Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
skierka
 czerwiec 12 2015 11:45   
Forum

Status: offline

Oczywiście ,ze ostatnie wydarzenia społeczne są bardzo niewygodne dla instytucji k.k.
Niewygodne ? ja bym powiedział ,że w okresach dłuższych niż 5-10 lat nawet niebezpieczne .
Wiesz co ? to jest aż nudne...
Stała tendencja w judaizmie czy chrześcijaństwie , stały konflikt pomiędzy no właśnie między
jakimi postawami ? Spójrz na rzecz systemowo , zrozumiesz .

==========================

Kiedyś , dawno temu ,to były czasy dawnego NRD , korzystając z "Nysy " znajomych , zaplanowaliśmy eskapadę w kierunku dużego miasta , co ? aby podziwiać zabytki ?
Tam... tam były dobrze zaopatrzone [ jak na nasze warunki ] sklepy , instrumenty muzyczne i oprzyrządowanie , np. można było kupić porządny kapodaster . Nieszczęście zaczęło się wtedy kiedy okazało się ,że kierowca jest świetnie obeznany w geografii sklepów w małych miejscowościach i zaopatrzyło się bractwo po drodze w czajniki z gwizdkiem , sokowniki, zegarki za kilka marek tzw. "buksiaki " po czym okazało się ,że już nie ma po co dalej jechać do Lipska , po co ? sklep muzyczny ? a warto ?

" Stary ! i po co ? następnym razem jak będę to kupię ci taką gitarę że...klękajcie narody ! "

==============================

Widzisz , Abraham nie wszedłby na karty historii... gdyby nie wyruszył w drogę .
Mojżesz wyruszył w drogę...
Eliasz wyruszył w drogę ...
Jonasz nie chciał wyruszyć w drogę do Niniwy , ale został skarcony ...
itd, itp.
a Nabala nie interesowała żadna droga ...
Saul tez nie chciał kontynuacji drogi swego postępowania po co ? a czyż mu było źle w namiotach króla Agaga ?

================================

Zobacz jak silny jest opór tych którzy chcą stać w miejscu ,ci którzy przekupili żołnierzy rzymskich , jak wielka była ich determinacja , wbrew Pismu , wbrew temu co widzieli , wbrew znakom typu trzęsienie ziemi postawili w zastaw wszystko ...nawet swoje zbawienie , po to aby zostać w błogim ciepełku instytucji , błogim ? no... biorąc pod uwagę historię Izraela owa " błogość " czas jakiś później ...wyszła im bokiem.

A k.k . w Polsce jest podzielony ? oczywiście ,że jest , słuchaj , patrz a dostrzeżesz i usłyszysz .

Czas jakiś temu , pod Jasną Górą , o Rydzyk podziękował za przybycie kapłanów którzy ...wbrew swym biskupom przybyli na uroczystości związane z RM. Kościół jest podzielony ,jest , nawet nie wiesz jak bardzo , a jakie jest kryterium tego podziału ? ano na tych którzy chcą wyruszyć w drogę i na tych którzy chcą pozostać w miejscu .

Historia zbawienia ludzkości to w zasadzie historia syna marnotrawnego , tak Ojciec wyszedł mu na drogę wziął w ramiona .. tak ,ale dopiero wtedy kiedy syn wyruszył w drogę ...

=======================

A teraz skup się ! Jam jest Drogą , Prawdą ...itd . znasz to , ale pomyśl, kto jest w Drodze jest razem z Panem ,bo to On jest Drogą.
Jeśli tak jest to optymistyczny jest los Kościoła , wrogowie Kościoła w jego wnętrzu zostaną prędzej czy później odsunięci ,nieomal naturalnie , oni zostaną w miejscu kościół pielgrzymujący pójdzie dalej , to dzieje się już na Twoich oczach .

Już w tej chwili widać coraz bardziej widoczny rozdźwięk w postawach na kościół "proeuropejski " i na ten który jest solą tego świata , ci pierwsi zostaną w miejscu ...razem ze swymi mocodawcami , kościół pielgrzymujący pójdzie dalej daleko nie trzeba szukać , wiesz co to byli za "księża patrioci " ? źle skończyli...

Ci obecni skończą jeszcze bardziej opłakanie, bo oto co jakiś czas instytucja jest "dziobana " przez tych którym ona zawierzyła , ot, wczoraj,
masz kolejną aferę z księdzem który miał lekką rękę ....na drodze ...do bielizny swych uczennic , co ? że tacy też bywają ,to dlaczego trzeba aż prokuratora aby rzecz cała załatwić ? To jego koledzy tego nie wiedzieli ? nie wierz w bajki ...

Pan powiedział ,że kto bardziej kocha matkę córkę czy ...kolegę w kapłaństwie nie jest Go godzien ...chyba coś pokręciłem , sens wypowiedzi pozostał ten sam.Dla wielu instytucja to nieomal matka...

========================

Pozostaje jedynie odpowiedź na pytanie jak to możliwe ,ze przy Słowie Pana , prostych , zrozumiałych dzieją się takie rzeczy ,problem w tym ,że ...Mapa Podróży do domu Ojca jaką jest Słowo nie ma w praktyce duszpasterskiej żadnego zastosowania w ustach tych "osiadłych " zadowolonych , sytych.
Zarówno judaizm jak i chrześcijaństwo wypracowały sobie "systemy nawigacji w zaułku "
Drobiazgowe , graniczące z absurdem przepisy dotyczące np. szabatu , kabałę czy teologię bez żadnego zastosowania , zobacz jakimi to bzdurami karmią się ludzie ...
Chrystus powiedział ,że uczeni w piśmie cedzą komara a przepuszczają wielbłąda ...to jest owa nawigacja w zaułku , niby idzie ...ale w kółko , wokół siebie ...na drodze do znikąd .

Niech będzie przeklęty ten co głosi coś innego niż...znasz to.

======================

To się dzieje na Twoich oczach ! tak !
Oto powstaje , [ co zauważają nawet ateiści ] potężny ruch oporu , na razie moralnego ...ale tym razem bez udziału instytucji , cóż kościół pielgrzymujący rusza a...zadowoleni zostają w miejscu ...razem z tymi którym zaufali . Zobaczysz ,już widzisz różne kościoły ,rożne parafie , różnych kapłanów już widzisz .To się będzie nasilać ,Saul i Dawid na początku byli razem...jeden został w miejscu ,drugi poszedł dalej.

No to co że insygnia ? a Saul miał fałszywe ? a jakie insygnia mieli Jezus i św. Piotr ?

Ciekawe , zarówno owi "księża patrioci " jak i "euro księża " sprzymierzyli się ..ze swoimi zajadłymi wrogami boć w końcu zarówno Sowieci jak I UE stara się maksymalnie ograniczyć i niszczyć wyznawców Słowa , jak to możliwe , otóż owi nieszczęśnicy nie głoszą Słowa ale Jego ersatz , taki podretuszowany bryk na którym Jezus i Budda ...to prawie to samo.

taka "nawigacja w zaułku"

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 13 2015 11:07   
Forum

Tam...ani Szekspir , ani ktokolwiek inny , wszystko jest w Biblii , wszystko , także w kategoriach władzy kręci się wokół Biblii.

O tym kto jest wodzem decyduje Pan , ale jak go rozpoznać ? lud Boży Mój drogi , lud,
jego zachowania , reakcje ,może nie mieć oficjalnego wpływu na media kościelne, może być wyrugowany z zarządu ale i tak przemawia nogami, rozmowami na ulicy , gestami.

Vox populi vox Dei .

===================

Czym rożni się człowiek wierzący od poganina ano ...wiarą , wiarą min. w to ,że insygnia władzy , jakiekolwiek królewskie czy biskupie są jedynie asygnatami , ale o tym ile są warte decyduje Pan :

"Jak długo będziesz żałował Saula ?
PRZECIEŻ TO JA POZBAWIŁEM GO PANOWANIA NAD IZRAELEM ,napełnij swój róg oliwą i idź ..."

zapamiętaj ten cytat [ I SM 16.1 ] , wiele zrozumiesz ...w dziejach Polski i jej kościoła.

==============================

A czegóż tutaj można nie rozumieć ,w kategoriach władzy człowiek jest prosty przewidywalny ...jak konstrukcja cepa .
Jedynymi niewiadomymi jest tylko to na jaką drogę postępowania się zdecyduje :

posłuszeństwa Bogu czy ludziom ? uczciwości czy kurczowego trzymania się władzy i układów personalnych ? a jeżeli już zgrzeszy to wybierze drogę pokuty czy "idzie w zaparte " ot i cała prosta, bardzo prosta formuła zrozumienia tego co się dzieje z kościołem.

===============================

"Niewiasty tańcząc śpiewały: pokonał Saul tysiące , Dawid zaś dziesiątki tysięcy !

Rozgniewał się Saul bardzo , bo go rozzłościły te słowa , powiedział Razzrzyznały Dawidowi dziesiątki tysięcy a mnie dały tysiące , brak mu tylko królestwa .
Począwszy od tego dnia zaczął Saul zazdrosnym okiem spoglądać na Dawida. "

Ja to znam, co mam nie znać np. pamiętam kose oko ks. proboszcza w stosunku do wikarego do którego lgnęli ludzie , przyjrzyj się dobrze ,przecież w wielu przypadkach owo sekowanie swoich braci w wierze przez takich a nie innych infułatów nie wynika z tego ,ze owi szykanowani głoszą herezję , tylko z tego ,że są jako kapłani , w kategoriach ducha ...więksi .

Owa małość wynika z tego ,ze oto powagę funkcji kapłańskiej usiłuje się deprecjonować racjami urzędu ..to samobójstwo, dowód słabej wiary , ktokolwiek, choćby obwiesił się insygniami ...jak choinka to i tak niczym to jest wobec potęgi ducha.... i to widać już teraz , a przecież rozłam w kościele jeszcze nie jest za bardzo widoczny , on dopiero się ujawni.

A poza tym , jeśli wiele urzędów jest obsadzonych przez tych którzy służą czartowi w jego nieoficjalnych strukturach, to z mocy prawa także tego ludzkiego należy przyjąć ,że owe stanowiska wakują... dura lex sed lex , stąd też widzisz wielu biskupów ale nie widzisz osób sprawujących posługę władzy bo ..pozbawionych mocy władzy , tak wierzę ,ze owa niemoc to działanie Pana [patrz. cytat ]

=============================

Są trzy wyjścia a tej sytuacji niemocy biskupiej.

a/ posiadać osobowość godną władcy jak np. Dawid ,Jeroboam czy śp. kard. Wyszyński,takich nie widzę...być może nie posiadam dostatecznie wiele informacji.
EP widziany okiem szeregowego członka kościoła to zbiorowisko quasi bezimiennych urzędników instytucji , EP nie posiada swojej "twarzy "silnej osobowości , rozpoznawalnej mającej wpływ na społeczny odbiór swojego nauczania.

b/ Jeśli nie jest się urodzonym wodzem to niechże wrodzone dary , talenty zastąpi biegłość i sumienność w sztuce zarządzania powierzonym dobrem . Kościół nie posiada nawet tego,warstwa "trzymająca władzę " nie jest w stanie sprawować władzy nad kościołem ,nie panuje nad procesami zachodzącymi w jego wnętrzu na które można i należy mieć wpływ przez mądry zarząd , tego nie ma , to przerasta możliwości intelektualne instytucji, może się ona zatroszczyć co najwyżej o swój "przyświątynny ogródek " de facto ...o siebie samych ale nie o kościół .

c/ Można się zwrócić do Głowy Kościoła tak jak to zasugerował Pan ustami R. Celakówny, ale...
odnoszę wrażenie ,ze tego akurat instytucja boi się jak przysłowiowy.......święconej wody , tak instytucja boi się Chrystusa !!! ... [ komentarz po namyśle wykasowałem ,bo on nie nadaje się do publikacji ]
Ciekawe , co myśli kapłan kiedy przy ołtarzu powtarza "przyjdź Królestwo Twoje ..." ?
po to aby za jakiś czas powtarzać ,że " ma inne zamysły "...eh !

Jest jeszcze jedno wyjście ....

Pan pokaże kto tutaj jest Głową Kościoła i dokona interwencji , boskiej interwencji i...wyrzuci złodziei z łona kościoła , cóż , ale to może oznaczać kataklizm jakiego ludzka wyobraźnia nie jest w stanie objąć ... takie są niestety żelazne prawa sztuki myślenia.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 19 2015 11:56   
Forum

Pewnie ,że wiem .

W 2017 roku masoneria obchodzić będzie trzechsetną rocznicę swego powstania ,jeśli moje dane są prawidłowe [ pamiętajmy o tym ,że to są stowarzyszenia tajne ] to będzie to oznaczało tzw. "trzeci krok " czyli ostateczną rozprawę z Kościołem .
Co ja na to ?...nic , kimże ja jestem ? cóż mogę uczynić , ja , jeden z milionów...patrzę na ... Stary Testament i porównuję.

Cóż mógł przeciwstawić naród wybrany faraonowi ?... nic . Ani armii , ani rozbudowanej sieci tajnych służb , ani finansów nic oprócz wierności Jahwe ...ale to wystarczyło.
Cios w potęgę Egiptu Pan wszechświata wymierzył w momencie kiedy ona sposobiła się do podniesienia ręki na Izraelitów ,a był to cios mocniejszy niż mogła to uczynić najmocniejsza nawet armia. Jeśli ta prawidłowość miała by się powtórzyć to owa Boska interwencja może być już blisko ... takie są kanony logiki.

Świat, żeby nie było wątpliwości ... po części razem z jakimś odłamem instytucji kościoła , zdaje się mówić "kimże jest Pan , abym miał posłuchać Jego rozkazu " [ Wj.5,2]

Nie, nie wiem, jedynie próbuję się domyślać , usiłuję "wejść na ścieżki Pana " chociaż to niemożliwe , patrzeć na świat oczami wiary , tak z punktu widzenia wiary świat potrzebuje "ciosu między oczy" świat potrzebuje memento o tym ,kto jest Panem , żeby nie było wątpliwości ,dotyczy to także watykańskiej administracji.

Widzisz ,Boska interwencja w sprawy ziemskie [ jeśli dobrze zrozumiałem ST ] następuje kiedy system religijno- społeczny chrześcijaństwa ZATRACIŁ MOŻLIWOŚCI SAMOOCZYSZCZENIA , poprawy jak kto woli , myślę że to już się stało , nie można błogosławić związkom homoseksualnym bo w świetle Biblii bluźnierstwo , Pan nie będzie się temu bezczynnie przyglądał , jeśli dobrze zrozumiałem Biblię .

A owe struktury zła często związane z czynnym homoseksualizmem ,cóż to jest ? Jeśli cała Polska wie ,że jedna z diecezji od kamerdynera po biskupa to czynni homoseksualiści i nie widać żadnych ,choćby kiełków poprawy , nie widać choćby intencji ze strony EP aby temu zgorszeniu zaradzić to czymże to jest jeśli nie zatratą zdolności do samooczyszczenia instytucji, tak funkcjonuje wadliwy system [przepraszam za zawodowe skrzywienie ]

Pora na interwencję Pana .

======================

Widzisz to co najbardziej bolesne, to nie jest widmo kataklizmów dotąd przez ludzkość nie widzianych, ale cierń zdrady tych konsekrowanych , tym którym zostało dane władanie wspólnotą , tych konsekrowanych którzy weszli na drogę służby złemu .
Nie wiem , próbuję się domyślać , po owych dniach zobaczysz [ mam nadzieję że to jednak przeżyjemy ] ile to stanowisk szefów kurii będzie wakować ....

Widzisz jeśli jeden z księży zarzuca wprost i publicznie głoszenie przez eminencję herezji i hierarcha nie odpowiada ,to instytucja wymaga naprawy , gruntownej naprawy ,u samych podstaw.

===========================

Cóż pozostało tym którzy mają dobrą wolę i nadzieję pokładają w Panu ?

czekać , patrzeć i myśleć , nauczyć się odróżniać tych którzy wiernie służą Panu od zdrajców i pozorantów, a jak to zrobić ? i tutaj jest problem , starotestamentowi nie mają z tym kłopotów , sprawiedliwość Mój drogi , sprawiedliwość .

Wystarczy , jak odróżnić tych co zdradzili od tych co są wierni ?To bardzo proste , pamiętasz co powiedział Pan o tym ,że nie sposób kochać Boga którego się nie widzi jeśli nie kocha się brata którego się widzi , widzisz starotestamentowi rozumieją to lepiej , to proste , nawet bardzo proste ,możesz wsłuchiwać się w przydługawe tyrady kaznodziei o transcendentnej naturze człowieka i ...niewiele zyskasz ...poza umiejętnością powstrzymywania się od nużącego opadania powiek .

==================================

Pewnie ,ze czytałem przepowiednie ale...to nie moja rzecz jak On to uczyni Rodz 19,17

"Uchodź , abyś ocalił swe życie. Nie oglądaj się za siebie inie zatrzymuj nigdzie w tej okolicy, ale szukaj schronienia w górach , bo inaczej zginiesz !"

A gdzie są owe góry gdzie mielibyśmy się schronić , to najprostsze z możliwych prawd boskich i ludzkich , to co mi się najbardziej podoba w starotestamentowych to umiejętność szanowania tego co proste , przyjrzyj się temu co nas otacza , więcej ci owe najprostsze prawdy powiedzą niż skomplikowane dywagacje teologów .Jeśli Pan uznał ,że ważne jest wyprostowanie ścieżek ludzkich aby mógł działać tu na Ziemi , wśród ludzi , więc prostujmy ścieżki...więcej nie możemy uczynić , proste zrozumiałe w życiu społecznym pojęcia , nic więcej , wystarczy ..."Twoje brzemię jest lekkie !"

Odnowiony kościół to proste zagadnienia , proste bo spotykane na co dzień , Biblia jest prosta , oto słowa J Tuwima , żeby nie było wątpliwości Żyda :

"Bankierstwo rozpędź- i spraw Panie ,

By pieniądz w pieniądz nie porastał .

Pysznych pokora niech uzbroi,

Pokornym gniewnej dumy przydaj,

Poucz nas ,ze pod słońcem Twoim

"nie masz Greczyna ani Żyda "

Puszącym się , nadymającym

Strąć z głowy ich koronę głupią

A warkoczącemu wielkorządcy

Na biurku postaw czaszkę trupią "

Inna rzecz ,że jak się przyglądam działaniom kół żydowskich związanych z finansjerą ...to nie mogę uwierzyć ,ze powyższe słowa napisał Żyd , eh ! chyba jakiś odmieniec .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 26 2015 12:07   
Forum

Tam... to oczywista nieprawda ,widzisz zatraciliśmy umiejętność ...logicznego myślenia ,a co ja tutaj bedę bawił się w dyplomatę , my katolicy polscy...zdurnieliśmy.
Tak masz rację , wielu z Żydów to anty poloniści , anty chrześcijanie szkodzą Polsce i kościołowi jak potrafią, ale cóż to znaczy wobec potęgi Boga ...nic .
Zapomnij na chwilę o NT i ST ,włącz zwyczajna ludzką logikę.

=========================

Teraz , EP robi ostatnio raban z powodu "przedefiniowania rodziny " rzeczywiście z powodu troski o rodzinę ?
A to nie wiedzą ,ze owa rodzina od ćwierćwiecza jest nieustannie atakowana ?przede wszystkim ekonomicznie i kulturowo ...to co oni w ogóle wiedzą o rodzinach w Polsce ?
....na swoim terenie kanonicznym eh ! pasterze !
==================

Teraz skup się , czy tutaj rzeczywiście chodzi o rodzinę ? chyba nie...
Widzisz owo "przedefiniowanie rodziny " czyni instytucję kościoła niepotrzebną , ba, zbędną , po przyjęciu tego sposobu życia jaki proponują [ i wdrażają w życie ] genderyści chrześcijaństwo a co za tym idzie instytucja będzie już jedynie , reliktem , folklorem , to nie jest troska o rodzinę tylko... o własne ego.
Widzisz , instytucję kościoła można zniszczyć nie używając wcale przemocy.

=================================

Widzisz k.k. w Polsce zaszkodził najbardziej ...kapitalizm ,zwróć uwagę na to ,ze w poprzedniej rzeczywistości pomimo szykan k.k. miał się świetnie , co się zmieniło w świadomości wiernych ? no...zmądrzeli pod jednym względem , zaczęli liczyć ... tak , kapitalizm to nieustanna walka rynkowa , jeśli nie będziesz się orientował co ile kosztuje ...to zginiesz,

Jeśli zatracisz orientację kto jest kto jest Twoim aliantem , kto osobą postronną a kto wrogiem , też zginiesz , czego tutaj można nie wiedzieć ?

Tragedią intelektualną instytucji jest to ,że uległa złudzeniu , złudzeniu które kazało jej uwierzyć ,że jest "ponad " tymi procesami .
Tragedią intelektualną kościoła jest co ? po ćwierćwieczu galopującej laicyzacji nie jest ona w stanie
wydukać choćby zgrubnych przyczyn tego procesu ...i to [ Panie odpuść im , bo nie wiedzą co czynią ] ... i to kto ... profesorowie !!!
A może to nieprawda ,ze nie wiedzą ? oni po prostu tego nie chcą widzieć , co ?

=======================
Najprostsze z praw logiki ...alternatywa .
Kościół albo jest wspólnotą albo nie jest .Proste jak konstrukcja cepa ,prawda ?

Jeśli jest , to powinna instytucja interweniować , głosić z całą swoją mocą [ podobnie jak w komunizmie ] fakt wyniszczania ekonomicznego narodu , społeczeństwa jak wolisz .

Jeśli nie jesteśmy wspólnotą ,jeśli działamy na zasadzie " czy ja jestem stróżem brata mego ?" ...to też jest jakieś rozwiązanie ,

tyle że działa ono w obie strony czego instytucja nie przewidziała , cóż rynek to rynek .Przyjmijmy aksjomat , pewnik : ktoś kto mówi ,ze jesteśmy wspólnotą podczas mszy a później się nie znamy albo ma absolutnie inne pojęcie wspólnoty ...albo kłamie.

Jeśli przyjmiesz,że ludzie modlący się a potem rozchodzący się nie nie mający nawet intencji aby ową jedność przedłużać na życie bieżące się tworzą wspólnotę , to ok.
ale konsekwentnie myśląc, kolejka do okienka rejestracji u laryngologa czy kardiologa
to tez wspólnota ,tyle ,że w naszych w warunkach bardziej [ niestety ] długotrwała ...

==================

A cóż to ma wspólnego z ST i Żydami ?
Spójrz inaczej na tragedię tego narodu jaka miała miejsce na ziemiach polskich w II wojnie światowej , widzisz nie zauważa się tego [ dlaczego ? ]ze owa zbrodnia , tak to zbrodnia , miała swoje podłoże społeczne, głęboko uzasadnione .
Widzisz jeśli np. dziecko ...np. mój ojciec ...usłyszy z okna słowa skierowane do żydowskiego dziecka
" czemu bawisz się z tym głupim gojem ?" to w dziewięciu wypadkach na dziesięć rodzi to głęboką niechęć o ile nie nienawiść .

Teraz też ... rosną getta , tak , znasz przecież osiedla do których wejścia nie wystarczy nacisnąć przycisk domofonu , chodzą strażnicy , są zainstalowane kamery a cóż to jest ze społecznego punktu widzenia jeśli getto ...dobrowolne getto [ tym razem ]

A co to ma wspólnego z kościołem ? widzisz słowo getto kojarzy się z terenem zamkniętym uczynionym przez hitlerowców , ale to niepełna prawda , pół zaledwie prawdy, owe getta finansowe , narodowe wyrosły w Polsce dużo , dużo wcześniej ...
Tak jak rosną i teraz ... to co jest najbardziej widoczne ,to jest to ,że czy ktoś chce czy też nie ,wyrosły one W RAMACH JEDNEJ WSPÓLNOTY... to inne światy , inny język , z czasem wyobcowanie , to nie futurologia to teraźniejszość ...szybko to się stało.

Jakiś złośliwiec powiedział ,że jeśli Pan zechce kogoś ukarać to spełni jego najskrytsze marzenia.
Żydom udało się zachować głęboką odrębność , rozdzielność społeczną od narodu Polskiego w ramach jednego państwa,źle na tym wyszli ,

Instytucji kościoła czyni podobnie , to inny świat , inne pojęcia , inny status majątkowy , inne realia ...inne społeczeństwo w ramach społeczeństwa , taka "diaspora "może się zdarzyć ,że kiedy przyjdzie czas prześladowań tylko nieliczni będą go wspierać ...tak jak wtedy,

Widzisz nie każdy zaryzykuje życie swoje i rodziny stając po stronie obcego czy wyobcowanego [ w zasadzie to to samo ] ... taki jest czarny scenariusz , oby nie nastąpił .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 26 2015 15:16   
Forum

Ależ oczywiście ,że tak.
Oni zawsze będą tułaczami, obcymi tutaj w Polsce i gdzie indziej, ale na ...własne życzenie.
Widzisz gnida w ludzkiej skórze zdarzy się wszędzie i wśród katolików , Polaków jak i Żydów, jak i wszędzie , problem zaczyna się w momencie kiedy przyjdzie za to przeprosić ...Widziałeś kiedyś Kneset czy inne ciało przedstawicielskie Izraela które przepraszało by za niegodziwości popełnione przez przedstawicieli tego narodu [ trochę tego było ]...ja nigdy... nie widziałem ,nigdy nie słyszałem, ups , Dawid po śmierci Uriasza powiedział "Zgrzeszyłem przeciw Jahwe"

.
Ile to lat potrzeba aby zrozumieć trzeba było słowa mojego dziadka :
"Ich tułactwo jest w nich samych "
==============

I tutaj jest bariera która powoduje ,ze starotestamentowi czy to Izraelici czy to muzułmanie nigdy nie będą narodem wybranym , mogą być co najwyżej okupantem wojskowym czy ekonomicznym, ale zawsze będzie to moralne bagno ,posiadają w sobie "granicę ekspansji " działającą na zasadzie "odtąd ,dotąd "Jahwe a dalej tylko goje, giaur-owie " co oczywiście czyni z Jahwe czy Allaha
"boga lokalnego".

Problem w tym ,że Pan jest Bogiem wszechświata a nie tylko Izraela czy muzułmanów,że jego prawo moralne obowiązuje wszystkie istoty z gatunku homo sapiens , Izrael jest [ ?] miał być jedynie "skrzynką pocztową " dla świata ,

ale to dla nich za trudne ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 06 2015 20:38   
Forum

Taam ...
to nasi bracia [ braci się nie wybiera... ]

Bracia bo mamy wspólne problemy i...wspólne grzechy.
Właściwie te same ...

Żydzi mówią ,że są narodem wybranym ale zapominają powiedzieć DLA KOGO ?
Dla świata czy na " użytek wewnętrzny " jednego narodu ? w rzeczywistości współczesnego świata Żydzi w wielu przypadkach nie są przykładem bogobojności ale jej antypodą, i tutaj jest bariera ekspansji judaizmu - zaściankowość.

Co ? że chrześcijanie są lepsi ? więcej powagi...
" My wam powiemy Kim był Chrystus , o tym ,że trzeba go słuchać ...ale my nie musimy ..." nie ,nikt tak nie powiedział , ale tak czyni.

"My nie mamy tego obowiązku , to wy macie świadczyć przykładem ..ale my nie " nie tego nikt nie powiedział , ale jest wielu którzy tak czynią ...wystarczy , wystarczy aby ośmieszyć chrześcijaństwo ...wystarczy aż nadto , aby młodzież zaczęła sobie kpić , wystarczy...

To ta sama cecha wspólna zarówno twórcom Talmudu jak i tym tym którzy np. sankcjonowali handel odpustami " Nam wolno , wam nie "

Na to młodzież ? odpowiada :

" a pies wam ... " eh ! to nie forum .... ale wiesz o co chodzi , prawda ?
Jesteśmy braćmi Justyno , także w grzechach, te same .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 11 2015 08:13   
Forum

Tak , lud boży nie wie kto kim jest , ale nie dlatego ,że oni są tak wspaniale zakamuflowani
ale dlatego ,ze nie znamy ST.
My mamy problemy z odróżnianiem tego co "koszerne "a co nie.
A czym jest wszelka ludzka przemyślność i podstępność wobec Słowa i wiary ?...marnością

============
Jak ich poznać ? po "zajączkach " od czasu do czasu puszczanych palcami , niby przypadkowo
przez eks biskupów ? to może być fotomontaż , to nie dowód .
Są w świetle ST dwa pewne znaki :

A /
Pan odejmuje im władzę nad kościołem , ich insygnia bez tego daru to odpustowe ,pozłacane zabawki , zwróć uwage na to że swiadomość potrzeby intronizacji rozwija się bez ich udziału , bez ich woli ale wbrew im [ patrz król Saul, Roboam itd. ]

Ktoś Inny zaczyna brać sprawy w swoje ręce.

B/ Poznasz ich po mowie.

Sdz. 12, 5-6.
....obsadzili brody Jordanu , zamykając je dla Efraima . Gdy więc który z uciekinierów Efraima mówił u brodu "chciałbym się przeprawić " pytali go ludzie z Gileadu : "Czy jesteś Efraimitą ?"
a gdy powiedział "Nie " mówili mu:

"wymówże tedy : szibbolet !".

Gdy zaś rzekł "sibbolet"-bonie mógł tego wymówić poprawnie- chwytali go i zabijali u brodów Jordanu".

po tym ich poznasz .

88888888888888888888888

Czyt różni się wierny sługa od krętacza ? tym ,ze ten wierny jest gotów W KAŻDEJ CHWILI na podobieństwo panien mądrych z Ew. czy Samuela z ST cieszyć się na przyjście Pana , po tym ich poznasz , tak jest zbudowany " system rozpoznania " Biblii .

Krętacze mówią "przyjdź Panie...ale później ...." nie teraz , zwróć uwagę na to ,że cały Judaizm czeka na Kogoś kto już przyszedł ...właśnie przez to "później"

Nowotestamentowi czynią z tego później podstawę grzechu który toczy k.k. Czynią z Boga Żywego który był WCIELENIEM SŁOWA Kogoś z zaświatów , kogoś na kształt bożka Plutona, nieobecnego tu i teraz ..oni się Go boją...ot cały sekret ich "tajności".

Więc owo nowotestamentowe "szibbolet " to ...intronizacja , po tym ich poznasz , oni tego nie wymówią ...

Widzisz szatan nie jest ateistą ... on się Go boi ....jeszcze bardziej niż głupi ludzie .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 12 2015 10:34   
Forum

Można i tak .
Grzesznicy ,duchowni i świeccy mogą się ukrywać przed Panem, to odruch samoobrony przed winą , można ociekać w ogólniki , religijne truizmy , to współczesne intelektualne zarośla Edenu .
Rodz.8.
"Skryli się przed Panem wśród drzew ogrodu. "

======================

ŚWIAT ŻYJE JAKBY BÓG NIE ISTNIAŁ ? OK. ALE CZY KOŚCIÓŁ NAUCZYŁ JAK ŻYĆ JAKBY BÓG ISTNIAŁ ? ...np w ekonomii.

Nie, nie nauczył, więc niechże kościół nauczający nie zwala winy na świat ,tylko przyjrzy się profilowi swego nauczania ...a znajdzie winnych laicyzacji.

Współczesny religijny ksiądz -dezerter to "kaznodzieja kosmonauta" plącze się wokół religijnych banałów , ogólników , prawda , nie narazi sie biskupowi , państwu ...ale niczego nie nauczy...

====================

Potrzebna jest katolicyzmowi starotestamentowa, kazuistyczna wyliczanka , co można a czego nie można w ekonomii , polityce, kulturze ,taka "koszerność "postaw.
Nie to jeszcze nie wiara, ale przygotowanie do przyjęcia wiary , bez tego uczeni w Piśmie dyplomowani i konsekrowani są bezsilni , moim zdaniem doszło już do tego ,że jeden głęboko wierzący ekonomista potrafiący pokazać Jego Mądrość , Sprawiedliwość w życiu bieżącym jest w stanie zrobić większa robotę ewangelizacyjną niż wielu kaznodziei .

Nie wierzysz , wyjdź ze świątyni , z wieczernika i popatrz. obserwuj ...wystarczy .

========================

To nie jest prawidło , to moje prywatne odczucie ci "kosmonauci" nie mają "mowy ciała " mówią jedynie ich usta , nie porywają tłumów, SĄ NIEOBECNI WŚRÓD SWYCH OWIECZEK ...ergo...
To nie są apostołowie , nie taki jest apostoł , nie tak przemawia , nie tak się zachowuje , uczeń Chrystusa to nie posąg.

To nie tylko wargi , Boga nie można czcić jedynie wargami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 14 2015 09:56   
Forum

Bo są mi bliscy.

Tak starotestamentowi na pustyni ,to Polacy dzisiaj .
==============

Uwolnili się od faraona ...ale oglądają się wstecz jakby chcieli wrócić w niewolę ,taka żona Lota ...
"komuno wróć " owo oglądanie się przybiera niekiedy formy groteskowe,

"do kogo jeszcze by się tutaj "przytulić " ? z kim mocnym zawrzeć jeszcze sojusz ? z USA a może z Chińczykami ? "

Byle nie sami ...byle nie wolni , byle bez przymierza z Bogiem i własnym narodem ,
ot, niewolnicy , tak właśnie myśli niewolnik , on boi się... sam siebie.
==================

Z kościołem jest podobnie , moim zdaniem nie dojrzał moralnie , nie dorósł intelektualnie do tego by być wolnym , nie potrafi on samodzielnie zagospodarować strefy wolności.
To moja osobista diagnoza ostatniego ćwierćwiecza.

Spójrz , na te nieustanne wezwania do państwa ...aby pomogło instytucji w zarządzie ...własnym kościołem ergo jest to niewerbalne przyznanie się do własnej niekompetencji, to nieustanne oglądanie się na faraona ...jesteśmy tym samym narodem { niestety ]

==================

Są podobieństwa i różnice , czym się różnimy od Żydów ?
Jest i niestety nasza polska specjalność -anarchia , także ta kościelna , światopoglądowa .

Żydzi dość szybko zorientowali się ,że sam Dekalog nie wystarczy , on został wzbogacony [ na owe czasy było to wzbogacenie ] prawem bardziej szczegółowym .Nie można sąsiadować z obcymi narodami Amalekitami , Filistynami ...przejmując ich prawa i zwyczaje , bo spoganiejemy !

do tego służy prawo , to jest narzędzie kształtujące stosunki międzyludzkie.

Instytucja kościoła nawet nie zauważyła [ nie chciała zauważyć ? ] że samo powtarzanie ,że Chrystus nas kocha , za nas umarł , nas zbawił nie wystarczy , potrzebne jest pośrodku Europy prawo wewnętrzne które by to potwierdzało te prawdy, różnilo
nas od współczesnych Filistynów ...
takiego nie ma .

Lubię groch z kapustą ...ale nie w prawie , nie w obyczajowości.A na czym bazuje instytucja kościoła jak nie na bałaganie pojęć prawnych i społecznych ?

Nikt tego nie powiedział głośno ,ale zdaje się ,ze nasze kościelne władze doszły do wniosku ,ze można ,
zmieniać Europę ...przejmując jej prawa i będąc jej posłusznymi ...
ups ostatnio jakby zauważyła ,ze prawa ostatnio uchwalane jakby nie pasują do chrześcijaństwa , przy czym nie zauważają innych, już dawno uchwalonych ,

postronny obserwator mógłby dojść do wniosku ,ze nauka w seminarium tycząca Dekalogu obowiązuje jedynie w stosunku do jednego, szóstego ...innych nie znają...

Absurd goni absurd , to kto tutaj kogo zmienia ? My Europę czy Europa nas ? Tylko Polacy to potrafią...
Żydzi w to nie uwierzą , nie dają się nabrać .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 19 2015 12:57   
Forum

A cóż to za pogańska nowomowa ? ST jest zbyt polityczny ? a...co to znaczy
"zbyt polityczny " ? takich pojęć nie ma ...Biblii .
To On jest Panem i biologii i matematyki i polityki ,cóż to za argument ?
Ze Stwórcą chcesz polemizować ? nie radzę ...
Skąd to wziąłeś ? z Manifestu Komunistycznego ?

=================

No to co ,że biskup X tak powiedział , niech Biskup X przeczyta a co ważniejsze zrozumie definicję słowa polityka i...albo niech złoży swój urząd [ skoro polityka jest dla niego taka wstrętna ]
albo ...niech się weźmie do roboty i na serio weźmie do serca słowa "paś baranki moje "
Jeśli owe branki to kościół to tak powinien zrobić .

Jeśli owe baranki to dla niego jedynie najbliższe otoczenie , instytucja...to ok. ...on nie jest moim pasterzem , bo nie jestem członkiem instytucji ...

to nie ja powiedziałem ,nie on tego też nie powiedział ,on tak czyni , tak się zachowuje ,tylko o o to dba , więc niezależnie od tego co mówi, chyba jednak tak myśli :

" kościół to ja i moi najbliżsi "

Co ? że on jest pasterzem ale tylko "duchowo " ? ok.
to Ty tez bądź posłuszny ...ale tylko duchowo , widzisz wyjście zawsze się znajdzie , on "duchowy "i ty też "duchowy" wspaniała symetria , jaki pasterz takie i stadko ,

a na Sądzie zawsze będziesz miał tłumaczenie , możesz pokazać palcem tego kto Cię tego nauczył .

=================

Widzisz jakie to proste , dla Żyda to oczywiste , dla nas to...nowość ! a przecież to jedynie prosta ,beznamiętna .... i dlatego genialna logika . Nie ,nie da się ewangelizować bez ST.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 20 2015 17:09   
Forum

Dobre pytanie .

To co najbardziej aktualne ze ST dzisiaj to naznaczanie , stygmatyzacja ono w k.k w Polsce jest dość regularne [ patrz Sm. 19 ] W takim systemie zachowań funkcjonuje k.k.
Są tacy którzy zaufali Bogu i sumieniu , i ci "jakby na skrzydłach " są wynoszeni ponad lud boży .
Są i tacy którzy zaufali instytucji i układom personalnym ,administracji ci są jakby usuwani ze świadomości ludu . Czy wiesz jaką tragedię przeżyli kapłani judaistów, kiedy nagle zaczęła się krzewić "nowa wiara " ?

ale to jest nieuniknione w stosunku do tych którzy zaufali wszystkiemu ..oprócz Boga ...przestraszyli się tego ,że będą "wykluczeni ze świątyni , będą "czarna owcą "w stanie kapłańskim , to nie ja powiedziałem , Chrystus przewidział i takie zjawisko. tak to postawienie instytucji przed Bogiem, sługi przed Panem.
W Polsce takie zjawisko też istnieje .Najlepiej to widać po niektórych czasopismach to już prawie martwe tytuły.
To taki regularny cykl , zdrowy .

88888888888888888888

Obrazek z lat pięćdziesiątych ,do pustego kościoła wchodzi przyjezdna , przygodna persona, ksiądz odprawia mszę ...samotnie ?

nie, jest obecny jedynie jeden "stróżujący " człowiek, stojący opodal , szepce kilka słów przyjezdnemu , przyjezdny wychodzi ze świątyni a cóż takiego usłyszał ? ano to ,że ów kapłan to "patriota" ...wystarczyło

to jest skrajny przykład tej stygmatyzacji , ale ...ona jest ponad teologią , nie daje się zdefiniować .

Przecież Chrystus wcale nie zaprzeczał ST , przecież owi "księża patrioci "wcale nie zaprzeczali dogmatom k.k. przecież i król Saula , Roboam wcale nie nakazywali wiary w herezję , Kain tez nie zaprzeczał istnieniu Boga itd. itp.

Widzisz jedność kościoła to coś więcej niż credo, więcej niż teologia ...ale o tym nauka kościoła milczy.
Widzisz jedność małżeństwa to coś więcej niż przypisanie , zarejestrowanie, gdyby bazować jedynie na tym to małżeństwa nie powinny się rozpadać ...a jednak rozpadają , przy jednakowych dogmatach kościół nie powinien być podzielony , a jednak jest podzielony, bo widzisz wokół instytucji powstał mur społecznego getta , to enklawa w ramach kościoła , jakież to żydowskie !

A owo naznaczenie w Polsce ono jest dokonane + - w 50% [ to moja intuicja, nie ma ścisłych rachunków ] są już parafie żywe tętniące życiem i obumierające ...jak małżeństwa które oprócz przypisania i wspólnego adresu nic już ze sobą nie łączy .

888888888888888

Jakieś dwa lata wstecz o. Rydzyk przywitał na Jasnej Górze tych kapłanów którzy tam przybyli ...wbrew intencjom swych biskupów , jest podział , Mój Drogi ,jest podział kościoła, jest i tyle , a obca propaganda też go nie przekreśli.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 24 2015 06:06   
Forum

Doprawdy ? podziały są Mój Drogi i to potężne , stygmatyzacja jest i to zauważalna , czy wyobrażasz sobie kogoś z redakcji np." Tygodnika Powszechnego " który chciałby znaleźć
zatrudnienie np w " Radiu Maryja " nie ?...ja też nie..
to pochodna podziałów społecznych , przepaść materialna między bogactwem a ubóstwem rośnie , zwróć uwagę na to że to się dzieje w ramach kościoła dla którego słowo " jedność " jest zagadnieniem centralnym , jak widzisz ,w religii to co tragiczne łączy się z tym co śmieszne, bo obie oddalające się od siebie coraz bardziej części kościoła nie łamią z formalnego punktu widzenia dogmatów wiary...

Jak widzisz to co materialne może mieć poważny wpływ na to co duchowe i określać jego ramy ! rozprawy teologów są tutaj zbędne Toż zemsta zza grobu tow. Lenina ...
a wiesz dlaczego tak jest ?
bo nauka społ. kościoła jest karłem , bez jakiegokolwiek praktycznego zastosowania.Karłem ? to jeszcze komplement ...ona społecznie nie istnieje ! Jakich Ci jeszcze potrzeba dowodów ?

Jakie potrzebne są argumenty aby Ciebie przekonać ,Ciebie człowieka z wyższym wykształceniem .

Wyobraź sobie ,że dziś ster władzy k.k. dzierżą ochrzczeni starotestamentowi np. św Paweł czy Jakub , czy taka "rozwałka " której BEZSILNYM ŚWIADKIEM jest Episkopat dzisiaj była by możliwa podczas ich rządów ? wątpię .

===========================

Dlaczego jednak starotestamentowi ,Żydzi czy muzułmanie lepiej dają sobie radę we współczesności niż my ochrzczeni ?
Wybacz skrzywienie zawodowe ale ich system rządów jest systemem biblijnym , nasz ateistycznym .

Oni serio traktują Słowa Pana o tym, Z JEGO WOLI TOCZY SIĘ ODWIECZNA WALKA między dobrem a złem , nawiązuję do podstaw jaką jest Ks. Rodz .

Oni są nastawieni na walkę , walkę toczoną rożnymi metodami ,cywilizacyjną , propagandową , ekonomiczną czy tak jak dżihadyści zbrojną , ale walkę , my na współpracę z ateistami , ot i sedno zagadnienia , za przyjęciem tej postawy podąża system władzy , zachowań , o ile to jest jeszcze władza...
Jedna z tych postaw jest biblijna , prawdziwa , druga fałszywa , jedni są mądrzy , drudzy idiotami ...jesteś zbyt mądry aby tego nie wiedzieć .należysz do roczników które przecież pamiętają kościół który walczy od tego który sprzymierzył się z Filistynami dla...paru zwrotów majątkowych i nauki religii w szkole , tania jest nasza wiara ...
Latwo nią "wywijać " manipulować dla doraźnych korzyści.

A Filistyni ? no cóż , im kościół przestał być do czegokolwiek potrzebny ,był onego czasu hołubiony ,bo jego ustępliwa , bierna postawa przyczyniła się do bezkarnego przejęcia dorobku narodowego przez nielicznych ,ale teraz ...EP zrobił swoje ,Episkopat może odejść...

=======================

Wiesz już ,że prezydent podpisał ustawę ...no to co ,że opozycja zapowiedziała ,iż ją zmieni.
A jak zmieni to co ? Nic to kościołowi nie da .Znajdą się drogi obejścia . Jest coś czego żadna głowa w Episkopacie nie jest w stanie zrozumieć .Prawo jest jedynie nadbudową stanu faktycznego cywilizacji , potwierdzeniem .

EP usiłuje walczyć z genderyzmem jak ktoś kto usiłuje "przypasować " krawat do kufajki ,albo jakby chciał powiesić krzyż w hipermarkecie handlującym w niedzielę , ową postawę sprzeciwu wobec gender chce dopasować do ekonomii , obyczajowości która nijak się ma do chrześcijaństwa ,

Genderyzm do niej pasuje chrześcijaństwo nie ,

genderyzm do nie jest wybryk, eksces ale konsekwencja , zwieńczenie tej cywilizacji ,to nie genderyzm jest dla tego typu cywilizacji wybrykiem myślowym ale chrześcijaństwo jest w tej cywilizacji ciałem obcym , ale to jako się rzekło to poza ich horyzontem myślenia ...za trudne.

A starotestamentowi ? oni nie są wcale tacy błyskotliwi , oni po prostu przyjęli do wiadomości to co oczywiste , my żyjemy iluzją.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 25 2015 11:05   
Forum

Oczywiście tylko ktoś o umyśle rodem ze ST jest w stanie wyprowadzić i kościół i naród z tej "kałabani " np. Mojżesz, nie , to nie jest dowód wykształcenia czy szczególnie wysokiego ilorazu inteligencji, to pokora wobec prawdy wyrażająca się , jeśli przytoczyć klasyków "czarne to czarne ,białe to białe " ot, i cała mądrość ludzka , wystarczy .

===============

np.
Najbardziej znana persona k.k. - redemptorysta z Torunia , jest zbyt katolicki aby być skuteczny.
A co to znaczy "zbyt katolicki " ?

Od czasu do czasu wchodzę w zakres RM i co słyszę ?

"dajcie, dajcie , wspomóżcie , jak będziemy mieli to będziemy nadawać ..." itd.

Problem w tym ,ze ów "wdowi grosz " to może wystarczyć jedynie na początek , na zaczęcie misji , do rozruchu ale nie do kontynuacji , widzisz Żyd to przyjmie do wiadomości , przeliczy katolik nie , nie przyjmuje do wiadomości tego co oczywiste .

========================

Widzisz Żyd poszedłby krok dalej , skoro ma "tubę " do pora na rozmnożenie potencjału , widząc skutki społeczne polityki państwa w stosunku do przedsiębiorców zrzeszyłby ich we wspólnocie broniącej wspólnych interesów , we współpracy z konsumentami , założyłby lobby które mogłoby wpływać na losy RP wcale nie wtrącając się do politycznych przepychanek w potocznym tego słowa rozumieniu , tak działają Żydzi .Przecież przy tym sposobie myślenia redemptorysta wcale nie musiałby być uzależniony od "wiecznej kwesty" pieniądze ...same wpływały by kasy Radia.Przy okazji "rozdawałby karty " w osłabionym przecież okrutnie kościele i państwie , ale to już efekt uboczny tego a nie innego sposobu myślenia .

Katolik mówi "dajcie , dajcie ... "
Żyd powie "przystąp do nas , pomóż nam , a sam będziesz mógł liczyć na pomoc , tak działali Izraelici pierwsi chrześcijanie ,inny świat prawda ?

========================

Owa różnica jest najbardziej widoczna w NT , tak.
Tego nie rozumiemy ,inny jest kontekst społeczny ,w przypowieści o talentach które słudzy mieli POMNOŻYĆ ów sługa nieużyteczny który to miał talent ale nie robił z niego użytku w myślowych kategoriach Semitów to...głupiec ,
ale my tego nie rozumiemy.

==================

Mały obrazek z życia gojów , jeśli wierzyć tym danym do do świątyń przestało przychodzić ok. 2,5 mln. osób , dla Żyda to alarm a dla goja ?

"nic się nie stało , to osoby przypadkowe opuściły kościół , a poza tym kryzys demograficzny itd. itp . skojarz to ze ST .Nie pasuje ...

DLA ŻYDA WAŻNA JEST TENDENCJA , DROGA A DLA GOJA AKTUALNY STAN ....I NIC WIĘCEJ ,goj nie potrafi przewidywać tego co może być jutro [ panny z przypowieści ]
"no przecież jeszcze się nie zawaliło " skojarz to z NT , tak NT ,

"Jam jest DROGĄ ..." itd. to ujęcie dynamiczne stylu życia , powiedziałbym ,że jest to podejście nomadów, my nie chcemy wędrować .Wędrować , emigrować to będziemy... kiedy nasz dom już się zawali, wtedy to już będzie wielkie szat rozdzieranie , w tym jesteśmy naprawdę dobrzy , a propos ,lubię poloneza "Pożegnanie ojczyzny " M. K. Ogińskiego , piękny .

"Zgrzeszyłem przeciw Jahwe " to powiedział Dawid , krótko id dobitnie , bez jakże meczącego dla słuchającego i.... mówiącego krętactwa ,inny świat , prawda ?
cóż jest świat wielkich i jest świat karłów , także w kategoriach moralności.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 29 2015 16:59   
Forum

Jakże nie , ja też uczestniczyłem w kawalerskich wieczorach z mocnymi alkoholami i mocnymi żartami ale...później jakoś nie potrafiłem zlożyć rąk do modlitwy ,w świetle dostępnych mi danych modlimy się , zwracamy do Boga coraz rzadziej , widać nie wchodzi się do świątyni w gumiakach ....

======================

Widzisz ateizacja nie narodziła się teraz , ona powstała obok nas , towarzyszyła nam jak cień ,po to by ostatnio wyjść z cienia ...

Syrach 23 -12, 13, 15.

" Bywa taki sposób mówienia , który do śmierci można porównać ;

niechże się on nie znajdzie w dziedzictwie Jakuba !

To wszystko dalekie jest od bogobojnych !

niech nie pogrążają się w nieprawościach !

Nie przyzwyczajaj ust swoich do grubiańskiej nieczystości

gdyż są w niej grzeszne słowa.

CZŁOWIEK PRZYZWYCZAJONY DO MÓW HANIEBNYCH NIE POPRAWI SIĘ PRZEZ WSZYSTKIE DNI SWEGO ŻYCIA . "

Czego tutaj można nie rozumieć ? nasza polszczyzna śmierdzi gnojem i to na wszystkich szczeblach drabiny społecznej [ patrz. tzw. afera podsłuchowa ]przecież szefowie naszego państwa to kulturowe parobki, czyściciele kloak. Zaprzeczysz ?
Polakom "słoma butami wychodzi " i tyle , a owe "gwiazdy" filmowe ... no cóż do rozrzucania obornika kwalifikacje może i mają....

Co że to tzw. "spontan " ok. ale owa spontaniczność oznacza nieuchronnie...prawdziwość wypowiedzi , człowiek mówiący spontanicznie ujawnia swoje ego,

klnie ? to co on tam ma w tej mózgownicy ,porządne , godne treści czy fekalia ?

============================================

Nie, kościół głosi słowo nieskuteczne, o tyle o ile lud do którego przemawia posługuje się ...innym językiem , przechodzę obok stoiska z art. elektronicznymi ,dwóch nastolatków rozmawia całkiem spokojnie o MP trójce z adnotacją że ostatnio mu się" s...doliła"
Uważasz,że to niechlubny wyjątek ? ja...że to haniebna normalność .

Ostatnio czytany był dramatyczny list biskupi o alkoholizmie, o gender itd. ale tego ekscelencje nie pojmują, że owo podglebie kulturowe takich a nie innych zjawisk powstało już znacznie wcześniej Eh !...teolodzy.

Cokolwiek by nie powiedzieli , cokolwiek by nie opublikowali, nieskuteczna jest ich mowa .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 lipiec 29 2015 19:04   
Forum

A jakiż to problem ? z organizacyjnego punktu widzenia rozwiązań jest więcej niż sto .

Skoro Pan tak wielkie znaczenie przykłada do sposobu bycia w tym i wysławiania się, to chciałbym zauważyć ,że troska o te sprawy jest naszym "psim " obowiązkiem ,powinnością chrześcijan.Ale ...kto nas tego uczy ?

Nie potrzeba pieniędzy wystarczy np. raz w miesiącu na lekcji religii w szkole przyuczyć słuchaczy
do godnego stylu życia , z pewną złośliwością powiem ,iż teologiczne rozważania prędzej czy później mogą w przy takiej a nie innej kulturze społecznej ulecieć w obłoki, zostać zapomniane , ale to ,że młody człek nauczy się ,iż kiedy już się wita ze starszą osobą to nie należy jako pierwszy wyciągać ręki do uścisku to może już zostać zapamiętane ...

Popuszczę wodze fantazji [ każdemu wolno ] można zaprosić np. nową panią prezydentową , przecież nauczycielkę do honorowego patronatu, kilku językoznawców i mamy w zasadzie początek ruchu społecznego rodziców zatroskanych o wychowanie swych pociech, to znacznie więcej niż uczestnictwo w akcjach charytatywnych w których "obowiązkowo " uczestniczyła każda dotychczasowa "first lady " to znacznie większa skuteczność ...także polityczna jakkolwiek to efekt uboczny .

To działa ,ja to wiem , ja to pamiętam , widzisz przewaga kulturowa nad "towarzyszami " dawała mojemu pokoleniu niejaki handicap cywilizacyjny , taka jest Biblia, szkoda ze lekceważona podczas procesów decyzyjnych , Język którym się posługujemy , maniery to ..narzędzie ewangelizacji , tak , czemu więc o nie nie dbamy ?

Nie potrzeba kazań , wystarczy aby otoczenie wiedziało ,że taki Iksiński jest człowiekiem wierzącym a przy tym biegłością i kulturą słowa przewyższa pozostałych , to już samo to ,że prowadzi rozmowę nawet o przyziemnych sprawach ale na poziomie godnym człowieka ,samo to że potrafi się bawić nie przesadzając z alkoholem ,jest już świadectwem wiary, ale kto nad tym się zastanawia ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 05 2015 12:12   
Forum

To nie o to chodzi .Któż Ci mówił ,że masz zostać Żydem ?

Stary Testament powinni mieć na względzie przede wszystkim sprawujący władzę w kościele, to księga mądrości władzy ,
Eh! w końcu muszę to z siebie wydusić !

Zamiast narzekać , zamiast zazdrościć i wyłuszczać wszelkie przewiny te prawdziwe i te urojone Izraelitom to czy nie ;lepiej przyjrzeć się mechanizmom ich działania , a dlaczego nie ?
W końcu to sam Bóg wskazał Salomona jako tego który ze wszystkich ludzi władzę sprawował najlepiej ...do Boga nie chcemy się przyznawać ?

ho , ho daleko się nauka kościoła się rozwinęła skoro uważa ,że potrafi lepiej ...tylko dlaczego ja tego nie widzę , tam ja... lud boży tego nie widzi , w poczynaniach EP widzi wszytko prócz mądrości , ot i zagwozdka , nie Mój Drogi laicyzacja to nie przypadek .

Co ? że oni tylko o własny interes ? ten wąski, grupowy , nawet o to , nawet o własny egoizm [ w kategoriach wieloletnich ] tez nie potrafi MĄDRZE zadbać.Pan działa także przez ekonomię , nie wiedziałeś tego ?

Jeśli wiernych będzie ubywać to bez przesady...trzeba będzie pozbywać się , trwonić dorobek przodków , a więc najlepiej teaz przewidując tendencje , powołać w EP zarząd masy upadłościowej ... to nie Biblia to matematyka .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 07 2015 10:20   
Forum

Pewnie ,że oglądałem ... słuchałem .

P .prezydent mówił o powrocie do wspólnoty narodowej jaka miała miejsce w latach pierwszej "Solidarności " jako o powrocie do źródeł wielkości społecznej....
a więc pisz wymaluj ...skierka ...no , oczywiście biorąc pod uwagę przeogromną skalę różnicy wielkości , miłe to , nie ja jeden.

88888888888888888

Oznacza to nieuchronnie ...powrót do Starego Testamentu ,tak , otóż sytuacja w której osoba świecka Dawid czy Salomon stoi na czele kościoła jest typowa dla ST ....Tak powrót do jedności społecznej daje moc , siłę która nieomal sama daje władzę , daje władzę takze nad kościołem , patrz Dz. A . Wspólnota jest bowiem ponad instytucją [ gdzie dwóch spotka się w Imię Moje ...itd. ]

Przypominam ,że w Judaizmie więzy religijne byłe nieporównanie większe niż te obecne w k.k. ...a jednak pękły .

wspólnota jest "bardziej Boska " [ J. Maritain ]

A insygnia ? te duchowe są ważniejsze niz robota stolarzy czy złotników , Dawid był królem zanim włożył koronę po Saulu.

88888888888888888888888888

Żeby nie było wątpliwości ,nie jest to dla kościoła sytuacja optymalna , za najbardziej korzystną dla k.k. uważam sytuację w której tak jak w kościele św. Piotra i Pawła to duchowieństwo "gra pierwsze skrzypce " we wspólnocie społecznej kościoła , ale to juz historia , duchowieństwo opuściło już kościół społecznie , to zupełnie inny świat , pasterze opuścili swe owieczki , została jedynie wspólnota eucharystyczne ,cząstkowa no...dobre i to.

Jeśli wypuścili z rąk pastorał ...ich wola, Trudno ,spotkamy się na mszy.

8888888888888888888888888888888

Jeśli prezydent nawiązał do pierwszej "Solidarności ' to nieuchronnie wywołał w ludziach mojego pokolenia wspomnienia i ...porównania.
26 VIII 1980 r. prymas tysiąclecia wygłosił homilię która wstrząsnęła kościołem , ta wczorajsza wygłoszona także przez prymasa była ...bardzo gładka ,nikogo nie uraziła i...nikomu nie zostanie na dłużej w pamięci.Inny świat inni ludzie .

88888888888888888888888888888

No dobrze , ale jeśli p. prezydent chciałby wznieść się ponad standardy polityki to jakie musiałby mieć insygnium ?

! Król 3, 28.
" cały Izrael usłyszał o wyroku , jaki król wydał , lękano się króla ,ALBOWIEM WIDZIANO ŻE BYŁA W NIM MĄDROŚĆ BOŻA W SPRAWOWANIU SĄDU "

Sprawiedliwość ...a co to jest w naszym państwie ? gdyby zestawić niektóre wyroki ... to wyszedł by z tego niezły tragikomiczny kabaret , to tutaj jest "nisza rynkowa " to jest siła zdolna wynieść na wyżyny społeczne każdego ale i ...unicestwić każdego wielkiego .

A jak to było w k.k.? słuchać hadko prawda ?

No to co ,ze prawo państwowe ?

Pan zostawił nam prawo ponad wszelkie prawo , także państwowe , ba, zostawił nawet mechanizmy egzekucji tego prawa, więc jak to było z tym prawem w k.k. w jaki sposób k.k kształtował np. stosunki pomiędzy robotnikiem a prawodawcą ? byliśmy lepsi niż poganie ,byliśmy światłem na oświecenie pogan , nasza sprawiedliwość była większa ...czy taka sama .

Jak można było tego nie wiedzieć ? jak można być dyplomowanym teologiem i nie wiedzieć tego co proste ? co ? że teraz pora na nieeleganckie aluzje ,że te dyplomy to za czapkę śliwek , nie tego nie można mówić . To osoby konsekrowane , Bóg sie z nimi rozliczy , nie my.

To jedynie asertywne stwierdzenie faktu , i nic ponad to.

88888888888888888888

Jeśli już prezydent chciałby być kontynuatorem pierwszej "Solidarności ' to jakie narzędzie musiałby mieć w ręku ?
To nie jest tyle pytanie polityczne ,to pytanie biblijne ... tak biblijne .

Otóż "Solidarność " w sensie organizacyjnym była tworem Żyda J. Kuronia który żywcem "zerżnął " niektóre rozwiązania ze ST , także te tyczące ORGANIZACJI WEWNĘTRZNEJ narodu wybranego .Sam okrzyk "precz z komuną " nie miałby większych racji bytu ,jeśli nie miałby wsparcia W STRUKTURACH , trwałych i mądrze skonstruowanych w ramach tzw. "samoorganizacji społecznej " , tak ,ja to piszę , ja, osoba niechętna temu środowisku .

8888888888888888888888888

Tak , pragnienie Sprawiedliwości to siła odwieczna
zainstalowana przez Stwórcę w naturze człowieka, zdolna wynieść prezydenta ponad układy partyjne ,kościelne , zdeklasować wszystkie istniejące twory.... pod jednym wszakże warunkiem :

będzie on posiadał FORMUŁĘ ORGANIZACYJNĄ TAKIEGO RUCHU , tak , ale to wymaga znajomości czego ? jedynie teorii organizacji i zarządzania ? bez przesady , to prosta nauka , analizy systemowej ? to jedynie matematyczne ujęcie prostych zachowań...nie Mój drogi znajomości Biblii . Bez takowej formuły ktokolwiek by nie wziął się za sprawowanie władzy jest bezsilny....lepiej niech odpuści , bo to będzie działanie bezsensowne .

W roku 1993 ówczesny prezydent L. Wałęsa powołał B.B. W. R coś co miało być ruchem społecznym a było taką sobie niewielką partią ,ledwie przekraczająca próg wyborczy, widzisz ...goj nie widzi różnicy [ ! ] jest myślowym niechlujem , nawet jeśli otoczony jest doradcami z profesorskimi tytułami .
Potężnych zadań podjął się p. prezydent , ale jeśli nie będzie miał wsparcia społecznego lepiej niech da sobie ....i narodowi spokój , niech nie rozbudza płonnych nadziei , kara za lekceważenie Biblii nieomal zawsze , z automatu jest bardzo dotkliwa , także w kategoriach osobistych.

Jeszcze sto tys. profesorów więcej ...i nasza ojczyzna zginie , nasz kościół zginie , ot goje !

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 07 2015 17:56   
Forum

Sdz. 3,7
"kto się boi walki i czuje w sobie lęk ,niech wraca i uchodzi przez góry Gilead."

gdyby to było dzisiaj ..."się boi wyzwań niech nie deklaruje śmiałych kroków i skupi się spokojnym administrowaniu na podobieństwo poprzedniego prezydenta."

Jeśli wziąć za przykład Gedeona to prezydent powinien wziąć się za budowanie hipotetycznego ruchu , właściwie ...namiastki kościoła, tego społecznego teraz kiedy jest "na grzbiecie fali "co więcej może on "poderwać " wielu działaczy społecznych z różnych opcji nie zmuszając ich do nielojalności wobec kolegów z dotychczasowych ugrupowań w których pracują ,tak działa hegemon.

później już będzie trudniej , coraz trudniej , jego twarz się opatrzy , jeśli już zdecydował się na objeżdżanie Polski, to niechże powie swoim słuchaczom coś innego niż mówił ,nowego nie znaczy sprzecznego , jakieś rozwinięcie , jakaś organizacyjna kontynuacja , inaczej straci , tak straci ,

bo jeszcze nie tak dawno jego środowisko potępiało w czambuł panią premier za owe "sesje wyjazdowe rządu " za ukrytą kampanię wyborczą , teraz role mogą się odwrócić , tylko co można "wycisnąć " z zaplecza intelektualnego prezydenta ? nie wiem.

Wiem ,że w historii Polski osoba świecka , król zwany później Odnowicielem położył zasługi większe dla k.k. niż osoby duchowne.
To nie jest ewenement , to już było ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 07 2015 18:07   
Forum

Wink Tak masz rację , ale szefa episkopatu od prymasa..nie odróżniam , nie znam nie wiem co znaczącego uczynili , nie znam twarzy , nie kojarzę,
kompletować dalej , a po cóż ?

Już dawno o. Wiśniewski stwierdził ,że k.k. nie posiada "swej twarzy " rozpoznawalnej społecznie osoby która wzięła by siebie ciężar władzy, nie ma , ergo ....najbardziej rozpoznawalny jest...ów redemptorysta.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 09 2015 20:38   
Forum

Oj tam , oj tam
Jasne ze gniew Pan może objawić się i poprzez przyrodę , o tym bibliści powinni wiedzieć
ale dlaczego o tym nie mówią ... w końcu to ich "psi " obowiązek . liczba trzęsień i ziemi i innych kataklizmów wzrasta , to nie są domysły , to statystyka , tak w to wierzę , wierzę ,że to nie jest przypadek , w skali globalnej nie przypadków , cóż na to kościół który uważa się za głównego depozytariusza wiary ? ...i milczy , pośredniczy [ no chce pośredniczyć ]pomiędzy ludźmi a Bogiem przemilcza ...

Jest , jest w Ks. Pwt , tekst który mówi o tym co grozi prorokom który nie wypełniają swej funkcji ,czego się boi kościół nauczający ?posądzenia o "ciemnogród " ?
a kim jest jakiś dziennikarzyna wobec gniewu Pana ?

==============

Nie , nie jest tak źle ,politycy milczą o katastrofalnej suszy bo...są niekompetentni ...także w kategoriach tego co nazywamy profesjonalizmem "zwierzęcia politycznego "

Widzisz , wszelkie działania wizażystki w rodzaju : co kto ma powiedzieć , jakim tonem , komu podać rękę komu nie , ja się ubrać , jak i kiedy uśmiechać
to ...frędzelki wobec kataklizmów , ale żeby to spostrzec to wymaga odwagi myślenia ....i profesjonalizmu.

Nie widzę profesjonalizmu w szeregach aktualnej opozycji [ obym się przyjemnie rozczarował } tak , tej samej pozycji która ustami aktualnego prezydenta odwołuje się do solidarności społecznej , tej pierwszej , a potrzeba tak niewiele ,kilka prostych posunięć natury organizacyjnej i... własny egoizm , dbałość o własny interes nakazywał by wykorzystanie , tak wykorzystanie tej sytuacji .

A sfery rządowe? to przecież ich ostatnia " deska ratunku "? szansa na radykalne odwrócenie trendów ...i nic ... bezradność , bezradność i j jeszcze raz bezradność ...jesteśmy gojami , jesteśmy bojaźliwymi gojami.

Co ma to wspólnego ze ST ?, sposób myślenia , taki a nie inny, starotestamentowi wiedzą ,ze każdy sposób , każda metoda działania kiedyś wytraci swoją skuteczność , także w polityce my uważamy ,ze jest wieczna...my siedzimy w miejscu , oni , nomadzi wędrują , także w kategoriach społecznych , wojskowi powiedzieliby ,ze mają przewagę ruchliwości , manewru.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 16 2015 11:01   
Forum

Nie to nie prawda , my i Żydzi to dwa rożne systemy pojmowania świata , dwa różne systemy reakcji na wydarzenia .
Popatrz na osoby publiczne ,na debatę społeczną jedne uważają ze jest wspaniale inne ,że jesteśmy w ruinie [ punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ] tylko ,że z jednej i drugiej strony padają ...hasła .
Izraelici w naszej sytuacji spytaliby :

" wzrost gospodarczy ? ok....ale gdzie on się "rozlazł " do czyjej kieszeni trafiły te pieniądze
namiary proszę , grupy interesów , nazwiska ..."

Nie ma odważnych same ogólniki ,Żyd spyta o szczegóły , także o nazwiska , gojów można zbyć komunałami , zwróć uwagę na to ,że co jakiś czas na scenę publiczną trafia persona nieznana której jedynym atutem wydaje się być jedynie to ,że nie uczestniczyła w dotychczasowym "rozdaniu kart " , aż w końcu następuje zniechęcenie , odejście w prywatność i zazdrość , podziw w stosunku do innych narodów które przyjęły na siebie ciężar ... myślenia o sprawach publicznych,

to samo dotyczy przecież kościoła , to ten sam schemat , laicyzacja ? ok. ale jakie są jej mechanizmy ? jak jej zaradzić ? to te same trudne pytania , uciekamy Mój Drogi uciekamy ...przed pracą , przed wzięciem na siebie odpowiedzialności , w piwnicy mojego kościoła natknąłem się na stosy prasy religijnej , tyle papieru a odpowiedzi na to co istotne brak , tyle słów pada z ambony a ....efektów brak , smutne jest życie współczesnego kapłana , tyle pracy ...na nic , a starczy tak niewiele ...nieuciekanie przed tym co istotne .

Proste prawda ? ale dla nas za trudne , ponoć proste sytuacje tworzą przyjaciół , w takim razie Polska to kraj w którym ludzie nie są dla siebie przyjaźni ...na obczyźnie to widać najlepiej .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 16 2015 17:10   
Forum

Ok. ale co to znaczy odpowiedzialność przed historią ?
25 lat od przemian ustrojowych w państwie ale i w kościele a jaki jest bilans ?
jaki był punkt otwarcia a jaki zamknięcia , straty czy zyski ?

888888888888888888

Odpowiedzialność przed historią w wymiarze praktycznym polega na tym ,że

a/ bierze się na siebie odpowiedzialność za owe ostatnie ćwierćwiecze i przeprasza kościół :
"Sorry, dano mi w ręce ster łodzi Piotrowej a ja wpakowałem tą łódź na mieliznę "
Co ja powiem ? nic nie powiem bom i ja grzesznik , bom i ja omylny.

b/ załóżmy ,że decydenci z tamtych lat nie żyją , wtedy aktualni powinni wytłumaczyć wiernym stan obecnej zapaści :

" kardynałowie X i Y nadali kościołowi taki a nie inny wymiar postawy społecznej , nie żyją, ale za nich przepraszamy , to też jest jakieś wyjście .To tez jest sposób na jakiś reset , otwarcie nowego bilansu .

c/ Wyjście najgorsze , miłość do swych braci w kapłaństwie jest większa niż miłość do Kościoła wtedy EP. będzie milczeć i udawać ,ze nic się złego nie dzieje .To wymaga rozszerzenia swych kwalifikacji o ...aktorstwo , to ciężki kawałek chleba , tak, aktorstwo to ciężka praca .

Nie widzę większych różnic pomiędzy ST a NT w tej mierze. ST rygorystycznie przestrzega zasad postępowania , niejednokrotnie karze śmiercią występnych , a Nowy jedynie tłumaczy dlaczego. Tłumaczy dlaczego miłość do córki czy matki jest zgubna i ile większa jest od miłości do Pana.Tłumaczy dlaczego miłość do teologii jest zgubna i le większa jest od miłości do Biblii .

Będziesz miłował pana , Boga swego CAŁĄ SWOJA DUSZĄ itd.
Jeśli tak, to całe to nieszczęście które spadło na k.k. jest efektem ...miłości , nieuporządkowanej miłości wewnątrz -instytucjonalnej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 17 2015 12:19   
Forum

Uff ...niebezpieczeństwo przeszło bokiem ...o włos.
Całe szczęście k.k. ,że walczący ateusze to "fafuły "
Gdyby mieli głowę na karku to ogłosiliby ,że ostatni pakiet ustaw odpisany przez przez prez. Komorowskiego jest zgodny z wolą kościoła bo wedle słów abp. Depo"kościół i państwo to jedno " ...jak jedno to jedno... słowo się rzekło.
Całe szczęście ,że skupili sie w atakach na kościół w temacie jego rozdziału od państwa , całe szczęście.

===================

Przecież nawet dziecko ze szkoły podstawowej wie ,że o ile król , prezydent NIE ZOSTAŁ NAMASZCZONY DO PEŁNIENIA SWEJ FUNKCJI, NIE JEST CZĘŚCIĄ KOŚCIOŁA .To ciało obce , to tak jakby Żydzi uznali ,ze ...król Amonitów czy Filistynów może ingerować w sprawy Izraela,
dla Żydów nonsens dla k.k. "normalka "

==================

A gdyby rzecz potraktować inaczej, starać się zrozumieć niewypowiedziane intencje mówiącego ? to moim zdaniem jest to z sprytne , zawoalowane...wołanie o pomoc ze strony kościoła hierarchicznego , o pomoc do państwa , do UE, do wszystkich diabłów aby pomogły te instytucje podtrzymać walącą się budowlę instytucji , w NT coś takiego występowało w przypowieści o synu marnotrawnym , tak , tego który w odruchu desperacji usiłował się pożywić jadłem który spożywały świnie [dla Żydów to szczyt upadku ]

Wnioskuję , że powrót do Ojca i do Jego nauki ze strony znarowionej, nieposłusznej instytucji nie jest aż tak odległy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 19 2015 11:14   
Forum

Frown Czy ja kiedyś kryłem się ze swoimi poglądami.

8888888888888888888888888888888888888

I Sam 5,8-9

"Posłano przeto i zgromadzili wszystkich książąt filistyńskich u siebie i spytali :

co mamy zrobić Z Arka Boga izraelskiego ? "

"....Skoro ją tam przeniesiono ,ręka Jahwe dotknęła miasto i wielkie przerażenie padło na nie, pokarał bowiem mieszkańców miasta od od najmiejszego
do największego : i ukazały się na nich wrzody."

888888888888888888888888

Arka...Dekalog mam wrażenie ,ze Biblia pali w ręce , drażni serca współczesnego kościoła, piszę to z pełnym przekonaniem , Biblia wydaje się być w systemie funkcjonowania wspólczesnego k.k. ciałem obcym ...na BibliI znam sie tyle co jakis przeciętny czytacz na systemach a i owszem , więc w całą mocą na jaką mnie stać :

KOŚCIÓŁ JEST SKONSTRUOWANY , ZORGANIZOWANY NA OPAK SŁOWU BOŻEMU
NADAJE SIĘ DO WSZYSTKIEGO TYLKO NIE DO REALIZACJI IDEAŁÓW BIBLII.
Nie głosi chwały Słowa WCIELONEGO ... w życie ludzkie.

888888888888888888888888
Sprawiedliwość ? a co to jest ?
Wspólnota no...eucharystyczna
Wychowanie ? no to niech się państwo tym zajmie ...my nie ,my tylko głosimy chwałę Najwyższego , no , rodzina , tak rodzina ale jaka ? jak uposażona ,jak wykształcona ? w jakim otoczeniu społecznym funkcjonuje ...to niech się tym państwo się zajmie ...my nie , my tylko od słowa i liturgii .

Władza w kościele ? tak to jest nasze ,tego nie oddamy , po co ? owa władza jest pożytkiem dla nielicznych w ramach koscioła ? [ Ezechiel ] komu ją powierzono ?

Żeby nie jojczyć , ile jest Biblii w homiliach ? ile jest Słowa Pana a ile teologicznych wypełniaczy ...które mają [ z punktu widzenie instytucji ] jedną zasadnicza zaletę ...nie narażają się nikomu , bo tego nie sposób zastosować w życiu praktycznym , społecznym .

Sprawiamy wrażeni jakbyśmy chcieli odesłać Arkę Przymierza do innych , bo nas
drażni , bo kłuje boleśnie sumienie .

88888888888888888888888888888

Czekam z utęsknieniem na co ? na to ,ze ta cała UE z częściami składowymi ostatecznie zlikwiduje instytucję w tym kształcie , czekam bo pragnę odnowy w duchu Biblii , lepiej zacząć od ruin , niż ciagle odbudowywac coś , co jest już u źródeł zepsute , w samym założeniu, taki jest ST , chwilami bezwzględny...ale skuteczny.odnoszę wrażenie ,ze ten czas jest bliski.Mozna w to nie wierzyć.

Będę miał satysfakcję , tak satysfakcje kiedy zobacze jak Baal oswrócił sie od swych czcicieli , owszem juz się odwraca , bo oto jego sludzy maja coraz trudniejsze zadanie :

Jak zachować lojalność wobec Baala głoszac chwałę Jachwe ? ...toż to kwadratura koła.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 20 2015 17:44   
Forum

Oczywiście UE może być pożyteczna dla Kościoła ...niechcący, to element naprawy wspólnoty, podobną rolę w odniesieniu do k.k. w Polsce spełnił antyreligijny system sowiecki ,tak on wzmocnił kościół , nie osłabił ,oczyścił z ludzi przypadkowych to ...dobrodziejstwo historii , oczywiście ,że wiem co piszę, k.k. w Polsce od czasu do czasu potrzebuje ...bata , słowem do niego nikt nie trafi .

UE ? to ...bicz boży , może spełnić taką sama rolę jak ongiś Babilon , Asyria itd.
Nie , ona wcale nie ma takich zamiarów ...ale taka rolę pełni , czy tego chce czy nie.

88888888888888888

Kamień uderzający w posąg w Ks. Daniela...
Kamień to symbol twardości , spójności w Biblii występuje niejednokrotnie , np. w przypowieści o budowanym na skale domu, tak, kościół powinien być budowany na jedności społecznej ,taki był pierwotny kościół , taka jest Biblia,ten kto zaprzecza ...no cóż skłonny jestem posądzać go o analfabetyzm ...choćby i był profesorem , to zbyt proste i zbyt oczywiste,zbyt łatwe do sprawdzenia,

a czym jest piasek jeśli nie rozczłonkowanym kamieniem , rozbitą skałą ,tak, to na czym ostatnio "przejechał się " kościół w Polsce ,to nie jest liturgia czy dogmaty , to rozbicie społeczne.Odwrotnie, dawna wielkość to efekt jedności społecznej .
Tutaj nie potrzebna jest teologia tylko ...oczy i pamięć , jakich jeszcze potrzeba Ci dowodów ?

8888888888888888888

Taki kościół jest w stanie dokonywać rzeczy wielkich , skojarz z modlitwą Chrystusa o jedność , skojarz z pierwotna nazwą szatana - twórca podziałów , wszystko to tworzy zastanawiająco spójny system pojęć .

A ten dzisiaj kościół to ...kamień otoczony piaskiem , starczy go otrzepać z tego ...no wiesz ...jaka to substancja gotowa jest przylgnąć jak piasek [ tak piasek jest miałki dopasowuje się do kształtów ] do każdej rzeczywistości choćby i grzeszne , choćby i pogańskiej , to dokonuje się teraz na twoich oczach , o stygmatyzacji już pisałem.Oto skała pozostanie , a piasek no cóż... rozwiewa go wiatr.

8888888888888888888888

Krótko i do rzeczy: nie ma jedności kościoła bez jedności społecznej w tym i prawa którym posługują się jego członkowie , to kanon czy to dogmat ? raczej warunek jego mocy.

Dla Żyda to oczywiste , dla nas nie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 20 2015 18:10   
Forum

Nie sądzę, w każdym razie na to nie wygląda , dzisiaj EP przypomina gromadkę przestraszonych bezradnych dzieci , niezdolnych do czynności innych niż kopiowanie przeszłości , potencjalnego następcy kard. Wyszyńskiego ...nie widzę .

Nie , biskupi są zbyt niedojrzali intelektualnie , mogą co najwyżej napisać list o...zgubnych skutkach alkoholizmu , ale bez umiejętności nazwania mechanizmów społecznych które do niego prowadzą ,EP nie jest w stanie nazwać grzechu cudzego leżącego w systemach społecznych , EP boi się szatana zinstytucjonalizowanego ...w państwie , zostaw EP , nie będziemy kopać leżącego .

Jedyną osoba mającą zdolność do zjednoczenia kościoła ...na mój gust i wyczucie...to p. prezydent pod jednym wszakże warunkiem : zdolny będzie do zjednoczenia chrześcijan w jednym ruchu społecznym , skupionym wokół jego osoby , ale czy do tego jest zdolny , nie wiem , odnoszę wrażenie że ...chciałby .

Wtedy wszedłby w buty "Mojżesza " także prawodawcy , jako prawnik powinien o tym pamiętać , zostaje nadzieja .

Redemptorysta ? nie to nie on , to zupełnie inny typ człowieka , kieruje się raczej emocjami niż wyczuciem organizacyjnym , ale...dobrze że jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 23 2015 20:26   
Forum

Ależ oczywiście ,że tak co więcej mam prawo aby tak wierzyć i w to wierzyć.
Środowisko biskupów jest dla mnie środowiskiem potencjalnych potępieńców, co ? ze ja feruje jakies nie wiadomo skad wziete "wyroki " nie ja jestem 'sędziów ale ktoś inny , wiesz co to jest grzech przeciw Duchowi św ?

on występuje także w ST , tak .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Sm 3, 11-14.

" Wtedy rzekł Jahwe do Samuela ,

-oto ja uczynię w Izraelu coś takiego ,że każdemu kto o tym usłyszy, zaszumi w uszach.

Tego dnia sprowadzę na Helego wszystko ,co zapowiedziałem jego domowi , od początku do końca ...."

" wiedział bowiem, ze jego synowie popełniają niepoprawności przeciw Bogu A NIE KARCIŁ ICH..."

" ...nie będzie zmazany na wieki grzech domu Helego ani przez ofiary krwawe ani bezkrwawe... "

&&&&&&&&&&&&&&&

Jeżeli spora część zepsucia k.k. wzięła się z poczucia bezkarności [ żeby nie było wątpliwości nie tylko kapłanów ale i świeckich ] to któż do takiej atmosfery się przyczynił jeśli nie Episkopat ?

Co by o Helim złego nie powiedzieć to uznał on swój grzech ...Episkopat ma trudności ...
Jak myślisz kto w tym przypadku jest bardziej odległy od Pana ?
skruszony grzesznik czy zatwardziały ..."aktor "?

Jeden z arcybiskupów to czynny sodomita a drugi w randze nuncjusza tuszuje cała sprawę
nie dopuszcza do stolicy apostolskiej informacji , ciekawe...
Rumieńca wstydu na "obliczu "instytucji nie widziałem ...nic się nie stało...[ ? ]

Czy to jedyna przewina czy cały ciąg przewin ? chwilowa słabość czy stała tendencja ? jeśli to drugie to...ciężką będą mieli sprawę na Sądzie, dopuścić do takiego zgorszenia ? ja bym się bał....jeśli wierzę , wierzę prawdziwie to strach jest usprawiedliwiony , nie widzę go w postawie infułatów , nie widzę. Ślepa miłość do instytucji ?
a to nie słyszałeś ,iż Pan nie ma względu na osobę ?

Odpowiedz sobie sam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 sierpień 31 2015 21:01   
Forum

A jednak ich przewyższamy ..chociaż w jednym punkcie , to właściwie gdzie jest ich słaby punkt ?

ano...w Starym Testamencie ! powolny ale stały rozbrat Izraela z Panem wziął się... z pragnienia posiadania króla . Widzisz ich banki i inne instytucje nie na wiele się przydadzą w oderwaniu od norm etyki, w oderwaniu od Sprawiedliwości , w oderwaniu od Boga...
Będą mozolnie budować swe królestwo ale ono się rozpadnie , już się rozpada , moralnie już upadło ale i w kategoriach materialnych świat budowany pod dyktando wielkich korporacji finansowych i medialnych zaczyna się chwiać .Wiesz , w Niemczech nie wierzy się już mediom , jakimkolwiek , lewicowym ,prawicowym , ekologicznym , słowa ulatują w przestrzeń ...Tyle pieniędzy wyrzuconych ...w błoto.
Nie trzeba Ewangelii wystarczy ST.

"rzekł Jahwe do Samuela :
Usłuchaj głosu ludu we wszystkim , czego od ciebie zażąda , bo oni nie tobą wzgardzili , ale mną wzgardzili, [nie chcąc ]bym był królem nad nimi ."

eh ! jakie to polskie ? raczej jakie to episkopatowe ....

Jeśli tak to na tle innych nacji nie jesteśmy aż tak grzeszni .A może to szczęście ,że ten "pański" k.k. z Polski , tak ten który uformował sie po 1989r nie zajmuje doniosłej pozycji w Europie ...to była by zgroza .

Ale to dotyczy nielicznych u steru władzy [ złośliwi mówią ,że przy korycie ] na ogół totalitaryści w Polsce się nie przyjmują , tak jak B. Śmiały są nie słuchani , niekiedy odsuwani , a jesteśmy otoczeni narodami które maja tą "izraelską ciągotkę " aby innym narodom obrzydzać los swoją manią "wielkości " u nas nie było Hitlera Stalina, Napoleona
Dżyngis - Chana itd. To co dotyczy Izraelitów jak i innych narodów, to jest to ,że owi "wielcy "królowie " dają się we znaki nie tylko wrogom ludu ...ale i własnemu ludowi.
Sam 8, 11-18. I taki był los Żydów , Niemców , Rosjan , Francuzów itp . ludom którym zachciało się "wielkości "
Słyszałem ,że Amerykanom przypisuje się wiele zbrodni ....

88888888888888888888888888888888

Było by to dowodem słuszności tego fragmentu PS. władza ludzka powyżej pewnej wielkości zaczyna być zwyrodniała , nawet ta utworzona [ na początku ] ze szlachetnych pobudek.Statystyki nie kłamią , najwyższy poziom zadowolenia osiągnięto w krajach bez aspiracji imperialnych .
Skojarz to z kamieniem z księgi Daniela , tak. Kamieniem który uderzył WE WSZYSTKIE królestwa tej ziemi , jeżeli Pan jest Sprawiedliwy to nie nalży wątpić ,ze owe królestwa na to zasłużyły.

88888888888888888888888
To już trzydzieści pięć lat , ja mam wrażenie ,że to było wczoraj , to nie przypadek , także teraz , nie tak dawno temu chore na straszliwą chorobę skóry dziecko otrzymało pomoc od obcych i często niezamożnych ludzi ...jeszcze Polska nie zginęła ...
"Przyjdź Królestwo Twoje..." tego pragniemy tego pożądamy , za głosem "tego czegoś "jesteśmy w stanie pójść i ponieść ofiary, to wcale nie prawda ,ze jesteśmy takimi anarchistami , a ów bałagan pojęć i czynów o którym niejednokrotnie pisałem jest dziełem władz, to jest ów "czerep rubaszny :" {Słowacki ]

Widzisz , ktoś kto przestawi chociażby wizję Sprawiedliwości na tej Ziemi ...polskiej ziemi jest w sytuacji który "kłuje szpilą śpiącego olbrzyma "Bez tego "czegoś " bez Sprawiedliwości jest jedynie indolencja władz państwowych kościelnych , samorządowych itd.Tak też było z "Solidarnością " ... no...do momentu kiedy kojarzyła się ze Sprawiedliwością.

"błogosławieni ktorzy łakna i pragną ..." tak to my ,no, nie wszyscy.

Twoje ugrupowanie społeczne z którym tak sympatyzujesz właśnie teraz otrzyma potężny cios , referendum w prawie min. innymi dotacji dla partii politycznych prawdopodobnie
pozbawi je ZASADNICZYCH ŚRODKÓW NA FUNKCJONOWANIE .
Pozostaje liczyć na lud....

Wpływy lobbystów międzynarodowych mogą spowodować ,że już istniejące problemy kraju mogą urosnąć do niebotycznych , wiesz w armii carskiej był kiedyś taki rodzaj kary w którym skazaniec biegł między dwoma szeregami chłoszczących go egzekutorów , myślę ,że praca przyszłego rządu będzie wyglądać podobnie ... dlaczego brakuje nam tego "szlifu społecznego " jaki otrzymali starotestamentowi , może inaczej jesteśmy ..nieporadni .

Taki rząd , kościół czy jakiekolwiek inne przedsięwzięcie społeczne musi w obliczu spodziewanych trudności mieć solidne zaplecze społeczne w postaci np. ruchu społecznego inaczej działać będzie w"powietrzu " osamotnione z czasem rozgoryczone , samymi działaniami ustawodawczymi czy administracyjnymi niewiele można a takiej sytuacji wskórać , a założę się ,że zaplecze intelektualne Twojego stronnictwa nie ma nawet ogólnej koncepcji takiego hipotetycznego ruchu ...a przecież wystarczy tylko obudzić olbrzyma....tyko tyle

To samo dotyczy kościoła ...wystarczy jednie zmienić swój stosunek do rzeczywistości i genderyści wylądują na
"śmietniku historii" ,

wygłaszając rozważania teologiczne , antropologiczne w oderwaniu od rzeczywistości społecznej k.k. niewiele wskóra.

Onego czasu jeden z braci K na wiecu w centrum stolicy zaapelował o stworzenia ruchu społecznego ale do kogo ten apel był skierowany...tego nie powiedział... a więc niejako z góry , niechcący założył ...że tego nie potrafi.
8888888888888888888888888888888

Zwróć uwagę ,że J. Kuroń działał z zdecydowanie trudniejszej sytuacji ... ale chyba lepiej rozumiał procesy społeczne . A... [ pytanie abstrakcyjne ] gdyby był szefem Episkopatu..poradziłby sobie ? myślę ,że tak...

Popatrz ...ideologie walczącego ateizmu wydają się być "na granicy " akceptacji społecznej coraz więcej w nich pęknięć i "wywrotek " owo "multi kulti " wydaje się rozsadzać Europę ,
Kuroń by to wykorzystał , złapał za nogi okazję " podobnie jak śp . Kard Wyszyński , onego czasu zorientował się ,że komunizm gierkowski zaczyna szwankować i paroma dyskretnymi posunięciami skierował intytucję na drogę trudną ..ale chwalebną , chwalebną i perspektywiczną .

Tak , on posiadał wyczucie sytuacji , w końcu to prymas tysiąclecia Odnoszę wrażenie ,że lepiej rozumiał ten naród niż zawodowi socjolodzy i psycholodzy , ten naród , społeczeństwo jak wolisz na zew bodaj odprysku Królestwa Pana zachowuje się jak po "amfie "
No tak ale kardynał jak i Kuroń już nie żyją ...zostają ci których widzisz , dlatego bieg wypadków jest dość przewidywalny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 08 2015 17:53   
Forum

Skąd wiem ? ano czytam między wierszami...bywa i tak to nie to co zastało powiedziane ale to co nie zostało powiedziane jest najciekawsze .
=======================

Niedawno jeden z prominentnych arcybiskupów powiedział ,że jeśli Europa nie zwiększy swej dzietności to zaleje ją Islam ...

KTO TO MÓWIŁ ? KAPŁAN CZY DEMOGRAF ? jeśli kapłan to ..sam nie już nie wierzy w skuteczność ewangelizacji ani tej starej , ani tej "nowej " [ ja ich nie rozróżniam ] wierzy ...w wymowę faktów społecznych a to już oznacza powrót do ST, tak , ale do tego się już nie przyznał...

Zabrakło mu wiedzy czy odwagi ? uczciwość , tak zwykła uczciwość nakazuje żeby powiedzieć ,że ewangelizacja w wykonaniu tej instytucji którą zawiaduje rzeczony arcybiskup to ...jałowe zajęcie ... kto zaprzeczy ?
Ludność napływowa ? a cóż to za problem ? przecież i tak zostanie z ewangelizowana ? tak ale hierarcha tego nie powie , zbyt widoczne są fakty , nawet on utracił możliwości naginania faktów, nawet dr Goebbels by tutaj nic nie wskórał...

W temacie obok jest wzmianka o tym ,ze istnieje określony CYKL CHRZEŚCIJAŃSKIEJ HISTORII , polega on na tym ,że kościół przed swym upadkiem społecznym przywiązuje się
do państwa , tak było we Francji Rosji ...w Polsce , kościół instytucjonalny wierzył państwu jak Bogu ...a może i bardziej [ inaczej nie usuwałby niewygodnych fragmentów Biblii ze swego nauczania ] ZAWSZE , POWTARZAM ZAWSZE PAN HISTORII SPOWODUJE ,ŻE OWA "OPOKA INSTYTUCJI " PAŃSTWO USUNIE SIĘ HIERARCHII SPOD NÓG... TO "PRAWO " HISTORYCZNIE UDOWODNIONE .

kościóŁ pozbawiony pomocy państwa w PRL-u wygrał , bo nie liczył na państwo ...tylko na Boga.

==================================

Dlaczego starotestamentowi w tym i muzułmanie są silniejsi społecznie od k.k. ?...NAWET NA JEGO OBSZARACH KANONICZNYCH ... bo to oni stanowią quasi państwo z własnym wymiarem sprawiedliwości , oni nie potrzebują "łaski " oni nie dopasowują siebie do państwa tylko państwo do siebie ...

To nie jest nawet ST to ...Ewangelia , tak ! nauka Chrystusa to kościół niezależny od państwa , mający własne prawa ...dlatego tez imam będzie personą bardziej znaczącą od kardynała , nie , jeszcze nie dzisiaj ...ale powoli , powoli...
no cóż ale ... tak, tak , wiem , oni już nie zmądrzeją ,historia musi instytucji wymierzyć solidne baty ...zanim przyzna się do błędów ... i to nie zawsze.

Owe ruchy społeczne nie będą maleć , to znaczy ,że Pan Kościoła szykuje bicz .
Ale to już kwestia wiary , nie dowodów statystycznych.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 09 2015 10:31   
Forum

Jak to co może zrobić kościół ?

tak, wiem nie ma pieniędzy nie ma środków ale może dać światu i uchodźcom PORZĄDEK SPOŁECZNY , no ostrożniej mógłby dać ...gdyby zajmował się ludźmi tak jak nakazuje Pan , ale "on zajmuje się człowiekiem" ale jakim gdzie ,skąd , zajmuje się ..."człowiekiem z próbówki " takim laboratoryjnym , ale gdzie owa naukę zastosować , w jakiej sytuacji ...nie wiadomo.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Największą porażką społeczną kościoła XX wieku jest to ,że ekspansja cywilizacyjna chrześcijaństwa zatrzymała się gdzieś na Morzu Śródziemnym, a miała posuwać się dalej ? tak, Dobro ma to do siebie ,że żaden niezdegenerowany człowiek Go nie odrzuci ,
w wymiarze społecznym oznacza to mimowolne , przejmowanie obyczajów kultury przez narody sąsiadujące , czegoś takiego nie było...
jakieś dialogi pomiędzy uczonymi w pismach które w skali społecznej nie miały jakiegokolwiek znaczenia .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

I przydarzył się k.k. wypadek .....

zaczęły się szumne deklaracje o "nowej ewangelizacji " która miała się obyć bez Biblii ... zaprzestano "prostowania ścieżek Panu "w wymiarze społecznym ...skutki widzimy ,
okazuje sie ,że ci którzy ogłaszali ową "nową ewangelizację" ...nie znają albo ...nie chcą znać Ewangelii .Jak bezradny jest kapłan który odrzuca Biblię albo traktuje Ją wybiórczo...
tam...może mieć tytuł profesorski , nic to nie znaczy wobec Biblii.Czym jest mądrość człowieka wobec Pana ? niczym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,66 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości