Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 wampiry
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 styczeń 05 2005 23:39  (Czytany 2901 razy)  

Skad wziely sie wampiry ?

===

Cytat 
Gość forum: Klapaucjusz
 styczeń 06 2005 00:12   

Z Transylwanii?

===

Cytat 
Gość forum: Klapaucjusz
 styczeń 06 2005 00:13   

Z pewnością nie z mojej lodówki. Nie ma tam żadnego. I nie było. Chyba.

===

Cytat 
zgryzolec
 styczeń 06 2005 00:18   
Forum

Status: offline

Quote by gosc: Skad wziely sie wampiry ?

Z ludzkiego umyslu
Hheh... Mowisz o Gackach co sobie czasem podpijaja krew innych ssakow, czy masz na mysli stwory a la Dracula? :]
Te pierwsze to nie wiem bo sie na biologii znam jak wilk na gwiazdach. Na te drugie istnieje teorii z metra, brac przebierac.
Pierwsza to taka, ze ich nie ma. :] Mozna sie zgodzic lub nie, ale kilka faktow stwierdzono. Przytocze dwa, bo reszty nie pamietam nawet w ogolnym zarysie:
1) Stwierdzono istnienie rumunskiego ksiecia, ktorego wszyscy znamy jako Vlad Dracula
2) Istnieje choroba okreslana mianem 'wampiryzmu', polega na wiadomo czym.
Jesli pytasz na powaznie to chyba tyle, jesli zas lubisz fantazjowac to polecam podrecznik do systemu RPG "Wampir: Maskarada". Wg niego pierwszym wampirem stal sie Kain, ktory za przelanie krwi i smierc swojego brata zostal przez Boga ukarany wiecznym zatraceniem w krwi ludzkiej.
Bajki w stylu Van Helsing bym sobie odpuscil, te sie nawet kupy nie trzymaja. Wiecej sensu juz ma nawet japonska seria "Hellsing" z glownym bohaterem o imieniu Alucard (przeczytaj sobie to od tylu :] ).

===

Debil nie wie że jest debil a mądry to wie

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 00:30   
Forum Admin
Admin

Quote by zgryzolec: Hheh... Mowisz o Gackach co sobie czasem podpijaja krew innych ssakow, czy masz na mysli stwory a la Dracula? :]

nono, wypraszam sobie - Gacki jak porządne nietoperze owadziki wcinają a nie wampiryzmem się trudnią

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 00:32   
Forum Admin
Admin

A tak poważnie - myślę że dobrą odpowiedzią będzie artykuł Wampiry i religia

===

Cytat 
zgryzolec
 styczeń 06 2005 01:01   
Forum

Quote by Admin:nono, wypraszam sobie - Gacki jak porządne nietoperze owadziki wcinają a nie wampiryzmem się trudnią

Dat's wight, wabbit. Nie ta nazwa systematyczna, mea culpa, lady Gacki!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Joanna Gacka
 styczeń 06 2005 01:59   
Forum Admin
Admin

Quote by zgryzolec:
Quote by Admin:nono, wypraszam sobie - Gacki jak porządne nietoperze owadziki wcinają a nie wampiryzmem się trudnią

Dat's wight, wabbit. Nie ta nazwa systematyczna, mea culpa, lady Gacki!

Gacka
ja wiem, że po anglijsku się teoretycznie nie odmienia, choć mam uciechę jak zaprzyjaźnionych Angoli i Amerykanów uczę

He is Gacki
I am Gacka
We are Gaccy

na ogół jakiegoś tygdnia trzeba żeby to przetrawili w sensie jak małżeństwo może mieć różne a tak podobne nazwiska I ja im tłumaczę, że to to samo nazwisko tylko po polskiemu odmiana taka. Ubaw mam nieprzeciętny.

Gorzej, że ostatnio wydaje mi się jakoś że ludziom polskojęzycznym też się wszystko kiełbasić zaczyna. Przecież niby odmiana tego nazwiska prosta - kończy się na -cki więc odmiana taka sama jak tych ze -ski. A dziwolągi wychodzą... może przez to gackopodobne brzmienie i ludzie nie wiedzą czy normalne od -cki czy od zwierzaka jakiegoś?

"Gacki... no tak jak dwa nieoperze typu gacek" - to cytat z mojego męża, który tak właśnie tłumaczy paniom na różnych recepcjach i w call-centers, jak mają napisać jego nazwisko.

===

Cytat 
zgryzolec
 styczeń 06 2005 23:36   
Forum

Quote by Admin:
"Gacki... no tak jak dwa nieoperze typu gacek" - to cytat z mojego męża, który tak właśnie tłumaczy paniom na różnych recepcjach i w call-centers, jak mają napisać jego nazwisko.

rotfl

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yustyna
 marzec 25 2006 21:14   
Forum

wampiry to są ludzie którzy lubią pić krew...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 marzec 25 2006 22:56   
Forum

Quote by Yustyna: wampiry to są ludzie którzy lubią pić krew...

Potrafią zamieniać się w nietoperze, regenerować rany w błyskawicznym tępie, są prawie nieśmiertelne, a jednak można ich zabić w pewien sposób. Nie można udowodnić ich nieistnienia - a zatem jest to koronny argument za tym, że istnieją!

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Bartek
 marzec 25 2006 23:42   
Forum

No dzisiaj Jaoasia Gacka to ostro szalała na farum
Wywaliła moją wypowiedź, kogoś tam okrzyczała... Kobieta- żywioł. A wszytsko to w bardzo szybkim tempie. W podobny sposób działaja nietoperze Raz dwa i po krzyku

===

Profil   Email 
 Cytat 
Jacek
 marzec 25 2006 23:48   
Forum

za Zgryzolec Jesli pytasz na powaznie to chyba tyle, jesli zas lubisz fantazjowac to polecam podrecznik do systemu RPG "Wampir: Maskarada". Wg niego pierwszym wampirem stal sie Kain, ktory za przelanie krwi i smierc swojego brata zostal przez Boga ukarany wiecznym zatraceniem w krwi ludzkiej.
Bajki w stylu Van Helsing bym sobie odpuscil, te sie nawet kupy nie trzymaja. Wiecej sensu juz ma nawet japonska seria "Hellsing" z glownym bohaterem o imieniu Alucard (przeczytaj sobie to od tylu :] ).

widzę znawce tematu Pozdrawiam!
A oprócz koncepcji zawartej w systemach Świata Mroku jeszcze jedna ciekawa, dotyczaca powstania wampirow jest w filmie Drakula 2000. Film jest przeciętny ale pomysł że Drakula jest Judaszem bardzo ciekawy. Z tad wyjasnienie leku przed kosciole, przedmiotami sakralnymi. Osobiscie jednak wole wizje Kaina jako pierwszego wampira.

Dodaję dwa ciekawe linki o porfirii i jej powiązaniu z wampiryzmem.
here
here

i link z wikipedii o wampirach

wampir

===

Lux in tenebris...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,08 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.