Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 lipiec 09 2022 13:59   
Forum

Status: offline

Gdzie przebiega LINIA PODZIAŁU pomiędzy wiernymi a "wiernymi " ano tutaj :
wierni mówią Chrystus tak a "wierni" mówią Chrystus tak ale Jego wymagania już nie ,są niedzisiejsze.

Jeżeli ktoś , np. kaznodzieja unika pouczania i napominania wiernych , unika trudnych tematów a jedynie roztacza niezobowiązujące rozważania to na własnej piersi hoduje sobie gada który go z czasem pożre .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Odpowiadam na pytanie z poza forum , jaki wpływ na nieuznanie Chrystusa za Króla Polski miała ludność etnicznie Żydowska ano ...nie wiem , mogę się tylko niezobowiązująco domyślać , jeśli oni byli tacy jak teraz to walczyli z całą mocą z polską państwowością z polski patriotyzmem , straszyli polskim nacjonalizmem [ jakby sami nie byli nacjonalistami ba ...arcynacjonalistami i to w stopniu graniczącym z rasizmem ] i w efekcie strzelili sobie gola , do własnej bramki .Upadek państwowości polskiej opartej o katolicyzm = upadkowi europejskiego żydostwa , ale ... nie wiem , to jedynie intuicja , wiem tylko tyle [ na 50% ] że np. ówczesny prezydent był albo członkiem albo blisko związany z kołami masońskimi , nie chcę dalej grzebać się w tym temacie .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Rewolucja, odnowa w kościele a jak odróżnić prawdę od propagandy ? po czym ją będzie można poznać ? pewnie ze można wydawać orędzia , oświadczenia czy nawet oficjalne dokumenty ale to nic ....jeśli On będzie z nami to z nami będzie Jego RADOŚĆ , tak powiedział .Kościół ponurych świętych to fikcja .

A jak to wygląda w oczach osób postronnych ? tak , tych którym mamy obowiązek nieść radość Ewangelii ? jak nie mamy w sobie radości to i zdolnosci do ewangelizacji w sobie nie mamy .

Człowiek radosny ... śpiewa choćby tylko na pasterce , choćby jedynie na rezurekcjach oto gruchnie jak wulkan wieść o tym ,że nie zna śmierci Pan żywota chociaż przeszedł przez jej wrota ale zaraz organista "podłoży nogę " śpiewającym , zwolni ... uwidoczni jakieś trele uwidaczniające talent grajka i ... po śpiewie .Ludzie radośni nie wstydzą się śpiewać całym sobą , po polsku a jak dotąd podczas mszy słychać organy , organistę i jakieś muzyczne pomruki .

Byli Ukraińcy , chcieli w katolickiej świątyni podziękować za ugoszczenie i zbiórkę pieniędzy , a jak podziękować ? mogli jedynie zaśpiewać , zaśpiewali ,te parę osób z cerkwi ...chyba jednak zawstydzili nas ..śpiewem . Nasze pieśni ale jakby jakieś inne z innego świata ...ze świata żywych .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Krok w dobrym kierunku , ksiądz zorganizował piknik , fajnie , panie postarały się o ciasta lepsze niż te seryjne z cukierni , był stół , kawa pogaduszki [ to też jest potrzene ]ale do celu jeszcze daleko , a jaki to cel ? ano : JEDNOŚĆ SPOŁECZNA KOŚCIOŁA .

To fajnie ,że chociaż mała część parafii poznawać się będzie np. w kolejce do rejestracji do specjalisty ale ...to mało , z uporem maniaka twierdzę że bez prawa i jego przestrzegania to nie jest fundament jedności , przyjdą sytuacje trudne , konfliktowe , bez prawa same tylko luźne więzi towarzyskie [ też potrzebne ] to powierzchowne ujęcie tematu ,nie wystarczą co więcej one w ogniu konfliktów mogą " pęc "

Ja już nie mam nadziei , jak już Matka Jezusa wskazała na tworzenie małych wspólnot to znaczy "na 70 % " że na instytucje centralne kk już nie można liczyć , dąsy pląsy i konwenanse zniewalają je skuteczniej niż otwarta przemoc .Małe wspólnoty ...przecież to ST ! tak ST .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Gedeon z armią liczącą trzystu żołnierzy. „Przez trzystu tych ludzi, którzy chłeptali, wybawię was i podam Midjanitów w moc twoją”, mówi Bóg (Ks. Sędziów 7:7). Dzięki niespodziewanej i genialnej strategii, trzy tysiące ludzi przegoniło całą armię Madianitów.

Lud żydowski jest nieliczny, ale dokonał wielkich rzeczy, będących ŚWIADECTWEM SIŁY, KTÓRA GO PRZEWYŻSZA . Osiągnął coś, czego nie mógł osiągnąć żaden inny naród tych rozmiarów. "

ot i cała moja nadzieja na odrodzenie kościoła , wystarczy trzystu mądrych i odważnych ludzi , przecież tylu mamy , owszem decydowanie więcej .

" Gedeon i stu mężów, którzy mu towarzyszyli, doszli do krańca obozu w chwili, gdy tuż po zmianie następowało czuwanie środkowej straży nocnej. Zatrąbili w rogi i potłukli dzbany, które trzymali w swych rękach. Natychmiast zatrąbiły w rogi także owe trzy hufce i potłukły dzbany. Wziąwszy zaś w lewą rękę pochodnie, a w prawą rogi, aby na nich trąbić, wołali: «Za Pana i za Gedeona!» I przystanęli, każdy na swoim miejscu, dokoła obozu. Powstali wtedy wszyscy w obozie, poczęli krzyczeć i uciekać. Podczas gdy owych trzystu mężów trąbiło na rogach, Pan sprawił, że w całym obozie jeden przeciw drugiemu skierował miecz."

Wystarczyło trzystu ludzi oni walczyli z :

" Madianici, Amalekici i cały lud ze Wschodu leżeli w dolinie, zebrani tak licznie jak szarańcza. Wielbłądów ich było bez liczby - jak piasku nad brzegiem morskim. "

Ten, który się boi i drży, niech zawróci , niechże nie czyta tego dalej , niech zawróci ku górze Gilead i chroni się , niech bawi sie w grupy synodalne i "różne takie ".

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Kościół jest slaby, bo cała jego nauka jest budowana na rozważaniach a nie na twardym prawie , wszystko to mgławica , pył , glina tak więc TWARDY KAMIEŃ który uderzy W PODSTAWY rozbije całą tą biurokratyczną skorupę która teraz więzi i deprawuje dusze wiernych .

Trzystu - pięćset zdecydowanych ludzi którzy pod wodzą biskupa pomocniczego , proboszcza dużej parafii czy choćby działacza świeckiego zdecyduje się na opracowywanie MODELU ORGANIZACYJNEGO gminy chrześcijańskiej [ bez prawa które ją tworzy się nie obejdzie ]jest owym kamieniem z Ks. Daniela który uderzając w podstawy rozbija ucisk wewnętrzny kościoła w proch.

Tak w podstawy , kościół w zasadzie nie ma prawa , to glina , kolos na glinianych nogach .

&&&&&&&&&&&&&&

A kto może tego zabronić ? papież , a nich powie że nie trzeba nie przestrzegać prawa .. śmiechem go zabiją , nie może tym powiedzieć przestrzegajcie prawa które jest ...bo takiego nie ma , powiedzieć przestrzegajcie prawa utworzonego przez neoliberałów też nie może ... w tej sytuacji nic nie może .

A owe kongresy , synody , mogą tworzyć rezolucje , wydawać oświadczenia ale to nic nie znaczy wobec twardego prawa , będą polemizować , kąsać się wzajemnie ,być może i lżyć ale to nic nie da ...powiększy jedynie zamieszanie które ...już jest . Ja tego nie wymyśliłem ...to jest zapisane ...żyje .Zamieszanie może być potężne o większym zasięgu niż te za czasów Gedeona . Mickiewicz ongiś błagał o wojnę powszechną ludów która uwolni Polskę ... właściwie , co do zasady to jest to samo.

Nie ma mocniejszego świadectwa wobec liczniejszych pogan i ateuszy niż to , właśnie to hipotetyczne prawo , nic mocniejszego chyba że cuda cuda łamiące prawa przyrody kościół dać nie może .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Eh ! szkoda ,że już sił nie staje , może tym zajmie się ktoś młodszy , energiczny , choćby via Internet .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 10 2022 20:04   
Forum

No to niech będzie "Słoń a sprawa polska " może inaczej " kościół i naród polski " w oczy kłują banery "co się stało w tymi dziećmi " widać dokładnie o ile spadla dzietność tego społeczeństwa na w przestrzeni lat ...a dlaczego tak dramatycznie spadła ?

Warunki życia ? bez przesady po wojnie były dramatycznie gorsze aniżeli dzisiaj ,ostatnio dzięki posunięciom socjalnym w jakimś tam stopniu się polepszyły więc dlaczego ?ja takich warunków nie miałem ...

Moja teza jest następująca : my naród polski DALIŚMY SOBE NARZUCIĆ ATEISTYCZNY , W SUMIE NIHILISTYCZNY STYL ŻYCIA a...cóż z tym wspólnego ma kościół ? ma ...

Kościół gubi wiara , tak wiara w to że jak już kaznodzieja wyrazi via ambona troskę o rodziny to cokolwiek się w tych rodzinach poprawi , nauczmy się od lepszych tak od lepszych , lepszych bo skuteczniejszych, tak od walczących ateistów ... kto w małych rzeczach nie będzie wierny Chrystusowi , nie będzie wierny i w dużych , czasem zorganizowanie grup młodzieżowych bywa trudniejsze niż wygłoszenie porywającej homilii.

Oni nie wyrażali wprost troski o "depopulację społeczeństw chrześcijańskich" co jest ich celem , choćby się zarzekali nie wiem jak to widać , taki są ich intencje .

Błogosławieni cisi albowiem oni posiądą ziemię.

Oni zadbali o czas jakby byli chrześcijanami , jakby znali Biblię ,zadbali o DAJĄCĄ SIĘ STOSOWAĆ w praktyce edukację , za pomocą mediów , instytucji fnansowych i wszystkiego co się do tego celu nadaje KSZTAŁTOWALI POSTAWY ludzi młodych , tak , oni cierpliwie i bez fanfaronady kształtowali postawy a kościół ... jedynie komentował postawy ...

Ile to dziewcząt [ właściwie to już kobiet ] zaczyna myśleć o rodzinie ...po trzydziestce kiedy biologia zaczyna niestety dawać znać co sobie . Liczy się przede wszystkim kariera a potem zobaczymy ... Wiem ,słuchałem mimo woli rozmów matek po trzydziestce ,spóźnionych matek , tych z dyplomem i karierą , bywało się na różnych przyjęciach , one jak już usiądą w kółeczku "dostają świra " o niczym innym nie rozmawiają tylko o dzieciach , natury się nie oszuka ... gdzie skarb twój tam i serce twoje .

Dla ilu to młodych mężczyzn ideałem jest "macho " taki co to "zalicza" wszystko to co nie zdąży uciec na drzewo , dzieci i pampersy wyraźnie temu wizerunkowi przeszkadzają .

ilu to mężczyzn zostaje tatusiami w sytuacji kiedy ich wiek sugerowałby że powinien być taki a nie mężczyzna raczej kochającym dziadkiem .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

No to słowo na niedzielę , te dzisiejsze

"Polecenie to bowiem, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: „Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je”. I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: „Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je”.

" Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić ".

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie ma tłumaczenia ,tak powiedział Pan , jest możliwe przeciwstawienie się tej kulturowej agresji , można ...jak się chce . Można , oddziaływanie wspólnoty , środowiska jet silniejsze niż telewizja , wiem , jestem stary , przerabiałem , grupy rówieśnicze działają mocniej niż szkoła ..tylko że trzeba w nich być , uczestniczyć ... kościoła jednak tam nie ma , ot i powracająca mantra .

Jak się przyglądam niektórym jeszcze młodym a już zdziwaczałym niestety kapłanom to ...nie ...oni nie znajdą wspólnej nici porozumienia z młodymi , nie wejdą w to środowisko , inny język , inny sposób bycia , inny świat , inne pojęcia , kto ich tak "wytresował " ?

Ja , gdybym mógł a niestety nie będę mógł , nie tyle męczył alumnów egzaminami np. z apologetyki ale dawał im zadania PRAKTYCZNE : co ? "wejdź w tą grupę i nawróć ?... skąd ! ZMUŚ ICH DO MYŚLENIA a gdyby i to było ponad siły to WYSŁUCHAJ I ZROZUM , to więcej niż wpis w indeksie .

&&&&&&&&&&&&&&&

No dobrze , ale skąd ksiądz ma wziąć na to wszystko czas ? a kto powiedział że to musi być ksiądz ? a czy to nie może być osoba świecka ? widziałem już świeckich lepiej sobie radzących z ludźmi niż księża , taki " katolicki lewita " tak z uporem maniaka twierdzę , że odnowa kościoła jest niemożliwa bez zmiany organizacji pracy , tak tylko że...organizacja pracy w tym przypadku oznacza DECENTRALIZACJĘ a na to scentralizowana , hermetyczna instytucja nie pójdzie , nie podzieli się choćby cząstką władzy , podzieli ? raczej odda to czego i tak nie wypełnia , choćby w ostatecznym rachunku miała by się podzielić kupą kamieni to ....nie odda i taka jest niestety właściwość środowisk zamkniętych , kastowych , wierzę w odnowę kościoła więc jestem katastrofistą , "to" się stać musi .

Ciekaw jestem jakie dokumenty "wyprodukują "synody ? ryzykuję : w dziewięciu przypadkach na dziesięć będą to" akty strzeliste " bez związku z kształtowaniem realnej rzeczywistości .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 15 2022 20:56   
Forum

ok. odpowiadam .

Jaka jest różnica w poglądach między mną a Pch24 ?, oni zauważają i i komentują wydarzenia w Polsce i na świecie które "kopią " Kościół " i na tym kończą się podobieństwa .

Różnice oni proponują jedyne rozwiązania "duchowe " telepatyczne , ja realne ,materialne jestem "ciałpasterzem " oni wyznają pewien rodzaj "doktryny Neumana " jak już ktoś jest kardynałem czy biskupem to jest nienaruszalny , ja wzoruję się na św. Michale Archaniele , jak widzę ,że ktoś zdradza to nazywam to wprost zdradą i nie ma dla mnie względu na osobę .Takich określeń jak ZDRADA infułaci nie używają w stosunku do siebie a ja uważam że kto córkę , matkę czy kolegę z seminarium stawia wyżej od Kościoła to nie jest Go godzien i niech to będzie cały komentarz , mądrej głowie dość po słowie .

Jedna postawa jest słuszna druga błędna.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 16 2022 19:13   
Forum

No cóż , pól prawdy to całe kłamstwo, to pewne ,

" Papież Franciszek uważa, że przystępowanie do Komunii świętej przez Joe Bidena to wyłącznie kwestia sumienia amerykańskiego prezydenta, który chociaż podaje się za katolika, to nieustannie wspiera roszczenia lobby aborcyjnego."

Jeżeli instytucja chce zrzucić z siebie odpowiedzialność za PUBLICZNE ZNIEWAŻANIE EUCHARYSTII to wybrała sobie drogę wyjątkowo niezręczną , To że J. Biden współwinny jest śmierci wielu , bardzo wielu dzieci a przystępuje do komunii św. i otrzymuje to co chciał to nie jest wyłącznie jedynie kwestia jego sumienia . Antypapież nie ma prawa tak powiedzieć .
Winny jest ten kto spożywa swe zatracenia ale i ten kto mu to to umożliwia , co więcej ten drugi jest bardziej winny , tak mówi Biblia .

Syn Boży cierpiał jak to jest zapisane w pismach ale biada temu kto wydał Ciało i Krew Jezusa w ręce złoczyńców , lepiej by mu było aby się nie narodził .

Biden jest mnej winny niż ci którzy umożliwili mu ten proceder ...Chyba że ...Chrystus się pomylił , powtarzam aż do znudzenia 100 % władzy = 100% odpowiedzialności .

Petrus Romanus ? coraz więcej na to wskazuje ...ale to jeszcze nie pewność .

&&&&&&&&&&&&

Ewangelizacja i laicyzacja nie są zjawiskami symetrycznymi , laicyzacja aby była skuteczna musi opanować ciało i tylko ciało , rozbuchane ciało w kategoriach statystycznych siłą bezwładności czasem opanuje i duszę .Laicyzacja dokonała się poprzez tysiące , miliony wiernych "chodzących do kościoła " ale żyjących na bakier z Pismem , łatwo jest rozbić drogi wazon ale skleić na powrót to już wielokrotnie większy wysiłek .Nie ma symetrii .

Gdyby [ jakimś cudem ]wprowadzono prawo katolickie to jeszcze nie oznacza to powrotu do wiary , tak , ale bez powrotu do uporządkowanego życia ciała NIE MA POWROTU do życia zgodnego z duchem , co więcej w dzisiejszych warunkach działalność "ciał pasterska" WARUNKUJE powodzenie działalności duszpasterskiej .Bez niej duszpasterstwo traci w ogóle sens ...co widać .

Kaznodzieja który twierdzi ,ze wszedł na ambonę by dokonywać dzieła ewangelizacji a nie bieże się za uporządkowanie życia wiernych poza światynią , oszukuje wiernych , oszukuje siebie , takich rzeczy jak ewangelizacja oparta jedynie o słowa nie ma .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 18 2022 13:25   
Forum

„Z mojej strony chciałbym prosić o przebaczenie” – powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej (DPA) ks. Wolfgang Rothe, wikariusz jednej z monachijskich parafii, który wziął udział w paradzie środowisk homoseksualnych. Ks. Rothe w 2021 r. doniósł do niemieckiej prokuratury na ks. prof. Dariusza Oko oskarżając go o mowę nienawiści wobec osób LGBT. "

Że co proszę ? !!!

Ja na miejscu ks., prof. Oko obłożyłbym go klątwą w każdym razie o to bym zawnioskował [ nie znam procedur ] choćby za szerzenie herezji i zgorszenia ... i zwołal zbiórkę pieniędzy w związku z kupnem Biblii i kosztami jej przesłania na adres ks. Rothe , tak postąpiłby ktoś kto zna Biblię ,to ten sam styl , ale my jej znamy , udajemy że znamy Biblię , tego nie zrobi nawet ks, profesor którego uważam za Osobę odważną .

Nawet ten tęczowy ksiądz jest bardziej zdecydowany w obronie "swojej wiary "tak swojej bi nie mojej niż nasi księża których "psim obowiązkiem "jest jej bronić . Skąd u nas taka bojaźń ? skąd taka nieumiejętność radzenia sobie z bezczelnością wrogów , tak wrogów .To nie przystoi dojrzałemu mężowi , czego się boimy ? nieprzychylnych komentarzy ? wrzasku prasy , nie szkodzi ... za jakiś czas ta sama prasa będzie się rozpisywać na temat kształtu pośladków u jednej z pań uczestniczącej w zaślubinach jednego z członków rodziny królewskiej w Anglii , prasa to nie jest partner ! a już tym bardziej punt odniesienia , czego Wy uczycie alumnów ? kapitulanctwa ? jak będą wypełniać swa rolę pasterską , mowa ciała przemawia do ludu mocniej niż księgi i rozważania ....

A pasterz musi mieć ze sobą pastorał , kij pasterski który służy do wskazywania kierunku marszu , można im trzepnąć niesforną owcę po futrze i ...trzasnąć w łeb złego wilka który zagraża stadu , odnoszę wrażenie że my tego w kk nie tylko nie potrafimy ale nawet nie wiemy do czego służy kij pasterski . Przecież ktoś przyznał Księdzu tytuł profesora ...piszę to ja , człek z ludu który wiele tekstów ks. prof. opatrywał przychylnymi komentarzami eh !gdyby nie ten bark zdecydowania ...

Księże profesorze ktoś musi trzasnąć Goliata w "czółko " dla przykładu , dla podniesienie morale w kościele skoro na biskupów już nie można liczyć . Tak czynił o. Kordecki szeregowy przecież zakonnik , a jednak to jego nazwisko pamiętamy a nie nazwiska biskupów , Pan nie ma względu na osobę , sursum corda !

A tacy np. ...muzułmanie zachodnią prasę mają w .... tak Księże Profesorze nie kończyli seminarium ale i tak oni są bliżej Boga [ w tym aspekcie } niż nasi absolwenci seminariów ! Jak postąpiłby w tej sytuacji Eliasz ? prorok pański który zaznaczył swą obecność tak ST jak i NT i to na poczesnym miejscu , czy przypomina sobie ksiądz Profesor co on uczynił z kapłanami Baala ? a taki ks. Rothe kim jest ? jest po stokroć gorszy niż owi kapłani , oni przynajmniej nie kalali Imienia Bożego , zgadza sie Księże profesorze ?

Skarleliśmy , skarleliśmy w stosunku do starotestamentowych w porównaniu z takim np. Eliaszem jesteśmy gnomami .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 19 2022 15:27   
Forum

Lubiany przeze mnie ks. prof. Perszon ...tym razem się zawiodłem , pała z taktyki Wielebny Księże , pała z taktyki , na mojej podchorążówce oblał by Ksiądz egzamin ze szczętem .

Mówił o miękkiej indoktrynacji New Age i ...miał rację , nie powiedział jednak tego ,że owa owa "miękkość " skryte sączenie treści antykatolickich i w ogóle antyreligijnych jest znacznie bardziej skuteczna niż tak jak za czasów komuny twarde stawianie na antyreligijność .A dlaczego tak jest ? bo na poziome ślusarza czy murarza [ z całym szacunkiem do tych zawodów ] człowiek zagoniony przez okoliczności materialne ,tempo życia i sama ateistyczną organizację tegoż życia działa niekiedy odruchami , na zasadzie "swój -obcy "to naturalne , logiczne .

NIE MA CZASU NA DELIKATNE DYLEMATY ŚWIATOPOGLĄDOWE ,liczą się tylko te ostro zarysowane , jaskrawe , nawet jeśli się pomodli , pójdzie do świątyni to i tak w gąszczu zagadnień ekonomicznych , obyczajowych , kulturowych i medialnych NIE JEST WSTANIE OGARNĄĆ SYSTEMU DZAŁANIA PLANOWEJ ATEIZACJI a ksiądz tutaj o tym że kościół NIE ZAMIERZA PODEJMOWAĆ WALKI a tyko "sygnalizować" o niebezpieczeństwie tych zjawisk ,ba ... jak kto ma czas ... to spędza go w kawiarni lub w bibliotekach , wśród alumnów i to może JEMU SAMEMU wystarczyć , ale na poziomie masowym , statystycznym to jest żaden opór ... nie ma oporu .

Proszę się zatem nie dziwić ,że np. na imieninach brata w środowisku katolickim nawet już nie reaguję na pytanie w rodzaju "z jakiego znaku zodiaku jesteś "

Na miejscu kadry profesorskiej katolickich czy biskupów odczuwałbym sporą dozę frustracji , "naumiał się " człowiek , nałykał wiedzy od filozofów greckich zaczynając a tutaj byle parweniusz ze znajomością prostych metod komunikacji ma większy wpływ na lud boży niż nominalny pasterz . Kk ma problem z subiektywizacją pojęć społecznych .

Kadry kk " nie łapią " nie odróżniają góry od pagórka , nie uwzględniają skali zjawisk , ktoś tam coś powiedział , coś tam opublikował ale to "coś " to nieledwie mistrzostwo klasy w grze w cymbergaja , nikt o tym nie wie , nikt tego poza kilkoma uczestnikami nie słucha , nie rozpoznaje , dla nich to cały świat ... a dla ludu nieledwie przydrożna kapliczka .

Tutaj miękka "sygnalizacja jest wręcz szkodliwa , w dobie drapieżnego języka który nas ogarnia ze wszystkich stron , z polityki czy nawet reklam takie "brzęczenie komara " nic nie znaczy , tutaj potrzeba OSTRO ZARYSOWANIE GRANICY ŚWIATOPOGLĄDOWEJ tak jak w ST .

Tylko że ... kościół w epoce mocnego języka w ogóle nie potrafi mocno przemawiać ! nie ma za sobą argumentów mowy ciała , intonacji głosu ...jesteśmy karłami , zostawmy analizę słów to mały procent komunikacji , ale sama postawa proroka choćby niewykształconego ... eh !mowa ciała w kk "leży i kwiczy " .

No ... czasem się to zdarzyło w przypadku np. abp, Jędraszewskiego , pozostali to "ciepłe kluczy "z księżmi na poziomie parafii jest jeszcze gorzej ... bojaźliwi wzywający do męstwa , taka armia złożona "Papkinów " Kto ich tego nauczył Księże Profesorze ? czy aby tej " umiejętności "nie nabyli w seminarium ?

Wie ksiądz dlaczego potężna przecież armia rosyjska zbiera cięgi ? przyczyn jest bardzo wiele ale "sygnalizuję " jedną , NA POZIOMIE sołdata liczy się nie tylko propaganda ale to z czego ma on strzelać , co jeść i pić , gdzie sie wyspać ,umyć ,zmienić bieliznę by nie śmierdzieć ... dla samego siebie , by na skórze nie było oznak odparzeń , zrobić kupę , i odpocząć po walce , instytucja wojskowa czy kościelna która "odleciała w kosmos " od ludu jest kolosem na glinianych nogach , wiem co piszę kolos na glinianych nogach .

Ich , laicy zatorów stać na " miękką indoktrynację " nas nie ...

Księże Profesorze to jest w jak ..boksie , załóżmy że miękkie ciosy , lewe proste dochodzą do celu i każdy z zawodników jakoś to zniesie , ale nie bierze Ksiądz po uwagę tego ,że jeden z bokserów ma jeszcze w arsenale potężny hak który jest wstanie zwalić a nóg najlepszych ...Księże Profesorze to nie jest równy pojedynek ....

My mamy miękkie słowa i oni też miękko przemawiają , potrafią przemawiać nawet bardziej miękko niż my ! ale oni mają w zanadrzu działalność kulturową w tym prawną i ekonomiczną , materialną jak W ST ! którego to sposobu pracy kościół w ogóle nie podejmuje ! mamy tylko werbalizm ,mamy tylko słaby , akademicki , aksamitny werbalizm ...
Proszę Księdza tak nie wygramy ....

Dwaj bokserzy "pokłuli" się ciosami prostymi a jeden z nich pada znokautowany na ring , nie , nie od ciosu prostego ale od sierpowego ale ... pada na deski i tego nie widzi ... może dlatego że ma podbite oko i dlatego go nawet nie zauważył. On potrafi walczyć jedynie ciosami prostymi słabymi bo bez i bez pokrycia materialnego ...to się chyba nazywa wiara martwa , prawda ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 20 2022 12:05   
Forum

" Ostatnią osobą, z którą spotkał się Jan Paweł I był kard. Sebastiano Baggio, którego papież miał zamiar usunąć z Kurii Rzymskiej za przynależność do sekty masońskiej. Chwilę później następcę Piotra znaleziono martwego, a te dwa fakty są ze sobą bezpośrednio związane – twierdzi były sekretarz arcybiskupa, który prowadził wówczas śledztwo przeciwko masonom w Watykanie.

W książce Morderstwo 33. stopnia ks. Charles Murr, były sekretarz abp. Eduarda Gagnona, opisał okoliczności śmierci Jana Pawła I, która miała jego zdaniem związek ze śledztwem na okoliczność obecności członków masonerii w Watykanie.

Prowadzący śledztwo abp Gagnon wyróżnił dwie postacie, których przynależność do sekty masońskiej uznał za NIEZAPRZECZALNĄ . Byli to abp Annibale Bugnini (odpowiedzialny za stworzenie tzw. nowego rytu Mszy Świętej – Novus Ordo Missae) i kard. Sebastiano Baggio. Jak zeznał arcybiskup, ich związek z tajną organizacją walczącą z Kościołem ZOSTAŁ POTWIERDZONY PRZEZ INTERPOL . "

Zaraz , zaraz jeśli w/w kardynałowie byli członkami organizacji walczącej z kościołem ...to co oni tam właściwie robili ,przecież na gruncie prawa oni nie byli nawet członkami kk ... dlaczego nie "wylecieli " na zbitą ...

a właściwie to ilu tego typu osobników usunieto z kościoła, z Watykanu na przestrzeni powiedzmy stu lat ? co ...nikt ... !!!

Nie wiem , nie wiem , ale tutaj , domyślam się tylko ,że może być i taka możliwość że Pan postąpi z Watykanem "metodą Macierewicza " [ przepowiednie ! ]

Wojskowe Służby Informacyjne wywodzące swój rodowód jeszcze z PRL -u nie wykryły żadnego [ sic ! ] agenta Moskwy , za to w jej szeregach inne służby wykryły bodaj trzech agentów [ ! } i co robić ? ano ,ówczesny minister postąpił zgodnie z zasadą węzła gordyjskiego , zamiast wikłać się w nieskończone śledztwa" rozkrochmalił "owe służby na cztery świata strony , tak może Pan postąpić z Watykanem .Kiedyś podobnie było z instytucją serafina Lucypera ...
"sto razy " większą niż Watykan .

Teraz po latach ,mogę to napisać , ja szeregowy członek kk ulżę sobie !

Same tłumaczenia Watykanu w sprawie śmierci Jana Pawła I uważałem za mętne , nieszczere i wymijające [ tak . tak za pontyfikatu Jana Pawła II ] nie czułem się doinformowany . ale dlaczego dlaczego lud boży , kościół byl zwodzony ? to nie budzi zaufania , a jak pasterz nie ma zaufania u owieczek co zostało "potwierdzone " za pomocą tuszowania afer pedofilskich to ... nie można tego zjawiska jako moralny koniec Watykanu , koniec jego misji on po prostu nie jest zdolny do ewangelizacji ...Cała instytucja nadaje się do wymiany , ale na szczęcie to tylko moje domysły .

Być może ktoś kto dzisiaj z dumę oświadcza ,że w Watykanie pełnił taką to a taką funkcję będzie swoje wizytówki skrzętnie ukrywać ... będzie w tym kościele ...trędowatym który z daleka wołać będzie zgodnie z prawem Mojżesza nieczysty ! nieczysty ! { ? } będzie raczej ostrzegać "pracowałem w Watykanie ! pracowałemw Watykanie . ! " oczywiście że przesadzam ale skaza zostanie , nie ująłem słowa skaza w cudzysłów to rzeczywista , realna skaza moralna , być w Watykanie i nie ostrzegać ludu bożego to piętno ... piętno albo zdrajcy albo niewolnika .

A swoją drogą kardynał Bugnini był odpowiedzialny za tworzenie nowego rytu mszy świętej ... kółeczko zaczyn się zamykać ... rozumiem Franciszka , czemu z taką zaciekłością zwalcza mszę trydencką ... wszystko zaczyna się układać w jednolitą logicznie całość .

Czy my aby [ niechcący ] nie uczestniczymy w szatańskich albo skażonych diabłem ceremoniach ? gdyby to było prawda ? to nie wyobrażam sobie ciosu mocniejszego w wiarę ludu niż ten , oby tak nie było . Intuicja podpowiada mi że taki cios nadejdzie , masoni to cwaniaki , czy jesteśmy na taki cios przygotowani ...eh ! stary jestem więc wątpię .

A swoją drogą ... ci co "nie chodzą do kościoła " mają teraz bardzo wygodny pretekst mający w sobie pewne elementy prawdy .

Msza trydencka odprawiana konspiracyjnie ? nie wiem ... wiem że nic nie wiem .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 23 2022 12:58   
Forum

Jak ten czas leci ...wczoraj to był chłopak z podwórka a teraz ... żeni się , ciemnoskóra piękność " skądś tam " nie powiem miła , ale ...jakiego wyznania ...? jak wychowa jego dzieci ? przecież znam , pamiętam jak szedł do pierwszej komunii a teraz ? wydaje się ,z eto jest u to zgoła obojętne .

Oto zbolały , upokorzony, kościół judaistów późno bo późno ale w końcu poszedł po rozum do głowy .... my jeszcze nie , takich nauk jak w ST na ambonie nie było ... przecież coraz więcej na obczyźnie polskich nazwisk tych co to kiedyś byli Polakami , po polsku też coraz słabiej mówią , podcięte korzenie ot co .

"Wtedy powstał kapłan Ezdrasz i rzekł do nich: «Wyście popełnili przestępstwo, żeście za żony wzięli kobiety cudzoziemskie, powiększając przez to WINĘ IZRAELA . A teraz wyznajcie wykroczenie swoje wobec Pana, Boga ojców waszych, i spełnijcie wolę Jego, mianowicie: odłączcie się od tych narodów obcych i od kobiet cudzoziemskich! »

Lista winnych

Ustalono, że tymi ze stanu kapłańskiego, którzy poślubili kobiety cudzoziemskie, byli: spośród synów Jozuego, syna Josadaka, i braci jego: Maasejasz, Eliezer, Jarib i Gedaliasz; oni poręczyli, że POPRAWIĄ SWOJE ŻONY ,"

No ... jakby kaznodzieja powiedział to zlinczowała by go nie tylko prasa krajowa ale zagraniczna , kościół ugina się pod ciężarem medialnego terroru .Ludzie ! przecież to podstawa .. .podstawa bytu kościoła , Kościół nie broni już nie tylko wiary ale nawet siebie już nie broni a misjonarzy wysyła ..tylko nie do siebie ...

&&&&&&&&&&&&&

Kłania mi się człowiek , ale nie wiem kto on , no niby rysy znajome , no tak ...pamiętam chłopczyka to już mężczyzna , Sąsiadka wyszła za Marokańczyka , za zgoda biskupa przysięgał na Koran że nie będzie przeciwstawiał się katolickiemu wychowaniu dzieci , przysiągł ...słowa danemu Allahowi dotrzymał .

Zwierzyła mi się ...zawstydził ją , była niedziela i wtedy padło pytanie

-"Dorota ! a ty nie idziesz do świątyni ? przecież jest niedziela ... " miała refleks powiedziała ,że ona pójdzie wieczorem bo teraz ma robotę

eh ! ...upadliśmy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 24 2022 15:36   
Forum

Największa głupota jaka może powiedzieć człowiek żonaty którego los obdarzył potomstwem : ja do kościoła nie zabraniałem chodzić " a co przysięgałeś chłopie Panu Bogu na ślubie , przed ołtarzem ? czy nie to ,że przyjmiesz i PO KATOLICKU WYCHOWASZ POTOMSTWO JAKM CIĘ BÓG ODBARZY ? czy jak posyłasz dzieci do szkoły czy tolerowałbyś nauczyciela który niczego nie naucza i mówi " ja się im uczyć nie zabraniam ?

Problem w tym ,że ja tych ludzi ..." rozgrzeszam " no jeśli bazują jedynie na nauczaniu "ambonowym " to świadectwem wiary jest jedynie chodzenie do kościoła , pomodleniem się i coś tam o sercu ...a o moich arytmiach niczego nie słyszałem .

Dalej ambonowa nauka już nie sięga , nawet boi się poruszyć zda sie oczywistą tematyką wszechogarniających nas słownych wulgaryzmów , nie ma nauczania ! i tak zostali ludziska nauczeni .Więc czego tutaj można więcej nauczyć dzieci ?jak chcą to niech chodzą do kościoła " ja im nie zabraniam "

Ba , kiedy by nawet chciał kościół "podostrzyć ", potraktować serio swe powinności pasterskie , będą mu jego owieczki pospołu z prasą ateistyczną zarzucać że się "wtrąca do polityki " - tak zostali nauczeni , to już nie ma czego "ostrzyć " kościół nie ma już kłów ani pazurów , społecznie jest bezzębny .

Bo jak pamiętam , wspominam z rozrzewnieniem śp. proboszcza , absolwent szkoły średniej , ukończył u salezjanów chociaż był księdzem diecezjalnym , ten jak " gruchnął "z ambony o tym co mu sie nie podoba , to ani biskup ...jak ten "Zeus Gromowładny " a dzisiaj ...niech mi będzie wybaczone im więcej dyplomów tym większa ciemnota w ludzie bożym .

Czy o mordowaniu dzieci w łonie matki ludziska słyszeli , tak ... z telewizji ,najczęściej od polityków oni praktycy wiedzą lepiej od biskupów ,że takie miękkie mowy jak te kościelne w ostrej konkurencji światopoglądowej nie mają zastosowania ... księża są mało zdecydowani , na niższym szczeblu ten problem w zasadzie nie istnieje żaden znany mi prowincjonalny ksiądz o tym nie waży się mówić .

Owszem coraz częściej pojęcie zabójstwa nienarodzonych wypiera "aborcję " ale to zasługa laikatu i jako się rzekło Panie odpuść polityków nie struktur instytucjonalnych , ona jak już coś mówi to tak miękko , aksamitnie , żali się nad grzesznością ludzką ,że gdyby ją postawić na stanowisku cywilnym to ani chybi nazwałaby okrutną wojnę na Ukrainie "operacją wojskową ".

Ale dlaczego ja o tym , przyszło mi do głowy to ... że biskupi nad instytucją już nie panują , owszem można kapłanowi z prowincji nakazać aby poluźniał tematykę prawa , obowiązków , wymagań jakie stawia Chrystus ludziom - wykona to ochoczo , skwapliwie ,ale kierunek odwrotny zaostrzający w kk już jest niemożliwy ,nieosiągalny bo prowincjonalny ksiądz tego nie wykona ,bo ...on ma kontakt z ludźmi ... się boi ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 25 2022 12:29   
Forum

Dobrze piszesz ! przecież ja nigdy tego nie ukrywałem .

Franciszek, choć deklarował otwartość , że niby jego celem jest zapoczątkowanie w Kościele dyskusji i wymiany zdań to postępuje jak Niemcy czy Rosja mówi jedno robi drugie, nominuje kardynałów " jedynie słusznych " w pełni popierających jego linię liberalizacji Kościoła i zmiany tradycyjnej doktryny. Nazwiska i linie postępowania są znane , jak dotąd nie są tajne , więc zostawmy Watykan ... niech się wali na chwałę bożą , tak , klęska wrogów Kościoła jest elementem boskiej chwały .

Antypapież który zaczyna się plątać i "potykać o własne nogi "to jutrzenka odnowy. Alleluja!

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jak może wyglądać kk bez Watykanu ? no .... pytanie podobne do tego czy może istnieć judaizm bez świątyni w Jerozolimie , wydawało się wówczas ludziom to koniec świata a tutaj nic...nie ma końca świata ....jeszcze nie teraz. DUCHOWIEŃSTWO WATYKAŃSKIEGO CHOWU NIE JEST ZDOLNE DO PRZYWÓDZTWA W KOŚCIELE , już je oddało obcym co mała , elitarna ilość wiernych to już widzi a druga ta ...ludowa albo się wykruszy albo do dojdzie do tego samego wniosku później . owszem powoli ale nieuchronnie to się już staje.

Duchowieństwo ma przed sobą ogień i wodę , wierność Bogu lub Watykanowi jedno zaczyna wykluczać drugie tak było już wcześniej ale to zjawisko za sprawą nieudolności w zarządzie Watykanu [ dobrze że nie są w tym biegli dobrze że zabrakło im cierpliwości ]już przekroczyło mroczne zaułki kancelarii kościelnych kuluarów to zaczyna już być widoczne !

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie będzie się się na kim oprzeć , na kogo powołać ,po upływie czasu , każdy kto się powoła Watykan będzie traktowany jak ktoś kto przebywał z trędowatym ,dla tych którzy wierzą w Boga to po prostu nowy etap , początek nowego ...tego co już było pustynia , także moralna .

Nie ma i nie będzie w czasie przyszłym sensu ignorowanie przestróg ze ST a wygłaszanie no ... takich filozoficznych oderwane od życia kościoła elaboratów będzie w obliczu boskiego karania ... śmieszne , bliższe kabaretowi niż świątyni.

"Chodźmy do kościoła " chodźmy , takich kazań o niczym jakie są teraz w przyszłości już nie usłyszymy .

Ale co dalej , paradoks tkwi w tym ,że aby znaleźć radę jak mamy postępować w przyszłości można znaleźć w przeszłości.

&&&&&&&&&&&&&&&

Jeśli odnowa to powrót np. z niewoli watykańskiej , jeśli powrót z niewoli babilońskiej czy watykańskiej to ...Ezdrasz .

Ezdrasz – kapłan żydowski, był zawodowy przepisywaczem tekstu Prawa Mojżeszowego, święty Kościoła katolickiego. Skoro Pan powołał go do tych zadań to musiał mieć znaczący wkład w skompletowanie i zachowanie tekstu Starego Testamentu.

Pan wskazuje na ZACHOWANIE PRRIORYTETU SŁOWA BOŻEGO NAD PRACAMI TEOLOGÓW .
bez tego nie ma odnowy , wybijmy sobie to z głowy ,[ teologom to ciężko powiedzieć ] To krótko i po męsku ile to fragmentów biblii przekręciliśmy lub puściliśmy w niepamięć ?
Nauka kościoła winna się skupiać METODACH WYPEŁNIANIA WSKAZÓWEK PANA A NIE ICH INTERPRETOWANIU NA TYSIĄC SPOSOBÓW , tak będzie nie będzie , po kataklizmach jakie nas czekają nie będzie innego wyjścia .

Ba ...żeby to "tylko" było milczenie , wiele fragmentów słowa Bożego np. tyczących sodomii na Zachodzie uznano za "nieprawomyślne " fałszywe "nietolerancyjne " Itd. ,itp. bluźnierstwa , tak bluźnierstwa wygłaszane są przy milczącej aprobacie stolicy apostolskiej w imię "swobody dyskusji " której to swobody brakuje choćby w stopniu elementarnym przy np. problemie mszy łacińskiej .

Nie ma odnowy bez oczyszczenie wiary z teologicznych zanieczyszczeń , tak mówi Biblia , w każdym razie FUNKCJA Ezdrasza . Zawodowy przepisywacz prawa ...musiał się spodobać Panu, czynność niby mechaniczna ale wykonywana rzetelnie , uczciwe okazuje się mieć większa wartość nić górnolotne wywody pozbawione cech posłuszeństwa Pismu .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Najpierw się policzyli ... lista repatriantów ,tak trzeba , niby statystyka ale jeśli pasterz nie wie ile ma owieczek i w jakich sytuacjach można na nie liczyć a w jakich nie [ Gedeon ] ...to do bani z takim pasterzem. U nas niby liczą ale bezimiennie , anonimowo ... to nie jest , tak nie działa wspólnota ŻYWA

&&&&&&&&&&&&&&

Tp o mnie mierzi , oburza wywołuje niekiedy wrogie uczucia to usłużność wielu polskich polityków którzy zda sie pochodą z zupełnie innych krajów i tutaj się nie urodzili , nie wychowali , są wręcz wrogo nastawieni do swych przodków [ czcij ojca swego ...]
Nie my jedni mamy te problemy . , Żydzi też je mieli ....wróg wewnętrzny bywa groźniejszy niż zewnętrzny ...ale my tego nie przyjmujemy do wiadomości ...w imię miłości .Żydzi byli rozsądniejsi .

To jest odpis listu, który oni posłali do niego: «Do króla Artakserksesa - słudzy twoi, mężowie z Transeufratei. Otóż Niech król przyjmie do wiadomości, że Żydzi, którzy od ciebie wyszli i przybyli do nas, do Jerozolimy, odbudowują to buntownicze i niegodziwe miasto, naprawili mury i fundamenty domów są założone Otóż: Niech król przyjmie do wiadomości, że jeżeli to miasto będzie odbudowane, a mury jego naprawione, to oni podatku, daniny ani cła nie uiszczą i to w końcu królom przyniesie szkodę.

No ! ani chybi niektórzy Polacy w Parlamencie Europejskim ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

CZEKA NA NAS , KOŚCIÓŁ WIELKI EGZAMIN Z PASTERSTWA ! załóżmy nie ma faraona ! jest Jahwe Jego Głos , Pisma i lud boży i to jest dla duchowieństwa sytuacja katastrofalna ! oni muszą mieć kogoś kto ich wiedze a rączkę i ...bierze na siebie odpowiedzialność za kościół . Oni tego nie potrafią ! oni są edukowano tak aby bezkrytycznie powiedzieć "to nie moja decyzja , wszystkiemu winna jest "góra " której winny jestem posłuszeństwo , esesmani tłumacząc się ze swych łotrostw mówili "taki miałem rozkaz " czy można porównać ?czy mamy takie etyczne prawo ? ano można ....zasada ta sama , zresztą ongiś aniołowie mieli ten sam dylemat , skutki tak samo zbrodnicze .

Wierzę ,że Pan ma władzę nad umysłami także ludzi złych i tak nimi kieruje aby sprokurowali własną klęskę , owa "droga synodalna " czemu ma służyć ?w zamierzeniu miał to być kolejny szczebel w rozbiciu kościoła a że skutki mogą być błogosławione to już zasługa Opatrzności [ moim zdaniem ] oto uświadamia laikatowi własną wartość ! także w kategoriach posługi władzy i ...oby taki proces toczył się dalej ku chwale Kościoła , oddajmy Mojżeszowi co mojżeszowe a a duchowieństwu świątynię , niech tam służy Bogu , tam gdzie jest powołany , bo jak już juz wyjdzie poza jej krąg to będzie nieszczęście .... złoty cielec

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 26 2022 19:39   
Forum

Red. Pospieszalski zastanawia się na ile ŚDM w Portugalii będą agenda ONZ , wielkie nieba !

Redaktorze ! to Pan ma jeszcze złudzenia [ sic ! ] ja straciłem jakiekolwiek złudzenia kiedy grupa bystrych młodych ludzi "rozparcelowała " na czynniki pierwsze herb ŚDM z Krakowa ...melanż znaków masońskich , okultystycznych i nikt za to nie "beknął" , więc czego się Pan spodziewa ? kk to już społeczny trup , jeśli ryby to był kiedy symbol chrześcijan to teraz jest to ryba śnięta , martwa , głosząca martwą wiarę bez znaczących zastosowań praktycznych choćby w ekonomii , ryba która płynie tam gdzie podąża nurt i media głównego nurtu , Pan ukarze kościół ? a...jeszcze jest ?

Papież w Kanadzie wśród wyznawców Pachamamy ? ... toż to zgorszenie , chciał ich ewangelizować czy zatracić wiarę w patrzących na to katolikach ? ....eh ! papież ....

Zrzynam , kopiuję tytuł :

"Szokująca aberracja liturgiczna we Włoszech. Półnagi ksiądz odprawił Mszę na dmuchanym materacu " ...mało ? ile jeszcze takich "sensacji " potrzeba aby wyrobić sobie zdanie o kościele zdanie oparte o realia a nie o tradycję ?

Redaktorze ... czyści jak gołębie a przebiegli jako węże , doprawdy ?jak Pan może tak długo żyć w świecie złudzeń ? podziwiam ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 27 2022 21:02   
Forum

Rumunia , a jednak istnieją jakieś grupy w chrześcijaństwie które budzą nadzieję , np. prawosławie , nie , nie to moskiewskie ono jest bardziej zakłamane niż KGB ale w ramach autokefalii ...widziałem , na ekranie TV wysuszone do cna rżysko a na nim ołtarz a przy nim kapłani obrządku wschodniego przepraszają za grzechy i proszą Boga wszechświata o deszcz , no właśnie przepraszają a więc jednak widzą związek pomiędzy klęskami które dotykają co coraz ludzkość a jej grzesznością ! alleluja !

Na tej glebie społecznej można będzie jednak posiać ziarno Słowa , więź OSOBOWA z Bogiem , a wie jednak wiedzą że można Go rozgniewać i trzeba Go traktować z respektem .

Bóg wali świat "po oczach " a my nic ...co chwila z ambony słyszę o budowaniu więzi osobowej z Bogiem on przemawia ba krzyczy ... a my nic ,żadnej reakcji , żadnej refleksji , to tylko zwiększona zawartość dwutlenku węgla .... chcemy usłyszeć szmer strumyka a nie zauważamy orkanu , dziwna ta katolicka duchowość .

Bo "nasz katolicki bóg " to w ogóle się nie gniewa , nie karze ...fajny jest .Kiedy to piszę płoną lasy w Czechach , Portugalii , głód spowodowany wojną puka do Afryki , kara boska ? jaka kara ? to tylko ocieplenie klimatu ! Eliasz wiedziałby co powiedzieć , my nie wiemy ... eh ! ależ on był wykształcony ! ze cztery doktoraty to chyba miał .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Kazanie ks. biskupa A .Szala na okoliczność spotkania rodzin RM , czemu on mnie tak irytuje ? Przecież kazanie było jak najbardziej prawidłowe , nie kłamał ! pijemy stanowczo za dużo , rzeczywiście alkohol jest szeroko dostępny , rzeczywiście to prawda ,że jest relatywnie tani [ jeszcze ] rzeczywiście prawdą jest to co powiedzial bŁ B. . Markiewicz ,że Polska będzie albo trzeźwa albo w ogóle jej nie będzie więc dlaczego ekscelencja mnie tak zezłościł , ano ...zastanowiłem się , poirytował mnie samym podejściem , metodą myślenia ... komunistyczną , ba mechaniczną , traktowaniem człowieka jako mechanizmu który da się sterować nakazami i to w jego sferach INTYMNYCH .

Bo pół prawdy to już całe kłamstwo ! i to mnie zagniewało .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Dostępność ? przecież to żaden problem ,ja go znam aż nadto dobrze ,w komunie były kartki na alkohol [ jedna flaszka na miesiąc ]ja piszący te słowa chlał więcej niż wtedy kiedy był on w wolnej sprzedaży , uczestniczyłem w produkcji alkoholu własnego wyrobu , mogłem się obejść bez monopolu państwa w tej materii , tak, ja grzesznik przyznaję sie do tego , był taki okres w moim życiu , piłem dużo i to taniej niż kiedy kupowałem w sklepie , ba reklamowałem tą postawę jako "patriotyczną " bo oto "czerwoni ze swoimi kartkami mogą mnie cmoknąć " Więc po cóż te nawoływania do ograniczenia dostępności , a pijak ...no cóż on czasem jest zdolny do wyniesienia co cenniejszych przedmiotów z domu po to by je sprzedać za bezcen " za flaszkę albo dwie "więc cóż ta za "dobra rada " ekscelencjo ?

&&&&&&&&&&&

Skąd się bierze alkoholizm ekscelencjo ? różne są przyczyny , jeśli to efekt jedynie środowiska typowego dla nizin społecznych sposobu spędzania czasu to ok. nie ma problemu , ja dość łatwo się tego pozbyłem ale alkoholizm to efekt przede wszystkim ŻYCIOWEJ BEZRADNOŚCI , PUSTKI UCZUĆ I POCZUCIA ODRZUCENIA .No to się czegoś o kościele katolickim ekscelencja dowie , lepiej późno niż wcale .

Nie żyjący już wrocławski bonifrater o. Jan Grande - Majewski napisał , nie potrafię w słowo w słowo powtórzyć ale mniej więcej to ,że niekochające zrzędliwe żony produkują bataliony pijaków . bo jak się nie jest kochanym ba nawet akceptowanym chłopem który już nawet nie słyszy , nie usiłuje nawet słyszeć ustawicznego słowotoku w którym nic przyjemnego dla siebie nie znajdzie to znajdzie sobie inne środowisko , tak gdzie można się pośmiać , gdzie można porozmawiać wśrodoisku ludzi sobie życzliwych i powiedzieć to czego na trzeźwo nigdy by się nie powiedziało to drugi a z czasem być może i pierwszy dom .

Spytajcie terapeutów od uzależnień - jak ważne jest ŚRODOWISKO ? tak "piję " do przypowieści o siewcy , ono się będzie powtarzać .Wychodzi na to ,że środowisko katolickie albo jest słabe albo... w ogóle nie istnieje . Bo cóż to jest te "środowisko katolicie " ? jakimi normami się kieruje ? ...nie wiem , nie widziałem tekiego środowiska .

To nie tylko rodzina , pamiętam człeka który na początku lat dziewięćdziesiątych utracił pracę , na wódkę nie było go stać , został ... samogon .Zauważyłem ,że św. Jehowy [ nie wiem jak jest teraz ] ale są bardziej solidarni niż członkowie kk .

Popuszczam wodze wyobraźni ...a co by było gdyby taki człowiek np. ze środowiska np. byłych pegeerów odnalazł wsparcie W IMIĘ BOGA , wsparcie ze strony środowisk katolickich [ gdyby takie istniały ] to byłby ...neofita , biskupi mówią często coś o ewangelizacji , nieprawdaż ?

Warstwa kulturowa - pijaństwo przyszło na wieś jeszcze przed rozbiorami [ patrz utwory bpa. Krasickiego ] Przyszło głównie via szlachta która swoje należności wobec chłopów regulowała za pośrednictwem karczmy , tak na Żydach nie ciąży zasadnicza wina ale ...coś w tym jest .Ten sam proceder stosowali np. Niemcy w Generalnej Guberni należności za dostawy rolne spłacano min. wódką .Głównie jednak pijaństwo łączy się z zaborem rosyjskim , w Polsce przedrozbiorowej wódki miały + - 37 % zawartości alkoholu napoje bliższe spirytusowi niż napojom alkoholowym przyszły właśnie stąd .A więc gleba Księże biskupie , gleba kulturowa .

A dlaczego ja o tym , bo jak się skończyła komuna to ze strony EP wprawdzie niewerbalnie dało sie odczuć przekonanie ,że " teraz jest demokracja i wszystko ona załatwi " oni tylko o duchach " i w ogóle " taka była każdym razie mowa ciała instytucji . "Guzik "ona załatwi ekscelencjo "guzik " takich ponad dwustuletnich szkód nie załatwi się "pstryknięciem palca ".Polityka i "Solidarność " wcale nie zlikwidowały problemu , one tylko go przypudrowały .

Był taki film "Czterdziestolatek " oto świeżo nominowany dyrektor Karwowski udaje się na przyjęcie na którym są sami dyrektorzy , jest skrępowany i oto gospodarz daje mu radę - "trzy szybkie towarzyszu dyrektorze i oswoicie się z tą całą menażerią ". Tak rzeczywiście jest , alkohol ośmiela , likwiduje na krótko skrępowanie co często wykorzystywali lowelasowie z powieści , ale ja , katolik uważający się za praktykującego stosuje to wobec ....rodziny , tak kiedy przyjdzie spotkać się po kilku latach to nawet nie wiem jak zacząć rozmowę , bo o co mam spytać ? "co słychać ? " a jak padnie okazjonalne "zdrówko " a potem "spróbuj naszego bigosu " to jest łatwiej , ekscelencjo to nasza polska rzeczywistość ,także kościelna to tkwi głęboko w warstwie kulturowej ,ekscelencjo ...kościół to nie tylko ,świątynia ... proszę mi uwierzyć , tego nie da się wyeliminować zakazami sprzedaży , marzenie ściętej głowy , tym bardziej że żyjemy w epoce komórek i domofonów i bliski OSOBISTY kontakt interpersonalny jest coraz to bardziej trudny i utrudniony , zostaje alkohol jako " łącznik" kto zaprzeczy ? taki jest kościół .

W tym ujęciu kościół katolicki to wspólnota wyznająca w świątyni wiarę w Boga a kierująca się nieboskimi prawami i obyczajami , a od czasów Mojżesza brakuje chętnych aby ten problem załatwić , nie mamy WŁASNYCH praw i obyczajów ,żyjemy tym co inni , obcy i niewierzący dostarczą nam wierzącym do stosowania ,zgadza się ?

Na to potrzeba "społecznej orki " takiej jak za czasów Mojżesza ale o ile wiem EP wcale się do tej roboty nie pali ani nawet nie upoważnia stosownych i silnych [ tak , tutaj słabeusze są zbędni ] struktur kościelnych ...bo ich nie ma .Pozostaje wystosować nacechowany bezsilnością apel o trzeźwość , cytować B. Markiewicza ...ale to nic nie da ...

Nie da niczego taki apel min. ze względu na niski poziom nauk stosowanych na uczelniach katolickich , ciągle utrzymuje się przekonanie ,że można wystosować jakis dramatyczny apel o trzeźwość ktoś się "zaprze" poświęci i " tak jakoś "zmieni obyczajowość , nie zmieni ekscelencjo , bo takie dziedziny jak obyczajowość , ekonomia nie są rejonem indywidualnych ale działań CYWILIZACYJNO - TWÓRCZYCH a cywilizację tworzą ZORGANIZOWANE zespoły ludzkie właśnie takie jak za czasów Mojżesza ale o tym to Was tam na seminarium nie nauczyli więc nie będę okrutnikiem i kończę .

Co pozytywnego w homilii bpa, Szala zauważyłem ? ano rolę prawa jako instrumentu oddziaływania na postawy wiernych , tym razem prawo a nie tylko serce ,bo jak się bierze za zakazy sprzedaży alkoholu to czy się chce czy nie mówi się o prawie , nooo ! ...choć jeden kaznodzieja to zauważył ...od czasów Mojżesza .

&&&&&&&&&&&&&&&

A ja gdyby jakiś okrutnik postawił mnie na ambonie co miałbym do powiedzenia pijącym , "nie pijcie ? " i co posłuchają ? taaaam , powiedziałbym "pijcie powoli , nie haustem , smakujcie to i tak postęp ! lepiej zrobić malutki , tyci kroczek w dobrym kierunku niż snuć bombastyczne plany bez pokrycia w materii .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 29 2022 09:16   
Forum

A teraz będzie "zrzynka"

„Dzisiaj niewierność stała się normą” – odnotowuje mówca. Dzieje się to począwszy od nastolatków, z których rówieśnicy śmieją się, że „jeszcze” nie uprawiają seksu. Tu znowu winę, jak przekonuje ks. Piotr Glas, ponoszą również kapłani, którzy wyrzekają się swojej misji nauczania. – Bo my boimy się mówić prawdę. Kard. Sarah powiedział, że największym problemem Kościoła katolickiego teraz jest strach. Przychodzimy do kościoła, lelum polelum, bla bla bla, kazanie 10 minut i odjazd – jedziemy dalej. (…Wink Nie mówi się dzisiaj prawdy: człowieku, jeżeli żyjesz w grzechu, to jaki ciebie czeka koniec – kontynuuje.

– Grzechu dzisiaj nie nazywa się po imieniu grzechem. Dzisiaj grzech nam każą błogosławić. Na Zachodzie ksiądz jest dobry, jeśli błogosławi grzech. Błogosław ten grzech, towarzysz im. Ja ciągle nie rozumiem co to znaczy „towarzysz”, bo mogę towarzyszyć tam, gdzie rzeczywiście jest tragedia albo towarzyszyć i komuś powiedzieć: Słuchaj, człowieku, stop. Ale nie daj Bóg powiedzieć: Jak będzie to kontynuował, to pójdziesz do piekła – mówi."

Noooo ....Wielebny Księże !!! ja ...całym sercem za ...tylko dlaczego tak późno ? dlaczego duchowieństwo to "klan wiecznie spóźnionych "....jak te panny mądre inaczej z przypowieści ...Eh !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 30 2022 20:34   
Forum

Cytuję :

Ksiądz prof. Bortkiewicz " o reformach " w harcerstwie: " to zdrada"

"Nie ma innego skautingu, jak skauting chrześcijański. Próba tworzenia alternatywnego związku jest próbą kradzieży nazwy, tradycji i ludzi – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz komentując zmianę w rocie przyrzeczenia harcerskiego." [ nie ma nawiązana do Boga "

Zdrada ? Wielebny księże profesorze zdrada kogo przez kogo ? a toż ateista ma obowiązek kultywować tradycje kultury chrześcijańskiej ? Księże profesorze takiego obowiązku nie ma ...

Nie ,to nie jest tworzenie alternatywnego związku ale on już jest ... tak jak istnienie szerokich rzesz ateistów w naszym kraju , ok? a jakie oni mają wobec nas obowiązki ? odpowiadam ...żadnych . ateizm to oddzielny świat .

Nie ma innego skautingu jak chrześcijański ? że jest to kradzież ? bez przesady to normalność , kulturowa osmoza , zresztą samo chrześcijaństwo adoptowało wiele pojęć ze świata np. antyku czy kultur ludowych i nikt tego nie uważa za kradzież .

A teraz o czymś czego Ksiądz nie wyraził wprost a co stoi { tak się domyślam } za intencją wypowiedzi ks. profesora , nie , nie da się się zatrzymać procesu laicyzacji samym li tylko odwolywaniem się do historii bo .. bo skończymy na jej zapleczu , w magazynie podręcznym historii jak wiele kultur już nieistniejących , liczy się to co tutaj i to co teraz , to jest nasze , to nam dał Bóg , dał do zagospodarowania a nasza robota stoi w miejscu ... nie można bazować tylko na pracy naszych przodków , on już swoje zrobili .

Teraz ustępujemy krok za krokiem laicyzacji wszędzie ; w ekonomii , obyczajowości itd, itp .zresztą jak może być inaczej skoro "nas " w ogóle nie interesuje rywalizacja , tak ewangelizacja i ateizacja łączy stosunek walki [ już od Ks.Rodz.] my tylko snujemy z ambony nijak niepotrzebne w życiu bieżącym rozważania ...a oni walczą , tak walczą , leją nas gdzie popadnie ... a my nic ...

Ateiści jak już widzą wolne pole ekspansji to je wykorzystują a my łudzimy się ,że jak już ktoś kiedyś założył skauting w oparciu o wartości biblijne to już tak zostanie i nikt tego nie naruszy , odpowiadam słowami Chrystusa : przemija postać tego świata , Panta rhei Księże Profesorze Panta rhei !

Obowiązkiem człowieka nie jest zatrzymywanie czasu ale wypełnianie go swoją pracą , na poziomie instytucji poza liturią ja tej pracy nie widzę ... należy dostrzegać pozytywne cechy nawet u przeciwników ja widzę .

ONI SĄ KONSEKWENTNI , AKTYWNI I ZORGANIZOWANI , ok ? a poza tym są posłuszni Biblii , nie ma i nie będzie zgody między potomstwem niewiasty a szatana a my ? my wyszliśmy z założenia że jak już nie ma komunistów [ ? ] to można się z nim całować .

Proszę Księdza oni , walczący z Biblią ateusze w tym aspekcie , aspekcie kulturowej walki są bardziej posłuszni Słowu niż my ... śmieszne , prawda ?

A Pan nagradza pracowitych [ ks. Przysłów }pracują więc obejmują coraz to nowe i to poważne obszary życia a skauting to tylko malutki odprysk kulturowy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 31 2022 12:24   
Forum

Kwiatki , kwiatki , kwiatki ... i spóźniona refleksja .

Wielebny Księże Profesorze ! jak ci harcerze mają nosić na piersi KRZYŻ harcerski i posługiwać się tą" łaciną " to jaka słyszę już u najmłodszych to ...wie Ksiądz co ? niech oni tego Krzyża lepiej nie noszą , lepiej nie obrażać Boga to publicznie .

To nie jest sytuacja w której komuś coś się przypadkiem "wyrwie " to ma ma charakter SYSTEMOWY , tak systemowy o to ze strony kościoła , kościół nauczający systemowo pierzcha z tej tematyki a wedle ST jest ta mowa nasycona "mową nieobyczajną " "śmierci podobną " Ksiądz Profesor jest zdaje się etykiem , prawda ?

Więc Ksiądz zdaje się wie doskonale, lepiej ode mnie co to znaczy szerzyć zgorszenie i to wśród młodych . Szerzyć można na różne sposoby na przykład milcząco przyzwalać , jest tam coś w Biblii na temat kamienia u szyi , prawda ?

A ja pamiętam , to był zdaje sie chyba rok 199 ... no początki , tak pamiętam bo wtedy definitywne rozstałem sie armią , oto zwykli żołnierze z poboru mogli już mieć na sali plakaty , radio czy telewizor rzeczy dla mnie nieosiągalne na podchorążówce . Oto w na żołnierską salę wszedł szef kompanii w stopniu sierżanta przyjrzał się plakatom i nakazał ich zdjęcie ... albo zdjęcie ze ściany krzyża który to krzyż ktoś jednak powiesił .

Argumentacja mnie zachwyciła , kapłani [ dzisiejsi ] temu podoficerowi do pięt nie dorastają { w aspekcie wrażliwości i ochrony godności symboli religijnych }

- "Bo wiecie chłopcy Chrystus wisiał na krzyży między łotrami a nie mię między gołymi d...mi "

Czy Ksiądz Profesor widział taką postawę między swoimi wychowankami ? dobrze więc że ci plugawi " harcerze " krzyża harcerskiego jednak nosić nie będą podobnie jak i lilijki ... symbolu niewinności [ sic ! ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 02 2022 14:43   
Forum

Eh ! armia sowiecka ! były wypadki ,że w "wielkiej wojnie ojczyźnianej " kilku ludzi szło do ataku ... a jeden miał karabin .

Abp. Jędraszewski wyraził się źle o środowiskach LGBT i

"Hierarcha zwrócił się do zgromadzonych rodziców z prośbą, aby dbali o katolickie wychowanie swoich dzieci oraz broniły je przed "współczesnymi ideologiami, które już od przedszkola chcą stworzyć nowego człowieka ".

Zaraz , zaraz ...Ekscelencjo a CZYM mają bronić swoje dzieci , jakbym miał przed sobą naszego wikarego to pewnie bym usłyszał , że mocą wiary i modlitwą , to co ? modlitwą da się zastąpić pracę ? gdyby tak było to niepotrzebna jest maksyma "módl się i pracuj " tylko módl się i módl "

Wspomnienia z komuny, oto mój wikary wręczał nam pracowicie wystukane na maszynie karteczki odpowiedzi , gotowce o tym jak to np. było z tą "papieżycą Joanną "w każdej chwili wiedziałem co odpowiedzieć , nawet w towarzystwie i nawet "przy kielichu "mogłem dać świadectwo wiary bo ... byłem na swój sposób wykształcony religijne na poziomie zwykłego zjadacza chleba . Nie wstydziłem się , owszem mój wredny charakter i cięty język okraszony epitetami typu "ciemnota " sprawiał że nikt z wojujących ateuszy ze mną nie chciał dyskutować i polemizować ... miałem święty spokój z antykościelną agitacją ,dobre i to .

Muzułmanie funkcjonują podobnie , ich się nie "zagnie "wiedzą jak się polemizuje ze światem . w jakim aspekcie maja nad nami przewagę biblijną ano ...w prostocie , to nie to samo co prymitywizm .

"Twoje brzemię jest lekkie " , starotestamentowym wystarczył Dekalog , prawo i już wiedzieli co mają robić gdzie i kiedy , oni "mieli karabin " gotowy w każdej chwili wypalić mieczem słowa ,my nie mamy ,nie mamy broni ! a ekscelencja wzywa do obrony , to ja się pytam czym , jaka bronią ?miecz sŁowa , pisalem nie jeden raz że ten katolicki miecz to jakiś ... pluszowy . W imię miłości do Amalekitów wysyłamy na śmierć Izrael [ patrz król Saul ]

Jeśli walka to pojęcie bliskie wojskowym , i tak jest ! Widzi ekscelencja żołnierz który kontempluje ...zginie , proste komendy "cel - pal "padnij " w lewo zwrot " itd . ale to uczy ZDECYDOWANIA , czy wyobraża sobie Ksiądz Arcybiskup sytuację w której na polu walki gdzie sekundy zawahania decydują o życiu dowódca plutonu wydaje "rozkaz ":
- rozważmy tą sytuację ; czy lepiej nieprzyjaciela oskrzydlić z lewej flanki czy np. zastosować manewr przenikania , wykorzystać połączenia rokadowe i mówi mówi , mówi pogłębia bałagan , chaos , szerzy defetyzm ...ekscelencjo ...to dywersja .

Nie przesadzam , o daniu świadectwa wiary często decydują sekundy , błyskawiczna riposta i tyle , jak ktoś zaskoczony zacznie się namyślać , zbiją go z pantałyku to już po nim , koniec dawania świadectwa , już po nim ... ośmieszony apostoł to żaden apostoł [patrz św. Paweł w Atenach ] co więcej ośmieszenie kościoła jest skuteczniejszym sposobem walki niż jawna przemoc [ sprawdzone ] WIERZYĆ MOŻNA ALBO POWAŻNIE ALB O W OGOLE NIE MA SENSU WIERZYĆ , Boga nie da się traktować niepoważnie a jeżeli tak robimy to jesteśmy gorsi którzy w nienawiści Mu urągają , szatan nienawidzi Boga ...ale się Go boi , wie lepiej niż rodzaj ludzki z Kim ma do czynienia . My sobie kpimy ... jesteśmy gorsi !

Słynie Ks. Arcybiskup z mocnych wypowiedzi , więc pytam : czy kapłanów , robotników na niwie pańskiej da się jeszcze ZMUSIĆ DO PRACY UŻYTECZNEJ NA RZECZ EWANGELIZACJI ? pytam , bo ja szary zjadacz chleba odnoszę wrażenie ,że albo biskupi nie panują już nad szeregowymi księżmi albo ... albo kk to już "kościół kawiarniany "rozdyskutowany tam gdzie dyskusji być nie powinno , a Chrystus Głowa naszego Kościoła powiedział, a było to w okresie poważnych tąpnięć w judaizmie ,że uczeni piśmie tak skomplikowali naukę Pana ,że jest ona nie do udźwignięcia , piszę to w obronie tych milczących , którzy Kościoła w godzinie próby nie bronią ...bo "nie mają karabinu "nie mają czym walczyć , to nie brak miłości do Kościoła to bezradność erystyczna , tak to brak broni ,brak miecza słowa , wierni nie mają GOTOWYCH POJĘĆ którymi mogą się posługiwać się na co dzień , dzień szarego człowieka który nie ma czasu na teologiczne rozważania .

Szczęść Boże !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 03 2022 12:40   
Forum

To było pewne jak 2 x 2 starcia na tle liturgicznym zmieniają jeden kościół w dwa doktrynalnie się różniące się od siebie zasadniczo kościoły , owszem to już się stało i żadna siła tego już nie zmieni ,pytanie jaką pozycję zajmie kościół lokalny a Polsce ? stanie pod Krzyżem czy zejdzie w dół mieszając się z hołotą szydzącą z Pana . jedno jest pewne NIE MA DROGI POŚREDNIEJ albo Polska albo Watykan , albo Bóg albo szatan .Jedno jest pewne NIEZDECYDOWANI ANIOŁOWIE TAKŻE ZOSTALI POTĘPIENI , stać biernie z boku to dzisiaj znaczy tyle samo co milczeniem wspomagać zło.

To czego należało sie spodziewać : po procesie synodalnym w Luksemburgu zakończył się wezwaniem Kościoła przez wiernych do rewolucyjnych ustępstw na rzecz szatana "katolicy" z Luksemburga domagają się homomałżeństw, umożliwienia wypowiadania słów przeistoczenia świeckim kobietom i mężczyznom (sic!), zniesienia celibatu, dopuszczenia świeckich do głoszenia kazań i odejścia od sztywności dogmatów.

Szatan jest przebiegły, wie że jest wiele głupoty w obłąkanych niekiedy decyzjach Watykanu sprzed lat za które kosciół płaci do dzisiaj , miesza dobro ze złem po to aby potem owo wszczepione zło rozwalało dobro . Zniesienie sztywności dogmatów ? toż to atak na wiarę , atak na Słowo .

Bo ja wiem ... jak idzie o zniesienie celibatu ...jestem za kapłaństwem dwustopniowym , starotestamentowym , zbyt wielu dobrych [ takie moje zdanie ] kapłanów odeszło ze względu na jedną nie do końca przemyślaną do końca decyzję papieża . Tak , pamiętam , byli dobrzy , brakuje ich dzisiaj , ja nie wszystkich ale ... wielu z tych co zostało to "małże " bez kręgosłupa , bez charakteru gotowych wykonać wyrok śmierci na Chrystusie byle by tylko mieli pieczątkę kurii .

Jest jedno "ale "

Owe zamieszki synodalne w Luksemburgu obejmowały 1 procent [ sic ! ]katolików wniosek :

Bardzo łatwo jest zmobilizować tych co pragną zalegalizować własne zaprzaństwo natomiast "antysynodalna " większość milczy ...milczy bo tak została przez kapłanów "wytresowana " w myśl seminaryjnej zasady " milcz i słuchaj " Problem w tym że kiedy taki wytresowany wyjdzie na świat to tez będzie milczeć i słuchać ...nawet ateuszy ...bo inaczej nie potrafią , będą milczeć nawet kiedy atakują Kościół.

Jeden procent ? ludzie toż to pył...gdyby zmobilizować jakimś ruchem społecznym wiernych to w majestacie prawa można powiedzieć administracji watykańskeij że kościół w Polsce opowiada się za tym to a za tym , wilk syty iowca cała .

Chociaż ...jak idzie o dopuszczenie świeckich do głoszenia kazań to dlaczego nie ? ... Duch Święty ten sam ... a dość się już nadrzemałem na kazaniach głoszonych przez "terapeutów od relaksu "na ambonie .

Tak , ale to by oznaczało po pierwsze ujawnienie problemów jakie ma kościół [ to nie to samo co duchowieństwo ,problemów które instytucja nie rozwiązuje , oznaczało by [ co i tak wiadome dla ludzi myślących ]że interesy duchowieństwa bywają rożne od interesów Kościoła a po trzecie oznaczało by to "spuszczenie Ewangelii ze smyczy " jaką nakłada Jej teraz instytucja i tutaj ... Jeden procent kapłanów [ być może ] będzie chciało zdjąć knebel Słowu Bożemu a reszta ... podobnie jak ci kapłani judaizmu po Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa ... obrazi się na Boga , obrazi na Biblię .

Kapłani wszystkich religii łączcie się !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 03 2022 14:33   
Forum

Aneks :

Oczywiście Grzegorzu !

Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego Słowa Boga nie dociera do "mas ludowych " to niech nie ulega propagandzie , niech nie wierzy w to ,że ono, Słowo Wcielone da się zagłuszyć mediami i ekonomią , przyczyna porażki leży gdzie indziej , niech przeczyta UWAŻNIE właśnie ten fragment Ewangelii tyczący judaizmu po Zmartwychwstaniu wtedy zrozumie MECHANIZMY FUNKCJONOWANIA instytucji teoretycznie przeznaczonej do głoszenia Słowa ... wtedy zrozumie , moje stukanie będzie już nikomu niepotrzebne .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 05 2022 11:27   
Forum

Tutaj muszę pochwalić red. P. Chmielewskiego [ Ph24 ] za trafność oceny "polskiej drogi synodalnej " nooo ! ewenement polskiego dziennikarstwa katolickiego .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Proces synodalny w Polsce pokazał, że jako Kościół katolicki NIE MAMY ŚWIATU WIELE DO ZAOFEROWANIA . Nie podjęliśmy najważniejszych tematów współczesności, skupiając się na utyskiwaniu na drugo- i trzeciorzędne bolączki parafialnej codzienności. "

A jednak .... mimo woli , między wierszami raczył Pan Redaktor czekać na impuls " impuls z ludu " na który darmo czekać za strony włodarzy kościoła , impuls ożywiający kościół , ale jak ma wyjść impuls ożywiający z ludu który karmiony jest martwą , pozbawioną zastosowań społecznych nauką ? laikat jest taki jaka jest ambona a ambona jest martwa .

Co ? wierzymy w to ,że "nasza chata skraja " że lewactwo nie przyjdzie ?

....przyjdzie , przyjdzie ! my jesteśmy tylko następni na liście .zagadkowa jest postawa hierarchii , okopuje się przygotowuje wały na oblężenie jak ongiś o. Kordecki czy kupiła już bombonierkę na przywitanie okupantów , czeka ale Pan jeden wie na co ,

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Brak poparcia dla wątków rewolucyjnych nie jest wynikiem pogłębionej refleksji. Inaczej niż w krajach Europy zachodniej i obu Ameryk w Polsce także przed rozpoczęciem procesu synodalnego nie debatowano na te tematy. POLACY NIE MAJĄ ARGUMENTÓW które pozwoliłyby w starciu z katolikami z innych krajów skutecznie bronić katolickiego nauczania na Z polskiej drogi synodalnej po prostu nic nie wynika. "

Cóż takie moje zdanie : jak przez całe trzy dziesięciolecia wychowywaliśmy bezkrytycznych słuchaczy którzy podczas homiii po połowie drzemali i albo udawai że słuchali tego czego słuchać się nie da to czemu się Drogi Redaktorze dziwisz ?

A cóż można jeszcze zaoferować światu w kategoriach werbalnych ? ano ...nic !

Wszystko na temat wiary zostało już powiedziane , periodyki kościelne zalegają przedsionki świątyń , nadpodaż "towaru " ot co . I

lle można czytać to samo ? a przecież to nauka dla prostaczków , więc proponuję NOWĄ DROGĘ DECYZYJNĄ nie zastanawiać się nad polemikami , nad tym co jeszcze powiedzieć na tematy wiary tylko SKUPIĆ REALIZACJI , WCIELANIU NAUKI PANA , to chyba naturalne skoro On jest Słowem WCIELONYM , kto o tym pisze ? jaki redaktor ?

Było by o czym pisać , oj było ale te tematy typu obyczajowość i SKUTECZNE metody jej kształtowania w otaczającej nas rzeczywistości to unas temat tabu , nie podejmują go ani rozłamowcy ani tradycjonaliści a to droga prawdziwa ,boska , prawdziwa bo ...trudna .

&&&&&&&&&&&&&&&&7

Można mówić podczas synodu np. o strukturach w których pracować się po prostu nie da , można jedynie gardłować , to by była rewolucja większa niż ta obecna w wykonaniu "lewaków kościoła " tylko ,że lud boży niema o tym temacie pojęcia ...
A może sięgnąć po mądrość starożytnych ? Jeśli uważnie czytać o dziejach Gedeona to zajęcie odpowiedniej pozycji przed walką , przyjęcie mądrej metody postępowania jest więcej warte niż męstwo i poświęcenie podczas walki .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Chwała Tobie Panie żeś utworzył naród polski , on jet stosunkowo niewrażliwy na nowinki i te z ambony i te od rozłamowców , można deliberować w nieskończoność o "nowej ewangelizacji " itd. ale to wszystko spłynie jak po kaczce , a dlaczego ? BO NIE WIDZĄ ludziska społecznych rezultatów , tak to Ewangelia !, po owocach ocenia się naukę , ten lud nie da się zwieść byle czym , ok ? nie zapłaci nie wiadomo ile za aluminiowe medaliki .

Chcesz trafić do ludu polskiego ,? musisz działać tak aby lud to ZOBACZYŁ . Bo jak nie zobaczy to nie uwierzy ... jak św. Paweł .

Zbyt wielu było na tej ziemi szalbierców tych rodzimych i tych obcych , lud ma doświadczenie ale kiedy zobaczy to ho ! Ho ! pójdzie za takim pasterzem , ale to musi być ktoś taki o którym mona powiedzieć , że jak usłyszymy wołanie "wodzu prowadź " to nikt nie będzie miał wątpliwości kto tym wodzem jest , pokażcie mi takiego dzisiaj , same cienie wodzów , cienie kościoła przeintelektualizowanego , kościół ...nie ma "twarzy wodza "

Za czasów komuny [ sic ! ] zbudowano w Polsce ok 1500 obiektów religijnych głównie ze składek ludu , pokażcie to dzisiaj ! tak ale oni WIDZIELI , widzieli niekoniecznie analizując słowa pasterzy , oni widzieli MOWĘ CIAŁA . Oni widzieli ZDECYDOWANIE .

Tak to dzieje Gedeona , pozbył się ze swego otoczenia niezdecydowanych takich co to Watykanowi świeczkę a Polsce ogarek . Ta armia by przegrała ... a onego czasu klęska pod Cecorą a dowodził nie byle kto bo hetman Żółkiewski spowodowana było paniką w obozie polskim , paniką spowodowaną nie przez żołnierzy ale ciurów , pachołków wojskowych , tak może być z każdą armią , także "kościelną " tak ale przyjąć właściwą pozycję ...na o trzeba odwagi , był taki film -jak to Indiana Jones szuka Świętego Graala , aby przejść do jaskini gdzie był ukryty musi zdobyć się na gest odwagi i skoczyć , jak by nie skoczył to by nie doszedł ...

Jak kościół nie pozbędzie się niedecydowanych to nie zwycięży jak Gedeon .

Tak, ja o pieniądzach , widzę teksty na jednej skądinąd dobrej stronie "wspomóż nas kwotą" itd., jest to gospodarowanie " na Rydzyka " dajcie , dajcie "moi Drodzy tego nie da się robić bez końca ...

Taki organ instytucji czy świeckich musi przyjąć ZDECYDOWANĄ pozycję , mówić wprost , nie kluczyć i ZAPROPONWAĆ LUDOWI WIDZIALNĄ DROGĘ POSTĘPOWANIA , tak jak prorocy ST , drogę solidarności grupowej , ta solidarność ludu bożego powstała jeszcze zanim powstał ruch społeczny o tej nazwie , wtedy nie będziecie się troszczyć o kasę , to może być jak przy cudownym rozmnożeniu chleba i ryb , zostanie reszta i będzie to nadmiar ...

Tak , ale do tego trzeba odwagi , ktoś kto nieustannie kluczy przegra , Gedeon się takich pozbył , zostanie im " kaparzenie " z dnia na dzień . Rosjanie mówią ,że kto nie ryzykuje nie pije szampana , starożytni Rzymianie mówili że odważnym szczęście sprzyja , no tak ,ale owa odwaga bierze swoje praźródło w wierze .... a kto ma dzisiaj mocną wiarę taką jak kardynał Wyszyński czy ks, Blachnicki ..sami lawiranci .

Współczesny, nowoczesny kościół produkuje karły ,spryciarzy wiary , owszem wzywają do mężnej obrony wiary ale sam jej nie bronią , podkładają się obcym a lud to WIDZI ,widzi nie słuchając , chwała tobie narodzie polski , nie dajesz się zwieść odpustowym kramarzom .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 06 2022 13:51   
Forum

A jednak się wycofali ? widziałem , reakcje były spontaniczne , komentarze które by mogły poruszyć " leniwego ducha katolicyzmu " i zdjęli , nie zależy im na popularności ? tak ja tej stronie , jak im nie zależy na popularności , na oddźwięku w ludzie bożym to pewnie i na pieniądzach im nie zależy ...
"Wspomóżcie nas kwotą "... itd.

&&&&&&&&&&

To nie pierwszy raz ,kiedyś na innej stronie " Kościół - Wiara - pl " można było komentować , teraz nie , nie jestem przekonany , nie liczę , nie mam takiej możliwości ,nie chcę liczyć założyłbym się o wszystkie pieniądze , że poczytność spadła .

Taki jest kościół katolicki ,jak ta panna co to by chciała ale się boi , boi się ...szerszego odzewu , boi się być wielki ... on by chciał aby go szanowano jak kogoś na tronie ale natron nie chce wejść , chce aby być popularnym aktorem ale boi sie zagrać główną rolę , ogranicza się o "ogonów" epizodów filmowych czy teatralnych typu "podano o stołu " potem jest wypełniony pretensjami do świata że go nie zauważa .

Nie, Moi Drodzy Wy wiecznie będziecie żebrać , wiecznie będziecie internetowymi tułaczami ... jak Żydzi , oni tez kombinują "jak koń pod górkę "bankami , mediami aby zaznaczyć swoje miejsce na ziemi ale zamykają się we własnym "hebrajskim sosie" nie wyjdą do ludów świata jak Chrystus a potem dziwią się , że świat po krótkich chwilkach zainteresowania resetuje ich ze świadomości ...jak obcych , tak obcych , obcych na własne życzenie .

Nie tak dawno mignęła mi wzmianka ,że jakiś sądząc z fotografii młody salezjanin uważa się za kogoś któremu staruszka powinna ustępować miejsca ...

Ho ! ho ! to żydowskie podejście do zagadnienia , jesteśmy wspaniali, nam się należy ...ale nie są w stanie powiedzieć dlaczego , bo ...własnych zasług wymienić nie potrafią ... wszystko bowiem od Boga pochodzi ale to dla tych "wielkich " już jest za trudne ot. Nabuchodonozor .

Pycha , zaprowadzi , owszem już zaprowadziła kościół katolicki do stanu upadku .Tak pycha , bowiem tylko człowiek pyszny ne potrafi wyciągnąć wniosków z porażek ...zawsze kto inny niż on sam jest winny a on sam nigdy ...

Czy pojawiło się jakieś szersze opracowanie w temacie porażek kościoła ? nie ? ...to milczenie kościoła jest lepszym komentarzem od czegokolwiek co jestem w stanie wystukać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 07 2022 17:22   
Forum

Śmieszny jest ten kościół katolicki ,dzisiaj święto Boga Ojca , na każdej mszy odmawiamy wspólnie "OJCZE nasz " a nie jesteśmy skłonni złożyć Mu podziękowań i wyrazów szacunku ,śmieszne, oj śmieszne , to tak jakby przyjść do naszego ziemskiego tatusia poprosić go o wsparcie o to czy o tamto a zapomnieć że dzisiaj on ma swoje imieniny ...eh !

&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale ja nie o tym
„Największą porażką wielu rodziców, nauczycieli i pasterzy Kościoła bywa to, że NIE UDAJE NAM SIĘ w przekonujący sposób przekazać wiary pokoleniu, które teraz zajmuje nasze miejsce”, pisze na łamach tygodnika „Gość Niedzielny” ks. prof. Robert Skrzypczak. [ za Pch24 ]

Hao , halo ... tu ziemia ! Wielebny Księże Profesorze jak to "nie udaje się nam " udać to się może ciasto lub wyjdzie nam zakalec , tutaj w swiecie biblii nie ma pojęia 'uda sie " jak będziemy przestrzegać prawa to nie ma takiej możliwości aby "coś się nie udało ".

Jak Ksiądz chce przykładu to niestety poza np. Huterytami w chrześcijaństwie budującego przykładu wierności prawu niestety podać nie mogę , ale ...opodal nas są muzułmanie i ...oni takich problemów jak chrześcijanie już nie mają ... ok ?

Zacząłem od śmieszności i tak skończę , życzę Księdzu Profesorowi aby na końcu dziejów mógł spotkać się z Mojżeszem czy Eliaszem , jak im Ksiądz powie ,że mamy problemy z przekazaniem wiary w sytuacji kiedy ignorujemy prawo to potraktują tą wypowiedź poważnie czy wybuchną śmiechem ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 08 2022 14:04   
Forum

Cóż , w tej jednej wypowiedzi kapłan jak na profesora przystało zawarł całe sedno porażki cywilizacyjnej katolicyzmu , jeśli tak kształcą alumnów ... to moje uszanowanie ... wszystko już wiemy.

&&&&&&&&&&&&&&&&

"W ocenie kapłana jednym z powodów, który sprawia, że wiara chrześcijańska nie ma znaczenia dla wielu młodych ludzi jest to, że nie miała ona znaczenia dla nas samych. „Jako katolicy CZUJEMY SIĘ obcy we własnym kraju. "
A ...czy te uczucia odzwierciedlają rzeczywistość ? jeśli tak to wszystko w porządku , to nie tylko to że czujemy się obcy ale żyjemy sród obcych reguł moralnych , ok , w tym przypadku ogląd ludu bożego jego uczucia są prawidłowe , ok ?

"I problemem nie jest to, że my – wierzący, jesteśmy tu cudzoziemcami, ale to, że nasze dzieci i wnuki wcale już nimi nie są. A cóż w tym dziwnego , niechcący ks. profesor przyświadczył Ewangelii , a cóż się dzieje z ziarnem które wpadło miedzy ciernie i osty ?
Młode pokolenie po prostu już przesiąkło zatrutą atmosferą obcej cywilizacji , dlatego też Pan wyprowadził Izrael na pustynię , aby go "zresetować " ok ? jak można tego nie wiedzieć a młode pokolenie ?

któż lepiej jak nie W. Młynarski może to skomentować ? Polecam odsłuchanie tej piosenki , to końcówka :
" Kto po zadku raz przy razie jest kopany, kto na linie balansuje wciąż na co dzień, temu clownem jest człek dobrze wychowany, akrobacją zaś – chodzenie po podłodze! I nie sposób mówić tu o żadnym świrku, – tak myślałem, obudziwszy się o świcie - bo, kochani, kto na co dzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie! "

ot i cala prawda o młody pokoleniu .

„Dzisiaj nie ma miejsca na chrześcijaństwo. Wiara uznawana jest za przeszkodę w realizacji dążeń." ... cóż w tym dziwnego ? jeśli w państwie X panują normy odmienne niż chrześcijańskie to wiara jest przeszkodą w karierze , czego tutaj można nie rozumieć ?

ano tego nie można zrozumieć ,że ten skądinąd wniosek wymknął się nie papieżowi , nie biskupowi tylko szeregowemu profesorowi , tak ,papież powinien powiedzieć

" W tej zepsutej cywilizacji nie ma dla was miejsca , nie miejcie złudzeń młodzi jak będziecie wiernymi kk to jesteście niczym , wyrzućcie z serca swoje marzenia i plany " ok . tylko jak kto powie ktoś kto ma [ jeszcze ] całkiem spore dochody to zwolenników sobie raczej nie zjedna ... coś tutaj nie gra prawda ?

tak to grzech przeciw naturze...

Z łaski Boga młodzi MUSZĄ marzyć , inaczej zatracą swoją energię która jest pochodną marzeń ...
A Żydów napędzała z ŁASKI BOGA tęsknota na ZIEMIĄ Obiecaną , inaczej by nie marzyli inaczej by nie poszli , ok ?

&&&&&&&&&&&&&

"Mamy w związku z tym pokusę, by poddać się zgorzknieniu i zaprzestać walki. Upadek z wysokiego stanowiska nikomu nie sprawia przyjemności, a to właśnie przydarza się zwolennikom katedr i sakramentów. Wielu wierzących nie jest gotowych żyć na marginesie”, odnajdują się w tym świecie, który my dla Chrystusa i dla nieba porzuciliśmy”

ok. Tylko W JAKIM INNYM ŚWIECIE MA ŻYĆ CHRZEŚCIJANIN TEN KTÓRY JEST , CZY TEN KTÓREGO NA ZIEMI NIE MA , to co ? stąpać po ziemi ma "miec głowę w chmurach "

Taki to nie tylko kościoła ale i rodziny nie utrzyma , wiec skąd te troski o rodzinę , skoro i tak na nędzę jest skazana ?
Jeśli tak to katolicyzm jest religią dla autyków ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Mamy w związku z tym pokusę, by poddać się zgorzknieniu i zaprzestać walki. "

Walki ...a z kim , w ST jest POKAZANE Z KIM , Izraelita , nawet prosty człowiek wiedziałem tylko jakich ludzi ale nawet jakich narodów ma się wystrzegać , walka i ST to jedno co np. przejęli muzułmanie " dżihad " w NT św. Paweł w "zatuszowanym " przez instytucję fragmencie Biblii wymienia jakich to ludzi mamy unikać , GDZIE TO JEST w nauczaniu kościoła katolickiego ?!!! proszę opisać w przystępnych słowach jak taka walka , taki nasz "dżihad " ma wygląda , taki plan taktyczny ...jest li taki odważny ?

To co mi Wielebny Ksiądz tutaj ... o walce , przecież Ksiądz nawet nie wie co to jest walka . Michał Archanioł wiedział , Dawid wiedział my nie wiemy ...

Wielebny Księże Profesorze cóż to za poprawianie biblii ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&

Macie walczyć... ale nie wiadomo z kim , jaką metodą ...ja człek o usposobieniu żołdaka wiem że na podchorążówce nauczono mnie że taki człowiek nie nadaje się na wodzą , na pasterza [ jak Dawid ] ,walki nie stoczy ktoś , ktoś kto zachęca do całowania się z całym światem nie jest pasterzem, nawet Chrystus tego nie robił ...macie kapłani większą miłość niż On , nie za wysoko mierzycie ?

" Chrześcijaństwo zrodziło się w świecie aborcji, seksualnego zamętu i rozwiązłości, nadużyć władzy i wyzysku ubogich. " ok , ja to znam , ja pamiętam jak kk za czasów kard. Wyszyńskiego rósł w siłę , ale my wiedzieliśmy kto jest wrogiem a kto nasz , ja pamiętam ,eh !

Znowu niezapomniana piosenka Młynarskiego :

" że czasami najtrudniej jest rozpoznać bandytę,
gdy dokoła są sami szeryfi "

Wiedzieliśmy co robić , kościół wyposażył nas w SPOŁECZNE ZASADY postępowania , prawo moralne , wiedzieliśmy robić , wiedzieliśmy gdzie jest wróg , pierwsze przykazanie społeczne kościoła wtedy brzmiało "nie zapisuj się do partii " ergo nie składaj obcym bogom hołdu , dziś tego nie wiemy .

Pamiętam i dlatego nie jestem w stanie zrozumieć , jak można tak przekręcać zda się oczywiste prawdy .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 12 2022 16:02   
Forum

"Biały wywiad, rozpoznanie z ogólnodostępnych źródeł – kategoria rozpoznania oraz forma wywiadu gospodarczego, polegająca na gromadzeniu informacji pochodzących z ogólnie dostępnych źródeł. Wykorzystywana jest zarówno w wywiadzie państwowym, jak i gospodarczym." [ Wikipedia ]

A gdyby tak ..nie mając dostępu do tych informacji jakie przed laikatem skrzętnie skrywa duchowieństwo postarać się drogą białego wywiadu dociec jakie to tendencje targają kościołem ..

&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Kościół jako wspólnota przestaje być wiarygodnym świadkiem Chrystusowego pokoju, gdy przykłada rękę do podziałów – mówił bp Damian Muskus.

– Również Kościół jako wspólnota przestaje być wiarygodnym świadkiem Chrystusowego pokoju, gdy przykłada rękę do podziałów, gdy promuje jednych, a innych wyklucza, gdy pociągają go trony, gdy zamyka uszy na wołanie o sprawiedliwość, gdy tworzy klimat stałego zagrożenia, gdy przestaje z czułością szukać zagubionych – wymieniał "

Zaraz , zaraz to kościół nie chce współpracować z Bogiem w dziele oddzielania grzechu od cnoty , nazywania jednego i drugiego po imieniu .... fantasy !
Konsekwencją tego może być chęć mieszania jednego i drugiego w jedną niestrawną paćkę , np. tolerowania lawendowej mafii czy struktur zła o których mówił JP2 . to takiego antybiblijnego kościoła chce biskup ? chce umiejscowić niebo i piekło w jednym ?wiedziałem ,że wielu jest niebiblijnych poglądów w ramach kościoła ale ...żeby tak bezwstydnie i publicznie .

Przecież sam apostoł narodów wskazywał jakich to ludzi powinien chrześcijanin unikać ,ks. biskup raczy nie znać Biblii ... przykładów ze ST które wręcz zalecają dystans do niektórych kategorii ludzi jest bez liku a tutaj prosto w oczy choć nie wprost hierarcha zda się mówić mam " gdzieś " Słowo .

Wg. kard. Burke nasze czasy przypominają te przed upadkiem Jerozolimy , nooo ! to układa się w jedną całość !

&&&&&&&&&&&&&&&&

Czasem młodzi ludzie mają zdolność do niezwykle trafnych maksym , to zdanie jednego młodego Irlandczyka .
" Obowiązkiem Kościoła nie jest zmienianie się wraz ze światem, ale zmienianie świata "
zgadza się to jest niezwykle trafnie określona granica , granica pomiędzy wiernością a zaprzaństwem .

Łatwo poznać zaprzańca, w okresie ciężkich czasów kościoła nie widzi utrapień kościoła wszystko dzieje się gdzieś daleko w abstrakcyjnym sercu abstrakcyjnego człowieka , nie widzi problemów , wszystko jest ok . Chrystus na kocha a więc ble , ble , ble - tralala i całuski ...ze wszystkimi nawet z szatanem , jakby mógł to by sobie postawił przy kazalnicy buddyjską figurkę trzech małpek , są takie jak on , nie widzą zła , nie słyszą o źle i o nim nie mówią , trzeba przyznać że wykonaniu niektórych księży jest to maksyma ważniejsza niż Dekalog .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

" Powstańcie, bracia, jako że jesteście gospodarzami tajemnic Bożych, którymi teraz zawładnęli obcy” { św. Atanazy }

"Współcześni katolicy muszą pozostać wierni nauce Kościoła nawet wówczas, gdy większość wyznaje herezję modernizmu. Naszym wzorem powinien być św. Atanazy i katolicy z Aleksandrii, którzy cierpieli prześladowania, bo nie chcieli nawet wejść do kościoła, w którym Mszę świętą odprawiał heretycki, ariański kapłan. O tym mówił w programie Ja, Katolik red. Krystian Kratiuk. "

Eh ! szczęśliwi ludzie ...jednak wiedzieli kto jest wiernym Słowu a kto heretykiem znaczna część ludu bożego w kk tego nie wie ... nie wie bo nie ma ZADECYDOWAYCH PASTERZY którzy mieli by siłę aby powiedzieć wprost Watykanowi non possumus "zejdź mi z oczu szatanie " ...nie , nie wiedzą , pójdą do świątyni gdzie mszę św. odprawia heretyk , a cała ta ciemnota ludu powstała w glorii uczelni katolickich ....

Można jednak zrozumieć tą niechęć jaka była pomiędzy Jezusem a uczonymi w piśmie .

"– Nikt z widzów PCh24 TV nie zaprzeczy, że kryzys i herezja w Kościele jest ogromna – stwierdził Krystian Kratiuk w programie Ja, Katolik „Czekając na nowego Atanazego”, wskazując punktowo na różne przejawy tego głębokiego kryzysu."
Nie , Drogi Panie Redaktorze , tutaj potrzebny jest nie tyle św. Atanazy ale ...Michał Archanioł aby wyrzucił z kościoła dywersantów .

Szatan zrobi wszystko aby ŁĄCZYĆ w jedno dobro zło ,ludzi wiernych i wrogów Kościoła , bo jak zgodnie z wolą Pana zostaną rozłączani to wyjdzie na jaw ich sromota , poznają że są nadzy ...i nędzni .Ja rozumiem tego w/w biskupa , robi wszystko aby nie odłączać zła od dobra a to przecież nieuniknione, zrobi wszystko aby połączyć coś co jest nie do połączenia ... ambitny człowiek !

Będzie sąd , będzie z woli Pana rozłączenie ludzi złych i dobrych czy to się instytucji podoba czy nie , co więcej z Woli Pana będzie to ROZŁĄCZENIE OSTATECZNE .

Ekscelencjo ! cóż to za ekwilibrystyka , to przecież zawracanie Wisły kijem !

&&&&&&&&&&&&&

Red .Paweł Chmielewski zastanawia się nad tym co robił papież w Kanadzie? Dostrzegł fałszywe religie i antykatolicka propagandę , Redaktorze ! kluczy Pan i kluczy , o wiele się Pan troszczy a tak niewiele trzeba ,potrzeba tylko użycia jednego słowa - ANTYPAPIEŻ , niby jedno słowo a jak wiele zmienia , potrzebny jest nie tyle św. Atanazy , potrzebny dar Ducha św - męstwo .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Chrystus zapowiedział " będą was wykluczać ze świątyni " i jest ...

"Około 500 młodych katolików z Irlandii zaadresowało do biskupów i instytucji kościelnych list, w którym wyrazili smutek, z powodu ich pominięcia w procesie synodalnym. Jak podkreślali sygnatariusze, autorzy krajowej „drogi synodalnej” nie chcą wysłuchać opinii wiernych przeciwnych wywracaniu nauczania Kościoła do góry nogami."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 13 2022 21:32   
Forum

Ciekawe ...

" Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski wystosował Apel w sprawie kontynuacji modlitwy Suplikacji m.in. w związku z niespokojnym czasem i wojną, która toczy się tuż za naszą granicą. " no niby dobrze...ale czegoś tutaj nie ma Księże Arcybiskupie ...

" Od ponad dwóch lat w naszych kościołach i kaplicach wołamy do Boga upraszając zlitowania słowami Suplikacji: „Święty Boże, święty mocny, święty nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami!”. W tych słowach nie tylko wyznajemy wiarę i uznajemy wielkość Boga, Pana Wszechrzeczy, ale także uświadamiają nam one, że we wszystkim ZALEŻYMY OD JEGO WOLI IŁASKI . "

Ekscelencjo tak jakbym prosił o wybaczenie grzechów w konfesjonale a nie wyznał swych grzechów , cóż to za "kontrabanda " cóż to za " szmuglowanie" grzechów tak aby nie wystawić ich na widok publiczny kościoła , przed oczy ludu bożego , czyżby instytucja nie żałowała za grzechy , zaczynam od instytucji ,bo kto ma 100 % władzy ten ma 100 % odpowiedzialności , kto z arcybiskupów przeprosił KIEDYKOLWIEK [ ? }np. za obrażające Dzieło Stworzenia poczynania "lawendowej mafii " co nikt ? to co mi tutaj Ekscelencja ... niepoważne to i nieszczere . tak , będzie nieszczęście wojny ,to widać , będzie kara za grzechy ale lud boży nie wie za jakie ... grzechy .

Tak , tak to "za wstawiennictwem" instytucji jak na złość przeznaczonej do szerzenia wiary , wiary w co ? w bezkarność sodomitów ? wolne żarty ...

A struktury zła o których mówił JP2 ? a eksterminacja dzieci w łonie matki , mało , już nie chcę tego " katalogu " grzechów wołających o pomstę już tutaj na ziemi opisywać ...

&&&&&&&&&&&&&&

"Ty się Panie zmiłuj a my dalej będziemy grzeszyć najczarniejszymi zbrodniami ."

Ekscelencjo ...to kpina .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 14 2022 16:14   
Forum

Zaraz , zaraz Kolego , a kto jest moim bratem ? znasz tą przypowieść prawda , bratem jest ten kto zachowuje się jak brat , a ... KTO JEST PAPIEŻEM ? ano ten kto PEŁNI OBOWIĄZKI PAIEŻA ok. no właśnie , a kto pełni ?...

Stoimy u bram boskiego karania , ten kto jest moim bratem , papieżem pełniącym wobec mnie obowiązki posługi władzy , będzie przepraszać za grzechy świata za które to grzechy antypapież nigdy nie przeprosi ...choćby miał się pod ziemię zapaść antypapież nigdy nie przeprosi .

Ludobójstwo dzieci, sodomia w instytucji , struktury zła , ukryte profanacje itd. itp. nie , szatan nigdy nie przeprosi , dlatego cierpieć będzie męki wiecznie nie przepraszając , za to człowiek który IMIENIEM KOSCIOŁA przeprosi za grzechy instytucji i ludu jest " namaszczony" na papieża bo zachowuje się jak papież .

No to co że Watykan ? a niechże spróbuje zaprzeczyć !!! wtedy strzeli sobie " gola samobójczego "jak sto pięćdziesiąt , jeśli te przeprosiny kościoła rozniosły by się po kościele to "jakby co" jakby ktoś krzyknął "wodzu prowadź " to raczej nikt nie miałby wątpliwości kto nim jest , to właśnie skutki tego " namaszczenia "... tylko ....takie przeprosiny jest to dowód odwagi , ale jak już Chiny uderzą na Rosję takie spóźnione przeprosiny mogą być odebrane jako akt paniki tchórza który wiele , bardzo wiele ma na sumieniu . Jak już się zacznie potop przeprosiny nie mają już sensu ,na to był czas wcześniej , ot , panny głupie z przypowieści.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 16 2022 12:03   
Forum

Prezes Ordo Iuris mec. Kwaśniewski .

" Zwyciężyliśmy nad bolszewizmem. Ale bój w jeszcze ważniejszej wojnie – o duszę Narodu – wciąż trwa! "
W rocznicę wiktorii nad bolszewizmem i święto zwycięskiego, odrodzonego Wojska Polskiego, warto przypomnieć o jeszcze ważniejszej wojnie, w której hetmanką uczyniliśmy w „Ślubach Jasnogórskich” Najświętszą Maryję Pannę – podkreśla w mediach społecznościowych mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. "

no ... niby dobrze ale CZYM chcesz człowieku walczyć i JAKIMI METODAMI ? Gedeon ...on miał wprawdzie szczupłe siły ale miał PLAN ... ma Pan takowy plan ? ...i nic cisza , a to pytanie jest z gruntu ewangeliczne , zapomniane wersy Biblii o tym jak to król wybierający się na wojnę z innym władcą liczy siły, kalkuluje czy mu się taka walka opłaca i czy ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo !

Chrystus byl Żydem ...kalkulującym Żydem , On nie kierował się jedynie porywami serca ale używał także rozumu , zaskoczenie ?

Czy Pan zrobił taką " analizę taktyczną " ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ale przecież PLAN jest gotowy !

"Jak walczyć z bezbożnymi, za którymi stoją kapitał i organizacje? Odpowiada św. Maksymilian " i to natej samej stronie , wtych samych dniach pokazała się "podpowiedź " i nic ...

"Takie podejście świętego franciszkanina mianem „ewangelizacji pośredniej” określił Piotr Głowacki w pracy pt. „Czego nas Uczy Św. Maksymilian Kolbe”. Inaczej, niż zwyczajnie rozumiane głoszenie Chrystusa, chodzi w nim nie tylko o przekazywanie zasad wiary, a o tworzenie instytucji i warunków społecznych, które ich przekaz ułatwiają i wspierają. Ich znaczenie można dobrze zrozumieć w oparciu o słynną ewangeliczną przypowieść o siewcy. To, na ile ziarno Słowa Bożego wyda plon w duszy człowieka, ZAŁEŻY OD TEGO NA JAKĄ glebę padnie. "

Eh ! św. Maksymilianie , napisałeś do znacznie wcześniej niż ja do tego samego doszedłem .

&&&&&&&&&&&&&&

Ale , ale ... no dobrze , ale jak taką ewangelizację pośrednią stosować w PRAKTYCE ?wszyscy milczą ...bo tym temacie siedzi szatan , taki z rogami i ziejący ogniem , pachnący smołą , katolicy uciekają przed nim w popłochu ,żadne egzorcyzmy nie pomogą bo jest jedno słowo przed którym klękają w nabożnym strachu nawet profesorowie kk , można go używać do antyegzorcyzmów aby przepędzić kaznodziejów kościoła ,to słowo brzmi : STRUKTURY !!! znikajcie mędrcy kościoła ... precz ! to nie na wasze głowy .

A Matka Jezusa , prosta Izraelitka wie ! w jednym z ostatnich objawień dała kościołowi radę: TWÓRZCIE MAŁE WSPÓLNOTY ! ot i cała mądrość ! ... to szatan jest taki silny czy my tacy słabi ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie , szatan nie zrezygnował on o prosto cofną się , okopał na nowych pozycjach ,bo można mówić o małych wspólnotach ale ...i tutaj szatan zwycięża ...JAK TAKIE STRUKTURY MAJĄ BYĆ ZBUDOWANE , JAK DZIAŁAĆ ? to pytanie o konkret o bodaj podstawowe przykłady i nic ...nasi mędrcy poza kółkiem różańcowym itp. niczego LICZĄCEGO SIĘ SPOŁECZNIE rozwiązaniem nie wykoncypują , eh !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 17 2022 14:15   
Forum

A cóż to jest ta " ewangelizacja pośrednia " o. Kolbe ? czy to nie jest aby kontynuacja tego co robił Mojżesz ? precz ze ST ? doprawdy ?

Tylko dlaczego taką okrężną drogą wędrował tak długo aby w końcu dojść do punktu wyjścia , aby w końcu dojść do Biblii ? śmieszna ta nuka kk , " zamotana " jak sto pięćdziesiąt .

Prosta sprawa - nie możemy zepsuć wiary zepsujmy więc obyczaje ... to działa ! mogło by działać i odwrotną stronę gdyby w poczynaniach kościoła było by więcej roztropności .

Joe Louis mówił ,że jak nie możesz dostać się do szczęki przeciwnika uderzaj nisko ,uderzaj w podstawy ... wtedy ręce same opadną .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 18 2022 12:04   
Forum

Nooo !!! tp mogła by być rewolucja w poglądach , gdyby ...stare przywary chrześcijan , katolików
Paweł Chmielewski: " CZEKAJĄC na nowego Konstantyna "
Jak to " czekając "? jak będziemy czekać ....to się doczekamy końca świata w katakumbach i piwnicach ... a nie lepiej OD RAZU wziąć się do roboty ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Oczywiście , że droga wstydu , herezji i podkopywania podstaw społecznych funkcjonowania kościoła jest długa , tylko ... czy mamy stosowne analogi mająca odwrotne podejście do tematu ? ...to już tylko ...Panie odpuść pychę - skierka tułający się gdzieś w opłotkach Sieci .Reszta chce działać "duchowo " telepatycznie i bezcieleśnie .
A kto z duchownych , bo to na przedstawiciela tej warstwy Pan czeka , takie poglądy głosi , nikt , prawda ?

Kto z duchownych jest ZDECYDOWANY na powrót do źródeł społecznych katolicyzmu ? nikt ...to przepraszam za mocne słowa [ jestem dzieckiem podwórka , taki "chłopak spod trzepaka " ] czekająca takiego duchownego ale możemy doczekać się us.... śmierci .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

"Żeby nie ulec zagubieniu, potrzebna jest przede wszystkim roztropność. Musimy posiadać zdolność do rozróżniania tego, co w postchrześcijańskiej kulturze jest warte zachowania, a co należy odrzucić. Chrześcijanin musi być jak pszczoła zbierająca z kwiatów nektar, a omijająca jad. Żeby to było możliwe, konieczna jest zdrowa nauka – a tej jesteśmy w coraz większej mierze pozbawiani. Dlatego pierwszorzędnym wyzwaniem dla współczesnych katolików jest troska i praca na rzecz przywrócenia ortodoksji w Kościele."

Drogi Panie Redaktorze ! no nie ....

Jak Pan to sobie wyobraża ? podejdzie Pan do np. tramwajarza [ z całym szacunkiem do zawodu ] i będzie Pan mówił mu o tym ,że potrzebna jest ZDOLNOŚĆ do rozróżniania tego, co w kulturze chrześcijańskiej jest warte zachowania , a co należy odrzucić i że pierwszorzędnym wyzwaniem dla współczesnym katolików jest troska i praca na rzecz przywrócenia ortodoksji w kościele " to wie Pan co jak on zareaguje ? a ja wiem ! albo wybałuszy bezradnie oczy albo zadzwoni po pogotowie .

A dlaczego Pan chce czekać na duchownych , jak już Pan Redaktor taki za ortodoksją [ podobnie jak ja ] to przypominam ,że Pan zaczął od Mojżesza , Dekalogu i PRAWA którego my nie mamy , ok ?

Posiadacie Redakcję , macie dobry potencjał intelektualny , macie lukę "rynkową" w postaci NIEZAGOSPODAROWANEJ POŁACI INTELEKTU KOŚCIOŁA , ... no to na co CZEKACIE ?

Kto Wam może zabronić pójścia w ślady Mojżesza , droga to przecież SPRAWDZONA i co więcej sama Mądrość Pana , Biblia stoi za tym rozwiązaniem , więc zamiast czekać przystąpcie do opracowywania zrębów prawa katolickiego , nazwijmy je np. "Księga praw narodu polskiego " nawet gdybyście nigdy nie zakończyli prac, to już samo PODJĘCIE TEMATU jest dla was niesłychanym bonusem społecznym ,w przypadku kiedy katolicyzm jest w podłej kondycji zaczną Was czytać swoi i wrogowie , będziecie ośrodkiem myśli nie tylko polskim ale ogólnoeuropejskim mało ?

Poczytność wzrośnie , usuniecie w cień konkurencję , przyjemne z pożytecznym a dlaczego nie ? Żyd tak by pomyślał ... Wy niestety w ten sposób BOICIE SIĘ myśleć .Chciałbym się mile rozczarować .

Wie Pan , Izrael szedł do Ziemi Obiecanej z pobudek cielesnych , merkantylnych , szedł do ziemi "miodem i mlekiem płynącą " więc skąd te opory ? POWRÓT DO ORTODOKSJI TO POWRÓT DO ST , TO POWRÓT DO MATERII , dość już bujania w obłokach Olimpu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 20 2022 11:03   
Forum

Kolejka przed wejściem do internisty ... eh ! te rozmowy , nadstawiłem ucha ,temat ... no tak te nieszczęścia które nieustannie dotykają świat dotykają z CORAZ WIĘKSZĄ MOCĄ świat , jakaś pani przyznała się ,że czytała ...i oto otworzyła puszkę Pandory , wywołała dyskusję jakiej nigdy w tematyce religijnej nie wywołałby żaden ksiądz , żaden biskup ,żadne wydawnictwo , część co było do przewidzena zgodnie z profilem nauczania kościoła twierdziła ,że "to" niemożliwe aby Bóg miał do tego dopuścić , jak to możliwe aby ukarał i to aż tak i to już na ziemi a nie w zaświatach [zresztą nie wiadomo czy piekło w ogóle istnieje ] chwała tobie nieznajoma pani ! za to że jednak potrafiłaś zainteresować ludzi tematyką religijną ...mocniej niż wielebni księża ...

Ktoś , kiedyś powiedział , że gdyby nawet Bóg nie istniał , to ludzie by i tak by Go wymyślili , coś w tym jest . Okazuje się ,że ludzie w Polsce mają jednak instynkt religijny ! Tylko że pod słowem "bóg " głosi im się kogoś kto jako żywo nie odpowiada ich pragnieniom ,kogoś kto nie " utrze nosa "możnym tego świata Nabuchodonozorom i Baltazarom ,sodomitom , krętaczom , oszustom , kogoś kto tylko spuści oczy i opowiada jak to nas kocha a tutaj "guzik " !

Oto w prostych ludziach odzywa się PRAGNIENIE BOGA SPRAWIEDLIWEGO takiego co to za dobre wynagrodzi a za złe ukarze , jako w niebie tak i na ziemi , a bóg chrześcijan raczej tego nie uczyni , zresztą "nowy bóg komunizmu"[ tak , to była quasi religia ] uderzył z mocą w "boga rozlazłego " i zdawało się iż opanuje świat , na całe szczęście była to tylko utopia , ale jej siła powinna dać wiele do myślenia ojcom kościoła ... a nie daje ciekawe dlaczego ? nie wiedzą czy nie chcą wiedzieć ?

I zalegają owe wydawnictwa przedsionki kościoła , i oto nadaje się z uporem mało oglądane programy TV , ot dzieci gorszego "boga " z własnej nieprzymuszonej woli schodzę do katakumb .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 20 2022 17:24   
Forum

No właśnie , czym przewyższa owa pani z przychodni instytucję kościoła ? ano ...TRAFNOŚCIĄ WYBORU TEMATU , DROGI MYŚLENIA , tak to boski w każdym razie na pewno religijny wybór [ Ja jestem Drogą .... ]

Na zdrowy chłopski rozum ... jeśli w świecie szerzą się bluźnierstwa i profanacje , zalewa świat sodomistyczna propaganda , dzieci w łonie matek morduje się nieomal w skali przemysłowej to kontra w stosunku do świata jest głoszeniem Chwały Boga Sprawiedliwego który w wybranym czasie wymierzy występnym karę ... niekonieczne w zaświatach , czego tutaj można nie rozumieć ?

W tej sytuacji owa prosta niewiasta [ nie posądzam jej o wykształcenie wyższe a sądząc ze stylu wypowiedzi o jakąś nadzwyczajną erudycję też nie ] zdeklasowała cały areopag mędrców w infułach , gdyby papiestwo ograniczało się jedynie do wyboru drogi postępowania to śmiało można by ją uczynić papieżycą ...ku chwale kościoła , wybrała jednak trafniej niż mędrcy ...

To pasterski wybór , tak pasterski ,pastorał - kij pasterski może służyć do utrzymania dyscypliny , obrony stada owiec przed złym wilkiem i WSKAZYWANIA KIEUNKU DROGI a tutaj owa niewiasta wykazała się jednak roztropnością .Czasem lepiej jest nie mając sił czy wykształcenia podążać słuszną drogą i tak można być bliżej Boga niż jechać pięknym samochodem wygodną autostradą w kierunku ... do nikąd .

Owa obecna droga instytucji , przyklepywana drogą " miłosiernych przemilczeń "niecnoty tego świata owo wyrugowanie ze świadomości wiernych prawdy o boskim karaniu ...TO NIE JEST DROGA DO BOGA !!! czy to takie trudne do zrozumienia ? daruj Grzegorzu ale jak słyszę niektórych kaznodziejów to ...eh ! milcz serce !

Generał Jaruzelski nosił ciemne okulary , podczas stanu wojennego zobaczyłem na murze nieudolną jego karykaturę z napisem "dokąd nas ślepcze prowadzisz ! " ot co.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,67 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości