Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Nasi bracia Żydzi
 |  Wersja do druku
Marcin Winiarski
 marzec 02 2005 00:17  (Czytany 6489 razy)  
Forum

Status: offline

"Jeżeli, oby Bóg dał, Boga nie ma - to chwała Bogu.
Ale jeśli, Boże uchowaj, Bóg jest - to niech nas ręka boska broni!"

Są to (ponoć!) autentyczne słowa wypowiedziane przez pewnego starego rabina.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
lech.rp
 kwiecień 25 2005 23:01   
Forum

Swietne !

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciej Pasternak
 kwiecień 26 2005 09:08   
Forum

Bogaty Żyd ateista naigrawał się z rabina:
- Uwierzę, jak stojąc na jednej nodze powiesz o co chodzi w religii.
Rabin (zresztą z Leżajska) stanął na jednej nodze i powiedział:
- Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

===

Kto umie czynić dobrze, a nie czyni, dopuszcza się grzechu.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
milka
 kwiecień 26 2005 09:29   
Forum

rabini zawsze slyneli z dobrego poczucia humoru a zarazem oczywiscie z madrosci!

tak jak w filmie skrzypak na dachu jeden rabin mowi na pytanie jaka jest jego rada na cara: niech Bog go blogoslawi, i trzyma go od nas jak najdalej!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 kwiecień 26 2005 16:53   
Forum

Rabin, pop i ksiądz dyskutowali nad metodami dzielenia pieniędzy.
Ksiądz mówi:
- Ja rysuję kółko na ziemi i rzucam w górę pieniądze. Co spadnie do kółka to moje, a reszta dla Pana Boga.
Pop:
- Ja podobnie. Rysuję kółko i podrzucam pieniądze. Tylko że u mnie, co spadnie do kółka to Pana Boga, a reszta dla mnie.
Rabin:
- A ja też podobnie. Rysuję kółko i podrzucam pieniądze, co złapie Pan Bóg, to Jego, a co spadnie na ziemię, to moje.

Icchak lamentuje na głos w synagodze:
- Tylko dziesięć szylingów, wielki Boże, tylko dziesięć szylingów na chleb dla dzieci!
Bogaty Żyd obok sięga do kieszeni:
- Masz tu te dziesięć szylingów i przestań Mu zawracać głowę! Niech się teraz skupi na mnie!

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 26 2005 16:59   
Forum Admin
Admin

Heh - milka te 2 sa dobre - naprawde mi sie podobaja
No a ja jeden dam ale nie wiem czy juz go nie dawalem:

Mosze zszedł z Synaju, stoi przed Żydami trzymając Tablice w ręku, wszyscy czekają, co teraz powie.
- Żydzi - mówi Mosze - mam dla was dwie nowiny, jedna dobra, a druga zła. Od której zacząć?
- Od dobrej - jednogłośnie odparł lud.
- Dobra to ta, że udało mi się sporo utargować tam na górze, miało być 30, zostało tylko 10!
- Szkojach - wykrzyknęli Żydzi - a jaka jest ta zła wiadomość?
- Niestety, cudzołóstwo zostało!

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
pawel949
 kwiecień 26 2005 20:30   
Forum

No cóż, jeśli ktoś ma na kalendarzu o trzy tysiące lat więcej, to można od niego sporo mądrych rzeczy się nauczyć....

"Jeżeli, oby Bóg dał, Boga nie ma - to chwała Bogu.
Ale jeśli, Boże uchowaj, Bóg jest - to niech nas ręka boska broni!"

...moja żona lubi to powtarzać, trzeba dokładniej zbadać jej drzewo...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 kwiecień 26 2005 22:20   
Forum

"Heh - milka te 2 sa dobre - naprawde mi sie podobaja "

Hermesie, a którą z nas masz na myśli? Milkę (maral), czy mnie?

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Cytat 
Łukasz Gawryś
 kwiecień 26 2005 22:42   
Forum Admin
Admin

Quote by Miłka: "Heh - milka te 2 sa dobre - naprawde mi sie podobaja "

Hermesie, a którą z nas masz na myśli? Milkę (maral), czy mnie?

Ciebie ciebie, co prawda nie zauwazylem ze jest was dwie - ale moge sie wytlumaczyc ze nie uzywam polskich liter wiec milka to i milka i miłka i przy tym zostanmy

===

"Trzeba tak się modlić, jakby cała praca była bezużyteczna i tak pracować, jakby wszystkie modlitwy były na nic." M.L.

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 kwiecień 26 2005 22:56   
Forum

Młody Żyd zdecydował się zmienić wyznanie i ochrzcić się u katolików. Jak postanowił, tak też uczynił. W niedzielę śpi sobie smacznie, a tu nagle matka go szarpie za ramię i powtarza:
- Icek, wstawaj! Icek wstawaj!
Na wpół śpiący mamrocze:
- Mamo. Dwie sprawy. Po pierwsze ja już nie mam na imię Icek tylko Adam. A po drugie dziś jest niedziela i nie pracuję.
A matka na to:
- Ano właśnie, niedziela. Już na Mszę dzwonią. Aj Icek, Icek... Ty nigdy dobrym Żydem nie byłeś, do synagogi z nami nie chodziłeś... Icek! To ty bądź teraz chociaż dobrym Gojem!

Przypis dla "niewyajemniczonych" - goj, to w żargonoie żydowskim chrześcijanin.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
pawel949
 kwiecień 26 2005 23:16   
Forum

hehe...
znam przypadek, kiedy dwie kobiety, jedna ewangeliczka (Ślązaczka) druga Żydówka wychowywały dziecko (dziecko było Ewangeliczki, zaraz po Wojnie obie zostały samotne). Wychowywały oczywiście na Katolika. I na zmianę prowadziły jena religię i do kościoła...

w tych dowcipach naprawdę jest dużo prawdy...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Acid
 czerwiec 11 2005 18:04   
Forum

Quote by Miłka: Rabin, pop i ksiądz dyskutowali nad metodami dzielenia pieniędzy.
Ksiądz mówi:
- Ja rysuję kółko na ziemi i rzucam w górę pieniądze. Co spadnie do kółka to moje, a reszta dla Pana Boga.
Pop:
- Ja podobnie. Rysuję kółko i podrzucam pieniądze. Tylko że u mnie, co spadnie do kółka to Pana Boga, a reszta dla mnie.
Rabin:
- A ja też podobnie. Rysuję kółko i podrzucam pieniądze, co złapie Pan Bóg, to Jego, a co spadnie na ziemię, to moje.

w tych dowcipach naprawdę jest dużo prawdy...

racja..swoja droga jeden znajomy ksiadz, ktory ma BMW musi miec dobrego cela..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: j0sh
 czerwiec 11 2005 22:45   

A nasi bracia z Polskiej Uni Studentów Żydowskich i Żydowskiego Stowarzyszenia "Czulent" zaprotestowali przeciwko łamaniu prawa przez Kaczyńskiego a niektórzy (jak donoszą bywalcy ekumenizm.pl) nawet wzięli udział w Paradzie Równości. Serdeczne podziękowania dla nich

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 30 2005 23:58   
Forum

Najnowszy prosto z Izraela:

Najpierw zawiesiłem na samochodzie pomarańczową wstążkę, bo sprzeciwiam się wyjściu z Gazy.

Potem powiesiłem sobie zieloną wstążkę, bo mnie zakorkowali na ayalon (ayalon to nazwa dużej szosy wokół TelAwiwu).

Potem powiesiłem wstążkę biało-niebieską, bo ostatecznie jestem syjonistą.

Potem powiesiłem żółtą wstążkę, bo popieram walkę z rakiem.....

A teraz wszyscy myślą, że jestem homo....

===

Cytat 
Maciej Pasternak
 czerwiec 30 2005 23:59   
Forum

Quote by j0sh: A nasi bracia z Polskiej Uni Studentów Żydowskich i Żydowskiego Stowarzyszenia "Czulent" zaprotestowali przeciwko łamaniu prawa przez Kaczyńskiego a niektórzy (jak donoszą bywalcy ekumenizm.pl) nawet wzięli udział w Paradzie Równości. Serdeczne podziękowania dla nich

Oni nie popierają gejów, tylko boją się, żeby nie byli następni.

===

Cytat 
Matleena
 marzec 20 2006 01:17   
Forum

racja..swoja droga jeden znajomy ksiadz, ktory ma BMW musi miec dobrego cela..

Hmmmm ja bym sie tak tego nie czepiala - ksieza tak jak kazdy czlowiek maja swoje pensje, a ze nie maja rodziny to na co maja je wydawac? My decydujemy sie na zalozenie rodziny, spedzenie reszty zycia z druga osoba, a ksiaz odmawia sobie tego. Mysle ze to bardzo smieszne zazdroscic tego ksiezom :/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 marzec 20 2006 09:31   
Forum

Maćku widzę że jesteś specjalistą od PUSZ i Czulentu,o tym co myślimy (jestem członkiem Czulentu)
Nie rozumiesz o co zawsze chodziło Kaczorom? Kaczor będzie mówił co myśleć,czytać,w co wierzyć ... jeżeli Ci to pasuje to baaardzo ci wspólczuję.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 20 2006 10:57   
Forum

Quote by j0sh: A nasi bracia z Polskiej Uni Studentów Żydowskich i Żydowskiego Stowarzyszenia "Czulent" zaprotestowali przeciwko łamaniu prawa przez Kaczyńskiego a niektórzy (jak donoszą bywalcy ekumenizm.pl) nawet wzięli udział w Paradzie Równości. Serdeczne podziękowania dla nich

Przznam, że zwątpiłem:
czemu ta notka jest w topicu "Na wesoło"?
Cyz ona jest na powaznie, czy na śmiesznie?
Jesli na powaznnie, to chyba jest w złym miesjcu
Jeśli na smiesznie (na co wskazuje nazwa stowarzyszenia - to tak jakby na przykład stowarzyszenie chrześcjanskie przybrało nazwę: "schabowy z kapustą"), to nie rozumiem Cię Leah: - żydzi boją się dzisiaj, ze będą nastepni? a co z kim oni zamierzają się żenić i kogo adoptować?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
kobieta
 marzec 20 2006 11:39   
Forum

Czy jesteśmy Żydami

http://www.katolik.pl/forum/index1.php?st=artykuly&id=834

===

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 marzec 20 2006 14:05   
Forum

Czulent to nie tylko potrawa,chodzi o głębsze znaczenie tego słowa.Wiadomo czulent potrawa na szabat,gotowana jest z jedzenia z całego tygodnia to nie żart tak robiono kiedyś - natomiast we współczesnych czasach to danie które zawiera wiele składników (mięso,fasola,warzywa etc).I teraz metaforyczne znaczenie - wielu krakowskich Żydów (i nie tylko) zasymilowało sie do tego stopnia że niewiele wie o własnej tożsamości dlatego Czulent stowarzyszenie żydowskie jest zbieraniną ludzi tych religijnych i nie środowisk-,ktorzy czują sie zwiazani z kulturą,tradycją,historią.
A jeśli chodzi o sprzeciw dot.Kaczyńskich to chodziło przede wszystkim o zasady wolności słowa,poglądów, czy wyboru orientacji seksualnej.Natomaist bracia Kaczyńscy mówią jacy ludzie powinny być i w co wierzyć.

===

Dopóki taniec był oddaniem w ruchach zewnętrznych uczuć i myśli wewnętrznych, dopóty był prawdą mającą pewne znaczenie,i to wyniosło go między sztuki piękne.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 20 2006 14:53   
Forum

Quote by Leah: A jeśli chodzi o sprzeciw dot.Kaczyńskich to chodziło przede wszystkim o zasady wolności słowa,poglądów, czy wyboru orientacji seksualnej.Natomaist bracia Kaczyńscy mówią jacy ludzie powinny być i w co wierzyć.

ok - rozumiem symboliczne znaczenie czulentu
I choć jestesmy w topiku "na wesoło" to jakoś nie rozśmiesza mnie zdanie, "ze bracia Kaczyńscy mówią jacy ludzie powinny być i w co wierzyć".

Wydaje mi się, ze Kaczyńscy niczego takiego nikomu nie mówią - chyba, że masz na to jakieś dowody.
Rozumiem więc, ze to zdanie jest żartem, ale mało śmiesznym

Czyżby Kaczyńscy kazali żydom nawracać się na katolicyzm

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Magdalena
 marzec 20 2006 15:04   
Forum

Oczywiście że nie,musisz wiedzieć że Polska jest pod mikroskopem jeśli chodzi o te sprawy (czyli żydowskie)nawracanie kogokolwiek mogłoby się fatalnie skończyć ale dla Polski.Jednak chodziło mi o sprzeciw Kaczyńskiego dotyczący organizowania Parady Równości jakim prawem Kaczyński mówi jaka parada jest dobra (parada Normalności )a jaka nie.Dlaczego Wszechpolacy otrzymali zgodę a tamci nie? Dla mnie jest to jednoznaczne że Kaczyńskiemu przeszkadzają homoseksualiści i nie będzie ich tolerował.
Każdy ma przecież prawo mieć taką orientację seksualną jaką chce.
Jeżeli Czulent czy Pusz brał udział w tej paradzie to przecież nie znaczy że są homoseksualistami ? chyba że dla Ciebie to jednoznaczne,wielu polityków wzieło w niej udział mówiąc że w tym dniu wszyscy jesteśmy gejami bo sprzeciwiają się decyzji Kaczyńskiego a nie ze względu na własną orientację.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 20 2006 15:20   
Forum

Quote by Leah: Każdy ma przecież prawo mieć taką orientację seksualną jaką chce.
Jeżeli Czulent czy Pusz brał udział w tej paradzie to przecież nie znaczy że są homoseksualistami ? chyba że dla Ciebie to jednoznaczne,wielu polityków wzieło w niej udział mówiąc że w tym dniu wszyscy jesteśmy gejami bo sprzeciwiają się decyzji Kaczyńskiego a nie ze względu na własną orientację.

Nie chodzi tu o "zakazywanie" bycia komuś homoseksualistą, ale o promocję kultury gejowskiej, która prowadzi do wyginięcia narodu(przecież dzieci z takich związków być nie może)
Dla mnie to nie to samo, dlatego nie powinno się wprawadzać ludzi w błąd takimi argumentami.

===

Nikt nie ma obowiązku być szczęśliwym.

Profil   Email 
 Cytat 
Magdalena
 marzec 20 2006 15:45   
Forum

promowanie kultury gejowskiej? myślisz że gejem zostaje się ot tak po prostu bo jest to modne ????
"Wyginięcia narodu? a kto w Polsce chce adoptować dzieci? pomyliło Ci się z Anglią czy USA

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 16:09   
Forum

"Nie chodzi tu o "zakazywanie" bycia komuś homoseksualistą, ale o promocję kultury gejowskiej, która prowadzi do wyginięcia narodu(przecież dzieci z takich związków być nie może)
Dla mnie to nie to samo, dlatego nie powinno się wprawadzać ludzi w błąd takimi argumentami.
"

Jaką promocję? Gejem się nie zostaję od tak dla mody. Pewien procent populacji i u ludzi i u zwierząt wykazuję takie tendencje, jest to zjawisko tak samo powszechne u ludzi jaki u zwierząt, to jeśli chodzi o dziwne powoływanie się Kościoła na prawo naturalne.
--
Ale miało być o dowcipach więc też coś napiszę:

Pod ścianą płaczu modli się cała kupa Żydów (cicho, w skupieniu, każdy sobie cos pod nosem szemrze) wśród nich jeden Amerykanin głośno zawodzi:
- Panie Boże daj mi $100, co to dla Ciebie! Tylko $100, proszę itd.
Po chwili podchodzi do niego wzburzony jeden ze Żydów, wciska mu setkę w rękę i mówi:
- Masz tu swoja setkę i spadaj stąd, bo nam, cholera Boga rozpraszasz, a my się tu o ciężkie miliardy modlimy!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 marzec 20 2006 16:29   
Forum

Właściwie chciałbym zadać pytanie, które od dawna mnie nurtuje: Powszechnie wiadomo, że Żydzi nie uznali Jezusa za Mesjasza, ponieważ wraz z nim nie nadszedł pokój, o którym donosił ST. Moje pytanie zatem brzmi: Czy ciężko jest Żydowi XXI wieku ciągle jeszcze wierzyć w nadejście obiecanego Mesjasza i czy wogóle jeszcze się wierzy? Pytam ponieważ z tego co się orientuję, ST zapowiada krzyżową śmierć Mesjasza. Trudno sobie w obecnych i przyszłych czasach wyobrazić ukrzyżowanie... Za odpowiedź wyznawcy Judaizmu byłbym wdzięczny.

Może jeszcze jedno pytanko dla Chrześcijan: Skoro zapowiedziany w ST pokój nie nadszedł wraz z pojawieniem się Mesjasza (Jezusa), to czy nie powinniśmy mieć jakichś "podejerzeń" co do prawdziwego mesjaństwa Jezusa? Jak to tłumaczycie - palny Boga się zmieniły?

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 20 2006 16:31   
Forum

Quote by Thomas_Z: Jaką promocję? Gejem się nie zostaję od tak dla mody. Pewien procent populacji i u ludzi i u zwierząt wykazuję takie tendencje, jest to zjawisko tak samo powszechne u ludzi jaki u zwierząt, to jeśli chodzi o dziwne powoływanie się Kościoła na prawo naturalne.

To prawda, że pewien procent populacji homoseksualistów zawsze istniał. Ale chyba nie zaprzeczysz, że zdarzają się sytuacje tzw. uwiedzenia. Ja przynajmniej wiele razy słyszałem o takich świadectwach.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 16:41   
Forum

"Ale chyba nie zaprzeczysz, że zdarzają się sytuacje tzw. uwiedzenia. Ja przynajmniej wiele razy słyszałem o takich świadectwach."

Uwiedzeniach

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 marzec 20 2006 16:50   
Forum

Quote by Thomas_Z: Uwiedzeniach

Tak. Podobnie jak może chłopak uwieść dziwczynę tak samo może uwieść chłopak chłopaka lub dziewczyna dziewczynę.
Jak wytłumaczysz takie dane wg których w więzieniach występuję "wyraźnie większy" odbiegający od normy wskaźnik zachowań homoseksualnych?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Thomas Z
 marzec 20 2006 17:02   
Forum

Przyznaje że o tego typu uwiedzeniach nigdy nie słyszałem.
Uważam że homoseksualiści niczego nie chcą nikomu narzucić. Po prostu chcą razem żyć w szczęściu, w związku, nie będąc wyśmiewanym. Jeśli zdarzyło się parę takich uwiedzeń to powiem tyle że ludzie heteroseksualni też popełniają złe rzeczy na tle seksualnym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,62 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości