Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Precz ze Starym Testamentem?
 |  Wersja do druku
Yasmin
 wrzesień 09 2015 14:35   
Forum

Status: offline

Quote by: skierka

Jak to co może zrobić kościół ?

tak, wiem nie ma pieniędzy nie ma środków ale może dać światu i uchodźcom PORZĄDEK SPOŁECZNY , no ostrożniej mógłby dać ...gdyby zajmował się ludźmi tak jak nakazuje Pan , ale "on zajmuje się człowiekiem" ale jakim gdzie ,skąd , zajmuje się ..."człowiekiem z próbówki " takim laboratoryjnym , ale gdzie owa naukę zastosować , w jakiej sytuacji ...nie wiadomo.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Największą porażką społeczną kościoła XX wieku jest to ,że ekspansja cywilizacyjna chrześcijaństwa zatrzymała się gdzieś na Morzu Śródziemnym, a miała posuwać się dalej ? tak, Dobro ma to do siebie ,że żaden niezdegenerowany człowiek Go nie odrzuci ,
w wymiarze społecznym oznacza to mimowolne , przejmowanie obyczajów kultury przez narody sąsiadujące , czegoś takiego nie było...
jakieś dialogi pomiędzy uczonymi w pismach które w skali społecznej nie miały jakiegokolwiek znaczenia .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

I przydarzył się k.k. wypadek .....

zaczęły się szumne deklaracje o "nowej ewangelizacji " która miała się obyć bez Biblii ... zaprzestano "prostowania ścieżek Panu "w wymiarze społecznym ...skutki widzimy ,
okazuje sie ,że ci którzy ogłaszali ową "nową ewangelizację" ...nie znają albo ...nie chcą znać Ewangelii .Jak bezradny jest kapłan który odrzuca Biblię albo traktuje Ją wybiórczo...
tam...może mieć tytuł profesorski , nic to nie znaczy wobec Biblii.Czym jest mądrość człowieka wobec Pana ? niczym.

Ja tu tylko czytam. Smile Nic mądrzejszego nie dopiszę, mogę tylko potwierdzić mądrość Biblii.
Nikt mądrzejszej książki nie napisał.
A czasy, wydaje się, nadchodzą ciężkie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 17 2015 10:31   
Forum

Tak masz rację ,to będą trudne , niełatwe czasy ale...przecież Jego Drogi są ponad naszymi...
i być może te trudne czasy ZMUSZĄ kościół do wysiłku społecznego , jeśli takowego wysiłku kościół nie podejmie ....to zejdzie do katakumb , a wtedy będą czy ktoś chce czy nie chce
obowiązywać zasady funkcjonowania jakie znamy z pierwszych wersów Dz. A....

Niebo i gwiazdy przeminą Jego Słowa nigdy...

===================================

Islam to konfrontacja natury społecznej , ja tam nie widzę w tej religii niczego takiego co mogło
by mnie zachwycić , ale Islam NARZUCA REGUŁY SPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ via szariat .
Dlaczego szariat ma przewagę nad prawem państwowym [ to widać gołym okiem w krajach gdzie są dość liczne enklawy muzułmańskie ] ano bo to prawo ŚRODOWISKOWE , takie jak prawo Mojżesza , ono jest silniejsze od państwowego bo reguluje stosunki pomiędzy ludźmi , bezpośrednio ...i jest proste.
Jednym z podstawowych pojęć prawoznawstwa jest praworządność a jego warunkiem powszechna znajomość prawa , UE jest niezdolna do do czegoś takiego , jeden ze znajomych , powiedział mi ,ze o obrębie prawa regulującego stosunki np.w rolnictwie jest tyle aktów prawnych ,ze ... wymaga to iluś tam specjalistów od iluś tam dziedzin ...a co w tej sytuacji ma powiedzieć zwykły człowiek , taki statystyczny zjadacz chleba .Konsekwencją tego jest WYOBCOWANIE ORGANÓW PAŃSTWA OD ŻYCIA SPOŁECZNEGO , podobna sytuację można zaobserwować w przypadku instytucji kościelnych ,listy Episkopatu wydaja się być ...z innego świata. Instytucje są daleko ...sąsiad blisko .Prosta zasada , dla starotestamentowych oczywista dla nas ...za trudna .
================================================

W tej sytuacji obowiązuje zasada gordyjskiego węzła , nic tez dziwnego ,że Islam robi co chce i jak chce w dziedzinie islamizacji o ile k.k. Jest bezsilny w dziedzinie ewangelizacji ...na własnym terenie kanonicznym . Tyle stworzył ksiąg o naturze człowieka ale po tym jak zmienia się owa natura w zależności od struktur już ....tego nie potrafi , nie potrafi tego co jest w konfrontacji cywilizacyjnej [ tak to starcie dwóch cywilizacji ] z Islamem najistotniejsze .

Chce walczyć ale bez broni , taka bronią jest nauka społeczna , jakieś tam pięknie brzmiące ogólniki ... bez zastosowania , chrześcijaństwo ostrzeliwuje Islam...ślepymi nabojami ...

=========================

A tak poza tematem...Twoje wywołanie tematu okazało się ...prorocze , nam rzeczywiście brakuje ST w życiu społecznym .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 18 2015 13:29   
Forum

A skąd mam to wiedzieć ? Wiem ,ze wg. Wszelkich prawideł Biblii Europa winna być ukarana za sodomię a kiedy ...nie wiem bo i skąd [ Ks. Rodz. ]
Mam tylko uczucia,przeczucia ale to mało precyzyjny “przyrząd badawczy “
Jeśli Cię to w ogóle interesuje to teraz jest moim zdaniem preludium tego co ma nadejść, żeby nie było wątpliwości ...ciche preludium , jedno z ostatnich ostrzeżeń ,
Tylko dlaczego to ja mówię a nie ci których “psim obowiązkiem jest “głoszenie Prawdy światu”
Najlepiej spytaj o to ...ich samych ...ale nas moje wyczucie nie odpowiedzą, uciekną , zagłuszą Cię wielosłowiem, ale prawdy nie powiedzą ...

Najbardziej jednak “wkurzyła “ mię wypowiedź p. posła sprawie przybyszy z orientu , o tym ,że tutaj w Polsce zrodził się ruch “Solidarności “ i że my Polacy mamy szczególny obowiązek ...itd. Co ten człowiek mówi ? co to za propaganda ? neokomuna ?

Jeśli już nie ma szacunku do wyborców to niechże ma szacunek dla własnych siwych włosów...
źle jest ,jeśli wypowiedzi parlamentarzysty są krytykowane ...ale jeszcze gorzej kiedy są wyśmiewane ...

Solidarność ? A co to jest ?

Pan poseł ma nieaktualne dane , solidarność społeczna została przykładnie zamordowana ,jak wielkie jest rozwarstwienie społeczne w Polsce ? Cyfry przemawiają lepiej niż słowa.

Ale co to wspólnego ze ST ? To jest utrata poczucia rzeczywistości ...Roboam.....

odnoszę wrażenie ,że Europa jako cywilizacja ginie bo utraciła [ podobnie jak instytucja kościoła ] zdolność do trzeźwej oceny faktów...starotestamentowi , islamiści ...”wykańczają”
Europę i chrześcijaństwo na jego rodzimych terenach konsekwentnie i...bez oporu .
Wiesz kto to są mahdyści ?

Zachowujemy się jak Inkowie ,Aztekowie itd...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 24 2015 16:56   
Forum

Przecież tutaj wcale nie potrzeba nie wiadomo jakiej wiedzy z zakresu funkcjonowania struktur , wystarczy nieuzbrojone oko obserwatora i bardzo pobieżne dane , aby stwierdzić ,ze na wspólnotę chrześcijan rzędu powiedzmy dziesięciu tys. wiernych, wystarczy muzułmański analog w ilości powiedzmy 1000- 1500 wiernych i po jakimś czasie owi wyznawcy Allaha są w stanie zdominować nominalną większość ...nie , nie żartuję

Przyczyną jest różnica w sposobie funkcjonowania chrześcijaństwa i Islamu.
Starotestamentowi Żydzi czy muzułmanie zasadniczą wagę przywiązują do prawa, różnie pojmowanego , różnie stosowanego i ...różnie obchodzonego [ patrz na na faryzeuszy w czasach Mesjasza ] ale nawet jeśli jest kulawe, niekiedy okrutne ale ZAWSZE emanuje POSŁUSZEŃSTWEM.... nawet jeśli powierzchownym.Nawet taka wiara stanowi siłę społeczną ...jeśli jest sprzęgnięta z interesami narodu który ją wyznaje...u nas tego tego nie ma ...mamy słabą pamięć historyczną , bo nie pamięta się jeszcze przecież nie tak dawnych chwil potęgi k.k. w Polsce.

Ktoś niedokładnie przeczytał Biblię ...albo jej nie zna... Nie będzie ani Greka ani Rzymianina ani Żyda , ani mężczyzny ani kobiety ...ale gdzie tak jest ? tutaj na Ziemi czy w Domu Ojca ? coś się nam poprzestawiało w systemie pojęć i dlatego "bierzemy w kuper "

Więc jak może przebiegać konfrontacja między k.k. a Islamem na jego terenach kanonicznych , w jednej gminie , parafii ? Nie potrzeba szczególnej wiedzy......

a/ Chrześcijanie używają dzwonu kościelnego muzułmanów wzywa muezin.
Dźwięk dzwonu przebija się przez pomruk miejski jak setki innych odgłosów, u muzułmanów w tym miejscu i czasie głos Allaha ważniejszy jest niż cokolwiek , odkładają wszystkie zajęcia które mogą odłożyć ...my nie...
Zasadniczo muzułmanie nie używają zachodniego Słowa "Bóg " tylko "Allah "wg. niech to nie to samo, nie toczyć sporów teologicznych -w praktyce funkcjonowania religii to nie to samo , rzeczywiście nie to samo...Wiesz co to jest Ramadan ? i jak on wpływa naszycie wiernych a...jak na nasze życie wpływa Wielki Post ?lepiej nie kontynuować...wstyd.

b/Wielu postronnych nawet obserwatorów widzi ,że ich WEWNĘTRZNE PRAWO ma prymat nad państwowym [ patrz pierwsi chrześcijanie ! patrz postawa wiernych w czasach komuny ] co powoduje ,że np. można wytoczyć proces jednemu z pastorów [Szwecja }za to ,że posługując się znanym listem św. Pawła skomentował zjawisko homoseksualizmu, można wytoczyć proces i skazać za tzw. "mowę nienawiści " [co to jest ?]w przypadku Islamu było by to ...ryzykowne ...bardzo ryzykowne .
Komuniści używali na określenie takich zjawisk słowa "pryncypialiność "

a co to jest ? TO JEST OSTRO ZARYSOWANY AKSJOLOGICZNY STOSUNEK DO RZECZYWISTOŚCI ... my tego ie mamy , u nas jest wszystko rozlazłe.
Znana wypowiedź kard. Dziwisza o wyższości prawa moralnego nad .... spowodowała lawinę dyskusji nad tym.... co oczywiste { ! } .Wychodzi na to ,że nadmiar uczelni szkodzi k.k. ....intelektualnie.

Teraz tez czeka nas zdaje się dyskusja nad tym oczywiste , podstawy życia rodzinnego i zdaje się ,że uczeni w piśmie "coś kombinują "...z czego by tutaj jeszcze ustąpić, co "unowocześnić " ...a muzułmanie nie ustąpią

Wniosek Islam jest wolny ...my jesteśmy niewolnikami prawa państwowego . Jak myślisz kto zdobędzie przewagę ?

c/ A instytucje demokratyczne , kto lepiej z nich skorzysta ? zwarta ideologicznie grupa czy wspolnota nie mająca zdecydowanych poglądów, oni je mają o głosują
jako jedność , a co to jest jedność społeczna chrześcijan ?

Za kilka lat to zjawisko ...jeden z politologów wprost powiedział ,że we Francji za kilka lat zjednoczenie w postawach obywatelskich muzułmanie ...mogą rozsadzić demokracje parlamentarną , taka jaka znamy we Francji...
Na teranie lokalnym ,samorządowym oni już są siłą , jak myślisz , takie władze lokalne kogo będą forować k.k. czy muzułmanów , nawet fundamentalistów ...
Widzisz choinkę przed domem będziesz musiał ukryć w domu ..."bo rani cudze uczucia religijne" kwef na głowie muzułmanki już nie ...

To wszystko na terenie kanonicznym k.k.

d/ jest jeszcze coś co jest niedostrzegane ,bo jest to nieformalna strona życia społecznego , OBYCZAJOWOŚĆ ! jak myślisz kto będzie dyktował warunki ...będąc mniejszością ? Oni są silniejsi , nie lekceważ ich , jak bardzo łatwo zamącić w głowach eks chrzescijanom via TV czy tygodniki plotkarskie , żurnale u nich już nie , jak myślisz kto dyktuje warunki słabszy czy silniejszy ?

Przychodzi Icek do Rabina .... przychodzi Abdul do szejka ... to to samo , ten sam obszar kulturowy ...nie ma wpływu na życie społeczne pasterz który odizolował się od owieczek , czego tutaj możną nie rozumieć ?

Co ? że nasze życie towarzyskie ...itd. skąd nasze życie to nic ws stosunku do ŻYCIA WSPÓLNOTOWEGO , obserwowałem kiedyś z okna Romów , dzień pod dniu
[ sąsiedzi ] wiem coś o tym, nasze życie towarzyskie to...ersatz tego wspólnotowego .Najbliższego sąsiada , parafianina poznałem ...kiedy wody powodzi pochodziły pod piętro , musieliśmy współpracować , tak...musieliśmy , okoliczności nas zmusiły , "dzień dobry "...i to wszystko.

Nie , oni, nie muszą bać się TV.

Skąd się bierze taka niemoc ? ano oni maja pasterzy którzy dbają o stado a nie o ...siebie
i o swoje "złote myśli "zachęcam do lektury np. Ezechiela .

Po drugie , ano właśnie pisałem , tak tutaj , w tym temacie ,jeśli ktoś zechce zdominować k.k. czy szerzej chrześcijaństwo to niechże weźmie wzór z kościoła św. Piotra i i Pawła przejdzie ze struktury parafii na strukturę gminy ..zdeklasuje cały kościół ....Przewaga Islamu nad chrześcijaństwem to przewaga gminy nad parafią , eh ! gdyby fala uchodźców i islamizatorów dotarła do Europy szybciej nie musiałbym niszczyć klawiatury , dowód ?... chodziłby ulicami.

"Nie jesteśmy filią Rzymu" to słowa jednego z oficjeli niemieckiego k.k. zdaje się ,że centrum już z utraciło wiele ze swego splendoru i mocy , kto sięgnie po władzę , tą rzeczywistą , nie wiem ,bieg wypadków ,ich dynamika zaczyna mnie zaskakiwać.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 wrzesień 25 2015 18:03   
Forum

Przecież tutaj wcale nie potrzeba nie wiadomo jakiej wiedzy z zakresu funkcjonowania struktur , wystarczy nieuzbrojone oko obserwatora i bardzo pobieżne dane , aby stwierdzić ,ze na wspólnotę chrześcijan rzędu powiedzmy dziesięciu tys. wiernych, wystarczy muzułmański analog w ilości powiedzmy 1000- 1500 wiernych i po jakimś czasie owi wyznawcy Allaha są w stanie zdominować nominalną większość ...nie , nie żartuję

Przyczyną jest różnica w sposobie funkcjonowania chrześcijaństwa i Islamu.
Starotestamentowi Żydzi czy muzułmanie zasadniczą wagę przywiązują do prawa, różnie pojmowanego , różnie stosowanego i ...różnie obchodzonego [ patrz na na faryzeuszy w czasach Mesjasza ] ale nawet jeśli jest kulawe, niekiedy okrutne ale ZAWSZE emanuje POSŁUSZEŃSTWEM.... nawet jeśli powierzchownym.Nawet taka wiara stanowi siłę społeczną ...jeśli jest sprzęgnięta z interesami narodu który ją wyznaje...u nas tego tego nie ma ...mamy słabą pamięć historyczną , bo nie pamięta się jeszcze przecież nie tak dawnych chwil potęgi k.k. w Polsce.

Ktoś niedokładnie przeczytał Biblię ...albo jej nie zna... Nie będzie ani Greka ani Rzymianina ani Żyda , ani mężczyzny ani kobiety ...ale gdzie tak jest ? tutaj na Ziemi czy w Domu Ojca ? coś się nam poprzestawiało w systemie pojęć i dlatego "bierzemy w kuper "

Więc jak może przebiegać konfrontacja między k.k. a Islamem na jego terenach kanonicznych , w jednej gminie , parafii ? Nie potrzeba szczególnej wiedzy......

a/ Chrześcijanie używają dzwonu kościelnego muzułmanów wzywa muezin.
Dźwięk dzwonu przebija się przez pomruk miejski jak setki innych odgłosów, u muzułmanów w tym miejscu i czasie głos Allaha ważniejszy jest niż cokolwiek , odkładają wszystkie zajęcia które mogą odłożyć ...my nie...
Zasadniczo muzułmanie nie używają zachodniego Słowa "Bóg " tylko "Allah "wg. niech to nie to samo, nie toczyć sporów teologicznych -w praktyce funkcjonowania religii to nie to samo , rzeczywiście nie to samo...Wiesz co to jest Ramadan ? i jak on wpływa naszycie wiernych a...jak na nasze życie wpływa Wielki Post ?lepiej nie kontynuować...wstyd.

b/Wielu postronnych nawet obserwatorów widzi ,że ich WEWNĘTRZNE PRAWO ma prymat nad państwowym [ patrz pierwsi chrześcijanie ! patrz postawa wiernych w czasach komuny ] co powoduje ,że np. można wytoczyć proces jednemu z pastorów [Szwecja }za to ,że posługując się znanym listem św. Pawła skomentował zjawisko homoseksualizmu, można wytoczyć proces i skazać za tzw. "mowę nienawiści " [co to jest ?]w przypadku Islamu było by to ...ryzykowne ...bardzo ryzykowne .
Komuniści używali na określenie takich zjawisk słowa "pryncypialiność "

a co to jest ? TO JEST OSTRO ZARYSOWANY AKSJOLOGICZNY STOSUNEK DO RZECZYWISTOŚCI ... my tego ie mamy , u nas jest wszystko rozlazłe.
Znana wypowiedź kard. Dziwisza o wyższości prawa moralnego nad .... spowodowała lawinę dyskusji nad tym.... co oczywiste { ! } .Wychodzi na to ,że nadmiar uczelni szkodzi k.k. ....intelektualnie.

Teraz tez czeka nas zdaje się dyskusja nad tym oczywiste , podstawy życia rodzinnego i zdaje się ,że uczeni w piśmie "coś kombinują "...z czego by tutaj jeszcze ustąpić, co "unowocześnić " ...a muzułmanie nie ustąpią

Wniosek Islam jest wolny ...my jesteśmy niewolnikami prawa państwowego . Jak myślisz kto zdobędzie przewagę ?

c/ A instytucje demokratyczne , kto lepiej z nich skorzysta ? zwarta ideologicznie grupa czy wspolnota nie mająca zdecydowanych poglądów, oni je mają o głosują
jako jedność , a co to jest jedność społeczna chrześcijan ?

Za kilka lat to zjawisko ...jeden z politologów wprost powiedział ,że we Francji za kilka lat zjednoczenie w postawach obywatelskich muzułmanie ...mogą rozsadzić demokracje parlamentarną , taka jaka znamy we Francji...
Na teranie lokalnym ,samorządowym oni już są siłą , jak myślisz , takie władze lokalne kogo będą forować k.k. czy muzułmanów , nawet fundamentalistów ...
Widzisz choinkę przed domem będziesz musiał ukryć w domu ..."bo rani cudze uczucia religijne" kwef na głowie muzułmanki już nie ...

To wszystko na terenie kanonicznym k.k.

d/ jest jeszcze coś co jest niedostrzegane ,bo jest to nieformalna strona życia społecznego , OBYCZAJOWOŚĆ ! jak myślisz kto będzie dyktował warunki ...będąc mniejszością ? Oni są silniejsi , nie lekceważ ich , jak bardzo łatwo zamącić w głowach eks chrzescijanom via TV czy tygodniki plotkarskie , żurnale u nich już nie , jak myślisz kto dyktuje warunki słabszy czy silniejszy ?

Przychodzi Icek do Rabina .... przychodzi Abdul do szejka ... to to samo , ten sam obszar kulturowy ...nie ma wpływu na życie społeczne pasterz który odizolował się od owieczek , czego tutaj możną nie rozumieć ?

Co ? że nasze życie towarzyskie ...itd. skąd nasze życie to nic ws stosunku do ŻYCIA WSPÓLNOTOWEGO , obserwowałem kiedyś z okna Romów , dzień pod dniu
[ sąsiedzi ] wiem coś o tym, nasze życie towarzyskie to...ersatz tego wspólnotowego .Najbliższego sąsiada , parafianina poznałem ...kiedy wody powodzi pochodziły pod piętro , musieliśmy współpracować , tak...musieliśmy , okoliczności nas zmusiły , "dzień dobry "...i to wszystko.

Nie , oni, nie muszą bać się TV.

Skąd się bierze taka niemoc ? ano oni maja pasterzy którzy dbają o stado a nie o ...siebie
i o swoje "złote myśli "zachęcam do lektury np. Ezechiela .

Po drugie , ano właśnie pisałem , tak tutaj , w tym temacie ,jeśli ktoś zechce zdominować k.k. czy szerzej chrześcijaństwo to niechże weźmie wzór z kościoła św. Piotra i i Pawła przejdzie ze struktury parafii na strukturę gminy ..zdeklasuje cały kościół ....Przewaga Islamu nad chrześcijaństwem to przewaga gminy nad parafią , eh ! gdyby fala uchodźców i islamizatorów dotarła do Europy szybciej nie musiałbym niszczyć klawiatury , dowód ?... chodziłby ulicami.

"Nie jesteśmy filią Rzymu" to słowa jednego z oficjeli niemieckiego k.k. zdaje się ,że centrum już z utraciło wiele ze swego splendoru i mocy , kto sięgnie po władzę , tą rzeczywistą , nie wiem ,bieg wypadków ,ich dynamika zaczyna mnie zaskakiwać.

Chciałam już kiedyś zapytać: Islam - Koran - szariat. Czy islam, to naprawdę religia miłości i pokoju? Nie mam siły pytać. Może już za późno na pytania. Wydaje mi się, że już znam odpowiedź. Dawno temu czytałam książkę, w której była pokazana przewaga siły islamu nad siłą chrześcijaństwa. To była książka katolickiego pisarza, dziennikarza i publicysty Vittorio Messori. Nie ze wszystkim się zgadzam co napisał on o islamie ale na pewno islam pokazał już swoją siłę. A chrześcijaństwo ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 26 2015 14:02   
Forum

Słuszna uwaga !
wiesz NIE MA TAKIEJ RELIGII Z KTÓREJ NIE DA SIĘ UCZYNIĆ KARYKATURY , dotyczy to także chrześcijaństwa , słowo "krzyżowiec"we frazeologii Arabów zajmuje takie miejsce jak u nas powiedzmy esesman czy enkawudzista...i słusznie ,zresztą mamy swoje polskie doświadczenia , a któż to byli Krzyżacy ? skąd przybyli ?

8888888888888888888

Moja maksyma to :
Szanuj każdego człowieka jakiego spotkasz na swej drodze , bo on przewyższa Cię co najmniej jednym względem .

A ...pod jakim względem przyzwyczajają nas oni, czego możemy się od nich nauczyć ?ano praktycznego stosunku do rzeczywistości ...biją nas w tym na głowę, Islam to nie tylko Koran to również wiele aforyzmów , anegdot to typowe dla tego obszaru .

Prorok Mahomet modlił się

- Boże , CHROŃ MNIE PRZED WIEDZĄ KTÓRA NIE PRZYNOSI KORZYŚCI
i przed sercem które nie zna pokory.

Ależ ...to policzek dla wielu w tym kraju , zarówno świeckich jak i duchownych.

Anegdota arabska :
Wsiadł pewien gramatyk na statek i spytał marynarza :
-Czy znasz gramatykę ?

Ten odrzekł -Nie- Straciłeś połowę swego życia- zauważył uczony mąż.

Wtem podniósł się wiatr, wzburzyły fale, statek zakołysał się. Wtedy marynarz spytał pasażera : - Czy umiesz pływać ?

- Nie odrzekł.

Na to marynarz: -No cóż stracisz całe swoje życie...

8888888888888888888888

Gdybyś czytała aforyzmy starotestamentowych np .żydowskie [ zachęcam ] to one mają ta wspólną cechę : kochają mądre decyzję , kpią z oderwanych od życia bieżącego pięknoduchów.

888888888888888888888

Szariat ? gdybyś porównała go np. z prawem mojżeszowym to w sensie ducha prawa
jest on bardzo zbliżony. Nieszczęściem Arabów jest to ,że jest niemodyfikowany, bo oto religia która broni się rękami i nogami przed "wspólnictwem " w odniesieniu do Allaha czyni z szariatu "wspólnika Pana, w jaki sposób ? ano NADAJE SZARIATOWI PONADCZASOWOŚĆ ,

a więc to co ludzkie traktuje jak to co boskie , zresztą my też ...tak , tak , wiele jest w współczesnych strukturach k.k. organizacyjnych bredni które czynią z kościoła organizację bardzo nieoperatywną , niezdarną ale ...traktowane są jak "dar boży"
Czym to jest jeśli nie herezją ?

8888888888888888888

Szariat, on cementuje jedność narodową Arabów , szariat ...jeśli go pokonany jest największa szansą
na rozbicie zwartego molocha Islamizmu.

Widzisz , dobro zawsze zwycięży zło , więc dobre prawo zawsze zwycięży złe , w tym i szariat, w tym i prawo mojżeszowe ale my...nie mamy własnego prawa ...więc czym może my z nimi walczyć ? uczonymi wykładami ?...parskną śmiechem .

Często podaje się nam za przykład chrześcijan w st. Rzymie . zapomina się o tym ,że chrześcijaństwo zaczęło się szerzyć w Palestynie ...wśród żydów , wśród prawa mojżeszowego ...no tak, ale... reguły życia chrześcijan a co za tym idzie i prawo , sformalizowane lub nie RÓŻNIŁO SIĘ OD OTOCZENIA , zwyciężyło, no tak.... ale nie zwyciężyło by gdyby nie istniało ...

Arabowie nie boją się różnić , my tak...

My nie mamy własnego zdania , iluż to księży , także w infułach "podkłada " swoje nauczanie pod ...naukę Pana ? ....taaam ... pod tzw. "poprawność polityczną "

8888888888888888888

Resume :

Nie ma i nie będzie skutecznej walki z islamizacją Europy jeśli nie będziemy mieli własnego prawa , a szariat ? no cóż na bezrybiu ...ma wiele wad ale za to jeden walor - ...on istnieje .

Wracam do punktu wyjścia , modlitwy Mahometa :w iluż to wypadkach na stanowiska państwowe czy kościelne powołuje się ludzi z wiedzą pozorną ? Np. z lekarza , który powinien leczyć np. chore migdałki czy wątrobę czyni się człowieka odpowiedzialnego za system ? toż to nonsens, z góry wiadomo ,że tego nie potrafi .

W iluż to wypadkach szefem kościoła lokalnego zostaje ktoś kto potrafi z detalami opisać jakieś zagadnienie teologiczne ale..nie potrafi zarządzać kościołem ...

Wiara ... ten kto wyznaje wiarę MUSI BYĆ PRZEKONANY O WYŻSZOŚCI SWEJ RELIGII , inaczej ewangelizacja czy islamizacja traci sens , bo po cóż zamieniać jedną religię na drugą kiedy ta nowa wcale nie jest lepsza ? toż to absurd , oni mają poczucie wyższości , to duch zwycięzców ,tacy byli nasi przodkowie , to pewnego rodzaju szlachectwo , my liczymy ...że zwycięży Pan ?...nie ...że zwycięży państwo, Jesteśmy duchowymi karłami...

tak bardzo ,ze akurat w tej postawie muzułmanie są bliżsi Ewangelii niż nominalni chrześcijanie , cięgi które zbiera k.k to nie przypadek , w kategoriach systemu ,to nie przypadek ale naturalna prawidłowość.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 30 2015 12:34   
Forum

Tak masz rację miłość to nie to samo co porządek , ale kto zna miłość nieuporządkowaną aksjologicznie ? w kategoriach tej Ziemi taka nieuporządkowana miłość upadnie ...

Będziesz miłował ...znasz to , otóż w Biblii MIŁOŚĆ JEST HIERARCHICZNA

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Arabowie , Żydzi to wiedzą , my nie , pewnie zaprzeczysz bo iluż to kapłanów MÓWI o tym , ok. ale ilu włodarzy archidiecezji czy diecezji CZYNI WG. ZASAD PORZĄDKU ? kłopotliwe pytanie , co ?

Islam to ...dydaktyka dla k.k.

tak dydaktyka jak wielka silę może mieć imam czy kapłan jeśli słowa wiary wsparte są prawem państwowym ,a jeśli brak takowego prawa państwowego to jak wielka siłą jest religia jeśli ma "za plecami " prawa wspólnotowe .

Spójrz, owi przybysze są niewykształceni ...ale tworzą wspólnotę społeczną , my nie ...bo nie ma wspólnoty bez prawa formalnego lub zwyczajowego , prawa które reguluje jej zachowania , to "statut " co że Ewangelia ? a gdzież w Ewangelii czy Dekalogu masz zapisane SZCZEGÓŁOWE , niepodlegające dyskusji zapisy ?
Mojżesz wiedział co robi , my nie...

My mamy akademie , oni nie , ale to oni biorą górę ....

oni zwyciężają , taka jest tendencja , cóż na to dostojni profesorowie , gdzież się podziała ich rozległa wiedza ? gdzie ją zastosować ?....profesorów nie ma , milczą .
Mojżesz był mądrzejszy .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Prawo wyznaniowe nie ma zastosowania ? rzeczywiście tak myślisz ?

Załóżmy ,że :

Jeden z członków wspólnoty k.k. uległ prośbie , namowom sugestiom i został żyrantem swego brata we wspólnocie , załóżmy że ów pożyczkobiorca okazał się człowiekiem wiarołomnym i za ową pożyczkę sprawił sobie np. nowy samochód spłata obciążając ciężarem kogoś ...kto okazał się być dobrym .

U nas może on trzasnąć drzwiami przed nosem swego brata w Islamie już nie ...
Tam wiarołomny jest "przegrany jak Wojtka trampki "Jak myślisz a jak jest wśród Żydów ? ... a jak jest u nas ... u nas jest tak ,że kaznodzieje z własnej nieprzymuszonej woli głoszą "nauki wirtualne" ups , maja zastosowanie ...ale sercu.

Nie powiem wygodne , ja słowa j.e. szanuję i ich słucham ...ale w sercu, jakież fujary są na usługach walczących ateistów , wyobraź sobie dyskusję w TV na tematy światopoglądowe , załóżmy ,ze jeden z dyskutantów ateistów zauważy ,iż w zasadzie nie ma się o co spierać , że oni , ateiści są w stanie przyjąć naukę kościoła w sprawie np. in vitro ale ...w sercu , w organizmie kobiety już nie , przecież ....ośmieszy kościół nauczający....

zamknie mu usta bez przemocy, bo jeżeli spyta oponenta gdzie i jak wypełnia kościół nakazy k.k. inaczej niż w sercu ...będzie gromki śmiech .

Wystarczy zajrzeć do Biblii ,całkowicie wystarczy .Takie są skutki braku prawa .

Jak myślisz które prawo będzie bliższe wiernym muzułmanom, to państwowe czy to religijne ?
Kto , będzie miał do powiedzenia imam czy ustawodawca ?
Co będzie bardziej znaczące Koran czy piękne acz nie mające zastosowania słowa kapłana k.k. co jest bardziej godne szacunku ? czym w końcu wzgardzą ?

Kto jest im bliższy prorok czy poseł ?

i w końcu kto dokonał mądrzejszego wyboru my czy oni ?

Która religia jest w tym przypadku ...bardziej miłosierna ?

tak , tak miłosierna , coraz więcej wśród nich jasnookich konwertytów .

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Argument ostateczny pochodzi ...taaam z Koranu ? nie z Ewangelii , tak , jeśli nasza sprawiedliwość nie będzie WIĘKSZA niż pogańska , próżna jest nasza wiara , nie wejdziemy do Jego królestwa , precz zostaną wygnani ci co nieprawości czynią ,

a jesteśmy sprawiedliwsi niż poganie ? tak ? a...gdzież są nasze prawa ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 02 2015 12:33   
Forum

Nie , nie traktuję ich jako przyjaciół ale jak ...wyzwolicieli , żeby nie było wątpliwości Armia Czerwona nas nie oswobodziła , ale ocaliła , muzułmanie nie przyniosą nam wolności ...ale ocalą , przed czym ?

Ano...kiedy usłyszałem wypowiedź jednego z wielkich tego świata [ nie jestem pewien ale chyba G. Soros ]na temat Polski , o tym ,ze mamy być zredukowani do 15-20 milionów populacji w zasadzie bez swej państwowości i niezależności gospodarczej to ...gdybym był na miejscu i miałbym inny światopogląd to podłożyłbym bombę pod znaną instytucję na Wall Street ...

Przecież te kręgi ideologiczno - finansowe są naszymi wrogami ,czego tutaj można nie rozumieć ?

W ekonomii używa się pojęcia wrogiego przejęcia , ileż tego typu incydentów mieliśmy w ostatnim ćwierćwieczu na terenie Polski ?

Ilu to naszych rodaków tuła się po obcych landach ? to przypadek ?
w makroekonomii nie przypadków Mój Drogi , to konsekwencje takich a nie innych decyzji ....

Kto się martwi upadkiem wroga ?...nie ja...

&&&&&&&&&&&&&&

Ale co to ma wspólnego z religią , kościołem i ST.
Myślę ,ze spodziewana inwazja cywilizacyjna Arabów na cywilizację zachodu ma jedna zasadniczą zaletę, w odniesieniu do instytucji ,będzie bardziej Chrystusowa
...bo zstąpi w końcu na Ziemię ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 03 2015 11:36   
Forum

Ależ tak, ta cywilizacja Europy Zachodniej jest wroga Bogu ergo w świetle ST skazana na zagładę , nie musisz mieć dostępu do tajnych akt , niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika , wystarczy , znajomość Pisma , wystarczy całkowicie wystarczy, Europa w tej formie jakiej jest już zginęła , tylko o tym nie wie , jeszcze nie wie .

A co z tymi członkami k.k. w sutannach co to gromko apologizowali tą Europę ?

głupio im teraz , co ?

&&&&&&&&&&&&&&&&

a/ Jak wielkie znaczenie niszczące ma w ST bluźnierstwo , ileż to razy Bóg był obrażany na tym kontynencie ? a ów atak islamistów na czasopismo satyryczne we Francji , ono lżyło nie tylko Islam... A co na to miejscowi kapłani , biskupi zareagowali godnie używali wszelkich możliwych środków czy milcząco nie akceptowali ?
Z punktu widzenia ST owi mordercy [ tak mordercy] zachowali sie jednak godniej ...niż . Rzeczywiście Europejczycy myślą ,ze Pana Wszechświata można bez końca obrażać , bez końca wystawiać na próbę Jego cierpliwość.....eh ! idioci.

b/ Najprostszy fakt , czynna sodomia, poganom , ateistom się nie dziwię ...ale żeby księża milczeli , nie zauważali , tuszowali to co niekiedy dzieje się w instytucji ?...to już nie jest śmieszne ale tragiczne, co grozi prorokowi który nie wypełnia poleceń Pana ? Europa zasłużyła na śmierć, taki jest ST .

c/A owe kościoły puste , przebudowywane na magazyny , muzea, lub wręcz na budynki hotelowe cóż to jest jeśli nie bluźnierstwo ? Europa została przez Pana wielkością , Europie może Pana wielkość odebrać , to się już dzieje ....

d/ A... owa krew niewinnych , mordowanych w łonie matki , czy rzeczywiście jej wołanie o pomstę nie trafi do uszu Pana ?
co w końcu czeka Kaina i...jego apologetów ?
kłopotliwe pytanie ,prawda ?

Kaina ? Kain tego nie zrobił ....

e/ Wiesz co groziło starotestamentowym za niepowołane zbliżenie się do Arki ?
Czymże jest Eucharystia ? Arka Przymierza czy..."czymś " nieporównanie większym niż Arka ?
Jeśli ktoś jest członkiem loży masońskiej , to z "automatu" pozbawiony jest członkostwa k.k. to znaczy ,że dotyka Pana nieczystymi rękami.

MANE- TEKEL- FARES

Uczta Baltazara .... dlaczego nie miało by to dotyczyć Europy ? "święta krowa "

Czy slyszałeś na ten temat homilię , co ?że to takie "mało ważne " ?
Czy jest choć jeden odważny kapłan [ oprócz Natanka ]

sami tchórze....

f/ Ale to co przepełnia moim zdaniem miarkę cierpliwości Pana , otóż w w 2117 roku ma masoneria zacząć ostateczna rozprawę z religia, cóż to jest jak nie "rękawica " rzucona Panu ? problem w tym ,ze to On sam wyznacza szranki ...i termin "pojedynku "

&&&&&&&&&&&&&&&

Europa , ona przypomina mi człowieka z przypowieści z Bliskiego Wschodu ,

Otóż w jednej z nich człowieka odwiedziła śmierć [ antropomorfizacja ] oświadczyła ,że wieczorem przyjdzie po niego , zebrał ów człowiek całe swoje dobro na wielbłądy i jął szaleńczo uciekać przez pustynię , do oazy w której jak myślał nikt go nie odnajdzie , kiedy już do niej dotarł wieczorem, zastał śmierć przy źródełku która oświadczyła mu ,że strasznie się guzdrze i już go dawno oczekiwała ...

Masoni czekają na 2117 rok... a klęska cywilizacyjna zaczyna się już teraz, na razie nieśmiało .

Indyk myślał o niedzieli....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 04 2015 11:38   
Forum

To nie ten temat , przypadek ks .Charamsy dotyczy nie ST ale tematu struktur.
===================

Ongiś p. Marianna wywołała temat kościół a tematy zastępcze [ jest jeszcze na forum ]
Zwróć uwagę na to ,że już samo postawienie sprawy struktur jako tematu zastępczego [sic ! ]w sytuacji j.w. dowodzi ,jak w temacie umiejętności sprawowania władzy k.k. został dalece w tyle za starotestamentowymi , oni rządzą mądrzej ...Żydzi i muzułmanie ten problem o ile byłby dla nich kluczowy, już dawno by rozwiązali .

To właśnie nieudolność organizacyjna k.k.[ albo zła wola ojców kościoła ....] pozwala na tego typu sytuacje , moim skromnym zdaniem , nie potwierdzonym dowodami a jedynie intuicją
takich zdarzeń jest zdecydowanie więcej, czego jak sądzę lud boży jest świadomy ....a instytucja sądzi ,że tak nie jest....w każdym razie tak się zachowuje , jakież to mechanizmy tym kierują ?kłopotliwe pytanie, co ?

To właśnie , owa pewność ,ze instytucja jest pod głębokim wpływem złego w połączeniu z poczuciem bezkarności daje silniejszy efekt laicyzacyjny niż największe nawet wysiłki walczących ateistów , właśnie brak zaufania na linii instytucja- lud boży wyniszcza k.k. bardziej niż cokolwiek , ale jako się rzekło to inny temat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2015 13:40   
Forum

Ależ wiem co piszę , takich awantur , zdrad będzie jeszcze więcej , w miarę narastania problemów kościoła .Oczywiście ,ze nie ma idealnych zabezpieczeń przed grzechem zdrady ale są rozwiązania pochodzące jeszcze ze Starego Testamentu które redukują je do minimum , my ich nie mamy , nie wycofuję się ze swego zdania ,Żydzi swój kościół prowadzą mądrzej .

&&&&&&&&&&&

A któż to są lewici ? niższa warstwa kapłańska , czy są potrzebni w k.k. ? warstwa pośrednia kościoła jest niezbędna ...jak powietrze.

Św.Paweł pisał już o słabszych i silnych w wierze [ Rz] podobny podział charakterologiczny występuje u Gedeona , on podzielił swoich ludzi właśnie wg. siły charakteru , część z nich nawet odesłał , u nas tego typu stratyfikacji nie ma ...

Są tylko kapłani i laikat , nic więcej , Przecież z góry wiadomo ,że są w laikacie ci wierniejsi i ci "pasterkowi " jakie to znajduje odzwierciedlenie w strukturach ? ...żadne . Tania jest wierność k.k....

Wyobraź sobie np. dyrektora zakładu który nie wie , nie orientuje się którzy z jego pracowników to "twarde jądro zakładu ' a którzy z nich to ludzie przypadkowi ...źle się będzie działo w tym zakładzie ...widzisz w krajach Dalekiego Wschodu aspekt lojalności pracownika wobec firmy jest wyżej ceniony niż u nas czy USA , Wschód wygrywa ....

Wiesz , w mojej byłej parafii ks. proboszcz odsunął od siebie tych co wytrwali najcięższe lata a wysunął na pierwszy plan kogoś kto w czasach komuny był "członkiem " a później jako przedsiębiorca zasłynął jako ktoś nieludzko traktujący swych pracowników , ale ,,,za sponsorował budowę ołtarza w bocznej nawie kościoła [ dość podłej estetyki ]

nie jestem przekonany czy w dłuższych okresach takie postępowanie przyniosło księdzu korzyści , lepiej ,żeby nie słyszał opinii ,lepiej aby nie wiedział dlaczego aktywność i zaangażowanie wiernych zmalało , a wizyta biskupa ? ona trwa krótko ...Czy sadzisz ,że to tylko kwestia tej parafii , boję się ,że nadchodzą lata próby, a przy takim postępowaniu instytucja nie będzie już miała na kogo liczyć ...z własnej winy.

&&&&&&&&&&&&&

To nie proroctwo to organizacyjna prawidłowość ,Instytucja ODERWANA OD ŻYCIA KOŚCIOŁA
MUSI POSTAWIĆ WOKÓŁ SIEBIE "MUR OBRONNY" , za którym nikt i nic co pochodzi z laikatu nie ma wiadomości i wpływu na to co się dzieje w kościele , to rodzi sytuację "getta " i poczucia bezkarności , infiltracja kościoła przez struktury zła to nie przypadek .
Warstwa pośrednia była by dla kościoła ratunkiem ? chyba nie , ale złagodzeniem problemu , a to już dużo ,Żydzi są mądrzejsi ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 05 2015 18:03   
Forum

Oczywiście ,ze starotestamentowi postawili by sprawę inaczej , co jest najważniejsze w sprawie ks. geja ?
Żal po zdradzie ? to tylko goje ....zapłakują sie po wylaniu mleka ,Żyd patrzy na to aby powstałej szkody nie powiększać , a na czym ma polegać owo powiększanie szkody ?

ano na pozbawianiu głosu kościoła w.... sprawach kościoła , na deprecjonowaniu głosu instytucji i jej oficjalnych organów , jak to może wyglądać w praktyce ? otóż spodziewane dyskusje i ataki na kościół , hierarchię będą się toczyć POZA KOŚCIOŁEM ,wśród obcych którzy przybiorą togę sędziego , prasa kościelna nie istnieje ...z własnej woli , dlaczego ? bo nie odpowiada na pytania ....znasz tą dziecięcą zabawę w "pomidora " a czym jest uciekanie w ogólniki w rodz. "grzeszna jest natura ludzka "

jest niepoważnym traktowaniem ludu bożego ...nie dziw się ,ze z czasem następują reakcje symetryczne , nawet jeśli spontaniczne i nieuświadomione .

A jakie to pytania ? KTO TEGO CZŁOWIEKA "HOLOWAŁ " w instytucji nie ma przypadków , to nie jest byle księżyna ale osoba dość prominentna , ktoś za nim musiał stać , nazwiska proszę ...

Tylko w przypadku Judasza można powiedzieć ,ze działał na własną rękę , dzisiaj takich przypadków nie ma ...

Żyd wie, że nawet jeśli na te pytania nie odpowie się w oficjalnych publikatorach to i tak będą one padać wśród ludzi myślących , a warstwa pośrednia w kościele , lewici czy jakkolwiek by jej nie nazywać , ona nie powstanie bo będzie złożona z ludzi którym dobro Kościoła nie jest obojętne ...będzie zadawać takie właśnie pytania , niewygodne pytania , pytania przed którymi nie sposób uciec ...a k.k. ucieka .Sąd nad instytucją odbywa się w prywatnych rozmowach , co ,że to nic ? tego bym nie lekceważył...nawet nie wiesz jaka to siła ,niekiedy dająca spektakularne acz niespodziewane efekty.

Jak myślisz , w jaki sposób młodzi ludzie , tak ,tak ci czarno-biali, manicheistyczni będą traktować biskupa ...który udaje ,że nic się stało i nic złego się nie dzieje , jak osobę godną szacunku czy jak klauna ? wiem, to mocne pytanie, ale znam wypowiedzi młodych ... czasem "uszy puchną" i nie jest to problemem że są krytyczni , problemem jest to ,że ów krytycyzm jest niekiedy głęboko uzasadniony...

Dawid czy Eliasz przed tym problemem by nie uciekali ....

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 06 2015 16:28   
Forum

Ależ skąd , owe 95 tez Lutra wcale nie wywołały kryzysu kościoła , one je ujawniły ...
Spisane będą czyny i rozmowy...widzisz czymże jest jakiś papier przybity na drzwiach kościoła przez nieznanego augustianina wobec dokumentu Leona X o sprzedaży odpustów w 1515 ? niczym ?... a jednak....
Instytucji wydawało się ,ze jest niezachwiana ...

=====================

Głos starotestamentowych jest mocny , właściwie to tzw. "mowa nienawiści "np. patrząc na Jeremiasza ....

"Od dawna bowiem złamałaś moje więzy
Powiedziałaś sobie "nie będę służyć " na każdym więc zielonym pagórku i pod każdym zielonym drzewem pokładałaś się jak nierządnica "

"O jak dobrze ci znane są drogi by szukać miłostek , dlatego tez nawykło postępowanie twoje do nieprawości "

"Oto jestem by cie sądzić za to że powiedziałaś "nie zgrzeszyłam "

Sojusz instytucji z Unią ? sojusz z kołami polityczno - finansowymi ?
proszę :

"Także stamtąd wyjdziesz z rękami na głowie , gdyż Pan odrzucił tych, w których pokładasz nadzieję i z nimi nie osiągniesz powodzenia "....

Czy Jeremiasz jest najwłaściwiej dobranym prorokiem dzisiaj ? tak , nie ma lepiej tłumaczącego to co się dzieje i to co się stanie Pisma .
A co do papieża Leona X jego intencje nie były takie złe ...on chciał wznieść tylko nowy kościół w Rzymie....ale zapomniał ,że cel nie uświęca środków ...tak jak dzisiaj ,

ileż to umizgów do władz państwowych wykonała instytucja w celu pozyskania pieniędzy na budowę Świątyni Opatrzności , ileż to "retuszy" w nauczaniu wykonano ?

Jeremiasz wiecznie żywy.

==================

Podobnie jak w czasach luterańskich co może najmocniej uderzyć w k.k. w Polsce ?ano ...papier ,

Tak papier z listami członków tzw. lobby homoseksualnego w instytucji , tak jak obserwuję zachowania wrogów kościoła to to kiedyś nastąpić to musi ... takiej okazji oni nie przepuszczą , nie jest pytaniem czy to nastąpi ,tylko kiedy nastąpi...kłania się rachunek prawdopodobieństwa .
Więc lepiej żeby E.P. wyszedł na przeciw problemowi sam , niż gdyby do porządku przywoływali go współcześni Asyryjczycy cz Babilończycy

.
Jeżeli taki tekst się ukaże , to biorąc pod uwagę lękliwą postawę EP np. wobec np. afery z oddziałem arcybiskupa i nuncjusza będzie on miał w oczach ludu bożego tak jak ongiś pismo Lutra wszelkie cechy prawdopodobieństwa , być może nawet padną nazwiska tych ,których opublikowanie łączy się z niezawiniona krzywdą , ale takie to już prawo "wielkich cyfr " w mechanizmach społecznych .

=====================

Co wtedy będzie ? rewolucja ? taaam , kto dzisiaj chce ginąć za wiarę , będzie ....MEGA-OŚMIESZENIE
INSTYTUCJI ,pozbawienie jej cech wiarygodności ,wszelkiej wiarygodności, gruntowna i nieodwracalna " śmierć cywilna " ...z czasem i finansowa.
Co ? "że przyjaciele " wyratują ?

Jak znam "etos " tych kręgów to tam nie ma lojalności .Biskup zrobił swoje ....biskup może odejść , tako rzecze Jeremiasz .

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 11 2015 10:59   
Forum

Diabła taam...
czego u licha ,tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&

Masz dwie religie Islam i chrześcijaństwo ok.?

Mamy dwa podejścia [ jedno jest słuszne ]
Pierwsze chrześcijańskie głosić i ...omawiać to co się powiedziało , komentować .
Drugie islamskie głosić i wcielać .

Jak Ci się wydaje które jest słuszniejsze , skuteczniejsze ? Czego tutaj można nie rozumieć ?
Aby tego nie rozumieć , to jeśli miałbym sięgnąć do parafrazy literatury dziecięcej "potrzeba
profesora o bardzo małym rozumku "

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Jak wcielać , ano bez prawa zgodnego z religią , państwowego czy wewnątrzorganizacyjnego
kościelnego [ tak działa np. szariat czy prawo mojżeszowe ] nie można się obejść , kazania czy wykłady NIE SĄ SUBSTYTUTEM PRAWA , czego tutaj można nie rozumieć ?

Jak mały trzeba mieć iloraz inteligencji ,żeby tego nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&

Prawo zgodne z religią to nie to samo co prawo "trochę zgodne " władze kościelne które akceptują prawo oparte o kompromisy światopoglądowe , wspólne dla wszystkich obywateli
ateistów i wierzących niewerbalnie przyjmują " dryf światopoglądowy " sytuację w której wierni skłonni są z nawyku negocjować to co bezdyskusyjne .
Czego tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Wbrew pozorom wektory działania Islamu i chrześcijaństwa ...nie są sprzeczne , Islam kieruje się zasadą :
"co by tutaj z islamizować " a chrześcijaństwo zasadą co by tutaj jeszcze "unowocześnić " co w praktyce oznacza z czego by tutaj jeszcze ustąpić .
To dwie strony współgrające ze sobą strony islamizacji , czego tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Starcie Islamu z chrześcijaństwem MA CHARAKTER CYWILIZACYJNY , a..co to oznacza ?
To znaczy ,że o wyniku starcia nie decydują ci którzy wygłaszają piękne kazania , wykładowcy ale MASY LUDZKIE , KIEROWANE MĄDRZE LUB GŁUPIO , czego tutaj można nie rozumieć ?

Najbardziej można nie rozumieć ojców kościoła i ich fanatycznej [ wiem co piszę } tak fanatycznej , heretyckiej wiary,ze wszystko da się załatwić przy pomocy słów ...bez pracy organizacyjnej , efekty widzisz ...lub zobaczysz w przyszłości... o ile nic się nie zmieni w postępowaniu instytucji .
Jeszcze raz powtarzam przyszłość starcia z Islamem decyduje się nie w auli wykładowej ale w ekonomii , obyczajowości , na ulicy, kiedyś apostołowie potrafili wyjść z wieczernika , dzisiejsi ...się lękają ,

ja też bym się lękał , a dlaczego ? no.... z tym wykształceniem nie można mówić o kierowaniu zespołami ludzkimi , a starcie cywilizacyjne z Islamem to właśnie "gra zespołowa " to nie maraton , to piłka nożna ...mniej jest ważne co się dzieje w duszy pojedynczego człowieka , bardziej to co się dzieje w umyśle wspólnot ,czego tutaj można nie rozumieć ?

&&&&&&&&&&&&&&

Czego potrzebuje Europa ?... kościoła z Żydem na czele , nie chodzi mi o narodowość , chodzi o osobę na czele kościoła , która miałaby tak jak Dawid umieć powiedzieć " zgrzeszyłem przeciw Jahwe "
" Pokierowałem kościół na tory w których jest on niezdolny do czynu w kategoriach społecznych " a niech będzie i żonaty...byle by był mężem stanu .

A co to oznacza w praktyce ?

Być mężem stanu dzisiaj w kościele oznacza owo ewangeliczne zaparcie się siebie , nie o celibat tutaj chodzi , to...pomoże najmniej , chodzi wyznanie :
"PARTOLILIŚMY ROBOTĘ ! " WIDZISZ TAKIEGO PAPIEŻA CZY KARDYNAŁA NA HORYZONCIE ? ...JA TEŻ NIE .

i czego tutaj można nie rozumieć ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2015 15:17   
Forum

Nie , to nie są "przejściowe trudności ,biskup który tak mówi kłamie , to zapaść kościoła, jak odróżnić jedno od drugiego ?

=================

To tak jak z chorym człowiekiem , może być złożony chorobą , mieć czterdzieści stopni gorączki ale z tego wyjdzie, bo organizm posiada mechanizmy samoobrony które zwalczą bakterie czy wirusy .
Odwrotnie , człowiek zakażony wirusem HIV prędzej czy później zostanie pokonany przez chorobę właśnie dlatego ,że nie posiada lub traci mechanizmy obronne .Chrześcijaństwo "tolerancyjnie "przyjmuje obce sobie wirusy światopoglądowe bez jakichkolwiek odruchów obronnych , zwłaszcza w ekonomii i obyczajowości , prędzej czy później odbije się to na uczestnictwie w liturgii i....dochodach to nieuniknione .Myślę ,ze prędzej czy później księża w uboższych parafiach to odczuję ...o ile już nie odczuwają .

====================

Czy ktoś z ludzi wierzących [łącznie z wykładowcami seminarium ] może wskazać SKUTECZNE METODY PRACY KOŚCIOŁA w tych a nie innych warunkach cywilizacyjnych , nie ?

Jeżeli nie potrafi ...
to co to za wiedza ? element wiary żywej czy umierającej ? sól tego świata czy relikt z krainy cieni ?
Biedni alumni , uczą się , "wkuwają " wiedzę do niczego nie przydatną w dziele ewangelizacji . Nie przekazano im tej mądrości jaką zwiera ST , w każdym razie nie potrafią jej zastosować w praktyce .

..to ja je wskażę , np. Huteryci w Stanach czy muzułmanie w Europie rozwijają się , bo żyją we wspólnotach , W ODMIENNYCH ZASADACH CYWILIZACYJNYCH czy jest inna lepsza metoda ? nie ma, nie widzę .Z Biblią jeszcze nikt nie wygrał , nawet teolodzy .
Oni wygrywają ..

Bóg jest z nimi bo Biblia jest z nimi .Kryzys religii ? jaki kryzys ? patrz na muzułmanów ,to oni [ tak mi się wydaje rozniosą w pył nihilistyczny ateizm i "rozlazłe chrześcijaństwo", to się dzieje na Twoich oczach, szybko coraz szybciej ....

Stary Testament , brak nam Starego Testamentu i tej mądrości z której czerpali pierwsi chrześcijanie....ochrzczeni Żydzi , to co później dolozyli goje jest dzisiaj cywlizacyjnie nieprzydatne, lub mało przydatne , po co chrześcijanom tyle nieprzydatnych książek ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 12 2015 20:32   
Forum

Stary Testament , brak nam Starego Testamentu i tej mądrości z której czerpali pierwsi chrześcijanie....ochrzczeni Żydzi , to co później dolozyli goje jest dzisiaj cywlizacyjnie nieprzydatne, lub mało przydatne , po co chrześcijanom tyle nieprzydatnych książek ?

+
Nie mogę dużo pisać ale jeśli pozwolisz, to odrobinę polemiki. Dla mnie Stary i Nowy Testament, to jedność. Dwie dopełniające się Księgi. Wystarczy jeśli chrześcijanie będą postępować zgodnie z naukami Jezusa i Apostołów. Jezus przecież także nauczał Starego Testamentu w nowym duchu - ale nie wbrew staremu.
Ja czuję, że część chrześcijaństwa może wygrać z ateizmem i Islamem. Ale niekoniecznie będzie to chrześcijaństwo zachodnie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 12 2015 20:49   
Forum

Dobrze mówisz , a...Bóg jest zachodni cy wschodni , to nieistotne , pisząc o ST mam na myśli podstawy cywilizacyjne.

======================

A widziałaś budowany przed Bożym Ciałem ołtarz który zawalił się bo jego słaba konstrukcja nie wytrzymała ciężaru wszystkich przedmiotów i naporu wiatru ?
Wystarczy pobieżna znajomość historii kościoła aby dostrzec ,że mniej więcej od średniowiecza załamała się podstawa cywilizacyjna chrześcijaństwa , kryzysy kościoła niemieckiego , francuskiego , polskiego tak, to zakończyło się rozbiorami wszystkie one miały za wspólną podstawę- ekonomię państwa nie zbudowana i funkcjonującą wbrew Biblii, niech Cię nie mylą tezy Lutra , tak naprawdę podział teologiczny jest wtórny do podziałów ekonomicznych.

No to co z tym ołtarzem ? ktoś cierpliwy naprawi konstrukcje zbuduje nowy ołtarz , lepszy , trwalszy , ktoś leniwy , zbuduje ołtarz na miejscu zupełnie nie przystosowanym do celów Chwały Pana , np. na slupie ogłoszeniowym czy wręcz na płocie , chrześcijaństwo chce ewangelizować na terenie cywilizacji absolutnie zaprzeczającej zasadom Ewangelii.
Jak to wygląda w praktyce ? ano sam popatrz, cóż to za wiernopoddańcze deklaracje ,ze "kościół nie będzie wtrącał się do polityki " skąd to się wzięło ?

Z założenia , że co by się w społeczeństwie nie działo , jakich by nie dokonano krzywd , jak by nie upadla obyczajowość to i tak wierni do kościoła przyjdą , bzdura ? oczywiście ,ze bzdura ale ...
"uświęcona wiara ojców kościoła " w to ,że można otworzyć , osobny świat ,osobne getto na terenie świątyni a tam dalej to "robta co chceta " byle by przyszli i stosowne ofiary wnieśli .
Otóż nie , tak nie jest ktoś kto przez cały tydzień "żyje jakby Bóg nie istniał " kiedy już przyjdzie do kościoła będzie w miejscu dla siebie obcym ,niezrozumiałym.

A ST to właśnie taka konstrukcja ołtarza , Chrystus przyszedł aby UZUPEŁNIĆ , mówiąc bardziej obrazowo udekorować ,zwieńczyć, dać chwałę poprzez obrazy i figury , to NA JEGO PRZYJŚCIE WYBUDOWANO TEN OŁTARZ , a my chcemy aby przyszedł byle jak , byle gdzie...
Gleba , podstawy maja znaczenie [patrz przypowieść o siewcy } ziarno może być dobre ...ale grunt zły.

Można być grzesznikiem jak Zacheusz ale przyjąć godnie Pana ...i będzie się usprawiedliwionym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 18 2015 11:17   
Forum

Nie , starotestamentowi ZAWSZE będą mieli przewagę społeczną nad chrześcijaństwem pozbawionym ST , dlaczego ? bo mają awantaż dydaktyki .

Jedna i druga religia odwołuje się do nadziei , ufności pokładanej w Panu , tylko Żydzi nie rozdzielają ufności tutaj na Ziemi , ufności w opiekę Pana także w kwestiach materialnych od ufności w zbawienie , my tak ...nie , niewerbalnie , swa postawa zaprzeczamy .

ST np. w ks Hioba czy fragmentom Ezechiela [ 37 ] St daje nadzieję JUŻ TUTAJ NA ZIEMI , na raj ? raczej na godne życie .
Przyjrzyj się historii k.k. co jakiś czas następują w nim jakieś tąpnięcia społeczne związane z tym ,że mamy ufać Opatrzności ...po śmierci , w odniesieniu do wyzysku ekonomicznego jest to okrucieństwo ...

Nie możesz powiedzieć młodemu człowiekowi "będziesz gnił jak robak w błocie , będziesz wyzyskiwany jak wół roboczy a po śmierci dostąpisz nagrody " bo to społeczne samobójstwo , grzech przeciw naturze, pozbawić młodego człowieka marzeń to powodowanie śmierci jego psychiki .Czy k.k. tak mówi ? ustami nie , mową ciała a i owszem ...tylko ,że mowa ciała jest silniejsza niż słowa , tak mówi nauka.

Podsumowanie :

ST prowadzi wiernych do zbawienia przez Ziemię , nowotestamentowi prowadzą do zbawienia przez..obietnice których na... Ziemi nie sposób sprawdzić .

Przy takiej postawie ludzie słabszej wiary odpadną zwątpią , u starotestamentowych jest to już trudniejsze bo ich wiara oparta jest o dydaktykę społeczną której nam brak , proste ?

A propos co pisał Żyd św. Paweł o tych słabszych w wierze ? no właśnie , przykład ?jeżeli
braknie przykładu we wspólnocie to kto go może dać ? święci których młody człowiek nigdy nie widział ?a w jakich realiach oni żyli ? dzisiejszych czy historycznych , jakie mieli problemy takie jak wyzyskiwany lud czy inne ?....! nie kontynuuję bo było by to ośmieszanie k.k.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 18 2015 18:27   
Forum

Nie , nie wycofuję się ze swego zdania , nawet powiedzmy 200 tys muzułmanów w Polsce doprowadzi ten kraj do islamizacji [ nie od razu ] to nie tylko demografia , to wierność Koranowi
-----------------------
"Klasyczne" pytanie naszego wikarego poprzedzające co drugie kazanie

" Czy zastanowiłeś się , jakie miejsce w Twoim życiu zajmuje Jezus Chrystus ?"
A dlaczego "ZASTANOWIŁEŚ SIĘ " a nie "ZASTANOWILIŚCIE SIĘ "
SKĄD TA LICZBA POJEDYNCZA ? owi przecież do wspólnoty .

A gdyby powiedział "zastanowiliście się " to zaczęlibyśmy poszukiwać Słowa we we wspólnocie ,a to dla instytucji już niebezpieczne ...A co może powiedzieć zwykły śmiertelnik ? wierzę w niego i tyle , tym bardziej ,ze wikary zaczyna po takim wstępie snuć rozważanie z którymi ...nie wiadomo co zrobić i gdzie zastosować .
Słowo Pana jest początkiem i końcem ,alfa i omegą wszystkiego , Słowo Pana tak ale słowo teologa ? toż to pył ...

Nie tak dawno na sąsiedniej stronie katolickiej kard. Nycz mówi o antropologii i teologii jako w podstawie kościoła ....a gdzie Ewangelia ? WYCHODZI NA TO ,ŻE CHRYSTUS ZOSTAŁ UZNANY ZA ...GŁUPSZEGO ....?

---------------------------------

I to ośmieszające k.k. ciągłe odwoływanie się do rodziny , rodzina ma uczyć ,rodzina wychowuje , kształtuje miłość rodzicielską ...itd.

Zaraz, zaraz a jaka rodzina , niechże EP poda chociaż zgrubny model takiej rodziny , jej stan majątkowy ,stopień wykształcenia , jej otoczenie społeczne itd. A potem odpowie czy takie rodziny ..w ogóle istnieją, a jeżeli ju istnieją z to ile ich jest .
A imam , imam jest pasterzem wspólnoty ,pasterz to nie to samo co orator ... nie jest nie wylicza co państwo i rodzina muszą zrobić .... on sam wykonuje robotę i nie "zwala "jej na innych ...

Eh ! robotnik na niwie Pańskiej

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 22 2015 12:31   
Forum

Jak to skąd wiem ?

Posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary [ Samuel ] Z Nowego testamentu znasz to zdanie kluczowe ....nie moja ale Twoja Wola Panie itd.
Jak to się dzieje ,że Islam czy Judaizm lepiej sobie radzą w tych a nie innych warunkach cywilizacyjnych ? Nie przeceniam roli prawa , bo właśnie prawo jest WYRAZEM SŁUŻEBNOŚCI
INSTYTUCJI WOBEC BOGA , sługa wykonuje lub zastanawia się jak wykonać polecenie Pana, osoba stojąca opodal jest jedynie komentatorem ...i niczym więcej ,toż i poganie komentują to co sie dzieje w takiej a nie innej religii ale nie czyni to z nich jeszcze osób wierzących , sług Pana, prawda ?

Patrząc na dorobek intelektualny chrześcijaństwa można bez trudu dojść do wniosku , ,że instytucja komentuje ale nie służy , ot , tak...i " smerf Ważniak " przychodzi godzina próby i nie wiadomo po co i na co powstały owe księgozbiory , nie wiadomo co z nimi zrobić i jak zastosować ....po co to wszystko ? komu potrzebne ?

II list to Tesaloniczan ...wielu z nas zajmuje się rzeczami niepotrzebnymi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 październik 22 2015 20:13   
Forum

Jak to skąd wiem ?

Posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary [ Samuel ] Z Nowego testamentu znasz to zdanie kluczowe ....nie moja ale Twoja Wola Panie itd.
Jak to się dzieje ,że Islam czy Judaizm lepiej sobie radzą w tych a nie innych warunkach cywilizacyjnych ? Nie przeceniam roli prawa , bo właśnie prawo jest WYRAZEM SŁUŻEBNOŚCI
INSTYTUCJI WOBEC BOGA , sługa wykonuje lub zastanawia się jak wykonać polecenie Pana, osoba stojąca opodal jest jedynie komentatorem ...i niczym więcej ,toż i poganie komentują to co sie dzieje w takiej a nie innej religii ale nie czyni to z nich jeszcze osób wierzących , sług Pana, prawda ?

Patrząc na dorobek intelektualny chrześcijaństwa można bez trudu dojść do wniosku , ,że instytucja komentuje ale nie służy , ot , tak...i " smerf Ważniak " przychodzi godzina próby i nie wiadomo po co i na co powstały owe księgozbiory , nie wiadomo co z nimi zrobić i jak zastosować ....po co to wszystko ? komu potrzebne ?

II list to Tesaloniczan ...wielu z nas zajmuje się rzeczami niepotrzebnymi

A są i tacy teologowie którzy nawet słowami komentarzy podważają Biblię.
To gdzie jest ich wiara i skąd się mają brać te owoce wiary.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 23 2015 12:59   
Forum

Niestety tak , masz rację .

Na innej stronie katolickiej w komentarzu do wypowiedzi szefa episkopatu o synodzie , wyraziłem zal w stosunku do EP , chodziło mi o to ,że my laikat nie jesteśmy informowani
o tym co ISTOTNEGO dzieje się w k.k. Jesteśmy traktowani jak ...niesforne uczniaki , nie dziw się przeto ,ze niekiedy "puszczają nam emocje " i zwłaszcza młodzież , traktuje duchownych ...symetrycznie.

Widzisz Judaizm czy Islam są zbudowane tak ,że jakakolwiek próba "retuszu ' tego co podstawowe jest traktowana jak zdrada , a jej prowodyr jest napiętnowany PUBLICZNIE ,
tak zginął Chrystus , wiedział na co się naraża ...

U nas nie wiadomo dlaczego , tego się nie robi. Mogę jedynie przypuszczać ,że w grę wchodzi solidarność stanowa... większa od miłości do Boga , większa niż miłości do Kościoła , tylko ten kto nie kocha własnego domu toleruje w jego obrębie ...śmieci. ale to jedynie mój domysł , uprawdopodobniony milczeniem instytucji.

Biskupi sądzą ,ze laikat tego nie widzi ... eh ! naiwniacy.

&&&&&&&&&&&&&&

U nas gojów nie ma tego "mechanizmu społecznego oczyszczania " no są pojedyncze osoby , które mają np. odwagę mówić o strukturach zła w kościele , ale są to nieliczni . Dlatego , wobec tchórzliwości duchowieństwa ta rolę musi przejąc laikat ... tak , nie widzę innego wyjścia.
A co ma zrobić ? po prostu omijać ...i nie wspierać finansowo tych świątyń o których wiem ,że jej pasterze są "europejscy " w tym znaczeniu ,że nie głoszą Ewangelii a jedynie jakąś niestrawną społecznie teologiczno- antropologiczna papkę .Coraz mniej osób kupuje TP...Laikat nie musi się wysilać , tego nie da się słuchać...bez ziewania.

Nie , nie jestem rewolucjonistą

NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY TEN CO GŁOSI COŚ INNEGO NIŻ EWANGELIĘ ,

taką postawę reprezentowali pierwsi chrześcijanie.... ochrzczeni Żydzi , tak , ci sami święci na których się powołujemy , Yasmin ...to podstawy kościoła .

...... to nie ja wymyśliłem , a czy ktoś głosi Słowo Pana a kto się pod Niego jedynie podszywa , łatwo poznać , przecież NT jet taki niewielki ... seriale TV ogląda się zdecydowanie dłużej ...
Ewangelia w swej prostocie jest na całe szczęście genialna , nawet prostaczkowie ją pojmują , reszta to kwestia ...poczucia Sprawiedliwości , i tyle.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 październik 27 2015 19:46   
Forum

To nie ten temat , nie będę komentował tego co się aktualnie dzieje w kraju .

Powiem jedynie , że oprócz głównych przegranych społecznie znajdują się nie tylko np. przedstawiciele stronnictw rządzących ale i ...kościół.
Być może nowe rządy będą mu przychylniejsze ale...moralnie przegrał , bo oto głównym głosicielem tego co moralne i polityczne
zarazem nie była instytucja kościoła , przedstawiciele ludu bożego ale politycy opozycji , to oni "weszli w skórę " proroków choć bezpośrednio nie odwoływali się do nauki kościoła , wcześniej to było nagminne ...to tez znak czasów , już nie działa "magia " Jana Pawła II , to było nieuchronne , o tym pisałem również w tym temacie , powtarzam to było nieuchronne , tylko dlaczego ja to wiem, a nie wiedza bardziej utytułowani ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 02 2015 11:32   
Forum

Oczywiście ,że czytałem , wielkie litery starych druków z początków ubiegłego wielu, u babci co zawsze miała dla wnuków dobre słowo i suszone owoce , przepowiednie o tym co będzie kiedyś , tam daleko , jeszcze pamiętam ...nie przypuszczałem jednak , że owo "daleko " czai się za tuż progiem, że ja tego dożyję.

Pamiętam , kapłani będą mówić ale ludzie nie będą ich rozumieć ...ja tu i teraz niekiedy też ich nie rozumiem...
nie uważam się za tępaka ,

nie wiadomo też kogo słuchać w tym kościele , tak też było napisane....kiedy czytam niektóre wypowiedzi biskupów z Niemiec...eh !
A może to Watykan trzyma się Niemiec tylko ze względu na świętopietrze ? Tak to nie Niemcy trzymają się Watykanu tylko Watykan Niemiec , takie są w każdym razie zewnętrzne oznaki.

&&&&&&&&&

Nadzieją jest to co można przeczytać w ST [ Ezechiel 37 ] Pan, dawca życia jest w stanie ożywić swój lud , swój Kościół ,

Żeby nie było wątpliwości ,ta forma instytucji kościoła z jaka mamy do czynienia teraz jest skazana na niebyt , ona umiera już teraz , na naszych oczach , powoli [ ? ] moim zdaniem szybko ...
a potem ?

A potem ? Jeśli wierzyć temu co przeczytałem , Polska ma być wzorem dla innych narodów ...
a wzorem czego ? Ano prawa ....Mojżesz wiecznie żywy ...a więc jednak Stary Testament

Błogosławieni którzy łakną i pragną sprawiedliwości ...

tego pragnienia w tym narodzie nie zdoła zabić nikt , nawet Episkopat .Nawet jego pasywna postawa społeczna nie zdołała zabić tej miłości, każdy naród ma swoją dusze , duchowość i biada temu kto ją zignoruje , tego ducha nie zabiją nawet ...duchowni.

&&&&&&&&&&&&

A swoja drogą, jakiż to szum powstałby w katolicyzmie gdyby w jakimś kraju rozpoczęto by prace nad prawem chrześcijańskim z uwzględnieniem obyczajowości , ekonomii itd.
Cóż to by była za deklasacja szariatu i Talmudu ? Tak deklasacja .To również władza ...któż sprawuje władzę jeśli nie ten kto jest twórcą prawa ?

Cóż to by było za ożywienie naukowości k.k. [ jeśli ona jeszcze żyje ]

Co ,że będą protestować ? A czym mogą zaszkodzić ? jakim "gęganiem " jakimi argumentami ?

Niech mówią co chcą ...tylko niech przekręcają nazwisk , reklama negatywna to też reklama.

Kto ma ambicje ...niech słucha.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 04 2015 15:19   
Forum

To obowiązek , nie możliwość . Tak obowiązek , jest taki moment w którym Mojżesz wziął na swoje barki odpowiedzialność za swój lud w sytuacji kiedy faraon postawił kontrę Panu.
Jeśli to prawda , a wszystkie ostatnie i inne informacje o tym co się dzieje w Watykanie są prawdziwe to tym razem "nie będę służyć " powiedziała Panu administracja stolicy apostolskiej ,niewiarygodne ? takie są prawa bezlitosnej logiki.Kto potrafi myśleć niechże zrobi użytek ze swego rozumu , to też dar boży , nie wolno nikomu tego talentu zakopywać.

Kolejny przeciek z Watykanu ? ile ich jeszcze będzie ? a czego dotyczy ?

Tego co już wszyscy myślący się domyślają ? ....a instytucja łudzi się ,że tak nie jest ? tylko babcie znające proste słowa modlitwy ...i nic więcej niczego się nie domyślają , kto ma rozum niech myśli .

To oznaka kolapsu ,nie , nie widzę możliwości naprawy instytucji innej ,niż działania niestandardowe.

&&&&&&&&&&&&

Co wojna ? Krzyżujące się ze sobą ekskomuniki ? Wobec postawy episkopatu Niemiec i innych zwolenników "unowocześnienia " kościoła prędzej czy później to NIEUNIKNIONE , cnota i rozpusta nie mogą mieszkać w jednym domu ich drogi się ze sobą rozeszły ,to już widać ,w przyszłości będzie to już oczywiste dla wszystkich , ot, zwykły ciąg arytmetyczny
A Wojna ? a...co to komu da ? Zło dobrem zwyciężaj , znasz to przecież .

Widzisz prawo kanoniczne w zasadzie dotyczy duchowieństwa , laikatu szczątkowo. W ujęciu cyfrowym laikat to ...kościół ... duchowieństwo to mikrocząstka ,ergo ...kto sprawuje władzę nad laikatem , sprawuje władzę w kościele .

Insygnia tytuły a czyż Saul ich nie miał ?

Kto będzie miał władze w kościele w powiedzmy następnym dziesięcioleciu ? ano ten kto pogromi muzułmanina i jakiegokolwiek innego poganina w kategoriach cywilizacyjnych . W tym 'turnieju " szrankami nie są książki , wykłady a właśnie cywilizacja . Ten kto zapewni Europie PRZEWAGĘ CYWILIZACYJNĄ przygarnie do siebie nie tylko wiernych ale i zaniepokojonych ateistów , także tych ochrzczonych , może to być także impuls do zjednoczenia kościoła ...kto wie....

Sam Franciszek wyraził wątpliwości w stosunku do skuteczności dialogu ekumenicznego prowadzonego przez teologów.

&&&&&&&&&&&&&&

Oczywiście ,ze nie poważam zbytnio nauki społecznej kościoła , nie czynię z tego tajemnicy.
Dla mnie to w ogóle nie nauka .

Widzisz nie ma nauki bez metody , ktoś kto stosując ciągle tą samą metodę spodziewa się innych efektów niż dotychczas otrzymywanych nie zasługuje na miano naukowca , choćby i obstawił się nie wiadomo jaka ilością książek .

"Distringit librorum multitudo "

Seneka

Chrystus powiedział ,ze uczeni w piśmie przecedzają wielbłąda i komara a przepuszczają komara...coś w tym jest.Nie tak dawno na falach eteru { RM ] słuchałem wypowiedzi sympatycznej pani profesor o konieczności obrony cywilizacji europejskiej [ coś tam jednak powoli zaświtało w niektórych umysłach ]

niestety "zapomniała " powiedzieć ,że podstawą każdej cywilizacji jest prawo , nie ma cywilizacji bez prawa , np. nie ma cywilizacji z dorzecza Tygrysu i Eufratu bez kodeksu Hammurabiego , a to czym się kieruje obecna Europa raczej nie przypomina Biblii , ergo ...nie ma czego bronić , bo nie istnieje cywilizacja chrześcijańska skoro nie istnieje prawo chrześcijańskie , czego tutaj można nie rozumieć ? Prości ludzie rozumieją ...profesorowie nie...

Im jestem starszy tym bardziej jestem przekonany ,ze zjednoczenie kościoła dokona jednak laikat , Widzisz, to co się dzieje w Watykanie , tak ?

a...wnioski ? Trzeba przenieść centrum chrześcijaństwa [ to nie to samo co katolicyzmu ]w inne miejsce , a...dlaczego nie .

Widzisz gdybyś zadał takie pytanie duchownemu to ucieknie bo się boi.... myśleć...osoba konsekrowana ,boi się być wielki , Dawid się nie bał ...bo był wychowany nie w "szklarni seminarium " ale w twardych warunkach ST.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 11 2015 11:53   
Forum

Noto co ,że Święto Niepodległości , a cóż to za niepodledlość skoro o o tym co sie dzieje w kraju decydują ci obcy i często nie nazwani z zagranicy ? Udzielam Ci odpowiedzi na forum katolickim ...

Dostajem, " w kuper na każdym kroku w życiu ekonomicznym , kulturowym , politycznym i...religijnym przez niedoczytanie , intelektualne niechlujstwo , przez ....brak ST

&&&&&&&&&

Grzegorz Braun ....przemiły człowiek , erudyta , życzliwy w stosunku do słuchaczy ale
przedstawiciel "polskiego stylu myślenia " wysłuchałem cierpliwie wykładu ....

Ci nas szpiegują , ci maja u nas agentury, ci chcą od nas wyłudzić 65 mld. dolarów itd.
ci to a ci walczą z wiarą jako elementem polskości ....Polak uczciwy i...bezradny .....

Po owej przygnębiającej wyliczance nieuchronnie przyszło do resume i oto słyszę :

"Nie możemy dopuścić , musiuy zewrzeć szeregi "itd . nie dosłownie ale w tym stylu , jakbym słyszał księdza ...ten sam styl myślenia , powiedziałbym to samo zarówno o jemu jak i kapłanowi :

"Chłopie co Ty mówisz , co ty masz do zwierania , jedną wypełniona aulę szkoly zawodowej ? "
Kiedyś Balzac zapytał Polaków W Paryżu " serce macie ale czy macie armaty ? "

Zadałem mu pytanie o jego atuty , dałem przykład dwóch najbardziej ekspansywnych formacji religijno - narodowych w Europie Żydów i muzułmanów ,obie maja tą wspólną cechę ,że mają swoje własne prawo , nie muszą tak jak goje i czy giaurowie mozolić się z prawem państwowym nie wiedząc czy jest słuszne czy nie...bo innego nia mają ....

powiedział em mu że Mojżesz kiedy pisał prawo miał mniej ludzi niż on ...czegóż się obawia to tylko papier , stać go na to , na to akurat tak , tutaj ma wplyw na sytuację , na dziedziny które komentuje już nie ...lepszy w garści wróbel niż Niderlandy pana Zagłoby.

Żydzi i muzułmanie ...są wolni ...teraz to my jestesmy potomakami Izmaela ...

grzecznie odpowiedział ...że przyjął inne założenie ...że rozdział [ nie wiadomo skąd wziety ]

i już więcej tam nie pójdę , bo katolik , żarliwy i...nierozsądny a przy tym wyrywkowy w odniesieniu do Biblii.

Skąd wziął to zależenie na pewno nie z Biblii ...
Człowiek który wita który rodaków żarliwym "szczęść Boże ' powinien jednak znać Biblię
I wiedzieć co na tam prawa powiedział sam Bóg [ Ks . Pwt. Prawa ]

Talmudyści mówią ,że "goje to barany "coś w tym jest....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 listopad 12 2015 19:55   
Forum

Noto co ,że Święto Niepodległości , a cóż to za niepodledlość skoro o o tym co sie dzieje w kraju decydują ci obcy i często nie nazwani z zagranicy ? Udzielam Ci odpowiedzi na forum katolickim ...

Dostajem, " w kuper na każdym kroku w życiu ekonomicznym , kulturowym , politycznym i...religijnym przez niedoczytanie , intelektualne niechlujstwo , przez ....brak ST

&&&&&&&&&

Grzegorz Braun ....przemiły człowiek , erudyta , życzliwy w stosunku do słuchaczy ale
przedstawiciel "polskiego stylu myślenia " wysłuchałem cierpliwie wykładu ....

Ci nas szpiegują , ci maja u nas agentury, ci chcą od nas wyłudzić 65 mld. dolarów itd.
ci to a ci walczą z wiarą jako elementem polskości ....Polak uczciwy i...bezradny .....

Po owej przygnębiającej wyliczance nieuchronnie przyszło do resume i oto słyszę :

"Nie możemy dopuścić , musiuy zewrzeć szeregi "itd . nie dosłownie ale w tym stylu , jakbym słyszał księdza ...ten sam styl myślenia , powiedziałbym to samo zarówno o jemu jak i kapłanowi :

"Chłopie co Ty mówisz , co ty masz do zwierania , jedną wypełniona aulę szkoly zawodowej ? "
Kiedyś Balzac zapytał Polaków W Paryżu " serce macie ale czy macie armaty ? "

Zadałem mu pytanie o jego atuty , dałem przykład dwóch najbardziej ekspansywnych formacji religijno - narodowych w Europie Żydów i muzułmanów ,obie maja tą wspólną cechę ,że mają swoje własne prawo , nie muszą tak jak goje i czy giaurowie mozolić się z prawem państwowym nie wiedząc czy jest słuszne czy nie...bo innego nia mają ....

powiedział em mu że Mojżesz kiedy pisał prawo miał mniej ludzi niż on ...czegóż się obawia to tylko papier , stać go na to , na to akurat tak , tutaj ma wplyw na sytuację , na dziedziny które komentuje już nie ...lepszy w garści wróbel niż Niderlandy pana Zagłoby.

Żydzi i muzułmanie ...są wolni ...teraz to my jestesmy potomakami Izmaela ...

grzecznie odpowiedział ...że przyjął inne założenie ...że rozdział [ nie wiadomo skąd wziety ]

i już więcej tam nie pójdę , bo katolik , żarliwy i...nierozsądny a przy tym wyrywkowy w odniesieniu do Biblii.

Skąd wziął to zależenie na pewno nie z Biblii ...
Człowiek który wita który rodaków żarliwym "szczęść Boże ' powinien jednak znać Biblię
I wiedzieć co na tam prawa powiedział sam Bóg [ Ks . Pwt. Prawa ]

Talmudyści mówią ,że "goje to barany "coś w tym jest....

Nie wiem czy mam rację ale piszę, to co myślę.
Ależ by się podniósł krzyk, że państwo wyznaniowe. Już są protesty chociaż jest rozdział.
A większość katolików, chyba, może nawet nie wie w co wierzy. A znajomość Biblii chyba leży. Nie mówię o wszystkich. Sama nie wiem wszystkiego ale ja, to inny rozdział. Smile
I drugi problem, bo czy wyznawcy judaizmu są tak wierni prawu ST? Muzułmanie są chyba bardziej wierni swojemu prawu religijnemu. A my mamy też NT.
Ale i Nowy Testament nie wszystkim katolikom się podoba. Bo żeby się podobał, to trzeba bardzo wierzyć. A ilu takich jest? Chyba przesadziłam, bo najłatwiej jest krytykować innych ale trudniej siebie a najtrudniej budować. Poddaję się krytyce.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 12 2015 20:40   
Forum

To nieporozumienie .

Czym różni się norma moralna od prawnej ?
Tym ,że do spełnienia normy prawnej może być użyty PRZYMUS BEZPOŚREDNI
to z góry dyskwalifikuje taka normę w kategoriach Biblii [ Izmael ]
Może inaczej , Pan nie chce niewolników.

To wcale nie przekreśla sytuacji w której GRUPA OCHOTNIKÓW tacy jak np. pierwsi chrześcijanie DOBROWOLNIE takie prawo wypełniała , mrzonka ? Historia mówi że to... realność .

Spójrz bez uprzedzeń na wsp. życie społeczne , Sejm , Kongres , Kneset to "Pikuś " najważniejsze są grupy nacisku , lobby a one działają ...poza ramami prawa a ..niekiedy je łamiąc , dlatego są tak skuteczne ...jak muzułmanie ,

otóż należę do tych ludzi ,którzy uważają ,ze współczesne prawo państwowe ..obowiązuje jedynie biednych to element ich zniewolenia , nie chce wchodzić w szczegóły bo to inny temat , uważam że tak jest , "elit " żadne prawo nie obowiązuje oprócz ...siły.To dlaczego my mamy "grać w te karty "bylibyśmy frajerami ....jak mecz ...to na obie bramki.

Nie mam daru tłumaczenia czy to jest jasne ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 listopad 12 2015 22:04   
Forum

To nieporozumienie .

Czym różni się norma moralna od prawnej ?
Tym ,że do spełnienia normy prawnej może być użyty PRZYMUS BEZPOŚREDNI
to z góry dyskwalifikuje taka normę w kategoriach Biblii [ Izmael ]
Może inaczej , Pan nie chce niewolników.

Może zacznę od cytatu "Nie istnieje wyłącznie jedna konkretna barwa biała, lecz pewien zakres odcieni od barwy lekko zażółconej bieli do bieli zaniebieszczonej, inaczej mówiąc od bieli ciepłej do bieli chłodnej. Wrażenie czystej, neutralnej bieli jest odbierane indywidualnie przez każdego człowieka, a pomijając cechy osobnicze obserwatora (wiek, stan zdrowia, bieżące samopoczucie), jest uzależnione też od siły światła – w przypadku słabego oświetlenia jako barwę neutralnie białą odbieramy odcienie cieplejsze, a w miarę wzrostu oświetlenia wrażenie neutralnej bieli przesuwa się w kierunku odcieni chłodniejszych." A jak komuś to opisać?
Tak jest z jedną, wydaje się, bardzo dobrze określoną barwą a co z resztą świata?
Oczywiście norma prawna i moralna, to nie to samo, ale często nie można ich oddzielić całkowicie w życiu społecznym. A jak powinien do nich obu podchodzić ustawodawca a jak każdy człowiek. Co jeżeli normy prawne są niezgodne z moralnymi? Żeby się trzymać Biblii, to trzeba w nią wierzyć. A jaka jest praktyka? Nie chcę pisać o ankietach, bo tam można sobie coś napisać z pełnym nawet przekonaniem, ale życie, to co innego.
"W ubiegłym roku na 181 tys. zawartych związków rozstało się 66 tys. par." To chyba są w dużym stopniu katolicy a jakie są przyczyny rozwodów? Takie jak dopuszcza Biblia?
Dlaczego o tym piszę, bo właśnie cierpią niewinni i najsłabsi - dzieci.
Czy można w ich obronie uniknąć przymusu, czy zawsze się da i czy to zawsze różni normę moralną od prawnej? Nie wiem jak jest obecnie ale czytałam, że w Izraelu nie zawiera się małżeństw jednopłciowych, ale już konkubinaty i małżeństwa tak zawarte w innych państwach są uznawane. Gdzie jest więc granica? Takich subtelnych spraw jest bardzo wiele, np eutanazja. Może Ciebie rozumiem, że chrześcijanie powinni z serca przestrzegać prawa jakie dał Bóg, ale kto potrafi je dobrze odczytać i gdzie jest ten Mojżesz? A przecież i ci, którzy z nim szli też nie byli święci. "I ujrzał Mojżesz, że lud stał się nieokiełznany, gdyż Aaron wodze mu popuścił na pośmiewisko wobec nieprzyjaciół. Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: «Kto jest za Panem, do mnie!» A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego. I rzekł do nich: «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. " Czy tu jest przykład norm moralnych czy prawnych? No, tu mieliśmy inną sytuację, bo ktoś powie, że w Polsce mieszkają nie tylko katolicy i nie tylko Polacy. Oczywiście, nie chcę brać tego dosłownie, bo kara śmierci, to inny problem.
Ale chrześcijanin nie tylko nie powinien grzeszyć, ale też powinien wybaczać.
A ile razy może zgrzeszyć chrześcijanin, aby mu brat mógł wybaczyć?

Może odpowiedziałam za szybko i znów nie wszystko rozumiem, ale mam właśnie trochę wolnego czasu, teraz.

===

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 listopad 13 2015 17:07   
Forum

Boję się ...boję się miłości , boję się porywów serca , tak !

przysłuchiwałem się kiedyś w TV dyskusji ,dyskusji o sprawach " łóżkowych " z udziałem jeśli pamiętam pani Gretkowskiej , czego tam nie było ....miłość , uczucia , wzniosłe hasła i ...doszedłem do wniosku ,że człowiek to bardzo pokrętna istota , za wszelką cenę ,chce sobie ...usprawiedliwić zaprzaństwo pojęciami nieostrymi , niedefiniowalnymi , doszedłem do wniosku ,że to łatwe bo oto moje serce dyktuje mi ...np zapłodnienie pozaustrojowe , kto zaprzeczy ?!!!

w jaki sposób zaprzeczyć ? Takie mam serce , takie mam uczucia i wszelkie argumenty racjonalne tutaj ma nic .

Czy zaprzeczam istnieniu miłości , uczuć ?

ależ skąd , ale to "wyższa szkoła jazdy " Zwróć uwagę na to ,że hymn do Miłości św. Pawła to ZWIEŃCZENIE całego procesu , walki , ciężkiej walki np. o to aby nie czcić Baala , cielca czy Isztar

.

Unikam książek o mistykach , ale na ile ich zrozumiałem to ekstaza , także modlitewna była zwieńczeniem całego trudu mozolnej walki ze sobą, własną świadomością , przywiązaniem do grzechu itd.

Widzisz najwięksi mistrzowie klawiatury czy smyczka chcieli czy nie , zaczynali od mozolnego "łomotania akordów " ćwiczeń wprawiających palce do gry słowem ...proza życia ,
On jest Drogą ... Ewangelia mówi o nieledwie końcówce Jego życia , a co z pozostałą częścią ? Ot mozolna dłubanina prozy życia , On był taki jak my.

Skąd to przydługie tłumaczenie tego samego zjawiska ? Otóż odnoszę wrażenie ,ze k.k. a szerzej chrześcijaństwo zagubiło gdzieś cykl Ewangelii i ewangelizacji "idzie na skróty " chce napisać hymn do Miłości zapominając o Dekalogu , to tak jakby ktoś chciał zagrać Etiudę Rewolucyjną nie trafiając we właściwe klawisze bo po prostu nie ma potrzebnej rutyny ? ja bym to nazwał raczej wprawą , wyćwiczeniem .

Po raz drugi , z rozmowie z Tobą przywołuję ten sam obraz ,wiwatujących na okoliczność wizyty Jana Pawła II tłumów, a potem szarość dnia codziennego i "plajta " sromotna plajta .
Ziarno które wpadło w ziemię skalistą , gwałtownie wzrasta a potem gwałtownie obumiera., bo jest
nieugruntowane , to my Polacy ... to nie tylko religia , ileż to mieliśmy wielkich planów , nadziei ?....spartolonych co cna ...

a co jest najlepsza wprawka ,ćwiczeniem , treningiem w kategoriach społecznych ? Ano ...prawo , naturalnie dobre prawo .

Jeszcze raz Ewangelia , ów bogaty młodzieniec co tonie chciał porzucić swych bogactw , był o krok od wielkiego spełnienia [ tego już nie chcemy zauważyć ] dzięki nie porywowi serca ale właśnie dzięki tępemu posłuszeństwu prawu , postom , jałmużnom , a ...kim byłby gdyby ich nie spełniał ?
Możliwe ...że łajdakiem , to nie jest pewne ...ale możliwe ,

ci którzy lekceważą prawo są na dobrej do tego drodze , zwróć uwagę na łotra , towarzysza Męki Pana , nie kto inny ale on sam powiedział do drugiego skazanego ,że przecież SPRAWIEDLIWĄ odbierają karę .

Ale my tutaj o ST ,prawda ? Słowa będące kluczem do wielu zagadnień to te , które wypowiedział Samuel do Saula , posłuszeństwo ważniejsze jest od ofiary !

K.k. a w każdym razie instytucja sprawia wrażenie jakby ofiarę chciał postawić wyżej od posłuszeństwa ...ile to przepisów już nie tylko Biblii ale Ewangelii jest ignorowanych w życiu społecznym przy milczącej ups ." antropologiczno – nijakiej " postawie ojców kościoła ?

Wyliczać ? Lepiej nie ...będzie wstyd.

Przypomina się myśl śp dominikanina śp. o. Bocheńskiego o tym ,że szczęście , powodzenie , jest efektem ubocznym DOBRZE WYPEŁNIONEGO OBOWIĄZKU , ot i cały sens mojej tutaj stukaniny.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,76 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości