Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Swiateczny kurczazczek - zyczenia Swiateczne.
 |  Wersja do druku
Marianna
 kwiecień 06 2015 00:44  (Czytany 2071 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/17/05
Postów:: 695

Nauczylismy sie uzywac sybolu Baranka I wszelkie inne symbole traktowac jako poganstwo. Czy slusznie?

Na poczatku chce podkreslic, ze istnieje roznica pomiedzy barankiem a Barankiem. Jakis baranek Barankiem byc nie musi. Stary cap Barankiem nie jest. Symbolem Swiat Wielkanocnych jest mlody baranek ze Sztandarem Zwyciestwa. Mlody baranek rogow miec nie musi I moze wygladac jak owca, dlatego Sztandar Zwyciestwa swiadczy o wlasciwym symbolu zmartwychwstalego Baranka.

Oprocz baranka istnieja inne symbole. Kurczaczki wielkanocne symbolizuja ludzi I sa od dawna uzywane. Dlaczego? Zaczne od jajka, ktore pieknie udekorowane musi – wedlug naszego rozumienia – znalesc sie na swiatecznym stole. Pisanki I kraszanki sa nieodlacznym sybolem Swiat Zmartwychwstania Panskiego. W sklepach spozywcych mozna kupic ugotowane kolorowe jajka. Zwyczajnie – musza byc. ¨ Jajko jest dowodem odradzającego się życia, symbolem zwycięstwa nad śmiercią¨ - czytam na jednym z blogow. Odradzanie sie zycia jest jego ciagloscia. W modlitwie blogoslawienstwa pokarmow, ksiadz wypowiada slowa ¨Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław † te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.¨ Z ugotowanych I zjedzonych jajek nowego zycia nie bedzie. O nowym zyciu powiemy wtedy, kiedy z jajka wykluje sie kurczaczek, a my mamy byc jak te kurczaczki.

Kazdy z nas wie co oznaczaja rozne ograniczenia. Wszyscy ludzie sa bardzo ograniczeni z powodu grzechow. Jeszcze nigdy ludzie nie byli tak bardzo ograniczeni jak obecnie. Wszyscy maja klopoty z odbieraniem Boga I jeszcze bardziej ze zrzumieniem Go. Jestesmy wszyscy obrosnieci twarda skorupa. Kazdy z nas dzwiga konsekwencje grzechow wlasnych I cudzych przez wieki popelnianych. Brud na nas narasta. Tworzy sie skorupa przez ktora Bog probuje nieustannie do nas trafic. Nasza szansa tak samo jak jedyna szansa kurczaczka, jest przebic sie przez otaczajaca nas skorupe. Jezeli tak sie nie stanie, to podobnie jak kurczaczki zaczniemy sie dusic z powodu braku czystego powietrza. Potrzeba nam swierzego Powiewu Ducha Swietego. Potreba nam Swiatla. Chcemy widziec prawdziwy swiat, tak jak kurczacek. Kurczaczka prowadzi instynkt, wiec I my dajmy sie naszym instyktom prowadzic.

Kurczaczek wielkanocny symbolizuje czlowieka, ktory przebil sie przez skorupe grzechow w daznosci do prawdziwego Zycia. Dlatego – jak najwiecej kurczaczkow!

Z OKAZJI SWIAT ZMARTWYCHWSTANIA PANSKIEGO, ZYCZE WSZYSTKIM LUDZIOM PRZEBICIA SIE DO CZTSTEGO POWIETRZA I SWIATLA – DO BOGA.

Na zakonczenie. Wszelkie podobienstwa do poganstwa sa celowe! Poganin tez ma prawo I moze odkrywac prawde o Zyciu na swoj sposob. Bog nikomu nie odmawia daznosci do Siebie. Podobienstwa swiadcza wylacznie o tym, ze: – STWORCA JEST TYLKO JEDEN!!!

P.S. Mam nadzieje, ze odpowiedz na pytanie – co bylo pierwsze : jajko czy kura – nie bedzie problemem dla nikogo.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana