Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Problemy ekumeniczne Nowy wątek Odpowiedz
 papież JPII. bożek, bałwan, ojciec święty?
 |  Wersja do druku
Mateusz Markiewicz
 styczeń 02 2005 22:10   
Forum

Status: offline

Quote by Świętokradcza bałwaneria: [No to zrób jeszcze wykaz ... i pod wezwaniem

Już mogę podać. Nie ma ani jednego kościoła, czy kaplicy pod wezwaniem Jana Pawła II. Dlaczego? Bo nie jest ani błogosławiony, ani święty. Prawo kanoniczne zabrania.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 02 2005 22:14   
Forum

popracuję nad tym, szanowny adwersarzu.

a może nie. otóż gugle na hasło:
"im. Jana Pawła II" wykazało 156 000 pozycji.
"szkoła im Jana Pawła II" wykazało 6070 pozycji(zawierają się w zbiorze powyżej)
"ul. Jana Pawła II" wykazało 20 800 pozycji.
łącznie 176 800 pozycji. jak założymy, że zaledwie 5% nie powtarza się to mamy około 8 tysięcy- widać, że nawet 1% to dużo. jak znajdę czas to przekopię się przez te 6070 pozycji o szkołach i przygotuję spis, na utarcie nosa panu mateuszwroc'owi i ku gawiedzi uciesze

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Jur
 styczeń 03 2005 00:22   

Hi,HI ,w tym pytaniu lezy to co chciales powiedziec!Wiec po co znak zapytania?Chyba ze chodzi Ci o "ojca swietego",co to znaczy,"ojciec chrzescijan","ojciec",itd.? Hmn,jestescie,jak to mowil M. Wisniewski "zajebisci"(nie musialem wychodzic z tego "koncertu" bo nie chodze na "dziadostwo").Bedac Papiezem nie staralbym sie o nagrode Nobla,przyczyna jest Arafat,co prawda nie jestem Papiezem ale ta moja "moralnosc" (znacie slowo moralnosc?)jest niekiedy "oburzajaca".Ach co bede Wam opowiadal,jedzicie do Wadowic i powiedzcie ze Wam Papiez nie "odpowiada",ja z Bydgoszczy i nie mam problemow!!!

===

Cytat 
Gość forum: TT
 styczeń 03 2005 00:55   

Tak bardzo ważne jest ile człowek ma DHC albo ile ulic czy pomników powstało na Jego cześć NIE SĄDZĘ Liczy się to jakim się jest człowiekiem i ku czemu się zmierza. Jan Paweł II jest wielkim człowiekiem, dla którego liczy się drugi człowiek, jako jedyny chyba na tym całym popapranym świecie, potrafi dostrzec w drugim Chrystusa! i bezgranicznie Mu zawierzyć TO dziwne, że potrafimy w kraju, w którym jest ponad 90% katolików tak bardzo oburzać się na Kościół, a w Stanach, gdzie katolików jest znacznie mniej, jest zupełnie inaczej, bo gdzież jakikolwiek polityk publiczy obiad rozpocznie od modlitwy, a swoje przemówienie zakończy GOD BLESS POLAND

===

Cytat 
Gość forum: ON! Słowo jak dzwon
 styczeń 03 2005 10:01   

Pędzi pociąg historii
błyska stulecie – semafor
Odnowy w Duchu Świętym nie trzeba glorii
nie trzeba szumnych metafor.
Potrzebny jest Maszynista,
którym jest On: Wielki Jan Paweł II, omc. noblista –
Ojciec Święty – słowo jak dzwon! Ja
--------------------------------------------
Pędzi pociąg historii
Rewolucji nie trzeba glorii
którym jest On:
towarzysz, wódz, komunista –
STALIN – słowo jak dzwon!
Władysław Broniewski

===

Cytat 
Gość forum: marta
 styczeń 03 2005 10:54   

Quote by ON! Słowo jak dzwon: Pędzi pociąg historii
Odnowy w Duchu Świętym nie trzeba glorii
którym jest On: Wielki Jan Paweł II, omc. noblista –
Ojciec Święty – słowo jak dzwon! Ja
--------------------------------------------
Pędzi pociąg historii
Rewolucji nie trzeba glorii
którym jest On:
towarzysz, wódz, komunista –
STALIN – słowo jak dzwon!
Władysław Broniewski

a)
Wróble ćwierkają, że w Gruzji pamieć o Stalinie jest wciąż żywa i że tam wiele jego pomników i wspomnień raczej troskliwych niż zjadliwych.
b)
Ja widzę, że i Waści pomniki stawiasz. :-) Bo Broniewski, to ja myślę z przekonaniem, nie z przekąsem pisał.
ukłon w stronę Waszmości

===

Cytat 
strk
 styczeń 03 2005 11:46   
Forum

Quote by Jur: Hi,HI ,w tym pytaniu lezy to co chciales powiedziec!Wiec po co znak zapytania?Chyba ze chodzi Ci o "ojca swietego",co to znaczy,"ojciec chrzescijan","ojciec",itd.? Hmn,jestescie,jak to mowil M. Wisniewski "zajebisci"(nie musialem wychodzic z tego "koncertu" bo nie chodze na "dziadostwo").Bedac Papiezem nie staralbym sie o nagrode Nobla,przyczyna jest Arafat,co prawda nie jestem Papiezem ale ta moja "moralnosc" (znacie slowo moralnosc?)jest niekiedy "oburzajaca".Ach co bede Wam opowiadal,jedzicie do Wadowic i powiedzcie ze Wam Papiez nie "odpowiada",ja z Bydgoszczy i nie mam problemow!!!

człowieku niezle upalony byłeś jak pisałeś te brednie.
naucz się poprawne formułować swoje myśli, bo to co napisałeś to duża kupa.

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 03 2005 11:50   
Forum

Quote by TT: Tak bardzo ważne jest ile człowek ma DHC albo ile ulic czy pomników powstało na Jego cześć NIE SĄDZĘ Liczy się to jakim się jest człowiekiem i ku czemu się zmierza. Jan Paweł II jest wielkim człowiekiem, dla którego liczy się drugi człowiek, jako jedyny chyba na tym całym popapranym świecie, potrafi dostrzec w drugim Chrystusa! i bezgranicznie Mu zawierzyć TO dziwne, że potrafimy w kraju, w którym jest ponad 90% katolików tak bardzo oburzać się na Kościół, a w Stanach, gdzie katolików jest znacznie mniej, jest zupełnie inaczej, bo gdzież jakikolwiek polityk publiczy obiad rozpocznie od modlitwy, a swoje przemówienie zakończy GOD BLESS POLAND

ej, ej ta dyskusja nie ma na celu oceniania jakim człowiekiem jest JPII i czy dostrzega w drugim Chrystusa, tylko ma sprowokować ludzi do myślenia i rozważenia bezsprzecznego faktu bałwochwalstwa, którego obiektem stał się urzędujący papież

===

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 03 2005 20:23   
Forum

Oglądałem rportaż o Gruzji, kiedy była tam ta rewolucja. Pokazywali ludzi, którzy tęsknią za Wożdzem. Jak nagle zgasł prąd, to Gruzin powiedział: "Za Stalina tak nie było!"

Ja tam nie widzę bałwochwalstwa w szacunku, który Polacy żywią do Jego Świątobliwości. Czy coś złego jest w tym, że w miastach (w każdym po jednej) są ulice Jana Pawła II? Nie! Kto bardziej na to zasłużył i kto więcej zrobił dla Polski? Papież to osoba unikatowa. Ludzie są dumnie, gdy mieszkają na ul.Jana Pawła II. W Twardogórskim Gimnazjum im. Jana Pawła II stoi jego popiersie i w dwóch gablotach nad nim są podstawowe informacje - tylko tyle. Nie przesadzajcie i nie mówcie, że to bałwochwalstwo. We Wrocławiu kilka szkół ma imię Steinhausa (matematyka). Tam jest nawet więcej o nim, niż w Twardogórze o Papieżu.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Ogniem i mieczem
 styczeń 03 2005 20:23   

Do wszystkich ateistów, agnostyków i innowierców! „Ci którzy służą innemu Bogu niż nasz i wyznają inną religię, muszą być wytępieni ogniem i mieczem, a ich miasta zniszczone i spalone” - z natchnienia Ducha Świętego - papież – święty Grzegorz XIII (1572-1585) Istotnie, miecz - ten instrument służący ongiś do wyzwalania mózgu z głowy, czy też głowy od reszty ciała - miał zawsze kształt chrześcijański w ogóle, a rzymsko-katolicki w szczególności. Jan Paweł II też jest takim samym papieżem – bo przez tego samego Ducha Świętego namaszczony!

===

Cytat 
strk
 styczeń 03 2005 21:01   
Forum

a ja zaatakuję z drugiej strony. szanowny panie mateuszwroc: czy spotkał się pan z krytyczną oceną poezji w wydaniu JPII? tryptyk rzymski, itp?
czy zna pan krytyczne recenzje tych utworów, czy może wiersze te są idealne, skończnie piękne i przerastają o głowę dokonania choćby miłosza i szymborskiej?
czy może jest tak, że nikt nie ośmieli się mieć innego zdania, niż ogół wielbiących JPII, aby nie narazić się na epitety żyda, masona, niemca, bezbożnika, heretyka, odmieńca albo i pedała?

===

Profil   Email 
 Cytat 
rys
 styczeń 03 2005 22:05   
Forum

Quote by mateuszwroc:
Może Ojciec Święty drzewek nie sadzi, ale proszę pamiętać, że zawsze to on apeluje o rozbrojenia, pokój (a zwłaszcza w Palestynie). Może nie sadzi drzewka, ale za to ile pieniędzy idzie z Watykanu za sprawą Jego Świątobliwości do ludzi potrzebujących. Proszę pamiętać, że dyplomacja Watykanu załagodziła już wiele konfliktów, tylko się o tym nie trąbi. A co się tyczy Pana Cartera, to przypomnę, że jego plany pokojowe w Ziemii Świętej diabli wzięli. Przecież jako człowiek stający na czele atomowego imperium nie zdecydował się na rozbrojenie. I za to mu Nobel?

Witam
Tak to prawda Papiez Jan Paweł II [nie Ojciec Święty, bo ten jest w niebie], apelował i apeluje o pokoj i rozbrojenie, tylko z jakim skutkiem
Może lepiej by bylo żeby wziął sie za sadzenie drzewek,prędzej by dostał Nobla.Jeżeli jestes poinformowany ile pieniędzy idzie z Watykanu na rozbrojenie i na biednych to napisz.Bo ja wiem o pieniądzach ktore idą do Watykanu.Jeżeliby dyplomacja Watykanu cośkolwiek załagodziła to by dopiero był pokaz.Wszystkie telewizje i radia by o tym cudownym wydarzeniu szeroko mówiły, a nie milczały,kościół rzymski jest zapyszny żeby milczeć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Modły, modły i niekończące się modły...
 styczeń 03 2005 22:33   

Tylko, że od modlitw żelazko nie grzeje i samoloty - w przeciwieństwie do aniołków - nie latają. Dlaczego to taki światowy autorytet za jakiego chce uchodzić Biały Ojciec nie rzuci publicznej klątwy na Dablju Busza - nie sypnie jakąś encykliką potępiająca agresję na Irak? Bo to polityka? A Watykan specjalizuje się w lawirowaniu, dyplomatycznych manipulacjach i tajnych knowaniach - przecież błogosławił tych co mieli "Got mit Uns" przed ich ekspansją na bezbożny Wschód! To polityczna prostytutka - Babilon!

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 04 2005 14:04   
Forum

Quote by Modły, modły i niekończące się modły...: Tylko, że od modlitw żelazko nie grzeje i samoloty - w przeciwieństwie do aniołków - nie latają. Dlaczego to taki światowy autorytet za jakiego chce uchodzić Biały Ojciec nie rzuci publicznej klątwy na Dablju Busza

Nie "sypnie" ekskomuniki na G.W. Busha, bo ten nie jest katolikiem. Przecież to jest nienormalne usuwać kogoś ze wspólnoty z Kościołem, do którego nie należy.
Quote by rys:
Może lepiej by bylo żeby wzi±ł sie za sadzenie drzewek,prędzej by dostał Nobla.Jeżeli jestes poinformowany ile pieniędzy idzie z Watykanu na rozbrojenie i na biednych to napisz.Bo ja wiem o pieni±dzach ktore id± do Watykanu.Jeżeliby dyplomacja Watykanu co¶kolwiek załagodziła to by dopiero był pokaz.Wszystkie telewizje i radia by o tym cudownym wydarzeniu szeroko mówiły, a nie milczały,ko¶ciół rzymski jest zapyszny żeby milczeć.

Nie pracuję w urzędach Stolicy Apostolskiej i nie posiadam budżetu Watykanu, ale zapewniam, że Ojciec Święty przekazuje pieniądze na cele charytatywne. Wcześniej podałem link do strony o świętopietrzu. Wątpię, by watykańska dyplomacja trąbiłaby o swoich osiągnięciach. Jakoś nie trąbiła, że udało się komuny przy ogromie jej pracy rozwalić. Nie trąbiła, że "Pacem in terris" Jana XXIII zapobiegło III Wojnie Światowej (Chruszczow postanowił nie atakować podczas Kryzysu Kubańskiego)
Odnośnie poezji i innych publikacji Jego Świątobliwości nie spotakałem się z krytyką. Nie spotkałem się też z krytyką socrealistycznych wierszy Szymborskiej.
Quote by Modły, modły i niekończ±ce się modły...:przecież błogosławił tych co mieli "Got mit Uns" przed ich ekspansj± na bezbożny Wschód!

A ja ciągle czekam na udowodnienie rzekomego błogosławieństwa armii Hitlera przez Piusa XII, który potępił działania Niemiec i udzielał pomocy Żydom. Bardzo jestem ciekaw owych "dowodów". Może ktoś mi je wreszcie udostępni?

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 styczeń 04 2005 14:50   
Forum

do mateuszwroc
krytyka socrealistycznych wierszy szymborskiej?
ten epitet to własnie krytyka dorobku literackiego wisławy szymborskiej. a nie pamiątasz jaki wrzask podniosły pieski polsko-katolicko-narodowe, gdy okazało się, że szymborska dostała nobla? jak szczekali, że to niemożliwe, żeby noblistka popełniła takie grafomańskie peany o stalinizmie i socjalizmie? nie syszałeś o tym? wątpię! a zamieszanie wokół twórczości i pochówku miłosza, wytworzone przez to samo środowisko? o tym też nie wiedziałeś?
dlaczego, w takim razie nie ma głosów krytycznych o poezji JPII? masz jakieś wyjaśnienie?
wyjasnienie jest jedno, i wszyscy wiedzą jakie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Kościół i faszyzm
 styczeń 04 2005 18:19   

Na życzenie Wielebnego Mateusza-wroc
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,3229
Dzial: Kościół i faszyzm
Katolicki "Przegląd Powszechny" przewidywał w grudniu 1936 r.: "W istocie rzeczy tak zwany faszyzm jest tym zabiegiem leczniczym, który narody, wiedzione instynktem samozachowawczym, zastosują przeciwko zarazie komunizmu." Nawet jeszcze na kilka tygodni przed wybuchem drugiej wojny światowej ks. prof. Pastuszko przekonywał w Ateneum Kapłańskim: "Zajmując postawę antykomunistyczną, narodowy socjalizm niemiecki przyczynił się do powstrzymania niebezpieczeństwa bolszewizacji Europy. Pod tym względem zasłużył się całej ludzkości."
Zawarcie konkordatu z państwem niemieckim (20 lipca 1933) było istotnym czynnikiem ustępstw na rzecz Hitlera, gdyż Pius XI i Pacellli od dawna marzyli o zawarciu takiego układu. Mieli wprawdzie zawarte umowy z niektórymi landami, jednakże nie było umowy ogólnoniemieckiej, co musiało być marzeniem od początku rozkwitu katolickiego w powojennych upokorzonych Niemczech.
20 lipca 1933 r. oprócz podpisania umowy konkordatowej, podpisano dodatkowo w Watykanie tajny protokół między Trzecią Rzeszą a Stolicą Apostolską. Kwestia ta zadaje więc kłam wszystkim, którzy dziś utrzymują, że papiestwo zawierając konkordat nie wiedziało jak rozwinie się Trzecia Rzesza. Nie tylko wiedziało o tym, ale i się na to godziło. Jest to wprost niebywałe: w roku 1933, kiedy Niemcy mają prawnomiędzynarodowy zakaz militaryzacji (układ wersalski zakazywał m.in. powszechnej służby wojskowej w Niemczech), Watykan zawierając układ międzynarodowy godzi się na nią i już reguluje sprawy z nią związane - zwalnia studentów teologii od służby wojskowej (oczywiście za wyjątkiem powszechnej mobilizacji), przydziela duchownych do "sił zbrojnych", które nie mają prawa istnieć, dba o zarząd diecezją na wypadek mobilizacji, ale to nie wszystko, przecież nie mówi się wyłącznie o remilitaryzacji, ale i o "powszechnej mobilizacji", a ona znaczy jedno: wojnę... 1933 rok...
Po rozpoczęciu przez wojska niemieckie okupacji Sudetów, 2 listopada 1938 r. w "Völkischer Beobachter" opublikowano jego telegram do Führera: "Wielkie dzieło strzeżenia pokoju między narodami skłania niemiecki episkopat, występujący w imieniu katolików i wszystkim niemieckich diecezji, do wyrażenia z całym szacunkiem gratulacji i podziękowań i zarządzenia w niedzielę uroczystego bicia w dzwony".
"Na urodziny Führera (należy to odczytywać po kazaniach w Białą Niedzielę): W przyszły czwartek, 20 kwietnia, Naród Niemiecki obchodzi 50. urodziny naszego Führera i kanclerza Rzeszy, Adolfa Hitlera. Dla uczczenia tego święta w przeddzień 20 kwietnia decyzją naszych Najdostojniejszych Biskupów po wieczornym dzwonieniu modlitewnym nastąpi uroczyste bicie w dzwony. Już dziś chcemy w tym świętym miejscu dać wyraz naszym najlepszym życzeniom wspólnie i w skupieniu odmawiając teraz "Ojcze nasz" za Führera i Ojczyznę. "Ojcze nasz..."
W Vademecum dla katolickiego żołnierza, które już 8 listopada 1938 roku uzyskało imprimatur Ordynariatu Biskupiego czytamy: "Führer uosabia jedność narodu i Rzeszy. Jest on najwyższym nosicielem władzy państwowej. Niemieckiemu chrześcijaninowi już samo sumienie, także wówczas, gdy nie została złożona przysięga, nakazuje okazywanie posłuszeństwa Führerowi właśnie ze względu na posiadanie przezeń najwyższej władzy w państwie. (...) Niemieckiemu żołnierzowi jest tym łatwiej ślubować wierność swemu Führerowi i najwyższemu dowódcy, że widzi on w nim wzorzec prawdziwie żołnierskiej postawy i żołnierskiej wierności, że ofiarowuje wierną służbę człowiekowi, dla którego sensem życia jest przysporzenie wielkości i chwały swemu narodowi i który we dnie i w nocy sam daje przykład wierności, natomiast żołnierz-chrześcijanin może wypowiedzieć rotę ślubowania z powagą i radością w sercu, bo jego wiara uczy go tego, iż w osobie sprawującego władzę trzeba rozpoznać i docenić nie tylko ludzkie zdolności i osiągnięcia, ale także majestat i dostojeństwo nadane mu przez Boga".
Ze szczególną nadzieją i radością przyjęto atak na Bolszewię. W memoriale wszystkich katolickich biskupów Niemiec z 10 grudnia 1941 roku kościelne władze Niemiec mówią: "Ponawiając apel o dzielne wytrwanie, żarliwie wzywaliśmy - także w liście pasterskim ogłoszonym latem - naszych wiernych do sumiennego spełnienia obowiązku, do ofiarnej pracy i walki w służbie narodu, w tym najtrudniejszym czasie wojny. Z satysfakcją obserwujemy walkę z potęgą bolszewizmu, przed którym my, niemieccy biskupi, ostrzegaliśmy katolików Niemiec w licznych listach pasterskich ogłaszanych od roku 1921 do 1936, prosząc zarazem o czujność, co jest faktem znanym rządowi Rzeszy. Błogosławimy naszym żołnierzom".
W orędziu bożonarodzeniowym w 1942 r. Pius XII mówił: "Wy, dobrowolni krzyżowcy nowego i szlachetnego społeczeństwa, dźwigacie nowy sztandar moralnej i chrześcijańskiej odnowy, wypowiadacie wojnę ciemności świata, który odchodzi od Boga". Oczywiście było to tak powiedziane, aby w razie konieczności można było czytać to dwuwykładnie i tak było i jest odczytywana owa wojna przeciw "ciemności świata".

===

Cytat 
Gość forum: Klapaucjusz
 styczeń 04 2005 18:50   

Quote by Kościół i faszyzm: Na życzenie Wielebnego Mateusza-wroc
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz

I wszystko jasne. Czy tekst Mariuszka-Kłamczuszka ma czegokolwiek dowodzić? Z gościem rozprawiają się jako kłamcą i manipulatorem na innych portalach (m.in. apologetyka.katolik.pl). Teksty Agnosiewicza to naprawdę nie jest najlepszy dowód w dyskusji. Osobnik ten jest ideologicznie zaślepiony w równym stopniu co ultratwardogłowi nawiedzeni katolicy, jego teksty mają więc na ogół marną wartość merytoryczną. Może Czcigodny Przedpiśca postara się o materiały źrodłowe o ciut większej wiarygodności niż propagandowe teksty pana A.?

===

Cytat 
Gość forum: Co do wiarygodności
 styczeń 04 2005 19:15   

Wielebny "mateuszku"!
A niech on bedzie nawet w ornacie i ogonem na msze dzwoni - skoro przytacza fakty historyczne i stosowne dokumenty a przy tym fakty te i dokumenty umie czytać i analizować - to innych argumentów nie trzeba. Chyba że oczekujesz jakiegoś "jedynie słusznego i jedynie prawdziwego" opracowania opatrzonego Imprimatur - to się do końca żywota na tym łez padole nie doczekasz. Mówią że głupi umierają szczęśliwsi - moze i masz rację, po co grzebać w tych "nieslusznych" kartach historii. Wiedz tylko że Hitler (był przecież katolikiem) i faszyzm formy eksterminacji mniejszości narodowych i natchnienie ideologiczne czerpał z historii Kościoła - to Watykan pierwszy "znakował żydów", pierwszy budował im getta i pierwszy "puszczał ich z dymem" inkwizycji. To Watykan inspirował i organizował krucjaty oraz konkwistę. W długiej historii człowieka dla żadnego innego Boga nie przelano tak wielkiego morza krwi i nie popełniono tylu różnych bezeceństw i zbrodni co w imię Jezusa zwanego Chrystusem i jego krzyża.

===

Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 05 2005 00:39   
Forum Admin
Admin

Quote by Co do wiarygodności:Wiedz tylko że Hitler (był przecież katolikiem) i faszyzm formy eksterminacji mniejszości narodowych i natchnienie ideologiczne czerpał z historii Kościoła

A to ciekawe - skąd Pan czerpie takie rewelacje? "Religia" jaką wyznawał Hitler niewiele miała wspólnego z chrześcijaństwem w ogóle proszę Pana - prędzej z kultami starogermańskimi podszytymi okultyzmem i wpływem religii Wschodu typu hinduizm. Jednakże Hitler tworzył własną religię, w której przedmiotem kultu był on sam oraz jego program. To jest widoczne już w Mein Kampf. Hitleryzm nie miał nic wspólnego z chrześcijaństwem, stanowiąc zresztą swoją rasistowską ideologią dla niego zagrożenie. Takie jest poparte dowodami zdanie wszystkich liczących się historyków badających ten okres.

Tak wiem, że są i tacy za którymi Pan powtarza "nazizm był nieuniknionym rezultatem chrześcijaństwa", "hitleryzm wyrósł w świecie chrześcijańskim" czy też "nazizm był fenomenem chrześcijańskim". Tyle, że to trzeba udowodnić - a jak dotychczas jedynym dowodem jest to, że Hitler został ochrzczony w kościele katolickim... jakości tego dowodu komentować nie będę - wystarczy popatrzeć w ławy poselskie po lewej stronie, by stwierdzić opierając się na tym samym dowodzie, ze Kosciół/Kościoły są za zrównaniem związków homoseksualnych i małżeństw, aborcją, całkowitą swobodą seksualną której konsekwencje będą finansowane z budżetu etc. Bo przecież te wnioski też składają ludzie ochrzczeni (na ogół w kościele rzymsko-katolickim)...

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Paweł Chojecki
 styczeń 05 2005 01:31   

Pani Joanno, mam zasadnicze pytanie: czy członek kościoła katolickiego Adolf Hitler został ekskomunikowany za to, co wyprawiał?

===

Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 05 2005 10:00   
Forum Admin
Admin

Quote by Paweł Chojecki: Pani Joanno, mam zasadnicze pytanie: czy członek kościoła katolickiego Adolf Hitler został ekskomunikowany za to, co wyprawiał?

Szczerze? Nie mam pojęcia. Nawet jeśli nie, to co z tego? Czy to oznacza, że nazizm i hitleryzm ma korzenie chrześcijańskie? Na tej zasadzie korzenie chrześcijańskie czy katolickie może mieć cokolwiek - włącznie z postawą tych co gwałcą dzieci ocalałe po tsunami (przecież część z nich to chrześcijanie...)

Zresztą z tego co się orientuję to chyba nawet nie było potrzeby ekskomuniki. Hitler sam się postawił poza Kościołem Katolickim, nie domagając się jedncześnie dla siebie katolickich sakramentów. Zresztą, ja tu mogę tylko dywagować - może katolicy się wypowiedzą.

===

Cytat 
Gość forum: Joanna do Joanny
 styczeń 05 2005 11:37   

Kościoł Jana Pawła II cechuje 5xB:
I. Kościół jest BOGATY, z czym zgodzą się chyba nawet najwierniejsi jego synowie i córy. Chociaż oni akurat się z tego cieszą... Według szacunków, to najbardziej majętna instytucja w Polsce oraz na świecie i największy posiadacz ziemski. Ma więcej niż przed wojną, No i jest zwolniony z wielu obciążeń fiskalnych, Kościół kłuje w oczy bogactwem.
II. Kościół jest BEZKARNY. Wszelkie nieprawości, świątobliwe przekręty, afery uchodzą mu płazem, bo prokuratury i sądy boją się takich spraw jak ognia. Jeszcze długo u nas oskarżenie księdza będzie postrzegane jako wojna z Kościołem i Panem Bogiem, dlatego żaden prokuratur ani sędzia nie chce. Więc lepiej cicho sza! Nawet księża, którzy molestują seksualnie czy biją swoich wychowanków, pozostają często poza zasięgiem ramienia sprawiedliwości lub jego dotkniecie jest bardzo słabe. Dyrektorzy szkół to przecież też tylko ludzie, więc najczęściej wolą milczeć.
III. Kościół jest BEZIDEOWY. Dla doraźnych korzyści jest golów zawrzeć pakt nawet z diabłem, czyli w Jego mniemaniu z lewicą. Tak jest od stuleci. Przecież taki celibat nie leżał u podwalin religii katolickiej. Powstał dopiero wówczas gdy kler zorientował się, że prawo dziedziczenia - a więc oddawania majątków - przechodzi na dzieci kardynarów, biskupów, prałatów i plebanów. To bolało i z tym trzeba było walczyć. Tak powstało bezżeństwo sprzeczne z Pismem i nieznane na początku chrześcijaństwa. Nie inaczej jest dziś, bo jeśli ludzie nie przestrzegają postów, to Krk oświadcza, że w wigilię nie trzeba już pościć.
IV. Kościół jest BEZDUSZNY. Nie żywi litości wobec biednych, np. którzy nie mają za co pochować swoich bliskich. Płacz i płać. Znane są też przypadki, że aby odzyskać jakiś budynek, niby swoją wcześniejszą własność - nie wahał się wyrzucić na bruk sierot z umieszczonego w owej nieruchomości domu dziecka. Takie przykłady braku ludzkich odruchów można mnożyć.
V. Kościół jest BEZCZELNY. Krytykuje wszystkich i wszystko, nazywa lewicę betonem, szczekającymi kundelkami, przebąkuje, że lekarstwem byłby tylko kwas solny, a każdą krytykę z drugiej strony nazywa atakiem na Boga i religię. I to jest właśnie skrajna bezczelność.
A przecież Kościołowi, według Ewangelii, wystarczyłyby tylko dwa „B” - BOGOBOJNOŚĆ i BEZINTERESOWNOŚĆ. Ale to marzenia….
prof. Joanna Senyszyn (poseł)

===

Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 05 2005 12:03   
Forum Admin
Admin

Quote by Joanna do Joanny: Kościoł Jana Pawła II cechuje 5xB... ciach wynurzenia pani posłanki

Tak się jakoś dziwnie składa, że pani posłanka cytowana powyżej nie jest dla mnie żadnym autorytetem. Jeśli mogę tak się wyrazić jest dla mnie antyautorytetem. Dodatkowo akurat to co mówi, mówi nieobiektywnie - z pozycji osoby od wielu już lat aktywnie walczącej z kościołem i z chrześcijaństwem jako takim. Dlatego powyższa wypowiedź świadczy raczej o samej pani posłance niż o podmiocie wypowiedzi i jako taka nie może być brana pod uwagę w ocenie działań koscioła katolickiego. Co radzę wziąć pod uwagę osobie, która zacytowała powyższy tekst.

Niezależnie od tego, co sądzę o kościele katolickim, nie opieram mojego sądu na zdaniu lewicowych polityków. W ogóle staram się nie opierać swoich sądów na jakikolwiek temat na zdaniu jakichkolwiek polityków... czego też życzę wszystkim myślacym Użytkownikom tego forum...

===

Cytat 
Gość forum: Klapaucjusz
 styczeń 05 2005 12:11   

Quote by Joanna do Joanny: Kościoł Jana Pawła II cechuje 5xB:
I. Kościół jest BOGATY.
II. Kościół jest BEZKARNY.
III. Kościół jest BEZIDEOWY.
IV. Kościół jest BEZDUSZNY.
V. Kościół jest BEZCZELNY.

Hmmm... Jeśli w powyższym tekście zmieni się "Kościół" na "SLD" to chyba [generalnie] powstaną zdania prawdziwe? Dowodów dostarcza codzienna prasa...

===

Cytat 
Izrael
 styczeń 05 2005 21:54   
Forum Moderator
Moderator

[QUOTE="Joanna G"]To jest widoczne już w Main Kampf[/QUOTE]

Joanno, taki błąd.... MEIN KAMPF miałaś na myśli oczywiście?

Może hilteryzm, nazizm, etc. nie wyrosły z chrześcijaństwa/katolicyzmu - gruba przesada. Na pewno jednak przez dość długi czas Hitler szczycił się poparciem Kościoła RK i czasem innych K., o czym może świadczyć konkordat z piapieżem, liczne wspólne uroczystości, czy wypowiedzi znanych kościelnych osobistości (rzeczami tymi nie dysponuję obecnie, ale przy odrobinie cierpliwości można co nieco znaleźć).

Pozdr.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 05 2005 22:01   
Forum

Ów artykuł iczego nie dowodzi. Każdy mógł sobie to napisać. Wolałbym zdjęcie Piusa XII, który błogosławi armię Hitlera, albo jakiś dokument z błogosławieństwem, na którym widnieje podpis Jego Świątobliwości. To jest dowód. Taki artkuł każdy może czytać.

Czytałem niezbyt przychylną Piusowi XII książkę "Papież Hitlera". Jednak nawet autor (poszukam nazwiska, ale książka sławna) tego ponad 500-stronicowego dzieła kategorycznie odrzuca zarzuty pod adresem Piusa XII dotyczące rzekomego "błogosławieństwa".

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Wstawić SLD
 styczeń 05 2005 22:03   

Quote by Klapaucjusz:
Quote by Joanna do Joanny: Kościoł Jana Pawła II cechuje 5xB:
I. Kościół jest BOGATY.
II. Kościół jest BEZKARNY.
III. Kościół jest BEZIDEOWY.
IV. Kościół jest BEZDUSZNY.
V. Kościół jest BEZCZELNY.

Hmmm... Jeśli w powyższym tekście zmieni się "Kościół" na "SLD" to chyba [generalnie] powstaną zdania prawdziwe? Dowodów dostarcza codzienna prasa...

Taj jest - niezwykle trafne spostrzeżenie. I te cechy są wspolne tym dwom podmiotom - od kiedy Lewica skundliła się z Kościołem przejęla jego cechy - robila wszystko aby Mu dorównać. I to Jej się udalo!

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 05 2005 22:07   
Forum

O tym, że to SLD jest 5xB to ja napisałem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Nie manipulujcie
 styczeń 05 2005 22:20   

Quote by mateuszwroc: Ów artykuł iczego nie dowodzi. Każdy mógł sobie to napisać. Wolałbym zdjęcie Piusa XII, który błogosławi armię Hitlera, albo jakiś dokument z błogosławieństwem, na którym widnieje podpis Jego Świątobliwości. To jest dowód. Taki artkuł każdy może czytać.

Czytałem niezbyt przychylną Piusowi XII książkę "Papież Hitlera". Jednak nawet autor (poszukam nazwiska, ale książka sławna) tego ponad 500-stronicowego dzieła kategorycznie odrzuca zarzuty pod adresem Piusa XII dotyczące rzekomego "błogosławieństwa".

----------------------------------------------
A gdzieście to wyczytali i u kogo na tym forum twierdzenie "here"? Nie manipujcie rzymscy-katolicy bo w PRAWDZIE przecież macie zbawienie! Jeżeli ktoś napisał, że "Watykan błogosławił..." to chyba nie jest jednoznaczne z osobą papieża! A listę hierarchów, którzy "oczywiście w imieniu namiestnika Chrystusa" - bo każdy biskup czy ksiądz prezbiter działa tylko i wyłącznie "w imieniu" - jest z tego okresu cała masa. A zatem do lektury i do szukania PRAWDY!

===

Cytat 
Paweł Chojecki
 styczeń 06 2005 00:08   
Forum

Problem w tym, że papieże mają w swym ręku potężny instrument oddziaływania na władzę świecką - wezwanie do nieposłuszeństwa poddanych, jeśli władca drastycznie łamie prawo Boże. Co ciekawe stosowano to nie tylko w średniowieczu, ale i w XX wieku, przeciwko prezydentowi Meksyku (przypomniał o tym poseł Jurek w programie "Młodzież kontra". W przypadku Adolfa nie zastosowano ekskomuniki, choć był katolikiem, ani nie wezwano katolików do nieposłuszeństwa temu władcy. Widać nie zaszła taka potrzeba...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości