Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Azja - gdzie byli bogowie i wszyscy święci
 |  Wersja do druku
Girolamo Savonarola
 styczeń 02 2005 21:22  (Czytany 1569 razy)  
Forum

Status: offline

Gdzie byli ci wszechmocni, wszechpotężni, bogowie wszystkich wyznań z tym "naszym" największym, najpotężniejszym Stwórcą Jahwe - który sprawia wszystko co dobre i co złe? Tu wychodzi ten fałsz i obłuda. Tymczasem jeden z naiwnych "dziekuje Bogu" ze uszedł z życiem - że nad nim Opatrzność czuwała! Ależ to kretyńsko chore. Te setki tysięcy ofiar, kobiet i dzieci - cóż one były winne?

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 02 2005 21:50   
Forum

A może to Tobie się, za przeproszeniem, poprzekręcało w głowie?! Zapomniało się, że Bóg dał ludziom wolną wolę, oni zgrzeszli i muszą ponosić tego konsekwencje. Gdyby Ewa niezerwała tego jabłka, być może ciągle żylibyśmy w raju. Jak ja nie lubię takiego zdania: "A gdzie w tej sytuacji był Bóg?!" Jak coś takiego słyszę, to mnie krew zalewa. Zalewają mnie takie głupie wypowiedzi. Po prostu dostaję białej gorączki.

P.S. Jeżeli Admin uzna tekst za niepasujący, to proszę o usunięcie. Nie obrażę się.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Girolamo Savonarola
 styczeń 02 2005 22:11   
Forum

Quote by mateuszwroc: A może to Tobie się, za przeproszeniem, poprzekręcało w głowie?! Zapomniało się, że Bóg dał ludziom wolną wolę, oni zgrzeszli i muszą ponosić tego konsekwencje. Gdyby Ewa niezerwała tego jabłka, być może ciągle żylibyśmy w raju. Jak ja nie lubię takiego zdania: "A gdzie w tej sytuacji był Bóg?!" Jak coś takiego słyszę, to mnie krew zalewa. Zalewają mnie takie głupie wypowiedzi. Po prostu dostaję białej gorączki.
To zażyj sobie aspirynę albo jakieś relanium. Z całego panteonu światowych bogów "uczepiłeś" się Boga Jahwe i Ewy w raju. Zresztą co ma piernik do wiatraka - co ma wolna wola i posteopek Pra-Matki z kataklizmami, które niewątpliwie są efektem bożego działania albo raczej zaniechania. Chyba, że ktoś ci zrzuci cegłówkę na głowę z balkonu - no to wtedy może Bóg go opuścił a szatan opętał - ale to też transcendentny dylemat do rozważania w sferze duchów - tylko złych.
Poczytaj zatem "krwią zalany" Biblię: "Czy zdarza się w mieście nieszczęście, którego by Pan nie wywołał?" ; albo "Ja tworzę światłość i stwarzam ciemności. Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście. Ja, Pan, czynię to wszystko" czy też "Bo oto sprowadzę nieszczęście na wszelkie ciało, mówi Pan...
Zawsze zadziwia wybiórczość z jaką kochankowie bogów przedstawiają obiekty swoich miłosnych westchnień. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, skoro miłość ślepa jest, zresztą podobnie - jak wiara. A tam gdzie zaczyna się wiara, tam niestety nie ma już miejsca na rozum. I faktycznie może się tym razem tobie w głowie poprzewracać.

P.S. Jeżeli Admin uzna tekst za niepasujący, to proszę o usunięcie. Nie obrażę się.

A co Admin? Ma wykazywać bolszewicką czujność i cenzurować "niesłuszne" z przyjetą doktryną myśli i poglądy? Wraca Inkwizycja?

===

[użytkownik zablokowany]

Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Markiewicz
 styczeń 02 2005 22:18   
Forum

Nie, Admin ma dbać o to, aby posty nie obrażały, a Twoja odpowiedź trochę mnie obraża.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 02 2005 22:26   
Forum Admin
Admin

Panie Mateuszu, pytanie "gdzie był Bóg", powtarzane w sposób mniej lub bardziej agresywny jest obecnie na ustach wielu ludzi - w tym wielu chrześcijan. Tu się nie ma co obrażać i nie robią tego przywódcy różnych kościołów, tylko z miłością pochylają się nad tymi, w których ostatni kataklizm zachwiał wiarę. Może Pan pokazać, gdzie jest Boża miłość, pomagając ze wszystkich sił zarówno materialnie jak i duchowo tym, których dotknęła ta straszliwa tragedia. Również tym, którymi tu w Polsce wstrząsnął jej ogrom i skłonił do zadawania takich pytań jak rozpoczynające ten wątek.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Jeżeli tylko trochę....
 styczeń 02 2005 22:27   

Quote by mateuszwroc: Nie, Admin ma dbać o to, aby posty nie obrażały, a Twoja odpowiedź trochę mnie obraża.

Jak tylko trochę - to to co piszesz że cie krew zalewa i dostajesz białej gorączki. A gdzie ewangeliczna pokora? Poza tym w cierpieniu ponoć zbawienie - massz jak znalazł - to ci nie zaszkodzi.
Przepraszam cię zatem po chrześcijańsku i buddyjsku, z machometańskim uszanowaniem - czytaj Biblie a poznasz PRAWDĘ która cie wyzwoli.

===

Cytat 
dawid1976
 styczeń 02 2005 23:15   
Forum

Savonarola i inni którzy szczerze się pytacie dlaczego,

Czy wiedzieliście że dla zachodnioeuropejczyków jak Szwedów, Niemców, Brytyjczyków itd Tajlandia to 'raj- seksu-turystycznego' od lat? Ze ogromna liczba tych turystów tak naprawde regularnie tam spędzają urolp, kupując sobie za kilka dolarów ciała prostytutek a nawet małych dzieci? Wiedzieliście że w Tajlandi ludzkie życie NIC nie jest warte?? Że rodzice juz nawet jako niemowle sperzedają swoje dieci za grosze aby nakarmić reszte? A kto daje taka możliwość? Bogaci zachodni turyści. Tam od lat jezdzi tysiące zboczenców którzy gdyby przyłapani w Uni Europejskiej poszli by na lata do więzienia.

Więc CI napewno umarli z winą. Szkoda mi jednak biednych miejscowych którzy urodzili sie w biedzie (bieda bo nam w Polsce idzie dobrze), nie mieli najwięjszej szansy.

PYATNIE powinno byc stawiane innachej: kim jestem że zasłużyłem na to że urodziłem się w takim bogatym kraju jak Polska? Że w domu mam wode, dach pod głową, że mam jakieś prawa, i że z głodu tu nie umre, najwyżej z wutki!!!

Ludzie, zastanawcie się! Dziękujcie Bogu ze was tam nie było! I zrozumcie że sąd ostateczny będzie bardziej okropny!!!

Pozdrawiam

Dawid

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Jur
 styczeń 02 2005 23:44   

Trzy glosy,i wiecej "wrzasku" niz w naszym sejmie.Cenie Admina i ,prosze wybaczyc,Pani glos (zwatpienia?)nie skomentuje.To jest "cykl" natury,z ktorym musimy sie liczyc!2005 to bedzie rok ktory (to nie cynizm!) nami "wstrzasnie".Jezeli moge zauwazyc ,nie bedac przez Was uznany jako "pro amerykanski",ze Jankesi ostrzegli WSZYSTKICH(indie,Filip.itd) o mozliwosci wystapienia fal "tsunami" podnoszac z 6 do 9 skale trzesienia ziemi! No ale kogo to obchodzi? Zwalic na "BOGA" jest najlatwiej.

===

Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 02 2005 23:51   
Forum Admin
Admin

Quote by Jur: Trzy glosy,i wiecej "wrzasku" niz w naszym sejmie.Cenie Admina i ,prosze wybaczyc,Pani glos (zwatpienia?)nie skomentuje.

Nie nie zwątpienia. Tylko stwierdziłam fakt, że wiele osób zadaje sobie dzisiaj to pytanie, wiec ci, którzy nie wątpia powinni umacniać w wierze tych którzy wątpia i prowadzić do Jezusa tych, którzy nie wierzą. To jest zadanie chrześcijanina - bez względu na sytuację...

A co do cyklów natury to ma Pan rację - tyle że ja wierzę że nic na tym świecie nie dzieje się bez Bożej wiedzy. Nie wiem dlaczego stało się tak jak się stało, ale ufam mojemu Bogu na tyle, by tu i teraz przyjąć to co się stało. Nie wiem też jak przyjęłabym to będąc tam - na miejscu i tracąc większą część rodziny. Dlatego dziękuję Bogu, że nie wystawił mnie na taką próbę...

===

Cytat 
Gość forum: Jur
 styczeń 03 2005 00:49   

..........nie zbadane.Uwazam ze brakuje Nam Polakom pewnej "elastycznosci zyciowej"(paskudnie to nazwalem),ktora pomoglaby nie na "kogos"zwalac wine,ale tez wyciagac wnioski z Naszego myslenia "dlaczego"?!Pani Joanno,poniewaz twierdze ze wszystkie "pytania" sa do "kitu"(z zasady pytaja CI ktorzy nie oczekuja odpowiedzi,lub twierdzaca...).Poniewaz stracilem,kilkoro bardzo bliskich mi osob,wiec co?!!!Jedynie jest zdiwienie dlaczego nie "Ja" ?

===

Cytat 
Izrael
 styczeń 03 2005 07:45   
Forum Moderator
Moderator

Bóg patrzył. Jego cierpliwość też się kiedyś skończy, On też może się rozgniewać. Póki co, mamy jeszcze czas łaski. To było tylko ostrzeżenie. Ameryka też takie dostała. Dążmy do uświęcenia, aby nas Pan Bóg zachował.

PS. Mateusz, Ty taki oczytany, pokaż mi w Biblii fragment, który mówi o jabłku. Ładnie proszę.

PS 2. Ta piosenka może pokazywać to, o czym mówilem. here

PS 3. Poglądy wyżej napisane nie są prawdą objawioną.

Niech Bóg będzie z nami.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Plemienny kobolt stał się Bogiem
 styczeń 03 2005 10:09   

Bóg jest podobno harmonią i doskonałością, a odbiciem bożej doskonałości jest doskonałość praw natury... czyniących świat piekłem wiecznych wojen, gdzie wszystko, co żyje, żyje tylko po to, aby nawzajem się pożerać w walce o przetrwanie w myśl darwinistycznych prawideł walki o byt. Bóg jest bezgraniczną dobrocią i miłością, która stworzyła brata lwa w celu okazywania braterskiej miłości siostrze antylopie poprzez... biologiczną konieczność jej zjedzenia, poprzez wcześniejsze uśmiercenie. Chyba, że lwa i antylopę stworzyły dwa rywalizujące ze sobą na tej ziemi bóstwa. Religijni dogmatycy nie widzą w tym problemu. Bóg jest dobry i Amen! Boga zgłębić nie można, żałosny ludzki umyśle! Ja jednak jako człowiek myślący, oceniam Boga z ludzkich pozycji, kierując się ludzkim aparatem pojęciowym (jakim mnie zresztą ponoć ten sam Bóg wyposażył) i takimi też kryteriami. Jest rzeczą samą w sobie niesamowitą, iż jeden z najgorszych niebiańskich despotów, bóstwo plemienne Izraelitów, topiące w morzu krwi i łez każdy odruch ludzkiego indywidualizmu – przeszedł na przestrzeni dziejów tak głęboką metamorfozę, stając się dobrotliwym i potulnym jak baranek ojczulkiem z wyobrażeń Jezusa i chrześcijańskich mistyków.

===

Cytat 
Reguly
 marzec 16 2008 12:29   
Forum

Quote by Savonarola: Gdzie byli ci wszechmocni, wszechpotężni, bogowie wszystkich wyznań

A kto ci wmowil, ze wszyscy oni uwazaja czlowieka za swoje najwieksze osiagniecie lub ze wszyscy oni sa milosierni i bezgranicznie dobrzy (szczegolnie w towim rozumieniu)?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty