Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
Yasmin
 kwiecień 22 2019 09:15   
Forum

Status: offline

Quote by: skierka

Jak to nie na temat ? Stary Testament jest bardzo "kulinarny " ..Nowy chyba też .Jeśli wyrwałem się na moment z objęć rodziny to … tak jakbyś tutaj była , niedaleko i tak jesteś częściej niż daleka rodzina którą zobaczyłem raz na dziesięć lat … rok temu .

Laughing Out Loud Człowiek jest istotą społeczno -kulinarną , jak na przykładzie agape , manny , chleba niekwaszonego na paschę itd. WSPÓLNE SPOŻYWANIE ŁĄCZYŁO i łączy ludzi , poznali Go po słowach ? nie ..po łamaniu chleba .

Yasmin ! mój drogi Elfie którego osobiście nie znam a który tak wiele dla mnie znaczy , Niech Ci Bóg błogosławi , bądź szczęśliwa !

Tego samego życzę arcycierpliwej Redakcji i Wszystkim innym nie wymienionym.

Szczerze i mocno dziękuję ale dodam, że nie czuję specjalnie w tym swoich zasług.
Ale to bardzo miło czytać. Jakoś trochę smutno, że nie pojawił się na Kosciol.pl jakiś artykuł na Święta. Chociażby wyciągnięty z archiwum.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 22 2019 14:00   
Forum

Eh ! czas , Moja Droga , czas , przemija postać tego tego świata , przemija owszem przeminęła ta postać tej polskiego kościoła w której wszyscy byli zgodni a nawet jeśli były jakieś różnice zdań to umykały w szczęku sztućców , ZBYT POWAŻNE SĄ RÓŻNICE , także w rodzinach ,w mediach , także katolickich , oto staje matka przeciw cóce i odwrotnie ...znasz to na pewno !

No to teraz kwestia wyboru , wyboru między Prawdą a fałszem ,wyboru jaki miał jeszcze Archanioł Michał : Bóg czy instytucja ? Pismo św. czy teologia ? nie...to nie to samo , dzisiaj coraz bardziej widoczne się staje ,że to nie to samo , nawet osoby niewykształcone widzą gołym okiem ,że to nie to samo .

Jedna z postaw jest prawdziwa druga falszywa , to musi być spór ostry , po prostu taka jest jego natura , i wszytskie "baranki wielkacne " z masła czy cukru tego nie zmienią. Ci którzy ccą go załagodzić , polukrować ...zginą , także intelektualnie .

Ale to dobrze , ja... boję się tych czasów w których wszystko jest wiadome , wszystko uładzone , czasy w których kapłan i mason wpadają sobie w ramiona z zyczeniami "wszytskiego najlepszego " to przekleństwo . Wiesz Yasmin , byłaś mi potrzebna , choć tego nie wiedziałaś , tak potrzebna , wiedziałem ,że nie jestem jedynym na świecie [ tak mi się zdawało ] którzy myślą , no, ostrożniej , chcą myśleć kategorami Eliasza .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 kwiecień 23 2019 08:07   
Forum

Szanowny Skierko, czytam wszystkie Twoje komentarze, na pewno inni też czytają. I chciałabym bardzo dalej czytać. Rozumiem i popieram, to co piszesz, bo jest mądre. Ale wiadomo, ziarno pada nie zawsze w dobre miejsca, czasem w dobre i wtedy wydaje dobry plon. Może nie od razu ale to ważne.
Jednak Jezus opowiedział i taką historię, w której padły słowa Abrahama; "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą". I czy tak nie było i nie zdarza się i teraz? Nie zawsze jest tak, jakbyśmy tego pragnęli ale wierzę, że każde słowo jest ważne i coś w nas zmienia. Bóg nam wszystkim dał wolną wolę, chociaż nie musiał, czeka cierpliwie na każdego człowieka.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 23 2019 10:03   
Forum

Tak , to wszystko prawda ale , co to jest "prawica kościelna " ? Tak , czytam i oczom nie wierzę , ateiści już wiedzą co to jest , my jeszcze nie ... a nie jedno widzałem , już podzielili kociół na "lewicowy i prawicowy " na postępowy i ciemnogród " Widzisz doszło już do tego , że media Sieć czy TV DYKTUJĄ , wdrażają swoją naukę w kościele Z POMINIĘCIEM BISKUPÓW ,jakby nie istnieli .... jakby utracili moc , wiedziałem ,że tak będzie , pisałem , ale nie wiedzałm ,że bieg wypadków bedzie taki szybki ....to w istocie rzeczy stały rozpad kościoła w tej formie jaką znamy .

Widzisz syn marnotawny odszedł od Ojca i zapłacił za to poniewierką , kościół nauczający odszedl od Biblii i płaci za to niemocą intelektualną bo nawet nie wie jak wyleźć z tego szamba [ pardon ]

Nie widziałem JEDNEGO [ ! ] bystrego redaktora czy polityka który miałby odwagę spytać : prawica kościelna ? a ...co to jest , to ludzie wierni Pismu czy zaprzańcy ? Ręczę ,że to by mogła być "bomba " większa niż te wszystkie krótkie wzmianki o kazaniach takiego czy innego infułata na okoliczność Wielkiej Nocy, Taka jest siła Pisma ! również i teraz , może zwłaszcza teraz ?

No tak , ale takie pytanie moglo by ustawić w niekorzystnym świetle poważną część kościoła , także tą w infułach , więc nie padnie , Eliasz by się nie wahał ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 29 2019 14:36   
Forum

Nie , ani tak,źle ani tak dobrze , abp. Mering to typowy [ moim zdaniem ] dowód rozdarcią uczuć zwanego hasliebe , to po prostu typowy przedstawiciel duchowieństwa .

Z jednej strony czuje respekt rzed Biblią z drugiej przemilcza to co niewygodne .

Z jednej strony, jako teolog , osoba która zna Biblię wie ,że od czasu ST. najbardziej właściwą ,WSKAZANA PRZEZ PANA efektywną formą kocioła jest quasi - państwo lub państwo religijne [ np. Mojżesz czy Salomon ] i to nawet w NT bo SUWERENNA władza sądownicza to atrybut państwa , prawo i zarząd kościołem którego zręby ustanawiał np, św Paweł a którego rozwoju Watykan zaniedbał to atrybut państwowy , tak państwowy a z drugIej strony robi wszystko aby nie scedować na laikat ODPOWIEDZALNOŚCI za kościół w sytuacji kiedy obecna instytucja z zarządem tymże kościołem po prostu sobie nie radzi ... jak ta panna co to chciałaby a boi się . Efektywność organizacyjna Biblii jest POTWIERDZONA PRAKTYKĄ TU I TERAZ W EUROPIE ...MUZUŁMANIE W KATEGORIACH CYWILIZACYJNYCH leją nas ...jak " w kaczy kuper "

W tej sytuacji pozostaje mu "szczerzyć ząbki " do państwa które chocażby w części spełnia wymagania Biblii ,a co biedny może robić ? bo po prostu i zwyczajnie nie posiada aparatu wykonawczego do WCIELANIA nauki Pana , może jednie bezsilnie komentowac i teoretyzowć ... co czyni w nadmiarze.

Główny problem kościoła instytucjonalnego polega na tym ,że jego Mistrz jest Słowem WCIELONYM a instytucja do wcielania się raczej nie kwapi , owszem zaczęca innych do wcielania , jak ten nauczycel pływania co to nigdy do wody nie wskoczył co widać zwłaszcza w ekonomii , same wymijające ogólniki bez konkretów .

Czego abp. nie powie wprost ,a co powiedział nie wprost , jak ktoś mówi do przedstawiciela państwa, że twoje powodzenia są moimi , to niechcący przyznaje się ,że tak naprawdę to losy kościoła zależą od p. Kaczyńskigo a nie od EP , że tak po prawdzie to jemu należy się pastorał lub korona ...jak Dawidowi . To niechcący bo niechcący, ale hołd zlożony ST .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 04 2019 07:51   
Forum

"To" się już stało ale to niewielu zauważa , zmiana pololeniowa , ona już jest , gdzie jest ona najbardziej widoczna ? ano ... intencjach mszalnych , procentowo coraz mniej intencji tyczących bieżącego życia a coraz więcej " za zmarłego ... "

Kościół zaczyna "żyć z trupów" nie , nie neguję troski o bliskich zmarłych ale proporcje , Widocznie młode pokolenie nie łączy już trosk dnia powszedniego z Bogiem , traktuje Go nie jako Boga żywych ale "Hadesa " boga zaświatów .

Jest pojęcie wiary martwej , nie znajdującej potwierdzenia np. w ekonomii , prawie czy obyczajowości , a...kto nauczył PRAKTYCZENGO ZASTOSOWANIA RELIGIII W ŻYCIU ? nikt ? a więc wszystko się łączy w jeden logiczny ciąg wydarzeń ... obumieramy .

A dla starotestamentowych religia bez wcielania jej w życie to w ogóle nie religia . Oho ! czekam kiedy jakiś biskup znowu zacznie mówić o "odnowie " czy ci ludzie w ogóle wiedzą co mówią ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 12 2019 13:48   
Forum

Czas pędzi jak oszalały , niedawno napisałem ,że należy spodziewać się nowych uderzeń ale nie wiedziałem ,że to tak szybko nastąpi , nowy film , nowa prowokacja , ateiści wykończą łagiewniczan , sa jak rekin ktory poczuł krew ... nie , nie skończą , rozszarpią .

I niech nie mówią biskupi ,że nie jeden raz tak było i że "jakoś " się skończyło , analogia historyczna jako metoda rozumowania nie zawsze ma zastosowanie w takich przypadkach , tak, k.k. przetrwał min. dlatego że miał kard. Wyszyńskigo i wierny lud , a ja w zachowaniu obecnej hierarchii postawy prymasa tysiąclecia za chińskiego boga nie mogę sie dopatrzeć , to zupełnie inni ludzie , inny świat , inny system wartości ...choć niby credo jednakie .

Wyjściem dla łagiewniczan była by "ucieczka do przodu " reformy , ale oni na to nie pójdą , jak im się przyglądam to potrafią jedynie KOPIOWAĆ postawy przodków i to nie wszytskie , ogladają się wstecz kiedy racja stanu wymagała by patrzenia do przodu .

Słucham dziennikarzy w najważniejszej opozycyjnej stacji , już ich nie zadowalają przeprosiny , skazanie i wydalenie winnych bezpośrednich łotrostw , oni chcą UKARANIA WINNYCH ich TUSZOWANIA , oho ! następne kroki będą skierowane w kierunku biskupów , jest wielce prawdopodobe że tak będzie , to logiczny ciąg wydarzeń , oni , biskupi są lub będą jak ten bokser zapędzony do narożnika , już nie jest w stanie [ nawet psychicznie ]wykonać jakiegokolwek manewru , kuli się , chowa i ...oczekuje na następne uderzenia , eh ! "pasterze "!

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 14 2019 09:30   
Forum

Big Grin E tam ! temat się wałkuje non - stop , jak się znudzi pedofilia to będzie homoseksualizm z twarzą arcybiskupa . P i usłużnych kolegów albo afery finansowe , tajni współpracownicy SB , prowokacje "artystyczne " i polityczne , nie wiem co jeszcze wymyślą walczący ateusze , wiem ,że nie odpuszczą "zdobyczy "... za długo czekali .

Jestem rozczarowany tym programem , NIE DAJE ON WNIOSKÓW ,WSKAZÓWEK W TEMACIE CO CZYNIĆ DALEJ ,pisałem o tym ,jak będzie potrzeba ateiści poświęcą nawet tych którzy z nimi flirtowali , taka jest cena prób budowy przyjaźni pomiędzy szatanem a człowiekiem .

Przez analogię : silny kościół irlandzki nie wykończyły tyle afery pedofilskie ile POSTAWA INSTYTUCJI ...zachowywała się jak mafia ... to już nie są jedynie pojedynczy duchowni , to cała sieć powiązań , tego nie załatwi pojedynczy proces księdza X , to cały SYSTEM , tutaj potrzebna jest albo mocna , brutalna w ludzkim pojęciu interwencja Pana , Głowy Kościoła albo ludzka metoda gordyjskiego węzła .

Czy jest inne wyjście ? to co tylko jest teraz a co trwa jest wyniszczaniem substancji zaufania wiernych do kościoła ...a nie ma kościoła bez zaufania pasterzom . zaufania do oszusta który sam nie wierzy sam w to co mówi nie ma ...to wbrew naturze . Zresztą to co mówi w ostatnich latach "zmodyfikował " poprzez rugowanie całych ustępów Biblii z nauczania ,a więc jednak jest w tych ludziach sumienie ! no...jego resztki .

Dezerterze ! czy teraz rozumiesz moja postawę ? Tutaj nie pomogą rozważania o Bogu ...jednego nie możesz mi odmówić ,ze wszystkimi moimi wadami udało mi się wyprzedzić bieg wypadków , na długo przed tymi głośnymi teraz w mediach .

Kto "wykańcza " lokalny k.k. w Polsce ? "intelektualiści " którzy twierdzą ,że ta obecna postać instytucji jest dana raz na zawsze i na wieki wieków , amen , a nauka ? nauka sobie z takich "intelektualistów" drwi .

Dobrze ,że nie jestem dziennikarzem i że nie bylem uczestnikiem tego programu , bo bym powiedział ,że instytucję w tym kształcie należy po prostu wymienić na inny model ,biblijny model , ale to nie w Polsce !za dużo w niej profesorów , nauka jest stadem uczonych baranów z których każdy jest przekonany o słuszności swej drogi .... bo widzi przed sobą ogon poprzednika [ ks. prof. Sedlak }

a jak nie widzi tego ogona to nie pójdzie , jak już Pan dokona zmiany to pójdą ,będą pisać monografie i artykuły ale sami z siebie tematu nie ruszą ...bo nie ma przed nimi kogoś kto by im utorował drogę ...i to musiałby być koniecznie zza granicy .

Czy M. Kopernik aby na pewno był Polakiem ? jakoś nie mogę w to uwierzyć ,a kto jemu utorował drogę ? nikt ? a to zuchwalec ! jak on śmiał wyrwać się przed zagranicę !!! popełnł Kopernik "ofsajd " nie ..to nie Polak.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 14 2019 20:18   
Forum

Oczywiście ,że jest to atak na kościół , tylko osoba skrajnie naiwna nie potrafi dostrzec znamion organizacji , synchronizacji działań choćby w kontekście wyborów i tendecji światopoglądowych w UE.

Czy może być ten atak wykonywany za dopustem Pana ? może ,w ST nie jeden raz Pan poslugiwał się biczem a to Filistynów , a to Babilończyków czy Asyryjczyków dla chłostania niewiernego Izraela , dlaczego owi walczący ateusze nie mieli by być narzędziem kary ?

Za co ta kara ? ano za to ,że k.k. przestał byc solą tego świata , jeśli dopuszcza się do sytuacji kiedy prokuratura ma doprowadzać k.k. do porządku to kto tutaj jest solą świata prokuratura czy kościół ? a jeśli k.k jest sola zwietrzałą to nalezy mu się tęgi kop , tak mówi Ewangelia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 15 2019 06:22   
Forum

Nie , zadne tam wezwania do modlitw ,żadne nazywanie Matki Mesjasza "Gwiazdą nowej ewangelizacji " niczego nie dadzą , takie cuda -wianki to ja ...po złotówce pęczek , jedyną modlitwą która coś może dać to modltwa pracą , tak praca też może być modlitwą , ta praca to zerwanie diabelskich kajdan struktur które czynią instytucję niewolnikiem pieniądza i wszystkich ludzkich grzesznych pragnień czynionych bezkarnie , w tajemnicy .

Jak bardzo instytucja stała się niewolnikiem struktur? instytucja wolna , silna , zdrowa nie prosi o pomoc osób postronnych , np. prokuratury . Jak bardzo instytucja stała się niewolnikiem swej pychy , poczucia niczym nie uzasanionej wyższości nad laikatem to świadczyć może dowodnie to ,że zwraca się o pomoc nie do laikatu , nie do rodziny ale do obcych .

Tak , rodzina , laikat jest cokolwiek bardziej wykształcona niż duchowieństwo , z tymi studiami teologicznymi duchowieństwo daleko nie zajdzie , co widać .

Nie wierz , masz prawo , póki instytucja nie przedsięweźmie zmian strukturalnych kłamie , gra na przeczekanie ,zwodzi Cię , gra przeczekanie , na przeczekanie czego ? ostatecznego upadku kościoła w Polsce, a...co dalej ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 16 2019 09:52   
Forum

Cóż ,gdyby nie to ,iż sam nie wierzę w to co piszę , powiedziałbym ,że to kampania zorganizowana przez o. rydemptorystę z Torunia , a ci co ją czynią ,to jego agenci , to on wygrywa ... walczący poganie jemu "sprzątają " opozycję w łonie k.k. w Polsce . Dlaczego teraz wygrywa ? dlatego ,że w odpowiednim czasie odciął się , a raczej był szykanowany przez sporą część biskupów .

Nie ,aż tak źle nie jest , jestem optymistą , wierzę w Opatrzność , wierzę w Jej stawiennictwo , czy to był atak na kościół ?no..w zamierzeniu był , tak ale walczący ateiści podeszli do zagadnienia prostacko - biskup = kościół ? to w praktyce takie proste znowu nie jest .Ateusze uderzyli nie tyle w kościół ile w duchowieństwo i to też nie całe, uderzyli najsłabszą moralnie [ moim zdaniem ] część kościoła. TO ZMIENIA W SPOSÓB BARDZO ZNACZĄCY UKŁAD WEWNĄTRZ KOŚCIOŁA . Oto współcześni Flistyni zabjają Saula a Dawid ocaleje ....

Dlaczego jednak to nie odbiło się to na sondażach popularności ugrupowań politycznych, ani drgnęło , co ? że to wewnętrzna kwestia k.k. ? że nie ma przełozenia na politykę sensu stricto ? ..ano ma , ostrożniej powinno mieć, boć przecież urupowanie rządzące powołuje się na wartości chrześcijańskie a opozycja ....no różne wyczyniała wolty, teraz jest probrukselska ergo antychrzecijańska i tutaj ateusze przestrzelili . Działali na zasadze uderz w pasterza a stado sie rozpierzchnie .. a tutaj nic , "guzik" ! Jaki stąd wniosek ? oni , walczący ateiści nie uderzyi w pasterza , oni uderzyli w kogoś to im tylko wydawał się być pasterzem , ok ?innego wniosku nie widzę .

Całość nauczania spolecznego kościoła przejęła moim zdaniem aktualnie partia rządząca , toruniane itd. nie , nie są idealni , czasami wręćz nieudolni , pazerni i grzeszni ale mówią a przede wszystkim REALIZUJĄ to co zapisane w Biblii w większym stopniu niż oficjalnie władze k.k. np. kwestia lichwy ... kaznodzieje , biskupi , oficjele k.k. przed tym tematem trwożliwie pierzchają "torunienie " nie zdezerterowali ,To tutaj ogniskuje się życie społeczne kościoła ile dla biskupów ten temat jak i inne podobne w zasadzie ne istnieje .

Prościej , redmptorysta i rząd są STRONĄ sporu światopoglądowego w Polsce , walczą zbierają i rany , ale walczą ergo istnieją , EP istnieje jako ... widz , widz ,obserwator to nie jest pasterz bo choćby mówił wszystkimi językami świata, chocy miał fotgrafie z papieżem , chocby góry przenosił , choćby przywdział i tiarę i infułę i z pastoralem chodził pasterzem nie jest ....bo jest daleko od owiec

One już przestały poznawać głos jego . Zesztą ..nie wiadomo o czym mówi , ja tutaj u siebie w parafii często się zastanawiam : " o czym ty człowieku mówisz i jak twoją naukę zastosować w życiu ? " Było kiedyś pojęcie nowomowy teraz wydaje sie jesteśmy w epoce kościelnej nowonauki .
...

"Czy zastanowiłeś się jakie miejsce w twoim sercu zajmuje Jezus Chrystus ? " - niekiedy patrzę na takiego kaznodzieję jak na kogoś z ograniczoną poczytalnością .

Bo gdyby tak wziąć Biblię do garści i przeanalizować ZAWARTOŚĆ to bywa i tak ,ze oto w tych "psich walkach " polityków więcej jest Ewangeli niż w słowach z ambony ....paradoks ? można więc być bliżej Chrystusa , bliżej ludu bożego, nie wymieniając Jego Imienia , to jest chyba lepsze niż Święte Imię wymieniane po próżnicy , prawda ? [ Dekalog ]

Najwękzy figiel jaki w tej sytuacji jaki mogła by wyrządzić EP partia rządząca to taki , który mógłby polegać na powołaniu wenątrzpartyjnej komisji do spraw ...zgodnoci programu partii z Biblią , albo międzywyznaniowy zespół konsultacyjny d/s realizacji wartości chrzecijanskich w życiu publicnym itp. efekt ? za lat powiedzmy dziesięć [ mam tendencję do nie nadążana za wydarzenami ] to właśnie ta komisja stała by się PUNKTEM ODNIESIENIA MORALNEGO W NARODZIE , a EP ? on już w tych kategoriach nie żyje , jak Saul , niby był królem ale ...

A jego owieczki ? kociół łagiewnicki dał im widoczny i bardzo wygodny pretekst aby odejść , skupili biskupi wokół siebie owieczki podobne sobie ,takie od pastorałek , od hucznych przyjęć pierwszokomunijnych , takie od święcenia pokarmów , od kawiarnianego dywagowania na tematy nieistotne i podonie jak poważna część biskupów ...w swych wyborach stylu życia wygodne , kochające to co łatwe , bezkonfliktowe , teraz najłatwiej jest kąsać kośiół ...i odejść . Sami tego nauczyli ,teraz zbierają plony .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 17 2019 19:27   
Forum

Cieszmy się , Pan dotrzymuje bietnic danych R. Celakównie .

Nerwowe reakcje np. Francji i sytacja w Unii wskazuje na to ,że plany walczących z k.k. w Polsce i samą Polską i polskością raczej się snie spełnią .

Ci z pośród Żydów pragnący się "nachapać " naszych kosztem już zaczynają mieć problemy nie tylkow UE ale nawet w zdawało by się w ich ostoi - USA , słyszalem już o zbeszczeszczonych cmentarzach .

Rosyjska gosodarka stoi ? raczej leży , Rosja musi "zmięknąć " to nieuniknione , pytane tylko kiedy , stawiam na rozruchy wewnętrzne , które osłabią ją doszczętnie .To ekonomiczna prawidlowość ,aparat ucisku działa tylko do pewnego stopnia [ patrz carska ochrana ]

Zbiera cięgi kościół "duchowy " telepatyczny " ten który zapragnąć żyć z nabożeństw ale już nie z pasterstwa , wiele zaszkodził kodowi kulturowemu Polaków , winny jest biernemu oddawaniu całych połaci kultry obcym a w tej chwili wyobcowany cierpi atakowany przez swoich potencjalnych sojusznków ... "swoich rąbią "...

ale przecież to my znamy ,że Starego Testamentu .

" I rzekł on: «Wszyscy mieszkańcy Judy i Jerozolimy, i ty, królu Jozafacie, słuchajcie uważnie! Tak do was mówi Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tego wielkiego mnóstwa, albowiem nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. "

..."Pan zastawił zasadzkę na Ammonitów, Moabitów i mieszkańców góry Seir, wkraczających przeciw Judzie, tak iż się wzajemnie pobili. Powstali wówczas Ammonici i Moabici przeciwko mieszkańcom góry Seir, aby ich obłożyć klątwą i wytępić. Gdy zaś tego dokonali z mieszkańcami Seiru, jeden drugiemu pomagał do zguby. Gdy mieszkańcy Judy doszli do miejsca, skąd widać już pustynię, i spojrzeli na to mnóstwo, oto [zobaczyli] trupy leżące na ziemi: nikt nie uszedł z życiem. "

Tak...tylko kto o tym mówi ? kto oddaje chwałę należną Panu ? ani łagiewniczanie , ani torunianie , ani EP ani rząd tylko jakiś stukacz z zakątKów Sieci chiałby zawołać :

CHWAŁA TOBIE PANIE !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 18 2019 09:47   
Forum

Nie , nie ma takich czarodziejskich słów , nie ma takich nabożeństw , cokolwiek by EP nie zrobił w tej materii nie ma sensu , to cena jaką płaci za grzechy zaniechania . Walczący ateiści osiągnęli już stan w którym KAŻDE pomówienie jakiegokolwiek księdza o cokolwiek , medialnie ma cechy prawdopodobieństwa . Mogą uderzać jak chcą i kiedy chcą , to się nazywa przewaga strategiczna .

Nie ma innej drogi jak tylko przywrócenie SPOŁECZNEJ JEDNOŚCI KOŚCIOŁA , to można osiągnąć jedynie drogą zmian strukturalnych , a będą [ jeżeli w ogóle będą ] zmiany dokonywane "pod ostrzałem ", to cena grzechu zaniechania .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 20 2019 07:42   
Forum

A czy ja pisałem coś inego ? i to na długo przed pojawieniem sie artykułu red. K . na długo przed emisją obu filmów ,a cóż on takiego pisze ? że słowo biskup niekoniecznie musi oznaczać osobę wierzącą i że trzeba ORGANIZOWAC SIĘ nie tyle przeciw biskupom ile mimo ich , zgdadza się .

Nie znam red. K . ale ja to wiedziałem i dzięki Yasmin ktory ten temat wywołała powiedziałem o tej "tajemnicy " 3-4 lat temu , przecież ja nie jestem teologiem a to wiedziałem , po samym zachowaniu ,wiedzialem że spora część duchowiestwa jest niewierząca ,mowa ciała , bywa , powie więcej niż usta .czlowiek naprawdę wierzący nie szuka sobie wygodnego kącika na ziemi kosztem głoszenia Sprawiedliwości .

Ale ja tego nie musiałem pisać ,red K. też nie , prości ludzie to wiedzą , wiem ,często rozmawiam , jest coś takiego co się nazywa inteligencją emocjonalną , a to oni mają . Osoba z tym typem inteligencji nie pyta " czy mnie kochasz "czy jesteś wierzący " ona to wie ...

Wiem to , utwierdziłem sie w tym przekonaniu bo ileś tam lat temu przy biesiadnym ,weselnym stole rozmawiałem z wielebnym ks. proboszczem , ateistą który "wkręcił się " w to środowisko w poszukiwaniu sposobu na życie , nie ,tego nie powiedział ja "złożyłem do kupy " to co przy mocnych potrawch to powiedzał , nie ,nie był gejem .

Po czym poznać niewierzącego w łonie kościoła hiererchicznego ? gdzie jest "dowód osobisty kapłana "gdzie jest owo starotestametowe "schibolett " ?

1 .Słowo człowieka , jego prawo stawia przed boskim , stawia prawo ludzkie , prawo instytucji przed boskim a wynurzenia teologów wyżej niż Slowo które przetrwa świat .

2. Usiłuje budować kościół w próżni społecznej , odizolowany od problemów światek , unikający pasterstwa , unikający polityki [ to to samo] On nie wie , BO NIE CHCE WIEDZIEĆ jakimi problemami żyje kościół , jak nie kocha to unika ...nie jest pasterzem jest prelegentem i to bardzo , bardzo nierzetelnym prelegentem , bywa ,że taki "pucyfunt " jak ja ,mógłby podpierając się Słowem powiedzieć więcej niż kaznodzieja , to nie jest kwestia wiedzy tylko wierności zasadom .
Wiem , podczas kazania ...z nudów , robiłem sobe małe ćwiczenia myślowe na zasadzie "co ja bym powiedział na jego miejscu " ...otóż ... " leży i kwiczy "

3. Możesz nie wiedzieć co myśli ale to wiesz ,że jest smutny , mówi jak cyborg , obojętny, nie mówi na tematy które wierzącgo powinny porywać ,nieobecny " odwala robotę " po czym się zamyka , nie nawiązuje kontaktów ,a jeśli już , to z bardzo wąskim , wyselekcjonowanym gronem osób, to nie jest mój śp. proboszcz który w cajgowych portkach nosił z nami cegły i jadł z nami ...jak Chrystus przy stole zbitym na prędce z nieheblowanych , budowlanych desek .
Ja nie powiedziałem ,że zdradził ,ja napisałem że nie wierzy , nie przekaże wiary ... bo jej nie ma ,nie ma czego przekazać , nie ma w nim radości z przebywania z Kościołem .

" Strzeżcie się ponurych świętych "to św. Teresa ,

św. ojciec Pio pomimo że cierpiał ponad zwykłą ludzką miarę w kontatach z ludźmi był wulkanem radości .Nie...tego nie mozna udawać ...w każdym razie nie na dłuższą metę , za ciężki to wysiłek ...dla oszusta .

==========================

Po czym poznać człowieka niewierzącego w łonie hierarchii ? teraz ,w czasach ktore wymagają działania a nie ubolewania ? otóż jesli mając władzę np. metropolity nie jest w stanie przedsięwziąć żadnych kroków wobec "lawendowej mafii " w łonie kocioła , mafię która wyniszcza kościół i porednio jego samego...nie wierzy , milcząc wygłasza kazanie jak Ezechiel :

"nie wierzę , nie kocham ,matka , córka , kolega po fachu są mi bliższe niż Chrystus "

Jeżeli Chrystus batem przepędził prekupniów ze świątyni , to o ile bardziej ostro postąpiłby z sodomitami przekręcającymi naukę Pana czyniąc z niej ...przesłodzony budyń , "podróbkę Biblii "...nie ,niewierzący biskup nie ma w sobie tej siły bo nie ma tego ZAPAŁU , nie zaprze się siebie ,masz oczy to patrz,

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 20 2019 15:08   
Forum

Nie , to nie jest atak na pedofilię w kościele , to jest atak na rację bytu tej a nie innej instytucji , tej a nie innej instytucji w tej a nie innej formie .Pedofilia ? ten temat zejdzie z afiszy na mój nos.... za dwa trzy tygodnie , podważenie stosunków na linii instytucja - lud boży będzie trwać nadal i to jest właśnie najpoważniejszy "kamieńu szyi instytucji "

Zarzut niewiary i oszustwa może byc groźniejszy niż peofilia , tak było w Irlandii , powtarzam tutaj o nie pedofilię chodzi ,wrogo nastawieni dziennkarze tego nie mówią ze względów taktycznych , biskupi tego nie mówią bo..."mają swoje za uszami ".Z pedofilią załatwioną w ten czy inny sposób, siłami własnymi czy z pomocą prokuratry kościół jakkkolwiek osłabiony jakoś sie upora i będzie trwać ,bez laikatu i jego zaufania intytucja będzie obumierać .

Maja dwa wyjścia MILCZEĆ I REFORMOWAĆ albo użerać się zmediami co przy gwałtownym spadku wiarygodności co przy medialnej przewadze oponentów jest "wodą na ich młyn " Oświadczenia pojedynczych biskupów czy nawet całości EP nie mają szans na skuteczność , zostaną zakrzyczane .

Biskupi mogą mówić i patrzeć na rozpad kocioła . Mogą milczeć i dokonyać reform ...błogoławieni cisi albowiem ...

Bez uładzenia stosunków WEWNĄTRZ ludu , kościół będzie rozpadać się w chaosie własnych oświadczeń i nieustajcych ataków prasowych , Mojżesz miał te same problemy , może nie z dziennikarzami ale z bałaganem wewnątrz judaizmu i ...wziął się do roboty , załatwił je na wiele wieków .... a mówcą był takim sobie ,

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 21 2019 15:38   
Forum

Nie , sytuacja jest coraz bardziej klarowna ,TO JEST NIEUNIKNIONE .

Ofiara być musi ,jeszcze raz , to jest nieuniknione , nie wierzę w to aby nie postawiono zarzutów prokuratorskim nie tyle księżom , takie już są ,ale zarzuty będą postawione biskupom .tak być musi , do wyborów jesiennych jest sporo czasu a rządzący nie mogą sobie pozwolić na sytuację w której teraz gromko zapowidają ,że infuła nie chroni przed prawem a przez kilka miesięcy nie zrobią niczego , tak będą procesy biskupów , ewenement najnowszej historii , nawet jeśli będą jedynie "zawiasy " to ewenement .

No dobrze ale co dalej ? ma pewno jest to strącenie z piedestalu godnści infułata ,takiej ,że jeśli on mówi to " Chrystus musi milczeć " ale te spodziewane procesy to tyko ofiara zrzucona z sań na pożarcie wilkom,to tylko odwlekanie następnego ataku a nie ocalenie , to ma sens jedynie wtedy kiedy sanie kościoła oddalą się od zagrożenia , a coś mi się wydaje [ obym się mylił ] że biskupi się nie oddalą i kolejny atak wilków pociągnie za sobą nowe ofiary , nie , one nie mają litości w sytuacji kiedy ofiara utraciła instynt samozachowawczy , a na czym polega utrata tego instynktu ?

Przed jeszcze powiedzmy piętnastu laty , taka sytuacja była by nie do pomyślenia , a dlaczego dlatego ? dlatego że instytucja miała oparcie w laikacie ,w kościele , potem jak ten ten syn marnotrawny zaczęła szukać szczęścia u różnych ladacznic , w Watykane, w państwie , w układach międzynarodowych aż przepuściła swój majątek ...

Jeśli to tylko duchowieństwo to jest to zaledwie 20 - 25 tys ludzi to społeczny drobiazg , łatwo go zgnieść ale jeśli to częśc kościoła to jest to ileś tam milionów ludzi ...nie ma żartów , nawet dla byłych komunistów .

Problem w tym ,że ojciec syna marnotrawnego z przypowieści wyszedł na przeciw synowi , problem w tym ,że tutaj kończy się analogia ... aby lakat wyszedł na przeciw duchowieństwu ...same słowa nie wystarczą , już nie ...muszą być poczynione pewne koncesje na rzecz laikatu , takie aby mógł on powiedzieć "mój kościół , wtedy będzie instytucji bronić ,ale jeśli kościół to "oni" , to cała ta ofiara z biskupów będzie jedynie początkiem następnych , kolejnych .

Wiem , to co teraz piszę jest dla ekscelencji nie do przyjęcia , ale to ja mam rację , a to z tego powodu ,że na podstawie DOTYCHZASOWYCH ZACHOWAŃ EP mogę powiedzieć , że biskupi myslą jak te nieprzewidujące panny z przypowieśći kategoriami "tu i teraz " .

Przyszłość to dla nich nieprzenikalna rozumem część dziejów , więc moja osobista satysfakcja starego wredoty polega na tym ,że znowu będę mógł powiedzieć "a nie mówilem ? "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 23 2019 21:20   
Forum

To już nie jest dykusja to jest ...szafot , gilotynowanie , okazuje się ,że instytucja nie jest świadoma tego co się wokół niej dzieje . To cena jaką płaci za samoizolację .

Red. Semka jakiś tydzień temu zauważył ,że w zasadzie NIE MA KATOLICKIEGO PUNKTU WIDZENIA W MEDIACH ,podzielam to zdanie , to co nazywalismy głosem k.k w zasadzie było głosem instytucji ,nie, to nie to samo co głos kościoła .

Na siostrzanej stronie , na uboczu pojawił się tekst tyczący listu biskupów na okoliczność odczytania go w kościolach 26 bm. komentarzy było całe multum , na ogół pełne nie tajonej niech niechęci , żalu , dużo ich było ... ale nawet ten zamieszczony na uboczu [ ! ]artykulik ...zniknął , pojawiły się w to miejsce teksty społecznie obojętne , kogo reprezentują ? bo chyba nie kościół ... ale przecież w przyrodzie nic nie ginie , te same osoby znajdą miejsce gdzie indziej ...z jeszcze większą więkza mocą .Czytałem ... przecież nie bylo w nich nic innego niż to czego słuchałem na ulicy .

Czego tutaj mi brakowalo ? ano politycznej umiejętności skanalizowania dysputy , ja bym przeczekał , dał tłumowi czas i miejsce na wylanie swych emocji a potem skierował forum katolickie na tematy konstruktywne w rodzaju : jak tego typu wypadkom zapobiec ? Stawiam dolary przeciw orzechom ,że prędzej czy później sięgnięto by po rozwiązania znane już w ST .

Przymusowy celibat księży i zatrata wspólnotowości społecznej kościoła ujawniły swe złowrogie , niszczycielskie oblicze , wylały tłumione przez lata emocje ,jak gromadzona we wrzodzie zawartość , nawet w Sieci instytucja przed tymi tematami ucieka .

Zasłyszana opowieść : - czy nie boi sie pani posyłać dzieci na tak późne zajęcia z księdzem ...słyszała pani o pedofilii w kościele ? nie , nie boję się , nasz ksiądz ma "babę na boku " i dziecko , on jest ...normalny .

Powrót do lewitów ? wydaje mi się ,że kapłaństwo dwustopniowe jest nieuchronne , im poźniej kosciół zda sobie z tego sprawę tym gorzej , tym boleśniejszy może być upadek .Ten brak orientacji w przestrzeni społecznej jaką wykazuje się instytucja to przysłowiowe dziecko w ciemnościach ... efekt BRAKU ŁĄCZNIKA pomiędzy instytucją a ludem. to absurdalny , nieharmonijny rozkład sił .

W spółcześni lewici ? kandydaci na nich są wśród laikatu , tak to ci którzy "powiesili sutannę na kołku" ze względu na brak zgody na to co się dzieje w instytucji , jeśli to z tego pwodu ...to jest to lepsza część duchowieństwa , w niej nadzieja .Czas wydaje się przywracać im wysoką wartość moralną .

Tak instytucja jest pod medialną gilotyną , gilotyna medialna jest skuteczniejsza niż ta ze stali , po wykonaniu wyroku nie zostawia męczenników ... a ścięta głowa jest nieszkodliwa...
tak jakby ją usunięto fizycznie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 maj 25 2019 21:13   
Forum

Brak mi słów, żeby opisać, to co się dzieje.
http://telewizjarepublika.pl/quotlgbt-zaczyna-kojarzyc-sie-z-checia-obrazenia-uczuc-katolikowquot-komentarze-po-marszu-rownosci,80455.html
To jest coś więcej, coś gorszego niż obrażenie uczuć religijnych.
To co się wcześniej wydarzyło, to nie był odosobniony incydent, to jest jakaś rosnąca fala.
Nie mogę obok tego tak po prostu przejść spokojnie.
http://telewizjarepublika.pl/uwaga-ruszyla-petycja-w-obronie-wizerunku-matki-boskiej-czestochowskiej,80450.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 26 2019 09:49   
Forum

Gorzka to satysfakcja , ale jest , jesteśmy armią bez dowódców Yasmin Jesteśmy owcami bez pasterzy .., zachowują się … jak najemnicy. Gorzka satysfakcja,pisałem o tym . NA JAKIEJ PODSTAWIE "ONI "tzn. EP MYŚLĄ ŻE ZE ŚWIATEM MOŻNA SIĘ DOGADAĆ ?

Jak wygląda kapłan który tylko o "miłości " a nas bezkarnie opluwają , bezkarnie opluwają bo …żyli w poczuciu bezkarności i "bezpieczeństwa " a licho nie śpi … cierpi na bezsenność , a ile to razy padło a ambony słowo "czuwajcie ? jak armia może czuwać skoro dowódcy śpią ?

Przychodzi co do czego uciekają , powoli bo powoli ale to zaczyna { ? }ale zaczyna się to do świadomości laikatu przebijać , z moim stukaniem lub bez . U nich grają "surmy bojowe " a nas labidzenie i chęć "dialogu ze światem ", Eh ! gdyby tak jakiś mułła nawrócił się na chrześcijaństwo to gdyby stanął na czele kościoła… pomarzyć zawsze można .

Oni starotestamentowi nie mają żadnych złudzeń co do tego ,że świat RZĄDZONY PRZEZ SZATANA JEST WROGIEM , oni CAŁY PROFIL nauczania mają właśnie taki , "koszerność " dobro od zła , oddzielanie ziarna od plew , Bez tego nie ma Nowego Testamentu , widać nie sieje się ziarna na … gnojowisku , my tak robimy .

Do rzeczy : wszystko musi zejść na plan dalszy , armia potrzebuje wodza , kościół pasterzy , żeby nie był było wątpliwości , pasterz to nie prelegent .to nie to samo .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 27 2019 14:25   
Forum

cd.
To teraz na spokojnie , tak aby nie narazić się na zarzut uczestnictwa w kampanii wyborczej , to jest to , czego nie napisałem wczoraj .

Przez ostatnie trzydzieści lat pojęcie "Polak - katolik" osoby odpowiedzialne za profil nauczania w k.k usiłowały zastąpić pojęciem "Polak - Europejczyk- kosmopolita " np. nie wiedzeć dlaczego zrezygnowano z postu w wigilię Bożego Narodzenia , nie wyszło ... to jest Polska a nie co innego .

EP odstąpił od źródel swej dawnej wielkości , nauki ojców , kosmopolityczne tendencje przyjął ...i sam siebie społecznie zmarginalizował. Wyszedł na tym jak onego czasu szlachcic Zabłocki na handlu mydłem w królewskim mieście Gdańsku .

================

Jak to się ma do wyników wyborów ? to kościół , tak kościół , wygrał ale .... kościół bez duchowieństwa a nawet wbrew duchowieństwu . Przesuwa się ciężar władzy , przesuwa się ciężar ważkości nauczania w k.k. , to właśnie politycy , tak politycy ,ci nie jeden raz oskarżani o niecne intecje [ niekiedy słusznie ] wzięli na siebie główny ciężąr walki z genderyzmem , nie księża , u mnie w parafii jak w "czeskim filmie " nikt nic nie wie , nikt o tych problemach nie mówi , nie wie , albo udaje że nic nie wie , oto wyłaniają się władze k.k. na razie bez skutków instytucjonalnych, ale kto wie co będzie dalej ... kto wie, nowy Dawid ?

Pan ich nagradza , oni , politycy mają w tej chwili większy wpływ na kościól niż EP a jeśli nie mają ...to będą mieli .Jeśli EP nie odmieni tendencji to bedą mieli władzę namiestniczą w k.k .teraz jeszcze nieficjalnie .

Paradoks ? tak , bo oto wczorajsza perykopa mówi nam że kto Go kocha , zachowuje jego naukę itd. a to właśnie poltycy okazali się bardziej oddani biblii niż kaznodzieje ...sami o tym nie wiedząć .

Duchowieństwo już z tego błotka samo nie wyjdzie , nie mają sily , nie maja nawet koncepcji ,nie maja odwagi , nie mają wiedzy na czym polegają reformy strukturalne , boja się samego tego pojęcia ergo nie są zdolni do sprawowania władzy w kościele , juz nawet nie kontrolują ...samych siebie , przyszłość kościoła to laikat .

Laikat na razie nie ma własnych władz ,nie ma własnego przedstawicielstwa , zastępczo spełniaja tą rolę politycy , działacze , ale kto wie jak będzie dalej ? życie nie znosi próżni , a laikat bez realnie sprawującej władzy instytucji to próżnia do zapełnienia .

Kiedy w końcu walczący laikat uzna że potrzebny mu jest wódz ? jak tak dalej pójdzie ...to kto wie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 28 2019 10:00   
Forum

Yasmin ! to nie ja , to ktoś kto wierzy, głęboko wierzy , każdy znaczący człowiek który podniósł rękę na Matkę Jezusa , obrażał ją , z tej ojczyzny wracał pohańbiony , w niesławie ,.. jeżeli w ogóle wrócił , to tylko kwestia czasu , Argumentacja była kobieca ale jakże dla mnie przekonująca , BO SYN KOCHA SWOJĄ MATKĘ ! tak to ten sam Bóg który w ST karał ziemię potopem , ten sam...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 29 2019 14:37   
Forum

Tak , to pewna mikroskala tamtych wydarzeń , oto w listopadzie 1655r. chcieli zając klasztor jasnogórski i ...zaczęło się , Genaerał B. Miller który Jasna Górę nazywał "kurnikiem" nie zdawał sobie nawet sprawy z tego ,że "nastąpił na odcisk " temu narodowi który cześć dla Królowej Poslki " ma w genach " .A więc wiara i polityka , pasterstwo jednymi chodzą drogami , ten kto tego nie widzi ten albo musi uzupelnić lekturę albo łże.

Oto demonstracja gdańska , co ze zdumieniem usłyszałem od ...niektórych polityków opozycji była jedną z głównych przyczyn ich porazki . Tak ,jednym jesteśmy narodem tak kiedyś jak i dzisiaj .

Oto jeden z tych największych tego kościoła stwierdził iż "zwycieśtwo przyjdzie przez Maryję " no tak , ale to nie świadczyć musi o tym że przez Jasną Górę . Oto publicznie znieważono jej wizerunek i ..nie doczekałem się , czego się spodzewałem ? ano ,że przeor Paulinów WYDA DOŻYWOTNI ZAKAZ WSTĘPU NA TEREN KLASZTORU OSOBOM ZAMIESZANYM W PROFANACJĘ .

Nie doczekalem się , a powinienem ? tak , o. Augustyn Kordecki by się nie zawahał , w 1655 roku nie chodziło wcale o Jasną Górę , ale kościół polski . Twierdza była ...taka sobie o ile to w ogóle była twierdza, chodziło o to ,że ktoś odważył się powiedzieć NON POSSUMUS , skąd my to znamy ? de ja wu ? Tutaj nie chodzi o tych sodomitów , chyba nie przestąpią tych progów , nigdy ale o POSTAWĘ OPORU WOBEC ZLA , O PRZYKŁAD , O ŚWIADECTWO WIARY ...a nie widzę , jakieś modlitwy ekspiacyjne ...ale oporu nie widzę , to już nie ten hart ducha co kiedyś .To niby ten zakon ale ludzie inni , jacyś bojaźliwi , niezdecydowani , jakby nie kochali , jakb z kamienia byly ich serca ...letni .

Jakby ktoś obrażał moją mamę ... to gdyby to było w moim domu, gdybym byl młodszy to jegomość wyfrunąłby przez drzwi jak piórko , a oni nic...

Pomocniczo , wnioskowanie z mniejszego na większe , jeśli Mesjasz potraktował przekupmiów przy świątyni biczem to jakby zareagował na wulgarnych , wyzywających sodonitów ?

Jak oni chcą w kontekście aktualnych wydarzeń iść w procesji Bożego Ciala wiedząć że podążają za Ciałem Pańskim ktorego Matkę obrażono a oni nie zrobili niczego konkretnego e Jej obronie ? przeciez to się pamięta i kojarzy , zbyt świeże to wydarzenia .... to ośmieszenie .

Taki zakaz to jedynie papier ...za ciężki jednak by go mogli unieść . Eliaszu wróć !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 30 2019 13:42   
Forum

Nie przed tym się nie da uciec , za mocna byla obraza , za maly odcinek czasu pomiędzy bluźnierstwem a procesją , między obrazą i bezczynnością . Freud po prostu Freud , wierni idąc za Najswiętszym Sakramentem będą widzieć kaplana ktory unosi Go w geście uwielbienia czyli ...tą samą osobę która nie zrobiła niczego w Jego obronie , choćby jedynie słownej , choćby jedynie w formie i tak już niewiele zanaczącej ekskomuniki w kategoriach wiary to może być cios zadany instytucji groźniejszy niż pedofilia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 30 2019 17:09   
Forum

Zgadza się , to doskonałe pytanie , załóżmy [ pomarzyć zawsze można ] że biskupi mają honor , charakter i ... szanują samych siebie, obłożą sodomitów klątwą , no dobrze I CO DALEJ ?

Dalej powinni mówiąc językiem wojskowych [ abp. Glódź to ponoć general ] powinni przejąć inicjatywę taktyczną ,przejsć do kontrataku , niech "oni się bronią , nie my .

Mówiąc językiem medialnym kościół instytucjonalny w imię czego ? religii ? nie własnego interesu powinien ZMIENIĆ NARRACJĘ . Do tej pory to wrogie kościołówi media NARZUCAŁY temat a to pedofilii , a to sodomii w łonie kościoła itd. itp. Kościół ODPOWIADAŁ czasem a sensem , czasem bez tego waloru ale zawsze jako DRUGI w kolejce , ZAWSZE SIĘ BRONI , jak bokser zapędzony do narożnika , nigdy nie atakuje , a ewangelizacja to ofensywa , atak , to nie kurczowa obrona , nie katakumby . Katakumby to jedynie forma przetrwalna , embrion .W tej chwii jak patrzę na mowę ciała biskupów to są psychicznie rzecz ujmując , ludzie wypędzeni z katakumb , są zatrwożeni , bez inicjatywy.

Co bym zrobił ? ano porzucił wiarę w gusła , zabobony ,a herezją jest to ,że samo duchowieństwo bez CZYNNEJ POSTAWY LAIKATU zdoła się podnieść , zawrócić zdrogi ku przepaści w jakiej znajdują się kościoly lokalne na zachód od nas .Oni już próbowali , taka "Zosia samosia " ...przegrali , z kretesem . Czy stosując tą samą metodę postępowania biskupi spodziewają się innych efektów niż te na zachodzie Europy ? Po co drugi raz na nowo odkrywać sinik parowy ? to już było ... Historia uczy ,że historia jeszcze nikogo niczego nie nauczyła .

Tak , jestem za odsunięciem biskupów od władzy nad kościołem ,przynosi ta władza więcej złego niż dobrego , to widać gołym okiem , erozja k.k. w Polsce jest dowodem materialnym który "stoi jak byk ", to nie przypadek , trzydziesci lat to zbyt długo aby mówić o przypadku , to proces wieloletni . Niech będą tym czego się nauczyli w seminarium , służbą przyświątynną , zresztą niczego innego nie potrafią , to wyjście optymalne . Za posługę władzy niech się nie zabierają , nie mają "prawa jazdy " choćby ze względu na taki a nie inny profil wykstałcenia .

No dobrze załóżmy że jednak chcą pozostać przy władzy, chcą o nią walczyć , co powinni zrobić ? powinni zorganizować laikat w ruch społeczny który ODWRÓCIŁ BY UWAGĘ MEDIÓW OD WEWNĘTRZNYCH PROBLEMÓW INSTYTUCJI takich jak czynna sodomia w jej łonie , media przestały by się tym zajmowć , a że będą się tymi tematami zajmować to nieuniknione ,będą wybory , będzie jeszcze brutalniejsza kampania .

Po drugie media przestały by traktować kościól jako ciało społecznie martwe ,obecne na uiicy jedynie podczas procesji Bożego Ciała czy strojów liturgicznych dzieci przy okazji pierwszej komunii .To może znaczyć więcej niz owe kazania o niczym …

No tak ,ale oni , biskupi tego po prostu nie potrafią , a do własnej niewiedzy się nie przyznają ... i raczej umrą śmiercia męczeńską niż poproszą laikat o pomoc . Bez uporządkowania życia kościoła , bez postawy Mojżesza czy Dawida instytucja jest i pozostane "workiem treningowym "dla walczących ateistów , walą w niego " jak w bęben " o ona ...nie oddaje .

Nadzieja jest matką głupoty ? tak ,nadzieja może być matką głupoty, przeklęty mąż który u pogan szuka sprawiedliwości [ Izajasz] Jak się przyglądam kosciołowi ...to on liczy na to ,ze "oni "w końcu przestaną ,że się zmiłują ... eh ! lepiej nie kończyć bo w porywie użyłbym slów jakie na tej stronie nie przystoją .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 30 2019 18:07   
Forum

Po prostu ateusze osiagnęli nad kościołem PRZEWAGĘ METODY , jest skuteczniejsza , dopasowana do struktury kościoła , mądrzejsza .

Wiadomo , że jak postawisz na czele kościoła ludzi którzy społecznie potrafią jedynie teoretyzować to najlepsza metodą na nich jest ...pozwolić im się wygadać , słowa człowieka nieorientowanego np. w ekonomii , w organizacji nie znaczą wiele , wiele jest słów w języku polskim na określenie takiego nauczania : ogólnik , frazes , komunał , truizm itd. Takie słowa kościoła społecznie nie znaczą ..nic , można bez trudu to sprawdzić w PRAKTYCE społeczej , kościoła nie ma ... bo instytucji nie ma.

Kościół obumiera bo ma przed sobą materialim praktyczny ,ten nie polemizuje , nie zamierza nawet duskutować , co najwyżej boleśnie drwi , nie tworzy spójnych logicznie pojęć antykościelnych ale WCIELA w życie walkę z Kościołem , i tutaj trafili ateiści w przysłowiową piętę Achillesa kościoła "niech sobie gadają a my i tak zrobimy swoje ".

MATERIALIZMOWI PRAKTYCZNEMU MOŻNA SIĘ PRZECIWSTAWIĆ JEDYNIE PRAKTYCZNIE , a kościól instytucjonalny, w obecnej formie , bez reform praktycznie może jedynie wyrzucać ileś tam słów na sekundę , słów bez praktycznego znaczenia i tacy ludzie stoją na czele kościoła ...dalej już wszystko wiesz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 30 2019 19:45   
Forum

Nie wiem , skąd mam to wiedzieć ? wiem tyle co Ty .
Dlaczego hierarcha jest taki delikatny w stosunku do obcych a taki nieustępliwy w stosunku do swoich ? nie wiem , może mają po prostu na niego " haka " a może po prostu pomylił rolę dyplomaty z rolą pasterza , jego układność wobec takiego a nie innego postępowania wrogów Kościoła , tak wrogów jest DEMORALIZUJĄCA ,to ...ryzykuję , zastrzegam się że to moje osobiste odczucie , to sianie zgorszenia ,defetyzm ,poza tym nie wiem , nie wiem ...
Pastorał to kij pasterski , może mieć wiele zastosowań , np. można nim walnąc w łeb złego wilka , Eliasz czy np. św. Ambroży by się nie zawahali ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2019 16:15   
Forum

Wiosna w kościele ? nie mam żadnego interesu aby Księdzu kadzić , ale takie teksty spod klawiatury kapłana albo się nie zdarzają albo w ogóle ich nie ma .

No dobrze ale co dalej , można narzekać w nieskończoność albo podjąc leninowski dylemat : "CZTO DIEŁAT" [ Ksiądz jest z moich roczników więc wie co chodzi ] to co optymistyczne w wypowiedzi Księdza , to jest to ,ŻE KONTYNUOWANIE PRACY W OBECNYM POWSTAŁYM JESZCZE W ŚREDNIOWIECZU UKŁADZIE ORGANIZACYJNYM MIJA SIĘ Z SENSEM EWANGELIZACYJNYM , to skansen .

Ewangelizacja to EKSPANSJA CYWLIZACYJNA a nie "zwijanie interesu" .Tak , to co się dzieje teraz to powolne wygaszanie kościoła, ta obecna metoda pracy to nie jest lekarstwo tylko środek przeciwbólowy . Cóż , lepiej poźno niż wcale ... proszę wybaczyć przytyk osobisty ,to co jest dla mie zaskakujące , że pisze to Człowiek no ...taki jak ja , z siwymi włosami , spodziewałem się to usłyszeć od młodszych ,dla których takie dziedziny wiedzy jak analiza systemu nie powinny być niespodzianką a tutaj masz ... "siurpryza".

Pytanie zasadnicze , jak i jakimi metodami ODBUDOWAĆ WSPÓLNOTĘ KOŚCIOŁA ? nie kontynuuję bo to rozległy temat , ale polecam Księdzu i Szan . Redakcji . To może być temat bardzo atrakcyjny bo ..nie abstrakcyjny , bo dający się zastosować .

Europa zachodnia runęła bo nie miała wspólnotowości kościoła , runęła bo jądro znaczenia społecznego kościoła , opierało się na "majestatycznym panowaniu biskupów nad ludem " a nie można panować majestatycznie ... skoro majestat podupadł [ wstań jestem tylko człowiekiem - św. Piotr do Korneliusza ] czy wyobraża sobie Ksiądz pedofilię w gminie pierwotnych chrześcijan ...? ja też nie .

Czterdziesta rozcznica ....Ksiądz to wie i ja wiem , Plac Zwycięstwa ...myśmy byli razem "mogliśmy się policzyć " ja to pamiętam , to uczucie nie do wyrażenia pisemnie .

Nie ma się czym chwalić , w 1981 r. to miały być moje ćwiczenia wojskowe a było wiadomo co ... ja to oglądałem" od strony bramki przeciwnika " widziałem jawną wściekłość "politruków " widziałem ich bezsiłę , taka jest siła wspólnoty ... a ja człowiek "człapiący ze swoimi szwejkami "po ulicach ,starający się nie zrobić nikomu krzywdy daję moje świadectwo wiary , widzialem moc Ducha św , widzialem na własne oczy , więc piszę .Teraz jest coraz więcej "kombatantów" skłonnych do nadstawiania piersi po ordery a ja , ale o Bogu nic nie mówią , a bez Niego byli by rozjechanym przez ciężarówkę robakiem , widziałem...

Stanu wojennego nie zrobili dyletanci , jednym uderzeniem spraraliżować organizacyjnie 10- milionowy związek , przy minimalnych jak na skalę zjawiska stratach to majstersztyk , ale to nic nie dało , taka jest SIŁA WPÓLNOTY , odrotnie można mieć i katechezę w szkole i "okienko" w TV i prasę a nic to nie da bez wspólnoty . Bez wspólnoty owe prace doktorskie teologów nic nie znaczą , wcale nie pomagają kościołowi , raczej powiększają chaos.

A ci ... księża , te młode wilczki w luksusowych samochodach z kazaniami ...o niczym skuteczniej rozłożyli wspóinotę niż osławiny wydział IV MSW , jak ...Ananiasz i Saphira .

NIech zstąpi Duch Twój ... i odnowi oblicze kościoła , tego kościoła .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2019 16:48   
Forum

Oczywiście ,że wiem , wiem "to". Wiem co należy zrobić , była to moja osobista droga do religii , tak, dostrzegłem jak ...Platon [ z zachowaniem oczywistej hierarchii wielkości ] piękno Jego Porządku w porządku społecznym tego swiata , ja ...stary komunista .

Wiem jak to się robi , wiem jak zacząć , jak to poprowadzić aby powstało i sie rozwinęło , to wbrew pozorom proste rzeczy , ale po pierwsze nie widzę ani woli do mian w EP ani świadomości ich konieczności w laikacie ,laikat w polskim k.k. z tymi a nie innymi nauczycielami ośmielam się określać jako no...mający defekty intelektualne [ można się ze mną nie zgadzać , to osobiste]

Po drugie są młodsi bystrzejsi , nie tylko ja uczyłem się sztuki zarządzania . To raczej w nich , w młodych upatrywałbym kandytata na "katolickiego Mojżesza " takiego projektodawcy systemu [ nie mylić z kapłanem ] co to by przeprowadził Polskę przez Morze czerwone postkomuny , kapłani sa tutaj bezsilni , tutaj potrzeba wodza .

Tak , to postkomuna która za sprawą tamtego "Saula "tamtych władz kościoła została oszczędzona ,nie dobita w latach dziewięćdziesiątych ,oto odżyła i ma się całkiem dobrze .

To można zrobić jedynie środkami organizacyjnymi , innego instrumentu nie widać ,organizacja gminy chrześcijańskiej , katolickiej to jest owa "laska Mojżesza" przed którą rozstąpią się wody . To nie ja , ja jestem tylko starym rzemieślnikiem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 03 2019 15:08   
Forum

Taaam , nie pierwszy raz , ta Strona nie jest najgorsza , ile to razy na innych stronach eh ! bywało że za moją "poręką " w ślad za moim komentarzem znikały całe artykuły osób zdecydowanie bardziej znaczących ode mnie. Nie jest źle , to który to raz ? trzeci czwarty ? nie wiem nie liczę , ale jeśli Kogoś mój tekst "kolnął " to znaczy ,że te moje stukanie ma jakiś sens , testów obojętnych się nie kasuje

Nie ma sensu aby tłuc lustro kiedy nie pokazuje nam takiego odbicia jakie byśmy chcieli , stłuczenie termometru nie oznacza końca gorączki … Drodzy Biskupi ,,,,problem zostaje , miecz Damoklesa wisi z moi tekstem , z moją stukaniną czy bez .

… będą was wykluczać ze świątyni … ot i los podpadziochy . Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 04 2019 10:38   
Forum

Nie ma o czym , mówić , Ja tyko rozwinąłem myśl ks. Zielińskiego o tym ,że ostatnie wybory to było koło ratunkowe dla k.k. , odroczenie wyroku który już zaczęto wykonywać , ale owo odroczenie wcale nie oznacza odwołania wyroku , kat wróci … to jedynie zwłoka , A TEGO KOŁA RATUNKOWEGO INSTYTUCJA RACZEJ NIE PODEJMIE a dlaczego tak jest ? no … tego nie napiszę na nowo , cenzura , to moje uzasadnienie musiało kogoś mocno "walnąć " więc nie chcę na nowo go rozwijać . Laughing Out Loud a moje stukanie np. na"Deonie" [ inna "ksywa "] spowodowało ongiś straszliwą burzę , od i "podpalacz ryżu"

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,88 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości