Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 luty 25 2015 08:51   
Forum

Status: offline

Jednym z końców wczesnego etapu dzieciństwa jest min. bolesna wiadomość o tym ,że to wcale nie św. Mikołaj podłożył blaszany samochodzik strażacki zaraz za kaloryferami ale ,że kupili go rodzice .
Przykro jest stracić wiarę w osobistą ingerencję św .Mikołaja ale to nie musi być tragedia jeśli ową dziecięca wiarę można zastąpić , wiarą w Kogoś Kto jest życzliwy kochający , kto o człowieku myśli , potrafi mu współczuć i cieszyć się z nim sukcesami , ale kiedy tej wiary brak to jest to prosta droga ku zgorzknieniu i cynizmowi.

Widzisz św. Mikołaj to prawzór , archetyp Kogoś znacznie doskonalszego , dobrze jest gdy ma się takiego św. Mikołaja , bo kiedy już na lekcji religii dowie się delikwent o Bogu Który choć ukryty wie wszystko o nas ,to łatwiej , dużo łatwiej taka prawdę przyjąć,
Być może oczekiwanie na owo przyjście owego dawcy prezentów jest w kategoriach skutków bardziej owocne niz samo otrzymanie podarku . Czeka się na niego i myśli kiedy przyjdzie , gdzie podłoży , czy go nie zawiodłem itd.
=================

Dlaczego o tym św. Mikołaju ?

Widzisz Żydzi i Polacy to narody ..tułacze , stąd też siłą rzeczy ich oczekiwania ,nadzieje , myśli, kultura i sztuka łączy się z ową Ziemią Obiecaną , ową wytęsknioną ojczyzną która uwolniona od obcych będzie rajem ,arkadią .
Problem z tym ,ze kiedy już owe sny o niepodległości się spełnią nagle owa ojczyzna pokazuje swe szkaradne oblicze ... i już się ową ojczyznę , państwowość lekkomyślnie traci , nie dba , z niej się ucieka...do obcych .

"przyjdź Królestwo Twoje..." tak to religia .

To dotyczy zwłaszcza Polaków ,katolików potrafią obwieszać kościoły wizerunkami , obrazami a nie potrafią [ wraz z całym zapleczem intelektualnym ] zobrazować, określić jak owa wytęskniona macierz powinna wyglądać , kilka zbędnych w praktyce ogólników, banałów ...i nic pustka .
=============================

Najbardziej wartościowe dzieła tak u Żydów jak i Polaków powstały na obczyźnie...ciekawe .
Z punktu widzenia ewangelizacji to podstawowy wymiar społeczny, czy judaiści podążaliby uparcie przez pustynię gdyby nie wizja Ziemi Obiecanej , przypuszczam ,że nie ,
Czy uparcie broniący swej wiary i ojczyzny Polacy wytrwaliby w swych zamiarach gdyby nie wizja
owej wolnej i szczęśliwej ojczyzny ? sądzę ,że nie...oczywiście ,że ma to wymiar religijny .
widzisz kiedy Polacy śpiewają "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie " to kościół kwitnie ...napędzany nadziejami
Ja pamiętam ...

Widziałem w kościołach i ateistów ...dziś odchodzą wierni , ciekawe co którzy mówią [ moim zdaniem bełkocą ] o "nowej ewangelizacji" wcale tej zależności nie widzą ... ślepi ?
Przecież tam żyją jeszcze ludzie którzy pamiętają , brak teraz kościołowi czegoś co jednoczy społeczeństwo , co przydaje siły nauczaniu , czegoś co wyrywa się ponad "pyskówki " panów posłów .Kościół utracił swą moc społeczną bo nie ma swej ziemi obiecanej , raju ? chyba coś więcej niż raju ...

=================================

Eden to błoga wegetacja bez chorób , mozołu i utrapień , jakaś namiastkę tego posiadają przecież możni tego świata i co ? ...tez "ćpają" i popełniają samobójstwa.

Błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości ... wielu urzekła Owa Sprawiedliwość Platon , Moore czy Jan Paweł II , toż to archetyp ...Niebieskiego Jeruzalem ,prawzór , to nie raj to znacznie więcej niż raj.

Jakże ludowi bożemu podążać do Niebieskiego Jeruzalem jeśli nie posiadają jego "demo" chociażby w bardzo uproszczonej by nie mówić prymitywnej formie , a tu nic ...nauka społeczna kościoła leży ...albo żyje swoim światkiem , swoimi pojęciami poza choćby intencją skutecznego oddziaływania. Członkowie kościoła podczas wyborów zachowują się jakby nauka kościoła nie istniała ...w praktyce społecznej tak jest. Istnieją praktyce obce a niekiedy wręcz wrogie religii ideologie a nauki kościoła, tej konkretnej, zauważalnej brak.
Siłą rzeczy, ewangelizacja to droga, ruch ale kościół stanął w miejscu... brak owej Ziemi Obiecanej ...brak ideałów społecznych ,bo "pobożne westchnienia " ogólniki trudno przecież zwać ideałami.
brak czegoś co nęci i zachęca do ofiar nie... tutaj na ziemi ...

brakuje takiego "obrazeczka "
Wyznawcy św , jehowy wtłoczyli mi na przystanku czasopismo , naiwne , jakieś sielsko -anielskie wyobrażenia o Umiłowanej Ojczyźnie tej niebieskiej , można się zżymać ,że naiwne ...ale jest, w jakimś tam zakresie może być pomocne w dziele docierania ze Słowem do tych którzy aby uwierzyć muszą zobaczyć.
my nie mamy niczego...
==================

Jeżeli Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego to i nauka społeczna kościoła powinna być zadatkiem , ziemskim zadatkiem tego przyszłego , jeśli nie w kategoriach materialnych to w kategoriach zasad , sprawiedliwości tej ziemskiej i na ziemi czynionej, tak aby uwodzić , nęcić masy i intelektualistów , tak jak ...ongiś marksizm ...a tutaj grób pobielany , nic nie mówiące slogany i pouczenia,wskazania.... co państwo powinno robić .

================

Uważam ,ze jesteśmy w tej podobnej fazie w jakiej znajdował się k.k. w końcu lat osiemdziesiątych , wiadomo było ,że komuna ,upadnie już się chwieje ale zabrakło mądrości u ojców kościoła , oni wyszli z założenia ,ze niech tylko "oni "się wyniosą " a dalej...
dalej to już będzie raj, ten czas elity kościoła zmitrężyły , "oni " opuścili Polskę a my..zaczęliśmy bezmyślne kopiowanie tego co walczący ateiści zainstalowali na zachodzie...
=====================

Dzisiaj też , ani to państwo [ jeżeli to jest jest jeszcze państwo a nie samorząd terytorialny ] ani UE w tej postaci za długo nie będzie istnieć , zbyt wiele sprzeczności [ posąg z ks. Daniela ] więc wzorem panien mądrych myślący ludzie w k.k. powinni zadać sobie trud odpowiedzi : CO DALEJ ? ale takiej refleksji nie widzę ...
=================

Nie , nie wycofuję się ze zdania ,ze za ok. 10 lat [ to nie jest ścisła cyfra ] kościół czeka gwałtowne tąpnięcie , ale wcześniej będą awiza zapowiedzi tego stanu. Za ok. lat pięciu zakończy się strumień grantów z UE... będziemy płatnikami.

Siłą rzeczy co bardziej przewidujący politycy rzucą i tak już teraz osłabiony moralnie kościół "na pożarcie masom i przestaną go wspierać w jakikolwiek sposób, także finansowo.

Ponawiam pytanie tyczące postawy panien mądrych z Ewangelii ..i co dalej ? ano zaczną się poszukiwania winnych...
Niebiosa i Ziemia będą się walić na głowy euro-kapłanów ,umiera ich "bóg "k.k. będzie w sytuacji gorszej niż ...za czasów komuny , gorszej bo znikła aktywność laikatu ,gorzej bo z urazami

"...są w ojczyźnie rachunki krzywd
obca dłoń ich też nie przekreśli..."

Ale... to może to być i błogosławieństwo , bo nastąpią czasy oczyszczenia , podobnie kończyli "księża patrioci "
Każdy kto czyta ST to zrozumie , tam czasy zdrady i nawrócenia przeplatają się regularnie, z tą tylko różnicą ,że ST jest ...bardziej zrozumiały ,klarowny niż historia k.k. tam winę ponoszą konkretni ludzie i grupy społeczne , także i narody.
U nas " zawinił człowiek " ale jak się nazywał jakie stanowisko pełnił...nie wiadomo.

=====================
Kto skierował kościół nauczający na drogę społecznej ekskomuniki , wyobcowania ?
Odpowiedzialność przed historią ..a cóż to jest jeśli nie podanie do wiadomości konkretnych decydentów z wyszczególnieniem ich win ,i co ?...cisza....
==========

Kościół oczywiście wytrwa , bo tak On powiedział , ale czy wytrwa instytucja ? być może kościół to będzie Eliasz i wdowa z synkiem ale wytrwa ... a instytucja ...nikt jej przetrwania nie obiecywał , przynajmniej w obecnym kształcie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 luty 28 2015 13:54   
Forum

Oczywiście że tak , nauka religii w obecnej formie zniknie ze szkół ,nie wiem tylko kiedy ,
kościół jest już zbyt słaby by temu zapobiec.Prawdopodobnie znikną krzyże z miejsc publicznych ...bo to obraża uczucia ludzi niewierzących .

Ustawodawstwo godzące w podstawy społeczne Ewangelii przechodzi w Polsce nieomal bez znaczącego oporu , są wprawdzie listy pasterskie, oświadczenia episkopatu , jakaś szarpanina intelektualistów ale to wszystko...burza w szklance wody . Kościół utracił moc społeczną ,to już nie jest kościół to jedynie instytucja ...przepisy, budynki i wszelka inna infrastruktura , zatrudnieni ludzie ale nie ma proroków , nie ma pasterzy , nie ma ognia, nie ma zapału ...grób .

Oczywiście , zostaną ....mogą zostać jakieś zajęcia POZALEKCYJNE POD WARUNKIEM DYSPOZYCYJNOŚCI W STOSUNKU "JEDYNIE SŁUSZNEJ LINII SPOŁECZNEJ" ...POLSKI ? NIE...UE .

Lepiej żeby zginęła niż taka była, wiem , pamiętam jak wyglądały np. msze św. z udziałem "patriotów "w ówczesnej Czechosłowacji ...lepiej żebym tam nie był, to pokraczność ...albo i bluźnierstwo , nie można mówić " Pan Wszechmogący "i być niewolnikiem ateistów ,
bo to rodzi powszechne zgorszenie i obrazę Jego Imienia , lepiej im nie rodzić się niż to czynić , nie ja to mówię .

============
Co zrobić ?
ano to co zrobił Gedeon ,zebrać tych co wytrwali i odbudować kościół , ten który jest już dogorywa , nie nie przyznaje się do tego...jeszcze. Im dłużej trwa w niezmienionej , autodestrukcyjnej formie tym silniejsza będzie pozycja laikatu a słabsza duchowieństwa ,Widzisz Gedeon był mądrzejszy od...nas gojów, realizm Moja Droga realizm , on nie powoływał się na to ,że 90 i więcej procent to ludzie wierzący tylko wyszedł z założenia ,iż przydatni są jedynie ci którzy są ZDOLNI DO CZYNU , u nas w ogóle nie ma tego typu myślenia , tych zasad.
Im dłuższa zwłoka - tym większe straty
ja mówię o ..egoizmie instytucji [ wiem nie powinienem]
Chociaż ...może uwiąd intelektualny instytucji jest to memento od Pana ? może On chce wykazać pychę i bezradność uczonych w piśmie w kategoriach..intelektualnych ... nie wiem , tego nie mogę wiedzieć.
========================
Na razie zdaje się ,ze Episkopat jest namiestnikiem który nie wie do czego służy władza , zbyt często odwołuje się , apeluje do władzy państwowej przyznając pośrednio ,że do sprawowania władzy się...nie nadaje. Może Islam jest "biczem bożym " na naszą gnuśność ? ...nie wiem .
Zegar historii tyka... instytucja tego nie widzi, z roku na rok jest słabsza , a możne jest jej przeznaczeniem by na końcu dziejów instytucji przyszła do laikatu z wołaniem o pomoc o wsparcie którego nie otrzymała od państwa , jak ten syn marnotrawny... ? no tak ,ale to łączy się z ustępstwami ....pokorą, na razie jej nie ma , jeszcze za mało instytucja wycierpiała ... " aż nastąpił głód wielki w owej krainie..."

czy Pan tego chce ? jeśli tak , to stoimy przed gruntownymi , bardzo gruntownymi, radykalnymi zmianami
================

W obecnym kształcie nie stać instytucji już na konfrontację z państwem , przegra bo jest osamotniona ..z własnej woli , ktoś powiedział,że jeżeli Pan chce kogoś ukarać ...to spełni jego najskrytsze marzenia,

instytucja dążyła do stworzenia "ubermenszów " w łonie kościoła ,odizolowanych od trosk tego świata materialnie , społecznie , nie narażających się nikomu , mówiących gładkie komunały o miłości ... i to się instytucji udało , tak instytucja i świat laikatu to światy oddzielone on siebie latami świetlnymi.
Więc na konfrontacje z państwem instytucji nie stać , bo to nie jest ju z kościół mający ponad 90 procent wiernych ,ale 20 -30 tys. kapłanów ...to mniej niż kadry większych stronnictw politycznych...to nie potęga , to łatwy cel.

======================
Tak , ale jest jeszcze ST , rozum i Pismo wskazuje na metodę postępowania , bo oto pozostało jeszcze twarde jądro kościoła , laikatu który mimo zawodów i rozczarowań, mimo wszystko pozostał wierny , rozum nakazuje aby właśnie z tych ludzi wzorem Gedeona utworzyć ruch społeczny mogący być fundamentem jego wzmocnienia , i tutaj jest problem,
duchowieństwo...nawet nie wie ..co to jest , jak to działa , jak się buduje formułę takiego ciała społecznego .

Przypuszczam ,że gdyby się na to jednak zdecydowano , to ani chybi ogłoszono by jego powstanie i poproszono ludzi aby w określonym czasie zebrali się w świątyni aby się pomodlić i to jest ..."ruch społeczny " ....taka "AK bis"
=====================

Robiłem porządki na działce , przekładałem deski, uniosłem ostatnią i ..ujrzałem małą młodą myszkę , wpatrywała się we mnie swymi ślepkami niezdolna do ucieczki , sparaliżowana strachem ,jej ciałko się trzęsło ...żadnego oporu, ot oczekiwanie na egzekucję ...która nie nastąpiła .

Do myszki to może i pasować ,do dorosłych chłopów już nie , a któż tworzy jądro instytucji jak nie mężczyźni dojrzali , których rozwaga i zdecydowanie w działaniu powinno być cnotą...
zdecydowanie w działaniu ...a co to jest ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 07 2015 10:14   
Forum

Nie wycofuję się , wystarczy powiedzmy 25% populacji muzułmanów w ramach jednego państwa , nawet takiego na terenach kanonicznych chrześcijan aby doszło do islamizacji.

Przy tym samym prawie państwowym np. zakazu znaków religijnych w miejscach publicznych muzułmanie stawią opór ...chrześcijanie nie , są przyuczeni do posłuszeństwa państwu a ... muzułmanie do posłuszeństwa Koranowi ergo

krzyże znikną ,ubiór kobiet muzułmańskich nie...
nasze panie ubiorą się wg. wskazań dyktatorów mody choćby były najbardziej obrazoburcze i prowokacyjne ...muzułmanki już nie.

Muzułmanka nawet nie zapyta co ma z tym wspólnego wspólnota, na wie ,że wspólnota to prawa ale i obowiązki wobec wspólnoty
chrześcijanka spyta kto dał prawo wspólnocie wtrącać się w jej życie...

dla niej życie prywatne to coś innego niż życie religijne to ...dwa życia chrześcijanki , dla muzułmanki to ciągle jedno i to samo życie , to zwarty blok światopoglądowy , zwarty ...to trudny do rozbicia .

To co tak poruszyło opinię publiczną, "rewolucyjne" twierdzenia kard. Dziwisza o wyższości prawa naturalnego nad stanowionym , czy to ,ze prawo niezgodne z sumieniem nie jest dla chrześcijan obowiązujące [ abp. Wielgus ] dla muzułmanów nie jest rewolucją tylko codziennością , oni mogą się ironicznie uśmiechać.

===============

Dlaczego tak jest ? cały wysiłek intelektualny Islamu [ moim zdaniem skromny ] poszedł w dwóch kierunkach:

głoszenie i omawianie nauki proroka Mahometa + wdrażanie nauki proroka

Wysiłek chrześcijaństwa poszedł w kierunku
głoszenia i omawiania nauki Chrystusa a oprócz tego... omawiania nauki J. Chrystusa .
A GDZIE REALIZACJA ?
Na tle Islamu jesteśmy religią "kawiarnianą " hobbystyczną .

Jeśli imam coś powie to jego zdanie słowo prędzej czy później znajdzie wyraz w materii ,to pasterz, słowo stanie się ciałem .

Jeśli papież , szef episkopatu czy prymas coś powiedzą to...powiedzą , to ...prelegenci.Insygnia im nie są potrzebne ..wystarczy mikrofon.
zanim się oburzysz , napisałem nieprawdę ?

=================
Gdzie szukać źródła ich mocy ano w ST , na pustyni .

Widzisz pustynia to "komora akustyczna ": słychać Głos Pana , głos proroków , głos ludu [ niekiedy szemrzącego ] i prawo oparte, praktyczna realizacja oparta o wiarę , żadne inne
pasożytnicze głosy, szumy faraona czy Filistynów, nie istnieją , faraon został za nimi ... na pustyni słychać tylko to co potrzebne...
a u nas ...u nas to co pochodzi od faraona jest gruntownie przemieszane z tym co pochodzi z Biblii , ot, groch z kapustą .

Ryba... są takie zwierzęta które chcąc złowić trudne przecież do schwytanie ryby mącą wodę ... ryby tracą orientację i stają się ofiarami drapieżnika.U nas nie potrzeba tego robić...
to co państwowe, to co instytucjonalne wymieszało się z tym co biblijne , połów gotowy...walczący ateiści już go rozpoczęli .
Staję w obronie szarych zjadaczy chleba , nie ich rzeczą jest oddzielenie ziarna od plew, w kategoriach intelektualnych nie są w stanie oddzielić tego co biblijne w w systemie prawa od tego co przyszło z zewnątrz , wyznaczenie tego co "koszerne "a co nie to robota zaplecza intelektualnego kościoła z którego się nie wywiązuje,

owe owieczki, owa trzódka k.k żyje w dezorientacji .Muzułmanie tych problemów nie mają , ich zaplecze na to zapracowało , oni nie stracili jeszcze tożsamości, my tak ...ups, zostały jeszcze obrzędy święcenia pokarmów itp.

Ot naprodukowano ileś tam książek, ale tych które są faktycznie potrzebne ludowi to nie...nie widzę żadnej z tej dziedziny.

Wiadomości o tym KIEDYŚ żył jakiś święty to mamy w nadmiarze , z detalami , ale jak żyć TU I TERAZ w kategoriach praktyki nie ma ...oglądamy się nieustannie wstecz przyświadczając niechcący ,że chrześcijaństwo jest ...nieperspektywiczne , to nasza " mowa ciała "nie, my tego nie mówimy my się tak zachowujemy .

marne to świadectwo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 08 2015 10:33   
Forum

Nie pytaj mnie o to , nie wiem . O to zapytaj księży ...jeśli zechcą o tym w ogóle rozmawiać .

Dlaczego kościół przepowiadający powtórne przyjście Mesjasza nie mówi nic o "malej paruzji tj. o powtórnym przyjściu Eliasza ...nie wiem . Cisza jak po śmierci organisty. Eliasz po odejściu pojawił się jeszcze raz podczas Przemienienia Pańskiego .
Wyobraź sobie plakat mówiący o tym :że oto na Stadionie Narodowych za powiedzmy pięć dni pojawi się np. św Paweł ,albo Izajasz , toż to wydarzenie epokowe [ nie przesadzam ] przyćmiewające wszystkie pielgrzymki papieskie. A tutaj nic ...cisza.
=========================

Mogę jedynie domniemywać ,że jest to [ może być] wydarzenie dla instytucji okrutnie niewygodne , dlaczego ? no cóż , tutaj zostają jedynie domysły. Otóż sam wielki prorok został przez Pana posłany w bardzo konkretnej sytuacji , otóż instytucja zaczęła służyć Baalowi a nie Jahwe...to był samotny wojownik.

Jeśli powtórnie przyjdzie to [ być może ] zastanie sytuację wprawdzie nie tożsamą ale bardzo , bardzo podobną instytucja , a w każdym razie znacząca jej część będzie służyła bogowi ognia...

Będzie ? sadząc ze znaczącego wpływu lóż masońskich na instytucję, należy przyjąć ,że spora jej część służy bestii ,są przepowiednie [ można w to wierzyć lub nie ] mówiące o tym ,że spora część kapłanów będzie oddawać hołd bestii jawnie , nie wiem jak to będzie ,ale ogląd dzisiejszego stanu kościoła raczej ku tej tezie się skłania .

Przypomnij sobie ostentacyjnie wrogie przywitanie B16 przez Episkopat Niemiec a wtedy całość będzie się układać w jeden logiczny ciąg wydarzeń.

Dlatego też , mam prawo przypuszczać , ,że spotkanie Eliasza z instytucją wcale nie musi mieć kurtuazyjnego charakteru ...oznacza jego pojedynek z czcicielami Baala , tej sytuacji spotkanie bezkompromisowego proroka w ze składającą się z konwenansów wewnętrznych i ustępstw wobec ateistów i pogan instytucją może być ostre o ile nie wrogie...

Kościół to przetrwa , instytucja ...tylko wtedy kiedy będzie posłuszna Kościołowi..innego wyjścia nie ma.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 14 2015 13:17   
Forum

"Pan jednak rzekł do Samuela :
Nie zważaj na jego wygląd, ani na wysoki wzrost...nie tak bowiem widzi człowiek jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to ,co widoczne dla oczu ,

Pan patrzy na serce ."

To były czasy kiedy Pan OSOBIŚCIE INGEROWAŁ W ŻYCIE PAŃSTWOWE I RELIGIJNE IZRAELA , jeśli tak to taka postawa jest wskazówką , także dla Polaków , prezydenta, posłów i ...biskupów.
Brak nam takiego Dawida w kościele i państwie
===========

"Zgrzeszyłem przeciw Jahwe" czy może być większy heroizm ?...to był król władca absolutny.
Ile on dobra przysporzył Izraelowi tym jednym wyznaniem ? to widać ...w Polsce,tak u nas.
Gdyby był Polakiem to winy by nie wyznał i ciągnął za sobą "ogon ' kłamstw i przemilczeń , on sam ? ależ skąd to by się ciągnęło przez pokolenia ...

W sporze z arcybiskupem ks. Lemański zacytował kogoś kto znając rzeczywistość instytucji powiedział ,że "musi wymrzeć cała ta generacja " eh !...optymista ,

zapomniał o tych którzy się "podwiesili " pod aktualnie urzędującymi biskupami i będą bronić linii ich postępowania jaka by ona nie była grzeszna i szkodliwa , bronić jak życia przez następne pokolenia .Widzisz tacy jak my muszą [ tak jak za komuny ! ]umieć czytać między wierszami .

===============

Widzisz , to co zauważył dominikanin o. Wiśniewski , to jest to ,że kościołowi brakuje "twarzy " takiej osoby na miarę kard. Wyszyńskiego czy o.Kordeckiego która byłaby zdolna ...pełnić swoją funkcję, a nie tylko ją.... celebrować .
Pełno jest tytułów a nie ma ludzi godnych tych tytułów , nie ma decyzji , są uniki , "gra na czas "zamiast mężów stanu jakieś ledwo zauważalne persony , słabe, chwiejne , niezdecydowane
zupełnie nie na miarę oczekiwań ...manekiny ?
==================

Kiedy to piszę wiele się mówiło o bilbordach przypominających o tym ,że konkubinat to grzech ...a jaka powinien zareagować na to szef episkopatu , prymas czy osoba ODPOWIEDZIALNA ZA KOŚCIÓŁ ? ano zacząłby myśleć ...jak na męża stanu przystało.

a/ czy taki plakat był rzeczywiście taki odkrywczy ? to katechizmowe ABC , więc co ? wniosek odpowiedzialnego duszpasterza musiałby być druzgocący: kościół nie trafia z przekazem najprostszych prawd, mając środki jakich nie posiadał za czasów komuny.Czy jest taka osoba w episkopacie która ...nie boi się myśleć ?

b/ Plakat jest wyjściem ubocznym , w sytuacji zatoru żylnego stosuje się w medycynie bajpas, obejście , no tak , ale to wtedy kiedy przyznaje się ,że że krwiobieg jest niedrożny, jeśli zastosujemy akcje plakatową ,to musimy przyznać się i do tego , że katechezy w szkole, prasa katolicka , homilie NIE SPEŁNIAJĄ SWYCH CELÓW, CZY TO TAKIE TRUDNE ?
Tak postąpiłaby osoba odpowiedzialna za kościół ...i odważna , z mężnym sercem.

c/ Jeśli mamy do czynienia z sytuacją kiedy to poważna część AKTYWNYCH wiernych odrzuca nauczanie kościelne tyczące moralności seksualnej to nie stało się to nagle ...to proces wieloletni , proste ?

ergo stawia zapytania o błędy [ tak , to nieuchronne ] jakie popełniła instytucja w ciągu ostatniego ćwierćwiecza , a jest taki odważny ? nie ma ?
Odpowiedzialny szef kościoła wezwałby na dywanik swoich podwładnych i spytałby "JAK TO SIĘ STAŁO ! COŚCIE PRZEZ TEN CZAS ROBILI ? "
no to ...kogo dotyczy sakra biskupia mężczyzn czy....

ot, i masz "gender" w samym centrum instytucji. mężczyzna patrzy w oczy prawdzie , "baba" szpachluje go wielosłowiem ,zamazuje , ucieczka od tematu ? ...a Dawid nie uciekał , Dawid wziął problem na klatę " jak na chłopa przystało .

Widzisz w Polsce zabrakło wielkich zbrodniarzy jak Stalin , Hitler itp. ale ci "nie zbrodniarze" potrafią rozwalić każdy system państwowy kościelny i jakikolwiek inny przyjmując stanowiska ...do których się kompletnie nie nadają ,

o np. Hitlerze nie można powiedzieć ,ze uczynił niesprawnym aparat państwowy , o naszych przywódcach kościelnych czy państwowych można powiedzieć ,ze przez swoje niezdecydowanie i próżność niszczą swoje państwo , swój kościół ..skuteczniej niż najeźdźcy .Tak próżność ,bo to tylko człowiek do gruntu próżny ,zakompleksiony bez wewnętrznej skromności może przyjąć stanowisko sternika wiedząc ,ze doprowadzi okręt na rafy , po to aby pobawić się czapką nawigatora i paradować w niej po pomoście kapitańskim.Widziałem fotografię kapitana włoskiego statku winnego śmierci iluś tam ludzi...
sympatyczny człowiek , nie sprawiał wrażenia bandyty ...

Ci, którzy doprowadzili do takiego stanu kościół ,stanu w którym chwyta się desperackich kroków takich jak bilbordy po to aby przekazać ...najprostsze prawdy nie sprawiają wrażenia potworów z piekła rodem, bywają nawet dobroduszni.

Znasz tą scenę Eliasza porywa ognisty rydwan , a obok Elizeusza spada jego płaszcz , Elizeusz go podniósł bo chciał być prorokiem , Polak by to wziął ...bo chciałby ...pochodzić w tym płaszczu aby go inni widzieli , chciałby "podpiąć się " pod czyjąś pracę , pochodzić w jej splendorze, tacy jesteśmy...
kompleksy Karolu , kompleksy.

CO może zrobić człowiek bez kompleksów w tej sytuacji ..ano zacząć myśleć...

Trzeba ratować kościół i przestać myśleć kategoriami obrażonego na rzeczywistość pyszałka , przestać myśleć kategoriami "polski katolickiej ", przestać przemawiać do całości narodu [ z tego powodu problemy będzie mieć abp. Michalik ] zapomnieć trzeba a całości to już przeszłość , zaprzepaszczona szansa , tylko...ratować to co się da ...
Trzeba wybudować arkę ...

==============================

Jest problem Noe nie był absolwentem seminarium dlatego zebrał potrzebne materiały i zaczął budowę arki , tej materialnej , jak najbardziej materialnej , współczesny ksiądz zacznie ani chybi "budowę arki duchowej " i tutaj jest problem kościoła , subiektywny.

Trzeba skupić wokół instytucji tych najwierniejszych którzy pozostali [ pomimo wszystko ] ale tutaj jest problem, dla naszych kościelnych VIP ów skupić wokół siebie ludzi to odprawić mszę i powiedzieć kilka słów o jedności kościoła i w ten sposób problem ... uważa się za załatwiony , odfajkowany , nie podejmując żadnych choćby najprostszych posunięć organizacyjnych, nie śmiej się w taki sposób myślą absolwenci seminariów duchownych , to nie jest komedia to tragedia , takich mamy szefów...

=====================
Widzisz Stalin umierał wiele godzin ...udar ...ale jego ochrona nie potrafiła zareagować ! podejść do dogorywającego człowieka ...sparaliżowana strachem.

Dzisiaj umiera instytucja w tym dotychczasowym kształcie, już zaczynają się pęknięcia , będą silniejsze w miarę jak nastąpią poważne różnice w dochodach jej członków , wzorem panien mądrych należało by wyjść problemom na przeciw , ale osoby zdjęte strachem tego nie zrobią , nie podejdą do dogorywającego ciała bo dla nich instytucja to "bóg" nieśmiertelny, wszechwładny a tutaj umiera...świat się wali.
To nawa bez sternika ...kiedyś uderzy o skały

Dawid by nie ociekł , dla niego Bóg to Jahwe a nie instytucja , instytucja nie potrafiąca przyjąć do wiadomości swej grzeszności i małości , mali ludzie małe motywy postępowania , nie Samuel by ich nie namaścił...nie to serce .

Ale czy Syn człowieczy znajdzie wiarę kiedy wróci ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 20 2015 11:28   
Forum

O nie , ty razem instytucję należy pochwalić ,za to że zwróciła uwagę na to ,ze konkubinat jest grzechem ,należy uznać to za dowód bystrości umysłu, ale czy to jakiekolwiek efekty to już zupełnie inny problem.
========================

To wydarzenie epokowe z kilku względów :

a/Stanowi odwrót i to gwałtowny od dotychczasowej linii nauczania kościoła , miłość , miłość , miłość grzechu nie ma ...szatana nie ma ... a jeśli jest to nie jest to zło OSOBOWE tylko jakaś martwa i bezrozumna energia Hare Kriszna !
Tyle ,ze spora część wiernych może być zaskoczona ...no przecież wszyscy będziemy zbawieni , bo Chrystus nas kocha ... i to do tego stopnia ,że nie zauważa potężnego zła , na tej ziemi czynionego .
Nie wierz w cuda , takie plakaty kosztują , to musiała być decyzja duchownego o wyższym statusie niż proboszcz czy prałat .

b/ stanowi odwrót bardzo gwałtowny dokonany w ...ciągu ćwierćwiecza ...czytaj między wierszami , znaczy to ,że sytuacja w kościele jest gorsza niż myślimy ,kościół nie dokonywał takich wolt w krótkim czasie , pamiętasz nasze dyskusje w redakcji naszego pisemka ?gwałtowny manewr kościoła w na początku lat dziewięćdziesiątych przypominał porzucenie nieukończonego dzieła , teraz równie gwałtownie się z tego wycofuje.
Nie wymagaj za wiele , kościół jest zbyt bezwładny aby wykonać taki gwałtowny zwrot via ambony , to musi potrwać , to nieledwie awizo , spóźnione ale zawsze...

c/ Zwykle kościół był bardzo ale to bardzo spowolniony w reakcjach , jedni siali a owoce te dobre lub złe zbierały następne pokolenia , teraz epokowość tego wydarzenia skraca czas oczekiwania , to się dzieje za życia jednego tylko pokolenia kapłanów ,ci po posiali zbierać będą owoce własnej pracy .

===========================
Mówisz że" kraczę" ... czyżby ? ja sam jestem zaskoczony ...tak.
tutaj na tej stronie i ...tym temacie napisałem ,że erozja kościoła zacznie się od zmian pokoleniowych , oto pokolenie JP2 zostanie zastąpione przez pokolenie "Wyborczej "
to się już dzieje ...konkubinat nie jest wynalazkiem naszych czasów , ale jego dynamika wzrostu jest przypisana do pokolenia 20-40 latków a więc "produktu" owej "Wyborczej " i "euro biskupów "...to zupełnie inny świat niż nasz , inne wartości , inne motywacje.
mam złą wiadomość te plakaty do nich nie trafią.

Tutaj potrzeba kogoś na miarę Dawida czy ks. prymasa Wyszyńskiego aby jednym zdecydowanym ruchem odciąć się od przewin przeszłości ...ale już takich nie ma...
Starotestamentowi nie byli święci ...ale się bali kary ,tam W ST za przewina szła kara , nieomal automatycznie już tutaj na Ziemi,

tak k.k. ze wszystkimi profesorami nie zdołał przekazać pokoleniu "Wyborczej " prawdy podstawowej ,katechizmowej ,o tym ,że Bóg jest sędzią sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze , my nie boimy się kary , widocznie ...uważamy ,ze On jest fuszerem , który nie potrafi ukarać mocno i dolegliwie.

Bystrość za którą należy pochwalić instytucję to dowód jednak pewnej przenikliwości w ocenie sytuacji. Moim zdaniem kościół znajduje się w sytuacji progowej , dotychczas rozpadał się w postępie arytmetycznym za jakiś czas, w postępie wykładniczym i to już droga do katakumb.
Jeśli taka a nie inna ilość osób jest nadal aktywna religijnie to w tej i tak już uszczuplonej liczbie wiernych jaki procent stanowią ci którzy wprost odrzucają naukę kościoła w sprawie grzechu konkubinatu ? Jak będą wychowywane ich dzieci ?

Wychodzi na to ,ze na lekcję religii będą uczęszczać tylko do czasu pierwszej komunii, dalej już to będzie niepotrzebne , po cóż potrzebny papier ,zaświadczenie o sakramencie bierzmowania jeśli nikt nie myśli o małżeństwie ?
Jeśli uszczupli się liczba uczestników katechezy to ile osób pójdzie ich śladem bo to"niemodne " być może ,jest i taka możliwość ,że szkoły zaprzestaną nauczania religii ..z powodu braku dostatecznej ilości uczniów chętnych do tej edukacji ..niemożliwe ? doprawdy...
================

Ale my tutaj o ST prawda ? otóż owa akcja instytucji nie ma szans moim zdaniem ze wzgląd na Biblię ,ze względu na właśnie ST ...

... " A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali że są nadzy;spletli więc gałązki figowe
i zrobili sobie przepaski "

No to teraz o człowieku ...wstydliwość towarzyszy mu od Edenu, i to w stosunku do Ojca wszystkich ojców ..a cóż dopiero w stosunku do człowieka ?
Konkubinat to grzech , to porozmawiajmy o o grzechu, seksualność człowieka to STREFA INTYMNA , nie każdy do niej może wejść , obcych się tutaj nie wpuszcza, gdyby nie popęd seksualny prawdopodobnie była by to jedna z najbardziej tajemniczych stref psychiki człowieka .
Nie każdy może tam wejść , więc ,że by tam wejść , trzeba się zbliżyć , więc jeśli ktokolwiek zechce zaprowadzić pannę do alkowy to musi skrócić dystans , oto młodzian zaprasza swą wybraną na spacer dyskotekę , lampkę wina itd. zanim dojdzie do zbliżenia .

Nawet niewiasty o takiej sobie reputacji , jeśli nie są pod wpływem alkoholu, narkotyków czy nie uprawiają najstarszego zawodu świata raczej zareagują gwałtownie na "włażenie im z butami " do pościeli .Wyobraźmy sobie kogoś kto na balu , dyskotece , kogoś kto obchodzi dziewczynę obojętnie, nie zauważa jej , po to aby na końcu imprezy zawołać głośno "chodź mała na chatę" to przypuszczam że 99 przypadkach na sto usłyszy jednak coś bardzo szpetnego .

a co to ma wspólnego z kościołem ?no w tej sytuacji zachowuje się tak samo "taktownie " jeśli już chce mówić w sposób wiążący o tych tematach MUSI STANOWIĆ WSPÓLNOTĘ , obcych się do tych tematów nie dopuszcza.
a nie stanowi ? nie ..nie stanowi , ups stanowi wspólnotę eucharystyczną ...ale żadną inną , w każdym razie z nie wytrzymuje porównania z kościołem ś. Piotra i Pawła .

==============================

Oczywiście ST wchodził w te sprawy ostro , nieomal okrutnie , jak np. karana była niewiasta która dopuściła się jak to określić...nieobyczajności manualnej ,ano traciła rękę, chciałbym jednak zwrócić uwagę na to ,że sytuacja Izraela była nieporównywalna , to był system religijno - społeczno- państwowy , un nas jedynie religijny ? nawet nie religijny tylko liturgiczno- akademicki bo ograniczony do jedynie strefy przyświątynnej .

K.k. nie wchodzi tak głęboko w życie swych członków jak np. Islam , jeśli nie ma zamiaru wchodzić to niechże się na coś zdecyduje... albo - albo

...ale konsekwentnie , wybiorczość w tym zakresie jest fatalna.
=============

N a na czym polega owa wybiorczość ? jeśli k.k. milcząco akceptował niegodziwości jakie dotknęły społeczeństwo od ćwierćwiecza to dlaczego nie akceptuje niegodziwości konkubinatu ? skąd ta wybiórczość ?

Wybiórczość ? mało powiedziane , to zachwiana aksjologia kościoła nauczającego , tak ...
Prosta znajomość Dekalogu wystarczy by wiedzieć , iż przykazanie "nie zabijaj" zostało wymienione przed " nie cudzołóż ,a właśnie ST t traktuje podcinanie podstaw życia materialnego człowieka jako właśnie grzech przeciw temu przykazaniu . Jedno przykazanie łamiemy a drugie przestrzegamy ? zaczyna być śmiesznie...

no... w tym momencie , w tym aspekcie owi grzesznicy , cudzołożnicy są są lepszymi teologami ...od tych z dyplomami ...proste jak 2x 2 , dlatego nie dziwmy się im ,ze nie przyjmują argumentów kościoła , w tym punkcie instytucja "wlazła w ciaplytę "

===

A co na to Chrystus ?
On rozsyłając apostołów polecił im aby nie brali ze sobą trzosa, jedli to samo co osoby do których przychodzą ...czyli skrócili dystans , zbliżyli się ...
Na początku lat dziewięćdziesiątych k.k się oddalił ....
Nie, nie będą go słuchać ,obcych w sprawach "pościelowych się nie słucha , nie studiują teologii owi cudzołożnicy ,są jednak bardzo prawidłowi w reakcjach . Ale czy to takie dziwne ? w końcu grzech nie wyznany, nie uświadomiony pociąga za sobą następny grzech , to jedno z prawideł teologii , [ nawet ja je znam ] jeśli k.k przyjął postawę wyobcowania społecznego, jeśli brak w nim osobowości na miarę Dawida to... apeluję do ...ich kieszeni.
Dajcie sobie ludzie spokój z plakatami , to nic nie da , przyczyna tkwi głębiej nie w papierze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 21 2015 09:39   
Forum

Ależ skąd, największy niewyznany grzech instytucji to ...kradzież , tak kradzież .
Kradzieżą jest nie tylko zabór mienia , ale kradzież wartości intelektualnych , praw autorskich , oceny czyjejś pracy itd.

Samo twierdzenie o tym,że naród czy społeczeństwo [ jak kto woli ] zachowywało wiarę dzięki instytucji i podległym jej członkom jest dla mnie oczywistą blagą .INSTYTUCJA POMIJA W SWYM POSTĘPOWANIU ROLĘ PAŃSTWA W KSZTAŁTOWANIU POSTAW RELIGIJNYCH .

Właśnie dzisiaj , tak dzisiaj [ ! ] kiedy państwo coraz wyraźniej odsłania swe antyreligijne oblicze, widać wyraźnie jak bardzo los kościoła zależy od postawy państwa .
To chwilami jawi się to jako bezsilność kościoła . Ani katedry i profesury , ani obrzędy , ani dostęp do śr. społecznego przekazu nie zastąpią państwa w kształtowaniu
postaw człowieka wierzącego .

Jak bardzo ważne jest PRAWO którym kieruje się naród to widać właśnie w ST, prawo mojżeszowe , kulawe , niedoskonałe , czasem okrutne ale i tak stanowiło postęp w dziedzinie "uczłowieczania człowieka " dlatego ów niedoskonały melanż aksjologiczny znalazł swe miejsce w Biblii , kto zaprzeczy nikogo takiego nie widzę ...poza instytucją k.k.

Ona jeśli słowem to postawą zda się ukazywać ileś tam wieków chrześcijaństwa w Polsce jako wyłącznie jej zasługę , to jest to intelektualna kradzież ...i pycha .

W świetle ST ...państwo jest NIEZASTĄPIONYM elementem religii , tak jak się przyglądam k.k. dzisiaj to starotestamentowi mieli rację .U nich państwo i religia to jedność , król , wódz na pustyni czy nawet osamotniony prorok to jednocześnie przywódca religijny i społeczny.

U nas też... śp. kard. Wyszyński był nie tylko prymasem , szefem instytucji ale przywódcą narodowym , narodu wprawdzie pozbawionego własnego suwerennego państwa ale kościół był jego psychiczną namiastką . Pan powiedział,że po owocach poznaje , ocenia się ludzi , to niewiarygodnie pozytywna ocena św. prymasa .
Czy kościół w Polsce doczeka się jego następcy ? nie ,nie chodzi o tytuły , tych mamy aż nadto.

A może to nie przypadek ,ze Islam daje sobie lepiej radę w Europie niż chrześcijaństwo , co ?
tak Islam to quasi państwo ,przed wszystkim w sposób suwerenny funkcjonuje ich WEWNĘTRZNY system wymiaru sprawiedliwości ...ależ to tak to ST i ... Ewangelia.

W tym aspekcie, w tym punkcie Ewangelia żyje ...w Islamie.Oni nie dokonują tego zgorszenia o którym mówił św. Paweł , u nas... no cóż, przeciętny indagowany , aktywny religijnie członek k.k. ...nie wie nawet o co chodzi...

To "laurka" pod adresem kościoła nauczającego ...to podstawy wiary .
=====================================

Wszystko zniosę , ale nie to ,ze ktoś uszczuplając niektóre zapisy Ewangelii i ST uroczyście stwierdza ze "głosi światu Ewangelię " uczciwiej było by powiedzieć że "głosi "Trochę- Ewangelię "

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 22 2015 10:03   
Forum

W żadnym wypadku , jakiż ze mnie "znawca " ?!
Ja po prostu przeczytałem Pismo św. po swojemu , a co to znaczy "przełożyłem ją " na język systemu społecznego struktur ... i trafiłem [ tak mi się przynajmniej wydaje ] w sedno niepowodzeń kościoła . Nigdy nie "grzebałem" głębiej w Biblii ...po co ? z moim brakiem cierpliwości ? to ani celowe ani niepotrzebne, a poza tym ...męka.

Widzisz genialność tego Dzieła nie polega na Jego skomplikowaniu ale na prostocie, Biblia ...obroni się sama przed uczonymi w piśmie właśnie prostotą.

======================
No to teraz o metodzie postępowania , skoro coś tak prostego jak Biblia zostało obudowane taką potężną ilością literatury w sytuacji kiedy podstawowe rzesze wiernych nie znają wielu podstawowych jej zapisów to nasuwa się jedno pytanie : PO CO TO WSZYSTKO ? KOMU I DO CZEGO TO POTRZEBNE ? po co komplikować to co jest z natury proste ,podstawowe normy biblijne sa zrozumiale ...dla analfabety
====================

Jest potrzebne ...ale nie Kościołowi , jest potrzebne ludziom krążącym wokół Kościoła .Gdyby nie ta "obudowa" jak wielu tych których uważamy za niewiarygodnie mądrych i nobliwych byłoby jedynie skromnymi "zagonionymi przez życie " do seminariów ludźmi których dzieła to ...przystrajanie instytucji, ale nic więcej, nic ponad to.
Widzisz ,człowiek jest tyle wart ile warte są sprawy którymi się zajmuje , to nie ja to Marek Aureliusz.
Jaką wartość maja książki skrypty bez nijakiego zastosowania ? ot, nicość nad nicościami.

Widzisz jeśli Naukę Mistrza można porównać do pięknego obrazu , ikony na ołtarzu to owa otoczka ,owe girlandy kwiatów , zdobień ,złoceń które będą narastać aż w końcu tak zamażą ów obraz ,że to co zasadnicze przestanie być widoczne, a przez co owe ozdobniki ..utracą sens swego istnienia ,załamią się pod własnym ciężarem .
Komu potrzebne będą biblioteki , katedry, sale wykładowe ? kościołowi który zostanie zagnany do katakumb ? czy może być coś śmieszniejszego ?

Co ?że to tylko w kościele ? ależ skąd , spójrz np.na szkolnictwo , ileś tam katedr, ileś tam profesorów a owo "nowoczesne szkolnictwo " wypuszcza w świat troglodytów .
Widzisz cecha współczesnego naukowego faryzejstwa to jest to, co było aktualne za czasów kiedy Mesjasz był fizycznie między ludźmi , otóż uczeni w piśmie bawią się w detale tracąc z oczu sprawy zasadnicze .
========================

Widzisz te zjazdy , konferencje także na najwyższym szczeblu rażą bezsilnością , cała ta obudowa wydaje się być dla kościoła coraz bardziej balastem nie pomocą , więc co takiego prostego pominęli uczeni w piśmie , to co może być jedną z zasadniczych recept na "oddech kościoła "?

Ano to co powiedział Mojżeszowi jego...teść ,Jetro. {Wj. 18] Wiele z tych utrapień współczesnego kościoła da się bez trudu uleczyć prostymi , bardzo prostymi środkami ,pod jednym wszakże warunkiem :

Pasterze przestaną wyciągać rękę do faraona, a zwrócą się o pomoc do Jahwe , przestaną żebrać u obcych , u czcicieli Baala ale poszukają mocy Kościele , we własnym ludzie , w jego potencjale ...tak aby przestali sprawiać wrażenie że są jedynie najemnikami ...obcym ciałem wśród ludu bożego.

Jest wiele problemów które można załatwić własnymi siłami już teraz ... od dzisiaj , tu i teraz bez upokarzania siebie i instytucji , kto poważa prezesa firmy który nie radzi sobie z prowadzeniem instytucji i o pomoc zwraca się do ...konkurencji , to już przestaje być tragiczne to zaczyna być...ucieszne .
Widzisz jakie to proste ?...i po cóż Ci te księgi ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 marzec 28 2015 13:10   
Forum

Zbliża się Niedziela Palmowa, zdaje się ,że Twoje pytanie świetnie do niej pasuje, tak powinniśmy oddać Panu chwałę już tutaj na Ziemi ...potem może być już za późno... no to o chwale Pana:

Gdzie, w jakim rejonie świata można zauważyć najmocniej , najbardziej widocznie oddawaną cześć Bogu ?
Salat modlitwa odmawiana pięciokrotnie w ciągu doby przez muzułmanina , to obowiązek wyznawców Islamu ,skojarz to z minaretem , wołaniem muezina , nawet jeśli ktoś jest religijnym analfabetą to i tak nie pomyli kiedy wiedzie do kraju którego nie zna , bez trudu stwierdzi że znajduje się w kraju muzułmańskim .
Religia to strefa paradoksów .
Starotestamentowi nie wyznają przyjścia Syna Bożego na Ziemię, Żydzi oczekują przyjścia Mesjasza a Arabowie uważają ,że Allah jest zbyt wyniosły aby Syna posiadać , pomimo tego w ich krajach religia jest bardzo zauważalna w życiu bieżącym .
Chrześcijaństwo pomimo tego ,że wierzy ,iż to Sam Bóg pofatygował się na Ziemię, przyjął ludzkie ciało zdają sie być zlepkiem ateistów od czasu do czasu przypominającym sobie o istnieniu Boga .
=====================

Niefortunna wypowiedź pani premier wywołała alergiczną reakcję wielu hierarchów ...ale czy jest o co kruszyć kopie ? w porównaniu z Islamem wieszanie krzyży w miejscu publicznym to ...nic , to przedmiot , dzieło stolarzy czy spawaczy , które sobie wisi bez związku z charakterem pracy parlamentu i czy zakładu pracy , obok tego krzyża w Sejmie uchwalane będą ustawy o jak najbardziej obrazoburczym dla kościoła charakterze , i to ma być znak obecności kościoła w życiu publicznym ? a ...na lepszy go nie stać ? Toż to biorąc pod uwagę wielkość kościoła , tą statystyczną , obraz góry która urodziła mysz.
Przecież w stosunku do w/w salatu nasza "obecność , nasze symbole wieszane bez związku z życiem społecznym i ich rzeczywistym znaczeniem społecznym to "piega "to..nic...

Jeśli nie ma Biblii w ekonomii ,prawie , obyczajowości to co chce zwojować instytucja broniąc tych przedmiotów " co one oznaczają bez wsparcia ich znaczenia praca materialną ? ...nic , to martwa wiara ,żeby jeszcze to ... to wczesne pogaństwo , wiara w amulety , szamanizm ?

Tak, na tle muzułmanów przypominamy przedstawicieli ludów pierwotnych .
A co dają te krzyże ...nic ..poza dobrym samopoczuciem hierarchii.
Gdyby ateusze zawiązali jakiś spisek i jednej nocy usunęli wszystkie krzyże z miejsc publicznych to cóż by się stało ?..nic, kościół funkcjonował by dalej jak funkcjonuje , gdyby katolicy postąpili analogicznie wieszali krzyże gdzie się da ,to co by to zmieniło w jego kondycji ?...nic. Tyle co krzyże na płaszczach znanego z historii Polski zakonu.
================

No tak ...ale to nie musi byc obraz Islamu , ja sam , tak ja, wychowałem się w miejscowości , w której całe życie ludzkie , od kolebki po zgon "kręciło się " wokół kościelnego dzwonu.
Jeśli tak to...staram się przekazać to co jest trudne ,uważaj :
OTOCZENIE CZŁOWIEKA WPŁYWA TAKŻE NA JEGO RELIGIJNOŚĆ , otóż nie kto inny ale sam Mesjasz w przypowieści mówił o zgubnym wpływie jaki na wschodzące ziarno mogą mieć ciernie i osty.
Islam się przed tym świetnie broni , wiesz dlaczego ? bo ma własne prawo .
Dlatego tez Islam przetrwa ową nawałę genderyzmu i wszelkich nieczystości serwowanych przez UE właśnie dlatego ,że posiada WŁASNE PRAWO ,my kiedyś byliśmy tacy,pamiętam...
"komunistyczne graffiti" wapnem na płytach chodnikowych ,za akademikami , pośpiesznie wykonawy napis :
" niebo gwiaździste nade mną , prawo moralne we we mnie a komunistyczne w ..."
no...wiesz gdzie.

==============
Widzisz na poziomie przeciętnego ślusarza czy tramwajarza [ z całym szacunkiem do zawodu ] walka o światopogląd rozgrywa się nie na poziomie rozważań teologicznych ale prostych i zrozumiałych W PRAKTYCE rozwiązań takich jak prawo .My go nie posiadamy przez co nauka kościoła nie ma narzędzia , nie ma "tuby "aby z auli 'trafić pod strzechy "
To nie ja mówię to...Pan , tak, w ks. Powt. Pr. Właśnie przestrzegania prawa podniósł do rangi credo ,nie ma lepszej środka na głoszenie wiary niz ten wskazany przez Pana ,Nie ma mocniejszego wyznania wiary , credo niż wypełnianie Jego poleceń , ale...zdaje się ,że dla naszej instytucji ta prawda leży poza jej horyzontem myślowym.
===================

Zaskoczę Cię , to właśnie Chrześcijaństwo jest [ no... ostrożniej może być ] bardziej perspektywiczne niż Judaizm czy Islam ..właśnie ze względu na prawo .
Widzisz wszystkie te monoteizmy uważają ,ze życie tutaj jest pielgrzymka , karawaną do nieba , problem w tym ,ze w miarę pokonywanej trasy zmienia się krajobraz , raz potrzebny będzie parasol a raz kożuch.Prawo ludzkie musi się zmieniać , tylko boskie ma ten ten luksus ,ze jest stałe , a ich prawo zostało niezmienione ne od ...ho.ho ile to lat ? jest w tej cywilizacji, w tym czasie coraz bardziej obce [ podobnie jak niektóre zasady instytucji k.k. ]

Znajomy który był w Ziemi św. mówił mi,że ortodoksyjni Żydzi mieszkają tam jakby w osobnych osiedlach , po prostu ich styl życia nijak ma się do rzeczywistości.A Islam ? też ma podobne problemy , widzisz te wszystkie "państwa islamskie " zamachy itd. mają [ czego my nie zauważamy ] także znaczenie wewnętrzne , otóż Islam "pęka" właśnie ze względu na prawo, nie można już porównywać człowieka z Singapuru czy Dubaju z agańskim talibem to już dwa różne światy , w Islamie toczą sie też wewnętrzne walki ...u nich też ,jeszcze niewidoczne bo jednoczy ich niechęć czy czasem i nienawiść do zachodu ale gdy ten czynnik jednoczący odpadnie....ech!

Czy nie zaprzeczam sobie ? prawo jest dobre czy złe ?
pytanie JAKIE PRAWO , aktualizowane , mające wymiar propozycji cywilizacyjnej czy stałe niezmienne jak np. szariat ?Jeśli stałe to zginie ,szariat zginie bo zawiera w sobie zalążek pychy , tylko to co boskie przetrwa bo jet wieczne to co ludzkie zginie , ten kto uważa ,że tworzy prawo PONADCZASOWE już zginął ... zarówno twórcy szariatu jak i... przepisów instytucji innych religii.

Myślę ,że przed tym tematem się nie ucieknie , w miarę jak UE zaserwuje nam via Sejm prawo "genderowe " i jego odmiany ,rozziew pomiędzy nim a normami k.,k będzie na d wyraz widoczny. To co tak zbulwersowało opinie publiczna wypowiedzi np. kard. Dziwisza o wyższości prawa naturalnego nad stanowionym będzie już normą , aksjomatem w wymiarze społecznym, nie tylko akademickim.
jeśli się nie ucieknie to tak jak owe mądre panny z przypowieści wyjść tematowi na przeciw , zawczasu ..tak i to jest problem władz kościoła , wyprzedzić czas.

==================================

Widzisz, minarety podobnie jak wieże kościołów stoją w cieniu wielkich wieżowców, głos dzwonu czy muezina coraz bardziej będzie niknąć w szumie samochodów , tego jeszcze tak bardzo nie widać , ale będzie widać...
oni to już zaczynają poznawać , zostaje jednak prawo... z Woli Pana wyrażonej w ks. Pwt . jest credo mocniejszym niż jakikolwiek sygnał akustyczny, czy wielkość budowli.Historia zatoczyła koło , znaleźliśmy się w miejscu podobnym jak kiedyś Żydzi , na pustyni , na pustyni wielkich organizacji ponadnarodowych , zmieniamy jak rękawiczki miejsca zamieszkania , tułamy się, co nas będzie łączyć jeśli nie prawo ? wykłady teologów ?... wolałbym atmosferę powagi .

Tak to pustynia , nie góry , widzisz góry maja widocznie zarysowany nawet z wielu kilometrów kształt, szczyty, pustynia jest nijaka , nie ma punktu orientacyjnego , wydmy , lub stosy kamieni , tak żyjemy na pustyni tej kulturowej, tracimy orientacje w tym co jest męskie i kobiece ,tracimy orientację w tym co jest wolnością a utrata niepodległości , nie rozróżniamy pomiędzy szowinizmem i patriotyzmem , spójrz na ludzi na ich ubiory , nie rozróżniamy szpetoty od piękna, nadstaw ucho ...już nie rozróżniamy elegancji od wulgarności to ...pustynia kto wie czy nie większa od tej geograficznej i co w tym zamęcie chcemy kościół głosić Ewangelię ?

bzdura , bzdura do n-tej potęgi , żeby głosić Ewangelie trzeba ...ją znać. Każdy kto choć raz wziął Ją do ręki wie, że zaczynało się to od PROSTOWANIA ŚCIEŻEK , OD ŚW. JANA NIE OD CHRYSTUSA , a cóż takiego robił św. Jan jeśli nie PRZYPOMINAŁ TO CO BYŁO JUŻ ZNANE OD DAWNA ?
jak teolodzy z dyplomem którzy mówili o "nowej ewangelizacji mogli tego nie wiedzieć ?
...to podstawy .
======================

Że tylko narzekam ? skąd to znakomite pole ekspansji k.k. to właśnie on może być dominującym elementem kształtującym światopogląd ,właśnie dzięki WEWNĘTRZNEMU PRAWU które przewyższa wszystko to co stworzyli ateiści i poganie.
No tak ale żeby takie prawo mogło być, pracować na rzecz kościoła to musi zaistnieć ,żeby zaistnieć to kościół musi przedtem "dostać w kuper " musi wydać ileś tam wydawnictw które będą charakteryzować się wielką ilością zwrotów . musi wygłosić ileś tam kazań które nie wywołają niczego poza ziewaniem słuchaczy ,

możesz argumentować nie wiem jak,księża tego nie wysłuchają , tak muszą to odczuć to na własnej skórze ...najlepiej wtedy kiedy będzie już brakowało środków na utrzymanie instytucji , nie ma mocniejszego argumentu . więc na razie przyjmij ,ze to futurologia.

======================================

Polecam tą tematykę ., prawo nawet hipotetyczne , nawet nie uchwalone a tym bardziej jeszcze nie stosowane może wnieść ożywczy ferment wżycie intelektualne kościoła które moim zdaniem jest już zastane , niemrawe , straciło już moc inspirowania rzesz intelektualistów , takim jakim to było np. w latach siedemdziesiątych, wtedy, w co ciężko dzisiaj uwierzyć większość liczących się intelektualistów albo nawiązywała albo wprost powoływała się na naukę społeczną kościoła , niewiele to kościół materialnie kosztuje...trochę papieru , kilka wynajętych sal, Internet ot i wszystko .A problem się zbliża i to wielkimi krokami .... my bezczynnie czekamy ale ..na co ?

Sytuacja jest rozwojowa, państwo a wraz z nim jego prawo straciło albo już traci resztki autorytetu jest jak... nauka kościoła... znalazło się w ślepym zaułku, niczego nie wyjaśnia , żadnego problemu nie rozwiązuje, wystarczy je...dobić a przy okazji udowodnić ,ze koszty funkcjonowania uczelni katolickich nie są chybione , no tak ...ale trzeba trafić w temat...

Trzeba głosić Chwalę Pana w miejscach widocznych , na tarasach , na pagórkach , na ulicach Jerozolimy albo w miejscach które są dla tego społeczeństwa bolesne, przepraszam za marketingowe podejście, nauka kościoła głosząc Chwałę Pana musi być transparentna , Żydzi to już dawno zrozumieli, my goje mamy z tym problem.

Widzisz nawet podrzędny członek wspólnoty religijnej , mając atut prawa może oddawać Chwałę Panu samym swym życiem , żyjąc wg. Jego zasad ,będąc sumiennym , uczciwym daje świadectwo większe niż wysłuchując skomplikowanych wywodów uczonych.

I taki jest dzisiaj Islam ,cóż on za rewolucyjne prawdy głosi światu ,..żadne rewelacje, to wszystko co oni mówią znamy , wiec jaka jest między nimi a nami różnica ? ano...ani to co mówią wdrażają wżycie ,my liczymy ...że to co owi kościół będzie wżycie wdrażać ateistyczne państwo, gdybym kiedykolwiek był profesorem to bym tego nie powiedział...z uwagi na powagę swego tytułu. Ale to ich problem.

A propos Konstytucja 3 Maja w zasadzie była aktem martwym , niestosowanym w praktyce ale mimio tego inspirowała , my...nie potrafimy marzyć.

Widzisz cud ST dzieje się na naszych oczach, obok nas , Pan powiedział [ Pwt.] że wypełnianie prawa jest stanowi zasadnicze credo narodu , kościoła a my w to nie wierzymy...uczeni w piśmie to wiedza , ale ni wierzą...

Powtarzam widzą,ale nie wierzą , a przecież to dzieje się na naszych oczach, obok nas.
Pamiętasz ten fragment przypowieść o bogaczu i Łazarzu , gdyby nawet umarli z grobu powstali , nie uwierzą .
Dlatego tez jeśli przyjdzie ponownie Eliasz ...nie zostanie przez instytucje rozpoznany...
taka jest siła ...pieniądza i "świętego spokoju "

Wszelka liturgia nowo lubo staro testamentowa jest POMOCĄ , my traktujmy ją jako WYRĘKĘ od obowiązku świadczenia życiem o Panu, błąd koszmarny błąd, własne to :
próba zastąpienia wyborów moralnych liturgią.Coś im się pomyliło , Pan nam pomoże, ale WYBORU POMIĘDZY ZŁEM A DOBREM , POMIĘDZY PRACĄ A NIERÓBSTWEM MUSI DOKONAĆ CZŁOWIEK .Do tego został obdarzony wolna wolą.

============================
A propos , słyszysz te wspomnienia że "kiedyś to były święta " a dalej już tylko narzekania ...nie ma w nas ...radości ,mamy stoły , mamy kolorową telewizję , mamy wiele innych rzeczy ale radości w nas nie ma... świat w której gromkie "Nie zna śmierci Pan żywota , chociaż przeszedł przez jej wrota " zda się rozrywało serca,co zwracało uwagę nawet ateistów , za czym tęsknimy ? wszystko mamy ale radości już nie...tego w markecie nie można kupić ...My nie śpiewamy , my "miauczymy" eh ! gdyby nie organista ...

Co ? czyżbym trafił w sedno ? nie mój Drogi to brak radości ,tak brak radości którą pamiętamy to jak ...tęsknota za utraconym rajem , nie , to nie to samo ale..blisko.

Dlaczego jej brak , zalecam lekturę pr. Malachiasza , ona to powie lepiej niż ja .Widzisz cud ST dzieje się obok nas , na wyciągnięcie ręki ale my ,go nie rozpoznajemy, Nie wierzymy , wymyślamy różne preteksty :
" bo to takie czasy, taka młodzież,bo to taka telewizja, taki świat " itd. ale ...do Biblii nie zajrzymy .

Święta , my mamy co wspominać ...ale młodzi ...
Na ten trudny dla kościoła czas , życzę Tobie aby nadzieja jaką daje Zmartwychwstanie Pańskie wlała Tobie , Gospodarzom i ...wszystkim którzy mieli cierpliwość aby ...to czytać radość ,pokój które sa nam potrzebne ...jak powietrze,
Trzymaj fason Druhu drużynowy.
Czuwaj !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 12 2015 09:24   
Forum

I co ? "zatkało kakao "

Czekaj ,to jeszcze nie koniec , po "prawie bioetycznym " przyjdzie jeszcze "zrównanie praw mniejszości seksualnych " czekaj , to kwestia czasu...

Widzisz w Polsce brakuje ...teologów, nie żartuję, teolog to nie ten który ma dyplom , ale ten kto zna Pismo ...

Czy k.k. zna pismo ...no częściowo , bo gdyby znał to by przy wchodzeniu do UE pamiętał :

Wj.34 , 11-12

...."wypędzę przed tobą Amorfitów, Kannanitów, Chittytów.....
...Nie waż się zawierać przymierza z mieszkańcami ziemi do której wejdziesz ABY NIE STALI SIĘ SIDŁEM WSRÓD WAS "...

Cud ST dzieje się na naszych oczach bo oto k.k. układając się z UE wali się na oczach jednego tylko pokolenia , a Islam nie zawierając żadnego zdaje się Europę pokonywać krok po kroku ...

taka jest potęga Słowa , ale żeby to zrozumieć to potrzebny jest teolog, to taka osoba która traktuje Biblię ....serio .

Nie widzę....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 14 2015 12:27   
Forum

Uparciuch z Ciebie !

Nie , nie poprę Torunian ,nie oddam swych pieniędzy na składki na rzecz RM , nie dlatego bym był przeciwny temu co mówią [ jest wiele poglądów tożsamych z moimi ] ale dlatego ,że to....droga do znikąd ,bez perspektyw, bo to wbrew ...Biblii.

Widzisz mówi się o kościele "łagiewnickim i toruńskim " o kościele " pańskim i kościele ubogich " ostatnio na jednej ze stron przeczytałem artykuł o kościele bliskim i dalekim , takich podziałów to można tworzyć że ho ! ho !
Ja , z tej racji ,że jestem obskurantem znam tylko jeden podział : na wierny Słowu lub , nie .

====================

Nie podzielam poglądów torunian z jednego zasadniczego powodu , oni starają się [ myślę że szczerze] dokonać naprawy kościoła W RAMACH ISTNIEJĄCYCH STRUKTUR EUROPEJSKICH , PAŃSTWOWYCH , KOŚCIELNYCH , W RAMACH TEGO PORZĄDKU , ja
uważam ,że ta Europa , to państwo polskie taka instytucja kościelna skazana jest na zatratę , myśl perspektywicznie :
Jeśli wiesz ,ze taki a nie inny okręt ma zatonąć to nie staraj się uratować to co nie do uratowania , tylko z desek , beczek po paliwie ,z czegokolwiek co masz pod ręką sporządź sobie tratwę , arkę , aby nie pójść razem z nim na dno , a Europa a wraz z nią Polska w tej postaci jaka jest już ginie,a wraz z Polską ta część kościoła która służy Molochowi.
z takiego statku wiej jak najprędzej, on utonie , a nie ja to mówię :

888888888888888888888888888

Ks. Kapłańska 18, 24-27"

"Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się , bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami . Także ziemia stała się nieczysta . Ukarałem ją więc za jej winę , a ziemia wypluła swoich mieszkańców. Strzeżcie się więc ustaw i wyroków Moich , nie czyńcie nic z tych obrzydliwości..."

Nie będę wyliczał ,znajdziesz sam,pozwalam sobie tylko na jeden cytat , oczami wyobraźni zajrzyj do Sejmu , stań obok krzyża ,tak tego samego w pobliżu którego uchwalono różne prawa ... pomyśl o "chadecji " tak o tzw. o "chadecji "

" Nie będziecie kraść , nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. Nie będziecie przysięgać fałszywie na Moje Imię. Byłoby to niebezczeszczeniem Imienia Boga twego . Ja jestem Pan"

No to krótko i do rzeczy ,iluż to posłów mówiło "Tak mi dopomóż Bóg" ?

Episkopat przestraszył się ekskomuniki ?...a Boga się nie boi ?
Ileż to rozwijających się zakładów zostało zniszczonych przez fiskusa , ile osób żyje w nędzy ? proszę ....

"nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków , nie będziesz stronniczy na korzyść ubogiego , ani nie będziesz miał względów na bogatego. Sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego "itd.

888888888888888888888888888888

Tak współczesna nauka to Moloch , jemu współczesny świat składa ofiary aborcją , biotechnologią a składa ofiary przede wszystkim ...z własnego rozumu , tak o oto ci którzy
nie są w stanie podać definicji życia , nawet nie wiedzą czy wirus jest bytem żywym czy martwym szukają życia w innych galaktykach ...niszcząc życie wokół siebie.

Parę dni wstecz oświadczono ,że najdalej za 10-20 lat znajdą ,życie na innych planetach , ale na jakiej podstawie tak twierdzą , jaka metodą się posługują ?
bo we wszechświecie istnieje ileś tam milionów takich planet jak Ziemia i na nich MUSI istnieć jakieś życie , owo "musi " to ...pomnik ofiar głupoty.
i komuś takiemu powierza się swoje dzieci ?...zgroza.

==========================

A o. Rydzyk ? no cóż on cierpi na tą słabość na jaką cierpiała żona Lota , ogląda się wstecz, chce jakby wskrzesić jakieś hipotetyczne państwo nie zważając na to ,że stoi na bagnisku , pora wiać ...

Co,że kościół to jedna niepodzielna całość ? no...wątpię , on jest już podzielony , to widać , widzisz małżonkowie to jedno ciało ale ...Nabala z Abigail nie można porównać , inna postawa inny człowiek , nie można porównać postawy Hioba z jego żoną.
Myślę ,że kościół w tej formie instytucjonalnej jaka jest teraz umiera , owszem już umarł tylko my tego jeszcze nie widzimy w postaci zmaterializowanej.

Jeśli ustawodawstwo UE narzuca nam takie a nie inne prawo to biskup który nazywa
UE "darem niebios " bluźni ...wiej od niego jak najdalej.
Ale bluźnierców było wielu , problem leży w tym ,ze Episkopat w ogóle nie zareagował ...choć deklarował ,ze do polityki nie będzie się wtrącał , a cóż to jest jeśli nie deklaracja poparcia dla takiej a nie innej opcji politycznej ?

co ? ze Rydzyk to też polityka ...ano jest , ale jest on zbyt silny , Episkopat nie panuje nad jakąkolwiek opcją ...ergo umiera jego duszpasterzowanie .

A wiesz jaki błąd natury biblijnej popełnił ? nie da się życia bieżącego oddzielić od polityki , cytowane przeze mnie fragmenciki to też polityka ... polityka jest już Biblii !!!
więc mówiąc o tym ,że " nie będę się wtrącał do polityki" oznacza praktyczne "ocenzurowanie Boga " , tych Jego Słów które tyczą życia bieżącego ergo kościół głosi światu "prawie-ewangelię "
...on już nie jest pasterzem .

Dlatego piszę ,że instytucja w tym kształcie już jest martwa.
więc zostawmy ją spokoju , to by była "uporczywa terapia"niech umiera w spokoju .
====================

Ten sam element występuje kilku fragmentach ST , CZAS REAKCJI , REFLEKS to widać np. przy wyjściu z Egiptu , biodra przepasane oznaczają GOTOWOŚĆ do natychmiastowej podróży ,nam jej brak , ja ,Ty ojciec Rydzyk cierpimy jak cały k.k. na ospałość , kompleks żony Lota , być może nie była zła kobieta... ale oglądała się wstecz , myślę ,że tak się związała z domowymi pieleszami ,że"ciągnęło ją wstecz " i...pozostała opodal .

Przy tym stanie rzeczy , pozostałbym szczerze przy redemptoryście gdyby wzorem właśnie Mojżesza przygotowywał kościół i ojczyznę na zmiany , i to gwałtowne zmiany , przepowiedniom można wierzyć lub nie , ale gdyby nawet nie to "świat się gotuje " jak wulkan przed wybuchem , pora wyjść ...
======================

A cóż może być bardziej perspektywiczne niż prawo ? prawo tej ojczyzny która choć nie istnieje w realu to żyje w naszych sercach ? tą ojczyznę można budować już teraz ... nie żartuję ,
przecież jest sporo prawników którzy mogliby już teraz opracowywać chociażby zgrubne elementy systemu , innego niż dzisiejszy, jak na kościół pielgrzymujący przystało...ale to takie nie Polskie , my byśmy to może i robili ,gdybyśmy to "coś " zobaczyli za naszymi granicami...
. i tutaj jest szkopuł , my możemy być drudzy , trzeci w kolejności ...ale pierwsi nigdy ... my musimy po kimś powtarzać , powielać taka już nasza dusza niewolnika.

Zostawmy więc to co ma zginąć , zajmijmy się przyszłością tu jej nie ma... tak w
tej ojczyźnie jej nie ma...młodzi emigranci to już dawno zrozumieli , szybciej niż koronowane głowy nauki, zostawmy to truchło, abyśmy się nim ni skazili,koszerność to jest to !

p.s . a młodzi emigranci mogą wrócić ...bo tam w większości są jedynie posługaczami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 18 2015 09:32   
Forum

Ależ oczywiście, uważam że k.k. toczy choroba.

88888888888888888888888

W chwili kiedy to stukam , na jednej ze stron Internetu ks. Kaczkowski pisze o tym ,że Franciszek chce uleczyć kościół od wewnątrz , ok. ale z jakiej choroby ?...diagnozę proszę .
Moim skromnym zdaniem kościół jest chory na społeczną odmianę AIDS .

AIDS to nie jest jedno schorzenie, chory może cierpieć na zapalenie płuc, grzybicę , żółtaczkę itd.jego problemem jest NABYTY zespól utraty odporności , bo prostu jego organizm nie potrafi się bronić , NIE POTRAFI WALCZYĆ .
Schorzenia mogą być rożne :
chora obyczajowość , demoralizująca ekonomia , wrogie śr. społecznego przekazu , " ustawy bioetyczne ", genderowcy itd. itp.
ŻADNEJ Z TYCH CHORÓB KOŚCIÓŁ NIE POSTAWIŁ SKUTECZNEGO OPORU , nie walczy , swoją postawą przypomina nie tyle tygrysa ile wyrzuconego na brzeg wieloryba .

8888888888888888888888888888888

" Ktokolwiek z synów Izraela albo spośród przybyszów osiadłych w Izraelu da jedno ze swoich dzieci Molochowi , będzie ukarany śmiercią ."

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną , tak jak się obcuje z kobietą ,popełnia obrzydliwość , obaj będą ukarani śmiercią "

Co to jest ? to jest...prawo karne , tak ta część prawa której przepisy są zaopatrzone w sankcję , to starożytny kodeks karny w ks. Kapłańskiej ST .
A więc Bóg , znając ludzkie ułomności, uznał że to jednak prawo i to prawo karne jest najlepszym środkiem ochrony świętości życia , jak można być teologiem i tego nie wiedzieć ?...nie wiem .
Ktoś ma rację albo Pan albo uczeni w piśmie , albo prawo albo wykład...

kościół katolicki wybrał homilie , wykłady publikacje itd. przegrywa ...
a więc jednak Pan jest mądrzejszy...

8888888888888888888888888888888888888
Czy to co piszę jest prawem ? w żadnym wypadku, ale to jeszcze nie jest tragedią .

Problem w tym ,ze to co mówi papież też nie jest prawem... jest słowem o niebo bardziej nagłośnionym ale tylko słowem , nie prawem i to już jest tragedia k.k.
Czym różni się słowo , norma moralna od prawa ? różni się tym
ŻE ABY JA ZREALIZOWAĆ MUSI BYĆ UŻYTY PRZYMUS, SANKCJA . i taka jest Biblia ...

Wprawdzie NT ma sankcje łagodniejsze niż w ST ale ma... o czym nie każdy katolik wie, bo ta część NT jest obłożona "omertą " ergo k.k. strzelił sobie gola samobójczego ,w miarę upływu lat jego słowa nie będą traktowane serio , być może jako pozbawioną odniesienia ziemskiego teorie ...ale nic więcej.Rośnie zbudowany z uczonych ksiąg kościół pod wezwaniem "mesjasza wirtualnego "przy im więcej owych ksiąg tym jest on słabszy ...taka już jest potwierdzona statystycznie zależność.

Taki organizm społeczny nie umie się bronić ... może jedynie teoretyzować ...to AIDS .

Problem jest jednak złożony , czy oni , ojcowie kościoła tego nie wiedzą ? no o wszystko można ich posądzać ale nie o to , że ich iloraz inteligencji porównywalny jest z numerem buta , wiedzą ...ale.
No właśnie w obecnym stanie rzeczy kościół aby URUCHOMIĆ WEWNĘTRZNE SYSTEMY EGZEKUCJI PRAWA [ podobnie jak Islam ]MUSIAŁBY UAKTYWNIĆ LAIKAT , co wiąże się z nieuchronnym wzrostem jego znaczenia w ramach kościoła , a tego ... a tego,... kiedy to piszę staram się ważyć słowa ... niech tam ....Prawda i tak wygra , odnoszę wrażenia ,ze tego instytucja boi się bardziej , bardziej niż ...potępienia .

Jak to było ? kto kocha matkę , córkę lub...kolegę z Episkopatu bardziej niż Jezusa , nie jest Go godzien ... tak mówi Pismo.

8888888888888888888888888888

Eh ! rocznice !

Sto lat temu w okopach I wojny światowej legły wszystkie wielkie monarchie Europy ..oprócz jednej , brytyjskiej , bo ta w odróżnieniu od innych potrafiła realnie ocenić sytuację i cofnąć się o krok , poczynić koncesje na rzecz współudziału obywateli w decydowaniu o losach państwa ,
przeżyła ...bo była mądrzejsza ,nie zatraciła instynktu samozachowawczego , wszystkie inne które hołdowały zasadzie "ani kroku wstecz " już nie istnieją .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 19 2015 16:47   
Forum

Doceniam ironię .
Co ? gdyby k.k. miał własne prawo to byłby jak Amisze czy Hutteryci ?
... a to dobrze czy źle ?
======================

Teraz ja będę ironiczny , gdyby tak było to k.k. nie tylko by się nie zmieszał ale powiększał ...
a to dzisiaj wydaje się nieziszczalnym marzeniem , mrzonką , to co napisałeś jest jak postawa ucznia który dzień po dniu "zbiera pały " a mówi nie bądźcie jak ten trójkowicz ...

Szanuj każdego człowieka ..bo przewyższa Cię co najmniej pod jednym względem a owi w/w heretycy przewyższają nas ... ano właśnie ,pod jakim względem ?
nie zgadzam się z Tobą , otwartość nie zawsze jest cnotą , no właśnie otwartość na co ? na demoralizację społeczną ? a niech się chwali taka zamknięcie.Jest granica po przekroczeniu której z szatanem lub jego sługą się nie dyskutuje , dialog też ma swoje granice .Kiedyś w Edenie próbowała tego nasza pramatka.

Gdyby Ewangelia była pisana dzisiaj :
" Jeśli twój telewizor czy komputer gorszy cię wywal go przez okno , lepiej wejść do Królestwa bez Facebooku niż z kablówką być potępionym ."

Chciwość ... a czym są natrętne reklamy jak nie jawnym sprzeciwem świata wobec Boga ? czyż nie zwalczają wprost ostatniego z przykazań Dekalogu .
Pan mówi nie pożądaj... a reklamy kup , kup , należy ci się , musisz to mieć ....itd.
Pop swoje i czort swoje.

A to , niektórzy z nich zamiast jeździć samochodami wolą bryczki, nie gola zarostu ... a co mi to przeszkadza, i w czym ?
Oni czy Ci się to podoba czy nie SĄ ONI ZNAKIEM SPRZECIWU WOBEC ŚWIATA ,heretyckim , niekiedy śmiesznym ale są ... my tylko chcemy być takim znakiem ...ale nie jesteśmy , "łykamy" wszystko lub prawie wszystko co dyktuje nam świat , obyczajowo a czasem światopoglądowo, to nieuchronne , byt określa świadomość ? ...no...też...

ubiory muzułmanek też śmieszą... ale to właśnie Islam [ jeśli się nic nie zmieni ] będzie religią panującą w Europie ,na terenie kanonicznym chrześcijaństwa.

Że są jakby z innego świata ? ok. zgoda , i na tym polega ....szczęście k.k. bo przy bardziej aktywnym stosunku do życia społecznego to oni a nie k.k. byliby największym kościołem chrześcijańskim ,z Pismem i ...matematyką jeszcze nikt nie wygrał.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 21 2015 13:36   
Forum

No to co ,że Michnik ?
To nie Michnik jest problemem dla kościoła ale kościół sam dla siebie .Nie chodzi mi o wahania , o "słupki poparcia "ale o to ,że jest zwyczajnie niezborny
w swych działaniach

888888888888888888888888

Symcha Bunan z Przysuchy powiedział ,że :
-kto potrafi mówić tylko o miłości jest uwodzicielem
- kto jest tylko pobożny jest oszustem
-kto jest tylko rozsądny ten jest ...niewierzący .

Dopiero połączenie tego wszystkiego czyni sprawiedliwego , chasydzka mądrość ale jakże by się teraz przydała...

ja to wiedziałem
nie , nie z Biblii

88888888888888888888888888888888888888

W kategoriach organizacyjnych kościół waha się pomiędzy dwiema skrajnościami :

a/ pełna wspólnota , komunia , komuna taka jak za czasów św. Piotra i Pawła.
b/ skrajność ...którą mogliśmy oglądać w ostatnim ćwierćwieczu , nie mam w sobie talentu Mrożka czy Gombrowicza ale...wyobraź sobie pośrodku parafii kiosk wylepiony reklamami w rodzaju :

" Tanie i dostępne usługi chrzcielno- pierwszokomunijne , dla stałych klientów rabat !"

" przygotowania do bierzmowania w dwa miesiące ? sprawdź ! jeśli zdążysz przed majem masz 40 % ulgi !"

Nie tego nie było, nie będzie, to groteska , przerysowanie, chodziło mi jedynie o ukazanie MECHANIZMU FUNKCJONOWANIA W SPOŁECZEŃSTWIE .

Wiele mówi się o miłości , ale mowa ciała instytucji mówi coś absolutnie innego....planowany udział biskupów w pochodzie i wystarczyło 15 mln. dotacji i ich nie ma....

Troska o rodzinę ? a tu ustawa za ustawa godząca jak nie w rodzinę bezpośrednio to pośrednio w dobro pracowników i żadnej reakcji ...mowa warg i mowa ciała instytucji to dwie rożne mowy.

został jeszcze listek figowy dobroczynności ale ...przecież i poganie to czynią ,
to nie jest logiczna , spójna społecznie całość ...

A teraz to co najśmieszniejsze [ żeby nie było tak ponuro } pytanie kto w to wierzy , ...chyba już sama instytucja ...kapitalizm oj drogi , kapitalizm , ludzie aby przeżyć muszą odróżniać reklamę od rzeczywistej jej zawartości. nie same słowa już nie wystarczą , a kościół ma ...tylko słowa.

8888888888888888888

Widzisz ,kioskarz nie troszczy się o kupującego, liczą się tylko o obrót i zysk , i tutaj jest pułapka,
Tak traktowany klient może zmienić sprzedawcę , konkurencja ,ot co .

Tak konkurencja światopoglądowa , silna konkurencja , dysponuje znacznie poważniejszą reklamą , więc do tego kiosku pośrodku parafii przychodzą już jedynie ci których tradycja , przyzwyczajenie trzyma przy stałym oferencie , bo już nie jedność...

Często w ST porównuje się człowieka wiary do glinianego naczynia.
Abraham Jehoszua Heszel mawiał ,że człowiek jest naczynie które przyjmuje wszystko co Opatrzność w nie wlewa... ocet lub wino, no wahałbym się ...

przez ostanie ćwierć wieku do wiadomości instytucji dochodzi tylko wino , gorzkich zawartości brak , nie jest przyjmowana ...

Wszyscy są winni, Michnik , masoni , niewdzięczni członkowie k.k, zaprzańcy , rząd , UE ale nie instytucja ... i to jest największa tragedia kk.

Widzisz , Hitler wcale nie musiał przegrać bitwy pod Stalingradem, , on po prostu nie potrafił powiedzieć "sorry pomyliłem się , zarządzam odwrót " zamiast tego "ani kroku w tył " poszedł w zaparte ,tak jak dzisiaj ....

8888888888888888888888888

F. Dostojewski mówił ,ze jeśli nie możemy zrobić wszystkiego, to jeszcze nie jest usprawiedliwieniem ,jeśli nie zrobiliśmy niczego .

Jeśli instytucji brakuje ducha aby się przyznać do błędów i..chciwości to niechże "małymi kroczkami " małymi korekcjami organizacyjnymi poczyni ekspiację , no tak ale...
albo ona jest trak bardzo pyszna , albo..pełniąc posługę władzy , nie wie co to znaczy reorganizacja ...
no tego to akurat nie wiem .

Pozostałe Twoje uwagi nadzwyczaj cenne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 kwiecień 25 2015 10:04   
Forum

A jest inna droga ? Widzisz sa dwa wyjscia ze złej sytuacji , w skali makro widzieliśmy w ciągu ostatniego stulecia , jest wyjście "gorbaczowowskie " i chińskie .
Oba te wielkie organizmy społeczne "wdepnęły " w systemowe średniowiecze ale jak z tego wyszły ?
Gorbaczow zaczął od słów niekiedy szokujących ale w mechanizmach funkcjonowania nie zmienił niczego ... efekt ? Rosja właściwie do dzisiaj mota się z własną niemocą , zdaje się że to rozwiązanie preferuje Franciszek , dużo słów szeroko komentowanych przez media a później, powrót do przaśnej rzeczywistości ...niezmienionej .

Drugie wyjście jest skuteczniejsze bo...z ducha ewangeliczne , tak , Błogosławieni cisi albowiem ... itd, św Jan XXIII mawiał ,że trzeba działać cicho i szybko ,Chińczycy otrząsnęli się z gosp. komunizmu dość szybko i skutecznie bo...bez fanfar , to właśnie ta metoda jest , wydaje się być najskuteczniejsza , ale...Franciszek zdaje sie tego nie rozumieć .

================

A właściwie na jaką chorobę cierpi k.k. ? tak chorobę ,dostaje baty od Islamu na własnym terenie kanonicznym , niezależnie od wszystkiego , od np. demografii to ...wstyd.

Islam osiągnął nad k.k . przewagę intelektualną , nie żartuję , co , taka prosta religia? Co? ,że mamy więcej książek , fakt , ale o jakiej wartości ? na ile przydają się kościołowi a na ile są jedynie dekoracją ?

Czy może człowiek na rowerze stanąć do wyścigu z Ferrari na trasie powiedzmy Łódź -Warszawa i wygrać ? może ...jeśli Ferrari będzie jechać przez Paryż .
ISLAM TO W ZASADZIE st PO "LIFTINGU " ALE MA JEDNĄ ALE ZA TO ZASADNICZĄ PRZEWAGĘ ON ZAJMUJE SIĘ LUDŹMI A CHRZEŚCIJAŃSTWO CZŁOWIEKIEM , już na pierwszy rzut oka , nawet taki czytacz Biblii jak ja ,widzi ,że jedna z tych religii jest bliższa Pismu ergo Bliższa Bogu .

Pismo w zasadzie posługuje się liczba mnogą ,co ze detal ? nie byłbym tego taki pewien... najlepiej to widać w sposobie funkcjonowania ...

Mój drogi , społecznie "leżymy odłogiem ".

======================

Tak to prawda ,ze w ostateczny rachunku człowiek staje OSOBIŚCIE przed Bogiem , ale ...kościołowi nic do tego ....tam on jest niepotrzebny , ba , zbędny .

jego zadaniem jest DOPROWADZIĆ LUDZI PRZED JEGO OBLICZE ...i nic więcej , jeśli nie doprowadzi to przegrał , nie wykonał swej misji misji .
Tak człowiek będzie sądzony przez Boga ale do Boga IDZIE SIĘ WE WSPÓLNOCIE, jeśli było by inaczej to ...kościół nie byłby komukolwiek do czegokolwiek potrzebny .

Jako się rzekło kościół na relację pomiędzy sądzonym człowiekiem a Panem nie ma wpływu ale na wspólnotę ma ... ale nie chce mieć z tym tematem cokolwiek wspólnego , ergo zabrał się do pracy której Pan wcale mu nie nakazywał ... "koncepcja człowieka " a co to jest i komu do czego potrzebna ? Bogu ...to On nie wie co stworzył ?

do ewangelizacji ?a jaki sposób ta wiedzę użyć ? wygląda na to ,że gdyby jakiś gigantyczny pożar ogarną biblioteki k.k. to ...niewiele by stracił [ w tej materii]
Koncepcja człowieka , a cóż to za "dziecko z próbówki "?.
Komu i do czego potrzebna jest ta wiedza ?
===================================

Wiedza...
Magid z Międzyrzecza tak oto wyjaśnił wers który mówi ,iż sprawiedliwy zakwitnie jako palma daktylowa, rozrośnie jako cedr na Libanie , wg. niego istnieją dwa rodzaje cadyków , jedni żyją i pracują wśród ludzi , uczą , napominają , radzą a inni zajmują się wyłącznie nauką .
Pierwsi rodzą pożywne owoce jak palma daktylowa , drudzy są jak cedr dostojni i bezpłodni.
i to jest ta choroba chrześcijaństwa.

Jak na zamówienie ... w tym tygodniu w jednej z gazet ukazał sie artykuł w którym autor odkrywczo stwierdza ,ze kościół nie integruje człowieka ani z Bogiem ani z drugim człowiekiem , też mi odkrycie ...
Jak można kochać Boga którego się nie widzi jeśli nie kocha się człowieka którego się widzi ?tak to NT.

=====================

Czy to tego naucza kościół ,jest to wiedza ?..może jest , w każdym razie imponuje mi wielkością ... ale do czego potrzebna ?

widzisz, człowiek może poświęcić dużo czasu , wysiłku aby zbadać zgodnie z wymogami metody np. ślad na szybie jaki zostawił pająk który nie jadł śniadania ale ...komu to potrzebne .

Prawdziwa "wiosna w kościele " nastąpi dopiero wtedy ,kiedy kościół zajmie się promowaniem wiedzy STOSOWANEJ , ale nie może tego zrobić "z marszu " to go zabije , Franciszek nie może po prostu powiedzieć "sorry zbłądziliśmy " ....schizma gotowa .
Zbyt wielu ludzi straciłoby swe uprzywilejowane stanowiska ...to tak jakbyś wrzucił wsteczny bieg w tryby jadącej ciężarówki .

Zostaje to tylko , cierpliwe , konsekwentne na wzór Deng Xiaopinga reformowanie struktur ,to by oszczędziło hierarchom niewygodnych pytań i upokorzeń ale jako się rzekło w tej materii instytucja jest wyjątkowo niekompetentna...albo nie zależy jej na dobru kościoła , nie wiem.

Pozostaje jedynie wiara w to ,ze Pan , Głowa Kościoła tej sytuacji nie będzie tolerował w nieskończoność , tak ale to oznacza wydarzenia bardzo gwałtowne w których śmierć może ponieść wiele z ze szkodzących Kościołowi prominentnych osób .

====================

Quo vadis kościele ? to nieistotne pytanie , on nie idzie ...on stoi , totalny bezruch.

Pozostaje jedynie ostatnie wyjście , to co zrobili Niniwici przed głoszona przez Jonasza karą boską , ale..jak może głosić wezwanie do pokuty instytucja która przez gros swego istnienia głosiła ,że oto wszystko jest w najlepszym porządku , ona jest jak ...człowiek któremu pycha , fałszywy wstyd nie pozwala się wyspowiadać...precz ze ST ? mam wątpliwości , to właśnie ST w tym zakresie może być kołem ratunkowym k.k.

ale ...ani kompetencji w zakresie umiejętności rządzenia ani ...pokornego ducha, jedno naburmuszone ludzkie ...nic.

Pozostaje jedynie czekać na Pańską interwencję ,ze strachem ...wiesz ,przy każdej następującej po sobie rok po roku procesji Bożego Ciała patrzę niekiedy w okna, coraz więcej spoglądających w nich ukradkiem twarzy "ongiś -katolików",coraz ich więcej ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 01 2015 12:39   
Forum

Oczywiście , nie można zrozumieć ST bez NT i na odwrót .
Szedł z nimi do Emaus i objaśniał Pisma a ... jakie Pisma , NT jeszcze przecież nie było.Wiele z nich jest aktualne do dzisiaj np, taka Ks. Przysłów

"Lepszy szacunek niż wielkie bogactwo ,
lepsze uznanie niż z srebro i złoto "

====================

Zwróć uwagę na detal , narzędzie jakim powinien posługiwać się pasterz -... głos .
Ja tego nie wiedziałem ,ale w tamtych , bliskowschodnich realiach takie pasterskie odniesienie ma swoje bardzo praktyczne rozwiązanie , potrafiące w mig ocenić czy ktoś jest pasterzem czy tylko osobą podającą się za pasterza .

Przy skąpej sieci rzek ,strumieni ,wodopojów często dochodziło do sytuacji w której jednocześnie dwa stada owiec korzystały z tego samego źródła , owce mieszały się , ale nie stanowiło to jakiegokolwiek niebezpieczeństwa chaosu , na Głos pasterza przemieszane owce szły karnie w Jego kierunku , za Nim ... to znaczy znać głos Pana...

A co to oznacza w praktyce prawidłowo funkcjonującej wspólnoty ?... np. Mojżesz , wystarczyła jedna wiadomość a CAŁY lud Izraela na jego zew poszedł za nim , widzisz jakie to proste ?
To zadanie dla pasterza , jego "indeks " zda lub nie zda ten egzamin , bo choćby miał nie wiadomo jakie insygnia , nie wiadomo jakie pieczątki nie jest pasterzem a tylko osobą podającą się za pasterza ...oszustem...tak mówi Pan .

================================

Skąd wynika siła takiego głosu , nie ,nie jest efektem przewagi medialnej , to nie pieniądze , nie "okienko w TV ale efekt Bliskości , to efekt długotrwałego przebywania pasterza ze stadem .To w zasadzie sens ...Bożego Narodzenia , wniosek : kto nie przebywa ze stadem nie jest pasterzem ,owce go nie słuchają ....bo nie znają .

Nie tak dawno jeden z hierarchów uskarżał się na ataki medialne prasy na k.k. a...jakiej prasy ? kościelnej ? widzisz jakim trzeba być "Sherlockiem Holmesem " aby zrozumieć biskupów !
Niechcący przyznał się ,że głos prasy katolickiej jest niczym w stosunku do tej głównej ...
ergo przyznał że wierni nie znają jego kościoła głosu ...

==================

To nie jest efekt siły materialnej , może być i tak ,ze ograniczana np. przydziałami papieru i cenzurą prasa kościelna może szybciej docierać niż ta urzędowa , ja to znam, ...bo pamiętam .

Widzisz głos pasterza to nie tylko słowa , nie tylko semantyka ALE WSPÓLNY TEZAURUS , APARAT POJĘCIOWY , kościół go już zatracił .

Pamiętam
Koniec procesji Bożego Ciała , j.e. jak to zwykle on , uśmiechnął się i przy włączonych mikrofonach powiedział ,że słyszał iż wg. geologów Morze czerwone przez które Pan przeprowadził Izraelitów ulega spłyceniu , a więc nie mamy czego się bać "morze czerwone" już wysycha ... salwa śmiechu ...i bezradne miny "smutnych panów" obok.

===================

Jak to się stało ,że pasterze stracili wspólny język ? ano przed ćwierćwieczem przestali zajmować się stadkiem tylko ...sobą , oddali owieczki w arendę innym pasterzom demokratycznie wybranym władzom samemu zadowalając się wprowadzeniem katechezy do szkół , lekkomyślnie założyli ,ze najemcy będą dbać o owieczki ...

" Do mrówki udaj się leniwcze, patrz na jej drogi bądź mądry...
A kiedyż ze snu wstaniesz...
...a przyjdzie do ciebie nędza jak włóczęga i niedostatek jak biedak żebrzący. "

a tymczasem oni dbają... podobnie jak i eks pasterze jedynie o interes własny , owi obcy którym zawierzono lud boży uszczuplili w sposób istotny potencjał kościoła, dzierżawa przestaje przynosić zyski... właścicielom , a niby dlaczego najemnicy , arendarze mieliby oddać zyski właścicielom skoro przejęli skuteczną kontrolę nad znakomita częścią ich trzódki ? uczciwość ? wydaje mi się ,że włodarze kościoła przed 25-latrty wcale nie zwracali na to uwagi...bo "jakoś to będzie"

Widzisz , bo pasterze myśleli że będą zawsze PONAD OWIECZKAMI , tymczasem owa alienacja społeczna sprawiła ,że stoją obok ....jak obcy , ot punkt usługowy taki szewc czy naprawa pralek , owszem różni się asortymentem usług ale zasada społeczna funkcjonowania ...ta sama .

Nie , nie przesadzam Kościół ma Głowę ale nie ma namiestników , to fikcja , sprawdź , jakiekolwiek wezwanie do czegokolwiek ze strony Ep[episkopatu trafia w próżnię ...jakby go nie było , owieczki nie znają głosu pasterza
Nie dziw się zatem ,że prędzej czy później tak jak za czasów reformacji trafi się się jakiś Jeroboam który przejmie władzę...oby pochodził od Boga .
A pastorał ? jeśli owieczki nie znają głosu pasterza to tylko kij....ale nic więcej.

======================

Widzisz Mojżesz , Dawid, Chrystus ...Żydzi byli dobrzy dla swojego ludu a twardzi wobec obcych , u nas Polaków ,gojów jest odwrotnie ,będą łasić się do obcych w pogardzie mając swoich ...będą prowadzić dialog z obcymi nie dopuszczając do głosu swego ludu ..aż odejdzie , i stanie się to co owym synem marnotrawnym braknie mu owieczek i wtedy przestanie być komukolwiek do czegokolwiek potrzebny .

Nie dziw się zatem ,że w końcu lekceważą ich ...ci obcy, nie pozwolą się pożywić nawet strąkami którymi miały się żywić ...świnie,dla starotestamentowych taka sytuacja szczyt szczytów poniżenia .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 02 2015 12:29   
Forum

Ależ skąd , jak to tworzę podziały ? ...cóż to za komplement ? a kim to ja jestem abym tworzył podziały ? zwykłym internetowym stukaczem , ja tylko asertywnie stwierdzam że takie podziały istnieją ... i nic ponad to.

A czy one zaistnieją organizacyjnie ...nie wiem , podstawy etyczne schizmy już są a organizacyjne to...kwestia sprytu i techniki .to nie nowość ....:

I Kr.11,35-6
"Królestwo wezmę z ręki jego syna i oddam je tobie dziesięć pokoleń. Jego synowi dam jedno pokolenie aby Dawid sługa mój , miał po wszystkie dni iskierkę przed Moim obliczem w Jerozolimie "

A teraz skup się :
proporcja niezadowolonych z pracy kościoła i tych "sytych" jest podobna...
Co to może oznaczać ?...to Pan jedynie wie , gdybym umiał czytać w przyszłości to pewnie grałbym w Lotto.

Nie wiem , nie odpowiem Tobie ...bo nie wiem .
Albo przesłanie Rozalii Celakówny jest prawdziwe , wtedy rację ma ksiądz Natanek , albo rację ma Natanek , jeśli ma , jeśli jest prorokiem Pana to jego słowa będą brzmieć coraz mocniej ,będzie rósł w siłę a biskupi maleli , a jeśli nie ..to będzie efemerydą .
Wydaje mi się ,ze czas pracuje na jego korzyść , ale to jedynie uczucie.

===============================

A jak to się ma ST no.... złowróżbnie widzisz Niniwici posłuchali Jonasza i Pan cofnął karanie.
Załóżmy ,że współczesny Jonasz wzywa Polaków do pokuty czy pod tym kierownictwem Polacy by wysłuchali głosu proroka ? sądząc z rozwlekłości załatwiania sprawy ...Niniwa zginęła by zanim stosowne komisje doszły by do wniosku ,ze Jonasz ma rację , paradoks prawda ?
Nawet gdyby Pan wysłał proroka to i tak Episkopat NIE JEST STANIE W OBECNYM STANIE ORGANIZACYJNYM powiedzieć "Mów Panie , bo Twój sługa słucha "
A więc wykształcenie teologiczne jednak może zaszkodzić...krzewieniu wiary ...no takie wykształcenie jakie jest obecnie.

88888888888888

Podejrzenie : nie wiem , zastrzegam sie ,że to tylko oj domysł , wiem [ ?] czuję ze Natanek ma jednak rację tyle ,że eh !...no to powiem .
Takie zawody jak aktor, ksiądz, muzyk pychą szatanowi są równe [ to nie mój aforyzm ], biskupi nie przyznają się do błędu choćby...mieli zginąć, dlatego to groteskowo długie załatwianie przesłania Celakówny ma swoje "podskórne treści " oni boja się...przyznania do winy zaniechania .

Zastrzegam się ,ze to jedynie pobieżny ogląd, odnoszę wrażenie jakby ktoś "wkładał drąg w tryby machiny organizacyjnej po to aby dokonać sabotażu, odwlec sprawę.

Wyjścia są dwa prawdziwe albo fałszywe, Pan mówił : wasze słowa niech będą albo nie, wszelkie inne od diabła jest, no ...rzeczywiście to inne , szatańskie widać poczekajcie ,poczekajcie ...

czekajcie...na boskie karanie.

No dobrze ale co to będzie kiedy okaże się ,ze Celakówna to Głos Pana ? co się stanie jeśli spora część tego narodu , kościoła pójdzie na zatratę z winy sabotażu ?

Cóż wtedy.. biorąc pod uwagę skutki wielu z infułatów będzie miało znaczące pozycje w piekle ,sporo baranków [ raczej baranów ] tam zaprowadzą, Dom Pana ...zapomnijcie o temacie.
bo....co by złego o złych duchach nie powiedzieć oni nie mają święceń kapłańskich , nie mają władzy nad kościołem nie są ochrzczeni....i po co więcej?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 03 2015 11:08   
Forum

Nie , nie ma i nie będzie ewangelizacji bez sprawiedliwego prawa , klęska "nowej ewangelizacji " jest tego , tak mi się wydaje oczywistym dowodem , dowodem materialnym ,nie tylko teoretycznym.

To nie prawda ,ze świat odrzuca Boga ,świat jest spragniony Pana ,świat odrzuca kościół ...bo mu nie wierzy,
gdybym był ateuszem PATRZĄC na instytucję tez bym nie wierzył.
=======================

I Jan 3, 18-19 .
"Dzieci moje drogie , nie miłujmy słowem ani językiem , lecz CZYNEM i prawdą."

Nie ma czynu zauważalnego w wymiarze społecznym bez prawa.

Zgoda ,prawo mojżeszowe bywa okrutne, ale na tle ówczesnych stosunków to szczyt humanitaryzmu, bierz pod uwagę kontekst historyczny jego powstania.Mojżesz uczył się u Egipcjan , ale i tak poszedł o krok dalej.

Nie będę kłamał , wierzę Kościołowi nie wierzę instytucji.

Gdyby rzeczywiście zależało by jej na CZYNIENIU DOBRA WYMIARZE SPOŁECZNYM ,
dobra innego niż akcje charytatywne [ poganie tez to czynią]
to ku Chwale Mistrza swojego wykorzystała by sytuację w której wokół nas jest niesprawiedliwe prawo i wiarołomne sądy [ to nawet obowiązek nałożony przez Jezusa ]
i podobnie jak Mojżesz swym prawem ,podobnie jak pierwsi chrześcijanie swym systemem organizacyjnym dała prztyczka w nos temu co sama nazywa "cywilizacją śmierci "
Instytucja która wzywa do "dawania świadectwa z mocą ' sama przed tym mocnym świadectwem ucieka nie jest wiarygodna ,świat ma rację że nie wierzy, ja tez bym nie uwierzył.
=======================

Ten kto ma władzę w tym i możliwość stanowienia prawa nie czyni tego wobec otaczającego go morza niesprawiedliwości , to albo nie chce oddać Panu należnej chwały , jest sabotażystą albo zawinił tym ,że objął stanowisko i uprawnienia których nie jest w stanie spełnić bo jest niekompetentny ,

w prawie państwowym ktoś kto np. prowadzi pojazd nie posiadając prawa jazdy podlega karze, ktoś kto bierze się za posługę władzy nie mając o tej posłudze bladego pojęcia czyni podobnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 03 2015 15:16   
Forum

Wiesz, zaskoczyłeś mnie.
Odrodzona moralnie Polska ma rzeczywiście być narodem wybranym ze względu min. na prawo , prawo sprawiedliwe , prawo oparte o wskazania Ojca narodów .
Takie są przepowiednie ...ale kiedy to będzie ? na razie ...odnoszę wrażenie ,że świat stoi w obliczu kataklizmów a kościół przed kolapsem .
=====================
Oby tak było , ale nie wierzę ...nie wierzę aby hierarchia do czasu
[ moim zdaniem bliskiego ]
wzięła się do roboty , raczej skonsumuje dorobek przodków .
Ponoć na "Titanicu " orkiestra grała do końca zamiast porzucić instrumenty i zbić sobie z czegokolwiek tratwy

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 05 2015 20:12   
Forum

Daj spokój , wiem ,to też ludzie , tam też są sprawiedliwi.
W roku2006 zmarł w wieku 108 lat [ ! ] Icchaak Kaduri ,ikona judaizmu , w jego pogrzebie uczestniczyło bodaj 300 tys ludzi .Wszyscy oczekiwali ,na jego testament który miał być otworzony dokładnie w rok od jego śmierci .
A dlaczego ? sam mówił ,ze miał sny i wizje dot. Przyszłego Mesjasza , Żydzi na Niego czekają do dzisiaj i co...po otworzeniu okazało się ,że to.... Yehoshua { Yeshua ]Tylko człowiek sprawiedliwy jest do czegoś takiego zdolny.Pokaż mi proszę jednego takiego członka Episkopatu który bardziej niż solidarność zawodową ukochał Prawdę ... choćby jednego .

88888888888

Pamiętaj że jesteśmy ich braćmi , to nasi starsi bracia w wierze ,żeby nie było wątpliwości ...grzeszni bracia ,moim zdaniem ...mądrzejsi bracia a dlaczego ?
Wiesz ,że izraelici nie posłuchali napomnień Jeremiasza i ciężko za to zapłacili , jednak ich postępowanie zdaje się wskazywać ,że w odróżnieniu od nas potrafią... wyciągać wnioski
my nie...
=================

Mądry Polak po szkodzie ? i po szkodzie głupi.
Rok 1938 do prymasa trafia ostrzeżenie o strasznej wojnie która ma dotknąć Polskę, jeśli się nie nie nawróci , jeśli nie dokona intronizacji , rok czasu to dużo ... Niniwitom to wystarczyło dlaczego nie wystarczyło Polakom ?...uczonym [ ? ]Polakom
Jeśli to prawda ,to część owej krwi przelanej w II wojnie światowej spada na ...Episkopat, takie są prawa logiki .

8888888888888888888888

Jeżeli ktoś z rocznym wyprzedzeniem informuje o niebezpieczeństwie ...które się spełniło to odrzucając wszelkie możliwe pokrętności chyba trzeba traktować go poważnie , czyż nie ?

Przepraszam za ostre słowa ...,trzeba idioty aby powtórnie TO SAMO PRZESŁANIE ZIGNOROWAĆ Polacy owszem ignorują ...Nie sposób wejść do tej samej rzeki ?...nie znasz możliwości Episkopatu...

Pokaż mi proszę jednego sprawiedliwego ...więc nie mów proszę ,że Żydzi to tacy skończeni grzesznicy , owszem maja swoje za uszami , a największa ich zbrodnią [ jak dotąd ] jest walny wkład w powstanie najbardziej zbrodniczego systemu w dziejach świata , komunizmu ale... czy nie dostrzegasz jedynie ich wad ? to oni nie maja zalet ?

88888888888888888888888888

Żydzi tego by nie zrobili , wyciągnęliby wnioski z krwawej lekcji , my nie , my staramy w..ogóle o tym nie mówić , jeszcze mało , czekamy na następną ...?

tak Kochana , to przykre ale są mądrzejsi , i niech nie wymachują swoimi dyplomami uczeni w piśmie ,w obliczu kataklizmu niezależnie od tego ile tam pracy nie włożono w ich zdobycie to jedynie ...śmieci . Tak w obliczu kataklizmu to marne karteluszki.
Rozmawiałem z żyjącym jeszcze wtedy świadkiem ucieczki polskich "elit " przez szosę zaleszczycką w 1939 roku ...nawet nie wiesz ,że można sprzedać futro za kilka litrów benzyny ....
I jeszcze nam mało , Jesteśmy idiotami Moja Droga ..tak idiotami

8888888888888888888888888888888

Widzisz mądry to ten kto potrafi wybierać, odróżni połyskliwą błyskotkę od złota.
Co wybraliśmy ?....zwroty majątkowe i granty UE przysłoniły nam nasze myślenie , naszą tradycję ...i nasze poczucie godności , na ich , Izraelitów tle jesteśmy nieledwie chłopami na tle szlachty.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 07 2015 15:39   
Forum

Wj. 2,13

"Drugiego dnia znów nadszedł wtedy, gdy dwaj hebrajczycy wadzili się między sobą. Wtedy zwrócił sie do najbardziej winnego :
- dlaczego bijesz swojego rodaka ? "

Nie , nie żartowałem , Polacy są prawniczymi analfabetami.Co ?że tyle mamy spisanego prawa ,że mało już kto jest wstanie ogarnąć myślowo choćby jedną jego gałąź , że tyle jest literatury prawo opisującej , tak my o prawie wiemy wszystko ...ale niczego nie rozumiemy .
Jak myślisz , dlaczego Izraelici z taka łatwością zdobywają znaczącą pozycję w krajach w których przyszło im żyć , przyczyn jest wiele , nie tylko cynizm , bezwzględność to znajdziesz i u rodzimych karierowiczów , bez trudu .

Widzisz podstawowym pytaniem jak idzie oprawo jest przedmiot regulacji , może prościej
CO reguluje prawo ?
Widzisz nasze gojowskie prawo reguluje przede wszystkim stosunki w państwie, prawo Mojżeszowe reguluje STOSUNKI MIĘDZY IZRAELITAMI , nie to nie detal w praktyce to w zasadzie odwrotność ...

========================
Widzisz , jedno z ugrupowań politycznych twierdzi ,ze Polska to dom wszystkich Polaków , trzymajmy się tej metafory , widzisz konstytucja to dach ,zwieńczenie budowli , my goje zaczynamy budowę od ...dachu,Żydzi odwrotnie od fundamentów .
Tak Żydzi odwrotnie od fundamentów ,a co tworzy fundamenty ?

Kto ma wpływ na najprostsze relacje ma ...władzę w państwie czy ...w kościele, dla izraelitów jest obojętne jakie godło ma państwo czy orzeł jest z koroną czy bez, jaki hymn, jaka flaga ona może być nawet czerwona z sierpem i młotem albo...żółta w grochy ...i tak dadzą sobie radę .

Właśnie dlatego ,że ich stosunki WZAJEMNE maja przewagę nad lokalnymi , tak jak stosunki wzajemne pierwszymi chrześcijanami [ też Żydzi ]posiadały przewagę nad rzymskimi , to jest tzw. przewaga systemowa , można nie być członkiem najwyższych władz państwowych , kościelnych ale i tak władza ...przyjdzie sama ...na rzecz silniej zjednoczonej wspólnoty , to ...tak Ewangelia,
bo " gdzie dwóch spotka sie w Imię Moje ..." wszelka władza pochodzi od Boga ? tak , właśnie tak ...Chrystus do solidarności narodowej Żydów dodał miłość bez której owa wspólnota często tak bywa ,może przerodzić się w mafię , ot i wszystko .

Z wielkim rozbawieniem słuchałem debaty przed wyborami prezydenckimi , tak nierozbawieniem a co zmienia konstytucja ?...nic , niczego nie zmienia , co może zrobić prezydent ? niewiele to ... "strażnik żyrandola "

Jeden z najpiękniejszych aktów prawnych to konstytucja byłego ZSRR tak, czego tam nie ma ...eh ! prawo wolności słowa , nawet prawo do mieszkania ale..
Przepisy wykonawcze do konstytucji to już "Insza inszość " wolność słowa tak ale.. wykonywana tak a nie inaczej , po czym... realizacja tego prawa to już coś co z pierwowzorem ma niewiele wspólnego .

Z kościołem jest podobnie jeśli za konstytucję Kościoła przyjąć Ewangelię , to jest ona piękna przepiękna ale za jej wykonanie odpowiedzialna instytucja tworzy takie prawo wykonawcze ,ze życie wsp. chrześcijan nijak ma się do tego opisywanego np. w Dz. A
to zupełnie inny świat ...

Jeśli słabe są fundamenty cała budowla runie pod ciężarem murów i stropów ,jeśli masz państwo typu ZSRR w którym panują przemoc ,zakłamanie i korupcja to im bardziej je rozbudujesz tym większe jest prawdopodobieństwo ,że skomplikowane więzi np. kooperacyjne między jednostkami gosp. nie wytrzymają , zbyt wiele w takim organizmie sprzeczności ...rozleci się ...

I tak z wielki trudem rodzaj ludzki buduje potęgi militarne , gospodarcze , ideologiczne które zapadają się...pod własnym ciężarem , fundamenty nie wytrzymują .Widzisz wspólnota to kamień, opoka a rozsypani często wałczący ze sobą ludzie to piasek , aluzja do Ewangelii czytelna .

Tak też legła rzeczypospolita szlachecka , tak upada państwo w którym żyjemy ,na wyzysku i oszustwie daleko nie zajedzie , tak upada instytucja kościoła , jeśli umiesz czytać prawo to zasadniczy rdzeń prawa kanonicznego jest skierowany na odsunięcie od udziału we władzach laikatu ,jest on traktowany w instytucji jak ciało obce i na ochronie interesów grupowych elit władzy , na tych "fundamentach moralnych " padały już takie potęgi k.k. jak np. kościół we Francji.

MANE TEKEL FARES , tak instytucja tej formie już etycznie upadła , to co widzisz ,przychodzący [ jeszcze ]do świątyń ludzie to efekt bezwładności systemu.

8888888888888888888888888

Ot, i Lemowski dylemat "czto diełat ?"
Za największa porażkę intelektualną Polskiej inteligencji uważam tzw."emigracje wewnętrzną ".
Za młody jesteś aby pamiętać, widzisz po wprowadzeniu stanu wojennego wielu straciło nadzieję na cokolwiek dobrego, co może się jeszcze wydarzyć , przestali w ogóle uczestniczyć w życiu społecznym , ale dlaczego ? widzisz to sprawdzian z dzielności inteligencja go nie wytrzymała . Przecież "do szuflady " też można pisać ...a nawet marzyc , my nieustannie się skarżyliśmy.
Mojżesz udał się na pustynię rozmyślając o sposobach poprawy doli swego ludu , my zamknęliśmy się w sobie ...płacząc. Odwrotność Mój Drogi , odwrotność .

" Mistrzynią mędrców samotność "
A. Mickiewicz .

My nie potrafimy pracować samodzielnie , nie potrafimy , nasze prawo jest stanowione w zgiełku .

Każdy kto myśli poważnie o odrodzeniu Polski powinien zacząć swe działania właśnie od tego od odbudowy stosunków międzyludzkich , reszta przyjdzie sama , spodziewam się ,że szybko, wiem bo widzę wielki głód tzw. porządnego człowieka ale kto go ma uformować , kościół swymi abstrakcyjnymi rozważaniami ?on już stracił moc społeczną jak ...Saul , jeszcze sprawował władzę formalnie, ale widać było ,że to już kwestia dni.

Spodziewałbym się ,ze ci którzy przegrają wybory prezydenckie czy parlamentarne pójdą w końcu po rozum do głowy i popracują nad powiedzmy...puszczam wodze fantazji "Księgą Praw narodu Polskiego '' no,mniejsza o nazwę , coś co ingeruje w bezpośredni kontakt międzyludzki ,
Konstytucja ? to...Dziesięć konstytucji i ...sto ustaw.Nie potrzeba wchodzić do Sejmu ...

Ale politycy nie chcą uzdrawiać państwa , oni ...chcą mieć udział w dobrze płatnych synekurach państwowych a to całkiem inna rzecz , o instytucji kościoła tak nie napiszę ...bo nie wiem ,nie jestem telepatą , sądzę po zachowaniach ,kto ma oczy niech patrzy , tym ludzim zależy jedynie na tym ,aby obecny status trwał jak najdłużej ...chociaż to już niemożliwe.

Czas Mój Drogi , czas , ileś tam lat temu niemożliwe było by aby kościół pomijać w dyskusji na tematy bioetyczne , dzisiaj tak , dzisiaj niemożliwe jest jeszcze aby o kościele stanowił laikat
a jutro ...zda on sobie sprawę z tego ,że to on łoży na jego utrzymanie .. sądzisz że to odległa przyszłość ? doprawdy ?

Instytucja zapłaci za swój bezruch ...słono. Jest pewna bariera czasu po której przekroczeniu wszelkie próby reform są jak "umarłemu kadzidło " czy chcemy czy nie do takiej cezury się zbliżamy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 08 2015 19:09   
Forum

Oczywiście ,że tak , owa hipotetyczna "Księga Praw Narodu Polskiego " była by po prostu kontynuacją ,uzupełnieniem "Ksiąg Pielgrzymstwa Polskiego " A.Mickiewicza .
Wieszcz niestety nie był orłem w zakresie wiedzy o zarządzaniu ..a szkoda .

Czas jest podobny...Polska rozdarta pomiędzy interesy wielkich, wielka emigracja , większa niż ta po powstaniu listopadowym , państwowość pozorna nie mająca autorytetu, bierny kościół , gdybym był kabalistą to powiedziałbym ,że koło historii zatoczyło kolejny krąg.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 14 2015 11:09   
Forum

Pewnie ,że tak to osobista satysfakcja .
To co napisałem dotychczas się spełnia , nawet nie wiesz jak to cieszy !

Cieszy człowieka który miał w ręku jedynie Biblię , wykształcenie pozwalające ocenić działanie systemów , własne niejednokrotne mało atrakcyjne doświadczenia ...i nic więcej .

NIc więcej ? może On użyczył mi swego wsparcia ...oby tak było...

Widzisz to jest pewne de jawu .Te wszystkie"anty systemowe " zarodki oporu społecznego które obserwujesz teraz na niwie społecznej ma wydźwięk nie tylko polityczny ale i etyczny ,biblijny

Zanikną wszystkie podziały na PiS i Platformy , PSL-e i SLD , lewicę i prawicę .Właśnie rodzi się na Twoich oczach nowy podział na "my i oni " ,na zło i dobro w wymiarze społecznym ,ja to znam , przecież pamiętam ....

Nie ma bardziej komfortowej sytuacji niż podział dualny na dobro i zło , kościół [ o ile stanie po stronie dobra ] kwitnie ... nie musi mieć kapitału dostępu do TV, jest potęgą ... i basta.

A teraz taki podział zaczyna się tworzyć na Twoich oczach nie, od razu , to proces . Przypuszczam ,ze siły rządzące Polską podrzucą "nowe" ciało społeczne jakaś partia , jakiś ruch społeczny który od dotychczas istniejących stronnictw niczym poza hasłami nie będzie się różnić , jakiś nowy "ruch Palikota " "nowa odrodzona Platforma " itd.ale już bez tej nowej energii, wyczerpał się potencjał wiary , ufność w DOTYCHCZASOWY UKŁAD SPOŁECZNY , kłamstwo przegra z Prawdą.
Ten polityczny "plankton" znak sprzeciwu wobec świata .tak to nie polityka to Biblia.

===============================
A gdzie jest kościół ? nic dwa razy się nie zdarza , kościół "przylepił się "do państwa , przywiązał się do ...tonącego okrętu , tak tonącego, czy pójdzie na dno razem z nim ? instytucja tak ....Historycznie k.k. uplasował sie przez ostatnie ćwierć w wieku gdzieś okolicach kościoła we Francji.

A Rydzyk ? jeśli ci których wspiera nie zdobędą się na ZASADNICZY ZWROT ETYCZNY, pójdzie tropem EP, tylko...później , po rozczarowaniu .

A Kościół ? tego nie wiem , wiem ,że jest niezniszczalny ale w jakich formach się odrodzi ... nie wiem.

Wiem ,ze dotychczasowe struktury są do "bani " te starożytne,powstałe zaraz po Wniebowstąpieniu są zdecydowanie bardziej nowoczesne niż teraźniejsze ,nie ma bowiem odrodzenia kościoła bez aktywności laikatu , a obecny system kościoła to narzędzie jej tłumienia.

Tak, tak wiem , instytucja wzywa do aktywności... wargami ,zaś ręce czynią przeszkody, gdyby k.k. posiadał dzisiaj tamte struktury , oczywiście zmodyfikowane ...nie miałby połowy tych problemów które ma teraz , nie chce ich zmieniać ? lubi kłopoty ? ...ok ...jego problem, ma to co lubi...

Oczywiście ,że odrodzony kościół w tej sytuacji mógłby "rozdawać karty " wszystkim , powtarzam wszystkim ugrupowaniom bez wchodzenia w dosłownie rozumiana politykę..., ale odrodzony,

ten dzisiejszy kojarzony z establishmentem nie znaczy społecznie ...nic ,prorok bez Mistrza.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 18 2015 19:59   
Forum

Żaden , z kandydatów nie jest z mojej bajki.
Tutaj nie potrzeba mądrości ST ani Talmudu , wystarczy NT.

Chrześcijanin powinien być czysty jako gołąb a przebiegły jako wąż ,człowiek który obiecuje nie wiadomo co [ jeden i drugi ] a nie zauważa [ boi się zauważyć ?] że dorobek pracy społecznej jest mitrężony przez armię , tam armię ...osiem armii nawisu administracyjnego ,jest w stosunku do swego społeczeństwa po prostu nieuczciwy , nieuczciwy w stosunku do ogłupionego [ wiem co piszę ] społeczeństwa .
800 tys urzędników różnej maści zje każdy dorobek pracy ...ergo nie warto na nich pracować ...nie warto płacić podatków ? Powiem Ci coś więcej to państwo to...albo nie napiszę...

Który z nich obu bodaj zająknął się o ich redukcji ? Który z nich zaproponował ucięcie dochodów " z kapelusza" zarządów spółek Skarbu Państwa ? przecież ci ludzie wykonują niejednokrotnie bardzo prozaiczne czynności za które na normalnym rynku pracy otrzymaliby zapłatę dziesięć , dwadzieścia razy niższą niż ta która pobierają obecnie ,"święta krowa "? Jeśli tak , to mamy elementy hinduizmu z katolickiej ojczyźnie...

A może tutaj chodzi o zasadę TKM , lepiej Ci tego skrótu nie tłumaczyć

Żydzi na to by się nie nabrali ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 22 2015 09:55   
Forum

Nie , wszelkie modły do Ducha św. o odnowę kościoła nie będą wysłuchane ,jeśli nie będą szczere.Jak to sobie wyobrażasz ? przyjdzie Duch Pocieszyciel i zrobi wszystko za nas a my będziemy jedynie "trzymać ręce w kieszeniach " ? jeśli tak myślimy to zatraciliśmy poczucie tego kto jest sługą a kto Panem .

Nie jesteśmy w stanie tego zauważyć ,"wielki wybuch " jaki miał miejsce po zesłaniu Ducha św.miał miejsce po przygotowaniu wspólnoty na Jego przyjęcie.Wspólnota trwała w modlitwie i dobrych uczynkach efekt znamy.
Cały ST jest to przygotowanie na przyjście Pana .

"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ..." znasz to , zwróć uwagę na to ,ze w całej tej PRL-owskiej rzeczywistości kościół był zintegrowany nie tylko w kategoriach dogmatu , ale społecznie , dzięki takim ludziom jak śp. ks. Blachnicki .To była jedność nie tylko administracyjna ale rzeczywista międzyludzka .

A dlaczego ja o tej jedności ? jeśli mówimy o jedności to mówimy o darze jedności w Duchu św . Św Piotr wykrzyczał do Ananiasza słowa w których niedwuznacznie powiedział ,że okłamywał nie jego ale właśnie Ducha św.

Pamiętasz jakie oburzenie ks. proboszcza wywołał mój artykulik zamieszczony w naszym parafialnym pisemku , niestety tak jak go lubię to ja miałem rację nie on, dyplomowany teolog.

Napisałem wtedy o politykach z "Solidarności " ze ktokolwiek z nich wjechałby samochodem za miliard złotych [ takie były wtedy ceny ] pomiędzy rodziny których dzieci noszą buty pamiętające lepsze czasy i mówi o braterstwie i solidarności ten bluźni ...pamiętasz tą burzę w redakcji...

Burza umilkła kiedy eks-komuna doszła do władzy ,zdziwienie ? dla kogoś kto czyta uważnie Pismo św nie jest to zaskoczenie . Dlaczego popełniamy takie proste błędy ?
Zwracam się do Islamu , wierny który czyta Koran po raz tysiąc i pierwszy ma nakaz aby czytać go tak jak by czytał po raz pierwszy , widzisz u nich szacunek do ich "Biblii" jest większy niż u nas , my przestaliśmy już odróżniać to co ludzkie od tego tego co powiedział Pan.

Kłamstwo.... często podaje się przykład okrutnego prawa ze ST w którym niewiastę winną nierządu kamienowano , a wiesz jak karano wtedy kłamców ...? nie chcę Ci psuć apetytu.
Z pewną złośliwością powiem ,że wielu z tych którzy teraz zajmują prominentne posady państwowe już by nie żyło ...

===================

Zapomnieliśmy ...św. Jan Paweł II wezwał pomocy Ducha św. ponownie , nie znam wyroków Pana , ale moja intuicja mówi mi ,ze bezskutecznie ...
Odnoszę wrażenie ,ze Dawca Jedności nie wspomoże tych którzy ŚWIADOMIE choćby ze względów doraźnych korzyści majątkowych niszczą jedność kościoła .

=======================

Brak nam ST , już choćby ze względu na proroka Amosa , jak wiele musiało by się zmienić...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 maj 27 2015 14:27   
Forum

A cóż w tym dziwnego ?
To ,że syn marnotrawny opuścił swego ojca to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek , błądzenie jest przywilejem młodych , problem wtym ,że ów biblijny syn zapamiętał ojca jako kogoś prawego , dobrego on po prostu miał do kogo wracać ...

Nie dziwota ,ze sporo młodych ludzi wzięło rozbrat z kościołem , tak bywa , np. owa "wielka kontestacja " która miała miejsce w Europie gdzieś tam w okolicach 1968 roku , "dzieci kwiaty" itp. ale to nic , tutaj na ziemi nie ma rzeczy trwałych ważne jest ,że ...ano właśnie owi odszczepieńcy mieli do kogo wrócić ,bo jeśli nie mieli ...

to już nie jest wina syna ,ze nie chce wracać do ojca w sytuacji kiedy jest np. agresywnym alkoholikiem to już jest wina ojca , nie syna .

Nie jest problemem ,że wielu młodych wzięło rozbrat z kościołem , winą kościoła jest to ...że nie maja do kogo wracać w tym ludzkim sensie ...bo nie kojarzą instytucji z Biblią .

====================

ST ? proszę bardzo , który z fragmentów tak bardzo jest zbliżony do polskiej rzeczywistości ? czym charakteryzuje się się ta nasza rzeczywistość ? ano potężnymi wypiętrzeniami w stanie majątkowym obywateli w państwie i kościele , charakteryzuje się też morzem , nie przesadzam, morzem ludzkich krzywd .

[ Ks. przys.]
"Król sprawiedliwością umacnia państwo a niszczy je uciskiem podatkowym ..."

pasuje jak ulał do Polski ! i do kościoła też..

.np. Ezechiel :
...Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie pasą , czy pasterze nie powinni paść owiec !...

.....Rozproszyły się , bo nie miały pasterza i stały się żerem wszelkiego zwierza ..."

"....błądzą owce po wszystkich górach i po wszelkim wysokim wzgórku ; i po całej krainie były owce moje rozproszone ."

W kategoriach duchowych może to oznaczać ni mniej ni więcej tylko tyle ,że będą błądzić owi młodzi z Rzeczypospolitej po róznych "Palikotach " ale do kościoła mogą już nie wrócić , bo ...
bo tam nie ma miłującego ojca tam jest...prelegent który jest w każdej chwili co ? pomóc ? objąć ludzkim uściskiem steranego i zagubionego człowieka ? nie jest w każdej chwili wygłosić wykład w temacie ...to co państwo zrobić powinno.

Nie dziw się więc wrogości młodych , z psychologicznego punktu widzenia ,łatwiej wybaczymy zdeklarowanemu wrogowi ,niz komuś kto wkradł się w nasze uczucia po to by je zdradzić ...

======================

Tragedia duchowa kościoła polega na tym ,że to co widzisz teraz jest buntem moralnym , tak to wszystko co teraz widzisz ma swoje podłoże moralne .
Jeśli ma podłoże moralne , tyczące sumienia tzn. że jest w tych wydarzeniach Bóg ...ale kościoła [ za wyjątkiem RM ] w tym nie ma ....
oznacza to ,że kościół jest w innym miejscu niż Bóg ...

Być może to był większy policzek w twarz instytucji niż ów koncert "Madony" 15 VIII roku pamiętnego ... w kraju kultu Maryjnego...

Zastanów się , wydarzenia moralne , dotyczące sumienia ... a kościoła w nich nie ma...

Więc niech może kościół nie wzywa do powrotu do Ojca , tylko....sam najpierw wróci

====================================

A co się stało ? że z takim brakiem szacunku młodzi odnoszą się do instytucji ? nie wiesz? wiesz, dobrze ...wiesz ...tylko nie kojarzysz ,

a to nie wiesz co się dzieje ze solą zwietrzałą z ? to już NT .
A kto jest ową solą ? ciekawe, niekiedy świeccy poeci lepiej to zrobią, zdefiniują [ ! } niż...profesorowie teologii .

" Którzy bezprawiu mówią nie

to choćby nawet słabi byli

to choćby nie najmądrzej żyli

sola tej ziemi są

tak Bóg

prosto po liniach pisze krzywych "

J . NARBUTT .

I po cóż Tobie teologiczne łamańce ? prosto i do rzeczy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2015 15:16   
Forum

Widziałem , pewnie ,że widziałem , j.e. raczył wykonać palcami masońskiego "jelonka"

Co ja myślę ?...myślę ,że j.e. raczy być skończonym durniem .Obrażam hierarchę ? skąd ...to już nie jest hierarchą ,to dla Ciebie ...nikt , takie jest prawo k.k.
Jeśli nałożyłby np. suspensę na powiedzmy jakiegoś księdza to owo działanie jest nieskuteczne , nie może nałozyć suspensy ktoś kto nie jest biskupem , tak on już nie jest biskupem ,on jest poza kościołem .

88888888888888888888888888888

Co zrobię? a cóż mogę zrobić w tej sytuacji ?
Noga moja w tej katerze nie postanie i tyle . W ST takich spraw nie pozostawia się bezkarnie.
Wolę wyjechać za rogatki do wiejskiego kościółka , wiej od tych ludzi najdalej ,są przeklęci .
Nie spodziewaj się po nich skruchy , to szczególny typ człowieka , człowieka we władzy nieczystego , tam nie ma żalu za grzechy jest za to moralność ladacznicy .

"Takać jest droga niewiasty cudzołożącej :
je , a uciera usta swoje i mówi :
Nie popełniłam złego uczynku."

Daj spokój , Jeśli Ewangelia , święcenia i studia teologiczne nie spowodowały u nich postawy pokory, więc daj sobie spokoj , to synowie zatracenia.

88888888888888888888888888888888888888

Wj.22, 19
"Kto składał ofiarę bogom a nie tylko samemu Jahwe , ma być wyklęty."

Jak owo wyklęcie wyglądało ? ano delikwenta po prostu kamienowano.No dobrze , ale jak ma się zachować człowiek który ma podejrzenia ,że instytucja kościoła została opanowana przez dywersantów ?...ano zacząć myśleć.

Po pierwsze przyjąć ,ze Kościół to nie instytucja , kto twierdzi inaczej jest bałwochwalcą , Kościół jest niezniszczalny instytucja jest doczesna , a i owszem .

Po drugie sięgnąć do ST , tam jest wiele przykładów jak człowiek o ile jest głęboko wierzący
może stawić czoło choćby samotnie CAŁEJ instytucji , np. Eliasz, Chrystus ...w zasadzie też stawił czoło instytucji.Przecież nie kto inny ale On sam powiedział ,że może być i taka możliwość ,że będą nas [ jak np. Savonarolę } wykluczać ze świątyni .

Nie można zasłaniać się posłuszeństwem ...złemu ,żadna przysięga nie ma w tym przypadku zastosowania , szatani którzy byli posłuszni Lucyperowi nie mają niczego na woje tłumaczenie.

Ewangelia jest zbyt prosta by móc powiedzieć " nie wiedziałem "

To co najważniejsze , wierzyć w to ,ze Głowa kościoła też nie będzie wiecznie przyglądać się atakom na Kościół i ześle karanie, oczyszczające karanie.

Z tego co wiem, to już nie tak odległe czasy , trzeba wytrwać , po prostu wytrwać , ST jest tutaj bardzo przydatny.

8888888888888888888888888888888888

Po czym ich poznać , bo można poznać , ano ...uważnie słuchać .

W temacie dotyczącym Intronizacji jeden z biskupów powiedział że " Episkopat ma inne zamysły"
...a ....kto może mieć owe "inne zamysły" niż Pan ? wierny sługa czy zdrajca ?

widzisz jakie to proste !
czasem i bystrzy prostaczkowie potrafią być mądrzejsi niz uczeni w piśmie.

MANE TEKEL FARES a dlaczego nie ! czy więksi są niż Baltazar ? tak , tak ST na niejedno może jeszcze odpowiedzieć , a nawet gdybyś w to wszystko nie wierzył to i tak już możesz zauważyć
utratę mocy instytucji , to widać gołym okiem postronnego nawet obserwatora , a jaki jest największy symptom jej upadku , taki "znak wodny " nie do podrobienia ? Znak po którym możemy bez wysiłku stwierdzić ,ze coś tutaj " nie gra "

Brak radości Mój Drogi , brak radości ,w tym kościele A. D. 2015 brakuje społecznej radości.
A cóż to jest ta społeczna radość ? ano cieszymy się NA SPOTKANIE ZE SWOIMI BRAĆMI ERGO CIESZYMY SIĘ NA OKOLICZNOŚĆ SPOTKANIA Z...BOGIEM .Jeśli brak nam radości z obecności naszych braci to... "do bani "z taką wspólnotą .Wiesz kto nie cieszy się na przyjście Pana ? wiesz, dobrze wiesz ...
Możesz "pęc " z wysiłku , organizować nie wiadomo jakie " wiece " i odczyty , nie podrobisz , nie sfałszujesz.

Oni są smutni , skończeni nie tylko w kategoriach wieczności ale i doczesności , gdyby było inaczej to nie uciekaliby w delektowanie się przedmiotami typu szalowy samochód itp.
to dowód rozpaczy a nie szczęścia.

88888888888888888888

Po namyśle :
Czy owo kamienowanie nie jest zbyt okrutną karą ?... mam wątpliwości.
Widzisz to coś z "gdybologii polskiej " gdyby Episkopat w 1938 r. posłuchał Pana przemawiającego przez Celakównę i I Intronizował ...
....to uniknęlibyśmy owych nieszczęść które naród doświadczył ....

Ergo [ staram się ważyć słowa ] wg, wszelkich zasad poprawnego myślenia członkowie instytucji w kategoriach odpowiedzialności moralnej powinni zasiąść na ławie oskarżonych w Norymberdze razem np. z Kaltenbrunnerem czy Frankiem , zanim się oburzysz .... zrób rozbiór logiczny zdania ...nie oszukasz .

A czyż Judasz osobiście przybijał Ciało Chrystusa do Krzyża ? a przecież lepiej by mu było aby się nie narodził .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 01 2015 18:06   
Forum

Co Ty mi tutaj...

Instytucja traci moc [ już utraciła ? ]na Twoich oczach , także w kategoriach duchowych , a może przede przede wszystkim w kategoriach duchowych przestaje być już pasterzem .no to co ,że mają insygnia ... czy Saul ich nie miał ?
Zwróć uwagę na to ,że "ruch intronizacyjny " jakkolwiek nie określony prawnie , nie nazwany
rozwija się jakby instytucja już nie istniała , obok niej i ...wbrew niej ,

Oznaczać to może ni mniej ni więcej to tylko ,że oto Głowa Kościoła zaczyna ingerować w sprawy pasterstwa , a to oznacza ,ze żadne ludzkie szykany , także te kurialne nie są w stanie procesu zatrzymać .Kiedyś podobnie instytucja kościoła judaistycznego chciała walczyć z "nową wiarą " chrześcijaństwa , skutki znasz .

Owszem pozostają instytucji w odwodzie ci "katolicy nowocześni " ci co to okazują się być katolikami kiedy już śmierć zagląda im w oczy , niech zabierają swe owieczki i nie przeszkadzają , jeśli nie byli w stanie zahamować tego procesu w zarodku , nie będą też w stanie dać opór Kościołowi kiedy już się rozwinie . Ot, i prztyczek w nos instytucji.

W tej sytuacji był kiedyś król Saul , Roboam itd.

A swoja drogą ,zwróć uwagę na wierność , tak wierność w walce z wolą Pana , jakże inaczej wyglądał by kościół gdyby z podobnym uporem realizował on to, co mówi Jezus.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 05 2015 15:10   
Forum

Widzisz ...jak na zamówienie...
Kardynał Dziwisz poruszył problem In vitro podczas ...Bożego Ciała , i tutaj jest problem , problem większy niż samo in vitro , głos pasterza nie dociera do owieczek , moim zdaniem to desperacka , tak desperacka próba bycia usłyszanym... we własnym kościele .

Owieczki powinny znać głos swego pasterza ...,ale nie znają , brzmi on w tym społeczeństwie obco , choć herezji przecież nie zawiera , tutaj nie chodzi o herezję ale o OSOBĘ GŁOSZĄCĄ SŁOWO , jest jakby z innego świata , z poza stada.
Dociera jakby z oddali , jest zniekształcony , niewyraźny, niezrozumiany .

To prawidłowość systemowa . widzisz Mojżesz , Chrystus i Jego apostołowie czy dzisiejsi muzułmanie pracowali i pracują w starotestamentowym systemie
PASTERZ - OWIECZKI.

Od średniowiecza, w kategoriach społecznych kościół pracować zaczął w systemie
PASTERZ - PAŃSTWO - OWIECZKI
Spójrz uważnie na ten schemat , nie musisz się znać na zarządzaniu , komu jest bliżej do owieczek pasterzowi czy pośrednikowi pasterza - państwu ?

===================

Stare powiedzenie mówi ,ze bliższa ciału koszula , kto organizuje katolikom życie ekonomiczne, kulturę, wymiar sprawiedliwości ? przecież nie kościół tylko ....państwo .Ono jest ich pasterzem ...realnym .Jego głos jest owieczkom k.k. bliższy.
A kardynałowie biskupi ..no cóż, oni zajmują się tym co dotyczy wiernych przez ok. 50 min. w tygodniu przy optymistycznym założeniu ,że wszyscy wierni uczestniczą we mszy , Więc skąd to zdziwienie ,ze państwo ma większy wpływ na kościół niż jego nominalne władze ?
Jeśli więc narzucone przez UE ustawodawstwo zostanie uchwalone , to głos państwa a nie EP będzie miał posłuch . Stare powiedzenie mówi ,że nie ta matka która urodziła ale ta która wychowała jest prawdziwą matką , w Polsce wychowuje państwo , środki społ. przekazu i...ulica .

Jak sądzisz ?

Mojżesz w tej sytuacji poradził by sobie czy nie ? Ja myślę że miałby wpływ na swój kościół większy niż EP niekoniecznie potrząsając pastorałem ,on po prostu właściwie by tym kościołem kierował... bez pomocy pośredników. Tak, ST to znakomita literatura z zakresu umiejętności kierowania społecznością .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 07 2015 13:09   
Forum

No to co ,ze Unia ? n oto co że Rosja a co mnie wierzącego mogą obchodzić genderyści ?
czymże sa owi zdrajcy w szeregach hierarchii wobec Najwyższego ? toż to pył wobec Boga , chyba że :...

"Lecz mój lud nie posłuchał mego głosu

nie był Mi posłuszny Izrael ,zostawiłem ich przeto twardym ich sercom niech postępują według zamysłów swoich .

Gdyby mój lud Mnie wysłuchał a Izrael kroczył moimi drogami
NATYCHMIAST ZGNIÓTŁBYM ICH WROGÓW I OBRÓCIŁBYM RĘKĘ NA ICH PRZECIWNIKÓW "...[!]

Pisz wymaluj ....Polska .

Zwróć uwagę na chwiejność postaw naszego kościoła , naszych władz kościelnych , Polacy są jak rozkapryszone dzieci ...a owa labilność postaw eh !
od buńczucznych zamiarów ewangelizacji Europy aż do małostkowych , kramarskich ustępstw , ośmieszających instytucję wobec wcale nie najwyższych dotacji , toż to w kategoriach aksjologicznych przysłowiowy groch z kapustą.

=======================================

Wiem jestem kontrowersyjny, uważam ,ze jeśli owo stronnictwo polityczne o którym piszesz dojdzie do władzy to będzie to implikowało gwałtowną falę antyklerykalizmu w Polsce , tym silniejszą ,ze wspomaganą przez kraje ościenne .
Przyczyną jest abiblijność postaw władz kościelnych i katolików świeckich .

Tak , nikt się pod mój. ps. nie podszył ,zabrałem głos na " Deonie " w sprawie
zagadnień antyklerykalizmu. Niezrozumiałym wydaje się być fakt niezrozumienia społecznego mechanizmu powstawania tego zjawiska . Jak bardzo upadliśmy
w kategoriach wiedzy społecznej my katolicy.To co dla starotestamentowych oczywiste dla szefów kościoła jest nowością.

Już od zarania ,od Ks. Rodzaju wiadomo ,że świat nie jest jednorodny moralnie , nie będzie zgody między dobrem a złem i TAKA JEST WOLA PANA , nie wolno jej ignorować także w działaniach społecznych , to błąd metody, gruby błąd metody kościoła.

Chrystus wcale temu nie zaprzeczył , owszem Jego Misja to walka dobra ze złem, jest lewica Pańska i prawica , zbawieni i potępieni,Mesjasz wcale nie przyniósł na świat sielanki pasterskiej , owszem ogień i miecz , to Jego Słowa ,nieszczęściem biskupów jest to ,że na niwie społecznej kościoła w ogóle nie biorą tego pod uwagę , nie nauczono ich tego...takie sprawiają wrażenie.

Owa wiara w to ,ze ateuszy i katolików zjednoczy WSPÓLNE PRAWO w sytuacji kiedy postawy moralne gwałtownie się rozchodzą może spowodować gwałtowne reakcje jednej lub drugiej strony , to godzenie ognia z wodą [ Syrach ] , to herezja , utopia ..nie wiem jakich słów użyć , wiesz o co mi chodzi.Nie ma jednego prawa przy różnym systemach światopoglądowych , takie prawo albo będzie martwe , nieprzestrzegane albo wywoła gwałtowne prześladowania
...z winy kościoła , nie z winy Biblii , ona wprost mówi "Paś Baranki moje..." a nie paś baranki ..jakie wpadną ci w ręce..."

Tak powstaje i rozwija się w Polsce antyklerykalizm .

========================
Ale co ja tutaj ...

W naszym kraju została złamana podstawowa zasada ewangelizacji .. i to w obecności dostojnych profesorów teologii .

Człowiek który chce głosić światu Ewangelię najpierw sam musi w Nią uwierzyć , uwierzyć naprawdę , przestrzegać Jej zasad.

Kościół który chce , ma ambicje ewangelizacji w państwie i Europie , sam najpierw musi wprowadzić jej zasady U SIEBIE , na własnym katolickim "podwórku ' a dopiero pouczać innych , ktoś kto tego nie robi jest zwyczajnym kabotynem , wyśmiewanym i nienawidzonym ...jak najbardziej słusznie .Taka jest Biblia , kto twierdzi inaczej jest heretykiem ...z dyplomem ukończenia studiów teologicznych.
Stąd też wnioskuję że spodziewane "baty " antyklerykalne są jak najbardziej uzasadnione ...biblijni.

Skarżymy się na obcych a nie zauważamy tego ,że to my jesteśmy przyczyną naszego upadku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,68 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości