Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Czy Katolikowi można używać ...
 |  Wersja do druku
Xelk
 czerwiec 04 2012 12:06  (Czytany 4359 razy)  
Forum

Status: offline

Witam,
Jakiś czas temu kupiłem sobie ADR-Protect niedawno ktoś mi powiedział, że nie powinienem go nosić, bo katolicyzm tego zabrania.

Czy może ktoś się orientuje, czy powinienem z używania ADR się wyspowiadać i wywalić go?

Podaję tutaj link to tego co sobie kupiłem, nie chcę robić reklamy, czy anty reklamy więc się nie wypowiadam na temat działania. Chcę tylko wiedzieć czy mogę go nosić.
http://www.biomagnetica.pl/pl/p/ADR-Protect/74

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 04 2012 17:52   
Forum

Nie slyszalam o tym, by ktos spowiadal sie z posiadania i uzywania telefonow komorkowych uwazanych za szkodliwe. Jesli by tak bylo, to z powodu silngo postanowienia poprawy, telfonia komorkowa zaniknelaby. Tym bardziej nie ma z czego spowiadac sie w przypadku checi chronienia wlasnego zdrowia. Prawo do obrony i ochrony wlasnego zycia i zdrowia od Boga pochodzi.

Sam produkt budzi o tyle watpliwosci, ze nie jestem w stanie ustalic jakie dzialanie moze miec. Nie musi to byc zgodne z opisem. Jak cos co chroni, czyli przeciwdziala, nie powoduje zanikniecia lub przynajmniej oslabienia sygnalu? Atest natomiast wsazuje na jakies dzialanie na caly organizm, a nie tylko lokalne. Zdolnosc przeplywu krwi w arteriach, a tym samym temperatury lokalnej w ciele czlowieka, nie musi miec zwiazku z siatka magnetyczna na ciele czlowieka. Istnieja inne przyczyny. Lepiej jest stosowac Omege-3, niz krazki, ktorych celu nie mozna "na oko" zidentyfikowac.

Patrzac na to z innej strony. Jesli telefonia komorkowa jest tak bardzo szkodliwa, to dlaczego jeszcze istnieje? Bog w swej dobroci doprowadzilby do jej upadku. Szkodliwosc uzywanej pozytecznie elektroniki nie jest tek wielka. Bog wie do czego dopuszcza i przed czym chroni, a kazdy praktyczny i pozyteczny pomysl od Boga pochodzi. Bog o wszystkim wiedzial duzo wczesniej od ludzi, wiec nie ma nic na tym swiecie co mogloby Boga zaskoczyc. Sam Bog jest tworca nowoczesnosci.

Zastanawiajacym jest, ze ludzie rozmawiaja o malych problemach lub jeszcze nie problemch, kiedy zjawiska wielkie, bo dotyczace calego globu odchodza niezauwazone. Dlaczego nikt nie pisze o dziurze w jonosferze, grozacej zniszczeniem calej ludzkosci? Kto ta dziure lata? Dlaczego jeszcze istniejemy?

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Xelk
 czerwiec 11 2012 13:35   
Forum

Quote by: Marianna

Nie slyszalam o tym, by ktos spowiadal sie z posiadania i uzywania telefonow komorkowych uwazanych za szkodliwe. Jesli by tak bylo, to z powodu silngo postanowienia poprawy, telfonia komorkowa zaniknelaby. Tym bardziej nie ma z czego spowiadac sie w przypadku checi chronienia wlasnego zdrowia. Prawo do obrony i ochrony wlasnego zycia i zdrowia od Boga pochodzi.

Sam produkt budzi o tyle watpliwosci, ze nie jestem w stanie ustalic jakie dzialanie moze miec. Nie musi to byc zgodne z opisem. Jak cos co chroni, czyli przeciwdziala, nie powoduje zanikniecia lub przynajmniej oslabienia sygnalu? Atest natomiast wsazuje na jakies dzialanie na caly organizm, a nie tylko lokalne. Zdolnosc przeplywu krwi w arteriach, a tym samym temperatury lokalnej w ciele czlowieka, nie musi miec zwiazku z siatka magnetyczna na ciele czlowieka. Istnieja inne przyczyny. Lepiej jest stosowac Omege-3, niz krazki, ktorych celu nie mozna "na oko" zidentyfikowac.

Produkt wpływa na wodę, jako że człowiek składa się głównie z wody, to wpływa na niego. Dokładniej widać to przy opisie innych produktów.
Nazwa firmy brzmi Biomagnetica obawiam się, że jest to swojego rodzaju Bio terapeuta tyle, że mechaniczny. Stąd moje pytanie.

Patrzac na to z innej strony. Jesli telefonia komorkowa jest tak bardzo szkodliwa, to dlaczego jeszcze istnieje? Bog w swej dobroci doprowadzilby do jej upadku. Szkodliwosc uzywanej pozytecznie elektroniki nie jest tek wielka. Bog wie do czego dopuszcza i przed czym chroni, a kazdy praktyczny i pozyteczny pomysl od Boga pochodzi. Bog o wszystkim wiedzial duzo wczesniej od ludzi, wiec nie ma nic na tym swiecie co mogloby Boga zaskoczyc. Sam Bog jest tworca nowoczesnosci.

Zastanawiajacym jest, ze ludzie rozmawiaja o malych problemach lub jeszcze nie problemch, kiedy zjawiska wielkie, bo dotyczace calego globu odchodza niezauwazone. Dlaczego nikt nie pisze o dziurze w jonosferze, grozacej zniszczeniem calej ludzkosci? Kto ta dziure lata? Dlaczego jeszcze istniejemy?

Nie widzę sensu odpowiadać Ci na ten temat. To prowadzi do ślepego zaułku i nie pomoże mi w znalezieniu odpowiedzi. Tak czy inaczej odłożyłem zakupiony przeze mnie produkt do czasu aż się upewnię, że jest ok. Chodzi nie wiem czy odzyskam do niego zaufanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 czerwiec 13 2012 15:03   
Forum

Produkt wpływa na wodę, jako że człowiek składa się głównie z wody, to wpływa na niego. Dokładniej widać to przy opisie innych produktów.
Nazwa firmy brzmi Biomagnetica obawiam się, że jest to swojego rodzaju Bio terapeuta tyle, że mechaniczny. Stąd moje pytanie.

Najlepszym Bio terapeuta jest - jak sama nazwa wskazuje - natura, ktora jest pierwotna. Piszesz o produkcie, czyms wtornym. O elektronice wiemy sporo, ale nie wszystko, wiec moze byc zaskakujaca w swych efektech. (Tak jak z komputerami. Pamiec rzeczywista komputera potrafi przekroczyc pamiec teoretyczna, planowana.)

Nie widzę sensu odpowiadać Ci na ten temat. To prowadzi do ślepego zaułku i nie pomoże mi w znalezieniu odpowiedzi.

Slusznie.Nie wszystkie pytania stawia sie oczekujac na odpowiedz. Istnieja pytania retoryczne.

Tak czy inaczej odłożyłem zakupiony przeze mnie produkt do czasu aż się upewnię, że jest ok. Chodzi nie wiem czy odzyskam do niego zaufanie.

Bog nie zabrania uzywac tego, co dla czlowieka stanowi ochrone.
Jesli bedziesz zdobywal informacje ne temat tego protektora, nie zapomnij, ze woda tez jest nosicielem pradu. Czlowieka mozna podlaczyc do pradu nie wyrzadzajac mu krzywdy, jesli sie wie jak i zna parametry pradu. (Prad o bardzo niskich wartosciach.) Kiedys, cos podobnego do tego protektora zwrociolo moja uwage, jednak nie kupilam. Produkty najlepiej sie uzywa jesli budza w nas zaufanie.

Ja nie mam zaufania do budzikow elektronicznych z radiem ze wzgledu na ich antene, czyli wiszacy drut. Po co taka antena, skoro dzisiaj anteny sa minimalne jak w telefonach komorkowych. Kazda komorka odbiera radio. Wiszacy drut przeczy obecnej technice, wiec moze nie chodzi wcale o odbior, poniewaz antena moze sluzyc jednoczesnie do przekazu. Lepiej taki drut usunac jesli sie chce siebie chronic.

Xelk. Pros Boga, a znajdziesz dla Siebie odpowiedz. Bog jest Zrodlem Wszelkiej Madrosci.
Pozdrawiam.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 czerwiec 23 2012 02:10   
Forum

Och, nie macie większych problemów?
Chyba nie

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty