Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 wrzesień 21 2021 10:38   
Forum

Status: offline

A co po tej będzie po tej formacji religijnej kk ? nie wiem , moim zdaniem ona czeka podobnie jak ongiś król Saul na ostateczny bój z Filistynami który dopełni jej końca.
&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wiem ,że ludowi bożemu niezbędna jest pewna psychoterapia ,kobietom jest łatwiej , kupią sobie nowy ciuch zmienią fryzurę, makijaż , to co oczywiście jedynie wstęp ale widoczny wstęp nowego życia , zerwania z upiorami przeszłości .Przedmioty ,materia mają wpływ na nasza psyche .

Kościołowi potrzebny jest znak WIDZIALNY znak zerwania z grzechami obecnej instytucji . Myślę ,że to co najbardziej widzialne w świątyni to jej wystrój , obrzędowość TO MUSI BYĆ ZMIENIONE chociażby aby GESTEM ,materią dać ludowi NOWY impuls odnowionego kościoła .Obrzędowość musi przemawiać , świątynia musi przemawiać , bez słów , tak jak onego czasu prorok pański , bez słów ale mocno .Przemawiać MOCNIEJ niż meczet czy bożnica .

To co teraz napiszę jeśli kogokolwiek przekona to kogoś laikatu , na duchowieństwo choćby w pojedynczych przypadkach nie działa , ono ma ZAMKNIĘTY HORYZONT MYŚLOWY , bo tak ma być ...i koniec ich argumentacji .

Wiem ,ż to może być trudne do wyobrażenia , jeśli nic się nie zmieni to co teraz wychodzi spod klawiszy mojej klawiatury nie ma sensu , piszę jednak w przekonaniu ,że nadchodzą czasy w których wydarzenia przerosną ludzką wyobraźnię .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Cherub lub cherubin (l.mn. cheruby, cherubini, cherubiny, cherubinowie; hebr. l.p. כְּרוּב kərūv, l.mn. כְּרוּבִים krūvîm od akadyjskiego od akadyjskiego karābu – błogosławieństwo, modlitwa, poświęcenie) – według wierzeń, potężna nadprzyrodzona istota, stojąca bardzo wysoko w hierarchii bytów, znajdująca się często w bezpośredniej bliskości Boga. Mylona często z uskrzydlonymi puttami pojawiającymi się w dziełach sztuki nowożytnej
W Księdze Rodzaju (Rdz 3,24) cherub strzegł dojścia do Drzewa Życia. W Księdze Wyjścia (Wj 25,18–22) dwa wizerunki cherubów były umieszczone po obu stronach przebłagalni nad Arką Przymierza[3]. Posągi cherubów osłaniały Arkę skrzydłami rozpostartymi ponad jej wiekiem. Analogiczny sposób przedstawiania istot nadprzyrodzonych pojawiał się równocześnie na kananejskich płaskorzeźbach z kości słoniowej, odkrytych w Megiddo (ok. 1200 rok p.n.e.) oraz na sarkofagu Ahirama z Fenicji (ok. 1000 rok p.n.e.)[potrzebny przypis].

Po co komu potrzebne te cheruby przy arce , mogę domniemywać , małość ludzka POTRZEBUJE DYSTANSU dla ...otrzeźwienia , dla przypomnienia PRZED KIM STOI . przecież POMIĘDZY ludźmi a człowiekiem jest jeszcze ktoś , ktoś o całe niebo potężniejszy od tegoż człowieka .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Armia z terakoty jest nazywana ósmym cudem świata. Do dziś odnaleziono ponad 8 000 figur żołnierzy, którzy tworzą szyk bojowy. Każda z rzeźb jest wyjątkowa, ponieważ różnią się mimiką, wzrostem lub ubraniem. To niesamowite świadectwo dawnych lat – figury pochodzą z III w. p.n.e., choć zostały odkryte dopiero w 1974 r. "
Piramidy Egiptu tez przemawiają , faraon to był bóg , to nie był jedynie grobowiec , Aztekowie czy Majowie też ... WSZYTKO TO CO BOSKIE MUSI MIEĆ SWÓJ WYMIAR W ARCHITEKTURZE , SZTUCE , EKONOMII , POLITYCE czy jakimkolwiek rodzaju ludzkiej działalności ...o ile ludzie którzy to czynią są wierzący . Prochu nie odkrywam cokolwiek czynimy jemy czy jemy ...itd.

A co jest najważniejsze w tym wszystkim , w tych terakotowych żołnierzach czy np. piramidach Egiptu , otóż podobnie jak ten prorok pański świątynia powinna wysławiać , przemawiać bez słów , budową , architekturą , wystrojem . Te dzisiejsze świątynie , niech mi będzie wybaczone jeśli już do mnie przemawiają , skłonne są wysławiać raczej fantazje architektów [ często powtarzalne ] ale nie Boga Władcę wszechświata .

Za Jaruzelskiego czy przemawiały , owe niekiedy bardzo oryginalne kształty odbijały od szarej blokowej rzeczywistości , teraz pora na krok dalszy .ŚWIĄTYNIA WINNA BYĆ CENTRUM ARCHITEKTONICZNYM , urbanistycznym ludzkich osiedli , tak jak ongiś , jak się przejeżdża przez wieś to z daleka już widać jaki budynek stanowi centrum , to nie jest city z drapaczami chmur przy których kościół wygląda jak ...jeden z wielu [ Panie odpuść ] punków usługowych .

Architektura mówi nam ,że wiara nie jest już centrum świata .ale czy mamy sobie tą wiarę , wiarę Abrahama aby wierzyć , bezdzietny a potem z jednym dzieckiem prawego łoża miał dość siły aby uwierzyć ,ze jego potomstwo będzie liczne jak gwiazdy na niebie ?Jeśli po przeczytaniu tego zdanie nie powiemy sobie "tak będzie" to mikrusami wiary jesteśmy . Tutaj nie chodzi o wielkość , ilość pięter poziomów ale o WYMOWĘ MIEJSCA .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A...co na to Pan ? czy dał WSKAZANIA ?
"Przybytek był budynkiem skonstruowanym z szeregu desek z drzewa sytym (akacja), powleczonych lub wyłożonych złotem, umocowanych w podstawkach ze srebra i silnie wzmocnionych listwami z tego samego drewna, także powleczonymi złotem. Konstrukcja ta miała 15 stóp (4,5 m) szerokości, 15 stóp wysokości i 45 stóp (13,7 m) długości. Była otwarta z przodu, czyli od strony wschodniej. Okrycie stanowił biały bisior, na którym wyhaftowano postacie cherubinów w kolorach niebieskim, fioletowym i szkarłatnym. Otwarty przód budynku był zasłonięty zasłoną z materiału podobnego do okrycia. Zasłonę tę nazywano „drzwiami” lub pierwszą zasłoną. Jeszcze jedna tkanina tego samego rodzaju, podobnie haftowana w postacie cherubinów i nazywana „drugą zasłoną”, była zawieszona w ten sposób, że dzieliła Przybytek na dwa pomieszczenia. Pierwsze z nich było większe; miało 15 stóp szerokości i 30 stóp (9 m) długości. Nazywano je Miejscem Świętym lub Świątnicą Świętą. Drugie, tylne pomieszczenie, było nazywane Miejscem Najświętszym lub Świątnicą Najświętszą. Te dwa pomieszczenia stanowiły właściwy Przybytek. Nad nimi był wzniesiony namiot, pełniący funkcję ochronną. Składał się on z trzech warstw: tkaniny sporządzonej z koziej sierści, skór baranich farbowanych na czerwono i skór fok (według innych tłumaczeń Pisma Świętego – np. Biblii Tysiąclecia – skór delfinów). "

A więc ma to znaczenie .... a owe Cherubiny z czym się kojarzą jeśli nie z tą armią terakotowych żołnierzy , jednaka jest natura ludzka na każdym zakątku ziemi , owi aniołowie są jakby odblaskiem innego i Mocniejszego świata .Przyjdź Królestwo Twoje ....

A w ubożuchnych jak idzie o sprzęty kościelne meczetach przybysz musi ściągnąć buty , można i tak ... Bogu należy się szacunek ? coś więcej niż szacunek hołd i minimum respektu należnemu Władcy świata , wystrój ... ja ...o tym obecnym kościele , instytucji nie piszę ,ona nie jest już zdolna władać już nawet tym co jest w świątyni , zastygła , kona ...

Oto nowy odnowiony kościół powinien oddawać ducha odnowionych [ jestem przeświadczony o bolesnej odnowie kościoła i świata ] to powinien być duch ekspiacji .

Po ustąpieniu tego co rani Pana i wiernych dzisiaj , po "odbiciu w lewo " w swoistym "poklepywaniu Boga po ramieniu "przyjść musi ekspiacyjne składanie hołdu , także wymiarze architektury i wystroju , na całe szczęcie nie jestem specjalistą , to tylko kwestia uczuć więc to co piszę ma charakter jedynie prywatnego credo [ nie przeczącym dogmatom wiary kk ]

&&&&&&&&&&&&&&&&&

To co powinno być mocne i przemawiające ? przede wszystkim układ świąt , nie ma i nie będzie większego tryumfu Kościoła niż Zmartwychwstanie Pańskie , przeto układ świąt powinien mówić o WSPÓŁUCZESTNICTWIE CZŁONKÓW KÓSCIÓŁA W TRYUMFIE NAD ŚMIERCIĄ i ...światem , świat powinien dostać po pysku , na nic jego cudeńka elektroniki inżynierii , to powinien być swoisty dialog mistrza Polikarpa ze śmiercią , świat ...z każdą sekundą zmierza ku śmierci i nicości - my ku życiu ...i TO POWINNO BYĆ POKAZANE I UWIDOCZNIONE , dlatego po święcie Wielkiej Nocy groby najbliższych powinno się odwiedzać w drugi dzień świąt , jest to logiczna kontynuacja , nie ma trafniejszego wywodu w tej materii , Chrystus przed nami my po Nim , kościół powinien emanować radością .Przyroda też niech przemówi na chwałę Pana .Śmierć to dla naprawdę wierzącego katolika czy chrześcijanina to wiosna życia ... czemu tego nie wykorzystujemy ?

Świat się boi śmierci , na "ich" filmach co chwilę ktoś do kogoś strzela czy morduje w coraz to bardziej wymyślny sposób ale zatrzymać się na d tym CO DALEJ świat nie potrafi , to strach ... cmentarne coraz bardziej są usuwane z miejsc centralnych miast [ wiem to ] to cos co powinno się ukryć , nie mówić nie zauważać , zapominać , w sąsiednich Czechach ponoć urny z prochami najbliższych nie są odbierane przez lata ...więc przypomnijmy , mocno i bez słów , pokażmy bezsens ateizmu , tak , ewangelizacja to wyparcie ateizmu , to walka , walka toczona prawymi środkami ale walka , księża niech nie czytają , to dla nich za trudne .

Niech mi będzie wybaczone , ale te listopadowe święta emanują pomimo ustawicznym zaprzeczeń kościoła , smutkiem , smutkiem przemijania ,przyroda też w tym uczuciu pomaga ,zostawmy to światu ...niech płacze , my się cieszmy ... Tam gdzie jest . Hallowen powstał jako wyparcie strachu przed śmiercią , pogańskie , ateistyczne wyparcie , więc z zgodnie zasadą dżiu [ jap. miękki ] nie walczmy z tym a jedynie pogłębmy ten stan stan smutku świata , niech to będzie dzień troski o zmarłych i tak wszyscy [ łącznie z niektórymi katolikami ]nazywają ten dzień "świętem zmarłych " , niech to będzie "wyliczanka grzechów jakie popełniono w ostatnim roku i ...przypomnienie o karze , to podziała skuteczniej niż uczone mowy uczonych w piśmie , strach jest bardzo mocnym impulsem , a dlaczego nie ? Biblia OSTRZEGA i to wielokrotnie ,ostrzega i wspomaga kaznodziejów wizjami piekła , niestety oni tą wyciągniętą rękę odrzucili ,odepchnęli ,kościół dzisiejszy to taka ..."Zosia samosia "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 27 2021 10:19   
Forum

Tego to akurat nie czytałem , ale skorzystałem z cytatu cytatu z innej strony

"A naszkodliwszy są katolicy bojaźliwi, i małego serca, którzy gniewem się sprawiedliwym i świętym ku obronie czci Boga swego nie zapalają, a zelum [gorliwości] nie mają, i jako straszydła na wróble stoją."

Piotr Skarga
Ciekawe , odnoszę wrażenie ,że instytucja uczy nas wszystkiego ...tylko nie świętego gniewu .

"My się ich śmiałej nadętości boim, a oni się mocy naszej przy Bogu, przy prawach i prawdzie nie boją? Dlaczegóż? Iż darów Bożych w sobie nie czujem, iż Pana Boga i czci jego i zbawienia swego i ludzkiego nie miłujem: dlatego W ICH HERETYCKICH GRZECHACH WIĘŹNIEM, I POMSTY ICH NA SOBIE I Z NIMI NIE UJDZIEM, gdy głosu tego nie słuchamy: Uciekajcie od namiotów ludzi niezbożnych, abyście się w ich grzechach nie zawinęli.

Ciekawe gdyby nie ta staropolszczyzna , to pomyślałbym iż tekst ten traktuje o stosunkach "Warszawki" z Brukselą

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oglądam niekiedy debaty polityków , bywa ,że taki a nie inny polityk bardziej zdecydowanie i odważnie broni kościoła niż jego nominalni pasterze , ciekawe ... to nieomal matematyczny ciąg zdarzeń ... to oznacza granicę funkcji w której o kresie takiej a nie innej władzy jest przejmowanie jej prerogatyw przez inną , w prawie cywilnym jest instytucja zasiedzenia , obywatel X staje się z mocy prawa właścicielem nieruchomości jeśli przez lat dwadzieścia - trzydzieści władał ową nieruchomością JAK WŁAŚCICIEL , doglądał jej , płacił podatki a kościół jest nieruchomością ... w tej chwili nie jest zdolny do jakiegokolwiek znaczącego manewru .Jesli ten proces będzie trwać parę lat to prawem psychologii jak ktoś powie "kościół " to W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI jego władza będzie utożsamiana z np. PiS-em a nie z EP , nie ma o polemizować z naturą ludzką , to dzieło Stwórcy .

EP jeśli nie odmieni tego trendu będzie jedynie obsługą liturgiczną ale już nie jego władzą , dlaczego ? bo PiS ZACHOWUJE SIĘ JAK PASTERZ ...broni go , najemnik ucieka .

&&&&&&&&&&&&&&

Cóż to za pasterz który nie broni swego stanu posiadania ?A więc jednak odnowa kościoła zaczyna się od władzy świeckiej kościoła ,od Mojżesza , od Kazimieza Odnowiciela ,wprawdzie nieformalnej ale ...już władzy, bo władza i jej atrybuty to prawo i porządek , tak zachowuje się władza... lepsza taka niż żadna , tak jak ok. tysiąca lat wstecz odnowa państwa łączy się tutaj w strefie skrzyżowanych wpływów politycznych i kulturowych z odnowa religijną , jazda na "jednym kole " na samej li tylko polityce państwowej lub na samej "odnowie ducha " jest pozbawiona sensu . Ostatnio w TV panuje swoista moda na przypominanie takich a nie innych wypowiedzi polityków które padły powiedzmy rok temu i aktualnych , jakby ktoś przypomniał co kiedyś mówili niektórzy biskupi ... to ...eh !

To co teraz piszę wydaje jakby to powiedział klasyk "oczywistą oczywistością " nie ma kościoła bez polityki czy jak kto woli pasterstwa , sama li tylko odnowa "duchowa"' to fikcja , ja tam na miejscu hierarchów bym się nie ośmieszał ...ale to już ich problem .

a kościół hierarchiczny teraz { czytam mowę jego ciała } nie ma żadnej władzy nad kościołem , nie ma prawa , nie ma porządku , nie ma sprawiedliwości ...a więc jednak ST ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie raz , nie dwa "przejechałem się na swoich "proroctwach " niby trafnie je opisywałem ale dynamika zdarzeń jest taka ,że nie jeden raz owo "coś " przychodziło znacznie szybciej niż to przewidywałem .

No to jeszcze raz , za lat 2-4 władza watykańska będzie już tak zdegenerowana ,że jeśli nie nastąpią jakieś kataklizmy fakt odłączenia się jakiegoś kościoła lokalnego od władzy papieskiej będzie wydarzeniem słabo zauważalnym ,bez większego znaczenia , no ... ryzykuję , wiem o tym .Jakbym źle ocenił sytuację to ktoś może mi to przypomnieć . Raz kozie śmierć .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

To że nawa instytucji kk zaczyna tonąć to wiem, bo widzę ... "szczury" Kiedyś kiedy statki były budowane z drewna [ raj dla gryzoni ] żywność składowana w beczkach to była marynarska plaga , te inteligentne ssaki miały umiejętność znalezienia sobie schowka i wyczekania stosownych momentów żerowania . Tak , ale były też "sensorem ostrzegawczym " żyjąc z nosem i uchem przy deskach pokładów wyczuwały pęknięcia konstrukcji , dźwięki których człowiek nie słyszy , wiedziały kiedy taki korab opuścić , zawsze pierwsze ...

A dzisiejszy "szczur kościoła " to kto ? przykładów jest wiele , to ten który już teraz szuka sobie miejsca POZA KOŚCIOŁEM jako np. nieszkodliwy idiota w służbie walczących ateistów i ich anty- ewangelii, co raz wygłaszający jakieś szałowe " rewolucyjne " interpretacje Biblii ogłaszane entuzjastycznie przez niektóre stacje TV z których to zawiłości słownych jełop -analfabeta który od kościoła odszedł już dawno , może wnioskować że jego postawa jest ok. i że ignorując prawo czynił dobrze a że odszedł , zdezerterował wszystko to wina konserwatystów w kościele ... bywa ,że zrzuca sutannę czy habit posługuje się niby to młodzieżowym żargonem ...chce być znany ...poza kościolem .

\
Znany z pisania takiej "nowej Ewangelii " szczur ma to do siebie ,że za naprawę statku się nie weżnie , on umie tylko podgryzać ... taka jest już jego natura . Tylko co on będzie robil po hipotetycznym upadku instytucji kościoła ? może być ..bo ja wiem wróżbitą z nocnych audycji niektórych stacji TV .

Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł: "«Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną». Lecz oni odparli: «CO NAS TO OBCHODZI ? To twoja sprawa». Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się."

a więc już go nie chcieli ... Judasz zrobił swoje Judasz może odejść , a na cóż ateistom potrzebny jest kapłan upadłego kościoła ? zdradził Chrystusa to i ich może zdradzić , lojalność o ile wiem nie jest dominującą cechą szatana .

Szczury już uciekają ...źle się dzieje na tej nawie .

&&&&&&&&&&&
To nie prawda ,że cały kościół tonie , przypadkiem nie było mnie w mojej parafii , wstąpiłem przygodnie do innej świątyni i ... miłe rozczarowanie , kapłan odczytał mój ulubiony fragment ST o tym iż w przestrzeganiu prawa zawiera się nasza mądrość a też jest owo przestrzeganie prawa jednocześnie świadectwem wobec innych ludów , ten sam temat kazania , na zapleczu zabudowań parafii festyn , ludzie w tej świątyni jednak nie zapomnieli co to śpiew ,a więc jednak można ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 01 2021 09:21   
Forum

"Synowska prośba do biskupów o utrzymanie rytu trydenckiego " ? dołącz do apelu ? kto to robi ? jedna ze stron katolickich ... instytucja tego nie robi ... jej nie ma , ergo pasterzy nie ma .Apostołowie uciekli .

Jeśli ta petycja odbywała się pod ich cichym patronatem to w przyszłości jak dożyję a wyjdą na jaw ukryte przed ludem fakty , będę musiał to odszczekać .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Po cóż ta petycja ? komu potrzebna ? alibi wobec Watykanu czy wobec ludu ? czy jest ktoś taki na miarę Archanioła Michała co mógłby powiedzieć diabłu "poszoł won "?albo ktoś taki na miarę Mojżesza który by miał odwagę wyprowadzić lud na pustynię aby oddać cześć Jahwe bo już nie Horusowi czy Ozyrysowi , albo ktoś taki mały , malutki o małym rozumku który by miał odwagę choćby jedynie z najbliższymi opuścić Sodomę ?albo ktoś taki ..dobry ? nie ...mądry i wyrachowany który by zbudował arkę ...taaaam ....tratwę , starotestamentowy by tak uczynił ...nowotestamentowy jest jak owca która jak baran czeka na zarżnięcie ...po to by jego ciało złożyć na ołtarzu Dagona .

Mądrość to WYKORZYSTYWANIE PRZYSZŁOŚCI W TERAŹNIEJSZOŚCI [ oho ! coś mi jednak wyszło !]

...a to oni nie wiedzą co robić ? nie mają sumienia ? nie mają wiedzy ?dużo pytań , za dużo jak na jedną głowę , pora na moją intuicję .

Oni nie wiedzą jak " to" zrobić ! a do niewiedzy się nie przyznają ... oni po prostu nie mają bladego pojęcia co to pasterstwo , oni tylko mogą sprawować liturgię i błąkać się w obrębie pałacu biskupiego ,malutkich grupek ludzkich , dąsy pląsy i konwenanse , takie sztormy w szklance wody .... i chyba tak to jest "tak to leciało "

Parę mądrych posunięć , ruszyć się trochę i zrobić miejsce SWOJEMU laikatowi zanim Watykan na ześle obcych [ "droga synodalna "], swojemu laikatowi po to by za instytucję zrobił " brudną robotę " [ Jetro ! ]i ... "szafa gra " ale tego nie będzie ....męczenników nie ma ... cwaniaków też nie widzę ...

Za bardzo szanują swoją "nieomylność " nawet jeśli ludziska już śmieją się w kułak [ poza świątynią ] ... król jest nagi [ Andersen ] i śmieszny [ skierka ]

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

To nie jest ju już prośba ! to już jest referendum w sprawie "czy masz już dość Franciszka " dla biskupów o mógłby by być wygodny pretekst no ... jeśli mają choć krztynę dobrej woli ...

Właśnie , nie dobrej woli , w polityce tej nie ma, ale właśnie wyrachowania aby wyrwać się od "miłosnego uścisku " anakondy który usuwając wiernych kościoła usuwa ekscelencjom grunt [ i dochody ]spod nóg . Ale większego odzewu nie będzie , co laikat to obchodzi ? wierni przyjęli biskupią narrację ;
"Jeśli jeszcze świątynia stoi nie rób niczego , czekaj, nie wychylaj się , istnieje TYLKO liturgia ,żadnej innej formy istnienia kościoła nie ma ,a jak już wykończą kościół to będzie wina wiernych ... bo odeszli , tylko nie pytaj dlaczego odeszli ..."

Właśnie , odeszli od kościoła czy tylko od jego surogatu ? od kościoła czy tylko wywieszki z napisem "kościół " ? nie pytaj ... bo wyjdzie na jaw dywersja .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Apostołowie uciekli , pozostało paru nieszkodliwych postrzeleńców ... ot i wszystko , cały rachunek sił , mało nas ... jak pod Krzyżem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 01 2021 10:07   
Forum

Who is who ? co to rzeczywiście kwesta ducha poznać kto jest od Boga a kto od tego który cuchnie szambem ? Jeśli w Sejmie padają słowa w rodzaju "ty ch... " to ktoś kto nosi infułę PUBLICZNIE deklaruje się ,że będzie głosił Chrystusa milczy ,to czy kogoś takiego nie należy potraktować per noga , z przymrużeniem oka . Młodzież się nie myli ! { tym razem ]nie zna Biblii ale WYCZUWA FAŁSZ .

Źle jest kiedy proroka nienawidzą , gorzej jeśli lekceważą , tragiczne jeśli się z niego śmieją , Chłopie po co Tobie seminarium ? poczytaj sobie od czasu do czasu Biblię wystarczy ... przypomnij sobie co mówi prorok pański o mowie nieobyczajnej .

===========

A swoją drogą ci nasi posłowie ... tak ja o " swoich" ...nie potrafią za grosz ripostować ...tak aby zabolało , wrzucam "wzorzec " pożądanej reakcji :

" Wybaczy pan , ja się nie wychowywałem w pańskiej rodzinie , mógłby pan to przetłumaczyć z plugawego na polski ? "

To lepsze niż jakieś wycyzelowane wywody , z clownem sie nie dyskutuje ,z clowna się śmieje ...jak ktoś potrafi

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 02 2021 10:42   
Forum

MIĘDZY LAIKATEM A DUCHOWIEŃSTWEM ZIEJE OTCHŁAŃ NIEPRZEBYTA .

Lubię teksty tego Człowieka [ ks. Horak } a i twarz wydaje się sympatyczna [ jestem trochę fizjonomistą ]
To nie mój tytuł , spisałem go żywcem z tekstu w/w Osoby
" CO TAM LEŻY U PODSTAW ? ", tutaj nie można się oprzeć pokusie nieformalnej odpowiedzi [ ta strona jest niedostępna dla obcych ] u podstaw proszę Księdza leży Stary Testament ! prochu chyba nie wymyśliłem ,prawda ?

Człowiek nie jest sam siebie zrozumieć bez Chrystusa , tak "zrzynam" z homilii JP2 na Placu Zwycięstwa w 1979 r. jeśli tak to KOŚCIÓŁ SAM SIEBIE NIE JEST W STANIE ZROZUMIEĆ SIEBIE BEZ CHRYSTUSA , nawet ten z profesorskimi tytułami .Oho ! udało mi się podpiąć pod klasyka .

A ... kim był Chrystus ? Mesjasz to Ktoś kto nie przybył po to aby ST znieść , tylko po to aby Go uzupełnić , On Sam to powiedział , to był prawowierny Żyd przestrzegający prawa ok ? Piszę to ,bo odnoszę wrażenie ,że wsp. nauka kościoła zawisła w próżni społecznej , nie ma się czego "zaczepić " nie ma PODSTAW , tego właśnie słowa raczył Ksiądz użyć , prawda ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Cytuję :

" Wtedy nasuwa się pytanie – rzadko wypowiadane głośno – kto tu winien? Parafia czy ksiądz. Słowo „winien” nie jest tu najszczęśliwsze, ale roboczo przy nim zostańmy. A odpowiedź? Jeśli w parafii zmiana proboszcza dokonuje się bardzo często – powiedzmy że co 2 – 4 lata – można przypuszczać, że istnieją tam jakieś zaszłości, które nie pozwalają wykrystalizować się wspólnocie. "

Zaraz , zaraz to wspólnota krystalizuje się kiedy ksiądz X [ zakładam dobry ]w parafii jest długo ? o ...mam wątpliwości , to jakbyśmy żyli na innej planecie . W takim razie zadamy sobie fundamentalne pytanie JAK POWTAJE WSPÓLNOTA . A jak powstała wspólnota ?

Było zagrożenie fizycznym wynarodowieniem Izraela [ cierpienie łączy ] ucieczka przed faraonem , przepiórki , woda apotem dopiero Dekalog , Arka Przymierza i namiot świątynny , proszę zwrócić uwagę na KOLEJNOŚĆ , boską kolejność , chyba wie co stworzył , chyba się zna prawda ? a u nas na "odwyrtkę" zaczynamy od namiotu świątynnego .Profesorowie wiedzą lepiej niż Stwórca ? no....wiem , wiem on nie ma dyplomu .[ jestem paskudny ]

Dzień święty ... Pan odpoczywał po sześciu dniach PRACY , bez pracy odpoczynek traci sens , praca bowiem jest podstawowym wymiarem ludzkiego bytowania na ziemi[ " Laboram E. Jana Pawla II ]

Jeśli tak, to kościół odpoczywa po sześciu dniach WSPÓLNEJ pracy , a... potrafimy pracować wspólnie , Ja pamiętam , myśmy WSPÓLNIE pracowali przy budowach kościołów [ czasami na" lewych papierach" ] a potem WSPÓLNIE modliliśmy się na ...betonowej , chropawej posadzce , a wie Ksiądz jak myśmy się modlili , a jak śpiewali ... przy keyboardzie , eh ! dzisiaj jest wszystko , są organy , jest dobrze urządzone wnętrze a ludzie nie śpiewają ... czasem gest powie więcej niż słowo .

A potrafimy pracować wspólnie ? co tam "panie " z katolicką ekonomią jest taka ....? wulgaryzmów wszelkiej maści , ze zgorszeniem obyczajowym , to na powinno łączyć , TWORZYĆ WSPOLNOTĘ PRACY...i WALKI , a łączy ?

jak słucham 90 % księży to słyszę ciągle coś o "otwieraniu serca " a co to jest ? jak to się robi ?czy oni nie pomylili uczelni ?może to kardiolodzy ?

Czasy się zmieniły czy ludzie ? a nauczał Chrystus , oj nauczał , nie bierz ze sobą ani płaszcza ani trzosu ... ani dobrego samochodu , największy cios otrzymała moja była wspólnota na początku lat dziewięćdziesiątych , kiedy śp. proboszcza jeżdżącego na ...poniemieckim rowerze i zatrzymującego się aby rozmawiać z parafianami zastąpiły młode wilczki w szałowych "terenówkach" ... w środku miasta , przecież u u nas nie ma aż takich wybojów , Pan nauczał - jedzcie to oni jedzą ! jakoś nie mogę sobie wyobrazić "ich " żeby jedli chleb z margaryną i kartofle jak dzieci z rozbitych nie wiadomo dlaczego [ czasem dobrych ] "pegeerów ", to inny świat , inny człowiek , inna mentalność ,

Byt kształtuje świadomość ? tak naucza Pan ...no też ,kto zaprzeczy ? ale kościół o tym nie mówi , Marks zresztą sprytnie to wykorzystał . Wsp. neomarksiści sprytnie odesłali kościół nauczający w "przestrzenie ducha "...w komos , gdzie błąka się niczego nie nie rozumiejąc i nikt go nie rozumie , nawet swoi ...

Odłączył ducha od ciała , to śmierć ... jest pojęcie wiary martwej , bez uczynków , kościół poza jakimiś charytatywnymi "aktami strzelistymi" nie oddziałuje już nawet ...na samego siebie , owszem materia , grzeszna materia wypływa niekiedy na wierzch przy okazji takch a nie innych afer z udziałem osób duchownych , takich co to mówią tylko o sercu i duszy ...

&&&&&&&&&&&&&&

Znowu pikantny cytat :
"Sytuacja w podobnych przypadkach może być za naszych dni o tyle trudniejsza, że Kościół i księża stali się obiektem nasilającej się nagonki. Parafie zaś coraz trudniej stają się wspólnotami, bo rozbicie społeczne i polityczne w Polsce osiągnęło stan alarmowy. "

A dlaczego trudniejsza ? nagonka na pierwszych chrześcijan [ Żydów ] była olbrzymia i to ich nie załamało , ani nas to nie rozbiło , ja jestem z tych roczników które pamiętają ... nagonka była już nawet w szkole podstawowej ,tak ale myśmy byli wspólnotą a nie tylko "wspólnotą liturgiczną" gdzie po zakończeniu mszy nie mamy ze sobą cokolwiek wspólnego .... a nawet włóczymy po ateistycznych sądach .

Największym przekłamaniem , łgarstwem wsp. nauki kościelnej jest utrzymywanie fikcji że TYLKO dzięki modlitwie kościół wytrzymał owe napory , była modlitwa ale była też wspólnota , ta prawdziwa a nie jedynie wyimaginowana taka ... "duchowa "

Czy ktoś rozumie te pojęcia ? dopełniam myślą z ks. Mądrości .

"Lepszy sąsiad bliski niż brat daleki " ...nie wystarczy powiedzieć " bracie " ..nie wystarczy .Za nim zaczniemy się miłować to może nauczmy się ... lubić ? a jak można lubić kogoś kogo się nie zna ?

Struktury , struktury i jeszcze raz struktury + prawo , taki "nowoczesny Mojżesz" ale ...

&&&&&&&&&&&&&&

Przed tym tematem księża pierzchają jak ...przed święconą wodą bo to by oznaczało UPODMIOTOWIENE DECYZYJNE laikatu , choćby jedynie w sprawach lokalnych . to łamie wygodne "splendit isolation " tych którzy w kontakcie z ludem żyć nie potrafią , tracą głowę ,oni tylko w wieczerniku żyć potrafią , w ZAMKNIĘTEJ bańce społecznej egzystować ,zaraz, zaraz ależ ... to jest zaprzeczenie wspólnoty !

Tak zostali okaleczeni już na etapie seminarium , a apostołowie byli żonaci , pracowali , Jezus byl Cieślą zdecydowanie dłużej niż nauczał !

Mateusz był celnikiem , Piotr rybakiem , Łukasz lekarzem , był jeden mlokos uduchowiony bardziej niż nny , nie uciekł spoid Krzyża ale to wyjątek ,na takich nie ma siły ale ilu takich jest ?

Ja wiem , z księdzem który robił cokolwiek innego niż tylko posługiwał kapłańsko np. zajmował się budowlanką rozmawia się zupełnie inaczej , inny język , inny tezaurus jakby żył jednak na ziemi a nie na Olimpie !

Kiedyś odbyła się w Nowym Jorku demonstracja lekarzy żądających nieemitowania serialu "dr House " "bo takich lekarzy nie ma ! " ciekawe, nikt nie demonstrował za powstrzymaniem emisji serialu Plebania "bo takich księży nie ma " ... odtwórcę głównej roli przygodni ludzie tytułowali per "proszę księdza " ciekawe dlaczego ? to tylko rola czy tak przemawia wyidealizowany obraz współczesnego pasterza , widać przemawia mocno ... pomimo że to fikcja.

ot , wszystko w tym temacie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 03 2021 12:44   
Forum

Nadzieja ...jakaż to potężna siła ! potężniejsza niż bomba nuklearna , bo jakaż to bomba potrafi gonić ludzi przez tysiące kilometrów aż pod polską granicę czy na gumowych łodziach przez Morze Śródziemne , dlaczego kościół tej siły nie wykorzystuje do celów dydaktyki ewangelizacji ?

Przecież Pan daje nam nadzieję , nie tylko w kontekście życia wiecznego ale już tu , na ziemi , szanuj swoich rodziców aby powodziło ci się tutaj na ziemi , nie kosmosie .

Choćby do celów ewangelizacji pogan "zobaczcie jak wspaniale jest chrześcijaństwo , nawet ogołocone , jak myślicie czy to to bogactwo [ jeszcze istniejące ] wzięło się znikąd ? postępujcie podobnie jak uczniowie Chrystusa ,nie ropa naftowa , ,gaz , złoto i wszystkie kopaliny ale Jego boski porządek ,prawo , dlaczego kościół nie wykorzystuje DYDAKTYKI co a ST jest nagminne ? NIE OBRAZUJE , zastępujcie tak to a tak i ...tylko tyle , w tym zawiera się mądrość narodów i ...kościołów będzie wam lepiej ale kościół milczy ... w zamian częstuje słuchaczy jakimiś "oparami Biblii " .

Jedno z najczęściej powtarzanych pojęć jeszcze do niedawna była "nauka Krzyża " ok. nie ma chrześcijaństwa bez Krzyża , bez cierpienia ale Krzyż to jedynie końcówka życia Mesjasza , wcześniej to już było zwyczajne życie , i znowu człek rozbija się o mur milczenia , tabu ? To już nie jest męczeństwo tylko cierpiętnictwo .Słuchajcie niektórych kaznodziei a będziecie wiedzieli skąd się wzięli biczownicy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Moje stare pudło " odtwarzacz DVD , oho ! na wspomnienia mnie wzięło . "Poszukiwacze zaginionej Arki ". Zaraz, zaraz ale czy my ,nie przypominamy trochę tych nazistów którzy chcieli posiąść Arkę jedynie po to aby potraktować ją jako łup ,jak kolejny oręż do podbojów ergo ...do czynienia zła ? Arka była spektakularna , poganie widzieli jedynie jej energetyczną moc która pomogła przy dobywaniu Jerycha czy obaliła posąg Dagona w świątyni Filistynów , ale NIKT [ sic ! ] nie zastanowił się CO ZAWIERA , co Izraelici tak noszą po pustyni .Dziesięć przykazań ? ... tylko tyle ? tylko tyle czy aż tyle ?

Mamy nieszczęście żyć w ciekawych czasach , bo oto moc arki moc Dekalogu ujawnia się z cała swoją mocą W MAKROSKALI ,ale uczeni w piśmie tego nie widzą , oni nie są w stanie tego dostrzec , bo oni nie badają świata i kosmosu za pomocą lornetki czy teleskopu ani widzą to za pomocą mikroskopu , co z jego pomocą zobaczą ? mikro- ustroje ? cedzą komary a nie widzą wielbłąda ...

Oto na naszych oczach niewzruszone zda się potęgi USA , Rosja czy Europa które powiedziały "veto !" Dekalogowi pomimo wszelakich gier pozorów , pogróżek , pobrzękiwaniem orężem zdają się spadać w otchłań niebytu , i to na naszych oczach !

Po cóż teologowie tracą czas i papier na opisywaniu detali ? nie są w stanie dać światu MOCNEJ ilustracji dziejów ? Jak nie ukażą Mocy to... w ogóle niczego nie ukażą , NIE MA MAŁEGO BOGA ! tylko ludzie są mali ...nawet ci z koronami na głowie , infułami czy marszałkowskimi buławami , ki licho namówiło uczonych w piśmie aby Boga umniejszać ?To ten sam Pan kosmosu który jednym gestem otworzył morze i zamknął je o to aby potopić armię faraona ... jak szczury .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tych zaledwie KILKA prostych zasad Dekalogu ...to społeczna bron atomowa , kto ma do swojej dyspozycji Dekalog JUŻ JEST POTĘGĄ ,już ma Arkę Przymierza w swoim ręku ,już jest potęgą ,choć tego jeszcze nie widać , a spójrzmy na rzecz nie przez mikroskop a przez ..globus , niejako z oddali , to zobaczymy że w kategoriach wielkości fizycznych Europa to nieledwie przylądek Azji ,północny acz niewielki sąsiad Afryki , a jednak na jakiś czas Europa zdominowała świat , co ?że militarnie ? żeby tylko militarnie to rozpadła by się wkrótce jak imperium Czyngiz -Chana ," to" coś zdecydowanie więcej niż militaria ...

Ale uczeni w piśmie nie sa w stanie dać mocnego świadectwa , ciągną na jakichś "oparach Biblii " bo żeby być wielkim , być świadkiem Boga trzeba umieć powiedzieć "kto jak Bóg " światu , faraonowi i cezarowi ...karły świadectwa nie dadzą , trzeba powiedzieć "nie " a nie tylko przedszkolakom i kozie przy płocie , Powiedzieć to z mocą , ustami i ciałem , no ... z tym drugim elementem kk ma wyraźnie trudności .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

A swoją drogą jak mądrze ukrył Pan mądrość świata przed uczonymi w piśmie , chodzą wokół tej mądrości a jej nie widzą ,kamuflaż doskonały , jedynie prostaczkowie tacy jak ja zauważają to czego przez wycyzelowane dyskursy dostrzec nie sposób , piszą książki a niczego nie nauczą .

Mądrość to nie jest kwestia inteligencji , erudycji to efekt wyboru , PAN ALBO ŚWIAT .To nie koniunkcja to alternatywa , blamaż wsp. nauki polega na tym ,że za wszelką cenę pragnie łączyć to czego połączyć się nie da , absurd polegający na wierze , iż to co sprzeczne da się mocą książek jakoś "zespawać " .

"Walnąć się w łeb i pójść po rozum do głowy " to ... uczonych w piśmie za trudne , tutaj będę przekorny , to nie na ich ...serce , nie na ich siły moralne , Patrz namaszczenie Dawida na króla , tylko taki człowiek jako młodzieniec jest wstanie stanąć do walki z Goliatem ,co więcej , tylko taki człowiek jest w stanie powiedzieć "zgrzeszyłem przeciw Panu " i to w sytuacji kiedy nosił juz koronę . Profesor tego nie powie , za długo pracował ze swymi szpargałami aby ich nie kochać , bardziej niż Prawdę ... bardziej niż Pana .
" Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze." a gdzież jest serce nasze , na pewno przy Panu ? czy przy ... ziemskich śmieciach .

Nie ma wielkich ludzi , tylko Bóg jest wielki .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2021 09:32   
Forum

Mocniej coraz to mocniej ... bije serce kościoła .

"Za te bardzo ciężkie grzechy będą musiały odpowiedzieć przed Bogiem najwyższe szczeble Watykanu, a w szczególności Jorge Mario Bergoglio” – pisze abp Viganò, komentując kolejną odsłonę walki Watykanu ze wspólnotami zakonnymi żyjącymi zgodnie z oryginalnymi regułami świętych założycieli ."

„Z głębokim smutkiem i głębokim oburzeniem śledzę wydarzenia związane z wizytacjami apostolskimi, które Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przeprowadza w różnych klasztorach zakonnic kontemplacyjnych w Stanach Zjednoczonych” – pisze były nuncjusz apostolski w USA, abp Carlo Maria Viganò."

Ot i całe nieszczęście kościoła , chłopie nie lamentuj ! jak już wiesz ,że to człowiek antychrysta , antypapież to pomódl sie do św. Michała Archanioła o pomoc i umiejże zakrzyknąć "któż jak Bóg " - jeśli Bóg z nami to któż przeciw nam ?

Arcybiskup jest ... jak archanioł .... do których chórów chcesz dołączyć człowieku ? czekając na to co będzie po to aby później dołączyć do silniejszego współpracujesz jedynie ze zbuntowaną Bogu instytucją ...jak tamci nieszczęśni aniołowie .

Arcybiskupie ...więcej wiary ... już i tak zrobiłeś wiele, powiedziałeś PUBLICZNIE tylko to co i tak wierni zaczynają wiedzieć , domyślać się . To już się stało ! może mieć to skutek taki jak tezy Lutra ,to że kaznodzieje milczą nie zmienia faktu że w głowach wiernych już jest to co jest i tego już żadna siła ziemska nie odmieni.

A zresztą , władztwo antypapieża zaczyna się kruszyć , szczelina coraz większa ,raz pęknięta konstrukcja już nie powróci do dawnego stanu ...to widać , dalej to już mechanizm kostek domina , reakcja łańcuchowa ... Malachiasz .A jednak proroctwa, przepowiednie nie kłamały !

Potknął się o ryt trydencki , a mógł tego nie ruszać !
Pan pozbawił go rozumu , a więc już po nim ... choć ludzie tego JESZCZE nie widzą , zaczyna się miotać ....

Chwała Tobie Panie !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2021 10:03   
Forum

Każdy dzień milczenia , rozprawiania o niczym pozbawia władzy duchowieństwo .... czas jak krople wody powoli ale systematycznie drąży zda się niewzruszoną skałę , ja to wiem , ja pamiętam , to jest jak z komunistyczną prasą , nie zauważała tego czym żyją ludzie , nie pisała , na zasadzie "jak o czymś nie piszę to tego czegoś nie ma " a później ...później przegrywała konkurencję ze szmatławymi ulotkami .

Wyobraźmy sobie Eliasza który przed ołtarzem Baala nie widzi zaprzaństwa , przekonuje wszystkich ,że Pan nas kocha ,to by było bardziej śmieszne czy bardziej tragiczne ? ale Eliasz nie mówił o "kwiatkach " mówił to co powinien mówić w tej sytuacji , nic innego , bo wszystko inne od diabła jest .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 08 2021 08:53   
Forum

Coś za szybko to idzie , wiedziałem ,że upadająca instytucja będzie się błąkać pomiędzy samo ośmieszeniem a blamażem ale ...że tak szybko ? ... stary jestem ... świat pędzi jak oszalały .

"Prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Peter Turkson oświadczył, że NIE MOŻNA ODMAWIAĆ prezydentowi USA Joemu Bidenowi Komunii świętej. Dodał, że odmowa udzielenia sakramentu może nastąpić tylko w „skrajnych przypadkach”. Zaraz , zaraz to co to jest ten "skrajny przypadek " ?

"Taki osąd, zdaniem kapłana powinien odbywać się jedynie w „skrajnych przypadkach”; kiedy szafarz wie o np. popełnieniu morderstwa przez chcącego przyjąć Najświętszy Sakrament. Do takich przypadków, najwyraźniej w opinii purpurata nie należy zaangażowanie obecnego prezydenta w promocję i finansowanie aborcyjnego procederu zarówno w USA, jak i na całym świecie. " !

Zaraz, zaraz to gdyby on był sędzią trybunału norymberskiego to takiemu Himlerowi czy Frankowi komunii świętej by nie odmówił ...bo przecież im nie można udowodnić ,że ZABIJALI OSOBIŚCIE , trybunał jednak skazał ... czyli co ? owi ateusze byli na wyższym poziomie moralnym niż dzisiejszy Watykan gdyż oni uwzględniali jednak tzw. sprawstwo kierownicze ... Watykan nie uwzględnia . Takiemu Dawidowi gdyby to było w innych czasach po śmierci Uriasza ,komunii św.. by udzielił , to samo z np. z Herodem . tylko po co on , Dawid ,powiedział "zgrzeszyłem przeciw Panu " ?przecież osobiście nie zamordował .

Polemizuję z wieloma , także w moim domu , jak nazywałem Watykan ludźmi przeklętymi ,stawiali opór ...teraz zamilkli ... krew jednak przemawia najmocniej .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije. "

po cóż więcej moje międlenie ? W Watykanie zsiadają ludzie przeklęci i tyle , czego tutaj można nie rozumieć ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 09 2021 11:57   
Forum

Film 'miś " z 1981 a" serial "Alternatywy 4 "nakręcono 1983 roku , "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz " to nawet z 1978 roku , o co tutaj chodzi ? przecież to było jak nie prześmiewanie ustroju zwanego socjalizmem ? a te kabarety ? ... to był tylko "wentyl bezpieczeństwa czy chodziło o coś więcej ?

Odnoszę wrażenie ,że zaczynamy być ofiarami tej samej manipulacji jak w latach osiemdziesiątych .Chodzi o wywołanie nastroju rezygnacji , zniechęcenia , wtedy i dzisiaj " Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ? "

Może językiem chodnikowego kolokwializmu władze miały nam do przekazania wiadomość -

A jakie to dało efekty ? przede wszystkim uderzyło w mentalność , sparaliżowało ZDOLNOŚC DO SAMODZIELNEGO MYŚLENIA , z nawyku działaliśmy na zasadzie "tutaj już nic nie można zrobić " przyszło co do czego to wymęczona ekonomicznie i moralnie Polska jedynie skopiowała te rozwiązanie społeczne jakie jej podsunięto "bo to z zachodu " łyknęliśmy wszystko co nam podsunięto bez oporu ,wszystkie rozwiązania częściowo tylko dzisiaj naprawiane .... a potem zapłacą za to następne pokolenia .

To się zaczęło wtedy kiedy funkcję rzecznika prasowego rządu p. Lorantza [ wcale nie liberała ] zajął p .Jerzy Urban . Przed oczami telewidzów grał rolę trefnisia . Ignorował oczywiste fakty , drażnił , po co ta szopka ? ano po to, aby w zdeklarowanym politycznie i światopoglądowo narodzie wywołać właśnie nastrój bezsiły ... brak nadziei .Siły które mogły być wykorzystane konstruktywnie zostały zmitrężone a jałowych sporach , w przedrwiwaniach bez efektu , niektórzy literaci pisali coś do szuflady w nadziei ,że ich utwory znajdą wydawnictwo ale ..myśl polityczna w Polsce została zdominowana przez no ...byłych członków PZPR , co dzisiaj widać .

O niszczącym uczuciu bezsiły mówił tak pięknie prymas tysiąclecia w 1980 roku .

Czy ten mechanizm ni stosuje się dzisiaj w obrębie kk ? Zastanawiam się czy ci no ... z Watykanu są aż takimi idiotami by nie widzieć tych jawnych przypadków lżenia nauki Pana ? ... a może właśnie tego chcą ? "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi "? Mają łatwe zadanie o tyle o ile nawet ci prawomyślni w kościele siedzą jak trusie ...owszem bywają tacy jak jeden z księży w Polsce który oświadczył ,że modli się o to aby Pan usunął Franciszka z posady , ale ilu takich jest ?

Ja traktuję obecną administrację watykańską jak żywego trupa , problem zostaje tylko w tym aby nie popełniać tego samego błędu jak np. Polacy z lat osiemdziesiątych , o Rydzyk teraz , czy powstańcy z 1930 roku , oni po nastaniu chwilowym lub trwałym nowej władzy nie mieli i nie mają NICZEGO NOWEGO DO ZAPROPONOWANIA , jedynie kopiowanie tego co sklecili inni ,Watykan jaki jest każdy widzi , nie chcą niczego zmieniać , nawet tego co doprowadzilo do jego opanowania go przez obcych .

A czego kościół powinien nauczać [ moim zdaniem ] teraz , właśnie teraz

Bo Polska wydaje się być otoczona przez niegodziwców ze wszystkich stron ... ze wszystkich stron , nawet od wewnątrz .

" Nuże więc! Korzystajmy z tego, co dobre,
skwapliwie używajmy świata w młodości!
Upijmy się winem wybornym i wonnościami
i niech nam nie ujdą wiosenne kwiaty:
uwijmy sobie wieniec z róż, zanim zwiędną2.
Nikogo z nas braknąć nie może w swawoli,
wszędzie zostawmy ślady uciechy:
bo to nasz dział, nasze dziedzictwo!
Udręczmy sprawiedliwego biedaka,
nie oszczędźmy wdowy
ani wiekowej siwizny starca nie uczcijmy!
Nasza siła będzie nam prawem sprawiedliwości,
bo to, co słabe, gani się jako nieprzydatne.
Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny:
sprzeciwia się naszym sprawom,
zarzuca nam łamanie prawa,
wypomina nam błędy naszych obyczajów.
Chełpi się, że zna Boga,
zwie siebie dzieckiem Pańskim.
Jest potępieniem naszych zamysłów,
sam widok jego jest dla nas przykry,
bo życie jego niepodobne do innych
i drogi jego odmienne.
Uznał nas za coś fałszywego
i stroni od dróg naszych jak od nieczystości.
Kres sprawiedliwych ogłasza za szczęśliwy
i chełpi się Bogiem jako ojcem.

" Tak pomyśleli - i pobłądzili,
bo własna złość ich zaślepiła."

...." I jeśli kto miłuje sprawiedliwość -
jej to dziełem są cnoty:
uczy bowiem umiarkowania i roztropności,
sprawiedliwości i męstwa,
od których nie ma dla ludzi nic lepszego w życiu. "

Jakież to niepolskie , cierpliwie czekać i ...pracować , prawdziwa wiara wszystko przetrwa , najcenniejsze dzieła np. polskiej literatury powstały w czasach kiedy odbierano nam nadzieję , jeśli nie ma TERAZ możliwości spełnienia zamysłów odnowy strukturalnej kościoła to poczekajmy , Pan sprzyja mądrym i sprawiedliwym , to próba naszego hartu , prawdziwa mądrość wytrwa , mądrość najemnika usunie się w cień, w niebyt w godzinie próby ...tak jak dzisiaj .

Antypoda mądrości jest widoczna dzisiaj aż nadto , msze święte online , o czym właściwie ci kaznodzieje mówią ?czemu tak teoretyzują sprawiajac wrażenie jaby byli z Marsa ? ...jakby się bali zstąpić na ziemię ....uczniowie Chrystusa ?

Tak myśleć o kościele przyszłości teraz , właśnie teraz , później kiedy opadną chochoły na opracowywanie nowych struktur będzie już za późno ,one będą potrzebne " na wczoraj " to jak z tymi pannami "mądrymi inaczej "one niby dobrze zrobiły ...ale za późno .

Tak nie popełniać błędów przeszłości przez utrzymywania jedynie tylko możliwość dotarcia do władz naczelnych instytucji bez kontroli ludu ... i sprzedawania np. odpustów , nie licząc się z jego zdaniem i uczuciami .GRZECHEM JEST UTRZYMYWANIE TEGO STANU , co widać .

" Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi ".... "Robimy bluźniercze przewały i co nam zrobicie ? "

Cała ta kalkulacja idiotów opiera się na przeświadczeniu że obecna instytucja jest JEDYNA i nikt nie jest w stanie takiego dywersanta usunąć ze stanowiska , no ...może ale to by wymagało rewolucji , ale kto powiedział ,że nie można usunąć CAŁEJ instytucji w jej obecnej formie ? niemożliwe ? a przecież instytucja Lucypera była po wielokroć silniejsza od obecnej ..i co ?

Świątynia Izraela wydawało się być nienaruszalna ... i co ?

USA jeszcze niedawno powiedzmy dziesięć lat wstecz wydawały się być niepodważalnym hegemonem świata .... i co ?

Zdaje się ,ze wkraczamy w czasy w których słowo "niemożliwe" będzie nieistotne , a dlaczego nie w stosunku do Watykanu ? dlaczego nie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 16 2021 13:55   
Forum

No tak ,zgadzam się z Tobą Oponencie , przecież wcale tego nie ukrywałem , odkryłem tylko JEDNĄ lukę w nauczaniu kościoła ,tylko jedną , ale przez tą jedną lukę , jedną dziurkę przez którą ...wyciekła cała zawartość , wsiąkła w ziemię , dla ludzi żaden z niej , z tej nauki pożytek .

&&&&&&&&&&&&

Dziecko we wstępnym okresie życia , jeszcze nie potrafi mówić , nieledwie grymas u śmiechu , nieporadny , odsłania dziąsełka na widok mamy , nie potrafi mówić , ale ...oczy mówią na tą małą istotkę , pełne radości na jaką nie stać dorosłego , trzepocze rączkami jak mały motylek , jak to niewiele trzeba aby człowiek był szczęśliwy ... a przecież nie zna imienia matki , nie potrafi go wypowiedzieć ale w jej obecności czuje się dobrze ...

A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». przecież ich wiedza była żadna , a jednak dobrze im tam było tak dobrze ,że chyba sami nie wiedzieli co mówią.

Kiedy jeszcze brat był WOP-istą do przygranicznej miejscowości przychodzili Niemcy ...na pasterkę , nie znali słów , nie znali nawet rytu mszy św. ale ...dobrze mi tam było , czuli niejaką radość .

Została mi jeszcze stara kamera VHS , duża kolubryna , ale zapis nie kłamie , stół wigilijny jak to w komunie dość skromnie zastawiony ale ...ten nastrój , dobrze nam było ...ze sobą .

A owi emigranci ekonomiczni ...oni nie znają Ewangelii , nie znają tym bardziej doktryny wiary kk ale wiedzą ,że tam , w krajach w ich pojęciu chrześcijańskich jest ...lepiej .Lepiej niż u nich w Islamie .

A owi przybysze którzy ściągali do Królestwa Salomona, czy znali Dekalog ? nie ! a jeśli już, to ogólnie "po łebkach " ale wiedzieli ,że "Coś " w tym jest " coś co daje siłę i dobrobyt , mądrość i chwałę , tą ziemską ... a dlaczego nie ? jako w niebie tak i na ziemi ...

We wszystkich w/w przypadkach Pan pokazuje jedynie swój ślad , przebłysk a dalej to już woła "szukaj Mnie ...jeśli ci na Mnie zależy " !

Jeśli postąpimy odwrotnie , będziemy zanudzać słuchaczy swoimi rozważaniami bez choćby intencji POKAZANIA czegoś więcej niż akcje charytatywne , to ...niczego nie osiągniemy i tak jest ! Tako rzecze Pan !

itd. itp.

Zastanawiałem się dlaczego Pan tak nierówno obdarzył ludzi wiarą , Pismo mówi nawet o słabszych braciach w wierze , nie wiem , ja jedynie domniemywam że jest to "termometr ewangelizacji " jeśli kościół ma siłę , będzie ich przyciągać , jeśli nie ma , będzie ich gubić po bezdrożach życia .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Co to jest kościół z punktu widzenia społecznego w kategoriach ewangelizacyjnych ? to jest ciało społeczne wytwarzające swoiste pole grawitacyjne przyciągające postronnych , owe luźne meteoryty religii ,jeśli tego pola nie posiada nie ma ewangelizacji , proste ?otóż proste jak konstrukcja cepa , ale dla uczonych w piśmie ...za trudne do pojęcia , stanowczo za trudne .

Teleskop Huble'a umożliwił wykonanie zdjęć "słupów stworzenia" gigantycznych obłoków zimnego wodoru znajdujących się 7000 tys. lat świetlnych od Ziemi , robią wrażenie ! ich ogrom poraża... ale są niegroźne , nieistotne , gdybyśmy posiadali statek kosmiczny zdolny do tego aby tam dotrzeć moglibyśmy przelecieć przez te przepotężne obłoki bez szwanku dla siebie , bo to jest materia ROZPROSZONA , jak obłok pary nad nami .

Widziałem film na którym asteroida wielkości tej jaka spustoszyła życie na ziemi 300 milionów lat, temu uderzyła w powierzchnię Jowisza , na tym olbrzymie nie zrobiło to najmniejszego wrażenia , ot drobny rozbłysk na powierzchni planety , jego potężne pole grawitacyjne wciągnęła ją i zmiażdżyło we wnętrzu ...jak odkurzacz .

Otóż to tylko kościół ZJEDNOCZONY posada zdolność do PRYCIĄGANIA , kościół rozproszony społeczne składający się z luźnych cząsteczek nie ma nijakiej mocy 'grawitacyjnej " jak te obłoki gazu , niby wielki ... ale do niczego .

Wodór w tych obłokach i wodór na Jowiszu to ten sam pierwiastek ...ale jaka różnica skuteczności ! człowiek w kościele i poza nim to ten sam rodzaj stworzenia ...ale jaka różnica !

Problem w jego SKONSOLIDOWANIU , człowiek który zajmuje się budową cząsteczki z pominięciem jego otoczenia tego nie potrafi ,teolog który naucza o pojedynczych "człowieku " bez nauczania o jego społecznej osobowości i interakcjach jest podobnie bezradny , ci ludzie chyba "trochę " okaleczają kościół intelektualnie .... takie jest moje osobiste zdanie , można się z nim nie zgadzać .

&&&&&&&&&&&&&

A co tworzy owo pole "grawitacyjne " ? ano zjednoczenie , skupienie ludzkie tworzące wspólnotę WSPÓLNYCH ISTNIEJĄCYCH PRAKTYCZNIE A NIE TYLKO TEORETYCZNIE WARTOŚCI , I tak już było od czasów Mojżesza - prawo , tak postępował Pan .

Kto ośmiela się polemizować z Panem , ki czort ? nikt ? doprawdy ? niby każdy mówi iż jest nieomylny , ale jak przyjdzie co do czego , to okaże się że nie wiadomo czy Pan powiedział to co powiedział , że zbyt twarda jest to mowa , a może w tych czasach słowa miały inną zawartość , inne znaczenie , polemizują ludziska z Panem , oj polemizują .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Myśmy chcieli zastąpić Prawo miłością ...nie widzącą zła , każdy człowiek [ nawet ten na ambonie " który chce budować miłość społeczną bez prawa ...głupcem jest , miłość bez prawa może prowadzić do okrucieństwa , chyba Pan lepiej wie , sam tą robotę stworzenia robił .Ja to przecież pamiętam , okrucieństwo wyrządzane ludowi było czynione w imię "miłości do ludu " po cóż nam więcej
?
ile razy można wpadać w to samo szambo ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A jak jest droga wyjścia ? ....ano synodalność , tak ,tak nie zwariowałem , z punktu widzenia teologów, myślicieli kocioła to jest klęska cytuję znana osobę :

" demontaż Kościoła poprzez tak zwaną „synodalność”, czyli doprowadzenie do tego, aby definitywnie zburzyć jedność nauczania. (…Wink To wszystko spowoduje rozpad Kościoła, jeśli by się dokonało, na przestrzeni paru lat, na po prostu lokalne wspólnoty, z których każda będzie nauczała czego innego. Watykan będzie zaś pełnił role moderatora tych wspólnot, urząd nauczycielski zostanie wyłączony jak stare urządzenie, którego nie możemy eksploatować. "

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Myślę ,że Goliat wyzwał Dawida na pojedynek na własną zgubę ... a owa "synodalność " to rękawica, wyzwanie rzucona Kościołowi przez "K" na swoją własną zgubę .

Jest to szansa !

Jakby synod odbywał się w Polsce [ taki jest nieunikniony } i zajął sie tematem prawa które powinno na kształt tego mojżeszowego regulować życie wspólnoty to ... Watykan rozumiany jako obecne siedlisko "struktur zła " o których pisał JP2 otrzyma cios kamieniem ...między oczy .

Trzeba ... po prostu NARZUCIĆ ODPOWIEDNI TEMAT OBRAD , postulowałbym powołać do życia ruch katolików świeckich który by był mocną odpowiedzią na heretyków ...no tak ale to przecież moje prywatne stukanie bez choćby intencji podjęcia tematu ze strony ojców kościoła .... tutaj będę złośliwy [ nie prywatnie ] ...ponoć barany prowadzone na rzeź nie stawiają oporu .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 18 2021 10:54   
Forum

Czuj! stary pies szczeka.

Stary pies, gospodarzu, czuj o sobie! szczeka,
Dosypiasz li? Szkoda cię, ba zginienie czeka:
Podkopują złodzieje, zbójcy na przemiany
Do komór, domu twego rozbierają ściany."

" Papież : nie trzeba zmieniać kościoła , trzeba zmienić coś w kościele ."
A ...co to jest to "coś" ?

Oho ! coś jest na rzeczy , chyba sobie zdaje sprawę z tego ,że zaczyna się szemrane ludu , tym razem uzasadnione .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Na łamach „The Remnant” ukazał się niedawno artykuł autorstwa Diane Montagna, który wskazuje na to, że Traditionis custodes ma inną genezę, niż oficjalna. W tekście pt. „Traditionis custodes: Oddzielając fakty od fikcji” Montagna, na podstawie informacji z Watykanu, pokazuje, że motu proprio papieża Franciszka nie opiera się wcale na ankiecie dla biskupów, ale na innych źródłach. " { !!! }

Krótkie wyjaśnienie. Papież Franciszek i oficjalne czynniki watykańskie przekonują, że motu proprio Traditionis custodes jest w dużej mierze oparte na ankiecie, jaka w 2020 roku została rozesłana do biskupów całego świata. Kongregacja Nauki Wiary zapytała biskupów, jak oceniają motu proprio Summorum pontificum Benedykta XVI. Oceny miałyby być raczej negatywne, więc papież zdecydował się wydać Traditionis custodes."

Diane Montagna w „The Remnant” podała kilka faktów, które potwierdzają, że Traditionis custodes zostało stworzone BEZ WZGLĘDU NA ANKIETĘ rozesłaną do biskupów.

Diane Montagna szperała ...gdzie diabeł nie może tak niewiastę wyśle do informacji na temat raportu, jaki sporządziła Kongregacja Nauki Wiary na podstawie ANKIETY rozesłanej do biskupów. Na łamach „The Remnant” pisze, że raport był bardzo szczegółowy, obszerny i analityczny. . Około 60 proc. biskupów chciało, to co pozostawił po sobie B 16 obowiązywało w dalszym ciągu .

"... jak pisze Montagna, padło też kilka głosów z Azji, które prosiły o możliwość nauczania w seminariach rytu trydenckiego, powołując się na WZBUDZANĄ PRZEZ TEN RYT POBOZNOŚĆ. "

Jeżeli te informacje są prawdziwe , cóż to jest jeśli nie dowód zdrady ? Dzięki Tobie dzielna niewiasto .

Jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny ?

"Nagródź mnie Panie bo byłem wierny Twoim zaprzańcom ? Judasz tego by nie powiedział , w rozpaczy popełnił samobójstwo ... a jednak mogą być gorsi ... zło czyniący aż do końca swych dni .A swoją drogą ...na miejscu biskupowi czułbym się poniżony ,lekceważony , obrażony ale to ich problem , Ekscelencje ! nie dziwcie się jednak ,ze wierni będą z wolna traktować Was podobnie jak ...papież .

Zdrada + bezczelność co może być większą winą ? ...nie wiem .

&&&&&&&&&&&&&&

Franciszek jest ikoną , ikoną stylu upadającej już [ chyba nieuchronnie ]instytucji , zbiera w sobie wszystko to co najgorsze w kk , całą złą tradycję stuleci ,wystarczająco długo zasiada na Watykanie aby tego nie stwierdzić .

Zakłamanie , świętoszkowatość pokrytą lukrem efektownych acz niewiele dających oracji , współpracę z możnymi tego świata w dziele budowania władztwa szatana , systematyczne "pogryzanie" tego co wierne Bogu ,nie panowanie nad sodomią , brak konsekwencji w działaniu ,obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi ale kto o tym mówi ? kto pisze ? jakiś stary postrzeleniec na krańcach Sieci , cóż to jest ? to za mało aby zatrzymać boskie karanie .

Panie racz wejrzeć na bezsiłę moją .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 24 2021 10:30   
Forum

Zabawni ci infułaci , wiadomości TV donoszą o zmniejszaniu się ilości uczniów uczęszczających na lekcje religii , kościół najwyraźniej traci młodzież ,a on infułat ...że trzeba uatrakcyjnić naukę , jakąś muzykę czy zwiększyć otwartość ...o treści nauczania nic ...a na co ma być ta otwartość ? na Biblię czy na świat , szatana

A muzułmanie takich problemów nie mają , odtąd dotąd szatan, odtąd dotąd my , wierni Allahowi , muzyka ? a po co to im potrzebne ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie . A co nadto jest, od złego pochodzi." dużo tego zła w kościele , oj dużo . Tego co nadto jest zdecydowanie więcej niż Pisma .
Włączę telewizor i co usłyszę ? jakieś NIEKONRONTACYJNE w stosunku do świata kazanie , najczęściej o miłości bez zobowiązań, bez Biblii , takiej ... "w ogóle miłości " temat worek ,do którego można wsypać wszystko ...oprócz Ewangelii ...
Problem w tym ,że młodzież właśnie jet konfrontacyjna w stosunku do świata , buntownicza , gdzież jest więc dla niej miejsce w konformistycznym kościele ?

&&&&&&&&&&&&&&

Słuchałem dysputy o komunikacji werbalnej w komunizmie, w totalitaryzmie wszelkiej maści , ciekawe podstawowy zarzut tyczył stosowania przez totalitarystów wypowiedzi przez totalitarystów zdań WARTOŚCIUJĄCYCH , ocennych .

Chryste Panie ! toż to Biblia ! tak totalitaryzmy wszelkiej maści w tym ten najnowszy , europejski używają zdań wartościujących TAK CZYNI BIBLIA ! tutaj zło a tutaj dobro , tak i tylko tak a my chcemy łączyć ....nie dzielić , mieszać zło z dobrem .

Tak , takiej mowy powinni używać chrześcijanie , a używają walczący ateusze , oni określają to co jest dobrem a co złem , zachowują się jakby ich chore ideały były panem tego świata a my zachowujemy się jakby nasz Bóg "prosił o laskę tolerancji ".... obrzucamy ich "miłością "... której oni nie chcą . Czasem "przyparci do ściany " wybąkamy coś " na alibi " ale to zasadzie ... i to by było wszystko na co stać chrześcijan ,mało ...oj mało.

Przecież to Bóg SĄDZI człowieka a nie odwrotnie , Biblia oskarża świat , a nie odwrotne ,przeto i my powinniśmy zajmować stanowisko identyczne , a jak się zachowujemy , jak muzułmanie ? czy jak" potulne kotki "?

O pierwszych chrześcijanach mówiono że nawet na ławie oskarżonych zachowują się jak oskarżyciele , oho ! rozwinęliśmy się ...do tyłu... w imię " dialogu ze światem "

Słucham tych telewizyjnych kazań z coraz większym niesmakiem , ludzi w kogo wy wierzycie , naprawdę w Pana Niebios , Ziemi o kosmosu czy jakiegoś bożka ?

Wysypuje taki kaznodzieja "tony miłości" tej co od diabła jest . Nie stawia wiernych i siebie "pod ścianą " Mamy nie rozmawiać z ateistami ? tak !

Mamy tak postępować jak to robił Chrystus ,tak jak to robił Nauczyciel On nie rozmawiał , On głosił NIE COFAŁ SIĘ ANI KROK , robił to tak jak my powinniśmy robić z POZYCJI TEGO ktory na rację , jest nieomylny ,Chrystus się nie cofał , ani o jotę .

Mówi się o "mieczu słowa " miecz to nie pilnik dwa trzy krótkie Słowa jedno cięcie i po delikwencie , nie zgadza się to "poszoł won"

.... A co to znaczy strzepnąć kurz ze swych sandałów ? Z BOGIEM SIĘ NIE DYSKUTUE , nie oddaje wątpliwość Jego nauczania , tym Islam nas bije na głowę ...i zwycięża nas i laicy zatorów , kaznodzieja może zaprzeczać temu co mówi Pan nawet z ambony , nie nie wprost ale mową swego ciała , gestem , intonacją głosu ergo...duszą , pojednawczą w stosunku do świata układną , wymijającą w stosunku do problemów tego świata i kościoła wypowiedzią .

Jak jest dwóch bokserów a jeden ma bardzo mocne uderzenie drugi nie . Ten słabszy musi kluczyć , "tańczyć " robić niezliczone uniki , To widać ... jak się przyglądam Islamowi to samemu nie wierząc w to co oni wierzą , przyznaję im ... ich wiara jest mocniejsza .

Czy to oznacza to co przez usta i przez myśl nie przejdzie naszym profesorskim głowom ,że chrześcijaństwo w ujęciu biblijnym jest formą totalizmu , oczywiście żę jest , WSZYSTKO co robimy czy jemy czy pijemy na Chwałę Pana to mamy czynić ...wszystko , totalnie .

Czego tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ostatnio na łamach jednej ze stron chrześcijańskich przeczytałem tekst w których autor "odkrywczo " stwierdza ,że ślepe stosowanie się do niekiedy wyuzdanej mody przez piękniejszą część ludzkości może prowadzić do grzechu zgorszenia , ale mądry ...taki "odkrywca "! po co odkrywać Amerykę skoro Kolumb zrobił to już dawno ?

a ...muzułmanie dawno to wiedzą , ucz się u nich człowieku skoro w seminarium tego nie uczyli ... no dobrze a co z ekonomią ? co z prawem ? co z obyczajowością , co z plugawym językiem ? nic ? chłopie , to co ty tam na kazalnicy robisz ? tematów ci nie braknie ... owszem może zabraknąć odwagi ....

Zapytałem , co z pozostałymi dziedzinami życia niszczącymi kościół zdecydowanie mocniej niż moda ? nie przeszło ! dla moderatora to było zdecydowanie zbyt obrazoburcze pytanie , A to przecież jedna z odważniejszych stron , ot jak wyglądają mniej odważne , o czym będą pisać ? o " kremówkach " ?

Po co kościołowi głoszącemu Naukę Pana te regały zapisane tekstami uczonych w piśmie , jeśli objaśniają to ok. jeśli nie, jeśli to są "cuda -wianki " nie wiadomo o czego służące nie żałuj ich ... od szatana są , w dobie trudności energetycznych mogą służyć jako tani opał , mocne ? doprawdy ? cóż w Piśmie jest mowa o ogniu nieugaszonymi i to nie w stosunku do książek ale w stosunku do człowieka , zbyt twarda jest ta mowa ?

Dla starotestamentowych to oczywistość a dla nas nie ... dla nas taka postawa jest wręcz nietaktem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 27 2021 16:48   
Forum

"Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;

Młodości! dodaj mi skrzydła!

Niech nad martwym wzlecę światem

W rajską dziedzinę ułudy:

Kędy zapał tworzy cudy,

Nowości potrząsa kwiatem

I obleka w nadziei złote malowidła."

To nie jest niestety oś przewodnia współczesnego kościoła , on zastygł , zestarzał się , NIE POTRAFI JUŻ MARZYĆ , jak ktoś nie potrafi marzyć to już jest stary ,tkwi w miejscu , nie rozwija się .

Kiedyś Jan Paweł Wielki powiedział na marginesie aborcji ,że naród który zabija własne dzieci nie ma przed sobą przyszłości , przez analogię - kościół bez młodzieży też nie ma przed sobą przyszłości .

Widzę przed sobą młodego kaznodzieję , masz ci los ! czemu on taki stary pomimo tego że biologicznie młody ? "buzia w ciup i ogon pod siebie "snuje z kazalnicy jakieś rozważania które nikogo nie obchodzą ,nie mają żadnego zastosowania , co wyście na tym seminarium zrobili z tego sympatycznego młodziana ...ukształtowaliście życiową ofiarę ,żeby to była ofiara złożona Bogu to ok. obawiam sie że to ofiara na rzecz korporacji która z Bogiem z zewnętrznym oglądzie ma coraz mniej wspólnego .

Jakie to szczęście ,że ludzie na ogół nie mają zdolności telepatycznych , gdyby ten kaznodzieja wiedział co ludzie myślą kiedy on mówi to by uciekł ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Co dobrego zrobił komunizm , jaką przysługę oddał Kościołowi ? ano bez ogródek , bez żenady przyznał że religia to jest coś, co powinno się zwalczać , opium dla ludu , nie pozostawił złudzeń i ...chwała mu za to bo wymusił na kościele ... młodość , a cóż to jest młodość jeśli nie OSTRA JEDNOZNACZNOŚĆ , bezkompromisowa , nieustępliwa , ona nie znosi uników i kompromisów . Odtąd dotąd my , odtąd dotąd oni - starotestamentowo , wtedy można była powiedzieć i niech wam będzie jako celnik i komunista , dzisiaj gdyby kościół był młody należało by powiedzieć " i niech wam będzie jako celnik i lewak " ale kościół tego nie głosi ...ergo nie głosi Chrystusa , tak , tak Chrystusa . Chrystus był mody duchem BEZKOMPROMISOWY .

" A wielu spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?». Jezus jednak, świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego wstępującego tam, gdzie był przedtem? To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». Jezus bowiem od początku wiedział, którzy nie wierzą, i kto ma Go wydać. Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli nie zostało mu to dane przez Ojca». Od tego czasu wielu uczniów Jego odeszło i już z Nim nie chodziło. Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?». Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym».

No dobrze ale o było gdyby Chrystus zachował się dyplomatycznie , nie postawił sprawy na przysłowiowym ostrzu noża ? ano ...nie odeszli by , tak , ale z tymi co zostali . choć niby liczniejsi niż tych dwunastu niewiele by już zbudował , skończyli by jak faryzeusze esseńczycy itd. przestali by się rozwijać w końcu obumarli zestarzeliby się...jak my , współczesny kościół zatroskany o to aby nikogo nie urazić , nie zganić bardziej niż zatroskany o czystość swego nauczania , nie rozwija się , nie ma nic nowego do zaproponowania świata poza bardzo , bardzo ogólnymi rozważaniami z którymi w życiu praktycznym nie wiadomo co zrobić . Tą solą światu nie nada się smaku . Młody choć być może niewiele znaczący nad starym ma przewagę DŁUGOŚCI ŻYCIA , czy ktoś chce czy nie , młody obejmuje schedę po starym [ na ogół ]

Kościół bez młodych jest jak ..PZPR w latach osiemdziesiątych , nie " łapie za serce" nie pociąga i nie wciąga , wtedy to co mówiły ówczesne władze traktowane było jak ględzenie starego ramola ... z góry wiadomo co powie ,a to co mówi jest wyjątkowo nudne ...

Chrystus wybrał młodość a to nieuchronnie oznacza że wybrał bezkompromisowość ... aż do szaleństwa Krzyża .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Transparentność, ja bym powiedział krzykliwość objawiająca się np. w sposobie ubierania się , muzyki , to cecha młodości , takie ich prawo , a co to oznacza w działalności publicznej kościoła , słowa Pana należy głosić na pagórkach i tarasach a nie w piwnicy na workach z ziemniakami .Tutaj chodzi także o dobór TEMATÓW ,a co może być tematem najbardziej aktualnym w 2022 roku ? ja nie wiem czy te imbecylne ideologie opierające się na naukowych spekulacjach a tyczące ocieplenia klimatu przez działalność ludzką nie zaowocują w końcu degradacją Europy ekonomicznie [ demograficznie już jest zdegradowana ] i do do tego stopnia ,z wywoła rewolucje , a nawet jeśli by to miało to sens naukowy [ w co wątpię } to i tak samo ograniczenie emisji dwutlenku węgla na terenie jednego tylko niewielkiego kontynentu nie większego wpływu na świat , ot płaskoziemcy ,to przypomina kogucika który pije w przekonaniu ,ze jeśli tego nie uczyni to słońce nie wzejdzie , o tym będą wszyscy mówili tylko nie kościół , za stary ...

Gdyby kościół raczył wejśc w te tematy , tematy wcale nieteoretyczne , tyczące i to mocne cierpienia wielu to ... to miało by sens , ale nie wejdzie ...za stary , on tylko chadza STARYMI ŚCIEŻKAMI ,neutralnymi uczuciowo , inaczej nie potrafi lub się lęka , stoi nad własnym grobem ?wybór bezpiecznej ścieżki w kategoriach światopoglądowych pociąga za sobą spokojną śmierć , bezpieczną i niezauważaną przez ogół .Komu jest potrzebny taki "pluszowy męczennik " ? Chciał spokoju to go osiągnął , o co może mieć pretensje ?nikt nie będzie prześladował takiego kościoła ,zbieraczy znaczków pocztowych też nie .

Co ot znaczy być młodym ? młody był [ przez moment ] abp. Jędraszewski , przecież nie kryształowa postać ale "walnął " to co myśli o np. "tęczowej zarazie " i był językach wszystkich stacji , a niechże mówią dobrze czy źle byle nie przekręcali nazwiska , to jest bycie na pagórku , na tarasie ,nie da się inaczej głosić Ewangelii , to mocny tekst, to rewolucja a nie budyń , a więc mocnych wymaga środków wyrazu , można oczywiście bezpieczniej zejść do piwnicy między kartofle i głosić bezpiecznie prawdy ...
których nie zauważy jednak nikt ... łącznie z ludem bożym , ale jak już ktoś tak nisko zszedł to niechże nie rości sobie pretensji do ewangelizacji .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 27 2021 17:55   
Forum

A gdzież się podziali owi "młodzi gniewni " tak ,ci co byliby w stanie zasilić kościół ze swoimi poglądami , oni odeszli do ...polityki , czy ktoś chce czy nie chce to ilość norm moralnych głoszonych [ pewnie niechcący ] przez niektórych polityków , pewnie instrumentalnie ILOŚCIĄ przewyższają ilość norm moralnych głoszonych przez kościół , no to popełniam grzech konkretności , faux pas w kościele , no to niech się stanie ;

ci młodzi którzy tłumnie głosowali za Konfederacją i innymi podobnymi stronnictwami , w tym co głoszą i wyznają są bardziej katoliccy niż .... eh !

to mówią można znaleźć w Biblii ... ale nie na kazalnicy ! poza tym oni mają komfort jednoznaczności tutaj chrześcijaństwo - a tutaj jego wróg UE , i po co więcej ? wiedzą gdzie są , gdzie wrogowie , wiedzą gdzie przyjaciele a dalej ich siła witalna zrobi swoje , później pewnie odejdą , zrozumieją że stali się obiektem gry ale na ten czas są chrześcijanami , bardziej niż niektóre bardziej znaczące persony .

Język , czy ktoś chce czy nie chce do młodzieży nie można "mamlać " język musi być mocny , dosadny jak ten wers o niewieście pięknej a nieobyczajnej podobnej do złotego kolczyka na świńskim ryju , przemówi do młodych Biblia mocniej i ...bardziej skutecznie niż profesorskie ple - ple . dla młodych bojaźliwa odpowiedź na wulgarne zaczepki lewaków w pobliżu świątyń to żadna odpowiedź ... i mają rację .Tym razem młode głowy są mądrzejsze od siwych .

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Dla młodych czy ktoś chce czy nie ,chce mocne sformułowania są najlepsze , później ich energia może je roznieść po świecie , słabe treści zanikają , taka jest natura rzezy , czy kościół w tym stanie jaki jest może odzyskać młodzież , nie ... w każdym razie nie całość ,na pewno nie tą najbardziej zdemoralizowaną , już zepsutą do cna ,niekiedy odrażającą , musi mieć jednak siłę do przyznania się do własnych błędów ... a może i złej woli [ nie wiem ] w każdym razie jeśli chce odzyskać w tych ludzi to raczej w późnym wieku , odzyska jeśli oni się zmienią ? nie ! o ile kościół się zmieni ....

Tutaj paradoks kościół domaga się zmiany postaw młodych [ czasami nienaturalnych !]a sam nie potrafi wejść na drogę nawrócenia ,i to na najwyższych szczeblach , to ma już we krwi , poucza innych a sam u siebie na własnym instytucjonalnym podwórku nie może zrobić porządku. Nie musi się wysilać , może korzystać z gotowych z [ i sprawdzonych ]wzorców ST, wystarczy je tylko zmodyfikować , ale to wymaga energii młodości , a on mentalnie jest już w grobie , widzi obumieranie a nie reaguje ,nie broni się , nie bierze leków , pogodził się ...moja babcia tak umierała ...mogła jeszcze pożyć .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 30 2021 11:35   
Forum

Biden stwierdził ,że papież zachęcał go do przyjmowania komunii św. ? jeśli to prawda to już jest zdrada ,jawna zdrada Najświętszego Sakramentu , zdrada Kościoła , nie wierzę aby tego nie sączono, do wiadomości ludu bożego aby podważyć jego wierność , odebrać ducha ... i przy okazji jest to próba wiarygodności biskupów , bo teraz cokolwiek by nie powiedzieli , jakimkolwiek krasomówstwem się nie popisali to najpiękniejsze słowa nie odniosą skutku jeśli pochodzą od clowna . To czas oddzielania ludzi prawych od kukieł . W tym przypadku milczenie jest zdradą . Gdyby ta wiadomość to była nieprawda , fake news to respons czy sprostowanie stolicy apostolskiej powinien być natychmiastowy i mocny ... a nie słyszę .

Tak i nie , reszta od diabła jest , zdrada lub aprobujące ją milczenie biskupów ...innego wyjścia nie ma !

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A co do młodzieży ... sezon narciarski blisko , obniżenie lub podwyższanie rozbiegu na skoczni o kilka metrów może skutkować dziesiątkami metrów po lądowaniu , jak ktoś chce dokonać sabotażu mając przy sobie garść popiołu to najbardziej zaszkodzi rozsypując go właśnie na rozbiegu , później kiedy narciarz nabrał impetu garstka popiołu mu nie zaszkodzi , trener Polaków oświadczył ,że oni pracują teraz na poprawieniem pozycji na zjeździe , dla laika różnice są niedostrzegalne ... ale dają efekt , starczy żeby skoczek "majtał " nartami na rozbiegu , stracił prędkość na progu to choćby najlepiej latał , najpiękniej stylowo lądował nie liczy się .

I taka jest Biblia, czego zapatrzeni w detale uczeni w piśmie wydają się nie dostrzegać, najpierw surowe , bardzo surowe prawo ,nabranie rozpędu a potem Mesjasz juz mógł sobie pozwolić na dywagacje, wątpliwości nikomu nie zaszkodził ponieważ postawa Izraela była już ugruntowana .

U nas jest, odwrotnie ,młody człowiek jest faszerowany duchowymi rozterkami z jednej strony np. przypowieść o miłosiernym Samarytaninie z drugiej nieustające mowy o miłości kaznodziejów z drugiej i nieustające permutacje słowa "miłość " w mediach np. erotycznych i politycznych czynią mu w głowie rodzaj religijnej sieczki , subkultur które czy ktoś chce czy nie chce są wspólnotą odrywającą młodych od wspólnoty kościoła ... jeśli taka istnieje , już nie "punki " już nie "skini " ale jedna wspólnota "samotności w sieci "

Wiecie co drodzy kaznodzieje ? jak nie mówicie o prawie to skracajcie do minimum swoje skomplikowane wywody o miłości do młodzieży , to praca Syzyfa ... nic to nie da !

Nie ma NT bez ST , nie ma Biblii bez prawa ,tak powiedział Pan , przecież to nawet jełop zrozumie a wy jesteście przecież inteligentni "wrzućcie na luz " dobra kawa ze smacznych ciachem , coś mocniejszego jest i tak lepsza niż kazanie do niczego , niby taki sam efekt ale jakże przyjemniej osiągnięty

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 02 2021 13:47   
Forum

Sie zastanawiam "...

nowy wniosek o azyl w Polsce ze strony ob. Norwegii ? mało ich ale będzie coraz więcej widzę to ,w maoistowskiej coraz bardziej Europie można już odbierać dzieci rodzicom w zestawieniu z obrazami znieważanych i burzonych świątyń to co teraz minimalne potem w miarę rozwoju wypadków będzie znaczne i nieuchronne .Powtórka z historii ? powtórka z czasów wojny trzydziestoletniej ? kościół musi brać to pod uwagę .

A jakie tego mogą być skutki ? czy ktoś tego chce czy nie POLSKA MOŻE BYĆ POSTRZEGANA JAKO OSTOJA CHZEŚCIJANSTWA [ nie wiem czy już nie jest ] jeśli nic się nie zmieni to będzie Polska stanowić centrum chrześcijaństwa taki jest "ciąg matematyczny wydarzeń " Watykan może "strzelać fochy" dąsać się , gniewać się jak Achab czy Saul ale jest już teraz usuwany w cień .Intuicja Każe mi przypuszczać że administracja watykańska może być bezsilna jak Saul bo taka jest wola Głowy Kościoła .

Wyróżnienie tak niezasłużone i ... tak niechciane ,w każdym bądź razie nie przez instytucję , obawiam się ,że niektórzy których okrutny los skazał wyniósł na szczyt ... cierpią na lęk wysokości , nie chcą być na szczycie , oni tylko przy ziemi tylko wzdłuż drogi , aluzja do tekstu Ewangelii jak najbardziej zamierzona .

Jakie ma Polska atuty ? ... wierność nauce Pana ? ale jak się przyglądam "wyskokom"' niektórych infułatów to owa wierność nie jest przypisana do instytucji , raczej do ludu bożego , jak się przyglądam instytucji to dla wielu dostojników taka wizja jest nienawistna , boją się tego , nie chcą o tym mówić , przywykli do tego ,że są rabami w ramach "nowego Egiptu " nie chcą tego zmieniać , wystarczy im cebula .... takie są te małe tęsknoty , nie , wprost tego nigdy nie powiedzieli ... nie mają odwagi aby powiedzieć to co i tak wszyscy widzą.

Bo oto naród [ raczej niestety już tylko jego część ] który był i jest opisywany przez wielu jeśli nie werbalnie tona pewno mową ciała jako "podnaród Europy " , skazywany na kulturowe wynarodowienie zaczyna być plemieniem " ubermenschów " Polak- katolik ? ... a dlaczego nie ...? Jeśli przyniesie chwałę "Imieniowi Jego " to dlaczego nie ?

"Polska mentalność " każe jednak wielu osobom w życiu religijnym i np. politycznym być wasalem tych co żyją poza Polską, traktują ich jako ubogich krewnych a nawet zginąć za obcych w nurtach Elstery... po to aby wcześniej znienawidzić własny naród ... z pracy którego żyje .

Dżentelmeni nie mówią o pieniądzach ? cóż , widać nim nie jestem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 03 2021 10:50   
Forum

Cóż , los religii podobny jest życiu ludzkiemu , z prochu powstała i w proch się obróci "tam " już nie będzie potrzebna ale tutaj na ziemi jest niezbędna chociaż niektórym mądralom wydawało się ,że za "wstawiennictwem" ich uczonych ksiąg nastał już jej zmierzch a tutaj.... psinco !

Blamaż na całej linii i to ... kompromitacja wieloletnia ... żadnych wniosków przez te ponad trzydzieści lat nie wyciągnięto ... niby wyższe wykształcenie , niby imponująca erudycja ale jak idzie o umiejętność wyciągania wniosków z wydarzeń " wielkich jak byk " wydarzeń kolących oczy to taki erudyta jest skuteczny ... "mniej niż zero" jego ewangelizacja ma " ujemny kierunek rozwoju "nie potrafi już myśleć ?

Jeżeli religia tak jak i rodzaj ludzki została uformowana z prochu ludzkiej cywilizacji to jej miejsce jest na ziemi , nie ma religii w niebie , więc ... blisko ziemi powinna się trzymac i to jest to " moje memento" trzymać się blisko ziemi , powszedniości ... na pohybel tym myślenia kierunkom ulatującym w obłoki .

Być blisko ziemi jak ... Islam ...zwyciężający Islam . Religia jest jak Anteusz blisko ziemi , blisko ludu i narodu jak rozbiorowej Polsce jak ongiś w Izraelu .W ludzie wiara przetrwała i była mocniejsza niż ta przeintelektualizowana , kosmopolityczna na zachodzie .

Gdyby do Polski zaczęli napływać uchodźcy religijni , tym razem z Europy zachodniej to jak ich zjednać i pojednać ? jak utworzyć nowy katolicyzm , tak , tak nowy katolicyzm , jak nowa ewangelizacja to i nowy katolicyzm , jak myśleć to konsekwentnie ...albo wcale .

Blisko ziemi ... NIE MA RELIGII BEZ JEJ PRAW , tak , ale my nie mamy praw . NIe mamy komfortu pustyni , tak to komfort . Iluż to Izraelitów wychodząc z Egiptu miało głowy nabite Ptahami , Horusami , Izydami i Thotami i innymi bóstwami , na pustyni nastąpił reset , my tego komfortu nie mamy ale za to mamy głowy nabite serialami TV , imbecylnymi ideologiami , demoralizującym cielcem ekonomii i innymi fetyszami współczesnego ateizmu tak jak ongiś Żydzi , jak się czyta ST to nieprędko się tych bóstw pozbyli , a im , uczonym w piśmie wydawało się ,że jak powiedzą uczone kazanie to ...klękajcie narody , ano klękają , klękają ...ale nie przed tym Bogiem któremu winne cześć , nie wiem dlaczego owo klękanie ustawicznie kojarzy mi się z piłkarzami .

Pan w swej mądrości zesłał Izraelowi Mojżesza , Mojżesza prawodawcę , jego prawo pozwalało iść do nieba trzymając się ziemi , nie jest doskonałe co przyznają sami Żydzi ale w tym a nie innym momencie historii , w swym okresie , życiu , tak jak i życiu człowieka NIEZASTĄPIONE , cóż Dekalog jest skrótowy , nie może być drobiazgowy , drobiazgi zostawił Pan rodzajowi ludzkiemu , no tak , ale uczonego człeka wyrywa jakaś siła tajemna w obłoki ... jak Ikara .

No tak , ale jak się czyta tytuły prac doktorskich to i tak zajmuje się detalami ! ba, detalikami ...problem w chrześcijaństwa leży w tym ,że ... zajmuje się jego nauka wielce nieużytecznymi deatalikami .

Resume : łatwo przewidzieć , wielkość Polski tkwi w UPORZĄDKOWANIU życia chrześcijan prawem , tak jak to PODPOWADA BIBLIA , tak uczynił Jahwe .

Nie usiłujmy być mądrzejsi ...to niezdrowe . Wielu już , także w dwudziestym wieku od Chrystusa chciało być mądrzejszymi niż Chrystus ... i wyszli na tym jak onego czasu szlachcic Zabłocki na handlu mydłem w Gdańsku ... albo jak współczesna Europa na odejściu od religii , jeśli NADAL robimy to co robimy to czy ktoś chce czy nie chce uważa się za mądrzejszego niż Bóg co może oznaczać jedynie że osiągnęliśmy już szczyt głupoty , czy popełniłem błąd myślenia ?

Nie, teolodzy nie uporządkują chrześcijaństwa ... oni je jedynie rozrywają zajmując się rzeczami KTORE IM NIE NAKAZANO .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 05 2021 13:55   
Forum

"Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i UCZYNILI ją sobie poddaną

"

Właśnie ! uczynili czy komentowali to co CZYNIĄ inni , a jeśli już uczynili ziemię poddana to POD CZYIM KIERUNKIEM , chrześcijan czy ateistów i pogan ?

Był taki film "Gdzie jest generał " to ja się pytam "Gdzie jest Watykan " w tej materii ?gdzie są pasterze którzy uczyliby żyć i pracować po katolicku , po katolicku ? ...a co to jest ?

Dobre pytanie .

Jeśli nowa ewangelizacja to i nowy katolicyzm , no dobrze ale czym ten nowy różni się katolicyzm od starego ? to że stary katolicyzm się sypie to widzieli nawet ci ktorzy chcieli odnowy kościoła przygotowując Sobór Watykański II , nie mam prawa zakładać z góry ,ze tam byli sami masoni Sypie się nadal , oj sypie , intelektualnie [ śmiem twierdzić ]już się rozsypał .

Wczorajsza przedpołudniowa herbata , chcący niechcący to herbata przy radioodbiorniku żony , tam oczywiście króluje RM . Ciekawa audycja [ tym razem ] min. o tym że imieniny zostają zastępowane przez urodziny i że jest to wpływ protestantyzmu , ok , zgadza się , czekałem na pytania tyczących SEDNA ZAGADNIENIA i ...nie doczekałem się .

1.Jeśli mamy WIDOCZNY WPŁYW protestantyzmu na katolicyzm to tutaj nieuchronnie rodzi sie pytanie ; oni tacy silni czy my tacy słabi ? takie pytanie nie padło toż to nietakt . Cóż , prawda jest niewygodna .

2. Następne pytanie : Jeżeli oni tacy silni to gdzie tkwi ich siła ? nie ukrywam , że mój ideał kościoła to katolickie credo i protestancki stosunek do pracy mający SWÓJ INSTYTUCJONALNY WYRAZ W STRUKTURACH I NAUCZANIU wynikający z POSŁUSZEŃSTWA W/ CYTOWANEMU WERSOWI BIBLII , jeśli kto jest wyznawcą Chrystusa to powinien Go naśladować , ok ? ja tego w strukturach nie widzę !...

nie ma kongregacji czy dykasterii zajmujących się np. ekonomią czy przestrzeganiu wewnętrznego sądownictwa kościoła na poziomie napomnienia braterskiego , jeśli tak zwracam uwagę na to , że słowna działalność Chrystusa to nieledwie końcówka Jego życia , pozostałość to dzieciństwo i ... praca , niestety praca .Mesjasz był posłuszny Stworzycielowi ... a my , naśladujemy Go ? doprawdy ...

JEDYNA [ sic ! } recepta na w/w problem o jakiej usłyszałem to omówić i rozważyć i oczywiście się pomodlić , ja to już dawno rozważyłem i ... nic , nic się nie zmieniło , protestancki STYL ŻYCIA zaczyna dominować nic sobie nie robiąc z naszych rozważań .

To rzeczywiście cały " bogaty" zestaw środków które kk ma do swej dyspozycji ? a jeśli protestanci biorą górę to rzeczywiście dlatego że aż tyle rozważają i tyle się modlą ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Przypominam aż do znudzenia : słowa komunia { pochodna to komunizm }nie wymyślili komuniści , oni je przechwycili , raczej podnieśli z bruku to co instytucja wyrugowała ze swego nauczania .

Nie mówmy "spotkajmy się na Eucharystii " bo to blaga , jak to spotkajmy ... się ...a z kim ? spotkać się z tym kogo się nie zna, taka "randka w ciemno "? ? a może przyszliśmy po to aby się poznać ? bzdura ! my STOIMY OBOK SIEBIE ! nie razem , przyszliśmy obcy i wrócimy obcy .

Protestanci są bardziej kolegialni , dlatego cokolwiek by nie przedsięwzięli , nawet skromnymi siłami będzie i tak mocniejsze niż to co spłynie z naszej ambony ...bo na nic tej ogromnej organizacji nie stać ! A synod ? on będzie zajmować tematami w których laikat jest laikiem , to będzie raczej ? moim skromnym zdaniem"moralna rzeź biskupów " nie , nie od razu . Raz zwołane zgromadzenie przy wsparci z zewnątrz trudno będzie już rozwiązać . Takimi tematami jak prawo czy ekonomia i sprawiedliwość w ramach kk nie będzie się zajmować ,to było jest i będzie tabu , a jakimi tematami będzie się zajmować , no ..." ktoś "już o to zadba. Myślę że owe tematy będą poprawne politycznie .

A autorytet biskupi i bez tego ulega erozji .

Kiedyś byliśmy razem bo łączyła nas polityka , niemożność wyrażenia swych uczuć narodowych inaczej niż "ojczyznę wolną racz nam zwrocic Panie " a teraz co na łączy ? jaka ZDECYDOWANA idea , a protestanci mają swoją , bogaćmy się , alleluja ![ wiem , wiem przesadzam ] niby żałosna ale ... jest która jest .

My czegoś takiego nie mamy ... a że przejmujemy ich styl życia to dlatego że jest on ich a nie nasz , swojego katolickiego przecież nie mamy , innego w "zjednoczonej Europie "nie ma, kościół tego nie naucza , czasem coś bąknie jak w/w audycji . I on kk ,chciał ewangelizować Europę ?!!

, śmieszne czy straszne ?

Blogosławieni cisi albowiem oni posiądą ziemię ... to już NT , i oni ot robią , nie afiszują się z wielkimi liturgiami po prostu pracują .Na kk wystarczy.

&&&&&&&&&&&&

Medalik określonego wzoru , rysunku danego przez Matkę Jezusa POMAGA W ŻYCIU i tak się dzieje w Z WOLI PANA , jest ileś tam znaków satanistycznych wiodących ku zatraceniu i to się dzieje z woli szatana. Zaręczam ,że są świetnymi teologami , wiedzą ,że na psyche ludzką można ODDZIAŁYWAĆ MATERIĄ ... i to robią ! ... jak protestanci , konsekwentnie .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jakież z tego wnioski Drodzy Teolodzy , jeżeli taki znaczek DZIAŁA , to o ileż mocniej działa system prawny czy gospodarczy służący diabelskim intencjom , cóż Wy na to ? są tacy odważni którzy by ten temat podjęli ?

Prawo Mojżesza jest na nasze standardy prymitywne ale ...jest które jest , a nasze ? nie ma którego nie ma .

A jeśli taki temat podejmiemy to czy znajdziemy w sobie dość mądrości aby ZAPROPONOWAĆ ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIA ? [ jak Mojżesz ]takie do zastosowania praktycznego a nie do pisania prac doktorskich , jeśli nie , to będziemy jedynie biadolić a jak znam [ a trochę znam ] protestantów to nie w ich stylu , oni z nawyku myśleliby raczej co dalej ZROBIĆ , my myślimy co dalej powiedzieć ....

To już wiemy dlaczego silniejsi są od katolicyzmu ... i po co więcej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 06 2021 13:55   
Forum

Ho , ho ! to jednak jest DOSŁOWNA prawda historyczna a nie symboliczny przekaz , okazuje się ,że Biblia może być ŹRÓDŁEM HISTORYCZNYM , no dobrze ale przecież skala grzechów Sodomy była znikoma w porównaniu z dzisiejszą , zatem co czeka naszą ?cywilizację euro-atlantycką "?

&&&&&&&&&&&&&

Kiedyś , na początku lat osiemdziesiątych wpadłem w coś w rodzaju "emigracji wewnętrznej " co mi tam Polska , nikt nie podskoczy Sowietom , po co się szarpać " wtedy ktoś mądrzejszy uświadomił mi ,że Sowiety już się skończyły , nie mają już nic do zaproponowania nie tylko swiatu ale i własnym obywatelom , przestali być punktem odniesienia , to tylko naga siła i nic poza nią . SKOŃCZYLI SIĘ IDEOLOGICZNIE już nikt nie chce oddawać życia i cierpienia za komunizm , a dalej ? dalej to już prawo społecznego ciążenia , grawitacja systemu która spowoduje ,że trzaśnie o ziemię ...jak Ikar .

Dlaczego ja o tym , oto mam wrażenie deja wu , oto UE JESZCZE JEST , ale się już skończyła ideologicznie , nie jest dobrze kiedy zaczynają sie polemiki , wewnętrzne tarcia , upadek tej koncepcji jednoczenia zaczyna się wtedy , kiedy ludziska zaczynają się z UE nabijać , to już jest koniec ... na razie w sferze ducha , materialny to kwestia czasu .Materialnie już ubożeje a przecież nie ma tej siły militarnej co Rosja , co jej zostanie kiedy przestanie być atrakcyjna ekonomicznie ? a przecież to już się dzieje ....

Konfiguracje polityczne zaczynają się zmieniać ...

Oto z OFICJALNYCH źródeł hiszpańskich wynika, że jeżeli się nic nie zmieni to może czekać ten kraj społeczna eksplozja , we Francji też nie lepiej...sa jeszcze Włochy a przecież są jeszcze muzułmanie ... oliwa dolana do ognia ?

Dziwne, dotąd starałem sie spekulacyjnie dopasowywać fakty do przepowiedni , teraz zdaje się nie bedzie to potrzebne ... przepowiednie i fakty zaczynają się pokrywać

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Fakt ,tylko kto jest dzisiaj Abrahamem ? jakieś pojedyncze zdanie o "tęczowej zarazie "szybko zdławione przez śp. kard. G... tylko tyle , ot raczej Lot niż Abraham ...potomstwo Lota było grzeszne ... a wypływające fakty zaczynają świadczyć że zatajanie zboczeń seksualnych w ramach kościoła ma charakter SYSTEMOWY [ Francja ]

Wierność ? ale komu ? raczej Sodomie niż Jahwe ... jak ją Pan "nagrodzi ", strach myśleć. Milczenie też jest aktem współpracy np. z " lawendową mafią " prorok który nie mówi tego co mu nakazano podlega śmierci { Pwt.] tylko ci co nie milczą są USPRAWIEDLIWIENI

Pan nie taił przed Abrahamem co zamierza uczynić z Sodomą , dzisiaj też nie , są natchnione teksty , ale kościół jak owi sodomici którzy chcieli znieważyć aniołów chyba utracił wzrok , fakty "stoją jak byk " a on zapatrzył się ziarnka piasku i skarabeusze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 06 2021 13:58   
Forum

Cytat który miał poprzedzić poprzedni tekst : pardon

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 06 2021 18:17   
Forum

['users']
Drogi Admin !

ten cytat "zerżnąłem żywcem "z innej strony w Sieci ...mleko się już rozlało , cenzura tutaj jest spóźniona a więc bezsensowna , proszę o możliwość dokończenia wypowiedzi , nie wiem dlaczego akurat w tym a nie innym zakręcie historii te wyniki badań naukowych ujrzały światło dzienne ,moja interpretacja jest taka ,że jezeli Pan postanowił ukarać .... to oni muszą wiedzieć dlaczego i za co , ale to nie jest pewność to tylko mój domysł .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 11 2021 11:04   
Forum

Targowisko przy ulicy ... X zapach świeżego pieczywa ,warzywa ciuchy , zapach z plackarni , gwar a obok uliczny sprzedawca książek , na chodniku kryminały , senniki i ...przepowiednie . Ciekawe w dobie wszechwładnego zda się Internetu , iluś tram kanałów TV ludzie zaczynają szukać czegoś lub namiastki czegoś co pozwoli okiełznać im myślowo rzeczywistość , od kapłanów czegoś takiego nie usłyszą ... ciekawe

Zaraz ,zaraz a czy to nie jest aby przypadkiem rola i zadanie kościoła ... pozwolić owieczkom na orientację w czasoprzestrzeni , w ST jest to nieomal notoryczne , dgzie jesteście i dokąd zmierzacie , za co zostaliście ukarani lub będziecie ukarani , co macie zrobić ...my tego nie mamy .W jakim stadium doczesnego pielgrzymowania jesteśmy ?

Szybko przelatuję wzrokiem po tych chałupniczych wydawnictwach , św Lucja i Faustyna , Nostradamus i Michalda , jakaś Szwedka i Norweg wizjonerzy z Nowego Świata . Treść jest zbliżona , zbliża się czas globalnej katastrofy , skrawki rozmów zasłyszanych ukradkiem ; "Kalifornia zniknie , Północna Europa i Ameryka zostaną zalane , potop i trzęsienia ziemi, mapy będą drukowane od początku , nie będzie można odróżnić kobiety od mężczyzny , trzy dni całkowitych ciemności , wierni nie bedą rozumieć o czym mówią kapłani znam ,czytałem ale dlaczego kościół milczy ,tabu ?

Nie odnosi się do tematu , w ST jest to nagminnie stosowna DYDAKTYKA SPOLECZNA ...bez nie ma i nie bedzie ewangelizacji , kto twierdzi inaczej "łże jak bura suka " udowadniać nie trzeba wyniki ,owoce widać jak na dłoni .

Św. Faustyna i Łucja "robią " teraz za kościół nauczający , robią zza grobu za kaznodziejów ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 13 2021 22:05   
Forum

Cytat z sąsiedniej , siostrzanej strony : Znowu lubiany Autor ks. Horak

"My, ludzie żyjący na jakimś znaczącym cywilizacyjnym zakręcie, by nie rzec, że nad cywilizacyjną przepaścią. Otóż chodzi o to, byśmy uświadomili sobie, jak ważna jest cywilizacyjna ciągłość. "

Doprawdy proszę Księdza o to na pewno chodzi ?

Uświadomiłem sobie... no i co ...nic , na ulicy ruch jak zwykle . czy to aby od rozmyślań nad cywilizacją tworzy sią cywilizacja ? Nie proszę Księdza np. Mojżesz czy Hammurabi nie tyle rozważali ile wzięli się do roboty np. tworząc prawo , a wątpię żeby zwyczajni Żydzi czy Babilończycy tak bardzie zastanawiali się nad cywilizacją , oni po prostu wypełniali prawo ..i wystarczyło , alleluja !

"Nie wolno popełnić dwóch błędów. Pierwszym byłoby dopuszczenie do oderwania się od fundamentów cywilizacji europejsko-chrześcijańskiej, co mogłoby znaczyć, że wszystko zaczynamy jak nie od nowa, to zgoła inaczej. Największym niebezpieczeństwem może być odrzucenie całej warstwy intelektualnej, artystycznej, religijnej. Tak się nie da i to z wielu względów. Drugim błędem byłoby bezrefleksyjne przyjmowanie obcych wzorców w różnych obszarach życia – od mody, poprzez wychowanie młodego pokolenia, na modelu rodziny kończąc. Także przejmowanie obcych nam wizji religijnych bądź pseudo religijnych. To może spowodować rozsypanie się w proch wszystkiego, co nas jeszcze jako tako spaja. Z kupy gruzów pięknej budowli wznieść nie sposób. A wrogów pielęgnowania ciągłości nie brakuje."

Do kogo ta mowa ? proszę Księdza aby podszedł do matki odprowadzającej dziecko do szkoły , proszę podejść i zapytać czy nie uważa ,że bezrefleksyjne przyjmowanie obcych wzorów może oznaczać dopuszczenie do oderwania się od fundamentów cywilizacji europejsko- chrześcijańskiej ? i co odpowie ? w 99 % wybałuszy taka niewiasta bezradnie oczy ... albo ucieknie ... bo takie jej prawo , tak na poziomie podstawowym takie rozważania nie istnieją ! bo cywilizacja nie powstaje podczas wykładów proszę Księdza .

No ot ad rem : NIE MA CYWILIZACJI BEZ PRAWA , ok ?

Jeśli Babilon to Hammurabi , jeśli Islam to szariat , jeśli Izrael to prawo Mojżeszowe , jeśli Grecy to np. demokracja ateńska , jeśli Rzym to prawo rzymskie , jak rewolucja Francuska czy rosyjska to absolutnie nowe prawa , jeśli rozsypujący się kk to ...absolutny brak prawa ...

W zasadzie nie wiadomo czym , jakimi normami ma się kierować nominalny katolik , nawet mordowanie dzieci w łonie matki zaczyna być kwestionowane i bywa i tak ,że ci którzy uczestniczą w tej zbrodni otrzymują komunię św. !!! być może pobierali wychowanie religijne pozbawione nauce o prawie i jego stosowaniu , sankcjach , w tej formacji jeden z najgorszych epitetów to " faryzeusz "

A kto to jest faryzeusz jeśli nie ktoś kto ograniczył się jedynie do bezrefleksyjnego stosowania prawa ? no tak ale Chrystus MIAŁ Z KIM POLEMIZOWAĆ ! w przypadku tych którzy nie byli skłonni nie przestrzegać jakiegokolwiek prawa ...nie było z kim o o czym dyskutować .... i ni było o czym dyskutować .

Na bezrybiu i rak może być rybą a jak NIE ISTNIEJE cywilizacja chrześcijańska to życie nie znosi próżni NIE MAMY WYBORU , wybór oznacza istnienie co najmniej dwóch opcji , my nie mamy żadnej alternatywy , oderwanie się od fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej nastąpiło w momencie REZYGNACJI Z PASTERSTWA , oto zamiast "pas baranki moje "zaczynamy wierzyć ,że Chrystus powiedział " mów do moich baranków " a same jedynie rozważania w oderwaniu od rzeczywistości MATERIALNEJ to przysłowiowe bujanie w obłokach bez jakiegokolwiek zobaczenia społecznego , a jak nie ma znaczenia społecznego to w kategoriach cywilizacji po prostu nie istnieje , czy popełniłem jakiś błąd w myśleniu ?

Oderwać się można od czegoś co istnieje , od czegoś co nie istnieje nie sposób , więc to nieprawda ,że się odrywamy od cywilizacji chrześcijańskiej...

Proszę księda ona już nie istnieje ... jak nie istnieje prawo to to już nie jest religia... tylko jakieś " koło zainteresowań "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 14 2021 10:45   
Forum

Tutaj już nie potrzeba Biblii , wystarczy znać bajkę ...o Pinokiu , posłuchał nicponi i został ukarany , tak to ST , w NT podobnie , oto panicz , syn marnotrawny jak ten Pinokio dobrał sobie złe towarzystwo i nie przyniosło mu to powodzenia ...uważaj z kim idziesz przez życie , uważaj z kim tańczysz bo to może być twój ostatni walc .

Nie jest prawdą to ,że sam ufając Bogu sobie poradzisz , owszem byli i tacy , tacy jak Eliasz ale to ekstremum , nawet apostołowie chodzili we dwójkę.

Znam taką parafię , na zakończenie mszy odmawiana jest modlitwa do św. Michała Archanioła ok. tylko jak ktoś już zwraca się do patrona to stara się go naśladować ... a tutaj kk sprawia wrażenie jakby chciał uciec ..przed swoim patronem , zapomnieć że taki w ogóle istniał , a istniał , istniał ... stoczył walkę z ... instytucją która zdradziła Pana , dodam instytucje o niebo większą i silniejsza niż watykańska , walka ? a ...co to jest ? w kk czegoś takiego nie ma ! ba , w kk walka to wada , grzech , wychodzi na to ,że modlimy się do grzesznika ...

Zastrzegam się , to nie jest schadenfreude , nie cieszy mnie "gnojenie " kościoła w mediach a już uchowaj Panie nie chcę dla potrzeb tekstu sięgać jako argument po niedawną śmierć zakonnika , chciałem jedynie powiedzieć, że kościół płaci a płacić będzie jeszcze większą cenę za posłuszeństwo bałwanom , skąd to wiem ? ano po owocach pracy oceniam Watykan i całe to [ coraz to bardziej widoczne ] "szemrane towarzystwo " toż to systematyczna rozwałka kościoła , tak moim zdaniem Franciszek jest antypapieżem i tutaj już wychodzi jak słoma butami ciemna strona mojej natury ; tak jak i Pinokio poszliście za lisem i kotem do Dudkolandii gdzie z Was zrobią osłów , św. Michał Archanioł zakrzyknął "kto jak Bóg " i ruszył do walki , taki niebiański Konstantyn Wielki , a nasz kościół mówi ,że Chrystus nas kocha i... daje się bezkarnie obijać , jak chcieliście tak i macie ... rzeczywiście uważacie że to przypadek ? moim zdaniem to nieledwie początek boskiego karania , tak , tak karania a jest za co ...

A mieliście ewangelizować Europę ... tak niedawno , nie minęło nawet dwadzieścia lat ... a tu wieprze was depczą i kopią , sami wybraliście towarzystwo , ST , ST i jeszcze raz ST , to też Słowo Pana , gardźcie towarzystwem ludzi nieprawych nawet gdyby mieli na głowie infułę czy tiarę , wy wzgardziliście nie bałwanami ale Słowem , nie wierzycie ? doprawdy ?

A to nie wiecie , że Pan nie ma względu na osobę ?no to co że papież , no to co że biskup , nie oni będą was sądzić tylko Pan ... powinniście to jednak znać ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 15 2021 12:15   
Forum

Źle się dzieje w państwie duńskim ,,, w EP też nie najlepiej , oto ze słów jednego z prominentnych członków tej instytucji zaczynają sobie już podkpiwać już nie tylko zdeklarowani lewicowo dziennikarze [ cokolwiek by słowo "lewicowy" miało by oznaczać ] ale już nawet i ci publicyści którzy deklarują się jako katolicy .

Korytarze humanitarne ? ok ale DOKĄD miały by one prowadzić , do Niemiec ? oni tych ludzi nie przyjmą ! to powiedzieli i tak zrobią ... ja im wierzę , zostaną w Polsce w której być nie chcą ?

Ekscelencja raczy albo mieć zdecydowane luki w znajomości Biblii albo wręcz ją odrzucił ... odrzucił Biblię po to aby dokonywać dzieła ewangelizacji ? toż sposób myślenia dr Hackenbuscha [ komedie z braćmi Marks ] Tutaj w odniesieniu do niektórych członków EP usilnie prosiłbym [ wbrew sobie } aby do polityki się jednak nie wtrącali a to jest polityka ! tak ! i wspomagacie politykę Brukseli , to polityka prowadzona przez wrogie chrześcijaństwu ideologiczne gremia ...a jak już chce EP prowadzić politykę to niechże zacznie myśleć kategoriami rozsądku a nie tego czego nauczają w seminarium .

Jeśli tak się nie stanie to coraz to szersze rzesze wiernych skłonne będą postrzegać EP jako marionetkę UE [ podobnie jak i papieża ]a więc jednak lud dojdzie do wniosku ,że W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI SĄ TO SŁUDZY BRUKSELI A NIE BOGA . Jak to się stanie to a jeśli nie nastąpi poprawa stać się musi , będzie to oznaczało koniec EP w tej formie w jakiej jest ...

Pasterz z owieczkami ktore go lekceważą ? czy może być coś smutniejszego ?

&&&&&&&&&&&&&&&

Ad rem : to nie są uchodźcy , to sa emigranci ekonomiczni [ ja bym powiedział socjalni ] więc jaki ma sens powoływanie się na pojęcie korytarza humanitarnego ? ekscelencja raczy doczytać o tym co to w ogóle jest ten korytarz humanitarny .

Emigranci , dlaczego nie... ale JAK USPOSOBIENI DO NARODU KTÓRY IM UDZIELA GOŚCINY ? bo ja widzę wręcz wrogość , coś na ten temat mogą coś powiedzieć np. obywatele Niemiec czy Francji , Ekscelencja raczy nie być zorientowany w sprawach na które się wypowiada .Wpuszczać wrogów na własne terytorium ? ... doprawdy ?

Prosty test ; skserować "mieczowe" ustępy Kranu rozłożyć na chodniku i kazać emigrantom po nich się przejść , podeptać w na drodze do Polski i filmować , zrobią to czy nie ? to znaczy że się przemocy wcale nie wyrzekli ! ... i to pewnie dlatego nie wykazują wcale ochoty w współpracy z władzami które ścigają terrorystów , a w ogóle zna ekscelencja Koran ? powinni tego uczyć na religioznawstwie ... tak słyszałem .

Kogo chcecie wpuścić ? wilka do owczarni ? a słyszał ekscelencja o tym że walczący islamiści bywa ,że budzą się, w trzecim czwartym pokoleniu , wie to ekscelencja ..czy nie chce wiedzieć ?

Oto słyszałem "gorące apele " jednego z "wiernych" partii ... ,że trzeba tym ludziom pomóc w asymilacji ... a pytał ich czy w ogóle chcą się asymilować ?

Od tego należało by zacząć , prawda ? proszę o to spytać ...ich samych ,muzułmanów , tak ich samych czy chcą przyjąć naszą religię ? taaaam ... nasze europejskie wartości kulturowe i co ? ONI NE CHĄ ASYMILACJI ! on sami chcą być obcy , to jakże można gwałcić ich wolność ? czego chcą nich dostaną , chcą być obcy niechże stanie się ich wola , zostańcie obcy , ok ?

Ekscelencja pod chrześcijańską Europę raczy ekscelencja podkładać bombę .

Ale to nie jest najważniejsze , Biblia ...ona jest HIERARCHICZNA , najpierw czcij ojca swojego i matkę SWOJĄ a potem innych , najpierw Izrael a potem pomniejszych , jak słyszę kogoś kto zachował milczenie w sytuacji kiedy nie tak znowu dawno było w Polsce szacunkowo > 200 tys. niedożywionych dzieci to ja chrzęstu rozrywanych w EP szat nie słyszałem , jak wypędzano [różne są szacunki ] ok 60 - 100 ludzi z ich domów rodzinnych na terenie miasta stołecznego Warszawy to ja takich gorących apeli też nie słyszałem ... czy obcy są Tobie bliżsi Biskupie niż swoi ? ... ciekawe ,zachęcam do lektury Pisma .

To kim Ty właściwie jesteś Biskupie , kogo reprezentujesz Boga czy szatana ? Chrześcijaństwo czy loże masońskie , czyim jesteś sługą ? bo dwom panom służyć nie sposób to , już NT.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 16 2021 11:59   
Forum

Big Grin Grzegorzu ! zastanów się , jak można "głosić Chrystusa " jednocześnie mu zaprzeczając
a cóż to znaczy " i niech wam będzie jako celnik czy poganin " CO TO ZNACZY ! ??? " cóż sześćdziesiąt parę procent Polaków czyta tekst ... ale go nie rozumie .

A kim są owi poganie dzisiejsi jesli nie np. muzułmanami ? co to znaczy strzepnąć kurz ze swych sandałów [ to też słowa Mesjasza ] to wpraktyce społecznej może oznaczać ZERWANIE JAKIEGOKOLWIEK DIALOGU ok ? jesli tak, to niech przemówi prawo , można muzułmanom powiedzieć "wracajcie do tego swego islamskiego raju " i tyle , dalej to cały proces nawracania na chrześcijaństwo odbędzie się u nich samych , w ich głowach , a jak by zobaczyli NASZE PRAWO to by zcząęli zastanawiać się OD KOGO ONO POCHODZI ,

Pisałem już o tym ,dla nich cios w ich prawo to światopoglądowy cios mię nie ma Islamu bez prawa a to zaczyna szwankować , to ich achillesowa pięta a " MY " { instytucja } chcemy rozmawiać wbrew Chytrusowi , wbrew Słowu a ....o czym ?Pisz wymaluj król Saul miał Amalekitów "na czterech łopatkach " i ...stanął w miejscu .... przestał walczyć.... jak kk.

Telewizyjne oszołomy posługują się zdjęciami dzieci a granicy ok . znają sę na propagandzie czy zadałeś sobie trud sprawdzenia co to znaczy klątwa ze ST ? no ...to tylko dla ludzi mocnych nerwach .

&&&&&&&&&&&&&

A co by było, gdyby nasi pogranicznicy przechwycili parę młodych istot i ...wszczęli proces o pozbawienie rodziców praw do opieki za wystawianie ich na niebezpieczeństwo ? co by było ? ano śmiesznie i dla Islamu i tych co tak walczą z Polską z użyciem dzieci . A jak by zaczęli rumor to można odpowiedzieć ; "co tak płaczecie i nad odebraniem dzieci przecież SAMI wdepnęliście je w to szambo i co ?

Żydzi by się nie zawahali ...

"śmiech na sali "no tak , ale to tym razem oni z nas się śmieją .. i to niekiedy w żywe oczy , i niekiedy mają rację ! w ich pojęciu jesteśmy nieszkodliwymi debilami ,to kłoda po nogi ewangelizacji ... rzucona przez instytucję , od debili nie przyjmuje się wiary ,

Czyści jako gołębie a przebiegli jako węże ...ciekawe , jak te Słowa ZASTOSOWAĆ w tym przypadku ? za trudne ! profesorowie kk ...uciekną z powodu ...no właśnie czego ? braku erudycji czy przed przyznaniem się do szerzenia herezji ?Nieszczęście kk polega na tym że te semickie dzieła zostały dane gojom , to obcy dla Biblii grunt kulturowy , my tego nie" łapiemy "a dlaczego ?

Bo ....Żydzi są jednak bystrzejsi ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 17 2021 12:24   
Forum

To nie tak Kolego , rzeczywiście w kontaktach z poganami mamy psi obowiązek świadczenie o Bogu , nie musimy ich koniecznie wbijać na pal , czy jemy czy pijemy na Jego Chwałę mamy to wszystko czynić , ok . ale co to znaczy ? JAK TO REALIZOWAĆ W PRAKTYCE ?

Drogi Kolego namów jakiegoś młodego księdza aby zrzucił sutannę , ubrał się w cywilne łachy poszedł na dyskotekę i zaczął się zachowywać jak ... jak by chciał aby jego owieczki się zachowywały i co ? wyjdzie na skończone dziwadło z którym dziewczyna nie zechce wejść w bliższy kontakt , to inne OTOCZENIE inne gleba , ciernie osty [ patrz Ewangelia ]np. dobrze ale gdzie młody , uczciwy człowiek ma iść ? do ..eremu . W swoim religijnym otoczeniu usłyszy tylko nowe pieśni , modlitwy , opowieści o bogobojnym życiu jakiegoś świętego i nic ...i żadnego PRAKTYCZNEGO rozwiązania . Jak ma szczęście to pozna kogoś na imieninach u cioci to może ... ale w ŻYCIU SPOŁECZNYM NIE MA W KRAJU ONGIŚ KATOLICKIM DLA KULTUROWEGO KATOLIKA MIEJSCA , zgadza się ?

Jak założy rodzinę to naraża się na niebezpieczeństwo ,że jego potomstwo poprzez GRUPY RÓWIEŚNICZE [ okrutnie mocny nacisk wsparty mediami ] może ekatolickie już nie być.

Wchodząc między ludzi dowie się że te jego nieustające opowieści o tym jak to Chrystus nas kocha w praktycznej sytuacji życiowej NIE MAJĄ ZASOSOWANIA co onego czasu zauważył JP2 , ok ? Tak jak i np. w ekonomii ,prawie itd. wychodzi na to ,że ileś tam homilii nawołujących do świadczenia o Chrystusie były homiliami o ... niczym . Nie tylko wierni nie wiedzą o czym prawią kaznodzieje ale i oni sami wiedzą co mówią !

Widzisz nauka kościoła tak dalece oderwała się od życia ludu ,tak dalece zajmuje się sama sobą , tak dalece , że nie tylko ateusze jej nie trawią ale już i własny lud boży odbiera owo bezprzedmiotowe nauczanie jak ktoś kto słucha kazania przybysza z dalekiej Anatolii .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 22 2021 13:52   
Forum

Masz ci los , a cóż ja innego pisałem niż to co było napisane ? tak , powtarzam ,że sama li tylko liturgia bez odnowy moralnej może być obrazą , tak ,tak liturgia bez naprawy moralnej może być NIESZCZĘŚCIEM kościoła , no to zwróć czlowiecze uwagę na BESILNOŚĆ KOSCIOŁA , wielkie słowa , celebry , coraz to nowe ... i coraz to mniej śpiewane przez lud pieśni i ...nic , coraz gorzej ...

«Co mi po MNÓSTWIE waszych ofiar? -
mówi Pan.
Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
PRESTAŃCIE SKŁADANIA CZCZYCH OFIAR !
OBRZDŁE Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...

NIENAWIDZĘ całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
JA NIE WYSLUCHAM . [ ! }

Smutny jest los księdza , malo teog że samotny jako mężczyzna , samotny w spoleczeństwie tp jeszcze wie ,że jego mody przo ółtarzu mogą być niewysluchane ...

Zaprawiajcie się w dobrem!
TROSZCZCIE SIĘ O SPRAWIEDIWOŚĆ ,
wspomagajcie uciśnionego,
oddajcie słuszność sierocie,
w obronie wdowy stawajcie !

Chociaż nie ... kościół troszczył się ostatnio o ...tych co ciskają kamieniami w naszych pograniczników , tych co omiatają złym spojrzeniem kościelne dzwony ale za to wszelkimi możliwymi sposobami starają się o usankcjonowanie minaretów z ich publiczną i akustyczną działalnością , kościół broni społeczności która ukrywa milczeniem omerty terrorystów , nie chce współpracować z policją , kim wy u licha jesteście ? kapłanami kk czy mułłami ?komu służycie ?

Gdybym był młody nie chciałbym zostać kaplanem , nawet gdybym otrzymał od Pana powołanie to i tak nie było by gdzie go realizować , powołanie jest ...ale kościoła nie ma ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 24 2021 21:14   
Forum

Cóż to za szarpanina ? Drogi Redaktorze ....

"Zastanawiają się niektórzy ciągle, jak Mszę „uatrakcyjnić”. Zwłaszcza gdy chodzi o mszę z udziałem dzieci. A może zamiast cudować zwrócić uwagę na śpiew? By pomagał przeżywać Mszę?"

"Nie, stanowczo nie twierdzę, że troszcząc się o dobry śpiew na powrót zapełnimy nasze kościoły. Ale to problem zdecydowanie nie marginalny. "

A ja pamiętam ,ze do świątyni przychodzili ludzie niekiedy wcześniej będący "na bakier " z religią , ale jak już zaśpiewali "ojczyznę wolna racz nam wrócić Panie " ..to klękajcie narody , to nie tylko uciemiężenie narodu ale i SPRAWIEDLIWOŚĆ społeczna , cecha boska , jak najbardziej boska , jeżeli narody postronne Izraelowi [ onego czasu ] dostrzegały Jego obecność w SPRAWIEDLIWYM prawie to dlaczego nie ,? uznajemy zdanie kogoś sławnego , uczonego który stal się wierzący śledząc to co się dzieje z biologii czy astrofizyce a dlaczego nie ? to dlaczego a priori eliminujemy z dzieła ewangelizacji politykę czy prawo ? cóż to za ciemnogród , cóż ot za zabobony ,cóż to za wybiórczość ?

A dlaczego ja o tym ? bo mszy Drogi Redaktorze nie można i nie wolno odbierać jako WYODRĘBNIONEJ i ODIZOLOWANEJ OD RESZTY DNI CZĘĆI TYGODNIA , to jego integralna część , śpiew to rzeczywiście wyższa forma modlitwy, ale jeśli nie ma śpiewu to może wynikać i z tego ,że tegoż Boga mało jest w książce , w szkole , w troskach rodziców ,dziatek snach , jeśli tam jest to ok. jeśli jest jedynie w świątyni a nie ma go w praktyce spolecznej to mogę podsumować ; jaki tydzień taka i niedziela .

Jakiś mądrala powiedział , że gdyby złego człeka jakimś cudem "przeflancować "do nieba , to i tak nie byłby szczęśliwy , nie wiedziałby dlaczego tam jest i co tam robi bo otacza go OBCA RZECZYWISTOŚĆ , myślę że podobnie jest i ze mszą , oto człowiek przesiąknięty do cna obcym chrześcijaństwu stylem bycia znajduje się w miejscu które jego serce odrzuca ...bo obce , nie , Drogi Redaktorze on nie zaśpiewa pełną piersią , szczerze , tym bardziej że odsłoniłby swą intymność przed ...obcymi , nie znanymi sobie ludźmi z którymi nie wiadomo co go łączy poza ustalonym rytem ...to mało , to stanowczo za mało aby zaśpiewać pełną duszą .

Co więcej , to znaczy że jest zdrowy psychicznie , gdyby było inaczej byłby psychicznym ekshibicjonistą , wtedy łączyła nas miłość do ojczyzny , sprawiedliwości , niechęć do okupanta a dzisiaj co ? jaka wielka idea społeczna spaja kościół ? taka aby nas zjednoczyła , taka aby ją można było wesprzeć chóralnym śpiewem zanosząc modły o wsparcie , nie mamy czegoś takiego , Sahara ... gdyby sięgnąć do piosenki Turnaua "Cichosza " nie ma kosmonautów i nie ma papieży i w ogóle społecznie nic nie ma .

Np .jeżeli Izrael spajało prawo to dlaczego nie miało by nas łączyć prawo religijne?

Społecznie nic się nie dzieje społecznie w kościele , pustka, tylko wygładzone , polukrowane wyrwane niekiedy z kontekstu społecznego zdania z Biblii zagłuszane morzem słów które nie z Biblii pochodzą . Nie łudźmy się ,na serce [ ulubiony narząd teologów i kaznodziei ] to nie zadziała .

A wie Pan , nie tak dawno byłem na mszy z kilkunastoma uczestnikami , gdzie nie było organów , śpiewu ...modliłem się jakby lepiej ... łatwiej było mi się skupić ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,71 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości