Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 Kod Bibli?
 |  Wersja do druku
strk
 grudzień 29 2004 13:38  (Czytany 4269 razy)  
Forum

Status: offline

a to czytaliście? ksiązka autorstwa Michaela Drosnin'a opowiadająca historię odkrycia i dekodowania kodu zawartego w Bibli. autor wyjaśnia nawet teorię matematyczną i wzory, które doprowadziły do odczytania kodu. pochłonąłem tą książkę w 3,5 godziny, a to czego się dowiedziałem jeży włos na rękach.... wiecie ile jest w sieci danych na ten temat? wpiszcie do gugla "bible decoding", zobaczycie. są nawet programy do dekodowania kodu, ale trzeba znać hebrajski... gorąco polecam, książka warta uwagi!!

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 grudzień 29 2004 13:46   
Forum Admin
Admin

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
strk
 grudzień 29 2004 13:54   
Forum

ee nie działa ten link!

znalazłem ten temat, ale stwierdzam, że jest to chyba recenzja tej książki z księgarni internetowej, lub coś koło tego, już to gdzieś widziałem. myślałem, może jakaś polemika się zawiąże, a nie suchy artykuł..

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
milka
 grudzień 29 2004 15:10   
Forum

do strk: czy ty wierzyc w ewnagelie tomasza?

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 grudzień 29 2004 15:27   
Forum

eee bo ja wiem? ew św tomasza nie przedstawia tego tak dosłownie, jak mój podpis, który w tym kształcie został przedstawiony w "stygmatach". ale odzwierciedla moją niewiarę w jeden, święty, apostolski KK. może zmienię podpis na " tam gdzie dwóch lub trzech zbierze się w moim imieniu ...". to akurat jest bardziej autentyczne i dosłowne. ale co to ma do kodu biblii?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 grudzień 21 2005 21:42   
Forum

Ciekawe kiedy napiszą KOD KORANU

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 03 2006 22:04   
Forum

Nie ma żadnego kodu - to jakaś zabawa w Kabałę. Każde sprowadzanie Pisma Św. do matematycznych wyliczeń to bądź zabawa w religijnego Sherlocka Holmes'a licząca na odnalezienie "tajemnicy" (podobnie jak w filmie "Pi") Boga, bądź chęć zwrócenia na siebie uwagi, chęć zrobienia rozgłosu, bądź jest to też agresywne podważanie zasad wiary przez ateistów lub pseudointeligentów spod znaku liberalno-agnostycznej formacji ni w ząb nie mających pojęcia o wierze (Bóg jest i tego się nie bada naukowo, bo On żyje w sercach ludzich, w ich nadziejach, smutkach i radościach). Wszelkie takie poszukiwania kodów to czysty okultyzm i herezja.

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 03 2006 22:08   
Forum

A co do kodu Koranu lepiej niech nikt nie próbuje bo jakiś Imam rzuci na niego fatwę i wkrótce ta osoba może stracić głowę (w sensie dosłownym), bądź zostanie zadźgana sztyletem jak Theo van Gogh.

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 styczeń 10 2006 22:25   
Forum

bądź jest to też agresywne podważanie zasad wiary przez ateistów lub pseudointeligentów spod znaku liberalno-agnostycznej formacji ni w ząb nie mających pojęcia o wierze

O ile mi wiadomo, to teiści szukają w Biblii jakiegoś "dowodu" na świętość owej księgi. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, żeby ateista zajmował się takimi (dla niego nic nie znaczącymi) "pierdołami"
Prędzej to będą ci od horoskopów i zabobonów (wróżek itp)

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,12 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty