Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 styczeń 30 2022 18:54   
Forum

Status: offline

Question Jednak coś dobrego dzieje się w kościele , chwała tobie moja lepsza połowo zawołałaś mnie bo w wiadomej stacji TV transmitowano przebieg sympozjum w sprawie COVID , no ...doskonała robota , obiektywne, profesjonalne podejście do zagadnienia , toż to skasowanie argumentacji najpotężniejszych mediów , no , no ... oby tak dalej .
Chwała Tobie redaktorze Pośpieszalski za to żeś nie uległ pokusie bycia "na świeczniku '

===============

"Konspiracyjna " msza w rycie trydenckim ma coś w sobie z majestatu , MAJESTAT TO ZACHOWANIE NALEŻNEGO MONARCHOM DYSTANSU , to działa ! nawet jeśli bez organów, bez śpiewu , w towarzystwie kilkunastu zainteresowanych osób ...działa .

Kapłan rzeczywiście jest wtedy POŚREDNIKIEM między Panem a ludem , stoi tyłem do ludu a więc przodem do Pana , tylko On się liczy , On tutaj "rządzi " kapłan czuje wzrok ludu na plecach jak ...pasterz idący na czele ... za Gwiazdą która nim kieruje .

Ryt współczesny ... nie to nie to , mam wrażenie ,że kapłan mówi do mnie ,do mnie się modli , do ludu a ja nie jestem Bogiem ,na jego miejscu czułbym się rozproszony , przed ołtarzem winien być CAŁYM SERCEM I DUSZĄ z Bogiem , z ludem w następnej kolejności , Boga słuchać przed ludźmi a jak się patrzy na lud który wzajemnie patrzy na niego to ...wzrok "ściąga myśli " tutaj nie ma i nie może być demokracji , piszę to ja , człek który uważa ,że poza świątynią kościół powinien być demokratyczny, byle nie w świątyni .

=================

Język liturgii ? oczywiście że łacina , bo jest ODŚWIĘTNY i emanuje sacrum , tajemnicą , JEST ODŚWIĘTNY JAK ŚWIĄTECZNE UBRANIE również i dlatego że jest w skali nowożytnej "oczyszczony " z wulgaryzmów . Bo ja wiem ? tłumaczenie że trzeba się uczyć go jest "dęte "

Przede wszystkim wszystkiego trzeba sie uczyć nawet podstawowej obsługi komputera i komórki , to religia nie wymaga nauki ? rzeczywiście Bóg nie jest tego wysiłku wart ? jak ktoś tak mówi , to lepiej niech nie kala murów świątyni swoją obecnością .

Młodzi ludzi już na etapie podstawówki "lecą " polsko- angielskim slangiem aż niemiło to kilku wersów odpowiedzi podczas mszy nie są się w stanie się nauczyć ,?cóż to za plemię żmijowe które wyrugowało łacinę z liturgii ? bo niezrozumiałe ? wolne żarty , ja pamiętam wiejskie babki które recytowały teksty że ho ,ho nawet i Pater Noster [ Ojcze nasz ] to rzeczywiście przekracza możliwości intelektualne młodych ludzi ? ja na ich miejscu bym się obraził .

Co ? że dzisiaj jak jest język narodowy to świadomość większa ? a tego akurat bym nie powiedział , jesteśmy religijnymi analfabetami , przykre ale prawdziwe .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 01 2022 23:16   
Forum

Słucham przygodnych rozmów , audycji i wnioski ciągle te same ... ale nie dotyczy to osób na których ciąży przede wszystkim wyciąganie prawidłowych wniosków .Rosjanie mówią ,że zły przykład idzie z góry , zły przykład na dole jest jedynie występkiem .
Dotyczy to KAŻDEJ organizacji hierarchicznej w tym i monarchii i armii i ... kościoła .

Jeśli ktoś kto żyje z trzecią już kobieta bez ślubu i publicznie głosi ,że jest osobą wierzącą [ w co ? ] i uzasadnia to tym iż " INNI TAK ROBIĄ" to całe moje długie wywody na temat wspólnotowości a raczej jej braku maj w tym jednym zdaniu ilustracje ze ho .ho .

Wszystkie rozprawy akademickie , sympozja , audycje i programy red. katolickich mediów biorą w łeb , są ośmieszone przez to jedno zdane " bo inni tak robią " a kto to są ci "inni " ?

To krąg ludzi, środowisko w którym taki ancymon żyje , i jest ono SILNIEJSZE NIŻ JAKAKOLWIEK HOMILIA a jeśli homilia najczęściej dotyczy tego że Pan nas kocha Jego miłość jest tak ogromna że niszczy każdy grzech a pomija się ,nie wytyka grzechów trapiących kościół współczesny [ najczęściej obłudnie cytuje się te słowa że kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem ] to mamy trzy czynniki decydujące o postępach laicyzacji .

- brak wspólnoty SPOŁECZNEJ kościoła [ nie mylić z liturgiczną ]

- milczące przyzwolenie , akceptacja grzechów w tym i dokonywanych wbrew naturze stworzenia a wyrażonej w unikaniu tej tematyki na ambonach .

-zastąpieniem wspólnoty społecznej kościoła wspólnotą kierowaną przez walczących ateistów .To wspólnota kierująca się skrajnie sprzecznymi wartościami niż biblijne i znowu przy absolutnej bierności gremiów decyzyjnych kościoła . Stąd też Orędzie Matki Jezusa o tworzenie MAŁYCH WSPÓLNOT jest tutaj wotum nieufności dla instytucji , tak to odbieram , innego racjonalnego tłumaczenia nie widzę .

Wniosek : CZŁOWIEK JEST ISTOTĄ SPOŁECZNĄ , fakt ,stanie przed Sędzią Sprawiedliwym samotnie , zdaje sprawę ze stanu swej duszy ale do Boga idzie gromadnie .

Zatem ateusze stawiający na działania zespołowe wybrali trafnej metodę działania kształtującą światopogląd niż my zastanawiający się nad "naturą człowieka " to widać , to FAKTY które "stoją jak byk "ale...dla naszych profesorów to zbyt trudne .

"nie mieliśmy racji , poszliśmy fałszywą drogą , przepraszamy , jesteśmy omylni "nie , to nie są słowa uczonych w piśmie , to moje słowa gdybym był na ich miejscu i ...zachował sumienie .

W tle słychać chichot starotestamentowych .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 02 2022 20:46   
Forum

Prosta sprawa - chcesz mieć stado owiec to zajmuj się owieczkami a nie owieczką , chcesz mieć ludzi w świątyni to zajmuj się ludźmi nie "człowiekiem " inaczej w kościele obecny będzie jedynie pojedynczy człowiek a nie ludzie , domyślam się że ten teologiczny "człowiek " to kościelny .

Co ? że sobie podkpiwam ? ...no tak , ale tylko dlatego żeby ukazać STYL PRACY , Ten "człowiek "to nie jest jedynie teoria ,ten "człowiek " to największa największa porażka nauki i jest zarazem jego największym sukcesem [ ! ]

Rzadko się zdarza aby kościół osiągnął w pełni to co chciał a tutaj osiągnął to co chciał ...nauka skierowana jest do "człowieka "nie do ludzi , problem w tym ,że wierni nie odnajdują w sobie tego "człowieka "nie maja tych problemów które ma ten wyimaginowany człowiek , myślą ludzie o zupełnie innych sprawach niż ten ambonowy człowiek więc nolens volena głosi kościół naukę kompletnie wyobcowaną z rzeczywistości społecznej .

A Jezus z Nazaretu czy Mojżesz to chodzili jednak po ziemi ... bogowie olimpijscy ,greccy herosi z tym swoim Olimpem przepadli ze szczętem .

Paradoks , chyba największy w historii religii -oto Allah który jest wg. muzułmanów jest zbyt wyniosły aby mieć syna który przyjął ludzkie ciało i chodził po ziemi jest obecny w sprawach ziemskich islamu jak nigdzie indziej , reguluje obyczajowość , politykę , sztukę .

Bóg który wg . teologów chrześcijan jest blisko ludzkiego jestestwa , podziela ludzkie troski i radości jest odsyłany w kosmos aby tylko nie dotknął ziemi i ... nie przyjrzał się bliżej funkcjonowaniu kościoła ... ten kosmos to niewyobrażalne błąkania się teologów w zakamarkach ludzkiej duszy , tam rzeczywiście można zabłądzić . Tutaj można nie widzieć i nie rozumieć swego ludu ... no tak ale lud też powoli przestał już widzieć naukę kościoła i tutaj jest problem ...

Ariadna ,ona dala Tezeuszowi kłębek nici i tak pomogła Tezeuszowi ... wrócić do świata , no tak ale Tezeusz CHCIAŁ wrócić , ten katolicki Tezeusz sprawia wrażenie jakby było mu dobrze w tej gmatwaninie pojęć ongiś prostych a teraz niemożebnie skomplikowanych przez uczonych w piśmie ,kto mu udowodni że zajmuje się sprawami wielce nieużytecznymi ? tutaj w labiryncie pojęć jest bezpieczny , nikt nie podważy efektów jego pracy ,nikt i nic nie jest tutaj pewne ani Biblia ani ludzie, no tak ale ... jak współczesny Tezeusz nie wyjdzie z labiryntu to umrze z głodu .

Nie ukrywam że owa nić Ariadny dla kk to Stary Testament , tylko że On niekiedy ...pali ręce a przede wszystkim rozum i nasze pojmowanie nauki Pana , ST ... nas boli .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 04 2022 12:01   
Forum

Zaraza idzie z Niemiec ...

Kardynał Hollerich nie przedstawił żadnych szczegółów. Jednak na niemieckiej Drodze Synodalnej proponuje się uznanie aktywności homoseksualnej za dopuszczalną moralnie. Promotorzy takiego kroku uważają, że nauczanie Kościoła, bazujące na Piśmie Świętym, jest osadzone w anachronicznym kontekście kulturowym.

Ponadto to dopiero współczesna nauka miała pokazać, iż aktywność seksualna osób tej samej płci nie jest przejawem nieokiełznanej żądzy, ale jakoby wyrazem naturalnych pragnień miłości czy akceptacji. Dlatego w Niemczech proponuje się między innymi błogosławienie par homoseksualnych.

Zaraz, zaraz to kardynał co uważa za podstawę religii , jakie wartości ? Wiara , Nadzieja , Miłość .

Powinno wg. kardynała być Nauka , Nadzieja , Miłość .Cóż, nauka nie jest prawdą ,jest DĄŻENIEM DO PRAWDY , jak ktoś dąży do prawdy to jeszcze nie jest dowodem na to że ją osiągnie .

NAUKA TO NIE TO SAMO CO WIEDZA , zatem najbezczelniejszym i najbardziej skutecznym pytaniem na ancymona byłoby pytanie w rodzaj ; "a co eminencja sądzi o wiedzy w tym temacie , wiedzy a nie o nauce ? "

Jaka jest definicja nauki ? to są wszystkie PROCESY które służą zdobyciu wiedzy o badanym przedmiocie , badanym obiekcie, warunkiem uznania takiej a nie innej dziedziny za naukę jest LOGICZNA SPÓJNOSĆ , jak ktoś chce osadzić Słowa Osoby PONADCZASOWEJ w wymiarze czasu to ...na uczelni cywilnej jaką pamiętam miałby problemy z uzyskaniem choćby najniższego stopnia naukowego .

Jak ktoś mówi , że się uczy to potwierdza że NIE WIE ..bo gdyby wiedział to nie ma sensu się uczyć ... wiem , wiem dla niektórych z dyplomami to za trudne . A jak kto uważa że wie to ...niech udowodni , zapraszam ... ciężko będzie ... nie mam względu na osobę , tytuł profesora mnie nie obezwładnia , bywało się w różnych środowiskach i różnych widywało się " jajogłowych "

Jak ten ciemniak [ pardon ] interpretuje słowa o tym że gwiazdy słońce i ziemia przeminął a Jego Słowa nie przeminą , Jego Słowa są POZA CZASEM ! jak ktoś uważa ,że osadzone są w anachronicznym kontekście kulturowym to słowo czas { chronos } jest parametrem określającym Boga [ sic ! ] idiota czy dywersant ? któż go uczynił kardynałem ?

Co będzie jeśli jakiś mądrala podejdzie do eminencji i zapyta " no dobrze wiemy co mówi nauka ale czy wiara nie potwierdziła wysiłki nauki ?" to "cios między oczy " naukowców "

Cios bolesny bo zmusza do odpowiedzi na pytanie czy eminencja szerzy wiarę czy też reklamuje osiągniecia naukowe ?

Była taka pieśń kościelna "

..." Wiarą ukorzyć trzeba zmysły i rozum swój,

Boć tu już nie ma chleba! To Bóg, to Jezus mój! "...

A czy istnieją dowody naukowe że w tym kawałku opłatka jest zawarty Duch ? nie , zatem nauka nie potwierdza Eucharystii , następny krok ...ku głupocie .

Czy kardynał nigdy nie słyszał ,że rozum ludzki jest pyłem u Pana ? to uczelnie niemieckie są aż tak intelektualnie upośledzone ? Ja gdybym był profesorem polskiej uczelni to w ramach synodalnego podejścia domagałbym się nostryfikacji dyplomu uczelni niemieckich w Polsce ... aby nikt nie pomyślał ze jesteśmy tak samo niedouczeni jak oni ...

... ale ok ... błądzenie jest przymiotem ludzkim , co na to papież on też ...ma luki w wykształceniu ?

Co na to NASZE kadry naukowe ? toż to obelga dla nich samych , milczące przyzwolenie , brak polemiki oznacza ZGODĘ na czynienie z uczelni katolickich placówek które szerzą ...wszystko ale nie naukę . Ciemnota .... ? nie ! ... dyplomowana ciemnota , Ja bym kiepsko się znajdował czując na sobie kpiące spojrzenie alumnów .

Wiódł ślepy kulawego = wiódł niedouczony bezkrytycznego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 06 2022 20:44   
Forum

Coś się jednak ruszyło , kapłan stoi przodem do Boga , przodem do tabernakulum , i to podczas transmisji telewizyjnej ! żadnej reakcji oficjalnych czynników ,oho ! coś jednak drgnęło ... rozpoczęły się drgawki w agonalne instytucji w stanie jaki jest , co by było gdyby Watykan zareagował , oficjalnie upomniał , zaistniał by wtedy casus w którym kościół polski "Semper Fidelis " mógłby wziąć przykład z biskupów niemieckich i stanąć okoniem papieżowi , gdyby byliby jednak posłuszni to jedna lud "eksmitowałby " biskupów na zasadzie biernego oporu i modnej ostatnio apostazji , wrodzonej Polakom przekory i czynnego oporu niektórych kapłanów , daleko to zaszło ...

No cóż powtarza się " stała zagrywka skierki " niby dobrze przewiduję bieg wypadków ale zawsze choćby z czystego asekuranctwa dodaję jakiś czas , zakładkę czasową do swych przewidywań i ...jestem tak jak kościół ...wiecznie spóźniony .To nieprawda ,że dzieła Pana idą powoli , mnie one nieustannie zaskakują min. dynamiką .

Jeśli sprawy tak się mają że niewierne władztwo watykańskie obumiera to czas na krok ofensywny , czas na oddanie hołdu należnego w świątyniach , tak aby one PRZEMAWIAŁY , obraz dzisiaj w dobie rewolucji informacyjnej przemawia 100% mocniej niż werbalizm . Słowa , choćby infułatów staniały teraz pora na to aby materia oddała pokłon Panu .

Nie ukrywam ,że od samego początku patrzyłem z niechęcią na te "ołtarze przed ołtarzem " ale ... właśnie ale istnieje pojęcie "błogosławionej winy , winy którą Pan i tylko Pan jest w stanie obrócić w dobro . W jaki sposób , otóż moja sympatia do starotestamentowych wynika min. tego , że nie odzierają Boga z majestatu , należnego panu szacunku , NIE SPOUFALAJA SIĘ jak to czynią narody europejskie , jak już można "poklepać Boga po ramieniu " to już później łatwiej przedstawić Najświętszy Sakrament w postaci waginy , można ubrać wizerunek "Czarnej Madonny " w tęczowe barwy alb napisać "sztukę " w której Chrystus i apostołowie to grupa homoseksualistów , dystans , tak pełen szacunku dystans i hołd , to po tylu zniewagach się Panu po prostu należy.

Ja jestem za tym aby zastanowić się choćby wykorzystując synodalność [ Watykan sam w "to" wlazł ] odprawiać msze na tych nowych ołtarzach ale ... przodem do tabernakulum , dystans , po prostu należny monarsze dystans .No ... w końcu sami uznaliśmy Go za Króla Polski . A ołtarz główny ?

Niechże tabernakulum będzie wystawione PONAD LUD i kapłana i umieszczone na stylizowanym TRONIE { pole popisu dla plastyków } , to będzie czytelny znak jego boskości dla ludu bożego , dla innych wyznań chrześcijańskich i ...dla muzułmanów , można być analfabetą ale to jest zrozumiałe ... kazanie bez słów ? a dlaczego nie , w ST już to było , i niechże to będzie narodowa ekspiacja w obliczu nadchodzących gwałtownych wydarzeń tego świata i milczące kazanie dla świata , a niech krzyczą , niech się oburzają , wymyślają bądźmy choć raz " Jeremiaszem narodów "

A ... jak " to "się będzie dziać , dla nas to będzie znak nadziei a dla wrogów kościoła ... uzmysłowienie tego z Kim "zadzierają " niech mówią ... i tak bez naszego działania na nieustannie nas "osmarowują " czym ryzykujemy ?

Cieszmy się i radujmy ... Pan obiecał nagrodę , to jest pewne " jak w szwajcarskim banku "czym ryzykujemy , jakimiś niepochlebnymi komentarzami w jakichś piśmidłach ? znam większe zmartwienia .

Istniej możliwość ,że o ile TERAZ złożymy mu hołd należny do Pana to o tyle nas wywyższy , później to może być niecelowe . Albo teraz albo nigdy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 08 2022 19:59   
Forum

Wink Uwaga , uwaga nadchodzi ! .... STAN POCOVIDOWY to prawdziwy dopust boży , nieszczęście dla instytucji , już nie będzie możliwości tłumaczenia relatywnych pustych miejsc w świątyniach pandemią , już nie teraz ... pandemii już nie ma a stan po zapaści swego rodzaju kac moralny pozostanie i będzie się nasilał a będzie się nasilał o ile będzie się poszukiwało w kościele winnych klęski [ w kościele to nie to samo co w instytucji ] jeśli instytucja będzie stała obok tych procesów myślowych , będzie osłaniać milczeniem wrogów kościoła w swoim wnętrzu to nolens volens będzie uznawana za winną ... i słusznie . Ja tego nie wymyśliłem , to naturalny odruch w oszukanej społeczności ludzkiej i taka jest natura ludzka . Z naturą nikt jeszcze nie wygrał , nawet Watykan , natura nie wybacza ..nawet Watykanowi .

Dwa lata to za krótki czas aby wytłumaczyć potęgę uderzenia na w wielomilionową organizację i jego niszczące skutki ,jedynie RM usiłuje podejmować temat , tłumaczyć to wrogą w stosunku do kościoła działalnością "onych " ale słabo tłumaczy , ale to jedynie marna cząsteczka prawdy .

"Oni nie są w stanie walczyć z Bogiem nie są w stanie walczyć z nami ...nooo ...o ile my jesteśmy z Bogiem trzymając w ręku Biblię , jeżeli jesteśmy "trochę z Bogiem " trzymając w ręku to co produkują intelektualiści kościoła to już przegraliśmy ... przegraliśmy właściwie zanim zaczęła się walka , przegraliśmy już przez samo "udoskonalanie Biblii ".

Jak to jest że to jak to jest ze ci co organizują grupy rówieśnicze nastolatków podtykają im pod nos muzykę , obyczaje i poglądy obyczajowe "kopią po tyłku " uczonych w piśmie z całych ich bagażem uczonych dzieł ? Widocznie pasterstwo ważniejsze jest od działalności naukowej czy publicystycznej , ok ? [ paś baranki Moje ... ]

A teraz rosnę w dumę i arogancję , oto moje pytania są ...tajne , proszę spojrzeć na publikatory katolickie , takich tematów ..nie ma !!!

jak to się mówiło w czasach komuny "urzędowy optymizm " nic się nie działo w mediach kontrolowanych przez instytucję państwa .

Proszę spojrzeć na prasę w lat powiedzmy osiemdziesiątych , kraj się wali a tutaj ... czyn społeczny w gminie X , splantowano nieużytki i posadzono drzewa , analogia -kościół się sypie a tutaj rozważamy życie i działalność błogosławionego Y , cóż TO TEN SAM TEMAT , temat ucieczki od spraw zasadniczych na rzecz bezpiecznych detali , bezpiecznych ? doprawdy , one są bardzo niebezpieczne bo OBEZWŁADNIAJĄ INTELEKT KOŚCIOŁA W CHWILI KIEDY ON JEST NIEZBĘDNY , to jakby podawać te artykuliki alias środki znieczulające zamiast gorzkiego lekarstwa doprowadzając pacjenta do stanu w którym wszelka interwencja jest przez swe spóźnienie nieskuteczna .

Stąd też moje poczucie pewności siebie , tak zachowuje się człek rozpaczliwie nieporadny albo ... totalnie zastraszony , kogo lub czego się boisz biskupie ? papieża ? a kto to dzisiaj jest ?... słabnący z dnia na dzień Saul ... w sumie ...nikt .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 11 2022 12:20   
Forum

Question No dobrze , ale ...jaka jest najprostsza recepta na walkę , obronę wiary i cywilizacji przed naporem LGBT ? tak, tak oni niekiedy wcale nie kryją się z intencjami , na jednej z ich demonstracji bodaj w Kolonii były oficjalne transparenty i okrzyki w rodzaju "zniszczymy waszą cywilizację "potem ktoś się zreflektował i wycofał być może uznając ze to jeszcze "za wcześnie " no dobrze jakie remedium ?

Na instytucję niema co liczyć, jej reakcja ;lub brak jakiejkolwiek znaczącej reakcji na profanacje sprzed dwóch lat dyskwalifikują ja jako LICZĄCĄ SIĘ SIŁĘ społeczną , laikat jest ogłupiony i niezorganizowany , nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że ma w sobie siłę zdolną do przejęcia władzy w kościele , zresztą dla laikatu być wierzącym to to samo co chodzić do kościoła , święcić pokarmy w Wielką Sobotę itp. rzeczywistość łącząca się ze świątynia ale z niczym więcej niż ze świątynią , tymczasem ...największe cięgi zbiera katolicyzm poza świątynią od alkowy nieformalnych "związków" quasi -małżeńskich zaczynając , poprzez mowę tak zwulgaryzowaną ze wydaje się ze jest przedsionkiem piekła i z czasem powoli ale nieuchronnie wchodzi laicyzacja do świątyni w postaci np., pół- roznegliżowanych pań na mszach weselnych itd. Apostazja to już ostatni akord tego "koncertu "

NIe pochwalam apostazji , nie ma się z czego cieszyć ale to i tak lepiej niż oszukiwanie Boga , ludzi i ..siebie udawaniem wiary , ja tą apostazję ... rozumiem ,ma jedną zaletą tak , tak zaletę NIE JEST DWULICOWA ...jak ktoś żyje daleko od Boga kierując się prawami , zasadami życia absolutnie sprzecznymi z Pismem to szczytem hipokryzji jest mówienie-"jestem wierzącym".

&&&&&&&&&&&&&

Czy mamy jakich sojuszników w Europie ? ...no ... sojuszników to za dużo powiedziane ale sprzymierzeńców na czas walki z wrogiem , ano mamy ... tak było np. z Tatarami podczas potopu szwedzkiego . Teraz do tych co to lubi rozprawiać o naturze ludzkiej WSPOLNY WRÓG JEDNOCZY SILNIEJ I SZYBCIEJ NIŻ WZNIOSŁE IDEAŁY , to udowodnione , dlatego też walka np. Filistynami jednoczyła Izrael daleko skuteczniej niż wszelkiego typu rozważania .
Otóż walczące masoństwo za cel postawiło sobie wyeliminowanie JAKIEJKOWIEK RELIGII z życia narodów czyli i chrześcijaństwa i islamu .a więc wspólny wróg już jest ... a wróg , wróg tego słów na ambonach nie ma , na kazalnicach islamu ..jest , oni nie zapomnieli o ST .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Fragment opisu obrony Jasnej Góry wg. Sienkiewicza

"... przybył pewien Tatar, z polskich Tatarów mahometan. Ten wśród powszechnego zdumienia zachęcał zakonników, żeby ludziom plugawym świętego miejsca nie poddawali, utrzymując z pewnością, iż Szwedzi wkrótce z hańbą i upokorzeniem ustąpią. "

Tak jednak jest coś co może z wrogów uczynić sojuszników .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oni wbrew pozorom mają te same problemy , mułłowie wiedzą , że pod wpływem konsumpcjonizmu islam też się zaczyna rozmywać ... krok po kroku , niemal niedostrzegalnie dla otoczenia ale dostrzegalnie od wewnątrz . Tam też są tarcia wewnętrzne ...
Problemy są wspólne , fakt mają prawo ale one podobnie jak to mojżeszowe ale będące dziełem człowieka starzeje się , nie wytrzymuje konfrontacji w innych warunkach cywilizacyjnych jakie były podczas jego powstawania , jest już anachroniczne jak wszystko co ludzkie .

Pisałem że nowe prawo może odmienić zarówno islam jak i chrześcijaństwo ale to teraz nie jest teraz wiodący temat , teraz są poważniejsze wyzwania ...obrona wiary .Największe wyzwanie to oczywiście grzech który jest obrzydliwością w oczach Pana ...sodomia i cała ta nihilistyczna otoczka która się za nią ciągnie np. ataki na świątynie , cofnąć się już nie ma dokąd ...

A gdyby dogadać się z nimi np. w sprawie WSPÓLNEJ OBRONY ŚWIĄTYŃ PRZED PROFANACJĄ ? temat oczywisty nie budzący kontrowersji [ no ...poza niektórymi renegatami w łonie kk ] niby nic a tworzy wspólny front ideologiczny .

Oni mają coś co myśmy już utracili , coś co zostało rozmydlone w tysiącach uczonych ksiąg ...ONI MAJĄ ZDECYDOWANIE .

Dla ilustracji - to nie jest coś co polecałbym jako wzór ,to tylko ilustracja tego jak wielką wartością jest męstwo w życiu religijnym . W Holandii , jednym z mateczników dzisiejszej afirmacji sodomii w Europie geje uważają się za ...uciskanych a to ze względu ja JAWNIE OKAZYWANĄ DEZPROBATĘ [ to eufemizm , rzeczywistość jest bardziej brutalna ] dla publicznego afiszowania grzechu przeciw naturze .

Więc na terenie chrześcijan oni są bardziej chrześcijańscy niż chrześcijanie , fakt , mojżeszowo, nietolerancyjnie , ale nie dali się [ jeszcze ] ogłupić , pora szukać przywódców religijnych ... takich oni mają !

Wobec naszego zniewieścienia mogą użyczyć nam daru męstwa , bo my... mamy jedynie przywódców świątynnych niezdolnych do przewodzenia kościołowi podczas konfrontacji CYWILIZACYJNYCH , świat się wali , no ...ale lepszy rydz niż nic.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 18 2022 21:08   
Forum

A gdyby tak pokusić się o określenie jednym słowem , tak jednym słowem stan w jakim znajduje się kk , to jakie to by było słowo ? moim zdaniem jest to ACEDIA , marazm , wypalenie , bezruch , bezsiła ducha .

"Acedia, choroba duszy objawiająca się niemożnością zaznania spokoju, dekoncentracją i apatią znana jest w tradycji chrześcijańskiej co najmniej od czasów ojców pustyni. Opisali ją m.in. Ewagriusz z Pontu i Jan Kasjan (który nazywa acedię taedium – przesytem).

Acedia objawia się przygnębieniem, smutkiem, brakiem motywacji do działania, brakiem zaangażowania i nadziei, zniechęceniem, wyczerpaniem, zobojętnieniem i wrażeniem duchowej pustki. Jest to niezdolność bycia tu i teraz, zajmowania się tym, co właśnie jest. Ewagriusz w jednym ze swoich dzieł opisuje przykład mnicha owładniętego demonem acedii. Mnich siedzi w swojej celi, jednak tam nie wytrzymuje. Ciągle wygląda przez okno, czy czasem ktoś nie przyjdzie w odwiedziny. Nie może doczekać się pory na posiłek i ...."

Jaki jest organizm organizacyjny który byłby analogiem tego określenia , Rosja , tak , tak Rosja niby wielka ale jakże słaba ... nie ma w niej dynamiki młodości , nie rozwija się .

&&&&&&&&&&&&&&&

Co ,że Rosja wygrała Wielką Wojnę Ojczyźnianą , tak ale mimo wszystko Niemcy jej pomogli swym ordynarnym ludobójstwem do mobilizacji swych sił społecznych ,gdyby nie to ... na początku wojny Rosjanie masowo się poddawali ... gdyby nie to to w tej chwili na wschodzie Europy byłby Lebensraum dla Niemców.

Fakt kościół położył na łopatki komunizm ale tak prawdę było to zwycięstwo "o włos " właściwie gdyby nie heroiczne postawy takich ludzi jak kardynał tysiąclecia , bp. Baraniak , ks. Blachnicki i wielu innych niewymienionych to ... różnie to by mogło być , a sami komuniści swymi używam tego słowa bez ujęcia w cudzysłów kretyńskimi zagraniami niechcący pomagali kościołowi .

&&&&&&&&&&&&

Tak Rosja wygrała wojnę ale ...przegrała pokój , jej zapaść gospodarcza może [ oby tak nie było ] może dać o sobie potężnymi wstrząsami społecznymi .

Kościół wygrywa , może ostrożniej wygrywał na wielkich "wiecach "ale przegrał i nieustannie przegrywa dzień powszedni .Nie ma w nim ognia radości , tak , radości to radość życia jest motorem tego co najlepsze w ziemskiej pielgrzymce rodzaju ludzkiego , my jesteśmy smutni ...

&&&&&&&&&&&

Co jest charakterystyczne dla Rosji i kk ? ano ... MONOKULTUROWOŚĆ organizacyjna .

Jak by się przyjrzeć strukturze gospodarki tego kraju to ...ongiś jeden z waszyngtońskich kongresmenów określił ją jako "stację benzynową przebraną za państwo " Rosja to to ropa , gaz , kopaliny , wszystko to co ziemia dała ...i dalej nic .... pustka .Bezbrzeżne obszary y mogłyby przy bogactwie naturalnym Rosji uczestniczyć rzesze społeczeństwa owocować np. rozwinięty jak w USA przemysłem motoryzacyjnym ..ale tak nie jest . Niemcy mają Mercedesa , Audi , BMW , Opla , Manna , Francuzi mają "Renówkę "Citroena , Peugeota , Szwedzi , mały kraj ma Saaba , Volvo , Scanię ... a co mają Rosjanie ? jaką znacząca , rozpoznawalną w świecie firmę? jakieś tam montownie tego co wymyślili inni ,ale to nie tylko samochody , telewizory , pralki ...wszystko oprócz darów ziemi .

Nawet rzecz najprostsza ...bajki dla dzieci , ja czytałem bajkę o Pinokiu Collodiego a tutaj masz ... na wschodzie Europy pojawił się identyczny w treści "Buratino "...nawet tego nie mają .Poza naftą , gazem i przemysłem zbrojeniowym nic Rosji nie ma ...

Jaka by się przyjrzeć kk to podobnie jak w Rosji wszystko jest zbudowane wokół ołtarza , szafarstwa sakramentów i nic ... pustka ...dalej kościoła nie ma .A walczący ateiści mają i czy kościół chce czy nie chce kościół to "kupuje " bo WŁASNYCH "wyrobów nie posiada , to ateusze odrywają młodych od rodzin i kościoła przez wpływ na subkultury młodzieżowe a co możemy im przeciwstawić ? ..nic , takiego " przemysłu" u nas nie ma .Młodzi MUSZĄ
"KUPOWAĆ" to co obce , więc co my się nad nimi wytrząsamy ? to nasza wina nie ich .
Człowiek nie żyje w próżni społecznej , takich rzeczy nie ma .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Turyści boją zapuszczać się w głębsze rejony wschodu bo , co ? KGB ? taam ... zatrzyma cię człeku policjant i grzebie , grzebie suka feleru w samochodzie a jak mu dasz parę dolarów to się dopiero odczepi , niby takie mocarstwo a nie potrafi dać rady" łowcom bakczyszu "

Poprzez analogię :
Rzecz najprostsza [ i najtańsza } z możliwych , wewnętrzne sądownictwo NAKAZANE przez Mesjasza , sądownictwo które w stosunkach wewnętrznych praktykują muzułmanie nawet w tych miejscach gdzie nie ma meczetów , a nas tego nie ma ... pustka , u nas tylko msza , święcenie pokarmów albo demonstracja [ czego ? ] w Święto Bożego Ciała .

&&&&&&&&&&&

A środki społecznego przekazu , kto dzisiaj poważnie traktuje Rosjan w tej materii ? kto dzisiaj poważnie traktuje kk w tym samym temacie ? ten sam mechanizm .

Jakie znaczące , mające wpływ na rozwój społeczny wydawnictwa ma kościół , ani znaczącej gazety , ani trzymającej w napięciu audycji TV ani wiodących stron Sieci ..nic ...pustka .kto dzisiaj traktuje serio kogoś kto jak już mówi to ..wiadomo o czym powie o Miłości Chrystusa i zasadzie niczym więcej , jakby ktoś puścił taśmę z przed kilku lat to było by wielu którzy by nie dostrzegli różnicy ... był taki uliczny instrument muzyczny - katarynka , środki społecznego przekazu kk działają mniej więcej w ten sam przewidywalny sposób . Jak wyjdzie przed kamery TV dostojnik państwa rosyjskiego to ...kto go słucha ? ... ot, katarynka .

Owszem , po sprawiedliwości jest jeszcze RM ale ono powstało wbrew woli wielu biskupów takie przynajmniej sprawiali wrażenie ,pamiętam przecież nieomal oficjalne krytyki za to że zajmują się pasterstwem [ polityką jak kto woli ] oni wydają się tolerować dysydentów i są chyba do tego zmuszeni bo gromadzi wokół siebie RM potężną rzeszę wiernych [ więcej niż EP ]co więcej w odróżnieniu od typowych są to wierni AKTYWNI , ale to jest klincz , RM NIE TWORZY FAKTÓW , RM jedynie komentuje , informuje ale niewiele to znaczy w kategoriach kreatywności społecznej , liczą się w mediach jedynie tacy[ tak jak przed paru laty "Wyborcza " ] których działalność ZMIENIA OBLICZE NARODU , a tutaj mamy do czynienia z grą na przetrwanie , na trzymanie wysoko gardy , klinczowanie i stanie w narożniku w oczekiwaniu na gong.

W zasadzie RM to jest w sensie społecznym to ...społeczna przybudówka PiS , to jest symbioza ale nie samodzielny byt .Wiele razy o. Rydzyk krytykował rządzących ale MUSI przy nich trwać bo ...nie ma WŁASNYCH - KOŚCIELNYCH sił społecznych zdolnych do znaczących działań , Rosja MUSI kupować u obcych samochody i inne dobra bo sama ich nie produkuje .

&&&&&&&&&&&

To co wspólne dla kk i Rosji to nieustanne oglądanie się wstecz , oni nie potrafią mentalnie wyjść z czasów wielkiej wojny bo tylko wtedy odnosili jakieś tam okupione monstrualnymi stratami zwycięstwa , my też braku PERSPEKTYW NA ROZWÓJ zachowujemy się redakcja sportowa TVP która co jakiś czas emituje filmy ze zwycięstwami "orłów Górskiego " nie wierzymy w rozwój kościoła ? to w co my w ogóle wierzymy ?

&&&&&&&&&&&&&

Skąd to się wzięło , tak , ta niemoc , ja tego nie byłem w stanie lapidarnie ująć , krążyłem nieustannie wokół tematu aż zasłyszałem niechcący dzięki radioodbiornikowi żony wypowiedź jednego z profesorów tak , oddaję hołd należny temu nie znanemu mi z imienia i nazwiska człowiekowi .

Otóż zauważył on bardzo trafnie ,że nauka społeczna kościoła kręci się nieustanne wokół centrum którego jądro stanowi siódme przykazanie Dekalogu [ wersja katechizmowa ]WSZYSTKIE [ sic ! ] kryzysy gospodarcze i ich następstwie społeczne u swoich podstaw istnienia mają MASOWE ZŁODZIEJSTWO .

Społeczeństwo które jest ogarnięte acedią nie wytwarza dostatecznej ilości dóbr a to jest już kryzys ekonomiczny , a niby jak miało by wytwarzać ?

Pamiętam takie powiedzenie "czy się stoi cy się leży dwa tysiące się należy "a cóż to jest jak nie pogarda dla pracy , traktowanie na równy poziomie zarowno uczciwego pracownika jak i brakoroba ?

Na czym polega szkodliwość masowego , mającego charakter klasowy złodziejstwa ? wbrew pozorom nawet nie tyle na gromadzeniu dóbr nienależnych ale na DEMOBILIZACJI SPOŁECZNEJ , pracować się po prostu nie opłaca , smutny i zmęczony pozbawiony perspektyw życiowych robotnik odchodzący od stanowiska pracy nie myśli o tym jak lepiej pracować tylko o tym jak "zakombinować butelkę " w której można utopić choćby na moment rozpacz beznadziei .

No dobrze ale jak to się ma do kościoła ? oto pragnę powiedzieć ,że wyznawanie wiary , dawnie jej świadectwa jest praca i to niekiedy wymagającą znacznego wysiłku [ kto nie spróbował ten nie wie ] aby tk się stało trzeba ZMOIIZOWAĆ LUD BOŻY ....no tak ale drętwymi homiliami się tego nie uczyni .... "takie rzeczy to tylko w Erze "

To jak w przypadku robotnika samo wylepianie ścian plakatami zachęcającymi do wydajnej pracy nic nie da , tak jak w socjalizmie [ jeśli to był socjalizm ] apelowanie o nieugiętość wżyciu społecznym przez osoby nadzwyczaj giętkie i uległe w stosunkach wewnętrznych i zewnętrznych jest bezsensowne i nieskuteczne .

Nie można w nieskończoność obiecywać że "w przyszłym czasie Bóg nas wynagrodzi "w sytuacji kiedy sporo jest rąk wyciągających dłonie do nagród całkiem doczesnym , demagog osiąga swój efekt tylko raz ...no dwa , nie można było bez przerwy mówić "pracujmy dla przyszłych pokoleń " w sytuacji kiedy towarzysze " przy korycie " nie szczędzili sobie zagranicznych np .bardzo wtedy drogich wojaży zagranicznych .

Nie , Rosja z tego nie wyjdzie ... owa monokulturowość wynika min, z tego ,że tak naprawdę władze rzeczywistą sprawują w niej byli lub aktualni członkowie służb specjalnych a oni ...na niczym się nie znają poza tym że potrafią uciszać a niekiedy eliminować fizycznie oponentów [ w Moskwie można zaobserwować zwiększoną śmiertelność opozycjonistów ] czy on tego nie wiedzą , jakże nie ! wiedzą więcej niż nam się wydaje ale kto raz znalazł się przy korycie ... ten dobrowolnie d niego nie odejdzie a poza tym gdzie mają pójść ? oni potrafią jedynie "bronić systemy jak wolności chociażby to miało oznaczać upodlenie i niewolę wielu ...prorokuję [ nie biorę tego słowa w cudzysłów bo jestem tego pewien ] w Rosja w tym kształcie padnie czy to na skutek uderzeni z zewnątrz czy kolapsu upostaciowanego w rewolucji .

Owa demotywacja społeczna jest łatwo obserwowalna , otóż nawet u tych uciemiężonych nawet nie zaświta myśl ,ze można jednak żyć inaczej , jedyna szansa na polepszenie sobie bytu jest albo usunięcie konkurentów do " bycia przy korycie " w istniejącej rzeczywistości [ widziałem już wielu zaprzedanych , bezkrytycznych akolitów i to całkiem młodych np. oficerków zakłamanych bardziej niż ci starzy ] albo zostaje ucieczka w inną rzeczywistość np. via emigrację , tam przedzierzgali się w zgoła w innych ludzi pracowali lepiej i sumienniej niż rodowici Anglicy czy Niemcy .

To samo dotyczy kk , ci sami apatyczni katolicy kiedy ju z znajda się w innej bardziej dynamicznej rzeczywistości np. zdradzą i będa działać w wielkich korporacjach za nic mających sumienie albo wręcz działających na szkodę kościoła przeistaczają się w innych ludzi , gdyby tak działali w kościele eh ! ale w kościele tak działać nie będą , to by było wbrew naturze .

Episkopaty kk nie ustąpią choćby o włos , choćby za majątek pozostało księdzu kurnik i koza trwać on będzie w przekonaniu że inaczej , radośniej żyć się nie da , że nie da się glosić Słowa jakie jest a nie tylko takie słowo jakie napisali uczeni w piśmie , jedyna ich nadzieja to trwanie w nadziei że kiedyś będą w wierchuszce albo ...powieszą sutannę na kołku [ jeśli nie boją się życia w cywilu ]

a co z tymi co trwają bo muszą ? , bo innego zawodu nie znają , bo się boją wyjść wieczernika , będą trwać .... we wszechogarniającym smutku , w kazaniach o niczym w modlitwach wytopionych jakby z miedzi , swoim smutkiem zarażą lud boży skutecznej niż media ateuszy .

Nie wiem ile w tym prawdy , to jedynie zasłyszana pogłoska ,jeśli to prawda to wierchuszka kk ma zamiar wybudować w centrum stolicy wieżowiec ... w sytuacji kiedy efekty ich pracy są ... jakie widać ...to ten sam mechanizm .

Katolik musi się strzec nawet pozorów zła ...czyżby biskupi nie byli katolikami ? Co z tymi księżmi na głębokiej prowincji , tych którzy to widzą i wiedzą w sytuacji kiedy oni sami żyją coraz gorzej ?

Rosja przed upadkiem to Moskwa w której jest najwięcej milionerów na świecie w sytuacji kiedy nędza wkracza już na przedmieścia stolicy , Rosja musi upaść w nowej Rewolucji Francuskiej , musi upaść , to prawo "fizyki " społecznej .

Instytucja kk w obecnym kształcie musi upaść , jej trwanie dłuższe niż ileś tam dziesiątków lat powiedzmy trzy- cztery, uważałbym za wybryk natury . Gdzież oni mają posiać ziarno Słowa ? na glebę skażoną opowiadaniami o Bogu który jest jednocześnie Miłosierny i niesprawiedliwy ? nie tutaj ziarno nie wzejdzie ....lepiej żeby jednak milczeli , będzie to i tak mniejszy grzech .

Jak kościoł nie zauważa i nie podaje SKUTECZNYCH metod walki z masowym złodziejstwem [ jak Mojżesz ] to gwarantowany jest kolaps gospodarczy społeczeństwa i pośrednio degrengolada moralna kościoła . To co pewne rewolucje są tam ,gdzie kościół nie głosi chwały Boga Sprawiedliwego .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 19 2022 12:08   
Forum

Nie ,nawet gdyby o. Rydzyk posiadał moc wskrzeszania zmarłych , powołał do życia kościół jaki był w końcu lat dziewięćdziesiątych ten kwitnący i tryumfujący to i tak nawet gdyby posiadał l w nim władzę nie powstrzymałby jego rozpadu , bo to nie jest kwestia wielkości ale METODY PRACY .On tego niestety nie widzi , katolicyzm nie radzi sobie z materializmem praktycznym i to jet prawdziwy problem , ale tak prawdę powiedziawszy kościół en block z Rydzykiem czy bez takiego remedium nie szuka bowiem oznacza to nieuchronnie zmianę charakteru instytucji a dla duchownych to świętość większa niż Ewangelia [ ta nie retuszowana ] i tej "świętości "będą bronić aż do zatraty ...na wieki ... i karania na teraz ,to co jet teraz już nie są dalekie grzmoty to już nadchodzące błyskawice .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 22 2022 13:59   
Forum

Oho ! zaczyna się ! bomba poszła w górę . Zaczyna się wyścig do przywództwa w odrodzonym kk .
Kto przegra ? ano ten kto nie będzie miał nic do powiedzenia w sprawie nadchodzących kataklizmów będzie mówił o jakimś "grzesznym człowieku " itd. nie będzie umiał ich wytłumaczyć będzie zdyskwalifikowany jako prorok .

Covid , szalejąca coraz bardziej natura i w końcu wojna o jakiej mówią przepowiednie , no tak niby nic , intelektualny drobiazg ale... żeby sięgnąć po przepowiednie to trzeba użyć określenia "kara boska " a tutaj masz ... to pojęcie absolutnie nie istniejące w ustach przedstawicieli instytucji .Tymczasem ludzie mający wyższe wykształcenie sprawiają wrażenie jakby ...nie potrafili zliczyć do trzech , profanacje świątyń i bluźnierstwa , ocean krwi dzieci w łonie matek , sodomia , znieważanie Jego Imienia itd. itp.

Katalog grzechów jest arcypokaźny , ludzkość lub jak wolą teolodzy " człowiek " WIELOKROTNIE ZASLUŻYŁA NA KARĘ i to tutaj na ziemi , problem w tym że boskie karanie zniknęło absolutnie z ust instytucji , może gdzieś , w zaświatach a i to słyszałem mądrali twierdzących że piekła albo nie ma albo jest ono puste [ to do czego one potrzebne ? ] ale nie tutaj , nie na Ziemi "Bóg nie odważy się "

Europa ...kto niszczy świątynię Pana tego zniszczy Pan ...

Prorok on nie musi mieć stosownych pieczątek , wystarczy że głosi Słowo Pana , absolutnie wystarczy, to nie musi być papież ani purpurat ani infułat , to może być np. ksiądz w wiejskim kościółku który będzie miał odwagę powiedzieć że to kara boska i wyliczy grzechy , wydarzenia natury materialnej jego słowa zwielokrotnią w kategoriach ducha po tysiąc razy , po milion razy nikt mu nie d rady ...Watykan to "piega " nie ma silnych na Jeremiasza , bo tylko boskim karaniem da się wytłumaczyć grozę wydarzeń .on będzie wywyższony inni poniżeni , poniżeni , ośmieszeni .

Będzie ambaras , będzie ośmieszenie , będzie hańba , teraz też jest ale tego nie widać ,bo oto wszyscy ci którzy twierdzą że " głoszą Chrystusa " nie będą w stanie wytłumaczyć ludowi " jak Bóg do tego mógł dopuścić " przychodzi Pan w Chwale , ukarze występnych surową ręką a oni Go nie widzą ! nie są w stanie wytłumaczyć zinterpretować zjawisk z Biblią w ręku co wydaję się być rzeczą banalną dla "chłopka - roztropka " który zachował minimum pokory wobec Pisma .

Eh ! uczeni w piśmie ...ile to trzeba czasu abym zrozumiał Słowa Pana ich dotyczących ...

No dobrze ale jaki zasadniczy zarzut ciąży nauczonych w piśmie ? ano ten że Pan nie dopuści do retuszowania Jego Słów , na przekręcaniu , na cenzurowaniu Biblii .

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia ... "

Jeśli stanie się to o czym mówi przepowiednie ... to wychodzi na to ,że oddawaliśmy cześć nie Bogu ale obrazowi bożka uczynionemu atramentem teologów , bożka któremu bezkarnie można "wejść na głowę "obrażać , lżyć . dlatego klątwa może dotykać uczonych w piśmie właśnie w tych dwóch pytaniach "dlaczego Bóg do tego dopuścił i dlaczego nie ostrzegliście o grożących karach , dlaczego milczeliście "będą uciekać ze wstydem ...pagórki przykryjcie nas.

Ja "prorok "skierka mówię : słońce i ziemia przeminą a drugie przykazanie Dekalogu nie przeminie , prędzej czy później Bóg się o nie upomni , to pewne jak " 2x 2 " zdaje się że to już niedługo .

Który z księży czy znaczących działaczy świeckich ma odwagę powiedzieć to ...co i tak wszyscy widzą ale boją się wyartykułować ? ano... prorokiem jest ten kto będzie miał odwagę powiedzieć ,iż oto nadchodzi boskie karanie , wystarczy , więc dlaczego to takie trudne ?

Nie da się wytłumaczyć pojęcia kary boskiej ani jej ani udowodnić ...naukowo ,owszem wyższość wiary , wiary dziecka wychodzi na jaw właśnie w takich sytuacjach kiedy owe tomiska rozpraw wydają się być bezużytecznymi śmieciami wobec ogromu faktów , właśnie w tym słowie " naukowo " zawiera sie sens upadku mądrości ludzkiej , ta jest pyłem u Pana , ot i cały sens tego stukania .

Uczony w piśmie to taki człowiek który miał szerzyć wiarę a zaczął wielbić naukę ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 23 2022 16:35   
Forum

Big Grin A ...jakie są najbardziej znane przypadki łamania drugiego przykazania Dekalogu ?

1. Najbardziej tragiczny w historii ludzkości przypadek to ten który będzie opisywany w nadchodzącym Wielkim Poście , oto uczeni i piśmie uczynili sobie na użytek instytucji obraz Mesjasza " na białym koniu " w skutek czego Żydzi nie rozpoznali Boga w Cieśli z Nazaretu .
Tylu dyplomowanych teologów a żaden się nie zająknie w temacie j/w nie nazwie po imieniu grzechu , nie umiejscowi go w Dekalogu .

2. Najbardziej tragiczny w historii nowożytnej to ten aktualny, czcimy "amorka" który na wszystko pozwala i wszystko wybaczy a w ogóle to nikogo jeszcze nie ukarał , w ogóle nie jest Sędzią Sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze , nawet słyszałem idiotyzm ,że Bóg nie skazuje człowieka na potępienie , to człowiek sam siebie skazuje ...masz ci los , jak człek sam siebie skazuje to po cóż potrzebny jest Sędzia ?

3. To złamanie drugiego przykazania pozbawiło już radości życia wielu kapłanów ,pamiętam wielu takich , otóż instytucja twierdzi ,ze Pan daje powołanie do życia ALBO a kapłaństwie albo w małżeństwie , alternatywa,

natomiast a priori odrzuca możliwość aby Pan udzielił powołania w obu tych przypadkach , samo narzuca się pytanie - NA JAKIEJ PODSTAWIE ?!!! ,dlaczego nie koniunkcja ? kto im , władzom kościoła malować obraz " Boga - okrutnika " ? to jest ... idiotyzm [ pardon}

Św. Paweł ZACHĘCAŁ do celibatu ale nie NAKAZYWAŁ , ale oto grono dyplomowanych zdaje sie nie odróżniać jednego od drugiego , tj. nie potrafi tego co w tym przypadku może odróżnić uczeń szkoły podstawowej .

Ale to ich , kapłanów problem jak pozwalają się obrażać ,siebie i swoją inteligencję ... ich problem.

No dobrze , nie kopmy leżącego ale na litość boską nie nazywajmy tego co jest w katechizmie Dekalogiem , to jest ... "dziewięciolog " , co to za propaganda ?

To nie jest pełny Dekalog !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 27 2022 12:22   
Forum

Oho ! a jednak się sprawdza !

Przepowiednie mówią ,że ostatni papież używając eufemizmu przy końcu swego pontyfikatu nie będzie się cieszyć szacunkiem . oto w TV redaktor uznany za "prawicowego " [ cokolwiek to by miało znaczyć ] przyznał że modli się o zdrowie ...Benedykta XVI bo ... po coś jednak Bóg mu daje zdrowie ! oficjalnie urzędującego pominął ... jakby nie istniał , wojna na Ukrainie a papież zaciekle walczy ..ze zwolennikami mszy trydenckiej a milczy lub ucieka ze ZDECYDOWANYM POTĘPIENIEM ludobójstwa ... jak można go szanować ?

Co że dyplomacja ? a cóż znaczy dyplomacja wobec Biblii ? wobec WYMOGÓW PASTERSTWA ! no to co że dyplomacja ? " obrósł w "piórka " Watykan , oj obrósł.

A co będzie wtedy kiedy upadnie Watykan ? ano nastaną lata chude , upokorzenia , na wierzch będą jak z szamba podczas powodzi wypływać na wierzch wszelkie dotychczas skrywane nieczystości , fekalia "Wielkiej Ladacznicy "cóż kiedy zawieje wiatr historii to podniesie do góry śmiecie ...

Czas dzisiejszy to próba wiary dla instytucji .Teraz właśnie teraz pokaze się kto ufa Bogu a kto ludziom .Kto ufa Bogu i Jego Słowom a wierzy że nie pozwoli się już obrażać w nieskończoność , człowiek rozumny a co za tym idzie pokorny się po prostu przygotuje ,przygotuje się na przyjście ciężkich czasów , a kto idiotą ... no cóż będzie stan dzisiejszy uważał za przejściowy ,chwilowy kaprys historii , minie bezkarnie a dalej to już hulaj duszo piekła nie ma , tak to teraz widać ! instytucja ...pęka i żadne przemilczenia , żadne manipulacje medialne tego już nie zdołają tego ukryć , to widać !

Eh idioci !

Choćby umarli z grobu powstali ,choćby Putin czy Chińczycy użyli broni jądrowej , choćby głód chłostał ludzkość basałykami , choćby asteroida uderzyła w ziemię i wywoła kataklizmy nie dotąd widziane nie uwierzą a boskie karanie ?...Nie nazwą swych czynów nieprawością , na śmierć oni przeznaczeni to widać .

Fakty "stoją jak byk " a oni nie wierzą .... !!! a mówią ,że są naukowcami , nie ma w nich wiary ale intelektu też nie ! naukowiec z krwi i kości nie lekceważy faktów , kieruje się logiką a nie uczuciami , taka jest postawa badacza ... a tutaj masz , tylu naukowców a jakby nikogo nie było .

Do ostatniego tchnienia będą przekonywać ,że Pan nie ukarze ... za grzechy które Biblia określa jako obrzydliwe Bogu .Nie ukarze bo jest Miłosierny , na pewno nie ukarze ...eh durnie , po stokroć durnie .

A czy nie wiedzą ,że piekło wypełnione jest tymi którzy nie uwierzyli ,że obrażając Boga mogą tam jednak trafić ?

Nie , ich już nic nie oświeci ..zatem wedle wszelkiego prawdopodobieństwa umrą w mrokach ciemności

" Mówi głupi w swoim sercu:
«Nie ma Boga».
Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają,
nie ma takiego, co dobrze czyni."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 27 2022 22:15   
Forum

Frown
..." Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze.

Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze,

Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona

Obleją, jak Moskale redutę Ordona -

Karząc PLEMIĘ ZWYCIĘZCÓW ZBRODNIAMI ZATRUTE ,

Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę."

To nie jest ST, to "Reduta Ordona " A. Mickiewicza , to oczywiście o Rosji .Jak to dobrze ,że miałem w szkole belfrów a nie nowoczesnych nauczycieli , niektóre rzeczy należało wkuć i basta .

Jakby sparafrazować słowa piosenki J. Rawik to zapytałbym Rosjan po co wam to było ? po co !!!

czy to związek z ST ano ...ma .

Rosja jakby spojrzeć na mapę ma wszystko co może dać natura oprócz zmoże bananów i "różnych takich " mało im ziemi ? przypominają trochę żonę rybaka z rosyjskiej [ ! ] bajki " O Rybaku i złotej rybce " mało , mało , mało aż w końcu wylądowała przy rozwalającym się korycie .Mieli ziemię , surowce , wpływy polityczne czego dowodem niech będzie właściwie skorumpowanie elit UE , i jeszcze im mało ? ... a co o chciwcach mówi Pan ?

..." Na własną krew raczej czyhają,

czatują na swoje życie,

bo taki jest los chciwych zysku:

zabiera on własne ich życie."

...zgadza się !

Ukraińcy mówią ,że najpierw wybiera się sąsiadów a później dopiero dom ...coś w tym jest , lepszy bliski sąsiad niż brat daleki , znowu ST.W starej rosyjskiej bajce [ sic !] ojciec naucza syna o tym że winien mieć wiele domów , kiedy syn wybudował wiele pałaców zganił go , mieć wiele domów oznaczać miało wiele domów na których czekają na ciebie przyjaciele .Puste domy są bezwartościowe .

A Rosjanie mają wokół siebie samych wrogów , w zasadzie od Finlandii po Europę Środkową od Ukrainy przez Gruzję narody turańskie , arabskie i Chińczyków nie ma takich albo prawie nie ma takich ludów które by nie zaznały krzywd od agresywnego sąsiada .
Rosjanom nazbierało się ...

..." Synu, w sposób łagodny prowadź swe sprawy,

a każdy, kto jest prawy, będzie cię miłował. "

jakież to nierosyjskie !

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Trochę lat już minęło ale ponura legenda z niedalekich przedmieść została : "on " chodził na zabawy nie po to
aby się bawić " on " lubił bić innych ... to sprawiało mu niejaką satysfakcję , wielu skrzywdził .
Sam prowokował zajścia aż w końcu ktoś znienacka rzucił w niego butelką ,był silny ale nie wiedział kto to zrobił , potem druga butelka potem jakiś przedmiot potem ktoś go uderzył , kopnął ..zaczęło się , nie, nie zginął ale skończył na wózku inwalidzkim , w zasadzie nie wiadomo kogo było aresztować , taka "sprawiedliwość ludowa "milicja wobec sprzecznych zeznań dała spokój ,sprawcy nie ustalono , otóż Rosjanie wchodzą jak kompletni idioci w taką właśnie rolę .

Najpierw Ukraina , potem swoje roszczenia ujawniła Japonia , Finlandia... ot zasada kostek domina ....tego się już nie da zatrzymać ...już nie , w to nie wierzę tak ale katastrofa Rosji to katastrofa globalna ...

Ukraina to pierwsza kostka domina której ruszenie uruchamia energię pozostałych kostek magazynowanych całe lata i wieki krzywd .Otóż uświadomiono sobie ,że Rosja jest oczywiście potęgą ale już nie taką wielką za jaką chciała by uchodzić .

&&&&&&&&&&&&&&

Rosjanie to ponad sto czterdzieści milionów ludzi rozsianych na bezkresnych przestrzeniach ...mało ...Chiny ponad 1,4 mld , Indie niewle mniej , Pakistan 216 milionów Indonezja jakieś dwieście czterdzieści jakaż to potęga ? z opowieści frontowca - zapamiętałem to jak to Rosjanie szli , padali pod zmasowanych ogniem kaemów , szli padali ale przeszli ... 29 milionów ofiar ...dziś już Rosjan na to nie stać a inaczej wojować się nie nauczyli ...

Mają broń atomową , fakt , ale Chiny też mają ... Indie mają , Pakistan ma , nawet Izrael ma ,Iran będzie ją miał , z czym do gości ?

Strzelam ? nie ! zapamiętałem wypowiedź byłego szefa "oboronki " o tym ,że Rosja mogłaby mieć problemy w wojnie konwencjonalnej z Turcją [ duży zmilitaryzowany kraj ]

Nie, nie jestem takim mądralą , ja spekuluję , dopasowuję to co wiem do przepowiedni ...pasują jak ulał !

&&&&&&&&&&&&&&

Wg, siostry Łucji Rosjanie którzy skrzywdzili wiele narodów łamaniem traktatów , umów międzynarodowych sami padną ofiarą oszustw i podstępów , podstępem i mieczem wojowali od podstępu i miecza zginą .

Wg, tych przepowiedni zaczną się rozruchy narodowe na zewnątrz Rosji i wewnątrz niej i to to powoli zaczyna się dziać , na Rosję uderzą Chiny i to będzie dla całego świata zaskoczenie , zgadza się ! nie słyszałem o takiej opcji w dostępnych mi "po czytadłach " zawierających analizy sytuacji , uczeni w piśmie jak zwykle zawodzą .

No cóż , z tej racji ,że jestem człekiem niewiele znaczącym stać mnie na zaryzykowanie tego mojego "autorytetu " jeden ośmieszony internetowy stukacz mniej czy więcej, co za różnica ? ...więc piszę .... WOJNA BĘDZIE !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 29 2022 21:43   
Forum

Zdarzyło mi się dotrzeć i klęknąć przy miejscu pochówku jednego z moich patronów, bł. Czesława , dziwne , już sama architektura przemawia ,barokowa kaplica dobudowana do gotyckiej świątyni , jakieś okrągłe okno znacznie powyżej sarkofagu ...taki dyskretny półmrok dodaje temu miejscu powagi , tajemniczości ... Sacrum , niedopowiedzenie ...to przemawia !

Moja teza jest następująca :
kościół "unieważniając " drugie przykazanie Dekalogu włożył przysłowiowy kij w szprychy ewangelizacji , co więcej ZLIKWIDOWAŁ SWÓJ ATUT DAJĄCY MU PRYMAT NAD INNYMI ŚWIATOPOGOLĄDAMI POGAŃSKIMI CZY ATEIZMEM .

Wykopaliska , wykopaliska ...

Ile to posążków bóstw starożytnych Rzymian i Greków wykopali archeolodzy ... ile w Egipcie , ile u Słowian , Majów i Azteków , swój wizerunek ma Rama , Wisznu ,Sziwa i Kali , wizerunków Buddy jest ...oho ! ...i jeszcze więcej . A Bóg Izraela nie ma żadnego ! , nie można go wyrzeźbić ,namalować , opisać ooo ....tutaj teolodzy zapewne podniosą krzyk .

Czy chrześcijanie mają swoje posążki , obrazy ... ano mają , co do Chrystusa ... pełna zgoda , miał swoje ziemskie Ciało , gdyby wtedy istniał wynalazek fotografii to byśmy Go oglądali po latach , zresztą wierzę ,że Całun z Turynu jest swego rodzaju "Fotografią" .Tutaj Bóg pozwolił człowiekowi oglądać i tworzyć obrazy , ale obrazy Ciała ale nie Ducha .... ! czym ??! ludzkim rozumem !!! a czy rozum ludzki nie jest aby pyłem u Pana ? jesteśmy intelektualnymi eunuchami ... i nikim więcej ...

Iść do Boga , poszukiwać Go to sens tej ludzkiej wędrówki ale po cóż poszukiwać skoro mamy zbudowane już przez teologów Jego oblicze ? poszukiwanie tego co widac i co wiadome jest zajęciem ...nudnym , taka jest natura ludzka ,piszę to ja , człek który , jak mu się zdawało zna troszkę Boga w swoim życiu w pewnym momencie swych dziejów miał skłonność aby zawołać " czemu mi to zrobiłeś ! "

&&&&&&&&&&&&&&&&

" BĘDZIESZ SIĘ BAŁ PANA , Boga swego, zachowując wszystkie Jego nakazy i prawa, które ja tobie rozkazuję wypełniać, tobie, twym synom i wnukom po wszystkie dni życia twego, byś długo mógł żyć. Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko ...

... Wtedy rozkazał nam Pan wykonywać wszystkie te prawa, bać się Pana, Boga naszego ... Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i STRASZLIWYM który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków. On wymierza sprawiedliwość sierotom i wdowom, miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia . "

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Bóg straszliwy ...oho ! teraz znajdzie się chór mędrców udowadniających ,że On nie powiedział tego co powiedział , że to zupełnie coś innego znaczy niż jest napisane , tyle ,że z tą nauką Jego straszliwa kara na którą oczekuje ziemia będzie ... niewytłumaczalna ...mądrość uczonych wiedzie ich na manowce .

Dość , po cóż ja mam ich kopać skoro sami kopią ...pod sobą .

Szkoda , mogłaby spodziewana kara zabrzmieć mocno ,straszliwie ...ku chwale ewangelizacji , tak ku chwale , karanie występnych to Jego atrybut ! kto zaprzeczy ...chyba tylko teolodzy ...

a tak to teraz słychać jakieś pojękiwania ludzi nie potrafiących kojarzyć Boga inaczej jak rozpiętego na pluszowym krzyżu , wykonanemu z marcepanu i polanego czekoladą .

Jeśli nastąpi boskie karanie świata to mułłowie będą umieli to wytłumaczyć ,księża raczej nie ... to skuteczniejszy cios w kościół niż fizyczne jego zwalczanie .Tyle się męczyli tyle uczyli a tutaj ... nic , pustka i bezsilność .

Dlatego wierzę ,że musi nastąpić wymiana wielu "książąt kościoła "wstrząs jakiego kościół jeszcze nie przeżył , to chyba logiczne , innego wyjścia nie widzę, tamten kościół w czasach Lutra miał jeszcze w sobie dość pokory aby wiele herezji "odszczekać " ten obecny tego już nie zrobi , to widać ... jak to będzie ? ano zobaczymy ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

W innych sytuacjach ...na swą zgubę chrześcijanie zaczęli tworzyć obrazy domniemanego "boga " a szczytem wszystkiego jest "stworzenie Adama " i co ? ano prosto z Watykanu na szpalty prześmiewczych ateistycznych piśmideł trafił obraz nobliwego staruszka niby... Boga - Stwórcy , nieprędko się od tego uwolnimy , oj nieprędko .

Jurij Gagarin po pierwszym locie w kosmos [ phi ! ...pułap jakieś dwieście kilometrów ] oświadczył ,że Boga ta nie widział , skąd on to wziął ? czy nie jest to reperkusja "Stworzenia Adama " a owe prześmiewcze rysunki z Bogiem jako nobliwego staruszka w chmurach rozsiewane przez antykościelne wydawnictwa , mało ? jeden tyko malunek ... a takie szkody.

Tak , ale jako już pisałem a zdania swego nie mam jakiegokolwiek powodu zmieniać najwięcej obrazów Pana tworzyli teolodzy , nie pędzlem , nie dłutem ale piórem , wystarczy spojrzeć na rozbicie np. kościoła reformowanego , na ile części ? ...nie wiem
w samym USA chyba ponad dwieście jego odłamów , to aż to tylu jest "bogów " ? grecko - rzymskie panteon to "Pikuś" w stosunku do chrześcijan , a mówimy że jest jeden ...ciekawe ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Pytanie zasadnicze : to właściwie jAK POWINNA WYGŁĄDAĆ EWANGELIZACJA , CO MY MAMY MÓWIĆ ? ...a kto powiedział ,że mamy mówić cokolwiek ? [ myślę o szeregowych członkach kościoła ...niech mówi Kościół ! jeżeli pokażemy GODNE CZŁOWIEKA ŻYCIE to mówimy , mocno mówimy .

Oto przestrzeganie prawa jest credo , wyznaniem wiary ,świadectwem kościoła , Chrystus wcale nie przybył aby to zmienić ! przybył aby to uzupelnić ,ok ?

On sam to powiedział , no tak ale jeśli przekreślimy to co było przed Chrystusem , prawo ...to można dojść do wniosku ,że bazujemy na samym tylko uzupełnieniu bez części zasadniczej , takie ...religijne resztki , to widać , nie mamy wpływu nie tylko na życie innych , nie inspirujemy ich , nie intrygujemy , ale nie interesujemy się ...sami sobą .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 30 2022 14:36   
Forum

Exclaimation Czymże jet rozum ludzki dla Boga ? pyłem ,marnością ,wierny nie może być "światopoglądowym łamagą "ma robić swoje ,żyć jak nakazano , nie wdawać się w krzykliwe spory [ zwykle takie są ]ale zaczepiony MUSI być świadkiem Jego Mocy , także w wymiarze intelektu , wykazać nicość intelektu wobec wiary , to jego niestety OBOWIĄZEK .

Niestety nie jest do tego przygotowany , a przecież to takie proste ! sprawdziłem !

Eh ! tyle uczelni a do tego , do ucięcia pychy agresywnych ateistów mieczem słowa [ tak mieczem słowa ] wiernych kościół nie przygotowuje ...domagając się dawania świadectwa wiary , absurd !

Gdybym był profesorem to do takiego nonsensu bym się nie przyznawał ...bo to wstyd .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

To jak właściwie ma zachować się katolik indagowany przez ludzi ukształtowany przez "naukowców " ano...ośmieszyć ich , tak , tak prosty człowiek bez wyksztalcenia może ośmieszyć profesorów , doktorów , dziennikarzy ....ja ... sprawdziłem , działa ! działa jak "piorun "
było powiedziane Wiara - Nadzieja - Miłość , ok ? ale nie nauka- nadzieja - miłość ? ok ?

.... można to sprawdzić .

Jaką słabą , najsłabszą stronę stronę posiada nauka , ano tym słowem jest "DOWÓD " ktokolwiek kto chciałby polemizować z wiernym może być zgnieciony pytanie o dowody , dowody w sprawach zasadniczych .

Przerabiałem to wielokrotnie ... Wiara posiada przewagę strategiczną w sporze z nauką , jeśli mówię "wierzę " to nie muszę wykazywać się dowodami , jak wierzę to nie wymagam dowodów , nasza wiara gdyby była taka jak u dzieci to nie ulegała by pokusie sprawdzania wiarygodności Boga .

&&&&&&&&&&&&&&

Na pytanie zadawane mi w sporach ateistami "jakie masz na to dowody " odpowiadałem ,że wcale nie muszę , wiara dowodów nie wymaga ,ZA TO WY MUSICIE , bo jesteście "naukowcami " a jak nie macie dowodów to nimi nie jesteście .więc właściwie kim jesteście ?bo przecież nie ludźmi kierującymi się nauką , wiara nie , nauka nie więc kim ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Tylko nie mówcie mi" jeszcze nie , ale ja wierzę że nauka to wyjaśni " jak nie macie dowodów to to w ogóle nie jest nauka , jak mówicie "WIERZĘ ,że nauka to wyjaśni oddajecie prymat wierze "niechcący jest to hołd oddany Bogu , czego tutaj można nie rozumieć ?

Co powiedziano ongiś świętemu Pawłowi w Atenach ? "przyjdź posłuchamy cię później " tak i my , możemy odpowiedzieć światu jak będziesz miał dowody to przyjdź .

jak wiara to zaufanie jak nauka to dowód ...sami wybraliście , volenti non fit iniuria , dowody proszę !

Ostatni "haczyk " bo" ktoś taki to a taki to powiedział o religii albo - bo taki jest świat, zalecana odpowiedź :

"Ja nie kieruję się zdaniem tego to tego tylko prawdą , jeszcze raz dowody proszę "...

&&&&&&&&&&&&&&

Tak , to osobny "haczyk " bo tak " mówi świat "...ręce opadają .

Masz ci los , nigdy jeszcze nie widziałem gadającego świata , może dostarczysz kolego jakiś filmik albo fotografię gadającego świata ?a może to nie świat tylko jakiś publikator ,co ?

To dla ciebie ta stacja TV czy ten polityk czy dziennikarz to jest ten świat ?!!!

mały i jakiś , wąski ten twój świat [ w domyśle twój horyzont myślowy nie stać cię na nic lepszego ? mały ten twój świat , oj mały na nic lepszego cię nie stać ?

a ten twój świat to jest mądry czy zmanipulowany dureń ? to działa! działa ...jak cięcie miecza .

zrobiłem sobie wrogów , ale cofać się nie można a biedni i niewykształceni to potrafią !

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

W domyśle - Pan nie ma względu na osobę .ja nie kieruję się bredniami tego swiata tylko prawdą ,a właściwie ...

Czy my w ogóle potrafimy POSŁUGIWAĆ SIĘ BIBLIĄ ? tak zwyczajnie , na co dzień , praktyczne zastosowanie Ba ...co to jest ? jak tego nie potrafimy to nie jesteśmy w stanie dawać świadectwa , to Biblia służy jedynie do rozważań ?!!!

To właściwie czego nas uczą na ambonach w tych jakże drapieżnych czasach ?wszystkiego tylko nie dawania świadectwa .

A Jan Paweł II zwołał konsystorz kardynalski poświęcony brakowi przełożenia nauki kościoła na język praktyki społecznej , nic dodać nic ująć .Jak kaznodzieja sam nie potrafi zastosować Biblii to czego nauczy słuchaczy ? rozważań ? To ja mam rozmawiać np. z agresywnymi sąsiadami rozważając ? ośmieszyłbym siebie i kościół .

Przychodzi Icek do cadyka i pyta o radę ...no... dla nas to jest otchłań nieprzebyta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2022 12:44   
Forum

Myślałem ,że to będzie mój powód do radości , to ja miałem rację nie instytucja ! łechce to moje prywatne ego ...ale

ale nie gorzko smakuje ta radość , oto bp. Czaja [ opolskie ] rozważa możliwość łączenia parafii jako remedium na niedostatek księży ...KTO NASTĘPNY !!!

Albo zmienimy SKOSTNIAŁY SPOSÓB MYŚLENIA i powrócimy do Biblii , do kapłaństwa dwustopniowego jak w ST albo ...z katolicyzmem już nie będzie potrzeby walczyć ...samo się przewróci ... przewróci pod ciężarem swoich przesądów ...

Tak ale ta formacja już się nie zmieni ... kontrowersyjny ks. Lemański powiedział ,że trzeba iluś tam pokoleń aby cokolwiek w kościele zmienić ,no ...po sprawiedliwości , tutaj miał rację ...

Instytucja zachowuje sie jak ...zalękniony starzec , boi się wykonać choćby mały kroczek poza ścieżkę którą kroczyli jego bezpośredni poprzednicy, traktuje swoich zwierzchników jak Boga ... albo i coś więcej ....a ci zwierzchnicy są już no ... niemłodzi a stary człowiek jest ogarnięty "nabożnym strachem " przed czymś czego nie zna , a przecież ufając Słowu trzeba iść ścieżką której się nie zna ...w nieznane ....na pustynię . A Mojżesz się nie bał ... biskupi się boją , ciekawe .

Tutaj nie chodzi o biologię , o twarz , ale o ducha , ONI SIĘ NIE ROZWIJAJĄ a jeśli już się zmieniają to w kierunku zupełnie odwrotnym do Pisma .

Są juz tacy którzy będą " błogosławić małżeństwom homoseksualistów " ...ludzie ! przecież to bluźnierstwo ! a gdzież jest papież udzielający ekskomunik ?

Panie teraz Twoja kolej ! tylko Ty Panie jesteś w stanie naprawić kościół , ja , ziarenko piasku na plaży nic tutaj nie jestem w stanie zmienić , ani ja, ani ludzie którzy chociaż intencjonalne chcą traktować Boga poważnie .

Widzisz i nie grzmisz ? boję się że kiedy zagrzmisz to strach przeniknie moje wnętrzności ... ale to niestety konieczne .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 05 2022 19:33   
Forum

Zdziwienie goni zdziwienie , przecież ST dzieje się na naszych oczach .... o to gotowe kazanie , jak bardzo wyniszczający ludzką psyche jest grzech pychy , czyni on z człeka na oko mądrego pospolitego głuptaka .Najbłyskotliwsi politycy i dziennikarze na ekranach TV czynią z siebie klaunów .
jak bardzo Europa odeszła od wiary ?

Oto znaczący mężowie Francji , Niemiec czy Włoch chcą zakończyć wojnę zmuszając do ustępstw terytorialnych Ukrainę po to aby nie "upokarzać Putina " ot ,ciekawa ta zachodnioeuropejska wrażliwość , ogrom ludzkiego cierpienia i podłości to dla nich nic .... liczy się tylko tylko samopoczucie "sypiącego się " co tu dużo mówić starego człowieka .Nie lepiej pozostały mu czas życia poświęcić wnukom np. w sanatorium ?

Ale ... gdyby iść tym tropem to chyba jest to objaw niekonsekwencji myślowej , bo jakże obdarowywać tak szacownego i dysponującego jakże wrażliwym umysłem , wielokrotnie ranionego medialnie męża stanu Rosji jakimś zniszczonych Donbasem , a jakby mu tak podarować np. Meklemburgię , Korsykę czy piękną Sycylię gdzie mógłby urządzać 'bunga - bunga " to by się dopiero ucieszył , dopiero by mu się poprawiło samopoczucie ! no panowie ! do pracy !

" Początkiem pychy człowieka jest odstępstwo od Pana ,
gdy odstąpił sercem od swego Stworzyciela.
Albowiem początkiem pychy - grzech,
a kto się da jej opanować, zalany będzie obrzydliwością.
Dlatego Pan zesłał przedziwne kary
i takich doszczętnie zatracił.
Pan wywrócił trony władców,
a na ich miejscu posadził pokornych."

ale czy jest taki dziennikarz chrześcijański czy katolicki który by z mocą proroków ST MIAŁ ODWAGĘ to powiedzieć , tak ! nie ma chrześcijańskiej mocy bez ST! te nasze kazania to szmerek cieknącej wody w kranie przy huku tsunami bezprawia . Co by powiedział np. Eliasz czy Mojżesz czy np. Izajasz ? jacy oni wielcy !

Przy nich zalękniony , po stokroć zalękniony Franciszek wygląda na ministranta , ministranta posługującego w świątyni przy zalęknionych kapłanach Europy , oni nie reagują już nawet na obelgi wobec Kościoła miotane już nie z odległych terenów , ale już nawet i z placu przyświątynnego , nie sporządzą sobie biczy , nie pogonią przekupniów , nie pogonią handlarzy ludzkimi nieszczęściami , nie pogonią hipokrytów gotowych z siebie i wyborców robić bezmózgów , po to tylko aby zyskać kilka procent poparcia w słupkach sondażowych .

Jak mocne mogły by być słowa proroków ST ? żadne media by im nie przeszkodziły ...ale ich już na ziemi nie ma ...ale co to ma wspólnego z NT ? ma ! ponoć przed końcem świata Eliasz ma wrócić ! czyli jednak ... ja , taki quasi- dysydent z którym nie po drodze wielu naszym kaznodziejom chyba dobrze rozumuję ....

A nasi włodarze ? ...jak już chcą być tacy maleńcy , nie korzą się przed Pismem ale przed ludźmi niegodnymi ... to zgodnie z ich wolą jak małych ich traktujmy , krzywdy nie mają , sami wybrali .

No niechże ... jak już nie mają odwagi robić rzeczy wielkich , niech małe robią i też dobrze . niech wokół świątyń wyrastają małe , na początku małe wspólnoty ludzi , prawych , prawych bo prawo boże stosujących , życzliwych , uczynnych ale też nie ...małych rzeczy poprawiających życie wg, zasad wiary w mikroskali małych parafii też nie robią ...idźcie ofiara spełniona ... przyjdźcie za tydzień .. i to wszystko ...dalej już tylko społeczna pustka .

Ani oni wielcy , ani mali ...ich nie ma , ot , tyle co przez pięćdziesiąt minut a i to kiedy otworzą usta to jakby jeszcze niedawno przebywali na Marsie ,zupełnie nie na ziemi , do czego potrzeba im władza ? to tak jakby robotnik rolny , pracujący na niwie zabrał do stodoły pług i w ogóle go nie używał ....mądre to czy głupie ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 06 2022 14:55   
Forum

Silesiana , silesiana ....

Angelus Silesius, Anioł Ślązak, właściwie Johannes Scheffler ur. 25 grudnia 1624 we Wrocławiu, zm. 9 lipca 1677 we Wrocławiu – niemiecki poeta religijny doby baroku. Czytywany przez zarówno protestantów jak i katolików.

Mickiewicz tego nie wymyślił ... trochę " ściągnął" od Schefflera

"... Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie,
Lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie..."

Ale nie to mnie zauroczyło , poeta potrafił posługiwać się jedynie cyframi naturalnymi i porównał Go do liczby jeden , niby taka mała a jest obecna we wszystkich liczbach ..podstawa podstaw.

A współczesny katolicyzm
eh ! niby potrafi potrafi tworzyć nieziemskie konstrukcje myślowe ale a czego ? no właśnie z jakiego budulca ? Znaczenie ST to właśnie cyfra jeden .

Niejeden raz słyszałem od kaznodziei słowa o tym ,że trzeba "przepoić " życie chrześcijańskie wartościami " ale ...no właśnie czym ? za podstawową "cegłę " konstrukcji psychicznej chrześcijanina uważam Dekalog , a jak ma się dobre cegły to można wiele zbudować 1x 1000 1 x 10 000 Dekalog razy milin , zwielokrotniony , powtórzony n- razy np. w prawie , obyczajowości , polityce itd. ale jak mamy felerne cegły to ...na piasku budowana jest ta nasza "nowa ewangelizacja " nie dziwota że się wali , ja uważam że ona już się już dawno zawaliła ...o ile istniała .

Ale żeby to powiedzieć , nic zresztą odkrywczego bo każdy widzi potrzeba chłopa albo zrzędliwego mantykę ....takiego jak ja , chłoptasie w krótkich spodenkach się go tego nie nadają ,nie ma tam w instytucji jakoś dojrzałego mężczyzny ? eh ! a tam sami młodzi !eh ...

to rzeczywiście takie odkrywcze ? ...no ...to co teraz napisałem .

Widziałem domy na przedmieściach budowane ....z niczego , oszczędnościowo po to aby zająć teren , po to aby udokumentować rozpoczęcie budowy, ...większość nadaje się do rozbiórki , już teraz , nie mieliśmy dobrych nieuszkodzonych cegieł , za to marzenia i plany mieliśmy nieziemskie tylko cegieł i tych którzy potrafią je ułożyć we właściwym porządku brak , sami filozofowie i marzyciele ale ...praktyków , starych doświadczonych budowlańców brak.

Pora zacząć ogłaszanie upadłości nowej ewangelizacji i zacząć nową budowę TRACIMY CZAS i energię na "ożywianie trupa ".

Nowa ewangelizacja to ...zombie ,. Zacząć od nowa ale tak solidnie , mądrze , od podstaw od fundamentów od Exodusu , Dekalogu , potopu, wspólnoty prawa , unikania lichwy w stosunku do współbraci w wierze i Sodomy jeśli tego nie potrafimy , to bez cienia wyrzutów sumienia mogą nas innowiercy posądzać o to ,że nowa ewangelizacja to coś w czym maczał palce kniaź Potiomkin .

A teraz mój Druhu z lat młodości a teraz emerytowany Wielebny Księże cierp ! i udowodnij mi ,że nie mam racji ! pamiętasz moje powątpiewanie kiedy JP2 właśnie o nowej ewangelizacji mówił ? kto mnie nazwał wtedy "urodzonym sceptykiem " ? tak , pamiętam ...bez urazy , tej nie mam .

Nie , nie atakuję go , ale ... to był człowiek a nie czwarta osoba boska ,on był taki jak my ... też popełniał błędy.

Mój Drogi ! ile byśmy zyskali gdybyśmy na świat .... umieli patrzeć trochę mniej emocjonalnie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 07 2022 13:28   
Forum

Nooo ! jak na zamówienie !

Nie byle kto ks. abp. Gądecki wygłosił homilię a której jest więcej pytań niż odpowiedzi ? gratulacje... zawsze to jakiś postęp .

Dotychczas traktowałem takie teksty dostojników jako okolicznościowe laurki o których mogę mogę powiedzieć że po kilku zdaniach wiem nieomal z góry co on powie a tutaj masz .....jednak coś nowego ... okazuje się że są jednak takie kazania nad którymi można się pochylić i zapamiętać dłużej niż na okres trwania przerwy reklamowej ... nie ,to nie znaczy zaakceptować ich treść , ale zawsze to jakiś postęp .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

..."Tu jednak rodzi się pytanie: co z tego wynika nie tylko dla jednej diecezji w Polsce, ale także dla nas wszystkich tutaj zebranych? Otóż, według spisanych podczas tego etapu „marzeń" wynika, że Kościół w naszej Ojczyźnie winien stawać się wspólnotą wspólnot, gdzie wszyscy duchowni i świeccy są braćmi, ponieważ dla wielu Kościół nie kojarzy się z miejscem budowania relacji, lecz z miejscem świadczenia usług, a dużo mniej z przestrzenią budowania wspólnoty. "...

Całym sercem za ...ale jakie KONKRETNE KROKI INSTYTUCJONALNE KOŚCIÓŁ W TYM CELU PODEJMUJE ,cóż znaczą takie słowa w ustach szefa EP jeśli nie są poparte konkretną dyspozycją prawną ? ano nic ...nichil novi , jeśli naczelnego kapłana nie można o to zapytać to kogo właściwie można o to spytać ?

&&&&&&&&&&&

..."To Kościół będący przestrzenią aktywnego uczestnictwa, gdzie WSZYSCY czujemy się gospodarzami, gdzie wsłuchujemy się w głos osób duchownych i świeckich. Gdzie potrzebna jest stała platforma do zabierania głosu. "

no ...tego niech ż ekscelencja nie mówi, bo jakby proboszcz tego wysłuchał to .... "ręka noga mózg na ścianie "a może nikt parafian mu nie podskoczy BO NIE MA UPRAWNIEŃ , to kwestia dobrej woli proboszcza a ... najczęściej jej nie ma .

&&&&&&&&&&&&&&

"...To Kościół pozytywny i obecny, będący źródłem radości. To Kościół modlitwy i sakramentów, choć niestety niejednokrotnie w liturgii bardziej chwali się człowieka niż Boga. To Kościół strzegący depozytu wiary, oparty na Ewangelii i Katechizmie Kościoła Katolickiego. To Kościół dialogu i akceptacji, nie zamykający się w elitarnych grupach. To Kościół, który formuje człowieka z poszanowaniem jego wolności i podmiotowości. To Kościół wsłuchujący się w głos dzieci i młodzieży. To Kościół transparentny, który odcina się od wszelkiego rodzaju nadużyć. To Kościół słuchający siebie nawzajem, który - przygarniając - daje jednocześnie wybór...."

Ile tutaj pozytywów I ile marzeń , ile pragnień CHĘCI REALIZACJI W OGÓLE NIE MA ...jak przemówieniach tow . Wiesława , tojakich KONKRETNYCH kroków należy się spodziewać , żadnych ? chyba ks. abp. raczy dworować sobie biednego prowincjusza .

do rzeczy : to jakie kroki podjęto ?

&&&&&&&&

"W związku z tym - na kanwie naszego synodalnego wydarzenia w diecezji - cisną się dwie uwagi. Autorem pierwszej z nich jest papież Benedykt XVI, który ostrzegał: Kościół dzisiaj jest powszechnie postrzegany jako coś nieudanego, co teraz musimy wziąć w swoje ręce i ukształtować na nowo. Ale własnoręcznie skonstruowany przez nas Kościół NIE MOŻE DAWAĆ NADZIEI "...

To Pan nam w tym dziele odnowy nie pomoże ? a ...kiedy On to powiedział ? mam odruch Pawłowa ; jak teolog coś mówi to zaraz mam chęć sprawdzania skąd on to coś o czym mowi wziął , czy aby nie " domalowuje " czegoś do Pisma

&&&&&&&&&&&&&

Zaraz, zaraz to tak jakbym powiedział wynajętemu murarzowi - zbuduj mi pan tutaj komórkę na węgiel ale ona i tak się anu zawali , no ...to przecież z góry wiem że przy takim nastawieniu do roboty ona sie zawali ! Po cóż wkładać wolę i ręce do czegoś co i tak nie powstanie ?

Słyszałem , że ekscelencja z poznańskiego pochodzi , jak znam troszeczkę wielkopolan to takie nastawienie do pracy może wzbudzić u nich powszechną wesołość .

A taki Mojżesz się nie bał roboty ... ufając w Łaskę Najwyższego wziął się do roboty nic nie mówił o tym że jest robotnikiem na niwie Pańskiej po prostu zrobił to co się w tym czasie należało i tyle ... wystarczy , no ... ale czy wziąłby się do tej roboty gdyby wierzył w jej bezsens ? jakby posłuchał kazania ks. abpa to raczej by nic nie zrobił ...

&&&&&&&&&&&&&

"... Idea lepszego Kościoła stworzonego przez nas samych jest w rzeczywistości propozycją diabła, za pomocą której chce nas odciągnąć od Boga żywego, poprzez kłamliwą logikę, na którą zbyt łatwo dajemy się nabierać "

.... masz ci los ... zaniemówiłem ... co mi weredykowi rzadko się zdarza ....

Alleluja !w takim razie zostawmy kościół jaki jest niezmienny w swej irracjonalnej formie organizacyjnej stworzonej przez niewykształconych ludzi [ moim zdaniem wielce niewykształconych , biorę odpowiedzialność za słowo] ...i niech się zawali ..

Bezczynnością udowodniajmy w ten sposób swoją miłość do Kościoła ! alleluja !

Skoro już ludzie zdobyli się na to aby podretuszować Dekalog to podretuszujmy i Osiem Błogosławieństw , a co ? teolodzy wszytsko mogą :

" błogosławieni bierni albowiem oni żyć będą w nieustającej błogości Hare Kriszna ! "

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Autorem drugiej uwagi jest O. Jacek Salij, który twierdzi, że Norwid jest jak zwykle bezbłędny. W wierszu pt. „Rzeczywistość i marzenia" pisze: „W trzeźwej trwaj mierności". Bo niebezpiecznie jest poddać się marzeniom, które nas źle nastawiają do tego, co mamy już teraz. "

Nooo !!! ja bym te słowa skierował do młodzieży aby ją od kościoła rozumianego jako " instytucję leniwych zgredów" odciągnąć ...

Pomocniczo "porzućcie wszelką nadzieję do kościoła wchodzący ....on już się nie poprawi "Tylko dlaczego oni ciągle o tej odnowie skoro ona przy takim podejściu nie ma racji bytu ?

Znam trochę protestantów , to chyba nie od nich , ich , ze wszystkimi ich ułomnościami religijnymi ... znajduję jako ludzi pracowitych !!!

&&&&&&&&&&&&&&&&

..."Kierując się podobną intuicją, Jacques Maritain tak przeciwstawiał sobie jednostronność myślenia lewicowego i prawicowego. Myślenie charakterystyczne dla ludzi lewicy to radykalne niezadowolenie z tego, co jest, i marzenie o tym, że wszystko można by urządzić idealnie. Ludzie prawicy z kolei myślą odwrotnie: Budujmy na tym, co jest, i pogódźmy się z tym, że zło w naszym świecie jest nieusuwalne.

Tymczasem Norwid radził inaczej. Nie mówił: porzuć swoje marzenia, ale mówił: „W trzeźwej trwaj mierności".

Ja urodzony leń jestem za ! niech żyje bierność , nieróbstwo i bezkrytycyzm ! jestem za, jak już stanę przed Trybunałem to może mi policzą cnotę bierności w moje zasługi , Panie oddałem ci ten jeden talent ...nienaruszony , nowiuśki .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

ale , ale .... prawicowość , lewicowość a cóż to jest u licha ? z jakich zakamarków Biblii ekscelencja to wyciągnął ?

To już daliśmy sobie przyswoić aparat pojęciowy polityków ?!!!

to nie ma już Biblii ? są tylko Dzieła Marksa i Międzynarodówki , a co na to Biblia ?

a może ja niepotrzebnie się Biblie powołuję ? co ? ekscelencjo Ona , Biblia jest na swój sposób zacofana ! ona w ogóle nie zna pojęcia prawica - lewica , a tylko to ,że ktoś jest wierny Słowom Pana lub Słowo Pana łamie, eh ! mierzi mnie ten prymitywizm ...

A może jednak poprawić Biblię ? uznać ,że została np. źle przetłumaczona ? na pierwszy ogień niech idą słowa o tym ,że nasze Słowa niech będą tak i nie , wszystkie inne , lewicowość - prawicowość od diabła są , no ...właśnie te słowa jakby ośmielają się z j.e .nie zgadzać , usunąć !

&&&&&&&&&&&&&&&

..."Marzę np. o tym, żeby katolickie rodziny były naprawdę wspólnotami wiary. Jeśli jednak prawda jest taka, że tylko w co dziesiątej katolickiej rodzinie panuje duch prawdziwie religijny – i tak się z tego cieszę ..."

Alleluja ! po pierwsze poraża mnie ta wirtuozeria myśli , ja człowiek który kiedyś miał w szkole statystykę ośmielam się zapytać jak to można policzyć ? jak można policzyć duchy prawdziwie religijne ?no ...choćby na końcu szpilki , ja ...nie liczyłem duchów ,jestem bezradny , w szkole nie nauczyli .

Ja , człek który miał się za trochę mądrego tutaj zostałem wdeptany w ziemię tą potęgą myśli , no cóż , pokory nigdy nie za wiele .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 09 2022 15:08   
Forum

A dziadek do ostatnich swych swych dni nie pozwalał czegokolwiek ruszyć ze swego otoczenia , choćby to miało oznaczać " nienaruszalność starych gratów "pozostawienie radia które już nie grało ....chciał zatrzymać czas ?

Zastanawiam się ile nieszczęść w historii kościoła , szerzej w historii zbawienia spowodowała miłość tak , tak miłość .miłość do zastanego stanu rzeczy w co za tym idzie niechęć do WYRUSZENIA W DROGĘ ... dalszą drogę .

Nie wiem kim jest Lucyper i ...obym nie wiedział ale to nie musiała koniecznie być zła istota no , złych na stanowsko po tysiąckroć większe od watykanskiego się nie powołuje , wyłom nastąpił kiedy Pan poprzestawiał mu jego "ukochane klocki "

Kapłani judaizmu za czasów Chrystusa nie musieli być aż takim złymi ludźmi , jakoś tam ,wbrew tragicznemu naporowi imperium rzymskiego usiłowali utrzymać swoje gospodarstwo w możliwie dobrym stanie , tragedia zaczęła się wtedy, kiedy Pan zaczął od nich wymagać uczynienie następnego kroku , porzucenia swego obozowiska , pozostawienia swej barki na brzegu , wyruszenia w drogę , okazuje się że owa miłość do woni kadzideł , frędzli przy tałesie i rytuałów była silniejsza od miłości do Jahwe i to do tego stopnia w swej miłości do świątyni zaczęli walczyć z Prawdą ... która o świątyni stanowi .

Skąd ta nienawiść Rosjan do Ukraińców? przecie to powinno być odwrotnie oni są przecież barbarzyńskimi najeźdźcami , ano ta nienawiść bierze się z ..miłości do " matuszki Rosiji " "odziera ją z imperialnej godności, obnażają , bo oto średnio mały kraj "'ośmiela się stawiać opór " światowej "dierżawie " udowadniając przy okazji , że nie taka to potęga , nie taka to kultura i w ogóle ... "zapupie " także intelektualne .Miłość zabija ... !

Jak się przyglądam wspołczesnej instytucji ...to oprócz zdecydowanych wrogów , uczestników struktur zła nie widzę tam ludzi w moim osobistym odbiorze złych , ale oni szkodzą kościłowi po stokroć , szkodzą ...bo kochają , kochają to w czym się wychowali formowali i nie wylączajac o. Rydzyka nienawidzą wszystko to ,co ten wyidealizowany obraz urealnia .Nie nie dopuszczają w ogóle myśli ,że może być kościół inny niż ten który teraz istnieje i ... dożywa właśnie swych dni .

Dochodzi już nawet do aberracji moralnej objawiającej się w nawoływaniu do ...nieróbstwa
" Nic nie róbcie , może się i zawali ale tak powinno być " doprawdy ?

Tak , tak nawoływaniu do nieróbstwa , pewnie odezwie się ktoś oburzony i powie ,że przecież na poziomie podstawowym księża ciężko pracują ,no tak ... tylko efekty , owoce tej pracy są .... eh ! nie użyję epitetu , mamy prawo po owocach oceniać , taki jest nasz "psi OBOWIĄZEK "więc oceniam : partolimy robotę .

A kto kazal im się tak męczyć , co za okrutnik ? na pewno nie Jezus [ Twoje brzemię jest lekkie ] tutaj odpowiedzi należy szukać u dzieci , one nie pracują ? one bardzo ciężko pracują !

Poznawanie i przyswajanie sobie rzeczy nowych jest wielokrotnie większym wysiłkiem niż wykonywanie siłą rozpędu przyuczonych obowiązków , to tak jak samolot , najwięcej energii traci podczas wnoszenia , wchodzenia na pułap , dalej już leci siłą rozpędu , z kościołem jest tak, ŻE ON NIE CHCE W OGÓLE PRZYJĄĆ NOWYCH { ? } WIADOMOŚCI , NOWYCH ROZWIĄZAŃ ,takich co to by go adoptowały do życia w warunkach materializmu praktycznego w którym to środowisku męczy się on niemożebnie ,męczy się ale nie chce mu się ruszyć z miejsca !

Jak ten samolot leci siła rozpędu ...ku "czarnej dziurze laicyzacji " tak bardzo ukochał światek w którym się wychował i ukształtował , gdyby mniej kochał , gdyby był bardziej egoistyczny , kościół byłby lepszy , miłość może zaszkodzić ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 11 2022 12:56   
Forum

Eek! Przeczytałem tekst :

„Czyż i wy chcecie odejść?”. Dlaczego ludzie tracą wiarę? autorstwa p. Anny Nowogrodzkiej - Patryarcha

przeczytałem bo jest na swój sposób nowatorski, mówi o tym o czym zwykle media katolickie nie mówią a jeśli już mówią to zdawkowo niechętnie, wstydliwie a to przecież nr jeden !

Zabawny ... ten kościół .

Gdybym nawet nie znał personaliów Autorki to wiedziałbym że to niewiasta , piękniejszą część świata pomimo niezaprzeczalnych walorów no. chwalebnej odwagi już na etapie wyboru tematu cechuje taki ...kobiecy bałaganik myślowy objawiający się niekiedy w IGNOROWANIA SYSTEMU , porządku myśli i działań obowiązującego w instytucji kk .

Jeżeli prasa katolicka jest wyrazicielem myśli włodarzy kościoła to gdyby ją tak prześledzić na przestrzeni wielu lat to dla instytucji odchodzenie od wiary wiernych jest tematem ...mało znaczącym .

Jeśli robotnik na niwie pańskiej zaniedbuje jakiś tam obszar roli to co w tym dziwnego ,że leży on odłogiem ?

Jeśli temat j/w wcale nie zajmował pasterzy to czego można się spodziewać ? ...będą wierni odchodzić . TO KRYTERIUM ZASADNICZE SYSTEMU , pasterze zajmują się samymi sobą [ Ezechiel ] no tak ale istnieje drugie kryterium systemu ... gdyby to napisała no ... o tym kryterium nr 1 o już by niczego znaczącego nie opublikowała , [ znam troszeczkę mechanizmy funkcjonowania , sam nie jeden raz "dostałem po nosie "]
I te dwa kryteria są kagańcem trzymającym kościół " za twarz " .

Między Scyllą a Charybdą toczy się życie redaktora mediów katolickich , z jednej strony prawda i poczytność a z drugiej strony kose oko cenzora [ moderatora , tak jest ładniej ] reprezentującego jego ekscelencję , toż to kwadratura koła !

Odchodzenie od kościoła wiernych nie jest i nie może być tematem nr 1 bo to oznaczało by pośrednią a niekiedy bezpośrednią krytykę absolutnie anachronicznych działań hierarchii a do tego to ona już nie dopuści ... choćby ... choćby laikatu suma summarum zostało mniej niż duchowieństwa ,błędy instytucji to tabu !no chyba że po iluś tam wiekach [ patrz inkwizycja ] Tak działa system !

Dlatego cieszmy się choćby takim nieśmiałym tekstem . Pamiętam ekscelencję który jeszcze w latach dziewięćdziesiątych na wieść o tym ,że wierni odchodzą miał powiedzieć ,że nic nie szkodzi , odchodzą ci których przy kościele trzymała TYLKO tradycja , tylko tradycja czy aż tradycja ? a jak zabierzmy tradycję to CZYM JĄ ZASTĄPIMY ? przeżywaniem jakichś abstrakcyjnych dla poważnej części laikatu problemami ? ....biedni są ci kaznodzieje , odszedłbym od takiej beznadziejnej roboty .

To są owi słabsi wierze ,co których przy kościele trzymała tradycja a... jak odejdą to następnymi w kolejce do apostazji będą ci co uchodzili za "mocniejszych " ciąg matematyczny zdarzeń , matematyki jeszcze nikt nie oszukał ...nawet ekscelencja .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 12 2022 17:22   
Forum

" Czas wiernych. Czy odnowa Kościoła wyjdzie spoza kościelnej hierarchii?" autorstwa p. Filipa Obary interesujący tekst ale zdaje się autor trochę jest na manowcach .Drogi Autorze... dobrze ale nie w tym kierunku .

Jeżeli przyjdzie odnowa to zdaje się albo via laikat albo Głowa Kościoła wstrząśnie posadami instytucji , przetrzebi ją w sposób gwałtowny , takie "kropidupum punctatum" ...innej drogi nie widzę .

Instytucja zdaje się być zajęta bardzo atrakcyjnym problemem " co by tutaj zmienić , aby nic się nie zmieniło " . Laikat i tylko laikat , i tutaj wychodzą na wierzch , jak oliwa , jak słoma butami dwie zagwozdki do których Autor tekstu niestety się nie ustosunkował .

A/ CO TO JEST LAIKAT I KTO W JEGO IMIENIU PRZEMAWIA I PODEJMUJE DECYZJE ? ano ...nikt , nie ma takiego głosu , nie ma takiego decydenta , ok? laikat może być siłą odnowy ale laikat ZORGANIZOWANY , pojedyncze , rozproszone głosy nie sa głosem WIARYGODNYM laikatu , mogą być urokliwym asumptem do błyskotliwego artykułu albo można np. ....błyszczeć erudycją w kawiarnianych dyskusjach ale do niczego innego takie dyskusje się nie przydadzą .

Jeśli synodalność ma być przednówkiem odnowy to musi wyłonić władze świeckie kościoła , inaczej jest owa synodalność raczej pustą ceremonią niż realnym faktem społecznym , inaczej - tak rozumiana synodalność w ogóle nie jest ani odnową ani głosem laikatu .
Prochu nie odkrywam , władze świeckie kościoła od Mojżesza , Dawida czy cesarza to NAJBARDZIEJ NATURALNE ROZWIĄZANIE JAKIE ZNAM , jeśli 2-3 promile duchowieństwa chce sprawować władzę nad oceanem laikatu to jest to myślowa aberracja ,grzech przeciw naturze , jak ktoś lubi analizować porażki to tu jest początek laicyzacji .

Ale ja się tej synodalności boję .... boję się ze względu na ciemnotę panującą w kk za sprawą uczonych w piśmie[ pardon ] .Wmówili oni wiernym , oszukali ich ucząc herezji że życie kościoła to to jedynie świątynia i "coś tam w sercu " ....

Katolik praktykujący wg. tego co "leci z ambony " to ktoś kto modli się i "chodzi do kościoła " a np. PRAKTYKOWANIE napomnienia braterskiego , posługiwanie się katolicką ekonomią polityczną czy prawem kk [ niestety takie nie istnieją ] to ...w ogóle nie jest praktyka religijna dal uczonych w piśmie , praktyka religijna to jedynie modły , żadne tam praktyczne zastosowanie Biblii .

Ekonomia i prawo katolickie , takie postawienie sprawy stwarza sytuację bezsilności , tak bezsilności wobec zagadnień materializmu praktycznego , ten materializm jest niewrażliwy na ludzkie gadanie , po cóż nam potrzebna taka odnowa jeśli z tego poczucia bezsiły nie wyprowadza ? to nonsens .ODNOWA TO UPODMIOTWIENIE OBYWATELI CZŁONKÓW KK WOBEC RESZTY NARODU CZY SPOŁECZEŃSTWA [ jak kto woli ]odnowy nie przeprowadzą ludzie zakompleksieni , zalęknieni , pozbawieni poczucia własnej wartości .

A materializm praktyczny kruszy się wobec praktykowania życia religijnego za zewnątrz świątyni co łacno udowodnić można na przykładzie muzułmanów w Europie Zachodniej , tak , ten "straszliwy " rodzaj materializmu jest z kolei bezsilny wobec praktycznych zastosowań Biblii czy choćby Koranu .

Ale my tego nie potrafimy ! jesteśmy ciemni { pardon ] dlatego się boję , boję się ,że świeccy wbrew naturze będą wchodzić w rejony które z natury rzeczy powinne być domeną duchownych : dogmaty wiary , sakramenty , liturgia itd. i to może być kolejny grzech przeciw naturze ...tym razem w drugą stronę .

Resume :

Laikat może być miejscem odnowy ale pod dwoma warunkami :

a/ będzie zorganizowany jako FORMALNIE ISTNIEJĄCA WŁADZA ŚWIECKA KOŚCIOŁA .

b/ Zajmie się laikat tym czego w kk brak a nie tym co jest w nadmiarze , prawem , obyczajowością , ekonomią , sztuką , mediami - pełna zgoda , ale jeśli tym się nie zajmie to traktuję synodalność jako gwóźdź do trumny instytucji kk w obecnej formie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 15 2022 11:30   
Forum

Ewangelizacja ... tyle razy używa się tego słowa ....ale co ono oznacza ? jakie są jej zasady ?

Instytucja milczy , więc ja , grzesznik i weredyk pokuszę się określenie jej ZASAD .

I .
Ewangelizacja jest zjawiskiem SPOŁECZNYM , statystycznym , jakieś pojedyncze nawrócenia nie są jeszcze ewangelizacją . Jeśli w społeczeństwie X ilość wiernych wzrasta to mamy do czynienia z ewangelizacją jeśli jest to proces odwrotny to mamy do czynienia z laicyzacją . Zatem mówienie tym ze "zajmujemy się ewangelizacją "w sytuacji kiedy wzrasta ilość ateistów jest nonsensem .

Moje wątpliwości co do obranej metody ewangelizacji budzi już sama frazeologia kościoła , jeśli zajmuje sie "człowiekiem " to znaczy ,że unika działań politycznych , masowych , przez co sam z własnej nieprzymuszonej woli spycha sam siebie do opłotków życia , katakumb .To nie ateiści zgnębili społecznie kościół oni tylko dokańczają dzieła zapoczątkowanego przez kościół .

A chrzest Polski był aktem politycznym , kto twierdzi inaczej ...niestety ale musi uzupełnić literaturę , kościół niezdolny do działań politycznych nie jest też zdolny do ewangelizacji , a jak ktoś szuka dowodów materialnych to ..wystarczy w wyjść na ulicę i popatrzeć na skutki wycofania się kościoła z działań społecznych .

II
. Ewangelizacja tak jak i laicyzacja u podstaw swego istnienia mają prawo np. Dekalog
NIE MA I NIE MOŻE BYĆ EWANGELIZACJI BEZ PRAWA , rozważania teologiczne tutaj na nic .
Jak nie ma prawa i jego przestrzegania to nie ma i nie będzie ewangelizacji .To ile czasu w nauczaniu kk zajmuje prawo ? wstydliwe pytanie , prawda ?

Z laicyzacją jest podobnie , kto to powiedział ? arcybiskup ...X , wg. niego 9/10 przypadków zerwania więzi z wiarą bierze się ZE ZŁEGO ŻYCIA , następuje tutaj wymyślanie pretekstów do uzasadnienia swej grzeszności, tworzenia "nowej wiary " a więc ...PRZYJMOWANIA INNYCH NIŻ BIBLIJNE NORM POSTĘPOWANIA .

Zatem , początkiem laicyzacji jest sekularyzacja , oddawanie walkowerem prawa , ekonomii , obyczajowości człowiek żyjący w społeczeństwie ateistycznym nawet jeśli co niedzielę "chodzi do kościoła " to przekraczając drzwi świątyni wchodzi do coraz to bardziej obcego świata nie mającego jakiegokolwiek związku jego życiem ,codziennym "chodzi do kościoła " ? tak , ale jego dzieci mogą już nie chodzić ...

Cykliczne wezwanie jednego z kaznodziei aby "przepoić życie światłem Ewangelii " że co proszę ? to właściwie co mam robić ?

bez prawa j i jego przestrzegania słowo ewangelizacja jest pustym dźwiękiem .KOŚCIÓL BEZ PRAWA TO PUSTA W ŚRODKU WYDMUSZKA . To co teraz widzimy w kk to efekty ewangelizacji z pominięciem przestrzegania prawa .Najlepiej widać to w oddaleniu , popatrzmy na kościół w Ameryce Południowej tam szerzy sie kult Pachamamy [ taka inkaska Demeter ] w innych rejonach też dochodzi do przemieszania kultów pogańskich z chrześcijańskimi i dochodzi do tego w atmosferze lokalnych festynów w cieniu jakże urokliwych kolonialnych świątyń . U nas też ... oficjalne deklaracje wiary nijak się mają do łamania podstawowych norm moralnych na co dzień , tak ot się kończy owo "pogłębianie wiary za pomocą " ludzkich rozważań pomijających prawo , kończy się na tym ,że najbardziej oblegane mogą być świątynie podczas... święceń pokarmów toż to ...festyn , i co z tego ,że co roku będą rekolekcje skoro będą nauczać co "sercu " ale o prawie nic albo prawie nic ?

III.

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." aby ewangelizować trzeba liczyć się z POTRZEBĄ przyniesienia na świat miecza np. miecza dobrych uczynków ...ale jednak miecza miecza który może wzbudzić agresję świata .

Nie ma ewangelizacji łatwej , miłej i przyjemnej to "orka na ugorze ". Kościoły lokalne które w Europie Zachodniej czy w USA w dobie zimnej wojny były niejako pod kloszem są dzisiaj "eunuchowate " niezdolne do realnych działań .W Polsce ten proces się zaczął i na cale szczęście nie nie zakończył się , ataki LGBT ] ten dopust boży to błogosławieństwo ... otrzeźwiające błogosławieństwo .Otrzeźwiające laikat nie dla duchowieństwa ...no cóż nie było choćby jednej ekskomuniki ... na całe szczęście można powiedzieć że ten szok zadziałał na kościół , że to ostrzeżenie dla kościoła [ z wyłączeniem duchowieństwa ]można tak powiedzieć ,duchowieństwo w końcu to ułamek ułamka populacji , kościół jednak to odczuł duchowieństwo ...niekoniecznie , w kadm razie zachowało twarz pokerzysty , jakieś modły przebłagalne ale konsekwencje karne ...żadnych nie było .

KOŚCIÓŁ BĘDZIE ALBO WACZĄCY ALBO W OGÓLE GO NIE BĘDZIE , nie będzie zgody między szatanem a potomkami niewiasty ...i tak jest Jego Wola .A jak z ambony słyszymy pojednawcze ze światem tony w których jest tylko miłość a grzechu prawie w ogóle nie ma to ... moje uszanowanie .

No to mały eksperyment ... zanalizujmy kazanie choćby raz na miesiąc , ile w nim prawdziwej walki z grzechem a ile ...obejścia tematu "drogą miłości " do wszystkich i do wszystkiego , to ile my mamy kapłanów zdolnych do bycia zaczynem ewangelizacji . eh ! strach bierze .

IV .

W posługiwaniu się terminem ewangelizacja pominięto , wyciszono jeden aspekt ; gros pracy ewangelizacyjnej wykonuje przestrzegający praw bożych lud , tak się dziać powinno już od Księgi powtórzonego prawa , ale jest to praca nieefektowna, żmudna , niekiedy męczeńską i ...niezauważana . Misjonarze są tylko zaczynem forpocztą tego procesu , jeśli lud boży nie będzie żyć zgodnie z wolą Boga objawioną w Jego prawach to ich wysiłek na nic się zda .
JEŻELI KOŚCIÓŁ NIE UREGULUJE WEWNĘTRZNYCH SROSUNKÓW NP .EKONOMICZNYCH TO NIE JEST ZDOLNY DO EWANGELIZACJI ergo próżne są Wasze wysiłki kaznodzieje .

Po raz enty cytuję te Słowa

... "Strzeżcie ich i wypełniajcie je, bo one są waszą mądrością i umiejętnością w oczach narodów, które usłyszawszy o tych prawach powiedzą: «Z pewnością ten wielki naród to lud mądry i rozumny». Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich , jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? "...

Jeżeli tego nie mamy , dajmy sobie spokój z tą ewangelizacją, toż to walenie głową w mur po próżnicy . Wiernych się nie oszuka ... oni już wiedzą że to ersatz , NIE MA MIŁOSĆI BEZ SPRAWIEDLIWOŚCI ,miłość bez sprawiedliwości jest fikcją , kościół bez sprawiedliwości jest pozbawiony "seksapilu" nie przyciąga , nie wabi i jest ...nudny !

Wiem , widziałem , daję świadectwo widziało się już [ kiedyś ] w świątyni ludzi o których wiedziałem że z Kościołem byli na bakier ale przyszli " bo też byli przeciw " Sprawiedliwość działa ! istnieje ! Sprawiedliwość działa jak obuch maczuga krusząca najtęższe głowy reżimów .Kościół reprezentujący Sprawiedliwość DZIAŁA Z MOCĄ ...bo Moc jest z nim , kościół bez Sprawiedliwości jest ... przesłodzoną watą na patyku.

Niech będzie Bóg uwielbiony za to że jest jaki jest w tym i za to za to że jest Sprawiedliwy !

V.

Dwie uwagi :

Jeśli lud boży spełnia no ..powinien spełniać zasadniczą rolę w procesie ewangelizacji to niedorzecznością jest to ,że jest on pozbawiony jakichkolwiek praw władczych choćby do samego siebie [ władza świecka ] niewolnik czy człowiek ubezwłasnowolniony nie jest w stanie głosić orędzia wolności .Absurd nad absurdami , cóż Wy na to teolodzy ?

W tym układzie cała ta "nowoczesna koncepcja "nauczania kościoła jest logicznym kolapsem , oto człowiek powinien nawiązać "osobistą relację z Bogiem "którego nie widzi w sytuacji kiedy nie jest w stanie , nie potrafi nawiązać osobistych relacji ze swoimi braćmi w wierze których widzi .

A wspólnotowość to jedna z największych cech wynoszących prawidłowo pracujący kościół ponad wszystkie inne organizacje , to widać ,widać ten potencjał w Polsce choćby na przykładzie uchodźców z Ukrainy , kiedyś kościół czerpał z tej wspólnoty pełnymi garściami , dzisiaj w dobie atomizacji społecznej ,domofonów i "samotności w Sieci "została mu "wspólnota Stołu Pańskiego " [ kto to w ogóle wymyślił ?]

VI.

Zdarzyło mu się popełnić błąd ,a więc to jednak człowiek , tak mówię tutaj o największym człowieku jakiego widziałem , o świętym Janie Pawle Wielkim , użył terminu "nowa ewangelizacja " zamiast reewangelizacja , a jaka jest różnica ?

Jeśli reewangelizacja to wymusza to określenie pytania o POPEŁNIONE BŁĘDY choćby i po to aby już ich więcej nie popełniać , jeśli natomiast mówimy "nowa ewangelizacja " to oddzielamy tamtą upadającą epokę "starej ewangelizacji " "grubą kreską " ze sporym ryzykiem niewyciągania wniosków z upadku , ryzykujemy że podczas "nowej ewangelizacji popełniać będziemy te same błędy które doprowadziły do degrengolady starej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 17 2022 14:33   
Forum

Question " Nie gardź swoim i ojca przyjacielem,
a w dniu klęski NIE CHODŹ DO BRATA ,
bo lepszy sąsiad bliski niż brat daleki. "

Ile w tym treści !

Załóżmy , że moje przewidywania o konflikcie światowym nie są warte funta kłaków , to co dalej ? dalej KE [ Niemcy ] może nas i szereg slabszych ekonomicznie i politycznie krajów puścić z torbami via "politykę klimatyczną "chyba że ...pomoże nam Ukraina , tak , tak lepszy przyjazny sąsiad niż bracia z UE , bo może się przydarzyć że to my będziemy szukać pomocy ... U Ukraińców [ zapewniam że jestem trzeźwy , w przypadku gdyby tak nie było może się powtórzyć morał z bajki bpa Krasickiego o tym , że wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie będzie wojny i co CENY ENERGII MOGĄ NASS JAK I WIĘKSZOŚC ENERGII zamordować ekonomicznie , no tak ale mamy sąsiada [ zakładam że lojalnego i co ? on nie są związani z UE mogą energię produkować jak chcą i kiedy chcą mogą też sprzedać po ludzkich cenach , co wtedy ? wtedy ...Europa jest nasza ! nasze produkty mogą ją zalać !

Bo nasze sąsiedztwo jest NATURALNE a co to znaczy to "naturalne "

1 .Bliskość geograficzna i kulturowa , możemy zawrzeć np. sojusz z Malezją czy Portugalią
ale w przypadku ataku militarnego na Polskę one mogą co najwyżej zorganizować pochód pod ambasadą rosyjską ...ale czołgów nie zniszczą . Polska pomogą Ukrainie bez wyraźniejszych uregulowań typu sojusz międzynarodowy .O rzeczach etycznych nie będę pisać , ale sam nasz dobrze rozumiany interes narodowy nakazuje pomóc , źle jest kiedy pożar ogarnia posesję sąsiada , wtedy nie mogę mówić "co mnie to obchodzi " bo za chwilę nieszczęście może trafić i do nas .

A w takiej armii fińskiej w 1939 roku walczyli ochotnicy z innych krajów skandynawskich , Finlandia otrzymywała też broń , działalność charytatywna , nie jestem w stanie zmierzyć , opisać ale to wiem , żę to leżało w interesie np. Szwecji .

2. Wielkość , tak ona jest atutem , oba kraje są zbliżone wielkością , a w tej sytuacji ani Polska nie jest wstanie zdominować Ukrainy ani Ukraina Polski , wiem jestem cyniczny ,ale takie obawy czy tendencje mogą odegrać istotną rolę w procesie jednoczenia ? no ...za dużo powiedziane , postulowałbym daleko idacą współpracę .Strach przed wchłonięciem , inkorporacją ekonomiczną czy kulturową bez użycia środków militarnych jest np. cieniem koegzystencji małej Litwy z większą Polską .

2. Mały eksperyment : objechać kursorem mapę Polski i Ukrainy wyodrębnić jednym kolorem i ..wychodzi z tego kraj większy niż Niemcy ... które jeszcze istnieją bo nie wiadomo czy za lat trzydzieści nie będziemy graniczyć ze Zjednoczonymi Emiratami Brandenburgii ...

Noo !!! a jakby Słowacja , Czechy zniechęcone polityką UE [ prędzej czy później nastąpi tak mi mówią moje ekonomiczne przekonania ]chciały dołączyć , eh ! milcz serce ! za marzenia nie karzą . Wszystko to piękne bo nie biorę pod uwagę zaszłości i tego i tego że przed nami gdyby to miało nastąpić to do poknia jest dość wyboista droga , łączenie to coś co wymaga cierpliwości i konsekwencji a to chyba nie są nasze narodowa cechy .

A tacy Kaszubi [ kiedyś zasłyszane ] uważają , tak w każdym razie ponoć kiedyś było , że należy się żenić z córką sąsiada , rodziny się znają , wiedzą czego się po kim spodziewać ,nie ma większych zaskoczeń typu ukryte pijaństwo czy lekki sposób bycia , mało romantyczne prawda ? czyżby ... bo jak się patrzę na statystyki tyczące rozwodów to taki spoóśb myślenia już tak źle nie wygląda ....

&&&&&&&&&&&&

A kościół ? tak , to dla niego mogło by być pole ekspansji ,tam przecież są niejednokrotnie religijne ugory . Tak , ale musiałby to by być kościół "solidarnościowy "społeczny od którego instytucja odeszła na początku lat dziewięćdziesiątych . Tak , to może być "iskra boża "ale ...jak znam życie to oni - instytucja będą się starali "sprzedać " swoje rozważania o sercu bez zastosowań praktycznych [ także w polityce ], bez związku z sytuacją społeczną , taka religia bez "seksapilu " " świata nie zawojują , Europy nie nie zawojują a nawet nie utrzymają swego stanu posiadania na własnym terenie kanonicznym .Kościół bezpasterski albo z " pasterstwem duchowym " nikogo już nie uwiedzie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 28 2022 14:09   
Forum

Znam ją , współparafianka , zda się kobieta nabożna , przykładna , moje oczy mnie nie mylą ! kupuje piśmidła z ...horoskopami ... . Czasem kiedy opada mnie bezsenność bezmyślnie jeżdżę pilotem po kanałach , horoskopy , Tarot .. a czy to nie jest przypadkiem hołd oddany staroegipskiemu bogu Toth ? tak tutaj na Ziemi św. Andrzeja , Wojciecha , Stanisława , Jana Pawła II i Siostry Faustyny tutaj na ty terenie kanonicznym bluźni się lży Boga .

a Wy ... wy chcecie od Boga błogosławieństwa ?!!! rozumu to temu kościołowi zapewne brak ale ...poczucia humoru to mu nie brakuje !

&&&&&&&&&&&&&

Słuchaj Izraelu ... Jahwe , Bóg który wyprowadził cię z komunizmu jest lżony ...bez znaczącego oporu ze strony kościoła , nawet jeśliby miał by to być opór jedynie w postaci MOCNEGO słowa ... to też go nie widzę ...

... " Dlatego powiedz domowi Izraela: Tak mówi Pan Bóg: Nawróćcie się i odwróćcie od swoich bożków, i od wszystkich swoich obrzydliwości się odwróćcie! Albowiem Ja sam, Pan, dam odpowiedź każdemu spośród Izraelitów i z przychodniów mieszkających w Izraelu, ktokolwiek odwróci się ode Mnie i wprowadzi do serca swe bożki, i postawi przed sobą to, co dla niego stanowi sposobność do grzechu, a potem przyjdzie do proroka, aby przez niego pytać Mnie o radę. ZWRÓCĘ OBLICZE MOJE PRZECIWKO TEMU MĘŻOWI, użyję go jako przysłowiowego przykładu i wykluczę z mego ludu, A POZNACIE, że Ja jestem Pan. "

A ci co milczą i opowiadają nieskończone kazania o" sercu i ptaszkach" ... z nimi z bluźniercami są , z wyznawcami szatana współpracują ,niedawno , nie tak znowu daleko ode mnie zamordowano kapłana , jaki był ? nie wiem , nie znałem , nie sądzę , nie będę konfabulował , nie jestem teologiem , nie chcę wiedzieć , ale jeśli był taki jak go sobie wyobrażam grzeczny i posłuszny [ nie Bogu ! ] kapłan , jeśli wspierał szatana swymi przemilczeniami [ to grzech stanowy kapłanów ] to ... to wszystko zaczyna się układać w jedną logiczną całość . Starotestamentowi w tej materii nie mają wątpliwości my owszem tak ... a właściwie dlaczego je mamy ? wątpimy w to co powiedział Pan ? Jeśli z winy hipotetycznego kapłana i jego przemilczeń zgrzeszy tysiąc ludzi to jest on winien nie bluźnierstwa ale winien jest tysiąckrotnego bluźnierstwa [ "mocarze mocne męki cierpieć będą - Leon XIII ]

Młody energiczny [ jeszcze ]wikary wzywa do obrony wiary bo oto wyśmiewa się i wyszydza kościół , no tak , to prawda ... ale ... skąd to się wzięło ? a to nie wie co się dzieje z solą zwietrzałą ? tego na seminarium nie nauczyli ? Ta biblijna nauka wcale nie jest taka duchowa i taka bezcielesna jak to seminarium nauczyli , Słowo dzieje się tu i na naszych oczach ... a jednak nie nauczyli ... nie nauczyli zauważać Jezusa w tym co na otacza .Nie rozpoznajemy Go w karaniu .

Żydzi nie rozpoznali Syna Bożego my nie rozpoznajemy Jahwe który jeśli szanuje swe Słowo to może i ukarać , tu i teraz , nie rozpoznajemy Go w smaganiu ....

Zasłużyliśmy , my kościół nad Wisłą swoim wiarołomstwem zasłużyliśmy na karanie , zbyt twarda jest to mowa ? Nie ! jeśli karze to miłuje , karze ...bo ma nadzieję na poprawę , jeśli karze to kocha bo gdyby nie kochał to zniszczyłby bezpowrotnie .

On nas miłuje a my ... " jak On mógł do tego dopuścić ." eh !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 01 2022 13:32   
Forum

" Kmicic zaciekawił się.

- Sapieha, mówisz waćpan, Radziwiłła gnębi?

- Tak jest. Srodze go tam na Podlasiu poturbował, a teraz w Tykocinie oblega. A my nie przeszkadzamy!

- Jak to?

- Bo król szwedzki woli, żeby się zjedli. Radziwiłł nigdy nie był pewny, o sobie jeno myślał... Przy tym ledwie podobno już dyszy. KTO DOPUŚCI, ŻEBY GO OBLEGANO ,JUŻ ŹLE Z NIM... JUŻ ZGINĄŁ. "

====================

No ...jest !!! pęknięcie jak pas startowy dla Boeinga !

Oto na stronie katolickiej pojawia się dylemat "Czy katolikowi można napominać papieża ? " oho ! coś się zaczyna ruszać . Oczywiście artykuł zgodnie moim "nosem " zniknął dość szybko ... ale jednak był .

A więc jednak do jajogłowych świeckich [ ci bywają bardziej ortodoksyjni i niereformowalni niż nawet niektórzy biskupi ] dociera jednak to ,że obecny pontyfikat jest w ludzie bożym wyjątkowo niepopularny , no ... tego to akurat nie napisali ale nie wymagajmy za wiele .Ale już samo postawienie problemu pod rozwagę jest oznaką podziemnych tąpnięć .
Oczywiście ,że prasa kościelna elektroniczna czy papierowa kk podobnie jak ta komunistyczna o wszystkim pisze jako ostatnia ... ale zawsze to coś .

Św. Paweł upomniał św. Piotra i to miał być punkt wyjścia do rozważań , phi ! a starotestamentowi wiedzą od dawna ,że Pan nie ma względu na osobę a u nas religii w sumie młodszej wystarczy tiara czy infuła a już gną się pod nami nogi , "wstań jestem tylko człowiekiem " kiedyż u diabła wydoroślejemy ?

=================

Zawsze są dwa wyjścia : albo wyjść na przeciw problemom i zacząć MERYTORYCZNĄ dyskusję w CAŁYM KOŚCIELE a nie tylko w kawiarnianych zaułkach albo okopać wąskich gronach bez społecznego znaczenia jak ongiś Radziwiłł w Tykocinie i patrzeć jak z dnia na dzień gaśnie moc instytucji , gaśnie możliwość manewru , kontemplować wszystkie aspekty swojego instytucjonalnego kolapsu .

Zamknąć się ?...a przed kim , przed ludem bożym ? można i to , nie jeden raz bywało , ostatnio takie wielkie zamknięcie nastąpiło w Polsce w latach dziewięćdziesiątych , gdzie instytucja sprawiała wrażenie Olimpu majestatycznie górującego nad pospólstwem i głuchego na jego udręki , także światopoglądowe .

Co jest największym "taranem " który mógłby skruszyć ową "wieżę z kości słoniowej "ano nie szturm laikatu ale ...kompletny brak zainteresowania tym co się dzieje w kościele i wokół niego , traktowania kościoła nie jako ciało społecznie żywego ale jako skansen do którego przychodzi się święcić pokarmy o pokolędować ... grób pobielany ... nie , to nie mogło ujść bezkarnie , co ? ano głoszenie bezustannie wiary MARTWEJ mającej zastosowanie jedynie "duchowe " ... tych bezcielesnych rozważań które jakże często miałem okazję wysłuchiwać [ z dużym wysiłkiem ]ani wierni ani walczący ateusze nie będą ich palić na stosie ...one na to nie zasługują , w czym ateistom czy poganom przeszkadzają ? tam ...nic nie ma ,mogą co najwyżej służyć na rozpałkę w piecach centralnego ogrzewania .

Spalenie jakichś dzieł na stosie nie dotyczy książek kucharskich czy śpiewników biesiadnych czy albumów filatelistycznych bo ono dotyczy dzieł WAŻNYCH , to oczywiście akt wrogi ale mimo woli wyrażający szacunek .

Jaka najważniejszą reformę może podjąć papież , biskup czy choćby dziekan czy proboszcz w sprawie odzyskania szacunku do nauki kościoła ? tak w dziele odzyskania jej powagi bo tą poprzez swa bezprzedmiotowość utracił ,tak kościół musi odzyskać powagę swego nauczania , cokolwiek by nie zrobił musi być traktowany poważnie a nie jako obiekt drwin satyryków , musi być traktowany poważnie choćby miał wybudzać sprzeciw i irytować , ktoś kto wchodzi na ambonę nie może odgrywać roli hetki - pętelki ale proroka , jak to zrobić ? ano ZMUSIĆ kaznodziejów aby na sam koniec wywodów zostawili okienko na pytania w rodzaju ...." JAK JA SZEREGOWY WIERNY MAM TĄ NAUKĘ ZASOSOWAC " wystarczy ... to rewolucja w kk większa niż jakieś tam synody .Tak to by była rewolucja .

A Chystus Nauczyciel nauczycieli rozmawiał , uczeń umie tylko przemawiać ...tylko wtedy kiedy ktoś nie zadaje niewygodnych pytań , ho ! ho ! ale wyrósł !

Czy ja wymyśliłem coś nowego ? nie , bo oto przychodzi Icek do cadyka i PYTA ....
ale oto przychodzi katolik do kościoła i słucha ale czego ...on tego do końca nie wie ....

nie zmyślam , oto jak pytam co było na kazaniu to słyszę " ładnie mówił " ale jak pytam czym tak ładnie mówił ....no ... tutaj odpowiedź bywa kłopotliwa .

Chcieliśmy ewangelizować Europę ? .... a KIM ! pokażcie swą armię dowódcy kościoła ,moim zdaniem biorąc pod uwagę umiejętność życia zgodnego z prawami Biblii nie mamy się czym chwalić .... oto zbieracie plony ze swego nauczania ... już za życia .

Kiedyś jeden z cesarzy chiński w trosce o swe mauzoleum kazał wykonać armię terakotowych żołnierzy aby już ich sam groźny wygląd przerażał , nie zdało egzaminu wtedy dlaczego taka armia wyznawców martwej wiary miałaby przerażać dzisiaj ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 04 2022 19:58   
Forum

"Papież Franciszek znów zapomniał nazwać rzeczy po imieniu " { to tytuł żywcem ściągnięty z Internetu }

"– Apeluję do szefów państw i organizacji międzynarodowych, by zareagowali na tendencję do uwypuklania konfliktów i konfrontacji –" powiedział papież Franciszek. że co proszę ? to jest aby na pewno o rzezi na Ukrainie ? rzeczywiście jest element ewangelizacji czy antyewangelizacji , no ...skoro ateiści moralnie trafniej oceniają konflikt niż kapłan wszystkich kapłanów w kk to co to za kościół ? to co to za nauczanie ?

Oto następny klejnot w koronie laicyzacji , nowiutki , prosto z Watykanu .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Czas ...oto stanie matka przeciw córce i parafianin z Jaworzna przeciw drugiemu parafianinowi i o obelgi się przyprawią , słowa stukane przez skierkę ciałem się stają i oto powiększa się przepaść pomiędzy "kościołem nowoczesnym " takim co to "robi perskie oko " na lekceważenie prawa i takim który traktuje prawo serio ".

Nie zazdroszczę księżom najniższego szczebla bo oto oni są między Scyllą a Charybdą , z jednej strony "obowiązek " głoszenia miłości co to niczego nie wymaga ,wprawdzie nie wyrażony wprost ale stosowany a drugiej strony ... oni widzą degrengoladę takiej postawy , odczuwają to na własnej skórze, obowiązek odgrywania ...marionetki ,ktoś kto totalnie lekceważył kościół rości sobie "prawo " do katolickiego pochówku ...kpi czy o drogę pyta ? Księża widzą ,że są traktowani coraz to bardziej lekko , oscyluje ten trend w kierunku totalnego lekceważenia , tutaj przewiduję rozłam w duchowieństwie , kiedy ? cóż , nie raz chybiłem , myliłem się co do terminów ale nie pomyliłem co od następstw .Nie znam nastrojów wewnątrz instytucji ale to pewne , rozłam jest nieuchronny... na razie cichy , matematyka ,ciągi zdarzeń , ot co.

NIENAUCZANIE O PRAWACH JAKIE POWINIEN WYPEŁNIAĆ KATOLIK I O SKUTKACH ŁAMANIA PRAWA [ starotestamentowe podejście ] jeszcze nie raz "da popalić " duchownym najniższego szczebla ... jeszcze nie raz .Nie ma kościoła bez dyscypliny , nie ma i już , ale co robić kiedy ci najwyżej posadowieni ją łamią ?jakże im wymagać tego od szeregowych wiernych skoro sami są z prawem na bakier , czarno to widzę .

Jedno jest pewne jeden kościół jest od szatana drugi od Boga , jeden trzeba wybrać , nieustanne bezprzedmiotowe tyrady o miłości tej wyrwy już nie załatają , już nie załatają ... trzeba wybrać ! i ten wybór wydaje się dla duchowieństwa horrorem najczarniejszych snów , oni by chcieli okrakiem ...już się nie da .

A starotestamentowi takich dylematów nie mieli , nie mieli problemów kto szanuje prawo a kto nie ...byli mądrzejsi , po prostu mądrzejsi .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 06 2022 15:38   
Forum

Eek! Nawigacja , nawigacja ... przy dzisiejszym zatłoczeniu szlaków żeglugowych i ich prędkości gdyby nie radar i GPS co kilka dni notowalibyśmy jakąś katastrofę , otarcie czy stłuczkę [ o ile coś takiego istnieje na morzu ] statków o i okrętów .

Człowiek naród też potrzebuje nawigacji , chce wiedzieć w jakim jest momencie historii nawiguje wśród poplątanych wątków ludzkiego życia .Nawigacja pozwala wprowadzać spokój w jego żywot , no ...nikt nie chciałby podróżować pociągiem który gdzieś jedzie , gdzieś gdzie oko ludzkie nie widziało a ucho nie słyszało , ale kiedy gdzie , przez jakie stacje ...nie wiadomo , cóż ja w takim przypadku w takim pociągu maiłbym tendencje do przypomnienia sobie piosenki "Wars wita was " taka nawigacja w czasoprzestrzeni WPROWADZA SPOKÓJ w lud boży , spokój którego tak bardzo nam brak .

Jeśli zdarzy to co mówią przepowiednie ,ja grzesznik na wieść o upadku Watykanu mentalnie jestem przygotowany ,nie wpadnę w panikę poważna część ludu bożego owszem tak .

&&&&&&&&&&&&&&

Pan nie jest okrutnikiem , jest Twórcą psychiki człowieka , wie że podróż zamkniętym samochodem bez okien to męka i podsyła ludziom proroków , to nie grzech , przecież ledwie urodził się Mesjasz a uwielbiła Go prorokini Anna .U nas w kk wiemy że zdążamy do bram śmierci ...i tyle .

Czytałem , jak wielkie zasługi prorockie miał np. św. ojciec Pio , św. Łucja ,św. Faustyna . Jak wielkie zasługi miał ks. Klimuszko i wielu innych niewymienionych ,profetyzm nie tylko w kategoriach politycznych ale tych zwyczajnych ludzkich ,spojrzał na fotografię i mógł powiedzieć czy dana osoba żyje czy też nie co stanowi poważną wiadomość dla rodziny .

Owszem istnieją tez i oszuści czy osoby będące pod wpływem szatana , patrz Saul i seans spirytystyczny , ale właśnie zadaniem kościoła jest oddzielenie ziarna od plew ...tego co boskie od tego co wynika z głupoty czy ingerencji szatana a tego nie robi .Wygodnie przyjął ... że ten temat nie istnieje. Szkoda, jest społecznie nośny , silnie działający , z mocą .

W Izraelu istniał ród ...[ zapomniałem imienia ]z którego wywodziło się dziwnym trafem wielu , nieproporcjonalnie wielu proroków , jakoś nie wierzę aby to nie dzialo sie bez woli Boga .

A jest to jednak pragnienie , pragnienie przeniknięcia biegu wypadków jeśli nie religijnie to quasi religijne , już same pożądanie wiedzy o tym że nie tylko rachuby i kaprysy możnych tego świata ale wola boska i Jego prawa rządzą światem jest religijne , tak to religia .

W samych Niemczech ilość wróżek , wróżów jest większa niż ilość księży , no cóż można i tak , jak nie od proroków to od szalbierzy , taka jest natura ludzka i ... tego nie wiedzą ci którzy są skłonni nieustannie rozprawiać właśnie o naturze człowieka a wiedzą o czym mówią ? czy aby na pewno ?

A ... szatan ? szatan inteligentnie wykorzystał tą " lukę rynkową "a niby dlaczego miałby jej nie wykorzystać , kościół zajęty własnymi rozważaniami dał ... a szatan wziął ... i adoptował dla własnych potrzeb . W świecie mediów roi się od treści ezoterycznych za zatratę kościoła. To jest właśnie ten opuszczony przez robotników na niwie pańskiej teren który ongiś w kościele istniał i przynosił plony a teraz z wygody zapuszczony został chwastami , szkoda ...

Z opowieści rodziców i dziadków wiem jak prorocy pomagali temu gnębionemu ludowi obronić się , wzmocnić , dać nadzieję , pożółkłe kartki , wielka czcionka z proroctwami np. Wernyhory i innych , nie ...kościół to nie tylko msze ... czyżbyśmy już zapomnieli ?

Instytucja zabija proroków , jak swego czasu potraktowano np. śp. Celakównę ? nie po raz pierwszy , będą ich wykluczać ze świątyni , tak powiedział Chrystus ... jak Jeremiasza .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Prorocy będą wykluczani jak Jeremiasz ze świątyni bo ...prorocy wykazują także niecnotę kościoła którą za wszelką ceną będzie się starało jeśli nie ukryć to zatuszować , ot co . Dlatego jak ktoś chce o tym poczytać to oprócz nielicznych nieautoryzowanych wydawnictw skazany jest na literaturę chodnikową , na szmatławy papierze , ale ...lepszy rydz niż nic .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 07 2022 12:19   
Forum

Question Pęka , a jednak pęka , laikat odizolowany od tego co się dzieje w duchowieństwie za Spiżową Bramą nawet nie orientuje się ,że Franciszek i współpracownicy konsekwentnie i chyba łamiąc prawo chce wymazania z pamięci , z historii dzieła Benedykta XVI , tak w każdym razie odczytałem komentarze z drugiej ręki .Pęka i pękać będzie , nie będzie zgody pomiędzy szatańskim nasieniem a potomkami niewiasty , tak powiedział Pan ...i tak jest .

A jeżeli pęknie iluzoryczna już dzisiaj jedność kościoła to po której stronie stanie lud ? co wybierze , a jak wpadnie w gniew to kogo zmiecie ?

Z woli Pana to co było ukryte zaczyna byc widoczne , oto w Nowym Świecie wiara ŻYWA zaczyna kiełkować odradzać się , ja to wiem , skąd ano kojarzę fakty

Bp Athanasius Schneider ze spiker Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi , powiedział że idzie ona drogą ku możliwości wiecznego potępienia" A WŁADZE WATYKANU JEJ NA TO POZWALAJĄ " . Następny kamień rzucony w kierunku administracji watykańskiej , ostatnio coraz ich więcej , to już się robi ogródek skalny , alpinarium .

Ciekawe czy nas jest choćby jeden taki odważny biskup ?

" Pelosi otrzymała zakaz przystępowania do Komunii Świętej na terenie swojej diecezji, San Francisco, gdzie rządzi abp Salvatore Cordileone. Pomimo tego regularnie przyjmuje Ciało Pańskie – ostatnio zrobiła to nawet podczas papieskiej Mszy świętej w Watykanie." czy można być świętszym niż papież ? okazuje się że można , to nawet łatwe ! wymaga jedynie zdecydowania niekoniecznie dyplomu a już się jest lepszym od tego co się dzieje u Wielkiej Ladacznicy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Czy jednak EP milczy , nie wiem ale oto mam przed sobą tekst
księdza Łukasza Kadzińskiego może jest on "ustami Episkopatu " nie wiem :" wrogość świata wobec Kościoła oraz kryzys wiary wymagają Bożej interwencji ..."

no ...i moje takie zdanie , ale jak do tego dopuszczono ? KTO I JAK DO TEGO DOPUŚCIŁ ?

ja, człek z laikatu domagam się informacji , jeśli mówi się odpowiedzialności przed Bogiem i historią " to nawet kiedy to mówił Jan Pawel II uznawałem to za mętne wykręty ale teraz kiedy minęło ponad trzydzieści lat chyba mogę i co wiecej mam prawo aby te historyczne zaniedbania [ a może i dywersję ]ujawnić , nazwiska decydentów proszę , i chyba się nie doproszę ....

Boska interwencja o której pisze ksiądz , nie wiem jak wyglądać może ale chyba duchowieństwo musi otrzymać lekcję pokory i ...elementarnej uczciwości wobec laikatu , nie widzę odnowy bez spowiedzi ,a spowiedzi bez wyznania grzechów , duchowieństwo się nie kwapi ....a czas płynie .

" W Polsce następuje powolny spadek poziomu wiary religijnej i szybszy spadek poziomu praktykowania – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Od marca 1992 do czerwca 2022 roku odsetek osób dorosłych określających się jako wierzące spadł z 94% do 84%, zaś praktykujących regularnie (raz w tygodniu lub częściej) z blisko 70% do niemal 42% i jednocześnie wzrósł odsetek niepraktykujących, z niespełna 9% do 19%. "... ciekawe i przerażające a..co na to EP ..nic .

Oto "zrzynam żywcem" urywek tekstu księdza

" Bardziej zasadne jest pytanie, jakiej pokuty oczekuje od nas Pan Bóg, w jaki sposób mamy przeżywać swoje życie. Świat jest dla nas wierzących coraz bardziej obcy, trudno się w nim odnaleźć, stał się on w jakimś sensie wrogi wierze i chrześcijaństwu. Z drugiej strony obserwujemy bardzo silne doświadczenie utraty wiary. Przeżywa ona swój niespotykany w historii kryzys. Te dwie przestrzenie wymagają bardzo silnie interwencji Bożej – podkreślił."

Boskiej interwencji ?pewnie że tak , bez Boga ani do proga , ok ale pokuta za co ? za jakie grzechy , nazwijmy je aby ...je wyznać wobec kościoła , wobec ludu któremu zrobiono tak wielką krzywdę ... a tutaj milczenie , ciekawe ... jak kiedyś , kiedy jeszcze byłem piękny i młody chciałem przemycić swój grzech podczas spowiedzi to zza kratek usłyszałem głos proboszcza który na nieszczęście znał wszystkie swoje owce "ty mi tu nie kręć ale mów jak było " więc ja człowiek z gminu wołam - wy mi tu nie kręćcie tylko mówcie jak było .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Następny kwiatek a tego samego artykułu : "Nie wystarczy to, że ułożymy dobry plan duszpasterski czy zrobimy jakąś akcję ewangelizacyjną i wtedy sytuacja się odmieni. Albo też przyjdzie jakieś bardziej pobożne pokolenie czy charyzmatyczny przywódca. Mieliśmy już to doświadczenie w ostatnich kilkudziesięciu latach. Teraz są, przynajmniej tak uważam, inne czasy. Trzeba radykalnie zwrócić się do Boga – bo tak rozumiem pokutę – i trwać jak najbliżej przy Nim, oczekując, co Bóg przyniesie – "

A to można trwać przy nim nie przestrzegając Jego prawa ? cóż to za rewolucje ?

Alleluja ! to kościół miał jakiś dobry plan duszpasterski ? to dlaczego się kościół tym nie pochwalił ? co to znaczy dobry ? piękny w wymowie ? CZY PLAN DUSZPASTERSKI KTÓRY Z GÓRY ZAKŁADA ŻE BĘDZE ODWOŁYWAŁ SIĘ MIŁOSCI BOŻEJ A OMIJAŁ TEMTYKĘ PRZESTRZEGANIA PRAWA lub traktowania tego tematu jako drugorzędny może być dobry ? Przecież to nie kto inny ale Chrystus powiedział , że kto Go miłuje przestrzega Jego praw , a tutaj nic o prawie .... toż to pomieszanie z poplątaniem, chaos myśli i czynów.

Drogi Księże, nie wprowadzaj zamętu ...nie oszukuj , nie ma religii bez prawa i jego przestrzegania , chyba że ....powstały dzieła mądrzejsze niż Biblia , jakoś trudno mi zauważyć ....

To jaki plan duszpasterski zakładał powrót do przestrzegania prawa i zastosowania nauk kościoła W PRAKTYCE SPOŁECZNEJ ? żaden ? to na jakiej podstawie mówi się że istnial jakikolwiek dobry plan duszpasterski ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Po co odwoływać się do boskiej interwencji skoro to wszystko leży w możliwościach ludzkich ? Drogi Księże to co sie dzieje teraz w USA to "drgnięcie wiary jet wynikiem tego że w tamtych warunkach wobec wielości religijnych kościół BYŁ ZMUSZONY DO NIEUSTANNEJ WALKI a u nas w Stary Świecie etatyzacja, przychylna [ do czasu ] postawa państwa i błoga , błotnista polityka nieustannych ustępstw , czy istnieje inna , bardziej trafna diagnoza ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 08 2022 13:12   
Forum

Exclaimation
Przerażające słowa czeskiego kardynała , toż to obelga dla Kościoła ,tak Kościoła przez duże "K" ten człowiek obraża Chrystusa i nic ... ! papież milczy ,duchowieństwo milczy , owszem mignął mi przed oczami tekst jakiegoś "prawowiernego " kapłana o tym że podważanie autorytetu papieża przez wiernych jest niedopuszczalne ...a ...on jeszcze ma autorytet ? nie można podważyć czegoś co nie istnieje ,już nie istnieje , fizyczna niemożliwość ...antypapież .

Na miejscu księży czułbym się spoliczkowany nie tyle przez tego idiotę czy czy dywersanta [ biorę odpowiedzialność za słowa ] ale przez Watykan .Czyta to młodzież .... kamień do szyi i .... Wełtawa jest dość głęboka a i tak było by to lepsze wyjście niż bycie potępieńcem w co on zdaje się nie wierzyć , czy to ja mówię ? nie , ja to "małe piwo " ktoś inny to mówi ....

A ST zostałby ukamienowany .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale ja nie o tym , zanik wiary w kościele to zanik funkcji profetycznych kościoła , prorocy w upadającym kościele są niemile widziani. dlaczego ? bo brak jest wiary w instytucji ... i basta .

Z prorokiem pańskim można walczyć na różne sposoby: zamordować , wrzucić do cysterny , ośmieszać ale można inaczej , nowocześniej , można np. zablokować jego internetowe konto lub odesłać go w zapomnienie , tak stało się z Celakówną , maiła przekaz od Chrystusa w 1937 roku , obiecał ocalić Polskę przed nieszczęściem wojny , warunkiem było uznanie Go za króla Polski ,był czas ,wiele czasu ale tego nie uczyniono , owa przelana krew obciąża niestety również konto EP .

Ale co ja tutaj ...wiele lat po tych wydarzeniach , juz tedy kiedy opadła zasłona tajemnicy widziałem wielu dostojników kościoła którzy nadal , pomimo faktów { ! } kwestionowali zasadność tego posunięcia , owa lista wstydu jest jawna ,są nazwiska ... można się zorientować kto i po po jakiej stronie walczy , spisane zostały czyny o rozmowy . Tematu nie rozwijam , nie chcę się taplać w kleistej substancji .

To nie tylko Watykan ...to jego urzędnicy , wierne aż do sromoty zatracenia gryzipiórki .
Z prorokiem dzisiaj walczy się dziś przez biurokrację , niby załatwia się rzecz ale tak rozwlekle że aż nie do uwierzenia - jak taką prostą sprawę jak w przypadku Celakówny można aż tak rozwlekać ? przy czym powtarza się jeden zasadniczy motyw , to co jest antypolskie jest też antychrześcijańskie , także w kościele , nieprzypadkowo onego czasu padły słowa o prześladowaniu wewnętrznym .

Tak, ja człek z gminu nie mając dostępu do wiadomości tajnych właśnie tak rozróżniam wrogów Kościoła od reszty ... są antypolscy .To widać aż nadto w przypadku polityków jak ktoś atakuje Polskę atakuje też i Kościół ...schibolett .Działa ten system jak w szwajcarskim zegarku .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Każdy człowiek ma taki moment w życiu w którym cała jego wiedza jest na nic , trzeba się zdać na wiarę na zaufanie , takie jakie mają dzieci i tutaj jest zagwozdka , wiarę trzeba mieć ...

Wtedy w 1937 "zaczynało się kotłować" tak jak dzisiaj ! i tutaj paradoks kaznodzieje tyle mówią o sercu a tutaj nic , nie ma żadnego odruchu serca ... odruchu zaufania , wiary, nie ma po prostu nie ma , same karły opowiadające o sercu .

Ja nie o dywersantach , ja o wiernych , trzeba mieć ufność aby pójść przed oblicze faraona i RYZYKUJĄC ŚMIERĆ i zarządać wypuszczenia ludu Izraela na wolność , trzeba mieć w sobie odwagę oby ZARYZYKOWAĆ wrzucenie do cysterny i inne szykany ,wiedza tutaj na nic , nie ma wiedzy nie ma pewności jest tylko ufność , to może zrobic jedynie osoba wierząca .Trzeba mieć odwagę aby durniowi z Czech powiedzieć wprost "łżesz !" ...ja nie widzę proroków ...

Instytucja kościoła upadającego produkuje "spóźnionych proroków " tj, nie takich co to w odpowiednim miejscu i czasie są pomocą w zarządzie kościołem ale takich o których instytucja urzędowo stwierdza że kiedyś żył , był taki człowiek który PRZEPOWIEDZIAŁ TO I OWO ALE INSTYTUCJA NIE ZDĄŻYLA NA CZAS ZWERYFIKOWAĆ NACZAS ICH PRZESŁANIA.

Z punktu widzenia instytucji najwygodniejszy jest prorok przepowiadający rzeczy które już się odbyły , a dlaczego ? ... zero ryzyka .

Eh ! nigdy nawet najgroźniejszy lew nie dokona takich szkód jak stado hien ...zalęknionych hien .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,89 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości