Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Święte imiona do bierzmowania
 |  Wersja do druku
Gość forum: Święte imiona do bierzmowania
 luty 23 2005 16:38  (Czytany 390498 razy)  

Witam was i prosze o pomoc znacie jakiś link na którym są opisane wszystkie święte imiona mężczyzn jak i kobiet ? albo napisane same bez opisu chyba że wy macie w kompie to byście wkleili z góry dzięki

===

Cytat 
Mateusz Markiewicz
 luty 23 2005 16:49   
Forum

Status: offline

Tu znajduje się spis świętych i błogosławionych. Są tam imiona i damskie i męskie. Plusem jest to, że są opisy. Ich długosć zależy od "popularności" świętego.

Osobiście za patrona wezmę św.Piusa V.

===

"Nikt nie może się zbawić, jeżeli nie trwa w łonie Kościoła katolickiego i w łączności z nim." Sobór Florencki

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 luty 23 2005 23:53   
Forum

A na tej stronie po polsku, wraz z krótkim wyjaśnieniem znaczenia imienia: http://www.imiona.net.pl/

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Izrael
 luty 24 2005 22:17   
Forum Moderator
Moderator

U góry masz podobny temat! Po co zakładasz nowy, skoro topik o takiej samej tematyce masz nieco wyżej? Ślepak jesteś?

Proponuję adminom, by zamykać i/lub kasować takie tematy. Zrobić 2 czy 3 przyklejone, by ludzie nie musieli szukać na kilku stronach, a powtórzone zamykać i wywalać.

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 25 2005 13:54   
Forum

też pozwolę sobie na odrobinę zgryźliwośći (normalnie wcale aż taki zły nie jestem).
Od jakiegoś czasu zapoznaję się z tą witryną i z tym forum, na razie nie wypowiadając się zbytnio (wolę poznać charaktery i charakterki, żeby gafy jakiejś nie popełnić), ale dzisiaj widząc odpowiedzi moderatora poczułem sie ośmielony:

nawiązując do pytania o swięte imiona do bierzmowania, w pierwszym odruchu chciałem odpisać, że imię nie jest jakoś tak najważniejszym, czy konstytutywnym elementem bierzmowania i bierzmowanie będzie ważne niezależnie od tego jakie imię sobie znajdziemy
Potem przeszło mi trochę i teraz chcę życzyć autorowi pytania, by w szukaniu imienia jakie sobie przybierze kierował się bardziej modlitwą i poddaniem Duchowi Świętemu niż jakąkolwiek listą internetową czy inną
Z serdecznymi pozdrowieniami

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Gość forum: justyna
 październik 22 2005 09:04   

poczebuje opis świętego imienia obojętnie jakiego? proszę o szybką informację!!!!!!

===

Cytat 
Andrzej
 październik 22 2005 09:17   
Forum

Quote by justyna: poczebuje opis świętego imienia obojętnie jakiego? proszę o szybką informację!!!!!!

potrzebujesz święte imię? Wybierz sobie YHWH

opis

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Artur Rumpel
 październik 22 2005 13:01   
Forum

Na stronie podanej przez Pana Mateusza dwie różne święte Kunegundy zlane sa w jedno

===

Zapraszam na mojego bloga: http://svetomir.blox.pl/html

Cytat 
Marek
 październik 22 2005 13:51   
Forum

Hm... A tak w ogóle - odnośnie bierzmowania... Jeżeli przystępuje do niego osoba niewierząca, bo rodzice wysyłają czy z jakiegoś innego bzdurnego powodu, to czy bierzmowanie jest skuteczne?... Niegodnie przyjęte i owszem. Ale czy skuteczne? Niby sakramenty działają ex opere operatio, ale... jednak mam wątpliwości.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: ....
 październik 26 2005 07:00   

mi też są bardzo potrzebne te imionka to jak by co to pomożecie dwóm osobą

===

Cytat 
Roman Zając
 październik 26 2005 07:13   
Forum

Quote by kacerz_Marek:
Niby sakramenty działają ex opere operatio, ale... jednak mam wątpliwości.

Zasada ex opere operatio odnosi się nie do osoby przyjmującej, ale bedącej szafarzem. Tzn. sakrament jest ważny niezaleznie od tego czy szafarz jest w stanie grzechu, czy nie...

===

Roman Zając Mi ze maelim eca(h) beli daat lachen higgadeti welo awin niflaot mimmeni welo eda (Hi 42, 3)

Cytat 
Gość forum: Młoda
 grudzień 04 2005 12:48   

Potrzebuję imoin do bierzmowania i powiem, że to nie jest mój wymysł tylko księdza. Kazał nam opisać żywot świętej lub świętego. Też tak macie?

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty