Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 ROK 2012
 |  Wersja do druku
Edinnet
 styczeń 29 2005 18:53  (Czytany 5012 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/07/05
Postów:: 15

Ostatnio glosno sie robi na temat tzw. Kalendarza Majow....
Najzawniejsza rzecza.... jest przepowiednia dotyczaca roku 2012, dokladnie dnia... 22/23 grudnia 2012 roku... przepowiadaja oni przejscie.... Ziemi i ludzi w kolejny... % wymiar... "To co bylo zakopane zostanie odkopane"
Jak wiadomo kalendarz Majow jest najwiekszym osoagnieciem ich kultury... Kalendarz astrologioczny stworzony przez nich... jest bardzo dokladny...
Podobnie czytalem o przepowiedniach Nostradamusa... i tu kolejne powiazanie do tej sprawy.. rowniez jego przepowiednie polegaly na zauwazeniu pewnych cykli zyciowych. Data nie jest zbyt jasnie okreslona (moze to byc w przedziale 2009-2012)... zdaniem jasnowidza ma nastapic rowniez przjescie ludzi w inny wymiar... nastapi EPOKA PRAWDY. Nostradamus byl bardzo zaglebiony w ewolucje swiadomosci ludzkiej - jak wiadomo! Kolejne powiazanie jest do Biblii: zmarli powstana z grobow.. to nawiazuje do przepowiedni Majów! Kolejnym ciekawym argumentem, ktory laczy to w pewien sposob w calosc jest to, iz na rok 2012 naukowcy spodziewaja sie przelotu wielkiego materotytu... i juz zaczely sie spekulacje czy przypadkiem nie zawadzi o Ziemie... prawdopodobnosc trafienia to: 1/1000 000. Ale nie tym sie przejmuja...
Co wy na ten temat myslicie... jesli ktos chce poczytac cos na ten temat.. to podam potem link... do sciagniecia kalendarza - Kompendium czas i przeznaczenie...
Wiem.. zaraz podniosa sie glosy, ze cos sobie wymyslili... ale kalendarz ten powstal podan 3000 lat p.n.e. - data jaka widniala na kalendarzu 2012... jest juz ciekawa... skad Majowie wiedzieli bowiem... ze nastapi nowa Era... i rozpocznie sie "nowe liczenie lat" poczawszy od narodzin Chrystusa jako rok 0~!!!!!!!!!

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
jonson
 styczeń 29 2005 19:44   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/28/05
Postów:: 7

majowie nie koniecznie musieli wiedzieć (jednak w to nie wątpie) o tym, że będziemy liczyć lata od narodzin chrystusa, tę date (2012) poprostu podali do wiadomości naukowcy i to możliwe, że oni poprostu przekonwertowali ją "na naszą". a co do samej daty, to słyszałem, że ma to być 2007, 2014 oraz 2024 i nie wiem która jest prawdziwa.
i z tego co się orientuje, to majowie nic (albo prawie nic) nie napisali, co ma nastąpić po tej dacie, więc może jest to troche straszne, ale oby się okazało, że poprostu chceli to zostawić sobie na później ... szkoda tylko, że tak wspaniale rozwinięta cywilizacja musiała upaść ....
btw: nowa era, ma nazywać się erą wodnika, ale czy ta nazwa wyszła od majów czy od naukowców to nie wiem ;-)
pozdrawiam

===

"Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa." - Fryderyk W. Nietzsche
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Edinnet
 styczeń 29 2005 22:34   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/07/05
Postów:: 15

hmmm... era wodnika... nie wyszla od naukowcow... lecz od astrologow bardziej... ziemia wchodzi teraz w tzw znak wodnika.... a ta date 22/23 2012... odczytali z hieroglifow...
czytalem ostatnio tekst...... przytocze fragment, ktory pozwala patrzec na te date pozytywnie...
Książka Patricka Geryla i Gino Ratinckxa, znanych badaczy zagadek przeszłości pt: " PROROCTWO ORIONA NA ROK 2012", w której złamali oni starożytne szyfry gwiezdne sprzed tysięcy lat i ustalili, że w roku 2012 Venus, Orion i inne gwiazdy ustawią się takiej samej pozycji jak w roku 9792 p.n.e., roku poprzedniego "końca świata" - zafascynowała mnie całkowicie, ponieważ w sposób prosty i rzetelny, a jednocześnie poparty obliczeniami matematyczno-astronomicznymi, odkryciami archeologicznymi i faktami historycznymi - ukazywała czarno na białym niemal 100% prawdopodobieństwo całkowitej zagłady Ziemi w Roku 2012.

Autor, Patrick Geryl nawołuje w swej książce do rozpoczęcia natychmiastowego przygotowywania się mieszkańców Ziemi na ten totalny kataklizm, ponieważ zostało bardzo niewiele czasu. Ubolewa też, że tak późno zostały rozszyfrowane proroctwa starożytnych Egipcjan i Majów, zapisane przez nich w piramidach, świętych miejscach i świętych pismach, pozostawione dla nas jako ostrzeżenia i wskazówki jak się uratować. Ostrzega, że może już być nawet za późno, by przedsięwziąć kroki mogące uratować mieszkańców naszej planety oraz dorobek ludzkości.

Czytając książkę z zapartym tchem, byłam o krok od przyjęcia za pewnik hipotezy autora, że koniec świata, czyli zagłada Ziemi i ludzkości, związana z powtarzającym się cyklem precesji oraz położeniem konstelacji Oriona, przy jednoczesnej zmianie pola elektromagnetycznego Słońca i Ziemi oraz zmianie biegunów - jest prawdą.

Wszystko na to wskazywało.

A jednak....... autor, przy całej wnikliwości z jaką zbadał okoliczności powtórzenia się w roku 2012 sytuacji sprzed 11804 lat, czyli totalnej zagłady (związanej wtedy m.in. z zatopieniem Atlantydy) - nie wziął pod uwagę jednej bardzo ważnej rzeczy: kodu numerologicznego, który rzuca się w oczy tak samo natrętnie jak kod astrologiczny i kalendarzowy, który odkrył w trakcie badania tej zagadki, a który powtarza się zarówno u Egipcjan jak i Majów.

Pragnę podzielić się moim odkryciem, ponieważ rzuca ono nowe światło na proroctwo roku 2012 i na zdarzenia jakie mogą być z tym związane. Kod numerologiczny wyraźnie pokazuje odmienność tego momentu w czasie, od roku 9792 p.n.e., pomimo udowodnionych identycznych okoliczności astronomicznych jakie mają temu towarzyszyć i prawdopodobieństwa doprowadzenia życia na Ziemi do totalnej zagłady.

Przyszłość ludzkości i przyszłość naszej planety po roku 2012, może okazać się momentem Wielkiej Przemiany, Przebudzenia, Rozkwitu Nowej Świadomości oraz nowego kierunku w dziedzinie kultury, nauki i sztuki. Tworzenia Nowej Jakości życia fizycznego i duchowego.

Kod numerologiczny nie wyklucza nasilenia się kataklizmów na Ziemi oraz zmian astronomiczno-elektromagnetycznych, ale raczej nie będzie to totalna zagłada jak prawie 12 tys. lat temu. Nastąpi Wielka Transformacja. Ziemia się oczyści, ludzie będą zmuszeni przewartościować sens tego, PO CO ŻYJĄ.

Oto, co odkryłam (6 grudnia 2003r)

ODKRYŁAM, ŻE W ROKU 2012 KOŃCA ŚWIATA NIE MOŻE BYĆ, PONIEWAŻ SUMA ROKU 2012 ORAZ SUMA LAT MIJAJĄCEGO CYKLU, OD DNIA OSTATNIEJ GLOBALNEJ KATASTROFY I INNE WYLICZONE KODY NUMEROLOGICZNE UKRYTE W PODANYCH W KSIĄŻCE LICZBACH DOTYCZĄCE TEGO OKRESU - DAJĄ W WYNIKU, JAKKOLWIEK TO OBLICZAĆ.......CYFRĘ 5, A NIE CYFRĘ 9 (jak to jest w przypadku WSZYSTKICH! innych cykli, gdzie po zsumowaniu lat dotyczących każdej poprzedniej ERY zakończonej jakimś kataklizmem pojawia się kod 9 (którego autor nie zauważył koncentrując się na obliczeniach matematyczno-astronomicznych).

Występujący tam Kod 9 mówi o jakimś całkowitym zakończeniu cyklu zawierającego w sobie misję/cel. COŚ, co się wydarzyło i rozwijało od prapoczątku, aż do końca. By się wraz z końcem takiego cyklu rozpaść i potem znów rozwijać, aż do kolejnego upadku. I tak tworzyły się i upadały cywilizacje. Kolejne przebiegunowania, kolejne potopy, kolejne zmiany - zawsze w cyklu numerologicznym 9 (po zsumowaniu lat trwania cyklu).

I tu nagle ostatni cykl, jaki kończy się w roku 2012 ma kod 5. A jak wiadomo z numerologii, 5-tka nie jest cyfrą mówiąca o końcu cyklu, czy o zakończeniu pełnego okresu

5 jest cyfrą mówiącą o poszerzaniu horyzontów, charyzmatycznym i twórczym rozwoju, jest symbolem kreatywności człowieka, mówi też o rozwoju wrażliwości duchowej. Jest znakiem dynamicznych zmianach, uwolnienia się z okowów rutyny i starych struktur. Dążenia do WOLNOŚCI. Mówi o przemieszczaniu się, ruchu, zmianie.

Myślę, że cyfra 5 - czyli szyfr zawierający w sobie wiedzę o tym, co wydarzy się w tak szczególnym momencie, będąca kodem numerologicznym roku 2012, a także mijającego cyklu od zatopienia Atlantydy w roku 9792 p.n.e. do roku 2012 n.e. i innych - daje informację nie tyle o końcu pełnego cyklu ( bo wtedy kod musiałby wynosić 9), czyli zagładzie Ziemi, ale o końcu skostniałego okresu i początku eksplozji duchowej świadomości, dawno zapowiadanego przebudzenia, wyzwolenia w ludziach niezwykle twórczych potencjałów. To będzie się wiązało również z pewnymi geologicznym i klimatycznymi zawirowaniami.

Ale brak w tej dacie i liczbie lat mijającego cyklu kodu numerologicznej 9-tki, może gwarantować, że Ziemia i ludzie przetrwają. Obudzą się za to gwałtownie do Wielkiej Przemiany Wewnętrznej i Duchowej, do Wyzwolenia twórczego potencjału.

5 -tka jest środkiem okresu od 1 do 9. A więc po roku 2012 czeka nas jeszcze wiele lat życia i rozwoju, aż przyjdzie taki dzień, taki rok w przyszłości, który będzie miał sumę kodów z liczbą 9. I dopiero wtedy być może nastąpi kolejny tzw. "koniec świata".

W roku 2012 z pewnością zaistnieje bardzo istotna zmiana cyklu mająca swój KOSMICZNY SENS nadany przez liczby oraz zjawiska astrofizyczne, ale jestem przekonana, że nie będzie to zagłada Ziemi, jak sugeruje Patrick Geryl.
reszta na stronie: http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=630

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
aru...
 styczeń 30 2005 00:26   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/23/05
Postów:: 10

new age..... Dziwne to wszystko, chyba nie warto się nad tym zastanawiać zbyt mocno, jutrzejszy dzień i tak jest wystarczająco skaplikowany. Pozdrawiam

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Deistus
 styczeń 30 2005 12:17   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/25/05
Postów:: 7

Mialem akurat z ta książką stycznosc i musze powedziec ze:
Racja majowie poiwedzili ze na nasz przeklicznik to kolo 2012 roku nastapi koniec nowego, pocztake nowego swiata-co jest interesujace.
Ale rowniz jest tam duzo kretynizmow np. skoro wg niego co 10 000 lat nastepuje kataklizm to w takim razie jka on uzasadni istnieni dinozaurow k tore na kazda zminae klimatu byly cholernie czule- a jak wiadmo zyly na przstarzni kilku milionow lat.
Pop drugie skad majowie i autor mogli barc te wartosci numerologiczne i podstawiac je skoro nie mogli nic widziec o narodzinach Chrystusa, od ktorych miarzymy lata. Dodatkowo wg tej ksiazki koniec swiata pownien byc w 2006 poniewaz na pocztaku chraescijanstwa przy przepisyaniu Biblii nastapila pomylka wynoszaca ok 6 lat.
Pozdrawiam

===

"Jam częścia tej siły, która wiecznie zła pragnąc wiecznie czyni dobro..."
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Edinnet
 styczeń 30 2005 16:45   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/07/05
Postów:: 15

deistus... racja....
dinozaury dinozaurami... ale takze czlowiek istnieje dluzej niz... 10 000 lat.... Moze po prostu blednie wnioskujemy... moze kataklizmy ... jesli oczywiscie istnialuy... nie byly tak ciezkie... moze nie chodi... o calkowita zaglade ziemi... tylko o nasilenie sie pewnych zjawisk.. katastrofalnych....
A co do daty... to mozna wydawac rozne wnioski... jednakze... uwaza sie.. ze Kalnedarz mial wiedze tzw."prorocza"... skoro zostal napisany ponad 3000 p.n.e.... i podano... rok 2012... to chyba chodzilo im o nasz rok 2012. Bycmoze podali.. ze bedzie to w 2012... roku.... ale roku naszego obecnego wyznacznika czasu... liczacego od okresu 0. Rozumiesz mnie... bo nie wiem czy dobrze to powiedzialem?? Juz samo to.. ze "woiedzieli" ze nastapi takie cos jak nowa era... nowe liczenie czasu... zmusza do zastanowienia sie nad tym. Prorokow mielismy wielu... w religii chrzescijanskiej rowniez... Przeciez prorocy nie musieli wystepowac tylko tutaj.... to nie jest regula.... Kazda cywilizacja mogla miec prorokow chyba??? moze bardziej astrologow... czego dowodem moga byc wlasnie MAjowie...

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Edinnet
 styczeń 30 2005 16:46   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/07/05
Postów:: 15

aru... czy wszystko.. co wiaze sie z Majami.. albo gnostycyzmem, czy reinkarnacja... musi byc zaraz zwiazane z New Age... Jesli ktos sprowadza wszystko do jednego.... jego sprawa...

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana