Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 listopad 27 2021 22:10   
Forum

Status: offline

Weselisko siostrzenicy żony , dobre rzeczy na stole , a tutaj "troskliwy " głos zboku .."no to chluśniem bo uśniem " ale zaraz wybrzmiał głos z głębokiej jaźni " odstaw bo będzie za dużo , zaszkodzi "nie żałowałem decyzji , nad ranem moja ślubna nie posiadała się z dumy kiedy opuściliśmy biesiadę w dobrej formie , jej współuczestniczki tego luksusu już nie miały ...

To nie była nauka księdza to mój były nauczyciel , wychowawca klasy, rajdy , wycieczki , on nauczył mnie czego ? abstynencji ? ...taaam , nauczył mnie mądrze pić alkohol bez szwanku na zdrowiu i samopoczuciu .

A gdyby to był ksiądz ? toż to by był asumpt do ewangelizacji ! tak , tak , ewangelizacji , czy jemy czy pijemy ... itd., wtedy słowo katolik miało by niejaki sens społeczno obyczajowy , abstynencja ? toż to wydumana społecznie rzeczywistość , owszem są i asceci ale w kategoriach wielkich liczb to erem .No cóż , uczeni w piśmie zawsze błądzili w obłokach .

A pic tez trzeba umieć aby to nie zaszkodziło np. rodzinie .Narażę się ; to tez jest umiejętność i to wbrew pozorom wcale nie taka błaha .

Wino ...

" Stworzone jest bowiem ono dla rozweselania ludzi.

Zadowolenie serca i radość duszy

Daje wino pite w swoim czasie i z umiarkowaniem" (Syr 31, 27-28).

Ale przecież ... wino

"kąsa jak żmija, jad niby wąż wypuszcza" a konsekwencją jego nadużywania są słowa "serce twe brednie wypowie".

Cóż , stara zasada Hipokratesa , każda trucizna może być lekarstwem a każde lekarstwo trucizną , czego tutaj potrzeba ? ano dwóch rzeczy : madrego balansu i cierpliwości połączonej z konsekwentna pracą .
Otóż to czego potrzeba kościołowi ...we wszystkim , to te dwa elementy .

Wielu duchownych domaga się ... abstynencji ! to tak jakby z terenów depresyjnych wyskoczyć na Mont Everest ...to nie wyjdzie , "takie rzeczy to tylko w Erze " jeśli się zdarzy jakiś przypadek to będzie to w skali ogólnej liczba mniejsza niż błąd statystyczny , zbyt mało w tym rozeznania realiów , ja optuję ...za rozsądną konsekwentną pracą u podstaw , wiem , wiem dla wielu niecierpliwych to pojęcie wręcz nienawistne .

&&&&&&&&&&&&&

Ale ja nie o tym ...

" Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych».
" Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: «Posłuchamy cię o tym innym razem»Tak Paweł ich opuścił."

no ... przecież Ateńczycy św. Pawła go nie zamordowali ... dlaczego Pan dopuścił do w sumie jednak ośmieszenia apostoła ? wielkiego apostoła ,tak , to była bolesna lekcja ...której kościół nie komentuje , a szkoda . Moim zdaniem to jedna z nauk które teraz właśnie teraz jest niezwykle aktualna .

Nie zabijają nas [ jeszcze ] ale ośmieszają , pierwsza nauka związana jest z nieposłuszeństwem Biblii , przyjmują naszą naukę ? ok. nie przyjmują , to strząsamy kurz z sandałów i widzieć ich ani rozmawiać z nimi , walczącymi ateistami nie powinniśmy , a jak objawimy im prawdę o Zmartwychwstaniu wyśmieją nas , będą kopać nasze perły nogami .

Dlaczego św. Paweł poniósł porażkę ? używając pojęć współczesnych nie rozumował kategoriami nauk społecznych , przecież Grecja w końcu została schrystianizowana i to przez ludzi których elokwencja była nieporównywalnie mniejsza niż św. Pawła , śmieszne ? cierpliwe , konsekwentne wdrażanie w kościele stylu życia opartego o Słowo okazuje się być skuteczniejsze w dziele ewangelizacji niż mowy jednego z najbardziej błyskotliwych mężów epoki , co więcej ,nie był to jedynie intelektualista ale człowiek głębokiej wiary ...ale pomimo tego przegrał.

Rozpocząć od można od zaraz , np. od nauki kulturalnego spożywania alkoholu , umiejętności taktownego zachowania się przy stole , to też świadectwo ! niechże poznają kto tu pany ! no tak .... ale dla naszych władz świadectwo wiary to w zasadzie jedynie publiczne modły lub jedynie odstraszająca biesiadników "mowa do ludu " ...innych sposobów dania świadectwa o wielkości , tak wielkości naszej religii nie znają ...skąpa jest ta seminaryjna nauka ....

Ja się nie dziwię katolikom którzy w sytuacjach życia towarzyskiego "oddają pole " np. tym co to przy kieliszku wyszukują najrozmaitsze powody prawdziwe czy wydumane na poniżanie kościoła bo tych ludzi nie nauczono walczyć mieczem słowa , oni tylko o "miłości graniczącej z potulnością wobec wrogów , a tak wrogów .

Jak ktoś ma taki wszawy , zadziorny charakter i ostry język ... jak ja ...to sobie poradzi , no tak, ale nie każdy jest skierką , a jak elokwencji i bystrości zabraknie ...to zostaje dezercja , a święty Paweł był elokwentny i też nie poradził . Mądrzy są ci co milczą ... ciosy należy zadawać nokautujące albo ich wcale nie zadawać ...

Że coś jest na rzeczy mówią dokumenty Soboru Wat. II nawet tam spostrzeżono ,że sami duchowni sobie nie poradzą i potrzebne jest "apostolstwo świeckich ". ok . tylko JAKIMI METODAMI mają posługiwać się świeccy ? na ambonę przecież nie wyjdą , a jak zaczną gadać tak jak księża na weselu czy w pracy to jest wielce prawdopodobne , że jak się wezmą za głoszenie słowem wiary to zostaną wyśmiewanymi towarzyskimi abnegatami , a wyśmiewając z będą walczący ateusze ośmieszać pośrednio i chrześcijaństwo ... kto ich , wyznawców Chrystusa nauczył takiej nieporadności ?

Powtarzam pytanie : jakimi metodami pracy , tak to praca ma posługiwać się laikat w dziele apostolstwa świeckich i nic ... dokumenty Soboru rażą niedopracowaniem ...aż do dzisiaj .... tyle było opracowań , komentarzy, tylu profesorów .... ale tego tematu nikt nie poruszył ... a Żydzi wiedzieli co mają robić ....Mojżeszu wróć ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 28 2021 21:37   
Forum

Kolego ! na czym polegał sukces kościoła katolickiego za czasów kard. Wyszyńskiego ? anp na POSŁUSZEŃSTWU Pismu , głosił Słowo na pgórkach i na tarasach a więc w miejscach WIDOCZNYCH [ "reklama dźwignią handlu " to moja prywatna uszczypliwość ] jęsli glonym problemem kościola była siermiężna laicyzacja , krzywdy społeczne , poniżanie narodu to WŁaŚNIE W TYCH MIEJSCACH choćby jedynie z aluzjami m choćby z dającymi do myślenia niedomówieniami kościół a tych rejonach , widocznych i bolących rejonach był obecny .
Przyklad kazania na okres Adwentu , oto siedem myśli na ten okres proponowany kaznodziejom
! „Adwent to czas na przyjęcie Pana, który przychodzi nam na spotkanie, czas patrzenia w przyszłość i przygotowania się na powrót Chrystusa”. Franciszek ,a co o ja mam z tym zrobić ? diabli wiedzą to pozostałe dni nie a są przygtowaniem na przyjście Chrystusa ?co z tym zrobić ?jak i gdzie zastosować ?

2. „Adwent zmniejsza nasze zaangażowanie w szaleństwo świata posuwającego się szybko naprzód. Przyhamowuje nas. Skłania nas do myślenia. Każe nam spoglądać poza dzień dzisiejszy na wielkie jutro życia”. s. Joan Chittister , jak Adwent zmniejsza nasze zaangażowanie w szaleństwo siata posuwającego się szybko naprzód ...zaraz zaraz to my katolicy mamy posuwać się do tyłu ? co to znaczy ? jakie MIERZALNE procesy to implikuje ? w szkole zadręczano mnie pytaniami " co autor miał na myśli " to chyba z tej samej książki .

3. „Odwieczny nie tylko wypowiedział siebie, ale także tym bardziej zamilkł. Objawiając się, Bóg się zakrywa. Komunikując siebie - ukrywa się. Mówiąc - milczy o sobie. Bóg jest tym, który zabierając ci serce, ofiarowuje się ciągle nowy i odległy. Bóg objawiony i ukryty – taki jest Bóg Adwentu”. abp Bruno Forte

.... nie wiem , o co chodzi ! w w ogóle skąd autor to wziął ? takiego wersu w Biblii nie ma ! najlepiej gdyby dostarczono nagranie filmowe jak to Odwieczny wypowiedział siebe . N dobrze ale co z tą informacją zrobić ...nie wiadomo

4. „Co to znaczy «czuwam»? To znaczy, staram się być człowiekiem sumienia. Że tego sumienia nie zagłuszam i nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawiać, przezwyciężając je w sobie. To taka bardzo podstawowa sprawa...”. św. Jan Paweł II

Ok. ale jak się to robi ?!! przykłady proszę , najlepiej na gruncie ekonomii ...nie uciekając od trudnych pytań , odważnych nie widzę ...

5. „Uczyńmy nasz adwent prawdziwą tęsknotą, prawdziwym wołaniem, by przyszedł Pan a On przyjdzie... i będzie święto!”. s. M. Laureta Kobylińska

Jak się czyni adwent tęsknotą ? nie wiem ,algorytmy proszę , co to za "technologia " Kobieto co to jest ? jak można uczynić Adwent tęsknotą , to są dwa różne pojęcie , inny zakres pojęciowy .

6. „Nie umartwiasz się, jeśli jesteś drażliwy. Jeśli pochłania cię tylko twój własny egoizm. Jeśli podporządkowujesz sobie innych. Jeśli się smucisz, kiedy sprawy nie ułożą się tak, jak to sobie zaplanowałeś. Umartwiasz się natomiast, jeśli umiesz stać się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych”. św. Franciszek Salezy ...nie wiem , stać się wszystkim dla wszystkich , ma posiąść umiejętność np. bilokacji ?

co autor miał na myśli ? uprzedzam ,że jestem z tych którzy nie uwierzą jesli nie dotkną .

7. „Piękne zadanie na Adwent: obudzić we wspomnieniach dobroć, a przez to otworzyć drzwi nadziei”. Benedykt XVI , otworzyć drzwi nadziei ato one nie są otworzone ? jeśli tak to po cóż te słowa ? otwierać to co otwarte ?...bezsens

Moje shadenfreude , mój wikary dzisiaj skorzystał zdaje się z tego samego tekstu przykładów kazań , gdyby nie to , to bym pisząc to już nie pamiętał tych wątków , poco męczyć się skupiać nad tym co jest o ...niczym .

W jaki sposób ja , szeregowy członek kościoła mam" świadczyć o Chrystusie " z takimi tekstami ? lepiej milczeć ...Chrystus to nie jest byle Kto ! ... lepiej Go nie obrażać...Chwała tym co ...milczą prze co nie ośmieszają kościoła .

Gdybym tak zaczął mówić na niwie towarzyskiej to usłyszałbym ani chybi coś w rodzaju "przyjdź później , to cię posłuchamy "

&&&&&&&&&&&&

A gdyby tak , jakiś biskup już nawet nie na poziomie archidiecezji rozpoczął pracę nad wyeliminowaniem lichwy na terenie własnego poletka , to co ? ja nie pamiętam o czym dzisiaj mówił papież , kazanie j/w zapomnę ale taki temat zająłby słuchaczy nawet tych ...Panie odpuść... przy kieliszku ...Głoście Chwałę Pana na pagórkach , na tarasach .ale nie w katakumbach ! nie w kruchcie ! W TV komentowano by słowa nie papieża tylko owego hipotetycznego biskupa , przy takiej osobowości papież to .."cienias " ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 30 2021 15:18   
Forum

Talent rośnie w samotności, charakter wśród ludzi.-

Johann Wolfgang von Goethe .

Gdyby się dobrze zastanowić to powyższy cytat [w zasadzie syntetyczny sens dydaktyki biblijnej ] tłumaczy bezsilność kościoła nie tylko podczas adwentu ale i np. Wielkiego Postu , apele , rozważania i ... nic się nie dzieje w kościele, ups, księża mają inne ornaty , inne pieśni ale zmian w postawie wiernych ...ani nie widać ani o nich nie słychać , to cena jaką płaci kościół za rezygnację ze wspólnotowości życia , Przestał zajmować się ludźmi a zaczął zajmować się "człowiekiem "

Stary Testament zaczyna od edukacji społecznej , prawa , to podstawy Biblii, my podstaw społecznych nie mamy. Wieki Post ...kiedyś nie wypadało włączyć "na pełny regulator " radioodbiornika z muzyką , nie , nikt nikogo nie kamienował, wystarczyło... spojrzenie sąsiadów .

Dzisiaj jest odwrotnie , nie mówiąc nić o anty- ewangelii świat WCIELA jej zasady w życie kościoła nic sobie nie robiąc z insygniów biskupich , oni coś tam " niekonkretnego mówią a ą świat milcząc wciela swe konkretne zasady w życie kościoła , błogosławieni cisi ... widok pani z odsłoniętymi plecami i ledwie osłoniętymi nogami w świątyni podczas mszy weselnej już nikogo nie dziwi ...

Charakter rośnie WŚROD LUDZI ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 02 2021 12:54   
Forum

Big Grin Big Grin Big Grin J

Jaka nauka adwentowa najmocniej ostatnio wybrzmiewa w uszach Polaków ? ano ta ,że wszelakie wulgaryzmy w wykonaniu np. M. Lempart jest mową nieobyczajną śmierci podobną śmierci [ Syrach ] a polskie stare przysłowie mówi ,że kto przeklina diabłu na mszę dzwoni ...to chyba prawda , postępy laicyzacji są ściśle skorelowane ze schamieniem społecznym .

Ale ta nauka wychodzi z ust ...polityków , dziennikarzy ale nie z EP i podległych im struktur ! to co oni właściwie głoszą ?....

Eh ! celnicy i jawnogrzesznice prędzej wejdą do królestwa niebieskiego ... niż my ... bo oni choćby ze względów merkantylnych , choćby ze względu na "słupki poparcia "bliżej są Pismu niż instytucja .

Ja wiem o czym będzie następne kazanie ! mam dar jasnowidzenia ! o tym że Adwent to brama otwierająca bramy mojego serca naukę Pana itd, coś w tym stylu , serce ... żaden inny narząd w naukach kaznodziei nie istnieje a już na pewno nie głowa ...

Oho ! mogę pisać kazania ...nawet ja , zaprawdę powiadam wam przyjdą takie czasy , owszem już nadchodzą ,że najbardziej znanym duchownym w Polsce będzie ojciec Mateusz !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 03 2021 22:20   
Forum

Pamiętam maksymę dziadka , chłop , ongiś szaraczkowy szlachcic -pamiętaj ,najgorszy z chłopa pan

Roboam ... ta nauka jest aktualna do dziś , takze dla Niemiec i Polski , Niemcy rozwalą Europę na dwie dwie trzy niezależne może nawet i wrogie części , z woli Pana nieprzyjaźń była jest i będzie między potomkami niewiasty i szatana ... to pewne , nie jestem w stanie określić datę ale to chyba pewne na "90 % " owszem to już się dzieje .

Cóż to za porąbaństwo ta afirmacja sodomii ?ostatnio nawet nie sodomii ale zupełne odejście od pojęcia płci , ta imbecylna nauka o neutralności klimatycznej prowadząca do degeneracji ekonomii europejskiej ? to w zasadzie quasi- religia , tak ,tak religia , religia min. tłumaczy otaczające nas zjawiska NIE ODWOŁUJĄC SIĘ DO NAUkI TYLKO DO WIARY , ci co tak ochoczo demonstrują wykrzykując wulgarne hasła w kategoriach logiki są ...zerem, religia podpowiada metody postępowania , tak to religia , religia szatana , na ogień wieczny ona i jej wyznawcy przeznaczona . Mocne ? za twarda jest ta mowa ?

To co powiedział p. Sikorski o tym ,że boi się bierności Niemiec w kwestiach europejskich jest wezwaniem do ...samobójstwa , Niemcy są jak onego czasu król Staś , nie mają osobowości godnej do bycie mężem stanu .

Niemcy... zjednoczone Niemcy to Bismarck , Bismarck to skończony koniunkturalista i ...kabotyn [ B. Prus "On"] nikt nie zwrócił uwagi na ZAKOMPLEKSIENIE TEGO NARODU , teraz Niemcy są w sytuacji ...L. Wałęsy , człowieka z nizin któremu dano władzę , marzy się Niemcom utworzenie "imperium europejskiego " w sytuacji kiedy psychicznie są ciągle człowiekiem z gminu to w zewnętrznym obrazie ...karły , chłopi pańszczyźniani którzy znaleźli się na pańskim dworze i mają okazję aby napić się dobrego ze szlacheckich piwnic wina i nic to im nie przeszkadza ,że nalali go sobie do naczynia do nocnego użytku [ "Ogniem i mieczem "] mocne ? ale tak ...jest . W powieści M. Twaina człowiek z gminu przebywawszy na książęcych komnatach używał pieczęci do ...łupania orzechów , Niemcy też używają sądownictwa do załatwiania pokątnych interesów i interesików , Anglicy mówią ,że źle jest zakołysać stabilną łodzią .

Oni nie dorośli do przewodzenia innym narodom , oni boją się innych narodów ! oni nie chcą WIELOŚCI , oni potrafią się poruszać jedynie o obrębie tego co "zglajszajchtowane " { ujednolicone } to strach przed nieznanym , strach przed ośmieszeniem .Niezdolność do dialogu ze słabszym.

Skąd to się bierze , Prusy stworzyły to państwo z wielu niemieckojęzycznych landów , Niemcy nie były potęgą kolonialną , wywołały I wojnę światową bo chciały mieć "dostęp do pańskiego stołu " podjęły nawet wyścig zbrojeń z Anglią [ budowa "drednotów "] wyścigu którego nie mogły wygrać a owe pancerniki poza jednym zdecydowanym wyjściem z portów [ Skagerrak ] stały do końca konfliktu na kotwicy . Wspominam dalekiego członka rodziny , chłop , dostał pieniądze jak na owe czasy duże ,ale nie sprawił sobą łazienki , ubikacji nadal chodził do wygódki ale sprawił sobie Fiata 125p w kolorze "wściekły błękit " po to aby stał ten samochód podczas mszy ...ł przed kościołem , zakompleksienie pańszczyźnianego chłopa ....

Wałęsa ... ja nie polityce , ja o przejęciu "białego domu " przez jego następcę [ tez nie anioła ]ubikacja , łazienka zrobione na gust rodem z jarmarku ,prawie prałat Jankowski , słoma czasem wychodzi w sposób zgoła nieoczekiwany a jak już się odezwie... robi za zawodowego rozśmieszacza. Niemcy też ... te ich uzasadnienia to , tłumaczenia tak intelektualnie gorszące , obrażające inteligencję słuchaczy ...że ... to można nazwać "Wałęsa bis"

Niemcy to najgorszy dla Europy wybór , a te szeroko otwarte dla imigrantów granice ... ongiś Jan Paweł Wielki mówił ,że naród który zabija własne dzeci nie ma przed sobą przyszłości i to widać ...za parę lat będziemy graniczyć ze zjednoczonymi emiratami Saksonii ,imigranci ? można i tak , ale czemu tak gwałtownie bez namysłu ? rety ! gwałtu ! co się dzieje ! Otwieranie ramiom i granic a potem ich gorączkowe zamykanie , to reakcja chłopa który widząc osę na twarzy żony zabił ową osę łopatą ... chcą ratować Niemcy a doprowadzają je do wynarodowienia .

Sąsiadka wyszła za Marokańczyka a ich syn uważa się za Polaka... rozmawiałem z nim , udało mi się przekonać go ,że muzułmanie NIE SĄ W STANIE STWORZYĆ IMPERIUM , pojęcie imperium z góry zakłada istnienie wielonarodowości i wielokulturowości a oni zaczynają od niszczenia dorobku kulturowego nie -muzułmanów , od odłupywania wypolerowanych do nieskalanej gładzi płyt na piramidzie Cheopsa , tak jak i Niemcy mogą zbudować co najwyżej silne państwo narodowe ale nie imperium . Najbliżej zbudowania imperium muzułmańskiego była Turcja ...ale ta rzeź Ormian i krzywdy innych ...eh ! głupich nie sieją .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Co będzie , no ostrożniej co może być ,co dziać się będzie w najbliższym czasie , zamieszanie energetyczne , gwałtowne spadki stopy życiowej , rosnący bunt mniejszych narodów przeciw Unii w tej postaci jaka jest , początek końca ? demagog może kłamać tylko raz , a poza tym to ich zaślepienie, pycha ufnośc w swą potęgę ... jak pod Grunwaldem ...i bezwstyd , to co robi TSUE ...toż to sromota .

Rzekł do nich:

«Co wy radzicie odpowiedzieć temu ludowi, który przemawiał do mnie takimi słowami: "Ulżyj nam w jarzmie, które włożył na nas twój ojciec"». coż , głos starszyzny , tej konserwatywnej był jak się okazuje głosem rozsądku ale przeważyło zdanie młodych wilczków ....

"Młodzieńcy zaś, którzy razem z nim wzrośli, przemówili do niego tak: «Temu ludowi, który przemawiał do ciebie mówiąc: "Twój ojciec obciążył nas jarzmem, ty zaś ulżyj nam w tym jarzmie", powiesz: "Mój mały palec jest grubszy niż biodra mego ojca, gdyż dotąd mój ojciec nałożył na was jarzmo ciężkie, a ja dołożę do waszego jarzma. Mój ojciec karcił was biczami, ja zaś będę was karcił biczami z kolców"».

a potem ? potem był już Jeroboam .

Dlaczego oni tacy totalitarni , tacy zniewoleni [ gorzej niż Rosjanie ]najtrafniej ujął to Leon Kruczkowski , sumieniem dla Niemca jest drugi Niemiec ... ot i całe tłumaczenie , proste i jasne , no tak , ale kiedy dla człowieka sumieniem jest inny człowiek to nie ma Boga , a jak nie ma Boga to wszystko wolno [ Dostojewski ] a kaznodzieej milczą a tutaj przykład do zastosowania " jak byk " i cisza ... jak po śmierci organisty .

Chyba tak będzie i z Unią od zarządem Niemiec a nie sądzę żeby gorączkowo zaczynała Bruksela prace nad odnową i ...racjonalizacją , wierzą w niezniszczalność , cóż ... gdyby Lucyper wiedział co go czeka pewnie by został aniołem ...

&&&&&&&&&&&&&&

Imperium ... np. onego czasu brytyjskie składa się z dwóch elementów ; twardego jądra religijno - ideologicznego np. dwór królowej i kościół anglikański oraz miękki tolerancyjny układ satelitarny ,kolonie ale Niemcy są jak samochód który obija się o przeciwstawne krawężniki od faszyzmu do komunizmu [ nie tak bardzo odległe formy marksizmu ] do służby do ostatniego tchu kajzerowi , mistrzowi wielkiego zakonu bez jednak choćby cienia miłosierdzia . Niewiele Niemcy miały kolonii ; Kamerun i coś tam jeszcze , ale stosunki w nich panujące to był Auschwitz i to się powtarza przez wieki historii . Polacy , gdyby byli bardziej konsekwentni to więcej mają w sobie predyspozycji psychicznych to budowy imperium niż Niemcy , zawali się ta niemiecka Unia i tyle . Imperium zakłada choćby cząstkowe ale jednak dbanie o CAŁOŚĆ systemu , Niemcy dbają o Niemcy i o nic więcej , to musi wypłynąć , to nieuniknione , energetyka i koszty życia ... to będzie klucz do zrozumienia niedalekiej historii .

A kościół ...eh ! jak wypominać mu będą uległość wobec instytucji walczącego ateizmu , tolerowanie jawnych zaprzańców we własnych szeregach... będzie trochę jak trędowaty ...nie , wyłgać się od tego już nie można , za duża skala wydarzeń , za dużo pytań .

Kościół w latach dziewięćdziesiątych zachował się ... jak chłop na odpuście ,Europa była na wyciągnięcie ręki ! ale on zamienił konia na koniak , był potęgą ale podobnie jak król Saul rozkochal się w blyskotkach tego swiata w dialogu z królem Agagiem , Brukselą , lewicą a te samochody" ujeżdżane " prze bardzo młodych księży ...eh !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 10 2021 15:45   
Forum

Męczył się męczył , młody ambitny [ jeszcze ] chcąc uzmysłowić wiernym ,że na świat należy patrzeć oczami wiary , no dobrze ...ale jak jak się to robi ... co autor mial na myśli ? ...gdzież jest DYDAKTYKA ! diabli wiedzą ...bo ksiądz raczy tego nie wiedzieć .

No to uzupełniam za osobę z wyższym wykształceniem teologicznym , konsekrowaną to czego nie powiedziała .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Patrzeć na świat oczami wiary to INERPRETOWAĆ TENŻE ŚWIAT WEDLE WYKLADNI DANEJ "Z GÓRY " ok. a co jest najbardziej mocne , co najłatwiejsze w przekazie , co trafia jak cios między oczy do umysłów wiernych i nie tylko wiernych ano wydarzenia bieżące inni mówią społeczne a ja nie mam kompleksów , nie wierzę w gusła ja używam najtrafniejszego określeni że to wydarzenia wydarzenia polityczne ,

no ...ale jakże kościół ma nauczyć wiernych patrzenia NA ŚWIAT oczami wiary skoro kościół ... w ogóle boi się patrzeć na świat , także na ten który w tej chwili gnie kark pod batogami Pana ...a mimo to bluźni , kościół potrafi spojrzeć jedynie w gląb duszy "człowieka " ...tylko że nie wiadomo jakiego .Można by pomyśleć ,że chwiejący się świat jest mu bliski a zwycięstwa Pana są dla niego zgoła niemiłym zaskoczeniem .

.... "Którego moc przedziwna, święte Imię Jego.
Którzy się Pana boją, szczęśliwi na wieki,
Bo z nimi miłosierdzie z rodu w ród daleki.
Na cały świat pokazał moc Swych ramion świętych,
Rozproszył dumne myśli głów pychą nadętych.
Wyniosłych złożył z tronu, znikczemnił wielmożne,
Wywyższył, uwielmożnił w pokorę zamożne.
Głodnych nasycił hojnie i w dobra spanoszył,
Bogaczów z torbą puścił i nędznie rozproszył. "

Co obiecał Pan siostrze Faustynie w przypadku kiedy uzna Polska ,że jest On jej Królem ? ano
np . to , że wznieci niepokoje i niezgodę pomiędzy wrogami Polski , tych co to dotychczas atakowali wszystko to co Polskie wewnątrz i na zewnątrz kraju .

Te doniesienia o korupcji na szczytach władzy w UE , co ? że dziennikarze , taaaam .... służby specjalne Republiki Francuskiej zaniepokojonej coraz większymi zapędami imperialnymi Niemiec ,dziennikarze ? a takie cuda nie wierzę . Dotychczas Polskę atakowała Francja i Niemcy solidarnie .

Żydzi i Niemcy cała ta formacja Michnikowsko -Thunowska to samo ....pęka .... tylko w tym roku nastąpił w Niemczech 17 % wzrost ekscesów antysemickich w Niemczech z tendencją wzrostową .... , cóż mają zrobić Izraelici ? starać się o względy Polaków ? no .... to by musieli dokonać zwrotu o 180 stopni co w sytuacji kiedy to, o nas wypisywali non stop ...to co wypisywali juz samo przyznanie się do blamażu może być dla nich samych ośmieszające ... to cios w ich pychę i arogancję ...musi zaboleć .

Niemcy i Rosja - dotychczas zwarty i zgodnie działający front , zaczyna zgrzytać ... Niemcy chciały napompować swe zbiorniki rosyjskim gazem po to aby odsprzedać go z krociowym zyskiem a tutaj masz ...Rosjanie się zorientowali i zyskiem raczej nie chcą się dzielić ...

Itd., itp. ...ku dobremu idzie , być może za powoli ale idzie .... patrzenie na świat oczami wiary ma pewien wymiar optymizmu , optymizmu opartego o zaufanie Panu , no tak , ale kto tego nauczy ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 23 2021 16:52   
Forum

I zagłębiłem się ...w grzeszną literaturę , we wszelkiego typu poradniki wiedzy ezoterycznej , cóż ...mnie już karczma nie zgorszy , cóż ja tam znalazłem ? wszelkiego typu ćwiczenia natury cielesno duchowej { tej kolejności } dlaczego tam zajrzałem ? ano , jeśli u zachodnich sąsiadów więcej jest zarejestrowanych ZAWODOWYCH wróżek i wróżbitów wszelkiej maści niż duchownych chrześcijańskich wszystkich wyznań , samo się nasuwa pytanie natury zasadniczej JAK MOGŁO DO TEGO DOJŚĆ ? dlaczego tak "leją w kuper "chrześcijan stan nauczana chrześcijan pozwala na dość gorszący wniosek ,że sama podejście ezoteryków jest bardziej biblijne co za tym idzie bardziej boskie niż u chrześcijan ....[ SIC !} oni zaczynają jak Pan , Jak Stwórca , od ciała .... tak to prawda , prawda o naturze człowieka . Tak jak idzie o metodę oni są bliżej Boga , szatan musi być świetnym teologiem .

Wg, Biblii NAJPIERW BYŁO CIAŁO , GLINA A POTEM PAN TCHNĄŁ W NIE DUCHA , nie było jak to wynika ze sposobu działania chrześcijan ,że najpierw był duch potem ... duch a tam gdzieś przy okazji znalazło się jakieś ciało ...i miłość , ja tylko analizuję treść ambonowego nauczania , nic więcej ...

Filozofia kiedy w stanie jej początków też wychodziła nad namysłem tyczącym materii , matematyka , fizyką a potem via ciało zmierzała do ducha . Kim byl taki Archimedes czy Tales ?

Kim był Mojżesz jeśli nie prawnikiem i zarządcą ? [ na tamte czasy ]

Jaki zasadniczy gruby błąd metody popełniają ci którzy ośmielają się mówić o ewangelizacji ? tak , tak łącznie z Janem Pawłem Wielkim oni Z GÓRY ZAKLADAJĄ ISTNIENIE PODSTAW MAERIALNYCH ,CYWILIZACYJNYCH SPRZYJAJĄCYCH SZERZENIU EWANGELII w sytuacji kiedy to absolutna nieprawda , cywilizacja obecna to taka w której wartości chrześcijańskie są absolutnie obce jeśli nie wrogie , usiłujemy sadzić kaktusy na terenach podmokłych ...wiadomo że zginą ....

Jan Paweł II zreflektował się i zaczął mówić o tworzeniu "cywilizacji miłości " ale co to jest w kategoriach materii ...nie wiadomo , niech mi darowane będzie , boć sam jestem pod jego wpływem ale tutaj zabrał się za coś o czym nie ma bladego pojęcia , ot ofiara kościelnego szkolnictwa ...niestety kolejna , jedna z wielu .... jeden z ych którzy błąkają a się wśród duchów tymczasem świat w którym żyjemy jest materialny , jak najbardziej materialny .

Bądź wola Twoja , z Twojej woli Panie z gliny jesteśmy , udziel łaski pokory teologom tak aby nad tym się zastanowili ,może inaczej ostrożniej , aby nie uciekali przed tematem . aby mieli odwagę zanalizować swe porażki .... to się nazywa rachunek sumienia .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Ja miałem honor wychować się za kadencji prymasa tysiąclecia , tamci ludzie byi inni , oni jak ten kamień z ks. Daniela "walili " prosto w sedno sprawy , w podstawy także materialne istnienia człowieka na ziemi , w sytuacji tej a nie innej, dzisiejszej , kiedy instytucja UE ma czelność podnosić swe rękę na sądy Rzeczypospolitej[ jakie by one nie były } ...mam prawo domniemywać ,że mój były proboszcz odniósłby się do tego na ambonie , i mię PRAWDY a znając jego zadziorność [ góral } mógłby powiedzieć " jesteście bandą zakłamanych clownów a nie prawnikami " i jak sądzę , jak poznałem nieco naturę otaczających mnie ludzi miało by to stukrotnie większą wartość ewangelijną niż ....eh ! mogę wystukać jedno mocne słowo za dużo .

No to co ,że polityka ? jeśli polityka sprzeciwia się Bogu to na pohybel polityce ! to się nazywa mocne świadectwo , ok ? To może by tak zatrudnić kilku mułłów jako kaznodziei / oni by się nie zawahali , oni by nie "wydygali " ...... Stary Testament .....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 26 2021 16:06   
Forum

Cry "Bp Grzegorz Suchodolski: – Dla mnie tamte Światowe Dni Młodzieży, jeśli chodzi o udział polskiej młodzieży, były już pierwszym, bardzo niepokojącym, by nie powiedzieć negatywnym, sygnałem. Spodziewaliśmy się w Krakowie obecności dziesiątek, a nawet setek tysięcy młodych Polaków. Mam na myśli cały bogaty, tygodniowy program ŚDM. Okazało się jednak, że nie było aż tak wielu chętnych do uczestniczenia w programie katechetycznym, w spotkaniach z biskupami. "

Ciekawe .... nie chcą uczestniczyć w spotkaniu z biskupami ... a dlaczego , to rzeczywiście
tak ponure i nieelokwentne osoby czy ...po prostu nie mają nic do powiedzenia ludowi ? a może jest multum tematów dotyczących kościoła ale nie spodziewają się młodzi SZCZEREJ odpowiedzi , co ?

CAŁA SŁOWNA DZIAŁALNOŚC KOSCIOŁA HERARCHICZNEGO TO "ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE " A MOŻE RACZEJ KAZANIA NIEDOKOŃCZONE " no to spróbuję dokończyć ? raczej wskazać miejsca niedokończone , niedopowiedziane bez których kazanie ... traci sens , jakby kaznodzieja nic nie powiedział , powiedział czy nie powiedział jałowy to wysiłek, męczą się ludziska na próżno , nie szanują słuchaczy , nie szanują nawet własnej pracy .

&&&&&&&&&&&&&&&

Arcybiskup Jędraszewski przypomniał, że kilka tygodni temu Komisja Europejska, opublikowała tzw. „wewnętrzny przewodnik komunikacji inkluzywnej”, w którym zalecała, aby nie używać wyrażenia „Boże Narodzenie”, ponieważ ktoś mógłby poczuć się urażony takim sformułowaniem. – niechcący bo niechcący zrobił arcybiskup to co jest jego "psim " obowiązkiem ....POKAZAŁ PASTORAŁEM GDZIE JEST WRÓG , ma więc moc zjednoczenia kościoła większą niż jego kolędy. Dla tych co to lubią grzebać się w osobliwościach ludzkiej natury : niebezpieczeństwo lub wspólny wróg jednoczą silniej niż jakieś tam rozważania ...już od czasów pustyni i Mojżesza . Mamy walczyć ok , tylko Z KIM ? Jozue i Dawid nie mieli problemów tam są Amalekici tam Filistyni tam Sowiety tam III Rzesza ok , wszystko jasne gorzej jak mamy walczyć a nie wiadomo z kim ...z kosmitami ?tutaj na ziemi wszystko jest konkretne , materialne więc jako pierwszy , pewnie niechcący pokazał wroga i chwała mu za to.

Infułat wezwał do wali o Boże Narodzenie i tutaj już nie wiadomo o co chodzi ...

pozwalam sobie stwierdzić że chrześcijaństwo łaknie jak powietrza nie tyle kapłana ile PRZYWÓDCY RELIGJNEGO takiego jak Mojżesz , Mahomet Chomeini czy Konstantyn Wielki a jeżeli ma to być kapłan to na miarę kardynała Wyszyńskiego , takiego co to potrafi ogarnąć rzeczywistość dalszą niż ogrodzenie kurii , taki który potrafi jedynie odprawić mszę na nic się nie przyda ...niechże się nie wychyla , siedzi jak mysz pod miotłą skoro tak jest jego dusza.

JAKIMI METODAMI MAMY GO BRONIĆ ? W JAKICH STRUKTURACH I PO D CZYIM PRZEWODNICTWEM ....opuśćmy litościwą zasłonę milczenia , ja tylko chciałem wskazać miejsce które wymaga uzupełnienia , pewnie się tego nie doczekamy , biskupie Suchodolski ! to już chyba ekscelencja wie dlaczego młodzi nie chcą rozmawiać z biskupami ...może po prostu nie ma o czym rozmawiać ...

&&&&&&&&&&&&&&&

O Ile z kazaniem abpa Jędraszewskiego da się polemizować to kazanie biskupa Ełku "wdeptało mnie w ziemię " Zauważył i słusznie ,że rodzina podobnie jak i kościół jest kryzysie , ok. to prawda tylko JAKĄ MA NA TO RECEPTĘ ? tutaj pora na płacz , płacz Jeruzalem nad przygotowaniem do sprawowania posługi władzy naszych hierarchów

Wg. biskupa mamy się ZASTANOWIĆ nad znaczeniem rodziny w życiu kościoła , ok. zastanowiłem i co ...nic się nie dzieje , zastanawianie się NIE TWORZY FAKTÓW !

Gdyby tutaj stanął Mojżesz to by ekscelencję nauczył ...jak się pracuje .Rzeczywiście jego wykształcenie jest lepsze niż te które otrzymał hierarcha ? przecież ten człowiek nieledwie potrafił czytać i pisać ...tak , ale on posiadał poczucie odpowiedzialności za lud a nie tylko za wystrój ołtarza , poza tym bardziej słuchał Boga a nie ludzi ..... to ostatnie to chyba jest clou upadku kościoła bardziej słuchamy grzesznej i chyba zaprzedanej światu instytucji niż Boga .Tak postępował Eliasz , Jeremiasz , Savonarola i inni , tak Biblia i historia daje nam tych bohaterów jako WZÓR postępowania , czy biskup Ełku o tym mówił ? ...prędzej da się spalić na stosie

Hierarcha zauważył ,że odnowa kościoła tkwi w rodzinnie która nie wypuszcza Biblii z ręki , ok . Tylko ... kto ma tego nauczyć rodzinę trzymania się Biblii w życiu bieżącym skoro kościół nienauczający "wyrżnął " z Biblii całe niewygodne dla warstwy duchowieństwa połacie świadomości religijnej . Lepiej aby ekscelencja nie nawoływał do czytania Biblii bo jak Ją przeczyta lud boży in porówna z rzeczywistością ....gorąco może być , to może lepiej niech oglądają ludziska seriale.

Co będzie jak zauważy lud boży ze instytucja pozwoliła sobie pozwoliła sobie na "ocenzurowanie " drugiego przykazania Dekalogu z uzasadnieniem obrażającym inteligencję myślącego człowieka , rzeczywiście ekscelencja wierzy w to co powiedział ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 27 2021 20:31   
Forum

Cóż , ks. prof. Skrzypczak raczył zauważyć ,ze oprócz fali pandemii która nęka kościół jest jeszcze fala pandemii rozwodów, fala wygodnictwa nakazującej wiernym wirtualny kontakt ze świątynią , rewolucja seksualna itd. no ...niby słusznie , dlaczego "niby " ano dlatego , że rad bym usłyszeć informacje w rodzaju - "przetacza się fala ataków na rodzinę ale my - kościół podjęliśmy kontratak , podjęliśmy takie to a takie środki zaradcze i oto przez Polskę przetacza się fala obrony naszych wartości " a nie słyszałem takiej informacji ...

Widocznie można wysnuć taki oto wniosek iż ateusze są aktywni , coś tam robią a my ...nic nie robimy , no robimy ...ale "duchowo" czyżbym popełnił jakiś błąd w poprawnym myśleniu ? o takiej sytuacji nie można mówić "walka ", tutaj nie ma żadnej walki to jest ... egzekucja . No tak ,ale "duchowo" to my odnosimy zwycięstwo z zwycięstwem ...kto zaprzeczy ? kto udowodni że tak nie jest ?

Każdy może być zadowolony , ateusze dlatego ,że "leją w kuper " kościół a my że "duchowo" ich pokonaliśmy , jedna ze stron się cieszy druga płacze ...ciekawe która ... jedna strona jest roztropna druga nie , jak w przypowieści o pannach .

&&&&&&&&&&&

A tak poważnie ... jeśli ksiądz profesor zauważył ,że wygodnictwo wyniszcza kościół to zwykła ludzka uczciwość nakazywała by powiedzieć że owa fala wygodnictwa pochodzi od góry , z instytucji , owieczki jedynie powielają zachowania swych pasterzy bo przez trzydzieści lat nie dokonano żadnych [ !!! ] zmian strukturalnych przystosowujących kościół do zagrożeń tego co nazywamy materializmem praktycznym , problem polega na tym ,ze materializmowi praktycznemu można stawić czoła jedynie MATERIALNIE działalność werbalna jest tutaj drugorzędna ...co widać po efektach , jeśli pasterz jest wygodny to wygodnickie będą i owieczki choćby i dlatego ,że co jakiś czas kościół "kłania się "tym co to chcą mieć kościół pod wezwaniem "Chrystusa niewymagającego " my się tylko cofamy ..oni ateiści nie ...

&&&&&&&&&&&&&

Nie będę jedynie narzekać powiem coś jest bardzo optymistyczne dla kościoła a dla duchowieństwa... niekoniecznie ,

oto moje obserwacje wskazują na rosnące rozbicie społeczne przechodzące przez rodziny a nawet ...przez stoły wigilijne , oto stanie matka przeciw córce i barszczem ją obleje , to nie nie tylko polityka , polityka nie ma tej siły, to podział ŚWIATOPOGŁĄDOWY , czy tego instytucja chce czy nie musi OPOWIEDZIEĆ SIĘ ZDECYDOWANIE ZA KTÓRĄŚ ZE STRON , stojąc okrakiem zostanie lekceważąco pomijana przez obie strony konfliktu , nie można być czarnym i białym jednocześnie , nie można być kwadratowym okrągłym zbyt ostre są podziały . Pan czyni porządek w kościele !

A więc to prawda ,że pomiędzy potomstwem szatana i niewiasty nigdy nie będzie zgody a tyle to uczeni w piśmie mówili o jednoczeniu ...dobra i zła [ nie wprost ], jeden prosty zapis z Ks. Rodz. ich deklasuje, ich tony zapisanych papierów na nic się nie przydały ... eh ! profesorkowie !

CI którzy opowiadali się za " kościołem postępowym " za kościołem nieustannego odwrotu już nie żyją , lekceważą ją ich nie tylko zwolennicy tradycji ale i potencjalni sprzymierzeńcy ! ustępliwość ucieczka od polityki - alias pasterstwa może przynieść doraźne poklepywane po plecach ale w dłuższych okresach ...pustkę .

Jak poznać tych "nowoczesnych " z kościoła upadającego ? to proste ; "Bóg - honor -ojczyzna " to nas trzymało przez stulecia , w kościele upadającym ostatniego członu - ojczyzna ...nie ma , oho ! Bruksela ich kupiła ...

Pan czyni porządek , alleluja !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 28 2021 22:06   
Forum

Big Grin Big Grin Big Grin

Matka Boża do Gisella Cardia 3 października 2021 roku:
Moje dzieci, dziękuję wam za wysłuchanie mojego wezwania w waszych sercach. Moje małe dzieci, będzie wielu, którzy odejdą, ale wielu innych zbliża się do wiary, ponieważ zrozumieli, że to jedyne zbawienie. WRÓĆ DO TWORZENIA MAŁYCH SPOŁECZNOŚCI; podążaj za Ewangelią i prawdziwą doktryną wiary. Moje dzieci, zbliżacie się do trudnych czasów, ale nie lękajcie się, kiedy wasze serce jest zwrócone ku Jezusowi: ewangelizuj, a PRZEDE WSZYSTKIM daj świadectwo.

Chwała Tobie Panie ! to znaczy ,że jednak nie błądziłem , przez cały ten czas tej mojej zda się beznadziejnej stukaniny dałem nielicznym którzy to czytali jakiś okruszek prawdy ...nie tracili czasu . Odnowę kościoła z racji skrzywienia zawodowego traktowałem odnowę kościoła jako funkcje stopnia zorganizowania , ja po prostu traktowałem naukę systemów jako część stworzenia świata , Na ten czas wszystko inne , jakiekolwiek popisy oratorskie kaznodziejów mają drugo i trzecioplanowe znaczenie ... i mam na to potwierdzenie z "GÓRY "

Chwała Tobie Panie.

Wie ,wiem to co pochodzi od Matki Jezusa wcale nie musi być traktowane POWAŻNIE przez instytucję kk i to jest niestety łyżka dziegciu , nie instytucja "pupą nie ruszy " do roboty robotnicy na niwie pańskiej się nie wezmą , oni tylko "duchowo" niewidzialnie ... i rzeczywiście efekty są niewidzialne , niewidoczne .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 grudzień 29 2021 12:10   
Forum

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Fajne uczucie , każdy ma tam jakąś tam swoją prożność własną , byc mądrzejszym [ w tym aspekcie ] od wszystkich uczonych razem wziętych ? oto kładę "na rękę" wszystkie uczelnie katolickie razem więte no , no .... aureola nad moja głową ? eh ! niestety to tylko przerzedzone włosy

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 01 2022 19:47   
Forum

" I rzekł Filistyn do Dawida: «Czyż jestem psem, że przychodzisz do mnie z kijem?» Złorzeczył Filistyn Dawidowi [przyzywając na pomoc] swoich bogów. Filistyn zawołał do Dawida: «Zbliż się tylko do mnie, a ciało twoje oddam ptakom powietrznym i dzikim zwierzętom». "

I rzekły Niemcy do Polski , co wy nam tutaj z waszą śmieszną Sprawiedliwością podskakujecie ? nasze są Sądy, możemy sobie z was drwić w żywe oczy , co wy możecie zrobić z waszą śmieszną wiarą która teraz plugawimy w świątyniach , stać nas aby uczynić z kościołów i hotele i dyskoteki i sale gimnastyczne i burdele , nasza jest Komisja Europejska , kraje europejskie nas liżą ,nasze pieniądze nasza jest moc nasza potęga .

" Dawid odrzekł Filistynowi: «Ty idziesz na mnie z mieczem, dzidą i zakrzywionym nożem, ja zaś idę na ciebie w imię Pana Zastępów, Boga wojsk izraelskich, którym urągałeś. Dziś właśnie odda cię Pan w moją rękę, pokonam cię i utnę ci głowę. Dziś oddam trupy wojsk filistyńskich na żer ptactwu powietrznemu i dzikim zwierzętom: niech się przekona cały świat, że Bóg jest w Izraelu "

Co powinna odpowiedzieć Polska ? Ty idziesz na mnie z zakłamanymi sądami , z plugawą ideologią ja zaś Pana idę do ciebie w imię Pana zastępów , Boga którego Królowa Polski może uprosić o chwałę zwycięstwa na Chwałę Boga a waszą sromotę , jesteście skończonymi idiotami !

Wszystko się zgadza tylko ... kto tak powiedział ? jaki polski hierarcha ? ...nie słyszałem , bo żeby szerzyć wiarę to trzeba najpierw ją mieć ... Jeden taki mąż jak Dawid to skarb .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 03 2022 14:50   
Forum

To przecież stara sprawdzona metoda , w miejsce jednego pojęcia wprowadza się drugie równoważne ... i po prostu sprawdzasz .

To nie ja to wymyśliłem, to że ktoś głosi Ewangelię to powinien być świadomy ciężaru obowiązku , tak CIĘŻARU. Biada mu, gdybym nie głosił Ewangelii!
Św. Paweł , jak to on ,nie przebierał w słowach: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii”.

Zatem biada kapłanom którzy nie głoszą Ewangelii , jeśli utracą związek intelektualny z ST bez którego Ewangelii jest zwyczajnie NIEZROZUMIAŁA I NIEREALIZOWALNA to ...biada im , ewangelizacja "leży i kwiczy " ...co widać

&&&&&&&&&&&&&

Zawołał on do męża Bożego, przybyłego z Judy: «Tak mówi Pan: Za to, że sprzeniewierzyłeś się słowom Pana i nie spełniłeś polecenia, które ci dał Pan, Bóg twój, gdyż powróciłeś i spożyłeś chleb oraz napiłeś się wody w tym miejscu, o którym ci powiedział: Nie jedz tam chleba i nie pij wody ! Kiedy już zjedli chleb i napili się , osiodłał osła owemu prorokowi, którego zawrócił z drogi. A gdy ów odjechał, na drodze napadł na niego lew i zabił go.
Po upływie pewnego czasu przechodzili ludzie i ujrzawszy trupa porzuconego na drodze oraz lwa stojącego koło trupa, przyszli i powiedzieli o tym w mieście, w którym ów stary prorok mieszkał. Gdy dowiedział się o tym prorok, który zawrócił go z drogi, powiedział: «To jest mąż Boży, który sprzeniewierzył się słowom Pana, i dlatego Pan zesłał na niego lwa, aby go rozszarpał i zabił, według zapowiedzianego mu wyroku przez Pana».

A teraz podstaw wydarzenia historyczne .... Hiszpania ...wojna domowa

W okresie tym zamordowano 12 biskupów, 4194 księży, 2365 zakonników, 283 zakonnice i setki tysięcy wiernych, a zniszczeniu uległo ponad 2000 świątyń.

Czy można rozumieć te wydarzenia jako karę za nieposłuszeństwo ? nie mam dowodów ale chyba tak , Hiszpania podobnie jak + -150 lat wcześniej Francja była przykładem potężnego wyzysku społecznego i wywindowania się w sumie sprytniejszej warstwy kapłańskiej ponad wyzyskiwany lud , to było ZAPRZECZENIE ISTNIENIA BOGA SPRAWIEDLIWEGO ...anty ewangelia , jakąś tam miniaturką tego mechanizmu były zmiany społeczne w Polsce w latach dziewięćdziesiątych , nigdy żaden red. Urban i wszystkie inne wydawnictwa nie spowodował takiego naruszenia zaufania do kościoła jak ekonomia + milcząca akceptacja finansowych łotrostw i krzywd , nieszczęściem intelektualnym kościoła jest to ,że on do dzisiaj wierzy że to wroga propaganda uczyniła ...a nie on sam .

A dzisiaj ?

"Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej

upomnienie, które Ja ci zlecam. Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi. Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona. I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory od największego do najmniejszego. "

no to podstawmy hipotetyczną wypowiedź papieża :

"Mieszkańcy Europy , nawróćcie się , zaprzestańcie obrażać Boga zelżywościami które są w Jego oczach obrzydliwością , jeśli tego nie uczynicie ukarze Was Pan w sposób bezprzykładny w dziejach świata " co ...? nie pasuje prawda , nie pasuje bo czegoś takiego , takich słów z Watykanu nie było , albo Biblia ma rację albo papież , innego wyjścia nie ma .

My tutaj ludzie z NT mówimy ciągle o karaniu boskim jedynie w kontekście wieczności [ i też nie zawsze ] nie przyjmujemy do wiadomości że i tutaj na ziemi może nas sięgnąć nieszczęście .

Pogarda ... tego nie wiem , popuszczam jedynie wodze fantazji , jak mogła wyglądać droga Izraelitów na wygnanie do Babilonu ? spodziewam się ,że wśród pędzonych ludzi byli i kapłani , tj. ludzie ci którzy uczestniczyli w prześladowaniu Jeremiasza . jak ich traktowali Izraelici , naród o sztywnym karku [ jak Polacy ]? spodziewam się złorzeczeń i wyzwisk ...w sumie nienawiści w stosunku do oszustów .

Jaki będzie los dzisiejszych kapłanów jeśli dojdzie do" tego "że ... eh !

&&&&&&&&&&&&

Jest jakaś siła tajemna która na przestrzeni wieków z pozornie mądrych uczonych w piśmie na i tysiącleci robi ...durni .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 05 2022 14:26   
Forum

To bardzo ważny fragment ST, bardzo a może nawet bardzo współczesny , ja bym powiedział polski fragment , polki bo wydaje ię ,ze oprócz kilku przyjaciół zda się jesteśmy toczeni przez wrogów , dlaczego to nie jest odczytywane jako perykopa , diabli wiedzą , no to co że" 27 : 1 " :

" Juda odparł: «Bez trudu wielu może być pokonanych rękami małej liczby, bo Niebu NIE CZYNI RÓŻNICY , czy ocali przy pomocy wielkiej czy małej liczby. Zwycięstwo bowiem w bitwie nie zależy od liczby wojska; prawdziwą siłą jest ta, która POCHODZI Z NIEBA . Oni przychodzą do nas pełni pychy i bezprawia po to, aby wytępić nas razem z żonami naszymi i dziećmi i aby nas obrabować. My zaś walczymy o swoje życie i O SWOJE OBYCZAJE . On sam skruszy ich przed naszymi oczami. Wy zaś ich nie obawiajcie się!»

Tak , tak o swoje obyczaje , obyczajowość to jest MOŻNOŚĆ DAWANIA ŚWIADECTWA , Credo … moim zdaniem przydługie skandowane po słowach kapłana , ja praktykujący katolik miałbym spore problemy aby powiedzieć je bez zająknięcia samodzielnie na pamięć , owoż owo credo jest BEZ ZNACZENIA BEZ OBYCZAJOWOŚCI KTÓRA JE POTWIERDZA ! to widać , co z tego ,że mamy księgozbiory mogące imponować objętością , skoro w zasadzie już przyjęło się ,że narzeczeni a czasem tylko kochankowie zarejestrowani jako katolicy dzielą wspólne mieszkanie i łoże ? to wycyzelowane redo ...na nic , co widać .

Otóż obyczajowość jest mocniejsza i bardziej znacząca niż z teologia ! ...co widać .

Moja " mantra " wzięta z Ks. Pwt . Prawa ...prochu nie odkrywam , co chwila się o nią potykam , wraca jak bumerang , jak … memento mori … Pamiętaj o prawie.

Przestrzeganie prawa to credo i mądrość zarazem , w niej ZAWIERA SIĘ NASZA MĄDROŚĆ a więc jednak nie w teologii , no...nie przede wszystkim , a my kościół katolicki tak bardzo zaufaliśmy uczonym w piśmie , a teraz ,właśnie teraz nauka kościoła wydaje się być absolutne bezradna wobec procesów SPOŁECZNYCH ,teraz , właśnie kiedy jest najbardziej potrzebna zawodzi , cóż wiódł ślepy kulawego … co widać .

Co z tego że jakiś tam kaznodzieja powie - mówiłem o tym i to nawet kilka razy ,

no to co że mówiłeś , powtarzanie to matka nauki [ łac. ] ty powiedziałeś to kilka razy w roku a świat via media o obyczajowość ateistów powtarza i wmawia młodym absolutnie coś innego , więc jakaż to przeciwwaga ?

Można , pewnie ,że można zachować te kościelne nauczanie i być niewrażliwym na to co się wokół człowieka dzieje , można , ale do tego trzeba być …Panie odpuść autykiem .

Tak ,wtedy to kościelne nauczanie może by spełniane tylko …jaki procent społeczeństwa stanowią osoby cierpiące na autyzm ? rzeczywiście instytucji imponuje ta wielkość? ok ….ale wtedy instytucji nie będzie można utrzymać materialnie …wiem dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach , widać nim nie jestem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 08 2022 15:23   
Forum

Question Ot i ambaras dla Rosji , zapomniała o Ukrainie … ? Chyba nie , nie jestem na miejscu , nigdy W Kazachstanie nie byłem ale … sytuacja w której napastnicy wdzierają się na teren z magazynami broni i nie zostali ostrzelani przez wartowników wydaje się dość zagadkowa , Rosjanie zareagowali błyskawicznie , byli przygotowani ? wiedzieli wcześniej ?nie wiem tego to tylko domysły ale ci co dostali parę sztuk broni strzeleckiej byli im bardzo przydatni , mają teraz Rosjanie pretekst do wkroczenia na teren Kazachów .

Chyba popełnili błąd natury strategicznej ,ich zysk taktyczny to złoża kazachskiego gazu , to przynęta … " łyknęli "dali się złapać .Obłowili się na podwyżkach cen gazu w Europie , zwycięstwo uskrzydla … ale teraz chyba wylądowali o jeden most za daleko .
W pobliżu Kazachstanu jest Turkmenistan , Tadżykistan , Uzbekistan i Kirgistan a dalej Afganistan który Rosjanie [ i nie tylko Rosjanie ]chyba zapamiętali , co łączy te wojownicze a często spokrewnione etnicznie i kulturowo narody ? Islam , bieda i nienawiść do Rosjan , to bardzo niebezpieczna dla Moskwy mieszanka . Z boku na rzecz całą spoglądają coraz to bardziej pewni siebie Chińczycy dla których Kazachskie surowce energetyczne to też teren strategiczny …

Broń … broń na tamtych terenach może kupić lub otrzymać gratis od "sponsora "każdy … Jakieś dwa lata wstecz turecki F-16 zestrzelił rosyjski samolot , pilot katapultował się ale kiedy wylądował został zlinczowany przez miejscową ludność , dlaczego ja o tym ? przecież to strona religijna .

Zaczyna się [ moim zdaniem ] uwertura do dzieła "Wielkie karanie świata " na razie to jedynie "trociny " . Jak ktoś wie jak wyglądają leżące opodal piły tarczowej drobniutkie odpady to wie ,iż wystarczy drobna iskierka … i , nie , to nie benzyna nie od razu , coś się tam zatli , zadymi ale podskórnie , ogieniek pełznie , pełznie pod przykryciem ale jak już się dobrze rozpali …to. Ten sam błąd co z Afganistanem czy Wietnamem , łatwo wejść trudniej wyjść .

Nie, to się tak łatwo nie skończy .

"Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu " i moim zdaniem w kościele katolickim , zbyt wiele zła na które moim zdaniem , patrząc na rzecz całą ludzkim okiem nie ma rady, ale co niemożliwe dla człeka jest doprawdy fraszką dla Boga , tak , tego samego Boga co narodził się w Betlejem , tego samego który zamknął wody nad wojskiem faraona to …" dwa w jednym " To ten sam Bóg którego cukierkowatą twarz łamiąc drugie przykazanie czynili w pocie czoła teolodzy, ten obraz mnie odrzuca … "bóg któremu można wejść bezkarnie na głowę " nie dziwię się jasnookim konwertytom którzy przeszli na Islam , co to za bóg ?

A ja , indywiduum o wszawej naturze czekam z utęsknieniem na moment kiedy " to " zacznie się dziać i … na ich …miny i "wory pokutne " , na trwożliwe i w sumie upokarzające tłumaczenia swej dotychczasowej działalności kaznodziejskiej , sprawiedliwości ty jesteś na świecie !

Oto Ten który będzie karał świat jest przeznaczony na upadek wielu w kościele katolickim , chyba z prominentnymi przedstawicielami instytucji . Muszą go nienawidzić jak " sto pięćdziesiąt " całym swoim ciałem ,całym swoim sercem , całą swoją duszą .Gdyby tak nie było nie "retuszowaliby" tak zawzięcie , tak zatwardziale Jego nauki .

&&&&&&&&&&&&&&&&

A owe trzydzieści lat w Polsce ? no cóż , to był pojedynek pomiędzy księdzem a cadykiem , ksiądz przegrał .

Jaka jest różnica ? ksiądz opowiada jak to Chrystus nas kocha i rozważa poszczególne wersy Pisma .

Cadyk UCZY JAK ŻYĆ ABY DOJŚĆ DO BOGA , bo jeśli tam nie dojdziemy próżne są nasze rozważania ,dla niego Pismo to przedmiot UŻYTKOWY , używa go do celów jak najbardziej praktycznych , bo a jak Go będziemy mieli szczęście zobaczyć to dywagacje Kim On jest i jaki jest wspaniały są bezcelowe a jeśli tak się nie stanie nie to Pismo jest niepotrzebne .

Kto robił w Polsce za "cadyka" ? dużo ich jest , wbrew pozorom wielu , ja jak miałem kłopoty z zasypianiem to sięgałem po kolorowe czasopisma żony , migały mi przed oczami kolory i wskazówki ,właśnie w temacie JAK ŻYĆ , w jaki sposób poznać i uwieść partnera [ to nie to samo co mąż ] plotkarskie relacje z tego kto z kim i kiedy się spotkał i rozstał , z tych co to "wiedzą jak żyć " jak się rozwieść aby dzieci to przeżywały najłagodniej , w jaki sposób obchodzić święta aby nie obrażać uczuć ludzi niewierzących , w jaki sposób żegna się z tym co odeszli możliwie bezstresowo itp. itd. .

W końcu cadyk nauczył swego i ksiądz nauczył swego … jak to Chrystus nas kocha …

Obaj nauczyli tego co chcieli ,ale tylko jeden z nich osiągnął sukces drugi żałuje … tylko jeden z nich wybrał mądrze , tylko jedna uwaga … ten cadyk nie od Jahwe pochodzi ale od szatana , po wynikach ich poznajemy … i basta .

Co jest w tym najśmieszniejsze ? ano to ,że grono ludzi z wyższym wykształceniem teologicznym zda się niczego nie rozumieć ! czyni ciągle to samo z nadzieją ,że osiągną coś innego niż poprzednio osiągnęli , czy zatem studia teologiczne są przeciwskazaniem dla objęcia funkcji pasterza [ to nie to samo co kapłan ] ? … no... nie wiem , nie znam programu , z zewnątrz wygląda na to ,że tak jest .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 08 2022 19:15   
Forum

Słuszna uwaga jednej z bliskich mi Osób ; zgadzam się , ten szok ekonomiczno-energetyczny może zaowocować wstrząsami nie tylko w państwie autorytarnym typu Kazachstan ale w takich państwach demokratycznych jak Hiszpania , Francja, Włochy czy Grecja , dla względnie zamożnych ludzi to może być wstrząs kto wie czy nie większy niż u ludzi uboższych .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 11 2022 15:11   
Forum

Benedykt XVI to jednak wielki człowiek , bo miał odwagę powiedzieć " nie daję rady " bo np. Herod trzymał się tej władzy kurczowo , zamordował nawet własnych synów , Tylko wielcy ,tacy jak Benedykt potrafią odejść z klasą .

Ludzkość drogo płaci za te kurczowe trzymanie się władzy przez elity władzy, oto nie tak dawno mieliśmy setną rocznicę zakończenia I wojny światowej , jeślibym miał postawić pomnik jej ofiarom to dedykowałbym go "pomnik ofiar generalskiej głupoty " tak to generałowie , ci na których piersiach zawisnęły ordery niedostępne dla szeregowców powinni zawisnąć na , jak to mówią orderze skórzanym " za głupotę i za … tchórzostwo , tak tchórzostwo

. Zabrakło im odwagi aby powiedzieć "nie mamy recepty , sposobu na pokonanie wroga , myśmy pobierali naukę w szkołach w których uczono nas o manewrach dokonywanych przez kawalerię w sytuacji kiedy weszły na stan armii karabiny maszynowe , szybkostrzelną artylerię , karabiny piechura o zdecydowanie większej celności i zasięgu ognia ,pola minowe o większej skuteczności niż kiedyś , przejść przez taki umocniony teren bez czołgów ...niepodobieństwo ,

ale oni w imię swych przestarzałych , anachronicznych metod działania rzucali na rzeź rzesze ludzkie po to aby odebrać przeciwnikowi kilka kilometrów terenu ,powiedzieć "niech przyjdą nowi , lepsi to to samo co powiedzieć "odchodzę bo nie daję rady " ale ilu takich jest ludzi na świecie ..... głupota siostra zbrodni .

&&&&&&&&&&&&&

Na kościół padają ciosy , raz za razem , bywa ,że z jego wnętrza , te są najgorsze ! towarzyszyłem żonie przez pół godziny { dłużej nie dałem rady tego słuchać , zbyt przygnębiające }słuchała poniedziałkowych "Rozmów Niedokończonych "...masz ci los , a ja myślałem ,że RM to mądrzejsza część kościoła …

Wszedłem w środku audycji , temat o ile dobrze wydedukowałem to " kościół w zmieniającym się świecie " to już samo postawienie sprawy to metodologiczny blamaż ,
jak to w zmieniającym się świecie ? świat sam z siebie się nie zmienia , nie ma tej mocy , gdyby trzymać się zasad Prawdy to należało by z pokorą powiedzieć w świecie ZMIENIANYM PRZEZ ATEISTÓW , już samo takie sformułowanie dało by asumpt to twórczej dyskusji .

No pewnie ,że kiedy ateusze zmienią świat to w taki sposób aby Biblia była NIEREALIZOWALNA , zmienią go tak aby ów Siewca z przypowieści , nie miał gdzie zasiać , czego tutaj można nie rozumieć ? to takie trudne ? w audycji uczestniczył dr … z AK ale nic nie powiedział w tym temacie , za trudne dla kogoś kto posiada wyższy stopień naukowy niż ja ?

&&&&&&&&&&

Dalej to już metodologiczna rozpacz , powiedział ,ze toczy się walka …i dobrze powiedział i powiedział że laikat to śpiący olbrzym … i dobrze powiedział , powiedział że wszyscy powinniśmy się obudzić z bierności i dobrze powiedział ale najciekawsze jest to czego nie powiedział [ jak zwykle ]

Nie powiedział z jaką ideologią [ prawo mojżeszowe to nie jest prawda wiary tylko ideologia ] nie powiedział w jakich strukturach , nie powiedział pod czyim przywództwem … armia bez dowódców nie powinna wybierać się na front ….

Powinniśmy bronić wiary na co dzień , dobrze mówił , ale tego nie powiedział że mamy w kościele "nieprzeszkolonych żołnierzy " oni potrafią tylko powiedzieć tylko to że Chrystus nas kocha i że kościół nie powinien wtrącać się do polityki i że trzeba "chodzić do kościoła "...no , z takim "arsenałem umiejętności " nie ma po co walczyć ...bo nie ma jak walczyć , to nie jest walka tylko kapitulacja .

Dalej to już tylko tragi komedia , powinniśmy sie zastanowić czego brakuje w kościele i co mogę w nim zrobić ale tak aby trzymać się nauki kościoła ,no dobrze ale jak się trzymać czegoś czego nie ma ?

Kościół w temacie walki ze ZORGANIZOWANYM ATEIZMEM niczego nie naucza !

Oho ! samochwała w kącie stała , raz mi się udało w... zakładzie pracy był kompresor do naprawy , nie potrafiłem a serwis … jak to w PRL-u , zdobyłem się na odwagę i powiedziałem moim "macherom " NIE WIEM ! zróbcie to jak potraficie , ja nie wiem … naprawili ! a co by było gdybym ględził , ględził i ględził nie w temacie … jak w ksiądz , nie na temat , nic by nie było .

Trzeba czytać między wierszami ; jak ktoś mówi "zastanówcie się " a potem dawajcie świadectw wiary to niechcący bo niechcący ale przyznaje się ,że jest w temacie dawania świadectwa , czynienia sobie Ziemi poddaną "zielony jak szczypiorek na wiosnę " ale uprzywilejowanej swej pozycji pozbyć się nie chce .

Niech mi darowane będzie , ale … nie wierzę w to aby dzisiejszy kościół miał siłę moralna , duchową do auto korekcji tak samo jak nie wierzę w przypadku polskiego sądownictwa aby środowisko "oczyściło sie samo " a więc trzeba klepnąć je " z góry " istnieje system "wzajemnego powstrzymywanie się od oddawania bodaj cząstki uprawnień władzy , a świat kipi … i jest coraz to bardziej wrogi .

&&&&&&&&&&&&

Ale co ja tutaj …w mojej parafii młodziutki ksiądz powiedział na marginesie ostatniej perykopy , że jeśli Jezus przyjął chrzest w Jordanie to my powinniśmy się zastanowić się
jakie znaczenie ma chrzest w moim życiu i że potem , po zastanowieniu się musimy dawać świadectwo wiary , zastanowiłem się i co ? nie widzę związku między jednym a drugim !

Jeśli już daję to świadectwo to jedynie dlatego ,że jestem jak to się mówi wyszczekany , zastanawianie się jakie znaczenie ma chrzest w moim życiu wcale mi nie pomaga .

A... prości Żydzi czy muzułmanie są w stanie dać świadectwo wiary wcale się nad tym nie zastanawiając , dają świadectwo …mimochodem ...bo mają prawo i je wypełniają ,TYLKO TYLE !

Panie Twoje brzemię jest lekkie ! tylko uczeni w piśmie je komplikują ! no cóż prochu nie odkryłem .

a my głowimy się głowimy , piszemy książki a świadectwa wiary w kategoriach makro dać w stanie nie jesteśmy i tutaj jest sedno problemu ! a nie w zastanawianiu się nad prawdami wiary bo te są na poziomie podstawowym proste , tutaj nie mad czym się zastanawiać , problem tkwi tylko NAD SPOSOBEM ICH REALIZACJI , głosić prawdy wiary … to może być urokliwe zajęcie , realizacja , wcielanie , ucieleśnianie Słowa to już jest raczej trudne …niewielu jest takich co to by wzięli na własne barki ten trud , także w kategoriach intelektu co słychać było w audycji j.w.

Bo cóż taki niewykształcony świecki może wymyślić więcej niż teolog ? jeżeli teolog nie jest w stanie tak POKIEROWAĆ INSTYTUCJĄ by dała świadectwo wiary to dlaczego miałby to uczynić szeregowy członek laikatu ? ludzi dajcie sobie spokój !

Nie przyjmujcie brzemienia ponad siły , ani Bóg ani nie wy wymyśliliście tego metodologicznego potworka [ to też Ewangelia ]chcecie zmusić do ucieczki prominentne osoby z kk ? { uciekną fizycznie albo w inne tematy } to spytajcie właśnie o to : w jaki sposób ZORGANIZOWANA JEST REALIZACJA BIBLII W KOŚCIELE ,właśnie , nie głoszenie ale właśnie realizacja , jaka kongregacja , dykasteria za to odpowiada ,tak za organizację pracy wiernych … to działa jak woda święcona na ... instytucja z tych tematów pierzcha .

Wszyscy chcą głosić ale nikt w instytucji nie chce realizować … i tutaj jest "pies pogrzebany " długo będzie leżał , nawet w obliczu potężnych zagrożeń nikt nie chce tego tematu poruszyć bo to by ingerowało w tok pracy biskupów a oni musieliby przyznać ,ze w wielu dziedzinach sprawowania władzy znajdują się jak idzie o wiedzę niżej niż laikat ...apage I biskup tego powiedzieć nie ma prawa , jest w miarę bezpieczne wyjście I on potrafi nauczać ale tylko "duchowo" ok . tylko po co się męczyć i walczyć "duchowo " czy nie można od razu ogłosić "duchowe zwycięstwa " i być milszym dla świata ? efekt ten sam ale jakże przyjemniej osiągnięty .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 12 2022 12:03   
Forum

Taam , świadczyć o Bogu to ja się nauczyłem [ na miarę możliwości pyskatego grzesznika ] via polityka , tak przez politykę czy jak kto woli przez pasterstwo [ to jest to samo ] jak ktoś jest przekonany o WYŻSZOŚCI MORALNEJ takiego a nie innego rozwiązania prawnego , ekonomicznego, społecznego to winien bronić go jak religii , bo to jest religia !

Jak świadczenia o Bogu nie nauczył ksiądz , to niechże nauczy polityka alias pasterstwo ,czego tutaj można nie rozumieć

Czy jemy czy pijemy czy ustawę uchwalamy to na Chwałę Pana czynić to powinniśmy , nie inaczej , broniąc religii bronimy wiary , bronimy kościoła , bo jak religia upadnie to i wiara upadnie i kościół upadnie !

Tym mądralom z seminariów zdaje się coś się … pomieszało , że niby religia to coś tam towarzyszącego wierze , tymczasem owo "coś tam "jest PODSTAWĄ SPOŁECZNĄ
EWANGELIZACJI , skąd to wiem ? ano ze ST .Tak to robił Bóg , ja po prostu mam przewagę nad absolwentami seminariów , korzystałem z Dobrej Literatury .Praktyka społeczna przemawia
i udowadnia moją tezę mocniej niż ja .

"Prawo skierki " : jak ktoś nie potrafi zastosować Biblii we współczesnym bieżącym życiu to szerzy wiarę martwą jest już religijne martwy , jak ktoś mówi że "nie będzie ię wtrącał do polityki [ czytaj pasterstwa] to klnę się na ogon basseta sąsiadki można go z 99,9 %pewnością nazwać szerzycielem martwej wiary , bo jeśli tak ktokolwiek mówi to że on od tematów politycznych ucieka , to tak jakby będąc świętym Piotrem rozmawiał z Chrystusem na apel "paś baranki Moje " odpowiedział " nie będę służyć "

Ewangelizacja bez pasterstwa , bez polityki jest grobem pobielanym niezależnie od tego kim jest , emerytem czy biskupem to nieistotne , Pan nie ma względu na osobę .

niech ich Gwiazda Nowej Ewangelizacji oświeci .

Nauczyłem się w lot ścinać napastliwych adwersarzy i moja grzeszna chełpliwość karze mi wierzyć że jako jeden z nielicznych mam w ręku miecz słowa , miecz ostry a nie pluszowy było sporo by czasu się nauczyć komuna i te … trzydzieści lat .Tylko że za komuny polemizowałem , choćby jedynie myślowo jedynie z obcymi ...

Jak się przyglądam niektórym infułatom w TV to odczuwam coś w rodzaju wyższości .

Istnieje ryzyko ,że wierni patrząc na infułata czy księdza czy to działacza świeckiego który nie potrafi użyć miecza słowa w stosunku do agresywnych słów adwersarza daje gorszący przykład uległości wobec świata , to już jest grzech szatana .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 13 2022 18:28   
Forum

"Gdy wśród przekleństwa od Boga, Czart panował, śmierci trwoga, A ciężkie przewinienia, Zamkły bramy zbawienia. "

... znamy to przecież , strach panujący w kościele + obcy , słudzy króla Achaba kóry pod wpływem Jezebel zaczął służyć czartowi ,to na ludzkie oko potęga nie do zwalczenia , tak STRACH to kajdany kościoła NAWET WIELCY MU ULEGALI ….teraz strach wiąże usta i co ważniejsze ręce biskupom , kościół obumiera , tak to prawda obumiera ... to widać , i co nie ma ratunku ?

&&&&&&&&&&&&

" Wtedy Eliasz ZLĄKSZY SIĘ, powstał i ratując się ucieczką, przyszedł do Beer-Szeby w Judzie i tam zostawił swego sługę, a sam na [odległość] jednego dnia drogi poszedł na pustynię. Przyszedłszy, usiadł pod jednym z janowców i pragnąc umrzeć, rzekł:

«Wielki już czas, o Panie! Odbierz mi życie, bo NIE JESTEM LEPSZY od moich przodków». Po czym położył się tam i zasnął. A oto anioł, trącając go, powiedział mu: «Wstań, jedz!» Eliasz spojrzał, a oto przy jego głowie podpłomyk i dzban z wodą. Zjadł więc i wypił, i znów się położył. Powtórnie anioł Pański wrócił i trącając go, powiedział: «Wstań, jedz, bo przed tobą długa droga». "

Dlaczego Pan tak długo zwlekał ? dlaczego nie pomógł od razu ?

Zaraz ,zaraz jak powiedział "Nie jestem lepszy od moich przodków "to musiał przedtem uważać ,ze jednak jest lepszy ...to lekcja pokory
.

To ta jakby dzisiaj biskup powiedział "nie jestem lepszy od laikatu " i to wydaje się być być klucz to powodzenia , tak do dalszego wsparcia kościoła przez Siłę Wyższą , bez hipokryzji -każdy z nas ludzi musiał przez to przejść , nawet Eliz , mąż wymieniany w w NT I ST.

I poszedł Eliasz na świętą górę Horeb i miał iść przez dni czterdzieści , tylko że ... musiał zejść ze swego "pagórka " bo oto w życiu każdego człeka tak jak i w życiu kościoła powstają OBOK świętej góry pagórki , takie małe imitacje góry , ludziom zdaje się ,iż oto wchodzą na górę a potem rozczarowani stwierdzają że do nieba jeszcze daleko ... i że stoją obok świętej góry , ci więcej walczą zawzięcie aby walczyć ze wszystkich swoich sił całą swoją duszą o ten pagórek ...a Herod zamordował nawet własnych synów .

Tworzą sobie państwa , instytucje kościelne i społeczne wszelkiej maści ,zdaje im się że oto wchodzą na szczyt a tutaj "guzik" , to tylko niskie wzniesienie terenowe . No tak , ale aby wejść na świętą górę trzeba mieć zejść ze swego pagórka ... trzeba mieć w sobie tyle pokory aby pochylić głowę spojrzeć pod nogi i zejść ...dalej to już błahostka , przez czterdzieści dni Eliasz szedł i szedł Tak ,ale najpierw musiał pochylić głowę ...

$$$$$$$$$$$

Wtedy Pan pomoże , On wypełni to co obiecał .

"Co ty tu robisz, Eliaszu?» A on odpowiedział: «Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze i Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja SAM TYKO ZOSTAŁEM , a oni godzą jeszcze i na moje życie . " przecież ... To tak jak DZISIAJ ludzie sprawiedliwi !

a Pan powiedział :
"Zostawię jednak w Izraelu siedem tysięcy takich, których kolana nie ugięły się przed Baalem i których usta go nie ucałowały ."

Myślę ,że w Polsce jest jednak więcej niż siedem tysięcy ludzi nie ogłupionych przez poprawność polityczną niewrażliwych na "handel ambonowymi medalikami "... tylko że Eliasza brak , brak pokornego sługi , wokół tylko sami "wielcy" .

Trzymają się owego pagórka władzy przekonani że " chwycili Pana Boga za nogi "nie, taki nie powie -nie jestem lepszy od ludu mego ... takich nie ma , no nadzieja w tym ,że może niewiele wiem .

$$$$$$$$$$$$$

Ale to stała "zagrywka " Stwórcy , z ziarnka gorczycy wyrasta spore drzewo ,z Dzieciny urodzonej w Betlejem wyrasta Mesjasz , z niemowlęcia w koszu płynącym Nilem z czasem wyrośnie przywódca religijny i narodowy , Exodus zapoczątkowała prośba o udanie się na pustynię w celu oddania pokłonu nikomu nie znanemu Bogu .Na skromną postać Dawida nie zwracali uwagi nawet jego bracia itd. itp. Ergo - ten kto czyni rzeczy zda się małe, być może jest zaczątkiem czegoś nowego i wielkiego ,i odwrotnie to co aktualnie uważane jest jako wielkie dla świata zniknie bez śladu w pamięci ludzkiej .

Ale co ja tutaj "- Czyż nie jest to syn Józefa? - i powątpiewali o Nim... "e

Jeśli była by taka możliwość aby przenieść się w czasie i miejscu i zapytać Rzymian kto jest najpopularniejszym człowiekiem w Rzymie to oprócz cesarza to prawie na pewno większość z nich nie słyszała o Senece , Wergiliuszu , Owidiuszu itd. znali zwycięskich wodzów i …najbardziej znanych gladiatorów [ tę rolę spełniają dzisiejsze gwiazdy sportu ] i … najbardziej ponętne kochanki cesarskie .To co wielkie pozostawało w ukryciu …małe .

Ktoś powiedział ,że człowiek największy jest kiedy klęczy , a kiedy klęczy na ziemi to może zobaczyć kamień który włoży później do procy ? niby nic … jeśli jest wielki to skłoni swą zejdzie ze swego pagórka i podniesie kamień którym potem ugodzi w GLINIANE PODSTAWY TEGO ŚWIATA i …zdemoralizowanej części kościoła ...to tak jak za czasów Eliasza .

$$$$$$$$$$$$$$

Pan przysłał na pomoc Eliaszowi anioła , nam dał za pomoc Królową Aniołów , ma dla nas kamień do procy , boskiej procy która ma w sobie moc rozwalenia tego co zuchwałe ...jak Goliat .

Matka Boża do Gisella Cardia 3 października 2021 roku:

"Moje dzieci, dziękuję wam za wysłuchanie mojego wezwania w waszych sercach. Moje małe dzieci, będzie wielu, którzy odejdą, ale wielu innych zbliża się do wiary, ponieważ zrozumieli, że to jedyne zbawienie. WROĆ DO TWORZENIA MAŁYCH SPOLECZNOŚCI ...

A więc jednak gmina ... jest zbyt mała aby NIE WIDZIEĆ SIEBIE NAWZAJEM , media jakiegokolwiek typu są bezsilne , WSZYSTKO JEST SPRAWDZALNE , WIDOCZNE , nie sposób walczyć z małymi gminami wrogom wewnętrznym i zewnętrznym , wszystko jet zbyt mał aby ujść uwadze ludzkiej , nie można niczego ukryć w stosach akt i rozbudowanej administracji ... nawet zdradę .

Światlo w ciemnościach świeci a ciemność go nie ogarnie , właśnie ! swiat pogrąża się w ciemnościach samotności w Sieci ... światła , więcej światła !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 14 2022 12:34   
Forum

Ok , to w takim razie dlaczego prasa katolicka "dołuje " jeśli mamy do czynienia z potężnym rozbiciem światopoglądowym to jakas tam część kościola musi znajdować się po jednej z stron barykady , ok ?

Siłą rzeczy "musi" ona uznawać ,ze część publikatorów za "swoje " nawet jeśli do świątyń uczęszcza powiedzmy 20 % populacji kościoła to i tak dawało by to znaczne większą sprzedawalność niż obecnie … ok. ? a jest minimalna , dlaczego ? no to wyliczam aby nie nudzić :

1 .To może być dowodem na to poważna część kościoła w ogóle niczego nie czyta , bazuje na tym co z ambony a to co z ambony "leci " to ..biblijny budyń ...już przetrawiony , z tą nauką ...to kościół może być jedynie coraz mniejszy.

2. To może być dowodem na to ,iż istnieją dwa kościoły kościół i " kościół " głos jednego nie musi docierać do innego bo TEMATYKA poruszana przez media katolickie nie musi w ogóle interesować "kościoła " a to dlatego bo żyje w zupełnie innym świecie materialnym , w zupełnie innym środowisku społecznym zatem inna jest jego duchowość ergo inne są jego wyzwania natury religijne jakie napotyka na swej drodze . Są ludzie którzy zajmują się śledzenie sygnałów radiowych z kosmosu ale o ile wiem jest ich bardzo niewielu , tak to absolutnie inny świat i zdaje się kościół ma za mało ducha pokory aby to CHCIEĆ zrozumieć .

3. Prasa dzisiaj to nie tylko informator , owszem są jakieś marginalne publikatory usiłujące zachować bezstronność tylko że w dobie Sieci jak ktoś pragnie informacji to kliknie gdzie trzeba i …już ma … bez łaski redaktorów. Funkcja informacyjna zda się zajmować poślednie miejsce i "kościół " tego jeszcze nie załamać . Rola publikatorów dzisiaj to bycie "REPREZENTANTEM " określonej grupy społecznej światopoglądowej , politycznej czy reprezentowanie i INTEGROWANIE " środowiska np. kibiców takiego a nie innego klubu piłkarskiego , tego nie prasa katolicka ...nie ma . Przykładem [ chyba jedynym pozytywnym w kk ]może być RM , ma swoje środowisko jednoczy je wokół siebie i ...ma pozycję silniejszą niż wszystkie "biskupie razem wzięte . Tłumaczenie , że chce redaktor trafić "do wszystkich " jest zgoła komiczne wtedy skłonny jestem powiedzieć takiemu red. że kto chce trafić do wszystkich ten do nikogo nie trafi .

4. Ostatni punkt chyba najtrudniejszy : nie można mówić że prasa katolicka żyje w cieniu tej z głównego nurtu , gorzej ona jest jej cieniem . kto grał w szachy ? ten kto JEDYNIE POWTARZA , kopiuje ruchy przeciwnika zawsze przegra , zawsze będzie co najmniej o jeden ruch spóźniony , przegra zanim zaczął , problem w tym ,że ludzie odpowiedzialni za publikatory katolickie to księża albo podwładni księży a tam panuje zasada " nie wychylaj się " można pisać rzeczy absolutnie obojętne społecznie byle nie wyjść przed szereg .Czysty socjalizm , można było produkować buble jak sto pięćdziesiąt i to w wielu wypadkach uchodziło na sucho ale nie wolno było WYKAZYWAĆ SIĘ INICATYWĄ WŁASNĄ i REFLEKSEM dlatego byle lameta , świecidełko z gospodarek rynkowych było często o klasę lub dwie lepsze niż rodzimy produkt a film "zachodu " był oglądany mimo niejednokrotnie późnej pory emisji bo to co świeże i pisane z refleksem a będące kreacją faktów a nie jedynie ich biernym omawianiem wypiera to co katolickie .

Oooo !!! zapamiętałem za Gomółki film "Rio Bravo " był emitowany o dwudziestej trzeciej dwadzieścia ! ale twardo wytrzymałem !

Ostatnia wielka inicjatywa ze strony księży ? ... to chyba ruch oazowy , eh ! ale kiedy to było ! Teraz uczestniczymy w wyprawie wysokogórskiej której kierownik cierpi na lęk przestrzeni .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 14 2022 21:17   
Forum

Tak to prawda , można sobie snuć interpretacje Biblii tysiącami , takie że np. Pan Jezus przemienił w Kanie wodę w wino i że jest to zapowiedź przemiany ST w NT ale tutaj w tej interpretacji jest mega- pułapka .

Tak , słudzy na weselu przynieśli wodę która została później przemieniona w wino ,,, nie przynieśli tam … szamba . my nowotestamentowi pragniemy aby Pan przemienił szambo w wodę , nie nie przesadzam , jeśli miałbym wdać się w porównania to poziom etyczny w kraju nad Wisłą sięga niekiedy ludów sąsiadujących z Izraelem za czasów kultu Molocha , tylko że wtedy Mojżesz kazałby [ moim zdaniem ] kamienować pedofili , sodomitów , dzieciobójców a my chcemy ich zbawić …wbrew ich woli akceptując ich grzeszną arogancję , nie chyba nie dojdzie do przemiany szamba w wino , raczej Pan wyrzuci z tego świata fekalia zanim go odnowi , to chyba alogiczne .

$$$$$$$$$$$$$

Sens Starego Testamentu ? no cóż …znam osobiście człowieka który ze względów zdrowotnych często nie mógł być na mszy , ale przed transmisją radiową czy telewizyjną on ,urodzony bałaganiarz sprzątał na ile mógł swój pokoik , można i tak , to jest chyba dowód szacunku , a jak umie szanować to i kochać mu przyjdzie łatwiej ,jak nie szanuje to kochać nie będzie nigdy ! od i sedno zagadnienia - SZACUNEK . ST uczy respektu .

Staniało to słowo oj staniało ,żaden z ludzi dopuszczających się zniewagi Najśw. Sakramentu na marszach LGBT nie został PUBLICZNIE ekskomunikowany , tak publicznie bo ostentacyjna i publiczna jest jego zbrodnia , a tutaj mamy …publiczny blamaż ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 15 2022 13:50   
Forum

" Bp Libera po wyroku ws. wizerunku Matki Bożej z tęczą.

Sąd Okręgowy w Płocku 12 stycznia odrzucił apelację dotyczącą wyroku Sądu Rejonowego w Płocku z dnia 2 marca 2021 r., uniewinniającego trzy kobiety, które w 2019 roku rozlepiały wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej w aureoli tęczy: – Oznacza to przyzwolenie na profanację symboli religijnych – powiedział po ogłoszeniu wyroku biskup płocki Piotr Libera."

A więc sędziowie ! ok. jak ktoś lubi to niech ma ... są cytaty w temacie niesprawiedliwych sędziów w Biblii ? oczywiście że są ! tylko ekscelencjo taktować je poważnie ... a były odnośne perykopy ? nie !!! … była akcja PRZECIW profanatorom …nie słyszałam , jak ktoś mówi słowo " PRZECIW " to raczej nie duchowny kk w Polsce , on jest ...ze wszystkimi ... wszystkim chce się przypodobać .Chyba jesteśmy wyznawcami … " innych Chrystusów ".

Taki brak znaczącej RREAKCJI oznaczać że problem nie jest taki poważny ! więc co mi ekscelencja ... cios należy zadać albo śmiertelny albo w ogóle go nie zadawać , bo takie babskie jojczenie młodzieży raczej nie zaimponuje . A odnośny list biskupów w sprawie j/w tak w sprawie niesprawiedliwych sędziów jest ? nie ma ! więc czy EP ma w ogóle CHĘĆ OBRONY WIARY …. jak nie ma po co te żale ? jak chcieliście tak i macie …

Przeklęty mąż który u pogan szuka sprawiedliwości { Izajasz ] a mowa ciała instytucji zdaje się mówić ,że jednak szuka …

Jeśli nie wiary i kościoła o niechże EP ma odwagę bronić ..samych siebie ,z czystego egoizmu , czym jest bowiem taka bierność wobec ataków jak nie ZAPROSZENIEM DO CZYNIENA OBELG ? [ wiktymologia ] Prewencja ogólna polega w karnistyce na tym że następny sędzia zanim podejmie podobny wyrok będzie się musiał mocno zastanowić czy np. jego nazwisko nie będzie wywieszane … w publicznych klozetach ... tak by uczynili muzułmanie [ to jeszcze w ich przypadku minimalny wymiar kary ]

Jakie ekscelencja może mieć skrupuły wobec profanatorów ? taki Dawid nie miałby żadnych …Mojżesz tym bardziej , więc w czym problem ? Że oni kamieniem a my chlebem ? ten fragment Biblii wymaga szerszego omówienia …a nie słyszę .

Kościoła nie można zjednoczyć min. [ wobec moim } zdaniem chwiejnej nieprzekonywującej [ zwłaszcza młodzież ] postawy biskupów .

Jakich określeń używa teraz młodzież na ten typ człowieka ? "cykor , strachajło ,trzęsidupa " itd. po takim jakim epitecie jakim młodzież może obdarzyć biskupa dajcie sobie spokój ze zjednywaniem młodzieży . U młodzieży taka persona jest "skończona "

Co ? że gitary w kościele albo kwieciste mowy ? dajcie sobie pokój WASZE CIAŁO MÓWI MOCNIEJ niż gitary , a mówi Wasze ciało coś absolutnie innego niż Wasze usta .Wybiorą raczej "Che " Guewarę ....o on jest [ przynajmniej w legendzie ] ZDECYDOWANIE BARDZIEJ JEDNOZNACZNY niż ten biskupi .

A media ? niektóre media są moi zdaniem "robione po idiotów " bez żadnych umiejętności erystystycznych , wyobrażam się sobie siebie w studiu TV { na całe szczęcie nigdy tam nie będę }

Jeśli by padło pytanie czy kościół zajmuje się polityką - rzuciłbym odpowiedź że tak o ile polityka ośmieli się walczyć z kościołem .I uczyniłbym bez żenady .

Następne pytanie : czy działania kościoła w pisują się w politykę PiS ? padła by odpowiedź że to raczej PiS wypełnia niektóre elementy programu nauki społecznej kościoła itd. itp

Tak , ale to wymaga MĘSKIEGO CHARAKTERU I SPOSOBU MYŚLENIA .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 16 2022 11:58   
Forum

Exclaimation

Po przemyśleniu , każdy tekst mówiony czy pisany papieża , biskupa , dziennikarza czy choćby mój nie jest i nie będzie zaczątkiem nowej ewangelizacji , im wczeniej to sobie uzmysłowimy tym więcej da się z substancji kościoła uratować , powinny przemówić nasze ciała , usta " o tyle o ile ".

Słowa już staniały , słowom kościół już nie wierzy , słów podobnie jak banknotów inflacyjnych nadrukowano aż nadto , teraz pora na czyny … a nie widzę , nie widzę nie tylko samych czynów ale choćby intencji ich czynienia .

A że słowa już są " do niczego " to jeśli jakiś sceptyk chce szukać dowodów to niech przypatrzy się słowom Jana Pawła II i jego porażce , tak SPEKTAKULARNEJ PORAŻCE wielkiego człowieka , tego samego co stoi na pomnikach bo Polska odchodziła od wiary już za jego pontyfikatu , cokolwiek byś kaznodziejo nie powiedział tego biegu wydarzeń już nie odwrócisz samymi słowami .

Tylko nie wzywaj do obrony wiary bo się jedynie ośmieszysz , pod ty zarządem kościół nie broni ani wiary ani świątyń a za jakiś czas , jeśli się nie opamięta nie będzie już bronić siedzib biskupich … nawet tego nie...

Ja bym zaczął od prawa , nie może być tak , że kościół na anarchii stoi tak kościół bez prawa jest tworem anarchizującym lub już anarchiczym .

Pora podjąć , wykorzystując choćby prace synodalne , prace nad prawem , prawem które choćby przez dostosowanie do współczesności będzie deklasujące i to muzułmańskie i to Mojżeszowe , innej drogi nie widzę innej drogi dla każdego kto potrafi myśleć logicznie być nie może , a jak ktoś wychodzi na ambonę i chce samymi li tylko słowami odwrócić historię to jestem mu w stanie prosto w oczy powiedzieć że chce kijem zawracać Wisłę.

Jeśli synodach będzie się robiło co innego to " bezużyteczne laurki pisać będą "

Nie musimy zaczynać z "górnego C "

Na początek niechby by to było prawo i zasady organizacyjne którymi powinny się kierować małe przy parafialne wspólnoty które NAKAZAŁA nam tworzyć Królowa Polski czy jak kto woli Gwiazda Nowej Ewangelizacji .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 18 2022 17:12   
Forum

Confused Zostawmy na boku kwestie wiary , tak ludzkiego punktu widzenia - jaką to przewagę mentalną posiadał Izrael nad innymi nacjami pustyni ? na czym ona polegała , oni wiedzieli DOKĄD chcą iść - do Ziemi obiecanej a np. Filistyni oni żyli " z dnia na dzień " człowiek który np. chce sobie wybudować dom gromadzi drewno , cegły ma miejsce na dół z wapnem itd. a więc jego życie jest UPORZĄDKOWANE jakiemuś kryterium , ok ? Człowiek czy naród rozwija się kiedy ma cel , cel o którym …MARZY, tak, tak marzenia to paliwo napędzające rozwój i to w wymiarze osoby ludzkiej jak i narodów. Naród który już o niczym nie marzy np. o odzyskaniu niepodległości już się nie rozwija , jak to mówią "dziadzieje " parcieje "[ patrz niektóre narody Europy Zachodniej ]

Pamiętam sąsiad odziedziczył dość sporą parcelę , tam już były np. cegły ułożone w stosy a wyszarpywane gdzieś z odzysku stal zbrojeniowa itd. . ale on wcale nie zamierzał niczego budować sprzedawał po kolei co tam było do odsprzedaży za niekiedy "pół litra ".

No dobrze ale czy kościół nie ma przed sobą perspektywy życia wiecznego … no tak ale CO TO JEST ?!!! ani oko ludzkie nie widziało ani ucho nie słyszało no …ale jak o tym marzyć? człowiek nie może marzyć o tym czego nie widział ani net nie jest wstanie sobie tego wyobrazić , oho ! na wspominanie mnie naszło , było takie moje niespełnione marzenia , dziewczyna myślałem o niej wieczorami chciałem zaprosić na kawę , do kina , wybrała innego [ może to i szczęście ] ale JA WIEZIAŁEM JAK WYGLĄDA ! nie można marzyć o np. dziewczynie "pięknej jak nie wiem co " ale nigdy nie widzianej , nakłanianie kogoś do takich marzeń to moim zdaniem grzech przeciw naturze stworzenia .

Dlaczego Pan nie powiedział Izraelowi że pielgrzymuje via pustynia do Jego Królestwa ?BO TO ZBYT ABSTRAKCYJNE ....innego tłumaczenia nie ma ! no , innego nie widzę .

=============================

Jakiś złośliwiec "włączył licznik " i podczas konwencji programowej jednej z partii opozycyjnych liczyli , liczył i wyszło mu na to ,że podczas 20 - 25 minutowej mowy chyba 37 - 40 razy wymienił nawę PiS ... ot właściwie o kim on mówił ? o swojej partii czy o cudzej ?

Czy ta jego partia tak niewiele warta ,że nie ma o czym mówić ? jeśli nie ma własnego programu poza usunięciem oponentów ze stanowisk to rzeczywiście nie ma o czym mrowić , można mieć program lepszy czy gorszy można go korygować lub wręcz zamieniać na lepszy , ale jak się ma takowy program to jest co korygować zamieniać , a jak się nie ma niczego to o niczym przez 25 minut mówić nie sposób ... a o czymś przecież trzeba ...

============================

Słucham RM ...ta sama analogiczna sytuacja " oni " demoralizują młodzież , grają na wymazanie z jaźni Polaków ich tożsamości narodowej , oni chcą z nas zrobić naród " dziadów "chcą zniszczyć wiarę itd. itd. no dobrze wszystko to prawda ale ja chciałbym cokolwiek usłyszeć o działaniach kościoła i ...nic nie słyszałem , owszem wezwanie do modlitwy ...i nic więcej ups prośby o wsparcie materialne , programu obrony i SKUTECZNEJ ewangelizacji dostosowanej do realiów początków XIX wiek , widzialnej u kościół nie ma .... albo ten program jest on utajniony .

"Oni " mają SWÓJ program i go realizują , kulawy bo kulawy , koślawy ale jest , ale jest WIDZIALNY I … ZIEMSKI, mogą się rozwijać BO MAJĄ SWÓJ CEL WIDZIALNY I WYOBRAŻALNY my … stoimy w miejscu .acezja , my tylko o czymś czego wyobrazić sobie nie sposób . Jak już odeszli Sowieci , jest dostęp do TV ,można wydawać na papierze co się chce , jest religia w szkole to po co więcej ? ....to przecież ideał , po co wyruszać do jakiejś Ziemi Obiecanej , przecież wszystko już mamy , no to ..dlaczego kościół się rozsypuje ?

Nie ma chętnych na udzielenie odpowiedzi …! jak to mamy "ideał " a on zawodzi ? a może to co instytucja uważa za ideał to co nie jest nawet karykaturą ideału , co ?

Nawet w niektórych , pojedynczych wyobrażalnych społecznie aspektach wyprzedzili nas marksiści ,to są te ziarna prawdy o których mówił JP2 .Zostajemy z tyłu bo zdaje się nam osiągnęliśmy cel ,żyjemy rytmem pasterek , chrzcin , wesel , pogrzebów i stoimy w miejscu , oni idą my stoimy , to wstyd , tak biorę odpowiedzialność za słowa wstyd ,wstyd że przez tyle wieków kościół pozostaje w niemienionej organizacyjnie postaci , przepraszam za skrzywienie zawodowe ..przestał się rozwijać ...choćby idąc po najmniejszej linii oporu , siłą bezwładności …gdzie jest Kongregacja zajmująca się STOSOWANIEM napomnienia braterskiego w praktyce kościoła , co ? samo się zrobi ? moja wiara aż tak potężna nie jest .

Rozwijać ?a .. w jakim kierunku?, bo ja wiem np. Sprawiedliwości ,choćby na własnym kościelnym podwórku tak jak to nakazał Jezus Chrystus , tak aby ateuszom i poganom "oczy na wierzch wyszły ze zdziwienia " tak jak kiedyś narodom pustynnym na WIDOK działania prawa Mojżesza , jesteśmy wszak wyznawcami Boga Sprawiedliwego … Iluż to biskupów apelowało o POKAZANIE światu piękna nauki Kościoła ,do kogo oni apelują ?

My przecież niewiele albo zgoła nic nie mamy do pokazania , jak można pokazać ..nic

,musimy więc komentować to co do pokazania mają inni , nie mamy niczego godnego do pokazania , no nabożeństwa ...ale one powinny być na nasz WEWNĘTRZNY UŻYTEK , dla pogan to "czary - mary "co można zauważyć , można jedynie nas słuchać ,słuchać od zaciekawienia aż do znudzenia .To pokarm dla ucha nie dla oka .

CO MOŻEMY ŚWIATU POKAZAĆ ? ... psinco !

Język ciała instytucji mówi mi , iż nie ma potrzeby mówienia o sprawiedliwości , przecież żyjemy w takich pięknych czasach ,że jesteśmy jakby w niebie , jest tylko milość ... i nic .

Oho ! tylko dlaczego Boga nie WIDZIMY ? gdzie jak gdzie ale w niebie powinien jednak być .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 21 2022 15:44   
Forum

ok .190 mld. złotych ma przeciągu kilku lat kosztować Polskę "podatek Tuska" , cóż to jest jak nie szalbierstwo ? gigantyczne szalbierstwo , no dobrze ale JAKI TO MA WPŁYW NA KOŚCIÓŁ , na ewangelizację Europy, ano Pan mówi ostrzej niż to by powiedział skierka ...nawet gdyby użył wulgaryzmów ...

" Odsetką i lichwą powiększać majątek -
to zbierać dla tych, co miłosierni dla biednych.
KTO UCHO ODWRACA, by Prawa nie słyszeć,
tego nawet modlitwa jest wstrętna."

Czyżby nasze modlitwy były Mu wstrętne ? wieje grozą , próżno się trudzisz kapłanie , próżno drukujemy nasze czasopisma , próżne są transmisje radiowe czy telewizyjne ot. to co powiedział ongiś Samuel do Saula posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary .

Czyli mój instynkt , sumienie ,które już na początku lat dziewięćdziesiątych w obliczu krzyczących krzywd ludzkich mówiło mi że " coś tutaj nie halo " ...mówiło prawdę , instynkt religijny okazał się trafniejszym osądem niż księgi wielebnych profesorów !

Czym grzeszy teraz kościół najbardziej ?

Po pierwsze czyni gwałt na drugim przykazaniu Dekalogu , głosi chwalę Pana którego nie ma ...

Nie ma Boga jedynie Miłosiernego któremu uczeni w piśmie "amputowali " atrybut Sprawiedliwości , to nie Bóg to bożek . Nie dziwota że katolicy od kościoła w gruncie rzeczy coraz to bardziej pogańskiego stopniowo odchodzą , nie poznają Głosu Pasterza ... ot co .

Oni po prostu odwracają się od Baala , to nie jest ich bóg ! nie wierzycie ? przypatrzcie się milczeniu kościoła w sprawie "podatku Tuska " , wszystko jasne .Niech się chwali instynkt religijny ludu , lepiej być religijnym ignorantem , żyć w niewiedzy niż składać hołd ...no ...de facto składać hołd Lucyperowi .

Po drugie za bardzo wtrąca się do polityki , nie żartuję , owo milczenie czym jest jeśli nie APROBATĄ GRZECHU [ Bonifacy VIII ] kto aprobuje zło WSPÓŁPRACUJE Z POLITYKĄ SIŁ NIECZYSTYCH , ze złem , proszę spojrzeć na ekran TV , taka niewinna twarz , NICZEGO złego kaznodzieja nie powiedział , problem w tym że o złym można mówić tylko źle ,mówienie dobrze o źle jest bluźnierstwem {patrz. Ks. Rodz.] a poza tym MILCZENIE NIE JEST CZYNNOŚCIĄ KAZNODZIEJI , jeśli zamierza milczeć , przemilczać to niechże na kazalnicę nie wychodzi ... tak chyba było by lepiej .

Wtrąca się polityki i to "pełną gębą " wtrąca się ? raczej realizuje politykę szatana ... przy ołtarzu .To już jt coś więcej niż "wtrącanie się " to kolaboracja .

&&&&&&&&&&&&

Tak , wbrew zdaniu Jana Pawła II , wbrew EP głosowałem przeciw wstąpieniu do UE , tak z perspektywy lat to ja miałem rację , ok ? na okoliczność wstąpienia o Unii były w kk w Polsce bombastyczne hasła " ewangelizacji Europy " a mi resztki włosów stawały z oburzenia , " ludzie co wy wygadujecie !

" Przecież nie jesteście w ogóle przygotowani na te wyzwania które was czekają ! ani ideologicznie ani strukturalnie " tak , to ja miałem rację , jestem mądrzejszy { w tym konkretnym przypadku } niż EP .To moja pycha , to mój grzech na nieszczęście mam multum faktów które moją pychę jedynie wzmacniają .

A kto jest , jakie wyznanie jest PRZYGOTOWANE do bycia wśród ogłupionych Europejczyków , ano ... Islam ... on sobie radzi my nie . Oni przeprowadzają Islamizację my ewangelizację , jedni robią to mądrze inni "mądrze inaczej "

======================

Rok 2000 , jubileuszowy , jestem na mszy pierwszokomunijnej , ojciec paulin nakazuje dzieciom chóralne śpiewy " ześlij ogień , ześlij ogień... " no, liche mm pojęcie o rozniecaniu ognia tyle co w domu w piecu centralnego ogrzewania ale to wiem ,że ogień roznieca się OD DOŁU , od podstaw , ktoś kto go roznieca od góry traci czas i zapałki .Jeśli chcemy podłożyć ogień pod zgniliznę moralną Europy czy choćby Polski to nie podkładajmy ognia na strychu tylko w w piwnicy , od podstaw od ekonomii , od obyczajowości od prawa , nie inaczej , inaczej to pomyślę ze to "ewangelizacja dla pucu "

Kamień z księgi Daniela trafił posąg symbolizujący królestwa tego świata W PODSTAWY .Trafił w stopy z gliny ... jakby przegniłe [ moje odczucie ]podobnie czynił Jan Paweł II , onej mszy na Placu Zwycięstwa uderzył w podstawy niepokojów Polaków .

&&&&&&&&&&&&&

Jaka herezję wlecze a sobą kk przez wieki w tej materii ? laikat i duchowieństwo to jakby mąż i żona , inni biologicznie , inni psychicznie ale jednak tworzą [ no ...powinni ]jedność .
Nie można powtarzać za debilnymi ateuszami , że sojusz tronu i ołtarza to jest złem bo albo się bluźni albo jest się na granicy bluźnierstwa .Nie można mówić że mąż nie powinien żyć w symbiozie z żoną bo to jakby podważał jedność małżeństwa alias kościoła a to juz jest dywersją na rzecz szatana .

Nie można przeciwstawiać władzy laikatu władzy duchowieństwa , król Dawid i Natan , Mojżesz i Aaron , to jedność judaizmu , cesarz i papież to jedność chrześcijaństwa , no tak ale cesarza nie ma ... w takim razie duchowieństwo jest ...starym kawalerem albo wdowcem i może ulec pokusie współżycia z pogańskimi nierządnicami a te wiele potrafią , widać jak na dłoni ,instytucja pozwoliła sobie na to aby Bruksela kręciła nią jak kołowrotkiem .

NIE MA TAKIEJ MOZLIWOŚCI ABY AARON MÓGŁ BYĆ SAMODZIELNY WOBEC MOJŻESZA jak zbraknie Mojżesza to i Aarona nie będzie ...

Oto władza świecka Achaba powodowana przez Iesebel wkroczyła i do świątyń , oto ołtarz Baala na którym Eliasz upokorzył kapłanów Baala był ongiś przeznczony dla Jahwe ale władza świecka ma możliwości i środki aby wpływać na ołtarz , już wtedy ...

Pani H. Clinton "wyrwało się" wtedy kiedy przyznała ,że Waszyngton maczał palce w usunięcie B16 ...tylko dlaczego ja mam się tego dowiadywać od obcych ?dlaczego biskupi milczą ? przecież to rzecz o fundamentalnym znaczeniu dla kościoła co to za cenzura ? to dobrze że mówią "bracia " bo gdyby mówili "przyjaciele " to bym im zarzucił kłamstwo .

Jakiś nieczysty ateusz ingeruje w sprawy kościoła ???!!! jak to możliwe ?
W Islamie jest to już albo niemożliwe albo mniej prawdopodobne . lslamska Republika Iranu... w tej materii oni są bliżej Boga niż Europa oni nie wstydzą się wyznać Allaha publicznie u nas tylko rachityczne Boże Ciało ... zresztą przymiotnik "europejski" zaczyna być coraz bardziej pejoratywny tak jak kiedyś ...murzyńskość , zmienne jest koło fortuny .Więc lepiej niechże kościół nie przypomina o swoim wkładzie w w wstąpienie Polski do UE bo później będą mu to wypominać jak np. inkwizycję czy pedofilię i jej tuszowanie .

===================

Zemsto ty jesteś słodka jak miód ! mój adwersarz wypominał mI "reprezentantowi" konserwatywnemu [ czytaj wiernemu Biblii ] sposobowi myślenia właśnie wpływ kościoła na politykę , na sojusz tronu i ołtarza , spytałem go w odwet czy jego pytanie ma oznaczać ,że ideologie wypełniające rolę współczesnej religii rezygnują z wpływu na politykę zaniemówił ... zobaczyć wybałuszone , zdumione oczy bezcenne ! wydukał ,z e to w imię postępu oho ! to już miałem go " na widelcu " odpowiedziałem że kk działa w imię nie tylko postępu ale i superpostępu więc czemu nam ze swoim zacofaniem przeszkadzają , zwątpił ... a ja byłem w stanie rokoszy ... taaam... w stanie grzesznej ekstazy , chwilo ty trwaj !

A cóż ja takiego zrobiłem ? ano użyłem słów WARTOSCIUJACYCH , dzisiaj slogany zastępują myślenie , zastępują argumenty więc słowo postęp jest tutaj "wytrychem " wszystko co nie jest postępem jest poślednie musi oddać pole "postępowi " a więc użyłem słowa "superpostęp " zmuszając go do myślenia , do ZDEFINIOWANIA pojęcia "postęp ". Niby prosta sprawa tylko dlaczego oni mają poczucie wyższości a nie my ? jak mecz to niech będzie na obie bramki .No tak ale w kościele tego nie ma ...mamy dawać świadectwo ale nauczyciele nie nauczyli jak dawać światu nauczkę .

Tylko dlaczego ja , stary postrzeleniec na krańcach Sieci mam bronić prawdy a nie czynią tego nawet osoby konsekrowane z cenzusem profesorskim , za Czesławem Niemenem chciało by się zaśpiewać " Dziwny jest ten swiat "

Moje przypuszczenie : gdyby na Miejscu Mojżesza znalazł się Achab to też by go zgnoił Aarona , bo Aaron byl słaby ...tak jak dzisiaj, instytucja która jest krajana przez obcych na plasterki nie ma w sobie nawet ziarenka woli oporu , walki z szatanem .

Kiedy Oficjalnie będzie oddawać pokłon bestii , słowami , na razie to czyni jedynie mowa ciała , kiedy położy swą ofiarę na ołtarzu Baala ...teraz za parę groszy dotacji z UE ...milczy .

Tania ta instytucja , tania jest ta jej wierność Panu ... nie napiszę "dziady kalwaryjskie " bo bym przeholował , ale następne pokolenia mogą to już uczynić juz bez moich zahamowań .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 22 2022 16:20   
Forum

Big Grin
Przewrotny ten świat , to czym straszyła opozycja wyjście Polski z UE może być jej gwoździem programowym ...a dlaczego by nie skorzystać z europejskiej głupoty ?

Zgodzili się szefowie rządów europejskich na "pakiet klimatyczny" to niech płacą ...sami chcieli , Polska poza UE dzisiaj to może być "Polski Emirat Energetyczny " nie związany debilnym umowami może Polska do woli rozwijać energetykę węglową , kupią , kupią na pustyni nie ma takich co by wzgardzili wodą .Pewnie że mogą być opory ale znam Europę to po cichu będą stosowane obejścia .

Polska nie związana Brukselą mogłaby w końcu zracjonalizować rozmiary administracji państwowej , mówimy ciągle o energetyce a zapominamy że koszty utrzymania tejże rozbudowanej ponad rzeczywiste potrzeby kraju struktury są tak duże że wystarczy na inne potrzeby ...z nawiązką .

Sądownictwo ...można by uzdrowić sądownictwo ....jednym cięciem miecza ..jak Aleksander Macedoński .

Co ? że Unia może nie przyjmować naszych towarów i kapitału ? albo je np. sekować cłem itd. Jak idzie o kapitał to już sekuje , np niektóre POLSKIE firmy są nękane nieustanymi kontrolami , w Polsce jest mnóstwo firm typu Liedl , Kaufland Leclerc itd., w dobie kryzysu symetryczne srodki odwetowe ze strony Polski mogly by drogo kosztować... bardzo drogo , ryzykowne ... Unia jest silna wobec słabych ale słaba wobec zdecydowanych , to pewne , jakimi chcemy u licha być ?

Wystarczy tylko policzyć ! tak by zrobili Żydzi , Semici , to była by gwałtowna siła polityczna jednocząca naród w obronie ...własnych zysków ... a dlaczego nie ? Inne narody robią to z nami bez skrupułów jeszcze się nie nauczyliśmy ?długo ta nauka nam przychodzi ...volenti non fuit iniuria [ chcącemu nie dzieje się krzywda ].

To jest wartość ST który ewentualnie mógłby zjednoczyć naród ,mógłby to być w dobie galopujący cen energii "program 500 + np." w wykonaniu Konfederacji ...

Chociaż ... p. J. Korwin - Mikke nazywał się ponoć [ wiadomość zasłyszana ] Ozjasz Goldberg , jakoś się nie kwapi , wygaduje różne rzeczy ale tego tematu serio nie porusza ... gdyby sięgnąć do terminologii futbolowej to gra on w Polskim ataku czy cudzej pomocy ?

Czasem zaskoczenie w polityce jest tak samo ważne jak na wojnie a Konfederacja nie zaskakuje .

Za powiedzmy 2 lata może być to program capo di tutti capi wszystkich programów , joker w talii wyborczej . Oczywiście , politycy mają często kręgosłup padalca będą starali się dołączyć do tego co wcześniej zwalczali ale LICZY SIĘ TEN KTO BYŁ PIERWSZY , inni będą jedynie apologetami tych pierwszych przymnażając im popularności .Już samo teoretyzowanie dzisiaj może być tańsze i skuteczniejsze niż wydatki za 1,5 - 2 lat , złoto leży na ulicy , trzeba się tylko schylić i podnieść , ryzyko jest ale ... nie takie takie znowu duże , w obliczu upadającego autorytetu Brukseli [ jeśli taki w ogóle istnieje ]a poza tym jak mówią Rosjanie kto nie ryzykuje nie pije szampana .

No właśnie Semici mają silnie rozwinięty "system rozpoznawania "celów swój -obcy" my nie ... i dlatego min. jesteśmy ubodzy , Semita NIGDY nie poświęci dobra "swoich" dla "obcych " czcij ojca i matkę SWOJĄ ... u nas to wsio ryba " swoją czy cudzą , polską czy inną ,aż w końcu zaczynają sie mylić ...

&&&&&&&&&&&&&&

Juz samo rozpatrywanie opcji ewentualnego exodusu jest dla wielu stronnictw bajką o żelaznym wilku a tacy ydzi Exodusu z Egiptu nie uważają za klęskę .

Taka np. PO nigdy { ! } nic złego nie powiedziała o naszych zachodnich sąsiadach choć w Europie to zaczyna być już coraz częstszym standardem , jakiś złośliwiec powiedział że gdyby Niemcy zaproponowali będącej u władzy PO import używanego papieru toaletowego to znalazła by na to środki w budżecie , jej szef powiedział że "polskość to choroba " i dalej jest jej szefem choć na standardy Europejskie w takich Niemczech czy Francji byłby już politycznym trupem .

Daleko nam do Europy ...daleko nam do starotestamentowych , więc w talmudycznym stylu - goje to barany ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 23 2022 18:57   
Forum

Tak , podtrzymuję własny osąd , to analogia czytelna dla ucznia szkoły podstawowej , tak jak bracia Józefa szukali schronienia w Egipcie a później ów Egipt stał się miejscem ich udręk tak i Polacy wchodzili do Unii aby " wziąć oddech "ale teraz Bruksela zwraca się w zasadzie przeciw wszystkiemu co polskie , pora odejść . Odejść bez żalu , to nie jest rozwód z ukochaną żoną ale ze zrzędliwą jędzą .

Trwożliwe głosy PO rozumiem ,to ich tratwa , jak by się UE zawaliła to nadszedł by ich kres oni nie potrafią pływać w polskich wodach , potoną . Ich utrzymują na powierzchni obcy , a jak przestaną "ciągnąć za uszy" stracą swój sens istnienia , stracą modus vivendi polegający na otrzymywaniu okruchów z tego co wyrwą z tego narodu i oddadzą obcym , oni w zasadzie oni nic ... innego nie potrafią .

Pamiętam ... komuna się zawaliła dawni towarzysze lub ich dzieci stali się kapitalistami "pełną gębą " wyzyskiwaczami aż niemiło ale "leszcze" żyjący z komuny ; jacyś filozofowie z akademii marksistowskich , lokalni działacze PZPR , "rozlepiacza plakatów którzy komunie zawdzięczają przydział na M-3 i w zasadzie nic więcej długo jeszcze nie mogli przejść mentalnie do nowej rzeczywistości , świat się zawalił , zawaliła sie ich świątynia oni byli bardziej wierni komunizmowi niż komuniści .. myślę że tak będzie i z apologetami UE w Polsce , ona UE się zawali co widać [ czego jej życzę ] a oni będą trwać ... bronić trupa "Lenina " jakby nadal żył .

Ale członków kościoła często gęsto kapłanów kompletnie nie rozumiem ...

Gdyby ich przenieść w czasie i miejscu do Sodomy to nawoływali by Lota do opuszczenia Sodomy czy nie ? ja ... ośmielam sie wątpić , bo cóż może nas Polaków trzymać przy clownach z Brukseli ? interesu materialnego już nie ma , będą straty , ten nasz haracz spłynie do Berlina lub Moskwy [ jak kiedyś ! ] mentalnie już też nic , to obcy świat , dla tradycjonalistów a ten świat wrecz zdegenerowany , zboczony , co my tutaj robimy w tym domu wariatów ?

Uchodźmy , uchodźmy z Egiptu TAKI JEST INTERES TAKŻE DUCHOWY KOŚCIOŁA ale istnieje jeszcze "lawendowa mafia "...

Kk w Polsce który by się "wyrwał z uwięzi " urzędników Watykanu przestaje być dla nich schronieniem , azylem dla ich pożądań , świat się wali ...będą go bronić do ostatniego przekręcani Biblii do ostatniego łgarstwa z ambony .

Pan aby "rozmiękczyć "Egipcjan zesłał na nich plagi ...le to nie pomogło ...

COVID chyba się skończy [ mam nadzieję } ale to były tylko ciemne chmury na horyzoncie , teraz powoli zaczyna grzmieć i to nie zapowiada spokoju , jeśli kk ma się składać z "lawendowej mafii " i osób które po seminaryjnej obróbce nie mają w sobie dość siły aby krzyknąć "kto jak Bóg " to bezpośrednia interwencja Głowy Kościoła jest PEWNA JAK 2 x 2 BO NIE MA NADZIEI NA SAMOCZYSZCZENIE KOŚCIOŁA .

Najtrafniej ujął to ks. Skarga - jeśli jabłko jest zepsute na zewnątrz to można odkroić zepsutą część ale kiedy jest zepsute od środka to można nim tylko trzasnąć o ziemię.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 25 2022 13:06   
Forum

Evil

Ciekawe , teraz już WSZYSCY od papieża po szeregowego katolika WIDZĄ że kościół nie radzi sobie z robotą , porażka goni porażkę a ONI , INSTYTUCJA NIE ZMIENIAJĄ METODY PRACY ŁUDZĄC SIĘ ,ŻE OSIĄGNĄ INNE REAZULTATY NIŻ DOTYCHCZAS . Była taka baśń Andersena więc ośmielam się zauważyć - król jest nagi .

Kiedyś zapytałem o to człowieka w sutannie , tak prywatnie , dlaczego tak jest , odpowiedział że jak tyle wieków nic się nie zmieniało i kościół trwał to i teraz nie powinno to zawieść , dziwne , uparcie na myśl przychodzi mi mój dziadek pożyczyłem rower ...pękła rama .

Usłyszałem wymówki tyczące tego ,że jak ja mogłem to zrobić , przecież on tyle lat jeździł i nic się nie działo a tutaj kilometr - dwa i ambaras , odpowiedziałem mu że właśnie dlatego że tyle lat jeździł to zmęczenie materiału musiało dać znać o sobie ...nie ...nie zrozumiał , dla niego stal jest niezniszczalna , nie ulega zmęczeniu .

Dziadkowi się nie dziwię ale temu młodemu człowiekowi owszem tak .Instytucja w tej formie już sie przeżyła , zestarzała nie ma racjonalnych podstaw aby przywiązywać się do tego truchła , a jednak ...

Kiedyś ja młody człowiek o nienagannej [ w teorii ] polszczyźnie założyłem mundur a koszarach jak to w koszarach stek wulgaryzmów na okrągło , na początku raziło , drażniło , potem przyszła bierna obojętność , przyzwyczajenie a później jak przyszła sytuacja w której musiałem "objechać " podwładnego do wypuściłem taką wiązankę że...ho , ho , książka o dobrym wychowaniu pani Gumowskiej tutaj na nic ,bo to wspólnota a nie wykłady kształtują człowieka . Tak działa współczesna laicyzacja ...odkryłem Amerykę ?

Nawet nie wiedziałem kiedy schamiałem ... taka jest moc wspólnoty ludzkiej podręczniki i wykłady tutaj na nic .To pewne , sprawdzone tylko dlaczego ta prosta i udowodniona myśl nie dociera do seminariów . Znowu działa ta sama zasada - jak się weźmie młodego człowieka [ stary mogłby zadawać niewygodne pytania ] ODIZOLUJE OD SPOLECZEŃSTWA STWAZAJĄC SZTUCZNĄ WSPÓLNOTĘ to w ciągu kilku lat młody człowiek nawet nie wie kiedy jak staje sie dziwakiem o poglądch innych niż jego nominalne owieczki , znowu - wspólnota jest silniejsza niż papier i słowa prelegenta .

A dlaczego tyle lat ten "kościelny rower jednak jeździł " a ..dlatego ,ze jechał po szosie obyczajowej zbudowanej przez przodków , niektóre rzeczy , zachowania po prostu nie uchodziły , pamiętam taki film " Rzeczpospolita babska " czerwony jak sto pięćdziesiąt , oto główna bohaterka , komunistka chce wydać z mąż jedną z żołnierek aby nie urodziła nieślubnego dziecka , nawet komuniści ... czy to zrobił ksiądz na ambonie ? nie ! to rzesze bezimiennych ALE PRZYUCZONYCH DO NAJPROSTSZYCH ZACHOWAŃ LUDZI , WSPÓLNOTA I JEJ PRAWA REGUŁY POSTĘPOWAŃ , teraz mamy rzesze ...nieprzyuczonych , ogłupionych jakimiś abstrakcyjnymi problemami ludzi i stosy książek bez zastosowań i co ? psinco !

Prze wiedzą nieużyteczną uchroń mnie Panie [ modlitwa kalifa Omara , następcy Mahometa ]

Nikt jej nie remontował drogi obyczajów społecznych , zrobiły się wyboje i teraz rower kościoła zaczyna buksować , pęka łańcuch , puszczają gumki hamulców , nikt nie bierze się za naprawę , działa w przekonaniu ,że jak coś powie bez związku z praktyką społeczną i pomodli to wszystko się " jakoś ułoży "

eh ! Ora et labora tego drugiego członu lonu w odniesieniu do pracy pasterskiej po prostu nie ma .

Tyle uczonych ! a jedna a prosta i sprawdzona prawda jest dla kościoła za trudna ... dwa uniwersytetra tri fakulteta ... i nic ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 26 2022 21:36   
Forum

Rolling Eyes
Jeżeli Matka Boża , TA SAMA przed wizerunkiem której klęczą biskupi poleciła tworzyć MAŁE SPOŁECZNOŚCI to kierując się zasadami prawidłowego myślenia funkcji odnowy kościoła NIE POWIERZA INSTYTUCJI , ok ? To ... jak wczasach Eliasza , Jeremiasza czy Ezechiela trzon życia religijnego był POZA SWIĄTYNIĄ , POZA INSTYTUCJĄ .

Znają przepowiednie , znają , widzą że świat zadrży w posadach , znają Pisma wiedzą co Pan nakazywał robić w takich to a takich sytuacjach ale ignorują Słowo , polegają raczej na ludzkich wypocinach , widzą co się dzieje a pomimo trudno zauważyć choćby intencje powrotu do Źródła [ sic ! ]

To tak zatwardziały złoczyńca raczej zginie od ciosu katowskiego miecza niż wyrazi skruchę , no przecież widać jak kościół obumiera a oni nic ...żadnego odruchu obrony wiary , logiczne ?

Ja widzę źródło odnowy w ekumenizmie , bo jeśli w blokowisku X żyje kilka rodzin katolickich kilka ze wspólnot kościoła reformowanego to o dogmaty wiary nie będa się spierać ....bo by się pozabijali .Będą wspólnie poszukiwać porządnego chłopaka dal panny która ma problemy ze znalezieniem uczciwego kandydata [ to dzisiaj nie takie znowu proste ] będą sobie załatwiać zatrudnienie jeśli ktoś będzie miał takie problemy , będą sobie pomagać jeśli dziecko ma problemy w szkole co , że to nic ? a ja twierdzę że czynienie miłości na co dzień znaczy niż sto razy więcej niż nieustające monologi o miłości Chrystusa .

Taka wspólnota jest bardziej stabilna , trwała niż ta liturgiczna z której ludzie wychodzą nie znając sie , po u pływie mszy tych ludzi nic nie łączy ! lepszy sąsiad bliski niż , brat daleki [ Syrach ].

A jak będą trudności to ...dobrze ! tak dobrze , Pan przychodzi w cierpieniu [ Karol Wojtyła "Przekroczyć próg nadziei "] nie ma nic bardziej jednoczącego niż wspólnie przeżyte cierpienie . Będą spory, problemy ...to bardzo dobrze wtedy będzie trzeba sięgnąć po Biblię , cóż ,nie będę ukrywał ,że nasi bracia z kościołów reformowanych pod tym względem nas przewyższają , taki w każdym razie jest mój prywatny ogląd .

A jak już zaczniemy sięgać po Biblię to czy to będziemy rozstrzygać spory , prowadzić życie towarzyskie , rodzinne , kulturalne i ekonomiczne to jeśli będziemy czynić to na chwałę Pana to stworzymy odnowiony kościół , stworzymy bo majmy SIŁĘ WIĘKSZA niż jakakolwiek instytucja . ok ?

NIe , nie mam aureoli nad głową ja to wszystko wiem ze ST , kościół zaczynał się od bezpłodności Sary , od wody i przepiórek ,niekiedy od starć militarnych od tego co ludzkie nie ...teologiczne [ wiem paskudny jestem ]

No cóż ... widać degrengolada chrześcijaństwa osiągnęła już taki stopień rozwoju ,że zaczynać trzeba od fundamentów , od Adam , Ewy i prawa , nie ukrywam że to ostatnie słowo jest moim największym utrapieniem ,po prostu nie wierzę w anarchię chrześcijańską w" twórczą improwizację " na poziomie religii takich rzeczy poprostu nie ma , żeby nie było niedomówień jak ktoś mówi że jest "prawo miłości " a nie potrafi powiedzieć co to "prawo miłości " oznacza w stosunku do p. lichwy łgarzem i anarchistą jest ... i basta . Jak nie ma zastosowania prawa to i prawa nie ma .

Propagandowy transparent waszmość niesiesz .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 styczeń 27 2022 12:30   
Forum

Exclaimation Oczywiście , potwierdzam , nauka kościoła upadła nie w fazie realizacji ale w fazie głoszenia czegoś co nie jest do realizcji , zatem niewspółmierna wina , wina zasadnicza leży po stronie duchowieństwa , nie laikatu , 100 % władzy = 100 % odpowiedzialności .

Czego tutaj można nie rozumieć ? no to co , że ja ? może paru innych ? być może , ale tacy eremici z Sieci są bez znaczenia .

"Otwórzcie wasze serca ! " .... tfu ! toż to wezwanie do harakiri .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,95 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości