Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 sierpień 23 2022 17:38   
Forum

Status: offline

Ciekawe ...
"Omawiając raport „Dlaczego Polacy odchodzą z Kościoła?” prof. Mirosława Grabowska zwraca uwagę, że praktykowanie porzuca coraz więcej coraz młodszych ludzi a wśród powodów przeważają uogólnione nastawienia i oceny, a nie KONKRETNE ZARZUTY."
. Autorka zastanawia się jednak także, że „skoro ludzie wciąż deklarują wiarę, ale coraz rzadziej chodzą do kościoła – to Kościół zawinił? "

&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Przyczyny obojętność; lenistwo; nie czułem się z tym dobrze) – 17 %. Ogólna krytyka kościoła , kościoła się nie podoba , kościół to patologia -12 %brak przekonania; nie wierzę w istnienie bytów nadprzyrodzonych) – 11 %.Krytyka zachowania księży (podejście do ludzi; zachowanie wobec mnie; arogancja; nietolerancja) – 10 %.Polityka (Kościół miesza się do polityki; za dużo polityki etc.) – 9 % brak zaufania do Kościoła i księży – 7 %.brak czasu, strata czasu – 6 tuszowanie skandali pedofilskich nierozliczenie; Kościół ukrywa za swoimi murami przestępców-pedofilów; afery: gwałty, molestowania) – 5 %pandemia – %finanse , kościół garnie się do pieniędzy; chodzi im tylko o pieniądze; biznes; złodzieje) – %.fałsz, zakłamanie (nieprzestrzeganie prawd, które sami wyznają; rozbieżności tego, co mówią i co robią; co zakazują, to sami robią) – 4 %sytuacja indywidualna np. wyrzucenie z lekcji religii; niedopuszczenie do sakramentów; drugi związek; niesprawiedliwe traktowanie; powody osobiste; problemy rodzinne; traumatyczne wydarzenie – śmierć syna et cet.. – 4 %.postawa rodziny(nie zachęcała lub przymuszała – bunt nastolatka) – 3 %"wierzący a nie praktykujący "modlę się sam w domu; wierzę w Boga, ale nie w Kościół) – 3 %jestem ateistą– 3 % ,przekaz Kościoła (nie przyciąga; archaiczny; nieaktualny; nieprzystosowany; nieatrakcyjny; nudny; głupi; bezmyślny; bezsensowny; księża różne bzdety opowiadają; Kościół opowiada głupoty) – 3 %.zmiana religii, światopoglądu, poglądów (miała kontakt ze świadkami Jehowy, poznała wiarę prawdziwą, do której się przekonała; inne poglądy religijne; Zmieniły mi się poglądy; mam inne poglądy; nie zgadzam się z nauką kościoła; różnica poglądów) – 3 % agnostycyzm – 1 %.krytyka religii jako zjawiska (bajki, bujda, zabobon, narzędzie kontroli, narzędzie manipulacji i ogłupiania społeczeństwa) – 1 %wiara w naukę, racjonalizm – 1 %.

inne (ksiądz w rodzinie; zwątpiłem w „łażenie” do Kościoła, to było takie „narodowe” chodzenie do Kościoła i na religię; homofobiczny stosunek hierarchów kościelnych do mniejszości; katolicyzm kojarzy mi się z ciągłym smutkiem, umartwianiem, poczuciem winy; to były czasy stalinowskie) – 2 %

W przytoczonym badaniu odsetki nie sumują się do 100 proc., ponieważ badani mogli wskazać więcej niż jeden powód rezygnacji z praktyk religijnych.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Trzeba przyznać że prof. . Grabowska pracy nie żałowała , ja tylko przytoczyłem niewielki procent wyników badań , to nieledwie "wymaz ".

„Respondenci, którzy zrezygnowali z praktykowania i zechcieli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego, mówili (na ogół krótko, w sposób mniej lub bardziej emocjonalny) o tym, co – ich zdaniem – przyczyniło się do rozstania z Kościołem. Najogólniej i wbrew oczekiwaniom były to przyczyny czy powody BARDZIEJ SYSTEMOWE NIŻ KONKRETNE: raczej nie skandale pedofilskie i próby ich tuszowania, nie pieniądze, ale ogólnie krytyczne nastawienie do Kościoła i księży oraz własny światopogląd, w którym nie ma miejsca na wiarę religijną tutaj p. profesor wykazała się uczciwością ale nie konsekwencją [ niestety ]

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

„Na początku postawiłam pytanie, czy to aby nie Kościół jest, przynajmniej częściowo, odpowiedzialny za to, że ludzie porzucają praktyki religijne. Odpowiedź na tak postawione pytanie MUSI BYĆ TWIERDZĄCA. Kościół jako instytucja i księża odpychają, zwłaszcza młodych. Odpychają swoimi konkretnymi działaniami, zachowaniami osób duchownych w przestrzeni publicznej, ale także w relacjach międzyludzkich (ksiądz: wyrzucił z lekcji religii; nie dopuścił do bierzmowania; potraktował niesprawiedliwie etc.). Te osobiste, negatywne doświadczenia, obserwacje środowiskowe, ale zapewne także przekazy medialne, już uformowały – w niektórych środowiskach społecznych – uogólnione postawy dystansu i niechęci do Kościoła. A uogólnione postawy trudno zmienić”, wyjaśnia badaczka.

pytanie które wg. Pani profesor MUSI POZSTAĆ BEZ ODPOWIEDZI { !!!? }: dlaczego większość (w skali całego społeczeństwa) nie odchodzi od Kościoła. Dlaczego nie porzuca praktyk religijnych? Co trzyma ich w Kościele ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
A czy p. profesor ni rzucił się w oczy duży "rozstrzał " przyczyn odejścia od kościoła jakie stąd wnioski ? tak z tej wielości przyczyn .

Czy człek który twierdzi ,że zerwał z kościołem bo nie został dopuszczony do bierzmowania nie zerwałby z kościołem później gdyby jednak został dopuszczony ? czy nie jest wielce prawdopodobnym że gdyby spytać go innym razem o przyczyny jego odejścia podałby powód inny , bogactwo pretekstów podała p. profesor nadzwyczaj rzetelnie .

Taki rozrzut pretekstów o czym świadczy ? czy nie przypadkiem tym ,że odeszli ludzie NIEWIERZĄCY LUB SŁABO WIERZĄCY ? tak , tak bo jeśli ktoś wierzy ,że odchodząc od Mistycznego Ciała Chrystusa naraża się na karę wieczną zwaną inaczej piekłem to czy tam lubi proboszcza czy nie kontaktu z kościołem by nie zerwał ze względu chociażby na egotyczne poczucie bezpieczeństwa własnego , chyba że ...chyba że kościół zaprzestał nauczania o karze wiekuistej o piekle , tak ...to by tłumaczyło ową "lekkość " w podawaniu przyczyn zdrady .

&&&&&&&&&&&&&

A tak ogólnie , taka wielość przyczyn odejścia [ pani profesor użyła tutaj jakże słusznie zwrotu "charakter "systemowy " może mieć tutaj charakter CYWILIZACYJNY , ziarno wiary trafia na ziemię skalistą , między ciernie i osty . Po prostu chcemy hodować piękne orchidee na piasku .

Chrześcijaństwo przypomina kogoś kto odziedziczył po dziadku [ to ja ] kolorowy wielki krawat , marynarkę z wielkimi klapami , spodnie typu "dzwony " i buty "bitelsówy " i udaje się na bal ludzi ubranych wg, aktualnych reguł , po prostu nie pasuje , razi i śmieszy swą innością .

Ksiądz może sobie pozwolić na inność , żyje w jednym i to hermetycznym środowisku , młodzian z laikat tego luksusu już nie ma , jeżeli Bóg nie dał mu powołania do życia na pustelni kościół niechaj go swoim cywilizacyjnym nieróbstwem do tego nie zmusza ... bo to grzech .

Ci co odeszli to po prostu nasi słabsi bracia w wierze , którzy zwiedzeni pozorna lekkością bytu ateisty czy agnostyka okazali się chwiejni i odeszli bo nie znaleźli wsparcia we wspólnocie , komunie społecznej kościoła , nie mogli go znaleźć bo takowa wspólnota społeczna kościoła po prostu nie istnieje .

A muzułmanie swoją cywilizację przywożą razem z religią i jakoś dają sobe radę , lepiej niż kk na terenie kanonicznym kk ... nie wstyd nam ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 24 2022 13:53   
Forum

Antypapież przeszedł już samego siebie .... oto błysk "chwały " szatana :
Zarabiającą krocie , podżegającą do masowych zbrodni niewiastę [ Dugina ] nazwał biedną ofiarą czy coś podobnego , nie chce mi sę nawet tego czytać i kopiować , ta wypowiedź antypapieża nie zasługuje nawet na mój wysiłek kopiowania .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie , ja nie o ST ...

„Nowe szaty cesarza” to baśń Hansa Christiana Andersena. Opowiada ona o władcy, który uwielbiał zdobne szaty i jak mówi autor, całe dnie nic nie robił, tylko przymierzał coraz to nowe stroje. Pewnego razu przybyło do niego dwóch oszustów, podających się za krawców. Zaoferowali cesarzowi stworzenie najwspanialszych szat, jakie widział.

Oszuści wyjaśnili jednak, że niezwykłość tych szat polega nie tylko na ich pięknie, ale też na tym, że są niewidzialne dla każdego, kto jest głupi albo też nie jest godny sprawować swój urząd. Król bardzo się ucieszył z tej informacji, sądząc, iż dzięki nowym szatom od razu będzie mógł rozpoznawać, czy urzędnikami są właściwi ludzie !

Nowe szaty miał władca założyć na uroczystą procesję. Krawcy udawali, że go ubierają – tak naprawdę jednak wyruszył on na procesję nago. Ludzie zapewniali go, jak wspaniale jest ubrany, bo każdy bał się wyjść na głupca. Aż wreszcie małe dziecko zawróciło uwagę, iż „cesarz jest nagi”. Wtedy zaczęli to przyznawać także inni ludzie.

Interpretacja

Baśń Hansa Christiana Andersena opowiada nam, jak łatwo dajemy sobie wmówić pewne rzeczy, byleby tylko nie wyjść na głupców. Oczywiście nikt z nas nie jest cesarzem i nikt nie chodzi nago w procesjach. Ale czy naprawdę zachowujemy się lepiej od władcy z baśni?

obsada sztuki :

Kto najlepiej mógłby odegrać tą rolę aby przemówiła najdosadniej do świata ? nie ... do kościoła , najlepiej oszustów odegraliby jednak członkowie konklawe który wybrali takiego człeka na stanowisko które tytułuje się "wasza świątobliwość " który już nie tylko szkodzi kościołowi ale go wręcz ośmiesza na oczach świata .

Lud boży mógłby odegrać role otumanionej gawiedzi która wierzy , że owa persona ma cokolwiek wspólnego ze świątobliwością , lud boży jest jak owe niewiasty którym środki społecznego przekazu wmówiły ,że podarte spodnie , tatuaże i wulgaryzmy są piękne , przecież ten człowiek "robi sobie "jaja" na oczach wielu wielu infułatów , purpuratów i ludu bożego a nie ma jednego odważnego który napisał wprost "lepiej będzie chłopie jak odejdziesz "nie ma jednego odważnego który pomodlił by się przed ołtarzem nie o błogosławieństwo w pracy papieskiej ale o jego rychłe odejście ....
dla dobra Kościoła .

ludzie czy wy nie widzicie że to jedna wielka ściema ?

A tutaj masz areopag ... poważnych , siwowłosych ,dyplomowanych dostojnych mędrców w infułach podąża dostojnym krokiem za .... osobę wielce niepoważną .

&&&&&&&&&&&&&&&

Dlaczego jednak nie spada na trefnisia piorun boski ? cóż ...a co by było gdyby zginął ? jakaż to korzyść , przyszedłby ktoś podobny albo i gorszy , nie , nie muszę mieć racji , ale to [moim zdaniem ] poszlaka na to że wyrok już zapadł ,instytucja , tak instytucja w tym kształcie jest skazana ,cała , kiedy przyjdzie kat aby wykonać wyrok ? ...nie wiem .

&&&&&&&&&&&&&

A co wiem na pewno ? szatan nie kąsa bez powodu , jak kąsa to coś go musi drażnić , oto mam wiadomość z pewnego źródła , od samego diabła :

MSZA TRYDENCKA TO JEST TO !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 27 2022 13:24   
Forum

Ot , kwiatki z oślej łączki .

" Ostatnio w katolickim świecie medialnym możemy zauważyć powszechną krytykę duszpasterzy, którzy ośmielają się mówić o konsekwencjach ludzkiego grzechu, czyli… o piekle. Takie głoszenie jest stresujące dla chrześcijan, którzy – według opinii Roda Drehera – wyznają terapeutyczny deizm[1]. Ten pogląd zakłada istnienie Boga jako Stworzyciela świata, który chce, byśmy byli dobrzy, uprzejmi i lojalni, jak naucza Biblia i większość religii. Celem życia człowieka – według terapeutycznego deizmu – jest bycie szczęśliwym i zadbanie o szacunek dla siebie. Nie należy wciągać Boga we własne sprawy, z wyjątkiem sytuacji koniecznych. Po śmierci do nieba pójdą ludzie dobrzy. Dokąd pójdą ludzie, którzy opowiedzieli się po stronie zła? "

Zaraz , zaraz to On nie jest aby przypadkiem Sędzią Sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe KARZE , On Sam powiedział MOJA jest pomsta , MOJA jest kara ,jeśli karze to chyba to potrafi , co ? a jeśli potrafi to chyba jest to kara bardziej dolegliwa niźli to by miał uczynić rodzaj ludzki , prawda ?

Strach , najsilniejszy bodziec działający na człowieka , STRACH JEST ELEMENTEM INSTYNKU SAMOZACHOWAWCZEGO , antylopa która nie ucieka przed lwem podobnie jak człowiek nie bojący się skutków grzechu jest zgubiona , strach jest potężnym uczuciem , bodźcem ,udowodnił to już Avicenna , to jest moralne , ostatnie Koło ratunkowe człowieka grzesznego , zdeprawowanego , bo jeśli strach przed Panem świadomość Jego karania nie powstrzyma go przed zbrodniami to co go powstrzyma ? Strach jest ELEMENTEM STWORZENIA , tak postanowił Stwórca , zatem zabijanie w człowieku strachu przed niebezpieczeństwem łamania praw boskich jest GRZECHEM PRZECIW NATURZE STWORZENIA , grzechem przeciw naturze człowieka o której to naturze tak lubią rozprawić teolodzy [ ! ] co może powstrzymać łajdaka ? rozważania teologów i opowiadania jaki On jest Dobry , wolne żarty .

Tutaj moja uszczypliwość [ nie do wszystkich ] teolog to istota która tak ukochała Biblię ,że nie potrafi jej złożyć "do kupy " w jedną sensowną całość , sensowną społecznie całość .

&&&&&&&&&&&&

Wezuwiusz tego świata zaczyna wrzeć , a ludzie lekceważą to , sami wystawiają się na niebezpieczeństwo skutków wybuchu gniewu bożego ,tak , gniew boży istnieje , nie uciekają przed grzechem , jeśli karanie boskie dopadnie kościół to jaką " zaszczytną "nagrodę z rąk Pana otrzymają teologowie ? nie wiem , Pan się tym nie będzie zajmował ,on tylko powie "idź precz " to kwestia kogoś innego , a on ich nagrodzi , oj nagrodzi ...

Piekło jest wypełnione tymi którzy w nie nie wierzyli , ile zatem niewiary zasiali w ludzie bożym teologowie ? jak wielka jest ich wina !!! wina porównywalna z szatańską .

Prorok który nie mówi tego co mu nakazano podlega śmierci

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 28 2022 17:18   
Forum

" Diecezja w Kolonii potwierdziła, że kardynał Woelki zniszczył listę księży podejrzewanych o nadużycia seksualne...."
"Dziś kardynał już nie pamięta, jakie nazwiska były wtedy na liście – twierdzi archidiecezja "
Przecież największy nawet tępak potrafi już inteligentniej kłamać !

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Z puntu widzenia METODY ... tej której lękają się jak ognia piekielnego teolodzy , tak , jak ognia piekielnego ...a może i bardziej , to jaki mechanizm psychiczny rządzi tym światem ? mechanizm w tej chwili ważniejszy w kk niż boskie przykazania ?
A gdyby dokonać SYNTEZY takich a nie innych zachowań , instytucji państwowych , kościelnych społecznych , mechanizm wg. którego funkcjonuje współczesne neopogaństwo zarówno w kościele jak i poza nim to jak by ten mechanizm nazwać , określić skrótowo ?

To jest MECHANIZM WYPARCIA , mechanizm wypierania tego co dobre i złe , ergo wypierania pojęcia Boga Sprawiedliwego , Sędziego który będzie nie tylko wynagradzać ale i karać . Zauważmy że drugie przykazanie zostało w swej treści umieszczone aż tak wysoko w kolejności w boskiej aksjologii wyżej niż np. przykazanie o święceniu dnia świętego czy nie zabijaj , dlaczego ? bo nawet jeśli będziemy na mszy to istnieje i taka możliwość ,że hołd będziemy oddawać nie Bogu Który Jest ale 'bogu "preparowanemu na potrzeby świata , takiemu przebierańcowi , złotemu cielcowi- bis .

Wypierając Sprawiedliwość wypieramy i Boga Jedynego , czego tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Powstają NOWE grupy religijne , w USA nawet masowo ale wszystkie te nowe grupy łączy ta JEDNA WSPÓLNA CECHA , nie ma boskiego karania ! i to jest synteza współczesnej apostazji ! i piszę to ja człek znikąd który wyprzedził utytułowanych uczonych w piśmie , tak wszystkie religie [ oprócz Islamu] karzą nam wierzyć najczęściej nie ma piekła , wyparto z wiary Kogoś kto będzie nas SĄDZIŁ . Ja już słyszałem taką śmieszną teorię w katolicyzmie ,że piekło niby jest ...ale puste , ciekawe ...Bóg Sprawiedliwy stworzył coś co nie ma zastosowania ? ja tam choćby ze względu na próżność własną tak bym się nie ośmieszał .

Onego czasu ksiądz rugał parafian ,że np. w Austrii ponad 90 % wiernych przystępuje do Stołu Pańskiego "zapomniał" niestety dodać ,że tam w zasadzie ludzie się nie spowiadają ...

To ja już wyżej cenię tych naszych katolików którzy przez długie okresy są na bakier sakramentami bo jak by na sprawę nie patrzeć jest to objaw niejakiego respektu wobec Eucharystii niż tych którzy wyrzucili ze swego życia pojęcie grzechu i przystępują do balasek jak do lodziarni .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Nie wolno mówić złodziejowi ,że oto otwarto nowe więzienie z którego nie sposób uciec bo on to wyprze , zareaguje agresją ,nie wolno pokazywać pijakowi filmików z klinik psychiatrycznych o tym co z człowieka może uczynić nadmiar alkoholu bo wyjdzie , nie będzie oglądać , wyprze tak jak ci którzy czynnie bądź biernie przemilczeniami zacierają świadomość odpowiedzialności przed Sądem bożym .Tak postępuje szatan , on wie co "tam " dlatego o "tym" nie mówi boi się bardziej niż ... głupi ludzie .

Tak postępują " zacieracze prawdy" o Bogu Sprawiedliwym jak ktoś kto chce związać mocarza aby nie stawiał oporu kiedy do jego domu wtargną napastnicy a to już jest jeśli nie przekroczenie to na pewno ocieranie się o grzech przeciw Duchowi św.

Sprawdźcie ! księża tego tematu nie podejmują ! a więc jednak się boją o tym mówić , boją się a jednak brną dalej ...

Tak , nie byłoby tych szkód w chrześcijaństwie jeśli istniała by świadomość grzechu i jego skutków ... a jednak można związać mocarza ...

&&&&&&&&&&&&&&

A wspomniany kardynał ? on nie działał przecież sam , on podobnie jak ongiś kapłani judaizmu po śmierci Jezusa , kardynał nie przyjął do wiadomości grzechu swojej formacji , wyparł go , chciał zatrzeć , bo oto wmówiono mu , że jest kimś lepszym niż ogół wiernych noooo ...to chyba mu wolno , wyparł ,żył w urojonym , wykształconym via łamanie drugiego przykazania świecie " jesteśmy lepsi " a tutaj masz ... "siurpryza "istnieje całkiem spora grupa ludzka w ramach instytucji którą nie interesuje Bóg , czynienie dobra ale zaspokajanie swoich zdegenerowanych chuci , wyparł to ... bo "to niemożliwe żeby tak było "

Współczesne zaprzaństwo nie mówi "Bóg nie istnieje " współczesny apostata mówi " nie istnieje bóg Sprawiedliwy " niestety taka jest synteza nauki "ambonowej " gdyby "zsumować teksty kazań to taka jest wypadkowa , średnia pracy kaznodziejów .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ławeczka , taka zbita z podręcznych surowców , podobna psychicznie do tej z serialu , nie na widoku , w pasie ziemi niczyjej między blokowiskami , dyskretna obrośnięta bzem i wszystkimi możliwymi samosiejkami , piją za swoje , to nie menele , sprzątają po sobie nigdy mnie nie nagabywali aby im "pożyczyć" oni po prostu chcą się napić we własnym towarzystwie , czasem kiedy przechodzę obok to rozmawian , poznają , kiedyś wdałem się w dyskusję , to było po filmie Siekielskich , powiedziałem że jest taki zapis o tym , że jawnogrzesznice[ prostytutki ] prędzej wejdą do Królestwa niż uczeni w piśmie to wcale nie byli zdziwieni " bo wiesz pan co ? dziwka to taki zawód a k.... to taki charakter ..."

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 31 2022 11:23   
Forum

No ... ! to jednak są takie zdana z którymi jestem w stanie zgodzić się nawet z antypapieżem !
...

&&&&&&&&&&&&&&

Pół prawdy to już całe kłamstwo , ulubiona broń Franciszka , powiedział to co i ja wiem i to od dawna ale nie powiedział DLACZEGO kościół jest taki słaby , ja to stukam o a on nie mówi , bo to wstydliwe .

Musiał by się przyznać ,że on wespół a innymi tą niemoc w pocie czoła budował i hołubił . Wielki to grzech , Kościół jest i będzie prześladowany jak to mówią Pisma ale biada ludziom którzy wydali Go w ręce obcych , lepiej by było dla nich gdyby się nie narodzili .

a niemoc kościoła to odrzucenie nauki ST .Przyjęcie błędnej metody pracy , zaufanie bardziej wypocinom ludzkiego umysłu a nie Pismu .

&&&&&&&&&&&&&

Jeden z ostatnich sprawiedliwych w kk - kardynał Burke coś tam jednak mu się wymsknęło ...

– W przypadkach, w których wiara jest zdradzana NAWET W SAMYM KOŚCIELE , jest tym ważniejsze by świeccy trwali przy katolickiej nauce i praktyce. Muszą zrozumieć, że to nie jest coś, co mogą zrobić albo nie. "

Wielkie nieba ! jak wiara jest zdradzana w samym kościele to POKAŻ CZŁOWIEKU ZDRAJCÓW LAIKTAOWI ,nazwij ich ...po nazwisku , pomożesz Kościołowi bardziej niż myślisz ,lud będzie wiedział kogo słuchać a kogo nie , odrzuci , zignoruje a nawet i wykpi ... tylko ma wiedzieć KOGO ! ...a nie wie.

Nawet on, człowiek z wyższym wykształceniem [ jeśli seminarium to jest szkoła wyższa ] popada w absurdy , mamy walczyć ? ale pod czyim przewodnictwem ? kto tutaj wódz ? mamy konkretnego wodza czy mamy go sobie wybrać .

Tylko nie mów człowieku ,że naszym wodzem jest Chrystus , bo jak ludzie potraktują to serio i zaczną czytać Biblię ... to potem zadawać będą pytania w rodzaju "kim wy właściwie jesteście i kogo reprezentujecie ?"

to instytucja się zawali , zresztą już się wali .

&&&&&&&&&&&&&&

Chrystus nie był okrutnikiem bo .... był Żydem , szczerze mówiąc ....nie lubię ich ale jednego nie mogę im odmówić to - KONKRETNY naród i nie taki okrutny , tak okrucieństwem jest mówienie "dajcie świadectwo wiary " tylko ...nie wiadomo na czym ma ono polegać .To tak jakby nauczyciel matematyki kazał dzieciom rozwiązać zadanie nie nauczywszy ich przedtem co mają robić .Żydzi wiedzą ,Żydzi maja prawo ,Żydzi mają swa ideologię a my pomimo wielości literatury z punktu widzenia PRAKTYKI SPOŁECZNEJ - PASTERSTWA jesteśmy nadzy i bezlitośnie ubodzy intelektualnie .

Żyd chrześcijanin WIE CO MA ROBIĆ , ma mówić o Chrystusie a jak wie że go nie słuchają albo lekceważą strzepuje kurz ze swych sandałów ... drugi raz nie będzie mówić ,Chrystus nie jest okrutnikiem , nie czyni z nas żebraków i namolnych domokrążców .

Żyd nie modli się publicznie poza wspólnotą kościoła w nadziei że ateiści się nawrócą bo wie, że jak się modli publicznie to i tak ateiści będa go traktować jako ciekawostkę , jak spacer po zoo a jego modły będą traktować jak kąpiel hinduistów Gangesie , Żyd nie rzuca perel swej intymności między wieprze !

Gdyby prymas był Żydem to swe orędzie telewizyjne kierowałby do wiernych a nie "do świata "bo i tak to nic nie da , nam każą DEMONSTROWAĆ swą wiarę podczas np. Bożego Ciała wiedząc że taki pochód i tak niewiele da , ot , telewizyjna migawka o kwiatach i tradycji .

Żyd wie , że Bóg jest o całe niebo przewyższa swą mocą człowieka i nie usiłuje z Nim konkurować , zna proporcje ,wie że dyplom nie zastąpi wiary i posłuszeństwa Pismu ,wie ,że posłuszeństwo Bogu to nie to samo co posłuszeństwo ludziom choćby w kościele , wie , że jak BĘDZIE PRZESTRZEGAĆ PRAWO to Pan który jest MIĘDZY CZŁONKAMI KOSCIOŁA przemówi po tysiąckrotnie mocniej niż kaznodzieja { Pwt. ] właśnie via prawo . Tak powiedział , tak ma być i basta !

dla gojow to niestety za trudne do zrozumienia , nadal piszą swe rozprawy teologiczne ... po próżnicy

Żyd w końcu wie ,że są osoby które przez swą zatwardziałość są nie do uratowania , nie usiłuje ich za wszelką cenę ratować wiedząc ,ze sami grzesznicy mogą go wciągnąć w otchłań absurdów , chwycą go mocno i pociągną w otchłań via "dialog ze światem "Żyd po prostu wie jakich ludzi się wystrzegać my nie wiemy , kapłani zakneblowali Chrystusa ...

My lekceważymy nawet NT [św. Paweł } , Żyd wie ,że wysyłanie ludzi do "walki " w sytuacji kiedy mają za plecami zdrajców i dywersantów jest bez sensu .

Żyd jak już jest przekonany co do szczególnego uduchowienia niektórych osób np. takiego a nie innego cadyka to ...ich go słucha , Matka Jezusa wzywała ostatnio do "TWORZENIA MAŁYCH WSPÓLNOT " [ widać te duże upadną co już dawno "przepowiadałem " ] a tutaj masz ...kardynał i to ten sprawiedliwy zamiast wziąć się do roboty jak na robotnika na niwie pańskiej przystało ,wzywa do "walki " tylko ... nie wie jak ta " walka" ma niby wyglądać , ot głupi goj . [ biorę odpowiedzialność za słowa ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 31 2022 14:36   
Forum

Człowieku ! nawet nie wiesz co mówisz .

Laikat na czele kościoła to by było dla kościoła błogosławieństwo i ocalenie , naturalnie wybrani przez lud boży a nie tych "wierzących a nie praktykujących" .
Ot np. prof. .Roszkowski broni odważniej Kościoła niż nawet abp. Krakowa , pokażcie mi takiego duchownego , no może i by gdzie się gdzie taki taki Natanek znalazł ale poza tym jacyż to obrońcy wiary ?" buzia w ciup i ogon pod siebie " cóż to jest jak nie ośmieszanie kościoła , pozbawianie go mocy .

Była pandemia i moja kwarantanna słuchałem bo musiałem ...ale z odruchem moralnych torsji , stanie taki na ambonie w sytuacji kiedy kościół jest atakowany ze wszystkich stron a ... on o miłości , chłopie a znasz li Życie Chrystusa ? doprawdy ?czytałeś to np. jak "przysolił " słownie niektórym tak że w Jego rodzinnym Nazarecie chcieli Go zabić ? a więc uderzył mocno ...czy ty kaznodziejo potrafisz naśladować Chrystusa ? jeśli nie ... to jesteś oszustem ...

Już slyszę glosy oburzonych "co na to powie świat " a on jak na syna Stwórcy Kosmosu może z czystym sumieniem powiedzięc mam w to w .... tak może powiedzieć tylko ten kto naprawdę wierzy .Niewierzący miękiszon się ugnie.

Popatrz na ekran czego cię taki duchowny może nuczyć ? on mówi , że trzeba patrzeć na grzesznika oczami Chrystusa ? tak, to dosłowny cytat tych dyrdymałów ,z transmisji mszy , a masz chłopie oczy Chrystusa , ja nie ... nie jestem Bogiem , może się to wydać mało prawdopodobne ale tak jest , nie jestem Bogiem , nie mam oczu Chrystusa .

Widzę niekiedy człowieka którego najchętniej nadziałbym na pal albo wybatożył , nie ,nie będę nawoływał do czynienia tego innych ...ale tylko ze względu na prawo .

Stoi coś takiego przed tobą , w głowie ma nieuporządkowana sieczkę złożoną z wyrwanych sloganów zaczyna cię lekceważyć , atakować ,obrażać i co ? uważasz że potulność w takim przypadku to nie jest aby obrażanie kościoła ? jak komuś nie staje refleksu i ciętości języka to niech go "zabije milczeniem " i lekceważącym gestem znudzenia .Tak postąpiłby Żyd .

A teraz osobiste : sprowadzić takiego saracena do" parteru "i zobaczyć zdumione , wybałuszone oczy ...bezcenne , religia może być źródłem rozkoszy ,tutaj n ziemi , rozkoszy zwyciężania zła , co ? że zło dobrem zwyciężać mamy ? a kto ci powiedział że celna riposta w obronie lżonego kościoła nie jest dobrem ? mamy czynić dobro nie przyjemność wrogom kościoła , TO NIE TOSAMO .

Coś nam się nam w głowach poprzestawiało . Ale kto ma tego nauczyć ? księża ? owa korporacja zawodowa ludzi ogarniętych zdradą lub strachem ? wolne żarty , jakbyś chciał zaprzeczyć , ja nie muszę się starać , mowa ich ciała powie ci wszystko , więcej niż ja mogę wystukać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 02 2022 13:54   
Forum

To już zaważają nawet ateiści którzy Franciszka byli w stanie hołubić ,przeciwstawiać "przestarzałym poglądom ciemnogrodu " a więc oni też zaczynają go traktować lekko . A więc antypapież traci już nawet swoich zagorzałych popleczników .

...." Watykan przeżywa poważny kryzys. Franciszek jest nieprzewidywalny i niekontrolowalny, nikt nie jest w stanie wpłynąć na jego postawy i poglądy, a część z jego pomysłów wywołuje przerażenie jego najbliższych współpracowników."

&&&&&&&&&&&&&&&

Co Pan robił kiedy Jego lud był w kryzysie ? ano przysyłał proroków , a kto to jest prorok ?

"W religiach abrahamowych prorokiem jest osoba będąca w kontakcie z Bogiem, której zadaniem jest przede wszystkim objawiać wolę Bożą wobec ludzi, również zapowiadać nadejście Mesjasza lub przewidywać przyszłe wydarzenia."

Czasy ciężkie , krytyczne to okres NIEPEWNOŚCI a prorok ? prorok umacnia wiarę przez sacrum swej przewidywalności historii , prorok przenika mgłę przyszłości , rozwala w nicość mądrość tego świata , dlatego zwykle jest szykanowany a w każdym razie niemile widziany ...także w kościele co widać i dzisiaj w kk , no przecież gdyby ktoś , jakiś niedowartościowany kaznodzieja choćby w odruchu desperacji sięgnął po przepowiednie siostry Faustyny czy Łucji to by to była bomba ? skąd to by była religijna bomba nuklearna !Ludziska by o takiej homilii mówili przez tygodnie całe o ile teraz bywa nie pamiętają po mszy o czym w właściwie mówił kapłan .

Ale tak nie będzie ... w tych ludziach niema takich ambicji , oni chcą być 'kościelną myszką "z pretensjami ...bycia kimś lepszym niż ogół wiernych , świat się śmieje ! dobre i to , humor tez jest potrzebny .

Msza św. online , można zrobić przegląd jednej niedzieli ...pokażcie mi jednego proroka albo takiego kapłana który via pisma tłumaczył rzeczywistość ludziom ...tu i teraz , cóż wychodzi na to że w obecnym kk ...nie ma proroków ! religia bez proroków a cóż ot za absurd ? ...tak to nonsens dodam dyplomowany nonsens .

&&&&&&&&&&&&&&&

Rząd niemiecki twierdzi , że ok. milion "uchodźców " z tych co to przybyli na zaproszenie kanclerz Merkel nigdy nie podjęło żadnej pracy ...

Rosja ... niby sto czterdzieści parę milinów ludzi ale ludzi w wieku produkcyjnym jest ...ok dwa razy więcej niż w Polsce , ten naród się "zwija " ubywa go rocznie o ok. milion istnień ...

Zamiast stawiać figurki Jana Pawła II nie lepiej przypominać jego słowa o tym ,że naród który zabija własne dzieci nie ma przed sobą przyszłości ? gdzie to jest w kościelnym nauczaniu ? nie słyszę , tak to proroctwo , całkiem współczesne proroctwo wsparte statystyką .Nie widzę , nie słyszę .

&&&&&&&&&&&&&&&

A wizyta u Pytii była możliwa tylko dla bogatych , tylko zamożni mogli wstąpić z odpowiednią opłatą do przybytku w Delfach , a ona ....ona wg. ostatnich badań była faszerowana prochami ,halucygenami gadała jak naćpana a co gadała " no ... interpretacje mogły być różne , różniste , ale nikt tego nawet nie śmiał poddawać w wątpliwość , tak wielkie jest zapotrzebowanie rodzaju ludzkiego na przenikanie przyszłości ,to ZAPOTRZEBOWANIE NA PROROKÓW JEST PRAGNIENIEM RELIGIJNYM a owe wróżby , kabalarki , taroty cóż to jest jak nie karykaturalne wypełnianie religijnego zapotrzebowania na proroków ? tak , to quasi religia niestety bez kościołów otorbionych bibliotekami ... i oni chcieli zastąpić proroków bibliotekarzami !

eh ! sprawność ich intelektu nie jest niestety budująca .

A antypapież ? proroctwa mówią że będzie coraz bardziej pogrążał się we wzgardzie i tak oto prosta babka czytająca przepowiednie stała się mądrzejsza od profesora teologii ... tak , nie ma bowiem mądrości bez przenikania przyszłości [ patrz panny mądre z przypowieści ]

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 04 2022 12:50   
Forum

Wg, abpa Vigano ... biskup powinien prowadzić wiernych do nieba a nie poprzedzać ich w drodze do piekła ...no celne , nieszczęście polega na tym ,że apeluje do biskupów ... po co ? to głos wołającego na pustyni , niewielu ich zostało , tych biskupów wiernych Bogu , takie słowa jeszcze dwa lata temu wywołały by sensację a dzisiaj ...kto płacze nad próchnem ... ?instytucja się sypie ? nie , ona już się rozsypała . Antypapież mianował dwudziestu kardynałów , nie wyprażam sobie aby nie zadbał o ich lojalność w dziele walki z kościołem .

Rozdając komunię świętą rozwodnikom biskup staje sie spólnikiem zdrady to słowa arcybiskupa ...no niby nic odkrywczego ... w Polsce jeszcze tak ale w Europie zachodniej ? hulaj duszo piekła nie ma .

Przed dopełnieniem swego losu mieszkańcy Sodomy obrazili Lota , obrazili swymi dewiacjami Wysłanników Boga i to na godziny przed swoją zagładą , pozostali wierni szatanowi do końca i tak jest i dzisiaj , eh ! żeby tak nasi biskupi byli tak wierni Bogu ... byli tak pracowici jak masoni ... "nasi " ? przecież oni żyją w odizolowanym świecie w kapsule społecznej ich problemy nie są problemami ludu .

Ciekawe , moja lepsze połowa jeśli już napisałem podobne słowa dwa - trzy lata temu wpadała w popłoch a dzisiaj już zdążyła się przyzwyczaić ,prace nad demontażem kościoła idą pełną parą , przyzwyczaiła się nie do mojego stukania ale do obrazów zniszczenia kościoła , eh masoni ! co jak co ale konsekwencji i systematycznej pracy to im nie można odmówić , logiką i konsekwencją biją wiernych Bogu na głowę .

A Watykan ? ...no cóż ,ST nie pozostawia złudzeń , Ks. Daniela .

MANE TEKEL FARES ...czekam na "to " z utęsknieniem i strachem jednocześnie , to MUSI skończyć się nieszczęściem , kapłani martwego kościoła milczą , owszem wydają z kazalnicy jakieś dźwięki bez związku z tematem końca tego kościoła jakby byli niewidomi , lud zapomina w trakcie kazania co było na jego początku ... powiedziane było nie będziesz służył dwóm panom , nie będziesz służyć Bogu i mamonie , nie sposób być sojusznikiem Lucypera i św. Michała Archanioła , nie sposób już być wiernym Watykanowi i Kościołowi jednocześnie , wydarzenia stawiają OSTRO granice między wiernością a zaprzaństwem a tego duchowieństwo nie lubi , oj nie ,lubi ...
A prorok który nie mówi tego co mu nakazane podlega śmierci , Vigano powołał się na Jana Chrzciciela a więc ST ... !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2022 15:06   
Forum

Jak ktoś jest zainteresowany to niech poszuka okoliczności powstania modlitwy do św. Michała Archanioła autorstwa papieża Leona XIII ... ciekawe ...

Ile to statuetek ,pomników Jana Pawła II znajduje się w Polsce ? ile jego portretów no ...wiele a ...w ilu to kościołach po mszy odmawia się tą modlitwę ? tak , tak Jan Paweł II chciał kontynuacji dzieła tego wielkiego papieża .

" Sto lat po tym, jak Leon XIII ułożył swoją modlitwę, Jan Paweł II – nie przywracając oficjalnie praktyki modlitwy po mszy – poprosił wszystkich katolików, aby powrócili do tego błagania adresowanego do Księcia Aniołów.
W 1984 r. – podczas międzynarodowego Roku Rodziny – przestrzegał, że los ludzkości jest w poważnym niebezpieczeństwie i wzywał ludzi Kościoła do odmawiania tej modlitwy codziennie, aby pokonać siły ciemności i zła na świecie."

A jednak się nie tej modlitwy odmawia ... cóż to jest jeśli nie lekceważenie jego nauczania ?
I to gdzie ? w kościele katolickim w Polsce ? jak można rozgłaszać androny o ewangelizacji Europy i jednocześnie nie zwracać uwagi na zagrożenia ewangelizacji , teolodzy to mistrzowie absurdów ?

To nie przeszkadza im jednakże wołać , apelować o obronę wiary w sytuacji kiedy robią wszystko aby odebrać jeden z środków do jej obrony ? To taka "powłoka energetyczna " która jak w jonosfera " chroni kościół przed złym promieniowaniem i to kiedy , kiedy szatańskie zagrożenia zdają się być silniejsze niż kiedykolwiek kościół milczy ? ja bym koncelebrował msze w rodzaju egzorcyzmów ... no tak ... ale ja to nie instytucja .

Nie szukajmy sojuszników w UE w USA , ci nie jeden raz zwiedli i zawiedli , zaraz po Bogu i Matce Jezusa ten sojusznik jest NAJSILNIEJSZY , mało ? Gdyby starotestamentowi mieli naszą naukę ...to by ją wykorzystali . A figurki serafinów zdobiły Arkę przymierza i to wbrew sztuce judaizmu , oni znają i doceniają moc aniołów my ... o tyle o ile . jedna z tych postaw jest MĄDRZEJSZA ...

Ależ śmieszny ten kościół ... a wystarczy tylko minuta [ ? ] po zakończeniu mszy ....Twoje brzemię jest lekkie ... tego też nie wiedzą ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 09 2022 14:54   
Forum

Deszcz ...na początku pojedyncze krople trafiają w szybę , potem więcej , gęściej ,jesteśmy w stanie w którym zaczyna się rodzić ulewa ...a niechże ,chociaż przemyje , niech chociażby spłucze od lat nie myte okno .

Kardynał Walter Brandmüller zdecydowanie skrytykował obecną formę konsystorzy chciał wygłosić przemówienie, na co mu jednak nie pozwolono { ! ]

Według kardynała Brandmüllera

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 09 2022 14:57   
Forum

Big Grin a jednak nie dało się wkleić ... tylko pierwsze wyrazy ... ja to znam stary jestem

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 10 2022 13:18   
Forum

Big Grin Mylisz się Grzegorzu , ja zachowałem to czego nie opublikowałem i ...wcale to nie tak " bomba "jak kiedyś myślałem , po prostu CZAS , czas Grzegorzu . Widzisz kiedy jakieś dwa lata temu użyłem słowa "antypapież " to moja rodzina osłupiała , a teraz ... nic . Ja po prostu jak to sie mówi wyrwałem się przed szereg , wyprzedziłem tendencje i ...nazwałem . To nie intelekt rządzi kościołem Grzegorzu ale ...PRZYZWYCZAJENIE .

Na przykład tu , na tej stronie wydawało mi się że zabiorę głos w sprawie Sodomy i nie dopuszczono do publikacji a dzisiaj .... żadna sensacja ... otóż w czasie głośnego starcia ze środowiskami LGBT , profanacjami i ekspiacjami napisałem o WYNIKACH BADAŃ z Izraela , otóż badania prowadzone przez ateuszy wykazały poprzez ANALIZĘ ROZKŁADU TEMPERATUR stopionych kamieni KIERUNEK skąd przyszła niszcząca energia , ona przyszła z kosmosu ...z nieba taki "strzal laserowy z niebios "i to tak bardzo przeraziło Admin. Czas Grzegorzu , czas .

A dzisiaj ...to nic ,żadna sensacja .

Widzisz , jeśli by człowiek zaparl sie boga to kamienie będą o Nim wołać , trzeba więc założyć knebel kamieniom ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 12 2022 08:49   
Forum

Odnowa kościoła ? jaka tam odnowa ! odnowa to PRZYRÓCENIE PORZĄDKU MYŚLI I CZYNÓW , nic więcej , jak do tej pory instytucja [ też kobieta ] przypomina {wybacz mi moja lepsza połowo ] kobiece zachowania przed świętami np. Wielkiej Nocy , bieganina , panika , nerwówka , nie wiadomo co robić bo chce się zrobić porządek ale ...chwytając się wszystkich problemów na raz , a tutaj masz ... Jezus Chrystus ... jak się patrzy na Dekalog , tak Jezus ,jeśli wierzymy w jedność Trójcy to też Jezus via np. Dekalog przemawia w sposób absolutnie uporządkowany , po kolei według ważności . Więc wniosek jest prosty : BALAGANIARZ NIE JEST UCZNIEM CHRYSTUSA , prostujmy więc drogi ...

A/ Jezus w ST przemawiał W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI do ludu Izraela , do innych ludów o tyle o ile a jeśli już to nie słowami ale czynami , zjawiskami , żywiołami czy np. postawą ludu ukształtowaną prawem ale ni słowami !
Nie można mówić po chrześcijan i pogan jednocześnie a to w tej chwili robi zabałaganiony kościół , to dwa rożne języki , Chrystus nie przemawiał "urbi et orbi " nie można mówić jednocześnie po polsku i niemiecku bo inaczej wydukamy coś w rodzaju " O której Uhr jedzie Zug na Przemyśl ? "śmieszne i nieskuteczne .Nie zrozumieją ani jedni ani drudzy . To tak jakby coś było kwadratowe i okrągłe jednocześnie .

B/ Chrystus jest Bogiem zazdrosnym , wiele razy oznaki kultów pogańskich rękami Izraelitów potraktował wielce nieżyczliwie a Dagona potraktował osobiście wręcz upokarzająco . Papie który uczestniczy w elementach kultu Pachamamy nie jest uczniem Chrystusa .

C /Chrystus najostrzej traktował sprawę NIEPODZIELNOŚCI I NIENARUSZALNOSCI PISMA , nie wyobrażam sobie żeby tolerował rożne śmieszne teorie o tym że Sodoma zawiniła brakiem gościnności itd. itp. Chrystus kontynuował naukę ST a nie robił z chrześcijaństwa "buddyzm po wypadku "

D / Chrystus w ST był wrogiem MIESZANIA elementów prawdziwej wiary a "nowinkami z zewnątrz " Chrystus dał mądrość Salomonowi a później zminimalizował skutki tych darów właśnie przez jego religijny "eklektyzm " Uznał ,że to co nam dal absolutnie wystarczy , nie jest tego aż tak dużo , to brzemię jest lekkie , po co więc sobie przysparzać kłopotów , nie jesteśmy Adamem i Ewą , ot nam dał wystarczy .

Oglądałem zdjęcia wraku "Titanica "zrobione z batyskafu , to nie jest jeden obiekt , rufa jest oddalona o ok. kilometr od dziobu , sporo ,rozerwała go eksplozja kotłów z parą ,cóż ogień i woda , gorąco i zimno nie mogą być jednocześnie razem , Nawa Piotrowa jest rozrywana właśnie przez te obce i wrogie sobie elementy stłoczone w jednej tej aktualnie głoszonej nauce .
Były osoby które twierdziły ,że "nawet Chrystus go nie zatopi "a po cóż miałby o topić ? starczy ,ze wycofa swą opiekę , wystarczy ... owe sprzeczności już rozrywają naukę kościoła .

E / Chrystus był prawowitym Izraelitą , ale jak już spostrzegł ,że lud nie jest mu posłuszny to go opuścił ten kościół , on nie jest żebrakiem !
Jeśli widzę ,że z nauki Pana uczeni w piśmie uczynili ciężar nie do udźwignięcia to ...dlaczego nie ? kto powiedział ,że ta instytucja jest wieczna ? tak to ciężar nie do udźwignięcia ! jak mam być pokorny wobec ludzi lżących Boga , jak mam walczyć o wiarę w ramach kościoła który unika walki ? to ciężar nie do udźwignięcia ...nawet teoretycznie , to niech mi to będzie odpuszczone ...tego nie jestem wstanie zdzierżyć ,nie będę taki słodki ... chociaż ... jak się patrzę na zachowanie Chrystusa w ST w stosunku do zuchwałych ....no... to nie jestem aż taki grzeszny .

Dawajcie świadectwo wiary ... ale co to jest i jak ma wyglądać w konkretnych przypadkach instytucja już też sama nie wie , zabrnęła w intelektualny kąt z którego nie sposób wyjść . I opuścił Mesjasz kościół który nie był stanie patrzeć dalej niż frędzle przy tałesie ....

Uff ...na razie tyle .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 13 2022 21:11   
Forum

Oczywiście że tak , owe umizgiwanie się do bóstw pogańskich przez antypapieża traktuję jako OSOBISTY policzek dla Jezusa Chrystusa , podobnie jak to było podczas Pasji , policzek nawet nie ze strony sługi arcykapłana ale samego arcykapłana dokonany przy milczącej aprobacie instytucji , jak wtedy !

&&&&&&&&

Ale ja nie tym , co raz słyszę opinię takiego a nie innego mędrca o tym "jak należy rozmawiać z młodzieżą "

Ile można mówić o tym samym ...niczego nie rozumiejąc ? ja bym zadał bardzo podstępne pytanie :

CZY Z MŁODZIEŻĄ JAKA JEST W OGOLE DA SIĘ ROZMAWIAĆ ? moja osobista odpowiedź brzmi -Nie , z nią nie można w ogóle rozmawiać o Bogu.
A/ kwestia techniczna - młodzież na co dzień posługuje się językiem którym posługiwanie się jest obelgą dla wiary w Boga .
B/ argumenty religijne są wobec młodzieży nieskuteczne , nieskuteczne o tyle o ile religia nie ma w ich życiu żadnego zastosowania , w życiu starszego pokolenia zastosowania też już nie ma ale znaczenie jeszcze ma .

C / Już samo dotarcie do młodzieży ze Słowem jest niemożliwe , mental wsp. młodzieży jest zabagniony elementami ezoteryki , wrogimi chrześcijaństwu ideologiami , kulturą użycia , presją towarzyską grup rówieśniczych itd . To przypomina poruszanie się pociętą przeszkodami drogą pełną rozbitych wraków , głazów i rowów , do droga dla czołgów nie dl samochodów , czołgami kościół nie dysponuje , nie ma prawa ekonomii politycznej , dydaktyka społeczna na oburzająco niskim poziomie itd. to droga dla czołgów a samochodem wielkości "malucha " jechać drogą mentalności młodzieży to próżny trud.

Dlatego zanim w ogóle ktokolwiek zacznie się zastanawiać jak dotrzeć do młodzieży ja zadam złośliwe pytanie ? - czy już uprzątnięto , wyprostowano drogę dla Słowa , dla Chrystusa ... i wtedy uczeni w piśmie zwykle pokazują najlepszą swoją część ciała ...plecy , oni dezerterują ...

Gdyby się dobrze zastanowić to dezerterują przed ST .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 14 2022 13:21   
Forum

" Droga Synodalna nie chce obalać papieża, mówi kardynał Reinhard Marx. Przyznaje jednak, że niemieccy biskupi nie zainteresowali się krytycznym wobec Drogi Synodalnej oświadczeniem Watykanu z czerwca 2022 roku "

Ot "łaskawca " i to ...ile masz wojska "wodzu " ilu masz wyznawców "wodzu " ? przecież w stosunku do Polski to ty jesteś człeku mikrusem , ot i jeden problem , polski kosciól lokalny ma wojsko ... ale nie ma dowódców ...

Przecież kard. Marks otwarcie ignoruje i lekceważy obecne papiestwo [ ja też , ale z innych powodów ] eh ! co ot by było gdyby polscy biskupi mieli odwagę tych niemieckich , pomarzyć zawsze można .

&&&&&&&&&&&
Kościół katolicki biorąc pod uwagę kryterium jego stosunku do aktywności pasterskiej dzieli się na trzy grupy :

A / najbardziej krzykliwy "postępowy " kroczący z przytupem w kierunku piekła . Będzie "reformował " prawdy wiary ...pod kątem ich likwidacji .

B / najliczniejszy , zakrzyczany , zagoniony "kościół zastraszonych milczków " działający ...no za dużo powiedziano ,może nie działający ale istniejący na zasadzie wygłaszania nic nie znaczących frazesów i rozważań .to kościół " pasterkowo - pierwszokomunijny " jak ta zastraszona myszka ze swojej norki , ze swego wieczernika nie wylezie . To kościół "sercowy " to jego ulubiony punkt wyjścia , on tylko o "miłości "cokolwiek by to słowo w jego ustach nie znaczyło .

C/ kościół ortodoksyjny , wierny nauce Kościoła , niezorganizowany i to jest jego największa słabość , nie ma określonego przywództwa . Ciekawe czy jest ktoś drugi taki w świecie katolickim [ o sobie piszę ]który by tak jasno , bez niedomówień stawiał sprawę ? tak , ale ja ...nie mam w sobie niczego z przywódcy .

Kościół B pomijam , jest zbyt letni aby go traktować poważnie , to nieledwie sztafaż , ci księża to nie aktorzy to jedyne statyści , tło ... "podano do stołu "to tylko potrafią powiedzieć , taką rolę zagrać , tutaj kończą się jego możliwości moralne .

Konfrontacja może zaistnieć pomiędzy A i C , jakie ten ostatni może mieć atuty , wsparcie Najwyższego ? ok. ale czy je wykorzysta ?

Na czy polega to wsparcie ? niech mi będzie wybaczony mój niski praktycyzm ale A działa wg. planu dobrego na kościół B ,tak został pomyślany , bierny , pozbawiony inicjatywy kociół B, niby duży ale jest ociężały społecznie , łatwo go "obskoczyć " nie jest jednak przygotowany kościół A na walkę z podmiotem aktywnym społecznie np. z muzułmanami , tutaj obrywa cięgi "aż wióry lecą " to odsłonięte czoło Goliata .

NIe trzeba opracowywać nowych "planów taktycznych " wiadomo tylko że trzeba postępować ODWROTNIE

a /- kościół A rewiduje prawdy biblijne , my odwrotnie przy nich trwamy , przypominamy nawet te mało popularne [ na ambonach ] wersy .

b /- kościół A wykorzystuje wsparcie mediów głównego nurtu my odwrotnie bądźmy w opozycji do tych mediów i w ogóle do swiata , nIe przywiązujmy się do trupa ... ale za to działajmy jak to powiedział Jan XXIII "cicho i szybko "

c/ - to wystarczy ? nie ... ! trzeba wyjść z wieczernika " czyńcie cokolwiek wam powie " Matka Jezusa podowiada nam , że trzeba tworzyć małe wspólnoty , nie widzę ... nie widzę nie tylko działań praktycznych ale nawet refleksji w tym temacie i to gdzie ! w kościele który zda się być ulepionym z samych li tylko refleksji , to i Matki Boskiej nie chcemy już nawet słuchać ? nawet w Częstochowie ? lekceważymy Jej słowa ? słucham niekiedy kazań spod Jasnej Góry ... na ten temat nie trafiłem , czy rzeczywiście bohaterski o.Pelanowski był w tym zakonie ? aż trudno uwierzyć ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 16 2022 19:31   
Forum

Frown Tradycja ... lokalny polski kościół katolicki miał ta cechę charakterystyczną - tą szczególną estymę do Matki Mesjasza , ba, czasem mu zarzucano ,że posłuszenstwo Matce Jezusa było ważniejsze niż posłuszeństwo Słowu , dzisiaj nie ma już nawet tego atrybutu , klękają przed Cudownym Wizerunkiem Czarnej Madonny , padają słowa pełne uwielbienia ale posłuszeństwa ...nawet za grosz , ze zgrozą stwierdzam że posłuszeństwo Matce zamieniono pod Jasną Górą na posłuszeństwo instytucji watykańskiej .

Co ? że to jest to samo ? otóż nie ! to nie to samo , Matka swojego Syna nigdy nie zdradziła nawet jeśli by to miało oznaczać stanięcie pod Krzyżem , a instytucja ...różne to bywało , dziś , może jeszcze bardziej niż w czasach renesansu aktualne są słowa o Wielkiej Ladacznicy , cóż zamienił stryjek ...itd.

A ileż to roboty ? to przecież żaden wysiłek , to pył , zebrać ochotników aby opracować bodaj zgrubne modele małych wspólnot religijno -społecznych , niby nic ale dla wielbicieli Maryi ...za trudne , za ciężkie , to ciężar nie do udźwignięcia , tania jest dla nas Matka Jezusa ... oj tania .

Szkoda ,że Mojżesz nie był katolikiem , że nie żyje w naszych czasach , jak czytam ST to myślę sobie ,że w odróżnieniu od nas on by jednak nie zawiódł .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 18 2022 14:06   
Forum

"Synod w Europie został „przejęty” przez progresistów? Francuska dziennikarka informuje o poważnych wątpliwościach..."{Pch24 }
a czegośmy innego się spodziewali ?

Oni , wrogowie Kościoła maja KONRETNĄ WIZJĘ kościoła [ o ile to jest jeszcze kościół ]wizję która DA SIĘ REALIZOWAĆ w otaczającej nas rzeczywistości , my mamy koncepcje funkcjonowania sprzed wieków i wieki nie modyfikowaną , przypominamy wyrzuconego na brzeg wieloryba , niby wielki ale bezwładny może być zagryziony przez małe ale PORUSZAJĄCE SIĘ szczury , bo one się ruszają a my stoimy ? raczej leżymy nie mając ochoty na samoobronę , na jakikolwiek odruch samozachowawczy , zapewniając przy tym ,że jesteśmy " kościołem pielgrzymującym " dziwne ...nigdy nie słyszałem o pielgrzymie który leży w miejscu ... odnoszę wrażenie ,ze cala praca kk w tej materii to ...niczego nie ruszać bo jest "wieczne "... a tutaj "guzik " ... wali się , tak to droga kolapsu .

Jaki nieuk wmówił kościołowi hierarchicznemu że ten kształt organizacyjny w jakim teraz dogorywa jest " święty i nienaruszalny "?

Okazuje się że jednak można go poruszyć i to bez większego wysiłku społecznego... wystarczą nieliczne ale dobrze zorganizowane grupy ludzkie i cały ten nimb instytucji w tym kształcie ta "świętość i nienaruszalność instytucji "ośmieszona " leży i kwiczy "to już relikt przeszłości , nie sposób podróżować dzisiaj na osiołku potrzeba samolotu ,samochodu ale nie zwierząt pociągowych bo to relikt prehistorii , Pan tego by nie wymyślił ,to dzieło ludzi jak na dzisiejsze standardy straszliwie niewykształconych , ja grzesznik ośmielam się oceniać Dzieła Pańskie jednak wyżej ... ośmielam się oceniać tak jak On nakazywał po owocach , po efektach .

Eh królu Salomonie .... jaki jest koniec człowieka leniwego: „Ręka pracowitych będzie rządziła, lecz ręka gnuśna musi odrabiać pańszczyznę” (12.24); przyszłość nieruchawych , leniwych to zguba : „Leń nie orze w jesieni .... a gdy w żniwa szuka plonu, nic nie ma” : „Leniwy wiele pożąda, a jednak nic nie ma, lecz dusza pilnych jest obficie nasycona” .

Zaraz , zaraz czy to my nie chcieliśmy aby jakieś dwadzieścia lat temu ewangelizować Europę .... ? jak się mają te nasze ambicje do naszej pracowitości ? jest w Polsce taki polityk któremu jak na złość telewizja ustawicznie przypomina jak na złość co i kiedy mówił cóż ...spisane będa czyny i rozmowy

Święty Maksymilianie Kolbe módl się za nami .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 19 2022 15:26   
Forum

To właściwie czyj to był pogrzeb ? czy tylko długoletniej monarchini Anglii ? nie... to był pogrzeb chrześcijańskiej Europy . Co ? że król Karol III ... nie , to ateista , ochrzczony ateista , wiem on sam to mówi a raczej jego ciało to mówi , każdy albo prawie każdy ruch jego ciała , intonacja głosu .

INSTYTUCJA KRÓLESTWA POCZĄWSZY OD SAULA TO INTYTUCJA POMAZAŃCA BOŻEGO I JAKO TAKA REPREZENTUJE DOSTOJNOŚĆ MAJESTATU BOŻEGO NA TYM ŚWIECIE jeśli Go nie reprezentuje to w dobie demokracji korona jest tylko muzealno - jarmarcznym gadżetem .

To był pogrzeb chrześcijańskiej Europy , uzgodnijmy pojęcia : państwo które kieruje się ideologią czy to socjalistyczną czy liberalną nie kieruje się nauką Pana i jako takie NIE MA PRAWA PODAWAĆ SIĘ ZA PAŃSTWO CHRZEŚCIJAŃKIE , ok ?

&&&&&&&&&&&

Czy państwo Wlk., Brytanii jest chrześcijańskie ? dawno już nie , ale został monarcha ,to nieledwie pozłota , ozdóbka wyrażająca się w słowach z hymnu "Boże chroń króla " ale jednak istniała , teraz nie ma już nic... no ... poza plotkami natury obyczajowej , jak nie ma Boga nie ma Sacrum nie ma dostojeństwa .BEZ BOGA NIE MA MONARCHII .

Monarchia Brytyjska ...kulawa , wiarołomna ale budził jednak podziw świata a ...czym , wg. P. Tillicha moc to zdolność integrowania tego co w człowieku podzielone , tak jest i w przypadku państwa . Poglądy u poddanych Jej Królewskiej Mości mogły być różne ale miały ten wspólny dla Brytyjczyków podziwiany i nienawidzony jednocześnie przez świat " konserwatywny styl myślenia " wyrażający się min. w sprawiedliwym [ no...jak kiedy ] prawie ,niewrażliwością na niesprawdzone nowinki społeczne [ oh ! to by się nam przydało ! ] szacunku do osoby ludzkiej , małżeństwa , i pewnej powściągliwości obyczajowej i ...słownej [ Syrach !]

Jak się patrzy na współczesną Polskę i to co spływa niekiedy z ekranów do moich oczu i uszu to ...nie ukrywam , że niekiedy mam odruch moralnych torsji .

Czym jest Anglia ? ano nie jest nawet Wielką Brytanią to nieledwie jej część to dlaczego wpływ kultury anglosaskiej na świat jest tak nieproporcjonalnie wielki ? ano poprzez moc wynikającą właśnie z kulawym , koślawym łączeniem tych wielu cech osobowości narodu w jedną w miarę spójną politycznie , gospodarczo i kulturowo CAŁOŚĆ .

My Polacy nie stanowimy podobnie jak Anglicy społecznej całości ,to min. pokłosie naszego położenia geopolitycznego , polskość to jakaś przedziwna kompilacja cech tradycji chrześcijańskich , narodowych , wierności i zaprzaństwa , kosmopolityzmu i zdrady , intelektu i głupoty NIE MA ORGANU CZY TO JEDOOSOBOWEGO CZY KOLEGIALNEGO KTÓRY BY ŁĄCZYŁ W JEDNOŚĆ SPOLECZNĄ TO WSZYSTKO CO W NAS NAJLEPSZE ,oni mieli królową my ...nic .A przecież my potrzebujemy król bardziej niż Anglicy ... tak , my Polacy żyjemy w totalnym bałaganie moralnym .

Co kościół ? nie ... on już nie jest królem , zrezygnował z własnej nieprzymuszonej woli z roli króla narodu , rozkochał się w zwrotach majątkowych, konformizmie , uległości wobec wiarołomnego Watykanu , nie to nie Król Anglii ... co by złego o historii Anglii nie powiedzieć to niekiedy surowości obyczajowej i polityczna Zjednoczonego Królestwa górowała nad niejednokrotnie frywolnością katolickich władców .

Papież na takim a nie innym forum publicznym występuje i ani razu ....nie "zhańbił się "wymieniem Imienia Chrystusa on który miał głosić naukę Jezusa Chrystusa na świecie ...

Jakie rekcje ? tutaj w Polsce nic ... milcząca akceptacja grzechów władzy , a taki np. Moore otwarcie wystąpił przeciw królowi , my nie ..zostawmy tą część historii kościoła w milczeniu ... jak sobie wybrał tak ma . Zostawmy kościół ...nie wiem co z nim będzie ale pomimo wielości tytułów profesorskich w tej rozchełstanej intelektualnie formie jaka jest obecnie kościół lokalny w Polsce ... dogorywa .Takie są cyfry .

&&&&&&&&&&&&&

Ale gdyby się przyjrzeć uważnie to formalnie rzecz biorąc instytucja króla w Polsce nie została formalnie zniesiona przez wiarygodne organy polskiej władzy ... no !

Nie , nie należę do tych którzy bawią się w tytuły i ceremonie bez większego znaczenia społecznego , jestem za tworzeniem OŚRODKA WŁADZY MORALNEJ być może z tytułem królewskim , tylko takim który by patrzył w przyszłość a nie nostalgicznie oglądał się wstecz . Takie ciało mogło by zastąpić społecznie .... kościół , ten z czasów kard. Wyszyńskiego , ten obecny już nie dogorywa , w bieżącym życiu narodu żadnej roli już go nie ma no ... poza znanym redemptorystą , ten chce jednak odbudowy kościoła jaki był w jego młodości .... a więc chce wracać do źródeł upadku .

Król ? a dlaczego nie ? w końcu uznaliśmy Jezusa za Króla Polski teraz pora obwołać jego namiestnika . Aaron zawiódł , pora aby Mojżesz naprawił jego błędy.
.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 21 2022 13:46   
Forum

Tak , król to byłaby instytucja która mogłaby ocalić polski kościół i ... naród , zacząłem się bawić w wyliczankę w temacie jakież to zalety ma takie rozwiązanie i wyszło mi całkiem sporo ...

KRÓL JAKO ORGAN SPOŁECZNY I ISTNIEJĄCE POZA ORGANAMI WŁADZY KONSTYTUCYJNEJ MÓGŁBY ROZWIĄZAĆ WIELE PROBLEMÓW PAŃSTWA I KOŚCIOŁA KTÓRE DOTYCHCZAS UZNAWANO ZA NIEROZWIĄZYWALNE .

1. Już samo istnienie poza ustawowymi organami władzy daje mu WOLNOŚĆ wyboru w stosunku do władz państwowych uwikłanych w przeróżne niejawne powiązania które są niekiedy przyczynami takich a nie innych posunięć władzy które są uznawane przez elektorat za co najmniej dyskusyjne .

2. Doraźnie , może służyć jako samoobrona kościoła przed zagrożeniem "drogi synodalnej " kanalizując uwagę i energię ludu na sprawy uzyteczne usuwając " synodalnych " do pozycji nieszkodliwych dziwaków i odszczepieńców .

3. Może służyć kościołowi jako "droga ewakuacyjna " wyjście z morderczego uścisku Watykanu , nie niszcząc instytucjonalnej jedności kk polscy biskupi wezwani na Lateran mogą rozłożyć bezradnie ręce i powiedzieć "cóż my możemy zrobić , to nie podlega naszej jurysdykcji " moim zdaniem wzmacniając kościół narodowy w Polsce w sytuacji uwiądu władzy Watykańskiej mogą "wypłynąć " na pozycję lidera katolicyzmu większego niż Włochy , Niemcy czy Watykan , tak , tak istnieje pojęcie władzy nieformalnej ale to już problem ich ambicji . Jak jej nie mają to Trudno , może to i lepiej jak ktoś nie chce być wielki to zgodnie z jego wolą traktujmy go jako małego .

. 4. Daje niesamowite możliwości erystyczne w starciu z wojującym ateizmem , chrześcijański polityk starający się wprowadzać prawo obowiązujące WSZYTKICH czy tego chce czy nie naraża się na "ostrzał" polityczny medialny w Polsce , za granicą , via instytucje "niby społeczne " a tak zawsze można powiedzieć " co was to obchodzi , to jest nasze katolickie " "poszoł won " [ to ostanie , to moje osobiste , dziecka wychowanego na podwórku pod trzepakiem którego mierzi i drażni i do którego nie dociera niebiblijny "leguminowy " język naszych włodarzy ]

5. Daje kościołowi możliwość działania w warunkach tak mocno akcentowanej przez Jezusa w ST DYDAKTYKI SPOŁECZNEJ "którą to dydaktykę kk kompletnie wyrugował ze swego nauczania w toku "dialogu ze światem "

"Patrzcie to my , ułomnie bo ułomnie ale starający się stosować W PRAKTYCE a nie tylko "myślowo " zasady życia wg. Jego prawa a to o oni popatrzcie jak nisko upadli , popatrzcie jakie są ich rodziny , jaka moralność , jaki nihilizm , nie ma ewangelizacji bez POCZUCIA WYŻSZOŚCI naszego światopoglądu nad ateuszami czy poganami , bez sensu , po cóż im zawracać głowę czym co nie jest lepsze od tego co wyznają ?
Tak to uczeni w piśmie w toku "dialogu ze światem " pozbawili SPOŁECZNEGO SENSU Ewangelię .

6. Każdy czas ma swoje dobre i złe strony , obecny czas to CZAS SELEKCJI do którego instytucja wolicjonalnie , intelektualnie i organizacyjnie nie jest przygotowana , oto odpadli od kościoła ci słabsi w wierze ale mogą przychodzić do świątyni ... bo są święcenia pokarmów czy pasterka ... jak ma postępować ksiądz , wygonić ? niemożliwe i nieetyczne , problem w tym ,że instytucja królewska może ZDEGRADOWAĆ zaprzańców do poziomu "katolika drugiego sortu "no niby może przyjść do świątyni ale jako ...nie chcę nikogo urażać ktoś z własnej nieprzymuszonej woli pośledni .

Tak to jest ... narzędzie czynienia PORZĄDKU W KOSCIELE i HIERARCHIZACJI POJĘĆ I POSTAW , to nie prawda że kościół jest hierarchiczny , to dotyczy 1-3 promili populacji , reszta żyje w anarchii czyli jest ZAPRZECZENIEM NAUKI CHRYSTUSA ZE ST . Okazuje się że i w kategoriach pojęć religijnych intelektualnie też nie jest hierarchiczny .... każdy sobie rzepkę skrobie . Chrystus nie promował bałaganu a tutaj masz... coraz to inny nawiedzony odprawia msze na dmuchanym materacu , przekręca Biblię , chce udzielać komunii św. grzesznikom nie wyrażającym chęci do poprawy , wycina z Niej niewygodne fragmenty , nic , żadnej hierarchii żadnych władzy ...instytucji nie ma ...a król może to zrobić , nie ,nie będzie walił berłem , wystarczy utrzymywanie dystansu , a Chrystus nie podpala" ognia pod kotłami ze smołą " to robota innych On tylko grzesznych odsuwa od Siebie , to postawa Króla , ten ziemski powinien Go naśladować .

Potrzebny jest w kościele '''woźny " który by wyrzucił śmieci tam gdzie jest ich miejsce . Sześć argumentów za królestwem , to dużo

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 25 2022 12:43   
Forum

Kolego , nie tak !

a czym się różni Ksiądz od rabina w warstwie warsztatowej ? no ,techniki pracy ? Rabin uważa się za POSTAWIONEGO WYŻEJ w zakresie wiedzy religinej , a co za tym idzie POTRAFI ROZBIĆ ŻYCIE RELIGIJNE LUDU NA CZYNNIKI PIERWSZE . Po prostu patrzy z góry .

Wyobraź sobie ,że masz do czynienia z nauczycielem matematyki , przecież on nie mówi do sztubaków o rachunku różniczkowym , nie informuje on ucznia klasy pierwszej - drugiej o równaniach z dwiema niewiadomymi tylko przyucza do najprostszych działań algebraicznych . A przecież tak postępuje kk ...
Ksiądz owszem tak mówi coś o ...no właśnie o czym ? o jakichś wysublimowanych rozważaniach wcale nie usiłując nawet patrzeć na audytorium , nie widzi jego reakcji i raczej nie zastanawia się czy ta nauka w ogóle jest do przyjęcia na tym poziomie , on nie mówi ... on wydaje dźwięki .

&&&&&&&&&&&&&&&&

Rabin odwrotnie mówi o rzeczach podstawowych , czasem na końcu przechodzi na wyższy poziom abstrakcji aby zanadto nie mieszać w głowach wiernych , wiem to . Zainteresuj się dowcipami szmoncesowymi , one często tykają spraw religijnych ...jakież one są przyziemne , praktyczne .

Judaista wie , że NAUKA RELIGII TO W GRUNCIE RZECZY NAUKA O CYWIIZACJI , ona składa się z wielu drobniutkich, podstawowych cząsteczek takich jak np. przestrzeganie postów , koszerności czy unikanie lichwy , o resztę nie musi sie martwić ...samo się złoży w jedną logiczną całość nazywana kościołem . On układa kościół z ...puzzli .

Ksiądz zaczyna budowę kościoła , domu ..od dachu .

Druga rzecz : jak rozmawiam z jakimkolwiek sprawach z księdzem czy jakimś działaczem laikatu to jak mówię o takim a nie innym zagadnieniu to zwykle odpowiada mi ,że kiedyś ktoś o tym mówił , co bardziej wyedukowani są w stanie nawet wymienić biskupa i stosowny list czy wypowiedź ... sorry to nie w tym problem ...To nie wtym rzecz abyś chłopie o czymś kiedyś napomknął ale problem czy ty tego NAUCZYŁĘŚ ... to nie to samo .

To nie to samo , nauka religii to ŻMUDNE POWTARZANIE ILUŚ TAM PROSTYCH CZYNNOŚCI W ŻYCIU BIEŻĄCYM , JEŚLI NIE BĘDĄ POWTARZANE TO ZOSTANĄ ZAPOMNIANE ,nie ma innej metody , taka jest metoda Jezusa ze ST ,i tak Jezusa , jeśli oczywiście wierzymy w Boga Trójjedynego .

Jak się wyjdzie na ambonę i powie coś o tym i o tamtym to jeszcze nie znaczy a najczęściej nie znaczy , że dany postulat kaznodziei zostanie wdrożony w życie kościoła . czego tutaj można nie rozumieć , dlatego ja nie rozumiem jak kościół nauczający może tego nie rozumieć ? przecież ci ludzie mają cenzus człeka z dyplomem wyższej uczelni ... naprawdę ich nie rozumiem , przecież to zrozumie nawet chłop " granatem oderwany od pługa " dla księdza to niestety za trudne .

Stąd też rola PRAWA w życiu wspólnot religijnych , tak powiedział Jezus , czego tutaj wyznawcy Jezusa nie rozumieją ?nie wiem , nie wiem przecież postępowanie wg. prawa to świadectwo wiary o które tak apelują księża , jak mamy wypełniać prawo którego nie ma ? ... toż to seminaryjna kwadratura koła .

Stąd też rola świeckiej władzy kościoła takiego jak Mojżesz , królowie itd. . Mojżesz to nie był arcykapłanem ,prawo Mojżesza ... ONO NIE POCHODZI ZE ŚWIĄTYNI ! Tak jestem zwolennikiem obwołania , obioru króla jako zwierzchnika laikatu ...bez której to władzy świeckiej władza przyświątynna zginie ...zginie razem z kościołem .

Tak chciałbym aby system władzy w Polsce był zbliżony do tego z Anglii [ z wyłączeniem ich błędów ] Tak jestem zwolennikiem stworzenia centrum kk ze stolicą w Polsce ...wiem , zaraz będzie burza ...

Mam tylko jedną odpowiedź ...dlaczego nie ? jakież to argumenty stoją przeciw , Watykan ? ...już obumarł , umarł król niech żyje król ! to niemożliwe ? doprawdy ? obalić upadającego żaden problem ... on sam sie przewróci ... sam z własnej woli " Koordynator pro-homoseksualnych inicjatyw flandryjskich biskupów: zainspirował nas papież Franciszek " po cóż nam więcej ?

Sorry Watykan już się przewrócił , odbierać władzy już nie ma komu , on jej już nie ma , ot ...Saul , ongiś namaszczony ...

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Teraz rola objaśniająca kościoła , tak Mojżesz swą laską wyznaczył pewien kierunek myślenia , objaśniał gdzie jesteśmy , dokąd zmierzamy , odnoszę brzydkie wrażenie [ mm nadzieje ż eto tylko wrażenie ]że kościół hierarchiczny chce [ Panie odpuść } ogłupić niewiedzą lud boży tak aby nie miał on rozeznania gdzie jest i o co toczy się walka , tak walka . Tego tematu na ambonach nie było ... w moim plebejskim środowisku pada zwykle zdane "głupi czy głupiego udaje " jak można walczyć nie mając bodaj zgrubnej orientacji o polu bitwy ? ....dalej nie ciągnę .

Nie tak dawno , zmarła pani która przyznała się na do pomocy w obsadzaniu miejsc na seminariach duchownych przez dywersantów w łonie Kościoła , znajomy ksiądz wyżalił mi się w temacie struktur zła w kościele ... ale... nie dał recepty , antidotum , a jaka jest na to recepta ?

A co podobni dywersanci mogą zrobić Islamowi ? Ano „guano „ nic …. chroni go prawo . Marzę o podobnej pozycji kk ... na jego własnym terenie kanonicznym .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 26 2022 14:28   
Forum

Big Grin Jak to skąd wiem ? ano z Ewangelii , tak , tak z Ewangelii , ty jesteś Piotr - SKAŁA i na tej skale wybuduję Kościół a bramy piekielne go nie przemogą , tak to było ?

Skała ... to TWARDOŚĆ i NIEUSTĘPLIWOŚĆ ok. ? jeżeli ustępuje , nieustannie ale za to konsekwentnie "modyfikuję " Biblię " to już nie jest to skała tylko mierzwa albo piach , materiał nie nadający do bycia oparciem dla fundamentów . ok ?

Jeśli przyjdą godziny próby , owszem już nadchodzą to taki dom się rozsypie , tak przecież było napisane , kto zaprzeczy , owszem to już się dzieje antypapież traci powagę i u ateuszy ale i u [coraz częstsze zjawisko } wyznawców kk . Mane Tekel Fares moim zdane te słowa w stosunku do Watykanu zostały już wypowiedziane tylko dlaczego ludzie znający [ no ... coraz częściej w to wątpię ] zachowują się tak jakby jej nie znali , taka już jest widać natura zatwardziałego grzesznika , choćby umarli z grobów wstali nie uwierzy ...w boskie karanie , tutaj na ziemi i poza historią .

Tak , tak "te czasy "już nadchodzą , historia już puka do drzwi [ jak w V symfonii Beethovena ] oto na naszych oczach może się wypełnić owa tajemnica fatimska , bo ja wiem ...jak ma określić ten czas , czas ciszy przed burzą to ... jest koło ratunkowe dla tych którzy jeszcze ni zatracili instynktu samozachowawczego i biorąc pod uwagę odstąpienie od antychrysta .
Potem może być już tylko bezsilne łomotanie w wrota arki która odpływa , bo oto Olbrzym którego uznano za już pokonanego wstanie i potrząśnie filarami domu ladacznic ...i nie ma Watykanu .

Ja to wiem ... a popatrz Mój Drogi ja to wiem chociaż seminarium nie ukończyłem , a ci co ukończyli tego nie wiedzą ...ciekawe , możliwe , możliwe a nie wiesz że rozum ludzki jest u Boga pyłem ?

Co ? że wiedzą ale nie mówią , no ...tym gorzej dla nich , prorok który nie mówi tego co miał mówić podlega śmierci ,i żadne pieczątki kurii go przed gniewem boskim go nie osłonią , tak uczy Chrystus w ST , chyba nie będziesz zaprzeczać ....

&&&&&&&&&&&&&&

A swoją droga w tych ponurych czasach pojawiają się wątki komediowe , oto 22 - 24 września antypapież spotkał się z młodymi ekonomistami i przedsiębiorcami dyskutowano o "Ekonomii Franciszka " nawet podpisano "pakt " jaki pakt ? ki licho ?
Ano ta ekonomia powinna troszczyć się o człowieka i stworzenia boże , ma się przeciwstawiać rozprzestrzenianiu broni i ubóstwa oraz wkluczeniom społecznym ... fajne ! Hare Krishna !
A jakie KONKRETNE ROZWIĄZANIA SPOŁECZNE ZAPROPONOWANO ! no tak aby je zastosować w dziele budowania cywilizacji miłości ....nie wiadomo ... widać są tak wspaniałe ,że je utajniono ...

Tylko do czego tutaj potrzebni są ekonomiści ? przecież podobne "erotyki " może tworzyć jakikolwiek człowiek bez jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzie firmą ? eh ! ta papieska rozrzutność ... a nie lepiej skopiować to co swojego czasu mówili "dzieci kwiaty " poczułbym się młodszy .Niestety moje spodnie w kwiatki noszone bodaj dwa razy dla "szpanu " już dawno nie istnieją . Na tej " mojej upatrzonej " nie zrobiły niestety wrażenia .

A Jimi I Morrison się zaćpali ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 27 2022 15:05   
Forum

Anim się spodziewał , że on popełni taki wiersz Andrzej Waligórski kpiarz i prześmiewca w toku napiętych wydarzeń z lat 1980-81 popelnił tekst który zrobił na mnie wrażenie ... bo ja to pamiętam .

."...Pamiętajmy więc te noce nieprzespane
I te bramy fabryczne wśród kwiatów,
Gdy przestała naraz być sloganem
Dyktatura Proletariatu,
I gdy słuchał w napięciu kto żyw
Niespokojnych, niepewnych wieści,
Bo w ojczyźnie są rachunki krzywd,
Ale obca dłoń ich nie przekreśli.

Będą z tego legendy i sagi,
Będą wiedzieć przyszłe pokolenia,
Że raz kiedyś narodowe flagi
Wywieszono bez rozporządzenia, ...

Że się zdarzył piękny, mądry zryw,
Że Polacy rzekli, gdy się zeszli:
– Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
Lecz nie obca dłoń je przekreśli...."

Ja pamiętam te ukwiecone bramy fabryczne , pamiętam groźby sowieckiego najazdu , pamiętam to był odruch serca i bezsilności , to były te kwiaty polskie ... to był jeden z tych momentów historii w których kościół BYŁ RAZEM Z NARODEM i wtedy był wielki , nie potrzebne były ani prace doktorskie wydziałów teologii ani super - zawile homilie wielki człowiek nie potrzebuje protez , wielki kapłan nie musi się stroić w połyskliwe szaty OBRZĘDOWOŚĆ NIE JEST W STANIE PRZYSŁONIĆ PROBLEMÓW KOŚCIOŁA , instytucja tym razem oszukała ...samą siebie .

A potem ... potem już w latach dziewięćdziesiątych zdarzyło się że zapomniała o tym że jest wyznawca Boga Sprawiedliwego , kościół zapomniał o rachunku krzywd , ekonomia jest mocniejsza niż kościół , oprócz tych momentów j/w. zawsze się wycofywał do świątyni a ..komuna ? wtedy był po prostu zmuszony ,...to była jego racja stanu bez narodu komuniści by go cna spacyfikowali .

Nie kościoła instytucjonalnego do innej postawy niż obecna już nic nie zmusi , żadna siła , takiej nie ma ,ta wielka miłość do chrztów , ,ślubów ...komunii i pasterek go zgubi, utraciła już instytucja [ moim zdaniem ] jedność z ludem , ona żyje swoimi sprawami tak małymi że aż lud ich nie dostrzega , ostatnio nawet go to niespecjalnie interesuje , a judaiści tak rozmiłowali się dymach kadzideł ... że przeoczyli przyjście Mesjasza .To nieomal stały element historii religii .

&&&&&&&&&&&&&&&

Europa się zmienia , Szwecja , Włochy to będzie efekt kostek domina , Europa się budzi ale kto będzie jej przywódcą no przecie ani Bruksela ani niestety Watykan , one żyją w rytmie ciała towarzyszącego wielkim korporacjom ideologiczno -finansowym , cóż to za przywództwo ? komu i do czego potrzebne ?

no to określmy jakimi cechami powinien odznaczać się przywódca europejski :

a / Na pewno będzie to z ekonomicznego punktu widzenia anty- neoliberał , musi mieć ZDECYDOWANE poglądy .czytelne jak ...Jan Paweł II .

b/ musi być STAŁY w swej postawie i słowach , to nie może być polityczna marionetka umizgująca się od wszystkich za cenę zyskania jednego punktu procentowego poparcia .Polityk musi się umizgiwać ...król nie musi .Ja to wiem , podczas jednej z rozmów z lokalnym politykiem dowiedziałem się ,że wygłaszanie takich a nie innych poglądów może odebrać w nadchodących wyborach część elektoratu , król tego nie musi .NIE MA W EUROPIE STAŁEGO PUNKU OPARCIA POGLĄDÓW POLITYCZNYCH czy jak kto woli pasterskich .

Owo moim zdaniem nadmierne zainteresowanie sprawami rodzimy królewskiej w Anglii jest większe niż zainteresowanie jakimiś gwiazdami kinematografii czy sportu , tamte są na stronicach tabloidów po to aby w następnych dniach oddać miejsce innym .

Świat potrzebuje stałości , zdecydowania , społecznego punktu oparcia nie ma ... a więc jednak król ! on wygrywa nie giętkością ale godną skały twardością .

W czym król polski ma być gorszy od tego angielskiego ? zabierzcie mu kirasjerów i piechotę w bermycach , zabierzcie ten telewizyjny blichtr [ z czasem nudny ] to niewiele ... tego zostaje a Polsce król ...to król [ argumentacja na poziomie Rocha Kowalskiego . Bez Biblii i jej wdrażania król jako POMAZANIEC BOŻY ..nie istnieje , zostaje tylko zjawisko telewizyjne .

d/ A ... nasza pozycja za granicą ? jakimi argumentami społecznymi dysponuje Polska ? władza może się zmienić a poza tym nawet oddana Polsce władza demokratyczna w naszej strefie geograficznej musi dokonywać przeróżnych wolt między ruskim niedźwiedziem a walącymi się demograficznie acz chciwymi , napełnionymi pychą i ...głupotą Niemcami ale król ... król tego nie musi .robić

e/ Król w Polsce może być na dobrą sprawę JEDYNYM [ sic ! ] organem na serio traktującym zagadnienie ewangelizacji bo ... to czego duchowni nie lubią słuchać może być czynnikiem DYSCYPLINUJĄCYM INSTYTUCJĘ W KATEGORICH POSŁUSZEŃSTWA BOGU a to już się Aaronowi przydarzyło .Co było gdyby nie Mojżesz ?

f/ Z technicznego punktu widzenia hipotetyczny król może , w każdym razie ma taką możliwość dokonać tego co w kk zda się niemożliwe ano ZJEDNOCZYĆ LUD W DZIAŁANIU , ostatni [ i jedyny ] raz taką mobilizację do pracy widziałem kiedy lud wznosił Panu świątynie i jak sadzę jest to jedyny rozsądny model działania i w ogóle istnienia kościoła w społeczeństwie .

Takie zrywy jak np. pomoc Ukraińcom zdarzają się rzadko i dobrze , ludzie nie mogą nieustannie żyć " na hayu " zostaje praca , czasem niewdzięczna dokonywana na co dzień w szarości dni i dzisiejsza instytucja złożona z duchownych nie jest do tego przygotowana ani moralnie ani intelektualnie nie ma też ... takiej woli dla nich praca to obrzędy i kazania , innej nie znają a to właśnie praca nadaje sens życiu ludzi , praca jest podstawowym wymiarem ludzkiego bytowania na ziemi [" Laboram Exs,"] kościół który nie zdolności wpływu na pracę , ekonomię , obyczajowość NIE MA TEŻ W SOBIE ZDOLNOŚCI EWANGELIZACYJNYCH , słuchajcie ci co marzyli o tym aby zawojować Europe obrzędami słowami z ambony nie ma takiej możliwości !

Sam Aaron nie da rady , bez Mojżesza jest bezsilny .

&&&&&&&&&&&&&&&&

A więc jednak król ... no tak ale ... jeśli zacznie brać przykład z kapłanów , jeśli Mojżesz zacznie kopiować zachowanie Aarona i skupiać się na celebrze ...to jest organem zbędnym , dlatego też coraz więcej jest sceptyków w Anglii kwestionujących celowość utrzymywania monarchii .Taki kukiełkowy król jest w Polsce zbędny .
.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 28 2022 13:34   
Forum

Big Grin Giorgia Meloni ... dzielna kobieta , eh ! do tego już doszło ? oto liderka centroprawicy, która wygrała wybory we Włoszech, jest niemal pewną kandydatką na premiera. W swoich przemówieniach podkreślała "jestem kobietą, matką, Włoszką i chrześcijanką". - Takie publiczne wypowiedzi we współczesnym świecie, Europie, wywołują ciarki na plecach.

Ja ...nie pamiętam już kazania z ubiegłej niedzieli ,nie pamiętam tego co mówił antypapież jakaś tam plątanina bogobojnych myśli a tutaj masz ... to zapamiętam , to starotestamentowy styl wypowiedzi , tak wypowiadają się prorocy , to ...homilia wygłaszana { Panie odpuść } nie kazalnicy ale z trybuny polityków, świadectwo wiary jakiego nie jest w stanie dać bojaźliwy i stłamszony psychicznie , uwikłany w zakulisowe gierki biskup .

Tak , to potwierdza moje przekonania o tym , że w sytuacji jaka jest obecnie to laikat powinien przejąć właściwie podnieść z ziemi władzę , służbie świątynnej zostawiając to do czego została uzdolniona . Z tego co widzę została uzdolniona do wielu trudnych czynności ...tylko nie do sprawowania władzy namiestniczej w kościele .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 29 2022 20:13   
Forum

Exclaimation Kolego ! naucz się WIDZIEĆ EWANGELIĘ ...nawet na wiecach politycznych , a cóż ona takiego powiedziała ? ano potwierdziła tylko to co jest w Ks. Rodz. że oto Z WOLI BOGA nie ma i nie będzie zgody między szatanem a ludźmi wiernymi Prawdzie , żadne tam dialogi z LGBT itp. dogadywanie się ze światem ergo z szatanem a to "rozkrochmala całą tą budyniową koncepcję modus vivendi instytucji , usuwa jej grunt spod nóg bo oto pani polityk jest w większym stopniu apostołem niż nijaki kaznodzieja na ambonie .

To co powiedziała w Hiszpanii jest jeszcze mocniejsze , a cóż ona takiego powiedziała ? nic wielkiego tylko to , że NIE MA DROGI POŚREDNIEJ jest albo prawda albo fałsz ,tak albo nie ,droga pośrednia jest od szatana ...co widać po kościele , tak mówi Pan tak albo nie .

To jest we Włoszech ... a Watykan blisko , ta niewiasta wytrąca mikrofon z rąk Franciszka cokolwiek by teraz nie powiedział to biorąc pod uwagę jego image jakby nic nie powiedział .

Franciszek cieniem p. Giorgii ? no cóż ..na własne życzenie ,usilnie na to pracował , Pan chyba odebrał mu moc , to tylko moje wrażenie , odczucie ...zaczyna karleć .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2022 18:36   
Forum

Frown Wiadomości np. z wojny ukraińskiej bywają niejednokrotnie sprzeczne , dlatego czasem warto wysłuchać podsłuchanych elektronicznie , prywatnych rozmów żołnierzy , można się dużo dowiedzieć .

A co można dowiedzieć się o kościele katolickim czytając same tylko tytuły z internetowej prasy ? To nie ja piszę , ja tylko dokonałem "zrzynki " tytułów w jednym wybranym losowo dniu z jednej tylko strony ... wniosek jest tylko jeden , nie może być inny :

UCISK ZEWNĘTRZNY KOŚCIOŁA TO DROBIAZG W PORÓWNANIU Z UCISKIEM WEWNĘTRZNYM albo mówiąc językiem zrozumiałym dla mniej wyedukowanych ...zdradą .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Włochy: Biskup uczestniczył w masońskiej ceremonii otwarcia nowych wrót do siedziby loży

Niemcy: Czas na III Sobór Watykański. Tematy? Kapłaństwo dla osób niebinarnych

Papież przegapił okazję do głoszenia Chrystusa. Biskup Schneider komentuje międzyreligijne spotkanie w Kazachstanie

Kard. Eijk upomina Belgów. Nie wolno błogosławić związków homoseksualnych

Papież przegapił okazję do głoszenia Chrystusa. Biskup Schneider komentuje międzyreligijne spotkanie w Kazachstanie

Dlaczego nie traktuję instytucji poważnie ? bo ona mnie , statystycznego katolika nie traktuje poważnie ,ucieka niepoważnie przed problemami , nie informuje , nie komentuje , nie zajmuje stanowiska w kwestiach kluczowych , sprawia wrażenie jakby traktowała lud boży lekceważąco co w dobie rewolucji informacyjnej jest społecznym samobójstwem bo oto lud mimo woli z czasem będzie zachowywał się symetrycznie owszem ten proces się zaczyna ,źle jest kiedy autorytet władzy jest podważany [ także w moim wypadku ] ale tragicznie jest , kiedy władza zaczyna być obśmiewana ... i nie ma niczego na swoją obronę , cóż w życiu społecznym czasem mają zastosowanie prawa fizyki ... akcja równa się reakcji ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 06 2022 14:11   
Forum

No cóż ,myślałem że to będzie Polak ..szkoda , to już jest chyba początek otwartej rebelii , na razie rozwija się powoli ... biskup A. Schneider stosunek do starych rytów mszy ze strony Watykanu nazwał "rażącym nadużyciem urzędu papieskiego ." Alleluja ! on jest jak owo pismo przybite do drzwi świątyni w Wittenberdze .

Pora odszczekać
to co pisałem ...to jednak sa odważni infułaci ...szkoda że to nie w Polsce , narasta fronda , ona będzie miała punkt odniesienia ...poza granicami Polski , szkoda .Schneider to kamień który może zapoczątkować lawinę .

"Semper Fidelis " ? toż to bujda ! to określenie tyczy się ludu , instytucja z reguły gięła kark przed powagą urzędu spychającą w cień Powagę Prawdy . I tak wierni Kościołowi Chrystusowemu w ojczyźnie Jana Pawła II będą cytować i posługiwać się cytatami od tych odważnych z daleka ignorując oślizłych będących blisko .

&&&&&&&&&

Śmierć Jerzego Urbana ...pamiętam , drażnił , obrażał złościł ale nie na tym polega jego szkodliwość on wypromował JĘZYK debaty publicznej bliski knajakom a nie ludziom cywilizowanym , pani Marta L to jego duchowe dziecko , dziecko tej formacji duchowej ,to jego język , wulgarny cuchnący gnojem [ nikogo nie obrażam wystarczy sięgnąć po czasopismo "NIE " ] i zadał Urban kościołowi cios mocny jeszcze nie nokaut ale już nokdaun .

Intelektualiści kościelni gotowi byli bronić wiary apologetyką w ogóle nie zauważając że wiara jest atakowana jest z zupełnie innego kierunku od strony kultury chrześcijańskiej ... a jednak czytali Biblię "po łebkach "

Duchowni przegrali ...to widać a przede wszystkim słychać z ekranu , z ulicy , Widać i słychać robotę Urbana ale nie widać i słychać WYRAŹNEGO OPORU ze strony wielotysięcznej rzeszy dyplomowanych teologów , sprawiają wrażenie przekonanych że jak wyuczyli się uczonych formułek to już wystarczy .... za bardzo liczyli na swą inteligencję , zapomnieli że szatan jest jeszcze bardziej inteligentny , tą rundę przegrali , po ciosie szatana mają mroczki przed oczami a w stać z narożnika i walczyć dalej ... na to brakuje im , tak się wydaje ducha , duchownym brakuje ducha ...ciekawe .

Póki co jak nie słychać duchownych to można posłuchać szatana , można w tramwaju przysłuchuje się sprzeczającym sie ze sobą młodych ludzi ileż tam brzydko pachnącego słownictwa ,obornika , gnoju "wiochy " tak przemawia szatan ,

jak się dwóch spotka w imię jego tam on jest między nimi to słychać , to głos diabła .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 08 2022 20:59   
Forum

Gdzież jest kij pasterski Mojżesza , pastorał , kto może pokazywać kierunek marszu kościoła , nie wiem kto go ma ale wiem ,że przez chwilę był on w ręku pani G. Meloni .

To co powiedziała o grupach finansowych istotach omyłkowo nazywanymi ludźmi [ to moje ] które chcą zniszczyć TOŻSZAMOŚĆ płciową , narodowa czy jakąkolwiek inną i uczynić nas rzeszę "kodów kreskowych " ...no ...to powinien powiedzieć papież ... a nie mówił .

NIE BĘDZIESZSLUŻYĆ BOGU I MAMONIE ... nie powiedział , komu on służy ? Kościołowi raczej nie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 09 2022 12:50   
Forum

" To wrogie przejęcie Kościoła Jezusa Chrystusa, który jest filarem Objawionej Prawdy ". Tak o drodze synodalnej wypowiedział się kard. G. Miller.

Alleluja ! znaczy to że niechcący ale przyznał mi rację "mi " to znaczy człowiekowi znikąd o którym on nigdy nie słyszał , który uważa a co pisał przed laty przejęcie władzy n w kk jest ...czynnością prostą ,życzę tego przyszłemu hipotetycznemu królowi Polski .

Wymachiwanie insygniami niczego tutaj nie zmienia , nawet gdyby zamówiono ich ... tonę na jedną diecezję niczego to nie zmienia . Logiczne - po cóż wikłać się w plątaninę zależności i zakulisowych gierek w polityce burzy w szklance wody jak można po prostu całą tą szklankę odstawić na bok ... , po prostu na bok ,niech nie przeszkadza . Kościół - laikat , to > 99 % populacji kk jak już się ma owe 99% to posiada się kościół ... a robotników do pracy w kościele się albo zmusi do posłuszeństwa Bogu albo zamówi nowych .

&&&&&&&&&&&&&&&&&

A dalej kardynał ... dalej to już mnie rozczarował ...

"Chrześcijaństwo promuje cywilizację życia i rzuca wyzwanie kulturze nihilizmu "

że co proszę ?

Jakby tak mógł dostarczyć fotografię a najlepiej filmik jak to chrześcijaństwo rzuca wyzwanie kulturze nihilizmu , miałbym na jednej fotografii i chrześcijaństwo i nihilizm .

Do rzeczy ; nie ma czegoś takiego jak kultura nihilizmu to działanie KONKRETNYCH OSÓB i konkretnych grup ludzkich których kardynał bojaźliwie nie wymienia , to nie jest zagadnienie filozoficzne ale PRAKTYCZNE , kardynał raczy mylić dyscypliny naukowe , teologia to nie politologia czy jak kto woli nauka o pasterstwie społecznym, inna a dyscyplina wiedzy i tyle . Dlatego { dla dobra kościoła } przynajmniej na jakiś czas lepiej odsunąć od władzy "pomyleńców ".

Jak ma to wyglądać ? no ...to wyzwanie rzucone nihilizmowi jakieś niekonkretne "akty strzeliste " kaznodziei które odbijają się od konkretnych ludzi jak przysłowiowy groch od ściany ? wolne żarty ... a cóż to za "wyzwanie" ? wolne żarty , tego nikt nawet nie zauważy .

Jakby zreformował kościół w kierunku wiary żywej w taki sposób aby był zdolny do WCIELANIA Słowa w praktyce społecznej ...o tak , to by było wyzwanie ... to rzeczywisty kościół , kościół żywy ale on tego nie zrobi coś tam powie, ktoś zrobi jakąś notatkę prasową ...i na tym się skończy , z niczego zaczął w nicości skończy bo nie ma w nim woli działania , jest tylko komentarz . Gdyby był dziennikarzem to bym jeszcze zrozumiał , ale on ma władzę ale jej nie używa , ot zakopał swój talent , odda go Bogu nowiuśki ... nieużywany .

Dlatego skłonny jestem wołać -

Panie racz dać nam króla , jeśli nie dałeś kościołowi odważnych mężczyzn to daj nam przynajmniej odważne kobiety ... baby takie jak p. Meloni .

Nie widzę w EP kogoś na kształt biskupa Schneidera , baby takie jak M. Konopnicka ... tak one by się przydały .

"...polski my naród ,polski ród ,

królewski szczep piastowy ..."

Jeśli duchowieństwo zawiodło to racz nam Panie dać króla .
Jak się patrzy na owe żałosne resztki dawnych monarchii w Europie ... to może i cesarza , a dlaczego nie , tak tu w Polsce , gorsi my od Niemców czy lepsi ?

Może i lepsi ale bojaźliwi bo czemu się wahamy ?Tak król , władza świecka kościoła to było solidne oparcie, bojaźliwemu potrzebne jest solidne oparcie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 09 2022 14:19   
Forum

Pardon , ale nie wiesz Kolego co piszesz .

Jak myślisz , co takiego stało się z armią ukraińską że teraz on taka mężna , taka pomysłowa i taka skuteczna ja wiem ...bo zasięgnąłem wiedzy w źródłach ukraińskich , po kompromitującym dla nich zajęciu Krymu , Donbasu i Ługańska przez Armię "czerwoną " przez "zielonych ludzików " w odróżnieniu od naszego kościoła poszli po rozum do głowy , wyciągnęli wnioski , piszemy o nich że dostali sprzęt z zachodu ale nie zauważamy że to już inna armia , inne postawy , do rzeczy : pierwsze co zrobili to OCZYŚCILI armię z wrogich elementów , szpiegów i osób sprzyjających wrogowi , bardzo prosto poprzez badanie wariografem kadry oficerskiej, urządzeniem dość wiekowym ale w 90 % skutecznym , jak ktoś odmówił poddania się procedurze to gdybym miał użyć słownictwa p. Marty L . to ... "wy....laj " i tak oto Siły Zbrojne Ukrainy "stanęły na nogi " odżyły to już nie ta armia .

Dzisiaj są już zdecydowanie bardziej wyrafinowane metody wykrywania kłamstw , doskonalszy sprzęt , tak ...ale oni MIELI WOLĘ ODNOWY my nie ... pamiętam jak onego razu znajomy ksiądz powiedział mi że tylko raz w życiu podczas spowiedzi odmówił rozgrzeszenia kiedy grzesznik odmówił odstąpienia od grzesznego procederu , obawiam się że instytucja w tej formie jaka jest właśnie tego Bogu odmawia ,zerwania ze złem które doprowadziło ja do upadku , zupełnie jak alkoholik który widzi swoje zło ale nie chowa ręki wyciągniętej po następny kieliszek ergo rozgrzeszenia nie otrzyma , to się nazywa zatwardziałe trwanie z złym .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

To co tak pognębiło Aarona było niczym dla Mojżesza , zrobił w Izraelu porządek "raz - dwa "

Załóżmy że diecezji X władza została oddana hipotetycznie człowiekowi świeckiemu , królowi albo ...biznesmenowi , to co by zrobił taki biznesmen , ano ...porządek , nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tolerował dwuwładzy czy triumwiratu na swoich włościach .Tak z egoizmu , Okazuje się ,ze poczucie władzy i egoistyczna dbałość o WŁASNY INTERES , może być bardziej efektywna niż pełna powściągliwości "troska o dobro wspólnoty "...wspólnoty zawodowej ma się rozumieć . Bo co mi będzie taki - owaki "rył pode mną "

Egoistyczny kapitalizm nie jeden raz wykazywał pomimo wszystkich wad wyższość nad "miłującym lud " komunizmem , wyższośc także moralną , okazuje się ,że tak naprawdę komunizm { tak jak i dzisiejszy kościół }"działał na zasadzie " sitwo ojczyzno moja "

Jeśli ktoś nie miłuje Boga bardziej niż kolegów , to lepiej niech odejdzie .

Wprawka myślowa :

Jeśli "oni "bez skrupułów , bez żenady podnoszą rękę Na Pismo Święte przekręcając je , traktując wybiórczo to dlaczego liczymy na to że będą miłować lud boży , kościół ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Osoba świecka bez żenady SPRAWDZIŁABY KADRY KOSCIOŁA POD KĘTEM LOJALNOSCI I TO ZUŻYCIEM JAK NABARDZIEJ STARANNYM DOSTĘPNYCH ŚRODKÓW TECHNICZNYCH .

Teraz zapewne podniesie się lawina głosów oburzenia jak kto sprawdzać księży wariografem pod kątem ich przynależności do struktur zła czy "lawendowej mafii " aaaa... dlaczego nie ? dlaczego nie pytam ?

Najczęściej słyszałem ,że to uwłacza godności księdza a cóż to za brednia ? o większe androny trudno .

Od kiedy to wierność przysiędze posłuszeństwa jest ujmą ?

W strukturach siłowych państwa i ...coraz częściej gospodarczych takie badanie staje się procedurą dopuszczenie do akt tajnych , chyba nie chcemy powiedzieć że wierność Kościołowi jest mniejsza niż wierność jakiejś tam armii ? to by była obelga ...
Zresztą jeśli ktoś mówi że życie by mógł oddać Chrystusowi a nie chce podejść do aparatu jakby to był jakiś szafot to kłamie , w oczywisty spossób kłamie czego tutaj można nie zrozumieć , to jest jak w pokerze pora powiedzieć "sprawdzam " a tego instytucja się boi ...bardzo się boi .

Czy coś takiego może nastąpić ? nie w coś takiego nie wierzę , instytucja od szatana nie odstąpi ...dlatego zginie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 10 2022 13:35   
Forum

Oj tam , oj tam to o czym ja piszę to ty wiesz tylko , ja tylko porządkuję bieg wypadków wedle założonych kryteriów , zwyczajna ekstrapolacja . Zrób to samo będziesz miał podobne wyniki ...albo i lepsze ., poza tym ...mi się chce o tym stukać podobnie myślących ludzi jest zdecydowanie więcej , bywaj lepsi , słyszałem ...przy kieliszku , tylko że są leniwi , tak samo jak ja zdają sobie sprawę ze znikomości swego znaczenia .... ale je lekceważą , zapomnieli o tym ,ze ŻADEN NASZ TRUD NIE BĘDZIE DAREMNY , nawet taki mikroskopijny jak mój. lekceważąc siebie lekceważą też i Boga .

Owa małość , nasza Twoja jest tez oznaką miłosierdzia , tak miłosierdzia ,nasza małość jet łaską , wierzę w to , gdybyś Ciebie czy mnie postawiono na odpowiedzialnym stanowisku , takim dla ludzi wielkich to nie jestem przekonany ,że byś tego nie odebrał jako nieznośnie wielki ciężar , wielu jest takich małych postawiono na stanowisku wielkich których ten ciężar przerósł , ja to widzę po biskupach , wielu upadło jego ciężarem lepiej bądźmy mali , a jak już Pan zechce nas w swojej wyrozumiałości nagrodzić to ... wystarczy , wystarczy aż nadto .

&&&&&&&&&&&&&&&

Widzisz , gdybym ja , na swoje potrzeby istoty o bardzo małym rozumku śmiał porównać boską Sprawiedliwość do czegokolwiek porównać , to była by to cyfra zero a tak ,tak zero . Zero jest GRANICĄ , poniżej tej granicy jest to co złe powyżej to co dobre , załóżmy że masz wartość ileś tam poprzedzoną dwudziestoma , trzydziestoma miejscami po przecinku to i tak jesteś większy od tego co ma miliardy , biliony ... wartości ujemnej , ilekroć droższe są ich super drogie bryki ki zdobyte niegodnie od Twojej małej "Renówki " tylekroć jesteś od nich większy . Co że to daleko ? bogać tam , ja stary wiem jak krótkie jest życie , szurnęło mi prze nosem jak wiatr .

Stracił wieczność żeby wozić swoją " d... " samochodem z większym silnikiem eh ! idiota .

&&&&&&&&&&&&&&&

Nie wierzę aby którykolwiek z biskupów miał odwagę sprawdzić swoich podwładnych w sposób jaki opisywałem , może skończyć jak Jan Paweł I , Ci ludzie naprawdę nie mają skrupułów , oni są SFORMATOWANI .Jak nie ma Boga to nie ma niczego i wszystko wolno ,to nie ludzie , to kody kreskowe ,
Tak , tak sformatowani , widzisz jesteśmy reliktami odchodzącej epoki .

A swoją drogą jak niszcząca bombę mógłby położyć "Kaczuś "opozycji gdyby na dwa trzy miesiące przed wyborami przeforsował ustawę o funkcji posła i NALOŻYŁ OBOWIĄZEK komisyjnego sprawdzenia parlamentarzysty adekwatna aparaturą pod kątem ich lojalności państwu polskiemu tzn , wyłączenia współpracy z państwami obcymi i wrogimi , zobaczyłbyś jaka to by była wielka eksplozja ,opozycji nie ma ... to polityczny atak ... na World Trade Center , nie tego nie będzie ...bo to broń obusieczna , widzisz władze w krajach takich jak my mocarze tej ziemi sprawują poprzez agentów wpływu , przecież wiesz o tym .... żadna nowość ja tylko o tym piszę .
Dlaczego Putin zdecydował się na atak na Ukrainę ? nie lubi Zełenskiego ? jakaś debilna "denazyfikacja " taaaam ... Ukraińcy wyrzucili rosyjskich agentów z armii , a jak masz armię to mas i władzę , on uciekła z rąk Rosji .

A pamiętasz film "Nocna zmiana " ta sama zależność , to dotyczy także kościoła ,struktury zła zrządza kościołem { nie mylić z Kościołem } przez sformatowane kukiełki , jato widzę , najlepiej to widać podczas homilii , stanie taki przed ekranem i mówi coś ...co tylko komputer jest w stanie zrozumieć i pojąć , taki produkt marketingowy w dziedzinie sprzedaży medalików a ks. Zalewski został zgnojony przez ...kościół hierarchiczny .
Instytucja boi się już samego li tylko słowa "sprawdzam "jakby chciała odsunąć to co i tak nastąpi ...będzie sprawdzona , oj będzie , "kat "już ostrzy topór .

Sformatowanie , to jest jak w markecie , niby różne etykiety a produkty ...takie same , Widzisz profesora , może być z siwizną włosów albo młody "playboy " a i tak gada jednakowe sformatowane bzdury . niby rożni kapłani , biskupi rożne szaty kolory ornatów ale ... gadają to to samo o" miłości " czasem w ogóle "zapominają o słowie "Jezus " pamiętaj że Słowu ot najprostszy egzorcyzm .

&&&&&&&&&&

Co ?że nie ma nadziei , jakże nie ma ? pamiętaj kto formatyzacją wojuje ten do formatyzacji ginie ... już teraz widzę pęknięcia i to nadzwyczaj wyraziste pęknięcia w cywilizacji stworzonej przez religijnych nieuków ...i zdrajców .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,92 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości