Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Woodstock - czy został słusznie skrytykowany??
 |  Wersja do druku
free
 luty 10 2005 01:04  (Czytany 4583 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/10/05
Postów:: 12

Na początek tylko powiem, ze na strone trafiłam zupełnie przez przypadek pare minut przed napisaniem tego tematu. I nie jestem wierząca jako członkini kościła, ze tak powiem, ja poprostu wierzw w Boga i przesłanie zawarte w Biblji. Ale do rzeczy...
Jak wszyscy wiemy Woodstock jest impreza organizowana w podzięce wolontariuszom, którzy na WOŚPie zbierali pieniadze i ludziom którzy pieniadze do puszek wrzucali. Impreza organizowana jest z 10% dochodów fundacji czyli około półtora mln zł (wbrew pozorom to jest barsdzo mało). Reszta idzie na dzieciaki.
Tv Trwam i Radio Maryja otwarcie krytykuje ten festiwal mówiąc, że to jedynie zjazd pijanej młodzierzy, ćpunów i zdemoralizowanych ludzi. Ale czy słusznie??? W końcu takieosoby spotykamy na co dzien, w szkole, w pracy, na ulicy. Na każdej imprezie, nawet na pielgrzymkach (o tak to jest prawda). No i powiedzmy sobie szczerze tacy ludzie na Woodstocku to zaledwie 5% moze troche wiecej. W filmie który emitowała wyzej wymieniona telewizja pokazywano taplaca sie w błocie młodzierz poskakujaca w rytmie havy metalu. No ale po pierwsze chyba lepiej, zeby ta młodzierz wyzyła sie w błocie anizeli na jakims innym człowieku. Po za tym muzyka... w końcy Woodstock to nie metalowa impreza- to impreza dla kazdego. jest ta zarówno metal jak i reggae. A musze tu zaznaczyc, ze jeden z wokalistów reggae -Darek Malejonek- spiewa teksty jak najbardziej chrzescijanskie (choćby w piosence Oto swiety szczyt gdzie spiewa iz Jezus zwyciezył swiat). No ale koncze ten przydługi tekscik i proszw Was, moi drodzy o wyrazenie swojej opini o fundacji Wielkiej Orkiestry.

===

A ja i tak Was, kochani ludzie, kocham :]
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
free
 luty 10 2005 16:22   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/10/05
Postów:: 12

27 osób widziało ten wpis i nikt nie ma nic do powiedzenia na ten temat??? Dlaczego??? bo otwarcie skrytykowałam o.Rydzyka????

===

A ja i tak Was, kochani ludzie, kocham :]
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Izrael
 luty 10 2005 16:38   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 11/23/04
Postów:: 267

Do woodstocku nic nie mam. Nie byłem, to raz (nie znaczy, że nie chcę być). Dwa, że media, prezentujące Woodstock nie są obiektywne, tylko przeginają w jedną lub w drugą stronę. Na Woodstocku nie jest ok (tak do końca) i nie jest to szatańskie dno.

Inna sprawa, że np. Owsiak, gdyby chciał trochę powalczyć z tym negatywnym imidżem imprezy, dodatkowo zbierając punkt dla siebie, móglby przestać sprzedawać alkohol. Zamknęłoby to gęby tym, którzy uważają, że Woodstock sam doprowadza do pijaństwa (ludzie by sami musieli zaopatrzyć się przed imprezą bądź w trakcie, ale nie na terenie przystanku). Poza tym złapanie 2 dilerów to mydlenie oczu - policja mogłaby się wziąć do roboty i naprawdę kontrolować to w końcu.

Moje zdanie jest takie - jak bym się wybrał, to tylko po to, by spędzić czas na największym koncercie Europy, posłuchać ulubionych zespołów. Zero ćpania, chlania czy parzenia się... i tyle.

Stay heavy! A Rydzyka ja nie lubię, więc...

PS. free, no offence, ale "wspaniały" avatar... Pozdr.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Nowak
 luty 11 2005 12:35   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/10/05
Postów:: 90

Woodstock znam tylko z relacji - owszem, stronniczych, ale nie tylko medialnych, ale również naocznych świadków. Bezsporne fakty są takie:

a) nie wiadomo, jaka część uczestników festiwalu to wolontariusze orkiestry - zaproszenie poprzez media kierowane jest do wszystkich fanów muzyki tam prezentowanej

b) znacząca część uczestników, również bardzo młodych, traktuje festiwal jako okazję do zazywania alkoholu, narkotyków i seksu, a organizator dawał na to jawne (alkohol) lub ciche przyzwolenie (brak krytyki i przeciwdziałania)

c) J.Owsiak utrudniał Kościołowi Katolickiemu zorganizowanie akcji ewangelizayjnej "Przystanek Jezus", natomiast ułatwiał działalnośc ruchu Hare Kryszna, uważanego przez wiele osób i instytucji za groźną sektę


Moje wnioski i wątpliwości:
a) argument o podziękowaniu za zbiókę pieniędzy jest wątpliwy, naoczni świadkowie twierdzą, że wolontariusze to mniejszość uczestników - jaki jest w takim razie cel organizowania tego festiwalu?

b) skoro znajduje się grupa ludzi wyrządzających szkodę sobie i innym (narkotyki, alkohol, seks w młodym wieku i z przypadkowymi osobami), a organizatorzy na to przyzwalają, to organizatorów i imprezę należy potępić. Argument, że "przecież oni (uczestnicy) i tak gdzies by to robili" jest bezzasadny, gdyż nie należy dawać przyzwolenia na zło tylko dlatego, że ono i tak jest obecne. Dodatkowo, skoro jest grupa czyniących złe, ale mające pozór atrakcyjności rzeczy, to można z dużą pewnością stwierdzić, że zdemoralizowano jakąś, przypuszczalnie nie małą, grupę młodych ludzi, którzy wczesniej nie mieli okazji tego zła spróbować. Czy Owsiakowi zależy, żeby młodzież wpadała w nałogi?

c) Owsiakowi zależy, żeby Kościół Katolicki (nie wiem czy inne kościoły próbowały) nie mógł przyprowadzać młodych ludzi do Boga - gdzie więc chce ich prowadzić?

Nasuwa mi się szatański plan - doprowadzać młodzież (jako grupę najbardziej podatną na wpływy) do stanu zagubienia moralnego po to, żeby "ratować" ją w ruchu Hare Kryszna. Mam nadzieję że nie taki jest główny cel "Woodstocku", ale przecież krysznowcy, działający swobodnie na terenie festiwalowym, z pewnością pozyskali niejednego wyznawcę i sympatyka. Na szczęście znam też osobiście osoby nawrócone do Boga przez ewangelizatorów z "Przystanku Jezus"...

pozdrawiam
Mateusz

===

Nowe forum o rodzinie: http://www.dorodzin.fora.pl
 
 Profil   Email 
 Cytat 
free
 luty 11 2005 19:08   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/10/05
Postów:: 12

a)wolonatriusze to rzeczywiście mniejszość ale jak napisałam powyżej impreza kierowana jest równierz do tych któży coś do puszki wrzucili. A cele są trzy
po pierwsze podziękować
po drugie reklama WOŚP'u
po trzecie stworzenie wspaniałego westiwalu na którym wszyscy moga sie świetnie bawić

b)Wcale nie taka znaczaca ilość młodzierzy bo pamietajmy ze na festiwal przyjeżdża 400 000 osób. są oni mniejszoscią... a jeśli chodzi o alkochol to sprzedawane jest tam tylko piwo, którego sprzedaż została wprowadzona po to by ograniczyc ilość szkalynych butelek na fstiwalu (na teren festiwalu jest oczywiście zakaz wnoszenia tego typu opakoań no ale bądźmy szczerzy przecierz prawie nikt by nie brał tego pod uwagę)No a jeszcze co do demoralizujących zachowan... pamiętajmy jakie jest chasło Woodtsocku - STOP PRZEMOCY, STOP NARKOTYKOM...

c)Ja sie nie dziwie że zakazał organizowac przystanek Jezus. Prosze sobie wyobrazić że organizuje pan tak ogromny festiwal i prowadzi pan tak ogromną fundacje i nagle w telewizji katolickiej (TV TRWAM) pokazuje się film gdzie panska fundacja oraz impreza są oczerniane dzięki czemu maleje wpłata na konto fundacji i zaczynaja się tworzyć grupki ludzi którzy aktywnie działaja na rzecz zaprzestania prowadzenia fundacji.. ja osobiście tesz bym chyba tak zareagowała bo w końcu jasne stało by sie dla mnie kto robi te filmy i kto bierze w nich udział... A jeśli chodzi o Kirsznowców... no cóż, oni nie robią filmów... a czy jest to sekta nie wiem, nie interesowałam sie tym nigdy głębiej i nigdy nie miałam kontaktow z Krisznowcami więc pochobnych wniosków wyciągać nie bede...
Aha i jeszcze to co pan napisała że Owsiakowi zależy na tym by nie priowadzono młodzieży do Boga... gdyby zależało na festiwalu nie było by takich zespołów jak chociazby Maleo reggae Rockers, czy Twinkle Brothers... jusz pokazuje dlaczego:
Maleo Reggae Rockers "Idąc Przez Dolinę Łez"

WIELBIĘ CIĘ
DUSZA MOJA PRAGNIE WIELBIĆ CIĘ
IDĄC PRZEZ DOLINĘ ŁEZ
W ŹRÓDŁO ŻYCIA ZMIENIA JĄ
ROŚNIE W DRODZE JEGO SIŁA WCIĄŻ
AŻ OSIĄGNIE SYJON
JEDEN DZIEŃ W PRZEDSIONKACH TWYCH
LEPSZY NIŻ TYSIĄCE INNYCH
WOLĘ STAĆ W PROGU TWYM
NIŻ MIESZKAĆ W PAŁACACH ICH

WIELBIĘ CIĘ

SZCZĘŚLIWY TEN KTO MIESZKA
W DOMU TWYM
ZAWSZE BĘDZIE SŁAWIŁ IMIĘ TWE
ZAWSZE BĘDZIE CHWALIŁ KAŻDY DZIEŃ
POKŁADAŁ SERCE W TOBIE

Maleo Reggae Rockers "Święty Szczyt" (fragment)

To Jest reggae to lubie tak!!!

Kiedy wstaje słyszę ją
I kiedy kładę się spac
owieram Biblie i widze jak
Złe siły chcą zniszczyc świat
Lecz ja wiem ja wiem ja wiem
Lecz ja wiam ja wiem ja wiem
Lecz ja wiam ja wiem ja wiem
To JEZUS zwyciężył świat


===

A ja i tak Was, kochani ludzie, kocham :]
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Damian Kowalski
 luty 14 2005 08:35   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 07/07/03
Postów:: 294

Tylko dodam, że ludzie zaangazowani w Przystanek Jezus nie kręcili zadnych filmów. Poprostu rozdawali chleb i słuchali młodych ludzi co mieli im do powiedzenia. Nie rozumeim wiec p. Owsiaka - wpuszczać by kamerowała tam TV Trwam, a nie wpuszczać młodych wolontariuszy ze swoim biskupem, by rozdawać chleb ????

I czy wypraszając jednych można przyzwalać na działalność innych grup (Hare Kryszna), czy nie jest to jednoznaczne wskazanieprzez organizatorów, którzy są "dobrzy". A co później z tymi młodymi, którzy dali się porwac przez ruch Hare Kryszna??

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Mateusz Nowak
 luty 14 2005 09:28   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/10/05
Postów:: 90

Quote by DD: Nie rozumeim wiec p. Owsiaka - wpuszczać TV Trwam, a nie wpuszczać młodych wolontariuszy ????


Dla mnie to podstępne działanie - wiadomo jaki materiał nakręci TV Trwam, wiadomo, że niewielu ludzi go obejrzy, a dodatkowy pretekst do niewpuszczenia katolików dostajemy na talerzu (m.in. dlatego mam sporo przeciw agresywnej i propagandowej działalności RM i TVTrwam).

W ogóle mam wrażenie, że mamy do czynienia głównie z konfliktem duchowości. JO jest sympatykiem (to widać), a byc może wyznawcą (tego nie wiem na pewno) Hare Kryszna, a to duchowość nie do pogodzenia z chrzescijaństwem. Nie dziwę się więc, że krysznowiec nie wpuszcza chrzescijan (gdybym organizował podobną imprezę w kraju opanowanym przez H.K., możliwe że postąpiłbym analogicznie). Problem polega na tym, że WSOP na czele z JO robi dużo dobrego, a przy okazji niemało złego. Nie mnie robić bilans, czego jest więcej, ale jako chrześcijanin muszę przeciwstawiać się złu. Niestety chrześcijaństwo i HK to nie są "równorzędne" religie - jest sporo informacji o tym, że Kryszna to destrukcyjna sekta - tym trudniej jest się dogadać i spojrzec na nich przyjaznym okiem.

Do free:
a) impreza nie jest kierowana "do tych któży coś do puszki wrzucili" - przecież młodzież nie ma kasy i niewiele wrzuca, a impreza jest dla młodzieży. Zgadzam się ewentualnie tylko z "po trzecie", tyle że nie wyszło tak wspaniale jak się mówi

b) 1."znacząca ilość" = więcej niż margines, niekoniecznie zaraz większość. Nie wiem ilu było takich ludzi, ale byli widoczni na całym festiwalu.
2. Alkohol był oficjalnie sprzedawany - nie da się zaprzeczyć
3. Czy ktoś coś skutecznego zrobił żeby nie było narkotyków czy to były tylko hasła?

c) Co do TV Trwam - napisałem wyżej, co do Malejonka (znamy go nie tylko z MRR, ale też z 2Tm2,3 - to jest dopiero czad, czystą Biblię spiewają ) to dla Owsiaka jest on jak listek figowy (nikt mu nie zarzuci że jest całkiem antychrześcijański). Maleo pewnie uznał że ważniejsze od Owsiaka jest głoszenie Ewangelii z głównej scseny - rozumiem jego wybór. Swoją drogą ciekawe czy np. Budzy i Armia nie chcieli występować, czy nie chciał ich J.O.

pozdro
Mateusz

PS. Dla mnie Jurek Owsiak nie jest człowiekiem mającym złą wolę. Robi dużo dobrego, chce robić jeszcze więcej. Naprawdę cieszę się że polskie szpitale dostają karetki, inkubatory i pompy infuzyjne. Działa na rzecz chorych dzieci, chciałby też zrobić frajdę młodziezy nie potrzebującej leczenia szpitalnego. Niestety w tym obszarze trochę się pogubił. Jak widać zrobić komuś frajdę nie zawsze znaczy zrobić dla tej osoby coś dobrego.

===

Nowe forum o rodzinie: http://www.dorodzin.fora.pl
 
 Profil   Email 
 Cytat 
zgryzolec
 luty 15 2005 21:33   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/05/04
Postów:: 31

Jak wielu innych wypowiadajacych sie, nie bylem na Woodstocku. Ale 3 zdania do Ojca prowadzacego:
Polakom gratulujemy Rydzyka.
Rydzykowi gratulujemy Maybacha.
Support Kishone Ogoorki!

A jak juz na Ojca Dyrektora weszlismy, to czemu tak malo osob ma za zle to, ze oprocz krzewienia ('siac, siac...') wiary, otwarcie namawia do antysemityzmu? O zenujacym poziomie sporej ilosci wypowiedzi w tym radiu juz sie nawet KRRiT wypowiedziala...

Sorki ale jak ktos zaczal o w/w to ja sie nie moglem powstrzymac

===

Debil nie wie że jest debil a mądry to wie
 
 Profil   Email 
 Cytat 
mieszko
 luty 16 2005 22:16   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/28/04
Postów:: 5

Dodam swoje trzy grosze. Po pierwsze, na Woodstocku byłem. Ideą imprezy jest promocja WOŚPu, fundacji, która zbiera co roku miliony złotych dla chorych dzieci. Hasłami Woodstocku jest stop przemocy, stop narkotykom. Powiem krótko, na Woodstocku się pije. Na Woodstoku, jak będziesz chciał, zapalisz trawkę. Ale to nie Owsiak propaguje picie ani ćpanie. Na Woodstock po prostu przyjeżdżają różni ludzie, jedni bawić się w rytm muzy, inni aby pochlać i coś przyjarać. Nie da się temu zapobiec, nie jest to też cel tej imprezy, więc wszelkie teorie spiskowe lepiej odłożyć. Jest picie i jest gandzia, jak wszędzie, czy na dyskotece, czy na mniejszych imprezach, ale przez 3 dni mej bytności na Woodstocku nie widziałem żadnej bijatyki, zadymy etc. Nie twierdze, że nic takiego nie było, ja przynajmniej nie widziałem. Panowała naprawdę świetna atmosfera, bez agresji. Choć w części przesłanie imprezy do ludzi dociera. Co do nie wpuszczania Przystanku Jezus na teren Woodstocku - ja się nie dziwie. 2 sprawy - po pierwsze, kiedyś PJ wszedł na Woodstock bez zgody Owsiaka, jak się nie mylę, trzeba za to zapłacić, więc jest to czyn bezprawny. Po drugie cały Kościół Katolicki krytykuje Owsiaka, nie patrząc na to, że pracuje on na rzecz chorych dzieci, ale na to, że raz na rok robi największą w Europie imprezę muzyczną, słynną już zresztą. A że Krysznowcy są na Woodstocku - zapłacili, sprzedawali żarcie za grosze, nikogo nie nakłaniali do słuchania ich wywodów i poglądów. Nie mówmy zresztą, że Woodstock jest zupełnie bez Boga, mnóstwo było księży na Woodstocku, którzy spowiadali, organizowali modlitwy etc, nie potrzebowali do tego organizowania PJ. Co do sprawy piwa na Woodstocku - uważam, że nie ma w tym nic złego, głównie dlatego, że ludzie i tak by kupili browar, w mieście, przywieźliby go ze sobą, a tak, pieniądze z piwa idą na fundację, a więc też na chorych. Nie ma co demonizować Woodstocku. Nie twórzmy teorii spiskowych. Nie ma co też gloryfikować Woodstocku, to nie jest niedzielny piknik. Ale w moim odczuciu, w ostatecznym rozrachunku, więcej jest w tej imprezie dobrego niż złego. Na zakończenie zapytam się, dlaczego Kościół od tylu lat nie potrafi stworzyć alternatywy dla Woodstocku, po za Lednicą, która liczebnie jednak równać się z Woodstockiem nie może?

===

 
 Profil   Email 
 Cytat 
free
 luty 20 2005 21:18   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/10/05
Postów:: 12

Quote by mateno:
Quote by DD: Swoją drogą ciekawe czy np. Budzy i Armia nie chcieli występować, czy nie chciał ich J.O.


Ale Armia była na Woodsotocku... :] a tak w ogóleto w 100 % zgadzam sie z tym człowiekiem co nademna pisał :]

===

A ja i tak Was, kochani ludzie, kocham :]
 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
fatHER.brush
 luty 22 2005 12:14   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 02/20/05
Postów:: 1

Po pierwsze nie mogę zrozumieć wypowiadających sie tutaj ludzi którzy swoje wypowiedzi rozpoczynają od słów: "nie byłem wprawdzie na woodstock-u ale...", po czym w dalszej części posta usiłują przytoczyć jak największą liczbę argumentów (nieważne "za" czy "przeciw") które mają inych przekonać do ich poglądów. Jak można Ludzie Wypowiadacie się na temat o którym nie macie zielonego pojęcia, nie było was tam nie wiece jak wygląda ta impreza. Fakty które przytaczacie są w najlepszym wypadku subiektywnymi opiniami osób trzecich (a nierzadko tendencyjną propagandą szerzoną przez jedną lub drugą stronę w tym sporze).
Nie będę wypowiadał sie na temat: "czy woodstock jest dobry czy zły" bo nie jest ani taki ani taki. Woodstock jest neutralny, to po prostu impreza muzyczna, koncert, festiwal. Nie mam też zamiaru oceniać intencji które kierują organizatorami tej imprezy bowiem nie posiadam (Wy zresztą też nie) wystarczającej wiedzy o tych ludziach. Nie znam ich osobiście. Jedyne co o nich wiem (i co Wy o nich wiecie) to to co uda mi sie wyczytać w gazetach i zobaczyć w telewizji a jak dobrze wiadomo takie źródła informacji nie są zbyt wiarygodne (a już na pewno nie są obiektywne).
Jedynym aspektem tej imprezy w który można by się zagłębić i który można by oceniać są uczestnicy festiwalu. Tym nie mniej i w tej kwestii byłbym bym bardzo ostrożny. Na festiwalu bowiem były obecne ogromne rzesze ludzi, a każdy z obecnych przybył we własnym sobie tylko wiadomy celu, dlatego też oceniać należałoby każdego z osobna (co nie jest możliwe) bowiem stosowanie odpowiedzialności zbiorowej nie jest sprawiedliwe ani zasadne...

===

Samotność w tłumie od tej na pustkowiu różni się ciszą...
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Grievous
 styczeń 15 2006 00:35   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/22/05
Postów:: 49

Chore dzieci - tralalala - przykrywka do zbierania kaski na lewacko-demoralizatorskie imprezki pod dowództwem J.O - synalka komunistycznego milicjanta i ateistki....

===

BÓG, HONOR, OJCZYZNA...ale przede wszystkim PRAWDA... Kto nachalnie usuwa mój świetny obrazek pt.: "Zakaz pedałowania" ???
 
 Profil   Email 
 Cytat 
macli
 styczeń 15 2006 13:19   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 04/13/05
Postów:: 196

Quote by Grievous: Chore dzieci - tralalala - przykrywka do zbierania kaski na lewacko-demoralizatorskie imprezki pod dowództwem J.O - synalka komunistycznego milicjanta i ateistki....


No tak Griveous, jeżeli czegoś nie robi KRK to jest to z natury złe.
Ciekawe tylko skąd się bierze sprzęt z logo WOŚP (widziałem na własne oczy, nie w telewizji)?

===

"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Mentos23
 styczeń 15 2006 17:35   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 08/09/05
Postów:: 91

Girevous hahaha a to dobre .

A tak poważnie to ja byłem na tej imprezce i powiem że zajebista imprezka, naprawde havy metal kopie dupe,
tak tu widze w postach troszke zarzutów na Owsiaka ale powiem ze świetna organizacja, są te całe Patrole WOŚP (taka podruba harcerstwa z lepszym sprzętem), zabroniona jest wódka bo szkło i odziwo naprawde jest mało tej wudeczki, bijatyk tyle co skini z pankami ale ciężko ogulnie dostać w pierd*l. Mila atmosfera, no ale to oczywiste, bo u metali to normalne. Tylko muza w tym roku do bani, no moze przesadzam ale mały niedosyt pozostał.

WOODSTOCK kopie dupe!!! no i jest zadarmo, a no i nie jestem wolontarjuszem i co z tego, o losie !!

===

Jestem TEISTĄ. NIE przynależe do ŻADNEJ RELIGI!
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Rafał
 luty 10 2006 14:18   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/22/05
Postów:: 98

Chore dzieci - tralalala - przykrywka do zbierania kaski na lewacko-demoralizatorskie imprezki pod dowództwem J.O - synalka komunistycznego milicjanta i ateistki....


a Ty zdrowy człowieku, może napiszesz co jest w tym złe? Że ludzie zbierają się w grupie i sie bawią? Może to, że nie odmawiają różańca, tylko słuchają muzy?
Wiecie, kążdy ma prawo decydowania o sobie, więc niech robi co chce.

===

wierzę, ale nie w "Boga"
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 luty 10 2006 15:30   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Zarejestrowany: 06/02/05
Postów:: 1687

Z festiwali wakacyjnych wole SLOT . :-) Na samym woodstocku nie bylem wiec sie nie wypowiadam. Jedyne co moge zaobserwowac to to, ze jakos Jurek Owsiak ma tendencje do promowania buddyzmu... Tyle moge powiedziec na niekorzysc. Sam WOSP jest na pierwszy rzut oka fantastyczna akcja, ktora ratuje zycie wielu dzieciakom, ale mialem kiedys przyjemnosc sztabowac w Gliwicach (Nie raz) i juz nie tak bardzo kolorowo...
Do samego woodstocku jak juz mowilem zbyt wiele nie mam. Wiem, ze jest tam duzo ludzi mlodych i zbuntowanych, ktorych instytucjonalny kosciol odrzucil od Jezusa... Fantastyczne miejsce do poznania Boga, fantastyczne miejsce, zeby zagubic sie totalnie. Jak na wstepie. Zapraszam wszystkich na SLOT

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 luty 10 2006 18:00   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/02/06
Postów:: 17

Tak propo tego, że na Woodstocku paskudnie zachowuje się mniejszość... Na Lednicy też zdarzają się ludzie, którzy robią jej antyreklamę. Moja znajoma, która była kiedyś na Lednicy opowiadała, że na samych obrzeżach tłumu spotkała kiedyś dziewuchę, która łaziła w samym staniku Taki mały offtopic.

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana