Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 pomocy
 |  Wersja do druku
Gość forum: pomocy
 grudzień 28 2004 22:18  (Czytany 1796 razy)  

Witam , jestem strasznie zalamy ,i chce mi sie plakać.Mianowicie jestem chlopakiem.Zrobilem coś strasznego i nie wiem co z tym mam zrobić.Niegdy nie czulem sie gorzej.NIewiem co mnie podkusilo ale ........uprawialem seks z psem! Prosze nie komentować jaki zoboczeniec itd.itd. tylko czy dostane z tego rozgrzeszenie? strasznie zle sie z tym czuje i jest mi okropnie wstyd.Blagam o pomoc.

===

Cytat 
dawid1976
 grudzień 28 2004 23:05   
Forum

Status: offline

nie ma grzechu jakiego Bóg Ci nie może wybaczyć. Jednak potrzebujesz pomocy psychologa. Nie wstydz się i pójdz na terapie, bo ty naprawde potrzebujesz pomocy. Jak tego nie rozwiążęsz to będzies bardzo nieszczęśłiwy. Za krótko żyje w Polsce zebym mógł Ci dac wskazóki jak się do dobrego psychologa dostać. Jak chcesz moge jednak zapytać moją ciotke która jest psychologiem.

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: autortematu
 grudzień 28 2004 23:32   

Wiesz,chyba rzeczywiście będe potrzebowal pomocy psychologa ale nie jestem sam,tzn.niejestem pelnoletni i boje sie myslec co sie stanie jak rodzicie sie o tym dowiedzą.Nie moglbym o tym rozmawiać w cztery oczy.Zresztą nie wiem czy odwarze sie nawet księdzu przy spowiedzi o tym powiedzieć...

===

Cytat 
 grudzień 28 2004 23:46   

...wiec jedyna pomoca mogla by byc pomoc online bo nie zdobede sie na odwage aby spotkac sie i pogadąć o tym w cztery oczy.

===

Cytat 
dawid1976
 grudzień 29 2004 00:03   
Forum

ile masz więc lat? mógł byś sobie wymyśleć jakiś nik? to pomaga nam przypomnieć sobie że na drugiej stronie sieci to prawdziwy człowiek

nie wiem jak można tobie pomóc online. właśnie online ludziom przychodzą dziwne myśli. kontakt osobisty jednak jest bliżej rzeczewistości. człowiek się 'budzi',
musisz naprawde z kimś prawdziwym na ten temat porozmawiać.

może jednak pójdż do jakiejś przychodni psychologicznej i poproś o rozmowe i zapytaj jakie są prawne podstawy aby można tobie pomóc a jednocześnie zachować twoją anonimowość. jeśli to nie możliwe, są inne opcje. myśle jednak że naprawde pomocy potrzebujesz, i nawet jak się wstydzisz, może powinieneś pomyśleć o opcji porozmawiać z rodzicami, o ile ci nie grozi lanie albo jakaś kara.

możesz np zkontaktować się z księdzem z innej parafji. nie zapomnij że ksiądz ma obowiązek milczenia o ile twoje życie lub życie innych nie jest zagrożone. wieć nikt nie powinien się nic dowiedzieć.

pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
 grudzień 29 2004 01:38   

Dzięki Dawid za wsparcie ,
myśle ze z psychologicznie sobie z tym poradze sam ,ale no jeszcze musze sie isc wyspowiadać.
Pozdrawiam.

Aaaa i jeszcze jedno - czy gdy powiem że cudzołozylem to wystarczy czy musze powiedzieć ze z psem..?
mysle ze samo slowo cudzolozylem wyraża wszystkie grzechy związane z nieprzyzwoitymi sytuacjami.

===

Cytat 
Gość forum: jo_tka
 grudzień 29 2004 10:40   

Dawid - księdza obowiązuje tajemnica spowiedzi zawsze - nawet jeżeli ktoś powie że właśnie zatruł jedzenie na 100-osobowym przyjęciu i za godzinę zaczną to jeść. Nie ma wyjątków na zagrożenie życia czyjegokolwiek.

Autor - obawiam się, że tak jak należałoby powiedzieć, że stosunek był homoseksualny, tak samo i należy powiedzieć, że dotyczył zwierzęcia... Ale myślę też, że nie jesteś jedynym człowiekiem na ziemi spowiadającym się z takiego grzechu...

===

Cytat 
strk
 grudzień 29 2004 13:00   
Forum

nooo, mój drogi... ja też byłem i jestem "niegrzeczny", ale aż tak zdesperowany?? nigdy! zdecydowanie wolę kobiety !
a poza tym, bardzo lubię też pieski (choć nie w ten sposób co ty :/ ),stąd też u mie jesteś spalony, choćby przez to.... a co z tym masz zrobić? jeśli czujesz, że spowiedź pomoże, to wyspowiadaj się-na pewno będzie tobie lżej. ale uważaj, bo możesz trafić na takiego spowiednika, który... sam wiesz, co... . tak przy okazji, to przypomnę, że sodomia była karalna już za czasów jezusa, i jest dalej

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
 grudzień 29 2004 13:15   

Myślę ze tak.No ale strk masz racje.Jestem spalony.Naszczęscie moi znajomi sie o tym niedowiedzą.To co zrobilem bylo strasznie glupie i tego żałuje.Ale co do spowiedzi,chyba będe sie musial do innej parafi wybrać,bo glupio mi znajomym księżą sie z tego spowiadać.Mimo ze obowiązuje ich tajemniac spowiedzi.

===

Cytat 
strk
 grudzień 29 2004 13:25   
Forum

taa, to, myślę, dobre rozwiązanie. po prostu wejdź do kościoła, tam gdzie cię nie znają, może w innym mieście i zrób to. pomoże napewno, ale myślę sobie o pokucie..., 10 zdrowasiek nie wystarczy... . znam osobę, której xionc nie chciał udzielić rozgrzeszenia za przedmałżeńskie fikimiki. a było to, hmmm, człowiek z człowiekiem, więc ciężar gatunkowy występku tej osoby w ocenie fukcjonariuszy KK był zupełnie inny od twojego.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 grudzień 30 2004 12:39   
Forum

Autorze tego tematu: Z pewnością Bóg Ci ten grzech wybaczy i odpuści poprzez osobę spowiednika. Nie ma bowiem grzechu, którego Bóg w Chrystusie nie zgładził!! Pamietaj jednak ze wyspowiadanie się bez wiary w Boga i bez nawrócenia do Boga nic nie zmieni w twoim życiu. Stań się chrześcijaninem nie tylko z metryki chrzścielnej ale świadcz o tym życiem i wcale nie uciekaj do inncyh parafii, tam gdzie Cię nie znają, najlepiej byś miał stałego spowiednika.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Marta
 grudzień 30 2004 13:21   

po pierwsze... nie jest tak źle, skoro potrafisz o tym pisać, chociażby na forum. to znaczy, że nie dajesz się rozpaczy i innym takim paskudztwom. po drugie... już sam wiesz, że więcej tego nie zrobisz. po trzecie... spowiadasz się Bogu i sam wybierasz czy w swojej czy nie swojej parafii. ja pewnie wybrałabym nie swoją. nawet nie dlatego, że nie mogłabym spojrzeć komuś w oczy. po prostu nie chciałabym by ktoś w moim otoczeniu znał dogłębnie moją wstydliwą przeszłość. musiałby być NAPRAWDĘ ZAUFANYM spowiednikiem. i najważniejsze: zapisz sobie gdzie tylko chcesz, na papierze, w głowie, w sercu: masz swoją godność, której żadne twoje życiowe doświadczenie nie jest ci w stanie odebrać! dostałeś odgórnie. :-) ...i staraj się nie robić w życiu głupot! proszę. :-) z pozdrowieniami

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty