczyło we Mszy św. przeszło 2000 wiernych.
Bazylika w Vailankanni znajduje się w odległości 100 m od brzegu morza i jest na tym samym poziomie co inne budynki, które wokół niej stoją. Jest rzeczą niewytłumaczalną z naukowego punktu widzenia, dlaczego fala tsunami, która popłynęła w głąb lądu na odległość pół kilometra i zniszczyła wszystkie budynki, zarówno przed jak i za bazyliką, pozostawiła ją samą nietkniętą? Wszystkie budowle, wokół bazyliki zostały całkowicie zniszczone przez masy wody morskiej. Zginęło wtedy ponad tysiąc osób, które znajdowały się poza terenem bazyliki, natomiast przeszło 2000 osób uczestniczących we Mszy św. nawet nie zdawało sobie sprawy z tego co się działo.

Oba te wypadki ...czym się RÓŻNIŁY te dwa miejsca od pozostałych ?

==============================================

Jakie kataklizmy , wojenne czy natualne czekają nas w nadchodzącym czasie ? nie wiem , jest jednak niemożliwe aby takie nie nastąpiły , dla każdego kto jest wierzący to oczywiste w obliczu ogromu grzechów wołających o pomstę do nieba tak być musi , ja spodziewam się najgorszego . POTRZEBNY NAM "WĄŻ MIEDZIANY " tylko co to może być ? nieależnie od tego musimy pokazać Panu że jesteśmy Mu potrzebni , a do czego potrzebni ?

Jesli już Pan karze ziemian to ...muszą wiedzieć za co i muszę WIDZIEĆ zapowiedź kary, tak jak widzieli Noego budujące Arkę tak musza widziec inną rzeczywistość moralną dzisiaj w dobie upadku nawet ludzkiej zwyklej przyzwolitości . Czy gotowi jestesmy na to aby DAĆ ŚWIADECTWO NASZEJ WIARY TAK JAK KIEDYŚ NOE ? Jaka arka ? to przeciez niemożliwe ? tą arka może być jedynie pokuta , i danie świadectwa wbrew wszytkim , wbrew "wszechmogącym " mediom jak Noe , tak spodziewam się najgorszego .

Pan , moim zdaniem doznaje zniewag nie tylko tych które widzmy sodomia , morderstwa dzieci w łonie matki ale tych których nie widziwmy , nie wiem , ale jest wielce prawdopodobnym ,że doznaje niewag ze strony masonów i niegodnych kapłanów [ czasem to "dwa w jednym "] także w znieważaniu Najświętszego Sakramentu .Jak wielki to muszą być zniewagi ... nie wiem , boje się popuszczać oczy wyobrażni …

Oto z głębokiej niepamięci wyciągam wypowiedź jednego z myślicieli , francuskiego ateistę , który powiedział ,że gdyby wierzył ,że tutaj w świątyni stał przed nim Stwórca tak wszechświata jak i jego samego to padł by na twarz przed ołtarzem i mialby problemy żeby powstać , cóż to za niezwykłe to swiadectwo , czego ? ...szacunku i wewnętrznego porządku aksjologicznego , brak nam tego ...
MUSIMY POKAZAĆ TO ,ŻE SIĘ JEDNAK RÓŻNIMY ŚWIATA I CHYBA JUŻ MARTWEJ INSTYTUCJI WATYKAŃSKIEJ ,której podporządkowania światu jest zdradą , jesli świat przeżyje to historycznie owa instytucja może być znakiem hańby , a któż to doporowadził [ min. ] świat do takiego upadku moralnego jaki jest dzisiaj ? czy przypadkiem mon. nie wiarołomna instytucja ? w ST karę odierają i kapłani ... MUSIMY PRZEPROSIĆ PANA ZA INSTYTUCJĘ , TO BĘDZIE NASZ "WĄŻ MIEDZIANY" kiedy media ateistyczne pieją z zacwytem nad obecna polityką Watykany my przepraszajmy , tym będziemy sie róznić od świata ,90 % grzechów kościoła to grzechy instytucji , to oczywicie cyfra symboliczna , nawet ci mlodzi co to ida na dyskotekę ,chleją , cpaja i klną , gdzie mają iść , a gfzies iść przevież musża , taka jest natura czlówieka , KTO IM STWORZYŁ ATERNATYWNA KULTURĘ ,CYWILIZACJĘ , kto jak nie isntytucja ? tak to robila już za czasów no. Piotra i Pawła "paś baranki moje " to były słowa wypowiedziane nie do cesarza , nie do państwa ale do św. Piotra .... dzisiejszy św. Piotr zrzucił wszytkie obowiązki pasterskie na cesarza a sam kontempluje ...swoje własne słowa , bo już nie Biblię .Sam siebie pasie [ Ezechiel ]

Instytucja powiedziała ,nie jeden raz że tym pasterstwo powinno się zająć panstwo ...więc się zajęła , co widzisz ...można iść np .w kierunku sprawiedliwośći społeczej która nie jest wyższa niż u pogan , soli która która stracila smak i się ją KOPIE , ale klawiatura boli od tych oczywistych faktów które są IGNOROWANE , tutaj musi zainterweniować Pan ...ale bójmy się tej inerwencji ,prośmy o litość , przeraszajmy .

========================
A teraz Biblia :

"Od góry Hor wyruszyli potem ku Morzu Czerwonemu, aby obejść ziemię Edom. Lecz lud zniecierpliwił się w drodze. I zaczął lud mówić przeciw Bogu i przeciw Mojżeszowi: Po co wyprowadziliście nas z Egiptu, czy po to, abyśmy pomarli na pustyni? Gdyż nie mamy chleba ani wody i zbrzydł nam ten nędzny pokarm. Wtedy zesłał Pan na lud jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło. Przyszedł więc lud do Mojżesza i rzekli: Zgrzeszyliśmy, bo mówiliśmy przeciwko Panu i przeciwko tobie; módl się do Pana, żeby oddalił od nas te węże. I modlił się Mojżesz za lud. I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu." Przepraszajmy za grzechy instytucji
, wynieśmy je wysoko przed oblicze ludu , jak kiedyś .to może być nasz "wąż miedziany " ODRÓZNIAMJMY SIĘ OD TYCH CO OD ATEISTOW ODRÓZNIAĆ SIĘ NIE CHCĄ ....W IMIĘ "JEDNOŚĆI " zarzucaja nam "dzielenie ludzi " my dzielmy , żeby podczas karania BYŁO WIDAĆ RÓZNICĘ .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Pokuta ? tak , musimy się powolić obśmiać ...
My nie mamy potęnych środków społecznego przekazu , oni , nasi wrogowie mają , więc skorzystajmy z nich.... na Chwałę Pana , budujmy owego węża miedzianego , jak kiedyś Noe arkę .należy się tylko zaprzeć samego siebie ...tylko tyle , tak oni będą rechotać .

Chociaż... jak dla mnie to taka mała pokuta .... jak mam świadomośc tego ,że obśmiewaja nas idioci to jest mi lżej .To sobotni smiech kury na okoliczność niedzielnego rosołu.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Musimy uczynić owego "węża miedzianego" Królowi Polski oddać chwałe należną po królewsku , nie ze względu na nasze zasługi , ze względu na naszą skruchę.

To tutaj ...nie zasługuje nawet na określenie "pobieżnego szkicu " to takie sobie maźnięcie ,
nie ma sensu ścigać się z zawodowcami, chodzi samą ideę .

A instytucja watykańska ? ona już przestaje istnieć , może np. wywijać papierkami , pieczątkami, znam większe zmartwienia , jeśli jest nieposluszna Bogu jak może wymagać posłuszeństwa dla siebie ?

Coraz więcej oznak ignorowania papieża przez już nie tak bardzo znaczących duchownych .

W chwili obecnej instytucja k.k. albo wchodzi albo juz weszła w stan w którym albo już nie jest w stanie komukolwiek cokowiek nakazać lub zakazać , straciła bądź jeszcze traci moc urzędu , moc urzędu religijnego który nie opiera się na np. armii czy rozbudowanym aparacie administracyjnym wynika z AUTORYTETU , ten Watykan stracił ... z punktu widzenia siły instytucji to nieledwie rzężenie konającej ladacznicy .JEŚLI TO PRAWDA ,ŻE WATYKAN DROGĄ POLITYKI PERSONALNEJ JEST ROZSADNIKIEM MASONERII TO TAK MUSI BYĆ , MUSI ZGINĄĆ ...ZA ZDRADĘ.

Jaki podmiot może to uczynić , ja jestem już stary , nie stać mnie na spoleczną robotę , Rydzyk ? Natanek ? świeccy w tym i dziennikarze ,którzy właściwie swą postawą wymusili uznanie Jezusa za króla Polski , jakiś bystry biskup ? nie wiem , nie wiem , wiem to ,że po spodziewanych kataklizmach to będzie moralne [ a być moze instytucjonalne ] jądro kościoła , juz nie Watykan , jądro odnowionego kościoła .... i chyba państwa .

Czy moja tutaj stukanina moze coś tutaj zmienić ? raczej nie , ale kiedy zadrży ziemia do połączonym głosom małych ludzi takich jak ja , okoliczności mogą przydać wartości , tylko czy zdążymy ? Czy zdążymy oddalić się od faraona na tyle ,że fale zaszkodzą nie tyle nam ile jemu ? najbardziej ucierpią na tym ci którzy chcą być Izraelitami i służyć jednocześnie faraonowi , ci wyjdą na tym najgorzej .Oddalić się od faraona to znaczy dać świadectwo temu ,że jeteśmy wolni , że nie należymy już do świata a do Jahwe.

Tylko czy zdążymy ? nam gojom podejmowanie decyzji innych niż standardowo czynione przychodzi niezwykle trudno .My musimy widzieć przed soba ogon poprzednika , musimy zawsze kogoś naśladować , marzymy o wielkości , ale kiedy los nakaże nam być już pierwszymi , bezradnie rozglądamy sie na boki .

Ten czas chyba nadchodzi ...kabaliści żydowscy wieżą w pewna powtarzalność cyklu .

Dziwne to jakby wczoraj , to jakby jutro...

"...Krew będzie wam służyła do oznaczenia domów, w których będziecie przebywać. Gdy ujrzę krew, PRZEJDĘ OBOK i nie będzie pośród was plagi niszczycielskiej, gdy będę karał ziemię egipską. "

Właśnie czy zdążymy ? Możemy nie zdązyć bo utrwalono nam zasadę że to w co wierzymy powinno być potwierdzone przez naukę , a TV aż roi się od wrotów w rodzaju "nauka potwierdza bądź nie potwierdza tego co mówi Biblia w tym a tym zagadnieniu ,a powinniśmy myśleć odwrotnie i zapytać czy ta a nie inna teza naukowa jest potwierzna przez wiarę , taka jest postawa czlowieka wierzącego , postawa z naukowego punktu widzenia jak najbardziej uzasadniona ! zważywszy na wolty jakie sama nauka "wywijała "! tak powinno być !

w przesłanie takiej np Rozalii Celakówny nikt nie uwierzy ...bo nie zostało potwierdzone przez naukę , tragedia polegać może na tym ,że uwierzymy dopiero wtedy kiedy nauka potwierdzi fakty już dawno zastane ! no to... po co komu ona potrzebna ? komu będzie potrzebny ten płacz po rozlanym dawno mleku ? bo tutaj niepotrzebna jest nauka tylko wiara , nauka bowiem nie przenika , bo nie jest wstanie przeniknąć przyszłości , jest w tym kontekście bezużyteczna .
I tak to nauka powołana do szerzenia oświaty szerzy ciemnotę ...i zgubę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
Forum

JA NIE ATAKUJĘ KOŚCIOŁA , ja chcę aby go go zbudowano ...na nowo , czym jest kościół jeśli nie WSPÓLNOTĄ wiary która wspiera siebie wzajemnie , umacnia wzajemnie swa wiarę ? a...coś takiego istnieje ? nie ? no to jak mozna niszczyć coś co nie istnieje ?

Kościół który nie jest wspónotą W OGÓLE NIE ISTNIEJE , nie ma czegoś takiego jak jednoosobowy kościół , muszą tworzyć go ludzie , problem w tym ,że jesteśmy nieustannie bombardowani opowieściami nie opojedynczych ludziach , nie o kościele i np. o jego życiu ekonomicznych , obyczajowym katolików o sposobach realizacji nauki Mistrza , ale o ... "człowieku " ... to intelektualny "Disneyland".

Ja nie wierzę w to ,że z ta instytucja która jest mozna uczynić cos sensownego , una umiera ...widzisz moja mama jak no..było jej blisko , nie poznawała brata , ojca , mnie czasem poznawała ...instytucja tak samo ma prolemy z rozoznaiem tego co jest Prawda a co jedynie wymysłem teologów , miesza prawdę z ...niekiedy śmieciami ,już po niej , kryzys luterański jakkolwiek wyczerbiona jakoś przetrwała , tego chyba już nie przetrwa ,ciężko choruje , zawiodło jej "jelito grube " nie jest w stanie wydalić lóż masońskich i gejowskiego lobby , widzisz jak jabłko ma lekko zepsutą skórkę , z boku można ją odkroić ale kiedy psuje sie od środka i pozostaje nic innego "tylko o ziemię nim prasnąc "[ ks .Skarga ]
.
========================

Teraz do rzeczy : tutaj nie można juz niczego naprawić , tutaj można walczyć o przetrwanie , o litość Pana , dla nas ...nie dla instytucji , może Pan ocali ,módlmy sie o to aby to nie stało się w zimie ..... zostawmy konającego , nie chce na łóżu śmierci wyrazić skruchy ...to już nie ma siły ...sam wybrał , Bóg ten wybór uszanuje .

Odróżnienie się od ateuszy , pogan może mieć znaczenie w kategoriach ocalenia ducha ale także tego fizycznego w czash karania pańskiego.Tak o nim piszę .Wierzę ,że NIEUCHRONNIE przyjdzie , bardzo przestraszyłem ?

" wezmą krew baranka, i pokropią nią odrzwia i progi domu, w którym będą go spożywać. I tej samej nocy spożyją mięso pieczone w ogniu, spożyją je z chlebem niekwaszonym3 i gorzkimi ziołami....Biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w waszym ręku. Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan."

Jak myślisz dlaczego ? czy Wszechmogący nie mógł po prostu wyprowadzić Izraela z Egiptu bez hałasu ? oczywicie ,że mógł , ale... to odróżnienie jest konieczne , to prawie archetyp Sądu Ostatecznego , lewica Pańska i prawica , potępieni i zbawieni , wiadomo ...ten kto się odróżnia od potępionych ma tylko jedną stronę do zajęcia .Mamy wybór ....

Ale jest jeszcze jedno wyjście ..biada kościołowi który niczym się nie różni od od ateuszy .to było powiedziane nie jeden raz .

A czym się obecnie różni życie przeciętnego zarejestrowanego katolika od ateisty ?

"Cofnijmy się do 31 stycznia 1906 roku. O godzinie 9.36 mieszkańcy tej maleńkiej wysepki na Pacyfiku poczuli silny wstrząs wywołany trzęsieniem ziemi, które trwało około 10 minut.
W obliczu zagrożenia wszyscy ruszyli do kościoła z prośbą do miejscowego proboszcza, o. Gerardo Larrondo oraz wikarego, o. Juliana, by natychmiast zorganizować procesję z Najświętszym Sakramentem.W międzyczasie wody w zatoce, przy której położone było miasteczko, niebezpiecznie cofnęły się, odkrywając prawie 1,5 km wybrzeża, by następnie spiętrzyć się w niedalekiej odległości od wyspy w postaci,ogromnej fali."

"26 grudnia 2004 roku potężna fala tsunami o wysokości 12 metrów zatrzymała się na progu bazyliki Sanktuarium Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni, w której uczestniczyło we Mszy św. przeszło 2000 wiernych.
Bazylika w Vailankanni znajduje się w odległości 100 m od brzegu morza i jest na tym samym poziomie co inne budynki, które wokół niej stoją. Jest rzeczą niewytłumaczalną z naukowego punktu widzenia, dlaczego fala tsunami, która popłynęła w głąb lądu na odległość pół kilometra i zniszczyła wszystkie budynki, zarówno przed jak i za bazyliką, pozostawiła ją samą nietkniętą? Wszystkie budowle, wokół bazyliki zostały całkowicie zniszczone przez masy wody morskiej. Zginęło wtedy ponad tysiąc osób, które znajdowały się poza terenem bazyliki, natomiast przeszło 2000 osób uczestniczących we Mszy św. nawet nie zdawało sobie sprawy z tego co się działo.

Jakie kataklizmy , wojenne czy natualne czekają nas w nadchodzącym czasie ? nie wiem , jest jednak niemożliwe aby takie nie nastąpiły , dla każdego kto jest wierzący to oczywiste w obliczu ogromu grzechów wołających o pomstę do nieba tak być musi , ja spodziewam się najgorszego . POTRZEBNY NAM "WĄŻ MIEDZIANY " tylko co to może być ? nieależnie od tego musimy pokazać Panu że jesteśmy Mu potrzebni , a do czego potrzebni ?

Jesli już Pan karze ziemian to ...muszą wiedzieć za co i muszę WIDZIEĆ zapowiedź kary, tak jak widzieli Noego budujące Arkę tak musza widziec inną rzeczywistość moralną dzisiaj w dobie upadku nawet ludzkiej zwyklej przyzwolitości . Czy gotowi jestesmy na to aby DAĆ ŚWIADECTWO NASZEJ WIARY TAK JAK KIEDYŚ NOE ? Jaka arka ? to przeciez niemożliwe ? tą arka może być jedynie pokuta , i danie świadectwa wbrew wszytkim , wbrew "wszechmogącym " mediom jak Noe , tak spodziewam się najgorszego .

Pan , moim zdaniem doznaje zniewag nie tylko tych które widzmy sodomia , morderstwa dzieci w łonie matki ale tych których nie widziwmy , nie wiem , ale jest wielce prawdopodobnym ,że doznaje niewag ze strony masonów i niegodnych kapłanów [ czasem to "dwa w jednym "] także w znieważaniu Najświętszego Sakramentu .Jak wielki to muszą być zniewagi ... nie wiem , boje się popuszczać oczy wyobrażni …

Oto z głębokiej niepamięci wyciągam wypowiedź jednego z myślicieli , francuskiego ateistę , który powiedział ,że gdyby wierzył ,że tutaj w świątyni stał przed nim Stwórca tak wszechświata jak i jego samego to padł by na twarz przed ołtarzem i mialby problemy żeby powstać , cóż to za niezwykłe to swiadectwo , czego ? ...szacunku i wewnętrznego porządku aksjologicznego , brak nam tego ...
MUSIMY POKAZAĆ TO ,ŻE SIĘ JEDNAK RÓŻNIMY ŚWIATA I CHYBA JUŻ MARTWEJ INSTYTUCJI WATYKAŃSKIEJ ,której podporządkowania światu jest zdradą , jesli świat przeżyje to historycznie owa instytucja może być znakiem hańby , a któż to doporowadził [ min. ] świat do takiego upadku moralnego jaki jest dzisiaj ? czy przypadkiem mon. nie wiarołomna instytucja ? w ST karę odierają i kapłani ... MUSIMY PRZEPROSIĆ PANA ZA INSTYTUCJĘ , TO BĘDZIE NASZ "WĄŻ MIEDZIANY" kiedy media ateistyczne pieją z zacwytem nad obecna polityką Watykany my przepraszajmy , tym będziemy sie róznić od świata ,90 % grzechów kościoła to grzechy instytucji , to oczywicie cyfra symboliczna , nawet ci mlodzi co to ida na dyskotekę ,chleją , cpaja i klną , gdzie mają iść , a gfzies iść przevież musża , taka jest natura czlówieka , KTO IM STWORZYŁ ATERNATYWNA KULTURĘ ,CYWILIZACJĘ , kto jak nie isntytucja ? tak to robila już za czasów no. Piotra i Pawła "paś baranki moje " to były słowa wypowiedziane nie do cesarza , nie do państwa ale do św. Piotra .... dzisiejszy św. Piotr zrzucił wszytkie obowiązki pasterskie na cesarza a sam kontempluje ...swoje własne słowa , bo już nie Biblię .Sam siebie pasie [ Ezechiel ]

Instytucja powiedziała ,nie jeden raz że tym pasterstwo powinno się zająć panstwo ...więc się zajęła , co widzisz ...można iść np .w kierunku sprawiedliwośći społeczej która nie jest wyższa niż u pogan , soli która która stracila smak i się ją KOPIE , ale klawiatura boli od tych oczywistych faktów które są IGNOROWANE , tutaj musi zainterweniować Pan ...ale bójmy się tej inerwencji ,prośmy o litość , przeraszajmy .

========================
A teraz Biblia :

"Od góry Hor wyruszyli potem ku Morzu Czerwonemu, aby obejść ziemię Edom. Lecz lud zniecierpliwił się w drodze. I zaczął lud mówić przeciw Bogu i przeciw Mojżeszowi: Po co wyprowadziliście nas z Egiptu, czy po to, abyśmy pomarli na pustyni? Gdyż nie mamy chleba ani wody i zbrzydł nam ten nędzny pokarm. Wtedy zesłał Pan na lud jadowite węże, które kąsały lud, i wielu z Izraela pomarło. Przyszedł więc lud do Mojżesza i rzekli: Zgrzeszyliśmy, bo mówiliśmy przeciwko Panu i przeciwko tobie; módl się do Pana, żeby oddalił od nas te węże. I modlił się Mojżesz za lud. I rzekł Pan do Mojżesza: Zrób sobie węża i osadź go na drzewcu. I stanie się, że każdy ukąszony, który spojrzy na niego, będzie żył. I zrobił Mojżesz miedzianego węża, i osadził go na drzewcu. A jeśli wąż ukąsił człowieka, a ten spojrzał na miedzianego węża, pozostawał przy życiu." Przepraszajmy za grzechy instytucji
, wynieśmy je wysoko przed oblicze ludu , jak kiedyś .to może być nasz "wąż miedziany " ODRÓZNIAMJMY SIĘ OD TYCH CO OD ATEISTOW ODRÓZNIAĆ SIĘ NIE CHCĄ ....W IMIĘ "JEDNOŚĆI " zarzucaja nam "dzielenie ludzi " my dzielmy , żeby podczas karania BYŁO WIDAĆ RÓZNICĘ .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

My nie mamy potęnych środków społecznego przekazu , oni , nasi wrogowie mają , więc skorzystajmy z nich.... na Chwałę Pana , budujmy owego węża miedzianego , jak kiedyś Noe arkę .należy się tylko zaprzeć samego siebie ...tylko tyle , tak oni będą rechotać .

Chociaż... jak dla mnie to taka mała pokuta .... jak mam świadomośc tego ,że obśmiewaja nas idioci to jest mi lżej .To sobotni smiech kury na okoliczność niedzielnego rosołu.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Musimy uczynić owego "węża miedzianego" Królowi Polski oddać chwałe należną po królewsku , nie ze względu na nasze zasługi , ze względu na naszą skruchę.

To tutaj ...nie zasługuje nawet na określenie "pobieżnego szkicu " to takie sobie maźnięcie ,

A instytucja watykańska ? ona już przestaje istnieć , może np. wywijać papierkami , pieczątkami, znam większe zmartwienia , jeśli jest nieposluszna Bogu jak może wymagać posłuszeństwa dla siebie ?

Coraz więcej oznak ignorowania papieża przez już nie tak bardzo znaczących duchownych .

W chwili obecnej instytucja k.k. albo wchodzi albo juz weszła w stan w którym albo już nie jest w stanie komukolwiek cokowiek nakazać lub zakazać , straciła bądź jeszcze traci moc urzędu , moc urzędu religijnego który nie opiera się na np. armii czy rozbudowanym aparacie administracyjnym wynika z AUTORYTETU , ten Watykan stracił ... z punktu widzenia siły instytucji to nieledwie rzężenie konającej ladacznicy .JEŚLI TO PRAWDA ,ŻE WATYKAN DROGĄ POLITYKI PERSONALNEJ JEST ROZSADNIKIEM MASONERII TO TAK MUSI BYĆ , MUSI ZGINĄĆ ...ZA ZDRADĘ.

Jaki podmiot może to uczynić , ja jestem już stary , nie stać mnie na spoleczną robotę , Rydzyk ? Natanek ? świeccy w tym i dziennikarze ,którzy właściwie swą postawą wymusili uznanie Jezusa za króla Polski , jakiś bystry biskup ? nie wiem , nie wiem , wiem to ,że po spodziewanych kataklizmach to będzie moralne [ a być moze instytucjonalne ] jądro kościoła , juz nie Watykan , jądro odnowionego kościoła .... i chyba państwa .

Czy moja tutaj stukanina moze coś tutaj zmienić ? raczej nie , ale kiedy zadrży ziemia do połączonym głosom małych ludzi takich jak ja , okoliczności mogą przydać wartości , tylko czy zdążymy ? Czy zdążymy oddalić się od faraona na tyle ,że fale zaszkodzą nie tyle nam ile jemu ? najbardziej ucierpią na tym ci którzy chcą być Izraelitami i służyć jednocześnie faraonowi , ci wyjdą na tym najgorzej .Oddalić się od faraona to znaczy dać świadectwo temu ,że jeteśmy wolni , że nie należymy już do świata a do Jahwe.

Tylko czy zdążymy ? nam gojom podejmowanie decyzji innych niż standardowo czynione przychodzi niezwykle trudno .My musimy widzieć przed soba ogon poprzednika , musimy zawsze kogoś naśladować , marzymy o wielkości , ale kiedy los nakaże nam być już pierwszymi , bezradnie rozglądamy sie na boki .

Ten czas chyba nadchodzi ...kabaliści żydowscy wieżą w pewna powtarzalność cyklu .

"...Krew będzie wam służyła do oznaczenia domów, w których będziecie przebywać. Gdy ujrzę krew, PRZEJDĘ OBOK i nie będzie pośród was plagi niszczycielskiej, gdy będę karał ziemię egipską. "

Właśnie czy zdążymy ? Możemy nie zdązyć bo utrwalono nam zasadę że to w co wierzymy powinno być potwierdzone przez naukę , a TV aż roi się od wrotów w rodzaju "nauka potwierdza bądź nie potwierdza tego co mówi Biblia w tym a tym zagadnieniu ,a powinniśmy myśleć odwrotnie i zapytać czy ta a nie inna teza naukowa jest potwierzna przez wiarę , taka jest postawa czlowieka wierzącego , postawa z naukowego punktu widzenia jak najbardziej uzasadniona ! zważywszy na wolty jakie sama nauka "wywijała "! tak powinno być !

w przesłanie takiej np Rozalii Celakówny nikt nie uwierzy ...bo nie zostało potwierdzone przez naukę , tragedia polegać może na tym ,że uwierzymy dopiero wtedy kiedy nauka potwierdzi fakty już dawno zastane ! no to... po co komu ona potrzebna ? komu będzie potrzebny ten płacz po rozlanym dawno mleku ? bo tutaj niepotrzebna jest nauka tylko wiara , nauka bowiem nie przenika , bo nie jest wstanie przeniknąć przyszłości , jest w tym kontekście bezużyteczna .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
Forum

.
========================

========================
A teraz Biblia :

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
Forum

.
========================

========================
A teraz Biblia :

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 12 2019 07:33   
Forum

===================================
Ja nie wierzę w to ,że z ta instytucja która jest mozna uczynić cos sensownego , una umiera ...widzisz moja mama jak no..było jej blisko , nie poznawała brata , ojca , mnie czasem poznawała ...instytucja tak samo ma prolemy z rozoznaiem tego co jest Prawda a co jedynie wymysłem teologów , miesza prawdę z ...niekiedy śmieciami ,już po niej , kryzys luterański jakkolwiek wyczerbiona jakoś przetrwała , tego chyba już nie przetrwa ,ciężko choruje , zawiodło jej "jelito grube " nie jest w stanie wydalić lóż masońskich i gejowskiego lobby , widzisz jak jabłko ma lekko zepsutą skórkę , z boku można ją odkroić ale kiedy psuje sie od środka i pozostaje nic innego "tylko o ziemię nim prasnąc " ks .Skarga.
========================

Pan , moim zdaniem doznaje zniewag nie tylko tych które widzmy sodomia , morderstwa dzieci w łonie matki ale tych których nie widziwmy , nie wiem , ale jest wielce prawdopodobnym ,że doznaje niewag ze strony masonów i niegodnych kapłanów [ czasem to "dwa w jednym "] także w znieważaniu Najświętszego Sakramentu .Jak wielki to muszą być zniewagi ... nie wiem , boje się popuszczać oczy wyobrażni ...

========================
A teraz Biblia :

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 12 2019 07:37   
Forum

Pardon " moje pudło "zaczyna szwankować , bardzo proszę Szan. Redakcję aby usunęła to co się powtarza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 13 2019 06:18   
Forum

Oczywiście ,że tak , nowy, odnowiony kościół to nowy typ organizacji , ten typ ,typ biblijny który obowiązywał za apostołów którzy osobiście znali Mesjasza , nie ma sensu powielać tych samych blędów i.. grzechów.

Oczywiście zmodyfikowany kształt struktur ale IDEA TA SAMA , idea JEDNOŚCI SPOŁECZNEJ KOŚCIOŁA .

Kto to teraz robi ?władze miasta stolecznego Warszawy w odniesieniu do zakladów , podwykonawców wspierających "tolerancję seksualną " mają one mieć priorytet w otrzymywaniu zamówień publicznych [ wiadomość zasłyszana ] ot, i wspierają swoch "braci w wierze " .
Głowy nie daję ale możliwe że jest w, że za tym podejściu stoi ktoś , lub grupa osób z pochodzenem żydowskim , w każdym razie jest to to samo podejście ,metoda : wszystko cokolwiek robicie jecie czy drogę remontujecie , na chwałę gender to czyńcie , cóż ,św. Paweł to tez Żyd, dla nas gojów to za trudne ", może by tak naszych speców od nauki społecznej kościła poslać na maly kurs do ...Żydów , bo te nasze uczelnie tego nie nauczą ...eh.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 14 2019 09:11   
Forum

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ok, no to dobrze , niech będzie "gruba krecha "
To już koniec tego co było,po co kopać konającego , zbyt okrutne , nie ma sensu memłać tych samych tematów , pora zająć się tematem PRZYSZŁOŚCI KOŚCIOŁA , jeśli nawet by nie było kataklizmow które uważajm ,że jednak nastąpią to i tak intytucja w obecnym kształcie umrze .Już umiera , kiedy to piszę dwie działaczki " katolickie " we Francji domagaja się "dekanonizacji Jana Pawła II , bo był protektorem osób dyskrymnującym kobiety"
"Katoliczki"? ten cudzyslów nie występuje zapewne w dokumentach , bardzo lato być katolikiem ... gdyby to było u judaistów czy u pierwszych chrześcijan { też Żydzi ], zapewne napisałbym "byłe katoliczki " .
Nie wierze aby to był "spontan" to mam takie wrażenie zapewne kolejna wrzuta "pewnych kół ideologicznych " ale ...jak łatwo im to przychodzi , jak łatwo przychodzi promowac z WEWNĄTRZ k.k. poglądy nie mające nic wspólnego z Biblią .Gdyby tylko chodziło o te dwie osoby …

A jak mozna z tym walczyć ? przede wszytskim niech duchowni zaczną nauczać naukę Jezusa a nie "głosić Jezusa " bo to okazuje się być jednak czym innym.Co wychodzi w przypadku j/w .
W kościele jaki mógłby być , tym zracjonalizowanym pod kątem ewangelizacji a nie zysków [ całkiem krótkotrwalych ] jednej tylko grupy w ramach kościoła ten problem ingerencji z zewnątrz może nie istnieć

=================

Nie piszę o duchowieństwie , zresztą to jedynie 2,5 - 3 promile populacji , niech się sami rządzą a strefą przyświątynną , credo , liturgią zresztą na nic innego już i tak nie mają wpływu , już teraz , niech organizazują dalej np. pierwsze komunie i inne tego typu uroczystości .Tego im NIE WOLNO odbierać .

a/ Uważam ,że laikat powienien miec strukturę gminną , nie muszę się wysilać TYLKO W GMINIE część obowiązków które NAKAZAŁ Pan mogą być wypełniane , a dzisiaj są łamane ,ignorowane , nie będę wymieniał , robiłem to uprzednio .
b/ aby nie było pola konfliktów wewnętrznych uważam ,że obszar gminy nie powien pokrywać się z obszarem parafii , zresztą to samo wyjdzie ,np. obrona dzieci przed zgorszeniem w szkołach pokrywac się może z rejonizacją szkół , nie parafii , w przypadkach kiedy ziemię mogą dotknąc kataklizmy czy to naturalne czy wojenne ten problem nie będzie wymagał wyjaśnienia ... sam się wyjaśni .

b/ W gminach powinna powinna obowiązywać demokracja punktowa . A coż to za czort ? trzeba wziąć to "na klatę " sam to wymyśliłem .,. można atakować ...

Wadą k.k. jest NIE RÓŻNICOWANIE WPŁYWU NA KOŚCIÓŁ , ZALEŻNIE OD POSTAWY MORALNEJ ,nielojalności wobec prawa , np. sam pamiętam jak człek dopouszczający się karygodnych czynów wobec pracowników był forowany przez księdza za to tylko ,że ufundował boczny ołtarz w kościele , nie wiem ile zła w dusze ludzkie wlał ten ołtarz...

Jak duchoweństwo pragnie sobie samemu kopać dołki pod sobą ,niech to robi , z gminą by mu tak łatwo nie poszło... załóżmy że przeciętny członek gminy miał "wejściowe" sto punktów w głosowaniu , za złamanie takiego a nie innego paragrafu prawa zostalby ukarany odjęciem np. 70 -ciu . itd. itp . to może robić rada gminy ,życie religjne by odżyło , kościół nie kończyłby się na drzwiach świątyni . Ksiądz nie ma z tym nic wspólnego , a co z członkiem który lekce sobie waży sobie gminę , czy ja go wyłączam ? nie zamykam wejścia do świątyni to sprawa księży , chcą to niech wpuszczą ,ale korzystać z np. życia gospodarczego czy kuturowego gminy już nie może.

c/ No tak , ale ...żeby złamać praw to trzeba je najpierw mieć ...nie można łamać prawa kościoła które nie istnieje albo dotyczy prawie jedynie życia przyświątynnego. uważam ,że prace nad bodaj podstawami prawa regulującego życie gminy chrześcijanskiej powinny rozpocząc się już dziś .

Będzie ono potrzebna niezależnie od przewidywań co do boskiego karania za obecne grzechy świata . Jakby obecne tendencje i organizacyjne status- quo się utrzymało to i tak zostaną katakumbowe niedobitki kościoła , które jednak czymś się muszą kierować . A prawo państwowe ? przewiduję ,że będze coraz to bardziej dyskryminacyjne wobec wyznawców Chrystusa , to widzę już teraz w Europie Zachodniej . Liczę tutaj na atiestów ...tak na ateistów, intlektualistów którzy jednak nie końca zaakceptują walczący coraz to bardziej skuteczne Islam , a zauważą ,że prześladując Chrystusa ...prześladowali ...siebie , bo na tych katolickich ...nie liczę , ot ,umysły zniewolone .

==============

Skąd wziąłem tą "demorację punktową " ? punktem wyjścia był Gedeon i jego "odsiew" przed bitwą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 17 2019 12:49   
Forum

Alleluja ! i do przodu ! Bingo !
Stacja której nigdy nie darzyłem estymą , wyemitowała film z Irlandii , o tamtejszym kościele , toż to obraz upadku , dawniej ponad 70% frekwencja na mszach dzisiaj mniej niż 20 . Dawniej 7 seminariów dzisiaj jedno do którego zgłosiło się pięciu kandydatów na alumnów ale to nie jest najważniejsze , najważniejsze były wypowiedzi księży ,sadząc z twarzy w moim wieku .

może przeżyć kościół , ale inny niż znamy.

Taki model kościoła jaki znamy NIE MA PRZYSZLOŚCI .

Brak osób wśród biskupów które by mogły zaproponować COŚ INNEGO .

A ja myślałem ,że jetem samotna wyspą …. tylko dlaczego te słowa ze strony księży padły tak późno ? To tak jakby to była spowiedź na łożu śmierci instytucji . Ja nie jetem teologiem j, a uczyłem się zarządzana ...
Ja myślę , że kościół najtrudniej jest oderwać od odpustowych kramików , obraz sprzed lat ...odpust parafialny , z jednej strony kościół i kapłan z drugiej strony kramarze , tam Słowo Boga a tutaj laki , piszczałki , baloniki , pistolety na kapiszony i korki , piłeczki na gumce , dziecięca biżuteria a między nimi kram z aluminiowymi medalikami , krzyżykami na łańcuszku … i w to właśnie środowisko zabłądziła instytucja kościoła i ...nie chce wrócić do Słowa , do świątyni , psychicznie to ona błądzi gdzieś na targowisku tego świata jako osoba główna , namiestnik Władcy Kosmosu ? Skąd jako pomocnik pomocników rządzących tym światem , ot, kramarz z medalikami , obwoźny handel dewocjonaliami .
Czy ja ją umniejszam ? ona sama to zrobiła

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 18 2019 08:45   
Forum

Oczywiście , z góry założylem OPŁACALNOŚĆ z przynależności do WPÓLNOTY kościoła , taka jaką mają Żydzi , pasuje ? Tak ,zastanawiałem się nad min. strukturami odnowionego kościoła i pod kątem i ekonomii .

Można ? można , a czyż nie powiedziano zjednywaniu przyjaciół za niegodną mamonę ?a w takim razie czy nie można zjednywać za godną ? Wspólnota interesów to potężny argument, popatrz ilu to członków instytucji zaparło się Sprawiedliwości w imię właśnie tej wspólnoty interesów ? popatrz na sprawę byłego metropolity , arcybiskupa ktory molestował kleryków, łańcuszek wspólnych interesów sięgał aż do Watykanu ! to nie tylko Słowo , to nie tylko duch ale i ciało .

Spójrz na ta jedność kościoła polskiego w komunie , to nie tylko "niech zstąpi Duch Twój ..." ale i wspolnota interesu upokorzonego sowiecką okupacja narodu , pasuje ?

Na czym polega tragedia instytucji k.k. na tym że zbudowała swoje interesy nie w opozycji do świata [ jak Żydzi ] ale w opozycji do ludu bożego , ona jet zbudowana tak aby trzymać go w ryzach , odebrać głos , czerpać korzyści , swego rodzaju ...nowotwór , tak działa nowotwor on żyje kosztem żywiciela z którym kiedyś żył w harmonijnej wspołnocie . Spójrz , kapłanów z sercem na dłoni , patriotów zastąpiły europejskie młode wilczki , już latach dziewięćdziesiątych obraz księdza mknącego przez życie i parafię szałowym samochodem to niemal widok codzienny , abp. Chrapek wydał nawet formany zakaz …

To co piszę nie jest trudne do zrozumienia , ale trudne do przyjęcia , "rewolucyjność" poglądów nie polega na tym ,że tego nie ma , tylko na tym ,że nikt o tym w koscielele nie mówi ...i imię wspólnych interesów .Wspólnych oznacza instytucjonalnych , nie kościelnych .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Stąd też niebezpieczeństwo ostatniej kampanii przeciw kościołowi , trafili ateusze w dziesiątkę , nie polega ona na zgorszeniu pedofilią ile na szoku odkrycia przez media MECHANIZMÓW FUNKCJONOWANIU KOŚCIOŁA , i to jest to czym "bębnię" . NIe , tego już się nie da zatrzeć , kości zostaly rzucone ,dalej to tylko naprawa albo otchłań .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Laikat już się nie daje oszukiwać , sam tworzy rodzaj duchowej wspólnoty , tak jak ongiś było "precz z komuną " tak dzisiaj króluje " oni oszukują " , to swoisty mechanizm rozpadu , w przypadku kocioła działa on w kategoriach historycznych błyskawicznie , kim jest prorok pomawiany o nieszczerość ? ... bankrutem .

Nieszczęście instytucji polega na tym ,ze nauczono jej członków ,iż środki organizacyjne pozostające do dyspozycji są JEDYNE , innych nie ma , nie ma i ne może być innych struktur , nie ma innego sposobu życia jak tylko ten nauczony w seminarium , te i tylko te chociaż nauka systemów mówi ,że jest ich nieskończenie wiele , to nie jest kwestia intelektu ile kwetia woli poznania prawdy o samym sobie.

Ilu ksieży wystąoi z ze stanu kapłańskiego gdy nastąpi nieuchronne pogorszenie się ekonomii kościoła ? ot, "papierek lakmusowy "

Znajomy ksiądz powiedzial mi ,że tylko raz zdarzylo mu się nie przyznać rozgrzeszenia , otóz spowiadający się odmówił żalu za grzechy .Obecna instytucja w kwestiach organizacyjnych " idzie w zaparte" żeby tak zaciekle broniła wiary ... to by było dopiero chwalebne ...

================

Wyjściemjest tylko powrót do ST i przypomnienie sobie o PRAWACH rządzących kościołem o których zapomniano , honorował je i Mesjasz , zatarto je w teologicznym wielosłowiu .Otóż najlepszą recenzją tego poglądu jest wyznanie jednego z irlandzkich duchownych " Jak nic się nie zmieni , to TEN kościół zniknie z powierzchni ziemi ".

=====================

Nie ma świata bez konfliktów, prawidłowością funkcjonowania organizmu państwowego jest to ,że może owszem prowadzić wojnę , ale nie na wszystkich frontach .nie może wojowac jednoczesnie z obcymi i własnymi obywatelami , coś musi odpuścić ...

A Związek Radziecki prowadzący nieustanna wojnę ze swoimi obywatelami w 1939 roku nie był w stanie nawet zdobyć niewielkiej Finlandii ....nie można prowadzić wojny wewnętrznej i zewnętrznej jednoczesnie .

Żydzi czy muzułmanie wbrew stanowisku wojnę ze swiatem , ale własnych obywateli chronią . To chrześcijanske podejście nie stosowane juz przez chrześcijan , na zewnatrz , pokazowo owszem tak , np. ...w Syrii , ale wewnątrz ... 40 tys. wypędznych ze swych mieszkań w samej tylko Warszawie " pod nosem EP "...

K.k prowadzi "dialog ze swiatem "wbrew stanowisku Chrystusa [ "ufajcie jam zwyciężył świat ] i za wszelkącenę chce utrzymać swych członków w posłuszeństwie ale...komu ? chyba raczej nie Bogu , wtedy nie było by takiej ciemonty religijnej ... a jest , jak rozmawiam z ze współparafianami , tymi co "chodzą do kościoła " to zastanawiam się jakie poglądy mają ci co nie chodzą ?

Żydzi są w tej materii lepsi ! w każdym razie mądrzejsi . Pora się czegoś od nich nauczyć , nauka to przyszłość !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 18 2019 17:43   
Forum

Ależ oczywiście ,że tak , k.k. tak się zaangażował w sprawy wewnętrznego administrowania ,że już instytucji nie staje sił ani środków , także intelektualnych aby móc podjąć ostrą walke z siłami zewnętrznymi np. ze środowiskami LGBT . To by było samobójstwo.

Po pierwsze w trakcie tego "gospodarowania " wycięto ze świadomości wiernych całe niewygodne ustępy Biblii ...które właśnie teraz są potrzebne .Nigdy Słowa Chrystusa o tym że nie sposób służyć Bogu i mamonie nie były bardziej aktualne .

Po drugie narażono by się środowiskom z którymi ZA WSZELKĄ CENĘ , nawet za cenę modulowania nauczania starano się utrzymywać jeśli nie dobre to przynajmniej poprawne stosunki nie bacząc na to ...że to wrogowie Chrystusa i co za tym idzie Kościoła . Poza tym musiałby kościół dokonać raptowngo zwrotu , toż to Rosja carska i "republika rad " z okresu rewolucji , za cenę "podłożenia się " Niemcom , ustępstw terytorialnych i upokarzającego rozejmu uzyskano czas potrzebny do pacyfikowania ludu ,co i tak niewiele dało bo wybuchła rewolucja ,potem wojna domowa , pakt z szatanem nigdy nie będzie przez czarta przstrzegany , nie można prowadzić wojny wewnątrz i wewnątrz jednocześnie , Rosja wybrała ...pokój z obcymi i topór nad swoimi , tylko dlaczego k.k. ją naśladuje ?

To niewiele pomoże ... mleko juz się rozlało , tak jak kiedyś obcy w Rosji tak i dzisiaj obcy w kościele za pomocą mediów kontrolują poważną część świadomości wiernych k.k. ...instytucja przegrala i lud i ... pieniądze , tak, tak pieniądze ,bedzie ubożała , siły państwowe były hojne tylko wtedy kiedy należało się z kościołem liczyć ,bo był silny , bo to był pasterz ktory miał wiele owieczek , kiedy jest słaby zachowają się tak jak owi właściciele trzody w stosunku do syna marnotrawnego z przypowieści , już nie jest im potrzebny.

Nie zamieniaj brata ani przyjaciela szczerego na złoto z Ofiru ....

Tak więc przed k.k. zostaje iście szekspirowski dylemat , być albo nie być , inaczej - reformuj się ...albo zgiń , i tutaj jest problem , instytucja nie jest do tego zdolna , mogę się mylić [ obym nie miał racji ] w jej świadomości słowo "reformy" nie istnieje !

Przez kika wieków żyli w "intelektualnym świętokradztwie " przydali boskich cech wieczności czemuś , co od Boga nie pochodzi , dla nich ta obecna forma instytucji jest wieczna ... jeśli ta instytucja upadnie to dla nich jest to koniec świata , koniec ich wiary , koniec religii ... problem polega na tym ,że świat będzie mógł istnieć dalej ! cóż to za wiara ? w co …

ST - przeklęty mąż który np. w dziełach drugiego człowieka pokłada nadzieję ,jeśli szukać mega-herezji w k.k. to jest właśnie to !oto ona , tak wiara w niezniszczalność , wieczność tej instytucji.

Zachowuje się jak człowiek ktory stosując tą samą metodę spodziewa się innych rezultatów niż te które osiągał dotychczas . Właśnie reformuj się instytucjo ... albo zgiń.

Ja nie pragnę rewolucji , ja pragnę powrotu syna marnotrawnego do Biblii , do Słowa , do jego REALIZACJI w strukturach do tego przystosowanych , to dużo czy mało ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 19 2019 09:47   
Forum

A jak ? czy Żydzi doszliby do tej potęgi finansowej i medialnej bez SPÓJNOŚCI NARODOWEJ ? PO CO IM ZAZDROŚCIĆ , PO CO NARZEKAĆ? NIE LEPIEJ NAŚLADOWAĆ [ nie we wszytskim ] .Zobacz z jaką fobią traktują media ogólnoświatowe samo słowo nacjonalizm ? nacja to po łac. naród , lud nic innego , aaaa ! ...i tu ich boli .

Oni , Żydzi już raz przegrali z chrześcijaństwem , i to usiebie , na własnym terenie kanonicznym tak jak dzisiaj katolicy i inni zbieraja cięgi od muzułmanów. Co więcej judaiści wykazywali te same cechy w postępowaniu jak chrześcijanie dzisiaj , Ezechiel pisał o pasterzach którzy pasą samych siebie , nihil novi . Instytucja przegrala ...sama ze sobą . Teraz judaiści [ ? ]wygrywają bo ich solidarność narodowa jest większa niż solidarność nowego narodu wybranego , ok ? Mesjasz tylko dokończył dzieła i zdaje się zbytnio uczonych w piśmie nie poważał .

Rzymianie mówili ,że nadmiar książek rozprasza , coś w tym jest . Dlatego z gory zakładam ,że odnowiony kościół nie będzie przeintelektualizowany , raczej bedzie kierował swój rozum w kierunku REALIZACJI Tego co napisane , niż omawianiu Tego co napisane , to zbytnie obciążenie , w taki sposób opuści Egipt.

==========================
Darku , użyłes określenia "eurokołchoz " bez pomocy Pana tego Egiptu , tej sodomii nie opuścisz , ale jeśli chrześcijanie zaczną żyć wg. innych zasad moralnych , takze w ekonomii to sami dadzą nam spokój , przestaną napastować , medianie i fimansowo , tak mówi Pan :

"I podniósł się wielki krzyk w Egipcie, gdyż nie było domu, w którym nie byłoby umarłego. I jeszcze w nocy kazał faraon wezwać Mojżesza i Aarona, i powiedział: «Wstańcie, wyruszajcie z pośrodka mojego ludu, tak wy, jak Izraelici! Idźcie i oddajcie cześć Panu według waszego pragnienia. Weźcie ze sobą owce wasze i woły, jak pragnęliście, i idźcie. Proście także o łaskę dla mnie». I nalegali Egipcjanie na lud, aby jak najprędzej wyszli z kraju, gdyż mówili: «Wszyscy pomrzemy».

Jeżeli naruszysz interesy wielkiego kapitału , tak będzie , a nie taki on znowu wielki bo na krzywdzie ludzkiej i na głupocie zbudowany [ nie mylić ze sprytem ] i zaczyna się plątać ...we włanych sieciach , chciał złowić ryby a sam się łowi . Czy to czym dysponują banki to na pewno są pieniądze ?

====================
Szatan pierzcha przed Sprawiedliwoscią ,Wy narodowcy tego w ogóle nie uwzględniacie , Europa, świat , kocha pieniądze jak swe dzieci pierworodne , zrobi wszystko by ich nie stracić , przykro mi to pisać ale Wasza narodowa szarpanina bez Biblii nie ma sensu , przegracie ze względów już nie tylko taktycznych ale strategicznych , ekspansja kapitału na ziemie Europy Środkowej była dokładnie zaplanowana i i opór takich środowisk jak Wasze został w te plany wpisany , wiedzą jak z Wami wlczyć , ale solidarności ekonomiczej narodu ..tego nie przewidywano , tutaj jest "pięta Achillesa " tutaj uderzcie .

"Tak , w to wietrzę ,jesteśmy nowym narodem wybranym i czas wyruszyć w drogę , ale czy z Wami ? Izraelici , nacjnaliści , narodowcy stawili mężny opór Rzymianom , nie przesadzam ,tak było ale bez Jahwe ... "kaplica "

Nie idź śladami naszych przodków , bili się mężnie ale co to dało ? " bez Boga ani do proga " znasz to ? tak mówila moja babcia .Nie wystarczy go nosić na ustach jak krzyżacy na płaszczach ani jak instytucja na kazaniach , trzeba WCIELAĆ , a do tego nikt się nie kwapi , ani krzyżacy ani instytucja , ot i szacunek do Słowa Wcielonego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 21 2019 09:36   
Forum

No to Rydzyk "dostanie po nosie "...

Miał pretensje do PIS ,że nie jest radykanie katolicki , jak to ? on myśli ,że raz uchwalona ustawa nie może być zmieniona ? brak mu wyczucia realiów , partia polityczna musi uznawać realia , inaczej wypadnie z gry , niewielkie ma szanse poza parlamentem . a realia są takie ,że siła partii nazywanych chrześcijańskimi zależy od siły kościoła , a ten jest ostatnio w kiepskiej kondycji .Tak krawiec kraje jak mu materiału stanie .

Tego o. Rydzyk ,tak przecież zasłużony w ogóle nie wziął pod uwagę . W demokracji liczą się jedynie silni , kościół jest słaby a a więc partia chrześcijan musi lawirować pomiędzy ...wszystkimi grupani społecznymi .

PARTIA CHOĆBY NAJBARDZIEJ W ŚWIECIE KATOLICKA NIE ZROBI TEGO CO POWINEN ZROBIĆ KOŚCIÓŁ NAUCZAJĄCY , ok ? a jeśli kościół sfuszerował robotę społeczną to i partia za pomoca ustawodawstwa tego nie cofnie , no cóż , mam nadzieję ,że wyciągnie wnioski . Dobrze ,że się to tak skończyło ,a swoja drogą partia ktora sama siebie nazywa ruchem ...toż to poplątanie pojęć .

Chwalę rezolucję Polaków , jak można powierzyć budowę domu komuś kto nie potrafi sklecić altanki ? jak można powierzyć odnowę Europy komuś kto nie potrafił , choćby w mikroskali zbudować gminy czy jakiejkolwiek innej wspólnoty lokalnej i podać ją światu za wzór .
np. wzór sprawiedliwoci ... stosunkach na linii praca - kapitał , wyborcy nie są tacy głupi .

====================================

A co to jest "Europa Christi " ?

"Europejska tożsamość ma chrześcijańskie korzenie. Dzisiejsi decydenci nie widzą tej wielkiej prawdy, a unijne prawodawstwo zmierza w kierunku laicyzacji Starego Kontynentu. Dlatego powstaje Ruch „Europa Christi”, którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Pomysłodawcą inicjatywy jest ks. infułat Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny Tygodnika "Niedziela".
No dobrze , ok ale JAKIMI ŚRODKAMI ? JAKIMI DZIAŁANIAMI ?

We wtorek 14 marca Ruch „Europa Christi” przeniesie się do Warszawy, gdzie od godz. 9.30 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się sympozjum „Zjednoczona Europa – pomysł wierzących polityków, kandydatów na ołtarze”.

i jak wyniosą na ołtarze to Europa się zmieni ?

W ogóle jak wszystko przeczytałem , to odniosłem wrażenie ,że oni chcą przekonać Europę aby nie czyniła tego co czyni ,ignorując przy tym WŁASNE KOSCIELNE MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA , tego wogóle nie ma ! CO "ONI" MAJA ZROBIĆ TO POWIEDZĄ , CO MY MOŻEMY ZROBIĆ JUŻ NIE... prekładając na język szarego elektoratu :

"Pomodlimy się, powiemy że Europa ma chrześcijańskie korzenie a oni się zmienią ...ale nie wiadomo jak " Pomodlimy się , podebatujemy nad tym co ONI ROBIĄ a wszystko SAMO się ułoży a co to są chrzescijańskie wartości w ekonomii i JAK je uzyskać ,jakie rozwiązania systemowe zastosować no... kogo to obchodzi "

Ja na nich nie będę głosował , obrazili mój rozum .

======================

I dlatego wyborcy mają na nich głosować ? a gdzież jest ekonomia ? ta sprawiedliwa ? nie dyktowana przez kapitał .Co to jest "prymat pracy nad kapitałem wg. św. Jana Pawła II ? nie ma ? to o czym my tutaj... jak nie ma pracy i ekonomii "podstawowym wymiarm ludzkiego bytowania na ziemi " [ Laboram , exsc. ] to w ogóle w polityce nie ma …

Dlaczego PiS toleruje i zabiega o przychylność środowisk RM ?
Bo są mu potrzebne do doraźnych celów.

A co to są te organizacje katolickie , jest u nas w parafii jedna taka , zarejestrowana , nawet ma swoje miejsce w gablocie kościoła , co jakiś czas co kilka miesięce pojawi sie nowy tekst i to wszystko ... w ogóle bardzo przyjemni w rozmowie ludzie , ale z tym potencjałem się nie wygra .... zajmuja się bowiem problemamii ubocznymi .

"Jeśli będziesz tamtemu pożyteczny, wykorzysta ciebie,
a jeśli popadniesz w biedę, to cię opuści.
Jeśli COŚ MASZ, będzie żyć z tobą w przyjaźni
i wyniszczy cię, a sam się nawet nie zmartwi.
Jeśli będziesz mu potrzebny, będzie cię zwodzić,
uśmiechać się do ciebie ".....

Jakiż pokój być może między hieną a psem
i jakiż pokój być może między bogatym a ubogim?

===================================================

Rydzyk chce odnowy Europy bez odnowy kościoła ? nonsens , to jednak...syn instytucji która teraz zbiera cięgi ? ja uważam że się wali . Instytucja szuka SWOJEJ siły u możnych tego świata , do tego stopnia ,że modulować może nawet swoje nauczanie, jakże się na możnych zawiedzie ....to nie jest przyszłość kościoła.

PRZYSZŁOŚĆ KOŚCIOŁA TO ZMIANA SPOSOBU MYŚLENIA ! na ten biblijny , trzeba zrezygnować z tego "biblijnopodobnego " Redemptorysta ze swoją uczciwością ma dowagę mówić o źle tego świata na zewnątrz kościoła , uciekł jednak od zła kościoła w jego wnętrzu . Nie wygra ... błędem zasadniczym jest mówienie o wadliwych etycznie postawach katolików bez taksatywnego wyliczenia błędów instytucji które takie zachowania prowokują, a tego nie robi .Nie ma terapii bez diagnozy , bez wyliczenia grzechów zasadniczych instytucji nie mozna mówić o tym co złego dzieje się w kościele . To tak jakby widziec kałużę na posadzce a nie widzieć dziury w suficie .

Chociaż przez jakiś czas będzie zwracac na siebie uwagę , dopóki jest taki gatunek katolika [ czki ] ktory bezkrytycznie patrzy na świat nie widząc zła płynącego z instytucji będzie znacząca postacią , jak już ten gatunek drogą naturalną odejdzie , wymrze już nie będzie tak znacząca postacią , śmiem twierdzic ,że opuszczą go nawet sojusznicy .

A może taki kolaps jest potrzebny dla przyszłości ? dla zmiany sposobu myślenia , tak w przypadu k.k. to to samo . W takim razie RM to tylko kolejny etap , etap posredni na Drodze do ewangelizacji ,zaniknie , ale zrobi miejsce dla następnych formacji , zniknie jak Konfederacja Barska .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 21 2019 19:03   
Forum

Człowieku ! Jak słyszę o chrześcijańskich korzeniach Europy to dostaję moralnej torsji . Kojarzy mi się to z jegomościem który stanął przed sklepową kasą z czterema piwami przeciągnął karta płatniczą i co ,po dwóch próbach zrezygnował ...konto zablokowane , wyczerpane .

TEN KAPITAŁ JUŻ NIE ISTNIEJE ...ZERO , to problem dla historyków , liczy się to co dziś i teraz , a korzenie DZISIEJSZEJ Europy już nie są chrześcijańskie .
To nie ja , to Mesjasz mówił o oraczu który przykłada rękę do pługa i wstecz się ogląda .

Jeśli chcesz zasiać ziarn ewangelizacji to musisz przygotować glebę – EKONOMII ,OBYCZAJOWOŚCI I PRAWA , czy to jest wiara ? Czy to jest ewangelizacja ? Nie , nie jest ,ale bez tego nie ma wiary , nie ma ewangelizacji .

Kościół , robotnicy na niwie pańskiej nie chcą podjąć trudu przygotowania gleby , nie stać ich na ten wysiłek [ także intelektualny ]chcą tylko siać , ów „dialog ze światem „ to próba ominięcia tego zapisu przypowieści o siewcy , ten dialog ze światem to próba zasiania ziarna między ostami i cierniami ...nie wyjdzie , na pewno nie wyjdzie ,a pomimo tego próbują ...

A Piotr i Paweł ten trud odjęli , a my nadal chcemy "odcinać kupony" od ich pracy ... sami nie dokładając niczego istotnego w tej materii .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 22 2019 09:40   
Forum

Ja ? a dlaczego ja ? czy ja jestem księdzem ? no dobrze ,zabawmy się : oto tekst 'katechezy wielkopostnej dla duchwieństwa "

Bo ja wiem ?od czego zacząć …

EP się “zapętlił “ , to jak z powiedzmy p. Pawłem Rabiejem , jedna wypowiedź … a teraz przez cały czas do wyborów europejskich będą oponenci jechać jak na nim jak na“dzikiej swini “ -na tej właśnie wypowiedzi biskupów przed kamerami media walczących ateuszy będą sobie używać dokładając coraz to nowe "przecieki " , mają plan walki , widzę rzeteną robotę walki kościołem , tak rzetelność to cnota , rzetelność , solidność jest po ich stronie .

Nie to jest najgorsze , najgorsze jest to ,że , używając pojęć imć pani Dulskiej własne brudy pierze się we własnym domu , a a my pierzemy NA ZEWNĄTRZ w obecności I pod presją obcych i kamer , skąd to się wzięło ?

To nieszczęście , tak to nieszczęście wzięło się BRAKU KOMUNIKACJI POMIĘDZY BISKUPAMI A WIERNYMI . Prosta piłka - jak nie widzimy kogoś , nie mamy go w zasięgu głosu to sięgamy np. po telefon ,odwołujemy się do POŚREDNIKA . ok ? Tak pogańskie media ich komentatorzy stają się ową komórką przez ktorą przepływaja informacje które powinny być jedynie WEWNĘTRZNE , i tutaj jet "klops " dla nich, duchownych to nie jest informacja wewnętrzna , dla nich "wewnętrzny" oznacza W RAMACH DUCHOWIEŃSTWA , nie kościoła ,laikat jest wyłączony .W sensie sytemu obiegu informacji ...laikat ...to nie kosciół .

Dlaczego tej komunacji brak ? laikat jest ODCIĘTY od informacji o instytucji , ok? jest jak żona która o bujnym życiu nielojalnego małżonka dowiaduje się od sąsiadów ,bo nie od niego samego , to sąsiedzi stają się dla niej WIARYGODNYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI , nie mąż
.

Kiedyś komuniści mieli te same problemy , odcięte od informacji społeczeństwo jak się czegoś chciało dowiedzieć o ty co się dzieje w państwie sięgało po radioodbiornik z usilną chęcią przestawienia częstotliwości na stacje zagraniczne . TO DLA NICH BYŁ GŁOS PRAWDY . To wchodzi w nawyk , do dzisiaj nam to zostało ! oto w NASZYCH PAŃSTWOWYCH MEDIACH pojawiają się informacje o tym że taki a nie inny publikator na temat sytuacji WENĘTRZNEJ sprawy wypowiada się tak a nie inaczej , a...co mnie to może obchodzić ? to ich problem , Anglikow Francuzów , Amerykanów nie mój , a jednak .... to jest "odcinanie kuponów " od tej rzetelności informacji z tamtych lat .

Biskupi te "tradycje " pielęgnują , komuno wróć ! jak się CZŁONEK KOŚCIOŁA chce dowiedzieć o tym co się dzieje w kościele , to sięga do wszystkich innych źródel ..byle nie oficjalnych , a ja tutaj ? to nieledwie zaułek , widoczny jedynie dla malej grupy zainteresowanych .

Jakie to ma kosekwencje ? ano ...obcy mogą podłożyć "minę " informacyjną z którą władze już nie mogą walczyć BO NIE MAJĄ WIARYGODNOŚCI , w przypadku k.k. to jest nie jedna ale tysiące małych "minek" eksplodującychw świadomości wiernych właściwie codziennie , via np." Telewizja Śniadaniona " itd. niedostrzegalnie ...ale rozsadzają światopogląd , nie to nie tylko o credo chodzi !w zasadzie tego ataku nie ma ! kształtują ekonomię , seks , politykę , sposób obchodzenia świąt katolickich ,dokładają nowe "Walentynki " sposob bycia w towarzystwie , sposób biesiadowania , prowadzenia diety ...można bez końca " Wszystko co czynicie na chwałę "postępu " to czyńcie " aluzja biblijna całkiem zamierzona .

A credo ?... samo upadnie , już upadło , niezrozumiałe , OBCE W TYM OTOCZENIU , jest z innego coraz mniej rozumianego świata . Nie Mesjasz do takiego otoczenia nie wstąpi , nie wstapi do Filistynów tylko do narodu PRZYGOTOWANEGO na Jego przyjście .Kim jesteśmy ? jestemy przygotowani czy jedynie uslyszeliśy informację że "Jezus wszystkich kocha i wszystkim wybaczy " i to jest to przygotowanie ? kto zaniedbał przygotowania ?

Świat religii w mediach ? a co to jest ? święcenie pokarmow na wiosnę i baranek z masła na stole ? biały strój panny "młodej " co to "zalicza czwartego "niech żyje religia !
Ale czy można mieć pretensje do Filistynów , raczej do tych co zajmują się wszystkim tylko nie pasterstwem .

A instytucja ? już zatraciła , jak ongiś komuniści miarę rzeczywistości , można sięgnąć po tamtejsza prasę z okresu powiedzmy 1980 -81r . Słali do narodu apele takie jakie , zdawało im się sa skuteczne wcześniej ,nie zdając sobie sprawy z tego ,że to już inny świat ... biskupi na konferencji zdawali się sprawiać to samo wrażenie .

Całe odium zła chcieli przesunąc na obcych , na obcą prasę , ekonomię itd. "byly wprawdzie błędy i wypaczenia " [ to ich język] ale to nie zmienia "głębkiej ideowośc mas pracujących " biskupi też ... tosama zasada tylko inne słowa. To świat winien, nie my .
Chcą zwalić winy na obcych .Żeby nie bylo wątpliwości obcy są , szkodzą , ale TO NIE SĄ BARANKI CHRYSTUSA ,to nie jest sfera kościoła , tym się niech zajmują , niech pasą baranki Jego nie obce , obce ...jak Bóg pozwoli , tylko ta a nie inna kolejność , tylko taki algorytm ,

Zapomnieli też komuniści że po pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny ludzie ...przestali się bać , biskupi zapomnieli ,że po działaniu ODWROTNYM , wielu formom grzechu oszukiwania wiernych , oszukiwaniu Kościoła [ tak , z dużej litery ] następiło dzialanie ODROTNE do działania Ducha Świętego [ Ananiasz i Safira } , jedność kościoła została poważnie naruszona , już nie trafią biskupi z tą porażającą lekkością do wiernych jak kiedyś .Pora na RZETELNE ADMINISTROWANIE , nie administracji bez prawa ....

Dlatego BEZ REFORMY , chociażby systemu obiegu informacji kościoła , nie będzie odnowy kościoła , nie , sama modlitwa nie wystarczy , potrzeba pracy ...a nie widzę chętnych we władzach k.k. Nie ma "Solidarności "to niech będzie solidność . Od czegoś trzeba jednak trzeba zacząć , od pustyni ...na pustyni "resetuje się " świadomość .

EWANGELIZACJA NIE MOŻE JUŻ SIĘGAĆ JEDYNIE PO NOWY TESTAMENT ,to już nie te czasy , tak jak naród wybany błąkał się w wyniku grzechu po pustyni tak EP musi orać OD PODSTAW glebę kościoła , bez solidności , wiarygodności takie wystąpienia infułatów jedynie potęgują efekt odwrotny .

Jeśli ktoś nie ma cech wiarygodności to mówiąc językiem bokserskim na ring niech nie wychodzi , jak został trafiony ...niech nie kontynuuje walki , tylko niech się wycofa bo dostanie kilka nowych ciosów , ale ...ateusze nie są tacy głupi , tak łatwo nie pozwolą się wycofać , teraz "trzymają kościol w narożniku " ...ot wieloletnie zaniedbania , zaniedbania nie tylko w systemie , zaniedbania w osobistym rowoju intelektualnym , w tej konferencji widzę brak zwykłej rzetelności , powiem brzydko wprawy w kontaktach z wiernymi i światem .

Orać glebę kościoła ...ale kto to ma robić ?

"Leniwy człowiek staje się sługą (dłużnikiem): „Ręka pracowitych będzie rządziła, lecz ręka gnuśna musi odrabiać pańszczyznę”

„Leń nie orze w jesieni; a gdy w żniwa szuka plonu, nic nie ma”

Tak uważam ,że ktoś jednak musi wziąć odpowiedzalność za przyszłość kościoła , chyba jednak nie duchowni ,brak im ...ducha .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 25 2019 09:51   
Forum

Ok .najprościej jak potrafię :

Lepszy sąsiad BLISKI niz brat daleki [ Syrach ] ok?
Lepszy telewizor bliski niż ksiądz daleki , co ? że wspolnota ? a co to jest ? JAK DZIAŁA ?

W tych kilku słowach zawarty caly mechanizm upadku kościola .Bez jego przewyciężenia nie ma i nie będzie odnowy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 27 2019 15:57   
Forum

Nie , nie krytykuję listu biskupów w sprawie rozbicia społecznego narodu , jeśli miałbym za coś ich ganić to za WYBÓR TEGO A NIE INNEGO SYSTEMU organizacyjnego kościoła .Moim zdaniem to dowód tego ,że zaczynają sobie zdawać sprawę z tego ,że nie panują nad zjawiskami wewnątrz kościoła .Nie , oni tego niegdy nie powiedzą ...nawet torturowani ... ale tak jest.

Przed kościołem istnieją , moim zdaniem trzy możliwości wyboru :

A/ opcja pierwotna , [ moja sympatia ] gmina , WSZYSCY się radujemy , wszyscy się smucimy, wszyscy biedujemy , wszyscy cieszymy bogactwem itd.

B /opcja średniowieczna , dwuwładza , papież i duchowieństwo zajmuje się strefą przyświątynną , cesarz władza świecka kościoła ,prawem , ekonomią , obyczajowością , oświatą itd.

C/ opcja teraźniejsza , "rynkowa " wewnątrz koscioła funkcjonuje "przedsiębiorstwo usług liturgicznych " [ żeby nie bylo wątpliwosci ja o systemie organizacyjnym , nie o moralności a już nie daj Panie o Sacrum ] owo przedsiębiorstwo zapewnia w miarę stabilny byt materialny , mogą być wahania ale stosunek liczbowy trzech promili duchowieństwa do reszty jest zbyt poważny aby to nie przynosiło stabilizacji , stare powiedzenie : " tego bieda ominie kto ma księdza w rodzinie "

I tutaj jest pułapka , ten system może zdawać egzamin jedynie w warunkach państwa opartego o wzorce chrześcijanskie , katolickie , protestanckie czy prawoslawne ale posiadające wspólny rdzeń etyczny.

Można złożyć [ a jest to nieomal regułą ] deklarację "my się do polityki nie będzemy wtrącać " co oznacza oddanie w pacht panstwu zarząd tym co nie jest liturgią .

No tak , ale kiedy mamy do czynienia z państwem coraz to bardziej zlaicyzowanym , opartym o sekularyzację , czy np. państwem muzułmańskim sytuacja zacyna się komplikować , oto członkowie kościola na co dzień zaczynają funkconowac w zupełnie innej rzeczywistości niż w tej o jakiej uczy kościół , katastrofa gotowa .Ziarno słowa trafia pomiędzy ciernie i osty . To się dzieje dziś i tutaj w Polsce .

Jeśli kościół to grupa ludzi wzjemnie wsierających się we wierze [ takze materialnie i politycznie ] to w Polsce prędzej czy później...wygra Rydzyk , w Europie Zachodniej wygrają muzułmanie , to wjaki sposób żyją i myślą wspólnotowo jest bardzej zbliżone do w/w określenie kościoła .Ich zwycięstwo to nie doskonałość ich postaw etycznychale mądrość wyboru opcji organizacyjnej opartej o prawo ... nie o rozważania .Oni czerpią ze ST ...

Ja nie winię biskupów o takie czy inne ludzkie słabości , sam jetem grzesznikiem , ja mam do nich pretensje o wybór i NIEUSTANNE WSPIERANIE WADLIWEGO ETYCZNIE SYSTEMU , porządku działań , porządku pracy kocioła , ale listem się tego nie załatwi ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 29 2019 08:52   
Forum

Hola , hola , jak się już powiedziało "a" to trzeba powiedzieć i "b".Odchodząc od wspólnotowości społecznej kościoła w stronę "przedsiębiorstwa usług liturgicznych " to trzeba za to zapłacić ...WALKĄ z konkurencją ,taki jest rynek , nie wziąłem tego w cudzysłów , to ekonomia , nie Biblia .

Jak się wchodzi na "rynek usług liturgicznych " to trzeba licyć się z konkurencją , a na to instytucja nie nie jest przygotowana ...nawet moralnie ,przepraszam za porównanie , ale lepsze mi nie przychodzi do głowy ,chodzi o zasadę nie o osoby . J. W .Stalin zajęty pacyfikowaniem własnego narodu do końca odrzucal możliwość konfrontacji z Hitlerem , do końca wierzył w pokój , nie był przygotowany na konfrontację ...jego armia też , obrazy filmowe z początków lipca - sierpnia 1941 to wielkie pochody jeńców sowieckich prowadzonych długimi kolumnami ono po prostu nie chceli walczyć .Oni potrafili jedynie pacyfikować to "wrogów klasowych " potrafili jedynie walczyć ...ze swoimi rodakami .

A k.k. ma potrójną konkurencję w Polsce i aż poczwórną np. we Francji [ nam mój nos to tam się coś "zagotuje" ]

- Po pierwsze konkurencja międzywyzaniowa , ja już znam wiele przykładów w których kiądz odmawiał pochówku komuś kto miał jednak rodzinę ktora zwracała się o to samo do księdza powiedzmy kościoła polsko - katoliciego i "usługę " otrzymywała . Dzisiaj już w zasadzie nie odmawia [ "kto dał mi prawo aby go sądzić " ]ale kosztem czego ? "potanienia " kosztów moralnych , jak rynek to rynek ,łatwo być katolikiem ...co raz łatwiej .K.k . potania usługi ...jeszcze nie wszystkim ale w odniesieniu do pochówku już tak jest , ekonomia , o co.Co będzie jeśli teolodzy tak już zniszczą odrębność między kościołami ,że już nie będzie różnicy między katolikiem a protestantem ?

- Na tym filmie .... co jakis czas rodzi się "nowa świecka tradycja " co ,że żartuję , a owe "walentynki " coż to jest jeśli nie "święto" laickie, obchodzone przez katolików czy to nie bardziej hucznie niż np. te które dawniej nazywano "gromniczną ", z osobą św. Walentego nie ma nic wspólnego. Konkurencja ... konkurencja ma znacznie większe mozliwości reaklamowe wprowadzania nowych produktów i szefów firm któr są na to ZDECYDOWANE , o ile u nas brak bosów zdecydowanych na walkę konkurecyjną .

A....pierwsza komunia czy jest to święto kościoła czy raczej np. kateringowców ? to już zaczyna być święto świeckie , ceny przyjęcia pierwszo-komunijnego porównywane są z weselem ,a okres PRZED Wielkanocą czy Bożym Narodzenie to już jest święto handlowców i reklamodawców , k.k. już się z tym pogodził ..już jest rynku wyparty ,to oni zbierają zyski stukrotnie większe niż k.k. i te materialne i te duchowe , już się pogodzilismy , utraciliśmy rynek ,

a psychoanalityk ? ...ja się zastanawiam kiedy oni wyprą oni spowiedników .Konkurencja ... przyjdzie znowu obiniżyć wartość "Towaru "... np . komunia święta dla rozwodników ...jeszcze nie ma .Jak rynek to rynek .

A muzułmanie ? niby prymitywni ale czy ktoś chce czy nie, biją na na głowę KONSEKWENCJĄ , w nich człowiek spragniony czegoś innego niż komercja ,widzi przewagę ducha nad materią ,jak ramadan to ramadan ...nie ma " zmiłuj " w k.k. tylko o tej przewadze ducha nad materią w życiu codziennym tylko się słyszy .

To jest jak twarda waluta która ma przewagę nad "biletami narodowego Banku Polskiego "...ma pokrycie , coraz więcej np. we Francji jasnookich konwertytów , kiedyś jak ktoś miał w ręku parę dolarów , to jak wszedł do baru to był "gość" wszyscy kelnerzy wokól niego "tańczyli " zarabialiśmy 15- 20 dolarów ... muzułmanie przyjdą i do nas , co mamy aby odeprzeć atak ? nawet woli walki nie mamy ... Nie sztuka wydrukować nowe transze pieniędzy, sztuka je zmaterializować tak aby nie było inflacji , nie sztuka przykryć kościół teologicznym wielosłowiem , sztuka polega na tym aby mały one pokrycie w życu bieżącym , moi zdaniem nie mają ...a konkurencja nie śpi .Jak rynek to rynek …

A poza tym organizacja "przediębiorstwa " my potrafimy funkcjonować jedynie w warunkach przychylnego państwa , oni mają własne , jeszcze nie ma go na mapie ale jest , jak przywieźli ze sobą prawo to i państwo przywieźli , w takiej Europie Zachodniej w niektórych merostwach mają już wplyw na prawo lokalne ...wypierają nas w rynku .

"Chałupnicy"sekty wszelkiej maści , niby insekty , ale jak się zsumuje ... a owe wróżki, jak wytwórca wypuścił np. pralkę z wadliwym zamocowaniem bębna , to prędzej czy później pojawi majsterklepka ktory domowym sposobem takie zamocowanie wzmocni ,jeśli nauczanie Kościoła w wielu dziedzinach zostało wyparte przez teologów, jesli produkt ma istotny feler , to pojawią się chałupnicy i wzmocnią ...na swój prywatny użytek , wmocnią nie płacąc podatków .

A poza tym dobór kadr ....na rynku, w warunkach silnej konkurencji może działać firma która ma rzutki , działający z refleksem zarząd , u nas zarząd zanim pomyśli, zanim zareaguje to przypomina kramarza który przyjechał na targowisko na którym konkurencja już demontuje stoiska . Niech sprzedaje ...może pojawi się jakiś pojedynczy , spóniony klient , jakiś pojedynczy święty ...

Nie bedę wklejał cytatów ze ST , jest ich wtym temacie tyle , że wystarczyło by na kilka nauczań w k.k.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 29 2019 08:52   
Forum

Hola , hola , jak się już powiedziało "a" to trzeba powiedzieć i "b".Odchodząc od wspólnotowości społecznej kościoła w stronę "przedsiębiorstwa usług liturgicznych " to trzeba za to zapłacić ...WALKĄ z konkurencją ,taki jest rynek , nie wziąłem tego w cudzysłów , to ekonomia , nie Biblia .

Jak się wchodzi na "rynek usług liturgicznych " to trzeba licyć się z konkurencją , a na to instytucja nie nie jest przygotowana ...nawet moralnie ,przepraszam za porównanie , ale lepsze mi nie przychodzi do głowy ,chodzi o zasadę nie o osoby . J. W .Stalin zajęty pacyfikowaniem własnego narodu do końca odrzucal możliwość konfrontacji z Hitlerem , do końca wierzył w pokój , nie był przygotowany na konfrontację ...jego armia też , obrazy filmowe z początków lipca - sierpnia 1941 to wielkie pochody jeńców sowieckich prowadzonych długimi kolumnami ono po prostu nie chceli walczyć .Oni potrafili jedynie pacyfikować to "wrogów klasowych " potrafili jedynie walczyć ...ze swoimi rodakami .

A k.k. ma potrójną konkurencję w Polsce i aż poczwórną np. we Francji [ nam mój nos to tam się coś "zagotuje" ]

- Po pierwsze konkurencja międzywyzaniowa , ja już znam wiele przykładów w których kiądz odmawiał pochówku komuś kto miał jednak rodzinę ktora zwracała się o to samo do księdza powiedzmy kościoła polsko - katoliciego i "usługę " otrzymywała . Dzisiaj już w zasadzie nie odmawia [ "kto dał mi prawo aby go sądzić " ]ale kosztem czego ? "potanienia " kosztów moralnych , jak rynek to rynek ,łatwo być katolikiem ...co raz łatwiej .K.k . potania usługi ...jeszcze nie wszystkim ale w odniesieniu do pochówku już tak jest , ekonomia , o co.Co będzie jeśli teolodzy tak już zniszczą odrębność między kościołami ,że już nie będzie różnicy między katolikiem a protestantem ?

- Na tym filmie .... co jakis czas rodzi się "nowa świecka tradycja " co ,że żartuję , a owe "walentynki " coż to jest jeśli nie "święto" laickie, obchodzone przez katolików czy to nie bardziej hucznie niż np. te które dawniej nazywano "gromniczną ", z osobą św. Walentego nie ma nic wspólnego. Konkurencja ... konkurencja ma znacznie większe mozliwości reaklamowe wprowadzania nowych produktów i szefów firm któr są na to ZDECYDOWANE , o ile u nas brak bosów zdecydowanych na walkę konkurecyjną .

A....pierwsza komunia czy jest to święto kościoła czy raczej np. kateringowców ? to już zaczyna być święto świeckie , ceny przyjęcia pierwszo-komunijnego porównywane są z weselem ,a okres PRZED Wielkanocą czy Bożym Narodzenie to już jest święto handlowców i reklamodawców , k.k. już się z tym pogodził ..już jest rynku wyparty ,to oni zbierają zyski stukrotnie większe niż k.k. i te materialne i te duchowe , już się pogodzilismy , utraciliśmy rynek ,

a psychoanalityk ? ...ja się zastanawiam kiedy oni wyprą oni spowiedników .Konkurencja ... przyjdzie znowu obiniżyć wartość "Towaru "... np . komunia święta dla rozwodników ...jeszcze nie ma .Jak rynek to rynek .

A muzułmanie ? niby prymitywni ale czy ktoś chce czy nie, biją na na głowę KONSEKWENCJĄ , w nich człowiek spragniony czegoś innego niż komercja ,widzi przewagę ducha nad materią ,jak ramadan to ramadan ...nie ma " zmiłuj " w k.k. tylko o tej przewadze ducha nad materią w życiu codziennym tylko się słyszy .

To jest jak twarda waluta która ma przewagę nad "biletami narodowego Banku Polskiego "...ma pokrycie , coraz więcej np. we Francji jasnookich konwertytów , kiedyś jak ktoś miał w ręku parę dolarów , to jak wszedł do baru to był "gość" wszyscy kelnerzy wokól niego "tańczyli " zarabialiśmy 15- 20 dolarów ... muzułmanie przyjdą i do nas , co mamy aby odeprzeć atak ? nawet woli walki nie mamy ... Nie sztuka wydrukować nowe transze pieniędzy, sztuka je zmaterializować tak aby nie było inflacji , nie sztuka przykryć kościół teologicznym wielosłowiem , sztuka polega na tym aby mały one pokrycie w życu bieżącym , moi zdaniem nie mają ...a konkurencja nie śpi .Jak rynek to rynek …

A poza tym organizacja "przediębiorstwa " my potrafimy funkcjonować jedynie w warunkach przychylnego państwa , oni mają własne , jeszcze nie ma go na mapie ale jest , jak przywieźli ze sobą prawo to i państwo przywieźli , w takiej Europie Zachodniej w niektórych merostwach mają już wplyw na prawo lokalne ...wypierają nas w rynku .

"Chałupnicy"sekty wszelkiej maści , niby insekty , ale jak się zsumuje ... a owe wróżki, jak wytwórca wypuścił np. pralkę z wadliwym zamocowaniem bębna , to prędzej czy później pojawi majsterklepka ktory domowym sposobem takie zamocowanie wzmocni ,jeśli nauczanie Kościoła w wielu dziedzinach zostało wyparte przez teologów, jesli produkt ma istotny feler , to pojawią się chałupnicy i wzmocnią ...na swój prywatny użytek , wmocnią nie płacąc podatków .

A poza tym dobór kadr ....na rynku, w warunkach silnej konkurencji może działać firma która ma rzutki , działający z refleksem zarząd , u nas zarząd zanim pomyśli, zanim zareaguje to przypomina kramarza który przyjechał na targowisko na którym konkurencja już demontuje stoiska . Niech sprzedaje ...może pojawi się jakiś pojedynczy , spóniony klient , jakiś pojedynczy święty ...

Nie bedę wklejał cytatów ze ST , jest ich wtym temacie tyle , że wystarczyło by na kilka nauczań w k.k.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 29 2019 08:54   
Forum

Przepraszam za powtórki .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 29 2019 18:19   
Forum

Po prostu nie rozumiesz języka księży , jak biskup mówi ,że "ten problem należy dobrze rozważyć " to w przełożeniu na język polski nie oznacza ,że będzie się danym problemem zajmował tylko że będzie zwlekał , zepchnie na następców lub odeśle ów problem do greckiego kalendarza , "ten problem należy dobrze rozważyć " to znaczy ni mniej ni więcej tylko "dajcie mi święty spokój " .

Sprawny menadżer "punktu usług liturgicznych " rychło by się zorientował ,że traci zyski , że pora na manewr . Kościół na początku lat dziewięćdziesiątych za cenę zwrotów majątkowych , konkordatu , religii w szkole zezwolił na wrogie przejęcie laikatu przez polityków , sprzedał "swoją fabrykę obcym " z finansowego punktu widzenia stracił i to jeszcze jak !

Prawdziwe pieniądze w kościele krążą wokół świątyni , a instytucja kościoła wycofała się właśnie do świątyni . To tak jakby kazać sklepikarzowi wycofać się z głównego miejsca na placu w cichy, niewidoczny kącik , nie ma utargu ... Rydzyk wyszedł poza świątynię , poza wieczernik i nie pożałował ...

W latach świetności k.k. w komunie zbudowano wg. premiera L. Millera ok. 1500 obiektów sakralnych , dzisiaj może to być jedynie mrzonką .Kościół stracił i to poważnie . Ze świątyni nie da się więcej "wycisnąć ".

Słyszałem , o nowych kombinacjach w związku z pochówkiem skremowanych zwłok , właściwie to dwa pogrzeby a nie jeden , to jest "wyciskanie wyciśniętej cytryny " a uzasadnienie tego to ..wspaniała ekwilibrystyka , majstersztyk , mój szczery podziw . A tym czasem inni robią na tym obszarze wokół- świątynnym wspaniałe interesy .Nie żal im ?

=======================
Ekonomia jest nauczycielką życia , nie będę cytował tych "wyznania handlowego " ja o Ewangelii , tak , w przypowieści o synu marnotrawnym , ów syn powrócił do Ojca, co ? pod wpływem słów , impulsu serca ? nie ! on dostał "po tyłku " finansowo , ekonomicznie ,został upodlony , dla Żyda pasienie świń to obelga , dopiero przez skórę nauka Ojca weszła do sfer mózgowych .
Dlatego ile bym tutaj nie wystukał , to wszystko to nic wobec ekonomii .

================================

Przed instytucją stoi życiowy problem : Jak powrócić ...do kościoła . Sama się ekskomunikowała ,zaczęła żyć w samym tylko wieczerniku do momentu kiedy zdaje się zaczyna rozumieć ,że "wieczernik sam się nie wyżywi "Potrzebne są zmiany strukturalne , choćby dokonywane "tip - topkami " nieśmiałe ale jednak do Ojca , do Kościoła ... nie do nierządnic i świń .

A do tego czasu syn marnotrawny instytucji będzie "podkłuwany " przez genderystów , modernistów , skandale ,media , wiele musi z własnej nieprzymuszonej woli wycierpieć , z własnej nieprzymuszonej woli cierpi ... samotnie , unosi się honorem , honor to czy pycha ?

Na razie jednak ten problem " należy dobrze rozważyć " .

Big Grin Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 01 2019 18:06   
Forum

Bo ja wiem ? ja "widzę " kościół przez lupę praw społecznych , to jest jak ....kiedyś dostałem od kolegi z piątej klasy podstawówki kokon motyla , leżał na szafie a ja go oglądałemco dzień i zauważyłem ,że jednak się porusza ...żyje , nie widziałem motyla ale go ...czułem , kiedyś kiedy wybierałem się do szkoly zobaczyłem ,że kokon to już opuszczona skorupa a na ścianie przepiękny ...Rusałka pawik , tak mówią znawcy .Piękny w swej kolorowej pospolitej krasie .

Ja widzę kościół w uśmiechach życzlwych ludzi , w drobnych przysługach sąsiadów i domowników , widzę kociół w nieludzkiej energii zapaleńców , w prawach instytucji ...za chińskiego boga , kościół musi zrzucić tą skorupę ,ten krępujący go kokon jeśli chcemy aby pokazać Go światu , żeby zamarł i osłupiał z wrażenia . teraz nie ma takiej możliwości .

Zrzucić kokon to znaczy UWOLNIC ENERGIĘ LUDU ,nic innego .

Nie tylko ja , więksi ode mnie , Platon , Moore ...Jan Paweł II zajmowali się sprawami cywilizacji , prawdziwej lub wymyślonej , co skłoniło te niepospolite umysły do zajmowania się tą tematyką ?

Czy nie jest to aby tęsknota za niebieskim Jeruzalem , jak tęskni ... to znaczy że kocha , co więcej jeśli kocha wspólnotę kocha Boga , jeśli kto mówi ,że nie kocha ludzi , wspólnoty odwraca się od niej to nie kocha Boga , bo On włśnie we wpólnocie ..i basta !w każdym razie ma stępiony instynkt religijny bo gdzie dwóch się spotka w imię Moje ...itd. Jak ktoś wybiera zamiast ludzi uczone tomiska wypocin uczonych w piśmie , zamiast porządku społeczności , ...nie kocha Boga, to choćby na kazaniach odmieniał słowo miłość przez wszystkie przypadki to... jest cymbałem z miedzi.

To jest owo "schibolett " zdradzające intencje , może kocha ceremoniały , woń kadzideł ale nie kocha Boga BO NIE KOCHA JEGO PORZĄDKU , jeżeli On jest MIĘDZY nami , rzeczą nieroztropną jest szukanie Go w Jego poblaskach np. w teologii , co więcej , ja widzialem , ja pamiętam ludzi co przyszli do świątyń bo "też byli przeciw " bo ukochali Sprawiedliwość ...niekiedy bardziej niż osoby konsekrowane , stary jestem mnie trudno oszukać , jeden gest , jedno spojrzenie , wystarczy .

My jesteśmy "elektronami " cząsteczkami którymi porusza Pan będąc MIĘDZY nami ,swoim Bożym porządkiem świata nie widzimy Go , ale widzmy Jego porządek , jeśli widzimy Jego porządek , widzimy Jego ... jak niewiele widzą kapłani , niekiedy sprawiają wrażenie ociemniałych .

======================

Jeśli chcemy pokazać swiatu Jego piękno to musimy UPORZĄDKOWAĆ nasze życie , WSPÓLNE życie , tak aby nie być NIEUPORZĄDKOWANĄ ,LUŹNĄ MASĄ LUDZKĄ albo co gorzej uporządkowana via ateuszowkie media . Mamy jak te elektrony zebrane w uporządkowaną wiązkę kościoła tworzyć na ekranie telewizora zwanego kościołem obrazy urzekające . Ale jak ? my nawet nie mamy koncepcji tego w jaki sposób kościół może egzystowac w złożonej przecież rzeczywistości , kościelne nauczanie jest odrealnione , bez zastosowań . Jakieś opowieści o tym co się dzieje w "człowieku " ...daleko z taka nauką nie pociągnie . Pokruszyć trzeba skorupę w którą jest zaplątany kościół ,ledwo się rusza ... "obskoczyły go" niedawno środowiska LGBT , nieliczne acz hałaśliwe i zdeterminowane , nawet z nimi sobie nie radzi ... nawet z tymi mikrusami . Nie slyszałem żadnej [ sic ! ]wypowiedzi biskupa który by W STYLU BIBLIJNYM , z odpowiednią ostrością , taką jak w Biblii , taką jaką miał ś. Paweł przemówił w imieniu kościoła ... a mówią że chcą głosić Chrystusa .

Jeśli jednak tak nie jest, to znaczy ,że telewizor szwankuje , za wiele w nim zakłóceń ... obcych fal , ekran "snieży " jakies NIEWYRAŹNE SŁOWA I OBRAZY nie wiadomo od kogo , nawalił "dekoder" nie potrafimy odróżnić tego co swoje od tego co obce , obce Biblii , "wyłapujemy" z zewnątrz i wewnątrz sygnały "niekoszerne " ...jak ja zadroszczę Żydom i muzułmanom... podejścia . Systemu rozpoznania "swój - obcy " Chyba od tego trzeba zacząć odnowę kościoła , od rozdzielenia tego co od Boga a tego ze świata , czynność tyle prosta co bolesna . jak rozcięcie kokonu. Bez tej czynnoci wszystko inne traci sens , nawet budowanie nowych struktur.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 04 2019 17:04   
Forum

Nie , myślę że "'żółte kamizelki " to początek rewolucji ,skrytej lub krwawej , a co na to kościół ? ...nic , nie ma go . Jeżeli zawołani antyfaszyśći noszą je pospołu ze skrajnymi narodowymi szowinistami , to czy nie jest to tęsknota za INNYMI NORMAMI SPOŁECZNYMI ?

Gdzież jest kościół , czy podał pod rozwagę te "inne "normy społeczne o których pisze Biblia ? Pamiętam , 26 IX 1980 , Jasna Góra , prymas Wyszyński zareagował , NATYCHMIAST , NIE CZEKAŁ ... jest taki wśród biskupów ? ...nie ma ?

Kościół we Francji nie ma niczego do powiedzena , jest zbyt przeładowany książkami na tematy uboczne w stosunku do Bilii, by teraz , w potrzebie , mógł wydukać najprostsze normy moralne i podać je w formie nauki, to znaczy taksatywnie wyliczyć normy moralne które były łamane we Francji i w Europie , Rzymianie mówili ,że nadmiar książek rozprasza ... i tak jest . Gdybym był biskupem we Francji to przed świątynami kazałbym wykonać bannery z treścią od Pana pochodzącą :

..." Namiętność gorąca, jak ogień płonący,
nie zgaśnie, aż będzie zaspokojona;
człowiek nieczysty wobec swego ciała,
nie zazna spokoju, aż go ogień spali;
rozpustnik, dla którego każdy chleb słodki,
nie uspokoi się aż do śmierci. "

Czy tylko we Francji ? iluż to księży w Polsce jest CZYNNYMI homoseksualistami ?

I czego oni nauczą ?

..."ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, NIENAWIDZĄCY BOGA , zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto CHWALĄ tych, którzy to czynią. "

CO NA O KOŚCIÓŁ ???!!! przecież na jego oczach obraża się Boga w Polsce ...i nic ...żadnej ZDECYDOWANEJ reakcji .

Takich k.k.ma księży w swoich szeregach , i co ? nauczać będą tego co dobre a co złe ?czy tego co zbędne ? biskupi wierzą ,że nie jest żadna przeszkoda ? a... czy oni są na pewno wierzący ?

We Francji ? to który to naszych księży to powiedział ? ...jednak nadmiar książek rozprasza

No to inaczej "przypowieściami"

Podobny jest kościół do mojej najlepszej na świecie małżonki , miała w markecie kupić proszek do prania , kosmetyki a wróciła obładowana dwiema soczystymi torbami , po dwóch dniach , po rozpakowaniu i namyśle wydusiła z siebie "po co ja to wszystko do kupiłam ?"Przecież tak niewiele było potrzeba ...po cóż tyle namysłu nad kazaniami ? ich treść zsyła Opatrzność przed oczy ...niczego nie niewidzących kaznodziei.

NIe dziw się zatem mojemu politowaniu , nie dziw się zatem mojemu sceptycyzmowi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 05 2019 11:37   
Forum

bo przyszłości k.k. zawarta est w kilku wersach Genesis .

"Wprowadzam NEPRZYJAŹŃ między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę".

Jeśli tak , to przyjaźń ze światem jest wbrew woli Pana , ok?

============================

Nieprzyjaźń to walka , wojna , Crystus nie był inny ... wprowadził WYMIANĘ ORĘŻA , BRONI [ zło dobrem zwyciężaj ]ALE ZASADY NIE ZMIENIŁ , to kapłani k.k. zmienili nasze pojmowanie Biblii . Świat to wróg Ewangelii , to bez trudu mozna zaobserwować , ok ?

Arabowie pozstali wierni .... no w ogólnych zarysach... ST [ ? } i wygrywają , zaczynają zajmować nasze miejsce , miejsce zwycięzców .To miało byc nasze miejsce , tak ST to PRZYGOTOWANIE DO ZWYCIĘSTWA .

=================================

" Dżihad (z języka arabskiego جهاد , ğihād – zmaganie, walka... " – w kulturze islamu pojęcie pierwotnie oznaczające dokładanie starań i ponoszenie trudów w celu wzmocnienia wiary, by trafić do lepszego miejsca. W tradycji europejskiej termin ten często, choć nie do końca precyzyjnie, tłumaczy się jako „święta wojna”. Źródłowo pojęcie to istniało na długo przed pojawieniem się Islamu, na terenach zamieszkałych przez Beduinów. Oznaczało ono głównie opiekę nad rodem, troskę o rodzinę, walkę o przeżycie. Wraz z pojawieniem się religii islamskiej zostało ono przetransponowane na grunt religijny. "

A CO TO OZNACZA WPRAKTYCE : muzułmanie wzywaja do wojny , kościól wzywa do OBRONY wartości chrześcjańskich , a to oznacza ZRÓŻNICOWANIE W CZASIE działań , ten kto prowadzi wojnę albo takuje , broni się albo przygotowuje nowy atak. Ten kto się jedyne broni prowadzi walkę JEDYNIE DO CZASU ODEGNANIA WROGA ....dalej już nie ...

Najlepiej to widac w parlamencie , skąd te postępy waczącego ateizmu nazywanego nie wiadomo dlaczego lewicą [ to nie są robotnicy ! ] jest to specyficzne "kroczące wahadło "władza przechodzi to w ręce prawicy to w ręce lewicy ale ... prawica co jakiś czas ogłasza POWSTRZYMANIE wrogich chrześcijaństwu tendencji , ale powstrzymanie to nie to samo co ODZYSKANIE UTRACONEGO TERENU A NA PEWNO NIE OZNACZA OFENSYWY ....

O. Rydzyk mówił coś o "zakładce " to prawie to samo , kościołem jest tak samo , co jakiś czas traci teren , co jakiś czas "powstrzymuje " aponentów i tutaj jest "pauza strategiczna " dla kościoła utracona dla środowisk np. LGBT to zysk .

LUDZIE PRZYZWYCZAJAJĄ SIĘ , do stanu rzeczy ,oponenci "okopują się na zdobytych pozycjach "... a kościół traci ,politycy tematów nie poruszają "w imię spokoju społecznego " do którego wzywa i ... kościół i za jakiś czas muzułmanie czy LGBT "wezmą oddech " i uszczkną nowy rejon życia społecznego ...oprócz świątyni , sprytni ...!

Gdyby naruszył tą strefę to kościół przytąpił by do wojny , a tego nie chce , pragnie jak zbawienia ... "świętego spokoju " i tak zadowoli się coraz to mniejszym ale jednak ciągle istniejącym ogródkiem przy świątyni ...aż w końcu przestanie być komukolwiek do czegokolwiek potrzebny , Bogu chyba też ....nie zdziwiłbym się gdyby odbudował kościól na zupełnie nowych podstawach organizacyjnych . A muzułmanie pragną , czego ? zniszczenia świątyń ? skąd , aż tacy źli nie są , oni chcą sztandaru proroka na bazylice św. Piotra i niektorzy już się wcale z tym niekryją ... eh ! przewidujący ...

Porażka kościoła jest " genetycznie zaprogramowana " ,już w samym stosunku do obowiązku walki ze światem , nowy kościół musi tego unikać ...jak ognia , nie może kopiowac grzechów Saula , nie może prowadzić walki z Agagiem akcyjnie , wyrywkowo . Dlatego współczesny Saul [ pomazaniec boży ] musi zginąć

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 09 2019 15:18   
Forum

Eh ! no to co ,że powiedział ? ja też mogę powiedzieć a wcale nie jestem arcybiskupem , jeśli abp. powiedział ,że kościół w Australii jest prześladowany to powinien powiedzieć także W JAKI SPOSÓB KOŚCIÓŁ JEST PRZYGOTOWANY NA PRZEŚLADOWANIA , tego nie zrobił ...a powinien ... no , jest w końcu pasterzem którego "psim "OBOWIĄZKIEM jest przygotowanie kościoła także i na taką ewentualność , także organizacyjnie , także mentalnie .

a / podać przyklady w których EA OFICJALNIE SKARŻY SIĘ NA PRZEŚLADOWANIA .

b/ pokazać i nazwać wrogów kościoła czy to rząd rep. Australii czy to określone koła i ich przywódców ... po nazwisku .Jak cię leją to pokaż chuligana .

c/ wskazać metody działania wrogów kościoła .

d/ wskazać na metody przeciwdziałania i...walki .

Tak by zrobił to Mojżesz , Dawid i inni , tak to robią muzułmanie , oni wskazują swoim wiernym swoim "żołnierzom " wroga , nie postawiają swoich wiernych w dezorientacji , w chaosie , uczą jak z nimi walczyć . Pastorał ,kij pasterski , służy min. do wskazywania kierunku pochodu stada .

Jeśli ktoś tego nie robi , to nie jest nie tylko wodzem ale nawet i pasterzem , to takie sobie "jojczenie ". To i ja potrafię robić , to może robić "mocherowa babcia "ona też to potrafi , ale biskupowi to nie przystoi ,do tego nie potrzebne są ani swięcenia ani studia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 12 2019 08:11   
Forum

Coś jednak "pęka".... lepiej poźno niż wcale , dlaczego tak późno , dlaczego tak lękliwie ?

"Po lutowym szczycie w Watykanie papież-senior napisał obszerny tekst poświęcony problemowi pedofilii w Kościele. Benedykt XVI twierdzi, że po rewolucji z 1968 roku "pedofilia była diagnozowana jako dopuszczalna i stosowna”. Jego zdaniem to podczas tej rewolty walczono o "wolność seksualną", jednocześnie negując wszelkie normy społeczne. "
"Wielki upadek kolejnego pokolenia księży w tych latach i rosnąca laicyzacja były konsekwencjami tych wszystkich procesów" – przekonuje emerytowany papież.
Za rozwój pedofilii jest też jego zdaniem odpowiedzialna "absencja Boga". Duchowny NAWOŁUJE DO REFORMY Kościoła, podkreślając jej KONIECZNOŚĆ w obliczu upadku moralnego dzisiejszego świata. "

A na czym miala by polegac ta reforma miała by polegać ?

Jak to jest , obcy maja wpływ na kościół ?

Jaki element obecych struktur zawiódł ?

Moja teza : kościół można porównać do zniszczonego budynku ,trzeba w nim remontować WSZYSTKO , to jest i ściany i dach , samo opieranie się jedynie na NT jest remontem jedynie dachu , jedynie zwieńczenia budowli.Proces niszczenia kościoła to nie była jedynie przygodna burza , to stały proces murszenia , trzeba zaczynać od podstaw , od Adama i Ewy , od systemu władzy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 13 2019 07:10   
Forum

Eh ! jakby Ksiądz był biskupem ...to ku lepszemu by podążały sprawy ...
A co to znaczy ku lepszemu ? to znaczy ku prawdzie .

Prawda jest taka ,że biskupi już NIE MAJĄ PRAWA WYPOWIADAĆ SIĘ W IMIENIU CAŁEGO NARODU , pewnie nie bardzo im to w smak , ale tak jest , część owej populacji zarejestrowanych katolików to owieczki z innego stada , już utracone , już obce ...chociaż pewnie będą przychodzić ich potomkowie aby zarejestrować dzieci do nauki ...przedkomunijnej o której to pierwszej komunii św. znajomy ksiądz mówił ,że pierwsza komunia jest dla nich pożegnaniem z Chrystusem , pewnie przyjdą ich potomkowie aby ksiądż był obecny przy ich pochówku ale tu już przepraszam za słowo ...popłuczyny po wierze ojców , zgada się ?

A czym polega to dobre ? jakie największe zarzuty można było uslyszeć ze strony publicystów walczącego ateizmu pod adresem niektórych księży czy polityków , ano taki że DZIELĄ LUDZI , okazuje się ,że dzieląc ...głoszą prawdę .

Okazuje się ,że tak jak istnieje wierność tak istnieje zaprzaństwo . Jak istnieje cnota to istnieje grzech i wieczne potępienie .

Okazuje się ,ze tak jak istnieją odważni kaznodzieje tak istnieją tchórze dezerterujący przed prawdą w wygodne ogólniki o tym że Chrystus nas wszystkich kocha itp. Uciekający przed tym co można WIDZIEĆ i oceniać w życiu bieżącym w oderwane od ziemi rozważania . Tak , są i tacy księża- dezerterzy .Dla Księdza to pewnie nie nowina , Ksiądz wie kto to byli księża - "patrioci" .

Tak jak istnieją w łonie kościola publikatory wiernych do końca katolików, tak istnieją publikatory spychający ich nieustannie w stronę rozmycia prawd zasadniczych , relatywizmu np. o płci i małżeństwie , poznać je można po TONIE WYPOWIEDZI , absolutne nie pasującym pod wzgędem ostrości do BIblii . Itd.itp. Właśnie ton jest dzisiaj owym biblijnym "schibolett "on pokazuje STOSUNEK EMOCJONALNY do zagadnienia , obojętność to smierć ....

Ale to jeszcze nie wiosna proszę Księdza , wiosna w kościele będzie dopiero wtedy kiedy biskupi , tak biskupi bo przecież nie lubiany Ksiądz - publicysta będą mieli odwagę rozliczenia się z ubiegłym trzydzestoleciem kościoła a saldo między 1989 a dzisiejszym 2019 rokiem jest zdecydowanie ujemne , czy to takie odkrywcze ? to..każdy widzi .... ale nie każdy to powie aby ekscelencji z EP nie urazić , ot, taka nowoczesna bajka Andersena o szatach cesarza ...a ten jest nagi ,zgadza się ?

Ten okres jest ewenementem , dlaczego ? bo oto w historii k.k. jedne pokolenia "bisurmaniły " a drugie zbieraly gorzkie żniwa z ich pracy , dzisiaj przyszło nam żyć w czasach w których ci co zawinili zbierają owoce własnej pracy ,chyba niezbyt mile pachnące to owoce ..... historia przyspieszyła , ot co .

Czy widział Ksiądz ANALIZĘ NIEPOWODZEŃ KOŚCIOŁA w ostatnich latach , ja też nie... ile to mamy profesorów i uczelni katolickich ? nie wiem ... Wiem ,że tekst Księdza to jaskółka ale jeszcze nie wiosna . Bóg zapłać !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 16 2019 15:26   
Forum

Czyżby to był początek ?zapowiedź... czego .To zły omen .

"Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem,
i syna swego wezwałem z Egiptu.
Im bardziej ich wzywałem,
tym dalej odchodzili ode Mnie,
a składali ofiary Baalom
i bożkom palili kadzidła. ...
...Miecz będzie szalał w ich miastach,
wyniszczy ich dzieci,
a nawet pożre ich twierdze. "

Jeśli płonie symbol katolickiej Francji i to w Wielkim Tygodniu ,to nie może byc przypadek , nie wiem , czy to było podpalenie [ jak się przyglądam Francji to to nie jest takie niemożliwe ] czy wypadek ale nie wierzę aby nie było w tym dopustu bożego .

Kroniki oblężenia Wrocławia spisane przez ks. P. Peikerta [ proboszcz parafii św. Maurycego ] -jedna myśl : wielkie muszą być grzechy narodu niemieckiego , skoro Pan rzuca na szalę sprawiedliwości swe świątynie .

Czy ma to wymiar polski ? ma : bo oto kościół który bez przerwy głosił milosierdzie bez karania za grzechy znajduje się , albo z znajdzie się w sytuacji kompromitującej , oto będzie on w sytuacji kiedy ludzie będą pytać : czy to możliwe aby stało się co się stało skoro Bóg nas kocha ? gdzie byliście ? CZEGO NAUCZALIŚCIE ? czemu nie ostrzegaliście ? a to nie wiecie ,że prorok ktory zaprze sie swojej misji podlega śmierci ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 kwiecień 21 2019 07:48   
Forum

Quote by: skierka

Przepraszam bardzo Szanowny Skierko, że nie na temat.

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, oraz wszystkiego dobrego Autorowi, któremu odpowiadam, innym tu obecnym. I nieobecnym też.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 21 2019 12:15   
Forum

Jak to nie na temat ? Stary Testament jest bardzo "kulinarny " ..Nowy chyba też .Jeśli wyrwałem się na moment z objęć rodziny to … tak jakbyś tutaj była , niedaleko i tak jesteś częściej niż daleka rodzina którą zobaczyłem raz na dziesięć lat … rok temu .

Laughing Out Loud Człowiek jest istotą społeczno -kulinarną , jak na przykładzie agape , manny , chleba niekwaszonego na paschę itd. WSPÓLNE SPOŻYWANIE ŁĄCZYŁO i łączy ludzi , poznali Go po słowach ? nie ..po łamaniu chleba .

Yasmin ! mój drogi Elfie którego osobiście nie znam a który tak wiele dla mnie znaczy , Niech Ci Bóg błogosławi , bądź szczęśliwa !

Tego samego życzę arcycierpliwej Redakcji i Wszystkim innym nie wymienionym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,99 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości