Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Wychowanie seksualne a kosciol
 |  Wersja do druku
m4
 październik 19 2005 16:17   
Forum

Status: offline

Quote by starszak:
Skoro odszedł pewien Najwybitniejszy Spośród Polaków - jak się zabrać do "odkręcania" tych całych "przepaścistych sprzeczności Wiary"? Bo mnie się wydaje, że (przynajmniej w Polsce) pozostał teraz jedynie jakiś spójny i konsekwentny "RUCH ODDOLNY"...

Spójny i konsekwentny... Czy w polskiej mentalności jest coś takiego możliwe?

Quote by starszak:
Wraca jak "bumerang" ta sama kwestia: Skoro Ewangelia została ŹLE POJĘTA I WYKOŚLAWIONA - to co dalej? Mamy czekać, aż "duchowni profesjonaliści" zastosują jakąś "kosmetykę" za lat... sto lub dwieście???

Jasne, że nie.

Quote by starszak:
Chciałbym przypomnieć, że wiele wieków temu źle przetłumaczono określenie RUACH ELOHIM. Oznacza ono nie "Ducha Świętego" - lecz ŻEŃSKĄ ISTOTĘ WYŻSZĄ. (To jest to samo, co żeńskie YIN - tylko wyrażone "językiem biblijnym".

Hmm... słyszałam o tym, ale dzielenie Osób Boskich na męskie i żeńskie mnie nie przekonuje. Bóg jest ponad tym. Ponad podziałem na męskie i żeńskie. Tak rozumiem tzw. "transcendencję".

Quote by starszak:
Nie wymieniłem "prywaciarzy" - tylko postacie uznane, BEATYFIKOWANE I KANONIZOWANE.

Beatyfikowane przez Kościół, nie przez Boga
Zauważ, że mizogin i wysyłacz dzieci do piekła -Augustyn również został ogłoszony świętym. Przez ludzi.
Pisząc "objawienia prywatne" mam na myśli to wszystko, co nie jest Pismem Świętym. Wolę Pismo, niż wizje i objawienia, chociaż nie przeczę, że również one mogę pomóc w drodze do Boga.

Quote by starszak:
W przypadku Brygidy Szwedzkiej nie było nic "strasznego": Piastunka zobaczywszy dojrzewającą Brygidkę w trakcie "gołej modlitwy" - zaczęła ją łoić rózgą. Waliła tak, że rózgę złamała, ale ponieważ na ciele dziewczynki nie było żadnych śladów, więc uznano to za "cud". Przyszła "święta" wyszła za mąż, urodziła kilkoro dzieci, wychowała je - a potem dopiero "poszła w klasztory"...

Rózga była za miękka

Quote by starszak:
Mhmmm... jeśli chodzi o biografię Roberta z Molesme (słynnego opata Cystersów) - było to ponoć "full" (oczywiście w "odmiennym stanie świadomości"). Bezsprzecznie grało tu rolę SILNE NAPIĘCIE EMOCJONALNE, będące bezpośrednim następstwem SUBLIMACJI

I tak wyglądąja skutki przymusowego celibatu...

Quote by starszak:
ponieważ CZYSTY I UCZCIWY SPOSÓB MYŚLENIA O WSPÓLNYM ŻYCIU, TO JUŻ SAMO W SOBIE STANOWI NAJLEPSZĄ DROGĘ DO SZCZĘŚCIA...

Szczera prawda. Nie modlitwy, nie mówienie "Panie, Panie", czy "O Matko pomóż", ale czyste serce.

Quote by starszak:
Druga ciekawostka: Na Podkarpaciu "nagie" modlitwy nocne bywały kiedyś dość znaną tradycją, realizowaną przez panny na wydaniu...

W jakim celu tak robiły?

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 19 2005 16:40   
Forum

Na początek pozwolę sobie zając staniwisko odnośnie moich "wciętych" postów: Nie dochodzę, jakiego rodzaju "Opatrzność" (i czyimi rękami)je usunęła. I dobrze się stało, bo dzięki temu uniknąłem SPOREGO NIESMAKU! Bowiem bardzo wulgarnym nadużyciem jest jakiekolwiek powoływanie się na "znajomości z Bogiem". (Jeśli jeden rozmówca mówi: "dobrze znam Boga" - a drugi na to: "A ja całą Trójcę i wszystkich Archaniołów!" - lub coś w pokrewnym stylu - RÓWNA SIĘ TO DYKSWALIFIKACJI OBOJGA ROZMÓWCÓW... Uznajmy więc pewien "incydent kompetencyjny" za niebyły i nie chwytajmy się na przyszłosć takich "argumentów".

Ateraz "na spokojne" zajmę się konkretami od "m4" i zaraz doedytuję odpowiedzi...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 19 2005 17:12   
Forum

Oczywiscie, ze Bog wiedzial, ze czlowiek moze byc zly. Tak samo jak ja wiem kladac sie do lozka z zona, ze ona moze mi obciac glowe. Czy to znaczy ze popelniam potencjalnie samobojstwo kiedy ie spac? Bog stworzyl swiat, obdarzyl czlowieka miloscia i podarowal mu wolna wole wiedzac, ze ten moze go odrzucic, ale czy wobec ogromu dobra jakie ofiarwal czlowiekowi mogl sie tego spodziewac? Czy to bylo pewne(ze czlowiek odrzuci Boga)? Nie wiem. Wiem jednak, ze Bog stworzyl wiele rzeczy, ktore Tobie wydaja sie zle a w oczach Boga sa dobre. Bog stworzyl oblesne wlochate pajaki, węże Boa i tygrysy, ktore kiedy tylko spotkaja czlowieka oko w oko to zastanawiaja sie co najpierw zjedza... To wszystko pochodzi od Boga i on to wszystko uznal za dobre...

No dobra ale kto stworzył ZŁO? A poza tym skąd ty wiesz tyle o "Bogu", czy można gdzieś o jego cechach poczytać, czy po prostu sam to wymyślasz?

Czy Bog moze byc zly? Nie moze.

Skoro nie może być zły - to co z niego za "Bóg"? Gdzie jego wszechmoc? A poza tym w samej Biblii "Bóg" pacyfikuje ludność "Potopem" - "Bóg" z tego wynika, że może być zły.

Bo jest dobry? Dlaczego jest dobry? Bo jest super Bogiem. Jest moim ojcem a moj ojciec jest najlepszym ojcem w ogole

Bóg dobry - co sprowadza potop, albo niszczy "Bogu ducha" winną armię egipską, zamiast załatwić samego Faraona?
Biblię

Czytałem kiedyś Ilustrowaną dla dzieci - i już wtedy miałem wątpliwości co do "prawd" w niej zawartych.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 19 2005 17:47   
Forum Moderator
Moderator

zlo jako takie nie zostalo stworzone. Ono sie pojawilo jako efekt uboczny wolnej woli czlowieka. Bog wiedzial, ze efektem ubocznym wolnej woli, ktora pragnal dac czlowiekowi moze byc takie jego zachowanie o ktorym mowimy zle.

To wszystko co wiem pochodzi z Biblii :-)

Bog nie moze byc zly, bo obiecal nam w swoim slowie, ze jest dobry i nas nie oposci. Jezeli chcesz rozwazac czy Bog moze zlamac swoja obietnice to oki. Ja nie chce marnowac czasu!! Bog obietnic nie lamie. Jezeli to ogranicza Twoim zdaniem wszechmoc... Jezeli ja Cie zamkne w wiezieniu i obiecam, ze nie spadnie Ci glowa to wcale nie znaczy ze spasc nie moze... Wisisz na mojej obietnicy. Ludnosc poniosla kare za to, ze byla zla. Kazdy ojciec, ktory kaze swoje dziecko jest zly? Zostali ukarani smiercia ale z Bozej perspektywy to nie jest dla nich koniec istnienia. Musisz wiedziec, ze to co Tobie lub mnie wydaje sie zle w oczach Boga jest czesto czyms innym. A co do egipcjan... czy Byli Bogu ducha winni?? Wiedzieli za co sa plagi a jednak zydow scigali...

Kurcze naprawde nie rozumiem skad jest u Ciebie taka awersja do Biblii. Jest to najlepiej zachowane dzielo w historii literatury starozytnej. Zadna ksiega nie moze rownac sie z biblia. Slowa wypowiadane przez stary testament sa proroctwami, ktore spelniaja sie w osobie Jezusa. Istnieje dzis wielkie chrzescijanstwo zbudowane na fakcie zmartwyhwstania.

Czy Ty wiesz ze Biblia przewiduje, ze Jezus urodzi sie w Betlejem, zostanie sprzedany za 30 srebrnikow, umrze na krzyzu, wjedzie do Jerozolimy na osiolku... Wiele, wiele innych. Te wszystkie wydarzenia byly przewidziane na wiele setek lat przed narodzeniem Jezusa... Biblia byla pisana przez ludzi pochodzacych z roznych srodowisk na przestrzeni 1500 lat a tak naprawde nie znajdziesz w niej zadnej powaznej sprzecznosc co do kazdej sprawy w jakiej sie wypowiada... Wiesz jak niewielkie prawdopodobienstwo jest abysmy mogli nazwac to wszystko przypadkiem... Nie wchodzac na rozmowe o zmartwychwstaniu. Czy wiesz jakie jest prawdopodobienstwo spelnienia kazdego z biblijnych proroctw, ktore sie spelnilo w Jezusie a bylo wcesniej opisane w Biblii?? To jest niesamowita ksiega, tego nie mozesz jej odmowic. Niesamowite ksiegi warto osobiscie badac. Naprawde jezeli sam zaczniesz to robic to przekonasz sie jak bardzo jest prawdziwa... Nie zadowalaj sie prymitywnymi pogadankami eunuchow intelektualnych, tylko samemu udowodnij, ze Biblia jest bledem na bledzie... Czy wiesz ze Biblia na tysiac lat przed kopernikiem wiedziala ze ziemia jest okragla? Ha - wiele innych ciekawych rzeczy tam przeczytasz... Nie zadowalaj sie infantylna czytanka dla dzieci. Podejmij prawdziwe wyzwanie intelektualne a prawda Cie wyzwoli :-)

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 19 2005 18:20   
Forum

Nooo... chyba mamy tu Świadka Jehowy! Czytałem ten fragment z "Ksiegi Izajasza" - na który się powołuje "Strażnica". Świadkowie cutują fragment tekstu: "Spójrzcie na okrąg Świata, który was otaca..." - i to im wystarczy. A tam dalej Izajasz pisze: "... a gdzie wasze oczy nie sięgają, tam znajdują sie słupy podpierające sklepienie niebiańskie"...

To jest to samo, co z przecinkiem w pewnym zdaniu: "Zaprawdę powoiadam wam, dziś będziecie w niebie". Świadkowie cytują; "Zaprawdę powiadam wam dziś, będziecie w niebie". Z innych z kolei powodów twierdzą, że Jezus był przybity do słupa - CHOĆ HISTORYCZNE DANE MÓWIĄ O "POPRZECZNEJ BELCE"

DAAAAAAJCIE SOBIE PANOWIE SPOKÓJ - NIE "CZARUJCIE" TU...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 19 2005 18:50   
Forum Moderator
Moderator

Jezeli Biblia gdzies pisze, ze sa gdzies jakies slupy to jest to ksiega nie warta czytania skoro pisze bzdury takie. Problem polega na tym ze nie znalazlem slowa sklepienie w Izajaszu wiec drogi starszaku jestes w bledzie...

A przecinki hmmm ciekawe oto orginalny zapis
Luk 23:43 καὶ εἶπεν αὐτῷ ὁ ᾿Ιησοῦς· ἀμήν λέγω σοί, σήμερον μετ᾿ ἐμοῦ ἔσῃ ἐν τῷ παραδείσῳ.
Tak tylko Cie sprowokuje. Gdzie tutaj sa przecinki ??

A co do okregow...
Izajasz 40;22 a takze ksiega przyslow 8;27 ...

A o tym czy jestem swiadkiem jehowy czy nie niech swiadcza moje pozostale posty...

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 19 2005 20:37   
Forum

Quote by maxurd: Jezeli Biblia gdzies pisze, ze sa gdzies jakies slupy to jest to ksiega nie warta czytania skoro pisze bzdury takie. Problem polega na tym ze nie znalazlem slowa sklepienie w Izajaszu wiec drogi starszaku jestes w bledzie...

A przecinki hmmm ciekawe oto orginalny zapis
Luk 23:43 καὶ εἶπεν αὐτῷ ὁ ᾿Ιησοῦς· ἀμήν λέγω σοί, σήμερον μετ᾿ ἐμοῦ ἔσῃ ἐν τῷ παραδείσῳ.
Tak tylko Cie sprowokuje. Gdzie tutaj sa przecinki ??

A co do okregow...
Izajasz 40;22 a takze ksiega przyslow 8;27 ...

A o tym czy jestem swiadkiem jehowy czy nie niech swiadcza moje pozostale posty...

"Golono-strzyżono" - "sklepienie-kopuła"... kak zwał tak zwał... Ale SŁUPY "to-to" podtrzymujące są, a także "śluzy niebiańskie" otwierane podczas deszczu - tudzież "gwiazdy spadające jak cekiny". Po drugie: wytrawni mułłowie islamscy znaleźli w Biblii tyle sprzecznych opisów tych samych faktów i tak "Księgę" niszczą, jak nie potrafili nawet bolszewicy... Mniejsza o to - wróćmy lepiej do seksu!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 19 2005 20:58   
Forum

...Mam teraz odpowiedzi dla "m4":

Cytat za: starszak]
Skoro odszedł pewien Najwybitniejszy Spośród Polaków - jak się zabrać do "odkręcania" tych całych "przepaścistych sprzeczności Wiary"? Bo mnie się wydaje, że (przynajmniej w Polsce) pozostał teraz jedynie jakiś spójny i konsekwentny "RUCH ODDOLNY"...

Spójny i konsekwentny... Czy w polskiej mentalności jest coś takiego możliwe?

Niestety - nie jest możliwa do opracowaniażadna "Ideologia Globalna" - ani też "Narodowa". Mozna stworzyć tylko jakąś "GRUPĘ WZAJEMNEGO WSPIERANIA SIĘ I [PRZETRWANIA"...

[Cytat za: starszak]
Wraca jak "bumerang" ta sama kwestia: Skoro Ewangelia została ŹLE POJĘTA I WYKOŚLAWIONA - to co dalej? Mamy czekać, aż "duchowni profesjonaliści" zastosują jakąś "kosmetykę" za lat... sto lub dwieście???

Jasne, że nie.

Ale jest inna alternatywa: De facto - co parafia, to inny proboszcz i inna opcja: Jeden potępia wszelkie nowości., a drugi... rozdaje jako prezenty książki Antoniego de Mello i Teilharda de Chardin!

Chciałbym przypomnieć, że wiele wieków temu źle przetłumaczono określenie RUACH ELOHIM. Oznacza ono nie "Ducha Świętego" - lecz ŻEŃSKĄ ISTOTĘ WYŻSZĄ. (To jest to samo, co żeńskie YIN - tylko wyrażone "językiem biblijnym".

Hmm... słyszałam o tym, ale dzielenie Osób Boskich na męskie i żeńskie mnie nie przekonuje. Bóg jest ponad tym. Ponad podziałem na męskie i żeńskie. Tak rozumiem tzw. "transcendencję".

Niestety: Psychika ludzka nie ogarnia ani "Allacha" ani "Holomovementu". Bezosobowy, bezuczuciowy, obcy i daleki "Kosmos" nie nadaje się do dialogu. Człowiekowi jest potrzebna ŻYWA, CIEPŁA, SWOJSKA personifikacja "Jezusa" lub "Maryi"...

Nie wymieniłem "prywaciarzy" - tylko postacie uznane, BEATYFIKOWANE I KANONIZOWANE.

Beatyfikowane przez Kościół, nie przez Boga
Zauważ, że mizogin i wysyłacz dzieci do piekła -Augustyn również został ogłoszony świętym. Przez ludzi.
Pisząc "objawienia prywatne" mam na myśli to wszystko, co nie jest Pismem Świętym. Wolę Pismo, niż wizje i objawienia, chociaż nie przeczę, że również one mogę pomóc w drodze do Boga.

Biblię pisali "prywaciarze" - a Jezus był po prostu "Wielkim Prywaciarzem" - zdeterminowanym, ale tu i ówdzie przesdadzającym, mylącym się... Jak CZŁOWIEK...

W przypadku Brygidy Szwedzkiej nie było nic "strasznego": Piastunka zobaczywszy dojrzewającą Brygidkę w trakcie "gołej modlitwy" - zaczęła ją łoić rózgą. Waliła tak, że rózgę złamała, ale ponieważ na ciele dziewczynki nie było żadnych śladów, więc uznano to za "cud". Przyszła "święta" wyszła za mąż, urodziła kilkoro dzieci, wychowała je - a potem dopiero "poszła w klasztory"...

Rózga była za miękka

To Brygoda była cholernie twarda. I jak na przyszłą świętą - ZADZIWIAJĄCO NORNALNA JAKO KOBIETA...

Mhmmm... jeśli chodzi o biografię Roberta z Molesme (słynnego opata Cystersów) - było to ponoć "full" (oczywiście w "odmiennym stanie świadomości"). Bezsprzecznie grało tu rolę SILNE NAPIĘCIE EMOCJONALNE, będące bezpośrednim następstwem SUBLIMACJI

I tak wyglądąja skutki przymusowego celibatu
...

RÓŻNE, CIEKAWE ODKRYCIA PRZYCHODZĄ WŁAŚNIE W "ODMIENNYCH STANACH ŚWIADOMOŚCI". (Z psychologicznego punktu widzenia Jezus był wręcz "straszliwym" szaleńcem i fanatykiem...

ponieważ CZYSTY I UCZCIWY SPOSÓB MYŚLENIA O WSPÓLNYM ŻYCIU, TO JUŻ SAMO W SOBIE STANOWI NAJLEPSZĄ DROGĘ DO SZCZĘŚCIA...

Szczera prawda. Nie modlitwy, nie mówienie "Panie, Panie", czy "O Matko pomóż", ale czyste serce.

Ale żeby to "czyste serce" mieć - trzeba się przejrzec w jakimś "Zwierciadle". Mozem Nim być Jezus - może być Maryja...

Druga ciekawostka: Na Podkarpaciu "nagie" modlitwy nocne bywały kiedyś dość znaną tradycją, realizowaną przez panny na wydaniu...

W jakim celu tak robiły?

Jak to w JAKIM??? Polecały się po prostu SZCZERZE ciałem i duchem - symbolicznie odrzucały pruderię na znak,ze nic nie mają do ukrycia...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 20 2005 10:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by starszak:
"Golono-strzyżono" - "sklepienie-kopuła"... kak zwał tak zwał... Ale SŁUPY "to-to" podtrzymujące są, a także "śluzy niebiańskie" otwierane podczas deszczu - tudzież "gwiazdy spadające jak cekiny". Po drugie: wytrawni mułłowie islamscy znaleźli w Biblii tyle sprzecznych opisów tych samych faktów i tak "Księgę" niszczą, jak nie potrafili nawet bolszewicy... Mniejsza o to - wróćmy lepiej do seksu!!!

ani sklepienia ani kopuly ani cekinow ani sluz ani slupow w Izajaszu nie ma... Po drugie mullowie nic nie znalezli w Biblii tylko Tobie sie cos pomieszalo.
Po czwarte... Wracajcie do sexu :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 20 2005 13:44   
Forum

Quote by maxurd:
Quote by starszak:

ani sklepienia ani kopuly ani cekinow ani sluz ani slupow w Izajaszu nie ma... Po drugie mullowie nic nie znalezli w Biblii tylko Tobie sie cos pomieszalo.

OK! A w weekend siadę sobie spokojnie i znajdę TO WSZYSTKO wraz z namiarami...

Na razie dostarczam ISLAMSKI fragmencik KRYTYCZNEWJ i BARDZO RZECZOWEJ ANALIZY "STAREGO TESTAMENTU" (poźniej dostarczę wiecej tego):
http://www.planetaislam.com/jezus/bibliavskoran.html

(Od siebie dodam tylko tyle, że wizerunek Boga jako roztargnionego, sklerotyczego okrutnika o zmiennych nastrojach i poglądach, który karze Potopem Indian, Chińczyków i Aborygenów Potopem za winy Izraelitów - jest po prostu nie do przyjęcia...)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 20 2005 15:03   
Forum Moderator
Moderator

Dobrze. Niech bedzie czekam :-)

Narazie po cytacie bede spuszczal z tej podanej strony z "rzeczowa krytyka"
Czy Bóg musi odpoczywać?! Tak pyta autor i podaje link
To będzie znak wiekuisty między Mną a Izraelitami, bo w sześciu dniach Pan stworzył niebo i ziemię, a w siódmym dniu odpoczął i wytchnął. (Ks. Wyjścia 31:17, Biblia Tysiąclecia)

Moj komentarz:
Odpowiedz na pytanie, wraz z pytaniem przypominaja mi pewne zadanie matematyczne : Maszynista ma dwa zeby. Z jaka predkoscia jedzie pociag?? Otoz odpowiedz jest bez sensu. Werset mowi nam o tym, ze Bog odpoczal. Nie jest napisane ze musial odpoczac. On poprostu odpoczal.
Dlaczego akurat wtedy?
Rodzaju 2:2 I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.
Dlatego ze skonczyl swoje dzielo, dlatego odoczal... Wyznaczyl tym sposobem i tryb dnia dla nas...

Czy sprawiedliwe jest oskarżać dzieci za grzechy ich ojców?

Biblia:

Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia. (Ks. Liczb 14:18, Biblia Tysiąclecia)

Moj komentarz :
Powtórzonego Prawa 5:10 a okazuję łaskę aż do tysięcznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań.

Slyszales kiedys o czyms takim jak dziedzictwo?
Dalej mam Ci pisac o tym wszystkim?? Dobrze niech bedzie...

zy Bóg zapomina?

Biblia:

Czemu chcesz o nas zapomnieć na zawsze, po wszystkie dni nas opuścić? (Lamentacje Jeremiasza 5:20, Biblia Tysiąclecia)

Jak długo, Panie, całkiem o mnie nie będziesz pamiętał? Dokąd kryć będziesz przede mną oblicze? (Ks. Psalmów 13:2, Biblia Tysiąclecia)

Moj komentarz:
Jak ma zapominac skoro blogoslawi do 1000 pokolenia? To poprostu autor wzywa Boga. Sama nazwa ksiegi powinna Ci cos mowic "lamentacje" Nie mowi??Szkoda

Dalej poplyniemy...

Czy Bóg nakazuje ludziom popełniać grzechy?

Biblia:

Gdy rozpoczął Pan przemawiać przez Ozeasza, rzekł do niego: Idź, a weź za żonę kobietę, co uprawia nierząd, i [bądź ojcem] dzieci nierządu; kraj bowiem uprawiając nierząd - odwraca się od Pana. (Ks. Ozeasza 1:2, Biblia Tysiąclecia)

Moj komentarz:
Na czym mial polegac grzech Ozeasza?? Polecam ta historie poczytac. bardzo pouczajaca...

Każda bowiem kobieta pożyczy od swojej sąsiadki i od pani dmu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat. Nałożycie to na synów i córki wasze i złupicie Egipcjan (Ks. Wyjścia 3:22, Biblia Tysiąclecia)

A nie wiesz przyjacielu ze odebrali to jako nalezna im zaplate? Poczytaj ksiege wyjscia to bezdiesz wiedzial jak wygladala egipska sprawiedliwosc i skad wzielo sie ich bogactwo...

Czy Bóg śpi?

Biblia:

Ocknij się! Dlaczego śpisz, Panie? Przebudź się! Nie odrzucaj na zawsze! (Ks. Psalmów 44:24, Biblia Tysiąclecia)

Lecz Pan się ocknął jak ze snu, jak wojownik winem zmożony (Ks. Psalmów 78:65, Biblia Tysiąclecia

Moj komentarz
czy to Bog spi czy jedynie autorowi sie zdaje, ze nie widzi Bozego dzialania? Czy to moze Boze dzialanie ktore nagle sie pojawia bylo tak gwaltowne niczym wspomnianego tu wojownika...

I co do Twojego wyobrazenia o tym jaki Bog jest a jaki nie jest... Myli Boga nie sa ludzkimi myslami a drogi Boga nie sa ludzkimi...

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 20 2005 17:27   
Forum

Odpowiem bardzo krótko: Można podziwiać Izraelitów za ich niedsamowitą "woltyzerkę religiotwórczą"... Można szanować ŻYDÓW za to, że wydali Einsteina, Spielberga, Rubinsteina, Korczaka, Tuwima... ALE NIECH NIKT NIE WPIERA MI - ZE ODRZUCAJĄC STAROŻYTNĄŚ FILOZOFIĘ ŻYDOWSKĄ - ODRZUCAM BOGA!!! To, że kiedyś Izraelici "samo-wybrali-się-na-Naród-Wybrany" - nie oznacza, że mam być niewolnikiem ich filozofii i wierzyć na słowo ich fantasmagoriom o "władzy nad światem".

Ja uznaję "Królową Niebios" z prostego powodu: Gdy Jej powiedzianow Medziugorie: "Rozkazuj Pani - a zrobimy wszystko!" - to odpowiedziała: "Ranicie mnie tymi slowami! Macie serca - więc kierujcie się sercem!"

Co co Ją odrzucają - rychło zaplączą się w labiryncie dogmatów, których sensu sami nie rozumieją. (Byłoby cholernie źle, gdyby uczciwy człowiek żyjący na Bałtykiem był uzależniony od filozofii bardzo obcego i dalekiego narodu o mentalności całkiem nam obcej.)

A Matyka Boska"? U u Meksykanów jest "Meksykanką- Czarnilką=Indianką" - u Bośniaków "Bośniaczką" - na Dalekim Wschodzie "Madonną-Budddą" - A DO KAŻDEGO NARODU MÓWI ICH JĘZYKIEM W SPOSÓB POROSTY, CZYSTY I ZROZUMIAŁY... (Tak też przemawiała do mnie i nigdy mnie nie okłamała.) Z Żydzi? DOKĄD ZAPROWADZIŁA ICH WIARA, KTÓREJ SIĘ TAK ŚLEPO TRZYMAJĄ OD PARU TYSDIECY LAT? Czy wygrają z Palestyńczykami i Arabami w ogólności?

A teraz mam dwa rzeczowe pytania:

1. Co wyjdzie, gdy tu się zjawią mędrcy-duchowni katoliccy, protestanccy, prawosławni, sunniccy, szyiccy, wahabiccy, chasydzcy, buddyjscy, krisznaistyczni, szintoistyczni,... etc... etc... ze swoimi "swiętymi tekstami" i zaczną dyskutować?

2. Co wydzie, gdy się spotkają wszyscy wyznawcy "Pani Niebios" (łącznie z Rydzykiem )?

Pytania są retoryczne, bo obie odpowiedzi znam: (Odpowiedź na pierwsze jest prosta: Do niczego nie dojdą, a "Szatan" będzie klaskał i rechotał...)

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 20 2005 19:40   
Forum

do starszaka:

Niestety: Psychika ludzka nie ogarnia ani "Allacha" ani "Holomovementu". Bezosobowy, bezuczuciowy, obcy i daleki "Kosmos" nie nadaje się do dialogu. Człowiekowi jest potrzebna ŻYWA, CIEPŁA, SWOJSKA personifikacja "Jezusa" lub "Maryi"...

starszaku, nie piszę o 'kosmosie', tylko o Bogu - nieogarnionym, choć bliskim. Jeżeli On sam nie ujawnia nam Siebie w całości, to po co zajmować się czczymi domysłami, jak wyglądał Chrystus, co robił w dzieciństwie... Po co 'personifikować' Boga, przykrawać Go do ludzkich wyobrażeń, skoro i tak wiadomo, że On je przerasta.
Wiem, że Bóg przemawia na różny sposób - może nawet czyni to przez objawienia maryjne, ale to w dalszym ciągu są wizje Boga przystosowane wybitnie do możliwości percepcji poszczególnych grup ludzi, sam o tym piszesz. Te wszystkie wizje nie oddają tak naprawdę tego, Kim jest Bóg i sądzę, że należy zdawać sobie z tego sprawę.

Biblię pisali "prywaciarze" - a Jezus był po prostu "Wielkim Prywaciarzem" - zdeterminowanym, ale tu i ówdzie przesdadzającym, mylącym się... Jak CZŁOWIEK...

Z tym się nie zgodzę - Chrystus ani nie przesadzał, ani nie był omylny. Był przecież Synem Bożym.

RÓŻNE, CIEKAWE ODKRYCIA PRZYCHODZĄ WŁAŚNIE W "ODMIENNYCH STANACH ŚWIADOMOŚCI".

Nie mam wizji, narkotyków nie zażywam. Rzeczywistość jest wystarczająco zadziwiająca.

(Z psychologicznego punktu widzenia Jezus był wręcz "straszliwym" szaleńcem i fanatykiem...

IMO był najnormalniejszym człowiekiem i najzdrowszym psychicznie, jaki stąpał po Ziemi.

ALE NIECH NIKT NIE WPIERA MI - ZE ODRZUCAJĄC STAROŻYTNĄŚ FILOZOFIĘ ŻYDOWSKĄ - ODRZUCAM BOGA!!!

Właściwie masz rację. Najprostszy sposób, żeby odrzucić Boga, to nie poddawanie w wątpliwość jakiejś doktryny/filozofii, tylko najzwyklejsze w świecie odrzucenie drugiego człowieka.

Co co Ją odrzucają - rychło zaplączą się w labiryncie dogmatów, których sensu sami nie rozumieją.

Widzisz starszaku, mi objawienia maryjne to dopiero mieszają w głowie i powodują 'zaplątanie'. Dlatego wolę trzymać się słów naszego Pana.

(Tak też przemawiała do mnie i nigdy mnie nie okłamała.)

Bezpośrednio mówiła do Ciebie?

2. Co wydzie, gdy się spotkają wszyscy wyznawcy "Pani Niebios" (łącznie z Rydzykiem )?

Koniec Świata...

ps. może wrócimy do seksu

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 20 2005 19:42   
Forum

Quote by maxurd:

Do czego zapraszamy również Ciebie

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 20 2005 20:30   
Forum

zlo jako takie nie zostalo stworzone. Ono sie pojawilo jako efekt uboczny wolnej woli czlowieka. Bog wiedzial, ze efektem ubocznym wolnej woli, ktora pragnal dac czlowiekowi moze byc takie jego zachowanie o ktorym mowimy zle.

Zło jako takie? Czyli "Bóg" stworzył TYLKO dobro i nie może być nawet "jako taki zły"? Spójżmy na to logicznie - Człowiek został stworzony na podobieństwo "Boga", otrzymując wolną wolę (oznacza możliwość robienia rzeczy dobrych i złych - a "Bóg" nie może być przecież zły! - gdzie tu podobieństwo - chyba bardziej do Upadłego Anioła, który niewiadomo dlaczego się zbuntował - czyżby w niebie nie było tak super?), jednak wykorzystuje niewłaściwie i przez to powstaje "zło jako takie" - czyli Człowiek jest pośrednim twórcą "zła jako takiego" (cokolwiek to znaczy).

A co do egipcjan... czy Byli Bogu ducha winni?? Wiedzieli za co sa plagi a jednak zydow scigali...

Tak zwłaszcza ten piechór, który przecież był żołnierzem - tam nie ma odmowy rozkazu. Pytam - czemu "Bóg" nie ukarał FARAONA, po co tylu niewinnych żołnierzy? Nigdy się nad tym nie zastanawiałeś?
Jezeli ja Cie zamkne w wiezieniu i obiecam, ze nie spadnie Ci glowa to wcale nie znaczy ze spasc nie moze...

Ty może nie, ale "Bóg"?
Ludnosc poniosla kare za to, ze byla zla. Kazdy ojciec, ktory kaze swoje dziecko jest zly?

Lepiej by brzmiało "zła jako taka". Cała ludność była zła - oprócz Noego? Ludzie przecież to bajka dla dorosłych (sorki ale nie mogłem się powstrzymać). Najbardziej złe były te małe dzieci!. Dlaczego odrazu wybijać tylu ludzi? Też mi sprawiedliwość - KARA ŚMIERCI!
Zostali ukarani smiercia ale z Bozej perspektywy to nie jest dla nich koniec istnienia.

Ciekawe gdzie poszli - do nieba czy piekła :]?
Musisz wiedziec, ze to co Tobie lub mnie wydaje sie zle w oczach Boga jest czesto czyms innym.

Poważnie - co jeszcze wiesz o "Bogu"? Co lubi, czego nie lubi? Jaki jest jego ulubiony kolor?
Kurcze naprawde nie rozumiem skad jest u Ciebie taka awersja do Biblii.

Traktuję Biblię na równi z Koranem, Awestą i innymi Księgami rzekomo pochodzącymi od "Boga".
Jest to najlepiej zachowane dzielo w historii literatury starozytnej.

A także najlepiej sfałszowane i przerabiane.
Nie zadowalaj sie infantylna czytanka dla dzieci. Podejmij prawdziwe wyzwanie intelektualne a prawda Cie wyzwoli :-)

Ok czytanka na dziecinnym poziomie i do bani - przynajmniej tu się zgadzamy. Dla mnie czytanie Biblii całej (czytałem fragmenty i słuchałem Pisma na mszach) jest stratą czasu - gdyż nie wierzę w "Boga" ani w Zmartwychwstanie ani żadne z CUDÓW (nie wierzę w Potop, Raj itd.)

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 20 2005 23:00   
Forum

Aaaaaaale się tu porobiło!!! Najtęższy inkwizytor osiwiałby i podałby się do dymisji.) Najgorsze w tym wszystkim jest to - że "argumentami" są cytaty nadużywane od tysiacleci i ZERO DOŚWIADCZEŃ OSOBISTYCH. Zanim więc utkniemy na dobre wśród tyych całych "diabłów na główce szpilki" - proponuję rozpracować przynajmniej jedną kwestię od początku. Konkretnie: cytat od "m4";

Widzisz starszaku, mi objawienia maryjne to dopiero mieszają w głowie i powodują 'zaplątanie'. Dlatego wolę trzymać się słów naszego Pana.

A więc teraz o to, CO TOBIE OSOBIŚCIE POWIEDZIAŁ "PAN" - W JAKI SPOSÓB I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH? (Tylko nie powytarzaj mi tezy z Katolickiegu Uniwersytetu Lubelskiego: "Gdy człowiek sie modli - rozmawia z Bogiem. Gdy Bóg mówi do człowieka - jest to schizofrenia".)

Aha! Przykład "zaplątania" (i to takiegto "do wiwatu" mamy na przykład w "Apokalipsie św. Jana"! (Stąd ktoś dowcipny wysnuł tezę: "Schizofrenik - to prorok który się zakałapućkał, a prorok - to schizofrenik, któremu się powiodło". A ja dodaję: Wśród wizjoenerów maryjnych nie uświadczysz ani jednego przypadku shizofrenii, paranoi czy histerii - jest wręcz przeciwnie: na mogół są oni wyjatkowo zdrowi i zrównoważeni.)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 21 2005 00:25   
Forum Moderator
Moderator

Na jeden dzien dosc mam herezji i dyskusji z poganami... Mowiac szczerze nie dziwie sie dlaczego starszak wszedl na droge wojenna z pedagogami. Takiego stosu wynurzen nie slyszalem. jednak z dwoch ostatnich postow widze kto za tym stoi. Zdrowia zycze... Moje uczestnictwo w atku uwazam za skonczone a dyskusje za bezcelowa... Zeby poganin nazywal mnie swiadkiem jehowy... Idzie koniec swiata...

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 21 2005 08:05   
Forum

Quote by maxurd: Na jeden dzien dosc mam herezji i dyskusji z poganami... Mowiac szczerze nie dziwie sie dlaczego starszak wszedl na droge wojenna z pedagogami. Takiego stosu wynurzen nie slyszalem. jednak z dwoch ostatnich postow widze kto za tym stoi. Zdrowia zycze... Moje uczestnictwo w atku uwazam za skonczone a dyskusje za bezcelowa... Zeby poganin nazywal mnie swiadkiem jehowy... Idzie koniec swiata...

To dyskusja nazywa się tu WOJNĄ??? Człek, który się nie zgadza z Tobą - to POGANIN??? Jeśli ktoś nie uznaje "zakazu myślenia" - to za nim stoi jakaś "CIEMNA STRONA MOCY"???

A mówiąc bardzo serio: Jeśli moi Rozmówcy są PEDAGOGAMI (czyli w domyśle - wychowawcami młodego pokolenia), to tym bardziej trzeba poważnie POGADAĆ!

Odnośnie "świadków Jehowy": Szermierka wybiórczo stosowanymi. fragmentarycznie i dowolnie traktowanymi cytatami biblijnymi, to ich główna i w zasadzie jedyna "broń ideologiczna". Nie tylko mnie, ale i większości postronnych słuchaczy - taka "argumentacja" od razu skojarzy się ze "Strażnicą".

"Biblia Tysiąclecia" ma ponad 1400 stron. Jeśli spisać całą "szermierczą ekwilibrystykę" odnośnymi cytaami - wyjdzie z tego straszliwa "kakofonia" i chaos. Do dziś na bazie Biblii nie rozwiązano ani jednego problemu moralnego, społecznego - ni też politycznego i religijnego.(Vide: Palestyna.) Cytatami biblijnymi (jak Amerykanie policzyli) - "wojuje" do dziś około 3 tysiące (!) najsprzeczniejszych sekt (Biblię cytowali między innymi: Jonest, Koresh, Kriwonogow i nasz rodzimy Kacmajor - także Bush mówi, że "Bóg kazał mu zaatakować Afganistan i Irak") - czyż nie wypadałoby Z TYM SKOŃCZYĆ?

Dziś Biblia może być INSPIRACJĄ do otwartych, a czasem krytycznych poszukiwań PRAWDY. (tak samo jak Koran czy Bhagavad Gita i Talmud) - ale nie JEDNOSTRONNĄ ARGUMENTACJĄ!

Aha! Czy ktoś może podać prawidłową interpretację słowa POGANIN??? (Krakowski ksiadz-profesor Mieczysław Maliński nazwał "grubym nadużyciem i wręcz zbrodnią na sumieniach" fakt - że Kościół przez wieki niszczył lokalne WIERZENIA POGAŃSKIE! Bowiem zamykał w ten sposób wielu narodom ich własną DROGĘ DO BOGA...)

Zaś "Maryja" ("Czarnulka" lub po prostu "Pani") - te drogi otwiera na powrót - zachowując symboliczną wieź z Ewangelią - mówiąc do każdego regionu JEGO JĘZYKIEM...

Czy mogę się już wziąć za SEX? (Pytam - bo nie jestem pewien, czy "Gocek" i "maxurd" - nie wytoczą znów jakiejs "ciężkiej artylerii"? Bowiem oni (chyba podpuszczeni przez św. Augustyna?) - włączyli "Szatana" do dyskusji o WYCHOWANIU SEKSUALNYM.

Chciałbym też wyjaśnić jedno nieporozumienie, czyniące ze mnie całkiem niesłusznie "Antychrysta": Otóż Wielkiego Nazarejczyka traktuję po prostu jak CZŁOWIEKA z Jego prawem do pewnych błędów. Codzi mo o dwa: 1. Był niezłomnie pewien, że "Konieć Świata" nastąpi za życia Jego pokolenia i będzie potem "Królestwo Boże". 2. Niepotrzebnie urządził "demolkę" na terenie Światyni Jerozolimskiej - sprowokował w ten sposób "odwet" ze strony arcykapłanów i grubo przedwcześnie zakończył swoją rolę Wielkiego Nauczyciela... Skoro wiec nie ma ludzi NIEOMYLNYCH - więc nie ma też ABSOLUTNIE SŁUSZNYCH cytatów i wszystko trzeba weryfikować ŻYCIOWO.

A więc jescze raz pytam merytorycznie: Skończyliśmy już z tymi "diabłami na główce szpilki"?

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 21 2005 09:37   
Forum

za starszakiem

A więc teraz o to, CO TOBIE OSOBIŚCIE POWIEDZIAŁ "PAN" - W JAKI SPOSÓB I W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH?

Chodzi mi słowa naszego Pana przekazane przez ewangelistów. skierowane nie tylko do mnie, ale do wszystkich ludzi na Ziemi.

A mówiąc bardzo serio: Jeśli moi Rozmówcy są PEDAGOGAMI (czyli w domyśle - wychowawcami młodego pokolenia), to tym bardziej trzeba poważnie POGADAĆ!

Nie wiem, o co chodzi maxurdowi z tymi pedagogami. Sama się wciaż uczę (na uniwerku) i nie zamierzam zostac żadnym pedagogiem.

Czy mogę się już wziąć za SEX? (Pytam - bo nie jestem pewien, czy "Gocek" i "maxurd" - nie wytoczą znów jakiejs "ciężkiej artylerii"? Bowiem oni (chyba podpuszczeni przez św. Augustyna?) - włączyli "Szatana" do dyskusji o WYCHOWANIU SEKSUALNYM.

kurcze, a na co ja tu czekam?! Napisz wreszcie coś o seksie.

Otóż Wielkiego Nazarejczyka traktuję po prostu jak CZŁOWIEKA z Jego prawem do pewnych błędów. Codzi mo o dwa: 1. Był niezłomnie pewien, że "Konieć Świata" nastąpi za życia Jego pokolenia i będzie potem "Królestwo Boże". 2. Niepotrzebnie urządził "demolkę" na terenie Światyni Jerozolimskiej - sprowokował w ten sposób "odwet" ze strony arcykapłanów i grubo przedwcześnie zakończył swoją rolę Wielkiego Nauczyciela... Skoro wiec nie ma ludzi NIEOMYLNYCH - więc nie ma też ABSOLUTNIE SŁUSZNYCH cytatów i wszystko trzeba weryfikować ŻYCIOWO

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Nie mi oceniać zachowanie Wcielonego Boga. Wierzę, że Syn Bozy wiedział, co robi, że Jego zachowania zawsze były słuszne i adekwatne do okoliczności. Nie zamierzam W ŻADEN SPOSÓB weryfikować Jego zachowania ani kwestionować Jego nieomylności.

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 21 2005 09:54   
Forum

Quote by maxurd: Na jeden dzien dosc mam herezji i dyskusji z poganami... Mowiac szczerze nie dziwie sie dlaczego starszak wszedl na droge wojenna z pedagogami. Takiego stosu wynurzen nie slyszalem. jednak z dwoch ostatnich postow widze kto za tym stoi.

Uff... dobrze, że nie napisałeś: "z trzech ostatnich postów"...

Quote by maxurd:
Zdrowia zycze... Moje uczestnictwo w atku uwazam za skonczone a dyskusje za bezcelowa... Zeby poganin nazywal mnie swiadkiem jehowy...

Czym się przejmujesz? Wszak nasz Pan powiedział: Mt 5,12-13

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 październik 21 2005 12:03   
Forum Moderator
Moderator

Chcialbym wyprostowac jedna rzecz co do dyskusji... Wojna z pedagogami odnosi sie do pierwszego postu w dyskusji starszaka. Ja osobiscie z wyksztalcenia jestem prawnikiem a nie pedagogiem i nie chcialbym zeby pojawilo sie nieprawdziwe wrazenie, ze oto ja jestm pedagogiem :-)

Poganin to jest ktos taki kto nie wierzy w Boga Jezusa. Jezeli uznajesz w swoim zyciu innego Pana (lub Pania) to jestes dla mnie kims takim wlasnie. Nie powinienes tego odbierac jako czegos obrazliwego. Wiekszosc ludzi tego swiata to poganie...

Gocek jezeli chcesz dokonczyc dyskusje zapraszam na priv w tym watku naprawde nie ma co kontynuowalc :-)

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 21 2005 12:15   
Forum

Quote by m4: za starszakiem
(.........)
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Nie mi oceniać zachowanie Wcielonego Boga. Wierzę, że Syn Bozy wiedział, co robi, że Jego zachowania zawsze były słuszne i adekwatne do okoliczności. Nie zamierzam W ŻADEN SPOSÓB weryfikować Jego zachowania ani kwestionować Jego nieomylności.

Jezuita Anthony de Mello powiedział: "Szukacie Boga wcielonego w Człowieka? Przyjrzyjcie się uważniej krewnemu czy sąsiadowi - i w nich możecie Go spotkać!"
Na swój sposób "Synem Bożym" - czasem "Córką" - jest bowiem każdy Człowiek gotów narazić swoj spokój, zdrowie i życie DLA RACJI WAŻNIEJSZEJ, NIŻ JEGO PRYWATNE SCZĘŚCIE. Ale taka postawa czyni z Człowieka HEROSA (czasem historycznego) - a nie "Nieomylnego"...

Jezus powiedział jeszcze jedną. ważną rzecz: "Nie dawajcie psom tego co święte i nie rzucajcie pereł przed świnie - aoby one ich nie podeptały i obróciwszy się, was nie rozszarpały". Dawał do zrozumienia,że należy starannie dobierać ludzi, z którymi chcemy się podzielić Dobrą Nowiną... A co z TEGO zrobiono???

A teraz - jeśli nikt nie "obrzuci mnie diabłami" - to wreszcie-coś-niecoś-doedytuję-na-temat-SEKSU-PRAWDZIWIE-PO-CHRZEŚCIJAŃSKU...

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 21 2005 15:53   
Forum

Quote by maxurd: (........)
Poganin to jest ktos taki kto nie wierzy w Boga Jezusa. Jezeli uznajesz w swoim zyciu innego Pana (lub Pania) to jestes dla mnie kims takim wlasnie. Nie powinienes tego odbierac jako czegos obrazliwego. Wiekszosc ludzi tego swiata to poganie...

Gocek jezeli chcesz dokonczyc dyskusje zapraszam na priv w tym watku naprawde nie ma co kontynuowalc :-)

O rrrrrrrany! Jakze mam wierzyć w "Jezusa-Boga" - skoro ON SAM W TO NIE WIERZYŁ??? (Vide: "Boże mój Boże - czemuś mnie opuścił?") Po drugie - Jezus został "wybrany na Boga" drogą ZWYKŁEGO GŁOSOWANIA przy sprzeciwie co światlejszych Ojców Koscoła. (W tym Ariusza) - CZY NA PRZYKŁAD ARIANIE TO "POGANIE"? CZY POLSCY "MARIAWICI" RÓWNIEŻ NIMI SĄ? Jeśli tak sadzisz - to dyskutuj faktycznie na innym kanale - ja Ci na pewno nie będę przeszkadzał...

A ja w takim razie zabieram się za seks - zacznę od tych kilku "tajemnic" maryjnych, które musze sobie spokojnie uporządkować i zaraz je "doedytuję". (Muszę być w tej kwestii bardzo fair - więc muszę dość dokładnie "wyważyć" to - co na FORUM PUBLICZNYM mozna powiedzieć, a co nie wypada...

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 21 2005 16:33   
Forum

Quote by starszak:
O rrrrrrrany! Jakze mam wierzyć w "Jezusa-Boga" - skoro ON SAM W TO NIE WIERZYŁ??? (Vide: "Boże mój Boże - czemuś mnie opuścił?")

To dlaczego powiedział "Zanim Abraham stał się, JA JESTEM"? Czy to nie jest określenie Boga? Dlaczego utrzymywał "Ja i Ojciec jedno jesteśmy"?

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 21 2005 18:06   
Forum

Dzięki za propozycję. Z tym, że ciężko będzie się dogadać teiście i ateiście. Ty wierzysz w Cuda, "Boga", w Zmartwychwstanie, Biblię, itd., niestety (dla naszej dyskusji oczywiście :]) ja nie wierzę. A próba udowodnienia czy "Bóg" istnieje czy nieistnieje jest bezsensu. Szukając dowodów na nieistnienie "Boga(ów)" nie różniłbym się niczym od teistów szukających dowodów na jego istnienie. W naszej dyskusji nie skupiałem się na tym czy on istnieje czy nie, lecz na tym, jakie on ma podobno cechy, czy jest dobry, czy może być zły opierając się na np: przypowieściach biblijnych itd.
Tak więc wg. mnie nie ma "Boga(ów)" ale będąc wcześniej katolikiem, znam trochę opisy ich "Boga" więc mogę sobie z nimi czasem porozmawiać :]
Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 21 2005 18:28   
Forum

Quote by m4:
Quote by starszak:
O rrrrrrrany! Jakze mam wierzyć w "Jezusa-Boga" - skoro ON SAM W TO NIE WIERZYŁ??? (Vide: "Boże mój Boże - czemuś mnie opuścił?")

To dlaczego powiedział "Zanim Abraham stał się, JA JESTEM"? Czy to nie jest określenie Boga? Dlaczego utrzymywał "Ja i Ojciec jedno jesteśmy"?

Jezus uważał się po prostu za człowieka PRZEBUDZONEGO I ŚWIADOMEGO (zjednoczonego z Absolutem w tym samym sensie, jak na przykład buddyści, którzy doznali "SATORI"). Jezus uważał też,że każdy człowiek, który naprawdę chce - może osiągnąc ten sam poziom ZJEDNOCZENIA!!!

Gdybyśmy mieli czcić i sznować Wielkiego Nzarejczyka jako dalekiego, nieosiągalnego i de facto NIELUDZKIEGO "Kosmitę" (zmutowaną "wszczepkę" w łono Maryjne) - CAŁE TO CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE MIAŁOBY NAJMNIWEJSZEGO SENSU.

A teraz wreszcie coś o SEKSIE:

Otóż jak wiadomo, od czasów Garabandal i Medziugorie - "widzące" dziewczyny otrzymują pewne TAJEMNICE dotyczące wyłącznie ich życia prywatnego lub ewentualnie ZAKONNEGO (jeśli taką drogę wybiorą). Oczywiście - dziewczyny (za wyjątkiem bodajże jednej) - wybrały szczęście "świeckie". W tym celu skorzystały z porad udzielonych przez "Gospę" - JAK ZNALEŹĆ IDEALNEGO KANDYDATA NA MĘŻA. Z tym, że owymi "tajemnicami" początkowo nie wolno było się dzielić z nikim postronnym - ponieważ takie "bluźnierstwa" mogłyby wzbudzić nienawiść i agresję zupełnie nieadekwatną do przyczyny. (Mogłyby zostać wykorzystane dla "uwalenia" Medziugorie - podobnie, jak było w przypadku Garabandal.)

Po jakimś czasie (gdy po upadku komunizmu wzmógł się ruch pielgrzymkowy i Medziugorie stało się znanym centrum kultu maryjnego) - maryjna "cenzura" zelżała (szczególnie od roku 1995). Co "wolno" przed narzeczeństwem czy małżeństwem i jak "to" robić w sposób piękny, bezpieczny i pouczający - staje się wiadome coraz bardziej powszechnie. ALE TYCH "TAJEMNIC" NIE WOLNO WYSTAWIAĆ NA SZYDERSTWO I ATAKI ZE STRONY ZARÓWNO ORTODOKSYJNYCH FANATYKÓW - JAK I MŁODZIEŻY "WYCHOWANEJ" NA PORNOGRAFII I KULCIE HEDONIZMU. (Zasada: "nie rzucajcie pereł przed świnie" - tutaj obowiązuje szczególnie.)

"Prywatnie" dodam tyle, że nie spotkałem się osobiście z żadnymi negatywnymi następstwami - gdy dzieliłem się swoją wiedzą w tym temacie z zaufaną osobą "w cztery oczy"... ZAWSZE była obrzydliwa awantura, gdy próbowałem robić z tego "wykład" lub wystąpić na szerszym forum w ogólności...

Dlaczego Jezus (w przeciwieństwie do wszystkich innych Proroków światowych) NIC NIE PISAŁ I NIE POZOSTAWIŁ PO SOBIE NAJMNIEJSZGO TEKSTU? To jasne: PRZEKAZYWAŁ PRAWDY NAJPROSTSZE Z PROSTYCH I PRAGNĄŁ, ABY POZOSTAWAŁY ONE TYLKO W SERCACH. ("Uczonymi w Piśmie" po prostu gardził.) Co było dalej - gdy tę zasadę złamano? Historia "Inkwizycji" oraz stosów i różnych "Młotów na czarownice" pokazuje to najjaśniej...

Teraz "Pani Niebios" pragnie zawrócić chrześcijan z drogi "błędu i obłędu". Apeluje więc DO SERC I TYLKO SERC. Pragnie, aby DROGĘ DO SZCZEŚCIA POZNAWALI TYLKO LUDZIE TEGO SZCZĘŚCIA GODNI.

Tyle mogę powiedzieć PUBLICZNIE i powiedziałem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 21 2005 20:23   
Forum

Quote by starszak:
Jezus uważał się po prostu za człowieka PRZEBUDZONEGO I ŚWIADOMEGO (zjednoczonego z Absolutem w tym samym sensie, jak na przykład buddyści, którzy doznali "SATORI"). Jezus uważał też,że każdy człowiek, który naprawdę chce - może osiągnąc ten sam poziom ZJEDNOCZENIA!!!

ło ludzie, zaraz zemdleję... Jezus był Bogiem. Tak wierzę i nie przekonasz mnie do czegokolwiek innego.

Quote by starszak:
Gdybyśmy mieli czcić i sznować Wielkiego Nzarejczyka jako dalekiego, nieosiągalnego i de facto NIELUDZKIEGO "Kosmitę" (zmutowaną "wszczepkę" w łono Maryjne) - CAŁE TO CHRZEŚCIJAŃSTWO NIE MIAŁOBY NAJMNIWEJSZEGO SENSU.

Kto mówi, ze dalekiego i nieosiągalnego i nieludzkiego Jakiego kosmitę?! Jezus jest bliżej nas, niż mi sami (to parafraza bodajże Augustyna - parę rzeczy facet nawet dobrze wymyślił.) Dzięki temu, że jest Bogiem, zna nas tak dobrze, jak nikt inny na świecie. Źle mnie zrozumiałeś. Dla mnie transcendencja Boga nie oznacza wcale braku bliskości. Wręcz przeciwnie.

Quote by starszak:
Otóż jak wiadomo, od czasów Garabandal i Medziugorie - "widzące" dziewczyny otrzymują pewne TAJEMNICE dotyczące wyłącznie ich życia prywatnego lub ewentualnie ZAKONNEGO (jeśli taką drogę wybiorą). Oczywiście - dziewczyny (za wyjątkiem bodajże jednej) - wybrały szczęście "świeckie". W tym celu skorzystały z porad udzielonych przez "Gospę" - JAK ZNALEŹĆ IDEALNEGO KANDYDATA NA MĘŻA.Z tym, że owymi "tajemnicami" początkowo nie wolno było się dzielić z nikim postronnym - ponieważ takie "bluźnierstwa" mogłyby wzbudzić nienawiść i agresję zupełnie nieadekwatną do przyczyny. (Mogłyby zostać wykorzystane dla "uwalenia" Medziugorie - podobnie, jak było w przypadku Garabandal.)

Czemu tylko im "Pani Niebios" poradziła, jak znaleźć męża mnie również żywo interesuje ten temat, jestem panną na wydaniu.

Quote by starszak:
Teraz "Pani Niebios" pragnie zawrócić chrześcijan z drogi "błędu i obłędu". Apeluje więc DO SERC I TYLKO SERC. Pragnie, aby DROGĘ DO SZCZEŚCIA POZNAWALI TYLKO LUDZIE TEGO SZCZĘŚCIA GODNI.

Chrystus nauczał nie tylko prostaczków, ale również dyskutował z uczonymi w Piśmie. Chociaż wiedział, że nie wszyscy są w stanie pojąć Dobrą Nowinę, głosił ją wszystkim. A niektórzy uczeni w Piśmie pojmowali ją całkiem dobrze, jak ten faryzeusz z ewangelii Marka (12,34)

ps. odnośnie maila - uczelnia właściwa, kierunek nie

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
starszak
 październik 21 2005 21:42   
Forum

No cóż? - Proszę Panny Na Wydaniu!

Niejaki Sai Baba z dalekich Indii - również ogłosił się INKARNACJĄ BOGA NA WIEK DWUDZIESTY. Potrafi czynić cuda - których pewien uczony badacz (Prof. Erlendur Haraldsson z Islandii) nie rozszyfrował pomimo dwuletniego pobytu z "Bhagavanem" non stop. (Sai Baba nie tylko leczy ludzi na odległość i potrafi sprowadzić na ziemię samolot zagubiony podczas burzy - ale także materializować złote precjoza.)

Sai Baba zna całą epopeję Jezusa ("Issy") - a nawet potrafi wskazać klasztor, gdzie "Issa" spędził ostatnie 18 lat swojego życia - po przebudzeniu ze STANU KLINICZNEJ ŚMIERCI i rzekomym "wniebowstąpieniu" (a de facto emigracji z Palestyny na Daleki Wschód).

Za Jezusem powędrował "Niewierny Tomasz" - stąd ZDUMIENIE VASCO DA GAMY, który znalazł w Indiach ślady "chrześcijan Tomaszowych" - o których totalnie milczą Dzieje Apostolskie i historia Kościoła.

O te "trefne" fakty zapytała "Gospę" (za pośrednictwem "widzącej" Mirjany Dragicević) pewna turystka: "Czy prawdę mówi Sai Baba że jest Bogiem na wiek XX?" Gospa odpowiedziała: "On mówi prawdę, ale wy macie mnie!" Nic więc dziwnego, że tylu Hindusów całymi rodzinami pielgrzymuje na przykład do Lourdes: "Skoro Najświętsza Pani chrześcijan nie ma nic przeciw nam- to dlaczego mamy się u Niej nie leczyć?"

Aha! Można wiedzieć - jakiego rodzaju jest Twoja (Pani) wiara? Są dwa warianty:

1. Był Mojżesz, paru Proroków, Jezus , Apostołowie i nic więcej. My teraz mamy tylko modlić się i czekać na "Koniec Świata" za rok... sto... lub PARĘ MILIARDÓW LAT, póki Ziemia wraz ze Słońcem nie wystygnie....
.
2. Wciąż dzieją się rzeczy o jakich się FILOZOFOM, TEOLOGOM I PROROKOM NIE ŚNIŁO. Możemy je zaakceptować i jakoś znaleźć SIEBIE w tych całych "ciekawych czasach" - albo schować się w jakiejś ciasnej "dziupli" z jeszcze ciaśniejszymi dogmatami sprzed wielu wieków i Amen...

P.S. A propos "wydania się za mąż": Przejedź się do Medziugorie. Może na górze Kriżewac spotkasz jakiegoś uzdrowionego cieleśnie i duchowo, byłego ćpuna - który będzie tam grał na gitarze dla "Pani Niebios" - z wdzięczności, że odnalazł Siebie - i przy okazji znajdzie Ciebie...

W ramach "ciekawostek" znajdziesz tam w kościółku chyba jedyny krucyfiks, gdzie Jezus ma gwoździe W PRZEGUBACH. Zajdziesz ta także "herezje" - choćby takie: "To źli ludzie wymyślili złego Boga, który karze Potopem, zsyła plagi, czyha na człowieka i straszy go Końcem Świata. Zaufajcie Jezusowi - który Was kocha..."

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 październik 21 2005 22:04   
Forum

Chrystus nauczał nie tylko prostaczków, ale również dyskutował z uczonymi w Piśmie. Chociaż wiedział, że nie wszyscy są w stanie pojąć Dobrą Nowinę, głosił ją wszystkim. A niektórzy uczeni w Piśmie pojmowali ją całkiem dobrze, jak ten faryzeusz z ewangelii Marka (12,34)

Sorki za wtrącenie, ale musiałem zareagować :]
Wiadomo, że prostaczkami łatwiej się manipuluje, natomiast Chrystus wiedział, że uczonych trudniej omamić. (Przepraszam jakby co :] )

===

Profil   Email 
 Cytat 
m4
 październik 22 2005 17:07   
Forum

Quote by starszak:
Niejaki Sai Baba z dalekich Indii - również ogłosił się INKARNACJĄ BOGA NA WIEK DWUDZIESTY. Potrafi czynić cuda - których pewien uczony badacz (Prof. Erlendur Haraldsson z Islandii) nie rozszyfrował pomimo dwuletniego pobytu z "Bhagavanem" non stop. (Sai Baba nie tylko leczy ludzi na odległość i potrafi sprowadzić na ziemię samolot zagubiony podczas burzy - ale także materializować złote precjoza.)

Daj namiary na więcej informacji o tym kolesiu. Żyje jeszcze?

Quote by starszak:
O te "trefne" fakty zapytała "Gospę" (za pośrednictwem "widzącej" Mirjany Dragicević) pewna turystka: "Czy prawdę mówi Sai Baba że jest Bogiem na wiek XX?" Gospa odpowiedziała: "On mówi prawdę, ale wy macie mnie!" Nic więc dziwnego, że tylu Hindusów całymi rodzinami pielgrzymuje na przykład do Lourdes: "Skoro Najświętsza Pani chrześcijan nie ma nic przeciw nam- to dlaczego mamy się u Niej nie leczyć?"

Niech se mówi, co chce. Moim Panem teraz i na wieki jest Jezus Chrystus. Nie jestem 'saibabistką', tylko chrześcijanką.

Quote by starszak:
Aha! Można wiedzieć - jakiego rodzaju jest Twoja (Pani) wiara?

Tego łatwo się domyślić z moich wypowiedzi.

Quote by starszak:
P.S. A propos "wydania się za mąż": Przejedź się do Medziugorie. Może na górze Kriżewac spotkasz jakiegoś uzdrowionego cieleśnie i duchowo, byłego ćpuna - który będzie tam grał na gitarze dla "Pani Niebios" - z wdzięczności, że odnalazł Siebie - i przy okazji znajdzie Ciebie...

Ćpunów ci u nas dostatek nie potrzeba góry Kriżewac.

ps.1. Niech się Pan o mnie nie martwi, jestem pacyfistką i nie wywołam żadnej wojny. Do władzy też mi się nie spieszy.
ps.2. o Elżbiecie I Pan zapomniał
ps. 3. no i nie było nic o wychowaniu seksualnym

===

www.thehungersite.com/

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,88 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post