Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 lipiec 28 2019 17:54   
Forum

Status: offline

Cóż ,jak mecz to obie bramki , a co dobrego powiedziały środowiska LGBT o RM ? jak mecz to na obie bramki , co mogę dobrego powiedzieć o o. Rydzyku ? tak temu samemu któremu nie szczędziłem uszczypliwych uwag , ano nie stracił jeszcze poczucia rzeczywistości co już zdarzyło się ważniejszym w hierarchii służbowej od niego .

Kolego to jest wojna światopoglądowa , ok ? a głupi jest ten kto na wojnie oszczędza wroga , ok? chyba ,że przeciwnik się podda wtedy ok. decyduje miłosierdzie , ale jeśli nie ... to obowiązuje miłosierdzie do własnego Kościoła . " Kto sięboi walki niech uchodzi ..." [ S.dz.]

Nie myśmy , katolicy ją wywołali , kto finansuje tą wojnę ? ta zaraza wojny nie jest dziełem Polaków tylko obych , to tak trudno przyjrzeć się tym organizacjom fnansowo - ideologicznym co to zamiast w spokoju sprzedawać te swoje skręcane meble zajmują się "dzialalnością misjonarską "? Będziesz miał odwagę zaprzeczyć ?...czekam , zdrowego smiechu nigdy dosyć .

A zachodniej części kontynentu współczuję , oni nie mieli takiej historii jak my , u nas nie było stosów dla innowierców , u nas nie było kary więzienia dla homseksualistów , u nas nie było czanych niewolnków , na kim chcą wyładować swoje kompleksy historyczne przekładając "wajchę historii "w drugą stronę ? Jednych idiotów zastąpili drudzy , tyle że o skarjnie róznych poglądach , ale zawsze idioci ...
==============

A ja mam żal do kościoła , o to że "przycina pazurki Biblii " jestem poruszony filmikiem na którym skądinąd ładna dziewczyna opowiada o "cipce Maryjce " to odpowiem za kapłanów skoro odwaga jest u nich deficytowa - " niewiasta piękna a nieobyczajna jest jako złoty kolczyk na świńskim ryju " za twarda jet ta mowa ? TO JEST SŁOWO PANA ! kto zaprzeczy ?

A owi biskupi co to mieli odwagę powedzieć słowa prawdy ? ONI BĘDĄ OWSZEM JUŻ SĄ SOLĄ TEGO KOŚCIOŁA , a to że prasa po nich "jedzie " ? a pies jej ... to są "rany wojenne " ktore są świadectwem wierności .Tak jak jeszcze niedawno starczyło odsiedzieć dwa miesiące w areszcie za komuny i był to powód do politycznej nobilitacji , tak za parę lat owe wzmianki i kalumnie bedą "orderami dla zaslużonych " nieależnie od tego oni bedą mieli posłuch w ludzie bożym , owszem już mają , o to jest owo startestamntowe "schibloett " pozawalające odróżnić swojego od pozornie swojego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 30 2019 13:47   
Forum

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Idea Masz ci los , a gdyby tutaj przed Tobą stanęli Mojżesz , Gedeon czy Dawid to wiedząc o tym kto atakuje kościól i rodzinę O CO BY PROSILI PANA ? o zwycięstwo Kolego , o zwycięstwo.

Ostatnimi wielkim którzy mówili o zwyciestwie byli np. śp. Kard. Wyszyński, Hlond ,Sapieha "ZWYCIĘSTWO przyjdzie przez Maryję" nam to słowo- "zwycięstwo " jakoś nie może przejść przez gardło , stoi ością ,sprawiamy wrażenie jakbyśmy chcieli całować się z wrogiem ... nawet jeśli to tylko pozór zdrady to należy się go wystrzegać aby nie odbierać morale ludowi. Sierpień polski miesiąc , zwycięski miesiąc ,czy któryś z biskupów obecnych 15 tego miesiąca na jasnej Gorze będzie miał odwagę prosić o zwycięstwo ?

MUSI POPROSIĆ , aby dać świadectwo wiary nie tylko w Polsce ae ina zewnątrz , ale i dla świata , aby jesli dojdzie do karania świat wiedział za co , ok ? Jest "Matka Boska gromniczna" jest "zielna " jet też i ZWYCIĘSKA , hetmańska ale kto o tym wie , kto o tym mówi ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

„Pójść w ślady pierwszych chrześcijan…” – ALE JAK TO ROBIĆ ? Jak Państwo rozumieją te słowa? "

To pytanie rzucone na siostrzanej stronie , oho ! coś sie ruszyło ... mam "radochę" pisałem o tym znacznie wcześniej , o tym ze powrót do korzeni chrześcijaństwa jest NIEUNIKNIONY . jak to robić ? po prostu NAŚLADOWAĆ proste ?
TRZEBA ZBUDOWAC KOŚCIÓŁ , nie świątynie , te istnieją , ale WSPÓLNOTĘ SPOŁECZNĄ ...ktorej nie ma .
trzeba przyjąć po prostu kilka podstawowch zasad :

1. Działac ODWROTNIE niż to było dotychczas , kiedyś ogłoszono bombastycznie "budoane cywilizacj miłości a zbudowano ...nic , kościoła nie stać na kolejny blamaż , zacząc raczej cicho a efekty jeśli przyjdą to i tak będą widoczne zwykła asekuracja .

2. dzialac OSTROŻNIE , kościół dzisiaj jest jak ciężko chory któremu trzeba podać lek aby go ocalić ale nie wolno tego robić nieostroznie aby go nie zabić , kościoła nie stać na nową reformację , kiedyś postulowałem potrzebę załozenia organizacji laikatu ...dzisiaj to niemożliwe ...to rozsadzi kosciół od wewnątrz , tyle gniewnych słów napisałem pod adresem biskupów [ nie żałuję } ale w tej sytuacji jaka jest wyrywanie im pastoralu jest grzechem pryncypialnym , raczej należy zaktywizować AK .

Proponowałbym raczej uzupelnienie skladu niż upokarzanie dotychczasowych członków wymianą kadr .

3. No tak , ale dla nich , biskupów zaktywizować to , to samo co zagonić ich na modlitwę albo na prelekcję ...innych środków nie znają .... nie ma i nie będzie nowej cywlizacji bez :

a / nowego prawa religijnego

b/ bez nowej ekonomii .

wszelkie budowanie wspólnoty w oparciu o ksiązki , architekturę ,zającia chóru parafialnego , znaczki poczty watykańskiej są z tego punktu widzenia , punktu widzenia potrzeb wspólnoty jałowe , Pismo Święte nic nie mówi jakie pieśni kościelne śpiewali pierwsi chrzescijanie ale o prawach jakimi kierowała się wspólnota i ich organizacja owszem tak , naśladować ? pierwsi chrześcijanie nie siali zgorszenia posługiwaniem się prawem państwowym dla uregulowania stosunków wewnętrznych ,

Nauka to potwierdza, muzułmanie ...też tak robią , oni działali MĄDRZE , mądrze to znaczy zaczynali od spraw zasadniczych a uzupełnieniemi kulturowymi później ,nigdy odwrotnie , nie buduje się domu od dachu , jesli tego nie zrobimy ...to może jednak wrócić do zbierania znaczków. jeśli nie bedziemy SPRAWIEDLIWSI niż świat posługując się jego prawami nie wejdziemy do Jego Królestwa , oni o tym pamiętali ...my nie , rzecywiście chcemy ich naśladować ?

Dalej to już "marycha " jak to się mówi " z górki "

Kiedyś to było moje hobby , sam opracowałem kilka możliwości strukturalnych , jeśli ja stary to potrafilem , to młodzi powinni tym bardzej to potrafić , ach ! "drobiazg " kto się trochę zna na tej robocie wie , że nie wystarczy miec model struktury ale trzeba wiedziec jak zacząć , była kiedyś taka piosenka "Najtrudniejszy pierwszy krok "

============================

Jestem pesymistą ...nawet przed uczynieniem tego pierwzego kroku się lękamy , było powiedziane "nie lękajcie się " Otwórzcie drzwi Chrystusowi " kiedy to Jan Paweł II mówił ja jego słowa w myśli uzupełnałem :

"Otwórzcie drzwi Chrytusowi , otwórzcie drzwi ...kocioła . Jak do tej pory moje skrzywienie zawodowe karze mi widzieć zamknięte drzwi kościola dla ...Jezusa , obcy we własnym domu ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 02 2019 11:12   
Forum

Odpowiadam na bardzo ciekawe osobiste pytanie : nie wiem , nie wiem czy byłbym czlowiekiem wierzącym gdybym urodził się powiedzmy dwadzieścia lat temu , ja jestem z tych , co to uwierzą raczej wtedy kiedy swój brudny paluch wetkną w ranę Chrystusa ,nie tylko ja jeden , taka jest większość ludzkości + św. Paweł , on też" dostal po oczach " nie po uszach .DANE MI BYŁO zobaczyć .
===============

Nie , końcówka słów abpa Jędraszewskiego była dobra [ ośmielam się ją oceniać } , niektrórych zabolało , to nieuniknione , w calym sensem kazania się zgadzam , owszem tak , ale ... jeśli już powolał się na CAŁY STARY TESTAMENT to to trochę inaczej On wygląda .

Ekelencja raczył powołać się na Stary Testament , a potem mówił ,że ludność Warszawy upomniała się o Warszawę , o Polskę ... a dlaczego to uponienie takie drogie ? 250 tys + zamordowanych i zabitych w walce to nie można bylo znaleźć tańszych srodkow wyrazu ?

Oto Mojżesz UPOMNIAŁ SIĘ O LUD IZRAELA OSOBIŚCE , na walkę z Egiptem się nie zdecydowal a ... dowódcy powstania o Warszawę nie upomineli się osobiście , nie stanęli przed Niemcami jak Mojżesz przed faraonem tylko wysłali lud Warszawy na...rzeź ,takie moje zdanie . Gdyby to ode mnie zależało ...to zgdegradowałbym generała do stopnia szeregowca .

Pamięć , pomniki i piosenki ... kiedyś gen. Nikodem Sulik [ ten z pod Monte Cassino ]miał powiedzieć ,że literatura to lakier którym pokrywa się fakty , w literaurze nawet trupy pachną .... ja rozmawiałem z panią która była świadkiem rzezi ludności cywilnej na Woli , w pierwszym porywie emocji rozstrzelałbym bez sądu ... za głupotę , to ponoć siostra zbrodni .

A to nie wiedzieli co robią Sowieci na Litwie ? liczyli na pomoc ? gdzie to było napisane czyści jako gołębie a przebiegli jako węże ? to już nie ST ale Nowy !
=======================

Żyd by tak nie postąpil , a jeśli było powstanie w żydowkim gettcie to był to odruch godności ludzi którzy wiedzieli ,że w 99,9 % zginą . To była walka o godną smierć , nie srodek polityczny .

Powstania ? tylko jedno się udało - Wielkopolskie , ono BYŁO PRZYGOTOWANE , rozsądnie , roztropnie to cecha biblijna , tutaj nic się nie udało, to nie ciasto . Udało się ? obrażam pamięc przodków Wielkopolan , ono się nie tyle udało ale zostało rozumnie przeprowadzone , oni , powstańcy dysponowali nawet artylerią i paroma samolotami [ ! ] byli przygotowani moralnie , materialnie i koncepcyjnie .

A co z pozostałymi powstaniami w tym i Warszawskim ? powstania przyniosły tylko cierpienia i prześladowania a wolność, ta wymodlona przyszła jak w przypadku Izraela sama ? raczej za sprawą Opatrzności i min. takim piórom ja Orzeszkowa, Konopnicka czy Sienkiewicz , takim pędzlom jak Matejko , Chełmoński czy Grottger , kompozycjom takim jak te Chopina czy Moniuszki , pozwalała ta literatura przetrwać ... nie tracąc pamięci .

===============================

Roztropność ... ,zaczęły się profanacje , ataki na księży , a czy wcześniej tego nie widzieli ? tak jak owi przywódcy Powtania Warszawskiego nie wiedzieli kim są Sowieci ? Słyszałem że wywiad AK był w miarę sprawny .

Nie widzeli zarazy "nowej wiary " w Europie i jej skutków ? a ...walczyli ? czy raczej rozgłaszali nieustajace opowieści o tym jak Chystus nas kocha ?...i nic więcej się liczy ...okazuje się ,że jednak są inne sprawy ktore się liczą ...

Roztropność to nie jest polska cecha , nie wiem jakimi kryteriami kieruje się Watykan przy wybroze ludzi na stanowiska biskupie ale chyba nie roztropością ...
=====================

Polskie przysłowie : za późno na kopanie studni kiedy szaleje pożar , czy za poźno ? nie wiem ale zroztropnością nie grzeszymy , NIE PRZEWIDUJEMY NADCHODZĄCYCH ZAGROŻEŃ jak ta Rzeczypospolita Szlachecka a potem będzie tylko "wielkie szat rozdzierania ", żale ...do całego swiata ...tyko nie do siebie , panny roztropne zaopatrzyły się w oliwę WCZEŚNIEJ , my jak te druge reagujemy kiedy "czujemy pismo nosem "

A jak to było z tym solidarnym kryciem "przedstawiciela" LGBT w łonie kościoła hierarchcznego w Poznaniu ?jaki to był "łańcuszek ludzi dobrej woli " !! taki ,że ho,ho !!!moja osobista radość , radość starego wredoty ...to się dopiero nazywa polec od własnej broni !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 05 2019 11:44   
Forum

Big Grin Ja ? ależ skąd , LGBT to ...dobrodzieje k.k. w Polsce , tak [ ! ] od wielu lat nawet TV głównego nurtu pojawiło się słowo "Biblia " dotychczas nikt nie mówil o Biblii , teolodzy w sutannach ją pogrzebali w TV, ale teraz dzięki LGBT zaistniała .

LGBT obudziła same już rozumowanie , same rozmowy na tematy typu" zgodne czy niezgodne" z zasadami Nauki Chrystusa . Tego księża nie zrobili ...
to ich wiekopomna zasługa dla Kościoła .

To nasi przyjaciele choć sami o tym nie wiedzą ani nie chcą , to taki "Gang Olsena " zawsze im wychodzi inaczej niż zamierzali . Oni obudzili zainteresowanie wiernych Słowem Pana czego księża za chińskigo boga nie potrafili . A więc jest jeszcze coś innego niż to co "zlatuje z ambony ".

========================

Ten sam dowcip z brodą funkcjonujący w wielu odmianach na całym świecie , ale podstawa zawsze ta sama biblijna , uczeni w piśmie łykają wielbłąda i odcedzają komara .

Rosja: tajny zrzucony na spadochronie agent amerykański znający perfekcyjnie język i obyczaje Rosjan , mający perfekcyjne podróbki dokumentów wchodzi do baru :
- Dużą wódkę proszę !
- Pan mówi jak Rosjanin ale pan nie jest Rosjaninem ...
- Nie ? ... wychyla duszkiem całą szklankę ...i co ? nie jestem Rosjaninem ?
- Nie , pan pije jak Rosjanin ale Pan nie jest Rosjaninem .
- dlaczego ? jak pan to poznał ?!!!
- bo u nas na Syberii nie ma murzynów !

Wersja Szwajcarska.
Austriak [ oni śmieją się z nie zawsze ponoć rozgarniętych Austriaków ] postanowił być Szwajcarem nauczył się perfekcyjnie szwajcarskiej odmiany niemieckiego i wszedł do sklepu :
- Proszę jeden chleb , śmietanę i masło !
- Pan jest Austriakiem ?
- po czym pan poznał ?
- bo wszedł pan do sklepu z gwoździami .

Wersja polska , Postanowili LGBT- owcy wtopić się w tłum wiernych i głosząc hasła "miłości" jakie zasłyszeli z ambon , doskonale imitując niektóre "amorkowe " kazania zorganizować obrazoburcze demonstracje , ale obywatele , wierni ich odrzucili i znieważyli :

Dlaczego ? co myśmy sknocicili ? przecież mogliśmy pokładać nadzieję w tym ,że wiara w polskim k.k. znacznie osłabła , mogliśmy pokładać wiarę a tym ,że nauka k.k. jest albo moralnie rozmyta albo w ogóle pomija wiele kwestii etycznych , mamy wsparcie finansowe z zewnątrz , wspierają nas komercyjne stacje TV , dlaczego z kretesem przegrano wybory które nasza akcja całą swoją mocą wspierała , była częścią kampanii , wygrało ugrupowanie które nigdy takich wyborów nie wygrało , DLACZEGO ?

-Bo jest maj , miesiąc pierwszych komunii w których uczestniczą także ateiści , i takie zniewagi Najświętszego Sakramentu musiały " szarpnąć " nawet ich .Klęska wyborcza tej a nie innej formacji brała swoje żródlo w... biesiadach pierwszokomunijnych ,ukradkiem , poza wzrokiem dzieci zakrapianą czymś mocniejszym niż kawa [ żeby nikogo nie obrażać piszę o mojej rodzinie ]...komentarze ... one nie nadają się do publikacji na tej stronie . Kazad taka biesiada to 30-50 a nawet więcej osób , to prezent ze strony LGBT , fajni ludzie …

===============&&&&&&&&&&&&&&

Stalin używał określenia "pożyteczny idiota " a Biblia ?

=========================

Ciekawe ... a my chcemy z nimi dyskutować , ten tekst powstał po wysłuchaniu o obejrzeniu mniej więcej do połowy audycji TV w której była debata na temat tego co powiedział abp. Jędraszewski , dalej nie mogłem ...ot, bezrozumy napakowany emocjami jazgot , tylko dlaczego my z nimi dyskutujemy ? kto nas nauczył tej nieroztropności ? kto nas nauczył "prawdy objawionej " że z nimi koniecznie nalezy prowadzc dialog ? O CZYM !!! co z naszej religii w kwestii seksualności są skłonni przyjąć ! nic ? no to co my …

A czego my możemy sie od nich nauczyć ? możemy , nasze reakcje charakteryzują organizacje silnie scentralizowane , nasze reakcje są ciężkie "mułowate "
mało przedsiębiorcze , oni czyną GESTY ktore nas prowokują , a my odpowiadamy SŁOWAMI które potem oni eksponują jako "mowę nienawiści " a ich prowokacje to "środki artystycznego wyrazu " ...każdemu wolno , teraz pora na ST był taki prorok który powiedział kazanie bez słów , a ...potrafimy posługiwac się gestem ,plakatem , mową ciała ? ...nie ,nie potrafimy, oni do tego starcia przygotowali się chyba staranniej ...nawet w kategoriach słowa nie potrafimy na poziomie statystycznego wiernego "psu ogon uciąć " mieczem słowa , im więcej magistrow teologii tym większa nieporadność wiernych .

Można , dajmy im popracowac na chwałę kościoła wykorzystując ich błędy , jak się widzi drużynę piłkarską ktora posiada chaos w swych szeregach nie trzeba zbytnio z nią walczyć , tracić siły , wystarczy poczekać na błąd który wcześniej czy później sami sprokurują ...jak to mówił klasyk piłkarski : lepiej mądrze stać niż głupio biegać .Tak ale aby to zrobic trzeba miec w sbie duszę wojownika , my jej nie mamy …

Nie chcemy walczyć o wiarę , nawet o zbawienie duszy nie walczymy , jeteśmy jak te Chiny co to w swej pysze odgrodziły się od świata potężnym murem w przekonaniu ,że już nic lepszego w kwestii państwowości nie da się zrobić , podobnie jak St. Rzym odgrodził się od świata murami aureliańskimi bo"jesteśmy doskonali " jesteśmy jak ci obrońcy "złotej wolności szlacheckiej " bo jest doskonała " to przeciez oni byli głownymi wrogmi tych co to uchwalili Konstytucję 3-go Maja , traktowali ich jako warchołów , nie chcemy poczynić bodaj kilku nieśmiałych kroków w celu zmodyfikowania pracy kościola uznając ,że jest to ideał ... ideal ktory "skrzeczy " nawet w oczach mało zorientowanych , nie mamy odwagi tego powiedzieć ,ni mmy odwagi zauważyć że się "sypie "nie mamy odwagi nawet o tym myśleć
Powiedzano bylo nie będziesz miał bogów cudzych przed Mną , nie , myśmy tego nie powiedzieli ustami , nasze ciało zaprzecza istnieniu Boga , boga JEDYNEGO zazdrosnego o swą Cześć , nie chce konkurentów w postaci ubustwionej instytucji .

Tak , nie ująłem tego w cudzysłów, instytucja w tej formie ma w sobie cechy boga ...boga któremu należy się bezwzględna cześć i posłuszeństwo , dlatego tak łatwo zrozumieć nam desperację kapłanów judaizmu co to zafalszowali prawdę Zmartwychwstaniu , TO TEN SAM TYP CZLOWIEKA ! oni stanęłi w obronie boga ...swojego boga . Te przemilczenia określonych rejonów Biblii i historii kościoła to nie jest przypadek , to logiczny ciąg wydarzeń .

to ...koniec tej formacji koscioła ... upadł w niej duch , jest rażąco bierny , jest .... stary , tak to a reakcje starca nie widzącgo przed sobą perspektyw rozwoju , intytucja w tej formie już umarła ...

A oni LGBT są młodzi duchem [ jeszcze ]. To nie ich słowa ,to upadli poprzednicy, duchowi kuzyni ..."ruszymy z posad bryłę świata , dziś niczym jutro wszytskim my "... żebyśmy my mieli tą wiarę i zapał ...

Oni PATRZĄ W PRZYSZŁOŚĆ my oglądmy się w przeszłość przyzywając nieustannie obrazy z przeszłości , bo "Europa ma chrześcijanńskie korzenie " ....a to kogo teraz obchodzi ? świat TERAZ jest inny , absolutnie niechrześcijański , kościół to skansen ? mój dziadek też bez końca opowiadał jak to w oddziałach generała Wrangla o potem Hallera prał bolszewików ... po piątym razie już nie sluchalem ... milczałem , wierni też nie mówią ...milczą , ale widzą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 05 2019 11:44   
Forum

Big Grin Ja ? ależ skąd , LGBT to ...dobrodzieje k.k. w Polsce , tak [ ! ] od wielu lat nawet TV głównego nurtu pojawiło się słowo "Biblia " dotychczas nikt nie mówil o Biblii , teolodzy w sutannach ją pogrzebali w TV, ale teraz dzięki LGBT zaistniała .

LGBT obudziła same już rozumowanie , same rozmowy na tematy typu" zgodne czy niezgodne" z zasadami Nauki Chrystusa . Tego księża nie zrobili ...
to ich wiekopomna zasługa dla Kościoła .

To nasi przyjaciele choć sami o tym nie wiedzą ani nie chcą , to taki "Gang Olsena " zawsze im wychodzi inaczej niż zamierzali . Oni obudzili zainteresowanie wiernych Słowem Pana czego księża za chińskigo boga nie potrafili . A więc jest jeszcze coś innego niż to co "zlatuje z ambony ".

========================

Ten sam dowcip z brodą funkcjonujący w wielu odmianach na całym świecie , ale podstawa zawsze ta sama biblijna , uczeni w piśmie łykają wielbłąda i odcedzają komara .

Rosja: tajny zrzucony na spadochronie agent amerykański znający perfekcyjnie język i obyczaje Rosjan , mający perfekcyjne podróbki dokumentów wchodzi do baru :
- Dużą wódkę proszę !
- Pan mówi jak Rosjanin ale pan nie jest Rosjaninem ...
- Nie ? ... wychyla duszkiem całą szklankę ...i co ? nie jestem Rosjaninem ?
- Nie , pan pije jak Rosjanin ale Pan nie jest Rosjaninem .
- dlaczego ? jak pan to poznał ?!!!
- bo u nas na Syberii nie ma murzynów !

Wersja Szwajcarska.
Austriak [ oni śmieją się z nie zawsze ponoć rozgarniętych Austriaków ] postanowił być Szwajcarem nauczył się perfekcyjnie szwajcarskiej odmiany niemieckiego i wszedł do sklepu :
- Proszę jeden chleb , śmietanę i masło !
- Pan jest Austriakiem ?
- po czym pan poznał ?
- bo wszedł pan do sklepu z gwoździami .

Wersja polska , Postanowili LGBT- owcy wtopić się w tłum wiernych i głosząc hasła "miłości" jakie zasłyszeli z ambon , doskonale imitując niektóre "amorkowe " kazania zorganizować obrazoburcze demonstracje , ale obywatele , wierni ich odrzucili i znieważyli :

Dlaczego ? co myśmy sknocicili ? przecież mogliśmy pokładać nadzieję w tym ,że wiara w polskim k.k. znacznie osłabła , mogliśmy pokładać wiarę a tym ,że nauka k.k. jest albo moralnie rozmyta albo w ogóle pomija wiele kwestii etycznych , mamy wsparcie finansowe z zewnątrz , wspierają nas komercyjne stacje TV , dlaczego z kretesem przegrano wybory które nasza akcja całą swoją mocą wspierała , była częścią kampanii , wygrało ugrupowanie które nigdy takich wyborów nie wygrało , DLACZEGO ?

-Bo jest maj , miesiąc pierwszych komunii w których uczestniczą także ateiści , i takie zniewagi Najświętszego Sakramentu musiały " szarpnąć " nawet ich .Klęska wyborcza tej a nie innej formacji brała swoje żródlo w... biesiadach pierwszokomunijnych ,ukradkiem , poza wzrokiem dzieci zakrapianą czymś mocniejszym niż kawa [ żeby nikogo nie obrażać piszę o mojej rodzinie ]...komentarze ... one nie nadają się do publikacji na tej stronie . Kazad taka biesiada to 30-50 a nawet więcej osób , to prezent ze strony LGBT , fajni ludzie …

===============&&&&&&&&&&&&&&

Stalin używał określenia "pożyteczny idiota " a Biblia ?

Ciekawe ... a my chcemy z nimi dyskutować , ten tekst powstał po wysłuchaniu o obejrzeniu mniej więcej do połowy audycji TV w której była debata na temat tego co powiedział abp. Jędraszewski , dalej nie mogłem ...ot, bezrozumy napakowany emocjami jazgot , tylko dlaczego my z nimi dyskutujemy ? kto nas nauczył tej nieroztropności ? kto nas nauczył "prawdy objawionej " że z nimi koniecznie nalezy prowadzc dialog ? O CZYM !!! co z naszej religii w kwestii seksualności są skłonni przyjąć ! nic ? no to co my …

A czego my możemy sie od nich nauczyć ? możemy , nasze reakcje charakteryzują organizacje silnie scentralizowane , nasze reakcje są ciężkie "mułowate "
mało przedsiębiorcze , oni czyną GESTY ktore nas prowokują , a my odpowiadamy SŁOWAMI które potem oni eksponują jako "mowę nienawiści " a ich prowokacje to "środki artystycznego wyrazu " ...każdemu wolno , teraz pora na ST był taki prorok który powiedział kazanie bez słów , a ...potrafimy posługiwac się gestem ,plakatem , mową ciała ? ...nie ,nie potrafimy, oni do tego starcia przygotowali się chyba staranniej ...nawet w kategoriach słowa nie potrafimy na poziomie statystycznego wiernego "psu ogon uciąć " mieczem słowa , im więcej magistrow teologii tym większa nieporadność wiernych .

Można , dajmy im popracowac na chwałę kościoła wykorzystując ich błędy , jak się widzi drużynę piłkarską ktora posiada chaos w swych szeregach nie trzeba zbytnio z nią walczyć , tracić siły , wystarczy poczekać na błąd który wcześniej czy później sami sprokurują ...jak to mówił klasyk piłkarski : lepiej mądrze stać niż głupio biegać .Tak ale aby to zrobic trzeba miec w sbie duszę wojownika , my jej nie mamy …

Nie chcemy walczyć o wiarę , nawet o zbawienie duszy nie walczymy , jeteśmy jak te Chiny co to w swej pysze odgrodziły się od świata potężnym murem w przekonaniu ,że już nic lepszego w kwestii państwowości nie da się zrobić , podobnie jak St. Rzym odgrodził się od świata murami aureliańskimi bo"jesteśmy doskonali " jesteśmy jak ci obrońcy "złotej wolności szlacheckiej " bo jest doskonała " to przeciez oni byli głownymi wrogmi tych co to uchwalili Konstytucję 3-go Maja , traktowali ich jako warchołów , nie chcemy poczynić bodaj kilku nieśmiałych kroków w celu zmodyfikowania pracy kościola uznając ,że jest to ideał ... ideal ktory "skrzeczy " nawet w oczach mało zorientowanych , nie mamy odwagi tego powiedzieć ,ni mmy odwagi zauważyć że się "sypie "nie mamy odwagi nawet o tym myśleć
Powiedzano bylo nie będziesz miał bogów cudzych przed Mną , nie , myśmy tego nie powiedzieli ustami , nasze ciało zaprzecza istnieniu Boga , boga JEDYNEGO zazdrosnego o swą Cześć , nie chce konkurentów w postaci ubustwionej instytucji .

Tak , nie ująłem tego w cudzysłów, instytucja w tej formie ma w sobie cechy boga ...boga któremu należy się bezwzględna cześć i posłuszeństwo , dlatego tak łatwo zrozumieć nam desperację kapłanów judaizmu co to zafalszowali prawdę Zmartwychwstaniu , TO TEN SAM TYP CZLOWIEKA ! oni stanęłi w obronie boga ...swojego boga . Te przemilczenia określonych rejonów Biblii i historii kościoła to nie jest przypadek , to logiczny ciąg wydarzeń .

to ...koniec tej formacji koscioła ... upadł w niej duch , jest rażąco bierny , jest .... stary , tak to a reakcje starca nie widzącgo przed sobą perspektyw rozwoju , intytucja w tej formie już umarła ...

A oni LGBT są młodzi duchem [ jeszcze ]. To nie ich słowa ,to upadli poprzednicy, duchowi kuzyni ..."ruszymy z posad bryłę świata , dziś niczym jutro wszytskim my "... żebyśmy my mieli tą wiarę i zapał ...

Oni PATRZĄ W PRZYSZŁOŚĆ my oglądmy się w przeszłość przyzywając nieustannie obrazy z przeszłości , bo "Europa ma chrześcijanńskie korzenie " ....a to kogo teraz obchodzi ? świat TERAZ jest inny , absolutnie niechrześcijański , kościół to skansen ? mój dziadek też bez końca opowiadał jak to w oddziałach generała Wrangla o potem Hallera prał bolszewików ... po piątym razie już nie sluchalem ... milczałem , wierni też nie mówią ...milczą , ale widzą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 06 2019 16:06   
Forum

Ostro będzie , to zapowiedź wojny w kościele ,oto szeregowi duchowni nawołują do ustąpienia abpa. Jędraszewskiego , w czym upatrują swoje atuty , w Biblii ? czy ...poparciu mediów ? instytucji ?

W Biblii raczej nie , informuję Szan. Internautów.że na jednej ze stron wycięto z mojej wypowiedzi CYTATY Z PIŚMA ŚW. ostro będzie ...słychac grzmoty ! ja to..."male piwo " a Bóg i Jego Słowo ? no cóż , przecież On nie ma obronionego doktoratu z teologii , nie ma się Kim przejmować .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Lubię , kiedy ktoś z kim się nie do końca zgadzam , niechcący potwierdza moje poglądy , wczoraj w TV dominkanin o. Gurzyński podważył sens dialogu ze środowiskami sprzedającymi " cipkomaryjki " , masz ci los , to on nie zna Biblii ?nie wie ,że niewiasta piękna a nieobyczajna jest jako złoty kolczyk na świńskim ryju ? czemu nie zacytował np. Izajasza ? to w końcu to jego powinność : danie świadectwa wierze .

Nie nie podejrzewam go o to że jest takim idiotą ,że nie potrafi pokojarzyć najprostszych cytatów z Biblii , jego postawa to atrybut PRZYNALEŻNOŚCI do określonej grupy w k.k.
jEŚLI GRUPA TO WOJNA , tutaj nie ma miejsa na indywidualne poglądy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Kto toczy [będzie toczył ] tą wojnę i o co ? od końca o interesy . Cała różnica polega na tym jak te interesy są rozumiane . Grupa której ikoną jest abp. Jędraszewski [ wcale nie taki anioł ] uważa ,że jak tak dalej pójdzie to za trzy- cztery lata [ cyfra intuicyjna ] biskup k.k. będzie miał tą sama powagę i mir w kościele jak ten co ... "sprawował mszę" podczas "parady równości ".Dalej jest ściana i koniec kościoła .

Grupa druga , liczna , jest ofiarą "terroru wyimaginowanej miłości " karzącej ustępować "działalności misjonarskiej " wielkim tego świata [ np. IKE- i ] itd. ten terror wyimaginowanej miłości doskonale współgra z poprawnością polityczną , " broń boże" nie należy wspominać o tym co innemu nie w smak , nawet okrutnym grzesznikom , nawet wrogom kościoła , i chyba dlatego ojciec Gużyński "zapomniał " o Biblii ....

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Co by złego o abp. nie powiedzieć , użył celnego słowa "zaraza " zaraza , infekcja k.k. gdzie ma swoje żródła ? Homoseksualistów kojarzy się z AIDS , to choroba w ktorej człowiek traci uklad odpornościowy , NIE WALCZY .

Caly układ immunologiczny Biblii oparty jest o HIERARCHĘ POJĘĆ , skoro mowa o miłości :

a/ najpierw miłujemy Boga calem sercem , cala mocą .

b/ PÓŹNIEJ człowieka , siebie , bliźniego .

Ta hierarchia pojęć widoczna była w całej nauce k.k. od powiedzmy Tomasza z Akwinu aż do ...plus - minus połowy dwudziestego wieku .Dalej to już tylko miłość , miłość , milóść ale jaka ? Czort jego znajet .

Nie znam , seminariów , ale jeżeli młodego człowieka "tresuje " się w atmosferze takiej ,że jak " mówi biskup , to nawet Chrystus musi milczeć " to niezależnie od wartości przyswajanej wiedzy robi mu się aksjologiczną sieczkęw głowie ... zanik odporności . Byle jaki wirus medialny takiego księdza deprawuje i robi z kapłana...pajaca wbrew jasnym i zda sie niepodważalnym wersom Pisma . Okazuje się wszystko można podważyć , przeinterpretować , przemilczeć , ja wiem kto wygra ...wcale nie medialny Goliat ...

========================
Tekel - zważono cię na wadze i okazałeś się zbyt lekki ...

faktycznie , lekki ten "tevauenowski " kościół , byle wietrzyk dziennikarski targa nim jak chorągiewką , będze zakręt [ kolejny ] w historii kościoła , dociążony balastem Słowa samochód wiernych wyjdzie z niego na prostą , lekki " nie wyrobi "i targany siłą osrodkową sprzeczności własnego nauczania wyląduje "poza Drogą ..."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 08 2019 12:24   
Forum

No ...odczekałem , ile czasu minęło od plugawienia Najśw. Sakramentu ...? dużo ,a w moim kościele parafialnym cisza , odśpiewano suplikacje i cisza . Wygląda na to ,że wojujący ateiści mają świetny wywiad , wiedzą o możliwościach instytucji , o jej uwiądzie decyzyjnym , o "neutralnej postawie "księży , wiedzą ...jakby tam w intytucji byli i wiedzieli .
To " mecz" LGBT kontra kościół czy mecz LGBT kontra abp. Jędraszewski ?

================

Kolejny film , serialowa sztampa "tato jestem gejem " oburzenia , wyklinanie , potem okazuje się ,że ten gej to nie taki zły [ w serialu złego geja nie widziałem !] ,z czasem go akceptują nie napominają ...już oswoili , ciekawe ta sama "twórcza sztampa " w wielu filmach , a wkoścele nic ... księża nie wiedzą czy nie chcą wiedzeć , tchórze czy mają to wszystko w ...

Ile to lat treba aby zrozumieć Ewangelię ? "wyrzucą was trzewia Moje " przekładając na język chodnikowy - "rzygam na waszą obojętność " cóż , lepiej późno zrozumieć niż wcale , rozumiem , nie mierzą mnie tyle te " nakręcane kukiełki " w TV ile ci obojętni księża .

Gdybym miał możliwośc powiedzieć coś w oczy EP to krzyknąlbym "ludzie przeciez wy śpicie ! obrabiają wam "pupę" a wy ...nic , tylko homilia abpa Jędraszewskiego , list pasterski parę wystąpień innyc mnjeszych i co więcej ? to rzeczywiście wystarczy ?"

===================

Chyba jednak kontra mecz kościół contra geje , z tym nie księża są tutaj dowódcami , pasterzami , za księży "robią "politycy , fakt partyklarnie , ale ...księża też mają swoje partykularne interesy [ i to jeszcze jakie ! ] w tym ujadaniu [ pardon } polityków na ekranie jest niekiedy więcej Biblii niż niektórych kazaniach o "kwiatkach i motylkach ".

Tutaj traci sens patrzenie w dokumenty tutaj nie ma oficjalnego układu EP- biskupi - księża -wierni tylko ten rzeczywisty kład społeczny koscioła Razzodzielony EP - abp. Jędraszewski - Rydzyk i politycy - wierni , co tutaj się rzuca w oczy ? BRAK KSIĘŻY , ok? ...i taka jest prawda .

==================

Jaka jest siła duchowieństwa na poziomie podstawwowym ? na czym ona polega ? na intelekcie ? taaam ...słyszalem , ich pewność siebie polega na swiadomości ,że są NIEZASTĄPIENI i coraz ich mniej , ok ? To tak jak w klubie piłkarskim , ktoś kto wie ,że trener nie ma równorzędnego gracza do wymiany zaczyna się puszyć i stawiać warunki .

==========================

Co moim [ prywatnym ] zdaniem powinien arcybiskup J . { wiem że są inni , podobnie myślący] w imię dobra Kościoła , w imię służby Bogu powinien OBJĄĆ WŁADZĘ NAD KOŚCIOŁEM .Inaczej , KTO MA LUD BOŻY TEN MA KOŚCIÓŁ, kto zaprzeczy ?
lUD NIE JEST PO STRONIE LGBT , to pewnik , aksjomat który może być punktem wyjścia do objęcia WŁADZY RZECZYWISTEJ.

==================

1 .Co moze zrobić arcybiskup ? no...gdyby ukończył dobrą szkołę ... słowa zotaly wypowiedziane , tego już nic nie cofnie , jeśli to co wiem o instytucji jest prawdziwe , to tam "nie ma przebacz " wróg zostaJe wrogiem do końca . Drogi powrotnej nie ma .

Rzekł mąż rzucając chudą zonę - kości zostały rzucone [ J.I. Sztaudynger ]

2 .Powinien sobie sobie sprawę z tego ,że jego pierwsze słowa wywołały burzę ,błogosławioną burzę , drugie mogą wywołać wicher , trzecie wiatr a czwarte mogą zostać w ogóle nie zauważone i zostaną pominięte . Więc w drugim słowie aby nie tracić impetu mógłby pozbawić powagi oponentów którzy w imię "dialogu ze swiatem " chcą rozmawiać wszystkimi ...nawet z szatanem , zarzut nieznajomosci Biblii wsród duchownych to cios nakutujacy np. :

< „Bo głupi wygłasza niedorzeczności i jego serce obmyśla nieprawość, żeby się dopuszczać bezbożności i głosić błędy o Panu”. Iz 32,6 (BT). A dzieje się tak dlatego, że „… człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać”. 1 Kor 2,14 (BW), dlatego „Nie mów do uszu głupiego, bo wzgardzi mądrością twej mowy”. Prz 23,9 (BT >

To w ogóle pozbawia sensu dialog z LGBT i...stawia pod znakiem zapytania ich kompetencje . Te słowa jak np. te wyżej cytowane są niezaprzeczalne i zbyt proste aby zaprzeczać , ktoś kto to zrobi mże się "zakałapućkać " w krzyżowym ogniu pytań .

3. Arcybiskup powinien wiedzieć ,ze słowa bez struktur znikają w powietrzu , lepiej zacząć skromnie , w tych parafiach w ktorych może występować niedobór księży zacząć formowanie ich następców pośród laikatu , na początek powołałbym radę spoleczną przy kurii , taką prawdziwą złożoną z praktyków życia społecznego [ Ks. Wj. 18. Jetro ] ruch społeczny ? ...każdemu wolno...

Jak znam zycie ... to taki "chłop z wiary " jako kapłan czy "quasi kapłan"zdeklasuje społecznie tych co tylko po seminariach , bez praktyki życiowej [ apostołowie to byli ludzie dojrzali życiowo ].

Ja bym zaczął od parafialnych komisj rozjemczych [ błogosławieni pokój czyniący albowiem ...] to nie musi być to , niech ...robią cokolwiek byle nie ograniczać się jedynie do trzymania drążków baldachimu na Boże Ciało .Pomysłów na zorganizowanie laiktu jest > 100.

Wódz laikatu to wódz kościoła , kiedyś było to nie do pomyślenia , dzisiaj staje się to faktem ,przemija bowiem postać tego świata .Decyzje fundamentalnym znaczeniu dla k.k już nie muszą pochodzić z Watykanu ani z siedziby EP , owszem jakieś tam papiery może instytucja wyprodukowac , ale bez REALIZACJI SPOŁECZNEJ będą miały te papiery wartość li tylko papieru.

Dlaczego takie struktury mgą być SILNIEJSZE OD ZASTAŁEGO APARATU ? BO...ŻYJĄ , żyją na tym świecie a nie w obłokach Olimpu , żyją bo mają za Pana BOGA ŻYWEGO . Z tych zresztą powodów strutury LGBT choć wątłe liczebnie mogą w przeciągu kilku lat "ograć " EP , dlatego właśnie że żyją , dlatego że pracują ,dlatego że są aktywne , nie przesypiają życia , szatan to musi być świetny teolog.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 09 2019 18:10   
Forum

No..jeśli abp. Gądecki pisze o terrorze ideologicznym to jest rzeczą świadczącą o jego niewątpliwej inteligencji , a to ,że uninął pytania JAK TO MOŻLIWE ŻE WIĘKSZOŚĆ DAJE SOBIE NARZUCIĆ NARRACJĘ MNIEJSZOŚCI ? Dawid i Goliat ? taaam , to tak jakby student dałby się obijać przedszkolakowi . Obrazek z wojska , idę korytarzami z jakimiś papierzyskami , przez drzwi słyszę pulkownika "ujeżdżającego " majora -" obywatelu kapralu kto wam dał tą gwiazdkę !" gdybym to bym ja był teraz ...to spytałbym : księże wikariuszu kto wam dał ten pastorał !

Przecież to wstyd tak dawać się "ciągnąć za nos " wobec takiej dysproporcji w wielkości .

Dawidzie wróć !

No to co ,że media ? lepiej tego nie mówić bo to by świadczyło tym ,że media są bliższe wiernym niż biskupi , tak, to jest tłumaczenie , logiczne tłumaczenie ... lepiej tego nie mówić …

A dawniej ,za komuny kościół nie miał mediów a i tak monopol informacyjny komunistów był bezsilny , co się mieniło ? jak ktoś na ekranie TV oszczekuje mojego brata to mu nie wierzę i tyle , więc może my po prostu nie jesteśmy braćmi !... i dlatego siła medialna przeważa szalę , tak, to jest logiczne tłumaczenie .

================

Czy Izraelici byli aż tak wspanialymi wojownikami ? słyszałem ,że Hetyci w tej materii byli lepsi , zresztą najemnicy hetyccy służyli w armii np. Dawida .

Czy byli takimi wspaniałymi teologami ? bo ja wiem , jak się słyszy o dziełach Egipcjan …

Prawo ? Rzmianie byli lepsi , z niektórych elementów ich dorobku korzystamy do dzisiaj .

Poświęcenie dla religii ? Izraelici nie rzucali swych dzieci na ofiarę Molochowi więc co ? co zadecydowało o ich wyjątkowej pozycji w Palestynie ?Pierwsi chrzescijanie [ też Żydzi ] to po prostu to kontynuowali , słowa komuna , komunia nie wyślili komuniści .

Prawo mojżeszowe tworzyło zręby wpólnoty narodowej ,i tak komunistyczna opresja zjednoczyla nie tak znowu dawno Polaków, tylko że ... komuniści odeszli i już nie ma tych więzi... a prawa nie mamy ... nie ma co nas jednoczyć .Znowu jesteśmy sobie obcy , ich , duchownych problemy nie są naszymi problemami i odwrotnie . A kazanie ?msza ? czy to jedność społeczna ? to raczej kartka z dalekiego Chicago od nie widzianej od dwudziestu lat cioci . Ten który mi pomógł wykaraskać się z zastawionej pułapki [ niewiarygodnie wielki rachunek telefoniczny ] ten jest moim bratem , tak to Ewangelia ! to mówi Chrystus !

A mówienie w Wspólnocie Stołu Pańskiego jako remedium na wszystkie wyobcowania wewnątrz koscioła w sytuacji rozbicia społecznego jest NADUŻYWANIEM TEGO POJĘCIA , zamazywaniem rzeczywistości nazywanym inaczej oszustwem , najpierw trzeba się pojednać społecznie aby mieć w ogóle prawo aby to mówić .

Lepszy sąsiad bliski niż brat daleki { Syrach } i tutaj jest problem , ekran TV bywa bliższy niż ksiądz NA JEGO WŁASNE ŻYCZENIE , nie , tego nie powiedział , ale tak postępuje " dajcie mi święty spokój mszę przecież odprawiłem ".

Kto jest moim bratem ? Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie , Samarytanin był poganinem , a atakowany przez LGBT Kościół nie jest przecież poganinem , ale na poziomie parafii jest traktowany jako ...obcy natręt "nie będę sie wtrącać do polityki !"

- Czemu nie złożysz urzędu ? chcesz się zajmować sam sobą ich do zakonu kontemplacyjnego , nie ma dla ciebie miejsca dla ciebie MIĘDZY LUDŹMI , sam tego zresztą tego nie chcesz , skoro bez ustanku uciekasz przed tym co społeczne .

Pora wracać do pierwocin , do Biblii , do gminy my, trzymamy się parafii jako podstawowej jednostki organizacyjnej , co my widzimy w tym średniowiecznym truchle ?

===================

A biskupi chcący coś zrobić dla Jezusa w kategoriach władzy wcale nie mają związanych rąk , jest taka rzymska zasada : dziel i rządź , skoro masz ociężałych , wygodnych lub leniwych księży to wybijajacych się obdaruj stanowiskiem np. koordynatora d/s ... obszar może obejmować klika parafii , to może być więcej niż prałat ! zobaczysz jak się wemą do roboty !

Chyba że , chyba że ... księże biskupie sam jesteś obojętny i leniwy .

===================
Mądry jest abp. Gądecki pisze raczej "o nich " o tym co "oni robią " niż o nas i co my robimy...bo chyba nie robimy nic albo prawie nic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 11 2019 16:15   
Forum

"Krew będzie wam służyła do OZNACZENIA DOMÓW, w których będziecie przebywać. Gdy ujrzę krew, przejdę obok i nie będzie pośród was plagi niszczycielskiej, gdy będę karał ziemię egipską. "

A właściwie po co ?czemu to miało służyć ? jeżeli anioł śmierci ktory przeszedł przez ziemię egipską wiedział kto jest pierworodnym a kto nie to siłą rzeczy mógł dość latwo zorientować się kto NALEŻY do ludu Izraela akto nie . O symbolice ktora była zapowiedzią NT nie będę pisał ale to jedno występuje przez nieomal całą Biblię owo NAZNACZANIE , występuje takze i na końcu historii rodzaju ludzkiego kiedy to będzie tyle to a tyle "opieczętowanych " .Czym jest opieczętowanie jeśli nie nie naznaczeniem ?

- Niech wam będzie jako poganin , czyli co nie traktujemy wszytskich jednakowo .... dzielimy , oddzielamy .
- Niewiasta z Samarii - nie rzuca się chleba psom , wiem , wiem to byla próba ale jednak ciągle występuje owo naznaczenie .
- A owo obrzezanie komu to było potrzebne ? czy nie chodzło tutaj o naznaczenie ? a owe religjność "kulinarna, koszerność " czy nie chodziło tutaj o ODRÓŻNIENIE swoich od obcych ?

Owo "schibolett " albo odsiew pdczas doboru wojowników przez Gedeona ..itd , itp .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Dlaczego ja o tym ? bo chaos pojęciowy jaki obecnie panuje w k.k. i bezradnosć jego ojców każe jednak spojrzeć badziej uczciwie na ST , owo naznaczenie oddzielanie JEST ELEMENTEM PORZĄDKU w owczarni , stado które nie wie kto tutaj jest od Owczarza a kto nasłany przez obcych popada w apatię albo furiacką agresję .

A po czym to poznać ? jak naznaczyć dzisiaj ? wczoraj słuchałem wypowiedzi aktora znanego z serialu TV nie dostał kontraktu przez swoje wypowiedzi nie tyczące spraw zawodowych , a ten pracownik IKEi ? itd. itp. ? Co robić ? na początek NOTOWAĆ , REJESTROWAC I OGŁASZAĆ choćby przez Sieć a jeżeli sieć ocenzuruje ...to założyć własny odrębny system komunikacji ....też dobrze ... a może i lepiej .Wróg otwarcie działający jest łatwiejszym celem niż skryty .

To nie sa duchy to ludzie mający konkretne nazwiska , konkretne firmy , konkretne powiązania , w wojsku to się nazywa slużbą informacyjną , Człowik taki to a taki ....acha był związany z tym a tym srodowiskiem ...uważajcie !

&&&&&&&&&&&&&&

To jest " alkotest " , test na wiarygodność instytucji , albo rzeczywiście CHCE WALCZYĆ albo udaje pasterzowanie , tak Pasterz dzisiaj powinen walczyć o obronie Owczarni , inaczej nie jest pasterzem tylko najemnikiem . W tym przypadku lud boży powinien pokładać raczej nadzieję w politykach , tak w tych pełnych partykularnych interesów i dysponujących zaledwie szczątkową wiedzą religjną ludziach , są bardziej wiarygoni niż pasterze konsekrowani którzy nie chcą walczyć , i nie ma tutaj tłumaczenia ,że jest to przedsięwzięcie drogie i skomplikowane bo skali k.k. to ...grosze , a sama czynność rejestracji prosta , trudne jest tylko pytanie jestes z Bogiem czy z tymi co są przeciw Niemu ? myślę ,że tak postąpili by starotestamentowi ...eh! zazdroszę im tej mądrości .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

A swoją drogą gdyby osoba firma taka czy inna zostala wciągnięta na listę ... to moze mieć dalsze zgoła nieoczekiwane perspektywy tak finansowe jak i osobiste , myślę ,że jednak niektórzy .... "wyhamują "

Jest taki typ człowieka w kościele , jak widzę niektórych księży czy zakonników w jawnie antykościelnych stacjach TV, przyznaję mam odruch moralnej torsji ...
" Od powietrza, ognia, wojny,
I do tego od człowieka,
Co się wszystkim nisko kłania -
Niech nas zawsze Bóg obrania."

Nie to nie ST , to Aleksander hrabia Fredro .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 12 2019 18:03   
Forum

Big Grin Big Grin Big Grin

No to test ze znajomości Biblii , który z wielkich ST i NT użył w doniesieniu do sodomitów słowa OBRZYDLIWY ? Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud
ilu to osób tytułujących siebie samego katolikami wypowiadało się na forach wszelkiego typu a .... tego określenia nie użyło , nawet ci z tytułem profesora ?dotyczy to także osób konsekrowanych !!!!!!!!!!!!!! najzabawniej , tak najzabawniej wypadła tutaj osoba w sutannie która z miną skarconego dziecka tłumaczyła się dziennikarzowi lokalnej TV ,że niestety homoseksualizm jest grzechem , cóż to za twardziel ! gdzie kuria takiego znalazła ! Eliasz to to nie jest ...

Miłość , miłość , miłość eh ! na amory im się zebrało , ok , to kto ma PIERWSZEŃSTWO w miłości , a czy nie było powiedziane będziesz miłować Pana Boga swego CAŁYM sercem ? ciągłe nieustające dyskursy o tym czyja wrażliwość została naruszona ale w jaki sposób obrażano Boga grzechem przeciw naturze tego nikt nie powiedział !!! nawet abp. J. Cóż to za ateistyczna narracja ? stawianie człowieka przed bogiem to już nie jest nawet wstęp do ateizacji ale ateizacja ...naszych umysłów .
Smile Smile Smile

A ci co to grają rolę tych bitych czy znieważanych wcale nie są tacy łagodni ,chyba jeszcze nie został zdjęty filmik ze szturmu LGBT na katedrę w Buenos Aires , zresztą , i to jest najważniejsze w ST są oni przedstawiani jako ludzie AGRESYWNI , zresztą sposób ich "ekspresji " podczas ich demonstracji jest prowokacyjny , dżentelmeni nie spierają się co do faktów , wiec co może być jeśli urosną w siłę , czego mamy się spodziewać ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 15 2019 17:02   
Forum

Cóż, czasem trzeba umieć czytać między wierszami .Patrzę na siostrzaną stronę katolicką , same łagodnosci lub próby załagodzenia czegoś co zapowada się na DŁUGOLETNIĄ KONFRONTACJĘ , a więc się jednak boją ...
Artkuł p. red. J . Kociszewskiej , główna myśl tego tekstu to jest to ,że kościół nie da się wciągnąc w politykę , a to jest niestety polityka ... jeśli p. redaktor jest wyrazicielem opinii "z góry "...to je rozumiem .

A... co to jest polityka ? na użytek tego tekstu - to jest "takie coś co wyrzucone drzwiami wraca oknem , przed tym się nie da uciec .Przed kościołem są trzy wyjścia :

a/ Kościół będze prowadził WŁASNĄ politykę i "rozdawał karty " tak jak to robią już teraz muzułmanie w Europie Zachodniej .

b/ Kościół będzie wciągany w politykę tak jak to się dzieje z człowiekiem wciąganym pod wodę przez krokodyla w celu konsumpcji ,biorąc pod uwagę WIELKOŚĆ laikatu to cel bardzo łakomy , spece od marketingu politycznego biorą za to nieliche pieniądze już dwa trzy procenty wzrostu notowań to cel warty zachodu .

c/ Kościół w ogóle nie będzie wciągany w jakąkolwiek polityczną grę .... i to może być dla niego najgorsze , to by znaczyło ,że osiągnął już społeczne dno , że jego znaczenie jest porównywalne ze związkiem zbieraczy znaczków pocztowych czy Kołem Miłośników Ziemi Pałuckiej ,są to organizacje tak nikłe liczbowo ,że aż niewarte zainteresowania polityków , kościół cgce być w tym gronie ?...

======================

Co to znaczy ,że kościół JEST WCIĄGANY ? to jest bierna strona gramatyki , jest wciągany to znaczy ,że owo wciąganie ODBYWA SIĘ BEZ JEGO WOLI , to z kolei implikuje twierdzenie ,że kościoł ....nie ma władzy zdolnej do jego sterowania , władza niezdolna do sprawowania władzy to atrapa , te pastorały to bożonarodzeniowe zabawki a nie insygnia rzeczywistej wladzy. ok ?

Obrazowo : jesli na polu leży np. wół bez głowy zdolnej do kierowania organizmem , to z całą pewością w jego pobliżu pojawią się hieny , szakale , sępy i inne tego typu stworzenia łase na łatwy posiłek . Jeśli mamy do czynienia z sytuacją kiedy b. min. spraw . zagranicznych w stacji TV dokonuje "egzegezy " tego co rzekomo miałby uczynić miłosierny Chrystus i jak bardzo łaskawy byłby w stosunku do środowisk LGBT a nie spotyka się to ze ZDECYDOWANĄ reakcją przedstawicieli kościoła to rzeczywiście [ wiem to mocne ] kościół nauczający zachowuje się jak łatwa do skonsumowana padlina .

====================

"Czego się boi Janek Pieczarek" nie piszę ,że wiem , wiem ,że to jedynie moje supozycje , więc czego to boi się hiererchia kościelna unkając NIEUNIKNIONEGO STARCIA z tymi środowiskami ?

1/ Dalszego już zresztą widocznego rozbicia kościoła , oto pojawi się , owszem już pojawia się potężna odchłań pomiędzy tymi co chcą bronić się przed tą ideologią [ tak ideologią , to kwestia konwencji ] otóż poważna część duchowieństwa przywykła do głoszenia kazań o miłości , ptaszkach i motylkach NIE BĘDZIE ZDOLNA do zmiany sposobu narracji , do przyjęcia ,że są jednak ZORGANIZOWANI wrogowie kościoła przed którymi ludu bożego ...nie ostrzegali , milczeniem wspomagali , ot , "góra jedno - doły drugie"

2. Niezdolnścią intelektualną do prowadzenia konfliktu ideologicznego , to widać nawet po osobach majacymi tytuł profesorski , nie są ZDOLNI PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI konfliktu , niezdolność intelektualna polega też i na tym ,że koścół skupił się na nauczaniu o jakimś akademickim "człowieku " a na wojnie , tak to wojna ważniejsze jest zachowanie się grup ludzkich , działania zespołowe , kolektywne ...kościól nie jest w stanie tego ogarnąć rozumowo .Ciekawe ...gdzie się dwóch spotka w Imię Moje ...nauczanie koscioła ucieka przed Bogiem ?

Odnosze wrażenie ,że kościól hierachiczny przyjął nie wiadomo na jakiej podstawie ,że jak nie ma już komunizmu [ moim zdaniem on dalej istnieje w innych formach ] to już mu nic nie grozi , jakże sie mylił . Teraz placi za to cenę , łatwo wejśc w głupotę , trudniej wyjsć .

3. Czas wojny to czas weryfikacji , także personalnych , to dzieje się i teraz , wiele razy tak było w historii Polski ,że tytuły sobie a życie sobie , i tak niewiele osób wie kto był prymasem w okresie potopu szwedzkiego ale kto to jest o. Kordecki wie każdy , niewiele osób potrafi wymienić tamtejszych hetmanów ale kto to był S. Czarniecki wie każdy , nie każdy potrafi wymienić nazwiska hetmanów za czasów Chmielnickiego ale kto to był ks. Jeremi Wiśniowiecki wie każdy nawet via Sienkiewicza { strasznie znieształcony obraz } itd, itp . czas wojny "rozkrochmala "cały zastany i często zaskorupialy układ ...tego hierarchia nie chce , nie chce aby ktoś z poza układów np. osoba świecka stal się "Tadeuszem Kościuszką " kościoła ... a to przy bierności instytucji całkiem możliwe .

4. Kluczem do zrozumienia mojego stukania jest słowo NIEUNIKNIONY , nieunikniona wojna , nieunknione starcie , i tutaj nie pomoże nic , jak się przyglądam Eur. Zach. to rządy tamtych państw wcale nie mają ochoty na podejmowanie konfronacji z ludnocią napływową ...ale taka będzie , bo to może się roztrzygnąć BEZ WOLI RZĄDZĄCYCH , tak jak w przypadku hiererchii kościelnej wojna z LGBT może wybuchnąć bez woli biskupów .

Z państwem tak jak z kościolem , np. w miasteczku X ktoś kogoś zamorduje , ktoś kogoś w odwecie zastrzeli a potem już kostki domina ... ci "ugodowcy "...wyjdą na durni , w stosunku do władz kościoła tego kreślenia nie użyję , ale jeśli coś się zacznie na ostro to i tak ich nadwątlony autorytet ....diabi wezmą ...do końca .

5. Co bym zrobil na miejcu biskupów aby kosciół nie był piłeczką ping - pongową odbijaną przez obcych a podmiotem społecznym MAJĄCYM SWOJĄ WOLĘ , ano przed wyborami zastanowił się czy bez potrzeby nie powtarzać tego ,że katolik to powinien być dobrym obywatelem i głosować na to co jest zgodne z nauką kościoła tak powiedział Jan Paweł II itd. ...BO NIE WYJAŚNIANIE PUNKT PO PUNKCIE CO TA ZGODNOŚĆ LUB NIEGDNOŚĆ ZNAUKA KOŚCIOŁA MOŻE OZNACZAĆ .... LAWIROANIE NA GRANICY SAMOOŚMIESZENIA .A juz mówienie że katolik powienien ocenać wszystko "W sercu " to już jest blamaż , najlepiej wezwać np. p. M. Gretkowską aby wyjasnila co to znaczy " ws ercu " ...i nikt nie będzie mógł zaprzeczyć , kto udowodni że ta pani nie ma serca ?

W zasadzie to ja też jestem biskupem a nawet kardynałem ... ale " w sercu "

Gdzie jest granica samo ośmieszania ?

Prosta sprawa , wziąć "pod lupę" programy wyborcze najważniejszych ugrupowań i poddać je analizie , to a to jest zgodne z nauką kościoła a to i to nie , w tym a tym programie suma niezgodności z nauką kościoła jest taka to a taka , wolno ?

Wolno, okreslać , analizować programy zgodnie z kryterami kościoła , wolno , należy a wawet jest to "psi obowiązek " ojców kościoła , ale tego nie zrobią ....bo to wymaga odwagi , dlatego niech lubiana Autorka nie pisze ,że kościół nie da się wciągnąć w politykę , on jest już wciągnięty , tyle ...że nikt o zgodę biskupów nie pyta bo ... nieobecni nie mają racji .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 18 2019 14:28   
Forum

Dobre pytanie ! co robi ten "latający cyrk Monty Biedronia " np. w Radomsku ?polityk powie "czyni kamapanię " teolog gdyby był rzetelny powiedziałby "przygotowuje glebę pod zasiew anty-ewangelii " .

Oni są rzetelnymi pracownikami na niwie pana Belzebuba , tak , tak rzetelnymi , na tym polega rzetelność rolnika ,na tym że najpierw, zanim zasieje to zaorze , zabronuje , wcześniej rozrzuci nawóz , ta gleba w przyszłości da plon Lucyperowi a ziarno Słowa Bożego ? Ono na tej glebie nie wzejdzie ... to nie ta gleba .

Uczcie się ci ktorzy chcecie być pasterzami ! uczcie się ! tak się pracuje , nawet na złej dla LGBT glebie z czasem posieje i wzejdzie jego ziarno , a co oni uzyskuja teraz ? PRZYZWYCZAJAJĄ , oswajają z możliwociami życia w świecie innych wartości , przyzwyczajeni nie odrzucamy ich a priori a to już sukces !

Ile to czasu upłynęło od słów abpa. Jędraszewskiego ? z czasem spowszednieją , przestaną szokować , będą sloganem , a co po nich ?....nic ,oni nas zwyciężają już w tej chwii , tyle że jest to robota rozpisana na kolejne etapy , cierpliwa , systematyczna , nie tracąca z oczu kieunku działań , zaplanowana ...i inteligentna , to jet dokładnie taka ...jakiej nie wykonuje kościół.

Oni mają PLAN anty-ewangelizacji ale czy my mamy plan ewangelizacji ?

taki plan , zamysł ewangelizacji dostosowany do realiów przede wszystkim ekonomicznych w których żyjemy , tak to robił kociół św, Piotra i Pawła .

Nie mamy takiego planu, mamy za to ...wspomienia sprzed wieków , ten sposób działania sprzed wielu stuleci to skansen , dymarka , lekcja pogądowa dla uczniów szkoły podstawowej w temacie " jak to kiedyś wytapiano żelazo " dzisiaj ...może służyć co najwyżej dla rozbawienia , do niczego więcej , przecież przemija postać tego świata ,tak powiedzial Pan , ilu to mamy ludzi z wyższym wykształceniem teologicznym ...i nic , żadnych wniosków, jest takie powiedzenie o zwierzątku które nigdy nie zmienia poglądów , do czlowieka myślącego raczej nie pasuje .

A nasza gleba ? ona jest skalista , parę słów biskupa podniosło wiatr zainteresowania , dyskusji ,wzeszło słowo biskupa ... i uschnie , bo nie jest glęboko zakorzenione w społeczności kościoła [ jeśli taka istniejej ] A jaka jest najlepsza metoda zakorzenienia czyż nie prawo ? CZYŻ NIE PRAKTYKA DNIA POWSZEDNIEGO , ONA JEST SIL NIEJSZA NIŻ TA OD ŚWIĘTA ,ona praktya dnia powszedniego ... uczy .

Jahwe to wiedział , Syn Człowieczy wiedzial i przestrzegał chociaż przecież dalekie jest od doskonałości , starotestamentowi to wiedzą a dlaczego my tego nie wiemy ? rzeczywiście mamy taki kiepski iloraz inteligencji ?

Oni są sa cierpliwi , ot, kropla która drąży skałę i końcu ją przedziurawi , zniszczy.Mają znakomitych teologów ! w kategoriach skutecznego działania lepsi od naszych teologów, po owocach osądzam jak to nam POLECIŁ Nauczyciel .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 19 2019 15:35   
Forum

A jakie atuty ma [ ?} no ...może mieć arcybiskup Jędraszewski ? ano ziemia , ziemia obiecana Polaków , zareczam ,że jestem trzeźwy ...

Pamiętam wybuch wściekłości red. Urbana ówczesnego rzecznia rządu PRL-u, to że ludzie w kościolach śpiewają "Boże coś Polskę " to wiedział , ale to że śpiewają i to z takim zaangażowaniem , z tęksnotą w sercu i głosie tego już zdzierzyć nie mógł na nic ich propaganda , bardzo droga propaganda ...

Ciekawe , największy konflikt w histori Ziemi nie miał za zadanie nie tyle wyniszcznie obcych ras ile zdobycie "PRZESTRZENI ŻYCIOWEJ " , ziemi na której mogło by być zbudowane szczęście , dobrobyt itd. Hitler tego nie wymyślił , Hitler to kontynuował [ np. Hakata ] nawet on , super -zbrodniarz bezwiednie sięgał do Biblii ...

„Pan pokazał mu całą ziemię Gilead aż po Dan, całą - Neftalego, ziemię Efraima i Manessesa, całą krainę Judy, aż po Morze Zachodnie, Negeb, okręg doliny koło Jerycha, miasta palm, aż do Soaru” (Pwt 34,1-3).

JAK mu pokazał , zabrał na przejażdżkę helikopterem ? czy byla to niejasna WYIDEALIZOWANA WIZJA , wizja ktora nakazywala walczyc i ponosić wszelakie trudy , jak silna musiała by to być raczej idea niż konkretna wizja , my chrześcijanie nie kreślamy tego jak wyglądać może raj [ chyba tylko Ilsam to robi ] ale zawieramy to w slowach "PRZYJDŹ KROŁESTWO TWOJE " że ani oko widzało ani ucho nie slyszało , ale jest jest w człoweku widoczne już od starozytnych PRAGNIENIE INNEGO LEPSZEGO ŚWIATA ."przyjdź Królestwo Twoje " jak mocne jest to pragnienie ...przewracające góry

Jak silne musiało to pragnienie innej lepszej ziemi ktore było w stanie popchnąć ten naród do zbrodni z niespotykana siłą ?
"Termin Lebensraum pojawiał się na kartach „Mein Kampf”, ale nie zyskał sobie jeszcze ani szczególnego znaczenia, ani właściwej definicji. A. Hitler łączył go z takimi pojęciami jak Boden, Raum czy Land, co wskazywało na jasne związki między „przestrzenią życiową” a dostępem do surowców i ziemi uprawnej. Poglądy A. Hitlera dojrzewały i dopiero w latach trzydziestych zostały uzupełnione o charakterystyczne dla nazistów wątki antysemickie, rasistowskie i militarne, co mocno wypaczyło pierwotne rozumienie terminu. A. Hitler uważał, że Lebensraum można znaleźć jedynie na terenie Europy, dlatego zazwyczaj swoje aspiracje imperialne ograniczał do pasa gór Ural, zakładając, iż w tamtym miejscu przebiega naturalna granica między Europą i Azją. Sam termin Lebensraum powstał dużo wcześniej. Posługiwali się nim już XIX-wieczni pangermaniści "

=======================

A my Polacy , tez mamy w sobie to pragnienie lepszej Polski , też , my też ...ale my jesteśmy chyba w swych pragnieniach bliżsi Boga niż Żydzi cy Niemcy , dla nas nie jest to kokretna ziemia , ale ziemia ZAMIESZKAŁA PRZEZ LUD SPRAWIEDLIWY, to pragnienie było "opium " dla wszystkich tych co to znienawidzili ziemię w jej obecnym kształcie moralnym , nawet ci Polacy ktorzy nieomal wrost walczyli z kościołem ...Waryński, Wróblewski , Dąbrowski , Kasprzak , Okrzeja itd .TO PRAGNIENIE SPRAWIEDLIWOŚCI ...którego nie wypełnia kościół ..... ktory uznał że już osiągnął "święty spokój " ciekawe , jesteśmy jak ten skrzat z baśni Andersena ciągle waha się pomiędzy pokoikiem studenta czytającego poezję a bogatym kupcem .

Przydź Krółestwo Twoje
===================

Ciekawe najlepsze utwory wielbiące naród powstały w okresie niewoli
a była to nieomal zawsze pewna IDEALIZACJA , takich postaci jakie opisywał Sienkiewicz w Trylogii czy Mickiewicz nie było , takiej" polskiej Atlantydy " nie było a jednak tęksniliśmy ...za czym ?
przyjdź Królestwo Twoje .....
"... i myśmy latali na mleczne drogi i w blaski jutrzenki, i w ognie ofiary! Ten lud... to wasze bożyszcze... Boże wielki! tożeśmy się ku niemu jak szaleńcy rzucili, jak w słońce w niego wierzyli, jak w zbawienie zapatrzyli, na rękach prawie podnieść go usiłowaliśmy, dobro nasze i samych siebie słaliśmy przed nim... Krzywdy przez ojców jeszcze zrządzone własnymi choćby ciałami pragnęliśmy zmieść ze świata i z jego pamięci... A ziemia! Boże! dzieckiem, chłopięciem, młodzieńcem, ja każdą roślinkę, każdą kroplę wody, każdy jej kamień kochałem... mogłem być wrogiem ludzi, którzy z niej powstali? to ja... ale niemało, nie mało nas takich było! Śmiech bierze na wspomnienie! Młodzi mędrcy... poeci... rycerze... apostoły... wskrzesiciele... górne marzenia... wielkie nadzieje "

to Benedykt Korczyński z "Nad niemnem " E. Orzeszkowej .

Taki był ks. Jerzy Popiełuszko i "jego " Solidarność " jego bo sięgająca nie tylko polityki ale i duszy , on o to walczył.

Przyjdź Królestwo Twoje
===================================

Ja nie ma pretensji do księży ,że lubią to i owo , ja też chcialbym mieć trochę grosza więcej , ja mam do nich pretensję ,ze skarleli w swych plebaniach , to jakby rolę "Hamleta" kazać zagrać chłopczykowi z teatrzykku szkolnego , skarleli do cna w tych seminariach i plebaniach nie ma w nich wielkich wizji , ideałów tylko takie "kaparzenie z dnia na dzień " ja bym dla czegoś takiego w celibat nie poszedł.

Przyjdź Królestwo Twoje .

A arcybiskup więcej niźli płomiennymi kazaniami , więcej osiągnąłby założeniem czegoś na ksztalt ruchu społecznego który chociażby teoretycznie , chociażby książkowo tworzył wizje nowej , sprawieliwszej Polski ,sprawiedliwszej niż ta która jest teraz , chciałbym aby "wszedł w buty " wieszczy Mickiewicza, Słowackiego , Siekiewicza ,Orzeszkowej , Konopnickiej i wielu innych nie wymienionych , to bardziej potrzebne Polsce niż te ...progamy polityczne stronnictw , pragienie sprawiedlwiej mądrej Polski . Szkoda nie nie żyje biskup Krasicki , on wiedzał co boli lud...

Przydź Królestwo Twoje.

Jeśli naszawiara , ma być duchową namiastką tej rzeczywistości z niebios , komunia święta zadatkiem Krolestwa to i nasz kościól powinien być duchowym surogatem , zapowiedzią tej Sprawiedliwości ktorej tak pragnie lud , to nasz "psi obowiązek " krasomówstwo kaznodziei tutaj na nic .

Przyjdź Królestwo Twoje .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 22 2019 21:55   
Forum

" Kto z nas tych lat nie pomni, gdy, młode pacholę,
Ze strzelbą na ramieniu świszcząc szedł na pole,
Gdzie żaden wał, płot żaden nogi nie utrudza,
Gdzie przestępując miedzę, nie poznasz, że cudza! "

Chłopie ! nie dawaj mi przykładu Szwajcarii czy Szwecji [ byłej ] ja to pamiętam ... z Polski ! tak z Polski , oto kiedy byłem wieku studenckim , mama wysłała mnie na wieś do cioci abym pomógł jej przy omłotach , kombajn był wtedy rzadkością , młocarnia wstawiona do stodoły , silnik , pas transmisyjny i ...sąsiedzi. nIe taka straszna to praca jak mnie w mięscie straszono , jak ktoś trzymał w ręku łopatę to i z widłami sobie poradzi , najgorszy był kurz wdzierający się do nosa gardła , uszu , nosiłem też worki ze zbożem na strych ...taam , robiło sie gorsze rzeczy , ale ci sąsiedzi ... jadłem z nimi , piłem ...też ," te rzeczy" też piłem , ale gdy pękła jakaś część której nie potrafię nazwać wskazał mi sąsad cioci drzwi domu po drugiej stronie płotu i powiedzial " będzie tam pod schodami " , była !

Na podwórku bawiły się dzieci , szczekał pies na uwięzi ale żadnej paniki nie było , wszedłem jak do swojego obejścia , z czasem ich zrozumialem , bo w dowód wdzięczności uczynnym sąsiadom pracowałem przy ich omłotach , też był poczęstunek i śmiechy przy stole , to byla rodzina , no ...jak rodzina . Zrozumialem wtedy co znaczą te słowa "lepszy sąsiad bliski niz brat daleki " Wiesz co ? zanim nauczymy się używać [ i nadużywać ]słowa "bracia " nauczmy się używać słowa sąsiedzi , nie ma możliwośc abyśmy byli braćmi skoro nie potrafimy być dobrymi sąsiadami .

Kiedy się żeniłem nie było kateringu w naszym rozumieniu , katering był u sąsiada , tam były potrawy i pokoik dla tych którzy wychylili o jeden haust za dużo ,sąsiad to była intytucja ! to że był z rodziną przy stole biesiadnym to żadne zaskoczenie ! na poprawinach sąsiedzi z klatki musieli być musowo ! jak się jechało na wczasy rzucaló się sasiadowi klucz aby miał pieczę nad kwiatami , psem i pocztą jak ...swojemu . Ja nie mam żadnych wątpliwości - postęp laicyzacji w Polsce łączy się ściśle z postępem atomizacji , zanikiem więzi społecznych .

Jak sąsiadeczka więdla nam w oczach chodziła smutna i zrezygnwana to się domyśliliśmy że jest już w latach trudnych decyzji życiowych i jest ciągle sama i co ? wyswataliśmy ! niby przypadkowe imieniny ,kogoś tam zaproszono , komuś coś szepnięto , doradzono , przyszło z pomocą w sprawie dokwaterowania [ też przez sąsiada ktory pracował w administracji ]i co ? małżeństwo jak "ta lala " ...brak mi dzisiaj w epoce domofonów ,właśnie tego ... tej atmosfery . Uderzono skutecznie w PODSTAWY CYWILIZACYJNE chrześcijaństwa , na oczach nieczego nie rozumiejącego koscioła nauczającego , tak nieczego nierozumiejącego bo oto jest przekonany ,że jest wszytsko w porządku ...bo przeciez nkt [ jak do tej pory ] nie podważał credo k.k ... na to przyjdzie jeszcze czas ... na razie na oczach wielebnych księży profesorów "rozkrochmalono " strukturę społeczną . Mówią , mówią a tutaj "guzik " ot i zawód !

Było ich trzy , moja mam i dwie inne sąsiadki , jakiś diabeł [ a może anioł } wrzucił w bliskie sąsiedztwo ludzi pochodzących z Galicji [ jak moi rodzice ],z Wielkopolski i Polski centralnej ...co konflikt regionallny ? e tam ...

A. Fiedler pisał w "Dywizjonie 303 " o szarych korzeniach bujnych kwiatów o mechanikach lotniczych , dzięki którym , dzięki ich nieefektonej pracy dywizjon zachowywal co dzień sprawność bojową ...na postrzelanych maszynach , te panie były jak te szare korzenie sąsiedzkiej zgody , kiedy mama była zmęcznona a miała mieć imieniny ...same przyszły z upieczonym plackiem , zrozumiały , kobieta lepiej zrozumie kobietę , jak Ta .... która była gościem na weselisku w Kanie . KIedy umarla p. Turek zrobilo się jakoś pusto na naszej ulicy , pełno nas a jakoby nikogo nie było , jedną tylko duszą tak wiele ubyło ...

Moje Boże Narodzenia byly kulinarnie bogatsze niż u innych , na moim stole byly rzeczy z rodzinnych stron rodziców , Wielkopolski [ mak we wszystkich odmianach } znam tez smak grochu z kapustą z Polski centralnej ,było słodkie ciasto od "Hanysów " sąsiadki po prostu zamieniały sie potrawami ! jak mi bardzo dzisiaj tego brak ....

A to że potrafiły czasem rajcować na klatce dość dlugo ...znam większe zmartwienia , brzydsza część ludzkości musi to zrozumiec , to jest też potrzebne .

========================
Jaki podstawowe błędy popelniono w ciągu ostanich trzydziestu lat ? wiele ich było , ale ten "kopnął " w nauczycielską moc kościoła dość mocno , odebrał mu siłę , za bardzo zaufano uczonym księgom za mało ludziom .

Moja druga , była już parafia ... klasztor paulinów schowany gdzies pomiędzy secesyjne kamienice , barokowy kosciół z Matką Boską Pocieszenia wiernych w ołtarzu , podniszczone "wymodlone " stare ławki , taka sielska atmosfera , pisemko parafialne prowadzone przez małżeństwo uroczych postrzeleńców , ona była muzykiem on plastykiem , w readakcji było nadmiar indywidulności np. on mający autentyczny arystokratyczny rodowód , tak , tak z tych ...wskich . Taka "mała Jasna Góra " nic tylko sfamilizować towarzystwo , tak aby postronni mogli powiedziec "patrzcie jak oni się miłują " a tutaj ...nic

"zapraszamy na wyklad ...." ludzie co wy robicie !

Ta Pani z Częstochowy , co w Ostrej świeci Bramie , ta "zielna , gromniczna ta co patrzy na nas z działkowch dzikich kapliczek , była taka jak my ! prosta dziewczyna , chyba analfabetka i co ...chyba nie była kimś gorszym niż uczeni w piśmie , dajcie im , parafianom , spotkać się , wypić herbatę , poplotkować , pośmiać się ze starych dowcipów , przy byle okazji , pretekst sie zawsze znajdzie: posiedzenie readakcji , akcja charytatywna , budowa ołtarzy na Boże Ciało , czy prowadzenie świetlicy , pretekst się zawsze znajdzie ...jak ktoś nie unika ludzi ...

Kiedyś Opole [ było na wyższym poziomie ] wygrała piosenka Elżbieety Wojnowskiej "Zaproście mnie do stołu " jakie to aktualne ...dla kościoła ,

zaproszona na biesiadę w Kanie Sąsiadka czy Krewna PRZY OKAZJI poprosiła o pomoc swego Syna , czasem warto zaprosić kogoś kto nie rzuca się specjalnie w oczy, ale ...czy Wy kapłani lubicie przebywać z ludźmi ? nie mówię , nie pytam czy kochacie , obniżam próg wymagań , czy lubicie ludzi ?tak, aby pośmiać przy cieście , herbacie czy "kielichu" , czyżbym obraził ? bo widzi mi się ,że niekiedy zdarzają sie tacy co to chcą "górować" nad ludem na zasadzie "moja nauka jest najmojsza "obym się mylił .

Mówię Wam dostojni kapłani ,że choć to Wam się to wyda nieprawdopodobne ale to właśnie to wzajemne przebywanie łączy silniej kościół niż mowy kaznodziei , NIE MA ABSTRAKCYJNEJ TEORETYCZNEJ MIŁOŚCI SPOŁECZNEJ , JEST TYLKO TA OBJAWIAJĄCA SIĘ MATERIALNIE [ przypowieść o Samarytaninie ], także w sytuacjach kiedy zdezorientowany obrazą świętości lud patrzy na pasterzy licząc na ich pasterską odwagę a słyszy ... kogoś , kogoś kto zdaje się być przybyszem z obcych stron albo ...kompletnego tchórza . Tak to dowód miłości do Kościoła ...nie widzę ...jeśli doszło do tak poważnych wydarzeń ,że potrzebne były suplikacje to czemu nie ma przykładnych ekskomunik ? a jeśli nie stało nic poważnego to po co te suplikacje ?

Z daleka przybyli ...z hierarchii , patrząc się na reakcje wydaje się że to z bardzo daleka , bardzo daleka . NIe ma innego skutecznego środka reewangelizacji niż odbudowa podstawowych więzi społecznych , sposobów jest więcej niż sto , ale to inny temat , jeśli ktoś wierzy w "magiczną moc " teologii ... w gusła , amulety wierzy , to tylko pomoc nie środek zasadniczy , jeśli mam rację to wcale aż nie tacy mądrzy jesteście .

Panie spraw aby byli jedno ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 22 2019 23:20   
Forum

A co tutaj można omawiać ? nasza wiara została skrzywiona przez teologów , kto zarzeczy ? oto pojęcie PRAKTYKUJĄCEGO KATOLIKA zostało zastąpiono przez tego "co chodzi do kościoła " ilość tych zachowań które tyczą regulacji dnia codziennego a o których mówi Pismo jest ogromna , a co " my " wiemy ,my to znaczy bazujący na tym co usłyszą z ambony , że praktyki to WYŁĄCZNIE LITURGIA , tymczasem liturgia z praktyka jeśli ma coś wspólnego to raczej niewiele , to raczej kwestia obrzędu , spraw ducha ale nie praktyki , takie np. PRAKTYKOWANIE napomnienia braterskiego czy walki z lichwą zostały wyrugowane przez uczonych w piśmie kompletnie , lepiej by im było tej teologii nie kończyć , Pan powiedział ,iż uczeni w piśmie zostaną ukarani srożej , nie ja to wymyśliłem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 26 2019 12:11   
Forum

Odczekałem ... proszę Księdza , to pewnie inna profesja ale informuję ,że jak żołnierz bierze w ręce nie swój karabin , to najpierw wyjmuje magazynek , odciąga suwadło , zagląda do komory naobojowej czy przypadkiem nie ma tam naboju i oddaje próbny "strzal " w powietrze , a wszystko to po to aby sobe i komuś nie zrobić krzywdy , czy to jest myślenie ?...nie to jest NAWYK , wyćwiczony przez kaprala , wykonywany nieomal bezwiednie .

NAWYK , przemily chłopak , sąsiad z klatki , kłania się , jest uczynny ale pierwszy wyciąga rękę na moje powitanie ...nikt go nie nauczył , nie powiedział , nie "wytresował " kindersztuba ot co .

Taki Rubinstein czy Paderewski zamim dali popis swych umiejętności przed ogromną widownią jako uczniowię mozolnie "układali sobie rękę " w ćwiczeniu akordów ...nawyk .

Mistrzowie modlitwy potrafiący nieomal popadać w ekstazę , zaczynali od monotonnnego "łupania zdrowasiek " w innych religiach też ... a co to jest mantra ?Irena Kwiatkowska [ dla młodszych - kobieta pracująca z "Czterdziestolatka "] swoim studentom powtarzała że "każda improwizacja powinna być wykuta na blachę "

Moja drużyna grala kiedyś mecz w "Ruchem" na narożnik pola karnego wbiegł Eugeniusz F. i strzelił ... ja wiedziałem że strzeli zamim piłka zatrzepotała w siatce , jak zaprogramowany automat "robocop " . Wtedy stosunki między kibicam nie byly takie dzikie jak teraz ,można było podejść , porozmawiać , spytalem skąd u niego taka "pierońska wprawa " odpowiedź była jedna " bo on się na familokach chowoł" nie wiedziałem co mi powiedzieli , pytałem kogoś kto się zna , otóż familoki to domy jednorodzinne na Śląsku , chłopcy często malowali na ścianach bramki i ćwiczyli strzały , po iluś tam tysiącach powtórzeń ...trafiali bez pudła .Ciągle ten sam element , prawda ?

Stara łacińska prawda - POWTARZANIE JEST MATKĄ WIEDZY .

================================
Wielu rzeczy , kościołowi nam brakuje ale czego najbardzej , brakuje nam AUTOMATYCZNEGO , WYĆWICZONEGO NAWYKU NIEUSTANNEGO PORÓWNYWANIA TEGO CO MÓWI ŚWIAT Z BIBLIĄ , Z PRAWEM . Pole konfrontacji religijnej na Zachodzie Europy , z Islamem , tak to konfrontacja ... i co ? leją nas na głowę , nie dają sobie wcisnąć ateistycznych bredni , nie przyjmują , odrzucają prawa niezgodne z ich prawem , musieli nieustannie to prawo powtarzać, prawda ? Ja uważam ,ze Stary Testament i czas jego formaoania nie jest przypadkiem , tego chcial Bóg ...,co w Europie Zachodniej widać jest udowodnione wysilać się nie muszę , jakich dowodów jeszcze potrzeba . Chyba Jahwe wiedział co robi .....

Co POTRZEBA teraz najbardziej kościołowi ? nie przypadkowo na początku dałem przykład z wojska , ta wiedza o której wyżej pisałem nie pochodzi od oficerów tylko od kaprali , kaprali którzy potrafili podstawy wiedzy WTŁOCZYĆ w jestestwo żołnierza tak aby miał aparat pojęciowy konieczny do opanowywania nowych doświadczeń , nien potrzeba nam tyle kapitanów ile kaprali , Wie Ksiądż podczas wojnyWietnamie Amerykanie niekiedy odsuwali od dowodenia absolwentó szkół oficerskich po to aby dowodzenie plutonem powierzyć ...sierżantowi , dlaczego ? bo miał WPRAWĘ .

Odnoszę wrażenie ,że los kościoła zależy teraz bardziej od "kaprali i sierżantów " kościoła , prostych księży niż od wielebnych księży profesorów .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 29 2019 18:30   
Forum

Taam ... zamiast krążyć wokół tematu lepiej od razu ująć sedno sprawy , zaproszeniem na herbatę i pączki w salce kościoła nie tworzy się wspólnoty , wspólnota to JEDNOŚĆ INTERESÓW , jedność interesów ludu Izraela , jedność interesów pierwszych chrześcijan [ też Żydzi ],itd. Była też jedność interesów instytucji i laikatu podczas komuny ale krótko to trwało... tak , historycznie krótko.

jEDNOŚĆ DUCHOWA BEZ WSPÓLNOTY MATERIALNEJ JEST FIKCJĄ , HEREZJĄ. Ja bym za to superkłamstwo karał spaleniem na stosie , na całe szczęścia nie ja decyduję .

Czy kościół jest jednością interesów ? tych ekonomicznych , obyczajowych ,społecznych w tym i polityczych ?... nie jest ,jednym z dowodów koronnych jest stosunek nie byle kogo ale metropolity warszawskiego do krzywd kocioła za rządów byłej p. prezydent . Jedyną PRAWDZIWĄ WSPOLNOTĄ INTERESÓW w kościele jest grupa duchowieństwa w której interesie leży :

a/Niedopuszczenia laikatu do wpólrządzeniu kościołem . Jaki jest udział > 99% populacj w zarządzie ?ilu człnkow laikatu jest szefami resortów watykańskich ?przecież wiele z nich nie wymaga święceń i wiedzy teologicznej ...

b / kontrolowaniu w całości finansów kościoła .Jeśli już dopuści się laikat to tylko wprzypadku ruiny , stanu agonii finasowej , koscióła w dobrym stanie finansów nikt nie odda .

c/ kontrolowaniu obiegu informacji , nie dopuszczaniu niepowołanych do wpływu na kościół no ... z tym ostanio gorzej ,jest Sieć i konkurencja medialna która coraz śmielej wkracza na tematy religijne. Upadek znaczenia mediów katolickich można porownać z ... aktualną opozycją ,ona ..chce żeby było tak jak dawniej ale nie ma nic atrakcyjnego do zaproponowania , ot po przedsionkach kościoła leżą ...." laurki o niczym " czasem niezłe z punktu widzenia plastycznego .

Jeremiasz był szykanowany nie dlatego ,że mówil nieprawdę ale za to ,że nie reprezentował interesów wspolnoty intersów kapłanów .

d/ zablokowanie możliwości osądzania nagannych etycznie postaw , czynów dokonywanych przez duchowieńswto , żeby nie było wątpliwości chodzi o kotrolę społeczną dokonywaną przez laikat co wyszło w takich a nie innych filmach ,bo jeszcze nie publikacjach [to moim zdaniem kwestia czasu ] odnoszę wrażenie że instytucja prędzej zgodzi się na poddanie się kontroli sądów państwowych , ateistycznych ergo szatańskich niż kościoła reprezentowanego > 99% przez laikat , jaki dowód może być mocniejszy ? ot, miłość do Kościoła ....

A ...ja , jestem marginesem marginesu , ale za to mam satyfakcję która dodaje mi skrzydel i cierpliwoci , ja ...mam rację i owa niezgodność interesów koscioła i duchowienstwa już wychodzi tylko jeszcze nie jest definiowana , ale jest juz wyczuwana , intuicja to też rodzaj świadomości ,marksizm , marksizm , prawo zgodności bazy społecznej z nadbudwoą , fakt ekonomiczno -politycznego podziału intersów kleru i laikatu już jest , teraz pora jedynie na jego spisanie , zideologizowanie ...ale to już nie ja . Ja tylko sygnalizuję fakt oczywisty .

A co będze najtrudniejsze dla instytucji ...prośba , apel do lakatu o jedność kościoła i wsparcie w sytuacji narastającej agresji ośrodowisk LGBT , mądra to agresja ,omija w zasadzie laikat uderza w centrum które postanowiło żyć poza całością ergo jest to coraz bardziej obojetna dla przeietnego zjadacza chleba ....co się mu w końcu udało , atak na ksiezy nie jest atakiem na kościol tylkona "czarnych " ktorzy są braćmi ktorzy są daleko , lepszy sąsiad bliski niż brat daleki ....

Jeśli tak to już nie stanowi instytucja centrum a jest ...coraz bardziej obcą i wyobcowaną częścią tego co kiedyć za apostołów Piotra i Pawła było całością . Jej słówa nie są już słowami kościoła bo jej interesy nie są interesami kościoła .Ekonomii nie oszuka to raczej ona oszukała kościół .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 30 2019 17:56   
Forum

Nie , aż tak źle nie jest , po prostu kościół trzydziesci lat temu , będąc jednym z zasadniczych graczy na scenie publicznej nie policzył kart , miał do wyboru grać w kolorze kierowym albo karo a wybrał piki i trefle .

Poznaj samego siebie , policz karty , pryjrzyj się pasterzu swoim owieczkom , TEGO NIE ZROBIŁ , i za to teraz płaci , zaświeciły mu się oczy w temacie ekonomii [ jak i całemu narodowi ] gotów był nagiąć swe nauczanie [ jak my wszyscy ] do błogiego obrazu pełnych towarów półek i zwrotów majątkowych .
W jakim kolorze miał asy ? w tych "czerwonych " robotniczych , przecież ja to znam , znam ten kościol od wielu lat , pełne swiątynie to nie był tyle efekt głębokiej wiary ale postawy społecznej kościoła , widzialem tam i działaczy partyjnych i milicjantów po cywilnemu i rozwodników [ wtedy to było bardzo gorszące ] ale przyszli z powodów nauki społecznej kościoła ,przyszli do PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI to tak jak poganie w ...Ks. Pwt....!!!!

i to byl jego as .Tak w Polsce jak i innych "demoludach " mieliśmy do czynienia z demoralizacją społeczną , nie byliśmy tacy znowu święci .

Z chwilą kiedy zaczął grać w trefle i piki zorientował się [ nie są tacy nieinteligentni ] że ma w ręku blotki , dziewiątki i walety , to nie działa , te karty nie mają mocy , tym się nie przebije stawki , ale do błędu kościół hierachiczny się przyzna choćby go łamano kołem , do końca ....do śmierci nie zawróci z drogi ku przepaści , toż to męczeństwo prawie tak samo wielkie jak u ... Belzebuba , godnych następców abpa. Romero czy ks. Popiełuszki nie widzę ... z czym do gości ? z rozprawami o transcedentnej naturze człowieka ? kto tego słucha i do czego mu to potrzebne , eh ! więcej powagi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 04 2019 14:53   
Forum

Szanowny Panie Redaktorze !

Podzielam Pana niepokój , ale pytanie najważniejsze jakie może paść w tej sytuacji brzmi : skąd to sie wzięło ? etilogię choroby proszę podać .

Matka wszytskich grzechów to pycha , prawda ? a jaki jest szczyt pychy ? Szatan chcial byc "jak Bóg" czy można bardziej przegiąć ? można , istoty ludzkie chcą mieć możliwości większe niż Bóg , Bóg chciał zbawić wszystkich ale wiedział że z woli grzeszników za poszeptem diabła jest to niemożliwe , mowił Pan o ogniu nieugaszonym , o człowieku dla którego lepiej by było gdyby się nie urodził itd. Z kim jak z kim ale z Panem o tym nie będę dyskutował bo jest Pan bystrym i oczytanym Człowiekiem.

W "polityce zbawienia " kosciół poslugiwał się metodą "kija i marchewki" z jednej strony było piekło jako kara i niebo jako nagroda , sytuacja się zmieniła kiedy kościół zaczął jednobiegunową polikę zbawienia zubożoną o pojęcie piekła , jest tylko zbawienie i nic więcej , piekło u mnie w parafii z nauczania ambonowego zniknęło , jest tylko "miłość ogarniająca wszystko "

A dlaczego tak się stało ? to wina ...marketingu , nie ująłem słowa marketing w cudzysłów , kiedyś kościół posługiwał się metodą "módl się i pracuj' modlitwie i działalności werbalnej towarzyszyła działalność materialna , np. bracia cystersi , benedyktyni ,szpitalnicy itd. cywilizacja europejska powstała z tych dwóch elementów kosciól był jak Droga , jak Chrystus , wie Pan co mnie uderzyló w Życiorysie Chrystusa ? to że przez lwią czeżycia praciwał MATERIALNIE , odłączenie każdego z tych dwóch elemntów pozbawiło by chrześcijaństwo zdolności cywilizacyjno- twórczych , problem w tym iż kościół "skręcił z tórów " módl się pracuj " na tory "módl się i mów " a to tory od innego zupełnie pociągu... zupełnie inny kierunek jazdy ,co widać we wskaźnikach makro -społecznych , mocniejszych dowodów nie ma .

Kościół który "sprzedaje" tylko słowa z punktu widzenia marketingu musi dotrzeć do WSZYTSKICH , takze do pogan i ateistów , nie moze to być " twarda mowa " tego nie przyjmą , to jest JAWNE NIEPOSLUSZEŃSTWO CHRYSTUSOWI , kazał "strzepnąć kurz ze swoich sandałów " co w dzisiejszej frazeologii może oznaczac trzaśnięcie drzwiami .

My tego nie chcemy, nie mamy dość sily by powiedziec "poszoł won " bo uciekną ... nie będą nas słuchać , więc "wygładziliśmy" Ewangelię , polukrowaliśmy, wycinając milczeniem te najbardziej niewygodne fragmenty , a jaki jet efekt koncowy ?

Poganie i ateiści na drogę naszej wiary nie wstąpili , oni maja "gdzieś " nasze zasady , mogą co najwyżej tolerowac istnienie polukrowanej Ewangeii , ba, na osłodzona Ewangelia nie jest w stanie nie tylko zjednac innowierców ale nawet utrzymać przy kościele nawet tych słabych wahających się katolików , takie są statystyki , ba, w konflikcie ze środowiskami LGBT wyszło na jaw jak bardzo język Biblii odstaje od stylu wypowiedzi kaznodziei , Ewangelia w kategoriach stylu to rewolucja a aktualny styl nauczania to ...budyń , przeslodzona słodka legumina , dobra na deser , na urozmaicenia ale nie może być to potrawa główna .

Jaki handicap miał śp. kard, Wyszyński , tak miał , a jaki ? starotestamentowa ostrość podziałów .

"Odtąd dotąd była Ewangelia , odtąd dotąd komuniści " tak albo nie " + lub - , żero -jeden , tego chciał Pan , jak się tak postawi prosto sprawę ...szatan nie ma szans , tak to starotestamentowe podejście , czy przypadkowe ? chyba ....Jahwe się nie pomylił ,prawda ? Gdzieśmy "to " zgubili ? ano w wielosłowiu uczonych w piśmie , to co od Pana przejąłem ...bo dobre - "nie komplikujmy tego co proste" .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 05 2019 14:35   
Forum

Mój Drogi ! trzeba o prostu UWAŻNIE CZYTAĆ ,no to cytat z oficjalnej strony kościoła :

"Pod słowami „uczestniczyć we Mszy św.” rozumie się obecność FIZYCZNĄ w kościele. Trzeba w Eucharystii brać udział razem z WIDZIALNĄ społecznością Kościoła, zgromadzoną wokół ołtarza. "

Czyli co ? jak popatrzę sobie w telewizor to ...bez znaczenia [ jeśli nie jestem chory itp. ] to nie ma sensu ,ale ... brak OSOBISTEJ OBECNOŚCI NA MSZY to nie jest wynalazek naszych czasów ...oj nie .
Kiedyś , kiedy słuchałem opowieści dziadka to dowiedziałem się ,że jaśnie pan kazał sobie sporządzić w bocznej ścianie kościoła rodzaj wnęki , loży z której widział ołtarz ale nie widział ludzi , to tak , jakby dzisiaj patrzył w telewizor , bardzo wstrętni byli dla niego ...bracia chłopi , poźniej po mszy Xiążę odjeżdżał z plebanem do dworu na obiad i ..tyle go bylo widać .

=======================

Czytam dalej ...
"Wierni gromadzą się na Mszy św., by przeżyć, odczuć, zasmakować ze wspólnoty świętego Kościoła." - zaraz zaraz zamakować wspolnoty można tylko na mszy ? gdzie indziej ona nie istnieje ? to tak jak , Panie odpuść z aborcją , jak jest po urodzeniu to jest człowiekiem, obywatelem a jak w łonie matki to już nie ... to tak jak z pilotem TV naciskam zmienia się obraz i dźięk jest zupelnie co innego , czy to aby nie jest traktowanie ludzi JAK MECHANIZM .

"Nie bierzmy wzoru od tych chrześcijan W INNYCH KRAJACH , którzy bez żadnych skrupułów przystępują do Stołu Pańskiego. Słowo Boże jest w tym względzie jasne: „Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało (Pańskie), wyrok sobie spożywa i pije” (1 Kor 11, 28n)"

Ale czy my , wspólnota spożywamy ten Chleb godnie ? pytam serio , zupełnie serio .Bo jesli nie ma w naszym kosciele Sprawiedliwości to jet to bliskie świętokradztwu

.
=============================
"Nie bierzmy przykładu z tych chrześcijan w innych krajach "

CZYLI CO ? JESTESMY SAMOTNĄ LUB CORAZ TO BARDZIEJ SAMOTNĄ WYSPĄ w morzu coraz to bardziej "sflaczałego" katolicyzmu.tak to można rozumieć ?... kiedy to z ust biskupów padło ? czy oni naprawdę uważają nas , laikat za idiotów ? to rzeczywiście dowód miłości i...poważnego traktowania ?"bracia " no ...jak bracia to i rodzina , bo jednego mamy Ojca , tylko dlaczego ja muszę wszystkiego dowiadywać się od obcych ?

Zastrzegam się ,że nie nie jest to analiza calości listu abpa. częstochowskiego z 2005 r na okoliczność obowiązku uczestnictwa we mszy św. dlaczego ja tylko wybiórczo wyrwałem , tak wyrwałem te słowa z tekstu ? ano dlatego ,że jesli ktoś chce serio traktować wiarę to dzisiaj musi umieć poważnie potraktować Słowa o tym że trzeba być przebiegły jako wąż i umieć czytać między wierszami , jak dyplomata , hierarchowie w żaden sposób z NIEGODNYM LUDEM ,ZE SWOIMI BRAĆMI NIE POROZMAWIAJĄ NA POWAŻNE TEMATY , chyba zapomnieli o tym że przemija postać tego świata i lud potrafi już myśleć i...czytać za zrozumieniem Pismo co nie zawsze przydaża się kaznodziejom, tutaj będę złośliwy , nie jeden raz słuchając tego co splywa z kazalnicy odczuwam ja pyszny grzesznik coś w rodzaju przewagi .co ? że to pycha ? może i tak ale to może być i ostrożność , tej nigdy nie za wiele .

Ale do rzeczy podobna jest msza do zbliżenia , tak seksu oczywiście z wyłączeniem fizjologii , zbliżenie fizyczne ,obowiążek bycia osobistego i psychicznego , nie ma ZBLIŻENIA BEZCIELESNEGO , ooo....! i tutaj ich , duchownych mam , przekręcili , zniekształcili sens społeczny mszy na użytek wewnętrzny chyba merkantylny.

Jakby ktoś uważnie czytał Ewangelię to jeśli już Pan rozsyłał apostołów to NAKAZYWAŁ ZNIWELOWANIE RÓŻNIC SPOŁECZNYCH , MATERIALNYCH gdzie to jest w aktualnym nauczaniu kościoła ? czasem mignie w perykopie , bez komentarza ... aby szybciej zniknęła .

To co pewne ? ci co tak chętnie rozprawiają o naturze człowieka to wiedzą ,że niedziela jest częścią CAŁEGO TYGODNIA i bez tego tygodnia same słowo niedziela nie ma sensu , a wspolnota w kościele bez wspolnoty poza świątynią też nie ma sensu ,jeśli tak ,to zmienia się logicznie podejście do mszy św. To ukoronowanie życia społecznego a nie wyobcowana społecznie "wizyta " bez związku z osobami których się nie zna i po jej zakonczeniu nie chce znać , to tak jak seks z ...prostytutką czy gumową lalką .

===============================================

Jeśli już chcemy aby mszaśw. promieniowała na calośc tygodnia to trzeba oczyścić ją z tego co "niekoszerne" co braża życie społeczne z niesprawiedliwości . Jesli tego nie zrobimy to z punktu widzenia wspólnoty msza św. sprawowana będzie niegodnie , obłudnie , to tyle natrudził się Pan w ST abyśmy to lekceważyli ?

" Bóg dał Salomonowi mądrość i rozsądek nadzwyczajny oraz rozum nieogarniony jak piasek na brzegu morza. Toteż mądrość Salomona przewyższała mądrość wszystkich ludzi Wschodu i mądrość Egipcjan. Górował on mądrością nad wszystkimi ludźmi, nawet nad Etanem Ezrachitą i Hemanem, jako też Kalkolem i Dardą, synami Machola. A imię jego stało się sławne wśród wszystkich narodów okolicznych." -

...no tak takie wspaniałości czekają tych co kochają Sprawiedliwość ale... tu na ziemi , nie gdzieś w zaświatach . Dziwne , wydawało mi się ,że duchowni sa łasi na zaszczyty i to tutaj , na ziemi , potrafią się obrażać o jedno słowo a tutaj jakby nie chcą ... być szanowani.

A co na to sam Salomon ?
"SPRAWEDLIWOŚĆ WYWYŻSZA NARÓD "- jeśli wywyższa naród to o ile bardziej kościół ?

====================

Jeśli wywyższa naród to o ile bardziej kościół , Ewangelii nie może głosić byle kto , tylko naród sprawiedliwy i kościół sprawiedliwy , jak się czyta Biblię to jest to warunek nie do obejścia który jednakże nasi teolodzy z wysiłkiem wartym godniejszej sprawy usiłują nieustannie obchodzić , zamienia co chwila problemy społeczne , wspólnotowe np. przemilczeniami na problemy osobiste , indywidualne tak... ALE ...TO NIEJEST ZAMIENNIK , TEGO SIĘ NIE DA OBEJSĆ !

To tak jakby pisać o tym ze zły człowiek zabił czyjegoś syna czy ojca i "zapomniał " napisać ,że była to masowa zorganizowana zbrodnia w obozach koncentracyjnych czy na Syberii , napisać ,że zły człówiek zabił tatusia a o tym nie napisać... to tak jakby nic nie napisać .

Mówić o tym ze zły człowiek wyzyskuje rodziców albo demoralizuje dzieci a zapomina ,że to ma charakter systemowy , polityczny to....lepiej takiego kazania nie mówić ... co też się dzieje ...coraz mniej tych homilii a coraz więcej kazań o niczym ...a więc nie są aż tak nieinteligentni.

=======================

,My takie ... społeczne "byle co" ...chcemy glosić światu Ewangelię .>

nie tak nie powiedzieli ...tak się zachowują . Seks , ten właściwy , nie zboczony to ekstaza jedności , tylko wtedy naród może zaspiewac "Boże coś Polskę ..." jak nikt tego nie jest wstanie powtórzyć bez wspólnego przeżywania problemów narodu .

Msza ta właściwa to tez ekstaza jedności społecznej, bez podtekstów fizjologicznych ale jednak ...zostaje w pamięci , ja to mam do dzisiaj , dziwne ale tych mszy z ostatnich lat nie pamiętam ... zapewniam ,że kontroluję naczynia wieńcowe .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 06 2019 16:35   
Forum

Doprawdy ? a co to jest to "prawo miłości " moze inaczej CO TO JEST PRAWO ? norma prawa tym rózni się od normy powidzmy moralnej czy estetycznej ,że dla jej urzeczywistnienia może być użyty przymus ? ok ? to co jest w Ewangelii JEST PRAWEM , bo Chrystus NAKAZAŁ EGZEKUCJĘ PRAWA via procedury napomnienia braterskiego ok? ergo : jesli nie ma egzekucji nie ma tez i prawa i mówienie o "prawie mlości " przez teologóe jest albo oszustwem albo ...no muszą oni uzupełnić literaturę .

A skąd się to wzięło ?

====================

No to o seksie , zapewniam ,że nie jestem podstarzałym ramolem któremu "jedno na myśli "
NIe wiem dlaczego u nas w Polsce się o tym nie mówi , ale w USA gdzie "każdy może z każdym jak chce i kiedy chce "młodzi Amerykanie mają nieliche problemy z nawiązaniem normalnych stosunków seksulalnych choćby tylko zbliżonych do małżeństwa , winą obarcza się przemysł np. filmowy czy produkujący akcesoria erotyczne .

=============================

Na filmach pornograficznych reakcje sa na tyle wyolbrzymione i odnaturalizowane ,że ewntualny partner spotykany np. na dyskotece raczej nie pasuje do wyobrażeń ...

Lalki , wszelkiego rozmairu ,płci , karnacji skóry , koloru oczu , ciepłoty ciała , nawet akustyka ... mozna dobrac sobie tembr głosu jakie może wydawac ewntualny partner podczas stosunku , co więcej ... kaształty i elastyczność , porowatośc "ciała " moze być tak dobrana ,że przewyższa stopniem stymulacji erotycznej normalna partnerkę ...

Piękna , zawsze gotowa , nie choruje , nie boli ją głowa , nie miewa humorów , zawsze szczytuje czego można chciec więcej , prawdziwa kobieta taka nie jest ...

===================

O akcesoriach kobiecych nie za bardzo poręcznie jest mi pisać , o gabarytach długości i szerokości , o częstotliwości posunięc i lepkości ...wszytko da się dobrać , wszystko tak dobrane fachowo ,że prawdziwy mężczyzna raczej nie sprosta automatowi ... on się nie męczy , nie czeka na słowa akceptacji w rodzaju "dobrze nam byłó" nie trzeba przed nim udawać orgazmu .

=====================================

No dobrze ale co to ma wspólnego z kościołem , otóż ma , odnoszę wrażenie ,że alumni są wychowywani na "gumowych lalkach społecznych " nie kontaktach z prawdziwymi ludźmi .
I oto przychodzi im wyjść z inkubatora i spotkać się z ludźmi jakimi są i ...panika .

W modlitwach św. Brygidy znalazłem słowa ,że największą Jego radością było bycie z ludźmi , w domyśle [ moje ] bycie z takimi ludźmijakimi są .Nasz Mistrz nie uciekał przed rzeczywistoscią , widział ,że czasem potrzebny jest bicz prawa i jego egzekucji to znaczy wiedział to czego absolwenci seminariów nie wiedzą ...

bo gdyby wiedzieli to kościól bylby w miarę sterowną instytucją , teraz jest jak nawa , statek ze złamanym sterem ,jest miotany kataklizmami bez choćby próby obrania pożądanego kursu , oni , duchowni mają problemy z nawiązaniem kontaktów z ludźmi bo nie są tak wyidealizowani i idealni jak w "koncepcji człowieka " której ich uczono , potrzeba nam Starego Testamentu ...aby wzorem Chrystusa ...zstąpić na ziemię .

A jak powinien funkcjonować kościół ?jak powinien się zachowywać ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Niech zachowają bojaźń wobec Ciebie po wszystkie dni swego życia na powierzchni ziemi, którą dałeś naszym przodkom. Również i cudzoziemca, który nie jest z Twego ludu, Izraela, a jednak przyjdzie z dalekiego kraju przez wzgląd na Twe Imię bo będzie słychać o Twoim wielkim Imieniu i o Twej mocnej ręce i wyciągniętym ramieniu - gdy przyjdzie i będzie się modlić w tej świątyni, Ty w niebie, miejscu Twego przebywania, wysłuchaj i uczyń to wszystko, o co ten cudzoziemiec będzie do Ciebie wołać. Niech wszystkie narody ziemi poznają Twe Imię dla nabrania bojaźni przed Tobą za przykładem Twego ludu, Izraela."

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2019 14:56   
Forum

Człowieku ! nie mam nic wspólnego z PiS-em , nawet wcześniej byłem skłonny do paru uszczypliwości w stosunku do tego stronnictwa , ten mój ostani cytat Salomona nie był z nikim uzgadniany , to przypadkowa zbieżność tego co powiedział ostatnio o chrześcjaństwie prezes partii i tego co ja napisałem , za wysokie progi na moje nogi .

======================

Czy całkiem przypadkowa ? nie , a o czym ja piszę jak nie o wierze w kontekście polityki do czego ST jest jakby "szyty na miarę" ok? nie lubię niedomówień .

Na czym polega PRZEWAGA INTELEKTUALNA moja [ eh! niech raz wymienię siebie przed innymi większymi] i abpa Jędraszewskiego i prezesa nad innymi ?

Polega ta przewaga na zrozumieniu podstawowych pojęć , wcale nie takich trudnych do zrozumienia : wypowiedź arcybiskupa tak wstrząsnęła kościołem usuwając w cień wszystkich innych kaznodziei bo miała charakter polityczny ,pasterski a dlaczego to daje taką przewagę ?

Pasterstwo to polityka , kapłaństwo to wierność rytuałom i doktrynie wiary ok?

Słowa i władza pasterza ogarniają CAŁY KOŚCIÓŁ słowa kapłana jedynie świątynię i lud obecny w swiątyni , w sercu , w rytuałach , co najwyżej w akcjach charytatywnych ale już nie dalej ,ale już nie więcej to ...społeczne katakumby .

Największe kłamstwo religijne naszych czasów to twierdzenie ,że owa erozja kościoła to wina wrogich kościołowi sił , może to i prawda pod jednym ale za to zasadniczym warunkiem ,że weźmiemy pod uwagę siły anty- kościelne wewnątrz kościoła , bez tego uwzględnienia całe to twierdzenie to wierutne łgarstwo . Nieporadność społeczna kościoła jest w nas !

Wiem , wiem bez kapłanów nie ma kościoła problem w tym W KOŚCIELE KAPŁANI ZAJMUĄ MIEJSCA PASTERZY , POLITYKÓW problem w tym ,że zajmując miejsca polityków nadal traktują pracę w kościele jako posługę kapłańską nie pasterską ,dla nich biskupstwo to zarząd nad tym co w świątyni ...dalej już nie , to nie ich "działka " efekt ? ... jak widać .

Poprzedni rząd upadł pomimo nie skrywanego poparcia państw ościennych również i dlatego ,że na stanowskach strategicznych byli ludzie o bardzo wąskim horyzoncie myślowym których zasdniczą pasją życiową nie była slużba państwu ale lubili drogie hotele , wojaże i "ośmiorniczki " lubili też towarztswo kapłana który mial cechy bibosza libili "charatnąć w gałę " i to cały ich świat , całe ich świętości .... tam skarb twój gdzie serce twoje

To nie jest tyko właściwośc tamtej władzy... widziałem wielu malych ludzi na stanowiskach wymagających wielkości .

Poza świątynią , nie licząc tych raz wroku ok. 50 min. procesji Bożego Ciała kościół nie istnieje .Czy ...zaprzeczysz ? co? religia w szkole ? a kto ją widzi i jaki ona ma wpływ na styl życia młodzieży ? kłopotliwe pytanie , prawda ? jedynymi którzy traktują ja poważnie to chyba lewackie ugrupowania dążące do jej wyeliminowania ze szkół , oni tylko tratują religię w szkole poważnie , bo tak poważnie rzecz traktując jest bez bez znaczenia w procesie ewangelizacji lub powstrzymywania laicyzacji [ jak kto woli ].

Jan Paweł II przejdzie do annałów jako ten ktory walnie przyczynił się do obalenia komunizmu , gdyby nie polityka , to byłby historyczną ciekawostką , ot, jedyny papież słowianin, świątobliwy , błyskotliwy , wykształcony , umiejący nawiązać bezpośredni kontakt z wiernymi , ale to właśnie polityka , pasterstwo uczyniły go wielkim , tak jak Mojżesza i Dawida , tak jak Salomona [ pomimo ich wad ]

Spojrz na Pismo św. "paś baranki Moje " aż trzy razy , widocznie Bogu bardzo zależalo na pasterzach , na pasterstwie ...na polityce , w zaszadzie polityka to prawie cały ST.

Zatem kto staje w opozycji do tego życzenia [ i polecenia zarazem] Chrystusa jest wysłannikiem piekieł ok ? to przyjrzyj się kapłanom czy wręcz biskupom ktorzy zapowiadają "że nie będą wtrącać się do polityki " a cóż oni takiego powiedzeli ? ano powiedzieli to ,że..." nie będę służyć " wbrew temu co powiedział Chrystus o pasterstwie będa robili wszystko na opak ... będą jedynie prelegentami na stanowisku pasterskim ...to katastrofa. Widzisz rozpad kościoła ? to nie przypadek .

Pomocniczo : zwróć uwagę na to jak bardzi sa oni hołubieni przez prasę wierną szatanowi , przypadek ? nie bądź naiwny.

========================

Jeśli człowieka ktory może pływać żaglówką o powierzchni żagla do 7 metrów kwadratowych a posadzisz go w sterówce supertankowca to ani chybi katastrofa jest funkcją czasu ... a tak się właśnie dzieje w k.k. , ludzie którzy potrafią czynić w świątyni wszytko to co ksiądz umie czynić stawia się na czele dużej jeszcze organizacji ... nie ten horyzont myślowy , nie te kwaifikacje , skutki widzisz .

==============================

I oto doktor prawa ,osoba nie konsekrowana podczas wiecu przedwyborczego rzuca słowa które wzmogły dyskusje natury światopoglądowej z silniejszym odzewem spolecznym niż wszystkie kazania jakie dzisiaj będą w k.k. wygloszone ..razem wzięte . Taka jest Moc Słowa !

No to co ,że na wiecu ? a czy nie było powiedziano aby głosić Jego Słowo na pagórkach i tarasach ? rzeczywiscie tego nie znamy ?

Gdyby status tej partii miał potrwać jeszcze powiedzmy lat dwadzieścia , gdyby pan preszes K. z do tej pory zachował formę fizyczną to to prasa pisała by ,że oto kościół będzie postępował tak to a tak bo przes PiS - powiedzial ,że zarządził iż odtąd wierni k.k. w przpadkach takich to a takich będą pstępować tak to a tak ...jak to powiedział prezes , cud ? nie to politologiczna prawidłowość .

Widzisz tam gdzie pracowałem , jednostka wojskowa nr ... szefem magazynów był kapitan X ale RZECZYWISTYM szefem i zarządcą magazynów był chorąży R , znał każdy kąt , jak ktoś czegoś nie wiedział ,jak coś trzeba byłzało załatwić , jak zapowiadała się inspekscja do wszyscy łącznie z pułkownikiem "walili " do chorążego , nie do kapitana ... tutaj nie przypadków ...

To Dawid był rzeczywistym królem Izraela zanim Pan odwołał do wieczności Saula .

Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2019 18:11   
Forum

No...nie wiedziałem ,że arcybiskup ponowił swoje "wejście smoka "

Bo ja wiem , gdybym miał wymienić najważniejsze wady naszego kościoła , żeby nie było wątpliwości także Twoje i moje , to do najważniejszych zaliczyłbym nieumiejętnośc ...cieszenia się życiem ...cieszeniem się małymi rozkoszami , przyjemnościami , jeśli tego nie będziemy umieli, jako wspólnota okazywać radości , to nasze świadczenie o Bogu będzie kalekie , bo przeciez On jest z nami ....ale tego po nas nie widać ...

Życie cierpiętnicze , smutne jest tutaj a gdzieś , jest tam jakiś idealny świat ale tutaj go nie ma , bzdura ! namiastki tego szczęścia są już tutaj na ziemi , ale kto tego nas uczy ? świat nie jest tylko jednym wiecznym pojękiwaniem ,bo już by dawno umarł ,są też i gwiazdki radości .Ale kto nas tego uczy ? Kapłani zajęci są tym czego nie widać a świat, telewizja warunkuje nasze szczęście od tego jak młode są nasze ciała i ile mamy pieniędzy i co za nie kupimy .

Kardynał Wyszyński napisał ,że zarówno kapitalizm jak i socjalizm ignorują ludzką pomyślność skupiając się na wydumanych wzorcach efektywności ekonomicznej ....celne .

"Bo z pracy rąk swoich będziesz pożywał,
będziesz szczęśliwy i dobrze ci będzie.
Małżonka twoja jak płodny szczep winny
we wnętrzu twojego domu.
Synowie twoi jak sadzonki oliwki
dookoła twojego stołu. "

Szczęśliwym jest ten człowiek który nie chce upływu czasu , nie czeka na to co "gdzieś - kiedyś " tylko chce być tu i teraz , jak się spojrzy wgłąb swego życia niewiele jest takich chwil ... ile podobnych zdarzeń upłynęło mi obok , nie widziałem drobnych radości ...a więc nie widziałem i Pana obok mnie , obok mojej rodziny .

No to posluchaj opowieści z gatunku erotyki "sado -maso" :

Wyciągnęli mnie do roboty w sobotę , wróciłem późno zwaliłem się jak worek kartofli na wersalkę .Wobraź sobie moją ulubiona porę roku -przełom maja i czerwca , zieleń jest tak "ciężka" soczysta , jakby dziecinnymi akwarelkami malowana , wrażenie potęguje letnia mżawka , orgia zapachów i odgłosów włącznie z naszą "twarzyszką " sroką która gdzieś na sąsiednim kasztanowcu uwiła sobie gniazdo .

Wobraź sobie młodą rodzinę na 26 metrach kwadratowych , ona na macierzyńskim ja ...nie zarabiałem wtedy za wiele .W domu zapach mleka , zapach herbatki kminkowej ...zapach dziecka , co mi tak ciepło ? acha i ją zmorzyło ! przyczłapało niepostrzeżenie w podomce moje co najlepsze i wtuliło się we mnie , zapach ? co to jest ? no...co może być na niedzielnym obiadzie w niezamożnej rodzinie ? wiadomo że rosół , mizeria i kurczak w potrawce .

Mały śpi , dał pospać , widać tylko nosek i charakterystyczne dla dziecka rozrzucone wokół głowy piąstki , śpij cudowny wysłanniku boży , śpij ! chwilo trwaj !

A seks ? no był , brutalny , nieokiełznany , w tej jednej chwili zdałem sobie sprawę ,że obok leży ona , kochająca ,wierna i ...zmęczona , spij kochanie śpij ! byłem w tej chwili gotowy udusić ją w ramionach , zacałować na śmierć ...

Dziwne , powodzi mi się lepiej ale o takie uczucia jakby trudniej ...nie umiemy się cieszyć życiem ....więc gdzie jest nasza radość ? On chciał aby była w nas , a jest ?

ps. a ten "cudowny wysłannik boży "to Cwietajewa , nietety nie ja .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 19 2019 16:20   
Forum

«Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Bo ja wiem ... gdybym miał to powiedzieć o k.k. to powiedziałbym : kościele , kościele martwisz się i niepokoisz o wiele , a potrzeba mało albo tylko jednego ,muzułmanie obrali lepszą czastkę której nie będą pozbawieni .

Po prostu trzeba żyć tak jak Pan nakazał i...basta [ Twoje brzemię jest lekkie ] no tak ale kaznodzieje zajmują się wszystkim, aby tylko nie tym , a jak chrześcijanin powinien żyć , jakie OBOWIĄZKI ma wypełniać , to wybrzmiewa z kazalnic dość słabo , w kontekście LGBT nawet żałośnie słabo ,rachitycznie , w porównaniu z Biblią ...brzmi to jak poszum strumyka w porównaniu z Niagarą Słowa , jakby się Biblii wstydzili , nie powiem ,że to jakby się Biblii bali ,bo wtedy by byli posłuszni .

Dalej nie ciągnę , po co ? gdyby umarli wyszli z grobów nie uwierzą uczeni w pismie Słowu , uwierzą raczej swoim książkom .

================================

A jakie fundamentalne słowa padły w Ewangelii te które pasują jak ulał do dzisiejszych czasów ? te które są kontynuacją ST .
"Biada wam, gdy wszyscy ludzie będą dobrze o was mówić, bo tak ich ojcowie postępowali wobec fałszywych proroków."

Zdaje się ,że część Kościoła chce się przypodobać zarówno Pis jak I PO , zarówno TVP jak I TVN ... nie ma takiej opcji , a nie lepiej życ swoim WŁASNYM BIBLIJNYM ŻYCIEM ? ale co to znaczy biblijnym ? jak to wygląda np. w ekonomii ? nie wiadomo ... nasze katolickie uczelnie jeszcze do tego nie doszły , może na kwadrans przed paruzją coś usłyszymy ... oby .

Kościele , kościele jak dużo książek napisałeś , ale ile z nich jest rzeczywiście potrzebnych do życia bieżącego , życia nie od święta ale na codzień , życia w posłuszeństwie Słowu ?...na palcach jednej ręki ...a może nawet mniej .

Słyszę kaznodzieję , młody , na swój sposób nawet błyskotliwy , tylko czemu on się tak męczy ? jakie to cuda - wianki o tym co się dzieje w duszy ,sercu człowieka , bo ja wiem ... nie potwierdzam , nie jestem człowiekiem bo nie rozumiem tych wywodów księdza ?zapewniam ,że mam dośc przyzwoity iloraz inteligencji .

Tak, jestem z tych którzy potrzebują dotknąć aby uwierzyć , nie mam kompleksów , takim sceptykiem stworzyl mnie Pan i nie mam zamiarów tłumaczyć się z Jego dzieła ,owszem znałem takich co nie byli sceptykami takimi jak ja ... i zakończyli swe życie w sektach .

No to pokażcie , niczego nie mówcie tylko pokażcie , co macie do pokazania uczeni w piśmie ? otwieram oczy zamykam uszy , co macie do pokazania ? rozwalający się kościół ? ...no w zasadzie to jest pewien dowód prawdziwości Biblii , wg . Biblii kościół tak się prowadzący ,żyjący w zgorszeniu { św Paweł }zasłużył na rozpad , na karanie , tak... to może być rzeczywiście widzialny dowód na istnienie Boga ale czy nie ma lepszych ?

====================

Drogi Kaznodziejo , a nie lepiej położyć na kolanach Biblię ,zrobić wykaz , rejestr tego co w życiu kościoła zaprzecza Słowu ? a potem wynieść to na ambony , należy nauczyć lud boży jak się żyje wg. Słowa , proste ? to przecież proste jak konstrukcja cepa ,w czym problem ? biskup zakazał nauczania życia wg. Wskazówek Boga ?

a tak prywatnie :

Chłopie czemu się tak męczysz ? męczysz bez choćby krzty nadziei na powodzenie , wiesz kogo kocha robota ? współczuję Ci , praca Syzyfa to męka , tak, patrzenie jak praca ludzka , wysiłki , znoje obracają się w niebyt to udręka niespełnienia , to odbiera sens pracy , to odbiera sens życiu ... ja bym na Twoim miejscu sięgnął po alkohol ... jeśli tego nie uczyniłeś to jesteś mocniejszy ode mnie . Więc czemu się tak męczysz ? a to nie wiesz ,że Jego brzemię jest lekkie ?

=================

Kościół początków XXI wieku po Narodzeniu Chrystusa to armia w której są sami tyko generałowie i szeregowcy . NIe ma poruczników , chorążych , kaprali tylko generałowie i szeregowcy . Są ludzie zdolni do kreślenia wizji operacji wojennych na przestrzeni pięciuset - tysiąca kilometrow, ale nie ma kaprali którzy by nauczyli żołnierzy jak się strzela , rzuca granatem czy okopuje , totalny bezwład przerywany gwałtownymi coraz to bardziej nerwowymi wystąpieniami ... nawa Piotrowa utknęła na meliźnie , fakt , nie utonęła ale niszczeje z dnia na dzień .

Szanowni biskupi u mnie analizy systemowej by nie zaliczyli ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 27 2019 12:37   
Forum

"W przeciwieństwie do oczekiwań wielu socjologów, trajektoria sekularyzacji, którą podążyła większość Francuzów, nie jest trajektorią większości muzułmanów" – zwraca uwagę Isabelle de Gaulmyn, redaktor naczelna tygodnika "La Croix".
Z danych opublikowanych przez francuski Instytut IFOP wynika, że od 1989 r. odsetek muzułmanów chodzących do meczetu na cotygodniową modlitwę wzrósł z 16 do 38 procent. Kolejne dane są bardziej niepokojące. Dla 37 proc. francuskich muzułmanów to świeckie państwo musi dostosować się do ich religii, a nie odwrotnie. Odsetek ten jest wyższy dla młodych wyznawców i wynosi 49 proc. Ponad jedna czwarta wyznawców Allaha, 27 proc. jest przekonanych, że prawo szariatu ma pierwszeństwo nad prawem państwowym.
Według redaktor naczelnie "La Croix" statystyki te oznaczają poważne wyzwanie dla francuskiego społeczeństwa, które nie rozumie swych muzułmańskich rodaków, a francuskie szkoły nie potrafią ich wychować na lojalnych obywateli. "

A pisałem , pisałem o mocy prawa religijnego , mocnieszego iż państwowe , tak działali Żydzi i pierwsi chrześcijanie , a my chcemy zawojowac świat ...książkami , doktoratami , jednak są na świecie społeczności stosujących Biblię w praktyce społecznej ...a więc jednak prawo ! no to co że muzułamńskie , samo podejście jest mojżeszowe , skuteczniejsze niż nowożytne chrzescijańskie , jednak w samej metodzie bardziej biblijne niż nasze podejście, bardzej biblijne ...to i mocniejsze , ono pokazuje moc prawa opartego o religię , ale dla naszych mędrców to za mądre ...oczywiśce nie przeszkadza to im w wygłaszaniu apelu o "świadczenie z mocą " ..a co to jest ?

Jak zareagowaliby by muzułmanie na wyczyny p. Jachiry cze Nergala ? Ludzie ! jak chcemy aby nas szanowano to szamujmy się sami , jak by postąpił Mojżesz ? tak , ten sam który obok Mesjasza postawił się podczas Przemienienia Pańskiego w NT .

A swoją drogą możemy im zazdrościć tej dynamiki wrostu wiary , u nas ona wystąpiła po 1979 roku , wniosek ? tak jak w ST tak i NT dynamika ewangelizacji , islamizacji była i jest ściśle związana z wydarzenai społecznymi ,a u nas teraz ...tylko w sercu...

I jeszcze jedno .... przestrzeganie prawa to wg. Jahwe świadczenie o wierze , o jej prawdziwości [ Pwt. ] no tak ...ale mogą świadczyć prawem ...bo je mają .Oni nie wywlekają tego co intymme , tego co w meczecie przed oczy obcych , gotowych profanować to co nasze , to co intyme , na zewnątrz kościół powinien świadczyć o Bogu społecznie , prawem a modlitwa jest tylko dla zaufanych , swoich to intymne , nie na pokaz .

Chrześcijaństwo przez parę stuleci ten biblijny porządek odwróciło , ja bym powiedzial ,że zgłupiało , można się ze mną nie zgadzać , to inny temat. no tak ale co my możemy zrobić bez prawa ? liczyć na jakichś eremitów , autyków którzy fizycznie lub duchowo żyją poza prawami tego społeczeństwa albo ...publicznie się modlić ...nic inego nie potrafimy , problem w tym że to na ateuszach nie robi wrazenia , nieco inny kontekst ale pasuje , nie rzuca się pereł między wieprze ! bo potem sprofanują .

Owszem były w ST i modlitwy publiczne , ale tylko w szczególnych wypadkach ,KRÓTKIE I MOCNE Samotny Eliasz nie mógł świadczyć prawem a jedynie modlitwą i bezspośrednią ingerenacją Jahwe :

[ «O Panie, Boże Abrahama, Izaaka oraz Izraela! Niech dziś będzie wiadomo, że Ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja Twój sługa na Twój rozkaz to wszystko uczyniłem. Wysłuchaj mnie, o Panie! Wysłuchaj, aby ten lud zrozumiał, że Ty, o Panie, jesteś Bogiem i Ty nawróciłeś ich serce». A wówczas spadł ogień od Pana i strawił żertwę i drwa oraz kamienie i muł, jako też pochłonął wodę z rowu. Cały lud to ujrzał i upadł na twarz, a potem rzekł: «Naprawdę Jahwe jest Bogiem! Naprawdę Pan jest Bogiem!» Eliasz zaś im rozkazał: «Chwytajcie proroków Baala! Niech nikt z nich nie ujdzie!» Zaraz więc ich schwytali. Eliasz zaś sprowadził ich do potoku Kiszon i tam ich wytracił. ]

A kim są ci którzy tak kąsaja Chwałę Jego Imienia dzisiaj ? czyż nie sługami Baala ? tylko ...gdzież ten Eliasz ? ...nie widzę .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 04 2019 13:56   
Forum

W jednej z gazet przeczytałem ,że w Niderlandach osoby tknięte amnezja bronią się zaciekle kiedy chce się im podać zastrzyk śmierci ... ile jeszcze ojcowie kościoła będą mieć opory aby ten świat nazwać WROGIM , wrogim Bogu i ludziom , dlaczego tego nie mówią wprost , kluczą , coś tam o znaku sprzeciwu wobec świata i takie różne frazesy , ale po ludzku wprost tego nie powiedzą , boją się stanąć w prawdzie przyznać do tego ,ze w ciągu ostatnich stuleci kościół w Europie "dostał w kuper " to już nie jest kwestia dociekań to widzialny gołym okiem fakt , czemu milczą ? bo ja wiem ... bo by musieli przyznać że zawinili , tak ,duchowieństwo zawiniło ,kapłani judaistów po śmierci Mesjasza czynili podobnie .

Nie chcą przyznać ,że w" imię miłości chcieli się całować z wrogiem " A Islam nie kluczy...wali centralnie , bez zahamowań .

=================================

To nie jest Stary ani nowy Testament to tekst z piosenki "Elaonor Rigby " oczywiście to dzieło Bitelsów

Ah, look at all the lonely people!
Ah, look at all the lonely people!

Eleanor Rigby picks up the rice
In the church where a wedding has been
Lives in a dream
Waits at the window
Wearing the face that she keeps in a jar by the door
Who is it for?

Ach, spójrz na tych wszystkich samotnych ludzi!
Ach, spójrz na tych wszystkich samotnych ludzi!

Eleanor Rigby zbiera ryż
W kościele, gdzie właśnie odbył się ślub
Żyje we śnie,
Czeka w oknie,
Nosi twarz, którą trzyma w słoiku za drzwiami,
Ale dla kogo?

W dalszym ciągu tekstu tej piosenki kapłan który pochował umarła Eleonorę ,o której pamięć zginęła wraz z pogrzebem ...również umiera w samotności

====================================

W Książce Orwella najbardziej rozśmieszyły mnie nazwy ministerstw : ministerstwo obfitości , ministerstwo prawdy , obfitości myślałem ,że to tylko literatura ale oto w Wielkiej Brytanii powstało ministerstwo d/s samotności .To jest odkryte czoło Goliata , pięta Achillesa naszej cywilizacji , wystarczy rąbnąć w to miejsce i ...padnie . Czemu tego nie robimy ? rzeczywiście tak bardzo kochamy tą cywilizację ... która nas wyniszcza ? no to co że wyrosła z chrześcijaństwa ...a czyż Lucyper nie wyrósł wśród aniołów ?

My nawet nie myślimy o walce , a muzułmanie ... oni z góry nastawili się na walkę , śp. trener bokserski Feliks Stamm powiedział ,że w boksie najważniejsza jest ...głowa , nie ręce .Zdaje sie , że w naszym sposobie myślenia istnieją pewne deficyty , lęk przed światem , Islam ich nie ma...

"Według raportu opracowanego przez komisję im. Jo Cox – ponad 9 mln Brytyjczyków jest dotkniętych problemem samotności, około 200 tys. osób starszych nie odbyło w ciągu miesiąca żadnej rozmowy, a 5 mln dorosłych nie ma żadnych bliskich przyjaciół.
– Chcę skonfrontować się z tym wyzwaniem dla naszego społeczeństwa, abyśmy wszyscy podjęli kroki mające na celu przeciwdziałanie samotności osób starszych, opiekunów i ludzi, którzy stracili swoich bliskich – ludzi, którzy nie mają z kim rozmawiać ani dzielić się swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami – mówiła May. "

"Patrzyłeś, a oto odłączył się kamień, mimo że nie dotknęła go ręka ludzka, i ugodził posąg w jego stopy z żelaza i gliny, i połamał je. Wtedy natychmiast uległy skruszeniu żelazo i glina, miedź, srebro i złoto - i stały się jak plewy na klepisku w lecie; uniósł je wiatr, tak że nawet ślad nie pozostał po nich. Kamień zaś, który uderzył posąg, rozrósł się w wielką górę i napełnił całą ziemię. Taki jest sen, a jego znaczenie przedstawimy królowi. "
Czy mamy odwagę być tym kamieniem który skruszy posąg tego świata ?zniszczy tą cywilizację samotności , także samotnści w tłumie .

=======================================

To za oceanem ...
" Okazało się, że blisko 42,6 mln Amerykanów po 45. roku życia cierpi na przewlekłą samotność. Badaczka i autorka , raportu Julianne Holt-Lunstad. zaprezentowała wyniki ze 148 badań, w których udział wzięło łącznie ponad 300 tys. uczestników. Wykazała, że silniejsze więzi społeczne przekładały się na zmniejszenie ryzyka przedwczesnego zgonu o 50 proc. Badaczka mówiła, że eksperci z wielu krajów alarmują, że już mamy do czynienia z epidemią samotności."

Obrazek z marketu ,do języka ukraińskiego już się przyzwyczaiłem obok mnie przy stoisku z przetworami stoi młoda mama z nosidłem na dziecko , mulat [ ka ] zerka na mnie ciekawie z wygodnego lokum na brzuchu mamy , znak czasów ? jeżeli mamy być świadectwem Pana dla innych kultur , albo inaczej sami zachować toższamość kulturową w międzynarodowym melanżu to z kościołem w tej formie się nie da ... taki kościół , tak zbudowany implikuje nieuchronnie atomizację ... wewnątrz kościoła , JAKŻE MOŻE ON MÓWIĆ "BRACIA" ZA ZEWNĄTRZ ? skoro de facto braćmi nie jesteśmy w jego wnętrzu ?

Oto garść "złotych myśli " skierko w tej materii :

1. Religia aby mieć jakikolwiek sens społeczny musi być Integralną częścią społeczeństwa ,musi współistnieć , towarzyszyć procesom które dzieją się wśród wiernych , Jak Jahwe na pustyni jak Jezus wśród apostołów , jeśli odejdzie od życia społecznego w sama tylko liturgię będzie eremem dla nielicznych , siłą rzeczy stanie się ciekawostką , folklorem , jak .... zwyczaj topienia marzanny i jajko wielkanocne .

2. Każda upadająca formacja religijna czy państwowa jest targana sprzecznościami , tak jest i teraz z tą formą kościoła jaki jest teraz . Przykład , podaje się przypadek nawrócenia ginekologa który przyglądając się via elektronika dziecku w łonie mamy , na chwilę przed okrutnym jego zamordowaniem zauważył że dziecko broni się jak ...myślący , przestraszony dorosły człowiek ...doznał ,olśnienia , nawrócenia no tak ...ale ilu obok niego jest takich rzeźników[ biorę odpowiedzialność za słowo ] rzeźników którzy mordują okrutnie dzieci bez zmrużenia oka .

Po co bez końca rozdymać ten przykład jak balon ? po co ? aby ZASTĄPIĆ TO CO SPOŁECZNE , NP PRAWO "POBOŻNYMI WESTCHNIENIAMI "WZLOTAMI MAJĄCYMI CHARAKTER INDYWIDYALNY , błąd metody jak pas startowy , przecież pojedynczy indywidualny przypadek nie jest zamiennikiem działań społecznych ,prawa , obyczajowości eh ! profesorowie !

Na uczelni świeckiej taki doktorant zostałby odrzucony jako nie pojmujących podstawowych mechanizmów działania społeczeństwa . Stąd też to nieustanne "rozdymanie" pojedynczych przypadków aby chociaż stworzyć chociażby wrażenie masowości .na uczelniach katolickich to "ujdzie "w państwowych już nie …

3. Kryzys modlitwy z psychologicznego punktu widzenia może łączyć się z kryzysem stosunków międzyludzkich , jak nawiązać kontakt OSOBOWY Z Bogiem którego nikt nie wiedział skoro obcy są dla nas ludzie których widzimy ? aluzja biblijna zamierzona .

4. Kamień który uderzył w czoło Goliata został podniesiony z ziemi … był w zasięgu reki , Pan dał broń ...z natury , jestem gorącym zwolennikiem zastąpienia parafii gminą , powrotem do źródeł , ale jeśli nawet nie to , to paroma prostymi posunięciami można parafiom przywracać życie społeczne , tego też hierarchia nie robi ? Dlaczego ? Czego się lęka , utraty panowania nad kościołem ? Już i tak przecież nad nim nie panuje ...nie można umrzeć dwa razy ...

5. Najbardziej znany po Janie Pawle II Polak M. Kopernik wcale nie był najlepszym z astronomów ,on po prostu ODWAŻYŁ SIĘ pisać o temacie tak jak nikt przed nim nie pisał .
Kolumb wcale nie był najlepszy z żeglarzy , on po prostu odważył się płynąc tam gdzie nikt nie popłynął , tak postępują ludzie dotknięci znamieniem wielkości .

Żydzi wcale nie musieli być najlepszym z narodów w Egipcie ale odważyli się na wyjście na pustynię .

Kościół w Polsce choć aktualnie chyba największy w kościół lokalny Europie BOI SIĘ BYĆ WIELKI i pójść doga nie znaną ? Przecież to wszystko już było , św. Piotr i Paweł byli ! Znaną drogą ...ale budzącą lęk , nie dziw się zatem Dariuszu ,ze na sam widok infuły targają mną sprzeczne uczucia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2019 15:48   
Forum

Masz ci los , a czym jest wspólnota jesli nie owocem miłości ? jeśli nie ma wspólnoty to znaczy ,że nie ma miłości , czego tutaj można nie rozumieć ? Wspólnota to dziecko miłości. Choćby kaznodzieje do co drugiego słowa kazania dodawali " miłość " miłości nie ma i tyle . Urodzony sceptyk patrzę narzecz podejrzliwie , za często tego słowa używamy , za często .

Kogo chcemy oszukać ? pogan i ateistów nasza miłość nie interesuje , więc uszukujemy samych siebie .

Historia kościoła JEŚLI ZAWIERAŁA W SOBIE UPADKI TO ZA KAŻDYM NIEJEDNOKROTNIE KRWAWYM WYDARZENIEM STAŁ UPADEK WPÓLNOTY , co w tym trudnego do zrozumienia ?proste jak konstrukcja cepa . Jak nie ma wspólnoty a to nie ma też miłości .

Tutaj nie potrzebny jest ST:

"A już i siekiera do korzenia drzew jest przyłożona; wszelkie więc drzewo, które nie wydaje owocu dobrego, zostaje wycięte i w ogień rzucone” Czytaliśmy też wcześniejszą wypowiedź Jezusa: „Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień”.

Kościół obumiera bo nie rodzi dobrych owoców wpólnoty, czego można tutaj nie rozumieć ?

Nie jestem przekonany czy używanie słowa ewangelizacja w stosunku do kościoła ulegającego stałej atomizacji ma jakikolwiek sens .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2019 14:29   
Forum

A te panny z przypowieści , te co to los pokąpił im roztropności wcale ne byly takie głupie , w końcu podjęły wprawdzie spóźnione ale jakieś tam formy działań , o wiele gorzej wyglądają ludzie którzy w obliczy katastrofy kościoła nie robią niczego ...to tak jakby załoga "Titanica " widziała z daleka górę lodową ale sobie wiadomych względów zablokowala ster w pozycji " idziemy na zderzenie czołowe " deficyt stanu kapłańkiego nie jest probem z dnia wczorajszego , to wieloletni proces , nie zrobiono niczego , o ile wiem owe panny nie kończyły studiów wyższych ,więc nie jest tak źle z tymi pannami ...

==========================================

Była w ponieziałek dyskusja o stanie kościoła , ciekawa .
Jaki jest największy problem kościoła o którym łatwiej się cokolowiek dowiedzieć z TV niż z oficjalnych pubikatorów k.k. ? Niedobór księży to obok braku środków finansowych i malejącej liczby wiernych jeden z powodów zamykania niemieckich kościołów. Od 2000 roku zlikwidowano ponad pół tysiąca świątyń i kaplic. Te, które zostały, integrowane są w ogromne wspólnoty składające się nawet z dziesięciu parafii. Dla księży oznacza to niedzielny maraton mszalny. – Na indywidualną pracę duszpasterską brakuje im czasu – zauważa Theodor Bolzenius. W diecezji trewirskiej w miejsce 887 parafii powstanie 35 wielkich wspólnot parafialnych.

Theodor Bolzenius: Dramatyczny brak księży
– Powody łączenia parafii są złożone i zależne nie tylko od niedoboru kościelnego personelu – tłumaczy DW Sarah Meisenberg, rzeczniczka prasowa archidiecezji kolońskiej. Przyznaje jednak, że diecezje mają do czynienia z „poważnym wyzwaniem”. Kolońska archidiecezja szacuje, że do 2030 roku liczba jej „etatowych” pracowników w parafiach, czyli księży, diakonów i zatrudnionych we wspólnotach referentów, zmniejszy się aż o połowę, do około 600 osób.
=======================

- Brak księży wymaga przemyślenia sposobu ewangelizacji w Amazonii - wyjaśnia bp Cob w rozmowie z portalem Vatican Insider. Dodaje, że potrzebne są nowe sposoby działania, by stawić czoła nowym wyzwaniom.
Wyraża nadzieję, że z obrad synodalnych wyłoni się „Kościół bardziej służebny, a mniej klerykalny”. Powinniśmy wziąć za punkt wyjścia chrześcijańskie powołanie wynikające ze chrztu. Świeccy, osoby konsekrowane i kapłani tworzą jedno ciało i jedną rodzinę - podkreśla wikariusz apostolski Puyo.
Odnosząc się do propozycji udzielenia święceń kapłańskim żonatym mężczyznom, starszym wiekiem o wypróbowanej wierze (viri probati), zaznacza on, że w Amazonii nie tylko brakuje księży, ale również zmniejszyła się liczba misjonarzy gotowych do osiedlenia się na tych tak oddalonych obszarach. Trudno też o zrodzenie się tam powołań kapłańskich

"To nie musi być prawda ... "to było we wstępie do "De revolutionibus orbium celestum "Kopernika , asekurowano się ...bano sie inkwizycji , po takim wstępie łatwo się było wycofać ...jakby co .
O obrotach sfer niebieskich ...co dzisiaj może być odpowiednikiem tego dzieła w kościele ?ano książka , artykuł o obrotach kadrowych w ramach instytucji kościoła , nawet gdyby była taka książka opatrzona wstępem j/w to i tak może się stać fundamentem przyszłego, odnowionego kościoła .Nawet teoretyzowanie tak jak w przypadku Kopernika może być twórcze .

Gdyby jakiś wielebny ksiądz profesor czy jakis biskup był "rasowym Żydem " to co by zrobił ? Ja nie o dobru kościoła ale o tym osobistym , o sławie , osobistej pomyślności ja o egoizmie ....

Jak myślą starotestamentowi , jak by postąpili ci z "wyznania handlowego"
1, Rynek mają lub będzie , problem wystąpi z całą mocą , jest NIEUNIKNIONY , cyfry po prostu cyfry , odbiorców ma to instytucja k.k. i wierni , czego brak ? ano "towaru " tzn rozwiązań organizacyjnych wychodzących na przeciw zapotrzebowaniu , a więc .... zrobi się.Opracowujmy , wystawiajmy w miejscu widocznym na tarasach na pagórkach na rogach ulic , no to co że będą zagłuszać , prostestować no to co ? im bardziej zaprzeczają tym lepiej , rzeczywistość zmusi do uległości nawet papieża .Im dłużej czeka tym więkze czeka go upokorzenie , cierpliwość jest cnotą wojownika .niech krytykują ale niech nie przekręcaja nazwiska . Ci ktorzy kryrtykuja bedą za jakis czas łasic się do "zbawcy " i kaśąć niedwnych sposorów . Cyniczne prawda ?
2. A jak już przyjdzie ten moment , moment rozliczeń kadrowych, wstrząsów na miarę reformacji to "zbierze się pełną pulę "ten kto poda konającemu na pustyni kościolówi kubek wody bedzie jego wybawcą ,dobroczyńcą kościoła , nowy Grzegorzem Wielkim czy św. Franciszkiem , a ten kubek wody to rozwiązanie organizacyjne ktore pozwoli instytucji zachować ... życie , jak już nie będzie księży to i instytucji w tym kształcie jaki jest nie będzie . Bóg postawi na Swoim ...

Instytucja lewituje teraz pomiędzy Scyllą a Charybdą , pomiędzy zachowanum celibatu za cenę wpędzenia kościoław katakumby a całkowitym pozbyciu się celibatu co de facto jest przyznaniem się do tego ,że w tej materii kościołem zarządzały ...grupy ludzkie absolutnie oderwane od realiów świata na tórym przyszło im żyć [ pardon ] a jakie jest wyjście najbezpieczniejsze ?

No to ...starotestamentowe dwustopniowe kapłaństwo i tyle , ja bym powiedział że najwłaściwsze jest trójstopniowe , bo NATURALNE , uzględniające różne stopnie zaangażowania , temperamenty , ST jest bardzo blisko natury , naturą czlowieka jest to że z gliny jest ...kruchy , i oto po raz któryś z kolei obok "ubermenscha "Hitlera czy "człowieka radzieckiego" Lenina wyprowmowano obraz " nadczłowieka bez "ziemskich pożądań " kapłana i to kościołowi wychodzi teraz bokiem jak słoma butami ? raczej jak afery seksualne ktore wroga {?} kościołowi prasa co raz wyciąga na światło dzienne . Okolice w których zasadniczą glebą jest glina , wszelkiej maści iły , tereny gliniaste mają pagórki ale nie ma gwałtownych wypiętrzeń , to nie Tatry ... rozlecą się ....jak komunizm , glina to nie granit ...i Żydzi to wiedzą .
Kwestia techniczna ...jak iema kapłanów to ich rolę może przejąć ...konkurencja ....reformowana czy prawosławna , tak konkurencja może przejąc "masę upadłościową " po k.k.

Co ,że jest to postawa cyniczna ? ..ano jest , ale co to jest ten cynizm ?

Cynizm – postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem i podważaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku. Jeśli mamy byc ZNAKIEM SPRZECIWU WOBEC ŚWIATA to powinniśmy być cynikami , nie można byc ewangelizatorem nie będąc cynikiem , nie bylo bardziej wyniszczającego dla ewangeliaacji wewania niż wezwanie do "dialogu ze światem " jak nie uznaje to nie uznaję i ...basta .

Żydzi ze swoim cynizmem sa świetnym materiałem na engelizatorów ale ... co oni z tą cechą robią ...to już inna kwestia . W każdym razie jestem za cynizmem w ujęciu starożytnych ,to pojęcie dzisiaj uległo degeneracji ale gdyby zaczerpnąc ze starożytnych ....ho , ho !!!

"Współczesne znaczenie cynizmu jest bardzo różne od poglądów starożytnej filozofii cynickiej, powstałej w V w.p.n.e. Dla starożytnych cyników (np. Antystenesa czy Diogenesa z Synopy) odrzucenie powszechnie obowiązujących norm i wartości było warunkiem dobrego życia. Bogactwo, sława i inne dążenia większości ludzi uniemożliwiają osiągnięcie cnoty i zniewalają człowieka, dlatego powinno się z nich rezygnować. "

To jakby "przednówek Chrystusa " toż On Sam powiedzial ,że prożno ubieramy się w bisior i purpurę bo jedna lilia wodna i tak jest piekniejsza ...cynik .

Cynizm jest ze swej natury obrazoburczy oto np . Jachira , w złej wierze cynizmem osiągnęła więcej niż stu poltyków razem wziętych ,samą prowokacją , samą tyko pogadą dla obowiązujacych powszechnie norm ...gdybyśmy my tak potrafili ....

Rządzą nami media , są w stanie wmówic nam nawet to ,że porwane portki sa piękne , nie jet tak źle , bo za jakiś czas będą nam wmawiać ,że portki uwalane obornikiem są najpiękniejsze, takie naturalne i ...uwierzymy ! więcej cynizmu ! więcej pogardy dla świata , dla jego głupoty to pomaga [ muzułmanom na pewno ] ale kto to ma mówić ? ksiądz ktory sprawił sobie "brykę " że .... "patrzcie na mnie chłopcy " będzie zachęcał do niezgody wobec świata ? pieśń nad pieśniami o głupocie nad głupotami !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 13 2019 16:51   
Forum

Szczerze ? nie spodziewam się aby tak się stało , cokolwiek by ktokolwiek nie zrobił w dziele odnowy kościoła nie będzie to chyba żaden z aktualnych infułatów [ obym się mylił ] bo wszystkie te głosy o reformach [ ja bym powiedział o powrocie do Źródeł ] kościoła pochodzą ZEWNĄTRZ , choćby mądrością dorównywały Salomonowi i choćby te aktualne kościelne - instytucjonalne emanowały brakiem rozumu te drugie będą wykonywane ....aż do upadku instytucji .

bo....
Ani jakiś dziennikarz ani jakiś stukacz jak ja nie będą mówili biskupowi co ma robić ...bo by mu infuła spadła z głowy , więc traktuj ich jako samobójców , gdyby któryś z nich stanął na brzegu dachu i ktoś z laikatu zawołał " nie skacz " to i tak skoczy , aby nie dać posłuchu temu co od ludu pochodzi , zresztą ....Chrystus też pochodził z ludu ...resztę znasz .

Nie żałuj tego co tyle zła przyniosło , i to na Twoich oczach , z kwitnącej wspólnoty uczyniono karykaturę , Pan nie dopuści aby Kościół zginął , a że może być czasem trudno ...to trudno . Ze swej strony powiem Tobie ,że lepiej jest znosić trudności i widzieć choćby skromne owoce pracy , nawet maleńki rozwój niż patrzeć na wspaniale dzieło wieków które się rozpada się w oczach , ja to znam , ja pamiętam trudne czasy i powiem Ci ...były mimo wszystko radośniejsze , nie bój się trudności , jeśli przeżywasz je jak to mówią Poznaniacy z ludźmi z wiary to one są nawet na swój sposób radosne , takie kombatanckie , pionierskie , z czasów kiedy "na wariackich papierach " budowaliśmy świątynię . Ja ...czasem w chwilach zwątpienia do nich wracam ... dlaczego ? bo tak sobie myślę ,że wtedy On był razem z nami ..... chociaż Go nie widzieliśmy. Laughing Out Loud

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 14 2019 15:12   
Forum

Proszę Księdza ! kto był największym przegranym tych wyborów ? PiS który nie osiągnął tego co chciał , zmierzająca ku rozpadowi PO ? nie ! największym przegranym jest kościół ... zapewniam ,że pisząc to jestem w pełni sił umysłowych. Tak to były wybory nie tylko polityczne ale i moralne , te kościół przegrał , wybór tej anie innej opcji był wyborem także światopoglądowym , formalnie rzecz biorąc ci "prawomyślni" wygrali , ale... biorąc pod uwagę strukturę wiekową za kilka lat tak byś nie musi ...natura , ot co .
W tych wyborach KOŚCIÓŁ PRZEGRAŁ WALKĘ O MŁODZIEŻ , księża przegrali ze smart fonami ,średniowiecze przegrało z nowoczesnością już teraz można tak powiedzieć, niewiele można już naprawić .Te trzydzieści lat "nowej ewangelizacji " [ czym ona rożni się od starej ?] to czas przypominający trwonienie majątku Ojca przez syna mającego rozrzutna rękę .Ja bym się do tego nie przyznawał .

Czym się różni partia od kościoła [ na korzyść } ano tym ,że jeżeli już przyjdzie porażka to prędzej czy później pojawia się choćby ze względy na osobiste interesy skłonność do jej analizy , u nas w kościele jeszcze analizy porażki nie widziałem ...w k.k. w ogóle nie ma pojęcia porażki instytucji !!! taki "areopag nieomylnych "wszyscy są winni tylko nie my ... tym się różnimy , zgadza się , ja w każdym razie żadnej takiej analizy trzydziestolecia nie widziałem.
Kiedyś napadłem na mojego kolegę z e szkoły , teraz ksiądz ,

-" przecież my nie robimy źle , przecież tak robiliśmy przez wielki "

-a jak macie pracować ? tak jak to było przez wieki czy też macie pracować dobrze ? nie odpowiedział ...

Zdaje się proszę Księdza ,ze żyjemy w innych równoległych światach , inne pojęcia inne zasady myślenia , jeden z nich jest słuszny .... po owocach ich poznajemy [ J. Chrystus ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,88 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości