Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Dziękuję Bogu za "Pasję" Mera Gibsona
 |  Wersja do druku
Daniel
 luty 13 2005 14:34  (Czytany 1361 razy)  
Forum

Status: offline

Dziękuję za to, że przypomniałeś mi o życiu, który zawsze kończy się śmiercią.
Za to, że pokazałeś mi jak umierać można z godnością mimo cierpienia i bólu. Dzięki Tobie wiem już, że zamordowany nie umiera. Jego imienia Bóg nie zapomni, tak jak on nie zapomniał o Bogu w godzinie swoje śmierci.
Modlę się za tych co chcą wymazać ze swej pamięci ten film. Za tych co umniejszają jego wartość i starają się usunąć go z dziejów ludzkości. To są ci sami, co zapominają jak nazywają się ofiary mordów, za to imię mordercy dobrze znają.
Czy nie są święci męczennicy zamordowani z rąk barbarzyńców? Czy nie są święci męczennicy zamordowani, przez tych niby pierwszych z najświętszych mordujących w imię Boga?
Ofiary zamachów terrorystycznych są męczennikami zamordowanymi przez zbrodniarzy i to im należy się cześć i pamięć. Imię zbrodniarza powinno być wymazane z naszej pamięci i nie wypowiadane nawet w kronikach historycznych.
Nie ma świętych wojen i narodów wybranych. Tam gdzie pojawiają się pojęcia: bezbożny, innowierca, goj, niewierny, obcy, wróg, nieprzyjaciel itp. , tam pojawia się wytłumaczenie dla niegodziwości i zbrodni.
Pan powiedział, że nie wolno ci mordować, ani okradać bliźniego swego, czyli innego człowieka. Bo ty nie stworzyłeś go i nie masz prawa odbierać mu człowieczeństwa nie uznając go za swego bliźniego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości