Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 badzmy spoleczenstwem obywatelskim!
 |  Wersja do druku
milka
 luty 24 2005 16:09  (Czytany 1141 razy)  
Forum

Status: offline

ten pomysl krazy mi po glowie od dawna. chcialam wszystkich poprosic o to abyscie dbali o nasze spoleczenstwo zwlaszcza o mlodsze pokolenie. bedac swiadkiem roznych przykrych spraw ciagle dochodze wlasnie do takiego wniosku: "kraj schodzi na psy!". prosze was wszystkich abyscie reagowali na to co sie dzieje w waszym otoczeniu, mianowicie na to jak sie wypowiadaja dzieci i mlodziez. nie ignorujcie ich zachowanie i sposob mowienia. nie badzcie berni i zwracajcie uwage na ich wulgarny sposob wypowiadania sie gdziekolwiek by to nie bylo na podworku w sklepie. jak nie my to kto im zwroci uwage i kto ich wychowa? rodzice licza na szkole a szkola liczy na rodzicow co oczywiscie mnie przeraza. taka paranoja! jak rodzic moze odsunac od siebie ten swiety obowiazek?

dwa razy bylam swiadkiem tego jak nastoletnie chlopcy stali na chodniku obok supermarketu i sikali sobie na chodnik bez zadnego zazenowania i wstydu, obok przechodzilo mnostwo ludu i nikt nie zwracal uwagi na ich obrzydliwe zachowanie. osobiscie nic na to nie moglam zareagowac bo mysle ze nie moglabym rozmawiac z czlowiekiem trzymajacym w reku to "cos" a w drugim piwo i krzyczacego w glos: moj jest twardziel, nie zmarznie!
co drugie slowo to ku... ch... przeraza mnie taka perspektywa na przyszle spoleczenstwo naszych dzieci. nasza ignorancja na dzis i nasza biernosc bedzie miala swoje konsekwencje w przyszlosci. juz male dzieciaki przeklinaja a my przechodzimy biernie obok. kiedys balam sie komukolwiek cokolwiek powiedziec, dzis sytuacja az zmusza mnie do reakcji.

niedawno weszlam do banku, w chwili gdy weszlam dwoch mlodych chlopcow prawie lysych w dresach w wieku 15-16 na moj widok zaczelo: "miau-miau, hau-hau" (niby po chinsku). oczywiscie zaregowalam i co ja slysze? s*piiiii*aj stad zolta ku... do mnie kobieto mowisz? itp. itd. wtracil sie starszy pan, tez obsmarowali go ochydnymi slowami, po chwili inna starsza kobieta tez swoje oberwala, bank pelen ludzi, dluga kolejka, mlodzi silni, dobrze zbudowani ludzi w wieku 30-40 stali cicho ze spuszczonymi glowkami. ci dwai stali tam do konca i przeklinali zaczepiali kasjerke. szczerze mowiac mysle ze sa to potencialni kandydaci na tych co wyrzucaja niewinnych z pociagow tak poprostu dla zabawy. w ich oczach nie bylo ani kropli wstydu, emanowala od nich bezszczelnosc a od reszty od nas bezradnosc. ale i tak uwazam ze dobrze sie stalo ze chocby kilku z nas zareagowalo troche poczuli ze ktos im sie stawia, poczuli sie lekko zagrozeni. i wlasnie o to chodzilo! zeby nie czuli sie bezkarnie! REAGUJMY! WYCHOWUJMY! to jest NASZE spoleczenstwo, nasze dzieci i nasza przyszlosc! nie badzmy OBOJETNI! inaczej bedziemy tego GORZKO zalowac!

===

Profil   Email 
 Cytat 
strk
 luty 24 2005 20:12   
Forum

Status: offline

no cóż... wyobrażam sobie taką stuację... czy jakaś rada na takie zachowanie istnieje? zapewne tak. jestem zwolennikiem metod zdecydowanych, efektownych i efektywnych. również spotkałem się z takim zachowaniem, na dodatek pod drzwiami własnego mieszkania. moja reakcja? szybka, zdecydowana i brutalna. za to teraz trochę obawiam się o swoją rodzinę i samochodzik. ale z drugiej strony warto było. spojrzenia pełne strachu i bólu tych 3 szesnastoletnich małych, skysyńskich brudasów...
zupełnie niechrześcijańskie doznania!

na razie pod drzwiami spokój...

===

"Tam, gdzie dwóch, lub trzech zbierze się w moim imieniu, tam Ja jestem między nimi"

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,07 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty